Veselība

11:20
Gaidot tradicionālo ziemas gripas sezonu, ārsti infektologi iesaka vakcinēšanos pret šo infekcijas slimību neatlikt uz vēlāku laiku, bet veikt to jau tuvākajā laikā oktobrī.
 
10:44
Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics ir uzdevis pašvaldības Sociālajam dienestam izvērtēt iespēju sniegt materiālu atbalstu tiem saslimušajiem, kuri ir stacionēti un kuriem ir diagnosticēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās Escherichia coli (zarnu nūjiņas) izraisīto infekciju.
 
10:00
Nemaz nevajag lielus likteņa triecienus, lai justu nemitīgu spriedzi. Pilnīgi pietiek ar sīkām ķibelēm, kas krājas cita pie citas.
 
Vakar, 12:58
19. un 20. septembrī Ķīpsalā vienlaikus ar izstādi Medbaltica 2019 notiks 11 profesionālās konferences un pieci semināri, kur aktualitātes medicīnā apspriedīs dažādu veselības nozaru speciālisti. Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.
 
Vakar, 11:00
Sēdošs darbs tiek uzskatīts par mūsu laikmeta nelaimi. Tas nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Taču problēmu slogu var mazināt, ja darba vietu padara maksimāli ērtu.
 
Vakar, 7:50
Zarnu infekcijas izplatības cēloņu noskaidrošanu Siguldas apkaimē apgrūtina iesaistīto cilvēku nevēlēšanās nodot analīzes izmeklējumiem, trešdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis.
 
Vakar, 2:02
Jaundzimušo ģenētiski iedzimto slimību skrīnings tiks paplašināts ar jauniem izmeklējumiem agrīnai ārstējamu patoloģiju diagnosticēšanai, liecina otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtībā.
 
17.sep
Zarnu infekcijas, kas atklāta Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, izraisītājs jāmeklē lokāli, Siguldā, pauž augļu un dārzeņu tirgotājas SIA "Jelgavas augļi" līdzīpašnieks Igors Sidorišins.
 
17.sep
Noskaidrot smagās inficēšanās ar šiga toksīnu veidojošās E. coli (zarnu nūjiņas) precīzus uzliesmojuma iemeslus Siguldā būs sarežģīti, un epidemiologiem, pārtikas drošības ekspertiem nāksies krietni papūlēties, lai atrastu visus saslimušos vienojošu infekcijas perēkli. Tomēr pašlaik ir noskaidrots, ka infekcijas avots, visticamāk, nav arbūzi, tāpat epidemiologi apšauba, vai infekcija iegūta tieši bērnudārzā, jo vismaz viens no mazuļiem bērnudārzu nemaz nav apmeklējis.
 
16.sep
Lai arī vasara bija matu augšanai vislabvēlīgākais laiks, tā varēja atstāt arī negatīvu ietekmi uz matu veselību un izskatu.
 
15.sep
Dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais vēža veids pēc krūts vēža Latvijā. Ar to ik gadu saslimst vidēji 260 sievietes. Atšķirībā no citiem vēžu veidiem, šim vēzim ir skaidri zināms izraisītājs. 99% gadījumu dzemdes kakla vēzi izraisa cilvēka papilomas vīruss (CPV). Vairāk par to, kā sevi pasargāt no šī vīrusa un nepieļaut dzemdes kakla vēža attīstību, stāsta medicīnas zinātņu doktore, ginekoloģe Jana Žodžika.
 
15.sep
Krievu prfesors Fjodors Uglovs - viens no pasaules labākajiem ķirurgiem - spēja maksimāli pagarināt savu dzīvi. Pateicoties speciāli izstrādātai uztura sistēmai, viņš nodzīvoja līdz 103 gadu vecumam.
 
14.sep
Mūsdienu straujais dzīves ritms, tehnoloģiju attīstība un tiekšanās pēc aizvien augstākiem profesionālajiem panākumiem rada spēcīgu emocionālo kairinājumu jeb stresu, kas var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību un labsajūtu. BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka 29% Latvijas iedzīvotāju regulāri izjūt stresu, 40% ar to saskaras dažkārt, 22% snieguši atbildi, ka stresu izjūt reti, savukārt 6% ar šādu problēmu nesaskaras. Par stresa radītajiem veselības riskiem un to, kā ar tiem cīnīties, stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
12.sep
ASV veselības un sociālo dienestu ministrs Alekss Eizars trešdien pavēstīja, ka tiek gatavots aromatizēto elektronisko cigarešu aizliegums, šādu lēmumu atbildīgajiem dienestiem pieņemot pēc tam, kad ar mīklainu plaušu slimību sasirguši vairāki simti cilvēku, turklāt pastāv aizdomas, ka tā vainojama vairāku elektronisko cigarešu lietotāju nāvē.
 
12.sep
Sirds asinsvadu slimības ir visbiežāk sastopamās slimības Latvijas iedzīvotājiem, kur tieši pašiem pacientiem visbiežāk tiek aizrādīts par riska faktoriem – smēķēšanu, mazkustīgumu, lieko svaru. Tomēr, kā stāsta pacientu organizācijas Parsirdi.lv vadītāja Inese Mauriņa, augstie pacientu līdzmaksājumi, kompensācijas sarakstā neiekļautās zāles, kuras jānopērk pašam pacientam, garās rindas uz nozīmīgiem izmeklējumiem ietekmē šo pacientu iespējas saņemt veselības aprūpes pakalpojumus.
 
11.sep
Matu ieteicamo mazgāšanas biežumu nenosaka nekāds speciāls standarts, tas atkarīgs gan no matu tipa, gan no cilvēka dzīvesveida un vides, kurā viņš uzturas. Lielākoties matiem mazgāšana vajadzīga retāk nekā ķermeņa ādai, tomēr daudzi cilvēki mazgā matus katru dienu, pat divreiz dienā, piemēram, ejot dušā. Pareizi izvēloties un pareizi lietojot šampūnus un citus matu kopšanas produktus, matu veselība necietīs, bet jāņem vērā, ka mati ne vienmēr iztur pārcentīgu mazgāšanu un tad parādās pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks piešķirt tiem brīvdienas.
 
11.sep
Ir jāstrādā, taču domas klīst kaut kur apkārt, grūti nosēdēt pie datora un katrs iemesls šķiet gana labs, lai vēl neķertos klāt darāmajam vai arī iesākto kaut uz brīdi pārtrauktu. Lai gan nekāda svarīga ziņa nav jāgaida, tu lieku reizi izrullē cauri sociālajiem tīkliem, pārbaudi e-pastu, dodies pēc kafijas, ieslēdz austiņās radio vai ielūkojies kādā ziņu portālā. Varbūt aiziet uz aptieku un iegādāties kādu no tiem daudzajiem līdzekļiem, kas uzlabo koncentrēšanās spēju? Tomēr vispirms, lai strādātu efektīvāk un ražīgāk, ir vērts izmēģināt citus, vienkāršākus, paņēmienus.
 
11.sep
Putnu gripa, Ebolas, tropu un citi eksotiski drudži – brīžiem šķiet, ka teju ik dienu parādās ziņas par kādu bīstamu vīrusu, kas spēj izraisīt nāvējošas saslimšanas un draud izplatīties plašās teritorijās. Tas liek uzdot jautājumu, cik daudz esam gatavi cīnīties ar nezināmiem vīrusiem vai zināmu vīrusu mutācijām?