Veselība

Draugs sāpošiem muskuļiem un locītavām – kā ķermenim palīdz teipošana?
11:30 1
20.sep
Ko tas nozīmē – neaizstājamās taukskābes? Atbilde ir vienkārša: proti, organisms pats tās nesintezē, tādēļ šīs taukskābes ir jāuzņem no ārpuses, ar uzturu. Dažkārt pat sabalansēts, ar mīlestību gatavots ēdiens organismam nevar dot to, ko sniedz kvalitatīvs uztura bagātinātājs. Viens no spilgtākajiem piemēriem šajā ziņā ir zivju eļļa, kuru lietojam, lai pietiekamā daudzumā uzņemtu omega-3 taukskābes.
 
20.sep
Latvijā ar leikēmiju – ļaundabīgu audzēju, kurš veidojas kaulu smadzenēs – ik gadu no jauna saslimst vairāk nekā 600 cilvēku, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Sabiedrības uzmanību šai nopietnajai slimībai Leikēmijas mēneša laikā pievērš Rīgā, Kronvalda parkā, notiekošā akcija – vairāki desmiti sarkanu lietussargu, kas visā pasaulē ir pazīstami kā asins vēža simbols.
 
20.sep
Muguras veselības problēmas neizveidojas vienā dienā, tās attīstās pakāpeniski, atzīst Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri ergoterapeites Elza Sebre un Zane Liepiņa. Publicējam viņu sagatavotās atbildes uz Neatkarīgās jautājumiem par to, kā dažāda vecuma cilvēkiem rūpēties par muguras veselību ikdienā, lai problēmas nerastos, un ko darīt, ja tās tomēr piemeklējušas.
 
19.sep
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" šodien uzsākta iedzīvotāju vakcinācija pret gripu, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas speciāliste Aija Lietiņa.
 
19.sep
Arvien biežāk medijos parādās jauni apstiprinājumi tam, ka vientulība var nodarīt nopietnu kaitējumu cilvēku veselībai. Uzreiz jāpaskaidro: vientulība nav tas pats, kas vienatne. «Ja cilvēks ir vienpatnis, tas vēl nenozīmē, ka viņš ir vientuļš,» saka psihiatre Lada Stoligvo. «Vientulība ir ļoti subjektīva sajūta, kas nav līdzīga citām, tas ir unikāls individuāls pārdzīvojums, īpašs pašuztveres veids.
 
18.sep
No vairāk nekā simt kompensējamo zāļu sarakstā esošiem medikamentiem zāļu ražotāji nolēmuši samazināt cenu 83 medikamentiem, taču divi medikamenti oktobrī tiks izsvītroti no šī saraksta. Tāpat uz jautājuma zīmes ir vēl vismaz 30 medikamenti, par kuru cenu nav panākta vienošanās, proti, zāļu ražotāji nav informējuši – vai un par cik procentiem gatavi samazināt cenu, lai izpildītu Veselības ministrijas noteikumus, kuri stājas spēkā jau šoruden.
 
17.sep
No 1.oktobra tiks atcelti līdzšinējie pacientu ar HIV ārstēšanas ierobežojumi, šodien pēc tikšanās ar HIV un C hepatīta pacientu biedrību pārstāvjiem sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
17.sep
No 1.oktobra cenu par 20% samazinās 83 dārgajiem kompensējamajiem medikamentiem, bet divi pametīs valsts kompensējamo zāļu sarakstu, šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
17.sep
Vienīgā staru terapijas iekārta – lineārais paātrinātājs –, ko izmanto vēža pacientu ārstēšanā, Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas klīnikā pašlaik ir remontā, un šī nav pirmā reize šogad, kad iekārta salūzusi. Lai gan ieteicamais šādu iekārtu izmantošanas laiks ir astoņi līdz desmit gadu, Stradiņa slimnīcas iekārta nokalpojusi vairāk nekā desmit gadu, taču, tā kā citas staru iekārtas slimnīcā vienkārši nav un pacientus atstāt bez ārstēšanas nevar, tā reizi ceturksnī labota ar cerību, ka kādu laiku vēl spēs pacientiem palīdzēt.
 
16.sep
Latvijā varētu attīstīt ķirurģijā speciālu jomu, kurā apmācītu strādāt ar militāriem ievainojumiem,sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
16.sep
Diemžēl stress ir kļuvis par mūsu ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Paši reizēm saprotam, kad ir par daudz un ka stress var izraisīt nopietnas negatīvas sekas. Tomēr kā stresu izjūt bērni, īpaši tagad, septembrī, atgriežoties mācību iestādēs? Ko vecāki var darīt, lai palīdzētu pārvarēt stresa situācijas gan bērniem, gan sev pašiem? Par šiem daudziem un citiem būtiskiem ar stresu saistītajiem jautājumiem BENU Aptiekas rīkotajā diskusijā sprieda veselības jomas speciālisti.
 
16.sep
Ikdienā nākas sastapties ar vecākiem, kuriem nav skaidrs, cik tad īsti reizes gadā bērniem būtu vēlams veikt redzes pārbaudi. Kur to labāk veikt? Neskaidrību ir daudz. Ir svarīgi saņemt atbildes, jo nerūpējoties par bērnu redzes veselību jau agrā bērnībā, tas var radīt problēmas nākotnē - īpaši jau skolas laikā, kad slodze acīm palielinās vairākkārt.
 
16.sep
Turpinoties vasarīgajam laikam, ko cilvēki aktīvi izmanto, strādājot dārzā un veicot remonta darbus, strauju darba apjoma pieaugumu ir piedzīvojuši Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mikroķirurgi. Vienas dežūras laikā ķirurģiskā palīdzība pēc dažādām ekstremitāšu traumām ir bijusi nepieciešama 11 pacientiem ierasto trīs četru operāciju vietā.
 
15.sep
Jau šajā rudenī daudzi mazuļi sāks apmeklēt kādu sporta sekciju, taču vecākiem daudz kas jāņem vērā, pirms viņi izvēlas sporta veidu, ar kuru nodarbosies bērns. Kā liecina sporta zīmola 4F aptauja, 76% vecāku vedīs bērnus uz to sporta sekciju, kas interesē viņus pašus, un tikai 6% vispirms konsultēsies ar pediatru, kurš sporta veids vislabāk piemērots viņu mazulim. Tomēr pediatri uzskata, ka katrā vecumā jāattīsta atšķirīgas fiziskās prasmes un jākonsultējas ar ārstu, ja bērnam ir hroniskas saslimšanas.
 
15.sep
Lai gan regulāri tiek izgudrotas arvien jaunas diētas, kas sola ātru un vieglu rezultātu, un šķietami tās ir iecienījuši daudzi, Latvijā diētu popularitāte mazinās, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Dati rāda, ka Latvijā vien katrs sestais iedzīvotājs mēdz ieturēt diētu. Turklāt, ja 2016. gadā diētas mēdza ieturēt teju piektdaļa (18 %) aptaujāto, tad 2017. gadā – par procentu mazāk jeb 17 %, un šogad tie ir 16 %.
 
15.sep
Kad veselības problēmas ir akūtas, cilvēks iet pie ārsta. Tomēr ar ilgstošākām veselības problēmām nereti jāstrādā pie dažādiem terapeitiem - fizioterapeita, psihoterapeita un citiem. Pasaulē un Latvijā arvien lielāku popularitāti iemanto kanisterapija - īpaša terapija ar apmācītiem suņiem. Šādus suņus varēs sastapt arī 22. septembrī Dino Zoo Pasaulē, Krasta ielā 52, Sporta dienā “Tu neesi viens” - cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes locekļiem. Tajā divas sertificētas kanisterapijas specialists - Līga Olekte un Vladislava Akimova - ar saviem četrkājainajiem palīgiem gan vadīs bezmaksas nodarbības, gan lasīs lekcijas.
 
14.sep
Iemeslu, kādēļ cilvēkam var būt slikta elpa jeb halitoze, ir daudz, tomēr tieši izvairīšanās un nevēlēšanās runāt par tās cēloņiem un sekām parasti ievērojami saasina šo problēmu. Pirmajā mirklī slikta elpa visbiežāk asociējas ar mutes dobuma problēmām, taču nepatīkama izelpa var būt kā viens no simptomiem arī citām nopietnākām saslimšanām. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte skaidro, kādēļ mēdz būt slikta elpa, kā pēc izelpas aromāta var noteikt iespējamās veselības problēmas un kā rīkoties, lai atbrīvotos no šīs nepatīkamās parādības.
 
14.sep
Ik rudeni Latvijas purvos ienākas bagātīga dzērveņu raža. Mūsu senči šīs ogas uzturā un medicīnā izmantojuši gadsimtiem ilgi – tāpat kā Ziemeļamerikas indiāņi, skandināvi un citi Zemes ziemeļu puslodes iemītnieki. Taču vai tikpat bieži atceramies par dzērveņu izcilajām īpašībām skaistumkopšanā? STENDERS Attīsības ķīmiķe Jūlija Kuzņecova iesaka šīs rudens ogas iekļaut arī savā skaistumkopšanas līdzekļu klāstā.