Izklaide

18.jūl
Leģendārais “līvs” Ainars Virga aicina uz savu 60 gadu jubilejai veltīto lielkoncertu “Liepājniex” Dzintaru koncertzālē – tas notiks 22. jūlijā.
18.jūl
Pašmāju dīdžejs DJ Ballīšu zvērs ir operatīvi reaģējis uz atentātu pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu, radot skaņdarbu “Let Me Get My Shoes”.
17.jūl
Džeza dziedātāja Rūta Dūduma izdevusi jaunu dziesmu “Šķiltin šķīla valodiņas” no rudenī gaidāmā albuma “Pajums”. Tās skanējumu veidojis komponists un albuma producents Jānis Ķirsis.
17.jūl
Virtuves kabarē apvienība “Gapoljeri” publicējusi singlu “Pats ar sevi uzdejo”, kas ir priekšvēstnesis šīs jokainās grupas ceturtajam studijas albumam. Tā klajā nākšana būs jau pavisam, pavisam drīz – pēc nedēļas.
17.jūl
Kādam pietiek apprecēties tikai vienu reizi, savukārt citiem nepietiek pat ar trim laulībām.
16.jūl
Šonedēļ – “Positivus Festival”! Un virkne ar māksliniekiem, kurus gribēsies redzēt un dzirdēt, kurus vajadzēs redzēt un dzirdēt, un kurus nāksies redzēt un dzirdēt. Dažiem no viņiem būs arī jaunumi, piemēram, pašmāju daudzgalvainās hiphopa cunftes pārstāvim I Mean Love (īstajā vārdā Raiens Šaubergs), kuram nupat iznāca jauns studijas lieldarbs.
16.jūl
Kvartālā “Masti” Ozolniekos 17. augustā notiks pirmais festivāls “Rocktagons”, kurā varēs iepazīties ar latvju roka un metālmūzikas jauno paaudzi. Lielāku uzmanību gan noteikti izpelnīsies īpašie viesi, kuru statusā būs grupas “Huskvarn” un “Laime Pilnīga”.
16.jūl
Mākslas telpā “Mala” Cēsīs un K. K. fon Stricka villā Rīgā attiecīgi 25. un 26. jūlijā festivāla “Porta” vasaras koncertus ieskandinās “Laura Cortese & Bert Ruymbeek”.
16.jūl
Viesnīcā "Gutenbergs", Rīgā, šodien plkst.11 notiks 6.Starptautiskā Operetes festivāla preses konference. Ikšķiles estrādē no 28.jūlija līdz 3.augustam norisināsies 6.Starptautiskais Operetes festivāls, kas aizritēs Operetes teātra desmitgades jubilejas zīmē. Festivāla uzmanības centrā būs Operetes teātra trupas solisti. Tāpat skatītāji nakts izrādē varēs noskatīties maestro Raimonda Paula mūziklu "Mežrozīte. Pilsētas romance divās daļās". Programmā iekļauts mūzikls ģimenei "Karlsons", kā arī jubilejas galā koncerts.
15.jūl
Dziedātāja un čelliste Madara Fogelmane jeb vienkārši Madara laidusi klajā debijas albumu, kurā apkopotas desmit gadu (!) laikā tapušās viņas kompozīcijas – no tām vecākā ir “Drumstalu sētnieks”, kas dzimusi tālajā 2014. gadā Briselē.
14.jūl
Prieki Latvijas mūzikas vēstures cienītājiem un plašu kolekcionāriem - džeza mūzikas izdevniecība “Jersika Records” laidusi klajā kvarteta 2R+2B jeb trompetista Gunāra Rozenberga, saksofonista Raimonda Raubiško, basista Borisa Banniha un bundzinieka Vladimira Boldireva uzstāšanās 1978. gada Tbilisi džeza festivālā ierakstu.
14.jūl
Vasara ir aktīvākā kāzu sezona – tieši šajā laikā pāri visbiežāk izvēlas noslēgt laulību. Kā liecina modes un izklaides centra “Rīga Plaza” veiktā aptauja, 83% respondentu patīk apmeklēt citu kāzas. Tomēr vairāk nekā pusei gatavošanās to apmeklēšanai šķiet apgrūtinoša – šādu viedokli visbiežāk paudušas sievietes, kā arī aptaujātie vecumā no 30 līdz 39 gadiem.
14.jūl
Nākamās nedēļas nogalē, 19. un 20. jūlijā, Lucavsalā notiekošajā festivālā “Positivus” būs iespēja vērot no Ukrainas speciāli atvesto unikālo izstādi “Ukraine in Miniature”, kā arī uzstāsies divas ukraiņu grupas. Sadarbībā ar biedrību “Tavi Draugi” un “Music Saves Ukraine”, apmeklētāji tiks aicināti ziedot dažādām atbalsta iniciatīvām Ukrainā.
14.jūl
Pagājušajā nedēļā Rīga bija nokļuvusi labprātīgā džeza gūstā – te risinājās pēc skaita 24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas ritmi”. Ārzemnieki tā laikā demonstrēja savu augsto profesionālo meistarību, bet mūsējie – gan to, gan arī savas pēdējā laika novitātes.
13.jūl
Gada pēdējā ceturksnī Latvijas Radio 1. studijā norisināsies festivāla “Rīgas Ritmi” piedāvātā rudens koncertsērija “Art of Riga Jazz”, kuras ietvaros uzstāsies vairāki starptautiski atzīti pianisti. Tostarp poļu izcelsmes kanādiešu pianiste Alexandra Streliski, kura ir ievērojama filmmūzikas meistare un kuru uzskata par celmlauzi mūsdienu klasiskās mūzikas pasaulē.
13.jūl
Patriotiskas garšas tetovējumi – vai tas ir šīs vasaras trends? Nav divu domu, jo mūsu redakcija jau atkal saņēmusi ziņu no “Food Union”, ka šovasar jau otrais cilvēks ir informējis uzņēmumu par to, ka uz sava ķermeņa iemūžinājis tā ražoto gardumu – biezpiena sieriņu “Kārums”.
13.jūl
Atcelts vienīgais grupas “The Smile” koncerts Baltijas valstīs, kas bija paredzēts 13. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē. Grupa informējusi, ka atceļ visu augustā ieplānoto Eiropas turneju Džonija Grīnvuda slimības dēļ.