Veselība

Vakar, 7:00
Pat vislabākā zobu pasta neatsver pāridarījumus, ko cilvēks aiz nezināšanas vai ieraduma pēc ikdienā nodara saviem zobiem, tāpat arī ir faktori, kuru ietekmi uz mutes veselību mēs pietiekami neapzināmies.
 
22.jan
Ķermenis un veselība būs pateicīga par apņemšanos sportot, taču bieži apņēmība zūd jau pēc pāris nedēļām. Hokeja kluba “Kurbads” fizioterapeits Rolands Admidiņš uzskata, ka vēlme būt aktīvam un sportot beidzas, nepareizi izvēloties sportošanas biežumu un intensitāti.
 
22.jan
Nespēks, nogurums, grūtības koncentrēties, kašķīgs garastāvoklis – viena negulēta nakts var sabojāt visu nākamo dienu. Ar miega traucējumiem sastopas daudzi, un visbiežāk izplatītā problēma ir krākšana, kas traucē gan paša krācēja, gan blakus gulētāja pilnvērtīgai atpūtai. Taču gana apgrūtinošs ir arī bezmiegs vai trausls un nemierīgs miegs ar trauksmainiem sapņiem. Kā sev palīdzēt un kad jāmeklē speciālistu palīdzība, stāsta miega eksperts, SIA "Miega slimību centrs" vadītājs Artis Svaža un "Euroaptieka" farmaceite Ieva Zvagule.
 
18.jan
Tukuma un Tukumam tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, aicina pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas un notiks no 24. janvāra līdz 14. februārim Audžu ģimeņu atbalsta centrā “Terēze”, Pils ielā 11, Tukumā. 
 
18.jan
Mūsdienu steidzīgais dzīves ritms iezīmē ne pārāk veselīgu tendenci – arvien vairāk strādājošu cilvēku taupa laiku uz veselībai tik svarīgo pusdienu rēķina. Darba steigā izlaistas pusdienas ne tikai mazina produktivitāti un veicina liekā svara pieaugumu; īpaši kaitīgs šāds ieradums ir ziemā, kad izlaista ēdienreize vairāk nekā citos gadalaikos rada enerģijas trūkumu un vājina imunitāti, atgādina Rīgas 1. slimnīcas uztura speciāliste Lizete Puga.
 
18.jan
Kā auksts laiks, tā atkal aukstumpumpa! Diemžēl taisnība – ja aukstumpumpa parādījusies vienreiz, visticamāk, būs vēl un vēl. Kā tās efektīvāk ārstēt un vai pastāv iespēja no aukstumpumpām izvairīties, stāsta BENU Aptiekas pieaicinātā eksperte Lāzerplastikas klīnikas ārste dermatoloģe Anna Bērziņa un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
17.jan
Daugavpils slimnīcas ginekoloģe, kura liedza palīdzību grūtniecei, turpmāk strādās tikai ambulatori, informēja ārstniecības iestādes vadītājs Reinis Joksts.
 
17.jan
Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienests (NMPD) pieņēmis lēmumu par ārkārtas medicīniskās situācijas pārtraukšanu Rīgas reģionālajā centrā, informēja dienesta pārstāve Ilze Bukša.
 
17.jan
Mode jau tāpēc ir mode, ka tā nāk un iet, taču ir tendences, kas noturas apritē ilgāku laiku un kāda reizēm pat saglabājas un kļūst par klasiku. Tā tas notiek arī veselīga dzīvesveida jomā. Dažas lietas jau sasniegušas arī mūs un saņēmušas arī saprātīgus uztura speciālistu komentārus, citas vēl nav tik labi pazīstamas, un nevar zināt, vai tās šeit iekaros popularitāti.
 
17.jan
Laikā, kad sākam sajust ziemas salu, parasti bez ilgām pārdomām uzvelkam siltāku šalli un cimdus, taču – vai tāpat uzreiz atceramies parūpēties arī par savu sejas ādu? Diemžēl joprojām pastāv daudz mītu par to, kā jārūpējas par sejas ādu ziemā. Kā arī – bieži vien savus iemīļotos sejas kopšanas līdzekļus lietojam visu gadu, neaizdomājoties, ka aukstos laikapstākļos mūsu ādas vajadzības mainās. Par to, kā pareizi kopt sejas ādu ziemā, ieteikumos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte dermatoloģe Kristīne Zabludovska un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
17.jan
21. janvārī neauglības ārstēšanas kampaņas “Labu darot” ietvaros klīnikā “EGV” notiks izloze, lai izvēlētos četras ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem, kas par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem saņems palīdzību neauglības ārstēšanai. 
 
17.jan
Bērnu slimnīcas Autisma kabineta atbalsta iespējas ir papildinātas ar bezmaksas praktiskām nodarbībām bērnu ar autiskā spektra traucējumiem vecākiem. Bērnu slimnīcas fonds pagājušajā gadā ir nodrošinājis bezmaksas diagnostiku 47 bērniem, kā arī iespēju saņemt nepieciešamo terapiju 58 bērniem. Kopumā Bērnu slimnīcas fonds bērnu ar autismu atbalstam 2018. gadā ir iztērējis teju 110 000 eiro.
 
17.jan
Ko darīt, ja, strādājot birojā, jāmokās ar šķaudīšanu, aizliktu degunu, deguna tecēšanu, acu asarošanu un citām nejaukām parādībām – ja nu tā ir alerģija? Lai to noteiktu, jādodas pie ārsta, bet vienmēr arī pašiem ir lietderīgi pavērot situāciju, lai redzētu, kādi faktori šīs parādības ietekmē.
 
17.jan
Latvijā no šā gada aprīļa būs aizliegts nepilngadīgām personām apmeklēt solāriju. Līdz šim nepilngadīgie drīkstēja sauļoties solārijos, ja varēja uzrādīt ārsta parakstītu atļauju.
 
17.jan
Ja spriedzes situācijā jūtat vēlēšanos kārtot mājokli – uz priekšu! Tas patiešām var nākt par labu cilvēka garīgajai veselībai, raksta VIX.
 
16.jan
Mūža ilgumu vairāk iespaido tas, ar ko esat precējušies, nevis – no kādas ģimenes jūs nākat, vēsta Health.
 
16.jan
Gan nepietiekams, gan pārāk ilgs miegs spēj par 25 procentiem palielināt kritienu risku, informē Medical Daily.
 
16.jan
Sociālie mediji ik dienu publicē «pirms» un «pēc» attēlus ar cilvēkiem, kuriem izdevies atbrīvoties no ievērojama liekā svara. Sevišķi vērtīga viņu pieredze ir tad, ja rezultātu izdodas arī noturēt ilgākā laika periodā.