Veselība

24.sep
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 22 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
24.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 138 cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi nāves gadījumi ar Covid-19,  ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
24.sep
Vēstulē amatpersonām Latvijas Onkologu asociācija (LOA) un Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija (LOĶA) prasa 2021.gada valsts budžetā iekļaut finansējumu vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā, lai pacientiem nodrošinātu inovatīvas zāles, marķierus, komplicētus izmeklējumus un iekārtas, kā arī sarežģītas un rekonstruktīvas operācijas, informēja organizāciju pārstāvji.
 
24.sep
Lai pievērstu uzmanību biežāk pārmantotajai ģenētiskajai slimībai, 24.septembrī tiek atzīmēta Ģimenes hiperholesterinēmijas diena. Arī Latvijā jau piekto gadu pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra kardiologiem aicina iedzīvotājus vērst uzmanību šai slimībai, mudinot laicīgi pārbaudīt holesterīna līmeni un ja nepieciešams, konsultējoties ar speciālistiem, uzsākt ārstēšanu.
 
24.sep
Latvija Covid-19 izraisītajā ārkārtas situācijā noreaģēja labi, lai gan ne tikai sabiedrībā, bet pat amatpersonu, kurām bija jārīkojas, vidū jaunais koronavīruss izraisīja šoka stāvokli un bezpalīdzību, tāpēc konkrēta rīcība nereti kavējās, sarunā ar Neatkarīgo uzsver veselības ministre Ilze Viņķele. Saruna par to, kādi ir galvenie secinājumi par Covid-19 ierobežošanu, kādas mācības esam guvuši, un to, kāpēc ministre izšķīrusies par piedāvājumu mediķiem padalīties ar pacientiem ar veselības nozarei plānoto papildfinansējumu. Lai arī mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris aicina premjeru par šādu soli vērtēt Ilzes Viņķeles atbilstību amatam, tas, pēc politiķes domām, jādara premjeram, ne viņai.
 
24.sep
Septembrī visā pasaulē īpašu uzmanību mediķi pievērš uroloģisko slimību profilaksei un ārstēšanās iespējām, kā arī informē sabiedrību par jaunākajām ārstēšanas metodēm. Arī Latvijā uroloģiskas saslimšanas ikdienā sagādā problēmas simtiem sieviešu un vīriešu, dažas no tām var būt arī nāvējošas, uzsver urologs Kārlis Mičulis. No 21. līdz 25. septembrim, Vispasaules uroloģijas nedēļā, Latvijas speciālisti aicina domāt un rūpēties par savu veselību, iespējams, ne tikai izglābjot savu dzīvību, bet arī uzlabojot tās kvalitāti.
 
24.sep
Par līdzšinējo pieredzi Covid-19 ierobežošanā un citām aktualitātēm veselības aprūpē intervija ar Ziemeļkurzemes reģionālās Ventspils slimnīcas valdes priekšsēdētāju Juri Lāci.
 
24.sep
SIA “Forevers” 19 darbiniekiem konstatētais Covid-19 uzņēmuma darbību nav paralizējis. Uzņēmums turpina ražot gaļas produktus, tiesa, nedaudz ierobežotākā apjomā, turklāt veicot paaugstinātus piesardzības pasākumus. Epidemiologi uzver, ka “Forevers” produkcija ir droša, pat neskatoties uz faktu, ka Covid-19 izraisošais vīruss uz virsmas spēj izdzīvot vairākas dienas.
 
23.sep
Premjeram Krišjānim Kariņam (JV) būtu jāvērtē veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) atbilstība amatam, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.
 
22.sep
Smagi plakstiņi rītos vai kājas, kas vakarpusē kļuvušas kā bluķi nav reta parādības – tūska var piemeklēt ikvienu. Šai diskomfortu radošai problēmai ir jāatrod iemesls un jācenšas novērst. Pārsteidzoši, bet visai bieži iemesls ir pavisam ikdienišķs.
 
21.sep
Covid-19 izplatības situācija pasaulē un Eiropā kļūst arvien sliktāka, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atkārtoti uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
20.sep
Sievietes veselības uzturēšanā nozīmīga loma ir ginekologam – 78 % aptaujāto Latvijas sieviešu norāda, ka viņām ir savs ginekologs, liecina „Veselības centru apvienības” (VCA) septembrī veiktā aptauja.
 
20.sep
Zināms, ka labs miegs ir ļoti svarīgs cilvēka labsajūtai, tomēr retais zina, ka miegs ietekmē arī apetīti nākamajā dienā. Miega speciāliste Dr. Natālija Bērziņa brīdina, ka nākamajā dienā pēc slikti gulētas nakts vairāk gribēsies ēst.
 
20.sep
Āda ir kā sega, kas pārklāj visu ķermeni, sargājot dziļāk esošos audus un orgānus un ļaujot tev justies drošībā. Un tieši tādēļ āda ir pelnījusi vislabāko kopšanu un rūpes. Farmaceite Ērika Pētersone piebilst, ka āda ir mūsu veselības atspulgs, kas spēj signalizēt par slimību.
 
20.sep
Ierīvēšanās ar spirtu, kāju karsēšana un sīpola ēšana - tās ir tikai dažas, lielākoties no iepriekšējām paaudzēm pārņemtas metodes, kuras pielieto ģimenēs gadījumos, kad ir saaukstēšanās un temperatūra. Farmaceite Zane Melberga norāda, ka slimošanas sākumposmā laikus sākta ārstēšanās ar tautas līdzekļiem var slimību padarīt vieglāku, taču ne pilnībā izārstēt. Kādi ir pieci populārākie tā saucamie "tautas paņēmieni" un ko cīņai pret saaukstēšanos un temperatūru iesaka farmaceite?
 
19.sep
Daudziem cilvēkiem mūsdienu aizņemtajā pasaulē galvassāpes ir kļuvušas par arvien biežāku parādību. Lai gan galvassāpēm var būt arī medicīnisks iemesls, bieži vien tās parādās dzīvesveida ietekmē – galvassāpes veicina stress, dehidrācija, darbs vēlās nakts stundās un pārstrādāšanās. Lai sāpes mazinātu, pats galvenais ir uzzināt to cēloni. Par to, kāpēc sāp galva un kā galvassāpes mazināt, stāsta farmaceite Līga Cīrule.
 
19.sep
Koronavīrusa epidēmija nav bijis šķērslis, lai medicīnas jomā apturētu attīstības projektus. Rīgas 1. slimnīca atjaunojusi vēsturisku ēku, kurā darbību sākusi Rehabilitācijas klīnika.
 
18.sep
Nav noslēpums, ka nepareiza un neatbilstoša matu kopšana nesniegs jums vēlamos rezultātus un skaistus matus. Turklāt svarīgi ir apzināties, ka ar nepareizu kopšanu varam pastiprināt un pat radīt dažādas matu un galvas ādas problēmas. Kādas ir izplatītākās matu kopšanas kļūdas un kāda kopšana ir piemērota katram matu tipam? Konsultē skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.