Politika

Vakar, 18:40
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers nepiedalīsies Francijā gaidāmajā G7 valstu samitā, jo viņam veikta žultspūšļa izņemšanas operācija, pirmdien paziņoja viņa birojs.
 
18.aug
Ja Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, valstī gaidāms pārtikas, degvielas un medikamentu deficīts, teikts Lielbritānijas valdības ziņojumā, kas nonācis laikraksta "The Sunday Times" rīcībā.
 
18.aug
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pārtraucis atvaļinājumu, kuru pavadīja Austrijā, jo viņam nepieciešams izoperēt žultspūsli, pavēstījusi EK.
 
18.aug
Apvienotajai Karalistei izstājoties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, Latvijas iemaksas ES budžetā 2020.gadā varētu augt par 23,27 miljoniem, teikts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā fiskālo risku deklarāciju, kas iesniegts izskatīšanai Ministru kabinetā.
 
16.aug
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju.
 
16.aug
Kaut gan lielākā daļa valdības ministru pagaidām vairījušies paust konkrētu pozīciju jautājumā par Indriķa Muižnieku apstiprināšanu Latvijas Universitātes rektora amatā, “Betsafe” prognozē, ka Muižniekam amatu nāksies pamest. Šādu iespēju bukmeikeri novērtējuši ar 60% varbūtību.
 
15.aug
Uzrunājot cilvēkus Aglonā, kas pulcējušies uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem, Valsts prezidents aicināja būt labākiem arī ikdienā, nekrāpties un neslinkot, nemeklēt labumu uz citu rēķina, informēja Valsts prezidenta kancelejā.
 
15.aug
Pēc Latvijas enciklopēdijas sniegtajām ziņām, Latvijā varētu būt aptuveni 370 tūkstoši katoļu baznīcai piederīgo. Tiem Aglonā šodien notiek vieni no nozīmīgākajiem svētkiem – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kurus ar savu dalību tradicionāli pagodina arī valsts augstākās amatpersonas un daži ministri.
 
15.aug
No Attīstībai/Par! saraksta Saeimā ievēlētais Mārtiņš Bondars vēlas panākt, lai svinīgie solījumi jeb zvēresti, stājoties amatā, būtu jānolasa, ne tikai deputātiem un Valsts prezidentam, bet arī ministriem. Šādi deputāts ne tikai iecerējis pacelt ministru atbildības latiņu, bet arī devies Nacionālās apvienības pēdās, no kuras saraksta viņš 2001. gadā cerēja tapt ievēlēts Rīgas domē.
 
14.aug
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien Briseli un breksita pretiniekus britu parlamentā apsūdzēja "šausmīgā sadarbībā", kas Lielbritāniju var novest pie bezvienošanās breksita.
 
14.aug
Pārliecībā, ka valdošās koalīcijas Saeimas deputāti komandējumos nereti brauc, lai izklaidētos, ne pārstāvētu valsts intereses un smeltos jaunu pieredzi, opozīcijas deputāti vēlējās panākt, lai vēlētājiem informācija par komandējumiem būtu vieglāk pieejama un deputātu komandējumu apstiprināšanā tiktu iesaistīti visi 100 Saeimas deputāti. Saskaroties ar koalīcijas pārstāvju pretestību šai idejai, opozīcija pieņēma kompromisa variantu.
 
14.aug
Nākamā gada valsts budžets būs tik liels, kā nekad agrāk nav bijis - tas pārsniegs desmit miljardus eiro, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
13.aug
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda norādījis, ka šobrīd nesaskata pamatu kontaktiem ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.
 
13.aug
Valdība šodien atbalstīja 217 876 eiro piešķiršanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), lai tas, cita starp varētu izpildīt Administratīvās apgabaltiesas 2017.gada spriedumu, ar kuru nolemts, ka birojam kopumā ir jāizmaksā likvidējamajai partiju apvienībai "Nacionālais bloks" 67 876 eiro.
 
13.aug
Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā jaunizveidotie novadi dažādu izdevumu segšanai vienreizējās mērķdotācijās saņems no 155 000 līdz 447 500 eiro, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā konceptuālajā ziņojumā iekļautā informācija.
 
13.aug
Ministru kabinets šodien atbalstīja grozījumus Pasta likumā, kas paredz piešķirt preses piegādēm papildu 3,7 miljonus eiro.
 
13.aug
Pirms valdībai lemt par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ir jāuzlabo sagatavotais rīkojuma projekts, teikts Valsts kancelejas atzinumā par IZM sagatavoto rīkojuma projektu "Par LU rektoru".
 
13.aug
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā pašvaldību kartē būs arī Ulbrokas novads, kurā ietilps tagadējās Stopiņu, Garkalnes un Ropažu novadu pašvaldības.