Politika

19.jūl
Latvijas ārlietu ministre Baiba Braže (JV) sola ar Eiropas Savienības (ES) kolēģiem runāt par sloga sadalīšanu starp visām ES dalībvalstīm austrumu robežas sargāšanā.
19.jūl
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda piektdien Šauļos atklāja jaunuzbūvētu militāro pilsētiņu.
19.jūl
Piektdien, 19. jūlijā, ierīcēs, kurās darbojas operētājsistēma "Windows", radās globāla kļūme. Tas izraisīja tūkstošiem lidojumu atcelšanu, banku darbības un televīzijas raidījumu traucējumus utt. Mediji to nosauca par lielāko neveiksmi vēsturē.
19.jūl
Igaunijā tiks paaugstināti nodokļi, lai iegūtu papildu līdzekļus aizsardzībai, liecina jaunais Igaunijas valdošās koalīcijas līgums, ko piektdien nodeva atklātībai trīs koalīciju veidojošās partijas - Reformu partija, Sociāldemokrātiskā partija un partija "Igaunija 200".
18.jūl
Urzulas fon der Leienas atkārtota ievēlēšana Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā parāda to, ka Eiropas Parlamentā (EP) joprojām ir proeiropeisko, centrisko spēku vairākums, un ar šo vairākumu būs iespēja strādāt nākamos piecus gadus, aģentūrai LETA pauda EK priekšsēdētājas līdzšinējais izpildvietnieks Valdis Dombrovskis (JV), kuru valdība ir nominējusi arī turpmāk ieņemt šo amatu.
18.jūl
Latvijā darba vizītē sestdien, 20.jūlijā, ieradīsies ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels Fonteljess, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.
18.jūl
Nerimstoties pārmetumiem par Ungārijas premjerministram Viktoram Orbānam tikšanos ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien nosodījis jebkādus mēģinājumus slēgt darījumus ar Maskavu Kijivai aiz muguras.
18.jūl
Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāti balsojumā par Urzulas fon der Leienas atkārtotu apstiprināšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā nav bijuši vienisprātis.
18.jūl
ANO Ģenerālās asamblejas prezidenta amatam nominēta vācu diplomāte Helga Šmita.
18.jūl
Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāti balsojumā par Urzulas fon der Leienas atkārtotu apstiprināšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā nav bijuši vienisprātis, noskaidroja aģentūra LETA.
18.jūl
Urzulas fon der Leienas atkārtota ievēlēšana Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā ir atbilstoša Latvijas interesēm, aģentūrai LETA atzina Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pasniedzējs Jānis Kapustāns.
18.jūl
Tā kā Lietuvas Seims ir atbalstījis valsts izstāšanos no kasešu munīcijas aizlieguma konvencijas, Lietuvas aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns ceturtdien solīja ierosināt reģiona valstu aizsardzības ministriem apsvērt iespēju kopīgi iegādāties šo munīciju.
18.jūl
Nākamceturtdien, 25.jūlijā, plānots sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai apstiprinātu deputātu mandātus Ilzei Stobovai (LPV) un Jurģim Klotiņam (NA).
18.jūl
Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) nav pārliecināts, ka Latvijā līdz šī gada beigām paspēs ieviest elektronisko rindu uz robežas, intervijā aģentūrai LETA atzina ministrs.
18.jūl
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena ceturtdien uzrunā Eiropas Parlamentam (EP) pirms balsojums par viņas apstiprināšanu amatā uz atkārtotu pilnvaru termiņu aicināja veidot spēcīgu Eiropu "dziļas trauksmes un nenoteiktības laikā".
18.jūl
Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien ar pārliecinošu balsu vairākumu uz atkārtotu pilnvaru termiņu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā ievēlējis Urzulu fon der Leienu.
18.jūl
Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.