Politika

17.jun
Ņemot vērā asfalta paraugu izvērtēšanā atklātas nepilnības, Jēkabpils pašvaldība ir vērsusies policijā par iespējamu pašvaldības līdzekļu izkrāpšanu projektā "Dūmu ielas, Atmodas ielas un Kadiķu ielas pārbūve Jēkabpilī", kuru īstenoja domes opozicionāra Aigara Nitiša (LZS) vadītais uzņēmums SIA "Ošuklans".
 
17.jun
Šodien notiks Latvijas Republikas Saeimas 17. jūnija attālinātā ārkārtas sēde.
 
17.jun
Romas policija trešdien neitralizēja spridzekli, kas bija ievietots kāda vietējā politiķa automobilī, un Itālijas galvaspilsētas mērs Virdžīnija Radži nosauca šo incidentu par ''ļoti nopietnu".
 
17.jun
Kaut arī politiskā diskusija par eitanāzijas legalizēšanu uz nenoteiktu laiku šī gada pavasarī tika atlikta, Saeimas atbildīgā komisija ir spērusi vienu soli tuvāk tam, lai nākotnē, iespējams, pat nākamajā Saeimas sasaukumā, tā tiku atzīta ar likumu. Izstrādāts mediķu, cilvēktiesību aizstāvju un reliģisko organizāciju atbalstīts likumprojekts, kas pacientiem ļaus atteikties no dzīvību uzturošas ārstniecības.
 
16.jun
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs, kas no amata tika atlaists saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas lēmumu, arī otrajā Administratīvās tiesas instancē zaudējis. Tiesa atzinusi, ka viņš no pilsētas galvas amata atbrīvots pamatoti.
 
16.jun
2021. gada 27. janvārī notika Eiropas Parlamenta debates, kuru noslēgumā tika pieņemta rezolūcija ar numuru 2361, kas Eiropas Savienības dalībvalstīm prasa nodrošināt, ka iedzīvotāji tiks informēti par to, ka vakcinācija pret kovidu notiks tikai un vienīgi brīvprātīgi.
 
16.jun
Šodien plkst.10 turpināsies ārpus kārtas Saeimas sēde, kuras darba kārtībā iekļauti likumprojekti no iepriekšējām sēdēm, kurus parlamentārieši nav paguvuši izskatīt.
 
15.jun
Šodien plkst.14 sasaukta ārpus kārtas Saeimas sēde, kuras darba kārtībā iekļauti ap 60 likumprojekti.
 
15.jun
Sagaidāms, ka ASV un Eiropas Savienība (ES) otrdien paziņos par muitas tarifu atlikšanu uz pieciem gadiem abu pušu 17 gadus ilgušajās nesaskaņās par subsīdijām aviobūves nozarei, paziņojuši kādi situāciju labi pārzinoši informācijas avoti.
 
15.jun
ASV prezidents Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka viņš noteiks "sarkanās līnijas" Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam viņu gaidāmajā samitā.
 
15.jun
Māris Mičerevskis (dzimis 1982. gada 21. septembrī, ir rakstnieks, publicists, vēsturnieks, uzņēmējs un politiķis. Valdes loceklis Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrībā. Iepriekš pārstāvēja partiju “Latvijas attīstībai” un apvienību “Attīstībai/Par!” Pašlaik bezpartejisks. Jaunajai iekšlietu ministrei Marijai Golubevai (“Attīstībai/Par!”) sākot pildīt amata pienākumus un uz laiku noliekot Saeimas deputāta mandātu, līdzšinējais Rīgas domnieks Māris Mičerevskis ir kļuvis par Saeimas deputātu.
 
14.jun
Reaģējot uz Jānim Ādamsonam izvirzītajām apsūdzībām, viņa pārstāvētā partija “Saskaņa” paudusi neizpratni par drošības dienestu vilcināšanos un sola savu biedru sodīt vien tad, kad J. Ādamsona vaina būs pierādīta tiesā. Saeimas priekšsēdētāja un Nacionālās drošības komisijas locekle Ināra Mūrniece drošības dienestu darbu neņemas komentēt, bet aicina J. Ādamsonu un “Saskaņu” rūpīgi pārdomāt turpmākās darbības.
 
14.jun
Saeimas vairākums 10. jūnija rītā nolēma izdot deputātu Jāni Ādamsonu (S) kriminālvajāšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.
 
13.jun
Runas par iespējamu Saeimas atlaišanu un ārkārtas vēlēšanām bija aktuālas vēl pirms “Varakļānu incidenta”. To Latvijas Televīzijas raidījumam “De Facto” apstiprināja vairāki politiķi. Nu pēc koalīcijas un valdības restarta politiskā situācija esot stabilizējusies, uzskata premjera Krišjāņa Kariņa vadītās “Jaunās Vienotības” (JV) pārstāvji.
 
13.jun
Saeimas deputāts Jānis Ādamsons (S) valsts noslēpuma izpaušanā apsūdzētā parlamentārieša Jura Juraša (JKP) lietā sniedzis "pilnīgi pretējas" liecības tam, ko pirms 25 gadiem teicis Saeimas sēdē debatēs par likumu "Par valsts noslēpumu", aģentūrai LETA norādīja Juraša advokāts Aleksandrs Berezins.
 
11.jun
Saruna ar Zaļo un zemnieku savienības politiķi Augustu Brigmani
 
11.jun
Par pirmo politiķi, kas tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas interesēs, kļuvis “Saskaņu” pārstāvošais Jānis Ādamsons. Ceturtdien Saeima viņu izdeva apcietināšanai. Organizācijas, kas daudz kritizēta par sadarbības līgumu ar Krievijā pie varas esošo partiju “Vienotā Krievija”, priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs nesteidz vērtēt apsūdzību, taču dod mājienu, ka arests varētu būt politiski motivēts.
 
10.jun
Lai gan Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam (S) nav pielaides valsts noslēpumam, viņam bija tiesības piedalīties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdēs, kurās amatpersonas prezentē ierobežotas pieejamības informāciju, noskaidroja aģentūra LETA.