Veselība

Vakar, 11:23
“Imunizācijas valsts padome (IVP) kopumā atbalsta bērnu vakcināciju pret Covid-19 vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem, taču atkārtoti uzsver, ka joprojām būtiskākā ir senioru un riska grupu vakcinēšana. Šīs grupas ir prioritāte gan primārajā, gan balstvakcinācijā,” pēc kārtējās IVP sēdes tās vadītāja, profesore Dace Zavadska.
 
30.nov
Infektologs Uga Dumpis uzskata, ka iebraucēju testēšanai nebūs nekāda jēga, ja Latvija to darīs viena pati. Tādā gadījumā nav vērts piemērot šādas prasības, LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja U. Dumpis.
 
30.nov
Pateicoties zinātniskiem sasniegumiem un jauniem medikamentiem, plaušu vēzis vairs nav fatāls bieds. To ir iespēja ārstēt. Ar to ir iespēja sadzīvot kā ar hronisku slimību. Latvijā to kavē fakts, ka liela daļa šo medikamentu vairākumā gadījumu netiek kompensēti, un ne visi tos var atļauties apmaksāt.
 
30.nov
Aizvadītajā diennaktī Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās sarucis par 5,2% jeb no 906 līdz 859 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
30.nov
Covid-19 antivielu rādītājs Latvijā netiek izmantots drošības sertifikātu izsniegšanai, jo antivielu līmenis neļauj droši noteikt cilvēka aizsardzības līmeni pret saslimšanu, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā skaidroja epidemioloģijas jomas eksperti.
 
30.nov
Ministru kabinets otrdien lēma piešķirt veselības aprūpes nozarei vairāk nekā četrus miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu izdevumus, kas radušies Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā un nodrošinātu samaksu ģimenes ārstu praksēm par sasniegtajiem Covid-19 vakcinācijas aptveres rādītājiem.
 
30.nov
Pagājušajā nedēļā inficēšanās ar Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju vidū izplatījusies straujāk nekā starp nevakcinētajiem, kas skaidrojams ar atšķirīgo ierobežojumu apjomu iedzīvotājiem, otrdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
30.nov
Esošās vakcīnas pret Covid-19 varētu nebūt piemērotas cīņai pret vīrusa omikrona paveidu, bet jaunas vakcīnas, kas atbilstu šim paveidam, izstrādei būs nepieciešami vairāki mēneši, izdevumam "Financial Times" sacījis ASV vakcīnu ražotāja "Moderna" vadītājs Stefans Bansels.
 
29.nov
Vācijas vakcīnu ražošanas uzņēmums "Biontech", veicot piesardzības pasākumus, sācis izstrādāt pielāgotu vakcīnu, vienlaikus veicot pētījumus par koronavīrusa jaunā omikrona paveida īpašībām, pirmdien pavēstīja uzņēmums.
 
29.nov
Pasaules Veselības organizācija (PVO) koronavīrusa omikrona paveida globālo risku klasificējusi kā "ļoti augstu".
 
29.nov
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien atbalstīja finansējuma pārdali Nacionālajam veselības dienestam, kas nepārsniedz 611 043 eiro, lai nodrošinātu medikamentu pieejamību Covid-19 ārstēšanas procesā.
 
29.nov
Aizvadītajā nedēļā, no 22.novembra līdz 28.novembrim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 9%, savukārt stacionēto pacientu skaits samazinājies par 16%, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
29.nov
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien atbalstīja finansējuma pārdali no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem uz Veselības ministrijas budžetu 4,554 miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu medikamenta "Veclury", kura aktīvā viela ir remdesivīrs, nepārtrauktu pieejamību Covid-19 pacientu turpmākajai ārstēšanai.
 
29.nov
Aizvadītajā diennaktī Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās palielinājies no 886 līdz 906, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija.
 
29.nov
Saistībā ar iedzīvotāju pausto neizpratni par Covid-19 antigēnu paštestu izdales kārtību valdošās koalīcijas partiju sanāksmē šodien izvērtēs iespēju ātros testus noteikt kā brīvprātīgus,atzina Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) preses sekretārs Sandris Sabajevs.
 
29.nov
Līdz šim Covid-19 Latvijā prasījis trīs jauno māmiņu dzīvības, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" informēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Sievietes un bērna veselības klīnikas vadītāja ginekoloģe Maira Jansone.
 
29.nov
G7 valstu ministri pirmdien ārkārtas sanāksmē apspriedīs jaunatklāto koronavīrusa variantu omikronu.
 
28.nov
Par satraucošu tendenci var uzskatīt to, ka pamazām samazinās to iedzīvotāju skaits, kuri veic regulāras un pietiekamas fiziskās aktivitātes. Kā liecina Mana Aptieka & Apotheka jaunākais Veselības indekss pētījums, tad vien 35 % (pērn 38 %) aptaujāto uzskata, ka veic pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, bet 62 %, ka tās veic par maz vai krietni par maz.