Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_downwardIzklaide

Kinoteātrī "Kino bize" no 25. aprīļa līdz 28. aprīlim norisināsies Rīgas Pasaules filmu festivāls, kura īpašais viesis būs amerikāņu dokumentālā kino režisors un Hārvarda universitātes profesors Ross Makelvijs, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Māris Prombergs.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Atraktīvais un harizmātiskais kuplo ūsu un vairāku Vecrīgas klubu īpašnieks Miks Galvanovskis bija nolicis 20. martu kā atskaites datumu sava jaunā studijas albuma klajā laišanai un – solīts makā krīt, akurāt noteiktajā termiņā “Bohēmas dienasgrāmata” bija ēterā! Diezgan interesants piegājiens, jo Mika lielkoncerts “Palladiumā” bija ieplānots pēc mēneša (tas notiks šo sestdien, 20. aprīlī), tātad Galvanovskis saviem klausītājiem vienkārši deva laiku aprast ar jaunajām dziesmām un iemācīties tās līdzdziedāšanai.
16.apr Sandris Vanzovičs
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionārā "Gaiļezers" pirmoreiz veikta minimāli invazīva laparoskopiska un torakoskopiska barības vada rezekcija. Unikālā operācija veikta vīrietim, kuram diagnosticēts barības vada vēzis. Austrumu slimnīca ir vienīgā Latvijā, kur veic šāda veida operācijas, bet līdz šim tās realizētas vaļējā metodē vai daļēji laparoskopiski. Turpmāk Austrumu slimnīcā barības vada rezekcijas operācijas atsevišķām pacientu grupām būs daudz saudzīgākas, vienlaikus būtiski saīsinot atveseļošanās laiku pēc operācijas un uzturēšanās ilgumu slimnīcā.
16.apr Portāls nra.lv
Šova “X Faktors” dalībniece Anete Staltāne jeb Amunete piedāvā noskatīties videoklipu savam pirmajam singlam “Down To Earth”. Stilistiski īpatnēja dziesma un interesants videoklips – šai dziedātājai noteikti ir vērts pievērst uzmanību!
15.apr Sandris Vanzovičs
Dažkārt (vai varbūt pat bieži) pasākumos var netīšām iepazīt to, kā dēļ uz šiem pasākumiem nemaz neesi gājis un pat neesi domājis ar šo kaut ko iepazīties. Lūk, piemēram, apskatnieks nedēļas nogalē devās uz mākslas galeriju “Noass”, lai atzīmētu kolēģa Ulda Rudaka “Rokupācijas” atkārtotā izdevuma klajā nākšanu un pie viena varbūt paklausītos projektu “Ingus Baušķenieks un Draugi”, bet sanāca teju vai spiestā kārtā redzēt un dzirdēt arī starp abiem šiem notikumiem uz skatuves kāpjošo grupu “Trīsas”. Par to bija zināms vien tas, ka tās ir “trīs meitenes, trīs sintezatori un neizsmeļamas skaņu variācijas”, bet izrādījās daudz, daudz interesantāk. Turklāt, kā izrādās, trijotnei jau pērn augustā izdots debijas albums (Bandcamp gan tas parādījies pavisam nesen), kuru gan viņas bija pakautrējušās pareklamēt skaļāk. Nu, tad tagad.
15.apr Sandris Vanzovičs
Filmu nozare var būt mierīga, jo atbalsta programma turpināsies tāda pati kā līdz šim, šodien pēc koalīcijas sanāksmes pauda ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS), kura pārraudzībā ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), kas uzrauga īpašu atbalsta programmu ārvalstu kino ražotājiem, kas izvēlas filmas un seriālus uzņemt Latvijā.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Kinoteātrī “Forum Cinemas” 23. aprīlī notiks latvju hiphopa pamatlicēja Ozola koncertfilmas “No Rajona līdz Arēnai” pirmizrāde, kurā klātienē varēs satikt gan filmas tapšanas komandu, gan māksliniekus, kuri piedalījās pagājušā gada nogalē notikušajā Ozola lielkoncertā “Arēnā Rīga”.
15.apr Sandris Vanzovičs
Smagās mūzikas projekts “Karaliste” klausītājiem piedāvājis savu pirmo singlu “Un tā katru dienu”. Pēc debijas dziesmas spriest par šī projekta nākotni laikam būtu pāragri – ir interesanti, taču jāpagaida mūziķu turpmākie soļi.
14.apr Sandris Vanzovičs
Mežaparka Lielajā estrādē 9. jūlijā muzicēs “Melo-M mega orķestris”, kurā vienkopus uzstāsies vairāk kā 100 čellisti no visas Latvijas. Čellu trio aicina ikvienu čellistu piedalīties šajā koncertā, lai kopīgi radītu grandiozu orķestra skanējumu un piedāvātu klausītājiem muzikāli krāsainu koncertprogrammu.
14.apr Sandris Vanzovičs
Pēc ilgākas radošās pauzes ar jaunu dziesmu “Daļa manis” atgriezusies savulaik dziedošo ģimeņu šovā iepazītā Milleru-Balandīnu ģimene, pie viena piedāvājot singlam arī skaistu video stāstu.
14.apr Sandris Vanzovičs
13. maijā Rīgā, Grīziņkalna sporta kompleksā, lielākā ielu sporta un kultūras kustība Eiropā "Ghetto Games" atklās jau 16. sezonu. Lielākie "Ghetto Games" sezonas jaunumi ir tūre reģionos, “pop-up” pasākumi Rīgā, festivāls Tallinas pilsētas svētkos un vairāki īpaši spilgti "Ghetto" notikumi.
14.apr Andra Ozola
Jau noslēdzoties Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons”, apskatnieks prognozēja, ka šis varētu kļūt par grupas “Instrumenti” gadu – tobrīd bija zināms par gaidāmo lielkoncertu un jauno albumu. Izrādās, ka tas vēl nav viss, jo nesen par saviem paralēlajiem muzikālajiem plāniem informējis “Instrumentu” dalībnieks Jānis Šipkēvics jeb Shipsea, un arī tie solās būt ne mazāk iespaidīgi.
14.apr Sandris Vanzovičs
Intervijā "Neatkarīgā" leģendārais grupas "Līvi" līderis Ainars Virga, kurš nosvinējis savu 60. dzimšanas dienu, atklāti runā gan par bērnību, gan šodienas aktualitātēm.
14.apr Portāls nra.lv
Jau 26. aprīlī Rīgā notiks piecu “Grammy” balvu ieguvēju, pazīstamās ASV džeza apvienības “Snarky Puppy” pirmais koncerts Latvijā. Lielās apmeklētāju intereses dēļ koncertu no izmērā mazākās koncertzāles “Tu jau zini kur” strauji nācies pārcelt uz “Palladium”.
13.apr Sandris Vanzovičs
Amerikāņu rokgrupas “Bon Jovi” veiksmes stāsts aizsākās pagājušā gadsimta 80. gados Ņūdžersijas štata klubos un turpinās jau vairāk nekā 40 gadus, taču tās turpmāko pastāvēšanu pirms dažiem gadiem apdraudēja solista Džona Bon Džovi veselības problēmas, vēsta straumēšanas platforma “Disney+”.
13.apr Portāls nra.lv
No 12. līdz 14. jūlijam notiekošais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba” papildinājis ārvalstu viesu programmu, izziņojot pasaules mūzikas māksliniekus - “Abeneko & The Positive Mind” no Tanzānijas, “Ashraf Sharif Khan & Viktor Marek” no Pakistānas, kā arī ukraiņu postpanka mūziķi BaWN.
13.apr Sandris Vanzovičs
Liepājas Olimpiskajā centrā ar vērienīgu un pilnībā izpārdotu koncertu “Liepājniex” 60. dzimšanas dienu nosvinēja leģendārās rokgrupas “Līvi” ne mazāk leģendārais ģitārists Ainars Virga. “Līvi” vienmēr dzīvi, un arī Virga vienmēr formā!
13.apr Sandris Vanzovičs