Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_downwardVeselība

Šodien, 5.decembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvjiem un pārrunāja abu valstu sadarbību veselības aprūpes jomā, informē Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļa.
Vakar, 15:22 Portāls nra.lv
Pēc Jurģa Liepnieka raidījuma "Nra.lv sarunas", kurā viesojās Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs, daļā sabiedrības uzvirmoja neizpratne par to, vai tiešām elektrokonvulsīvās terapija tiek izmantota arī mūsdienu medicīnā. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra psihiatru Jēkabs Līcis vieš skaidrību.
Vakar, 13:12 Portāls nra.lv
Nākamajā gadā saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) līgumu Latvija saņems 221 000 vakcīnu pret Covid-19 devu, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Vakar, 10:45 Ziņu aģentūra LETA
Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.
4.dec Ziņu aģentūra LETA
Nesenie notekūdeņu monitoringa dati liecina, ka Latvijā parādījies arī jaunais Covid-19 BA.2.86 paveids "Pirola", aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
4.dec Ziņu aģentūra LETA
Vadība rīt lems par iespējamām izmaiņām Profesiju klasifikatorā.
4.dec Portāls nra.lv
Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) atbalstītu ieceri paaugstināt vecuma robežu valsts apmaksātajām vēža profilaktiskajām pārbaudēm, tomēr to, līdz kādam vecumam attiecīgās pārbaudes ir valsts apmaksātas, nosaka Eiropas Komisija (EK) un profesionālo organizāciju vadlīnijas.
4.dec Ziņu aģentūra LETA
Lai gan Covid-19 pandēmija jau ir aiz muguras, tās atstātās sekas izjūtam vēljoprojām. Speciālisti un skolotāji norāda, ka skolēnu atkārtota integrācija mācību vidē pēc ilgās izolācijas ir bijis emocionāli grūts process bērniem. Skolēniem arvien ir grūti iejusties atpakaļ mācību procesā, veidot komunikāciju ar saviem vienaudžiem, tādēļ tie jūtas nomāktāki un izjūt papildu spriedzi. Lai gan tuvojamies pirmā mācību semestra izskaņai, skolotājiem un vecākiem nepieciešams jau laikus domāt par skolēnu labsajūtu pirms nākamā mācību posma. Psihoterapijas speciāliste Zane Veitnere skaidro, kā jauniešu mentālā veselība ir mainījusies pēc Covid-19 pandēmijas un kā skolas var sekot līdzi bērnu labsajūtai. 
3.dec Portāls nra.lv
Neraugoties uz veselības nozarē pieejamo finansējumu kompensējamām zālēm un pat Ministru kabineta atbalstošo lēmumu migrēnas diagnozes iekļaušanai to slimību sarakstā, kam tiek simt procentu apmērā apmaksāti medikamenti, pacienti zāles apsolītajā laikā saņemt nevar.
3.dec Inga Paparde
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroķirurģijas klīnikā turpmāk neiroķirurgi strādās ar kraniālo robotu - Baltijas valstīs unikālu iekārtu, kas palīdzēs smadzeņu operāciju laikā iegūt paraugu no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku, informē slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Mileiko.
2.dec Ziņu aģentūra LETA
Jaunie vecāki psihiskās veselības speciālistu pakalpojumus nesaņem uzreiz, tiklīdz saskaras ar pirmajām grūtībām, aģentūrai LETA sacīja kognitīvi biheiviorālā terapeite Diāna Zande, komentējot palīdzības sniegšanas iespējas pēcdzemdību depresijas gadījumā.
2.dec Ziņu aģentūra LETA
1. decembris ir Pasaules AIDS diena. Saskaņā ar statistikas datiem, Latvija ir viena no Eiropas līderēm šīs nāvējošās slimības izplatības ziņā. Kontekst.lv analizēja, kas rada šādu situāciju.
2.dec Aleksandra Poleščuka (Brisele), speciāli kontekst.
30.novembris visā pasaulē ir diena, kuras aicinājums sabiedrībai ir: "Anoreksijai - nē!". Pēdējos gados vairākas reizes palielinājies bērnu un jauniešu skaits, kuri vērsušies pēc palīdzības Bērnu slimnīcā ēšanas traucējumu dēļ. Īpaši satraucoši dati ir par smagas psihiskas slimības - anoreksijas - gadījumu skaita pieaugumu. Šī gada 9 mēnešos pirmo reizi konsultējušies jau 182 pusaudži ar anoreksiju.
30.nov Portāls nra.lv
Katru gadu 1.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta HIV/AIDS diena. Šajā dienā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu. Agrīna testēšana un diagnostika pašlaik ir viens no svarīgākajiem jautājumiem HIV jomā Latvijā, lai pacienti ārstēšanu saņemtu laikus, saglabātu savu veselību un apturētu infekcijas izplatību. Austrumu slimnīcas dati liecina, ka vairākums HIV pozitīvo pacientu, ka stājas slimnīcas uzskaitē, diagnostiku veikuši novēloti.
30.nov Portāls nra.lv
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) aicina steidzami atsaukties 0- un B- asins grupas donorus, liecina slimnīcas paziņojums sociālajos tīklos.
30.nov Ziņu aģentūra LETA
Viesojoties raidījumā "Pasaki to skaļi" , gastroenterologs Anatolijs Danilāns atbildēja uz Roberto Meloni jautājumiem par kafijas un citronūdens ietekmi uz mūsu veselību. Profesors atklāja, ja citronūdenim piedēvētā pozitīvā ietekme uz veselību īsti nav pierādīta, tad pretēji daudzu uzskatiem, esot pierādīta kafijas pozitīvā ietekme uz cilvēku veselību.
30.nov Portāls nra.lv
Pagājušās nedēļas (20.11. - 26.11.) gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu un novērota arī respiratori sincitiālā vīrusa (RSV) izplatība. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvēlīgs brīdis, informē SPKC.
29.nov Portāls nra.lv