Kriminālziņas

17:18
Valsts policija (VP) par narkotiku nelikumīgu apriti rosinājusi apsūdzēt vairākas personas, no kurām viena policijas operācijas laikā mēģinājusi narkotikas un lielu daudzumu skaidras naudas aizskalot tualetes podā.
 
17:08
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Latvijā reģistrētu uzņēmumu par Baltkrievijas amatpersonas kukuļošanu lielā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.
 
16:00
Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu.
 
Vakar, 17:15
Valsts policija (VP) par 400 iedzīvotāju apkrāpšanu aizturējusi trīs personas, kuras ar interneta veikalu starpniecību piesavinājās klientu naudu, informēja VP.
 
Vakar, 13:45
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt bijušo maksātnespējas procesa administratoru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, informēja KNAB.
 
Vakar, 10:36
Nedēļas nogalē Pāternieku robežkontroles punktā kāds Azerbaidžānas pilsonis mēģinājis piekukuļot robežsargus, par ko viņam piemērots naudas sods 4300 eiro apmērā, informēja Valsts robežsardzē.
 
30.nov
Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā uzņēmējs un viņa pārstāvētās firmas tehniskais direktors apsūdzēti par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā 2019.gada novembrī no Finanšu ministrijas (FM) ēkas jumta nokrita un bojā gāja strādnieks.
 
28.nov
Valsts policija (VP) šonedēļ aizturējusi kādu iepriekš policijas redzeslokā nonākušu vīrieti aizdomās par savu divu bērnu mātes smagu piekaušanu un viņas drauga noslepkavošanu.
 
27.nov
VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknis meklē Gvido Granauski, kurš tiek turēts aizdomās par vairāku mazāk smagu un smagu noziegumu izdarīšanu, un kuram kriminālprocesa ietvaros piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.
 
27.nov
Daugavpils tiesa noraidīja lūgumu mainīt drošības līdzekli apcietinātajiem nepilngadīgiem jauniešiem, kuri apsūdzēti par jauna vīrieša nāvējošu piekaušanu un draudu izteikšanu pērn Krāslavā,  pavēstīja Tiesu administrācijā.
 
26.nov
Atjaunotais ārkārtas stāvoklis veicina patērētājus preces un pakalpojumus iegādāties gan interneta veikalos, gan sociālajos tīklos. Lai arī iespēja iepirkties, neizejot no mājām, šobrīd būtiski atvieglo patērētāju ikdienu, un aktuāli ir Black Friday (Melnās piektdienas) un Ziemassvētku laika piedāvājumi, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk - PTAC) aicina patērētājus būt uzmanīgiem un rūpīgi izvērtēt katru piedāvājumu.
 
26.nov
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi par Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska paziņojumu saistībā ar iespējamiem nelikumīgiem maksājumiem partijai "Latvijas attīstībai" (LA).
 
25.nov
Šobrīd aktivizējušies krāpnieki, kuri pie potenciālajiem upuriem vēršas ar e-pastu starpniecību. Proti, noziedznieki nosūta interneta lietotājiem e-pasta vēstules, kurās informē par lielu mantojumu. Tā saņemšanai adresātiem tiek prasīts veikt dažādas procedūras, piemēram, aizpildīt anketas, nosūtīt pases datus, bankas konta datus u.tml., kā arī segt dažādas it kā ar mantojuma saņemšanu saistītas izmaksas. Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem, nevērt vaļā aizdomīgu e-pasta vēstuļu pielikumus, un ievērot citus drošības pasākumus!
 
25.nov
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai nodevusi kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu par liela apmēra skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts ārējo robežu, ieved Latvijā vai izved no tās, nedeklarēšanu 52 500 eiro apmērā, informēja VID.
 
25.nov
Aizvadītās nedēļas nogalē Kurzemē dzēruši vīrieši nozaguši taksometru, bet Valsts policijā (VP) par notikušo sākts kriminālprocess,  informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.
 
24.nov
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa kādai sievietei par braukšanu dzērumā un gājēja nonāvēšanu piespriedusi brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, informēja Prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe.
 
24.nov
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) lūdz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) izvērtēt Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa rīcības, pašvaldības vārdā noslēdzot līgumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu pašvaldības infrastruktūras objektā, atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktajam regulējumam, ziņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.
 
23.nov
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde lūgusi Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret personu par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, pavēstīja VID.
 
23.nov
Rīgas apgabaltiesa nākamnedēļ, 3.decembrī, plkst.16.15 skatīs sūdzību par piemēroto drošības līdzekli iespējamā cilvēktirdzniecībā iesaistītajam uzņēmējam, konditorejas izstrādājumu ražotāja "Adugs" valdes priekšsēdētājam Jāzepam Zukulam.
 
22.nov
Prokuratūra ir cēlusi apsūdzību kādam uzņēmējam par krāpšanu ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kā rezultātā valstij nodarīti zaudējumi vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā.
 
22.nov
Covid-19 krīzes laikā Iekšējās drošības birojs (IDB) saņēmis iesniegumus par policijas, iespējams, negodprātīgu rīcību, kontrolējot pandēmijas ierobežojumu izpildi, intervijā pastāstīja IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.
 
21.nov
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa personai par divu kombinezonu zādzību 120 eiro vērtībā piespriedusi četrus mēnešus ilgu cietumsodu un piespiedu darbu 164 stundu apmērā, izriet no publiski pieejamā anonimizētā tiesas sprieduma.