Veselība

14.mar
Vien puse (46 %) Latvijas iedzīvotāju diennaktī uzņem vismaz 1 – 1,5 litrus ūdens, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".
 
14.mar
Ir vesela virkne pozitīvu efektu, ko sniedz dušošanās aukstā ūdenī no rīta un vakarā, raksta Medical Daily, atsaucoties uz dažādiem informācijas avotiem.
 
13.mar
Pat ja cilvēks kļuvis fiziski aktīvs, tikai pārkāpjot 40–50 gadu robežu, tas viņa veselībai nāk par labu, secinājusi Amerikas Nacionālā vēža institūta pētnieku grupa, informē Time.
 
13.mar
Lietojot augsti jutīgu aparatūru, iespējams acs tīklenē atklāt izmaiņas, kas raksturīgas Alcheimera slimības pacientiem, atklājuši Djūka universitātes pētnieki, vēsta Reuters.
 
13.mar
Kaldinot plānus par spodrības ieviešanu mājās, apkārtnes sakopšanu, dārza darbiem, tuvākiem un tālākiem ceļojumiem vai sportošanu, nepavisam negribētos pieļaut, lai prieku par šīm nodarbēm sabojā muguras sāpes. Tādēļ pirms aktīvās sezonas sākuma noteikti ir vērts apmeklēt fizioterapeitu. Ko šis speciālists var palīdzēt – uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri fizioterapeite Krista Aiga Bucika.
 
13.mar
Tik daudzās mājās gaidītais skolēnu brīvlaiks beidzot ir klāt! Brīvdienu rīti ir lieliska iespēja kārtīgi izgulēties, taču ko darīt pārējā laikā, lai atjaunotu enerģijas krājumus? Sēdēšana pie televizora ar čipsu paku nebūs risinājums, atgādina “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule un iesaka veselīgākas alternatīvas.
 
13.mar
Ūdens ir cilvēka izdzīvošanas pamatvajadzība, tāpēc svarīga ir ikdienā patērētā ūdens kvalitāte. Par ūdeni vaicājām Latvijā labi pazīstamā zīmola VENDEN izpilddirektoram Aldim Škutānam.
 
13.mar
Pērn tapa zināms, ka bijusī LNT žurnāliste Arta Lāce pēc ilgstošas cīņas ar akūtu leikēmiju to uzveikusi, viņas asinīs vēža vairs nav. Taču viņas pēdējie ieraksti sociālajā tīklā Facebook liecina, ka viņa šobrīd ārstējas klīnikā Tartu. Viņa arīdzan uzdod sev interesējošos jautājumus veselības ministrei Ilzei Viņķelei saistībā ar ārstniecības problēmām Latvijā.
 
13.mar
Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas acu ārsti veic acs pārbaudes darbiniekiem un pacientiem, kurās konstatē, ka 12 procentiem no pārbaudītajiem ir paaugstināts acs spiediens, kas var novest pie glaukomas – acu slimības, kā rezultātā cilvēks zaudē redzi. Vienam no pacientiem acs spiediens bijis īpaši augsts – 32 milimetri pēc dzīvsudraba staba, lai gan normālam acs spiedienam vajadzētu būt robežās no 12 līdz 21 milimetram.
 
12.mar
Simtgades svinībām paredzēto līdzekļu novirzīšana vēža ārstēšanai vairs nav iespējama, šodien Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē norādīja priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).
 
10.mar
Pieaugot dzīves ilgumam, arvien vairāk līdzekļu cilvēki tērē par uztura bagātinātājiem un smadzeņu treniņu metodikām, tomēr lētākais un vieglākais laika pārbaudi izturējušais līdzeklis šim nolūkam ir lasīšana, norāda Reader's Digest.
 
9.mar
Cīņā ar lieko svaru ir nozīme ne tikai veselīgam uzturam, vingrošanai, pietiekamam naktsmieram un stresa mazināšanai, bet arī citām aktivitātēm, ko apzīmē ar saīsinājumu NEAT (nonexercise activity thermogenesis – angļu val.).
 
9.mar
2018.gada nogalē tika vēstīts, ka bijusī LNT žurnāliste Arta Lāce pēc vairāku gadu cīņas ar akūtu leikēmiju beidzot to praktiski uzveikusi. Tiesa, viņai joprojām nepieciešama medicīniskā aprūpe, kas šeit, Latvijā, ne vienmēr ir tādā līmenī, kādā mēs to vēlētos. Tieši šī iemesla dēļ viņa sociālajā tīklā facebook publicējusi ierakstu, kurā nevairās runāt par savu situāciju un paskaidrot, kāpēc šobrīd atrodas klīnikā Tartu.
 
8.mar
Šodien, 8. martā modele un viena no Latvijas top influencerēm Diāna Kubasova, sadarbībā ar pazīstamo dermatoloģi Laumu Valeini un BENU Aptieku, atklās Ādas skaistumkopšanas akadēmiju, kuras ietvaros turpmāk reizi mēnesī sniegs atbildes uz Latvijas sievietēm aktuālajiem jautājumiem par ādas kopšanu.
 
8.mar
Iešana gulēt ar slapjiem matiem nav tik liels grēks, kā daudzi domā, atzīst Time.
 
7.mar
Viena no kļūdām, ko visbiežāk pieļauj vecāki attiecībā uz bērnu barošanu, ir pārāk agra vai, tieši otrādi, pārāk novēlota pāreja no zīdaiņu uztura uz pārtiku, ko lieto visa ģimene. Kā izvēlēties piemērotu brīdi, kad mazo sēdināt pie galda kopā ar citiem, stāsta uztura speciāliste, veselīgas ēšanas eksperte Olga Ļubina.
 
6.mar
Pavasaris rosina vērīgāk ieskatīties spogulī un cita starpā pievērst lielāku uzmanību arī ādas stāvoklim. Viena no izplatītākajām problēmām ir sausa āda, ko dažam devusi daba, bet dažam – nepārdomāti ikdienas paradumi, reizēm vainīga var būt slimība.
 
6.mar
Latvijā katrs trešais (31 %) atzīst, ka piekopj neveselīgu dzīvesveidu, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Turklāt indekss atklāj, ka 59 % iedzīvotāju veic par maz fizisko aktivitāšu, bet katrs piektais (22 %) neveselīgi ēd.