Ne visi, kas mostas agri, ir cīruļi. Un tie, kam patīk palikt nomodā vēlu, ne vienmēr ir pūces. Lai saprastu savu patieso hronotipu, nepietiek tikai aplūkot savu pamošanās laiku, raksta RBC.
Tas, ka alkohols ir kaitīgs organismam, nevienam nav noslēpums, taču dažādi dzērieni mūs ietekmē atšķirīgi, nodarot kaitējumu mūsu organismam dažādos mērogos.
To var atrast smoothie bļodās, veselības entuziastu sarunās vai uz ekoveikalu plauktiem - spirulīna. Bet kas patiesībā slēpjas aiz šī dīvainā vārda un vēl dīvainākās krāsas? Stāsta “Healthline”.
Celulīts nav nedz retums, nedz trūkums – tas ir pilnīgi dabisks ādas stāvoklis, kas novērojams vairāk nekā 90% sieviešu, neatkarīgi no svara vai vecuma. Taču, ja vēlies vasarā justies vēl pārliecinātāk savā ādā, piedāvājam dabiskas un ikdienišķas metodes ādas tonusa uzlabošanai kopā ar “Allrecepes”.
Nevajadzīgu medikamentu lietošana, nekontrolēts stress un nedošanās pensijā ir ieradumi, kas saīsina ilgu un veselīgu dzīvi. Ilga un veselīga dzīve ir populārs mērķis, taču to nav viegli sasniegt. Lai gan zināmi nekontrolējami faktori (piemēram, ģenētika) spēlē lomu, ārsti apgalvo, ka ikdienas ieradumi var arī traucēt veselīgu novecošanu un ilgu mūžu, ziņo "HuffPost".
Ja miegā bieži grozāties, meklējot ērtu pozu, vai agri pamostaties no rīta, nejūtoties atpūties, iespējams, jums ir miega traucējumi. Mūsdienās miega traucējumi ir kļuvuši par bieži sastopamu parādību, kas ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Tomēr šo problēmu var atrisināt bez medikamentu lietošanas.
Čurāšana pēc seksa var palīdzēt izvadīt baktērijas no urīnizvadkanāla, kas var samazināt urīnceļu infekcijas (UTI) risku. Vai tas tiešām ir nepieciešams? Tas pats par sevi nav nepieciešams, bet tas ir noderīgi.
Lai gan zobupasta mūsdienās ir ikdienišķs higiēnas produkts, tās garša - īpaši piparmētra - nav nejaušība. Tā ir gan zinātniski pamatota, gan kultūras un mārketinga veidota izvēle. Bet kāpēc tieši piparmētra? Skaidro “HealthNews.com”.
Ik gadu 31. maijā tiek atzīmēta Pasaules pretsmēķēšanas diena. Atkarība no tabakas ir nopietna problēma, ar kuru nav viegli, taču ir iespējams tikt galā. Kādas sekas smēķēšana nodara ilgtermiņā, kādas ir šī postošā ieraduma atmešanas iespējas un ko ieteicams darīt pēc smēķēšanas atmešanas? Stāsta BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Vai daži pārtikas produkti var palīdzēt ātrāk aizmigt un dziļāk gulēt? Izrādās, jā. Daži var stimulēt miega hormona — melatonīna — ražošanu, raksta RBC.
Mēs visi zinām, ka SPF ir svarīgs , bet ne vienmēr to respektējam. Režisore, aktrise un žurnāliste Kristīne Krūze - Hermane, "Dzintara" mārketinga vadītāja Baiba Čipa-Ziemele un "Dzintara" mārketinga speciāliste Dace Grigorjana TV raidījumā "nra.lv sarunas" sniedz noderīgus un praktiskus padomus, kā pasargāt ādu no UVA ietekmes, kas izraisa ādas priekšlaicīgu novecošanos un DNS bojājumus.
Miljoniem cilvēku visā pasaulē savu rītu sāk ar tasi aromātiskas kafijas, tomēr ārsti atgādina - šis populārais dzēriens nav piemērots visiem, un lūk, kāpēc, raksta “TSN”.
Skolēnu ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks ir klāt! Laiks, kad vairāk kustēties, priecāties, sportot un piedalīties visdažādākajās aktivitātes. Vienlaikus vecākiem šis periods var sagādāt papildu bažas un satraukumus, jo aktivitātes var palielināt dažādus traumu riskus. Kādi drošības jautājumi noteikti jāpārrunā ar bērniem un kas jāņem vērā, lai vasaras brīvlaiks būtu pēc iespējas veselīgāks, drošāks un patīkamāks? Konsultē ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Tiecoties pēc slaidas figūras un zīdainas ādas, mēs esam gatavi tērēt neticamas summas "brīnumlīdzekļiem" un eksotiskiem uztura bagātinātājiem. Kolagēns ir viens no šiem "trāpījumiem", kas sola mūžīgu jaunību un perfektu ādu.
Laikam kļūstot siltākam, sākam vairāk staigāt vaļēja tipa apavos, kas ietekmē arī pēdu ādu. Kādas ir biežākās ar pēdu ādas kopšanu saistītas problēmas un kā ar tām tikt galā? Konsultē BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.
Sievietes, kas pārsniegušas 50 gadu robežu, bieži pieļauj dažas kļūdas, lietojot kosmētiku. 57 gadus veca skaistumkopšanas influencere dalījās savos noslēpumos kopā ar “Parade”.
Saulespuķu sēkliņas ir daudzu iecienīta uzkoda, tomēr, pretēji vispārpieņemtajam, tās ir vērts lietot uzturā ne tikai to patīkamās garšas dēļ, raksta “VeryWell Health”.
Menstruāciju laikā sievietes saskaras gan ar fiziskiem, gan emocionāliem simptomiem. Kas var palīdzēt tos atvieglot un kā izvēlēties piemērotākos higiēnas līdzekļus mēnešreižu laikam, padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Alise Galeja.
Jauni pētījumi liecina, ka zaļā tēja var palīdzēt cīnīties ar hroniskām aknu slimībām un samazināt vēža risku. Hirosimas Universitātes zinātnieki ir atklājuši, ka šī dzēriena aktīvās sastāvdaļas spēj novērst iekaisuma procesus un vielmaiņas traucējumus, kas saistīti ar hepatocelulārās karcinomas (HCC) attīstību, kas ir viena no visbiežāk sastopamajām aknu vēža formām, raksta sciencedaily.com.
Sporta laikā cilvēka ķermenis nonāk intensīvā darbības režīmā - tiek aktivizēta asinsrite, elpošana, vielmaiņa un hormonu sintēze, jo īpaši adrenalīns. Un, lai organisms varētu adekvāti reaģēt uz fiziskām prasībām, tam ir nepieciešams papildu atbalsts - tai skaitā arī palielināts C vitamīna daudzums. C vitamīns palīdz uzturēt normālu imūnsistēmas darbību intensīvas fiziskas slodzes laikā un pēc tās.