Politika

Vakar, 13:00
Jauno konservatīvo partiju pārstāvošās Jutas Strīķes vadītā Saeimas Juridiskā komisija apsver iespēju intensīvi strādāt arī Saeimas sesiju starplaikā. Viens no iemesliem – darbs pie grozījumiem Saeimas Kārtības rullī, kas cita starpā paredz arī deputātu kompensāciju likvidēšanu. Paredzams, ka par šo konservatīvo priekšlikumu Saeimā būs īpaši asas debates, taču iesniegtajos priekšlikumos šis nav vienīgais strīdīgais jautājums, kas mudinās deputātus izteikties no Saeimas tribīnes.
 
Vakar, 12:12
Pat nesagaidot, kamēr Valsts prezidents izsludinās Saeimas pieņemtos grozījumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā, valdības māja jau sākusi organizēt šīs neatkarīgās iestādes vadītāja nomaiņu pret nepieciešamo politisko ielikteni.
 
Vakar, 6:00
Saruna ar Rīgas domes neatkarīgo deputātu frakcijas (no Saskaņas izslēgtā četrinieka) biedru Alekseju Rosļikovu.
 
17.jun
Eiropas Savienības (ES) augstākā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni pirmdien uzsvērusi, ka Irāna vēl nav pārkāpusi kodolvienošanos, un atteicās apspriest, kādus soļus ES spertu gadījumā, ja tas notiktu.
 
17.jun
Koalīcijas partiju viedokļi par partiju apvienības "Attīstībai/Par!" (AP) rosināto Dzīvesbiedru likumu atšķiras.
 
17.jun
Šodien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) dosies divu dienu darba vizītē uz Hāgu Nīderlandē.
 
17.jun
Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers ieteicis Eiropas valstīm būt prātīgākām un atturīgākām attiecībās ar Krieviju.
 
16.jun
Indija paaugstinājusi muitas tarifus vairāku ASV produktu importam, šādi atspēlējoties par ASV lēmumu šomēnes atcelt vairākas Indijai piešķirtās privilēģijas tirdzniecības jomā.
 
15.jun
Kustība "Par!" šodien kongresā ievēlēja jaunu, paplašinātu valdi, par kuras priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Daniels Pavļuts, informēja kustības "Par!" pārstāve Amālis Brūvere.
 
15.jun
Lielbritānijas aizsardzības ministre Penija Mordonta sestdien brīdinājusi pārējos Konservatīvās partijas biedrus no pakļaušanās populismam, izvēloties premjerministres Terēzas Mejas pēcteci.
 
15.jun
Politiskajai apvienībai "Attīstībai/Par!" (AP) tuvākā pusgada laikā būs jāizdara izvēle, kādā formātā piedalīties nākamajās pašvaldību vēlēšanās, šodien kustības "Par!" kongresā teica partijas "Latvijas attīstībai" priekšsēdētājs un AP līdzpriekšsēdētājs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.
 
14.jun
Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcija sašutusi par vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju iniciatīvas par tā dēvētā Uzvaras pieminekļa demontāžu iekļaušanu parlamenta dienaskārtībā.
 
13.jun
Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons ceturtdien pārliecinoši uzvarējis pirmajā balsošanās kārtā par Konservatīvās partijas līdera amatu.
 
13.jun
Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltīto parlamentārās izmeklēšanas komisiju atstās arī deputāts, bijušais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (JV).
 
12.jun
Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdinājusi Lielbritāniju, ka tai būs jāsedz sava daļa pašreizējā Eiropas Savienības (ES) budžetā pat, ja tā izstāsies no bloka bez vienošanās.
 
12.jun
Līdzšinējais Iekšlietu ministrijas (IeM) parlamentārais sekretārs Aldis Blumbergs (KPV LV) amatu atstājis, jo nav spējis saprasties ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV) par politikas realizāciju.
 
12.jun
Paužot neapmierinātību ar deputātes Ievas Krapānes (KPV LV) ievēlēšanu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītās parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadībā, komisiju lēmis pamest tās loceklis Ivars Zariņš (S).
 
12.jun
«Šo jautājumu nevajag sasteigt,» neslēpjot prieku, ka atbildīgajai komisijai nav kvoruma, uz tās vadītāja Artusa Kaimiņa prātošanu par iespējamību sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par Valsts prezidenta rosināto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem, pauda Nacionālo apvienību pārstāvošais Jānis Dombrava.