Politika

Vakar, 16:05
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) Valsts prezidentam Raimondam Vējonim nosūtījusi vēstuli, kurā aicina izskatīt iespēju kā potenciālo Ministru prezidenta amata kandidātu izvērtēt LDDK biedru, "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu, aģentūrai LETA apstiprināja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
 
Vakar, 14:35
Saeima šodien nodeva izskatīšanai parlamenta komisijās kārtējos grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, lai nodrošinātu iespējas to iekasēt arī nākamgad no 1.janvāra.
 
Vakar, 12:05
Valdībai, sagatavojot valsts budžeta projektu nākamajiem trim gadiem, ik gadu jāparedz līdzekļi mediķu algu paaugstināšanai par 20 procentiem. To paredz izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanās likumā, kas ceturtdien, 13.decembrī, divos lasījumos kā steidzamas pieņemtas Saeimas sēdē.
 
Vakar, 11:05
Saeima šodien noraidīja grozījumus Diasporas likumā, kas paredzēja sašaurināt iepriekšējā parlamenta sasaukuma pieņemto diasporas definīciju.
 
Vakar, 9:39
"Jaunās vienotības" (JV) premjera amata kandidātam Krišjānim Kariņa izredzes izveidot valdību ir lielākas nekā citiem iepriekšējiem kandidātiem, uzskata apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars.
 
12.dec
Politiskās partijas ir gatavas atsaukties "Jaunās Vienotības" un tās premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa iniciatīvai valdības veidošanas procesā.
 
12.dec
Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" (JV) ir gatava sākt konsultācijas ar pārējām partijām, lai noskaidrotu, vai ir stabils vairākums, kas varētu vienoties par topošās valdības kopīgi darāmajiem darbiem, žurnālistiem pēc JV valdes sēdes sacīja politiskā spēka priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.
 
12.dec
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien piemēroja apcietinājumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam.
 
12.dec
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz tiesu aizturētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.
 
12.dec
Valsts prezidents Raimonds Vējonis tuvāko dienu laikā neiesaistīties valdības veidošanas procesā, tādējādi respektējot partiju pausto vēlmi turpināt konsultācijas.
 
12.dec
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien nolēma pagaidām nevirzīt grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, atstājot šo jautājumu jaunās valdības ziņā.
 
12.dec
Konkursā izraudzīto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amata kandidāti - Ievu Jaunzemi - varētu apstiprināt vēl aizejošā valdība, taču šis jautājums jāpārrunā ar jaunā parlamenta partijām, šorīt telekanālā LNT uzsvēra premjers Māris Kučinskis (ZZS).
 
12.dec
Pēc lēmuma atlikt balsojumu parlamentā par "Breksita" vienošanos Lielbritānijas premjerministri Terēzi Meju trešdienas vakarā sagaida partijas deputātu balsojums par neuzticības izteikšanu.
 
12.dec
Partijām divus mēnešus nespējot izveidot jaunu valdību, politiskās krīzes Latvijā vēl gluži nav, bet zināms haoss gan, šādu viedokli telekanālā LNT pauda aizejošās valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS).
 
12.dec
Lielbritānijas parlamentā nenotikušais balsojums par izstāšanās līgumu ar Eiropas Savienību izraisījis lielu neapmierinātību Eiropas Savienības institūcijās, un arī Eiropas Parlamenta kārtējā sesijā atkal nākas runāt par Brexit, kaut gan kopējā pozīcija ir apstiprināta, nostiprināta un pārapstiprināta jau pa vairākiem lāgiem.
 
12.dec
Kad būs izveidota jaunā valdība, to atbalstīs vai nu visi "KPV LV" deputāti vai neviens, izriet no "KPV LV" līdzpriekšsēdētāja Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa paustā sociālajā tīklā "Twitter".
 
12.dec
Valdība jau sen būtu izveidota, ja politiskās partijas nesirgtu ar apziņas totalitārismu, kas Latvijā ir plaši izplatīts ne tikai politiskajās aprindās, bet visā sabiedrībā kopumā. Viena no totalitāras apziņas pazīmēm ir nesatricināma pārliecība, ka labs var būt tikai tas cilvēks, kurš domā tāpat kā tu, savukārt ideoloģiskais oponents nevar būt labs jau pēc definīcijas.
 
12.dec
Jābeidz ākstīties, jāizveido valdība un jāsāk strādāt – aicinājis Attīstībai/Par! (AP!) nu jau bijušais premjera amata kandidāts Artis Pabriks.