Ekonomika

11:57
„Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” komentē vakar LTV raidījuma "Panorāma" sižetā izskanējušo informāciju.
 
7:10
14. Saeimas vēlēšanas iezārkoja Konservatīvo partiju, kas zaudējusi satiksmes ministra vietu un iespējas pilnībā atdot autobusu pasažieru nozari oligarhiem, nodokļu nemaksātājiem un afēristiem.  
 
Vakar, 22:30
Kazahstānas prezidenta pārstāvis pirmdien brīdināja, ka valsts nacionalizēs grūtībās nonākušos enerģētikas uzņēmumus pēc tam, kad valsts ziemeļos salā tūkstošiem mājsaimniecību palika bez apkures.
 
Vakar, 20:45
Būvniecības izmaksas šogad oktobrī Latvijā pieauga vidēji par 19,6% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
Vakar, 15:50
Latvijā šogad desmit mēnešos saražotas 3663 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 18% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
 
Vakar, 13:51
Augļu un dārzeņu sadārdzinājums apdraud patērētāju pirktspēju un līdz ar to arī iespēju iegādāties veselīgu pārtiku, saka Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas (LADTA) valdes priekšsēdētājs Uldis Jaunzems.
 
Vakar, 13:43
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) ir iesniegusi priekšlikumus par valdības deklarācijas uzlabojumiem, kas paātrinātu virzību uz vienādi labi pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, aģentūru LETA informēja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte.
 
27.nov
Svētku dāvanām šogad visvairāk plāno tērēt Igaunijas iedzīvotāji, savukārt vismazāk - Latvijas, liecina SEB bankas veiktā aptauja. Kopumā Baltijas valstu iedzīvotāji šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu svētku svinēšanas paradumus būtiski nemainīs un vairāk nekā puse katras valsts iedzīvotāju Ziemassvētku dāvanām tērēs vairāk vai tikpat līdzekļu, cik pērn. Turklāt teju piektā daļa Latvijas iedzīvotāju dāvanām bērniem plāno veltīt vairāk nekā pusi no kopējā dāvanu budžeta.
 
27.nov
Sabiedrības iniciatīvas platformā "Mana balss" sākta parakstu vākšana par algu iesaldēšanu valsts augstākajām amatpersonām. Kad tiks savākti vismaz 10 000 parakstu, iniciatīva tiks iesniegta izskatīšanai Saeimā.
 
27.nov
Pēdējie nu jau vairāki gadu desmiti pasaulē iezīmējušies ar aizvien izteiktāku Ķīnas ekonomiskās ietekmes pieaugumu, ko varam labi redzēt gan Āfrikā, gan tepat Eiropā Balkānu valstīs vai kaimiņos esošajā Baltkrievijā. Nereti šī Ķīnas ietekme un tā dēvētā investīciju ienākšana ne tikai sarežģī valstu finanses, bet rada jau pamanāmu kaitējumu arī vietējiem iedzīvotājiem.
 
26.nov
Krievijas pensiju saņēmēji Latvijā pensijas par šī gada ceturto ceturksni - oktobri, novembri un decembri - ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) starpniecību saņems līdz 19.decembrim, pavēstīja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.
 
26.nov
Pagājušajā darba nedēļā Baltijas valstu galvaspilsētās samazinājās degvielas cenas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
 
25.nov
Rīgas brīvostas pārvaldei piederošajās Spilves pļavās saules enerģijas parku par vairāk nekā 90 miljoniem eiro veidos Lietuvas saules parku attīstītājs "Saules Graža", aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji.
 
25.nov
Lielbritānijas pasta pakalpojumu kompānijas "Royal Mail" darbinieki un augstskolu lektori piektdien turpinās streiku, pieprasot atalgojuma palielināšanu un darba apstākļu uzlabošanu.
 
25.nov
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piektdien atļāvusi "PrivatBank" veikt reorganizāciju, pārreģistrējot to par komercsabiedrību, kuras darbība nav saistīta ar kredītiestādes darbību, pavēstīja FKTK.
 
25.nov
Pavasarī vairākām produktu grupām cenas varētu samazināties, sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.
 
25.nov
Topošās koalīcijas partiju apvienībām - "Jaunajai vienotībai" (JV), Nacionālajai apvienībai (NA) un "Apvienotajam sarakstam" (AS) - nav vienotas nostājas par iespējām veikt izmaiņas nodokļu politikā, secināms pēc aģentūras LETA sarunas ar partiju pārstāvjiem.
 
25.nov
Neskatoties uz sarežģīto situāciju ekonomikā, tirgotāji "Melnajā piektdienā" prognozē pārdošanas apmēru pieaugumu, aģentūrai LETA atzina tirgotāji.
 
25.nov
Lai mazinātu gāzes cenu, līdz 2023.gada martam Eiropas Komisija (EK) plāno izveidot jaunu sašķidrinātās dabasgāzes cenu etalonu, kas atspoguļotu reālo gāzes izmaksu cenu nevis ģeopolitiski ietekmēto cenu, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
 
25.nov
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Enerģijas publiskais tirgotājs" (EPT) aprēķināto elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un jaudas komponenti, kas no 2023.gada 1.janvāra būs 0 eiro par megavatstundu (MWh), informēja SPRK pārstāvji.
 
25.nov
Atbilstoši plānotajiem kopējiem ieņēmumiem no elektroenerģijas pārvades AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) pārvades gala tarifu plānots palielināt 2,1 reizi, skaidroja AST pārstāve Elīna Grīvāne.
 
25.nov
Latvijā 52% iedzīvotāji savu un savas mājsaimniecības finanšu situāciju vērtē kā apmierinošu, vienlaikus 32% to vērtē kā sliktu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.