Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardVeselība

Tikko ir pieņemts 2023. gada valsts budžets, bet daudzas tā apspriešanas laikā iezīmētās problēmas palikušas bez risinājuma. Pastāvīgi tiek runāts par akūtu medicīnas darbinieku trūkumu, un tā ir taisnība. Cīņa par veselības aprūpes darbiniekiem ir ļoti asa, mums nākas konkurēt ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā līmenī. Ikviens veselības aprūpes iestādes vadītājs ir spiests meklēt arvien jaunus veidus kā piesaistīt nepieciešamos darbiniekus un nodrošināt sekmīgu slimnīcas darbu.
Vakar, 12:45 Valts Ābols
Šodien norit Latvijā pirmais sarunu forums par hospisa aprūpi, aktualizējot mūsu valstī aktuālu un joprojām neatrisinātu jautājumu par tiesībām uz cieņpilnu nāvi. Par situāciju Latvijā, hospisa idejas attīstību, problēmjautājumiem Neatkarīgās Rīta Avīzes saruna ar sociālā uzņēmuma “Hospiss Māja” valdes locekli Žaneti Jansoni.
Vakar, 9:12 Inga Paparde
Problēmas veselības aprūpē ir daudz dziļākas un komplicētākas nekā varētu šķist, bet pretestība risinājumiem no dažādām pusēm ir ļoti liela, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda veselības ministre Līga Meņģelsone, kura darbam deleģēta no "Apvienotā saraksta".
Vakar, 8:50 Ziņu aģentūra LETA
Ātrās ēdināšanas restorānu tīkla "McDonald's" pagājušā gada labdarības akcijā savākti ziedojumi vairāk nekā 72 600 eiro apmērā "Ronald McDonald House Charities Latvija" bērnu veselības aprūpes programmai, vēsta "McDonald's" pārstāvji.
21.mar Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Samazinoties saslimstības rādītājiem, kā arī rūpējoties par pacientu un viņu tuvinieku labsajūtu, no šodienas slimnīcā Ventspilī un tās filiālē Talsos konkrētos laikos atļauti pacientu apmeklējumi, informē slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Bileskalne.
20.mar Portāls nra.lv
Veselības inspekcija (VI) plāno veikt plašāku auditu onkoloģijā, intervijā aģentūrai LETA sacīja iestādes vadītāja Anita Slokenberga, piebilstot, ka pagaidām neko konkrētāku vēl nevēlas paust.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Lielākajai daļai pieaugušo psihiskās saslimšanas sākas līdz 25 gadu vecumam- trešdaļa bērnu tās piedzīvo līdz 14 gadiem, teju puse - līdz 18. Depresija, trauksme un uzvedības traucējumi ir starp vadošajiem sliktas veselības un invaliditātes cēloņiem pusaudžu vecumā.
19.mar Portāls nra.lv
Veselības ministrija (VM) izstrādājusi grozījumus Vakcinācijas noteikumos, kas paredz 2023.gadā no valsts budžeta līdzekļiem nodrošināt vakcināciju pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV) arī 12 līdz 17 gadus veciem zēniem.
18.mar Ziņu aģentūra LETA
Pērn Rīgas Dzemdību namā samazinājies pacienšu skaits, kurām nepieciešama dzemdību palīdzība, liecina iestādes 2022.gada neauditētā pārskata dati.
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Vienkāršākais un efektīvākais radona koncentrācijas samazināšanas veids ir regulāra telpas vēdināšana, tādējādi samazinot gaisa fizikālo, ķīmisko un bioloģisko faktoru iedarbības pakāpi uz cilvēku iekštelpās, skaidro Veselības inspekcijā (VI), komentējot Alojas bērnudārza "Auseklītis" slēgšanu teju sešus gadus pēc paaugstinātas radona gāzes koncentrācijas atklāšanas.
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Saslimstība ar gripu Latvijā visbiežāk novērota Daugavpilī un Ventspilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Visgarākās rindas valstī ir uz oftalmoloģijas pakalpojumiem dienas stacionārā un psihoterapeita pakalpojumiem, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Nedēļā no 6.marta līdz 12.martam jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 15%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Ārstniecības procesā konkrēta pacienta vai visu slimnīcā esošo pacientu interesēs var tikt noteikti tuvinieku apmeklējumu ierobežojumi, īpaši epidemioloģiskās drošības nolūkos, skaidro Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāja Ineta Rezevska.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu neizsludināt iedzīvotāju veselību apdraudošu likumu "Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam", vēsta asociācijas viceprezidents Ainis Dzalbs.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Nepietiekamā finansējuma un lielās slodzes dēļ visā veselības nozarē noskaņojums ir diezgan depresīvs, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Primārajai veselības aprūpei nav resursu, lai tiktu galā ar pacientu pieplūdumu, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas (LLĢA) viceprezidents, ģimenes ārsts Ainis Dzalbs.
14.mar Ziņu aģentūra LETA