Ekonomika

3.jūl
Eiropas Komisija (EK) piektdienas vakarā atbalstījusi Latvijas valdības lēmumu nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" pamatkapitālā ieguldīt līdz 250 miljoniem eiro, lai sniegtu atbalstu Covid-19 krīzes pārvarēšanai, aģentūru LETA informēja EK.
 
3.jūl
Tallink Grupp šodien paziņoja, ka zemā pieprasījuma dēļ ir atcelts īpašais kruīzs no Rīgas uz Sāremā, kam bija jānotiek laika posmā no 26.07. līdz 28.07. ar kuģi Romantika. Cits īpašais kruīzs no Sāremā uz Helsinkiem ir radījis lielu interesi un notiks no 27.07. līdz 29.07. ar kuģi Victoria I.
 
3.jūl
Beidzoties valstī izsludinātajai ārkārtējai situācijai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) pakāpeniski atsāk klientu apkalpošanu klātienē. Kopš šī gada 10.jūnija klienti klātienē tiek apkalpoti VID Rīgas klientu apkalpošanas centrā; kopš 29.jūnija - Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā, Jēkabpilī, Jelgavā un Rēzeknē. Savukārt no nākamās nedēļas VID pakalpojumi klātienē būs pieejami arī septiņos valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros dažādās Latvijas pilsētās.
 
3.jūl
Latvijas valdība pilnībā neizpilda minimālos standartus, lai izskaustu cilvēku tirdzniecību, bet pieliek ievērojamas pūles, lai to paveiktu, ziņojumā par cilvēku tirdzniecības apkarošanu secinājis ASV Valsts departaments.
 
3.jūl
Lai gan pērn kopumā četros izskatītajos projektos Veselības ministrija (VM) piešķirto finansējumu izmantojusi atbilstoši mērķiem, atsevišķos gadījumos konstatētas aizkavēšanās vai prognožu neizpilde, sniedzot pakalpojumu mazākam pacientu skaitam nekā plānots, revīzijā par ministrijas 2019.gada pārskata sagatavošanas pareizību secinājusi Valsts kontrole (VK).
 
3.jūl
Par laikraksta "Dienas Bizness" izdevēja SIA "Dienas bizness, Izdevniecība" 100% īpašnieku kļuvis "Izdevniecības Dienas mediji" īpašnieks Edgars Kots.
 
3.jūl
Čehija ceturtdien uz laiku slēdza visas ogļraktuves, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatīšanos ogļraču vidū.
 
2.jūl
Lai samazinātu izmaksas un pārstrukturētu vietējos ziņu dienestus, britu raidorganizācija BBC plāno likvidēt 450 darbavietas Anglijā.
 
2.jūl
Darbaspēka trūkuma dēļ, ogu saimniecības liela daļa ražas var sapūt uz lauka. Ogas ir gatavas, tomēr lasītāju ir krietni par maz, stāsta saimniecības pārstāve. Vairāk par to skaites "900 sekunžu" sižetā.
 
2.jūl
Līdz šim saņemti vien 250 no gaidītajiem vismaz 1200 pieteikumiem Radošo personu atbalsta programmai, kas nodrošina vienreizēju finansējuma piešķīrumu 1614 eiro apmērā, informēja Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) pārstāve Jana Vērdiņa.
 
2.jūl
Satiksmes ministrija (SM) rosina Rīgas un Ventspils brīvostu, kā arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldīšanai izveidot valsts kapitālsabiedrības, kurās iespēja iegūt akcijas būtu arī pašvaldībām, paredz šodien Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtie grozījumi Likumā par ostām un Liepājas SEZ likumā.
 
2.jūl
Finanšu ministra Jāņa Reira (JV) piedāvātajai veselības nodokļa ieviešanai 5% apmērā jāiet roku rokā ar obligātu sociālo iemaksu jebkuram strādājošajam, šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
2.jūl
Finanšu ministrija (FM) piešķīrusi Veselības ministrijas (VM) pieprasīto 3,6 miljonu eiro finansējumu mediķu piemaksām par darbu martā un aprīlī, informēja FM.
 
2.jūl
Mediķiem, kuri ārkārtas apstākļos strādājuši ar Covid-19 izplatības seku novēršanu, piešķirto piemaksu kompensāciju pieprasījumi par martu un aprīli ir jau iesniegti Finanšu ministrijā (FM), līdz ar to process tuvojas izskaņai, ceturtdien medijiem paziņoja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres vietnieks Āris Kasparāns.
 
2.jūl
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" līdz augusta beigām plāno no Rīgas nodrošināt lidojumus uz 49 galamērķiem, pavēstīja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede.
 
1.jūl
Pēc pilotu viltus licenču skandāla Pakistānas nacionālajai aviosabiedrībai "Pakistan International Airlines" (PIA) sešus mēnešus aizliegts lidot uz Eiropas Savienību (ES).
 
1.jūl
“Subsīdiju jautājums ir sena tēma, ko mēs, kā uzņēmēji, sen piedāvājām valstij, ko darīt, lai samazinātu bezdarbnieku rindas. Mēs esam gatavi pieņemt cilvēkus, atrast jaunas darbavietas krīzes situācijās, bet valstij ir jāuzņemas daļa izdevumi, vismaz tā daļa, kas uzņēmējiem ir jāsamaksā par viņiem. Jo tāda pati summa vai pat lielāka būs jāizmaksā bezdarbnieku pabalstos,” par bezdarbniekiem un pabalstu sistēmu Latvijā RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs” sacīja uzņēmējs, SIA “KARAVELA” valdes priekšsēdētājs Andris Bite.
 
1.jūl
Ārkārtējās situācijas ietekmēto seku mazināšanai Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai, saņemot darba algu subsīdiju, informēja aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
1.jūl
Neviena Latvijas pašvaldību slimnīca līdz šim nav saņēmusi valsts solītās piemaksas mediķiem. Latvijas Slimnīcu biedrības apkopotā informācija liecina, ka patlaban piemaksas par paveikto darbu no saviem līdzekļiem spējušas izmaksāt vien 53% pašvaldību slimnīcas. Gan slimnīcas, gan mediķi turpina cerēt uz valsts solījumu izpildi. Nav saņemtas arī kompensācijas par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi, teikts paziņojumā medijiem.
 
1.jūl
Mediķu atalgojumu iecerētajā apmērā varētu palielināt, ja jau no nākamā gada par visiem faktiski strādājošajiem tiktu maksātas līdzvērtīgas minimālās sociālās iemaksas, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
1.jūl
Atvieglojot ierobežojumus, atsāksies ceļošana un pastiprināsies arī starpvalstu cīņa par tūristiem. Vai Latvija uzvarēs šajā cīņā vai vismaz nezaudēs tajā, laiks rādīs. Lietuva plāno ārvalstu tūristiem apmaksāt trešo valstī pavadīto nakti, Itālija – daļai mājsaimniecību piešķirt 500 eiro Itālijas apceļošanai. Savukārt, Latvija pieturas pie pirmskrīzes mārketinga stratēģijas – informatīvām kampaņām un ārvalstu žurnālistu uzņemšanas.
 
30.jun
Latvijā šogad varētu būt labāka augļu raža nekā pērn un nedaudz virs vidējā līmeņa, pieļāva Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers.