Politika

Vakar, 10:16
Latvijā ir pārāk maz nodokļu maksātāju, lai varētu uzturēt tik lielu sistēmu, komentējot atteikšanos no divu grozu sistēmas veselības nozarē, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
Vakar, 10:14
Vakar, 19. februārī, izmantojot viltus e-pasta adresi aizsardzības ministra Arta Pabrika vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa ar nepatiesu un kompromitējošu saturu.
 
19.feb
Īrijas vēstniecības pasu nodaļa Londonā ir brīdinājusi, ka tā “strādā zem spiediena” un tai nepietiek personāla, lai apmierinātu pirms Brexit arvien pieaugošo pieteikumu skaitu, atsaucoties uz The Irish Times vēsta Baltic-Ireland.ie.
 
19.feb
Intervijā Neatkarīgajai bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs, Finanšu policijas pārvaldes vadītājs un Ģenerālprokuratūras virsprokurors Gunārs Kūtris atklāj savu izpratni par bordānistu pasludināto «bezkompromisa tiesiskumu»; analizē riskus, ja politikā iesaistās negodprātīgi bijušie operatīvie darbinieki, kuri viņiem pieejamo slepeno informāciju izmanto politisko konkurentu apkarošanai; kā arī analizē garo tiesvedību problēmas un saprātīgo termiņu ievērošanas problēmu krimināllietās.
 
19.feb
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers atzinis, ka nevar izslēgt iespējamo Lielbritānijas piedalīšanos maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, ja "Breksits" tiek atlikts.
 
19.feb
Trīsdesmit gadu seni notikumi – Gorbačova nākšana pie varas, glasnostj (atklātība), perestroika (pārbūve), politikas atbrīvošanās no kompartijas kontroles, revolūciju vilnis Austrumeiropā, PSRS sabrukums un negaidītas aukstā kara beigas –, tie visi bija koncentrēti kādos trijos, piecos gados un man, tāpat kā citiem, šķita fantastiski un pārsteidzoši.
 
19.feb
13. februārī Finanšu ministrija izplatīja paziņojumu – «Iedzīvotājiem izmaksas no speciālā budžeta netiek samazinātas», kurā tika apgalvots, ka vārdā nenosaukti «atsevišķi mediji maldina sabiedrību par valsts sociālā budžeta samazināšanu». Atmaskojot vārdā nenosauktus medijus, Finanšu ministrija paziņoja, ka «nedz pensijas, nedz pabalsti, nedz citi maksājumi no speciālā budžeta iedzīvotājiem netiek samazināti, bet gan pieaug». Tas attiecas uz šī gada budžetu: «Gatavojot 2019. gada valsts budžeta projektu, valdība nav samazinājusi nedz pabalstu, nedz pensiju, nedz citu maksājumu apjomus. Tika precizētas izmaksu prognozes, kas saistītas ar saņēmēju skaita izmaiņām atbilstoši faktiskajam saņēmēju skaitam.»
 
18.feb
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies piemērot jaunas sankcijas Krievijai par tās agresiju Ukrainā, pirmdien paziņojusi ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.
 
18.feb
ASV prezidenta Donalda Trampa prasību Eiropas valstīm uzņemt atpakaļ 800 Sīrijā sagūstītos teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" kaujiniekus izpildīt būs "ārkārtīgi sarežģīti", svētdien atzinis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.
 
18.feb
Koalīcijai ir skaidra vēlme izvirzīt vienu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amata kandidātu, šodien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
18.feb
Valdošās koalīcijas partijas cer līdz 15.aprīlim vienoties par kopīgu kandidātu Valsts prezidenta amatam, žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
18.feb
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta līderi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās varētu būt pašreizējais EP deputāts Roberts Zīle, kultūras ministre Dace Melbārde un līdzšinējais žurnālists Ansis Pūpols.
 
18.feb
Gadskārtējā Minhenes drošības konference apliecinājusi, ka ASV un to tradicionālo sabiedroto – Eiropas – izpratne par kārtību, kādai būtu jāvalda pasaulē, kļūst aizvien atšķirīgāka. To uzskatāmi demonstrējušas Vācijas kancleres Angelas Merkeles un ASV viceprezidenta Maika Pensa runas, kurās kopsaucēju bija teju vai mazāk nekā savstarpēju pārmetumu. Vācijas valdības vadītāja ik pa brīdim izplūda liekvārdībā un spriedelēšanā par vērtībām, savukārt ASV viceprezidents ļoti uzstājīgi definēja, kādu rīcību Vašingtona gaida no Eiropas partneru puses.
 
18.feb
Farmācijas biznesa, narkomafijas un atsevišķu slimību pacientu interešu virzītāji panākuši Eiropas Parlamenta atbalstu idejai par marihuānas izņemšanu no aizliegto vielu saraksta. Rezolūcija nav saistoša, taču konservatīvi noskaņotās valstīs, kas dod priekšroku alkoholam, tā liks pārvērtēt līdzšinējās tradīcijas. Arī Latvijai.
 
18.feb
Lielākie pārmetumi Centrālai vēlēšanu komisijai (CVK) un tās ilggadējam vadītājam Arnim Cimdaram ir par labi padarītu darbu, kas neesot labs signāls valsts pārvaldē strādājošajiem.
 
18.feb
Mans ļoti subjektīvais uzskats par politisko organizāciju (partiju) finansēšanu no valsts budžeta ir to noliedzošs. Vismaz, pirms tiek lemts par politisko partiju finansēšanu no budžeta, es vēlētos redzēt lēmumus un rīcību, kas uztur perfektu sabiedrības, pilsoņu atgriezenisko saiti attiecībās ar varu.
 
18.feb
Līdz likumā noteiktajai dienai, kad Saeimas prezidijā jābūt iesniegtiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, vēl ir 66 dienas, taču aizvien skaidrāk iezīmējas viena kandidāta vārds – jurists Egils Levits. Tiesa, Saeimas kuluāros mēļo, ka to, vai viņš tiešām tiks izvirzīts augstajam amatam, izšķirs divi šogad sadalāmi amati – Eiropas Savienības komisāra un Latvijas Bankas prezidenta amati.
 
17.feb
Īrijā no 13.jūnija līdz 16.jūnijam notiks otrie Eiropas latviešu kultūras svētki (ELKS), liecina portāla "latviesi.com" publicētā informācija.