Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardVeselība

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās valdības un Veselības ministrijas (VM) virzītos grozījumus Pacientu tiesību likumā, kas paredz stiprināt pacientu tiesību aizsardzību.
Vakar, 17:00 Ziņu aģentūra LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā šodien ar labdarības projekta "M-Help.com" organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti 16 Ukrainas karā smagi cietušie, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
Vakar, 13:38 Ziņu aģentūra LETA
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā jau sesto reizi ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti 16 Ukrainas karā smagi cietušie, vēsta Ilga Namniece, preses sekretāre.
Vakar, 13:22 Portāls nra.lv
Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) šodien plkst.15 notiks Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) rīkots veselības aprūpei veltīts pasākums "Inovācijas kā ilgmūžības dzinējspēks", aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.
Vakar, 12:00 Ziņu aģentūra LETA
Onkoloģija ir viena no Veselības ministrijas prioritātēm, tāpēc ministrija par ļoti vērtīgu uzskata Valsts kontroles (VK) veikto izvērtējumu, secinājumus un ieteikumus, kas vērsti uz agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu, pacientiem nepieciešamo zāļu pieejamību un sabiedrības veselību kopumā. Daļa no VK ieteikumiem, kas šodien publicēti un kas ietverti revīzijas ziņojumā, jau šobrīd tiek īstenoti.
20.sep Portāls nra.lv
Pēc revīzijas secināms, ka Veselības ministrijas (VM) īstenotie pasākumi nenodrošina agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu un pacientiem nepieciešamo zāļu kompensāciju. Tam ir būtiska ietekme uz Latvijas sabiedrības veselības rādītājiem, kas ilgstoši neuzlabojas, lai gan šī veselības aprūpes joma valstī ir viena no prioritātēm, secina Valsts kontrole.
20.sep Portāls nra.lv
Latvijas Bērnu Atbalsta fonds (LBAF) aicina rīdzinieku ģimenes, kurās aug bērns ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, pieteikties un apmeklēt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu "Ceļš pie sevis", aģentūru LETA informēja pakalpojuma vadītāja Elīna Lejiņa-Kairiša.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Rēzeknes slimnīcā atklāta jauna Infekcijas slimību nodaļa, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Pēdējo septiņu gadu laikā finansējuma apjoms onkoloģijas jomai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro, 2023.gadā sasniedzot 163,6 miljonus, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien padomes sēdē lems par tālākajām darbībām veselības nozares nepietiekamā finansējuma risināšanai.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieaug, tomēr situācija nav satraucoša, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Larisa Savrasova.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Reto slimību zāļu kompensācijas sistēmā Latvijā nav nodrošināta vienlīdzīga attieksme pret visām diagnozēm un visiem pacientiem, tādēļ miastēnijas pacientu organizācija ir vērsusies pie tiesībsarga, aicinot izvērtēt situāciju reto slimību medikamentu apmaksas jomā un novērst nevienlīdzīgo attieksmi un diskrimināciju, aģentūru LETA informēja biedrības "Motus Vita" Miastēnijas projekta vadītāja Marija Krūmiņa.
18.sep Ziņu aģentūra LETA
No šodienas līdz 18.oktobrim sūtījumu piegādes uzņēmums "Omniva" sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS) un Bērnu slimnīcas fondu īstenos akciju "Sūti drosmi ar Omniva", lai palīdzētu vākt ziedojumus - rotaļlietas - pacientu pieredzes uzlabošanas iniciatīvai "Drosmes kastes", aģentūru LETA informēja Bērnu slimnīcas fonda projektu vadītāja Linda Berķe-Berga.
18.sep Ziņu aģentūra LETA
Pagājušajā nedēļā, no 11.septembra līdz 17.septembrim, konstatētas 122 Covid-19 inficētas personas, kas ir par 32 gadījumiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
18.sep Ziņu aģentūra LETA
Pēdējo septiņu gadu laikā finansējuma apjoms onkoloģijas jomai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro, 2023.gadā sasniedzot 163,6 miljonus. Tas ļāvis veikt virkni uzlabojumu valsts apmaksātajā veselības aprūpē - onkoloģisko saslimšanu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā, kā arī onkoloģijas pacientu paliatīvajā aprūpē. Būtiski uzlabojumi īstenoti arī kompensējamo zāļu pieejamības nodrošināšanā, informē Nacionālais veselības dienests (NVD), vēsta Sintija Gulbe, Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece.
18.sep Portāls nra.lv
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) nav apmierināta ar jaunās valdības deklarācijā iekļauto ieceri saglabāt valsts finansējumu veselības aprūpei pašreizējā līmenī, proti, 12% apmērā no Latvijas valsts budžeta pamatfunkciju izdevumiem, aģentūru LETA informēja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte.
18.sep Ziņu aģentūra LETA
No nākamā gada laboratorijas gaida lielas izmaiņas. Būtiskākā – no 1. janvāra valsts apmaksātas analīzes veiks tikai ar elektronisku ārsta nosūtījumu, vēsta lsm.lv.
16.sep Portāls nra.lv, LETA