Veselība

Vakar, 16:21
Aizvadītajā diennaktī kopējais Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās sarucis no 761 līdz 760 gadījumiem, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
Vakar, 13:31
Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 25 893 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 9087 jauni koronavīrusa gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
Vakar, 12:32
“Neatkarīgā” vaicā Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” valdes priekšsēdētājai Andai Nullei.
 
Vakar, 12:09
Ģimenes ārste Līga Kozlovska kanāla TV24 Speciālizlaidumā atklājusi, kā atpazīt omikronu.
 
Vakar, 11:44
Dzemdes mioma ir viens no visbiežāk sastopamajiem labdabīgajiem dzemdes veidojumiem sievietēm – ar to saskaras vidēji līdz 40 procentiem sieviešu reproduktīvajā vecumā, tomēr joprojām sievietēm valsts piedāvā apmaksāt tikai radikālu ķirurģisku šīs slimības ārstēšanu. Vecāku organizācija “Māmiņu klubs” un Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija aicina valdību iekļaut medikamentus dzemdes miomas simptomu mazināšanai valsts kompensējamo zāļu sarakstā.
 
Vakar, 10:55
Jau vairākus gadu desmitus ir zinātniski pierādīts, ka smēķēšana nogalina! Fakts! Jo vairāk valstī smēķētāju, jo slimāka sabiedrība kopumā un valstij lielāki izdevumi veselības aprūpes sistēmā! Fakts! Ir valstis, kas aktīvi meklē iespējas mazināt smēķētāju skaitu, lai iegūtu veselāku sabiedrību kopumā un samazinātu izdevumus veselības aprūpei. Ko mēs redzam Latvijā?
 
Vakar, 9:00
Pēdējos gados medicīniskās rehabilitācijas jomā ir sperti nozīmīgi soļi, ko palīdzējis izdarīt ir gan palielinātais valsts finansējums, gan slimnīcu aizvien lielāka uzmanības pievēršana pacientu rehabilitācijai, ne tikai ārstēšanai un dzīvībai bīstamo situāciju novēršanai.
 
Vakar, 8:54
Ņemot vērā pieprasījuma kritumu, vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojuma sniedzēji vairs gandrīz nepasūta "Johnson & Johnson" ("Janssen") vakcīnu, ceturtdien TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.
 
Vakar, 8:33
Cik vienkārši būtu nodrošināt organismam visas vajadzīgās uzturvielas, ja katra no tām kalpotu tikai vienam konkrētam mērķim. Tad mēs zinātu – šis ir sirdij, tas – acīm, tas – gremošanai un tā joprojām. Taču vitamīni un minerālvielas ir “komandas spēlētāji”. Ja kāda izrādās par maz vai par daudz, tas var jūtami ietekmēt kopējo sniegumu. Viena no organismam nepieciešamajām vielām ir mikroelements selēns, kurš piedalās vairāk nekā 100 dažādās norisēs mūsu organismā.
 
Vakar, 5:30
Lai arī reģistrēto gripas saslimšanas gadījumu pašlaik nav daudz – kopumā nedēļas laikā saslimuši 12 pacientu Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Rīgā, Slimību profilakses un kontroles centrs, analizējot šīs ziemas un pagājušās gripas sezonas datus, norāda, ka gripas saslimšanas pacēlums sagaidāms februārī.
 
Vakar, 4:30
"The BalanceLife" savā Facebook lapā publicējis trīs stiepšanās vingrojumus, kas palīdz mazināt stresu un spriedzi pirms naktsmiera.
 
26.jan
Saskaņā ar oficiālo statistiku, kopš gada sākuma mirstība no sirds un asinsvadu slimībām Latvijā pieaugusi par gandrīz 9%. No 2021. gada janvāra līdz oktobrim no sirds un asinsvadu slimībām miruši par 1294 cilvēkiem vairāk nekā 2020. gada attiecīgajā periodā. Kā riskam pakļautajiem cilvēkiem pandēmijas laikā pēc iespējas labāk pasargāt sevi? Kam pievērst īpašu uzmanību?
 
26.jan
Covid-19 omikrona paveida dēļ ārsti slimnīcās visvairāk uztraucas par hroniskiem pacientiem. Viņi novērojuši, ka saslimšana ar omikrona paveidu nevis noved pie smagiem plaušu bojājumiem, bet gan dažu dienu laikā saasina esošās slimības, vēsta LTV raidījums "Dienas Ziņas".
 
25.jan
Lai samazinātu Covid-19 testēšanas noslodzi, cilvēki, kuriem inficēšanās ar Covid-19 būs noteikta ar antigēna testu, pēc izslimošanas varēs neveikt skrīninga testēšanu 60 dienas pēc inficēšanās noteikšanas un neievērot mājas karantīnu, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi.
 
25.jan
Pirmdien Latvijā konstatēti 6097 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par 15 inficētu personu nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
25.jan
Vakcinācijas procesa koordinators, epidemiologs Ņikita Trojanskis kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" modelēja iespējamās prognozes par saslimšanu ar Covid-19.
 
25.jan
Slimnīcas neatliekamās palīdzības punktā pēdējās dienās vidēji dienā palīdzību lūdz 20 līdz 30 Covid-19 pacienti, otrdienas rītā TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.
 
24.jan
Aizvadītajā diennaktī slimnīcās ievietoti 80 pacienti, savukārt 17 izrakstīti, kopējam Covid-19 pacientu skaitam Latvijas slimnīcās sasniedzot 765 gadījumus, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.