Veselība

4.apr
Veikti pētījumi par Covid-19 izraisītāja koronavīrusa dzīvotspēju apkārtējā vidē.
 
3.apr
Laika sprīdis, kad tecina bērzu sulas, ir tik īss, ka to itin viegli var palaist garām. Patiesībā būtu ideāli, ja ikviens varētu braukt uz laukiem un katru dienu dzert bērzu sulu, kas tikko nākusi no koka. Arī ļaužu apkārt būtu mazāk un distanci varētu ievērot bez pūlēm.
 
3.apr
Draudi par jaunā koronavīrusa Covid-19 lipīgumu var sagrozīt mūsu psiholoģisko reakciju uz ierasto kontaktu, liekot mums rīkoties negaidīti, apgalvo BBC publikācija.
 
3.apr
Ar Covid-19 līdz šim inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki, piektdien preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
3.apr
Šopēcpusdien aptuveni 30 personām Elejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā tiks veiktas analīzes uz jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19, informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.
 
3.apr
Latvijā konstatēts pirmais Covid-19 slimnieka nāves gadījums, informē Veselības ministrijā (VM).
 
3.apr
Ārkārtas situācijas laikā, bet tikai izņēmuma gadījumā, pret īpašo recepti, uz kuras izrakstīts kompensējamo zāļu aktīvās vielas nosaukums, aptiekās varēs izsniegt zāles par pacienta personiskajiem līdzekļiem. Šādu lēmumu pieņēmusi Veselības ministrija.
 
2.apr
Šobrīd daudzi ir neziņā, vai nav pārslimojuši Covid-19, par to part nenojaušot. Kā vēsta "Business Insider", jauns tests palīdzēs to noteikt un tas drīzumā varētu būt plaši pieejams.
 
2.apr
Mūziķis, grupas Gain Fast līderis un aktīva dzīvesveida popularizētājs Kaspars Zlidnis savā Instagram kontā dalās ar ļoti trāpīgiem un šim laikam tik ļoti vajadzīgajiem spēka vēstījumiem – lai uzrunātu tos, kam tie jādzird. Tos, kuriem ir iespēja un vajadzība iedziļināties. Lai palīdzētu atmodināt sevī snaudošo iekšējo būtību, izgaismotu ceļu pie sevis un sniegtu atbildes uz sen uzdotiem jautājumiem.
 
2.apr
Vairākas valstīs tiek domāts, vai pārskatīt norādījumos, kuros uzsvērts, ka sejas masku un aizsargu nēsāšana nav efektīva aizsardzība pret Covid-19 , raksta "Business Insider".
 
2.apr
Koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 straujās izplatības laikā arvien vairāk tiek runāts par plaušu veselības stiprināšanas un elpošanas vingrinājumu nozīmi. Ko plaušām sniedz elpošanas vingrinājumi un kā tos pareizi veikt, skaidro fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Ingrīda Tambora.
 
2.apr
No Latvijas tiks aizliegts eksportēt zāles, kuras vietējā tirgū nepieciešamas ārkārtējā situācijā, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētais veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojums.
 
2.apr
Latvijā stājusies spēkā jauna kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Ārstiem kompensējamo zāļu receptē jānorāda zāļu aktīvā viela, nevis zāļu nosaukums. Aptiekā no visām zālēm ar vienādu aktīvo vielu pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa. Galvenais zāļu izrakstīšanas reformas mērķis ir samazināt pacientu izdevumus par kompensējamām zālēm, apgalvo Veselības ministrijā, kas jauno kārtību nolēma ieviest, neraugoties uz koronavīrusa Covid-19 epidēmiju un ar to saistīto mediķu noslodzi un pacientu ierobežoto iespēju saņemt speciālistu konsultācijas.
 
1.apr
«Vislielākais stresa avots ir mūsu domas. Domas ir trigeri jeb pogas, kuras nospiežot rodas reakcija, kas ražo noteiktu emociju, un tā savukārt ražo mūsu ķermenī noteiktu sajūtu,» saka Kanādā dzīvojošā mākslas terapeite Ginta Pūķe.
 
1.apr
Ņemot vērā Latvijas apdzīvotības blīvumu un savlaicīgi ieviestos drošības pasākumus, Latvijas situācija koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanā uz vairuma Eiropas valstu fona ir krietni labāka, trešdien Latvijas Radio pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
1.apr
1. aprīlis taču ir Smieklu diena! Neraugoties uz drūmo un neziņas pilno situāciju, smieties joprojām ir veselīgi. Gan pilnā balsī rēkt, skatoties komēdiju, gan ķiķināt, lasot kādu smieklīgu grāmatu, gan vienkārši pasmieties pie sevis un pašam par sevi. Smiekli ir zāles pret daudzām kaitēm un jo sevišķi – pret spriedzi, ar kuru tik piesātināta mūsu ikdiena. Varbūt šoreiz iztiksim bez aprill, aprill klasiskajā nozīmē – bez apcelšanas, izjokošanas un mānīšanās, tam nudien nav īstais brīdis, bet var taču jokoties sirsnīgi un labsirdīgi.
 
31.mar
Lai gan Latvijā jau vairākkārt konstatēti neizsekojami Covid-19 inficēšanās gadījumi, Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis norāda, ka var novērst tālāku koronavīrusa Covid-19 izplatīšanos.
 
31.mar
«Šī krīze ļoti spilgti izgaismo visus tos trūkumus, kas veselības sistēmā krājušies gadu gaitā, piemēram, nepietiekamos cilvēkresursus. Latvijas medicīna ilgstoši ir pastāvējusi no tā, ka cilvēki strādā vairākās darba vietās, kam šodienas apstākļos var būt ļoti augsta cena,» pēc tikšanās ar Valsts prezidentu atzina Latvijas lielo slimnīcu asociācijas valdes priekšsēdētājs, arī Bērnu slimnīcas vadītājs Valts Ābols.