Veselība

10.dec
Zāļu valsts aģentūrai (ZVA) pārdalīs 15 000 eiro, lai segtu izdevumus par divu kompensāciju izmaksu iedzīvotājiem saistībā ar vakcīnas pret Covid-19 blakusparādību izraisītu kaitējumu veselībai vai dzīvībai.
10.dec
Egle, kas ik gadu priecē mūs ar savu skaistumu Ziemassvētku laikā, var būt ne tikai svētku dekors, bet arī vērtīgs sabiedrotais veselības uzturēšanā. Latvijas skuju kokiem, piemēram, eglei un priedei, piemīt antibakteriālas un antiseptiskas īpašības, kas palīdz stiprināt imunitāti un uzlabot elpceļu veselību. Šīs dabas dāvanas var izmantot dažādos veidos – gan tējās, gan aromterapijā, lai mazinātu kakla iekaisumu un uzlabotu elpošanu. Par to, kā skujkoku sastāvā atrodamās uzturvielas var palīdzēt saaukstēšanās laikā, stāsta “Euroaptieka” klīniskā farmaceite Ksenija Lukjanova.
10.dec
Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka tomātu sulas dzeršana var pazemināt asinsspiedienu gados vecākiem cilvēkiem ar hipertensiju. Viņu darba rezultāti tika publicēti žurnālā “Vocational Nursing Science”.
8.dec
Latvijai līdz šim piegādāti 9,7 miljoni vakcīnu devu pret Covid-19 infekciju, no tām savakcinēta ir trešā daļa. Pārējais – utilizēts vai ziedots citām valstīm, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. Tai pašā laikā, kovids turpina pļaut cilvēku dzīvības, bet riska grupas, kam rekomendē vakcinēties reizi sezonā, to dara kūtri – šogad to izdarījuši 5 % no mērķa grupas.
8.dec
Veselības ministrija (VM) plāno prasīt valdībai piešķirt vēl 1,3 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu izdevumus par Covid-19 vakcīnu iegādi, liecina VM rīkojuma projekts.
8.dec
Ārstu vecuma struktūrai kopumā Latvijā raksturīga novecošanās, tomēr jauno ārstu īpatsvars ir vidēji augstāks nekā citās ES valstīs un desmit gadu laikā pieaudzis par 95%, šāda informācija sniegta Veselības ministrijas (VM) Veselības darbaspēka attīstības stratēģijas plānā.
7.dec
Novembrī Kongo Demokrātiskās Republikas dienvidrietumu provincē no nezināmas slimības nomira 143 cilvēki. Par to raksta Reuters, atsaucoties uz valdības datiem.
7.dec
Novembrī Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ārstējušies 65 pacienti ar mikoplazmas baktērijas ierosinātu pneimoniju, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
7.dec
Nākamā gada valsts budžetā veselības nozarei paredzēti 1,9 miljardi eiro, tajā skaitā papildus piešķirti 30,16 miljoni eiro veselības sistēmas gatavības stiprināšanai ārkārtas situācijām, kā arī zāļu pieejamības pasākumiem, tostarp kompensējamām zālēm onkoloģijas slimību pacientiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
6.dec
Kopš septembra sākuma Latvijas izglītības iestādēs būtiski audzis akūtas zarnu infekcijas gadījumu skaits, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
6.dec
Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) Sertifikācijas padomē 5.decembrī pieņemts lēmums Edgaram Mednim anulēt abus ārstniecības sertifikātus, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).
5.dec
Slimnīcām vai ārstniecības personām nedrīkst uzlikt pienākumu kontrolēt, vai ārstējamā persona ir vai nav deklarēta Latvijā, aģentūrai LETA pauda Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) vadītājs Jevgēņijs Kalējs, komentējot Veselības ministrijas (VM) sagatavoto Veselības aprūpes finansēšanas un administrēšanas likumprojektu.
5.dec
Aizvadītajā nedēļā gripas izplatība Latvijā nedaudz pieaugusi, saglabājoties zema, tomēr ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi apmēram divu mēnešu jeb deviņu nedēļu laikā miruši 52 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
5.dec
Gada aukstajā sezonā kakla sāpes ir īpaši izplatīta problēma. Taču kakla sāpēs var būt ļoti dažādas, tāpat kā tās izraisošie faktori – sākot no vīrusu infekcijām līdz balss saišu pārpūlei vai pat kuņģa skābes atvilnim. Kas ir izplatītākie kakla sāpju iemesli, kā tās atvieglot un pareizi ārstēt, padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centrs 4 otorinolaringoloģe Karīna Rapša un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
4.dec
“Ir daudzas stratēģijas, kas palīdz veicināt labu un kvalitatīvu miegu, tostarp izmaiņas uzturā, jo dažiem ēdieniem un dzērieniem ir miegu veicinošas īpašības. Ir arī noderīgi katru dienu ieturēt maltītes konsekventos laikos,” raksta healthline.com.
4.dec
“Kumelīte jau sen ir bijusi galvenā sastāvdaļa nomierinošos ādas kopšanas režīmos. Gadsimtiem ilgi cilvēki ir izmantojuši kumelīti kā dabisku līdzekli ādas sausuma, kairinājuma un brūču dzīšanas ārstēšanai,” raksta healthline.com.
4.dec
Saruna ar traumatologu/ortopēdu Andreju Peredistiju.