Politika

Vakar, 9:00
Saeima šodien lems, vai nodot tālākai izvērtēšanai parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā iedzīvotāju iniciatīvu par 2021.gada nodokļu reformas atcelšanu.
 
Vakar, 6:15
Premjerministrs Krišjānis Kariņš intervijā TV3 rīta raidījumam “900 sekundes” pauda dažus diskutablus izteikumus un faktiski nodarbojās ar kūdīšanu.
 
15.sep
Saeimas deputāts Aldis Gobzems (LK) ievēlēts par "Neatkarīgo" (iepriekš "KPV LV") Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, apstiprināja līdzšinējais frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo (PCL).
 
15.sep
Šodien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lēma izbeigt Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietu pret deputātu Sandi Riekstiņu (JKP) par viņa izteikumiem, paralimpisko sportu nodalot no "parastā".
 
15.sep
Ar Covid-19 inficēto skaitam pakāpeniski augot, veselības ministrs Daniels Pavļuts valdošās koalīcijas līmenī vēlas atsākt diskusiju par iespēju ieviest vakcinācijas pienākumu – jeb obligāto vakcināciju noteiktu profesiju pārstāvjiem. Pagaidām izskatās, ka Saeimā šai idejai vairākuma atbalsta nav joprojām.
 
15.sep
Augusta protestu karstumā partijas “Latvija pirmajā vietā” (LPV) līderis Ainārs Šlesers solīja šī gada 18. septembrī Daugavas krastmalā izvest smago tehniku tādā apjomā, ka to ne tikai policijai nebūs pa spēkam izgaiņāt, bet kura nonesīšot visu šo Kariņa/Pavļuta kliķi.
 
14.sep
Trīs gadu laikā sešu partiju savienību apvienojot vienotā politiskajā organismā, Latvijas Reģionu apvienība ir gatava 13. Saeimas vēlēšanām. Partijas valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, kas aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā organizācijas kongresā tika atkārtoti ievēlēts šajā amatā, uzskata, ka apvienība ir laba alternatīva pašlaik pie varas esošajām partijām.
 
13.sep
Veselības ministrija (VM) rosinās būtiski lielākas piemaksas ģimenes ārstiem par katru jaunu pret Covid-19 vakcinēto, vēsta Latvijas Televīzija.
 
13.sep
Pēc šīs dienas koalīcijas partiju sanāksmes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paudis, ka būs aizvien vairāk pakalpojumu saņemšanas punktu, kur būs jāuzrāda "viens vai otrs" Covid-19 sertifikāta veids.
 
13.sep
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes informējis, ka koalīcijas un valdības līmenī atkal ir gaidāmas politiskās konsultācijas par iespēju dažās jomās ieviest vakcinācijas pienākumu un veikt citas darbības, lai veicinātu vakcinācijas aptveri.
 
13.sep
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicina nevakcinētos Latvijas iedzīvotājus solidarizēties ar pārējo sabiedrību un saņemt potes pret Covid-19, lai nodrošinātu saslimušo un mirušo cilvēku skaita samazināšanos, palīdzētu "turētu ekonomiku attīstības ceļā" un skolās saglabātu klātienes mācības.
 
13.sep
Šī komentāra pirmajā daļā rakstīju, ka, lai gan 14. Saeimas vēlēšanas nomināli paredzētas tikai pēc vairāk nekā gada, jau tagad var runāt par to rezultātiem, jo Latvijā politiskās sistēmas būvniecība ir noslēgusies, un tas nozīmē, ka turpmāk iespējamas vien nebūtiskas, kosmētiskas pārmaiņas. Iepriekšējā rakstā raksturojām šo jauno politisko sistēmu, bet šoreiz par šo vēlēšanu galveno uzdevumu (mērķi) un mehānismiem, ar kuru palīdzību šis mērķis tiks sasniegts. Un, protams, par pašiem 14. Saeimas vēlēšanu rezultātiem.
 
13.sep
Pašvaldību vēlēšanās Varakļānu un Rēzeknes novadā lielāko atbalstu guvuši tie politiskie spēki, kurus pārstāvēja līdzšinējie pašvaldību vadītāji. Bet lielākā vēlēšanu aktivitāte bija Varakļānos – novadā, par kura pievienošanu Latgalei vai Vidzemei jālemj nākamajiem četriem gadiem.
 
13.sep
Uz Varakļānu novada trim un Rēzeknes novada 32 vēlēšanu iecirkņiem 11. septembrī devās 7977 balsstiesīgie šo novadu iedzīvotāji. Lai gan abi novadi ģeogrāfiski atrodas netālu, vēlētāju uzvedība un politiskās intereses abos novados ir diametrāli pretējas.
 
12.sep
Varakļānu novadā, saskaitot balsis no visiem trīm vēlēšanu iecirkņiem, līderos ir izvirzījusies "Latvijas attīstībai".
 
11.sep
Rēzeknes novadā saskaitītas balsis no visiem 32 iecirkņiem. Visvairāk balsu atdots par apvienoto "Jaunās Vienotības, "Kustība "Par!"" un Latgales partijas sarakstu un Saskaņu.
 
11.sep
Vēlēšanas Rēzeknes un Varakļānu novados ir aizritējušas bez būtiskiem starpgadījumiem, sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Laura Zaharova.
 
11.sep
Par Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētāju šodien atkārtoti tika ievēlēts Edvards Smiltēns.