Politika

Vakar, 16:16
Satraukumu un bažas rada Krievijas provokatīvās darbības Ukrainas pierobežā un Melnās jūras reģionā, kas ir skatāmas kontekstā ar hibrīduzbrukumu pie Latvijas, Lietuvas un Polijas robežām, ko īsteno Aleksandra Lukašenko režīms Baltkrievijā, tiekoties ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
Vakar, 16:02
Ģenerālprokuratūra ir vērusies pie Saeimas, lūdzot piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, kuru jūnijā Valsts drošības dienests (VDD) aizturēja aizdomās par spiegošanu Krievijas labā.
 
Vakar, 15:23
Eiropas Savienībai (ES) ir laiks "domāt par obligātu vakcināciju" pret Covid-19, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, vienlaikus uzsverot, ka par to izlems dalībvalstu valdības.
 
Vakar, 15:16
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija uzdevusi Valsts kancelejai līdz nākamā gada janvāra beigām izstrādāt un iesniegt izskatīšanai komisijā valsts pārvaldē strādājošo darbinieku skaita samazināšanas grafiku turpmākajiem trīs gadiem.
 
Vakar, 14:55
Latvija ir gatava Eiropas Savienībā (ES), NATO un citās starptautiskajās organizācijās turpināt iestāties par plašu starptautiskās sabiedrības atbalstu Ukrainai, šodien izplatītajā paziņojumā uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
Vakar, 9:44
Rīgā notiekošajai NATO valstu ārlietu ministru sanāksmei teorētiski vajadzētu dot potenciālajam pretiniekam – Krievijas autoritārajam prezidentam/monarham Vladimiram Putinam – skaidru signālu: pat nedomā līst NATO teritorijā, labi tev tas nebeigsies. Pat neceri uz kādu saminstināšanos un vilcināšanos no NATO puses. Atbilde būs asa, ātra, nepārprotama un tevi iznīcinoša./
 
30.nov
Publiskajiem iepirkumiem jābūt maksimāli caurspīdīgiem un pārskatāmiem, visiem pretendentiem un pretendenta apakšuzņēmējiem - pārbaudāmiem, par Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Krišjāņa Feldmana (JKP) pausto šodien pēc komisijas sēdes informēja parlamenta Preses dienestā.
 
30.nov
Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko otrdien paziņojis, ka 2014.gadā okupētā Ukrainai piederošā Krima likumīgi esot Krievijas sastāvdaļa un ka viņš plāno apmeklēt pussalu kopā ar Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu.
 
30.nov
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien, 30.novembrī, tikās ar ASV valsts sekretāru Antoniju Blinkenu un pārrunāja drošības situāciju reģionā, kā arī valstu divpusējās sadarbības jautājumus.
 
30.nov
Krimināllietu, kurā par grāmatvedības dokumentu viltošanu apsūdzēts Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpinās izskatīt nākamā gada janvārī.
 
30.nov
NATO un Eiropas Savienībai (ES) nepieciešams stingri reaģēt, sūtot skaidru signālu, ka jebkāda veida Ukrainas teritoriālās nedalāmības vai suverenitātes apdraudēšana tiks atvairīta ar politiskiem un ekonomiskiem līdzekļiem, kādi ir mūsu rīcībā, pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu žurnālistiem sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
30.nov
Valsts prezidenta Egila Levita iniciatīva izveidot Valsts padomi, kurā likumdošanas procesa pilnveidošanu veiktu augsti apmaksāti juristi, pagaidām tālāk nevirzās, taču E. Levita jaunrades dzirksts jaunu amatu veidošanā nav dzisusi. Saeimā jau iesniegts prezidenta izstrādāts likumprojekts, kas rosina ieviest valsts ministra amatu. Saeimā šo priekšlikumu vērtē ar aizdomām.
 
29.nov
Eiropas Savienībai (ES) ir jāpastiprina spiediens uz Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīmu un jāievieš vēl stingrākas sankcijas, šodien Kopenhāgenā piedaloties Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) parlamentu priekšsēdētāju sanāksmē, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
29.nov
Sestdien, 4.decembrī, notiks Nacionālās apvienības (NA) ikgadējais kongress, kurā spriedīs par partijas tuvākajiem mērķiem un prioritātēm, kā arī tiks ievēlēts partijas priekšsēdētājs, valdes locekļi un komisiju pārstāvji, informēja NA pārstāve Laima Melkina.
 
29.nov
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai cenšoties saprast, ko jaunizveidotā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome paveikusi darba pirmajās 100 dienās, komisijā izvērtās diskusija par sabiedriskā medija neatkarību un tās robežām. Interesanti, ka pretēji ierastajam par sabiedriskajiem medijiem nu sūdzas arī koalīcijas pārstāvji, kuriem šķiet, ka mediji nepievērš to pārstāvētajām partijām pietiekamu uzmanību.
 
29.nov
Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs intervijā Neatkarīgajai skaidro, ka konfliktam ar tieslietu ministru Jāni Bordānu nav racionāla pamata. Tomēr tam ir arī pozitīvs aspekts – tas saliedē tiesnešus centienos panākt tiesu varas neatkarību no izpildvaras, mobilizē Tieslietu padomi aktivizēt darbu tiesnešu spriedumu kvalitātes celšanai un tiesas procesu vadīšanai.