Kriminālziņas

10:50
Brīvdienās reģistrēti šī gada pirmie kūlas ugunsgrēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
 
10:23
Valsts policija lūdz atpazīt divus vīriešus, kuri tiek turēt aizdomās par robežsarga slepkavības mēģinājumu Daugavpilī
 
Vakar, 21:42
Trijos mēnešos par COVID 19 ierobežojumu pārkāpumiem Valsts policija piemērojusi sodus viena miljona apmērā. Iekasēti vien 12%. Uzņēmēji ceļ trauksmi, ka viņu sodīšana šajos jau tā sarežģītajos apstākļos ir pašmērķīga. Arī likumdevējs piekrīt, ka policijai jāpalīdz sabiedrībai nodrošināt kārtību un vairāk jābrīdina, vēsta raisījums "Nekā personīga".
 
27.feb
Vakar, 26. februārī, pulksten 10.51, Rēzeknes novadā, Saktgalas pagastā, Pērtniekos, pēc sākotnējās informācijas, transportlīdzekļa “Caterpillar” vadītājs atpakaļgaitā uzbrauca automašīnai “Audi 80”, vēsta Valsts policija.
 
27.feb
Valsts policija Rīgā, Purvciemā, pie agrāk sodīta vīrieša atradusi kilogramu amfetamīna,  informē Valsts policija.
 
26.feb
Daugavpils tiesa šodien, turpinot skatīt lietu pret trim jauniešiem, kas apsūdzēti par jauna vīrieša nāvējošu piekaušanu un draudu izteikšanu Krāslavā 2019.gadā, nopratinājusi vienu no apsūdzētajiem,  informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.
 
26.feb
Ar trīs nedēļu starplaiku Kuldīgas novada Kabiles pagastā un Kandavā sabiedrību sabiedējis kāds aizdomīgs transporta līdzekļa vadītājs ar dīvainiem piedāvājumiem nepilngadīgām meitenēm. Sociālo tīklu komentāros vecāki stāsta, ka balts “busiņš”, kura vadītājs piedāvā mājās nogādāt bērnus, manīts arī citviet Kuldīgas un Talsu novadā.
 
26.feb
Kontrolējot Covid-19 ierobežojumus, Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret uzņēmumu par pagarinātāja nelikumīgu pārdošanu Stopiņu novadā.
 
25.feb
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt Valsts policijas amatpersonu par neizpaužamu ziņu atklāšanu un kukuļņemšanu, informēja IDB.
 
25.feb
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļa (Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa) informē par aktuālu krāpšanas veidu. Proti, krāpnieki telefona zvanu laikā uzdodas par Eiropas Vērtspapīru un tirgus iestādes (ESMA) pārstāvjiem – finanšu regulatoriem, izmantojot iedzīvotāju uzticību, aicina instalēt datoros programmatūras, ar kuru palīdzību attālināti pieslēdzas cietušo personu datoriem, iegūst viņu norēķinu karšu datus un izkrāpj naudu.
 
24.feb
Valsts policijā Latgales reģiona pārvaldē mēneša laikā ir reģistrēti 3 krāpšanas gadījumi, kad interneta vietnē tiek piedāvāts iegādāties traktortehniku par izdevīgu cenu, bet prece nav saņemta un nauda nav atgriezta. Vairākām personām šādā veidā ir izkrāpti finanšu līdzekļi no 3000 līdz 5000 eiro. Valsts policija aicina rūpīgi izvērtēt ievietotos sludinājumus interneta vietnēs, kā arī neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē.
 
24.feb
Aizvadītās nedēļas nogalē Ludzā konflikta laikā līdz nāvei piekauts vīrietis, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.
 
23.feb
Krāpnieki, reaģējot uz neseno valdības lēmumu par pabalsta piešķiršanu bērniem, no kādas sievietes izmānījuši 3000 eiro, vēsta Valsts policija.
 
23.feb
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesu pret bijušo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) nav sācis, jo Pūces darbībās nav konstatēts būtisks kaitējums.
 
23.feb
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šomēnes pabeidza izmeklēšanu lietā par iekšējo ūdeņu piesārņošanu ar kaitīgām vielām. Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmums vairāku gadu garumā apkārtējā vidē novadījis kaitīgas vielas, tādējādi radot būtisku kaitējumu dabas videi.
 
22.feb
20. februārī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknis saņēma informāciju par to, ka ir atrasts vīrieša līķis ar šautu brūci galvā. Par šo faktu uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.
 
22.feb
Rīgas apgabaltiesā pasludinot spriedumu Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") krimināllietā, tiesnese Irīna Jansone paziņoja, ka ir pieņemts blakuslēmums Valsts policijai sākt kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rudolfu Meroni.
 
22.feb
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas automobiļu un vilcienu kontroli, pagājušajā nedēļā novērsa 730 200 cigarešu jeb 36 510 paciņu kontrabandu, informēja VID.
 
22.feb
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde februārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījusi kriminālprocesu pret vienu personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros informēja VID pārstāvji.
 
19.feb
Ceturtdien kāds vīrietis Aknīstē, nepakļaujoties policistiem, izraisījis dzīvoklī ugunsgrēku, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.
 
19.feb
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien nolēma pagarināt drošības līdzekli apcietinājumu konditorejas izstrādājumu ražotāja "Adugs" valdes priekšsēdētājam Jāzepam Zukulam.
 
18.feb
Pērnā decembrī tika veikta ļaunprātīga dedzināšana, kuras rezultātā tika bojāts Valsts policijas dienesta transportlīdzekli. Valsts policija mērķtiecīgi strādājot ir noskaidrojusi un aizturējusi vīrieti, kas tiek turēts aizdomās par šī nozieguma organizēšanu.