Ekonomika

16:44
Atbalsta saņemšanai Covid-19 krīzes pārvarēšanai pirmajās divās dienās līdz trešdienas plkst.16 saņemti 1542 iesniegumi, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).
 
14:00
Asu opozīcijas deputātu kritiku šodien izpelnījās finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kurš pieteicās debatēm par 130. no 142 budžeta likumam iesniegtajiem priekšlikumiem, pirms tam astoņu dienu laikā šajā procesā neiesaistoties.
 
5:30
Banku klientiem jāsaprot pareizi Noguldījumu garantiju fonda jēdziens un solījums, ka “jebkuram Latvijas banku un krājaizdevu sabiedrību klientam – gan fiziskām, gan juridiskām personām – saskaņā Noguldījumu garantiju likumu, tiek nodrošināta atlīdzības izmaksa par visu veidu noguldījumiem visās valūtās līdz 100 000 eiro katrā bankā...” Jebkuram noguldītājam jābūt gatavam “saskaņā ar likumu” nedabūt neko.
 
Vakar, 12:27
Ministru kabinets otrdien apstiprināja grozījumus apgrozāmo līdzekļu subsīdijas atbalsta programmā, būtiski paplašinot atbalsta saņēmēju loku, šim mērķim no budžeta paredzot 70,8 miljonus eiro.
 
Vakar, 10:56
Dīkstāves atbalstam budžetā plānots iezīmēt 52,27 miljonus eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) aprēķini.
 
30.nov
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo ceturksni, samazinājies par 2,6%, liecina pirmdien publiskotie Centrālās Statistikas pārvaldes dati.
 
30.nov
Ņemot vērā Covid-19 vīrusa straujo izplatību un nepieciešamību pastiprināt drošības pasākumus, valdību veidojošās partijas sadarbības sanāksmē pirmdien vienojušās būtiski paplašināt valsts atbalstu uzņēmējiem dīkstāves atbalsta un apgrozāmo līdzekļu subsīdijas saņemšanai, informēja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).
 
30.nov
Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu laikā, Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus, paredzot atbalsta pasākumus darbinieku atlīdzību, kā arī pašnodarbināto un patentmaksātāju ienākumu kompensēšanai. Atbalsta izmaksu nodrošinās Valsts ieņēmumu dienests (VID) un pieteikumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) varēs iesniegt, sākot no 1.decembra.
 
30.nov
Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju varētu pagarināt līdz 11.janvārim. Tā šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu un Saeimas spīkeri paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
 
30.nov
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad deviņos mēnešos salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, samazinājies par 4,3%, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo periodu, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.
 
28.nov
Alkoholisko dzērienu ražotājs AS "Latvijas balzams" sācis ražot "Rīgas melno balzamu" ar šokolādes un piparmētru garšu.
 
28.nov
Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iedzīvotājus, valsts un pašvaldību institūcijas kā arī uzņēmumus un organizācijas gan ikdienas uzturam, gan sabiedriskajā ēdināšanā iegādāties pārtikas produktus no Latvijas zemniekiem un vietējiem ražotājiem.
 
28.nov
Pagājušajā nedēļā, no 16.novembra līdz 22.novembrim, Latvijā nav klīniski apstiprināts neviens jauns gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
27.nov
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu", kas paredz par vienu procentpunktu samazināt sociālās iemaksas, kā arī nosaka minimālās sociālās iemaksas personām, kuru atalgojums nesasniedz valstī noteikto minimālo algu, tostarp pašnodarbinātajiem.
 
27.nov
Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad desmit mēnešos strādāja ar 131,7 miljonu eiro peļņu, kas ir par 11,3% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
 
26.nov
86 gadu vecumā miris bankas "Citadele" akcionārs un bijušais Pasaules Bankas prezidents Džeimss Vulfensons, vēsta ASV plašsaziņas līdzekļi.
 
26.nov
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) aicina visus iedzīvotājus pārdomāt savus ikdienas paradumus Covid-19 pandēmijā un nevērst dusmas uz policiju, kuras uzdevumos ietilpst kontrolēt pandēmijas ierobežojumu izpildi.
 
25.nov
Koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ Lielbritānijas ekonomika šogad samazināsies par 11,3%, un tā būs straujākā lejupslīde vairāk nekā 300 gadu laikā, liecina trešdien publiskotās valdības prognozes.
 
25.nov
Valdībā otrdien apstiprināti dīkstāves, daļējas dīkstāves un apgrozāmo līdzekļu atbalsta mehānismi diskriminē tos uzņēmumus, kuri krīzi pārcieš jau no pandēmijas sākuma šī gada martā, vai nu vispār apstādinot darbību, vai strādājot stingru ierobežojumu apstākļos, tādu viedokli paudis Kultūras ministrijas (KM) Latvijas Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padomes priekšsēdētājs Ģirts Majors.
 
25.nov
Pabalsts bērnu pieskatīšanai Covid-19 laikā plānots 60% no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, kas ir mazāk par valstī noteikto slimības pabalstu, to paredz valdības un trešdien arī Saeimas konceptuāli atbalstītie Labklājības ministrijas piedāvātie grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu".
 
25.nov
Atbalsta pasākumi uzņēmumiem saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai Latvijā apstiprināti nepamatoti novēloti un varētu nākties tos pārskatīt, atzina banku analītiķi, prognozējot, ka novembrī atbalsta kritērijiem varētu kvalificēsies ļoti mazs skaits uzņēmumu.
 
25.nov
Latvijai ir jāizvirza krietni vērienīgāki renovācijas mērķi, vēršoties ar vēstuli pie ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (KPV LV), uzsvērusi Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).