Veselība

Vakar, 12:08
Ārste-dietoloģe Jeļena Solomatina Krievijas izdevumam "Večerņaja Moskva" pastāstīja, kam vajadzētu izvairīties no tomātu lietošanas uzturā, lai novērstu veselības problēmas nākotnē. Eksperte uzskata, ka pārmērīga tomātu ēšana var būtiski kaitēt veselībai.
 
15.feb
Aptieku apmeklētājiem bieži vien ir grūti orientēties plašajā pretsāpju līdzekļu klāstā. Medikamenti atšķiras savā starpā ne vien pēc tā, kāda aktīvā viela ir to sastāvā, bet arī pēc tā, kādā formā tie pieejami. Ko izvēlēties sāpju gadījumā - pulveri, tabletes, kapsulas, ziedes, plāksteri vai injekcijas? Projekta "Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!" ietvaros stāsta sertificēta aptieku tīkla "Latvijas aptieka" farmaceite Sanita Trautmane.
 
15.feb
Kanādā radītas medicīniskās sejas maskas, kas nevis vienkārši aiztur vīrusus, bet tos arī neitralizē, informē Business Insider. Jautājums par sejas maskām īpaši aktualizējies koronavīrusu infekcijas draudu dēļ.
 
15.feb
Sociālās darbinieces, medicīnas māsas, aprūpētājas un veikalu kasieres – šajās profesijās strādājošām sievietēm ir sliktāka sirds veselība nekā tām, kuras darbojas citās jomās, vēsta FOX News.
 
15.feb
Gājēji, kuri, ejot pa ielu, viedtālrunī raksta ziņas, biežāk cieš negadījumos nekā tie, kuri tikai klausās mūziku vai risina telefona sarunas, šis loģiskais pieņēmums tagad guvis apstiprinājumu arī Kalgari universitātes zinātniskajā pētījumā, ziņo Reuters.
 
15.feb
Sasniedzot pusmūža vecumu, kad parādās pirmās redzes pasliktināšanās pazīmes, cilvēki Latvijā nepievērš tam pienācīgu uzmanību un brilles sāk lietot novēloti, pie tam, joprojām pastāv virkne mītu par briļļu nēsāšanu. Pasaulē lielākā briļļu lēcu ražotāja "Essilor" un Baltijas lielākā acu aprūpes uzņēmuma OC VISION un veiktais pētījums Latvijā atklāj, ka 44% aptaujāto pēc 40 gadu vecuma novēro redzes problēmas. Vecumā no 45 līdz 49 gadiem, šis procents dubultojas, sasniedzot 57%. Lai informētu sabiedrību par presbiopiju jeb vecuma tālredzību, uzsākta kampaņa "Laiks redzēt 40+".
 
15.feb
Uztura speciālste un ārste gastroenteroloģe Jekaterina Pavlova skaidroja, kāpēc agalvojums, ka dzert kefīru vakarā ir veselīgi, ir tikai nepamatots mīts, raksta "zdorove.clutch.ua".
 
14.feb
Ģībšana, it īpaši, ja piedzīvota pirmo reizi, var radīt lielu izbīli uz satraukumu ne tikai pašam cilvēkam, kuru piemeklējis vājums, bet arī līdzcilvēkiem. Kā rīkoties, ja blakus esošais cilvēks noģībst, kā pašam atpazīt sajūtas, kas liecina par ģībšanu, un vai tā ir bīstama veselībai, stāsta sertificētā farmaceite, diennakts aptiekas vadītāja Mārīte Šukele.
 
14.feb
Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja, uzklausot ziņojumus par jaunā koronavīrusa izplatību pasaulē un galvaspilsētas gatavību iespējamai epidēmijai, secināja, ka Rīgas pašvaldība kopumā ir gatava situācijai, ja pilsētā kādam no iedzīvotājiem diagnosticētu koronavīrusa saslimšanu.
 
14.feb
Vismaz trešdaļai pasaules iedzīvotāju pastāv risks inficēties ar jauno koronavīrusu "Covid-19", bet pavisam ar to varētu inficēties divas trešdaļas iedzīvotāju, paziņojis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperts, Floridas universitātes infekcijas slimību statistikas centra līdzpriekšsēdētājs Aira Londžini, vēsta aģentūra "Bloomberg".
 
13.feb
Pagaidām nav precīzi konstatēts, kāds Austrumāzijas dzīvnieks ir bijis galvenais «varonis» dramatiskajā koronavīrusa (tam nule ir dots nosaukums – Covid-19) pārnesē uz cilvēku. Iespējams, ka sikspārnis, kobra vai kāda no jūras veltēm. Ķīnieši – tāpat kā daudzu Austrumāzijas zemju iedzīvotāji – minētos mošķus ēd viegli termiski apstrādātus, turklāt sanitārie apstākļi, kādos top šīs delikateses, nav ne tuvu ideāli. Ķīnas, Vjetnamas vai Taizemes tirgos mēs varam priecāties par Austrumu eksotiku, bet līdz brīdim... kad pasauli apjoņo kāds jauns, agresīvs vīruss.
 
12.feb
Nevajag automātiski pieņemt, ka videospēles nāk par sliktu visu bērnu garīgajai veselībai.
 
12.feb
Pareiza zobu tīrīšana ir priekšnosacījums, lai mutē mazāk vairotos baktērijas, kas veido aplikumu un izraisa kariesu, paradontozi un sliktu elpu. Šķiet – kurš gan neprot tīrīt zobus, tomēr zobārsti un higiēnisti ik dienu sastop cilvēkus, kam problēmas radušās tieši nepareizas vai nepietiekami rūpīgas zobu tīrīšanas dēļ.
 
10.feb
Veselības ministrija (VM) apsver iespēju samazināt līdzmaksājumu par ģimenes ārsta apmeklējumu arī pensionāriem, kas jaunāki par 65 gadiem, tikšanās laikā ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF) pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
10.feb
Jaunā koronavīrusa inkubācijas periods varētu būt 24 dienas ilgs, teikts rakstā, starp kura autoriem ir ķīniešu epidemiologs Džuns Naņšaņs.
 
10.feb
Pacientu ķirurģiskās ārstēšanas apstākļi Latvijas Onkoloģijas centrā ir nepieņemami un neatbilstoši mūsdienīgas medicīnas prasībām, tāpēc tiek vērtēta iespēja pārvietot ķirurģijas vienības uz blakus esošā stacionāra "Gaiļezers" jauno operāciju bloku, intervijā Latvijas Televīzijai atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
 
9.feb
Bērni, kuriem mājās kopš mazotnes ir suns vai kaķis, daudzējādā ziņā ir veselīgāki par citiem, vēsta Southern Living, atsaucoties uz Amerikas pediatru asociācijas vadīto pētījumu.
 
9.feb
Depresija teju divas reizes palielina risku saslimt ar kardiovaskulārajām slimībām, secināts psihiatra Rolanda Ivanova doktora disertācijas promocijas darbā.