Politika

Vakar, 10:30
Jebkuram jaunajam cilvēkam varu ieteikt turēt gaišu skatu, norādīts uz jauno ārstu gatavošanos protestiem, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
15.okt
Ministru kabinets otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.
 
15.okt
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) saprot protesta akcijas pieteikušo mediķu sašutumu un objektīvo nepieciešamību palielināt atalgojumu, tā uzsvēra pati ministre, piebilstot, ka gan domās, gan garā ir kopā ar viņiem.
 
15.okt
Par 26. oktobrī paredzēto sociāldemokrātiskās partijas Saskaņa kongresu, par to, vai Saskaņā ir saskaņa, un par to, kas jāraksta Latvijas «laimes grāmatas» pirmajā lappusē, Neatkarīgās intervija ar Saskaņas Saeimas frakcijas vadītāju Jāni Urbanoviču.
 
14.okt
Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien nosodījuši Turcijas militāro intervenci Sīrijas ziemeļaustrumos, bet nespēja vienoties par ES mēroga bruņojuma embargo.
 
14.okt
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien brīdinājis, ka Turcijai draud nenovēršamas sankcijas par iebrukumu Sīrijas ziemeļaustrumos, vēršoties pret kurdu kaujiniekiem, vienlaikus viņš norādīja, ka ASV izvairīsies no bruņota konflikta ar Turciju.
 
14.okt
Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.
 
14.okt
Domniekiem, kuri pašu pirms vēlēšanām dotos solījumus sauc par populismu, pareizāk būtu nolikt Rīgas domes deputāta mandātu, ierakstā sociālajā medijā "Instagram" norādījis bijušais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S).
 
14.okt
Pret bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu ("Mūsu partija") pēdējā laikā izvirzītās apsūdzības esot melīgas un tās nav apstiprinājušās, komentējot pēdējo aizturēšanu, ierakstā "Facebook" paziņojis Eigims.
 
14.okt
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) neizslēdz iespēju pašvaldību reformas rezultātā izveidot vēl trīs jaunus novadus, tādējādi veidojot Latvijas karti ar 39 novadiem, atzina pats ministrs.
 
14.okt
2020. gada valsts budžetu varētu dēvēt par tumsonības, partiju alkatības budžetu vai «kā varēja nesolīt!» budžetu, bet nez vai tā to nosauks arī finanšu ministrs Jānis Reirs, kurš valdības piektdien atbalstīto budžeta projektu šodien nesīs uz Saeimu.
 
14.okt
Administratīvajai tiesvedībai ar Latvijas Universitātes (LU) rektoru Indriķi Muižnieku šā gada septembrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) noslēgusi ārpakalpojuma līgumu ar respektablu un vienlaikus arī ļoti dārgu advokātu biroju.
 
14.okt
... Saeimas sēžu zāles durvis plaši atvērās, un pa tām, valdot dziļam klusumam, ienāca stalts, sirms vīrs. Prezidijs sastinga, atkritušos žokļus pat nemēģinādams ielikt atpakaļ eņģēs. Parlamentārieši acumirklī pārtrauca zemgalda kāršu spēles, desiņu cepšanu pēdējā rindā, jogas nodarbības zāles viducī un aņuku konkursu, kas jau bija teju fināla stadijā. Pamodās pat Bondara kungs, jo viņam virsū uzkrita kartona Juraša kungs – acīmredzot caurvēja iespaidā. Annajuta histēriski iekliedzās un sāka vicināt savu mauzeri. Visi pazina sirmo vīru: tas bija Kārlis Ulmanis. Viņš uzkāpa augstajā un svarīgajā Saeimas tribīnē un pateica to, kas ir jāsaka: «Jūs visi esat brīvi. Jūs, politisko tukšinieku bars, jūs, diedelnieki un alkatīgie ierāvēji. Jūs esat apkaunojuši valsti un tās pilsoņus. Ejiet prom un nenāciet vairs nekad atpakaļ. Es atlaižu šo Saeimu.»
 
14.okt
Šonedēļ apritēs divi mēneši, kopš Rīgas mēra amats ar Saskaņas deputātu svētību nonāca Gods kalpot Rīgai pārstāvošā Oļega Burova rokās. Taču galvaspilsētas atslēga tajās nav drošībā, jo Saskaņa ir nemierā ar partnera darbu un apsver domu saraut attiecības ar Gods kalpot Rīgai. Rīgas domes liktenis izšķirsies neilgi pēc Saskaņas kongresa.
 
14.okt
Veselības ministre Ilze Viņķele (Attīstībai/Par!) nebija vienīgā, kas Latvijas delegācijas sastāvā viesojās Amerikas Savienotajās Valstīs, Ņujorkā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pasākumos septembra beigās. Visa Latvijas delegācija nakšņoja vienā un tajā pašā viesnīcā Ņujorkas centrā. Neatkarīgajai izdevās uzzināt tikai daļēji pilnīgu informāciju par visu delegācijas sastāvu, pasākumiem, kuros ministri un viņu palīgi piedalījušies, kā arī izmaksām un to avotu.
 
13.okt
Saeimas deputātam Aldim Gobzemam divus gadus piederējusi māja, ko viņš nav norādījis valsts amatpersonas deklarācijā. Īpašumā ikdienā mitinās deputāta māte, un senāk manīts uzturamies arī viņa patēvs Edgars Strods, bijušais “Latvijas valsts ceļu” valdes loceklis, kuru pirms divām nedēļām aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), noskaidrojis LTV raidījums “de facto”.
 
13.okt
"Saskaņas" balsojumi Latvijas Saeimā vairākkārt bijuši vērtēti kā Krievijai draudzīgi, tikmēr Eiroparlamentā (EP) "Saskaņas" priekšsēdētājs un EP deputāts Nils Ušakovs balso tā, lai nedotu pamatu bažām par simpatizēšanu Kremlim, svētdien vēstīja raidījums "LNT Ziņu Top 10".
 
13.okt
Tatjana Ždanoka (LKS) neplāno atteikties no sava Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandāta par labu Andrejam Mamikinam. Mamikins apgalvo, ka par to Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta līderi vienojušies pirms EP vēlēšanām, bet viņš ir gatavs, ka Ždanoka solījumu varētu nepildīt - tā vēstī raidījums "LNT Ziņu Top 10".