Ekonomika

Vakar, 19:33
Šogad pirmajā pusgadā no Latvijas izvesti 75,17 miljoni litru alkoholisko dzērienu, kas ir par 7% vairāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
 
Vakar, 14:30
Zīmolu "Spilva" un "Gutta" īpašnieks "Orkla Foods Latvija" pagaidām neizjūt lielas problēmas ar izejvielu pieejamību, jo strādā pēc iepriekš noslēgtiem līgumiem, kur lielākā daļa piegādātāju pilda līgumos atrunātās saistības, pastāstīja uzņēmuma "Orkla Foods Latvija" vadītāja Lolita Bemhena.
 
Vakar, 14:20
Piektdaļa iedzīvotāju (22%) ir saskārušies ar situāciju, kad iepriekš kavētie maksājumi traucējuši vai pat lieguši saņemt aizņēmumu. Turklāt absolūts vairākums no šīs situācijas nav guvuši mācību, jo arī šobrīd maksājumus neveic laikus, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja .
 
Vakar, 9:15
Latvijā ir aizmirsts padomāt par darba ražīguma līmeņa palielināšanu, turklāt valstī ir radīta bezdarbnieku paaudze, kas neprot un negrib strādāt, šonedēļ Ludzā forumu cikla "Latvijas vērtības" atklāšanā sacīja šūšanas fabrikas "Nemo" īpašniece Inga Zemdega-Grāpe.
 
17.aug
Latvijas lielākās politiskās partijas priekšvēlēšanu solījumos kopumā pauž atbildīgu attieksmi pret valsts naudas izlietojumu, secina Fiskālās disciplīnas padome (Padome), pirmo reizi Latvijā veicot partiju aptauju, lai pirms oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām noskaidrotu partiju priekšvēlēšanu programmās iekļauto prioritāšu ietekmi uz valsts finansēm.
 
17.aug
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) šī gada 7.augustā ir pieņēmis lēmumu par SIA "CMSPRO" (turpmāk - Sabiedrība) īstenoto negodīgo komercpraksi tīmekļvietnē www.discover.lv (turpmāk - Vietne), piemērojot Sabiedrībai soda naudu 10 000 EUR apmērā un uzliekot tiesisko pienākumu izbeigt negodīgu komercpraksi, kā arī aizliedzot negodīgu komercpraksi, ja tā ir paredzama.
 
17.aug
Fiskālās disciplīnas padome (FDP) brīdina par pārāk strauju budžeta izdevumu pieaugumu, piektdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica FDP priekšsēdētājs Jānis Platais.
 
17.aug
Rīgas standartapbūves dzīvokļu cenu korekciju jūlijā par –29 eiro par kvadrātmetru nekustamo īpašumu tirdzniecības starpnieks Latio izskaidro nevis ar naudas aizplūšanu, bet ieplūšanu Latvijā kopumā un mājokļu tirgū tajā skaitā.
 
17.aug
Valsts kanceleja (VK) šodien izsludinājusi jaunu atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam, pavēstīja VK pārstāve Santa Jirgensone.
 
17.aug
Atšķirībā no lielākās daļas Latvijas iedzīvotāju profesionāli ārvalstu lielo investoru konsultanti izprot ekonomikas procesus un labi saprot, kas patiesībā norisinās Latvijas ekonomikā.
 
16.aug
ASV Turcijai noteiks jaunas sankcijas, ja Ankara neatbrīvos amerikāņu protestantu mācītāju Endrū Bransonu, ceturtdien pavēstīja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins. Tramps piektdien paziņoja, ka divkāršojis muitas tarifus tērauda un alumīnija importam no Turcijas, tādējādi padziļinot krīzi Vašingtonas un Ankaras attiecībās. Vašingtonas sankcijas izraisījušas strauju Turcijas nacionālās valūtas - liras - kritumu.
 
16.aug
Latvijas miljonārs Vasīlijs Meļņiks uzskata, ka Ukrainas prokuratūras rīcība, arestējot viņam piederošos īpašumus, ir prettiesiska un nelikumīga.
 
16.aug
Finanšu ministrija (FM) un Tieslietu ministrija (TM) patlaban gatavo priekšlikumu, kas paredz atteikties no maksātnespējas administratoru "īsā saraksta", kurus piesaistīt banku maksātnespējas gadījumā, ceturtdien pēc Finanšu sektora sadarbības platformas sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
 
16.aug
Igaunijā šā gada otrajā ceturksnī nedaudz pieaudzis nelegālo tabakas izstrādājumu patēriņš, turklāt kontrabandas cigarešu tirgus pārvirzījies no Austrumviru apriņķa uz valsts dienvidu robežas pusi, liecina tā dēvētais tukšo paciņu pētījums, ko veikusi kompānija "Nielsen".
 
16.aug
Taksometru tiešsaistes pakalpojumu operatora "Yandex.Taxi" darbību ar personas datiem izvērtēšana ir Tieslietu ministrijas un Datu valsts inspekcijas kompetence, šorīt telekanālā LNT uzsvēra informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.
 
16.aug
Latvijai labāk būtu atlikt ideju par e-vēlēšanu ieviešanu, šādu viedokli intervijā telekanālam LNT pauda informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.
 
16.aug
Konditorejas un uzkodu ražotāja "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" šogad ir sākusi realizēt produkciju Nīderlandē, Armēnijā un Kazahstānā, sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
 
16.aug
Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā darbību sāks 30.augustā.
 
16.aug
Ministrijas 2019.gada budžetā algām vēlas papildus 141,9 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.
 
15.aug
ASV piemērojušas sankcijas Krievijas un Ķīnas uzņēmumiem par Ziemeļkorejai noteiktā ekonomiskā embargo pārkāpšanu, trešdien paziņojusi ASV Finanšu ministrija.
 
15.aug
Kijevas tiesa apmierinājusi Ukrainas ģenerālprokuratūras prasību un uzlikusi arestu Latvijas miljonāra Vasīlija Meļņika īpašumiem, ziņo ukraiņu mediji.
 
15.aug
Brīvo darba roku rezerves strauji izsīkst, sacīja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vecākais ekonomists Normunds Ozols.