Veselība

Latvijā pārāk vēlu diagnosticē 1.tipa cukura diabētu bērniem
13:42
Vakar, 14:56
Laboratorijā apstiprināts šosezon pirmais gripas saslimšanas gadījums, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.
 
Vakar, 12:07
Latvijā normatīvajos aktos atļautie maksimālie zāļu piecenojumi, ko zāļu lieltirgotavas un aptiekas var noteikt ražotāja zāļu cenai, kā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN), ir ievērojami augstāki nekā Lietuvā un Igaunijā. Tādejādi mūsu valsts iedzīvotāji par zālēm aptiekā maksā būtiski vairāk nekā mūsu kaimiņvalstīs, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) aprēķini.
 
Vakar, 11:02
Katru gadu no 12. – 18. novembrim Pasaules Veselības organizācija, rīkojot dažādus pasākumus, aktualizē ar antibiotiku rezistenci saistītus jautājumus. Šī gada galvenais aicinājums ir nosargāt šos ļoti vērtīgos medikamentus, jo nepareiza to lietošana apdraud ārstēšanas iespējas nākotnē. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca atgādina par vairākiem pamatprincipiem, kas būtu katram jāatceras pirms šo medikamentu lietošanas.
 
10.nov
Pētot pircēju iepirkšanās paradumus, redzams, ka iedzīvotāji izteikti vairāk izvēlas iegādāties sezonālos produktus, piemēram, dārzeņus un augļus. Nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati par 2018. gada otro ceturksni liecina, ka 30,2% iedzīvotāju izvēlas sezonālos produktus, kas ir par 3,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.
 
10.nov
Tik nepatīkamais klepus un sāpošs kakls, ar ko daudzi no mums saskaras rudens un ziemas periodā, bieži var izrādīties kas tāds, ar ko tikt galā nav nemaz tik vienkārši. Kādi ir galvenie iemesli sāpošam kaklam un klepum un kā tikt ar tiem galā, savos ieteikumos dalās farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
9.nov
Pastāv uzskats, ka augļu un dārzeņu iekļaušana ēdienkartē rudenī un ziemā ir dārgs prieks. Lai lauztu šo stereotipu, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā neaizmirst par pieciem vērtīgiem augļiem un dārzeņiem, kas ir ne tikai veselīgi, bet arī ļoti lēti.
 
9.nov
Gadiem ritot, organisms noveco, un tā sekas var būt jūtamas visdažādākajos veidos – kādam samazinās imūnsistēmas pretošanās spējas, citam pavājinās redze, zūd dzirdes asums, vēl kādam pavājinās atmiņa. Taču procesu ātrumu var būtiski samazināt, bet dzīves kvalitāti un ilgumu pagarināt, ieviešot ikdienā veselīgus paradumus. Ar padomiem, kā senioriem uzturēt možu garu un labu pašsajūtu, dalās sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
9.nov
Kaut arī joprojām nav skaidras atbildes, kādēļ cilvēku organismā attīstās ļaundabīgās šūnas, viena atziņa ieguvusi vienprātību speciālistu lokā - vairāk nekā pusi saslimšanu ar vēzi izraisa nepareizs dzīves veids, nepiemēroti darba apstākļi un uzturs!
 
9.nov
Zāļu drošuma pārbaudes jeb verifikācijas sistēmas ieviešanas dēļ zāles noteikti kļūs dārgākas, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas zāļu ražotāja "Grindeks" valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.
 
9.nov
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes diennaktī izbrauc uz tūkstoš izsaukumiem visā Latvijā – puse no visiem izsaukumiem nav neatliekami – pacienta veselībai vai dzīvībai briesmas nedraud. Dienesta mediķi cenšas pievērst sabiedrības uzmanību tam, kas īsti ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests, un aicina aizdomāties par to, ka tik daudzos gadījumos brigādēm jābrauc uz izsaukumiem, kur pacientiem būtu bijis jāvēršas pie ģimenes ārsta, jo var kādreiz gadīties situācija, ka uz kritisku izsaukumu iznāk kavēties... Tajā pašā laikā iedzīvotāji ir neapmierināti, ja par nepamatotu brigādes izsaukšanu viņiem ar tiek piestādīts rēķins.
 
8.nov
Šodien, 8.novembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Veselības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*, kuru mērķis ir paplašināt vakcinācijas kalendāru un vakcinējamo personu loku. Plānots, ka valsts pilnībā apmaksās pretgripas vakcīnu grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam.
 
8.nov
Katrs otrais pieaugušais pacients nezina, ka viņam ir diabēts, informēja Latvijas Diabēta federācijas (LDF) prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane.
 
8.nov
Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā Gaiļezers atklāta mākslinieka Alekseja Aļifanova izstāde Es un MS, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības, īpaši jauno cilvēku, uzmanību multiplajai sklerozei.
 
8.nov
Vakar Rīgā 27 gadus vecs vīrietis guva plašus ķermeņa apdegumus ugunsgrēkā, kuru radīja uzsprādzis un aizdedzies gludeklis, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Rudzīte.
 
8.nov
Šonedēļ Latvijā viesojas Eiropas Komisijas eksperti, lai pārrunātu jautājumus par sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu un deinstitucionalizācijas procesa virzību.
 
8.nov
Pateicoties biedrībai Pro Futuro un Latvijas Disleksijas biedrībai, Latvijā cilvēki ir uzzinājuši par disleksiju, uzzinājuši par bērniem, kuriem ir disleksija vai līdzīgi mācīšanās traucējumi un kuri tāpat kā citi bērni vēlas mācīties un iegūt zināšanas. Latvijas Disleksijas biedrības organizētā Izcilības balva skolēniem ar disleksiju ir iespēja arī mums atgādināt, kas ir disleksija un kāpēc par to jārunā ne tikai šaurā ģimenes lokā, bet publiski.
 
8.nov
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) radiologiem izdevies panākt samazinātas starojuma devas radioloģiskajos izmeklējumos bērniem, tādējādi kļūstot par pirmo valsti Eiropā, kura sasniegusi tik labus un bērniem drošus rezultātus, norādīja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.