Politika

30.nov
NATO nopietnāk jāpārdomā, ko likt pretī pieaugošajai Ķīnas militārajai varenībai, lai gan šajā desmitgadē galvenais alianses pretinieks joprojām būs Krievija, teikts ziņojumā par NATO reformām, kuru paredzēts publicēt otrdien.
 
30.nov
Opozīcijas deputāti uzskata, ka koalīcijas politiķi nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā ir atdzīvinājuši tā dēvētās "deputātu kvotas", daudzgadu budžetā ieliekot priekšlikumus par konkrētiem infrastruktūras objektiem.
 
30.nov
Veselības ministrija (VM) ir izstrādājusi Covid-19 vakcinācijas plānu un rīt to prezentēs valdībai, liecina uz rītdienas Ministru kabineta ārkārtas sēdi sagatavotais informatīvais ziņojums.
 
30.nov
Saeimas opozīcija savākusi 35 parakstus parlamenta ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai skatītu likumprojektu par ministru un ministriju parlamentāro sekretāru algu iesaldēšanu, pavēstīja deputāte Regīna Ločmele (S).
 
30.nov
Saeima šodien plkst.9 otro darba nedēļu turpinās skatīt 2021.gada budžeta likumprojektu pakotni galīgajā lasījumā. 
 
30.nov
Roberts Zīle intervijā “Neatkarīgajai” (24.11.2020.) par esošo valdību teica: “Šis [13. Saeimas] vēlēšanu rezultāts bija tik slikts, ka tur bija grūti kaut ko citu salikt.” Proti, balsu sadalījums ir tāds, ka ar esošo koalīciju un Kariņa valdību mums būs jānovelk līdz nākamajām vēlēšanām 2022. gadā. Faktiski tas nozīmē, ka valdība var darīt, ko tā grib, un, par spīti tās sadrumstalotībai un šķietamajai nestabilitātei, tā ir stabilāka nekā jebkura cita, jo nekādu citu valdību politiski izveidot nevar. Kāpēc? Tāpēc, ka to neļauj ticība jeb Latvijā valdošā politiskā mitoloģija.
 
30.nov
Rīgas domes deputātiem ik gadu tiek izsniegtas divas bezmaksas autostāvvietu atļaujas, no kurām viena labprātīgi tiek atdota partijas vadībai – sarunā ar Neatkarīgo apliecināja bijušais Rīgas vicemērs, bijušais Jaunās konservatīvās partijas deputāts Rīgas domē, ASV Armijas kara koledžas absolvents Druvis Kleins.
 
29.nov
Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs svētdien brīdinājis, ka atlikusi vairs tikai aptuveni nedēļa, lai Apvienotā Karaliste un Eiropas Savienība (ES) varētu noslēgt vienošanos par turpmākajām savstarpējām attiecībām pēc breksita.
 
29.nov
Eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai"(AfD) popularitāte nokritusies līdz zemākajam līmenim kopš 2017.gada jūlija, liecina sestdien publicētie aptaujas rezultāti.
 
28.nov
Sestdien Nacionālās apvienības (NA) kongresā par politiskā spēka priekšsēdētāju atkārtoti tika izvēlēts Raivis Dzintars.
 
27.nov
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) rosinājums par ministru algu necelšanu apdraud vienoto atalgojuma sistēmu, uzskata "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.
 
27.nov
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
27.nov
Laikā, kad pedagogu un izglītības un zinātnes ministres konflikts sasniedzis kulmināciju un mācībspēkus apvienojošā arodbiedrība pieprasījusi ministres Ilgas Šuplinskas demisiju, koalīcijas partijas, aizsedzoties ar nepieciešamību pieņemt valsts budžetu nākamajam gadam, izvairās pamanīt konflikta nopietnību. Eksperti brīdina, ka tas ministrei un koalīcijai kopumā var ļauni atspēlēties.
 
27.nov
Rīgas dome sola tiesībsargājošām iestādēm sniegt visu nepieciešamo informāciju, lai noskaidrotu Pūču ģimenes rīcībā nonākušo SIA “Rīgas satiksme” bezmaksas autostāvvietu atļauju lietošanas likumību, savukārt KNAB sola notikušo izvērtēt un atturēties no šī procesa komentēšanas.
 
27.nov
Polijas faktiskais abortu aizliegums apdraud sieviešu dzīvību, informēja Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
26.nov
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, Apvienotās Karalistes valdība noteikusi 14 dienu pašizolēšanās prasību ieceļotājiem no Latvijas, informēja Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā.
 
26.nov
Līdz šim pēc Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām politisko patvērumu Latvijā lūguši 22 Baltkrievijas pilsoņi, atsaucoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
26.nov
Var pienākt brīdis, kad Covid-19 stacionēto pacientu skaita pieauguma dēļ veselības aprūpes sistēma nevarēs palīdzēt visiem, ceturtdien preses konferencē uzsvēra Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.