Politika

8:30
Valsts prezidenta Jūrmalas rezidence ir kā Eiropas Parlamenta Strasbūras bagāža – apgrūtinoša, nelietderīga, neracionāla, nodokļu maksātājiem dārga, bet vēsturisku iemeslu, konjunktūras un drosmes trūkuma dēļ joprojām pieciesta, daudz nerūpējoties par nodokļu maksātāju neapmierinātību ar nelietderīgiem kroņa tēriņiem. Tikai nedz Latvija, nedz Eiropas Savienība nav monarhija, kur kronim kroņa tiesa pienākas automātiski, lai gan pat tur neiztiek bez kritikas, kādu, piemēram, ne mazums saņēmis Lielbritānijā karalienes Elizabetes karaļnams par tās svītas lielajām algām un kopējām izmaksām.
 
8:15
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzskata, ka Neatkarīgās publikācija Ģirģens ļoti grib kontrolēt vēl kaut ko ( 22.07.2019.) rada iespaidu, ka ministrs mētājas starp dažādām iegribām. Šāds iespaids esot maldīgs, uzsver ministrs. Iespējams, problēma meklējama ministriju un iestāžu preses dienestu nespējā pilnvērtīgi skaidrot jaunas politiskās iniciatīvas vai arī mediju spējā tās saprast.
 
8:00
«Labdien, ministrei Ilgai Šuplinskai nav komentāru par šo jautājumu. Ar cieņu, Egita Diure, Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja.» Tā skanēja atbilde uz manu jautājumu, ko nosūtīju ministrijai 15. jūlija pusdienlaikā. Kad gāja uz beigām 16. jūlija darbadiena un atbilde vēl nebija sagaidīta, nosūtīju ministrijas komunikāciju speciālistei atgādinājumu par savām gaidām. Izrādījās, ka bija nepieciešama teju pusotra diennakts, lai izdomātu vienīgo pareizo, vienīgo boļševistiski kristāldzidro atbildi, kas acumirklī aizslaucīja visas šaubas par mūsu izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas morālētisko stāju un nordisko raksturu. Nevis kaut kādas tur nožēlojamas gaudas un pazemojoša taisnošanās par to, ka «maza biju, neredzēju, kā aizgāja komunisti», bet cildeni un ar pašcieņu – nav komentāru!
 
Vakar, 19:04
Jautājumu par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu procesu Ministru prezidents un ministri diskutēs un vērtēs, kad izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) iesniegs visu šīs lietas dokumentāciju, par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pausto informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.
 
Vakar, 17:50
Svētdien notikušās Ukrainas parlamenta vēlēšanās bijušas "konkurējošas un pamata brīvības kopumā tikušas ievērotas", pirmdien paziņoja Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO).
 
Vakar, 15:21
Jautājumā par Irānā aizturēto Latvijas pilsoni, kas ir Irānā aizturētā britu tankkuģa "Stena Impero" apkalpes loceklis, ir jāapbruņojas ar zināmu pacietību, jo šajā situācijā daudz kas ir atkarīgs no politisko notikumu attīstības, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
Vakar, 15:11
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien sasaukusi ministru un drošības dienestu amatpersonu ārkārtas sanāksmi, lai apspriestu incidentu ar britu tankkuģi "Stena Impero".
 
Vakar, 11:55
Ziemeļkorejā svētdien notikušas vietējās vēlēšanas, kurās saskaņā ar oficiālajiem datiem piedalījušies 99,98% vēlētāju.
 
Vakar, 9:11
Autoceļu finansēšanai satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) pieļauj iespēju celt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai.
 
Vakar, 8:00
Pirms 32 gadiem 1987. gada septembrī Dagdas laikraksts Komunisma Ausma publicēja tolaik gandrīz jau 18 gadu vecās komjaunatnes aktīvistes Ilgas Šuplinskas rakstu Vai mēs spēsim?, kurā kaismīgi slavināta padomju vara, silti vārdi teikti Lielā Tēvijas kara uzvarētājiem un nosodīta buržuāzisko nacionālistu 23. augusta manifestācija pie Brīvības pieminekļa, pieminot Ribentropa – Molotova pakta gadadienu. Jaunās autores teksts neko daudz neatšķiras no tā laika standartiem, tomēr ir viena frāze, kurā manāma tāda kā emocionāli sakāpināta jaunrade: «Skan vārdi par fašistu zvērībām, satriecoši savā necilvēcībā, cietsirdībā, pat neprātā.»
 
Vakar, 6:30
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas tikt pie lielākām pilnvarām savam resoram. Vispirms bija ideja par to, ka robežsargi varētu paturēt savā pārziņā uz zaļās robežas konstatēto kontrabandas gadījumu izmeklēšanu – muita pateica nē. Tad ministrs izdomāja, ka valsts robežu darba apvienošanas kārtībā varētu sargāt karavīri, un Aizsardzības ministrija pateica – nē. Tagad ministrs nācis klajā ar jaunu ierosinājumu, proti, pārņemt izmeklēšanu pret VID amatpersonām.
 
Vakar, 6:00
Saruna ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) jauno valdes priekšsēdētāju Edgaru Tavaru.
 
21.jūl
Omāna svētdien aicinājusi Irānu un Lielbritāniju diplomātiskā ceļā atrisināt domstarpības, kas izcēlušās saistībā ar tankkuģu aizturēšanu.
 
21.jūl
Parlamenta vēlēšanās Ukrainā visvairāk balsu izcīnījusi jaunā prezidenta Volodimira Zelenska pārstāvētā partija "Tautas kalps", liecina nobalsojušo vēlētāju aptaujas.
 
21.jūl
Pašlaik Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni, kas ir apkalpes loceklis britu tankkuģī "Stena Impero", informē Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centrs.
 
21.jūl
Pret Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi un vēl septiņām personām 2007.gadā tika sākts kriminālprocess aizdomās par iespējamiem atkārtotiem kukuļošanas faktiem, lai Rīgas un Jūrmalas domes amatpersonas kukuļdevēju interesēs veiktu darbības ar pašvaldības īpašumiem, vēsta TV3 ziņas.
 
19.jūl
Pašreizējā Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra vietniece un bijusī Latvijas diplomāte Ilze Juhansone varētu kļūt par EK aparāta vadītāja pienākumu izpildītāju, atsaucoties uz amatpersonām, vēsta tīmekļa izdevums "Politico".
 
19.jūl
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien paziņojusi, ka jaunajam Lielbritānijas premjerministram būs jāturas pie esošās breksita vienošanās, kas satur pretrunīgi vērtēto Īrijas robežas pagaidu risinājumu, kas tiks "pārvarēts", kad abas puses būs vienojušās par turpmākajām attiecībām.