Izklaide

Vakar, 13:15
Starptautiskajā Dzimtās valodas dienā, 21. februārī, latgaliešu portāls lakuga.lv uzsāk akciju “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”, aicinot saņemt īpaša dizaina uzlīmi. Akcijas mērķis ir mudināt latgaliešus ikdienas saziņā izmantot dzimto valodu, kā arī veicināt sabiedrības izpratni par latgaliešu valodas vērtību un pozitīvu attieksmi pret to.
 
Vakar, 0:02
Piektdienas vakarā Ķīpsalas hallē 22. reizi tika atklāts Baltijā vērienīgākais izklaides festivāls pieaugušajiem – “Erots 2020”.
 
22.feb
Pēc 15 gadu pauzes atkalapvienojušies amerikāņu TV seriāla "Dragugi" ("Friends") aktieri.
 
22.feb
Tādas pasaulslavenas vietas kā Riodežaneiro, Bali, Sidneja, Bruneja, Omāna u.c. spēj pārsteigt pat daudzus pieredzējušus ceļotājus, kuri līdz tam ceļojuši tikai Eiropā, novērojis tūrisma operatora "INTERLUX Travel". Saskaroties ar pilnīgi citu kultūru, dabu un ēšanas tradīcijām, viņi saprot, ka līdz šim baudījuši diezgan vienveidīgus ceļojumu iespaidus.
 
22.feb
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
 
22.feb
Šonedēļ sadalītas "Zelta mikrofona" balvas. To pasniegšanas ceremonijā ar savu kopdarbu izcēlās Kaspars Breidaks un Ralfs Eilands.
 
21.feb
Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti notikumi un sarīkojumi dažādām gaumēm un interesēm.
 
21.feb
Vēl relatīvi nesen ne tikai plašākā sabiedrībā, bet arī zinātnieku aprindās valdīja uzskats, ka neandertālieši bijuši mūsdienu cilvēku priekšteču primitīvākie, brutālākie un mazāk attīstītie brālēni, un tas bijis galvenais iemesls, kādēļ pirms vairākiem tūkstošiem gadu desmitiem viņi nav izturējuši konkurenci ar Homo sapiens un izmiruši. Tomēr beidzamo gadu laikā veikti vairāki atklājumi, kas liek šo teoriju pārskatīt. Mūsdienās zinātnieki uzskata, ka neandertālieši ne tikai pratuši darināt ieročus (un iemācījuši to darīt arī cilvēkus), bet arī radījuši samērā vienkāršus mākslas darbus, spējuši sazināties savā starpā un pat veikuši cilts locekļu bēru rituālus.
 
21.feb
Pliekana dzīvošana nekad nav bijusi manā garā, tāpēc liels bija pārsteigums, kad pelēkā janvāra rītā mana roka sniedzās pēc rāma izskata grāmatas "Kārtības maģija". Pēc brīža es sēdēju bibliotēkas kafejnīcā, nespējot atrauties ne no grāmatas, ne no vēlmes izmēģināt tajā sniegtos mājas kārtošanas ieteikumus. Tas bija pirms diviem gadiem, un toreiz man nenāca ne prātā, ka kārtošana var kļūt par terapiju – tādu kā rokenrolu pašai ar sevi –, kurā dzimst spēks dzīvot tā, kā esi vēlējusies, bet allaž baidījusies, atlikusi vai samierinājusies.
 
21.feb
Tutanhamona kapeņu atklāšanas simtgade būs tikai 2022. gada 4. novembrī, bet jau tagad norisinās šī unikālā notikuma atzīmēšanas pasākumi. Ja vien ir dažas dienas laika, ir vērts doties uz Londonu, kur vēl līdz maija sākumam galerijā Saatchi iespējams apskatīt izstādi Tutanhamons, faraona dārgumi.
 
20.feb
Pieminot Latvijas Nacionālās operas direktoru, režisoru Andreju Žagaru, 20. februārī atjaunojuma pirmizrādi piedzīvo Pētera Čaikovska operas "Pīķa dāma" iestudējums. Andreja Žagara režijā šis uzvedums pirmizrādi piedzīvoja 2005. gadā un guva spožus panākumus Latvijā un ārzemju viesizrādēs. Kopā ar Andreju Žagaru iestudējuma radošajā komandā strādāja diriģents Andris Nelsons, scenogrāfs Aleksandrs Orlovs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis. Atjaunojuma muzikālais vadītājs ir Mārtiņš Ozoliņš, atjaunojuma režisors – Juris Žagars, režisora asistente – Dace Volfarte.
 
20.feb
Šovu zvaigzne Magone Šutoviene šodien plašākai publikai prezentējusi savu jaunāko veikumu- dzejas grāmatu.
 
20.feb
«Kā teica Andris Freidenfelds: mums pensija nedraud, jo līdz ar gadiem kļūstam arvien vērtīgāki – kā labi izturēts konjaks. Un tā arī ir, jo mēs neesam popdīvas, kurām visu mūžu jābūt jaunām un tāpēc jāšpricē botokss. Mēs, jo grubuļaināki, jo vērtīgāki,» smaidot saka Latvian Blues Band ģitārists un vokālists Jānis Bukovskis (38).