Politika

12:53
Valsts drošības dienests (VDD) līdz šim priekšvēlēšanu periodā un vēlēšanu dienā ir ieguvis vairāk nekā 40 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā vēlētāju brīvas izvēles prettiesisku ietekmēšanu.
 
11:43
Nākamie četri gadi Latvijai būs grūti, un tāpēc vajag tādu Saeimu un valdību, kas spēs valsti izvest cauri vētrainiem ūdeņiem, šodien pēc nobalsošans 14.Saeimas vēlēšanās žurnālistiem teica Valsts prezidents Egils Levits. 
 
11:16
Šodien, 1. oktrobrī, Latvijā norit 14. Saeimas vēlēšanas. Plkst.7 Latvijā durvis vēra 949 vēlēšanu iecirkņi. Vēlēšanu iecirkņi strādās līdz plkst.20.
 
10:44
Rīgas Daugavgrīvas pamatskolā izvietotajā vēlēšanu iecirknī kāds agresīvi noskaņots potenciālais balsotājs šorīt draudējis iekaustīt darbinieku par to, ka nav iespējams nobalsot pret vairākiem sarakstiem vienlaicīgi.
 
10:11
Sestdien 14.Saeimas vēlēšanās pirmajā stundā, proti, līdz plkst.8 aktīvākie vēlētāji bijuši Latgalē, bet neaktīvākie - Rīgā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.
 
9:41
Vairākos vēlēšanu iecirkņos no rīta puses radušās problēmas ar vēlēšanu sistēmu, stāsta 66.vēlēšanas iecirkņa pārstāvji.
 
9:30
Sestdien 14.Saeimas vēlēšanās pirmajā stundā, proti, līdz plkst.8 Latvijā nobalsojuši nedaudz vairāk kā 24 000 vēlētāju jeb 1,56% balsstiesīgo iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.
 
8:21
Sestdienas rītā, sākoties 14.Saeimas vēlēšanām, visi vēlēšanu iecirkņi Latvijā tika atvērti laikus, pavēstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Krastiņa.
 
Vakar, 20:03
Eiropas Savienība (ES) piektdien iepazīstināja ar atjaunotajām vadlīnijām, kas paredz ievērojami stingrākas prasības Krievijas pilsoņiem, kuri pretendē uz ES vīzas saņemšanu.
 
Vakar, 19:42
Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam Ārlietu ministrija iesniegusi protesta notu saistībā ar Krievijas īstenoto okupēto Ukrainas teritoriju prettiesisko aneksiju.
 
Vakar, 18:12
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien paziņoja, ka Ukrainai ir gatava dialogam ar Krieviju, taču ar citu tās prezidentu.
 
Vakar, 18:08
Šonedēļ trīs dienās, kad atsevišķos vēlēšanu iecirkņos bija iespēja nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanās, balsotāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem - šo iespēju kopumā izmantoja 63 342 pilsoņi jeb 4,11% no vēlētāju kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.
 
Vakar, 18:01
ASV piektdien paziņoja par "smagām" jaunām sankcijām pret Krievijas amatpersonām un valsts aizsardzības nozari, reaģējot uz četru Ukrainas apgabalu aneksiju.
 
Vakar, 17:47
Eiropas Savienības (ES) līderi piektdien solīja nekad neatzīt Ukrainas apgabalu nelikumīgo aneksiju.
 
Vakar, 13:40
Pēdējos četros mēnešos pirms 14.Saeimas vēlēšanām lielākā publicitāte masu medijos bijusi valdību veidojošās koalīcijas partijām, no opozīcijā esošajām partijām visbiežāk pieminētas Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Saskaņa", bet no Saeimā nepārstāvētajiem politiskajiem spēkiem - "Apvienotais saraksts" (AS), liecina aģentūras LETA mediju monitoringa analīze.
 
Vakar, 12:43
Piektdien un sestdien, kas ir 14. Saeimas vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana ir aizliegta, informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
 
Vakar, 12:22
Ar vēlēšanām saistītas ļaunprātīgas aktivitātes Latvijas kibertelpā pagaidām nav novērotas, taču informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" turpina uzraudzīt situāciju un sadarbībā ar citām vēlēšanās iesaistītajām institūcijām ir gatava reaģēt, ja tas būtu nepieciešams, stāsta "Cert.lv" pārstāve Līga Besere.
 
Vakar, 11:55
Visa Saeimas vēlēšanās izmantotā infrastruktūra, arī tiešsaistes reģistri, ir tā dēvētā kritiskā infrastruktūra un atbilstošā līmenī arī tiek aizsargāta, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.