Veselība

18.jūl
Šis stāsts ir ļoti sens un laika gaitā tautas interpretācijā krietni sagrozīts. Ir pietiekami daudz cilvēku, kuri stāsta, ka viņi ejot uz sporta klubu, lai «pārvērstu taukus muskuļos». Bieži dzirdams arī apgalvojums, ka muskuļi ir smagāki nekā tauki, un dažs labs sāk prātot, ka varbūt labāk tos muskuļus neattīstīt, jo kilogrami acīmredzot nāks klāt...
 
18.jūl
Kļūdīties ir cilvēcīgi, un arī bērnu vecāki nav pasargāti no kļūmēm un problēmām audzināšanā. Pieredzējuši vecāki zina, ka pat vienā un tajā pašā ģimenē nav divu vienādu bērnu, katrs nāk ar savu raksturu, atnesot tuvajiem cilvēkiem gan prieku, gan jaunus izaicinājumus.
 
16.jūl
No nākamā gada 1.aprīļa cenu starpība starp lētākajām un dārgākajām līdzvērtīgas terapeitiskās efektivitātes zālēm nedrīkstēs pārsniegt 100% slieksni, šodien lēma valdība, atbalstot grozījumus Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā.
 
14.jūl
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) vēlas atvieglot pēdējās gribas izteikšanu medicīniskos jautājumos, informēja biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.
 
11.jūl
Vasara ir īstais laiks ādas gaisa peldēm un dabīgā D vitamīna uzņemšanai. Baudi silto laiku, tomēr atceries, ka saules stari ir viltīgi. Veselība un drošība pirmajā vietā. Tāpēc “Veselības centra 4” Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Dr. Jūlija Melkoņane norāda uz 5 faktoriem, kas var bojāt ādas aizsargājošo slāni.
 
10.jūl
Acu berzēšana, tik ierasta un automātiska, tomēr ir paradums, no kura vajadzētu tikt vaļā, norāda Men’s Health.
 
10.jūl
Avokado var būt labs palīgs cīņā ar aptaukošanos un lieko svaru, vēsta Medical Daily.
 
10.jūl
Kāds sakars pirkstu, kāju un roku garumam vai krūštura lielumam ar veselības problēmām, kas varētu gadīties nākotnē? Netradicionālajā medicīnā šīm pazīmēm allaž veltīta uzmanība, kamēr oficiālā medicīna tās parasti nav ņēmusi nopietni. Tomēr, apkopojot un analizējot dažādus vērojumus, medicīnas zinātne pamazām saskata iespējamo saistību starp noteiktām ķermeņa uzbūves īpatnībām un nākotnē prognozējamām slimībām. Tas nenozīmē, ka šīs kaites neizbēgami uzbruks vai ka jākrīt panikā, toties var pateikt priekšā, par kuru slimību profilaksi derētu parūpēties īpaši.
 
10.jūl
Košļājamā gumija nav obligāta piedeva ēdienkartē tiem, kuri cenšas atbrīvoties no liekā svara. Tā nepalīdz ātrāk izlietot uzņemtās kalorijas, tomēr var noderēt, lai pārvarētu vēlmi apēst kādu našķi ārpus ēdienreizēm vai kāri pēc saldā ēdiena, vēsta CNN.
 
10.jūl
Nauda ir ļoti izplatīts stresa avots pieaugušu cilvēku vidū. Aptauju dati liecina, ka rietumvalstīs tā pat pārspēj stresa cēloņus, kas saistīti ar sirdslietām vai problēmām darbā. Uztraukties par savu materiālo stāvokli ir dabiski un saprotami, bet daļai cilvēku attiecības ar naudu izvērtušās tik neveselīgas un pašdestruktīvas, ka nāk par sliktu veselībai.
 
8.jūl
Datoru un viedierīču ekrānu izstarotā zilā jeb HEV (High Energy Visible) gaisma kaitē veselībai. Pirmie par to sāka runāt acu ārsti, norādot, ka tā veicina dažādas acu slimības. Nu par to runā arī dermatologi, uzsverot, ka zilais starojums iekļūst dziļi ādā, to neatgriezeniski bojājot un veicinot novecošanos.
 
3.jūl
Iespēja veidot citādas brigādes patlaban dienestam ļauj startēt ar pietiekami labu brigāžu nodrošinājumu, kā arī veidot jaunas tur, kur iepriekš tas nebija iespējams, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
 
3.jūl
Ir diezgan riskanti minēt raksta ievadā kaut ko par vasaras karstumu, jo var izrādīties, ka avīze iznāk lietainā, vējainā un vēsā dienā. Lai gan parasti vasara ir gadalaiks, kad mums nav speciāli jāatgādina, lai dzeram pietiekami daudz ūdens, netrūkst cilvēku, kuri, aizņemti ar darba, sadzīves un attiecību jautājumu kārtošanu, mēdz ignorēt ķermeņa sūtīto signālu: gribu dzert!
 
2.jūl
Vēl joprojām psihisko veselību apvij dažādi mīti un stereotipi. Taču šie aizspriedumi ietekmē mūs visus. Cilvēki izvairās meklēt palīdzību, baidoties no apkārtējo nosodošā viedokļa, bet, ja psihiskās veselības problēmas piemeklē kādu tuvinieku vai paziņu, mēs nezinām, kā viņam palīdzēt.
 
1.jūl
Menopauze ir dabisks process ikvienas sievietes dzīvē. Fizioloģiski tas ir olnīcu funkciju izsīkums, ko pavada hormonālas izmaiņas un līdz ar to arī pārmaiņas izskatā un pašsajūtā. Nereti tās nes līdzi straujas novecošanas pazīmes, taču ar tām ir iespējams cīnīties, paildzinot jaunības skaistuma starojumu, norāda farmaceite Daina Bulmeistere.
 
30.jun
Pagājušajā gadā visi zobi bijuši 19,3% Latvijas iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
 
30.jun
Maija vidū veiktā socioloģiskā aptauja apliecina - 58% cilvēku gada siltajā sezonā savu brīvo laiku pavada, nodarbojoties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm. Taču cilvēkiem ar cukura diabētu, piekopjot aktīvu dzīvesveidu un it īpaši vasarā, nākas atcerēties pāris noteikumus.
 
30.jun
49% Latvijas iedzīvotāju uztura bagātinātājus izvēlas un pērk paši pēc savas iniciatīvas – atklāj BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti. Tāpat pētījumā secināts, ka 39% aptaujāto uztura bagātinātāju iegādi saskaņo ar ārstu, 22% tos iegādājas pēc farmaceita vai tuvinieku ieteikumiem, savukārt 16% respondentu savu izvēli veic, balstoties uz medijos un internetā pieejamo informāciju.