Veselība

17.jan
Visstraujākais Covid-19 izplatības pieaugums novērojams Rīgas, Liepājas un Valmieras notekūdeņos, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pauda Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pārstāve Dita Gudra.
 
17.jan
Kopumā ģimenes ārstu vajadzībām būtu nepieciešami aptuveni 13 miljoni eiro, taču šodien valdību veidojošo partiju politiķi diskutēs par aptuveni 8 miljonus lielu papildu piešķīrumu, vēstīts LTV raidījumā "Nekā personīga".
 
17.jan
15. februārī ap 150 tūkstošiem cilvēku, kuri vēl nav saņēmuši papildpoti, beidzas primārās Covid-19 vakcinācijas sertifikāta termiņš, pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.
 
17.jan
To Covid-19 pacientu vidū, kuriem pēc pārslimošanas ir nepieciešama rehabilitācija, visbiežāk tiek konstatēti plaušu bojājumi, kā arī neiroloģiska rakstura vai kardiovaskulāras problēmas, preses konferencē pastāstīja Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" vadītāja Anda Nulle.
 
16.jan
Jauna gada sākums nereti tiek uztverts kā iespēja uzsākt jaunus un veselīgus ieradumus, sakārtot attiecības vai apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Arī Latvijā jaunā gada apņemšanās ir diezgan izplatītas - kopumā 60% aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem 2022.gadā ir kāda veselīga apņemšanās (29% - ir, 31% - drīzāk ir), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti janvāra sākumā, aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu.
 
16.jan
Gada aukstajā sezonā, rūpējoties par savu veselību, arvien lielāka nozīme jāpievērš laikapstākļiem piemērotam apģērbam.
 
16.jan
Ārsts Fallahi Nuržahans atklājis, ka, lai ziemā pasargātu sevi no saaukstēšanās, pārtikai jānodrošina organismu ar D vitamīnu, olbaltumvielām un probiotikām, raksta "MedikForum".
 
15.jan
Geivins Kvinns atklājis, kā septiņu mēnešu laikā zaudējis 32 kilogramus liekā svara, raksta "The Mirror".
 
15.jan
Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, kopumā 56% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka viņus satrauc Covid-19 omikrona paveida straujā izplatība, secināts jaunākajos BENU Aptiekas Stresa termometra datos.
 
14.jan
Latvijas slimnīcās trešdien ievietoti 77 Covid-19 pacienti, savukārt 53 sasirgušie izrakstīti, kopējam pacientu skaitam stacionāros pieaugot no 575 līdz 583 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
14.jan
Eiropas Zāļu aģentūra brīdina, ka stratēģija, kas paredz balstdevas ik pēc četriem mēnešiem, rada iespējamu risku pārslogot cilvēka imūnsistēmu. vēsta lsm.lv.
 
13.jan
Latvijas slimnīcās trešdien ievietoti 72 Covid-19 pacienti, savukārt 57 sasirgušie izrakstīti, kopējam pacientu skaitam stacionāros pieaugot no 569 līdz 575 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
13.jan
Pasaules veselības organizācija paziņojusi, ka vairāk nekā puse Eiropas iedzīvotāju tuvāko mēnešu laikā varētu saslimt ar Covid-19 omikrona variantu, ja vīruss izplatīsies pašreizējā tempā. Lai arī dati liecina, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo – delta – variantu omikrona gadījumā slimnīcā ar smagu saslimšanu nonāk mazāk pacientu, Veselības ministrija gatava pastiprināt slimnīcu spēju uzņemt vairāk nekā 2000 Covid-19 pacientu vienlaikus.
 
13.jan
Rīgas Austrumu slimnīcas piecās dažādās klīnikās ārstējas 184 Covid-19 pacienti, un Covid-19 gultu noslodze patlaban ir 65%, trešdien vēstīja LTV raidījums "Panorāma".
 
12.jan
Problēmas veselības aprūpē Latvijas iedzīvotāji vairāk saista ar nesakārtotu sistēmu, nevis ar finansējuma trūkumu, atsaucoties uz pētījumu centra SKDS veikto aptauju, informē tā vadītājs Arnis Kaktiņš.
 
12.jan
Latvijas slimnīcās otrdien ievietoti 62 Covid-19 pacienti, savukārt izrakstīti 67 sasirgušie, kopējam pacientu skaitam stacionāros sasniedzot 569, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
11.jan
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem – jauniešus no tām pasargā arī pulcēšanās ierobežojumi. Lai arī gadu mijas laikā iedzīvotāji vērsušies pie ārstiem ar dažādām traumām, tomēr visvairāk starp Veselības centru apvienības (VCA) traumatologa, ortopēda Dmitrija Kirejeva pacientiem ir to, kuri laika apstākļos, kad ir slidens – ledainās ietves, ceļus un pagalmus klāj ūdens, paslīdējuši un lauzuši roku vai kāju.
 
11.jan
Mūžībā devies uztura mācības pamatlicējs, medicīnas zinātņu doktors Zigurds Zariņš.