Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardVeselība

Kopumā ikgadēju vakcināciju pret Covid-19 sliektos atbalstīt 30% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (jā – 12%, drīzāk jā – 18%), tā secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, janvārī aptaujājot vairāk nekā 1600 respondentu.
28.jan Portāls nra.lv
Latvija līdz šim ziedojusi citām valstīm Covid-19 vakcīnas par daudziem miljoniem eiro, taču cer, ka turpmāk pieteiktajām, bet vēl neiepirktajām vakcīnām paredzēto finansējumu varēs novirzīt citu medikamentu iegādei.
27.jan Inga Paparde
"Dzīvības koks" 2008.gadā pēc Norvēģijas Montebello centra parauga kopā ar vadošajiem onkologiem, psihoterapijas un mākslas terapijas speciālistiem izstrādāja psihosociālās rehabilitācijas programmu onkoloģiskajiem pacientiem.
25.jan Portāls nra.lv
Iepriekšējā nedēļā, no 16.janvāra līdz 22.janvārim, gripas vidējā intensitāte Latvijā palielinājusies. Kopā reģistrēti 502,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 417,2).
25.jan Portāls nra.lv
Aizvadītajā nedēļā, no 16.janvāra līdz 22.janvārim, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 33%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
25.jan Ziņu aģentūra LETA
Imunizācijas valsts padome (IVP) aicina valdību atrast līdzekļus arī zēnu vakcinācijai pret cilvēka papilomas vīrusu (CVP).
23.jan Portāls nra.lv
Eiropas Komisija (EK) un Eiropas zāļu aģentūru vadītāji (HMA), sadarbojoties Zāļu piegādes pārtraukumu un drošuma koordinācijas izpildgrupā (MSSG), seko līdzi un reaģē uz šī brīža antibiotiku piegādes pārtraukumiem Eiropas Savienībā (ES), informē Zāļu valsts aģentūra (ZVA).
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Sarunas par Covid-19 vakcīnu piegāžu līguma nosacījumu izmaiņām ir risināmas Eiropas Komisijas līmenī un dalībvalstis atsevišķi tās panākt nevar, pēc tikšanās ar Latvijas pastāvīgās pārstāves Eiropas Savienībā (ES) vietnieku Mārtiņu Kreitu sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) ir neapmierināta ar finansiālā atbalsta trūkumu primārajai veselības aprūpei šī gada valsts budžeta plānā, tāpēc tā aicina valdību nekavējoties atrisināt šo situāciju, bet, ja tas netiks darīts, sola rīkot protesta akcijas un aicināt kolēģus nepārslēgt līgumu ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Neskatoties uz konfliktsituāciju, visiem RAKUS pacientiem tiek nodrošināta nepieciešamā palīdzība, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Aleksejs Višņakovs.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Janvāra otrajā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir samazinājies par 32,8%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
18.jan Ziņu aģentūra LETA
Vai brīdis pēc gadu mijas ir īstais laiks, lai pievērstos veselīga uztura ieteikumiem? Jā - ir pārliecināti speciālisti, jo tieši tagad daudzi izvērtē savus un ģimenes ieradumus un prātā ir jaunas ar veselību un labāku dzīvi saistītas apņemšanās. Tāpēc sertificētā uztura speciāliste "Veselības centru apvienībā" Anita Baumane un "Mēness aptiekas" farmaceite Linda Fevraļeva atgādina vairākas ar uzturu saistītas veselībai īpaši nozīmīgas patiesības.
18.jan Portāls nra.lv
Veselības ministrija (VM) vēlas, lai kompānijas "Pfizer" ražotās liekās vakcīnas pret Covid-19 tiktu samainītas pret inovatīvajām zālēm onkoloģijai, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.
18.jan Ziņu aģentūra LETA
No trešdienas, 18.janvāra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atceļ izsludināto ārkārtas situāciju dienestā, taču turpinās strādāt ārkārtas reaģēšanas jeb paaugstinātas gatavības režīmā. NMPD Ārkārtas vadības grupa pieņēmusi šādu lēmumu, jo šobrīd situācija ir stabilizējusies, tomēr riski joprojām pastāv un gatavība ir jāsaglabā.
18.jan Portāls nra.lv
Šobrīd Nacionālais veselības dienests (NVD) kopā ar Veselības ministriju (VM) strādā pie tā, lai kritiskās situācijās iestāde varētu papildināt kompensējamo zāļu sarakstu ar kādu jaunu medikamentu, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē informēja NVD Zāļu un medicīnisko ierīču departamenta direktore Signe Bokta.
17.jan Ziņu aģentūra LETA
Kopumā Latvijas slimnīcās šobrīd ārstējas 263 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
16.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību (LVSADA) neapmierina sākotnējais Veselības ministrijas (VM) piedāvājums darba samaksas pieaugumam 27 miljonu eiro apmērā, norādot, ka 2023.gadā veselības aprūpes vajadzībām papildus esot jāpiešķir vismaz 306 miljoni eiro.
16.jan Ziņu aģentūra LETA