Izklaide

Vakar, 20:32
Ar aizvadītām 216 stundām basketbola spēles laukumā, “Krastu mačs” piesaka savu desmitgades vērienīgāko spēli, kas notiks pie Rīgas kongresu nama jau pēc mēneša - 17.augustā. Kā ierasts, “Krastu mačs” norisināsies visu diennakti, un tā laikā būs iespēja ne vien baudīt spraigu basketbola spēli starp labā un kreisā Daugavas krasta iedzīvotājiem, bet arī piedalīties dažādās atrakcijās un konkursos, baudīt Latvijas labāko DJ un mūziķu priekšnesumus, kā arī vienlaikus baudīt izmeklētus ēdienus.
 
19.jūl
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Anna (24246), savukārt no vīriešu vārdiem – Jēkabs (2349).
 
19.jūl
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
19.jūl
Saldējums esot populārākais deserts pasaulē. Dažkārt – vairāk nekā tikai saldais ēdiens. Mazs iepriecinājums, atvēsinājums, reizēm arī mierinājums. Vairāku paaudžu bērniem tas bija arī kārots atalgojums par labu uzvedību vai labi paveiktu darbiņu, bet gājiens pēc saldējuma – galvenais dienas notikums uz pilsētas bruģa pavadāmā vasaras brīvlaikā.
 
19.jūl
Neparasta, intriģējoša urbānā drāma par attiecībām virtuālajā pasaulē – šādi tiek raksturota LMT filma “TUR”, kas tapusi sadarbībā ar režisoru Uldi Cipstu, un būs skatāma kinoteātros visā Latvijā jau no 16. augusta. Filmas stāsta pamatā ģeniālās informācijas tehnoloģiju speciālistes Gundegas (aktrise Ilva Centere) pasaule sabrūk acu priekšā – viņa zaudē mīļoto, priekšniece draud ar atlaišanu, tuvinieki uzskata par jukušu. Izmisumā viņa paveic neiespējamo – rada mākslīgo intelektu ar apziņu, kurš pārņem viņas bojāgājušā drauga Raimonda (aktieris un režisors Regnārs Vaivars) personību un turpina attiecības ar Gundegu. Viņai nākas izvēlēties – gremdēties virtuālajā realitātē un ļauties mīlestībai ar datorprogrammu, slēpjot miljoniem vērto atklājumu no citu centieniem to iegūt savās rokās, vai, ignorējot savas jūtas, sniegt pasaulei brīnumu, tostarp iespēju priekšnieces paralizētajai meitiņai staigāt. Kamēr Gundega vilcinās, izvēle nonāk viņas kolēģa Ērika (aktieris Artūrs Skrastiņš) rokās – izdzēst Raimonda personību no programmas vai atbalstīt Gundegas mīlestību, upurējot paša jūtas pret meiteni.
 
19.jūl
Pašmāju alternatīvā roka un postgrandža grupas “Indygo” ceturtais studijas albums. Iepriekšējie – “IndyGo” (2005), “Decoy” (2013) un “Stars” (2015), grupas oficiālajā diskogrāfijā vēl jāpiemin arī “Under Construction” (EP, 2007) un “Indygo Unplugged” (koncertieraksts, 2016).
 
19.jūl
Jau pavisam drīz, 27. jūlijā, Mālpils muižā atkal uzstāsies Latvijas klausītāju jau iecienītā dziesminiece Džudita Ouena no Ņūorleānas. Mākslinieces repertuārs ir stilistiski daudzveidīgs, bet stāstnieces talants atklājas kā mūzikā, tā arī komunikācijā ar klausītājiem.
 
19.jūl
Ir vairāki iemesli izmantot vasaras saulaino laiku un brīvās dienas, lai dotos netālā braucienā uz Pakrojas muižu Lietuvā. Tieši šobrīd tur norisinās vasaras ziedu festivāls Sapnis vasaras naktī. Tur var aplūkot apjomīgu muižas ansambli, kādus Latvijā neatrast. Šis galamērķis varētu rosināt atsvaidzināt zināšanas pasaules dramaturģijā – izlasīt vienu no visvairāk iestudētajām lugām pasaulē – Viljama Šekspīra Sapnis vasaras naktī. Virsotne būtu mudinājums iepazīties ar senās vācbaltu dzimtas fon der Ropu vēsturi, ar kuras vārdu ir saistīta šī muiža un kurai ir atzari visās trīs Baltijas valstīs.
 
18.jūl
Pašmāju elektroniskās mūzikas (un ne tikai) aprindās labi pazīstamais Kashuks (Kaspars Kubeckis) izdevis jaunu studijas albumu – starp citu, tas ir jau piektais viņa karjerā. “Albums ir tapis izmantojot vairākus analogos sintezatorus, paša sadziedātus vokālus un bungas, kuras veidotas no apkārt esošo objektu skaņu ierakstiem.
 
18.jūl
Šo sestdien, 20. jūlijā, Limbažos risināsies festivāls “Jubilāru salidojums”, kurā tiks svinētas vairākas ievērojamas šlāgermūzikas grupu jubilejas.
 
18.jūl
Arī šogad, 20. jūlijā, grupas "Prāta Vētra" ilggadējais sadarbības partneris apdrošināšanas sabiedrība ERGO rūpēsies par to, lai "Skārda bungu tūres" koncertā Liepājā velosipēdu īpašniekiem nodrošinātu ērtu un drošu velosipēdu novietni. Ikviens koncerta apmeklētājs bez maksas varēs novietot savu velosipēdu apsargātā un apdrošinātā stāvvietā.
 
17.jūl
1969.gada 21.jūlijā tūkstošiem cilvēku ar aizturētu elpu sekoja kosmosa kuģa “Apollo 11” ceļojumam, kas uz Mēnesi nogādāja trīs astronautus. Brīdī, kad cilvēce skatās Marsa virzienā un ir pagājuši 50 gadi, kopš cilvēks pirmo reizi spēra kāju uz Zemes dabīgā pavadoņa, ir īstais brīdis ieskatīties kosmosa programmas “Apollo” vēsturē.
 
17.jūl
Pašmāju grupas “Rock’n’Berries” otrais albums atšķiras gan ar šīs blices jauno muzikālo identitāti, gan saturā iekļauto apjomu: ja 2016. gadā klajā laistais “Smoothie Call” bija dubultalbums ar desmit dziesmām, tad jaunais darbs ir EP ar pieciem gabaliem - visiem latviski.