Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_downwardEkonomika

Par priekšlikumu paaugstināt valsts finanšu institūcijas “Altum” statusu līdz valstij piederošai bankai “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš var izteikties tikai kā nozares eksperts. Par “Altum” statusu jālemj tā īpašniecei valstij, kas deleģējusi īpašumtiesību izmantošanu trijām - Finanšu, Ekonomikas un Zemkopības ministrijām jeb partijām, kurām valdošajā koalīcijā attiecīgo ministru vietas. “Altum” statusa maiņa noteikti prasītu visas koalīcijas vienošanos un Ministru kabineta lēmumu. Kāpēc šāda maiņa tiek apspriesta Saeimas komisiju līmenī, kāpēc tā nevirzās tālāk?
5:30 Arnis Kluinis
Valdība ir lēmusi pārdot tā dēvēto Stūra māju, uzliekot tās potenciālajiem jaunajiem īpašniekiem par pienākumu saglabāt pagrabā ierīkoto muzeju. TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja, vai iedzīvotāji atbalsta šādu valdības lēmumu?
Vakar, 22:47 Portāls nra.lv
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas ekonomists Edgars Voļskis. Viņš žurnālitistei Ingai Papardei stāsta par pensiju sistēmu.
Vakar, 8:00 Portāls nra.lv
Pagājušajā darba nedēļā Tallinā un Viļņā palielinājās gan benzīna, gan dīzeļdegvielas cenas, bet Rīgā samazinājās benzīna cena, dīzeļdegvielas cenai paliekot nemainīgai, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
20.apr Ziņu aģentūra LETA
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas bankas “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.
20.apr Portāls nra.lv
AS "Latvijas gāze" (LG) koncerna neto apgrozījums pērn bija 159,819 miljoni eiro, kas ir 4,4 reizes mazāk nekā 2022. gadā, kad dabasgāzes cenas piedzīvoja milzu kāpumu, kā arī uzņēmums cieta 56,911 miljonu eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
19.apr Ziņu aģentūra LETA
Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pakalpojumu sniedzējs SIA "Bite Latvija" šodien atkārtoti vērsies Konkurences padomē, izceļot konkurenci ierobežojošas prasības Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) mobilo sakaru pakalpojumu iepirkumā.
19.apr Ziņu aģentūra LETA
Ziemeļeiropas reģiona lielākais olu ražotājs “Balticovo” – piemērs tam, kā ir iespējams domāt un strādāt “zaļi”, ne tikai teorijā, bet arī praksē, un, pats galvenais, kā gūt ekonomisko labumu, tieši pateicoties videi draudzīgai ražošanai. “Neatkarīgā” viesojās uzņēmumā, kur guva iespēju savām acīm redzēt, ausīm dzirdēt, saprast, kā strādā videi draudzīgs bizness, un novērtēt uzņēmēju attieksmi pret energoefektivitāti.
19.apr Andis Beitāns
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome atbalsta pieeju pārtraukt attiecības ar uzņēmumiem, kuri atteiksies pamest Krievijas tirgu, aģentūrai LETA sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijā 39% uzņēmumu nav ieviesuši darbinieku labbūtības aktivitātes, liecina AS "Eco Baltia" un sabiedriskās domas pētījumu centra "Norstat" veiktā uzņēmēju aptauja.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Kažokādu zvēru audzēšanas aizliegumam ir nepieciešams taisnīgs kompensācijas mehānisms, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas (LZA) izpilddirektore Sandra Vilciņa.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Saražotās elektroenerģijas daudzums šogad pirmajā ceturksnī Latvijā pieaudzis par 3,5% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 2551 gigavatstundu (GWh), liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijā janvārī-martā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājusies par 17,1%, tai esot starp astoņām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurās šī gada pirmajos trīs mēnešos fiksēts kritums, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzītos grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz nekustamajiem īpašumiem uz laiku aprēķināt divas kadastrālās vērtības - fiskālo un universālo.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Lielākais importētājs no Krievijas pēdējos divos gados Latvijā ir kravu pārvadātājs SIA "Transit Service Agency", vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā šodien vērtēja iedzīvotāju iniciatīvu atcelt iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) pensijām.
17.apr Portāls nra.lv, LETA
Pamatojoties uz Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupas sanāksmēs izteiktajiem viedokļiem un priekšlikumiem, ir izstrādāts darbaspēka izmaksu esošās situācijas novērtējums un 15 potenciālie darbaspēka darbaspēka nodokļu iespējamo izmaiņu scenāriji, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
17.apr Ziņu aģentūra LETA
Zemais investīciju klimata vērtējums ir nopietns signāls, trešdien pēc tikšanās ar premjeri Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
17.apr Ziņu aģentūra LETA
Investīciju klimats Latvijā ārvalstu investoru vērtējumā 2023.gadā bija līdz šim zemākajā līmenī, veidojot 1,9 punktus no pieciem, secināts Rīgas Ekonomikas augstskolas un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) veiktajā pētījumā "Ārvalstu investīciju vides indekss 2023".
17.apr Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Latvijā šā gada sākumā kā darba ņēmēji bija reģistrēti 8700 Ukrainas valstspiederīgo, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Baiba Šmite-Roķe vietnē "X" izplata priecīgu vēsti hipotekāro kredītu ņēmējiem.
16.apr Portāls nra.lv
Manipulācijas ar odometru jeb tā dēvētā odometru tīšana esot miljardos eiro mērāms rūpals visā Eiropā. Kā atzīst speciālisti, tā ir īsta sērga ne tikai Latvijā. Auto ar notīto nobraukumu iespējams iegādāties pat no dīlera Vācijā.
16.apr Portāls nra.lv