Politika

18.sep
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanas lieta ir provokācija, lai paplašinātu Krievijai noteiktās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, piektdien sacīja Krievijas parlamenta apakšnama spīkers Vjačeslavs Volodins.
 
18.sep
Sākot ar pirmdienu, 21.septembri, iekšlietu ministra padomniece komunikācijas jautājumos Beata Jonite vairs nebūs sevis ieņemtajā amatā sakarā ar došanos maģistrantūras studijās diplomātijā Oksfordas Universitātē, Lielbritānijā.
 
18.sep
Trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņos pārskaitītie vēlēšanu rezultāti apliecina, ka iecirkņos pieļautās kļūdas nebija ļaunprātība, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.
 
17.sep
Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko lēmumu atcelt no amata vēstnieku Latvijā Vasiliju Markoviču varētu uzskatīt par politisku žestu Latvijas valdībai, pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētniece Beāte Livdanska.
 
17.sep
Sākotnēji par nederīgām atzīto vēlēšanu aplokšņu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem lielāko balsu pieaugumu nesusi partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgajam sarakstam, kā arī partijai "Saskaņa".
 
17.sep
Baltkrievija slēgusi robežu ar Poliju un Lietuvu un pastiprina Ukrainas robežas apsardzi, ceturtdien paziņoja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
 
17.sep
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien sacīja, ka Franciju vada "nespējīgs" prezidents, šādi Turcijas līderim vēl vairāk saasinot ieilgušo strīdu ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.
 
17.sep
Saeimas deputātu Vjačeslavu Dombrovski no partijas "Saskaņa" un tās parlamenta frakcijas izslēdza nevis brīvdomāšanas, bet nepamatotas muļķības dēļ, aģentūrai LETA izteicās "Saskaņas" domes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs.
 
17.sep
Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā un likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem", kas paredz aizliegt publiskos izklaides un svētku pasākumos, sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes.
 
17.sep
Latviešu viedākie prāti pret visām kovidpanikas izraisītajām ekonomikas problēmām ir izgudrojuši panaceju – betonu.
 
17.sep
Partijas "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par statūtu pārkāpumiem izslēgt Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Otrdien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē abus izslēgt arī no Saeimas frakcijas, teikts partijas paziņojumā.
 
17.sep
Šodien plkst. 9.00 sākusies Latvijas Republikas Saeimas ārkārtas sēde. Piedāvājam video tiešraidi no parlamenta.
 
17.sep
Latvijas Pensionāru federācija gatavo senioru prasību sarakstu valdībai un Saeimai. Pensionāriem būtiski jautājumi nav atrisināti, bet politiskās partijas no saviem solījumiem meistarīgi atkāpjas, meklējot dažādus ieganstus, kāpēc tos nevar izpildīt. Kāda būs senioru atbilde politiķiem, par to Neatkarīgās sarunā ar Latvijas Pensionāru federācijas valdes priekšsēdētāju Aiju Barču.
 
17.sep
Karību reģiona salu valsts Barbadosa paziņojusi, ka nākamgad gatavojas pārtapt par republiku, atsakoties no Elizabetes II kā oficiālās valsts galvas.
 
16.sep
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien aicinājusi veidot "patiesi antirasistisku" Eiropas Savienību (ES), kas aktīvi apkarotu naida runu.
 
16.sep
Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) direktors Sergejs Nariškins trešdien pārmetis Savienotajām Valstīm, ka tās aizsargā Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku, un apgalvoja, ka ASV atvēlējušas 20 miljonus dolāru protestu atbalstam Baltkrievijā.
 
16.sep
Izredzes noslēgt vienošanos ar Lielbritāniju par nākotnes tirdzniecības attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) samazinās ar katru dienu, trešdien brīdinājusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
16.sep
Partijas "Saskaņa" Saeimas frakcija šodien no savām rindām izslēdza vakar no partijas izslēgtos Saeimas deputātus Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu, apstiprināja Dombrovskis.