Ekonomika

6:15
Latvija pagājušajā gadā atdevusi starptautiskajiem finanšu spekulantiem 598 751 584 eiro nodokļu maksātāju naudas, ko kuras atpakaļ dabūs labi ja 1/10, bet varbūt tikai 1/100 vai 1/1000 daļu.
 
22.mai
"Rail Baltica" projekta centrālā koordinatora, Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" zaudējumi 2021.gadā sasniedza 150 000 eiro, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija.
 
21.mai
Pensiju fondu krājējiem šis ir neizdevīgs laiks. Ieguldījumi nevairo kapitālu, un ienesīguma ailītēs patlaban rēgojas mīnusi. Tā atzīst LTV aptaujātie finanšu eksperti, tomēr viņi iesaka nesteigties ar uzkrājumu izņemšanu. Drīzāk nogaidīt, jo visas krīzes reiz beidzas un ieguldījumi atkal dos peļņu, vēsta lsm.lv.
 
21.mai
Pakalpojumam dzelzceļa nozarē jābūt mūsdienīgam un nākamie attīstības soļi jāplāno jau pašlaik, šodien, atklājot Latvijas Dzelzceļnieku biedrības kongresu, teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).
 
20.mai
Degvielas tirgotājs AS "Virši-A", kas degvielas mazumtirdzniecībā strādā ar zīmolu "Virši", parakstījis līgumu par 20% AS "Skulte LNG Terminal", kas plāno attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli pie Skultes ostas, akciju iegādi, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
 
19.mai
"Azovas" pulka komandiera vietnieks Svjatoslavs Palamars sacīja, ka 19. maijā vadība un viņš joprojām atrodas "Azovstaļ" rūpnīcas teritorijā.
 
19.mai
ASV ekonomika šogad, visticamāk, nenonāks recesijā, taču riski Eiropai ir krietni augstāki, ņemot vērā Ukrainas kara radītās sekas, trešdien paziņoja ASV finanšu ministre Dženeta Jelena.
 
18.mai
Piena pārstrādes uzņēmums SIA "Elpa" uz nenoteiktu laiku pārtraucis ražošanu, atklāja kompānijas valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis.
 
17.mai
Starp Baltijas valstu galvaspilsētām bagātākā (tas ir, ar lielāko IKP uz iedzīvotāju) ir Viļņa. Pirms četriem gadiem tā apdzina Tallinu un ar katru gadu palielinājusi ienākumu plaisu ar Rīgu. Šodien Viļņa ir par trešdaļu bagātāka nekā Rīga, kamēr vēl gadsimta sākumā abu pilsētu ienākumu līmenis bijis līdzvērtīgs, liecina Latvijas Bankas aprēķini.
 
16.mai
Ātrie kredīti varētu kļūt vēl pieprasītāki, jo ekonomiskie apstākļi spiedīs daļu sabiedrības aizņemties naudu. Pērn izsniegto kredītu skaits gan ir samazinājies, taču palielinājusies summa, ko lūdz aizdot klienti. Tas ir risks kredītu ņēmējiem, brīdina ReTV.
 
16.mai
Pēc iespējas vairāk produktīvu eksportējošu uzņēmumu ēnu ekonomiku mazinās dabiskā ceļā, pirmdien ēnu ekonomikai veltītajā konferencē sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 
16.mai
Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.
 
16.mai
Mērķējot ēnu ekonomikas mazināšanas pasākumus būvniecībā uz mazo uzņēmumu segmentu, tās apjoms nozarē saruktu vismaz līdz 22% tuvāko piecu gadu laikā.
 
16.mai
Baltijas valstīm paredzami visvājākie izaugsmes rādītāji, ņemot vērā tirdzniecības sakarus ar Krieviju, informē starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja "Coface" pārstāvji.
 
16.mai
Jaunākā ēnu ekonomikas pētījuma secinājumi liecina, ka Latvijā 2021.gadā ēnu ekonomikas pieaugums esot bijis lēnāks nekā Lietuvā un Igaunijā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja profesors "SSE Riga" profesors un Ilgtspējīga biznesa centra direktors Arnis Sauka.
 
16.mai
Aprīlī pārtikas cenu kāpums bija augstākais pēdējo 20 gadu laikā. Eksperti ir vienisprātis, ka pārtikas cenu kāpums nebūt nav apstājies.
 
15.mai
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 15. maijā. Ukraina jau trešo mēnesi varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
 
14.mai
Pagājušajā darba nedēļā 95.markas benzīna cenas pieauga visās Baltijas valstu galvaspilsētās, savukārt dīzeļdegvielas cena Tallinā samazinājās, kamēr Rīgā un Viļņā nemainījās.
 
13.mai
Jau no 19. līdz 21. maijam sešpadsmit mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas un jauno tehnoloģiju uzņēmumi no Ukrainas piedalīsies lielākajā nozares izstādē Baltijā – “Tech Industry 2022” Ķīpsalā! Ukrainas uzņēmēji startēs vienotā Ukrainas nacionālajā ekspozīcijā!
 
13.mai
Artūrs ar sievu šo pavasari vēlējās pavadīt Ēģiptē un internetā atrada piemērotu piedāvājumu – septiņu diena atpūta piecu zvaigžņu viesnīcā par 1400 eiro, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".
 
12.mai
Ukrainas bēgļu ietekme uz darba tirgu Latvijā būs neliela, ceturtdien konferencē "Future of Jobs 2022" sacīja Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs.
 
11.mai
Arī turpmākajos mēnešos gada inflācija turpinās pieaugumu un patēriņa cenu pieauguma bremzēšanos varētu sagaidīt tikai gada otrajā pusē, informē Finanšu ministrija (FM).
 

Komentētākie