Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_downwardVeselība

Nākamajās trīs desmitgadēs paredzamais dzīves ilgums visā pasaulē palielināsies par gandrīz pieciem gadiem vīriešiem un vairāk nekā četriem gadiem sievietēm, prognozē pētnieki.
19.mai Portāls nra.lv
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes. Kuras ir svarīgākās minerālvielas aktīvai vasarai un kā atpazīt, ka organismā minerālvielu trūkst, stāsta BENU aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
19.mai Portāls nra.lv
Vai vienmēr esat noguris neatkarīgi no tā, cik daudz gulējat? Vai jūtaties kašķīgs, kad agri jāceļas? Vai jūs vienmēr esat noguris un nevarat saprast, kāpēc? jautā alar.my.
19.mai Monika Sila
Katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs par savu veselību ikdienā drīzāk nerūpējas vai nerūpējas vispār, savukārt vairāk nekā puse jeb 56% tai pievērš zināmu uzmanību, tomēr dara to neregulāri, liecina "Mana aptieka & Apotheka" jaunākā Veselības indeksa pētījuma dati.
19.mai Ziņu aģentūra LETA
Modernais “Dzintars” ir attīstījies un uzlabojis savus produktus, lai tie būtu dabīgāki, kvalitatīvāki un iemiesotu visjaunākos zinātnes sasniegumus. Visos produktos ir vismaz 95% dabīgo sastāvdaļu.
18.mai Lauma Ozola
Trešdien publicēts jauns Londonas Universitātes pētījums, kas liecina, ka planētai arvien uzkarstot, ekstrēmas temperatūras ietekmē neiroloģiskās slimības.
17.mai Portāls nra.lv
Ēdienkarte var būtiski ietekmēt ilgmūžību. Mēs visi vēlētos nodzīvot līdz 100 gadiem ar labu veselību, taču izdomāt, kā to sasniegt, var būt grūti.
17.mai Marta Magone
Ik gadu 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena, kurā pievēršam uzmanību paaugstināta asinsspiediena profilaksei un dzīvesveidam, kas samazina tā risku.
17.mai SADARBĪBAS PROJEKTS
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) jaundzimušo aprūpes nodaļā uzsāktas padziļinātas dzirdes pārbaudes ar jaunu iekārtu, kas ir papildinājums jau esošajam dzirdes skrīningam, aģentūru LETA informēja BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Nav nekas neparasts, ja sunim pamanāt ērces. Šie nepatīkamie parazīti ļoti prasmīgi pieķeras suņa kažokam, pat ja dara visu iespējamo, lai no tām izvairītos.
17.mai Monika Sila
Par rokām jārūpējas un ne tikai pie manikīra, veicot ikmēneša roku sakopšanu. Viens no palīgiem, lai saglabātu maigu ādu, vēl aizvien ir roku krēms. Tas būs izcils sabiedrotais, lai barotu un mitrinātu roku ādu.
17.mai Lauma Ozola
Atbild zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga sertificēta bērnu zobārste Zane Lazda.
17.mai Publicitātes materiāls
Lai gan digitālās tehnoloģijas var uzlabot pedagoģiskos procesus, vienlaikus tās rada arī ievērojamus riskus, tostarp apdraudot lietotāju privātumu, novēršot uzmanību no mācīšanās un veicinot kibermobingu, secināts jaunākajā UNESCO ziņojumā "Tehnoloģijas ar viņas nosacījumiem", kurš atklāj, kā sociālie mediji pastiprina dzimumu stereotipus, īpaši negatīvi ietekmējot meiteņu labbūtību, izglītību un karjeras izvēles.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes.
16.mai SADARBĪBAS PROJEKTS
Patlaban nedarbojas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) elektroniskā pierakstu un atteikumu sistēma, kā arī Pacientu portāls, teikts slimnīcas paziņojumā.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Vairāk nekā puse jeb 61% ārstniecības personu ir saskārušās ar vardarbību no pacientu vai to tuvinieku puses, bet 72% ir cietuši no vardarbības pat trīs un vairāk reizes, liecina Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) veiktā aptauja.
15.mai Portāls nra.lv
Valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojumu par budžeta apropriācijas pārdali 2024. gadam, 30,6 miljonus eiro novirzot kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
14.mai Ziņu aģentūra LETA