Veselība

7.dec
Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā, savukārt līdzmaksājums par speciālista konsultāciju samazināsies, to paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātie grozījumi "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība".
 
7.dec
Uztura eksperti dalījušies ar putras recepti, kas, pēc viņu teiktā, dara brīnumus, proti, rada sāta sajūtu, uzlabo veselību un ārējo izskatu, raksta "clutch.ua".
 
6.dec
Zinātnieki nosaukuši tēju, kas vislabāk palīdz notievēt - tā ir Oolong tēja, raksta "changeua.com".
 
5.dec
Aptuveni 26 no 100 insulta pacientiem mirst tuvāko 30 dienu laikā pēc nonākšanas stacionārā, tomēr primārais iemesls ir zemais veselības finansējums nozarei un prevencijā, šodienas "Veselības stāvoklis Eiropas Savienībā" pētījuma prezentācijā sacīja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veselības politikas analītiķis Gijoms Dedē.
 
5.dec
Vairāk nekā piektā daļa respondentu - 25,2 % Igaunijā, 28,8 % Lietuvā un 23 % Latvijā - atzinuši, ka pēdējā laikā aizvien biežāk sākuši iegādāties veselīgākus produktus un pievērst uzmanību to sastāvam. Tomēr, kā norāda mazumtirdzniecības apskata "Maxima mazumtirdzniecības kompass" dati, visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāji savā uzturā lieto pārāk maz dārzeņu, augļu un graudaugu, savukārt olbaltumvielām bagāto produktu, eļļu, garšvielu un neveselīgu produktu īpatsvars pārsniedz uztura speciālistu ieteikto normu.
 
5.dec
Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
 
4.dec
Gada tumšākajā mēnesī enerģija bieži vien vajadzīga pat vairāk nekā citkārt, jo līdztekus saviem parastajiem pienākumiem veicami arī svētku priekšdarbi, un ir lieliski, ja tiem var nodoties radoši un priecīgi, nevis pagurumā piespiest sevi darboties tāpēc, ka tā vajag.
 
4.dec
Veselīgs, uzturvielām bagāts uzturs var palīdzēt sadzīvot ar cukura diabēta saslimšanu un nepieļaut slimības komplikāciju attīstību vai pat palīdzēt no cukura diabēta izvairīties vispār. Cukura diabēts var skart ikvienu cilvēku un ģimeni, tādēļ ikdienā ir svarīgi ievērot veselīga uztura pamatprincipus, kas noderēs ne tikai diabēta pacientiem, bet ikvienam, kam rūp sava veselība. Kā norāda Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas diabēta aprūpes māsa Jana Jaņeviča un uztura speciāliste Liene Sondore, svarīgākais veselīga uztura priekšnoteikums ir pārdomāta pārtikas produktu izvēle un mērenība it visā.
 
4.dec
Headline privātklīnika, kas pamatā specializējusies ausu, kakla un deguna slimību ārstēšanā, nesen nosvinējusi desmit gadu jubileju. Šādā reizē pieņemts uz savu veikumu atskatīties, varētu pat teikt – atskaitīties plašākam interesentu lokam nekā ikdienā.
 
4.dec
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina ziedot A un O rēzus pozitīvo un negatīvo asinsgrupu donorus. Pirmssvētku un svētku periodā gaidīti ir visu asinsgrupu donori.
 
4.dec
Veselības reformas īstenošanai šogad bija atvēlēti 154,2 miljoni eiro. Šo naudu bija paredzēts izlietot un tā arī tiek tērēta, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību pacientiem. Tomēr atsevišķās programmās, piemēram, vēža skrīningam, paredzētais finansējums diemžēl nav izlietots pilnībā, tāpēc Veselības ministrija, aprakstot šo situāciju garā ziņojumā, lūdza valdību ļaut neiztērēto naudu nov irzīt citiem mērķiem, piemēram, zālēm vēža pacientiem.
 
3.dec
Ikviens iedzīvotājs, kurš saskāries ar migrēnu vai arī kuram ir aizdomas, ka traucējošo galvassāpju iemesls ir migrēna, aicināts apmeklēt Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības organizēto bezmaksas lekciju ‘’BRĪVS no migrēnas", kas 12. decembrī norisināsies veselības centra ‘’Vivendi" telpās Rīgā. Lai pārliecinātos par galvassāpju iemeslu un to gadījumā saņemtu palīdzību, pēc lekcijas būs pieejamas arī speciālistu ekspreskonsultācijas.
 
1.dec
Krievijā pazīstamā dietoloģe un uztura speciāliste Jeļena Solomatina atklāj, kāds labums un arī iespējams ļaunums var būt, ēdot mandarīnus, raksta Vesti.
 
28.nov
Gada nogalē darba pilnas rokas, skaistus Ziemassvētkus iecerot un saviem mīļajiem jaukas dāvanas sarūpējot. Tāpēc nepavisam nav īstais laiks slimošanai un enerģijas trūkumam. Daudziem senioriem ir savas možuma un veselības uzturēšanas receptes, un bieži vien tās ir ļoti vienkāršas, atliek tikai ievērot.
 
28.nov
No jogurta apēšanas brokastīs nav nekādas lielās jēgas, pārliecināta ir uztura speciāliste un dietoloģe Darja Rusakova, vēsta "newsyou.info".
 
28.nov
Emocionālā gaisotnē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris vakar vēstīja par labdarības koncertu melanomas pacientiem Es nākšu, lai tu dzīvotu, kas notiks nākamnedēļ. Līdzcilvēku atbalsts nepieciešams melanomas pacientiem, kuriem pašlaik valsts finansētas zāles nepienākas. Ziedot.lv palīdzību lūdz trīs pacientes, taču pacientu, kuru dzīvības glābšanai ir vajadzīgas zāles, ir vairāk, jo melanomu gadā konstatē vismaz 200 pacientiem.
 
28.nov
Regulāras 35–45 minūšu fiziskās aktivitātes var atvieglot depresijas simptomus pat tiem, kuriem ir iedzimta nosliece uz depresiju, norāda Runner’s World, gan uzsverot, ka cilvēkiem, kuri sajūt depresīvus simptomus – ilgstošu enerģijas trūkumu, skumjas, nomāktību, nemieru, miega traucējumus – vai zina, ka viņiem ir augsts depresijas risks, noteikti jākonsultējas ar ārstu. Vingrošana nav panaceja, tomēr tā var mazināt depresijas risku.
 
27.nov
Lamāties nav glīti, tomēr izpētīts, ka lielas fiziskas slodzes laikā, piemēram, intensīvi vingrojot, pasprucis lamuvārds, tāpat kā ieņurdēšanās vai iekliegšanās, palīdz labāk tikt galā ar uzdevumu, vēsta Popsugar.