Veselība

Vakar, 11:08
Ir alkoholiskie dzērieni, kas spēcīgāk ietekmē organismu nekā citi, raksta "medikforum.ru".
 
Vakar, 1:00
Lai arī Covid-19 laikā liela daļa iedzīvotāju ir pārgājusi uz attālinātu darba režīmu, uzturā joprojām bieži parādās ātro ēstuvju piedāvātie ēdieni - burgeri, picas un citi. Kopumā 77% Latvijas iedzīvotāju uzturā iekļauj ātro ēstuvju ēdienus (vismaz reizi nedēļā - 13%, pāris reizes mēnesī - 26%, retāk - 38%), savukārt tikai 22% ātro ēstuvju piedāvātos ēdienus uzturā neiekļauj, kamēr 1% konkrētu atbildi sniegt nevarēja, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar sabiedriskās domas un mārketinga pētījumu kompāniju SKDS.
 
22.jan
Bērnu slimnīca iegādājusies jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas, tostarp trīs jaunus ehokardiogrāfijas aparātus. Tos izmanto pacientu ar iedzimtām sirdskaitēm diagnostikā un izmeklēšanā. Jaunie ehokardiogrāfijas aparāti tiek izmantoti slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikā - vienīgajā institūcijā Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar iedzimtiem sirds defektiem. Ik gadu Latvijā piedzimst vairāk nekā 200 bērnu ar sirdskaiti, informē BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.
 
22.jan
Zāļu valsts aģentūra informē, ka līdz 20.janvārim Latvijā ir saņemti 14 ziņojumi par novērotām iespējamām Pfizer/BioNTech Covid-19 vakcīnas blaknēm pēc otrās devas saņemšanas.
 
22.jan
Nedēļas laikā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits Apes novada sociālajā aprūpes centrā "Trapene",  atzina aprūpes iestādes lietvede Anna Žagare.
 
22.jan
Kopš pandēmijas sākuma liela daļa Latvijas iedzīvotāju piedzīvojuši satraukumu un stresu, kas mudinājis sākt vai turpināt ēst pat tad, ja nav justs izsalkums, liecina Apotheka un Norstat veiktā aptauja. No tiem vēl trešdaļa (34%) pēc tam izjutuši kauna sajūtu, kas var būt viens no pirmajiem signāliem, ka cilvēkam varētu būt nosliece uz emocionālo ēšanu.
 
22.jan
Salīdzinot ar vakcinācijas tempiem pirmajā posmā, kad pirmajās četrās dienās vakcinācijas devas saņēma 2960 cilvēki, tad otro poti tādā pašā laika posmā saņēmuši 2139 personas, kas ir par 821 cilvēku mazāk, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.
 
22.jan
Skābeklis ir ļoti svarīgs ikvienai organisma šūnai, taču bieži vien cilvēki, paši to neapzinoties, neuzņem skābekli pietiekamā daudzumā – īpaši gada aukstajā sezonā, kad lielu daļu laika pavadām iekštelpās. Tā rezultātā cieš gan fiziskā veselība, gan emocionālā labsajūta. Vairāk par skābekļa lomu un to, kā nodrošināt pietiekamu tā koncentrāciju arī iekštelpās, skaidro sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.
 
21.jan
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma ar vīrusu saslimuši 4000 sociālo centru klienti, kas ir gandrīz trešā daļa no 13 000 sociālo aprūpes centros esošajiem klientiem, bet 146 pansionātu iemītnieki miruši, šodien vēsta žurnāls "Ir" atsaucoties uz Labklājības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopoto informāciju.
 
21.jan
Saslimstība ar Covid-19 stabilizējusies, tomēr epidemiologi to joprojām uzskata par augstu. Saslimstība nav mazinājusies bērnu vidū, neraugoties uz pagarināto brīvlaiku un attālinātām mācībām.
 
21.jan
Nav jābūt nopietni slimam, lai sajustu reiboni – to var radīt arī kāds īslaicīgs organisma stāvoklis. Tomēr svarīgi zināt, kā sev palīdzēt un kad nepieciešams vērsties pēc palīdzības pie ārsta. Padomu dod neiroloģe Dace Bērziņa.
 
18.jan
Norvēģija pirmdien apliecināja, ka nav konstatēta saistība starp "Pfizer/BioNTech" Covid-19 vakcīnām un nāves gadījumiem pēc vakcinācijas, tomēr ieteica ārstiem izvērtēt visvārgāko cilvēku vispārējo veselības stāvokli, pirms injicēt viņiem vakcīnu.
 
18.jan
Aptuveni pusei - 51% - bērnu un jaunu cilvēku bez hroniskām saslimšanām pēc Covid-19 pārslimošanas vēl trīs vai vairāk nedēļas saglabājas dažādas veselības problēmas, secināts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pētījumā.
 
18.jan
Zāļu valsts aģentūra saņēmusi un apkopojusi pirmos ziņojumus par Covid-19 blaknēm pēc pirmajām vakcinēšanās nedēļām. Lielākā daļa novēroto blakusparādību ir zināmas un paredzamas, tās ir norādītas vakcīnu lietošanas instrukcijā un zāļu aprakstā.
 
18.jan
Saruna ar bioloģijas doktoru, ārstu biofiziķi, farmaceitu, uzņēmēju, bijušo veselības ministru Gunti Belēviču.
 
17.jan
27% Latvijas iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, turklāt vēl ceturtdaļa (21%) savus asinsspiediena mērījumus nemaz nezina, liecina pētījums.
 
17.jan
Salam iestājoties, daļa cilvēku atsakās no vingrošanas ārā un pārceļas uz sporta zāli. Taču laikā, kad trenažieru zāļu darbība ir ierobežota, arvien vairāk cilvēku ir sastopami vingrojot ārā arī aukstā laikā. Ja ir nolemts turpināt aktivitātes svaigā gaisā arī aukstās sezonas laikā, jāievēro vairāki drošības pasākumi, lai saglabātu nekaitētu ķermenim.
 
17.jan
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par brīvprātīgu vakcināciju pret Covid-19 arī turpmāk.