Veselība

26.sep
Latvijā pēdējās trijās dienās reģistrēti 2677 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
26.sep
Atnākot rudenim, vēsais laiks mums ātri vien atgādina, ka jānomaina garderobe uz ko siltāku. Taču kā ir ar ādu – vai arī tai vēsākā laikā ir nepieciešami citādāki kopšanas produkti? Kā pareizi attīrīt sejas ādu, iestājoties rudenim, un kā izvēlēties sev piemērotākos sejas ādas attīrīšanas produktus? Konsultē BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.
 
24.sep
Pacientu organizācijas pieprasa valdību un Saeimu noteikt sirds veselību kā absolūtu prioritāti Latvijā, ņemot vērā ļoti augstos saslimstības un mirstības rādītājus ar sirds un asinsvadu slimībām. Dokuments, ko parakstījušas trīsdesmit pacientu organizācijas, aicina līdz 2030. gadam sirds un asinsvadu slimību diagnožu pacientu grupā samazināt novēršamo nāvju skaitu par trīsdesmit procentiem, bet veselīgi nodzīvotos mūža gadus palielināt par divdesmit procentiem.
 
23.sep
Lai nodrošinātu Covid-19 un citu augšējo elpceļu infekciju izplatības ierobežošanu un ņemot vērā infekciozo pacientu pieaugumu, Vidzemes slimnīcā no pirmdienas, 26.septembra, noteikta karantīna un ierobežota pacientu apmeklēšana palātās, informē Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila.
 
23.sep
Laika posmā no 9. līdz 19.septembrim ar pielāgotajām Covid-19 vakcīnām vakcinēti 4368 cilvēki, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
 
22.sep
Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 1685 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
22.sep
Mediķu streiku pieteikusī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) neplāno ierasties uz Veselības ministrijas (VM) šodien rīkotajām sarunām par darba samaksas jautājumiem, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" atklāja arodorganizācijas vadītājs Valdis Keris.
 
22.sep
Policija sākusi kriminālprocesu par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādes mediķu atteikšanos vest uz slimnīcu sievieti, kura nokritusi pa kāpnēm un zaudējusi samaņu, vēsta "Latvijas Avīze".
 
21.sep
Medus ir viens no tiem pārtikas produktiem, ko bieži vien lietojam saaukstēšanās laikā – organisma stiprināšanai, profilaksei un atlabšanai no vīrusiem. Taču vienlaikus medum piemīt ļoti salda garša. Vai tas ir uzskatāms par saldumu, vai par vērtīgu produktu organisma stiprināšanai? Cik daudz medus drīkstam dienā apēst? Kas ikvienam būtu jāzina par medus lietošanas ierobežojumiem bērniem un pieaugušajiem?
 
21.sep
Mediķiem galvenokārt vajag skaidrību par atalgojumu ilgtermiņā, nevis tikai dažādas pagaidu piemaksas vai nebūtisku atalgojuma pieaugumu no nākamā gada, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs.
 
21.sep
Pie pārāk zemā atalgojuma mediķi vairākos darbos cenšas nopelnīt dzīvei nepieciešamo, kas noved pie veselības jomas darbinieku izdegšanas, tā Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības (LAPPOS) valdes priekšsēdētājs Juris Raudovs skaidroja mediķu gaidāmā brīdinājuma streika nepieciešamību.
 
19.sep
Aizvadītās nedēļas nogales laikā Latvijas slimnīcās ievietoto ar Covid-19 inficēto pacientu skaits ir palielinājies no 284 līdz 303, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.
 
19.sep
Veselības ministrija, nesagaidot valdības atbalstu, virza izskatīšanai Saeimā Veselības aprūpes finansēšanas likuma grozījumus, piedāvājot pilnībā atteikties no divu grozu sistēmas veselības aprūpē. Ja Saeima nepieņems grozījumus likumā, no nākamā gada saskaņā ar likumu valsts finansētu veselības aprūpi varēs saņemt veselības nodokļa maksātāji un atsevišķas sociālās grupas, kurām veselības aprūpi pilnībā finansēs valsts.
 
18.sep
Pieaugošos izdevumus dažādās dzīves jomās 67% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju saskata kā draudu, ka nepietiks līdzekļu pietiekamām rūpēm par veselību, secināts "Mēness aptieka" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktajā aptaujā. Respondentu vecuma grupā no 50-74 gadiem vidū šādas bažas pauda pat vairāk nekā 70%.
 
18.sep
Žurnāliste Arta Lāce dalījusies reālā stāstā par savu dramatisko cīņu ar asins vēzi. Viņa aicina visus rūpēties par savu veselību un neignorēt sliktas pašsajūtas simptomus.
 
16.sep
Palielinātais pieprasījums pēc Covid-19 vakcīnas liecina par attieksmes maiņu sabiedrībā pret savu veselību un vakcinācijas nepieciešamību, norāda "Veselības centru apvienības" (VCA) valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.
 
16.sep
Latvijā pret pērtiķu bakām līdz šim ir vakcinējušās sešas personas, skaidro Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
15.sep
Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz līdz gada beigām Ukrainas iedzīvotājiem zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus segt pilnā apmērā.