Politika

Māris Krautmanis: Balsu atsūcēji
8:33 6
Vakar, 16:56
Veselības ministrija (VM) 2019.gada budžetā prioritārajiem pasākumiem papildus pieprasījusi 431,39 miljonus eiro, un apmēram 47% no tā nepieciešami, lai palielinātu iedzīvotājiem pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu apmēru, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
Vakar, 16:19
Saeimas deputātiem un ministriem piederošie uzņēmumi pagājušajā gadā apgrozījuši 17,96 miljonus eiro, nopelnījuši 308 860 eiro, ar darba vietām nodrošinājuši 336 darbiniekus, bet nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 3,05 miljonus eiro, informēja SIA "Lursoft".
 
Vakar, 13:52
Šodien Saeimas deputāti beidzot kvorumam pietiekamā skaitā ieradās uz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdi, lai lemtu par ātros kredītus ierobežojošiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Šodien no 13 deputātiem uz komisijas sēdi ieradās 7, kas ir pietiekami, lai balsojums notiktu. Tādējādi beidzot pēc divu nedēļu pārcelšanas sēde šodien notika. Grozījumi gan guva daļēju atbalstu.
 
Vakar, 13:00
Partiju priekšvēlēšanu solījumi valsts aizsardzības jomā skaidri parāda dažādu politisko spēku ģeopolitisko orientāciju: attiecīgi uz Briseli, Vašingtonu vai Maskavu. Par spēju un nepieciešamību pašiem aizstāvēt savu valsti izteikumi ir daudz piesardzīgāki.
 
Vakar, 12:00
Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi visu partiju iesniegtos vēlēšanu sarakstus, izlozēti arī šo sarakstu kārtas numuri, taču ne visiem sarakstos iekļautajiem deputātiem lemts nonākt vēlēšanu biļetenos. Jau pirms sarakstu reģistrēšanas tika izbrāķēti vairāki desmiti gribētāju, un vēl nav zināms, cik daudziem deputātiem pēc vēlēšanām savs mandāts būs jānoliek.
 
Vakar, 11:00
Ministru kabinets šodien lems par Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā.
 
Vakar, 9:05
Nākamā gada budžetā pieaugums varētu būt par 150-200 miljoniem eiro, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
Vakar, 7:22
Pieņemts uzskatīt, ka Latvijas politiskās partijas ir interešu grupas bez jebkādas ideoloģijas. Varbūt ar nebūtiskiem (dekoratīviem) izņēmumiem. Šādas pārliecības saknes stiepjas akadēmiskā vēlmē pārlikt klasiskos, veco demokrātiju politiskos spēkus (to vietējos analogus) uz Latvijas politiskās skatuves.
 
13.aug
Saruna ar Saeimas deputātu Alekseju Loskutovu par to, kurā brīdī politiskais projekts Kustība PAR! aizgāja greizi; par bijušajiem KNAB kolēģiem, tagad kolēģiem politikā Jurašu un Strīķi; par Saeimas prestiža grāvēju Kaimiņu un optimālāko nākamo koalīciju.
 
13.aug
Vairāk nekā 100 kultūras cilvēku, arī kinorežisori Žans Liks Godārs un Kens Loučs, aicinājuši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu atbrīvot no cietuma ukraiņu kinorežisoru Oļehu Sencovu.
 
13.aug
No Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvātā obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājuma reformu plāna tiks izņemts priekšlikums par "zaļajiem" sertifikātiem, pirmdien pēc valdības komitejas sēdes žurnālistiem sacīja ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
13.aug
Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai sola armijā izveidot arodbiedrības, samazināt vai palielināt militāros izdevumus, kā arī palielināt zemessargu skaitu, liecina apkopojums par partiju 4000 zīmju programmām.
 
13.aug
Latvijas Pensionāru federācija (LPF) līdz septembrim aicina parakstīties par nepieciešamajām izmaiņām, lai samazinātu nabadzību Latvijas pensionāru vidū, pastāstīja federācijā.
 
13.aug
Eiropas Komisijas (EK) sākotnējais piedāvājums Eiropas Savienības (ES) nākamajam daudzgadu budžetam lielā mērā ir politiski motivēts, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda eiroparlamentārietis Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).
 
12.aug
Ārzemēs mītošo Latvijas diasporu satrauc gaidāmās Saeimas vēlēšanas, intervijā atzina Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
11.aug
Saeimas vēlēšanās startējušās partijas cīņā pret korupciju sola atjaunot nāvessodu, apvienot specdienestus un novirzīt līdzekļus korupcijas apkarotājiem, liecina aģentūras LETA apkopotās 4000 zīmju programmas.
 
11.aug
Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs sestdien paziņoja, ka, ņemot vērā ASV atjaunotās sankcijas, tuvākajā laikā nenotiks tikšanās ar augstākajām ASV amatpersonām.
 
11.aug
 Opozīcijā esošās "Saskaņas" deputāti iesnieguši Saeimā likumprojektu, kas paredz piemaksas par stāžu līdz 1995.gada beigām maksāt arī tiem cilvēkiem, kas pensionējušies pēc 2012.gada.