Izklaide

Vakar, 18:36
Pirmajā mirklī šķiet, ka stūre ir tas mehāniskais orgāns, kura forma un funkcijas kopš automobiļa dzimšanas brīža ir mainījušās vismazāk. Tomēr tā nekad nav pārstājusi nedz mainīties, nedz arī spējusi atbrīvoties no ierasti apaļās formas. Kaut cauri gadu desmitiem tā bijusi ļoti vienkārša un paredzēta tikai mašīnas vadīšanai, stūre pakāpeniski kļuvusi daudz, daudz sarežģītāka.
 
Vakar, 9:45
«Koncerta ieraksts tukšā zālē nevar aizstāt dzīvo saikni ar skatītāju, tāpēc labi, ka mums ar Kasparu Zemīti nebūs jāsarunājas ar krēsliem. Tie gan būs tikai divdesmit skatītāji, un es pieļauju, ka «Lielā dzintara» lielajā zālē tas izskatīsies nedaudz spokaini. Cerams, skatītāji vismaz būs izsēdušies pa visu zāli, lai varam skatīties uz visām pusēm,» saka dziedātājs Daumants Kalniņš.
 
23.mai
Jau no 11.maija līdz pat rudenim virkne planētu met retrogrādas cilpas, kas nozīmē daudz sarežģījumu, ierobežojumu, nenoteiktību, neskaidrību un neadekvātu situācijas  novērtējumu teju visās svarīgākajās dzīves sfērās. Sākot ar 11.maija nedēļu līdz pat rudenim virkne planētu met retrogrādas cilpas, kas nozīmē daudz sarežģījumu, ierobežojumu, nenoteiktību, neskaidrību un neadekvātu situācijas novērtējumu teju visās svarīgākajās dzīves sfērās. Jau 2019.gadā iznākušajās Superhoroskopi.lv prognozēs, astrologs Kristaps Baņķis pareģoja šo retrocilpu bēdīgo ietekmi uz biznesa vidi un mīlas dzīvi.
 
23.mai
«Top 10» notikumi kultūrā – ko vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt.
 
23.mai
Joki sagatavoti no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
22.mai
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Maksims (7263), savukārt no sieviešu vārdiem – Dzidra (2878).
 
22.mai
Piektdien, 22.maijā, Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takās par universālveikala īpašajiem Pastāvīgajiem Klientiem kļuva trīs lāči. Latvijā iemīļotā lācene Ilzīte ar savu tēvu Miku un Mika brālis lācis Puika saņēma īpašās Stockmann klienta kartes, kas ļaus regulāri saņemt medu no Baltu drava bišu saimēm, kuras izvietotas uz Stockmann jumta.
 
22.mai
Piektdien, 22.maijā, klajā nācis dziedātājas Samantas Tīnas dziesmas ar Aminatas vārdiem "I Got The Power" dziesmas klips, kurā īpaša loma ir arī latviešu daiļavām Katrīnei Saulietei un Indrai Salcevičai.
 
22.mai
Restorānā Viļņā izvietoti manekeni, lai iedrošinātu klientus baudīt maltīti drošā attālumā, vēsta AFP. Manekenes apģērbusi lietuviešu dizainere Rimante Rimgailaite. Manekeni restorānā izvietoti ar 4 metru distanci.
 
22.mai
Rīgas zooloģiskais dārzs ziņo, ka Tropu mājā svētki - pasaules mazākajiem pērtiķīšiem pundurkalitriksiem nākuši pasaulē dvīņi.
 
21.mai
Iespējams, kartupeļi ir vēl visai eksotisks dārzenis un nebūt ne zemnieku galdam paredzēts, bet jau 1796.g. Jelgavā izdotajā pavārgrāmatā muižu pavāriem ir vairākas receptes, kas vēsta, kā kartupeļi pagatavojami. Pagājuši vien daži desmiti gadu, kad 18.gs. vidū kartupeļus Kurzemē sāk audzēt plašāk, bet nostiprinājies gan vārds, gan arī visvienkāršākie, līdz mūsdienām saglabājušies to pagatavošanas veidi.
 
21.mai
No 20.maija apmeklētājiem atvērts arī Latvijas Dabas muzejs. Skatāmas muzeja ekspozīcijas un divas izstādes - mākslinieces Ievas Jaundālderes personālizstāde "Lidojums", kuras centrā ir mākslinieces ģimenē pārmantotā putnu mīlestība, bet Latvijas un pasaules dzīvnieki iemūžināti Māra Puķīša fotogrāfijās izstādē "No oda līdz zilonim".
 
21.mai
Lidlaukā Spilve Rīgā 11. jūnijā notiks autokoncerts ar grupu Labvēlīgais Tips, Astro’n’out, Pienvedēja Piedzīvojumi un Rīgas Modes uzstāšanos.
 
20.mai
Lai arī kopš sestdienas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm, Lietuvas pierobežā tūristu pieplūdumu vēl nejūt, atzina tūrisma nozares pārstāvji.