Kriminālziņas

18.sep
Valsts policija (VP) noliedz sociālajos tīklos visai plaši izplatīto informāciju par taksometra vadītāju it kā veiktiem seksuāla rakstura uzbrukumiem pasažierēm.
 
18.sep
Šā gada augustā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka kāds vīrietis Ventspilī, dodoties pie bijušās dzīvesbiedres ar nazi rokās, draudēja viņu nogalināt. Vīrietis notikuma vietā tika aizturēts un Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kura izmeklēšana jau ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
 
17.sep
Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas amatpersonas šī gada jūlijā novērsa pasūtījuma slepkavību tā sagatavošanas stadijā. Aizdomās par sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu tika aizturēta kāda sieviete un viņas paziņa, kas bija līdzdalībnieks gatavotās slepkavības izdarīšanai. Abām personām kriminālprocesa ietvaros tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.
 
16.sep
Rīgā, Voleros, šodien atrastas tvertnes ar nezināmas izcelsmes vielu, informēja Valsts policijā (VP) un Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
 
16.sep
Rīgas rajona tiesa notiesājusi trīs vīriešus, kuri kopā ar vēl vienu biedru, pirms diviem gadiem nolaupījuši un piekāvuši kādu vīrieti, pēcāk nozogot viņa mobilos telefonus un automašīnu, liecina publiski pieejamais tiesas spriedums.
 
15.sep
Vidzemes rajona tiesa Madonā piespriedusi vienu gadu ilgu nosacītu cietumsodu kādai sievietei, kura notiesāta par kādas sirmgalves debetkartes nelikumīgu izmantošanu, iegūstot sirmgalves finanšu līdzekļus 6774 eiro apmērā, lasāms publiski pieejamajā anonimizētajā spriedumā.
 
15.sep
Agrā svētdienas rītā kādā Rīgas daudzdzīvokļu namā Ēvalda Valtera ielā, kas atrodas pie Dreiliņiem, aizdedzies atkritumu konteiners un izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsgrēkā nostrādājuši dūmu detektori un izglābti 17 cilvēki.
 
14.sep
Rēzeknes tiesa vietējo ģimenes ārsti Irēnu Lopsu par pretlikumīgām darbībām ar psihotropām vielām turpinās tiesāt arī nākamgad, liecina informācija tiesu kalendārā.
 
13.sep
Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Šonedēļ šādus pasākumus sekmīgi realizēja VP LRP Rēzeknes iecirkņa likumsargi, likvidējot Rēzeknes novadā nelegālā alkohola ražošanas un glabāšanas vietu, ka arī konfiscējot ievērojamu daudzumu nelegālo alkoholisko dzērienu.
 
12.sep
Par Sarkandaugavā pusaudža izdarītu brutālu laupīšanu un nozieguma filmēšanu aizdomās turētais 14 gadus vecais puisis jau iepriekš divas reizes vests uz tiesu, lai viņam piemērotu piespiedu audzināšanas līdzekļus.
 
12.sep
Vakar, 11.septembrī ap pulksten 22:45, Liepājā, Brīvības ielā Valsts policijas trafarētā automašīna fiksēja motociklu “Kawasaki”, kura vadītājs, ignorējot luksofora sarkano aizliedzošo signālu, šķērsoja krustojumu ar ātrumu 88 kilometri stundā vietā, kur atļauts pārvietoties ar 50 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 38 kilometriem stundā.
 
11.sep
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu muitas kontroli, atklāja lielu daudzumu nedeklarētu cigarešu. Vagonos ar granīta šķembu, kviešu un kokmateriālu kravām, kā arī naftas produktu cisternu konstrukcijās tika konstatētas 2 406 680 gab. (120 334 paciņas, 12 033 bloki) kontrabandas cigaretes.
 
11.sep
Rīgā, Ķengaragā, otrdien policija aizturējusi iereibušu vīrieti, kurš astoņām automašīnām pārdūris riepas, informēja Valsts policijā.
 
11.sep
Otrdien Rojas novadā, Rudē, Valsts policija aizturējusi autovadītāju, kurš centies bēgt no likumsargiem. Pakaļdzīšanās laikā policists izmantojis dienesta ieroci, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde.
 
11.sep
Joprojām īpaši aktuāls interneta krāpšanas veids ir investīciju ieguldīšana apšaubāmās virtuālās interneta platformās. Šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā, personas, kuras vērsušās policijā kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro, informē Valsts policija.
 
11.sep
Ir saprotami iemesli, kāpēc Valsts prezidenta Egila Levita priekšlikums arī Latvijā atbrīvot no soda par karteļa izveidošanu pirmo par karteli ziņojušo karteļa dalībnieku nāk divdesmit gadu pēc tam, kad šādi likumi Latvijā jau pieņemti.
 
10.sep
Šodien Kurzemē dzenoties pakaļ bēgošam automašīnas "Volvo" vadītājam, Valsts policija veica vairākus šāvienus.
 
10.sep
Daugavpilī pagājušajā nedēļā robežsargi kādā īpašumā atraduši lielu daudzumu ārvalstu medikamentu un cigarešu, informēja Valsts robežsardzē.
 
9.sep
Valsts policija (VP) kriminālprocesā par Sarkandaugavā pusaudža izdarītu brutālu laupīšanu vērtēs arī faktu, ka noziegumam tuvumā stāvošie pusaudži notikušo filmējuši un vēlāk izplatījuši internetā.
 
9.sep
Valsts robežsardzei nav pamata uzskatīt, ka Latvijas austrumu robežas žoga izbūvē būtu pieļautas atkāpes no līguma, pausts robežsardzes izplatītajā preses paziņojumā.
 
9.sep
Valsts policija (VP) Vidzemē aizturējusi Igaunijā meklētu bruņotu laupītāju,  informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes preses pārstāve Zane Vaskāne.
 
9.sep
Valsts policija saņēma informāciju, ka Daugavpilī NMPD mediķi medicīnas iestādē nogādājuši vīrieti ar politraumām, kurš visdrīzāk iepriekšējā dienā ir bijis smagi piekauts savā dzīvesvietā. Tās pašas dienas vakarā, nenākot pie samaņas, vīrietis slimnīcā nomira. VP Daugavpils iecirkņa likumsargi saistībā ar notikušo uzsāka kriminālprocesu un dažu dienu laikā aizturēja iespējamo vainīgo personu.