Politika

11:30
Varas izmantošana privilēģiju gūšanai nav pieļaujama, savukārt sabiedrībai ir tiesības zināt par likumprojekta tapšanas gaitā notikušajām konsultācijām, pēdējo reizi valsts vadītāja amatā uzrunājot Saeimu, šodien sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
9:55
Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) un "Jaunā Vienotība" atsaukušas pašu rosināto likumprojektu par restitūciju Latvijas ebreju kopienai saistībā ar holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu, kas paredzēja izmaksāt kompensāciju 40 miljonu eiro apmērā.
 
9:15
40 miljoni eiro neatjaunos vēsturisko taisnīgumu, taču jautājumam par ebreju īpašumu restitūciju tiktu pielikts punkts, vērtējot partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) priekšlikumu par restitūciju Latvijas ebreju kopienai saistībā ar holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu, norāda ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Tomass Jazdgerdi.
 
7:15
Raimonds Vējonis šodien pēdējo reizi uzrunās Saeimu, esot Valsts prezidenta amatā. Vējonis uzrunu Saeimā sniegs plkst.9.
 
Vakar, 17:22
Atsakot valsts noslēpuma pielaidi Saeimas deputātam Aldim Gobzemam, Satversmes aizsardzības birojs (SAB) norādījis uz deputāta negodīgumu un iespējamo noziegumu, liecina deputāta publiskotais SAB lēmums.
 
Vakar, 16:49
Latvijai stingri jāturas pie akcīzes nodokļa likmju saglabāšanas un pakāpeniskas to celšanas, šādu viedokli pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
Vakar, 12:15
Saeima jau rīt, 20.jūnijā, plāno lemt par akcīzes nodokļa samazināšanu stiprajam alkoholam, tādējādi to samazinot par 15%.
 
Vakar, 10:12
Nākamā gada valsts budžetam ministrijas iesniegušas pieprasījumus par vairāk nekā 600 miljoniem eiro, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
18.jun
Ministri pagaidām nepauž atbalstu "Attīstībai/Par!" (AP) un tiesībsarga idejai par dažādu ģimenes formu atzīšanu, tomēr norāda uz nepieciešamību sākt diskusiju par šo jautājumu.
 
18.jun
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija aicina Veselības ministriju izvērtēt P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadības atbilstību amatam un iespējamo bezdarbību. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (Attīstībai/Par!) Neatkarīgajai pastāstīja, ka iemesls šādam pieprasījumam ir nepārtrauktās sūdzības no slimnīcas personāla un pacientiem par notiekošo slimnīcā. A. Skride tās nosauc par šokējošām.
 
18.jun
Jauno konservatīvo partiju pārstāvošās Jutas Strīķes vadītā Saeimas Juridiskā komisija apsver iespēju intensīvi strādāt arī Saeimas sesiju starplaikā. Viens no iemesliem – darbs pie grozījumiem Saeimas Kārtības rullī, kas cita starpā paredz arī deputātu kompensāciju likvidēšanu. Paredzams, ka par šo konservatīvo priekšlikumu Saeimā būs īpaši asas debates, taču iesniegtajos priekšlikumos šis nav vienīgais strīdīgais jautājums, kas mudinās deputātus izteikties no Saeimas tribīnes.
 
18.jun
Pat nesagaidot, kamēr Valsts prezidents izsludinās Saeimas pieņemtos grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā, valdības māja jau sākusi organizēt šīs neatkarīgās iestādes vadītāja nomaiņu pret nepieciešamo politisko ielikteni.
 
18.jun
Saruna ar Rīgas domes neatkarīgo deputātu frakcijas (no Saskaņas izslēgtā četrinieka) biedru Alekseju Rosļikovu.
 
17.jun
Eiropas Savienības (ES) augstākā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni pirmdien uzsvērusi, ka Irāna vēl nav pārkāpusi kodolvienošanos, un atteicās apspriest, kādus soļus ES spertu gadījumā, ja tas notiktu.
 
17.jun
Koalīcijas partiju viedokļi par partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) rosināto Dzīvesbiedru likumu atšķiras.
 
17.jun
Šodien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) dosies divu dienu darba vizītē uz Hāgu Nīderlandē.
 
17.jun
Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers ieteicis Eiropas valstīm būt prātīgākām un atturīgākām attiecībās ar Krieviju.
 
16.jun
Indija paaugstinājusi muitas tarifus vairāku ASV produktu importam, šādi atspēlējoties par ASV lēmumu šomēnes atcelt vairākas Indijai piešķirtās privilēģijas tirdzniecības jomā.