Politika

8:30
Neticot, ka koalīcija laikus spēs vienoties par jaunu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmu, Jaunā konservatīvā partija rosina vēl uz četriem gadiem iesaldēt kadastrālās vērtības, ar kurām pašlaik cieši saistīts nodoklis. Koalīcijas partneri uz šādu piedāvājumu lūkojas ar aizdomām, bet opozicionāri nekautrējas šo rosinājumu dēvēt par populistisku.
 
Vakar, 10:00
Saeimā pārstāvētajiem konservatīvajiem politiskajiem spēkiem garastāvokli joprojām maitā apziņa, ka vēl jācīnās ar liberālāk domājošajiem kolēģiem, lai tālāku virzību negūtu sabiedrības iniciatīva par viendzimuma partneru reģistrēšanas legalizēšanu. Taču mazītiņu uzvaru tie ir jau guvuši – Saeimas atbildīgā komisija lēmusi, ka Jānis Iesalnieks, izplatot LGBT kopienu aizskarošu informāciju, deputāta ētikas kodeksu pārkāpis nav. Pamatojums lēmumam – vēlme sodīt par viedokļa paušanu atgādina Satversmē aizliegto cenzūru.
 
Vakar, 8:45
Bija tāda Rīgas kinostudijas filma “Kapteiņa Enriko pulkstenis”, kurā skolnieks Tomiņš netālu no ostas atrod zelta pulksteni un kopā ar citiem bērniem meklē tā īpašnieku, lai to atdotu viņam.
 
Vakar, 7:55
Sociālā tīkla "Facebook" uzņēmums trešdien paziņoja, ka pirmoreiz ir izdzēsis ASV prezidenta Donalda Trampa ierakstu, un raksturoja to kā "kaitīgu dezinformāciju par Covid-19".
 
Vakar, 6:15
Uzņēmums “Rīgas nami”, kura stāvvietu pie Kongresu nama izmanto Oļegs Burovs, vairs nebūdams saistīts ar šo pašvaldības struktūrvienību, atprasīs izsniegto caurlaidi. Vismaz ekskluzīvo pulksteni viņam neviens nevar konfiscēt.
 
5.aug
Ministru kabinets nākamajā nedēļā lems par palīdzības sniegšanu Libānai pēc otrdien Beirūtā notikušā postošā sprādziena, noskaidrots Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā.
 
5.aug
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien lēma izbeigt Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietu saistībā ar deputāta Jāņa Iesalnieka (VL-TB/LNNK) mikroblogošanas vietnē "Twitter" pārpublicēto jeb retvītoto pret ierakstu, kurā esot pausts naids pret LGBT personām Latvijā.
 
5.aug
Labklājības ministrijas izstrādātie risinājumi garantētā minimālā ienākuma palielināšanai nākamā gada budžetā papildus pieprasa no 25 līdz 45 miljoniem eiro, taču Saeimas atbildīgās komisijas deputāti uzskata, ka arī tik ievērojamu līdzekļu pārdalīšana negarantēs cilvēka cienīgu dzīvi un ministrija aiz skaitļiem pazaudējusi cilvēku. Tiesa, tiek solīts, ka nauda pabalsta palielināšanai nākamā gada budžetā tiks atrasta.
 
4.aug
Labi, ka laiku pa laikam notiek kaut kādas vēlēšanas. Pretējā gadījumā – kāda gan politpulciņiem būtu iespēja izbārstīt savu bezcerīgi neizpildāmo solījumu „kombikormu” (kombinētā lopbarība) visēdājiem – vēlētājiem? Tuvākā jautrība gaidāma 29.augustā, kad rīdzinieki piepildīs Rīgas rāti ar kārtējo solītāju armiju.
 
4.aug
Ja politiskā konkurenta skapī kārtīgs skelets nav atrodams, nākas izlīdzēties ar kauliņiem – Oļegs Burovs nēsā neticami dārgu pulksteni, bet savu glīto auto parko uzņēmuma “Rīgas nami” autostāvvietā pie Kongresu nama, kaut gan tur nestrādā.
 
30.jūl
. Polija pārbaudīs vai tā dēvētā Stambulas konvencija, kuras mērķis ir apkarot vardarbību pret sievietēm, nav pretrunā ar konstitūciju, ceturtdien preses konferencē paziņojis premjerministrs Mateušs Moraveckis.
 
30.jūl
Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs ceturtdien izteicies, ka ASV lēmums izvest no Vācijas aptuveni 12 000 tur šobrīd dislocēto amerikāņu karavīru veicinās mieru Eiropā.
 
30.jūl
Eiropas Savienība (ES) ceturtdien pirmo reizi izsludinājusi sankcijas pret kiberuzbrukumu organizatoriem, pakļaujot tām Krievijas un Ķīnas pilsoņus, kā arī atsevišķu Krievijas militārā izlūkdienesta (GRU) vienību.
 
30.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps, kas sācis aptaujās ievērojami atpalikt, ceturtdien pieļāvis novembrī gaidāmo vēlēšanu atlikšanu Covid-19 pandēmijas un iespējamās "krāpšanās" dēļ.
 
30.jūl
Jelgavas prokurores aizturēšana saistīta ar informācijas izpaušanu trešajām personām, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.
 
30.jūl
Saasinoties priekšvēlēšanu cīņai pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, Jaunā konservatīvā partija (JKP) un šīs partijas tieslietu ministrs Jānis Bordāns visādos veidos reklamē priekšlikumu grozīt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas kārtību un ierosina neaplikt ar šo nodokli līdz 100 000 eiro vērtas dzīvojamās mājas.
 
30.jūl
Tieslietu ministrijas jaunajam nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas piedāvājumam pašlaik Saeimā atbalsta nav. To par vismaz apšaubāmu un pašvaldību budžetus apdraudošu dēvē gan koalīcijas partneri, gan opozīcija.
 
30.jūl
No šodienas līdz 15.augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgas domas vēlēšanās, ja vēlētājam galvaspilsētā pieder nekustamais īpašums, informē Centrālas vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.