Kriminālziņas

Vakar, 19:49
Jēkabpilī aizdomās par slepkavību aizturēts 1985. gadā dzimis vīrietis, informē Valsts policija.
 
Vakar, 13:16
Svētdien, 26.janvārī, pulksten 17.46 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu pāri, kurš saslēdzies rokudzelžos un vairs nevar tos atslēgt. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa, informē Rīgas pašvaldības policija.
 
25.jan
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par zādzību nelielā apmērā Ventspilī, kur no fotostūrīša tika nozagts brieža rags. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
 
24.jan
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirknis aizdomās par smaga nozieguma izdarīšanu, kas tika izdarīts 2019. gada beigās Rīgā, Prūšu ielā, meklē attēlos redzamo sievieti.
 
24.jan
Sociālās aprūpes centrā "Kalkūni" pērn vasarā kāds iepriekš sodīts jaunietis, kurš arī bijis aprūpes centra klients, seksuāli uzmācies nepilngadīgai klientei ar garīgās attīstības traucējumiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". 
 
24.jan
«Šis nav tipisks noziegums Latvijā,» par traģisko gadījumu janvāra sākumā, kad biroju ēkā Kandavas ielā Rīgā viens vīrietis nošāva otru un pēc tam nošāvās arī pats, izteicās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs. Tiešām, šis gadījums nelīdzinās ne 90. gadu reketieru uzbrukumiem, ne arī maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavībai. Iespējams, šajā gadījumā tā bija atmaksa par lielas naudas izkrāpšanu.
 
23.jan
Tēvs, pret kuru sākta krimināllieta par savu sešu bērnu sišanu, ir miris, un tiesa turpinās izskatīt lietu tikai pret māti, informēja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.
 
23.jan
21.Janvārī Valsts policija saņēma informāciju, ka Līvānos kādā dzīvokli tika atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Notikuma vietā nekavējoties ieradās VP Preiļu iecirkņa likumsargi, kuri saistībā ar notikušo uzsāka kriminālprocesu un tajā pat dienā aizturēja iespējamo vainīgo personu.
 
23.jan
 Rīgas pašvaldības policija (RPP) vērtēs vecāku atbildību saistībā ar to, ka viņu sešus gadus vecais dēls viens pats pārvietojies sabiedriskajā transportā, turklāt brauciena laikā aizmidzis un pēc pamošanās vairs nav spējis orientēties apkārtnē,  informēja RPP.
 
23.jan
Nākamajā ceturtdienā, 30. janvārī, Zemgales rajona tiesa Jelgavā turpinās skatīt tā dēvēto Svētes sektas jeb Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes krimināllietu. Tiesnese Iveta Kniploka pieņēma lēmumu turpmāk šo lietu skatīt slēgtās sēdēs un publiski informāciju sniegs tik, cik uzskata par lietderīgu. Tāpēc turpmāk sabiedrība ar žurnālistu starpniecību vairs neuzzinās par lietā apsūdzēto sektas locekļu darbībām, motivāciju, pārliecību, šaubām un, iespējams, nožēlu vai vainas apziņu. Bet vai tiesās arī sektas līderi?
 
22.jan
Valsts policijas (VP) Speciālo uzdevumu nodaļas inspektori sestdienas vakarā Rīgā dzinās pakaļ kādam šoferim bez autovadītāja apliecības, kurš no policistiem bēga ar ātrumu 195 kilometri stundā, informē Valsts policija. 
 
22.jan
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu pret kādu vīrieti, kurš pēc iepazīšanās ar sievietēm interneta portālos viņas aplaupījis, un vienu arī noslepkavojis,informē Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.
 
21.jan
Muitnieki pērn izņēmuši 4775 kilogramus apreibinošu vielu, no kā 85% atklāti pasta sūtījumu kontroles rezultātā, šodien Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē pastāstīja Muitas pārvaldes priekšnieks Raimonds Zukuls.
 
21.jan
Rīgas apgabaltiesa šodien atcēla pirmās instances spriedumu bijušās Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores Ingas Koļegovas lietā daļā par kriminālprocesa izbeigšanu vienā no epizodēm, kā arī daļā par galīgo sodu, nosakot to lielākā apmērā.
 
21.jan
Sestdien, 18.janvārī, pulksten 3.21 Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci ievēroja trīs vīriešus Vecpilsētas ielā. Viens no viņiem no kabatas izvilka polietilēna maisiņu ar baltu pulverveida vielu, kuru iebēra caurulītē un iedeva blakus stāvošajam vīrietim.
 
21.jan
Krāpnieciski e-pasti, viltus veikali un loterijas, Āfrikas prinči un pārtverti rēķini simtiem tūkstošu eiro vērtībā: kibervide šobrīd čum un mudž no blēžiem, kas izmanto visdažādākās ievainojamības. CERT rekomendācija aizsardzības jomas cilvēkiem – jo mazāk interneta, jo labāk. Un arī visiem pārējiem der zināt, ka, izvēloties starp diviem putekļu sūcējiem vai ledusskapjiem, drošāks ir tas, kurā nav iebūvēta videokamera ar pastāvīgu interneta pieslēgumu. Gudrajai mājai pieslēdzas arī zagļi.
 
20.jan
Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Personālvadības pārvaldes direktora vietnieks Uldis Bārs ir nonācis tiesas priekšā par apzināti nepatiesa ziņojuma sniegšanu.
 
19.jan
Apsūdzētais Vladislavs Stepanovs un viņa aizstāvis ir pārsūdzējuši Latgales apgabaltiesas notiesājošo spriedumu par kāda vīrieša noduršanu autobusu pieturā Daugavpilī.
 
19.jan
AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotā atpūtas vieta "Nīcgales akmens" vien pāris mēnešus kopš iepriekšējā vandāļu uzbrukuma izdemolēta atkārtoti, liecina informācija LVM mājaslapā.
 
19.jan
Latvijas Valsts drošības dienests (VDD) sadarbojās ar Somijas varasiestādēm lietā, kurā 22 gadus vecs vīrietis no Latvijas apsūdzēts par plāniem 2018.gadā Vecgada svinību laikā sarīkot paštaisītas bumbas sprādzienu Helsinku centrā.
 
18.jan
Sestdien Rīgā no degošas daudzstāvu dzīvojamās ēkas izglābti desmit cilvēki, no kuriem viens cietis, un vēl 20 cilvēki evakuēti, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
17.jan
Dānija šonedēļ noraidījusi Latvijas Ģenerālprokuratūras lūgumu klātienē tikties ar Dānijas ģenerālprokuroru un pārrunāt Kristīnes Misānes lietu.