Politika

29.jun
Vairākiem deputātiem atsaucot parakstus par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu, parlaments šonedēļ nelems par agrāku pensiju indeksēšanu.
 
29.jun
Notikušas izmaiņas Aināra Šlesera un Alda Gobzema vadīto partiju valdēs, liecina Politisko partiju reģistra informācija.
 
28.jun
Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija, LA) uzskata, ka atsevišķi Valkas novada domes opozīcijas deputāti, pieprasot viņa demisiju, balstās uz meliem kā prokremliskās propagandas tradīcijās.
 
28.jun
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) laicīgi nesagatavojot un neiesniedzot nepieciešamo informāciju, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien netika pie jautājuma par pedagogu darba samaksu izskatīšanas, diskusiju atliekot uz citu dienu.
 
28.jun
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks radījis jaunu priekšvēlēšanu žanru – atklāta vēstule kā atbilde uz atklātu vēstuli. Precīzāk – ministrs publicējis atbildi uz Jaunā Rīgas teātra režisora Alvja Hermaņa Latvijas iedzīvotāju vārdā uzdoto jautājumu – vai iedzīvotāju informēšana par rīcību X stundā ir kara noslēpums.
 
28.jun
Karam Ukrainā turpinoties, no visu kalibru Latvijas politiķiem turpinām dzirdēt, cik ļoti svarīga ir visu veidu atbalsta sniegšana Ukrainai un cik nozīmīga Eiropai ir tās cīņa ar okupantu armiju. Tādēļ daudzus pārsteidza fakts, ka, Eiropas Parlamentam balsojot par rezolūciju, ar kuru aicina Eiropas Savienības līderus nekavējoties piešķirt Ukrainai un Moldovai ES kandidātvalstu statusu, balsojumā piedalījās vien trīs no mūsu astoņiem pārstāvjiem Eiroparlamentā. Iespējams, ka nevēlēšanās piedalīties balsojumā skaidrojama ar datumu, kurā tas notika – 23. jūniju.
 
27.jun
Ceturtdien, 30.jūnijā, notiks pirmā vasaras Saeimas ārkārtas sesijas sēde, norādīts parlamenta mājaslapā.
 
26.jun
Saeimas deputāts Ēriks Pucens pagājušajā gadā dāvinājumā saņēmis divus zemes īpašumus Kuldīgā, liecina viņa iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.
 
25.jun
Grozījumi Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas paredz, ka valsts finansējumu varēs piešķirt tikai tām priekšvēlēšanu aģitācijas formām, kas īstenotas latviešu valodā, nenāks par labu sabiedrības saliedētībai un iespējai partijām uzrunāt dažādus vēlētāju segmentus, sarunā ar aģentūru LETA savu viedokli pauda domnīcas "Sabiedriskās politikas centrs Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.
 
25.jun
Saeimas deputāts Ivars Puga (NA) pērn par 15 849 eiro samazinājis parādsaistības, liecina politiķa iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija. Pērn Pugas parādsaistību apjoms samazinājās līdz 17 872 eiro.
 
23.jun
Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, partijas sāk lūkoties pēc "lokomatīvēm", tas ir cilvēkiem, kas partijai nodrošinātu lielāku vēlētāju skaitu. Arī Neatkarīgās diskusiju raidījuma "Sarunas ar Veidemani" viesi - Latvijas darba devēju konfederācijas prezidentu, zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Karavela” līdzīpašnieku Andri Biti uzrunājušas vairākas partijas.
 
22.jun
Saeimā steigā pieņemtie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā nav laba likumdošanas darba piemērs, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.
 
22.jun
Jāņa Iesalnieka un Kaspara Ģirģena lietās par deputātu ētikas kodeksa pārkāpšanu abi deputāti atzīti par vainīgiem, taču aizskartajai pusei netiks dota iespēja viņus strostēt no Saeimas tribīnes.
 
21.jun
Otrdien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija atzina, ka Saeimas deputātu Kaspara Ģirģena (R) un Jāņa Iesalnieka (NA) izteikumos Saeimas sēdē, kurā tika skatīts jautājums par padomju laiku pieminekļu demontāžu, ir konstatējami ētikas pārkāpumi.
 
21.jun
Atbalsta pasākumus nākamajā apkures sezonā, kam valdība ieplānojusi 350 miljonus eiro, plānots finansēt no palielinātajiem valsts budžeta ieņēmumiem, kas radušies lielās inflācijas ietekmē, un aizņemtās naudas, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
21.jun
 Latvijas galvenais mērķis Eiropadomē ir panākt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, paredz valsts nostāja gaidāmajā Eiropadomē, kas no 23.jūnija līdz 24.jūnijam notiks Briselē, Beļģijā.
 
21.jun
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien vienojās uz nākamajām sešām Saeimas sēdēm izslēgt parlamentārieti Aldi Gobzemu (KuK), kurš uz šo sodu reaģējis, kārtējo reizi solot nolikt deputāta mandātu.
 
21.jun
Deputāti Ilmārs Dūrītis (AP), Uldis Augulis (ZZS), Andrejs Judins (JV) un Jānis Dombrava (NA) prognozē, ka arī turpmākajās 13.Saeimas sēdēs nebūs kvoruma, lai balsotu par Civilās savienības likumprojekta tālāko virzību, pauž partiju pārstāvji.