Veselība

25.mai
Pēdējās diennakts laikā aktīvo ar Covid-19 sasirgušo skaits sarucis Rīgā un vēl piecās pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
25.mai
Ar Covid-19 saistīto iepriekš ieviesto veselības aprūpes pakalpojumu ierobežojumu dēļ sākotnēji ārstniecības iestādēs gaidāmas rindas, tomēr pakalpojumi primāri tiks sniegti tiem, kuru pierakstus iepriekš atcēla, pirmdien preses konferencē pavēstīja Veselības ministrijas (VM) Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.
 
25.mai
Pēdējo trīs nedēļu laikā kopumā 19 Latvijas iedzīvotāji ar Covid-19 inficējušies ārzemēs, pirmdienas preses konferencē pavēstīja Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
25.mai
Saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) rīkojumu ārkārtas stāvokļa laikā atļaut aptiekām nodrošināt arī recepšu medikamentu attālinātu iegādi - šādu iespēju jau no pirmdienas, 25.maija, piedāvā aptieku tīkls Apotheka. Medikamentus iespējams pasūtīt, zvanot pa tālruni, bet dzīvesvietā tos piegādās kurjers. Pakalpojums primāri paredzēts iedzīvotājiem, kuriem nepieciešami medikamenti, bet nav iespējas doties uz aptieku pašiem vai lūgt kādu citu to izdarīt savā vietā.
 
25.mai
Pagājušajā nedēļā kopumā Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi, kas ir pēdējo desmit kalendāro nedēļu zemākais rādītājs, liecina veiktie aprēķini, balstoties uz Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) publiskotajiem datiem.
 
25.mai
Cilvēkiem esot uzmanīgākiem un ievērojot noteiktos ierobežojumus, ir sasniegts rezultāts, ka apmēram divas nedēļas turpina samazināties atsevišķo saslimšanas ar Covid-19 gadījumu skaits, aģentūrai LETA uzsvēra Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
24.mai
Dažādas skaistuma esences, serumi, ampulas ādas kopšanai… Ādas kopšanas līdzekļu klāsts ir tik plašs un daudzveidīgs, ka ir viegli apjukt lielās izvēles priekšā. Kādas ir atšķirības šo līdzekļu starpā un kādiem gadījumiem katrs no tiem paredzēts? Skaidro BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
 
24.mai
Domas par ilgstošu atrašanos pašizolācijā, satraucošas ziņas par vīrusa izplatīšanos un bažas par nākotni paaugstinājušas mūsu stresa līmeni, bieži vien ietekmējot arī veselīgu miega režīmu. Kā stāsta kognitīvi biheiviorālā (KBT) psihoterapeite Marina Brice, svarīgs solis, lai sāktu uzlabot savas dzīves kvalitāti, ir pilnvērtīga izgulēšanās. Par miega kvalitātes uzraudzīšanu rūpējas arī tehnoloģiju ražotāji, aprīkojot jaunākos viedpalīgus ar dažādām veselības monitorēšanas funkcijām, lai palīdzētu ikvienam šajā emocionāli grūtajā periodā.
 
24.mai
Līdzīgi kā no siltajām zemēm jau atgriezušies gājputni, arī šopavasar aptiekās un pie ārstiem pamazām atgriežas zemes darbus mīlošie – ar sāpēm plecos, mugurā, rokās, tāpat ar sāpēm, kas izstaro uz kājām. Kāpēc tā notiek un ko darīt, skaidro VCA poliklīnikas „Pļavnieki” neiroloģe Dace Bērziņa un „Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone.
 
24.mai
Zinātnieki no Šrilankas atraduši veidu, kā pagatvot rīsus, samazinot tajā esošo kaloriju daudzumu par 50%.
 
24.mai
Latvijā saslimstība ar Covid-19 mazinās, bet vēl sekmīgāku cīņu ar Covid-19 kavē tas, ka daļai saslimušo nevar atrast inficēšanās avotu, sarunā ar pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs profesors Ģirts Briģis.
 
24.mai
Aizvadītajā diennaktī Latvijā ir atklāts tikai viens jauns Covid-19 saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
23.mai
Šajā saspīlētajā un neziņas pilnajā situācijā ikvienam jāaizdomājas – vai pēc ierobežojumu atcelšanas būsim kļuvuši par labāku sevis versiju, vai tieši pretēji.  Ikdienas ritms ir izmainījies, un arvien vairāk jūtamies ierobežoti, norūpējušies un satraukti par nākotni. Tāpēc tieši patlaban ir īpaši būtiski parūpēties par savu ķermeni un izvairīties no nevēlamām sekām ilgtermiņā. “Artistry” skaistuma eksperts Andžejs Savickis apkopojis 6 ieteikumus, kas nodrošinās veselāku ķermeni un, iespējams, pārvērtīs šo par sevis pilnveidošanas laiku.
 
23.mai
Iegūstot papildu datus no Nāves cēloņu reģistra, no gripas mirušo skaits šosezon pieaudzis par trim jeb līdz 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra jaunākais pārskats.
 
23.mai
Šobrīd notiek atsevišķu analīžu paņemšanas punktu atrašanās vietu maiņa, tāpēc iedzīvotāji tiek mudināti sekot līdzi izmaiņām interaktīvajā kartē "Covid-19 analīžu nodošanas vietas Latvijā", aģentūrai LETA pavēstīja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Ginta Ozoliņa.
 
23.mai
Līdz vasaras saulgriežiem atlikušas 29 dienas, un Latvijā ir sācies divu mēnešu periods ar gada augstāko ultravioleto radiāciju, atgādina speciālisti.
 
23.mai
Aizvadītajā diennaktī Latvijā ir atklāti 16 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, tostarp 14 no tiem - slimības plaši skartajā sociālās aprūpes centrā "Mārsnēni", liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
22.mai
Turpinoties neziņai par Covid-19 krīzes un sociālo ierobežojumu ilgumu, 16% iedzīvotāju atzinuši, ka alkoholu ārkārtas situācijas laikā ir sākuši lietot vairāk nekā parasti, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos. Tāpat pētījuma rezultāti atklāj, ka 44% aptaujāto īpašas izmaiņas alkohola patēriņā pēdējā mēneša laikā nav novērojuši, 11% alkoholu krīzes laikā lieto mazāk nekā parasti, bet vēl 27% norādījuši, ka alkoholu nelieto vispār.