Ekonomika

Vakar, 16:17
Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu no līdzšinējiem sešiem gadiem paredzēts saīsināt līdz pieciem gadiem. To paredz Saeimā ceturtdien, 19.septembrī, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.
 
Vakar, 14:49
Iekšlietu ministrija (IeM) un Finanšu ministrija (FM) vēl precizēs, kādā apmērā nākamgad tiks palielinātas atlīdzības policistiem, ugunsdzēsējiem un robežsargiem, informēja IeM.
 
Vakar, 13:40
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja amatam izraudzītā Santa Purgaile atturēsies pieņemt lēmumus, kas būs saistīti ar viņas pašreizējo darba devēju - banku "Citadele", ceturtdien preses konferencē paziņoja Purgaile.
 
Vakar, 13:17
Kamēr valdība un Satiksmes ministrija apmierināti ziņo, ka taksometru nozarē ieviesta kārtība, bet lidosta turpina cīnīties ar nelicencēto taksometru mafiju, pilnībā novārtā atstātas taksistu kā darba ņēmēju intereses. Normatīvie akti paredz, ka māmiņalgas saņēmēja ir mašīna, nevis tās vadītājs.
 
Vakar, 12:29
Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots nodrošināt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020.gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.
 
Vakar, 9:21
Saeima šodien lēma nenodot izskatīšanai komisijās grozījumus, kas paredz, ka pensiju, pabalstu un atlīdzības izmaksa dzīvesvietā personām ar invaliditāti un personām, kuras sasniegušas 80 gadu vecumu, jānodrošina par valsts budžeta līdzekļiem.
 
Vakar, 6:00
Pēc bērnu inficēšanās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs sociālos tīklus un saziņas kanālus pāršalca baumas par Latvijā nonākušiem inficētiem arbūziem un citrusaugļiem. Lai gan tās tiešām bija baumas no sērijas manai vīramātei teica, cilvēki, izvēloties veikalā pirkumus, arbūzus un citrusaugļus iepirkumu grozos šonedēļ liek retāk.
 
18.sep
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome AS "PNB banka" darbībā konstatējusi starptautisko un Latvijas nacionālo sankciju likuma un FKTK normatīvo noteikumu prasību pārkāpumus, informēja FKTK.
 
18.sep
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi soda naudu AS "PrivatBank" 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, informēja FKTK Komunikācijas daļā.
 
18.sep
«Es uztaisīšu vai nu lētāk nekā norvēģi, vai daudzreiz labāk par tādu pašu naudu,» apņemas iekārtu ražošanas uzņēmuma Peruza valdes loceklis Roberts Dlohi.
 
18.sep
Šogad Rīgas tūrisma reklāmām un mārketingam atvēlēti 715 000 eiro, intervijā pastāstīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) vadītājs Guntars Grīnvalds.
 
17.sep
Nesen ANO tika izskatīts jaunākais pētījums par klimata pārmaiņām un zemi.* Secinājumi nav iepriecinoši: lai pabarotu sevi, mēs pārāk intensīvi izmantojam zemi — auglīgas augsnes izzūd 10–100 reižu ātrāk nekā veidojas jaunas. „Bet pēc tam trešdaļu saražoto produktu mēs izmetam, turklāt vairāk par pusi no šī ēdiena izmet nevis ražotāji vai tirgotāji, bet mājsaimes,” komentē uzņēmuma „Immer Group”, kas Latvijā un Ukrainā pārstāv iniciatīvu „Save Food”, prezidente Irīna Mirošņika. Zinātnieki uzskata, ka tad, ja mēs neapdomāsimies, mūs gaida ļoti bēdīgas sekas.
 
17.sep
Jaunrades festivāla iNovuss savāktie 16 tūkstoši apmeklētāju Lucavsalā trīs dienu laikā bija cienīga atbilde mazliet iepriekš turpat notikušajam Eda Šīrana koncertam ar 50,4 tūkstošiem klausītāju.
 
17.sep
Starptautiskā lidosta "Rīga" ziņojusi Valsts policijai par taksometriem, kuri bez speciālās licences kartītes tomēr mēģina sniegt pasažieru pārvadājumu pakalpojumus lidostas teritorijā, norāda AS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" pārstāve Laura Karnīte.
 
17.sep
Mājokļu pieejamības indekss (MPI) Rīgā šī gada 2. ceturksnī ir samazinājies, salīdzinot ar iepriekšējā gada otro ceturksni. Dzīvokļa cenu kāpums noturējās augstāks par algu pieaugumu, tādēļ mājokļu pieejamība samazinājās par 4,7 punktiem. Mājokļu cenu kāpums arī turpmāk varētu iegrožot pieejamības uzlabojumu.
 
17.sep
Labklājības ministrija riskē pārkāpt tiesisko paļāvību, ierosinot jau no nākamā gada bezdarbnieka pabalstu maksāt īsāku laika posmu un samazinātā apmērā. Parasti šādos jautājumos, kas skar cilvēku tiesības uz sociālo apdrošināšanu, ir jāievēro pārejas periods, jo, maksājot nodokļus, šajā gadījumā sociālas iemaksas, cilvēki tic, ka slimības vai bezdarba gadījumā saņems pabalstu. Otrkārt, šis ierosinājums apliecina, ka papildu naudas labklājības jomai faktiski nav un bezdarbnieku pabalsta saīsināšana ir izmisuma solis, lai iegūtu vismaz kādus papildu miljonus eiro.
 
17.sep
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad astoņos mēnešos valsts budžetā iekasējis 6,446 miljardus eiro, kas ir par 20,899 miljoniem eiro jeb 0,3% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.
 
17.sep
Atsaucoties uz IT kompāniju – Uzņēmumu reģistra (UR) informācijas atkalizmantotāju – vēstulēm, atsevišķas ministrijas un Konkurences padome sāk sniegt atbildes, solot rūpīgi izvērtēt iecerēto likuma grozījumu lietderību, Neatkarīgajai pastāstīja kompānijas Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa.
 
16.sep
Krievijas un Baltkrievijas integrācijas programmas ietvaros, sākot ar 2021.gadu, tiks apvienotas ekonomikas sistēmas, cita starpā arī pārejot uz kopīgu nodokļu kodeksu, pirmdien vēsta Krievijas laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz programmas dokumentu, kura autentiskumu apstiprinājuši avoti Krievijas valdībā.
 
16.sep
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK mudina koalīcijas partnerus domāt nevis par "plašu vārtu atvēršanu masveida imigrācijai", bet "inteliģentu imigrāciju" jomās ar trūkstošu darbaspēku.
 
16.sep
Rīgas plānošanas reģions izsniedzis 23 atļaujas "Baltic Taxi" taksometriem pasažieru pārvadājumu veikšanai lidostā "Rīga", un kopā pašreiz speciālās licences izsniegtas 86 automašīnām, informēja aģentūru LETA informēja Rīgas plānošanas reģiona pārstāve Inese Ozoliņa.
 
16.sep
Valsts sociālā apdrošināšanas aģentūra (VSAA) šī gada pirmajos astoņos mēnešos bezdarbnieku pabalstos izmaksājusi 86,708 miljonus eiro jeb 66,6% no gada plāna, liecina VSAA publiskotā statistika.