Veselība

16.mai
Audzēja ārstēšanas process ir sarežģīts, un pacients ne vienmēr spēj izsekot daudzajiem terapiju nosaukumiem.
 
16.mai
Šobrīd Latvijā vakcīnu pret CPV valsts apmaksā tikai 12-17 gadus vecām meitenēm, bet zēnu vecākiem pašiem jāver maciņš vaļā.
 
16.mai
Medicīnas zinātņu doktors, uztura speciālists Mihails Ginzburgs intervijā radio Sputnik atklāja dzērienus, kurus esot bīstami dzert tukšā dūšā.
 
16.mai
Kamēr Latvijā kavējas sen solītās vakcinācijas avīzes izdošana, Skotijā pieejams vakcinācijas buklets latviešu valodā, kurā izskaidrota vakcinācijas nepieciešamība, iespējamās blakusparādības pēc potes, norādes, kur vērsties pēc informācijas.
 
16.mai
Koronavīrusa pandēmija ar tās daudzajiem ierobežojumiem un nākotnes neskaidrību daudziem rada stresu. Nogurums, vājums, aizkaitināmība, īgnums, nomākts garastāvoklis, satraukums, saslimšanas sajūta un elpošanas grūtības ir galvenās pazīmes, kas cilvēkam signalizē par pārlieku augstu stresa līmeni. Nereti pieaugušie mēģina mazināt stresu ar dažādiem nomierinošiem augiem vai aptiekā pieejamiem dabas līdzekļiem – kuri tie ir un kāds ir speciālista viedoklis, skaidro farmaceite Zane Melberga.
 
16.mai
Par melanomas riskiem un ādas aizsardzību no saules stariem tiek runāts arvien plašāk, taču, neskatoties uz izglītojošo informāciju, saslimšana ar melanomu turpina pieaugt. Turklāt joprojām pastāv daudz mītu par saules staru iedarbību uz ādu, saules aizsarglīdzekļu un D vitamīna lietošanu.
 
15.mai
Brīdī, kad dabā viss sāk ziedēt un plaukt, vējš pa gaisu nes putekšņus un dzenā putekļus, alerģijas dēļ daudziem sāk niezēt un asarot ne tikai acis vai tecēt deguns, - nereti parādās arī tūska. Bet, vai vienmēr ir vainīga alerģija? Skaidro alergoloģe Signe Puriņa.
 
14.mai
Lai gan Latvija joprojām ieņem pirmspēdējo vietu Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, pēdējā laikā šis rādītājs ir būtiski uzlabojies un pietuvojoties vidējiem ES rādītājiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 9.maijam.
 
14.mai
Šī produkta iekļaušana uzturā varot palīdzēt nodzīvot līdz pat 100 gadu vecumam, ziņo CNBC.
 
13.mai
Saskaņā ar jaunu pētījumu regulāra noteiktu vitamīnu un uztura bagātinātāju lietošana var būt saistīta ar zemāku Covid-19 risku sievietēm, vēstīts izdevumā "BMJ Nutrition, Prevention and Health".
 
12.mai
Kanādas visvairāk apdzīvotā province Ontārio otrdien apturēja potēšanu ar "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas pirmajām devām, atsaucoties uz jauniem datiem, kas parāda asins trombu veidošanās palielinātu risku.
 
11.mai
Ir pagājis vairāk nekā gads, kopš diendienā saskaramies ar Covid-19 vīrusu un tā izraisītajām sekām. Viena no biežākajām saslimšanas pazīmēm ir īslaicīgs ožas un garšas zudums.
 
10.mai
Gandrīz puse Latvijas pacientu, kuri regulāri lieto kompensējamos medikamentus, atzīst, ka personīgi ir saskārušies vai zina kādu pacientu, kuram slimības ārstēšanai nepieciešami tādi medikamenti, kuri nav pieejami Latvijas kompensējamo zāļu sistēmā.
 
10.mai
Jau kopš pērnā decembra Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas gultu noslodze ir nemainīgi augsta, žurnālistiem pavēstīja slimnīcas valdes loceklis Haralds Plaudis.
 
10.mai
Agrīnai melanomas diagnostikai no šodienas vairākās pilsētās būs pieejamas aptuveni 150 bezmaksas vizītes ādas veidojumu pārbaudei, informēja organizē melanomas pacientu atbalsta biedrībā "Soli priekšā melanomai".
 
9.mai
Urīnpūslis ir orgāns, kurā uzkrājas urīns, tādējādi filtrējot nevajadzīgās un kaitīgās vielas, un izvadot tās no organisma. Problēmas šī svarīgā orgāna darbībā var būt ļoti traucējošas, tādēļ labāk tajās neiedzīvoties.
 
9.mai
Kopumā 60% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzticas Covid-19 vakcīnu drošumam. (19% – pilnībā uzticas, 41% – drīzāk uzticas), 29% tās drošumam neuzticas (15% – drīzāk neuzticas, 14% – pilnībā neuzticas), savukārt 11% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.
 
8.mai
Lai novērstu mazuļu līdz sešu mēnešu vecumam saslimšanu ar bīstamo garo klepu, ir nepieciešams ieviest valsts apmaksātu grūtnieču vakcināciju, informē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.