Veselība

14.nov
10. novembrī, daudzās pasaules valstīs tika atzīmēta starptautiskā NET jeb neiroendokrīno audzēju diena, atgādinot, cik liela loma cilvēka dzīvības glābšanā ir izpratnei par retām slimībām. No tiem miruši tādi pasaulslaveni cilvēki, kā viens no zīmola “Apple” dibinātājiem Stīvs Džobss, kā arī dziedātāja Areta Franklina. NET ir grūti diagnosticējami, jo to simptomi var būt līdzīgi gan diabētam, gan astmai, gan daudzām citām bieži sastopamām saslimšanām. Tādēļ nereti pacienti saņem kļūdainu diagnozi un ārstēšanu.
 
13.nov
Arvien vairāk cilvēku sāk apzināties medicīniskās rehabilitācijas lomu gan pēc akūtu slimību ārstēšanas stacionārā, gan hronisku slimību gadījumā.
 
13.nov
Viens no biežākajiem veselīga dzīvesveida ieteikumiem ir atteikties no cukura. Kas cukurā tik slikts? Tas dod papildu kalorijas, kuras mūsdienu cilvēkam ar viņa sēdošo darbu bieži vien neizdodas notērēt, tāpēc pieaug liekā svara risks, kas nes sev līdzi sirds un asinsvadu, locītavu slimību un diabēta draudus. Turklāt cukurs izspiež no ēdienkartes veselīgākus produktus, un organismam kļūst grūtāk saņemt visas nepieciešamās uzturvielas.
 
13.nov
Kā izrādās, gaļa un olas saīsina cilvēka dzīvi, bet lēcas un rieksti dāvā ilgmūžību. Tā secinājuši pētnieki no Massachusetts General Hospital.
 
12.nov
Veselības ministrija ziņojumā piedāvā jauno ārstu rezidentu algas nākamgad palielināt par 20 procentiem, bet pārējo mediķu atalgojumu par 10 procentiem, šo palielinājumu attiecinot tieši uz zemākajām algām veselības nozarē.
 
12.nov
Katrs no mums vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, kas piepildīta ar aizraujošām un sirsnīgām atmiņām. Tomēr sirds un asinsvadu slimības ir viena no nozīmīgākajām veselības problēmām. Nav noslēpums, ka tās ir vienas no augstākajiem hospitalizācijas un nāves cēloņiem Latvijā. “Ne vienmēr kļūšana par vienu no statistikas datiem ir ievērojama un izcila lieta, tādēļ būtu svarīgi piekopt tādus paradumus, kas ļaus dzīvi nodzīvot krāšņi, nesatraucoties par risku kļūt par kārtējo skaitli slimību statistikas grāmatā”, - apgalvo dr. Roberts Feders, kardiologs ar ilggadēju darba pieredzi Vācijas slimnīcās, tostarp arī leģendārajā Charité Universitātes klīnikā, piebilstot, ka pastāv 10 plaši izplatīti paradumi, kas negatīvi ietekmē sirds veselību.
 
12.nov
Nākamgad rezidentiem zemākā darba samaksa varētu palielināties par 20%, savukārt pārējām ārstniecības personām zemākās darba samaksas pieaugums varētu sasniegt 10%, to paredz Veselības ministrijas (VM) piedāvājums, ko otrdien izskatīs arī valdībā.
 
11.nov
Ārsts psihoterapeits Artūrs Miksons, kurš specializējies psihosomatikas jomā, ir pārliecināts, ka daudzu simptomu un slimību cēlonis meklējams nevis tikai orgānos, kas ir skarti - āda, sirds, plaušas, nieres, kuņģis utt., bet arī emocijās, ko veido mūsu smadzeņu limbiskā sistēma. Mēs būtu fiziski daudz veselāki, ja mācītos atpazīt savas emocijas, veselīgi tās izpaust un kopumā vairāk uzmanības pievērstu emocionālajai labsajūtai.
 
10.nov
Tīņu vecuma meitenēm, kuras lieto orālo kontracepciju, biežāk raksturīgs raudulīgums, pārmērīga miegainība un ēšanas traucējumi nekā vienaudzēm, kuras to nelieto, ziņo CNN, atsaucoties uz medicīnas žurnālā JAMA Psychiatry publicēta pētījuma datiem.
 
10.nov
Ārsti atklājuši, atteikšanās no kādiem pieciem produktiem palīdz ātrāk tikt galā ar saaukstēšanos, raksta "clutch.ua".
 
10.nov
Lai arī no psoriāzes cieš 2% Latvijas iedzīvotāju, ir pieejamas speciālistu konsultācijas, kā arī informācija dažādos tiešsaistes avotos, joprojām sabiedrībā valda daudz mītu un kļūdainu pieņēmumu. Kas ir šī slimība, kā izpaužas, un kādēļ ar to saistās tik daudz stereotipu un aizspriedumu, skaidro dermatologs Raimonds Karls.
 
10.nov
Kellog Company piekritusi vairs nedēvēt par veselīgām stipri saldinātās brokastu pārslas, informē Today.
 
9.nov
Zemais vidējā mūža ilgums Latvijā ir attiecināms uz veselības nozarei atvēlēto finansējumu, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktais pētījums.
 
9.nov
Ātrāk tikt vaļā no tauku riepas ap vidukli palīdz ne vien vingrošana un racionāla ēdienkartes plānošana, bet līdztekus tam arī pārdomāta brokastu ēdienu izvēle, vēsta Popsugar.
 
8.nov
Viena no nepatīkamākajām zarnu infekcijas slimībām ir rota vīruss, kas sevišķi bīstams maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kas sirgst ar imūnās sistēmas funkciju traucējumiem. Rota vīrusam raksturīga ne tikai vemšana, slikta dūša un spēcīgas sāpes vēderā, bet arī ātrs uzplaiksnījums un strauja izplatība. Par to, kā rīkoties saslimšanas gadījumā un kādus profilaktiskos pasākums vēlams ievērot, stāsta farmaceite Ilze Priedniece.
 
8.nov
Ja darbdiena ilgst vairāk par 10 stundām un tas notiek 50 reizes gadā, tad infarkta risks palielinās par 29 procentiem – šādu faktu publicējusi Amerikas Sirds asociācija.
 
7.nov
Var pavisam droši apgalvot, ka valsts finansētā medicīnas sistēma vispār pastāv tikai tāpēc, ka ir māsas, māsu palīgi un citi mediķi, kas desmit gadus ir strādājuši tādā darba režīmā, ko par normālu un cilvēka tiesībām atbilstošu neuzskatītu nevienas citas nozares darbinieks. Pagarinātais normālais darba laiks ļāva izmantot mediķus darbam vairākās slodzēs un veidoja situāciju, kas ļāva neuztraukties par to, kas strādās šo mediķu vietā, ja kādu dienu viņu nebūs. Par to, kāpēc protesta akcijās piedalās māsas, sarunā ar Neatkarīgo stāsta Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenā māsa Ilze Ortveina.
 
7.nov
Amerikāņu zinātnieki noskaidrojuši, ka kurkuma var saturēt svinu, kam ir neirotoksiska ietekme, vēstīts "Phys.org".
 

Rīgas namu pārvaldnieks