Ekonomika

7:30
Sākotnēji asi kritisko viedokli par grozījumiem likumā Par Uzņēmumu reģistru Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš faktiski divu nedēļu laikā nomainījis uz pretējo, kas jau atbalsta Tieslietu ministrijas (TM) pozīciju.
 
Vakar, 15:23
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 papildu balvas, ko pēc pašu iniciatīvas nodrošinājuši uzņēmumi - Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki.
 
Vakar, 10:00
Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.
 
Vakar, 7:15
Labklājības ministrijas (LM) iecere mainīt bezdarbnieku pabalsta izmaksu apjomu un ilgumu ir pretrunā ar darbinieku interesēm un devalvē sociālo iemaksu principu, jo tiek radīta situācija, ka daļai darbinieku, pie pilnīgi vienādām sociālajām iemaksām, bez jebkāda pārejas perioda samazinās pabalsta apjoms, uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns.
 
Vakar, 6:30
Protesta gājieni uz Latvijas Republikas Saeimu pēc 2020. gada valsts budžetā ierakstītas naudas apliecina, ka Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam nav izdevies nomierināt budžeta iestāžu darbiniekus ar faktu par valsts kopējiem izdevumiem virs 10 miljardiem eiro pirmo reizi valsts pastāvēšanas vēsturē. Latvijas iedzīvotāji ir spiesti konstatēt to pašu, ko Neatkarīgā, toreiz zem nosaukuma Neatkarīgā Cīņa, pateica jau 1992. gada 4. novembrī, ka «valsts kase pildās, ar naudu trūcīgi».
 
Vakar, 6:00
Aigars Štokenbergs ir bijušais politiķis, tagad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Investīciju piesaistes nodaļas investīciju projektu vadītājs. Pirms tam strādājis kā LIAA pārstāvis Apvienotajos Arābu Emirātos. Bijis 9. un 10. Saeimas deputāts, Latvijas ekonomikas, reģionālās attīstības un pašvaldības lietu un tieslietu ministrs. Saruna par to, kā Latvijai nepalaist garām investīcijas, kas ir valstiski drosmīgi lēmumi un kāpēc Latvijai nav jāpiedalās EXPO 2020 Dubaijā.
 
12.nov
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pirms mēneša devusi negatīvu atbildi "Rīgas namu pārvaldniekam" (RNP) par iespēju atgūt maksātnespējīgajā "PNB bankā" iestrēgušos 6 miljonus eiro no Noguldījumu garantiju fonda, vēsta Latvijas Televīzija.
 
12.nov
Elektroniska pārskaitījumu veikšana, viesnīcu rezervācija un lidmašīnu biļešu attālināta iegāde vairs nav nekas neparasts, taču elektroniskie maksājumi un e-pakalpojumi strauji ienāk arī citās dzīves jomās.
 
12.nov
ASV noteiktais ierobežojums Savienoto Valstu uzņēmumiem sadarboties ar Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāju Huawei šī uzņēmuma ietekmi Latvijā līdz šim nav būtiski mainījis. Teju katrs 4G rūteris un katrs trešais ceturtais mobilais telefons, kas tiek lietots Latvijā, ir šī uzņēmuma ražots. Tāpat arī Bites un Tele2 kopīgais 5G tīkls tiks attīstīs sadarbībā ar Huawei. Tajā pašā laikā atšķirībā no dažām citām Eiropas valstīm, kurās viss 5G tīkls būs Huawei būvēts, Latvijā daļa šī tīkla – LMT 5G – tiks veidota sadarbībā ar Somijas Nokia.
 
12.nov
Nozarē visstraujāk augošais uzņēmums Kesko Senukai Latvia atklājis inovatīvāko, modernāko, lielāko un plašākā sortimenta lielveikalu Latvijā – K Senukai Ozols. Tajā klientiem nodrošināta iespēju iepirkties vairāk nekā 20 000 kvadrātmetru plašā tirdzniecības zālē ar vairāk nekā 60 000 sadzīves, būvmateriālu un elektroprecēm no tūkstošiem Latvijas un pasaules vadošo ražotāju un piegādātāju.
 
12.nov
Nākamgad rezidentiem zemākā darba samaksa varētu palielināties par 20%, savukārt pārējām ārstniecības personām zemākās darba samaksas pieaugums varētu sasniegt 10%, to paredz Veselības ministrijas (VM) piedāvājums, ko otrdien izskatīs arī valdībā.
 
12.nov
Mazumtirgotājs "Rimi Latvia" šodien atklās e-veikala platformu un preču saņemšanas risinājumu "Rimi Drive", informēja "Rimi Latvia" pārstāve Regīna Ikala.
 
12.nov
Vēl viena tautsaimniecības nozare piesakās par potenciālo cietušo Nacionālā enerģētikas un klimata plāna ieviešanas gadījumā. Ja kūdras ieguvei jāatgriežas krīzes laika izmešu līmenī, nozari gaida stagnācija vai pat likumsakarīgas beigas.
 
11.nov
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) aizliedzis VSIA "Autotransporta direkcija" bez grozījumu veikšanas nolikumā turpināt iepirkuma procedūru un slēgt līgumu par reģionālajiem sabiedriskā autotransporta pakalpojumiem no 2021. līdz 2030.gadam, liecina IUB Iesniegumu izskatīšanas komisijas pieņemtais lēmums.
 
11.nov
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien noslēdza darbu pie nākamā gada budžeta, atbalstot tā virzību izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamentā.
 
11.nov
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien noraidīja medicīnas darbinieku un opozīcijas deputātu lūgumu pārtraukt nākamā gada valsts budžeta izskatīšanu un uzdot Ministru kabinetam atrast mediķu atalgojumam solīto finansējumu.
 
11.nov
Amerikāņu investīciju kompānija Providence Equity Partners pārbūvē sev piederošo mediju grupu Baltijas valstīs tā, lai pēc dažiem gadiem to varētu izdevīgi pārdot. Latvijā šā procesa sekas ir informatīvās telpas sašaurināšanas un telekanāla LNT slēgšana.
 
11.nov
Šogad desmit mēnešos elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas 16 elektrostacijām, kas ļāvis novērst iespējamo obligātā iepirkuma komponentes (OIK) kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos desmit gados par aptuveni 24 miljoniem eiro, informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
 
11.nov
Aptuveni trīs ceturtdaļas Baltijas iedzīvotāju uztrauc tas, kāda būs viņu finansiālā situācija, dodoties pensijā. Neskatoties uz to, daudzi arvien neko nedara, lai uzkrātu papildu līdzekļus savai pensijai, rāda Baltijas valstīs veiktā Luminor aptauja.
 
11.nov
Mediķu organizācijas aicina atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei, jo tā sagatavojusi priekšlikumus, kas paredz vairāku miljonu eiro no Zemkopības ministrijas budžeta un Padomju okupācijas piemiņas memoriālam paredzēto 6,6 miljonu eiro pārdalīšanu, informēja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.
 
10.nov
Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijai šobrīd ir vissliktākie nosacījumi viesstrādnieku uzņemšanai no trešajām valstīm. Iekšlietu ministrija sagatavojusi izmaiņas, kam būtu jāatvieglo gan birokrātija, gan arī prasības pret obligāti izmaksājamo algas lielumu viesstrādniekiem, taču koalīcijas partneriem radušās domstarpības par to, cik ļoti nākt pretī darba devējiem, lai palīdzētu viņiem tikt pie ārvalstu darbaspēka. Turklāt šajā gadījumā cīņa ir tieši par nosacījumiem mazkvalificētam darbaspēkam, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
10.nov
Viens no likvidējamās “ABLV Bank” akcionāriem Ernests Bernis pēdējo pusgadu tērējis visai iespaidīgus naudas līdzekļus, lai lobētu savas intereses Vašingtonā, izpētījis LTV raidījums “de facto”.
 

Rīgas namu pārvaldnieks