Politika

Vakar, 18:49
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) sācis resorisko pārbaudi saistībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenoto administratīvi teritoriālās reformas informatīvās kampaņas iepirkumu, apstiprināja IUB vadītāja Dace Gaile.
 
Vakar, 14:20
Saeimas Ārlietu komisijas sēdē šodien nepanāca vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.
 
Vakar, 10:42
Visticamāk, tiks izsludinās likumus "Par valsts budžetu 2020.gadam" un "Par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2020., 2021. un 2022.gadam", bet uzdos sakārtot Veselības aprūpes finansēšanas likumu, kurā tika iekļauts solījums par atalgojuma palielinājumu mediķiem, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts prezidents Egils Levits.
 
Vakar, 10:20
Valsts prezidentam Egilam Levitam nav viennozīmīga viedokļa par parakstu vākšanas akciju par Saeimas ārkārtas vēlēšanām.
 
Vakar, 10:00
Sabiedrības aktivitāte, parakstot iniciatīvu par Saeimas atlaišanu, koalīcijas partijās radījusi zināmu spriedzi – ar bažām tiek gaidīts, ka šajā procesā varētu iesaistīties parlamenta opozīcijas partijas – Zaļo un zemnieku savienība un Saskaņa.
 
Vakar, 8:30
Pilsoņu parakstu skaits par šīs Saeimas atlaišanu veļas kā sniega bumba, iniciatīvai līp klāt ne tikai paraksti, bet arī dažādas intereses un spekulācijas. Ne bez iemesla.
 
19.nov
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti iniciējuši un kopā ar citiem parlamentāriešiem iesnieguši aicinājumu Valsts prezidentam nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimā vairākus pagājušajā nedēļā steidzamības kārtībā pieņemtos likumus, lai nodrošinātu nepieciešamās konsultācijas ar sociālajiem partneriem un tādējādi ņemtu vērā dažādu sociālo grupu intereses.
 
19.nov
Arī turpmāks mediķu spiediens ir nepieciešams, tomēr nav skaidrs Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) protesta vēstījums, otrdien žurnālistiem sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
19.nov
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sola kļūt prasīgāks pret ministriem, tos aicinot sabiedrībai skaidrot savus pieņemtos lēmumus.
 
19.nov
Kopš piektdienas, kad sākās parakstu vākšana par referenduma ierosināšanu 13.Saeimas atsaukšanai, par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" parakstījušies nedaudz vairāk kā 30 000 cilvēku.
 
19.nov
Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcijai ideja par Saeimas atsaukšanas referendumu šķiet "simpātiska", taču par tās atbalstu partija lems tikai decembrī.
 
19.nov
Izvirzīšanas gadījumā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) piekristu kļūt par Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidentu, tomēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir skeptisks par ministra iespēju savienot divus amatus.
 
19.nov
Liela iedzīvotāju aktivitāte, atsaucoties iniciatīvai parakstīties par 13.Saeimas atsaukšanas ierosināšanu, liecina, ka valstī kaut kas nav labi, sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis.
 
19.nov
Ministru kabinets otrdien lēma atļaut ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) ārštata padomniekam juridiskajos jautājumos Pāvelam Rebenokam savienot amatu ar darbu Rīgas brīvostas valdē.
 
19.nov
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) 28.novembrī nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei Ilze Viņķelei (AP) un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu.
 
16.nov
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un Eiropas Parlamentam (EP) līdz vēlam vakaram ieilgušajās sarunās piektdien nav izdevies vienoties par ES 2020.gada budžetu.
 
15.nov
Polijas valsts kontrolētā naftas un gāzes kompānija "PGNiG" informējusi Krievijas gāzes koncernu "Gazprom", ka tā nepagarinās ilgtermiņa līgumu par gāzes importu, kad pēc trīs gadiem beigsies tā termiņš.
 
15.nov
Parīzē 9.decembrī notiks tā dēvētā Normandijas formāta samits, kurā tiksies Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un Krievijas prezidents Vladimirs Putins, piektdien paziņoja Elizejas pils.