Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardVeselība

"Tobrīd uz dzīvības un nāves robežas varēja būt trīs – augsta riska grūtniecība un visai sarežģīta situācija, tāpēc ar ieslēgtām bākugunīm un sirēnām kaucot dienesta brigāde burtiski lidoja pa naksnīgo šoseju," vēsta NMPD mājas lapā publicētais stāsts par māsu un brālīti, kuri pašā nakts melnumā par savu dzimšanas vietu izvēlējās NMPD operatīvo auto.
25.mai NMPD
Latvijā ir kritiski zema sieviešu atsaucība vēža skrīninga programmām, un ir daudz diskutēts par uzaicinājuma vēstulēm – gan par saturu, gan tehnisko risinājumu, gan vizuālo izskatu. Līdz šim atbildīgās iestādes sūrojušās, ka daļa sieviešu nav norādījuši pareizu adresi, uz kuru nosūtīt uzaicinājumu. Beidzot Nacionālais veselības dienests uzaicinājumus sūtīs arī elektroniski.
24.mai Inga Paparde
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) nākamajā nedēļā darbu varētu atsākt staru terapijas aparāts vēža pacientiem, aģentūrai LETA pavēstīja RAKUS valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Turpmāk uzaicinājumu valsts apmaksātas dzemdes kakla vai krūts vēža profilaktiskās pārbaudes veikšanai nosūtīs elektroniski, ja sieviete būs izveidojusi e-adresi portālā www.latvija.lv, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Ja e-adrese nebūs izveidota, uzaicinājuma vēstuli nosūtīs tāpat kā iepriekš - pa pastu uz deklarēto dzīvesvietas adresi.
23.mai Portāls nra.lv
Latvijas hokeja līdzjutēji onkoloģisko pacientu rehabilitācijas centra Jēkabpils novada Dignājas pagastā rekonstrukcijai ziedojuši 8680 eiro, informē Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībā "Dzīvības koks".
23.mai Ziņu aģentūra LETA
Veselības ministrija (VM) šodien sanāksmē ar slimnīcām vienojusies par soļiem to tīkla izmaiņu veikšanai un par tajās pieejamajiem un turpmāk nodrošināmajiem speciālistiem, aģentūru LETA informēja VM.
22.mai Ziņu aģentūra LETA
Divas trešdaļas jeb 41% darbinieku pēdējā gada laikā darbā ir piedzīvojuši kādas "izdegšanas" pazīmes, bet 42% strādājušo tās nav piedzīvojuši, secināts "Kantar" veiktajā pētījumā.
22.mai Ziņu aģentūra LETA
Lai rastu iespēju bez maksas konsultēties ar speciālistiem par sirds mazspēju, izplatītākajiem sirds un asinsvadu slimību riskiem, diagnostiku un ārstēšanu, no šodienas līdz 31.maijam iedzīvotāji tiešsaistē varēs saņemt bezmaksas kardiologa un uztura speciālista konsultāciju, informē pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa.
22.mai Ziņu aģentūra LETA
Veselības ministrija (VM) sagatavojusi priekšlikumus slimnīcu tīkla sakārtošanai, un tajā ietverta gan metodisko vadības centru izveide vienādas ārstēšanas kvalitātes nodrošināšanai, gan arī piedāvājums virknē reģionu slimnīcu izslēgt vairāku profilu speciālistus no uzņemšanas nodaļu diennakts pieejamības, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "De facto".
21.mai Ziņu aģentūra LETA
Visticamāk, ka vasaras otrajā pusē vai rudenī redzēsim kādu jaunu Covid-19 vīrusa paveidu, aģentūrai LETA prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
20.mai Ziņu aģentūra LETA
Vakar, 18. maijā, uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku tika atgādāti kopskaitā 22 Ukrainas karā smagi cietušie. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas specializētajās klīnikās ārstēsies 12 smagus kara ievainojumus guvušie pacienti. Viens pacients tika pārvests ārstēšanai uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, savukārt pārējie 9 pacienti – uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”.
19.mai Portāls nra.lv
Veselības ministrija (VM) neiebilst Valsts kontroles (VK) ieteikumiem bērnu ar autiskā spektra traucējumiem (AST) veselības uzlabošanai, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.
19.mai Ziņu aģentūra LETA
Ja nebūs papildu finansējuma kompensējamo zāļu apmaksai, gada beigās deficīta dēļ būs jāsamazina kompensācijas apmēri un pacientiem var būt ierobežotas iespējas saņemt kompensējamās zāles vai arī tās vispār nebūs pieejamas.
19.mai Inga Paparde
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) darbu sākusi jaunā datortomogrāfijas iekārta, un slimnīcā pēc neilga pārtraukuma atkal pieejami datortomogrāfijas izmeklējumi, informē BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.
18.mai Portāls nra.lv
Sarunā ar premjerministru Krišjāni Kariņu Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) gaida konkrētu risinājumu – kā valdība šogad plāno risināt problēmsituācijas veselības aprūpē, jo līdzšinējie soļi neliecina par patiesu situācijas izpratni.
18.mai Inga Paparde
Lai vērstu uzmanību izplatītākajam mirstības iemeslam pasaulē – augstam asinsspiedienam jeb arteriālajai hipertensijai - ik gadu 17.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Hipertensijas diena.
17.mai Portāls nra.lv
Latvijā ir viens no zemākajiem sieviešu atsaucības rādītājiem krūts veselībā – tikai trešā daļa sieviešu izmanto uzaicinājuma vēstules, lai veiktu veselības pārbaudi – skrīningu. Kaimiņvalstī Igaunijā šis rādītājs ir būtiski augstās – 56 procenti sieviešu veikušas pārbaudi.
17.mai Inga Paparde