Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardEkonomika

ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) Atvērtā tirgus komiteja trešdien nolēma paaugstināt bāzes procentlikmi par ceturtdaļu procentpunkta.
Vakar, 23:43 Ziņu aģentūra LETA
Trešdien Ārlietu ministrija (ĀM) organizēja 19. Ārējās ekonomiskās politikas koordinācijas padomes sēdi, kurā sēdes vadītājs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicināja uzņēmējus aktīvi paust savas intereses un pievienoties amatpersonu vizītēm uz trešajām valstīm, aģentūru LETA informē ĀM.
Vakar, 23:30 Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", lai atceltu normu, kas nosaka, ka saimnieciskās darbības veicējiem ir jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumi par attiecīgo gadu.
Vakar, 12:40 Ziņu aģentūra LETA
Valsts AS "Latvijas pasts" šajā gadā plāno samazināt savu pasta nodaļu skaitu, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.
Vakar, 9:10 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Pēdējā laikā visai plašas diskusijas saistītas ar jautājumu, cik lielā mērā mūsu valstij ekonomiski vajadzētu sadarboties ar Krieviju. Tiek piesaukti skaitļi, ka Latvijas preču eksports uz šo valsti pēdējā gada laikā esot sarucis ļoti nebūtiski. Šā gada janvārī salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn eksports it kā ir sarucis no 89,5 līdz 84,9 miljoniem eiro jeb apmēram par 5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Vakar, 8:30 Mārtiņš Apinis
Par vides apsaimniekošanas koncerna AS "CleanR grupa" valdes priekšsēdētāju iecelts bijušais telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, aģentūru LETA informēja kompānijā.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
Eiropā finanšu tirgi šobrīd ir labāk gatavi dažādām svārstībām nekā 2008.gadā, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
Šobrīd cenu kāpums ir straujāks, nekā to varētu pamatot ar kara Ukrainā ietekmi, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, piebilstot, ka pašreizējā inflācijas dinamikā ir saredzama zināma negausība.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
"Mēs esam šeit uz palikšanu un attīstīsimies," intervijā aģentūrai LETA teic "Lidl Latvija" vadītājs Macejs Urbaņskis.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
Finanšu nedienām ejot plašumā, problēmas ir jaušamas ne tikai ASV, bet arī Eiropas banku sektorā, kam, par laimi, seko aizvien jauni amatpersonu paziņojumi par kopējās situācijas stabilitāti. Nav pamata domāt, ka šīs amatpersonas censtos “notušēt” situāciju, visu krāsojot pārāk gaišos toņos.
21.mar Mārtiņš Apinis
Uzņēmums “RD AB”, kas ietilpst Centrālās un Austrumeiropas reģionā vadošajā apdrošināšanas brokeru grupā “RENOMIA”, ir pabeidzis portāla www.manapolise.lv iegādes procesu no apdrošināšanas brokeru sabiedrības “UNIBROKKER” un no 28. februāra ir portāla jaunais īpašnieks. “RENOMIA” jau pieder portāls www.octas.lv, vēsta uzņēmuma pārstāvji.
20.mar Portāls nra.lv
Šodien trīspusējās tikšanās laikā zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS) un Lietuvas lauksaimniecības ministrs Ķēstutis Navicks aicināja Eiropas Komisijas (EK) lauksaimniecības komisāru Janušu Vojcehovski sniegt atbalstu piena nozarei, piešķirot Latvijai 11 miljonus eiro no Eiropas Savienības (ES) krīzes rezerves fonda, mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta Zemkopības ministrija (ZM).
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Koalīcijas partijas ir vienojušās atcelt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu pašnodarbinātajiem, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes sacīja Saeimas deputāts Artūrs Butāns (NA) un "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Februārī Latvijā saražots par 18% vairāk elektroenerģijas nekā patērēts, lai gan kopējais Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms attiecībā pret janvārī samazinājies par 25%. Tādējādi februārī Latvija kopumā uz kaimiņvalstīm eksportējusi 104 gigavatstundas elektroenerģijas, kas gan ir mazāk kā janvārī, kad eksportētas 274 gigavatstundas, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
20.mar Portāls nra.lv
Koalīcijas Nodokļu politikas darba grupā turpināsies diskusijas par banku un energouzņēmumu virspeļņas nodokļa ideju, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes norādīja politiķi.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijā cūkgaļas cena šogad janvārī bijusi vidēji par 72,1% augstāka nekā 2022.gada attiecīgajā mēnesī, bet par 5,4% zemāka nekā decembrī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijā faktiskā bezdarba līmenis februāra beigās bija 7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Sekojot līdzi pircēju paradumu maiņai un vēlmei iepirkties izdevīgāk ilgtermiņā, kā arī reaģējot uz Latvijas iedzīvotāju aktuālajām vajadzībām, “Maxima Latvija” uzsāk cenu samazināšanas iniciatīvu, nodrošinot ilgtermiņā samazinātu cenu vairāk nekā 800 Latvijā pieprasītiem un iemīļotiem zīmolu produktiem.
20.mar Portāls nra.lv
Ceturtdien izziņotais Eiropas Centrālās bankas (ECB) procentu likmju kāpums nozīmē kārtējo papildu finansiālo slogu kredītņēmējiem un lielāku peļņu banku sektoram, bez kura pirmie no minētajiem labprāt pilnīgi noteikti iztiktu. Tomēr ir kāds vismaz šķietams risinājums tam, lai situācija varētu mainīties par labu kredītiestāžu klientiem – gan aizdevuma ņēmējiem, gan noguldītājiem. Runa ir par ārkārtas virspeļņas nodokli, ko vajadzētu ieviest kā normu, kad kādu vispārēju tirgus faktoru sakritība ļauj strauji kāpināt uzņēmumu peļņas rādītājus. Tas attiektos ne tikai uz komercbanku sektoru, bet arī citām tautsaimniecības nozarēm.
20.mar Mārtiņš Apinis
Krītoties enerģētikas resursu un lauksaimniecības produktu cenām pasaules preču biržās, ir ļoti augsta iespējamība, ka šobrīd augsto inflāciju jau šā gada beigās nomainīs deflācija jeb cenu samazināšanās. To, ka šāda iespējamība ir ticama, norāda arī tautsaimniecības norišu eksperti.
18.mar Mārtiņš Apinis
Pārtikas produktu cena ne tikai atkarīga no iedzīvotāji pirktspējas, bet to var iespaidot arī pašu pircēju aktivitāte, TV24 raidījumā “Dienas personība” atklāj Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.
17.mar Portāls nra.lv
Valsts ieņēmumu dienests (VID) nodokļus iedzīvotājiem aprēķinājis atbilstoši iedzīvotāju interesēm un atbilstoši tam, kā Saeima lēmusi īstenot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) nomaksu, tāpēc VID kategoriski noraida tiesībsarga pausto, pavēstīja VID pārstāvji.
17.mar Ziņu aģentūra LETA