Politika

Vakar, 21:32
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu ministri vienojušies, ka ES Padomes juridiskais dienests turpinās strādāt pie tā sauktās “atklātības direktīvas”. Ja pamats līdzšinējām bažām būs zudis, arī Latvija būs gatava balsot par šo ideju, ziņo LTV raidījums “de facto”.
 
Vakar, 13:00
Valdība otrdien, 10.decembrī, skatīs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sagatavotos grozījumus likumā, kas paredz vairāk nekā uz pusi samazināt naudas sodu par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā.
 
Vakar, 8:33
Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu sarukt par 864 domniekiem jeb 54%, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, kurus otrdien, 10.decembrī, plānots skatīt valdībā.
 
7.dec
Politiskās partijas "Progresīvie" pamata vēlētāji ir rīdzinieki, tāpēc politiskais spēks, visdrīzāk, startēs iespējamās pilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, pauda partijas līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa.
 
7.dec
Ja Ministru kabinets atbalstīs Rīgas domes atlaišanu, tad tā sagatavotam likumprojektam jābūt tiesiski pareizam un juridiski precīzam, lai nav pārsūdzības riska, piemēram, Satversmes tiesā, norādīja opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.
 
7.dec
Ja novembrī notiktu Rīgas domes vēlēšanas, lielāko vēlētāju atbalstu iegūtu "Saskaņa", partiju apvienība "Attīstībai/Par" un "Jaunā vienotība", liecina socioloģisko pētījumu aģentūras "Factum" publiskotie aptaujas dati.
 
7.dec
Valdība jaunnedēļ izšķirsies, vai atbalstīt Veselības ministrijas (VM) piedāvāto mediķu zemākās mēnešalgas palielināšanas modeli, kas paredz 20% pielikumu rezidentiem un 10% - pārējām ārstniecības personām.
 
7.dec
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sākotnēji vēlas iepazīties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto Rīgas domes atlaišanas lēmumprojektu, pirms komentēt tā pamatotību, atzina LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis.
 
7.dec
"Latvijas Krievu savienība" (LKS) iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās varētu iegūt "Saskaņas" elektorāta balsis, prognozēja politiskā spēka līdere Tatjana Ždanoka.
 
7.dec
Valdošās koalīcijas rīcībā vēlēšanu jautājumā saskatāmi draudi demokrātijai Latvijā, izriet no politologa Jura Rozenvalda sacītā.
 
6.dec
6. decembrī Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs (António Guterres) apstiprināja Ilzi Brands-Kehris par savu vietnieci cilvēktiesību jautājumos (Assistant Secretary-General for Human Rights). Šis ir līdz šim augstākais amats ANO struktūrās, kuru ieņems Latvijas pārstāvis. ANO ģenerālsekretāra lēmums apliecina Latvijas ekspertu izcilo profesionalitāti un konkurētspēju augstākajā starptautiskajā līmenī, kā arī atspoguļo Latvijas ārlietu dienesta ieguldīto darbu kandidātu virzīšanā, vēsta Latvijas Ārlietu ministrija.
 
6.dec
Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu piektdien paziņojis, ka Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai, un nobloķēs gatavā dokumenta publicēšanu, ja NATO dalībvalstis nepiekritīs atzīt Sīrijas kurdu bruņoto grupējumu "Tautas aizsardzības vienības" (YPG) par teroristiem.
 
6.dec
Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, atzina partiju pārstāvji, vienlaikus uzsverot, ka šāda veida sarunas vēl neesot notikušas.
 
6.dec
Eiropas Parlamenta deputāts un bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) vēl nav izlēmis, vai kandidēs iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.
 
6.dec
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
 
6.dec
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrējusi vēl vienu iniciatīvas grupu – Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību (LVSADA) – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13. Saeimas atsaukšanu.
 
6.dec
Breksits ir "viena no spilgtākajām kļūdām" Eiropas Savienības (ES) vēsturē, intervijā britu laikrakstam "The Guardian" sacīja līdzšinējais Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, Lielbritānijas lēmumu par izstāšanos no ES dēvējot par "sāpīgāko" pieredzi viņa pilnvaru termiņa laikā.
 
6.dec
Šodien Ministru kabinetā notiks Baltijas Ministru padomes sanāksme, informēja Valsts kancelejā.