Politika

2.apr
Saeimas nākamā ārkārtas sēde paredzēta piektdien, 3.aprīlī, plkst.10, pastāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
2.apr
Jautājumā par politiķa Jāņa Vitenberga (KPV LV) virzīšanu ekonomikas ministra amatam bija arī neliels "politiskās virtuves" elements, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
2.apr
Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", paredzot Ministru kabinetam tiesības vairākkārtīgi lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.
 
2.apr
Ārkārtējā situācijā aizvadītās nedēļas patērētājos radījusi sajūtu, ka komersanti savām precēm nepamatoti paaugstina cenas. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs šobrīd pārbauda nedaudz vairāk par trīsdesmit signālu par negodīgu komercpraksi. Savukārt politiķi, ņemot vērā, ka jau nākamnedēļ ārkārtējās situācijas stāvoklis varētu tikt pagarināts, pieļauj, ka, situācijai attīstoties nelabvēlīgi, negodīgajai komercpraksei piemērojamos sodus varētu paaugstināt vai pat uz dažu preču grupām attiecināt valdības regulējumu.
 
2.apr
Saeima šodien plkst.10 pirmo reizi vēsturē uz sēdi sanāks, deputātiem pulcējoties vairākās parlamenta zālēs, informēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
1.apr
Eiropas Komisija (EK) vēlas izveidot Eiropas Savienībā (ES) nodarbinātības shēmu, kurā darbinieki strādātu saīsinātu darba laiku, kamēr uzņēmumi pārvar Covid-19 dēļ radušos krīzi.
 
1.apr
Covid-19 pandēmijas tiešos krīzes pārvarēšanas pasākumus pamatā finansēs no valsts budžeta, bet pēc krīzes ekonomika tiks stimulēta ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem, trešdien lēmusi finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.
 
1.apr
“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens norāda, ka mums būtu šobrīd svarīgi vadīties pēc vairuma Eiropas valstu prakses un jāpagarina ārkārtas situācija pakāpeniski un uz nelieliem termiņiem, regulāri izvērtējot un vadoties no aktuālās situācijas Latvijā un pasaulē.
 
1.apr
Ņemot vērā Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas izraisītās sekas masu mediju nozarē, valstij ir jāsniedz tiem atbalsts, šodien sarunās atzinuši Valsts prezidents Egils Levits un premjers Krišjānis Kariņš (JV).
 
31.mar
Sekojot epidemiologu ieteikumiem, Latvijas sabiedrība kolektīvi glābj dzīvības, otrdien pēc valdības sēdes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
30.mar
ASV prezidents Donalds Tramps un Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien telefonsarunā apsprieduši ciešāku sadarbību cīņā ar koronavīru un nepieciešamību konsultēties par naftas cenām, paziņojis Kremlis.
 
30.mar
Valdību veidojošās partijas vēl nav lēmušas par bargākiem sodiem Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto ierobežojumu pārkāpējiem, tomēr ir gatava par to diskutēt.
 
30.mar
Eiropas Savienība (ES) pirmdien pavēstīja, ka piešķirs teju 40 miljonus eiro Rietumbalkānu valstīm palīdzībai cīņā ar Covid-19 pandēmiju, šādu lēmumu pieņemot pēc izskanējušās kritikas, ka ES kaimiņvalstīm nesniedz pietiekamu atbalstu.
 
30.mar
Ministru kabinets rīt, 31.martā, lems par dīkstāves atbalstu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes sēdes sacīja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JKP).
 
30.mar
Jaunā konservatīvā partija (JKP) patlaban neatbalsta bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) kandidatūru Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja amatam, pastāstīja partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans.
 
30.mar
Jura Juraša un Allas Jurašas firmā SIA Immunitas, kas savulaik sniedza juridiskos pakalpojumus nu jau slēgtajai PNB bankai, ir strādājis ne tikai pats J. Jurašs, bet arī pašreizējā Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole, liecina oficiāla informācija Iekšlietu ministrijas mājaslapā.
 
30.mar
Saeimas vēlēšanu priekšvakarā, 2018. gada 5. oktobrī pulksten 16.31, spēļu zāļu Fēnikss īpašnieks Jānis Zuzāns izsūtīja «saviem cilvēkiem» šādu īsziņu: «Mūsu sestdienas izvēle: Rīgā saraksts nr. 10: šiem klāt plusi, pārējos svītrot: Pavļuts, Staķis, Pogorelovs, Akuličs, Meiere, Mičerevskis! Ja ir cits rajons, saraksts nr. 10 jebkurā gadījumā!!! Ja vajag personālijas, varu atsūtīt. Ceru, ka nav iebildumu. Jānis Zuzāns.»
 
29.mar
Visdrīzāk Saeimas sēde, deputātiem pulcējoties dažādās parlamenta zālēs, varētu notikt nākamās nedēļas otrajā pusē.