Veselība

19.okt
Nemaz nav vajadzīgs augstas intensitātes fiziskais treniņš, lai uzlabotos miega kvalitāte, jo pietiek ar ilgāku pastaigu, īpaši sievietēm, vēsta Medical Daily.
 
19.okt
Tuvojoties epidēmiskajai sezonai, ir svarīgi rūpēties ne vien par atbilstoša apģērba izvēli un organisma imunitātes stiprināšanu, bet arī uzmanīgi sekot līdzi vakcinācijas kalendāram, lai no smagām saslimšanām pasargātu gan sevi, gan savus mīļos. BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj: 50% aptaujāto atbalsta vakcinēšanos, 43% norāda, ka vakcinēšanās būtu jāveic tikai pret noteiktām slimībām, savukārt tikai 4% respondentu uzskata, ka vakcinēties nav nepieciešams. Pētījuma rezultātus, kā arī to, kas ir vakcīna un pret kurām slimībām noteikti jāvakcinējas, skaidro ģimenes ārste Zane Zitmane.
 
19.okt
Amerikāņu zinātnieki pētījumā nonākuši pie secinājuma, ka zobu diegu lietošana var novest pie dažādām veselības problēmām.
 
18.okt
Latvijā katru gadu tūkstošiem cilvēku saslimst ar gripu, un lai arī lielai daļai pacientu izslimot gripu izdodas vieglā formā, diemžēl daudziem pacientiem gripas dēļ rodas smagas komplikācijas. «Gripa ir neizbēgama, katru gadu mēs ar to saskaramies, tāpēc ir svarīgi saprast, kā pasargāt sevi un savus tuvākos,» uzsver Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
17.okt
Tā kā gada aukstā sezona – rudens, ziema un agrs pavasaris – ir vispiemērotākais laiks lāzerprocedūrām, kas atbrīvo no nevēlamiem ādas veidojumiem un pigmentācijas, ir īstais brīdis doties pie dermatologa, lai noskaidrotu, kādas sekas uz ādas veselību atstājis aizvadītajā vasarā saulē pavadītais laiks.
 
17.okt
Viens no lielākajiem sasniegumiem ortopēdijā pēdējo divdesmit gadu laikā Latvijā ir gūžas un ceļa locītavu endoprotezēšana, proti, slimas locītavas aizvietošana ar mākslīgu jeb endoprotēzi. Šīs operācijas ar labiem rezultātiem veic arī Ventspils slimnīcas traumatologi – ortopēdi.
 
17.okt
Nepaiet ne diena, kad medijos tā vai citādi netiktu pieminēta populācijas novecošanās. Tajā pašā laikā pamazām it kā pārbīdās vecuma robežas, cirkulē tādi izteikumi, ka «piecdesmit ir jaunie četrdesmit un sešdesmit ir jaunie piecdesmit», tiek paaugstināts pensijas vecums, skaistumkopšanas industrija sola ādu atjauninošas procedūras, lai sagurusi āriene nesamazinātu izredzes darba tirgū.
 
17.okt
Pateicoties mūsdienu mazkustīgajam dzīvesveidam, locītavu problēmas kļūst «jaunākas». Locītavas mīl kustības, bet nemīl pārslodzi. Tas nozīmē, ka jāiemācās tās pareizi nodarbināt un vienlaikus arī jāsaudzē.
 
16.okt
Pastaigas mežā ir vislabākais veids, kā ikdienā mazināt stresu, - tā liecina AS "Latvijas valsts meži" 2019. gada vasarā veiktā iedzīvotāju aptauja. Lai gan aptaujas dati apliecina, ka iedzīvotāji no ikdienas steigas vislabprātāk mieru rod dabā, tomēr vairāk nekā puse aptaujāto atzīst, ka šādos brīžos telefonu atstāj ieslēgtu un nejūt nepieciešamību atpūsties no viedierīces.
 
16.okt
Sasniedzot skaisto dzīves posmu, kuru nosacīti dēvē par pusmūžu, cilvēks arvien biežāk dzird mediķu ieteikumus pievērsties veselīgam dzīvesveidam, lai nākotnē pēc iespējas izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām, diabēta, muguras problēmām un citām izplatītām kaitēm, kuru tuvošanos viņš pagaidām varbūt nemaz nejūt.
 
14.okt
Vien pāris nedēļas pēc ziņām par bērnu inficēšanos ar zarnu infekciju bērnudārzos Siguldā portāls "liepājniekiem.lv" vēsta, ka divas māmiņas "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka bērnudārzos vairākiem bērniem novērota slikta dūša un vēdergraizes, paužot bažas, vai tā nav kāda nelāga infekcijas slimība.
 
14.okt
Atzīmējot vitamīna D mēnesi, "Euroaptieka" oktobrī aicina ikvienu pārliecināties, vai organismā ir pietiekams daudzums šī vērtīgā vitamīna, kas palīdz uzturēt kaulu un zobu veselību, normālu muskuļu un imūnsistēmas darbību un palīdz uzsūkties kalcijam un fosforam. Lai gan D vitamīna trūkst vairumam Latvijas iedzīvotāju, sevišķi rūpīgi tā līmenis jāuzrauga vegāniem - lietojot vegānu uzturu, D vitamīnu faktiski nav iespējams uzņemt ar pārtiku. Lai uzturētu normālu D vitamīna līmeni, ir svarīgi to regulāri pārbaudīt. Par D vitamīnu, izvēloties vegānu dzīvesveidu, stāsta farmaceite, aptiekas Kārļa Ulmaņa gatvē 88a vadītāja Līva Feldmane.
 
13.okt
Pētnieki no Šefīldas universitātes veikuši apjomīgu pētījumu un noskaidrojuši, ka likopīns, ko satur tomāti, ārstē vīriešu neauglību.
 
13.okt
Nagu laka ir potenciāli bīstama veselībai, jo tās sastāvā ir indīgas vielas.
 
12.okt
Zinātnieki no Kalifornijas universitātes pastāstījuši par pētījumu, kurā analizējuši svaigu dārzeņu ietekmi uz cilvēka organismu. Kā izrādījās, svaigi dārzeņi vairāk kaitē organismam, nevis sniedz kaut kādu labumu.
 
11.okt
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) joprojām turpina ārstēties viens bērns no Siguldas, kurš slimnīcā nonāca septembrī ar zarnu infekcijas simptomiem, apstiprināja BKUS Komunikācijas nodaļas speciāliste Vita Šteina.
 
10.okt
Gandrīz puse jeb 40% Latvijas skolēnu vecumā no 14 līdz 18 gadiem norādījuši, ka vismaz vienu reizi ir bijuši piedzērušies, liecina Veselības ministrijas (VM) informatīvās kampaņas "Spēks pateikt NĒ!" veiktā pētījuma dati.
 
9.okt
Līdz pat 10% jaundzimušo viņu dzīves pirmajās dienās/nedēļās jebkurā ķermeņa vietā var parādīties asinsvadu dzimumzīmes. Tās iedalāmas divās pamatgrupās: pirmā ir asinsvadu audzēji, kas atkarībā no lokalizācijas var uzvesties diezgan agresīvi, un otra ir kapilārās malformācijas, tautā sauktas par ugunszīmēm jeb portvīna plankumiem, to palielināšanās ir proporcionāla bērna augšanai.