Kriminālziņas

23.sep
Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi aizturēja personu, kura ir saistīta ar nelegālo cigarešu apriti Rīgas reģiona teritorijā.
 
23.sep
Krimināllietu, kurā uz apsūdzēto sola sēdies bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds un vēl desmit personas, Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā turpinās skatīt 7.oktobrī.
 
22.sep
Otrdien Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Jēkabpils un Madonas novadā aizturēja divus vīriešus, pie kuriem tika atrasti vairāk nekā 800 000 nelegālo cigarešu, aģentūru LETA informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ance Rozīte.
 
22.sep
Saistībā ar fizisku vardarbību un neatbilstošiem dzīvošanas apstākļiem Imantā no kādas ģimenes nošķirti četri bērni, informēja Rīgas pašvaldības policija.
 
22.sep
Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī saņemta informācija 12 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā, vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums, informē Ceļu satiksmes uzraudzības jomā reģistrēti 17 administratīvie pārkāpumi, tai skaitā 8 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi bez fiziski cietušām personām.
 
22.sep
Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi 14 cilvēku organizētu grupu, tostarp, Vācijas pilsoni par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, izmantojot tā saukto "naudas mūļu" tīklu, aģentūru LETA informēja prokuratūrā.
 
22.sep
Pagājušonedēļ Valsts policijas likumsargi Rīgas reģionā aizturēja trīs personu grupu, kas nodarbojās ar narkotiku tirdzniecību. Procesuālo darbību laikā policisti atsavināja 204 gramus protonitazēna, kas ir sevišķi bīstama un viegli pārdozējama narkotiskā viela. Šādā daudzumā vielas ir ap 2000 devu un tā cena ielu tirdzniecībā ir ap 30 000 eiro. Aizturētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, un kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.
 
22.sep
Prokuratūra nosūtījusi Zemgales rajona tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēta sieviete par savas mātes noslepkavošanu ar sevišķu cietsirdību, informē prokuratūra.
 
21.sep
Šā gada 20. septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirkņa amatpersonas Limbažu novadā apturēja kādu autovadītāju, kurš pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies stiprā alkoholisko dzērienu ietekmē. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā, automašīnas vadītājs policistam deva 500 eiro kukuli. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.  
 
21.sep
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki kriminālvajāšanas uzsākšanai Austrumzemgales prokuratūrai nodevuši kriminālprocesu par neatļautu narkotisko vielu realizāciju Vecumniekos. Aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu likumsargi aizturēja 16 gadīgu jaunieti, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.
 
21.sep
Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par ceļu satiksmes negadījumu Mārupes novadā, Babītes pagastā, uz autoceļa Rīga – Liepāja, kur vairāku transportlīdzekļu sadursmē negadījuma vietā no gūtajām traumām gāja bojā divu automašīnu vadītāji.
 
21.sep
Valsts policija pārtrauca organizētas grupas darbību, kas Latvijā nodrošināja profesionālu ārvalstīs noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas pakalpojumu, izmantojot izvērstu “naudas mūļu” tīklu vairāk nekā 90 personu sastāvā.
 
20.sep
Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas-Krievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsušas kāda robežas šķērsotāja mēģinājumu nedeklarējot izvest no Eiropas Savienības skaidru naudu 155 000 eiro apmērā, informē VID pārstāvji.
 
19.sep
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes lietvedībā atrodas kriminālprocess par divu personu slepkavības mēģinājumu, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, pielietojot šaujamieroci.
 
19.sep
Zemgales apgabaltiesa par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas kādam vīrietim piemērojusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, ziņo prokuratūra.
 
16.sep
Valsts policija šogad ir saņēmusi informāciju par 44 krāpšanām, kas saistītas ar kurināmā iegādi. Visvairāk šādu noziegumu ierasti tiek fiksēts gada otrajā pusē, kad iedzīvotāji aktīvi gādā malku, granulas un briketes ziemai.  Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu vai avansa maksājumu pirms prece ir piegādāta, iepriekš nepārliecinoties, ka pārdevējs ir uzticams. Ieteicams maksāt par preci klātienē, kad tā jau ir piegādāta. Neparasti zema cena ir signāls, lai informāciju par pārdevēju pārbaudītu sevišķi uzmanīgi!
 
15.sep
Krimināllietu par bijušās veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) bezdarbību saistībā ar Covid-19 vakcīnu pasūtījuma nenodrošināšanu Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā turpinās skatīt 3.novembrī plkst.9.30, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
 
15.sep
Valsts policija (VP) aizturējusi kādu vīrieti aizdomās par miesas bojājumu nodarīšanu citam vīrietim izklaides vietā Rīgā, Andrejostā, aģentūru LETA informēja policija.
 
15.sep
Valsts policija (VP) rosinājusi apsūdzēt bijušo bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ainaži" pacientu par citas toreizējās pacientes seksuālu izmantošanu.
 
14.sep
13.septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī tika saņemts iesniegums no sievietes, kura divu mēnešu laikā diviem iepazīšanās vietnēs iepazītiem vīriešiem labprātīgi pārskaitījusi 28 412 eiro. Policijā par notikušo sākts krimināprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā.
 
14.sep
Veicot inventarizāciju, uzņēmums Dobelē konstatēja, ka no tā teritorijas ir nozagta sniega lāpsta traktoram 500 eiro vērtībā un ekskavators – iekrāvējs „Lannen 740S” 12 000 eiro vērtībā, kā arī citas kompānijai piederošas mantas, turklāt zādzības bija veiktas, brīvi piekļūstot ēkām un teritorijai, jo netika fiksētas nekādas ielaušanās pēdas. Policija par notikušo uzsāka kriminālprocesu par transportlīdzekļa zādzību.
 
9.sep
Valsts policija (VP) aizturējusi divas personas par nekustamā īpašuma izkrāpšanu, no kurām izņemti priekšmeti aptuveni miljons eiro vērtībā