Ekonomika

Vakar, 19:00
Valsts kase, turpinot finanšu resursu piesaisti, starptautiskajos finanšu tirgos piesaistījusi vēl miljardu eiro, informēja Finanšu ministrijā.
 
Vakar, 18:51
Lai Rīgas zooloģiskais dārzs varētu funkcionēt, tam rudens mēnešiem paredzētā dotācija pārcelta uz pavasari, pavēstīja zooloģiskā dārza valdes loceklis Rolands Greiziņš.
 
Vakar, 16:30
Līdz 5.aprīlim Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izmaksājis dīkstāves pabalstus 1048 uzņēmumu 5516 darbiniekiem kopumā 1 327 354 eiro apmērā, bet nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu saņēmuši 949 uzņēmumi, informēja VID.
 
Vakar, 15:36
Šobrīd publiskajā vidē ir pieejama visdažādākā informācija par COVID-19 vīrusu. Informācijas mērķi var būt visdažādākie, viens no tiem - izmantojot vīrusa izplatību, mēģināt pārdot preces vai pakalpojumus. Patērētāji šajā laikā ir sevišķi neaizsargāti pret dažādiem maldinošiem apgalvojumiem, kas reklamē produktus piedēvējot tiem īpašības, kas palīdzētu nesaslimt vai izveseļoties no vīrusa izraisītās slimības. PTAC stingri uzrauga situāciju un nekavējoties reaģē uz saņemtajiem signāliem. Tādēļ gadījumos, ir aizdomas par komersantu negodprātīgu rīcību, aicinām sniegt informāciju PTAC!
 
Vakar, 14:28
Lietuva no starptautiskajām finanšu institūcijām aizņemsies 1,5 miljardus eiro, lai nodrošinātu valsts kases likviditāti koronavīrusa krīzes apstākļos.
 
Vakar, 13:00
Marts kļuvis par pirmo mēnesi pēc daudziem gadiem, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) spējis ievākt mazāku naudas summu nekā tajā pašā mēnesī pirms gada.
 
Vakar, 10:41
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija ir neizpratnē par Saeimas izsludinātu iepirkumu ziedu kompozīciju iegādei un aicina parlamenta vadību ārkārtējās situācijas laikā atturēties no nevajadzīgiem tēriņiem, norāda ZZS pārstāve Dace Kārkliņa.
 
Vakar, 9:44
Ja Latvija no Covid-19 saslimšanas izraisītās krīzes izies salīdzinoši ātri, gada otrajā pusē jau atkal varētu būt pieprasījums pēc darbiniekiem, prognozēja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) direktore Evita Simsone. 
 
Vakar, 9:15
Covid-19 dēļ bankas nedrīkst pārcenot kredītus, pirmdien intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
 
Vakar, 7:15
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pašreizējās krīzes apstākļos ir mobilizējis visus resursus, jo darba apmērs pieaug ar katru dienu, uzsver dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
 
3.apr
Bezdarbs ASV šogad martā palielinājies līdz 4,4%, salīdzinot ar 3,5% februārī, tādējādi reģistrēts straujākais kāpums pēdējo vairāk nekā 45 gadu laikā, liecina ASV Nodarbinātības ministrijas jaunākā informācija.
 
3.apr
Degvielas mazumtirdzniecības cenas - gan benzīna, gan dīzeļdegvielas - vairākās Latvijas degvielas uzpildes stacijās, tostarp Rīgā "nokritušas" zem viena eiro par litru.
 
3.apr
Jāveicina medicīnas aizsarglīdzekļu ražošana Latvijā, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
3.apr
Neskatoties uz to, ka vairākas Latvijas viesnīcas uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību, tām izdevies noturēt lielāko daļu darbinieku, pastāstīja viesnīcu pārstāvji.
 
3.apr
Turpinoties koronavīrusa krīzei, kas būtiski ietekmē pieprasījumu pēc lidojumiem, Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir spiesta laika periodā no 2020.gada 15.aprīļa līdz 31. oktobrim papildus samazināt darbības apjomus, atceļot aptuveni 50% plānoto lidojumu. Šobrīd lidsabiedrība pielāgo lidojumu tīklu un reisu grafiku atbilstoši uz laiku samazinātai lidmašīnu flotei, lai spētu atjaunot regulāros lidojumus, kad šī krīze būs beigusies.
 
3.apr
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) strādā pie ekonomikas atjaunošanas rīcības plāna, kuru tuvākajā laikā iesniegs valdībai.
 
3.apr
Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic" nav jāmaksā bankrotējušajai Lietuvas nacionālajai aviokompānijai "flyLAL-Lithuanian Airlines" ("flyLAL") vairāk nekā 16 miljonu eiro kompensācija, ko "flyLAL" pieprasa, vainojot "airBaltic" negodīgā konkurencē, nolēmusi Lietuvas Apelācijas tiesa.
 
3.apr
New Hanza Capital valde un padome pieņēmusi lēmumu par vērienīga investīciju objekta īstenošanu, būvējot 18,3 miljonus eiro vērtu A klases noliktavu un loģistikas parku Rīgā, Maskavas ielā 462. Marta beigās noslēgts celtniecības līgums ar uzņēmumu Pillar Contractor un darbus plānots sākt jau tuvākajā laikā, liecina medijiem sniegtā informācija.
 
3.apr
Lai arī jaunākie dati par nodokļu plāna izpildi martā būs zināmi aprīļa beigās, šobrīd nav pamata optimismam par kopējo plāna izpildi, atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
 
3.apr
Šodien stājas spēkā Ministra kabineta noteikumi par dīkstāves pabalsta saņemšanu pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību saņēmējiem un mikrouzņēmumu darbiniekiem, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
3.apr
Elektroenerģijas tirdzniecības uzņēmums Senergo nācis klajā ar aicinājumu atcelt maksu par elektroenerģijas pieslēguma uzturēšanu ārkārtējās situācijas laikā, bet atbildīgās iestādes norāda uz elektrības lietotāju tiesībām individuāli vienoties par maksas samazināšanu.
 
3.apr
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) kolektīvās atlaišanas pieteikumus saņem no ļoti plaša nozaru loka, atzina NVA direktore Evita Simsone.