Politika

9:06
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka viņš bija rēķinājies ar to, ka viņa bijusī partija "KPV LV" spers atbildes "soli", kas paredz iespēju zaudēt ministra amatu, pēc tam, kad viņš ir paziņojis par vēlmi pievienoties citam politiskajam spēkam.
 
9:00
Ceturtdien, 22. aprīlī, plkst. 9.00 sākas Saeimas attālinātā ārkārtas sēde, kas norisinās attālināti e-Saeima platformā.
 
7:07
Partijas "KPV LV" valde trešdien, 21.aprīlī, nolēmusi atsaukt no ekonomikas ministra amata Jāni Vitenbergu pēc tam, kad viņš publiski paziņojis par aiziešanu no "KPV LV" un gatavību pievienoties nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA), informēja partijas pārstāve Inese Ozoliņa.
 
Vakar, 19:30
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš 13.Saeimā tika ievēlēts no partijas "KPV LV" saraksta, izlēmis mainīt partejisko piederību un kļūt par Nacionālās apvienības (NA) biedru.
 
Vakar, 17:37
Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien ikgadējā runā par stāvokli valstī brīdinājis Krievijas konkurentus nešķērsot sarkano līniju.
 
Vakar, 14:18
Aprīlī Saeimas otrajā lasījumā tika atbalstīti Aizsargjoslu likuma grozījumi, kas paredz sašaurināt krasta kāpu aizsargjoslu ciemos, no likuma izslēdzot prasību aizsargjoslā iekļaut bioloģiski augstvērtīgas teritorijas - īpaši aizsargājamos biotopus, informē Vides Konsultatīvās padome.
 
Vakar, 12:53
Šodien Dundagas novada domes ārkārtas sēdē ar piecām balsīm pieņēma lēmumu par četru opozīcijas deputātu pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa.
 
Vakar, 10:03
Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP) vērsies tiesā, pieprasot Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājai Ilzei Znotiņai atsaukt viņa godu un cieņu aizskarošus izteikumus par likvidējamās "ABLV" bankas interešu pārstāvniecību parlamentārieša darbā.
 
Vakar, 8:23
Cīnoties ar vakcīnu deficītu pret Covid-19, Latvija ir paziņojusi, ka vērsīsies pie Dānijas varasiestādēm, lai uzzinātu, vai būtu iespējams no tās saņemt “AstraZeneca” vakcīnas, no kuru lietošanas Dānija atteikusies. Kamēr daudzi šādu ideju uztver ar sajūsmu, ir politiķi, kas uzskata, ka šādā veidā cīnīties ar vakcīnu deficītu nav pieļaujami un atbildīgi pret valsts iedzīvotāju veselību.
 
20.apr
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) otrdien atbalstījusi uzņēmuma "Johnson & Johnson" ražotās Covid-19 vakcīnas izmantošanu, neskatoties uz iespējamo saistību ar trombu veidošanos.
 
20.apr
Ceļošanai nepieciešamais digitālais zaļais sertifikāts Latvijā varētu tikt ieviests jūnijā, izriet no otrdien valdībā izskatītā Veselības ministrija (VM) sagatavotajā informatīvā ziņojuma par digitālā zaļā sertifikāta izstrādi un ieviešanu.
 
20.apr
Otrdien sākušās ārkārtējās sarunas starp Krieviju un tās atbalstīto kaujinieku pārstāvjiem, no vienas puses, un Ukrainu, no otras puses, nolūkā mazināt spriedzi, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrēšana pie Ukrainas robežām.
 
20.apr
Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzē novirzīt vēl papildu 126,5 miljonus eiro.
 
20.apr
Visi Dundagas novada domes opozīcijas deputāti nolēmuši nolikt deputātu mandātus, informēja apvienības "Strādāsim kopā!" pārstāve Andra Grīvāne.
 
20.apr
Pēc divu nedēļu pārliecināšanas aizvadītās nedēļas nogalē veselības ministrs piekrita uz vakcinēšanos atvērt tā saukto dzīvo rindu, kurā varēja iestāties ikviens vakcinēties gribētājs neatkarībā no piederības kādai no prioritārajām grupām. Eksperiments apliecināja, ka vakcinēties gribētāju ir daudz vairāk, nekā valsts spēj sarūpēt vakcīnas.
 
19.apr
Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels pirmdien paziņojis, ka Krievija ir izvietojusi vairāk nekā 150 000 karavīru pie Ukrainas austrumu robežas un okupētajā Krimā.
 
19.apr
Saeimā nonākusi iedzīvotāju iniciatīva, par kuru portālā "Manabalss.lv" nedēļas laikā tika savākti vairāk nekā 10 000 paraksti un kurā prasīts atļaut atsākt sportot arī iekštelpās sporta klubos un sporta centros.
 
19.apr
Gatavojot grozījumus netīrās naudas apkarošanas likumā, Jauno konservatīvo partiju pārstāvošais Gatis Eglītis, kas vada Saeimas Finanšu sektora uzraudzības apakškomisiju, iedzīvojies konfliktā ar Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieci Ilzi Znotiņu. Viņa uzskata, ka deputāts, ar saviem priekšlikumiem vājinot dienestu, izpilda kādas konkrētas bankas pasūtījumu. Savukārt politiķis uzstāj, ka Latvija ar savām prasībām pārspīlē, un vēlas tikai atvieglot dzīvi godīgajiem uzņēmējiem.