Veselība

11.apr
Sniedzot savas mentālās veselības pašvērtējumu, 44% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka pēdējā gada laikā viņu mentālā veselība ir pasliktinājusies .
 
11.apr
Austrālijas uztura speciāliste Rebeka Gavtorna kliedē mītu par veselīgo šokolādi. Par to ziņo Daily Mail.
 
11.apr
Mūsu imunitāte ir sarežģīts mehānisms, kas ik dienas gādā par to, lai mēs spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Lai arī imunitāti ietekmē dažādi faktori, viens no svarīgākajiem, protams, ir sabalansēts, pilnvērtīgs uzturs.
 
11.apr
Lai gan alkohols pēc būtības uzskatāms par kaitīgu, daži dzērieniem ļoti mērenās devās var pat nedaudz palīdzēt veselībai, piemēram, vīns un tekila. Taču dietoloģe Megana Kobere medijam "Insider" nosaukusi alkoholiskos dzērienus, no kuriem vēlams atteikties pavisam.
 
11.apr
Visiem noteikti nav nepieciešama vētra, lai iztīrītu galvu, izventilētu plaušas un piepildītu sevi ar jaunu enerģiju. Vienam pietiek ar rāmu, iepriekš paredzētu pūsmiņu, citam vajag pēkšņu brāzmu, kas... kā nākusi, tā arī nozudusi.
 
11.apr
Britu eksperti ir pierādījuši, ka atkarība no tabakas un elektroniskajām cigaretēm var rasties no īpašiem iedzimtiem gēniem, raksta portāls "Medicina 2.0".
 
11.apr
Latvijā no ļaundabīgiem audzējiem joprojām mirst vairāk cilvēku nekā no Covid-19, kas liecina, ka šai jomai būtu jāvelta vairāk uzmanības un onkoloģijai būtu jābūt vispārnacionālam projektam, norāda Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijas jomā Jānis Eglītis.
 
11.apr
Ņemot vērā, ka šobrīd Latvijā pieejams ierobežots vakcīnu pret Covid-19 skaits, joprojām prioritāri ir jāvakcinē personas, kuras atrodas riska grupās, un tikai pēc tam var vakcinēt pārējos iedzīvotājus, šādu viedokli pauda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
 
11.apr
Pēdējās diennakts laikā veikti 5386 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 368 jauni inficēšanās gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
11.apr
Pilnvērtīgas brokastis palīdz uzturēt veselīgu svaru, kā arī uzlabo kognitīvo un fizisko sniegumu. Taču svarīgs ir arī brokastu laiks, raksta krievu medicīnas portāls "Medicina 2.0".
 
11.apr
Imunizācijas valsts padome (IVP) pieturas pie iepriekšējās pozīcijas un aizvien rekomendē "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 otro devu saņemt 9 līdz 12 nedēļas pēc pirmās potes, informēja IVP pārstāve Šarlote Konova.
 
11.apr
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka vairāki pasažieri, kuriem apstiprināta Covid-19 infekcija 4., 7. un 9.aprīlī izmantojuši sabiedrisko transportu starp Rīgu, Sloku, Bulduriem, Ugāli un Ventspili,  informēja SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
 
10.apr
Viens no galvenajiem stresa cēloņiem Covid-19 krīzes laikā ir pārslodze, uzskata SIA "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.
 
10.apr
Covid-19 ierobežojumu laikā īpaši saasinājusies jauniešu mentālās veselības problemātika. Pusaudžu motivācijas programma MOT sadarbībā ar Pusaudžu resursu centru veikuši jauniešu aptauju.
 
10.apr
Kā norāda dietoloģe Valentīna Jakovļeva, vakariņas noteikti ir jāēd, taču tām jābūt dienas vieglākajai maltītei, raksta "Medicina 2.0".
 
10.apr
Pastiprinātu nogurumu pēc ziemas perioda izjūt ne viens vien – iekšējie vitamīnu resursi iztērēti, saules trūkst, ikdienas steigā nav laika padomāt par savu labsajūtu.
 
10.apr
Pēdējo 24 stundu laikā veikti 16 852 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 666 jauni inficēšanās gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
10.apr
Vakcinēšanas "brīvās rindas" pilotprojekts tiek īstenots sestdien, 10.aprīlī, divos masu vakcinēšanas centros Rīgā, liecina Veselības ministrijas valdības sēdei sniegtā informācija.