Pārdala papildu 7,14 miljonus eiro stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai par pirmo pusgadu

© Depositphotos

Valdība otrdien atbalstīja 7 138 217 eiro pārdalīšanu Veselības ministrijai (VM), lai nodrošinātu izdevumus, kas radušies no šī gada janvāra līdz 30.jūnijam par sniegtajiem stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Summa 3 850 262 eiro apmērā novirzīta, lai apmaksātu izdevumus par ar diagnozēm saistīto grupu jeb DRG fiksēto maksājumu stacionārajām ārstniecības iestādēm. Kā skaidrots Nacionālā veselības dienesta mājaslapā, DRG sistēma ir starptautiski atzīts instruments veselības aprūpes sistēmas sakārtošanā, kas nodrošina vienotu izpratni par veselības aprūpes pakalpojumu gan veselības aprūpes speciālistiem, gan finanšu speciālistiem. DRG sistēma tiek izmantota veselības aprūpes pakalpojumu uzskaitei, apmaksai un analīzei par pacientiem sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem slimnīcas stacionārā.

Tāpat 602 302 eiro atvēlēti plānveida sniegto pakalpojumu programmu nodrošināšanai. Savukārt 2 685 653 eiro novirzīti par veselības aprūpes pakalpojumiem, kas sniegti personām darbspējīgā vecumā, lai novērstu iespējamu invaliditāti un darbspējas zudumu.

VM skaidro, ka pārstrādes stacionāro pakalpojumu sniegšanā radušās, jo gada pirmajā pusgadā būtiski pieaudzis to pieprasījums. Valstī ik gadu vērojama sabiedrības novecošanās, kas rezultējas ar negatīvām sekām - hroniskām slimībām un augstiem ārstēšanās izdevumiem, norāda ministrijā.

Tāpat, pieaugot dzīves dārdzībai, daļa iedzīvotāju vairs nevar atļauties līdzšinējos veselības aprūpes pakalpojumus saņemt par maksu, līdz ar to pieaug pieprasījums pēc valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem. Tamdēļ arī gaidīšanas laiks un pacientu skaits uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem turpina pieaugt, uzsver VM.

Veselība

Pirmā tipa diabēta pacientu skaits Latvijā pārsniedz 7000, kas nozīmē, ka kopējais ietaupījums valsts budžetā, kompensējot nepārtrauktās glikozes līmeņa uzraudzības (NGLU) sistēmas un insulīna sūkņus, varētu pārsniegt 11 miljonus eiro gadā, liecina Latvijas Diabēta asociācijas aplēses.

Svarīgākais