Politika

Vakar, 9:35
Spraiga vārdu apmaiņa pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos izvērsās starp aptieku nozares pārstāvjiem un bijušo veselības ministri Ilzi Viņķeli, kuras valdībai iesniegtie grozījumi MK noteikumos “Aptieku un aptieku filiāļu izvietojuma kritēriji”, izskatās, tiks īstenoti.
 
Vakar, 9:04
Ja "KPV LV" Saeimas frakcija skaidri pateiks, ka vēlas politisko piederību mainījušā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, tad Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šo demisiju pieprasīs.
 
Vakar, 8:35
Šobrīd ne tikai vidusskolu abiturientiem jāgatavojas gala eksāmeniem. Līdzīgs eksāmens jau tuvākajā nākotnē būs jāiztur premjeram Krišjānim Kariņam, jo viņa valdība ir saļodzījusies ne pa jokam.
 
11.mai
Aprīlī partiju reitingā sīva cīņa starp Nacionālo apvienību (NA), Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un "Jauno vienotību" (JV), otrdien vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
 
11.mai
 "KPV LV" kā vienu no iespējamiem ekonomikas ministra amata pretendentiem apspriež uzņēmēja Pētera Šmidres kandidatūru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.
 
10.mai
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena kļuvusi par vecmāmiņu.
 
10.mai
Ceturtdien, 13.maijā, valdība varētu lemt par kādu ierobežojumu atcelšanu pilnībā pret Covid-19 vakcinētiem iedzīvotājiem, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) teiktā pirmdien pēc Sadarbības sanāksmes.
 
10.mai
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) līdz trešdienai gaida "KPV LV" Saeimas frakcijas lēmumu par to, vai tā vēlas ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, izriet no premjera sacītā šodien preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.
 
10.mai
Gaidāms, ka šonedēļ atrisināsies ieilgušais konflikts par koalīcijas līguma nepildīšanu, kurā ierauta visa koalīcija, bet centrālās personas ir KPV LV, Jaunā konservatīvā partija un premjerministrs Krišjānis Kariņš, kurš līdz šim ķīviņā ieturējis novērotāja pozīciju. KPV LV uzskata, ka situācija tomēr varētu tikt atrisināta politiskajam spēkam labvēlīgi, kaut politikas ekspertu vidū pastāv viedoklis, ka šī partija ir pārāk neorganizēta un neprognozējama, lai premjers, pildot tās pieprasījumu, riskētu, vēl vairāk satricināt koalīciju.
 
8.mai
Lai arī kā kāds vēlētos pasniegt notikušo, kā “negadījumu”, tas drīzāk bija tieši otrādi – negadījuma novēršanas pasākums.
 
7.mai
Tiekšanās pēc varas politikā ir normāla parādība, līdz ar to arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) būtu gatava iesaistīties jaunas valdības veidošanā, bet tā nav ieinteresēta kļūt par ielāpu esošās valdības caurumiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Saeimas opozīcijas deputāts, bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
7.mai
Vērojot iekšējo nesaskaņu plosīto un drūpošo, koalīcijā strādājošo KPV LV, kas saskaņā ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem saņem otru lielāko valsts budžeta finansējumu, Valsts prezidents Egils Levits aktualizējis jautājumu par nepieciešamību uzlabot normatīvo bāzi, kas dotu leģitīmu pamatu samazināt valsts finansējumu partijām “viendienītēm”.
 
6.mai
Krievija ceturtdien piedraudējusi Eiropas Savienībai (ES) ar pretpasākumiem, ja pret Maskavu tiks vērstas jaunas sankcijas.
 
6.mai
Saeima šodien lēma būtiski palielināt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu atalgojumu.
 
6.mai
Neraugoties uz pašreizējo epidemioloģisko situāciju, atsevišķas personas meklē risinājumus publisku pasākumu rīkošanas aizlieguma apiešanai 9.maijā, tāpēc nav izslēdzamas provokācijas, kas var novest pie valstī noteikto ierobežojumu pārkāpumiem, atzina Valsts drošības dienestā (VDD).
 
6.mai
Krievija pagājušajā nedēļā izraidījusi Latvijas aizsardzības atašeju, pulkvedi Jāni Dreimani, paziņojusi Latvijas Aizsardzības ministrija (AM).
 
6.mai
Epidemioloģiskajai situācijai Izraēlā uzlabojoties, Eiropas Savienība (ES) atļāvusi tūrisma braucienus uz un no Izraēlas.
 
6.mai
2021.gada sākumā politiskajām partijām uzticas vien 7% Latvijas pilsoņu, secināts "Eirobarometra" aptaujā, kas veikta no 12.februāra līdz 18.martam.