Ekonomika

9:00
Šodien Valsts kontrole (VK) publiskoja revīzijas par 2020.gada pārskatiem ministrijās un centrālajās iestādēs. Valsts kontrolieris Rolands Irklis LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka kopumā līdzekļi, kuri tika piešķirti Covid-19 krīzes atbalsta pasākumiem, ir izlietots atbilstoši.
 
Vakar, 9:44
Padomju Savienības pēdējiem gadiem līdzīgā naudas drukāšana Eiropas Savienībā un citur pasaulē atņems cilvēkiem Latvijā viņu uzkrājumus jeb zārka naudu un piespiedīs atcerēties ar labu vārdu kādreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski par viņa spēju nosargāt latu vērtību. 
 
Vakar, 8:20
Valsts kontrole (VK) sākusi pirmo procesu par zaudējumu atlīdzināšanu no amatpersonām par nepamatoti izmaksātām kompensācijām Latvijas Universitātē, intervijā aģentūrai LETA teica valsts kontrolieris Rolands Irklis.
 
16.mai
80% Lietuvas, 56% Latvijas un 55% Igaunijas vecāku savus bērnus finansiāli atbalsta arī pēc pilngadības sasniegšanas, visbiežāk palīdzot segt ikdienas izdevumus, savukārt pieaugušie bērni saviem vecākiem bieži sniedz nefinansiālu atbalstu, liecina bankas Citadele un pētījumu aģentūras Norstat veiktā Baltijas valstu iedzīvotāju aptauja.
 
15.mai
Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "Moody’s" piektdien apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu A3 līmenī, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu, informēja Valsts kases sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Šmite-Krēgere.
 
14.mai
Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 2020.gada 1.decembra līdz ceturtdienai, 13.maijam, izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 134 961 845 eiro apmērā, informēja VID pārstāvji.
 
14.mai
Līdz šim dīkstāves pabalstos un algu subsīdijās kopumā ir izmaksāti 133 miljoni eiro. Tikmēr izskanējusi doma par pakāpenisku atbalsta Covid-19 krīzē skartajiem samazināšanu. “Kantar TNS” aptaujā noskaidrots sabiedrības viedoklis – vai šis ir piemērots laiks mazināt vai pat pārtraukt valsts atbalsta sniegšanu, vēstīja TV3 raidījums "900 sekundes".
 
14.mai
Covid-19 pandēmijas dēļ pilnībā slēgtos ekonomikas sektorus valsts turpinās finansiāli atbalstīt tik ilgi, cik ilgi būs spēkā slimības izplatības mazināšanai noteiktie ierobežojumi, šodien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
13.mai
Ekonomikas ministrija ir iesniegusi ierosinājumu Ministru kabinetā ļaut epidemioloģiski drošā veidā atsākt darbu visiem veikaliem tirdzniecības centru telpās, informē Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse.
 
12.mai
Latvijas statistiķu oficiāli atzītie gada inflācijas 1,7% signalizē, ka eiro un citu nosaukumu naudas zīmju pasaulē sadrukātas pietiekami hiperinflācijas izraisīšanai.
 
11.mai
Finanšu ministrija (FM) aicinās valdību lemt par papildus 180,9 miljonu eiro novirzīšanu atbalsta pasākumiem nodokļu maksātājiem.
 
11.mai
Latvijas preču eksporta vērtība martā sasniegusi jaunu rekordu - Latvija eksportējusi preces 1,34 miljardu eiro vērtībā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
11.mai
 "KPV LV" kā vienu no iespējamiem ekonomikas ministra amata pretendentiem apspriež uzņēmēja Pētera Šmidres kandidatūru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.
 
10.mai
Mājsaimniecības preču mazumtirgotājs "Jysk" iesniedzis konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā par izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, kuru dēļ no 7.aprīļa daļai lielajos tirdzniecības centros esošajiem veikaliem nav ļauts strādāt klātienē un izsniegt attālināti iegādātās preces, pavēstīja "Jysk" pārstāvji.
 
10.mai
Patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijā pieaugušas par 0,9%, bet gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2020.gada aprīli - patēriņa cenas palielinājušās par 1,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
10.mai
Šajā desmitgadē Latvijā ir nepieciešama kardināla investīciju politikas maiņa - par galveno prioritāti ir jākļūst ieguldījumiem cilvēkkapitālā, transformējot Latviju no lēta darbaspēka ekonomikas par "labo darbavietu" ekonomiku, uzsvērts Ekonomistu apvienības jaunākajā pētījumā "No betona uz cilvēku? ES fondi, ANM un Latvijas cilvēkkapitāla akumulēšana".
 
7.mai
Valdības kuluāros top plāns no Latvijas valsts puses piestiprināt likvidētās akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” kustamā un nekustamā īpašuma pircējam darījuma veikšanai maksātnespējas administratoru Haraldu Velmeru un finanšu konsultāciju kompānijas “Prudentia” pārstāvi Kārli Krastiņu kā darījuma uzraugus.
 
6.mai
Eiropas Savienības tiesa (EST) 6.maijā noraidīja "ABLV Bank" apelācijas sūdzību lietā, kurā banka vērsās pret Eiropas Centrālās bankas (ECB) un Vienotā noregulējuma valdes (VNV) 2018.gada 23.februārī pieņemtajiem lēmumiem, pēc kuriem bankas akcionāri pieņēma lēmumu par bankas likvidāciju.
 
6.mai
Latvijas iedzīvotājiem nav pamata satraukumam par Krievijas griķu eksporta aizliegumu, atzina aptaujātie nozares eksperti.
 
6.mai
Šodien Saeima konceptuāli atbalstīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu atalgojuma kāpināšanu līdz 3000 eiro "uz rokas", bet padomes priekšsēdētājam līdz 3200 eiro.
 
6.mai
Iepirkšanās ir svarīga mūsu dzīves daļa jau kopš laikiem, kad cilvēki visu dzīvei nepieciešamo vairs neaudzēja un neveidoja paši. Īpaši pilsētnieku dzīve nav iedomājama bez ikdienas veikala apmeklējuma. Tomēr mūsdienu dzīves sastāvdaļa ir arī ierastais laika trūkums, kas reizēm traucē izvēlēties izdevīgākos piedāvājumus un labākās cenas.
 
6.mai
Krievija no 5.jūnija līdz 31.augustam noteikusi aizliegumu griķu, griķu rupja maluma miltu un griķu putraimu eksportam, liecina Krievijas valdības lēmums.