Veselība

Kā izvairīties no smagām mugurkaula traumām?
11:02
Vakar, 12:03
Ziemeļeiropā UV starojuma aktivitāte ir tikpat spēcīga kā Vidusjūras zemēs. Nemaz nav nepieciešams ceļot, lai nopietni kaitētu acu un ādas veselībai. Pētījumā pierādīts, ka tieši ziemeļeiropiešiem piemīt netikums aizmirst par aizsardzību esot saulē. Bioloģiski ziemeļeiropiešu āda nav adaptējusies tik lielai saules intensitātei, tāpēc cilvēki sevi un savu veselību pakļauj nopietnam riskam.
 
Vakar, 10:59
Norvik Bankas veiktā aptauja* atklāj, ka 84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana. Gandrīz puse (49%) iedzīvotāju medicīnas izdevumiem pēdējo trīs mēnešu laikā tērējuši līdz 50 eiro, 18% šie izdevumi bijuši robežās no 50 līdz 100 eiro, bet katram desmitajam (12%) – pat pārsnieguši 100 eiro. Raugoties uz lielajiem izdevumiem par veselības aprūpi, vairāk nekā trešdaļa aptaujāto būtu interesēti paši iegādāties veselības apdrošināšanu (34%).
 
Vakar, 10:22
Vasaras pilnbriedā ir iespēja baudīt sauli, ūdens priekus, D vitamīnu un dažādus sezonālus gardumus. Tomēr atpūtas un vasaras labumu ķeršanas iespaidā var gadīties piemirst par veselību. Pat atvēsinoši dzērieni vakaros vai spirdzinoši kokteiļi draugu lokā var novest pie nevēlamām, bet prognozējamām veselības problēmām. Par to, kam jāpievērš uzmanība, veidojot savu vasaras ēdienkarti, vairāk stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.
 
Vakar, 8:30
Neatkarīgi no tā, vai atrodies pie dabas, festivālā, ekskursijā vai ceļojumā, sviestmaizes ir neaizstājams veids, kā ātri remdināt izsalkumu un iegūt enerģijas devu visai dienai. Uztura speciāliste Ksenija Andrijanova, grāmatu autore un pavāre Linda Vilmansone-Virbule un maizes ražotājs “Latvijas Maiznieks” dalās ar saviem ieteikumiem par to, kā līdzi paņemtās maizītes saglabāt svaigas un garšīgas pat karstā vasaras dienā.
 
20.jūl
Bez saules iedeguma un silto vakaru baudīšanas ģimenes vai draugu lokā, vasaras pilnbriedā karstums ne vien apgrūtina ķermeni ar pastiprinātu svīšanu, bet arī citām izmaiņām ķermeņa kopšanā un veselības uzturēšanā. Šajā laikā ķermenim nepieciešama papildu attīrīšana, mitrināšana, barošana un aizsardzība. Vairāk par to, kā rūpēties par savu ķermeni vasaras sezonā ar vienkāršām tautas metodēm, stāsta “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.
 
19.jūl
Parādījies jauns pretendents uz superprodukta lomu – tas ir avokado kauliņš. Kamēr uztura speciālisti un nespeciālisti diskutē par to, vai avokado sēklas ir ēdamas vai drīzāk indīgas, tās jau nākušas modē un tiek gatavotas dažādos veidos, stāsta EatSipTrip.
 
19.jūl
Ko darīt, ja garastāvoklis drūms un ir maz ticams, ka tūlīt sekos kāds priecīgs notikums, kas ļaus sasparoties, lai ātri un viegli paveiktu dienišķos darbus?
 
19.jūl
Hipnoze daudziem cilvēkiem arī mūsu gadu tūkstotī šķiet apvīta ar maģisku auru, gan intriģējoša, gan zināmā mērā biedējoša. Psihoterapijas speciālistam, kurš praktizē hipnopsihoterapiju, arvien jābūt gatavam kliedēt šo iesīkstējušo priekšstatu. «Savā profesijā nepārtraukti cīnāmies, lai mūs nekādā veidā nesaistītu ar mistiku un maģiju. Pērn pēdējā Eiropas Hipnozes biedrības kongresā tika prezentēti desmitiem svaigu neirozinātnes pētījumu par to, kā hipnoze maina smadzeņu darbību – beidzot ir iespēja maksimāli pierādīt zinātniskā līmenī to, kas jau bija zināms empīriski,» saka hipnopsihoterapeits Edgars Skrodelis.
 
19.jūl
Lai dažādas veselības likstas netraucētu baudīt mūziku, mākslu un lielisko Positivus festivāla atmosfēru, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina festivāla apmeklētājus domāt un rūpēties par savu veselību.
 
19.jūl
Pārsauļošanās ir daudz kaitīgāka, nekā savulaik uzskatījām. Tie, kuri šodien brieduma gados, auga ar domu, ka iedegums ir veselīgs. Sākt vasaras sezonu ar pludmalē nocepinātu sarkanu ādu bija teju vai norma un šķita – kas tur liels, ja saule nedaudz pierauj, tas pāries un āda pieradīs. Šodien noskaidrots, ka āda ne vien nepierod, bet arī nepiedod šādus pāridarījumus.
 
18.jūl
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz donorus asinis ziedot arī atvaļinājumu laikā, šoreiz īpaši atsaucoties 0 un A rēzus pozitīvās un negatīvās asins grupas donorus.
 
18.jūl
Latvija vēl gadu dzīvos bez dzimumšūnu donoru reģistra, jo saskaņā ar Seksuālās un reproduktīvās veselības likumu un Ministru kabineta noteikumiem šim reģistram jāsāk darbs nākamā gada 1. jūlijā.
 
18.jūl
Lai arī brilles izrakstījis acu ārsts un tās obligāti jānēsā gan skolā, gan mājās, jo konstatēti redzes traucējumi, valsts briļļu iegādi bērniem neapmaksā.
 
17.jūl
Lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.
 
17.jūl
Bērnu slimnīcas Vecāku padome aicina labklājības ministru Jāni Reiru vēlreiz pārdomāt Labklājības ministrijas izstrādātos grozījumus par slimības apdrošināšanu, lai to pieņemšana nepasliktinātu ilgstoši smagi slimu bērnu ģimeņu finansiālo stāvokli.
 
16.jūl
Veselības jomas nevalstisko organizāciju iniciatīvas grupa aicina pacientu biedrības iesaistīties sadarbības platformas izveidē, kuras mērķis būs informācijas apmaiņas nodrošināšana par veselības aprūpes politikas jautājumiem, Neatkarīgajai pastāstīja Latvijas Reto slimību alianses prezidente un Latvijas Hemofilijas biedrības vadītāja Baiba Ziemele.
 
15.jūl
Līdz ar karstumu virs Latvijas gaidāms nedaudz plānāks ozona slānis, attiecīgi zemi sasniegs intensīvāks ultravioletais starojums nekā parasti vasaras otrajā pusē, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes informācija.
 
15.jūl
Ir ogu laiks - tirgus letes pilnas gatavām ogām katrai gaumei. Nevienam nav noslēpums, ka svaigās dabas veltes ir bagātas ar mums tik nepieciešamajiem vitamīniem un tagad ir īstais laiks, lai to izmantotu sava organisma stiprināšanai. Taču - cik daudz ogu ieteicams apēst un ko vērtīgu tās sniedz mūsu organismam? Kuros gadījumos ogu patēriņu tomēr ieteicams ierobežot? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.