Ekonomika

Vakar, 18:54
Satversmes tiesa (ST) šodien ierosināja lietu, kurā vērtēs pirmskolas izglītības iestādēs strādājošo pedagogu atalgojuma apmēra atbilstību Satversmei.
 
Vakar, 18:00
Finanšu ministrija (FM) paaugstina 2022.gada ekonomikas izaugsmes prognozi līdz 2,8%, salīdzinājumā ar martā prognozēto 2,1%, savukārt nākamgad gaidāma izaugsmes palēnināšanās līdz 1%, informē FM pārstāvji.
 
Vakar, 16:42
Iedzīvotājiem valsts noteiktais atbalsts par pakalpojumiem tiks piemērots kā maksājuma samazinājums rēķinos un tā saņemšanai nav jāpiesakās. Iedzīvotājiem piemērotais rēķinu samazinājums tirgotājiem tiks segts caur BVKB.
 
Vakar, 16:00
Energoresursu cenu kāpuma pārvarēšanai specifiski atbalsta pasākumi tiks piemēroti maznodrošinātajiem iedzīvotājiem un atsevišķām sociālajām grupām - senioriem, personām ar invaliditāti, kā arī apgādnieku zaudējušām personām, piektdien preses konferencē informēja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Elīna Celmiņa.
 
Vakar, 15:22
Mājsaimniecībām ar naftas gāzes apkuri horizontālo jeb tāda veida atbalstu, kas pienāksies visām sabiedrības grupām, cenu sadārdzinājuma dēļ valsts nepiešķirs, piektdien preses konferencē par valsts atbalstu iedzīvotājiem energoresursu cenu pieauguma negatīvo seku mazināšanai norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktores vietniece Inese Karpoviča.
 
Vakar, 15:15
Uzsākot 2023.gada valsts budžeta sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir atjaunojusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2022.-2025.gadam. Ņemot vērā spēcīgo ekonomiskās izaugsmes atjaunošanos pēc Covid-19 ierobežojumiem un tikai ierobežoto kara ietekmi gada pirmajā pusē, ekonomikas izaugsmes prognoze 2022.gadam ir paaugstināta līdz 2,8%. Savukārt gada otrajā pusē kara, tirdzniecības ierobežojumu un straujā cenu kāpuma ietekmē ekonomikas attīstība būtiski palēnināsies un nākamajā gadā veidos vairs tikai 1,0%. Vidējā termiņā atkal gaidāma izaugsmes tempu palielināšanās, iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumam 2025.gadā sasniedzot 3,4%
 
Vakar, 13:30
Kopš augusta sākuma Latvijā sākusi darboties Krievijas televīzija "TV Rain" (Dožģ), kas iepriekš pameta Krieviju. Šobrīd izsludināti vairākas vakances darbam Latvijā šajā televīzijā.
 
11.aug
Vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" (Conexus) apliecina Ekonomikas ministrijas (EM) šonedēļ sniegto informāciju, ka Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (PGK) atrodas AS "Latvijas gāze" (LG) krājumi, kas ir pietiekami mājsaimniecību vajadzībām, liecina paziņojums "Conexus" mājaslapā.
 
11.aug
Globālais naftas pieprasījums šogad pieaugs straujākā tempā, nekā prognozēts, karstuma viļņiem un gāzes cenu kāpumam liekot valstīm mainīt enerģijas avotus elektroenerģijas ražošanai, ceturtdien paziņoja Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA).
 
10.aug
Pērn kopējais mazumtirdzniecības apjoms tiešās tirdzniecības nozarē Latvijā pieauga par 13,4%, un sasniedza 84 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), informē Baltijas Tiešās tirdzniecības asociācijas ģenerālsekretārs Gintauts Zalecks.
 
9.aug
Valdības otrdien atbalstītie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā nosaka, kuras iedzīvotāju kategorijas varēs saņemt mājokļa pabalstu.
 
9.aug
Šī gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2021.gada otro ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 13,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.
 
9.aug
Latvijā otrdien, 9.augustā, atkal ieplūdusi dabasgāze no Krievijas, liecina informācija vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") mājaslapā.
 
8.aug
Šogad kopumā vidējā gada inflācija varētu sasniegt 16%, aģentūrai LETA prognozēja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
 
8.aug
Atbalsts energoresursu cenu pieauguma apstākļos ar atpakaļejošu datumu tiks attiecināts arī uz mājsaimniecībām, kas kā kurināmo resursu izmanto malku, koksnes granulas vai briketes, turklāt tas būs iespējams, neuzrādot pirkuma čekus, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes paziņoja Saeimas deputāts Juris Pūce (AP).
 
8.aug
Valdību veidojošās koalīcijas partijas konceptuāli vienojušās par atbalsta sniegšanu arī uzņēmējiem energocenu pieauguma dēļ, par ko sīkāk plānots spriest nākamnedēļ, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
8.aug
Valdību veidojošās koalīcijas partijas pirmdien vienojušās par atbalstu iedzīvotājiem energoresursu cenu pieauguma apstākļos, kas būs plašāks un agrāks, nekā valdība konceptuāli vienojās jūnijā, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
8.aug
Inflācija turpmākajos mēnešos turpinās palielināties, un tās pīķis varētu būt gaidāms nākamā gada sākumā, aģentūrai LETA pavēstīja banku ekonomisti.
 
8.aug
Paredzēts dibināt jaunu AS "Rīgas osta", liecina Satiksmes ministrijas saskaņošanai Ministru kabinetā iesniegtais rīkojuma projekts.
 
8.aug
Koalīciju veidojošo Saeimas partiju pārstāvji saskata potenciālas problēmas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā piedāvājumā par malkas iegādes kompensēšanu iedzīvotājiem arī gadījumos, ja nav saglabāts pirkuma dokuments.
 
8.aug
Kopš pagājušā gada vidus dzīvokļu cenas jaunajos projektos ir kāpušas par aptuveni 20% līdz 30%, citos dzīvokļu segmentos cenu kāpums ir mērenāks - ap 10%, liecina "Luminor Bank" ekspertu novērojumi.
 
8.aug
Tuvojoties lielajiem rēķiniem, pašvaldības jau pauž bažas par gaidāmo pārslodzi sociālajos dienestos un par to, ka Latvijā palielināsies parādnieku skaits. Tāpat tās ir neziņā, kā rīkoties: kādu palīdzību sniegs valsts, cik līdzekļu būs jāmeklē pašu maciņos. Tas viss šobrīd pastiprina spriedzi pašvaldībās, kuras jau tagad izprot, ka apkures sezona nesīs daudz problēmu, vēsta ReTV.