Veselība

Vakar, 17:47
Daudzi pētījumi mums atgādina, ka veselīgi ieradumi, sabalansēts uzturs, sporta nodarbības, nesmēķēšana un alkohola kontrole palīdz mums dzīvot ilgāk. Taču tagad nosaukti precīzi skaitļi, par cik gadiem tad veselīga dzīvesveida piekritēji dzīvo ilgāk, vēsta medijs "Time".
 
Vakar, 15:11
Ķīnas zinātnieki projekta "China-PAR" ietvaros noskaidrojuši, kāda tēja pagarina mūža ilgumu. Projekts izveidots 1998.gadā un pēta sirds un asinsvadu slimību attīstības riskus, raksta "topnews.ru".
 
Vakar, 15:00
Aprēķināts, ka piepildīt nodomu jaunā gadā sākt jaunu, skaistu dzīvi izdodas aptuveni 8% cilvēku. Parasti iecere izplēn jau janvāra vidū, kas tomēr nenozīmē, ka no apņemšanās nav nekādas jēgas, vēsta Mom.me.
 
17.jan
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no š.g. 20. janvāra visiem pacientiem ar metastātisku ādas melanomu - iepriekš neārstētiem pacientiem ar BRAF pozitīvu un BRAF negatīvu mutāciju, kā arī pacientiem ar BRAF pozitīvu mutāciju, kuri progresējuši pēc iepriekš saņemtas mērķterapijas, tiks nodrošināta valsts apmaksāta ārstēšana ar imūnterapiju.
 
17.jan
Sabiedrībai vairāk jāzina par garīgās veselības jautājumiem un jāmazina šajā jomā valdošie aizspriedumi, secinājuši Ohaio universitātes zinātnieki, raksta BestLife.
 
16.jan
Šīs ziemas gripas sezonā ar gripu vai tās izraisītām komplikācijām miruši desmit pacienti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Visi pacienti miruši stacionārajās ārstniecības iestādēs. Taču kopumā pacientu skaits ar gripas infekciju, kuri nonākuši slimnīcās, ir samazinājies.
 
16.jan
Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 100 elpceļu vīrusu paveidi, un tipiskajā vīrusu aktivitātes sezonā mums ir izredzes saslimt katrreiz ar citu – vienreiz tas ir rinovīruss, citreiz adenovīruss, gripas vīruss vai paragripas vīruss...
 
16.jan
«Sēdēšanas slimība» nu jau izvērtusies par globālu epidēmiju. Diemžēl pateikt, ka vajag vairāk kustēties, bieži vien nozīmē nepateikt neko. Kā lai es to izdaru – sašutis jautā cilvēks, kurš ne jau sava prieka pēc pavada garu darbdienu pie datora, telefona vai auto stūres. Lai noturētos savā darbā, daudzi ir gatavi strādāt pat vēl vairāk, nerēķinoties ar oficiālo likumos noteikto darba laiku.
 
16.jan
Situācija medicīnā jau ilgāku laiku tiek apspriesta no visām pusēm: mediķu atalgojums, slodze, darba organizācija ārstniecības iestādēs, rindas uz izmeklējumiem, mūsdienīgu tehnoloģiju un medikamentu pieejamība... «Tomēr ir tādi ārsta profesijas aspekti, kas netiek pieminēti, bet par kuriem būtu jārunā,» saka psihiatre Lada Stoligvo. «Mums ir pienākums glabāt noslēpumā pacienta slimības vēsturi un citu informāciju par pacientu, jo tā ir sensitīva un mēs nedrīkstam to komentēt pat tad, ja saskaramies ar tādu nepatīkamu fenomenu kā apmelošana vai sūdzību rakstīšana, piemēram, internetā, līdz ar to mums nav iespējas attaisnoties. Patiesībā ārsti ir diezgan neaizsargāta profesija, jo daži cilvēki var izmantot šo situāciju ļaunprātīgi līdz pat tīšai apmelošanai kaut kādu personisku iemeslu dēļ.»
 
16.jan
Draudzīgi apskāvieni mazina stresa hormonu līmeni un palīdz cilvēkiem justies vienotiem, ne velti vissmagākajos brīžos, kad notikušas lielas nelaimes, piemēram, dabas katastrofas vai masu slepkavības, reportāžās redzam apskaujamies pat pilnīgi svešus cilvēkus. Otrs izplatīts cēlonis, kas liek tiekties pēc apskāvieniem, ir arvien izplatītākā vientulības problēma. Daži zinātnieki lieto tādu apzīmējumu kā «pieskārienu trūkuma epidēmija», informē The Remdey.
 
15.jan
Svētku laikā bieži vien pat gribot negribot ēdam pārāk daudz un ne pārāk veselīgi – patērējam vairāk našķu, arī alkoholu, smagākus ēdienus. Kādas ir visbiežākās sekas, ko izraisa šāda svētku ēdienkarte? Kā plānot savu ikdienas ēdienkarti veselīgi? Ieteikumos dalās eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un farmaceite Ilze Priedniece.
 
15.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš rezolūcijā veselības ministrei Ilzei Viņķelei un labklājības ministrei Ramonai Petravičai ir uzdevis rast risinājumus paliatīvās aprūpes pieejamības nodrošināšanai.
 
15.jan
Homo sapiens ir viena no retajām būtnēm, kam daba devusi spēju pārvietoties uz divām ekstremitātēm, un ir grēks to neizmantot.
 
14.jan
Daudzus gadus čili pipari ir cienīti to veselīgo īpašību dēļ un jauns pētījums atklājis, ka tiem piemīt vēl kāda vērtīga ietekme uz mūsu veselību, vēsta medijs CNN.
 
14.jan
Melanomas pacienti turpina cīnīties par zālēm visiem pacientiem, neatkarīgi no stadijas un melanomas veida, un jau drīzumā sāks jaunu ziedojumu vākšanas kampaņu. Tikmēr Nacionālajā veselības dienestā speciālisti sākuši darbu pie zāļu pieejamības problēmas risinājumiem.
 
14.jan
Noslēdzot pārbaudes SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" un SIA "Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca" saistībā ar trakumsērgas gadījumu, nav konstatēta ārstu nolaidība, informēja Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste.
 
14.jan
Kamēr pensionāriem no 65 gadu vecuma pacienta līdzmaksājumu pie ģimenes ārsta šogad ir samazināts, pārējiem pensijas vecumu sasniegušajiem, kuru ir ap 47 700, šis atvieglojums šogad ies secen, ģimenes ārsta apmeklējumam, iespējams, pat paliekot dārgākam.
 
12.jan
Tā kā donoru orgānu nemitīgi trūkst, zinātnieki veic eksperimentus, cerot reiz izaudzēt tos dzīvnieku ķermeņos, bet pagaidām bez panākumiem, vēsta Medical Daily.