Veselība

26.nov
Šī gada novembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Zinātniskajā institūtā noslēdzies vērienīgs starptautisks zinātnisks projekts, kura laikā iegūtās zināšanas uzlabos dzīves kvalitāti un samazinās mirstību pacientiem, kuriem veic miega artērijas un kāju artēriju operācijas, visā pasaulē, paziņoja Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvā institūta zinātniskā asistente Iveta Bajāre.
 
26.nov
COVID – 19 pandēmijas laikā tiek ieviesti dažādi ierobežojumi, kas apgrūtina cilvēku pārvietošanos, iespējas baudīt kultūru un mākslu, vingrot, sportot. Tomēr eksperti aicina Latvijas iedzīvotājus rūpēties par savu sirdi. Piespiedu izolācija, samazināta fiziskā aktivitāte, stress un neveselīgi ēšanas paradumi var izprovocēt sirds un asinsvadu slimību pieaugumu.
 
26.nov
Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs ir nobažījies par darbspējīgo medicīnas speciālistu trūkumu, kas var radīt īpašas problēmas, ja palielināsies smagi slimo Covid-19 pacientu skaits.
 
26.nov
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR" ("BIOR") no šodienas paplašinās iespējas veikt Covid-19 testus Latgales reģionā, atverot paraugu pieņemšanas punktus arī Rēzeknē un Daugavpilī, informēja institūta pārstāvji.
 
25.nov
Sejas aizsargus jeb vizierus nevar uzskatīt par analogiem sejas aizsargmaskām, jo tie nav tikpat efektīvi, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
24.nov
Vairāku mēnešu ilgušajā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Zinātniskā institūta vadītajā projektā top jauns ātrās reaģēšanas Covid-19 siekalu tests, telpu epidemioloģiskās drošības sensors "Viedā telpa" un īpaša elpināšanas palīgaparāta modifikācija, informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.
 
24.nov
Saeimas budžeta līdzekļus 2,61 miljona eiro apmērā, kas šogad nav izlietoti sākotnēji plānotajiem mērķiem, novirzīs vairākām vajadzībām veselības nozarē, lēma parlamenta Prezidijs, kā arī apstiprināja valdība.
 
23.nov
Pētījuma rezultāti liecina, ka teju katrs piektais Latvijas iedzīvotājs (23 %) piekopj neveselīgus ēšanas paradumus un atzīst tos par savu kaitīgo ieradumu. Eksperti norāda – lai arī biežāk ar neveselīgu ēšanu tiek asociēti cilvēki ar liekā svara problēmām, neveselīgi ēšanas paradumi var nebūt nemaz tik acīmredzami – ar nesabalansētu un neveselīgu uzturu mēdz aizrauties arī vizuāli veselīga izskata cilvēki.
 
21.nov
Lai gan dzelzi varam uzņemt ar pārtiku, dzelzs anēmija liecina, ka organismā tā trūkst, ir jāuzsāk terapija un jāatrod iemesls, kādēļ dzelzs anēmija ir radusies.
 
20.nov
Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt divas vakcīnas pret jauno koronavīrusu, no kurām vienu testē uzņēmumi "Pfizer" un "BioNTech", bet otru testē "Moderna", ceturtdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
19.nov
Pēdējo nedēļu laikā Latvijā Covid-19 upuru skaits strauji pieaug. Diennaktī no koronavīrusa mirst vidēji 4–6 cilvēki. Ārsti, kuri cīnās par viņu dzīvībām, skaidro, ka daudziem ir kāda blakus saslimšana – cukura diabēts, sirds vai plaušu slimības. Taču ir arī tādi, kuriem bez Covid-19 citu saslimšanu nav bijis. Mirstība pēc šā brīža datiem ir 2% līdz 4%, vēsta LTV "Panorāma".
 
19.nov
Eiropas Komisija (EK) mudina dalībvalstis Covid-19 diagnosticēšanā izmantot arī ātros antigēna testus, vienlaikus tā šodien parakstījusi 35,5 miljonu eiro vērtu nolīgumu, lai pastiprinātu testēšanas jaudas, pavēstīja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļas pārstāve Kristīne Liepiņa.
 
18.nov
Valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) darbinieku motivēšanai paredzēts izmaksāt prēmijas vidēji 45% apmērā no mēnešalgas par darbu paaugstinātas intensitātes un spriedzes apstākļos, kā arī par veiktajām papildu darbībām epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai Covid-19 infekcijas izplatības novēršanai, pavēstīja Labklājības ministrijas (LM) Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina.
 
17.nov
Epidemiologi: Latvijā ar Covid-19 var saslimt jebkur, jo katram otrajam nav zināms inficēšanās cēlonis.
 
16.nov
Pirms divām nedēļām pozitīvo Covid-19 testu īpatsvars Latvijā pieauga par 0,5 procentpunktiem, bet pagājušajā nedēļā - vēl par 1,1 procentpunktu, līdz ar to pašlaik šis rādītājs jau ir sasniedzis 6%, žurnālistiem šodien pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
16.nov
ASV farmācijas kompānijas "Moderna" izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 94,5% efektīva, pirmdien paziņojusi kompānija.
 
16.nov
Lienītes Beidznieces ikdiena šķiet teju ideāla. Viņa izmēģina savus spēkus uzņēmējdarbībā, atverot pierīgā picēriju un strādājot pie sava restorāna idejas. Jauna, skaista, talantīga. Viņa veido iespaidīgus foto projektus, sadarbojoties gan ar latviešu, gan ar ārzemju apģērbu zīmoliem, kā arī pati lieliski iejūtas modeles lomā. Lienīte ik pa laikam mēdz pazibēt kādā reklāmas kampaņā vai saviesīgā pasākumā. Viņas sirds un dvēsele pieder dzejai, un, ķerot iedvesmu Latvijas skaistajā dabā, viņa strādā pie savas pirmās dzejas grāmatas. Un, jā, vēl viņa sadzīvo un cīnās ar veģetatīvo distoniju. Cīnās bez medikamentiem un psihologiem. Cīnās viena pati un strādā ar sevi.
 
15.nov
Vien puse Latvijas vīriešu vecumā no 45 līdz 54 gadiem kaut reizi ir apmeklējuši urologu, liecina veselības indekss*. Lai arī speciālisti norāda, ka vīriešu aktivitāte un rūpes par veselību pieaug, joprojām liela daļa izvairās apmeklēt ārstu pat sūdzību gadījumā.