Kriminālziņas

3.jūl
1.jūlijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Kuldīgas novadā, Padures pagastā "Ķūķu kapi", apgānīta Latvijas armijas pulkveža Kriša Ķūķa kapa vietas piemiņas zīme – izlauzts un nozagts Lāčplēša ordeņa bronzas atveids. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noderētu aculiecinieku sniegtā informācija.
 
3.jūl
Jūnija beigās Daugavpils novadā atrasta marihuānas audzētava, kurā auguši 811 marihuānas stādi, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ilga Teivāne-Treinovska.
 
2.jūl
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1976. gadā dzimušo Sergeju Hrapanu, kurš šī gada 24. jūnijā izgāja no savas dzīvesvietas Jēkabpils novada Leimaņu pagastā, un līdz šim brīdim nav zināma viņa atrašanās vieta.
 
2.jūl
Valsts policijas Olaines iecirknis meklē bezvēsts pazudušo 1934. gadā dzimušo Dzidru Gulbi, kura 1. jūlijā ap pulksten 16.00 izgājusi no savas dzīvesvietas Olaines novada Olaines pagastā, mājām "Liepas", un devusies sēņot, taču līdz šim brīdim nav atgriezusies.
 
2.jūl
27.jūnijā ap pulksten 20.27 Jelgavas novada Vircavas pagastā uz autoceļa Dimzas-Vircava-Vairogi 15. km tika konstatēta avarējusi automašīna „Volvo V70". Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja divas personas.
 
2.jūl
Riebiņu novadā likumsargi 26.jūnijā pēc ilgstošas vajāšanas aizturējuši bruņotu veikala aplaupītāju, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.
 
2.jūl
 Vecrīgā trešdien aizturētā kailā sieviete ar nazi rokās iepriekš uzturējusies dzīvoklī, kurā, iespējams, atrastas narkotikas, noskaidroja aģentūra LETA.
 
1.jūl
Jūnija vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +18,1°C, kas ir 3,3°C virs mēneša normas. Šis ir otrais jūnijs pēc kārtas, kura vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir augstāka par +18°C, un kopā ar 1999. gada jūniju šī gada jūnijs ir 2. siltākais novērojumu vēsturē (kopš 1924. gada), atpaliekot vien no pērnā jūnija, kad vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +18,6°C.
 
1.jūl
Pirmdien, 29. jūnijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Naukšēnu novadā kādā dzīvoklī atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēta sieviete.
 
1.jūl
Patrulējot Vecrīgā šodien neilgi pēc pulksten 11.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki uz ielas pamanīja kādu kailu asinīm notraipītu sievieti, kurai rokās bija nazis.
 
1.jūl
Šī gada 29.jūnijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par 2019.gada 20.jūlijā Mārupē veikto advokāta slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu. Aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas, kuras šobrīd atrodas apcietinājumā.
 
30.jun
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret policistu saistībā ar pērn dubultslepkavībā Madonas novadā aizturētā vīrieša pašnāvību.
 
30.jun
Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirkņa darbinieki aizturējuši septiņas reizes tiesātu vīrieti, kurš, iespējams, savā dzīvesvietā ar vairākiem naža dūrieniem nāvējoši sadūris sievieti.
 
29.jun
Piektdien, 19. jūnijā, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par sievietes aplaupīšanu, pielietojot vardarbību, 2019.  gada 28. decembrī Dobelē. Par minētā nozieguma izdarīšanu šī gada 26. februārī tika aizturēta iepriekš jau tiesāta persona, kurai tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.
 
29.jun
Uz Rīgas apvedceļa, pie Ķekavas apļa, kravas automašīnai izbirušas kastes ar alus pudelēm, informēja Valsts policijā.
 
28.jun
 Zemgales rajona tiesa Dobelē piespriedusi divu gadu cietumsodu kādam vīrietim, kurš notiesāts par pieciem dažādiem noziegumiem, tostarp kapu apgānīšanu un zādzībām, lasāms publiski pieejamajā anonimizētajā spriedumā.
 
28.jun
Sanpavlā il Baharā Maltas ziemeļos sestdien nopietni sadurts kāds Latvijas pilsonis, atsaucoties uz policiju, vēsta laikraksts "The Malta Independent".
 
27.jun
Valsts policija par vairākām velosipēdu zādzībām šonedēļ ir aizturējusi jau iepriekš par šādiem noziegumiem sodītu vīrieti. Veicot mērķtiecīgu darbu Līgo svētkos, noskaidrots, ka viņš ir izdarījis astoņas divriteņu zādzības Rīgas Ziemeļu rajonā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.
 
27.jun
Sestdien ap pulksten 17 autoceļa Liepāja-Rucava trešajā kilometrā notikusi vieglās automašīnas ”Opel” frontāla sadursme ar smago automašīnu ”Volvo”, "liepājniekiem.lv" informēja Valsts policijas pārstāve Elīna Priedīte.
 
26.jun
Valsts policija aizdomās par smaga nozieguma izdarīšanu pret nepilngadīgu personu ir aizturējusi 1986. gadā dzimušo Staņislavu Silajevu.
 
26.jun
Rīgā policija no aptuveni piecu promiļu reibumā esošas mātes un trīs promiļu reibumā esoša tēva nošķīrusi četrus bērnus, informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).
 
26.jun
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 25.jūnija līdz 26. jūnija rītam, Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, Rubenē "Rubenes kapos" vairākiem kapiem ir nolauzti krusti, apgāzti kapa pieminekļi un izrauti puķu stādi.