Politika

24.jan
«Nedēļas nogalēs dodos uz savu lauku īpašumu – lai fiziski pastrādātu. Forma jāuztur,» smaidot saka Andris Bērziņš. Savukārt būdams Rīgā, viņš vingrina prātu, aktīvi pētīdams pasaules politiskās sakarības, kurās sava vieta ir arī Latvijas notikumiem. Andris Bērziņš ir kritisks, analītisks, ironisks: «Valstis, kurām nav lielu iespēju ietekmēt notikumus ārpusē, «spiež» vismaz uz saviem pilsoņiem.» Tas attiecas arī uz Latviju? Bērziņa kungs pasmaida. Acīmredzot attiecas.
 
23.jan
Lielbritānijas karaliene Elizabete II ceturtdien apstiprināja likumu par breksita vienošanos, kas ļaus Apvienotajai Karalistei atstāt Eiropas Savienību (ES) 31.janvārī.
 
23.jan
Saeima ceturtdien, 23.janvārī, pieņēma lēmumu pagarināt termiņu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalībai pretterorisma operācijā Irākā līdz 2022.gada 1.februārim.
 
23.jan
Pēc gandrīz 13 stundas ilgušām debatēm ASV Senāts apstiprinājis kārtību, kādā risināsies prezidenta Donalda Trampa impīčmenta process. Republikāņiem, kuriem Senātā ir vairākums, izdevies nobloķēt visus demokrātu priekšlikumus, un nav lielu šaubu, ka prezidents tiks attaisnots un saglabās amatu. Pārliecību par šādu iznākumu demonstrējis arī pats D. Tramps, kas nav uzskatījis par nepieciešamu apmeklēt Senāta sēdi, tā vietā dodoties uz Pasaules ekonomikas forumu Šveices pilsētā Davosā.
 
23.jan
Šodien Seimā notiks ikgadējās ārpolitikas debates, kurās deputātiem par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos ziņos ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
 
23.jan
Šodien aprit gads, kopš strādā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība.
 
22.jan
Valsts prezidents Egils Levits iesniedzis piedāvājumu Dienvidāfrikas prezidentam par tiesisko sadarbību krimināllietās, informēja prezidenta preses dienestā.
 
22.jan
Mīkstināt prasības konkursam uz Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu nav nekāda pamata, jo uz to var pretendēt vismaz 1000 cilvēku, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
21.jan
Krievijas jaunais premjerministrs Mihails Mišustins otrdien iepazīstinājis ar jauno valdību, kur savus amatus saglabājuši ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.
 
21.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien rezolūcijā iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ir uzdevis nodrošināt konkursa rīkošanu uz Valsts policijas priekšnieka amatu, uzsverot nepieciešamību izvēlēties piemērotāko kandidātu caurskatāmā, sabiedrībai saprotamā procedūrā.
 
21.jan
Rīgas domes opozīciju pārstāvošie politiskie spēki pagaidām neplāno sākt parakstu vākšanu par neuzticības izteikšanu domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR), jo uzskata, ka tuvāko nedēļu laikā Saeima nobalsos par domes atlaišanu, atzina aptaujātie politiķi.
 
21.jan
2020.gadā valdības darba virsmērķiem jābūt tiesiskuma stiprināšanai un taisnīgākai nodokļu sistēmai, otrdien Ministru kabineta sēdē uzsvēra premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).
 
21.jan
Prokuratūras piemērotais naudas sods uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam neliedz turpināt valsts finansējuma izmaksu Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), informēja KNAB.
 
21.jan
Nemeklējot Valsts policijas priekšnieku konkursa kārtībā, zaudētājs būs sabiedrība, jo tā tiek uzlikts ierobežojums uz vakanto amatu pretendēt augstākas kvalifikācijas kandidātiem un jaunā priekšnieka atlase nebūs atklāta, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).
 
21.jan
Šodien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un atsevišķi ministri pēc valdības sēdes informēs par gada laikā paveikto.
 
21.jan
KPV LV kā politiskais zīmols ir bankrotējis. To atzīst partijas līderi Saeimā, kas vēlas mainīt organizācijas nosaukumu, gan partiju dibinājušais Artuss Kaimiņš, kas, zaudējis partijas biedru uzticību, nu aicina organizāciju pašlikvidēties. Nevienu no šīm vēlmēm nebūs viegli realizēt, jo maz ticams, ka 8. februārī sasauktā partijas biedru pilnsapulce būs lemttiesīga.
 
21.jan
Saruna ar Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētāju Armandu Krauzi par LZS valdes lēmumu publiski nekomentēt attiecības ar Ventspils mēru un partijas Latvijai un Ventspilij līderi Aivaru Lembergu; par partijas startu gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kā arī par to, cik cieši LZS ir integrējusies Dana Reizniece-Ozola.
 
20.jan
Koalīcijā nav vienprātības par nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu priekšvēlēšanu aģitāciju veikt tikai valsts valodā.