Veselība

29.mar
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) mediķes inficēšanās ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību Covid-19 gaita līdz šim nav izsekojama, ka svētdien preses konferencē sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
29.mar
Aizvadītajā diennaktī slimnīcās nogādāti vēl trīs ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 sasirguši cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
29.mar
Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta vēl 42 cilvēkiem, līdz ar to kopumā ar to valstī saslimuši 347 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
29.mar
Pašizolācijas laikā viens no aktuālākajiem jautājumiem ir pēc iespējas ilgāki produktu termiņi. Ja nav iecienīti pieni ar ilgu glabāšanas termiņu un negribas atteikties no parastā piena, lūk, padoms, kā to uzglabāt ilgāk.
 
28.mar
P.Stradiņa slimnīcas ārstei konstatēts koronavīruss, vēsta "Panorāma".
 
28.mar
Vismaz trešdaļa no vakar konstatētajām saslimšanām ar jaunā koronavīrusu slimību Covid-19 saistīta ar ceļojumiem uz ārzemēm, noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
28.mar
Sekmīgai Covid-19 koronavīrusa izraisītās krīzes pārvarēšanai cilvēkiem ieteicams saglabāt kontaktu ar realitāti, pabeigt iepriekš iesāktas lietas un censties neradīt liekas satraucošas situācijas, atzina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons.
 
28.mar
Pagaidām nav saņemta informācija par atkārtoti veiktiem jaunā koronavīrusa izraisītas slimības Covid-19 testiem četriem Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem, kuru testēšanas rezultāti iepriekš uzrādījuši apšaubāmu rezultātu, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
28.mar
Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 gadījumi konstatēti jau 40 pašvaldībās, tostarp Engures novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
28.mar
Ņemot vērā koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijā un cilvēku rīcību, mediķi kārtējo reizi vēršas pie līdzcilvēkiem.
 
28.mar
Daudzviet pasaulē tiek meklēti veidi, kā iespējami efektīvi ārstēt pacientus, kuri saslimuši ar koronavīrusu Covid-19. Jaunā ziņojumā teikts, ka ārstēšanā, iespējams, varētu noderēt asins plazmas terapija, vēsta portāls "Business Insider".
 
28.mar
Amerikas Savienotajās Valstīs ir apstiprināta testēšanas ierīce, kas dažu minūšu laikā ļaus noteikt, vai cilvēks nav inficēts ar koronavīrusu.
 
28.mar
2020. gada 29. martā pulksten 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, – vēstīts Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Arī tas vēl!
 
27.mar
Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 sasirgušie Latvijas iedzīvotāji patlaban ārstējas slimnīcās četrās pilsētās, šodien raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" norādīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
27.mar
Koronavīrusam Covid-19 ir vairāki simptomi, piemēram, sauss klepus, drudzis, elpas trūkums. Ārsti, kuri ārstējuši šīs infekcijas slimības pacientus nosaukuši vēl vairākus simptomus, kas līdz šim neesot asociēti ar Covid-19.
 
27.mar
Tiek pieļauts, ka Rēzeknes slimnīcas bērnu ķirurgs ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību ir inficējies pacientu bezatbildīgas rīcības dēļ, informēja SIA "Rēzeknes slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Sondore-Strode.
 
27.mar
Jaunā koronavīrusa Covid-19 izraisītā krīze noteikti atstās ietekmi uz sabiedrības emocionālo veselību, taču krīze paver arī jaunas iespējas darba organizācijā, mācību procesā un citās jomās, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons.
 
27.mar
Sākoties vīrusa Covid-19 vietējai transmisijai, Veselības ministrija nākamnedēļ varētu noteikt papildu ierobežojumus cilvēku kustībai sabiedriskās vietās. «Epidemiologi rosina sašaurināt cilvēku pulcēšanos, tāpēc Veselības ministrija strādā pie jauniem noteikumiem,» pēc valdības sēdes ceturtdien pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele.