Politika

17.okt
Savā Twitter profilā Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts dalījies ar fotogrāfiju, kurā redzema sejas aizsargmaska Latvijas karoga krāsās.
 
17.okt
„Kāds, iespējams, cerēja, ka mākslas zibakcijas ķieģeļi ielidos Saeimas logos, un tagad ir vīlies, ka tā nenotika. Mūsu mērķis tomēr ir sakārtot radošo vidi, nevis bruģēt ceļu uz politiku kārtējiem ambiciozajiem nemākuļiem,” teic rakstnieks un žurnālists, Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, ar kuru šodienas saruna.
 
16.okt
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien koronavīrusa pandēmijas dēļ atcēlusi 26.novembrī Berlīnē plānoto Eiropas Savienības (ES) samitu, kurā bija paredzēts spriest par attiecībām ar Ķīnu.
 
16.okt
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska piektdien paudusi izbrīnu par pagājušajā nedēļas nogalē notikušo prezidenta Aleksandra Lukašenko tikšanos ar aizturētajiem opozīcijas pārstāvjiem Valsts drošības komitejas izmeklēšanas izolatorā, norādīdama, ka patiess dialogs būs iespējams vienīgi tad, kad šie cilvēki tiks atbrīvoti no ieslodzījuma.
 
16.okt
Parlamentāriete Linda Liepiņa lēmusi nolikt 13.Saeimas deputāta mandātu, liecina aģentūras rīcībā esošais deputātes iesniegums.
 
16.okt
Latvijas ietekmīgāko un bagātāko nevaldības organizāciju apzeltīšana ar 8,5 miljoniem eiro notiek bez jebkādas uzraudzības no valsts puses. Tādējādi sabiedriskās domas un procesu ietekme pašlaik tiek formēta atbilstoši ārvalstu priekšstatiem par Latvijas nevaldības sektora vajadzībām.
 
16.okt
Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijas deputātu vairākus ierosinājumus aptuveni trīs reizes samazināt parakstu skaitu, kas nepieciešams referenduma rosināšanai tādās situācijās, kurās Saeima nebūs atbalstījusi šo parakstītāju rosināto likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu.
 
15.okt
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena devusies pašizolācijas režīmā, kad viņas biroja darbiniekam ceturtdien testā konstatēta inficēšanās ar Covid-19 vīrusu.
 
15.okt
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir pabeigusi Rīgas domes priekšvēlēšanu aģitācijas perioda monitoringu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Kopumā konstatēti 12 iespējami Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi. Lai uzlabotu likuma ievērošanu, NEPLP izstrādās vadlīniju precizējumus un turpmāk veiks arī plašākus preventīvos pasākumus.
 
15.okt
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte un Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas viceprezidente Sandra Kalniete (JV) ir vienīgā no Latvijas politiķiem, kas iekļauta starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem eiroparlamentāriešiem "Top 100".
 
15.okt
Tieslietu ministrija (TM) nākamnedēļ varētu pabeigt darbu pie grozījumiem likumā, kas paredzētu iedzīvotājiem sodu par masku nelietošanu sabiedriskās vietās.
 
15.okt
Eiropas Savienība (ES) saistībā ar Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas, noteikusi sankcijas sešām augstām Krievijas amatpersonām, arī Federālā Drošības dienesta (FDD) direktoram Aleksandram Bortņikovam, teikts Eiropadomes lēmumā, kas publicēts ES oficiālajā žurnālā.
 
15.okt
Karaļi, cari, imperatori un hani, kad valsts kasē sāk aptrūkties nauda, visos laikos ir ķērušies pie nodokļu pacelšanas un jaunu nodokļu izdomāšanas. Tā arī mūsu iznesīgā premjera Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) valdība ir cītīgi un mērķtiecīgi nīcinājusi ārā tranzīta un komercbanku nozares, tamdēļ valstī naudas kļūst aizvien mazāk.
 
15.okt
Jāatzīst, ka vēl jau Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere neko nav zaudējusi. Viņa vēl var, kā bija cerējusi, kļūt par Satversmes tiesas (ST) tiesnesi, bet jebkurā gadījumā rūgtumiņš paliks. Ceļš uz šo amatu, kurš vēl nesen šķita viegls un bez būtiskiem šķēršļiem, izrādījās visai grumbuļains. Turklāt šos šķēršļus ceļā saliek nevis kādi ļauni nelieši no pretinieku nometnes, bet gan nosacīti savējie. Kā risinājās notikumi?
 
15.okt
Saeima šodienas, 15. oktobra, sēdi turpinās aizvadīt attālināti e-Saeima platformā. Sēdes sākums plkst. 9.00.
 
15.okt
Viesnīcu īpašnieki var cerēt vismaz uz dialogu ar Rīgas domes jauno vadību, kas apsver iespēju krīzes māktajai nozarei palīdzēt ar atlaidēm nekustamā īpašuma nodoklim. Ir piedāvājums arī turpināt pelnīt. Nedaudz, bet tomēr.
 
14.okt
Tiesībsargs Juris Jansons aicina Saeimu sociāli atbildīgi izvērtēt valdības iesniegto valsts budžetu 2021.gadam, jo ne viss budžeta likumprojekta paketē iesniegtais ir atbilstošs tam, kā to lēmusi Satversmes tiesa (ST) spriedumos, kas skar labklājības jomu.
 
14.okt
Nākamgad Latvijas Institūtu (LI) pievienos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA), atzina LIAA direktors Kaspars Rožkalns.