Ekonomika

9:06
Valsts ieņēmumu dienests (VID) šogad pirmajos četros mēnešos valsts budžetā iekasējis 2,978 miljardus eiro, kas ir par 105,984 miljoniem eiro jeb 3,7% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta publiskotā informācija.
 
25.mai
Pagājušajā darba nedēļā Viļņā un Tallinā degvielas cenas piedzīvojušas kritumu, vienlaikus Rīgā tās nav mainījušās.
 
25.mai
Reitingu aģentūra "DBRS Ratings" ir paaugstinājusi Latvijas kredītreitinga nākotnes perspektīvu no stabilas uz pozitīvu, šādu lēmumu skaidrojot ar Latvijas galveno rādītāju uzlabošanos kreditēšanas jomā.
 
25.mai
ASV federālās tiesas tiesnesis izdevis pagaidu rīkojumu, kas aizliedz prezidenta Donalda Trampa administrācijai izmantot Pentagona līdzekļus žoga būvniecībai gar Meksikas robežu.
 
25.mai
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija piektdien apgāja Kongresu, lai pārdotu ieročus 8,1 miljarda ASV dolāru vērtībā Saūda Arābijai, Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) un Jordānijai, kā iemeslu minot draudus no Irānas puses.
 
24.mai
Nākamnedēļ, 28.maijā, eirozonā apgrozībā nonāks jaunās Eiropas sērijas 100 un 200 eiro banknotes, piektdien žurnālistiem pavēstīja Latvijas Bankā.
 
24.mai
ASV prezidents Donalds Tramps pirmo reizi publiski sasaistījis strīdu par telekomunikāciju ražotāju "Huawei", kuru viņš uzskata par draudu ASV drošībai, ar vienošanos ASV un Ķīnas tirdzniecības kara atrisināšanai.
 
24.mai
Vairāki ļoti ticami nākamā Eiropas Parlamenta (EP) sasaukuma deputāti bija atsaukušies uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) aicinājumu diskusijas formātā izstāstīt, ko viņi turpmāk darīs Briselē tieši Latvijas uzņēmēju labā.
 
23.mai
AS "Eco Baltia" padome izteikusi neuzticību koncernā ietilpstošā vides apsaimniekotāja "Eco Baltia vide" valdes locekļiem Mārim Simanovičam un Jānim Aizbaltam par lēmumu kopā ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju "Clean R" nodibināt SIA "CREB Rīga", kas tika izraudzīta par uzvarētāju Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas konkursā, pavēstīja "Eco Baltia" padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs.
 
23.mai
Latviju pārstāvošie eiroparlamentārieši pēdējos piecos gados savām partijām kopumā ziedojuši 291 943 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā iesniegtā un aģentūras LETA apkopotā informācija.
 
23.mai
Starp profesijām Latvijā populārākā ir veikalu pārdevēji – šādu darba vietu ir aptuveni 42 tūkstoši, turklāt vienmēr šajā nozarē ir bijis darbaspēka trūkums. Rīkotājdirektoru un uzņēmumu vadītāju Latvijā ir aptuveni 38 tūkstoši – gandrīz tikpat daudz, cik pārdevēju, taču šajos amatos vakances aizpildās ļoti ātri.
 
22.mai
Viens no vadošajiem būvniecības, remonta un sadzīves preču tīkla uzņēmumiem “Kesko Senukai Latvia” šī gada rudenī Rīgā atvērs pirmo jaunā koncepta “K Senukai” veikalu Baltijas valstīs, kas būs arī lielākais uzņēmuma veikals Latvijā. Darbam tajā patlaban tiek meklēti 200 darbinieki.
 
22.mai
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoru Andri Ozolu varētu rotēt Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītāja amatā, atzina ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
 
22.mai
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ievas Jaunzemes darbu pirmajos mēnešos Finanšu ministrija (FM) novērtējusi labi, taču ir arī jomas, kuras nepieciešams pilnveidot, sacīja FM pārstāvis Aleksis Jarockis.
 
22.mai
Latvijā šogad pirmajā ceturksnī pamata darbavietā neto darba algu (pēc nodokļu samaksas) līdz 450 eiro mēnesī saņēma 29% darba ņēmēju, kas ir par 5,9 procentpunktiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotā informācija.
 
22.mai
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija rosina veikt grozījumus likumā par Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), paredzot FKTK padomes locekļu skaitu samazināt no pieciem līdz trim.
 
21.mai
Ieskats bankas Citadele organizētā diskusijā par riskiem, kādus Latvijā rada būvniecības apjoma straujais pieaugums.
 
21.mai
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome neatbalstīs Saeimas Budžeta komisijā sagatavotos grozījumus par akcīzes nodokli cukurotajiem dzērieniem, kas paredz vairākkārtīgu nodokļa celšanu. Diferencējot nodokļa likmi pēc cukura daudzuma dzērienā, daļai no dzērieniem tā pieaugs pat četras reizes- norāda uzņēmēji.
 
21.mai
«Kad mācījos 5. klasē, populāri bija fingerboard jeb tā sauktie pirkstu skrituļdēļi. Nolēmu tos izveidot pats un pārdot internetā. Izdevās arī kaut ko pat pārdot,» savus pirmos soļus biznesa pasaulē atceras Reinis Nikuļcevs. Āķis bija lūpā, un vidusskolas klasēs kopā ar klasesbiedru Akselu Zinguli tapa jau kaut kas gruntīgāks – skolēnu mācību uzņēmums, kas ar savu produktu bija gatavs iekļūt hokeja industrijā. Izdevās.
 
20.mai
Valsts policija (VP) aizdomās par darbinieces fiktīvu nodarbināšanu aizturējusi kādas Jūrmalas skolas vadību, informēja VP.
 
20.mai
Baltijā vienīgais pasažieru pārvadājumiem izmantotais šaursliežu dzelzceļš savieno Gulbeni un Alūksni, un tam kopš 2014. gada ir noteikts vēsturiskā mantojuma statuss. Bānītis, kā tas tiek dēvēts, joprojām ik dienu ved gan vietējos ļaudis, gan tūristus 33 kilometrus garajā ceļā. Par tā vēsturi, kā arī to, kā Latvijā un Eiropā attīstījās dzelzceļa satiksme, stāsta bijušajā Alūksnes stacijas bagāžas noliktavā ierīkotā mūsdienīgā multimediālā ekspozīcija.
 
20.mai
Dārzkopju izmisīgās pūles maija pirmajā dekādē pasargāt augļu dārzus un ogulājus no sala ne visur devušas cerēto efektu, un augi krietni vien cietuši. Labāka situācija ir graudaugu sējumos – lai gan arī tos vietām skārusi salna, postījumu nav daudz.