Politika

14.feb
Saeimas deputāts un iepriekšējais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pašlaik nav piekritis būt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Rīgas mēra amata kandidāts ārkārtas vēlēšanās, bet sarunas par šo jautājumu vēl turpinās, pastāstīja politiķis.
 
14.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir izdevis rezolūciju ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) nekavējoties sākt darbu un pēc iespējas ātrāk izskatīšanai valdībā iesniegt noteikumu projektu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) efektīvākas pārraudzības nodrošināšanai, informēja premjera birojā.
 
13.feb
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja vairākus priekšlikumus grozījumiem Kriminālprocesa likumā, kas varētu ļaut saīsināt arī tiesvedību ilgumu.
 
13.feb
Patlaban nesaskatot pamatu saukšanai pie kriminālatbildības, Ģenerālprokuratūra nodevusi atpakaļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa krimināllietu.
 
13.feb
Saeima ceturtdien pieņēma lēmumu atlaist Rīgas domi.
 
13.feb
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija idejiski atbalstījusi Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) rosinātos nosacīti plašus grozījumus vietvaru vēlēšanu procedūrā no 2021.gada.
 
13.feb
Draudi, ka Satversmes tiesa par valsts pamatlikumam neatbilstošu varētu atzīt Rīgas domi, būtiski mazinājušies. Tā pēc likumprojekta papildināšanas atzīst Saeimas Juridiskais birojs. Parlamenta balsojums par Rīgas domes atlaišanu notiks šodien, bet, Valsts prezidentam likumu izsludinot, ārkārtas vēlēšanas varētu notikt 25. aprīlī.
 
13.feb
Valsts prezidentam Egilam Levitam pirmajā pilnvaru termiņa gadā būs izdevies realizēt jau otro iniciatīvu, kura iepriekš – pirms viņa stāšanās amatā – Saeimā nav guvusi atbalstu. Šoreiz parlamenta vairākums teju garantēts viņa iecerei grozīt elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, ierobežojot krievu valodā esošo TV programmu proporciju.
 
13.feb
Veselības ministrija pašlaik vērtē iespēju tomēr noteikt vienotu pacienta līdzmaksājumu pie ģimenes ārsta visiem pensionāriem, ne tikai tiem, kuri sasnieguši 65 gadu vecumu. «Pašlaik veicam aprēķinus,» sacīja veselības ministre Ilze Viņķele. Latvijas Pensionāru federācijas valdes sēdē seniori prasīja ministrei aktīvāk runāt par naudas trūkumu veselības nozarē un aktīvi cīnīties, lai veselības aprūpe būtu pieejamāka.
 
13.feb
Šodien Saeima galīgajā lasījumā lems par Rīgas domes atlaišanu.
 
12.feb
Baltijas valstu zemnieki nākamnedēļ Briselē protestēs pret negodīgu Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politiku un nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem, informēja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP).
 
12.feb
Krievijas parlamenta apakšnama deputāti ierosinājuši vēl vienu veidu, kā prezidents Vladimirs Putins varētu saglabāt oficiālu statusu arī pēc pašreizējā prezidentūras termiņa beigām, trešdien vēsta oficiālie mediji.
 
12.feb
 Partija "KPV LV" kā vienu no variantiem varētu apsvērt iespēju nepiedalīties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās. Šāda izšķiršanās varētu tik veikta, arī lai ietaupītu resursus, ko izmantot 2021.gadā plānotajās pārējo pašvaldību vēlēšanās.
 
12.feb
Saeimas opozīcija nevērsīsies pie Valsts prezidenta Egila Levita saistībā ar Rīgas domes atlaišanas likumprojektu, tādējādi tā neliks šķēršļus Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.
 
11.feb
Ziemeļmaķedonijas parlaments otrdien ratificējis NATO pievienošanās protokolu, kas stāsies spēkā tiklīdz to būs apstiprinājusi pēdējā alianses dalībvalsts - Spānija.
 
11.feb
ASV īpašais sūtnis Rietumbalkānos Metjū Palmers brīdinājis, ka Krievija mēģina sašķelt reģionu un kavēt tā integrāciju Rietumos.
 
11.feb
Eiropas Savienība (ES) piedāvās Lielbritānijai unikālu piekļuvi bloka vienotajam tirgum tikai tad, ja tā ievēros ES standartus, otrdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, noraidot Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu.
 
11.feb
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien atbrīvojis no amata savas kancelejas vadītāju, un šis lēmums tiek tulkots kā pazīme, kas liecina par pieaugošajām domstarpībām prezidenta komandā.