Izklaide

30.nov
Pašmāju garāžroka grupa “Nova Koma” izdevusi jaunu studijas albumu ar intriģējošo nosaukumu “Es neesmu dusmīgs”, kā arī laidusi klajā jaunu videoklipu.
 
30.nov
Mākslinieciskā nemiera mūždien dīdītā grupa “Very Cool People” piedāvā jaunu singlu no sava jaunākā albuma “50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism”. Tas ir albumu noslēdzošais skaņdarbs “Get-Together of Old Chums”, kam tapis arī visnotaļ galvu reibinošs videoklips, kas gana kolorīti iezīmē īstenu Vecgada svinību sajūtu.
 
29.nov
Vēl tikai līdz 2. decembrim iesniedzami ieraksti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta Mikrofons 2022”.
 
29.nov
Lieli prieki mūzikas cienītājiem – pēc sešu gadu pārtraukuma iznācis britu dziedātājas Adeles jauns studijas albums ar nosaukumu “30”, kas seko viņas sensacionāliem panākumiem apveltītajiem darbiem “19” (2008), “21” (2011) un “25” (2015).
 
28.nov
Kā katru gadu, jau tradicionāli līdz ar Pirmo adventi galvaspilsētā iedegtas Ziemassvētku egles un sācies svētku gaidīšanas laiks ar koncertiem, uzvedumiem, izstādēm un svētku gaismiņās rotātu pilsētvidi. "Svētku sajūtu pilsētā - gan centrā, gan apkaimēs - paliks līdz pat janvārim. Visbrīnumainākais notikums posmā ir Ziemassvētki, kuru priekpilnā, miera un gaišuma piepildītā gaidīšana sākas šovakar - kopā ar pilsētas galveno svētku eglīšu uzmirdzēšanu. Novēlu, lai rīdziniekiem un pilsētas viesiem šis notikums kļūtu par vienu daudziem Ziemassvētku mazajiem priekiem un brīnumiem," ieslēdzot svētku eglīšu apgaismojumu, uzsvēra Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP). Svētku gaidīšanas laikā rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs pašvaldības sarūpētas trīs galvenās egles, kas rotāsies Doma laukumā, Rātslaukumā un 11.novembra krastmalā. Šogad Doma laukuma Ziemassvētku eglē ir saziedējušas gan lielākas, gan mazākas Ziemassvētku zvaigznes jeb puansetijas. Tās eglīti rotā sarkanos un sudrabainos toņos. Šie ziedi priecēs acis gan Vecrīgas apmeklētājiem, gan garāmgājējiem, tā vien vilinot pieiet un palūkoties uz eglīti visā tās krāšņumā. Egle Rātslaukumā būs bagāti rotāta viduslaikiem raksturīgā stilā ar zelta pārklājuma elementiem - zvaigznēm un ornamentāliem motīviem, lai iekļautos Rātslaukuma vidē un ēku ansamblī. Arī egle 11.novembra krastmalā būs rotāta Ziemassvētkiem raksturīgos toņos. Tāpat pašvaldība ir gādājusi par 16 eglēm, kas atradīsies dažādās pilsētas apkaimēs un par kuru rotāšanu rūpēsies pašu apkaimju iedzīvotāji, kā arī par 22 Ziemassvētku eglēm, kas rotāsies pie galvaspilsētas kultūras centriem, parkos, skvēros un laukumos. Pilsētā būs apskatāmas Ziemassvētku egles "Meža pasaka", "Rīgas gailis", "Zelta laterna", "Kraukšķītis", "Sakta", "Zeltīte", "Zvaigžņu egle" un daudzas citas.
 
28.nov
Šodien, 28. novembrī, plkst. 19.00 ar koncertu Rīgas Domā diriģents Jānis Retenais un Orķestris "Rīga" ieskandinās Pirmo Adventi.
 
28.nov
Par nedēļas centrālo notikumu kļuva 2022. gada valsts budžeta pieņemšana, kas Saeimas deputātiem prasīja 51 stundu, 51 minūti un 51 sekundi, ieskaitot 567 priekšlikumu paviršu apskatīšanu, kritizēšanu, lamāšanos sociālajos tīklos un seriāla “Mīlas viesulis” pēdējās sērijas apspriešanu. Šis notikums bija tik centrāls, ka par to bija informēti vismaz tie, kuri uz tualeti aizmāršības pēc bija aizgājuši bez žurnāliem “Privātā zive”, “Kurš auns” un “Vakara dziņas”, tāpēc tiem nācās iztikt ar mobilo telefonu piedāvāto lasāmvielu.
 
28.nov
Šonedēļ “Positivus” izziņoja pirmo nākamā gada festivāla “hedlaineri” – par to kļuva Ņujorkas hiphopa mākslinieks A$AP Rocky. Šoreiz mūziķu izvēlē rīkotājiem nāksies būt uzmanīgākiem nekā jebkad iepriekš, jo “Positivus” pārcelšanās no Salacgrīvas uz Rīgu radījusi arī daudz svārstīgo.
 
27.nov
Lietuvas ”The Roop” pēc fantastiskajiem panākumiem pašmāju Eirovīzijas dziesmu atlases konkursa finālā pagājušajā gadā, kad tika uzstādīts skatītāju balsojuma rekords, atgriezušies un piedāvā jaunu singlu un video ”Ohmygodable”.
 
27.nov
Visās izdevniecības Zvaigzne ABC grāmatnīcas pārdošanā nonākusi savdabīgās mākslinieces, režisores, bijušās Dailes teātra aktrises Helēnas Oras (Elīnas Maliginas) populārā grāmata "Panika" krievu valodā. Tā ir rakstnieces debija literatūrā. Tekstu no latviešu valodas tulkojusi Inga Liscika, dzeju - Inga Liscika un Ludmila Nukņeviča. Grāmatas brīnišķīgo noformējumu papildina iespaidīgās Helēnas Oras ilustrācijas.
 
27.nov
Šo svētdien, 28. novembrī, kanāla TV3 ēterā un televīzijā Go3 tiks aizvadīta muzikālā šova “X Faktors” ceturtās sezonas fināla ceturtās tiešraides koncerts. Tajā uz skatuves kāps atlikušie seši fināla dalībnieki, kuri ir izpildīs divas dziesmas - savu muzikālo elku hitus, kā arī dziesmas, kas uzburs 80. gadu ballītes atmosfēru.
 
27.nov
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Bindere, Blaumane un Zariņš, Sīlis, Jonovs un Kirmuška, Veismanis, Vītoliņa un Freibergs
 
26.nov
Publicēts horeogrāfes un dejotājas Gabijas Bīriņas veidotais videoklips elektroniskās mūzikas producenta Shri Alex radītajam dziedātājas Katrīnas Gupalo dziesmu remiksam. Interesantajā remiksā apvienotas dziesmas “Svārki?” un “Levitate”, un tam dots nosaukums “Try Me”.
 
26.nov
Jaunu singlu “Brīnumzeme” izdevusi talantīgā dziedātāja Dārta Stepanova, kura šovasar izcēlās ar sensacionālu radiohitu “Tālāk jāiet”. Tam mūziku bija sacerējis čellists Valters Pūce, kurš radījis arī jauno hitu. Arī šoreiz vārdu autore ir Patrisha.
 
26.nov
Ik pa laikam prātā iezagusies doma – nez, ko šobrīd dara brāļu Džastina (balss, ģitāra) un Dena (ģitāra, bekvokāls) Houkinsu izlolotā britu supergrupa “The Darkness”, kura šī gadsimta sākumā ar savu skatuvisko tēlu un 80. gadiem raksturīgo glemmetālu uz pasaules mūzikas skatuves radīja kaut ko līdzīgu sprādzienam, atsaucot atmiņā pat kaut ko no “Queen” laikos piedzīvotā.
 
25.nov
Pirmajā adventē, 28. novembrī, Mazajā Ģildē gaišu un pārdomu pilnu svētku atmosfēru koncertā “Rāmi krastu skalos ūdens” radīs mūziķis un dziesmu autors Kārlis Kazāks un čelliste Undīne Balode.
 
25.nov
Londonas zoodārza darbinieki šonedēļ palīdzēja tur mītošajiem pingvīniem nosūtīt vēstules Ziemassvētku vecītim, ziņo lsm.lv.
 
25.nov
Austrāliešu popzvaigzne Natālija Imbruglija vienubrīd bija pašā virsotnē, taču viņas zvaigzne norietēja kaut kā nepelnīti strauji.