Veselība

Bažas, vai zāļu cenu samazinājums nav iluzors
Vakar, 14:00 4
16.sep
Latvijā varētu attīstīt ķirurģijā speciālu jomu, kurā apmācītu strādāt ar militāriem ievainojumiem,sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
16.sep
Diemžēl stress ir kļuvis par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Paši reizēm saprotam, kad ir par daudz un ka stress var izraisīt nopietnas negatīvas sekas. Tomēr kā stresu izjūt bērni, īpaši tagad, septembrī, atgriežoties mācību iestādēs? Ko vecāki var darīt, lai palīdzētu pārvarēt stresa situācijas gan bērniem, gan sev pašiem? Par šiem daudziem un citiem būtiskiem ar stresu saistītajiem jautājumiem BENU Aptiekas rīkotajā diskusijā sprieda veselības jomas speciālisti.
 
16.sep
Ikdienā nākas sastapties ar vecākiem, kuriem nav skaidrs, cik tad īsti reizes gadā bērniem būtu vēlams veikt redzes pārbaudi. Kur to labāk veikt? Neskaidrību ir daudz. Ir svarīgi saņemt atbildes, jo nerūpējoties par bērnu redzes veselību jau agrā bērnībā, tas var radīt problēmas nākotnē - īpaši jau skolas laikā, kad slodze acīm palielinās vairākkārt.
 
16.sep
Turpinoties vasarīgajam laikam, ko cilvēki aktīvi izmanto, strādājot dārzā un veicot remonta darbus, strauju darba apjoma pieaugumu ir piedzīvojuši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mikroķirurgi. Vienas dežūras laikā ķirurģiskā palīdzība pēc dažādām ekstremitāšu traumām ir bijusi nepieciešama 11 pacientiem ierasto trīs četru operāciju vietā.
 
15.sep
Jau šajā rudenī daudzi mazuļi sāks apmeklēt kādu sporta sekciju, taču vecākiem daudz kas jāņem vērā, pirms viņi izvēlas sporta veidu, ar kuru nodarbosies bērns. Kā liecina sporta zīmola 4F aptauja, 76% vecāku vedīs bērnus uz to sporta sekciju, kas interesē viņus pašus, un tikai 6% vispirms konsultēsies ar pediatru, kurš sporta veids vislabāk piemērots viņu mazulim. Tomēr pediatri uzskata, ka katrā vecumā jāattīsta atšķirīgas fiziskās prasmes un jākonsultējas ar ārstu, ja bērnam ir hroniskas saslimšanas.
 
15.sep
Lai gan regulāri tiek izgudrotas arvien jaunas diētas, kas sola ātru un vieglu rezultātu, un šķietami tās ir iecienījuši daudzi, Latvijā diētu popularitāte mazinās, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Dati rāda, ka Latvijā vien katrs sestais iedzīvotājs mēdz ieturēt diētu. Turklāt, ja 2016. gadā diētas mēdza ieturēt teju piektdaļa (18 %) aptaujāto, tad 2017. gadā – par procentu mazāk jeb 17 %, un šogad tie ir 16 %.
 
15.sep
Kad veselības problēmas ir akūtas, cilvēks iet pie ārsta. Tomēr ar ilgstošākām veselības problēmām nereti jāstrādā pie dažādiem terapeitiem - fizioterapeita, psihoterapeita un citiem. Pasaulē un Latvijā arvien lielāku popularitāti iemanto kanisterapija - īpaša terapija ar apmācītiem suņiem. Šādus suņus varēs sastapt arī 22. septembrī Dino Zoo Pasaulē, Krasta ielā 52, Sporta dienā “Tu neesi viens” - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes locekļiem. Tajā divas sertificētas kanisterapijas specialists - Līga Olekte un Vladislava Akimova - ar saviem četrkājainajiem palīgiem gan vadīs bezmaksas nodarbības, gan lasīs lekcijas.
 
14.sep
Iemeslu, kādēļ cilvēkam var būt slikta elpa jeb halitoze, ir daudz, tomēr tieši izvairīšanās un nevēlēšanās runāt par tās cēloņiem un sekām parasti ievērojami saasina šo problēmu. Pirmajā mirklī slikta elpa visbiežāk asociējas ar mutes dobuma problēmām, taču nepatīkama izelpa var būt kā viens no simptomiem arī citām nopietnākām saslimšanām. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte skaidro, kādēļ mēdz būt slikta elpa, kā pēc izelpas aromāta var noteikt iespējamās veselības problēmas un kā rīkoties, lai atbrīvotos no šīs nepatīkamās parādības.
 
14.sep
Ik rudeni Latvijas purvos ienākas bagātīga dzērveņu raža. Mūsu senči šīs ogas uzturā un medicīnā izmantojuši gadsimtiem ilgi – tāpat kā Ziemeļamerikas indiāņi, skandināvi un citi Zemes ziemeļu puslodes iemītnieki. Taču vai tikpat bieži atceramies par dzērveņu izcilajām īpašībām skaistumkopšanā? STENDERS Attīsības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova iesaka šīs rudens ogas iekļaut arī savā skaistumkopšanas līdzekļu klāstā.
 
13.sep
Operdziedātāja Elīna Šimkus kopā ar vīru pianistu Vestardu Šimkus sociālajos tīklos publicējuši kopīgu video par orgānu ziedošanu pēc nāves.
 
13.sep
Katrs solis pensionāru veselības aizsardzības uzlabošanai ir solis pareizā virzienā, komentējot Veselības ministrijas (VM) ieceri no nākamā gada atcelt pensionāriem desmit eiro pacienta līdzmaksājumu par katru slimnīcas gultā pavadīto dienu, sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) vadītājs, Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS).
 
13.sep
Kā būtu zaudēt redzi? Vai dzirdi? Roku spēju kustēties? Šermuļi pārskrien, jo kurš gan gribētu šķirties no savām maņām, uzsākot dzīvi kā cilvēks ar īpašām vajadzībām! Un tomēr... Tieši šādu izaicinājumu es pieņemu, piedaloties Izraēlas nevalstiskās organizācijas “Access Israel” rīkotajās vakariņās “Sajūtu dzīrēs”, kas uz mirkli lika man iejusties invalīdu lomā, labāk izprotot šo cilvēku ikdienu.
 
13.sep
Arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija ir nobažījusies, ka Veselības ministrijas (VM) piedāvātais risinājums primārās aprūpes attīstībai paredzētās Eiropas Savienības struktūrfondu naudas sadalē veicinās nevienlīdzību starp ārstu praksēm.
 
12.sep
Zāles pļāvēju norauti pirksti, krūmgrieža amputēta kāja – joprojām tiek gūtas smagas traumas darbā ar dārza tehniku. Turpinoties vasarīgajam laikam, ko cilvēki aktīvi izmanto, strādājot dārzā un veicot remonta darbus, strauju darba apjoma pieaugumu ir piedzīvojuši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mikroķirurgi.
 
12.sep
Kompensējamo zāļu saraktā ir iekļauts melanomas ārstēšanai nepieciešamais medikaments "Keytruda", par kura kompensēšanu sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" iedzīvotāji savāca 10 000 parakstus,informēja Nacionālajā veselības dienestā.
 
12.sep
Viena no būtiskākajām nākama gada iecerēm, lai mazinātu senioru izdevumus par veselības aprūpi, ir atcelt pensionāriem desmit eiro pacienta līdzmaksājumu par katru slimnīcas gultā pavadīto dienu, informēja Veselības ministrijā (VM).
 
12.sep
Ģimenes ārstu prakses varēs saņemt finansiālu atbalstu savas darba vides uzlabošanai, lai tā veicinātu pacientiem pieejamu veselības aprūpes pakalpojumu. Kopumā ģimenes ārstu prakšu attīstībai ieplānoti 4,5 miljoni eiro, bet lielāku atbalstu saņems ģimenes ārsti, kuri veidos sadarbību cits ar citu, kā arī piesaistīs praksē kādu citu speciālistu, piemēram, vecmāti.
 
12.sep
Septembrī interesenti var pieteikties uz bezmaksas ciguna vingrošanas nodarbībām, kas notiek dažādās Rīgas daļās sertificētu instruktoru vadībā.