Veselība

1.aug
Tik siltā un saulainā vasarā kā šogad izvairīties no saules stariem ir praktiski neiespējami. Vairums iedzīvotāju zina par saules aizsarglīdzekļu lietošanas nozīmi, tomēr joprojām pastāv virkne kļūdu saules aizsarglīdzekļu lietošanā, kā arī daudz mītu, kas saistīti ar saules iedarbību uz ādu, piemēram, uz aknes ārstēšanu, D vitamīna uzņemšanu, kā arī pigmenta plankumu veidošanos.
 
1.aug
Cīņā pret Covid-19 noteikto ierobežojumu atvieglošana, kad vairums cilvēku ir vakcinēti, palielina risku rasties koronavīrusa paveidiem, kas ir noturīgi pret vakcīnām, liecina piektdien publiskots pētījums.
 
1.aug
Ik gadu jūlija nogalē tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena, lai informētu un izglītotu sabiedrību par hepatīta riskiem, izplatību un profilakses pasākumiem. Neskatoties uz to, sabiedrībā joprojām pastāv daudz mītu un maldīgu priekštatu par vīrusa hepatītiem un to izplatību.
 
31.jūl
Pēdējā gada laikā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoterapeitu vai kādu citu psihoemocionālās veselības speciālistu, noskaidrots aptieku tīkla Apotheka un pētījumu uzņēmuma Norstat veiktajā aptaujā.
 
31.jūl
Vasara ir piemērotākais gadalaiks ķermeņa “uztankošanai” ar vitamīniem un minerālvielām. Vienlaikus tas ir atvaļinājumu un atpūtas laiks, kad regulāras maltītes ofisā vai mājās tiek izlaistas vai aizvietotas ar uzkodām. Lai izmantotu vasaras veltes pēc iespējas pilnvērtīgāk uzturzinātniece, fitnesa trenere Lailu Siliņu atgādina piecus vērtīgus veselīga uztura pamatprincipus.
 
31.jūl
Daudzi Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka, vasarā pavadot vairāk laika saulē, viņi piesātinās ar D vitamīnu, lai bez tā trūkuma nodzīvotu garo, pelēko ziemu.
 
31.jūl
Latvijā ar C hepatītu ir inficēti aptuveni 40 000 iedzīvotāju. Daudzi par to pat nenojauš, jo dzīvē ne reizi nav nodevuši analīzes, lai noteiktu šīs infekcijas klātbūtni organismā.
 
31.jūl
Sociālos tīklus pāršalca trīs bērnu māmiņas Montas ieraksts vietnē “Facebook”. Viņa ziņo par bīstamu baktēriju, kura ieperinājusies dažādās ūdenstilpēs, ziņo kanāla TV3 raidījums "Bez Tabu".
 
31.jūl
Pēdējā gada laikā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoterapeitu vai kādu citu psihoemocionālās veselības speciālistu, taču 77% aptaujāto ar šādu nepieciešamību tomēr nesaņēmās vai pārdomāja un nedevās vizītē speciālista, noskaidrots aptieku tīkla "Apotheka" un pētījumu uzņēmuma "Norstat" veiktajā aptaujā.
 
30.jūl
Latvijai saglabājot vienu no beidzamajām vietām Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, kopš 18.jūlija šis rādītājs pieaudzis vien par 0,2 procentpunktiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 25.jūlijam.
 
30.jūl
Uztura speciāliste Olga Korableva paskaidrojusi, kurš no augļiem ir organismam noderīgāks, raksta "med2.ru".
 
30.jūl
Pašizolācija pret Covid-19 nevakcinētajiem būs jāievēro pēc ieceļošanas no kopumā 19 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, tostarp arī Lietuvas un Igaunijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
29.jūl
Latvijā pēdējos gados jaunatklāto hronisko C hepatīta pacientu skaits samazinās, tomēr speciālistus dara bažīgus jautājums, vai C hepatīta pacientu patiešām ir mazāk vai tomēr mediķu redzeslokā nonāk arvien mazāk pacientu.
 
26.jūl
Šovasar pie ģimenes ārstiem nāk krietni vairāk pacientu nekā citus gadus šajā sezonā, intervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.
 
25.jūl
Cilvēki arvien apzinīgāk pievērš uzmanību sauļošanās aizsargkrēma uzklāšanai, tomēr reti kurš negrēko ar pareizu ādas kopšanu pēc saules peldēm. Kosmētiķe Ieva Strautkalne stāsta, kādēļ svarīgi parūpēties par nosauļoto ādu, un dalās praktiskos padomos, kā pēc sauļošanās mitrināt, atjaunot un nomierināt ādu.
 
24.jūl
Nepietiekama ūdens uzņemšana karstajās dienās izraisa asins sabiezēšanu un rezultātā sirds, nieru un asinsvadu sistēmas darbības traucējumus. Par to vietnē Instagram raksta uztura speciāliste Svetlana Fusa.
 
24.jūl
Cilvēkiem gados ceļgalu sāpes visbiežāk izskaidrojamas ar "nostaigāto" gadu skaitu, savukārt otra lielākā grupa ir fiziski aktīvi cilvēki, kuri gūst traumas, nodarbojoties ar kādu sporta veidu vai esot aktīvi ikdienā.
 
24.jūl
Pandēmijas laikā iedzīvotāju pārliecība par veselīgu dzīvesveidu aug, bet vienlaikus arvien lielākam skaitam iedzīvotāju piemīt kāds neveselīgs paradums. Vīrieši pandēmijas laikā sākuši biežāk lietot alkoholu un smēķēt, savukārt sievietēm arvien vairāk raksturīga pārmērība uzturā, liecina “Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss”.