Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardEkonomika

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad astoņos mēnešos strādāja ar 470,9 miljonu eiro peļņu, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
Vakar, 21:10 Ziņu aģentūra LETA
Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena pagājušajā nedēļā pieauga par 0,1%, bet dīzeļdegvielas cena palielinājās par 1,2%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.
Vakar, 17:16 Portāls nra.lv
Rēzeknes dome papildu finanšu līdzekļus pašvaldības budžeta caurumu lāpīšanai cer iegūt, ceļot nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes.
Vakar, 14:56 Ziņu aģentūra LETA
atvija iesniegusi Eiropas Komisijai (EK) pieprasījumu grozīt valsts atveseļošanas un noturības plānu, kuram tā vēlas pievienot arī "REPowerEU" nodaļu, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijai ir jāievieš mērķēts atbalsts kredītņēmējiem un jāizvairās no tiesvedības riskiem, šodien Saeimas Mandātu ētikas un iesniegumu komisijas sēdē sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Šodien Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) vienojās ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini (ZZS), ka nepieciešams mazināt birokrātiskos šķēršļu Eiropas savienības fondu apguvē, aģentūru LETA informēja LLPA.
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) šodien tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā vadītāju Uldi Mitenbergu, vienojoties par galvenajām sadarbības jomām, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Ziemeļeiropā lielākais olu ražošanas uzņēmums AS “Balticovo” uzņēmuma teritorijā Iecavā trešdien, 27. septembrī, oficiāli atklāja pašpatēriņa saules paneļu parku, kura būvniecībā investēti teju divi miljoni eiro, informēja AS “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans.
27.sep Portāls nra.lv
No 2024.gada pakāpeniski paaugstinās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamam šķidrumam, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām, tabakas aizstājējproduktiem, kā arī atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie un saskaņošanai iesniegtie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli".
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) palielinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma prognozi šim gadam, kad tā būs vienīgā no Baltijas valstīm ar ekonomikas izaugsmi.
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Pēdējos ceturkšņos Zviedrijas un Somijas ekonomikas ieslīgušas ne vien stagnācijā, bet pat nedaudz samazinājušās, izraisot plašākas negācijas arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. Lai gan, komentējot abu ziemeļvalstu ietekmi uz Latviju, eksperti neparedz dramatiskās sekas, atsevišķi nepatīkami momenti var neizpalikt, un tie galvenokārt var attiekties uz Latvijas rūpniecības uzņēmumiem.
27.sep Mārtiņš Apinis
2024.gada labklājības nozares budžeta pieaugums būs nozīmīgs ieguvums sabiedrībai, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), komentējot 36,8 miljonu eiro piešķiršanu labklājības nozares prioritāro pasākumu īstenošanai.
26.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.
26.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Banka izstrādājusi Maksājuma skaidrā naudā gala summas noapaļošanas likuma projektu, apstiprina centrālā banka.
26.sep Ziņu aģentūra LETA
Liela inflācija un aizdevumu procentu likmju kāpums nav veicinājis kreditēšanas apjomu samazināšanos, kā to varētu gaidīt brīdī, kad iedzīvotāju un uzņēmumu izmaksas strauji pieaug. Šobrīd aizdevumu tirgū ir vērojama pretēja ievirze, kas cita starpā var liecināt par to, ka ekonomikas lejupslīde var nebūt ilgstoša un atgūšanās no tās var notikt samērā strauji.
26.sep Mārtiņš Apinis
Otrdien, 26.septembrī, valdībā tiks sākts skatīt valsts 2024.gada budžeta projektu, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Lai īstenotu mērķētu atbalstu tām Latvijas mājsaimniecībām, kurām ir būtiski pieauguši hipotekārā kredīta maksājumi, viens no iespējamajiem risinājumiem ir kredītprocentu maksājumu iekļaušana iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) attaisnotajos izdevumos uz terminētu laiku - 2023. un 2024.gadu, teikts Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajā vēstules projektā.
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Finanšu ministrija (FM) rosina nākamajā gadā celt akcīzes nodokli tabakai un alkoholam, kā arī ieviest obligāto uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) avansa maksājumu bankām 20% apjomā no iepriekšējā gada peļņas, ziņo lsm.lv.
25.sep Portāls nra.lv
Komentējot prognozējamo situāciju nodokļu iekasēšanā nākamā gada budžetam, “Neatkarīgās” aptaujātie eksperti saskata iespēju kāpināt budžeta ieņēmumus, tomēr no viņu teiktā ir noprotams, ka nākamgad apstākļi ieņēmumu palielināšanai vairs nebūs tik labvēlīgi kā šajā gadā.
25.sep Mārtiņš Apinis
Krievijas pilsoņus kavēto pensiju dēļ aicina pēc palīdzības vērsties sociālajos dienestos, vēsta lsm.lv.
24.sep Portāls nra.lv
Šā gada 25.septembrī norisināsies Ekonomikas ministrijas un "Elektrum" Energoefektivitātes centra organizētais vebinārs "Ieteikumi ēkas sagatavošanai pirms apkures sezonas", aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.
23.sep Ziņu aģentūra LETA
Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) Latvijas Pensionāru federācijai apsolījis izvērtēt iespēju pensiju indeksēšanu veikt divas reizes gadā, aģentūrai LETA pavēstīja federācijas vadītāja Aija Barča.
23.sep Ziņu aģentūra LETA