Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardVeselība

Tik ļoti gaidītā vasara ir klāt, taču reizēm siltās vēsmas nes līdzi arī diskomfortu kājās un to tūsku. Šādas problēmas var norādīt uz vēnu varikozi, kura var radīt nepatīkamas sāpes, neļaujot baudīt siltās vasaras dienas. Diemžēl ar šo saslimšanu saskaras daudzi, taču tikai daži zina praktiskākās ārstēšanas metodes.
28.mai Publicitātes materiāls
Spēja redzēt, spēja dzirdēt un spēja staigāt. Tās ir maņas, pēc kurām alkst ikviens pasaules iedzīvotājs. Toties diemžēl ir indivīdi, kuri dažādu apstākļu pēc šajā pasaulē ir nākuši ar dzirdes traucējumiem vai gadu gaitā to pazaudējuši.
28.mai Lauma Ozola
Veselības ministrija novēlējusi saules mūžu un pieaugošu finansējumu smagos grēkos pieķertajai bērnu psihoneiroloģiskā slimnīcā “Ainaži".
28.mai Arnis Kluinis
Mācību gadam tuvojoties izskaņai un iestājoties vasarīgam laikam, brīvdienās visvairāk bērnu guvuši traumas krītot, aģentūra LETA noskaidroja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS).
27.mai Ziņu aģentūra LETA
Vakcinēšana pret Covid-19 ir atstājusi emocionālu iespaidu uz iedzīvotājiem. Ģimenes ārsti novērojuši, ka, salīdzinot ar laiku pirms pandēmijas, vairāk ir tādu, kuri atsakās potēties pret citām slimībām un veikt skrīninga izmeklējumus, vēsta "TV24".
27.mai Portāls nra.lv
Karstā laika radīto izsaukumu dēļ pie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neatliekamās medicīnas centra ir izveidojies neliels neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu sastrēgums.
27.mai Ziņu aģentūra LETA
Šogad pavasaris ir pārsteidzis ar karstām gaisa temperatūrām, kas mudina cilvēkus vairāk doties svaigā gaisā, bet jāatceras, ka gan saule, gan karsts laiks ietekmē mūsu veselību.
27.mai Sadarbības projekts
Kāds ir pareizais nefrīta veltņa lietošanas veids? Ja uzskatāt, ka sejas rullīši ir ažiotāža, apsveriet šo: dermatologi un estētiķi ir vienisprātis, ka šie rīki sniedz dažas priekšrocības ādai.
27.mai Marta Magone
LTV raidījumā "4. studija" vērsās sieviete, kurai grūtniecības laikā nomira vēl nedzimušais bērniņš. To konstatēja privātā klīnikā. Kad sieviete devās uz slimnīcu, lai veiktu abortu, par to no viņas pieprasīja vairāk nekā 500 eiro samaksu.
26.mai Portāls nra.lv
Neirozinātnes un biomedicīnas inženierijas starta uzņēmums „BrainBridge” paziņojis, ka ir izveidojis mākslīgā intelekta mehanizētu sistēmu galvas transplantāciju veikšanai.
25.mai Portāls nra.lv
Migrēnas lēkme parasti ilgst no 4 līdz 72 stundām, taču tā var ilgt arī ilgāk. Var būt grūti paredzēt, cik ilgi atsevišķa epizode ilgs, taču var palīdzēt tās progresa diagramma.
24.mai Monika Sila
Ja aiz loga termometra stabiņš ir noturīgi augsts, tādēļ svarīgi atrast veidus, kā ikdienā lietojamās zāles nepakļaut karstumam, lai tās darbotos veselības labā, nevis pret to.
23.mai Portāls nra.lv
Saskaņā ar pētījumu, kas šomēnes publicēts žurnālā „Toxicological Sciences”, cilvēka sēkliniekos ir konstatēta mikro un nanoplastmasa, turklāt trīsreiz augstākā līmenī nekā līdzīgos atklājumos dzīvnieku pasaulē.
23.mai Portāls nra.lv
Pavasarī nereti saskaramies ar iesnām, kuras var izraisīt gan vīrusi, gan alergēni, jo sākusies aktīvā ziedēšanas sezona.
23.mai Sadarbības projekts
photo_camera
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) jau 14. reizi uzņemti ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu atgādātie Ukrainas karā smagi cietušie kareivji. Šoreiz tālo ceļu līdz Latvijai mēroja 18 smagi ievainotie. Kopš Krievijas uzsāktā kara sākuma Austrumu slimnīcā stacionāri uzņemti jau 284 Ukrainas karavīri, tostarp arī Rehabilitācijas klīnikā – 60 karavīru.
23.mai Portāls nra.lv
Pasaulē šī nedēļa tiek atzīmēta kā Pasaules šizofrēnijas apziņas nedēļa, kas noslēdzas ar Pasaules šizofrēnijas dienu, ko atzīmēsim piektdien.
23.mai Lauma Ozola
Valdība atbalstījusi kārtējo slimnīcu reformu. Veselības ministrija šogad un turpmākos divus gadus plāno veikt virkni pasākumu, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību. Plānā ietvertas 36 slimnīcas. Taču solītais nesaskanot ar darbiem, apgalvo Aizkraukles slimnīcā. Tur reforma paredz samazināt darba stundas ķirurgam, kas noteikti esot pretrunā ar pacientu labklājību. Šādi lēmumi reģionālajām slimnīcām var atstāt tālejošas sekas, vēsta “360TV ZIŅneši”.
22.mai Portāls nra.lv