Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_downwardVeselība

Viens no svarīgākiem priekšnoteikumiem skaistam izskatam un labai pašsajūtai  ir fiziskās aktivitātes, labs miegs, sabalansēts uzturs un svaigs gaiss.
Vakar, 10:14 Judīte Volkova, skaistumkopšanas speciāliste
Veselības ministrija (VM) iesniegusi saskaņošanai rīkojuma projektu, kas paredz pārdalīt 1,7 miljonus eiro kompensējamo zāļu kompensāciju apmēra palielināšanai no 50% uz 75%.
3.mar Ziņu aģentūra LETA
Iedzīvotāju parakstītā iniciatīva par zemāku pievienotās vērtības nodokli (PVN) medikamentiem jau četrus gadus “guļ” Saeimas komisiju plauktos, un ik pa brīdim šis jautājums tiek izcelts, bet diemžēl bez tālākas virzības.
2.mar Inga Paparde
Jolantas dēls, tobrīd vēl būdams nepilngadīgs, pērnā gada pavasarī netālu no dzīvesvietas Saulkrastu pusē iekļūst smagā avārijā. Skolniekam, braucot pa ceļu ar motorolleru, virsū uztriecas automašīna, ziņo "Bez tabu".
1.mar Portāls nra.lv
"Ja sieviete un vīrietis ir ar lieko svaru, tas ietekmē viņu seksuālo dzīvi," TV24 raidījumā "Dr. Apinis" apgalvo veselības ministrs, gastroenterologs (JV) Hosams Abu Meri. 
29.feb Portāls nra.lv
Latvijā dzīvo aptuveni 236 iedzīvotāji ar asinsreces jeb koagulācijas traucējumiem, bet tikai pusei no tiem ir pieejami atbilstoši medikamenti, vēstīja Latvijas Hemofilijas biedrības valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele.
29.feb Ziņu aģentūra LETA
Ir zināms, ka gadiem ejot, kolagēna ražošana organismā pazeminās, tādēļ var samazināties locītavu kustīgums un ādas elastība. Lai izvairītos no kolagēna samazināšanās problēmām, ir iespējams papildus lietot kolagēnu kā uztura bagātinātāju.
29.feb SADARBĪBAS PROJEKTS
Pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu Latvijā saglabājusies iepriekšējo nedēļu līmenī, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Visiem zināmais C vitamīns, kuru labāk pazīstam kā imunitātes aizsargu, tiek izmantots arī dažādu kosmētisko līdzekļu sastāvā. Tas veicina gan novecošanas pazīmju, gan iekaisuma procesu mazināšanu.
26.feb SADARBĪBAS PROJEKTS
Puse Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka nav devušies uz valsts apmaksātajām onkoloģisko slimību skrīninga pārbaudēm, liecina iedzīvotāju aptaujas dati, pierādot, ka izpratne par šīm veselības pārbaudēm neuzlabojas.
26.feb Inga Paparde
Brokastis tiek uzskatītas par dienas galveno un svarīgāko ēdienreizi. Tieši tāpēc tām jābūt ne tikai gardām, bet arī veselīgām un sabalansētām, lai pareizi sāktu dienu. Brokastu iespējas var būt daž ne dažādas. Tomēr daļai cilvēku iespējas ir visai ierobežotas, pateicoties to veselības stāvoklim. Cilvēkiem, kuriem ir cukura diabēts, nākas piedomāt pie tā, ko ēst brokastīs. Šoreiz apkopojām, ekspertes prāt, trīs sliktākās brokastu opcijas cilvēkiem, kuriem ir cukura diabēts.
25.feb LifeHacks.lv
Lai arī epidemiologi Latvijas situāciju vērtē kā labvēlīgu – pērn apstiprināts tikai viens ievests masalu gadījums bērnam, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra brīdinājumi ir nopietni. Gada laikā Eiropā ziņots par tūkstošiem masalu saslimšanas gadījumu, turklāt desmit gadījumos pacienti no masalām miruši.
24.feb Inga Paparde
Vīrusu un slimošanas periods var atstāt dažādas nepatīkamas sekas, kas var būt saistītas ar izmaiņām zarnu mikroflorā. Tādēļ ir būtiski rūpēties par to, lai organisms spētu atjaunot veselīgu līdzsvaru.
23.feb SADARBĪBAS PROJEKTS
Šie seši jautājumi ir sastādīti, lai izzinātu jūsu alkohola lietošanas paradumus un palīdzētu noskaidrot, vai jums ir nepieciešama palīdzība jeb alkoholu lietojat pārmērīgā daudzumā. 
23.feb LifeHacks.lv
Veselības aprūpes finansēšanas likums un tā normas, kas attiecas uz valsts obligāto veselības apdrošināšanu, ir viscietākais rieksts, kas pieredzēts politiskajā darba kārtībā.
22.feb Inga Paparde
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) un Veselības ministrija (VM) ir apņēmušās veselības aprūpes darbaspēka attīstības stratēģijas projektā ierakstīt mērķi - līdz 2029.gadam panākt, ka mediķu algas ir divkārt lielākas nekā vidēji valstī.
21.feb Ziņu aģentūra LETA
Nav nekāds noslēpums, ka labs miegs ir skaistuma draugs. Taču izrādās, ka tikpat svarīgi kā pareizs apgaismojums un svaigs gaiss guļamistabā, ir arī materiāls, no kā veidota jūsu gultas veļa, jo īpaši spilvendrāna.
21.feb Letīcija Ozola