Veselība

20.mai
Liela loma ādas laba izskata un labsajūtas nodrošināšanai ir kosmētikai, ko izvēlamies, bet tās klāsts šobrīd ir tik plašs, ka izvēles priekšā var viegli apjukt. Netrūkst arī mītu par kosmētikas izvēli un tās lietošanu.
 
16.mai
Žāvāties ir nepieklājīgi? Bet varbūt vienkārši dabiski, pat veselīgi...
 
16.mai
Par savu vaļasprieku izvēloties dārzkopību, varam ne tikai izaudzēt ražu, bet arī radoši izpausties, gūt prieku un iekšēju harmoniju, kā arī nodrošināt sev veselīgu fizisku aktivitāti, kas ļauj saglabāt vingrumu un vairot spēku. Protams, tas viss – ar nosacījumu, ka cilvēks ieklausās savā organismā un neuzņemas vairāk, nekā viņš spēj paveikt. Pretējā gadījumā dārzkopība no hobija kļūst par mocību. Pirmās, kas cieš no neadekvātas slodzes, nereti ir locītavas.
 
16.mai
Ar pastiprinātu svīšanu, kas ir viena no nepatīkamākajām karsta laika blakusparādībām un arī viena no sociāli būtiskām medicīniskām problēmām, nav vērts samierināties, jo īpaši tāpēc, ka šai problēmai ir efektīvs risinājums – botulīna toksīna injekcijas, ko pēc vajadzības var injicēt padusēs, plaukstās, pēdās.
 
16.mai
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi visus sportistus un skriešanas entuziastus, kas svētdien, 19.maijā, piedalīsies Tet Rīgas maratonā, aicina nopietni izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai.
 
15.mai
Viena no ķermeņa daļām, kuru aizmirstas ieziest ar saules aizsargkosmētiku, ir acu plakstiņi, raksta Pure Wow.
 
15.mai
Cilvēkam, kuram izoperēts aklās zarnas piedēklis, ir trīsreiz lielāks risks saslimt ar Parkinsona slimību – pie šāda secinājuma nonākusi amerikāņu pētnieku komanda Dr. Mohameda Z. Šerifa vadībā, analizējot vairāk nekā 62 miljonu cilvēku veselības datus, vēsta Health.com.
 
15.mai
Kad visa diena jāpavada birojā, sēžot pie datora, tas nāk par labu karjerai, taču ne veselībai. Mazkustīgums nāk par sliktu mugurai, locītavām, kāju vēnām un faktiski visam ķermenim, jo daba to tomēr radījusi kustībai. Labi, ja no darba brīvajā laikā var apmeklēt sporta klubu, baseinu vai vismaz pavingrot mājās. Taču ir dažas lietas, ko ikviens darbinieks var pasākt birojā, lai padarītu kustīgāku savu ikdienu.
 
14.mai
Valdība šodien nolēma līdz 2021. gadam atlikt tā saukto divu pakalpojumu grozu valsts veselības apdrošināšanas sistēmu, kuru ar grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā sākotnēji bija plānots ieviest no šī gada.
 
14.mai
Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari nākotnē plānojis turpināt rekonstrukcijas darbus, lai mūsdienu prasībām atjaunotu arī rehabilitācijas centra pirmo stāvu, vēl padomju laikos celtajā kinozālē izveidotu multifunkcionālu rehabilitācijas zāli, kā arī inovatīvu tehnoloģiju zāli ar gaitas laboratoriju. Ieceru īstenošanai nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro, un, kā Neatkarīgajai atzina Vaivaru valdes priekšsēdētāja Anda Nulle, pašlaik tā ir «vīzija, kurai meklējam finanšu avotus».
 
13.mai
Lielākajai daļai jeb 82,1% personu ar HIV ir grūti cilvēkiem pateikt par savu situāciju, liecina pētījuma "Cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, stigmas indekss" rezultāti.
 
12.mai
Pieredzējusī ārstniecības un veselības augu pazinēja, Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba “TOMĀTS” priekšsēdētāja Sarma Žarčinska, kas piedalījās arī starptautiskā dārzkopības izstādē “Dārzs un dzīvesstils 2019”, kas notika Ķīpsalā, dalās zināšanās par augiem, kam noteikti jābūt katrā mājoklī un paša izveidotā mājas aptieciņā, informē Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore.
 
12.mai
Pasaules tendences arvien vairāk liek pievērst uzmanību tam, ko mēs ikdienā ēdam, vai ir uzņemti visi nepieciešamie vitamīni, gremošanu veicinošās baktērijas, pietiekams olbaltumvielu un labo tauku daudzums. Daudz arī dzirdēts par šķiedrvielām un to nepieciešamību organismā, bet kāpēc tās ir nepieciešamas?
 
11.mai
Valstī nav vienkārši pieejama un saprotama rīcības algoritma paliatīvo pacientu aprūpē, kā arī nav skaidrs iespējamā atbalsta mehānisms piederīgajiem, šādu viedokli ierakstā sociālajā vietnē "Facebook" paudusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.
 
11.mai
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kampaņas “Vēža risks” ietvaros veiktais pētījums* atklāj, ka smēķētāji mazāk nekā sabiedrība vidēji apzinās kaitīgā ieraduma sekas uz veselību un tās saikni ar plaušu vēzi līdz ar zemu informētību par vēža izraisošiem faktoriem. Smēķētāji veido teju trešdaļu jeb vairāk nekā 28% Latvijas iedzīvotāju. Turklāt iedzīvotāji reti veic profilaktiskās veselības pārbaudes, uz tām dodoties reizi gadā vai pat retāk.
 
11.mai
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāja un uztura speciāliste Ilze Lutere rāda un stāsta, kā ātri un vienkārši pagatavot auzu miltu biezās pankūkas ar tunča, krēmsiera un dārzeņu pildījumu: “Uzskatu, ka šādās brokastīs, kurās ir sakombinēti graudaugi un piena produkti, var uzņemt pilnvērtīgu olbaltumu un tie lieliski viens otru papildina. Jo tās dažas aminoskābes, kas nav pienā, tās ir graudos, līdz ar to šī kombinācija jūs nodrošinās ar visām astoņām neaizvietojamām aminoskābēm. Šo brokastu pagatavošana no rīta aizņems vien pāris minūšu.”
 
10.mai
Profesors un ārsts Anatolijs Danilāns Jura Vaidakova materiālā "Danilāns plāno noskriet maratonu" izdevumā "Kas Jauns" atklājis, ka svaru var zaudēt salstot.
 
10.mai
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kādam aptuveni 40 gadus vecam vīrietim pēc smagas kājas traumas veikta pirmā operācija, izmantojot ortopēdisko heksapodu.