Ekonomika

Vakar, 8:55
Nebūs problēmu, lai jau otrdien valdībā tiktu apstiprināti noteikumi finansiālās palīdzības sniegšanai uzņēmējiem saistībā ar noteiktajiem stingrajiem ierobežojumiem Covid-19 ierobežošanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
 
21.okt
Valdības lēmums par stingru ierobežojumu noteikšanu ir vērsts uz to, lai kaut kā palīdzētu veselības aprūpes sistēmai, un viesmīlības industrijas solidarizējas ar visu sabiedrību šajos centienos, taču svarīgi jau tagad spert nākamo soli un domāt, kā atjaunot Latvijas ekonomiku pēc lokdauna, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis.
 
21.okt
"Lokdauna" noteikto ierobežojumu dēļ, kas liedz tirdzniecības vietām strādāt ilgāk par pulksten 19, daļa veikalu jau no šodienas pārgājušas uz jaunu darbu laiku, veikala durvis pircējiem verot agrāk nekā iepriekš.
 
20.okt
Oktobrī kosmētikas ražotājs SIA "H.A. Brieger" sāks "Dzintara" kosmētikas eksportu uz Krieviju, pavēstīja uzņēmuma pārstāvji.
 
20.okt
Plānots, ka no 21.oktobra līdz 15.novembrim īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu jeb stingrā "lokdauna" laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas klātienē darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.19, liecina valdībā iesniegtais rīkojuma projekts par grozījumiem ārkārtējās situācijas izsludināšanā.
 
20.okt
Atbalstam uzņēmējiem un algu subsīdijām krīzes apstākļos mēnesī būs nepieciešami 152 miljoni eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) iesniegtā informācija uz trešdien gaidāmo ārkārtas Ministru kabineta sēdi.
 
20.okt
Vispārējās valdības budžeta deficīts 2020.gadā bija 1,3 miljardi eiro jeb 4,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds - 12,8 miljardi eiro jeb 43,2% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda galīgie 2021.gada oktobra notifikācijas rezultāti par 2020.gadu.
 
19.okt
No 1.novembra līdz nākamā gada beigām palielināts atbalsts elektroenerģijas rēķinu segšanai aizsargātā lietotāja grupām, otrdien nolēma valdība.
 
19.okt
Valsts kasē ir pietiekami daudz līdzekļu tūlītējai atbalsta pasākumu finansēšanai stingro ierobežojumu periodā, aptiprina Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis. 
 
19.okt
Pēc primārajām aplēsēm oktobra sākumā, viens "lokdauna" mēnesis varētu izmaksāt ap 200 miljoniem eiro, otrdien parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
 
18.okt
Ieviešot minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) nepilna laika nodarbinātajiem, mazie uzņēmumi pakļauti bankrota riskam, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) domnīcas "Futurum Latvia" vadītāja Agnese Paegle, atsaucoties uz Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Ekonomikas institūta izpētīto.
 
18.okt
Ekonomikas ministrijas (EM) ieplānotais budžets nākamajam gadam ir 203,1 miljons eiro, budžeta prioritātēm esot uzņēmumu konkurētspējas un produktivitātes, kā arī mājokļu pieejamības veicināšanai, informē ministrija.
 
16.okt
Cilvēki pašreiz dzīvo apjukuma gadsimtā, starptautiskajā drošības un politikas foruma "Rīgas konference 2021" diskusijā pauda Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
15.okt
Ārkārtējās situācijas laikā valsts atbalsts uzņēmējiem varētu izmaksāt apmēram 60 miljonus eiro mēnesī, atklāj ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
 
15.okt
Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) un citām iesaistītajām pusēm ir izstrādājusi vadlīnijas inovāciju iepirkuma īstenošanai, lai veicinātu izpratni par inovāciju iepirkumu un tā realizēšanu Latvijā, informēja ministrijā.
 
15.okt
Šonedēļ ir palielinājusies transportlīdzekļu rinda pirms Terehovas muitas kontroles punkta (MKP), tādēļ, lai samazinātu gaidīšanas laiku, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina kravu pārvadātājus robežu šķērsot caur Grebņevas MKP, pavēstīja VID pārstāvji.
 
15.okt
Konkurences padome (KP), sadarbojoties ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), aicina piedalīties akcijā "Nejēdzīgākais šķērslis konkurencei - 2021", kurā jāpiesaka nepamatoti ierobežojumi konkurencei, kas radušies no publisku personu - valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību - darbības, informēja KP.
 
15.okt
Nākamajos gados valsts parāda īpatsvars pret iekšzemes kopproduktu (IKP) samazināsies, pateicoties ekonomikas izaugsmei, intervijā aģentūrai LETA sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
 
14.okt
Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču tirgotāja "Ikea" tirdzniecības apjoms pērn sasniedzis rekordaugstu līmeni, taču piegāžu problēmas pasaulē, kas negatīvi ietekmējušas uzņēmumu, saglabāsies arī 2022.gadā, ceturtdien paziņoja holdingkompānija "Ingka Holding".
 
14.okt
Prasībai vakcinēties pret Covid-19 nozarēs, kur jāstrādā ar klientiem, strādājošiem ir noteikts nesamērīgi īss termiņš, un tas radīs darbaspēka trūkumu daudzās nozarēs, atzina veikalu "Citro" pārvaldnieka SIA "Latvian Retail Management" valdes priekšsēdētājs Imants Kelmers.
 
14.okt
Valsts kanceleja publicējusi vadlīnijas darba samaksai valsts pārvaldes institūcijās Covid-19 pandēmijas laikā.
 
14.okt
Ārkārtējās situācijas laikā konkrētiem uzņēmējiem, kuru darbību ietekmē pret Covid-19 izplatību vērstie ierobežojumi, būs iespējama nodokļu atlikšana, pieejams atbalsts apgrozāmajiem līdzekļiem un subsidētās darba algas, atklāj ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).