Izklaide

31.jūl
Vizuāli trausla un smalka, vaibstos – kaut kas no Mišelas Feiferes jaunībā. Pirmajā mirklī pat nepateiksi, ka šī smalkā sieviete ar klusināto balsi ir uzņēmēja, kas visai agrā jaunībā izveidojusi pati savu uzņēmumu. Sieviete, kas nekautrējas runāt par naudu. Sieviete, kura nepārtraukti meklē jaunu izaicinājumu.
 
31.jūl
K.K. fon Stricka villas teritorijā, no šodienas līdz 2.augustam norisināsies pirmais "Rīgas mazākais mākslas un sporta festivāls".
 
31.jūl
No šodienas vakara Tērbatas ielā un Vidzemes tirgū varēs izbaudīt dažādas aktivitātes.
 
31.jūl
No šodienas līdz 2.augustam jau piekto gadu Daugavgrīvas cietoksnī notiks festivāls "Komēta", informē pasākuma organizatoru pārstāve Anna Luīze Pētersone.
 
30.jūl
No 30.jūlija līdz 30.augustam izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" Intro zālē (Kungu ielā 3) skatāma Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde "ALL’ARM", kurai mākslinieki radījuši vairākas mākslinieciskas parafrāzes par vienu no neparastākajiem alternatīvās mūzikas instrumentiem - termenvoksu jeb teremīnu. Šogad aprit simts gadu kopš krievu inženieris un mūziķis Ļevs Termens izgudroja šo instrumentu, kura reakcijā uz cilvēka roku kustībām tiek stimulēta skaņa pat bez pieskaršanās tam. Skaņa, kas rodas reakcijas rezultātā, ir neparasta un hipnotizējoša, tā rada mistisku, viegli baisu noskaņu. Termenvokss tiek uzskatīts par pasaulē pirmo elektrisko mūzikas instrumentu un ir saistošs sava izgudrotāja neparastā likteņa dēļ. 1919.gadā, tikai 23 gadu vecumā, Ļevs Termens kļuva par Ābrama Jofes Fizikas un Tehnoloģiju institūta laboratorijas vadītāju, bet turpmākajos gados viņš izstrādāja apsardzes signalizācijas iekārtas. Ņemot vērā instrumenta-mākslas darba īpatnības, par galveno izstādes "ALL’ARM" elementu kļūst skaņa, kas mainās, izstādes skatītājiem kustoties un pārvietojoties telpā. Par vienlīdz būtisku izstādes elementu kļūst arī scenogrāfija jeb objektu izvietojums un to mijiedarbe ar apmeklētājiem. Izstādes nosaukums "ALL’ARM" ir gan ironiska piebilde par Ļeva Termena radītajām signalizācijas iekārtām, gan arī tēlaina atsauce uz itāļu valodas izteicienu all’arme, kas tiešā tulkojumā nozīmē "ķeršanās pie ieročiem" jeb "būšana cīņas gatavībā" un saskan ar mākslinieku K. Brektes un M. Svilāna konceptuālo un māksliniecisko domāšanas veidu.
 
30.jūl
Reprezentējot Latvijas dejas daudzveidību un talantus, iznācis videoklips, kurā apvienojušies astoņu dažādu dejas žanru dejotāji. Videoklipā pārstāvēti tādi žanri kā klasiskā deja, laikmetīgā deja, džezs, laikmetīgais džezs, sporta dejas, latviešu skatuviskā deja, Heels un Hip-hops.
 
30.jūl
Ar koncertu Arēnā Rīga nākamajā pavasarī, 25.martā, pie mums atkal viesosies tik daudzu skatītāju iemīļotais britu duets "Hurts". Turneja, kas aptver 17 valstis un tik dažādas pilsētas kā Londona un Vladivostoka, pakārtota grupas jaunākajam, nu jau piektajam, albumam "Faith".
 
30.jūl
Vasaras sezona rit pilnā sparā un saulīte lutina mūs cik vien var. Šis ir skaistākais laiks, lai sēstos aiz motocikla stūres un izbaudītu burvīgu galamērķu sniegto emociju lidojumu. Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kur noteikti vajadzētu doties ar motociklu?
 
28.jūl
Dundagas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas dievnams Pils ielā 10, Dundagā. Baznīcā darbojas Dundagas luterāņu draudze, kurā ir ap 150 locekļu, dievkalpojumus vada prāvesta v.i. Armands Klāvs (dzimis 1973). 1935. gadā baznīcai piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss. Dundagas evaņģēliski luteriskā latviešu draudze pastāv kopš 17. gadsimta, tagadējo mūra baznīcu pabeidza celt 1766. gadā ar Dundagas pils īpašnieka ievērojamā diplomāta un valstvīra Kārļa Ostenzakena (1726—1794) gādību, viņš pēc nāves Berlīnē apglabāts Dundagas baznīcā. 1856.—1859. gadā Ansis Dinsbergs izgatavoja baznīcas ērģeles, 1912. gadā Janis Rozentāls uzgleznoja altārgleznu "Lieldienu rīts". Līdz 1920. gadu sākumam baznīcu izmantoja gan vācu, gan latviešu draudzes, vēlāk tikai latviešu draudze. Tā necieta ne Pirmajā, ne Otrajā pasaules karā. Pēc Pirmā pasaules kara uzstādīja piemiņas plāksni Latvijas atbrīvošanās cīņās un pasaules karā kritušajiem Dundagas draudzes piederīgajiem. 1935. gadā Pieminekļu valde no baznīcas izņēma Ostenzakenu dzimtas muižnieku tēlus un pārveda tos uz Rīgas muzeju pie Doma baznīcas. Dundagas baznīcā saglabājies K. J. fon der Ostenzakena kenotafa fragments. Arī padomju okupācijas gados pēc Otrā pasaules kara baznīcā turpināja darboties luterāņu draudze.
 
28.jūl
Īru popdziedātājs Ronans Kītings kļuva pazīstams 90. gadu vidū, kad kopā ar nu jau aizsaulē aizgājušo Stīvenu Geitliju bija vadošie dziedātāju “boisbendā” “Boyzone”. Šī apvienība gan nesasniedza tādus popularitātes kalngalus kā, piemēram, “New Kids On The Block”, “Westlife” un/vai “Take That”, taču spiedzošu pielūdzēju daiļā dzimuma pārstāvju vidū tai netrūka. Šī gadsimta sākumā Rons Kītings uzsāka solokarjeru, kuras laikā paguvis izdot jau 11 studijas albumus.
 
28.jūl
 Seriāla "Troņu spēles" zvaigznes, angļu aktrises Sofijas Tērneres un viņas vīra, amerikāņu popmūziķa Džo Džonasa ģimenē piedzimis bērns, pirmdien pavēstījuši jaunie vecāki.
 
27.jūl
Viens no labākajiem Latvijas skrečošanas mākslas dīdžejiem Kaspars Dziļums jeb DJ Aspirins kopā ar duetu “Dvīnes” izdevuši jaunu dziesmu “Sunshine Avenue”.
 
27.jūl
Ja latvju mūzikas lielās un vidējās zvaigznes savu studijas albumu iznākšanu parasti anonsē ar lēveni pirms tam izdoto singlu, līdz ar to pats albums pēc tam jau šķiet pēc tāda kā “the best” jeb iepriekš jau dzirdētu dziesmu apkopojuma, tad Rietumu “stāri” dažkārt savus klausītājus mēdz vienkārši nolikt fakta priekšā – še, jums mans jaunais ripulis!
 
25.jūl
Pirms diviem gadiem Anglijā, kādā saimniecībā tika atrasta novārtā pamesta un ļoti novārgusi ķēve. Dzīvnieku draugi jau nodomāja, ka zirgs ir miris, taču ķēvīte piecēla galvu no dubļiem un izrādīja vēlmi dzīvot. Sākās garš atlabšanas ceļš. Tagad Heidija ir veselīga ķēve, kas apveltīta ar drosmi un nesalaužamu garu.
 
25.jūl
Amerikāniete Ketija Džeikobsa pierādījusi, ka vecums nav šķērslis, lai izskatītos lieliski. Viņa 56 gadu vecumā nonākusi slavenā "Sports Illustrated" žurnāla lappuses kā peldkostīma modele.
 
25.jūl
Etniskās mūzikas un seno amatu festivāls "Zobens un lemess" no jūnija ir pārcelts uz augusta sākumu, un tā norise būs atkarīga tikai no pašu apmeklētāju atbildības, pauda rīkotāju pārstāvis Valdis Bērzvads.