Izklaide

Vakar, 1:02
Siguldā šajā nedēļas nogalē, 26.septembrī, norisināsies Zelta rudens sezonas atklāšanas svētki, kurā notiks amatnieku tirgus, aizraujoša programma ģimenēm ar bērniem, "Rudens Street Food" zona, kā arī grupu "Sudden Lights" un "Oranžās brīvdienas" koncerts.
 
25.sep
Lai gan parasti uz ķirbi raugāmies kā uz dārzeni, ķirbis ir oga. Pamatīgi liela oga, kas satur daudz vērtīgu uzturvielu un ir garšīgi apēdama dažādos veidos un receptēs, teic uztura speciāliste Anita Baumane.
 
25.sep
Kambodžā ar zelta medaļu apbalvota milzu Āfrikas sugas žurka vārdā Magava, kura ir apmācīta atrast mīnas. Grauzējs atradis 39 zemes mīnas un 28 nesprāgušas munīcijas, kopumā pārbaudot tertoriju, kas pielīdzināma 20 futbola laukumiem.
 
25.sep
No 25.septembra Latviešu valodas aģentūra (LVA) sāk valodas akciju "Mans latviskākais vārds", kurā aicināti piedalīties visi, kas prot vai vēl tikai apgūst latviešu valodu.
 
25.sep
Šo sestdien, 26. septembrī, Ungurmuižā notiks koncerts-tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un radošiem sasniegumiem.
 
25.sep
Muzikālās un vizuālās līdzības dēļ par “otro Mārtiņu Freimani” bieži vien dēvētais dziesmu autors un mūziķis Gatis Mūrnieks izdevis jaunu dziesmu “Vienmēr var” – grupas “Tumsa” faniem tā droši vien patiks.
 
25.sep
Pateicoties lieliskajām garšas īpašībām, liellopa gaļa tiek augstu vērtēta. Tā ir piemērota gan vienkāršākiem ēdieniem ikdienā, gan ekstravagantākām receptēm svētkos. Daudzi iecienījuši liellopa strogonovu un gulašu – ēdienus ar bezgalīgu variāciju daudzumu, citi novērtē mājās gatavotu burgeru ar liellopa malto gaļu. Tikmēr īsteni gardēži labprāt ļauj sevi kārdināt ar nobriedinātas liellopa gaļas steiku. Šefpavārs Normunds Baranovskis aicina iemēģināt roku steika pagatavošanā mājās, piedāvājot divas receptes.
 
25.sep
No 25. līdz 27. septembrim Ķīpsalā notiek autoindustrijas izstādes “Auto 2020” speciālizlaidums. Piedāvājam TOP 10, kas arī tev ir jāredz klātienē.
 
25.sep
Koronavīrusa pandēmijas dēļ atlikts nākamā gada februārī paredzētais pasaulslavenais Riodežaneiro karnevāls.
 
25.sep
"Šobrīd mēs stāvam Valmieras pils pirmsākumos, Valmieras sākumā 14.gadsimtā. Te redzam deguma joslu. Visticamāk, dedzināti zari, pils būvniecību sākot ar meža izciršanu. Esam paņēmuši ogļu un putekšņu paraugus, lai noskaidrotu, kad un kāds mežs te audzis. Pili cēla vietējais darbaspēks - Valmieras apkārtnē dzīvojošie latgaļi - vācu meistaru vadībā, jo šī bijusi Vācu ordeņa Livonijas atzara pils. Atrodot latgaļiem raksturīgu vairogaproci un vainaga piekariņus, kas, visticamāk, kaut kur strādājot aizķērās un noplīsa, veicot smagu darbu, guvām apliecinājumu teikā vēstītajam - pils celtniecībā strādāja gan vīrieši, gan sievietes," tā par vērtīgākajiem atradumiem stāsta arheologs, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta pētnieks Dr. Hist. Rūdolfs Brūzis, nodrošinot arheoloģiskās uzraudzības darbus Valmieras Kultūrvides centra būvniecības laikā, kas sākusies, būvniekiem strādājot kopā ar arheologu komandu.
 
25.sep
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds Sergejs (20640), savukārt no sieviešu vārdiem – Svetlana (17861).
 
24.sep
Šonedēļ mūziķis Kārlis Būmeisters jeb Kaža laidis klajā jaunu dziesmu “Palu bēgumā”, kas ieplānotajā dziesmu ciklā seko iepriekš izdotajiem mūziķa un viņa grupas atzinīgi novērtētajiem ierakstiem “Laiks tevi dedz” un “Kad lieti līs”. 
 
24.sep
Šo piektdien, 25. septembrī Salaspils kultūras nama “Rīgava” mūzikas un mākslas dārzā risināsies, šķiet, pēdējais šīs sezonas brīvdabas mūzikas festivāls – mūzikas žurnālista un dīdžeja Ulda Rudaka izlolotā “Kartupeļpalma”.
 
24.sep
Gadās, ka dziesmas popularitāte aizskrien tās izpildītājai krietni pa priekšu, un šis ir tieši tas gadījums – kurš gan nav kaut vai garāmejot dzirdējis hitu “Sweet But Psycho”, kas hitparādēs nokļuva pirms pāris gadiem un ieņēma pirmo aili 22 valstīs!
 
24.sep
Latvijas, Ventspilī uzceltā, konditorejas fabrika "Pobeda Confectionery" ir viena no pieciem pasaulē labākajiem šokolādes bez cukura ražotājiem. Par to 3.septembrī paziņoja pasaulē lielākais un respektablākais mārketinga pētījumu veidotājs "QY Research". Vēl starp pieciem labākajiem nosaukti populāri šokolādes tirgus dalībnieki: Lindt & Sprungli, Hershey, Godiva Chocolatier un Lily’s.
 
23.sep
Augusta nogalē Ozols izdeva albumu “Y A U D A” un aizvadīja trīs koncertus Rīgā, “Sporta 2 kvartālā”. No šajos koncertos ierakstītā video materiāla tapis klips, bet drīzumā tiks laists klajā arī koncertu ieraksts.
 
23.sep
Dziedātāja un dziesmun autore, grupas “Triānas parks” līdere Agnese Rakovska izsludinājusi dziedātāju atlasi “Zvaigznājs”. Uzvarētājs saņems iespēju ierakstīt pirmo singlu profesionālā studijā.
 
23.sep
Šis gadsimts popmūzikā no topu viedokļa aizrit Ališijas Kīsas zīmē – jau viņas 2001. gadā izdotais debijas albums “Songs In A Minor” tika pārdots vairāk nekā 12 miljonu eksemplāru apjomā, padarot tolaik tikai 20 gadus jauno dziedātāju par pasaulē visvairāk ierakstus pārdevušo “r&b” mākslinieci, kā arī dāvājot viņai par šo darbu divas “Grammy” balvas.