Pirmdiena, 2.oktobris

redeem Ilma, Skaidris

arrow_downwardPolitika

Slovākijā sestdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās uzvarējusi populistiskā ekspremjera Roberta Fico vadītā kreisā partija "Virziens - sociāldemokrātija" ("Smer-SD"), kas vēlas pārtraukt militāro palīdzību Ukrainai, ir kritiski noskaņota pret Eiropas Savienību un NATO, kā arī aicina atcelt Krievijai noteiktās sankcijas, liecina svētdien paziņotie vēlēšanu provizoriskie rezultāti.
Vakar, 17:38 Ziņu aģentūra LETA
Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ 43 nelegālos imigrantus, kas nelikumīgi mēģinājuši iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas, svētdien paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.
Vakar, 17:14 Ziņu aģentūra LETA
Nacionālās drošības koncepcijā (NDK) paredzētais sabiedriskajos medijos pārtraukt izmantot krievu valodā no 2026.gada 1.janvāra būtu tuvredzīgs lēmums, kas apdraud Latvijas drošību, uzskata partijas Kustība "Par!" ("Par") pārstāvji.
Vakar, 15:58 Ziņu aģentūra LETA
"Vienotības" Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu saraksta iespējamie līderi, visticamāk, būs partijas "smagsvari" - ārlietu ministrs, iepriekšējais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis, sarunā ar aģentūru LETA pieļāva vairāki partijas politiķi.
Vakar, 13:17 Ziņu aģentūra LETA
Patlaban Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir saņēmis pieprasījumu par speciālās atļaujas izsniegšanu darbam ar valsts noslēpumu Saeimas priekšsēdētājai Daigai Mieriņai (ZZS) un vienam no jaunās valdības ministriem, aģentūra LETA uzzināja SAB.
Vakar, 10:56 Ziņu aģentūra LETA
Pieaugot Krievijas konfrontācijai ar Rietumvalstīm, pieaugs arī agresīvu Krievijas specdienestu operāciju risks Latvijā, teikts šonedēļ Saeimas apstiprinātajā aktualizētajā Nacionālās drošības koncepcijā (NDK), kas balstīta uz valsts drošības iestāžu analīzes.
Vakar, 10:33 Ziņu aģentūra LETA
Saeima ceturtdien apstiprināja jauno Nacionālās drošības koncepciju, kurā noteikti valsts apdraudējuma novēršanas stratēģiskie pamatprincipi.
Vakar, 7:00 Bens Latkovskis
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 1.oktobrī. Ukraina jau vairāk kā pusotru gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Vakar, 0:10 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Vairāk nekā 100 000 cilvēku devušies prom no Kalnu Karabahas, kas nozīmē, ka gandrīz visi etniskie armēņi ir atstājuši Armēnijas enklāvu kopš Azerbaidžāna pārņēma to savā kontrolē, sestdien paziņoja Armēnijas valdība.
30.sep Ziņu aģentūra LETA
Partijas "Vienotība" kongresā šodien valdē līdz ar partijas priekšsēdētāju, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu ievēlēti arī Ministru prezidente Evika Siliņa, ārlietu ministrs, iepriekšējais premjers Krišjānis Kariņš un citi.
30.sep Ziņu aģentūra LETA
Jaunākie SKDS partiju reitingi rāda, ka "Jaunā Vienotība" septembrī zaudējusi līderpozīciju, kuru partija turējusi kopš 2022. gada aprīļa, vēsta LTV.
30.sep Portāls nra.lv
NATO piektdien paziņoja, ka ir gatava palielināt savus miera uzturēšanas spēkus Kosovā (KFOR) pēc nesen notikušām bruņotām sadursmēm Kosovas ziemeļos.
30.sep Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas flotes bezpilota lidaparāti jau ir padarījuši Krievijas Melnās jūras floti nederīgu, raksta unian.net.
30.sep Portāls nra.lv
Arī turpmāk prioritāri jādomā par drošību, partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) partijas "Vienotība" kongresā sacīja Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis.
30.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas ekonomikas izaugsmes jauns cikls sāksies 2024.gada otrajā pusē, šodien "Vienotības" kongresā sacīja partijas priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens.
30.sep Ziņu aģentūra LETA
Partijas "Vienotība" kongresā šodien politiskā spēka priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts līdzšinējais partijas līderis - finanšu ministrs Arvils Ašeradens.
30.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien, 5.oktobrī, balsos par rezolūciju, kurā izvērtēs Moldovas ceļu uz Eiropas Savienību (ES), aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
30.sep Ziņu aģentūra LETA