Veselība

21.mai
Tieši pavasara medus esot īpašs ar spēju ilgstoši saglabāt šķidru konsistenci. Šī gada ziedu laiks jau plaukumā, un mēs ziedos pamanām bites. Zinātnei attīstoties, pieaug tehnoloģiskas iespējas atklāt jaunus uztura un medicīniskos pielietojumus produktiem, par ko līdz šim šķitis, ka zināms jau viss. „Viens no labākajiem piemēriem ir medus,” atzīst farmaceite Ērika Pētersone.
 
21.mai
ASV Nacionālā vēža institūtā Merilendā veikta pētījuma rezultāti liecinot, ka šokolāde var samazināt sirds slimību un vēža risku, raksta "The Sun".
 
21.mai
Eiropā, tostarp vairākās Eiropas Savienības valstīs konstatēta jauna infekciju slimība – pērtiķu bakas. Par vairākiem saslimšanas gadījumiem ziņo Lielbritānija, Portugāle un Spānija, liecina Eiropas slimību profilakses un kontroles centra ziņojums.
 
20.mai
Jaunā pētījumā konstatēts, ka pusei Covid-19 slimnieku, kas ārstējušies slimnīcā, slimības simptomi salabājas vēl divus gadus, raksta "The Daily Mirror".
 
20.mai
Bērnu slimnīcas ārsti iesaka noņemt ērci, tiklīdz tā ir pamanīta, jo inficēšanās risks ar Laimas slimību ir atkarīgs arī no ērces piesūkšanās ilguma. Pieaugušais bērnam var noņemt ērci jebkurā laikā un vietā. Tāpēc ir labi, ja gada siltajā sezonā vecākiem vienmēr ir līdzi stingrs diegs, speciālā pincete vai cita veida instruments ērces pareizai noņemšanai. Neviens profilakses pasākums negarantē, ka ērce netiks bērnam klāt.
 
20.mai
Veselības ministrs Daniels Pavļuts kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" atklāja, vai Veselības ministrija ir izstrādājusi scenārijus potenciālu Covid-19 uzsliesmojumu gadījumā.
 
20.mai
Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēts 121 jauns Covid-19 gadījums un nav saņemtas ziņas par mirušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
19.mai
Arvien vairāk kļūst pieejami pirmie pavasara dārzeņi – kraukšķīgie redīsi, lociņi, spināti un salāti, sparģeļi un zaļie zirnīši. Kas tajos ir vērtīgs un kā šie dārzeņi var uzlabot mūsu pašsajūtu? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
19.mai
Lai gan pašlaik Covid-19 slimnieku skaits ir samazinājies, tas negarantē, ka vīruss neatgriezīsies rudenī, skaidro Slimnīcas profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.
 
19.mai
Ikvienam no mums ir gadījušās dienas, kad darbi veicas no rokas, bet ir dienas – kad šķiet, ka pat visvienkāršākie uzdevumi ir nepārvarami, nav nedz spēka, nedz vēlmes neko darīt. Kas ietekmē šīs sajūtas un mūsu ikdienas produktivitāti? Ko varam darīt, lai to paaugstinātu? Kāpēc ir svarīgi nepārspīlēt ar darba slodzi un ieplānot arī atpūtu? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centra 4 preventīvās medicīnas klīnikas Anti-Aging Institute ACSTH sertificēta personīgās izaugsmes trenere Zane Jankovska un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
 
19.mai
Globāli 3 no 10 cilvēkiem ir hipertensija jeb paaugstināts asinsspiediens, bet Latvijā pēc 40 gadu vecuma ar šo veselības problēmu saskaras 2 no 5 cilvēkiem, šim rādītājam vēl vairāk pieaugot līdz ar vecumu.
 
17.mai
Kopumā 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju neizdodas saglabāt veselīgu līdzsvaru starp darbu un atpūtu (6% – pilnīgi nē, 26% – drīzāk nē), secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Tāpat aptaujā atklāts, ka līdzsvaru starp darbu un atpūtu izdodas saglabāt 62% respondentu (16% – jā, 46% – drīzāk jā), bet vēl 6% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Par to, kādas sekas ir ilgstošai pārslodzei darbā un kā atjaunot veselīgu līdzsvaru starp darbu un atpūtu, stāsta RAKUS Gaiļezers Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas klīniskā psiholoģe, Dr. Psych. Jeļena Harlamova.
 
17.mai
No tropiskajiem ūdeņiem Latvijā ienākušie parazitārie kāpuri, kas peldsezonas laikā izraisa peldētāju niezi, nespēj izurbties cauri cilvēka ādai atšķirībā no siltākos ūdeņos mītošajām sugām, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja Veselības inspekcijas (VI) Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis, ziņo portāls "LSM.lv".
 
17.mai
Starptautiskajā Hipertensijas dienā kardiologi atgādina par augsta asinsspiediena riskiem un mudina pārbaudīt asinsspiedienu. Latvijā paaugstināts asinsspiediens ir vismaz trešdaļai iedzīvotāju, un tas ir ļoti nozīmīgs sirds un asinsvadu slimību riska faktors.
 
16.mai
Pieprasot palielināt mediķu atalgojumu, Latvijas Veselības un sociālo aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) plāno pieteikt Veselības ministrijai (VM) streiku, sacīja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.
 
16.mai
Brīvdienas Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās samazinājās no 195 līdz 189, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotā informācija.
 
16.mai
Latvija atpaliek no Igaunijas un Lietuvas, un pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm attiecībā uz inovatīvu terapiju pieejamību. Tikai pēdējos gados ir novērojami nelieli uzlabojumi, secināts Amerikas Tirdzniecības palātas sadarbībā ar ekspertiem veiktajā pētījumā par ilgtspējīgu, efektīvu un taisnīgu veselības aprūpi.
 
16.mai
Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un dzīvei ārpus aprūpes institūcijām atbalsta vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju, liecina Labklājības ministrijas pētījums. Viens no pasākumiem, kā cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem varētu dzīvot sabiedrībā, ir deinstitucionalizācija, tomēr dati rāda, ka sabiedrībā zināšanas un izpratne par to, ko tas nozīmē, pēdējos gados pat ir samazinājusies.
 

Komentētākie