Veselība

15.aug
Lielbritānija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kuras zāļu regulatori apstiprinājušu uzlabotu kompānijas "Moderna" koronavīrusa vakcīnas versiju, kuras mērķis ir aizsargāt pret oriģinālo vīrusu un omikrona variantu.
 
15.aug
Patlaban slimnīcās ārstējas 276 Covid-19 pacienti, no kuriem 129 tā ir pamatdiagnoze, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.
 
15.aug
Latvijā pēdējās trīs dienās reģistrēti 2611 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
15.aug
Latvija ir saņēmusi pirmās 1400 vakcīnu devas pret pērtiķu bakām, kas būs pieejamas riska grupu iedzīvotāju vakcinācijai, informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.
 
15.aug
Taupības nolūkos samazināt temperatūru ēku ūdensvadu sistēmā būtu apdraudoši iedzīvotāju veselībai, “Neatkarīgajai” norādīja Slimību profilakses un kontroles centrā. Šī bīstamība saistīta ar leģionāru slimību jeb legionelozi, kas jau vairākus gadus sagādā galvassāpes namu apsaimniekotājiem, mediķiem un iedzīvotājiem.
 
15.aug
Elektrība spēlē būtisku lomu mūsu ikdienā un bez tās savu dzīvi nevaram iedomāties, jo lielākā daļa ierīču, kas tiek izmantotas gan darbā, gan mājās, ir elektriskas. Taču, pateicoties augošajām elektrības cenām, arvien aktuālāki kļūst risinājumi, kā šī resursa patēriņu samazināt. Straujais elektroenerģijas cenu kāpums būtiski ietekmē ne tikai mājsaimniecības, bet arī uzņēmumus, kuru elektrības patēriņš parasti ir liels, tāpēc patērētājiem nākas meklēt veidus, kā veiksmīgi pielāgoties cenu izmaiņām.
 
13.aug
Šī gada rudenī pret Covid-19 vakcinēties plāno 36% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (jā – 16%, drīzāk jā – 20%), to neplāno darīt 49% (nē – 29%, drīzāk nē – 20%), bet vēl 15% konkrētu viedokli sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, augusta sākumā aptaujājot vairāk nekā 1500 respondentu.
 
13.aug
Sasniedzot pietiekamu vakcinācijas līmeni pret cilvēka papilomas vīrusu, Latvijā vismaz uz pusi varētu samazināt saslimstību ar vairākiem vēža veidiem, uzskata Latvijas Onkologu asociācijas valdes loceklis, onkologs – ķirurgs Guntis Ancāns.
 
11.aug
Viens no pamanāmākajiem ražas laika dārzeņiem ir kabacis. To raža parasti ir bagātīga un šķiet, ka teju ikviens, tuvojoties vasaras noslēgumam, dāvanā saņem kādu kabaci vai cukini. Kas vērtīgs šajos dārzeņos un kā tos veselīgi pagatavot? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceiti Ilze Priedniece.
 
11.aug
Cīņa ar nevēlamajiem matiņiem šķiet nebeidzama, tāpēc meklējam piemērotākos un efektīvākos risinājumus, lai to uzvarētu. Skūšana, vaksēšana, matiņu likvidēšana ar depilācijas krēmu vai epilatoru – tās visas ir metodes, kas atkal un atkal tiek pielietotas, lai iegūtu gludu ādu.
 
10.aug
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) plāno rudenī apstiprināt uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu, kura pielāgota diviem omikrona paveidiem, kas strauji izplatās.
 
10.aug
Mazuļu ādas kopšanai paredzētās kosmētikas klāsts kļūst arvien plašāks. Kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties piemērotākos līdzekļus bērna ādas kopšanai? Kādām produktu sastāvdaļām un īpašībām pievērst vairāk uzmanības? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.
 
8.aug
Latvijā otro nedēļu vērojams jaunatklāto Covid-19 gadījumu pieauguma tempa samazinājums, aģentūru LETA informēja Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) pārstāvis Gints Georgs Muraševs.
 
8.aug
Latvijā nogādāti pirmie Ukrainas karā smagi cietušie pacienti, informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) preses sekretāre Ilga Namniece.
 
8.aug
Vismaz vienu reizi ērce šosezon piesūkusies 16 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (vienu reizi – 10 %, vairāk nekā vienu reizi – 6 %), tā secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1400 respondentu.
 
8.aug
Rudenī visiem Latvijas iedzīvotājiem ir jāsaņem jauna Covid-19 vakcīnas deva, un prioritāri ar vīrusa dabai pielāgotajām vakcīnām ir jāvakcinē riska grupas, secinājuši Imunizācijas valsts padomes eksperti.
 
7.aug
62% Latvijas iedzīvotāju neuzticas valsts sistēmai un tās spējai palīdzēt onkoloģiskajiem pacientiem, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) un "Norstat Latvija" veiktās aptaujas dati.
 
7.aug
Lēkšana uz galvas ūdenī ir viens no izplatītākajiem mugurkaula traumu iemesliem, turklāt nereti šādos gadījumos tiek bojātas muguras smadzenes, aģentūrai LETA sacīja sertificēta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) "Vaivari" valdes priekšsēdētāja Anda Nulle.