Izklaide

23.jun
Saulgriežiem tuvojoties un to kontekstā vienmēr ir interesanti uzzināt, ko svētkos iecerējusi darīt apvienība “Tautumeitas” – kā zināms, grupas līdere Asnate Rancāne ir diplomēta etnomuzikoloģe. Pagājušajā gadā “Tautumeitas” pārsteidza ar to, ka ap saulgriežiem devās uzstāties prestižajā Glastonberijas festivālā – to būtu grūti atkārtot, taču arī šogad Asnatei ar komandu ir vērā ņemamas un pat pārsteidzošas novitātes.
23.jun
Latvieši ir dziedātāju tauta. Brīdī, kad tauta dzied no visas sirds, tad skan visa Tēvzeme. Arī Jāņos ir jādzied. No visas sirds un ar smaidu uz lūpām, kā arī  lepnumā par savu zemi un tradīcijām.
22.jun
Uz Līgo svētkiem katrs steidz pļaut iespēju tikt pie papildu naudas kā vien prot – mūziķi un citu radošo profesiju pārstāvji šo pļāvēju rindās ir vieni no pirmajiem. Protams, visi nevar spēlēt “Skroderdienas Silmačos”, rādīt “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un rīkot Līgo dziesmu sadziedāšanās svētkus gleznainu ezeru krastos, tāpēc tiek iemēģināti netradicionālāki veidi – kas zina, varbūt izdosies?!
22.jun
Grupa “Citi Zēni” laidusi klajā savu jauno īsdziesmu “Ods & Papardes ”, kas veltīta vasaras saulgriežu svinībām un vēsta par, iespējams, šīs vasaras aktuālāko tēmu – odiem.
22.jun
Ticiet vai nē, taču pēc 24 gadu pastāvēšanas grupa “Apvedceļš” esot nolēmusi mainīt nosaukumu uz “Drošais ceļš”. Daudz nopietnāks un vērtīgāks pieteikumus - šīs vasaras koncerti būs veltīti audzinošai misijai, proti, vērst sabiedrības uzmanību uz vieglprātīgu attieksmi pret satiksmes drošību.
22.jun
Ja nu kāds neko nezina par duetu “Viedais fonogrāfs” (kas tā varētu būt) un/vai mūziķi Arni Veisbārdi (kas mazāk ticams), tad atliek vien ieminēties “tajā grupā spēlē tas tur, ar garo, kuplo un sirmo bārdu”, un visiem viss būs skaidrs. Nupat Arnis ar savu dueta otru pusi Kārli Alviķi laiduši klajā debijas albumu.
21.jun
Grupa “Tautumeitas” izdevusi ekspresīvu un interesantu dziesmas “Danco, Jāni” videoklipu, savukārt par 22. jūnija rītā ieplānoto koncertrituālu Daugmales pilskalnā Ķekavas pusē ir labas ziņas, ir sliktas ziņas un ir informatīvas ziņas.
21.jun
Vasaras saulgriežu iespaidā arī “dzelzs vilka” Jura Kaukuļa stūrētā jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris” jeb JJO nākusi klajā ar jaunu studijas albumu, kas arī saprotams – ansamblim ar šādu nosaukumu uz Jāņiem būtu gluži vai nepieklājīgi neizdot kaut ko jaunu! Kā mūzikas ritmos tad jāņotājiem lekt pāri ugunskuram vai stutēt jāņuguns mucu staba galiņā, ko klausīties, dzerot alu, cepot šašlikus un krītot ar seju… oi, atvainojiet, nē, to gan nevajag!
21.jun
Eksperimentālās etnomūzikas apvienība “Līgas pH3” izsludinājusi savu otro albumu “Ne tā gaida Jāņa bērnus” un publicējusi pirmo dziesmu no tā. Tā nosaukums ir gana uzrunājošs – “Buldurjānis”.
21.jun
«Mākslinieks jūtas labi, ja viņš var sevi realizēt, ja viņam ir iespēja būt uz skatuves. Man ir bijuši gan darbīgāki, gan tukšāki posmi, bet vienmēr ir sajūta, ka es varētu dejot vēl vairāk, jo gribu realizēt un piepildīt sevi uz skatuves maksimāli.
20.jun
Modernā džeza grupa “Lupa” publiskojusi videoklipu skaņdarbam “Kastanis” no mūzikas apskatnieku un klausītāju atzinīgi novērtētās plates “Koki // Sketches Of Trees”, kas saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta Mikrofons 2023” kā labākais džeza albums.
20.jun
Grāmatnīcas “Robert’s Books” pagalms varētu būt piemērots daudz un dažādām lietām, bet mūzikas albuma prezentācijai? Taču izrādās, ka var arī tam, jo tieši te trešdien notika dziesminieka Alda Kolosova debijas albuma atklāšanas koncerts.
20.jun
Osokina Brīvības festivāla ietvaros notiekošajos pasākumos no biļešu ieņēmumiem un portālā Ziedot.lv saziedotā festivāla labdarības mērķiem saziedoti 20 196 52 eiro. Jūnija beigās Ukrainas piefrontes reģionos tiks nogādātas pirmās kravas, kas iegādātas par šo naudu.
20.jun
Grupa “Sudden Lights” uzsākusi darbu pie ceturtā studijas albuma, kā tā priekšvēstnesi laižot klajā pirmo singlu “Nejauši kadri”. Tam tapis arī videoklips, kas veidots uz 16mm kinokameras. Videoklipa režisors ir Matīss Kaža.
19.jun
Sevi nupat dziesminieka statusā pieteikušais Aldis Kolosovs šo ceturtdien, 19. jūnijā, grāmatnīcas “Robert’s Books” pagalmā nelielā koncertā atrādīs savu debijas albumu. Tā ieskaņai viņš piedāvā video dziesmai “Tā meitene”, ko izveidojuši Latvijas Kultūras akadēmijas jaunie mākslinieki.
19.jun
Grupa “Triānas Parks” izdevusi jaunu dziesmu “Liepu laipas”, kura dalību ņēmis arī pazīstamais Normunds Zušs – dziedātājs no Latgales, šlāgermūzikas grupas “Galaktika” līderis un LTV raidījuma “Sirdsdziesma” vadītājs.