Politika

Raivis Dzintars: Nākamās valdības vadītājam jābūt ar labām diplomāta spējām
17:40 64
14:40
Ņemot vērā Saeimā ievēlēto partiju nostāju, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir atteikusies no uzstādījuma, ka novadu reformas veikšanā būtu jāievēro brīvprātības princips, šodien pēc partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) un ZZS sarunām žurnālistiem sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
9:57
Austrālijas Senāts ceturtdien noraidījis ierosinājumu sarīkot referendumu par krāsaino imigrantu ieceļošanas apturēšanu.
 
8:46
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) līdz pilnvaru termiņa beigām aktīvi turpināšot pārstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses, savukārt izredzes saglabāt šo amatu jaunajā valdībā nevērtē.
 
8:05
Sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem nav panākts pietiekams progress, lai nākammēnes rīkotu īpašu Eiropas Savienības (ES) samitu par "Breksitu", trešdienas vakarā Briselē nolēmuši ES valstu un valdību vadītāji.
 
7:30
Pusotra nedēļa pēc vēlēšanām politiķiem ir pagājusi mēģinājumos saprast, kam krāniņš lielāks un kas varētu būt par alfa dogu jaunās valdības veidošanā. Pirmās konstruktīvās, ļoti konstruktīvās, nu ļoti konstruktīvās sarunas starp partijām nemaz tik ļoti konstruktīvas nebija – «jaunās» un «vecās» partijas palaikam, varētu tā maigi teikt, salamājās. Pēc tam gan atkal tā kā salaba un sēdās atpakaļ pie sarunām.
 
7:06
Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien, 18. oktobrī, un piektdien, 19. oktobrī, uzsāks konsultācijas ar 13. Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta kandidātiem.
 
6:00
Par spīti acīm redzamām simpātijām starp dažām 13. Saeimā ievēlētajām partijām, to līderi noliedz, ka jaunās valdības veidošanas gaitā tiek veidoti partiju bloki. Vienlaikus kļūst skaidrs, ka Jaunās Konservatīvās partijas iecere ārpus valdības laivas atstāt Zaļo un zemnieku savienību tai pašai var draudēt ar nokļūšanu opozīcijā.
 
Vakar, 20:00
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien pauda pārliecību, ka joprojām ir iespējams panākt "Breksita" šķiršanās vienošanos, neraugoties uz strupceļu Ziemeļīrijas robežas jautājumā.
 
Vakar, 19:47
Apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) starp nākamās valdības prioritātēm vēlētos redzēt nodokļu politikas izmaiņas, valsts augstskolu konsolidāciju, vidusskolu pārņemšanu valsts pārziņā, teritoriālo reformu, maksātnespējas administratoru institūta likvidēšanu.
 
Vakar, 19:16
Neviena no partijām, kas pašlaik ir iesaistīta valdības veidošanas sarunās, nav piekritusi Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvātajam valdības modelim.
 
Vakar, 18:01
Partijas "Attīstībai/Par!" (AP) un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) sarunās sīkāk apspriesti jautājumi par reģionālo reformu, enerģētiku, klimata pārmaiņām un demogrāfiju, žurnālistiem sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce.
 
Vakar, 18:00
Neraugoties uz pārliecinoši lielāko atbalstu Saeimas vēlēšanās, Saskaņa kārtējo reizi oficiāli netiek aicināta pie sarunu galda valdības veidošanas sarunās. Vai ir redzama izeja no šā strupceļa, nezaudējot arī savu vēlētāju, Neatkarīgās saruna ar Saskaņas premjera amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski. Neraugoties uz pārliecinoši lielāko atbalstu Saeimas vēlēšanās, Saskaņa kārtējo reizi oficiāli netiek aicināta pie sarunu galda valdības veidošanas sarunās. Vai ir redzama izeja no šā strupceļa, nezaudējot arī savu vēlētāju, Neatkarīgās saruna ar Saskaņas premjera amata kandidātu Vjačeslavu Dombrovski.
 
Vakar, 16:51
Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī ceturtdien sāks konsultācijas ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām, vispirms tiekoties ar "Jauno Vienotību" (JV), Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un "Attīstībai/Par!".
 
Vakar, 16:50
Jaunākās Eirobarometra aptaujas dati apliecina arvien lielāku eiropiešu un Latvijas iedzīvotāju atbalstu Eiropas Savienībai (ES), informēja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojā Latvijā.
 
Vakar, 13:48
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Jēkabs Straume rosina ieviest liegumu veikt apmaksātu politisku aģitāciju internetā mēnesi pirms vēlēšanām.
 
Vakar, 12:37
"Attīstībai/Par!" (AP) un "Jaunās Vienotības" (JV) otrā klātienes tikšanās iezīmē "jaunu fāzi" valdības veidošanas sarunās, žurnālistiem paziņoja abu politisko spēku līderi.
 
Vakar, 11:00
Tautas nobalsošanā par Latvijas dalību Eiropas Savienībā 2003. gada 20. septembrī pozitīvu atbildi sniedza 66,97 procenti nobalsojušo Latvijas pilsoņu. 2004. gada 1. maijā Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Eiropas Savienību ir pētīta gan pirms iestāšanās, gan pēc tam. Tagad Latvija tāpat kā citas Eiropas Savienības dalībvalstis ir iesaistīta aptaujā un diskusijās par Eiropas nākotnes modeli. Iedzīvotāju viedokļu skaidrošana notiek par 38 000 eiro.
 
Vakar, 10:50
Pašreizējā sasaukuma Saeimas deputāts, nākamajā parlamenta sasaukumā neiekļuvušais Jānis Klaužs (ZZS) nolēmis apstrīdēt tiesā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) lēmumu nepārskaitīt par viņu nodotās balsis.
 
 
#{#}