Pirmdiena, 27.maijs

redeem Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

arrow_downwardLatvijā

Naktī uz pirmdienu debesīs būs maz mākoņu, arī lietus nav gaidāms, prognozē sinoptiķi.
Vakar, 21:48 Ziņu aģentūra LETA
AS "Pasažieru vilciens" (PV) elektroniskā izsolē līdz 25.jūnijam atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus, liecina PV publiskotā informācija.
Vakar, 21:36 Ziņu aģentūra LETA
Savdabīgā radošajā tandēmā apvienojušies dziedātāja Laura Raila un Dj plastiC, rezultātā laižot klajā dziesmu “Toksiski” - diezgan lipīgu kompozīciju par sabiedrībā maz apspriestu, tomēr ļoti aktuālu tēmu.
Vakar, 21:18 Sandris Vanzovičs
Iecere par lielāko saules paneļu parku Baltijā, ko uzņēmums “PurpleGreen” sola īstenot Ziemeļlatgalē, Balvu novada Šķilbēnos, ir izraisījis Valsts policijas interesi. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēsta, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) pārstāvji paviesojās zemnieku saimniecībā “Kotiņi”, ar kuru noslēgti zemes nomas līgumi par vairāk nekā tūkstoti hektāru. Saimniecības īpašnieku Aldi Ločmeli pārsteidza tas, ka sarunās ar viņa darbiniekiem un arī pēc tam, pašam aizbraucot uz policiju, izmeklētāji nekādu oficiālu informāciju neprasīja un apgalvoja, ka nekāda kriminālprocesa nav. Tomēr policisti deva mājienus, ka projekta partneris esot iespējams krāpnieks, ko zemnieks uztvēris kā nesaprotamu jaukšanos biznesā.
Vakar, 21:10 Portāls nra.lv
Jau vairāk nekā 2 gadus Latvijā ir “iestrēguši” sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Dmitrija Mazepina firmu minerālmēsli. ANO Pasaules Pārtikas programmas ietvaros jau ir izvesta aptuveni puse no kopējā daudzuma. Taču otra puse jeb vairāk nekā 120 tūkstoši tonnu arvien ir Latvijas glabātavās, un kad varēs atbrīvoties arī no šī apjoma, nav skaidrs. Kā ziņo LTV raidījums “de facto”, vides uzraugi situāciju uzskata par nopietnu.
Vakar, 21:00 Portāls nra.lv
Politiskā cīņa par varu Rēzeknē ir sākusies agrāk nekā citās pašvaldībās. Saeimas lēmums virzīt tālāk Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu, un bijušā pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča partijas “Kopā Latvijai!” apvienošanās ar Aināra Šlesera vadīto Latvijas Pirmajā vietā sola spraigu kampaņu līdz nākamā gada pašvaldību vēlēšanām, prognozē LTV raidījums “de facto”.
Vakar, 20:50 Portāls nra.lv
Mūzikas autori aicināti līdz 31.jūlijam pieteikt dziesmu tās tulkošanai, ierakstīšanai un izdošanai septiņās valstīs, aģentūru LETA informēja biedrības "Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/ Latvijas Mūzikas eksports" izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke.
Vakar, 20:36 Ziņu aģentūra LETA
Amerikas gaisotne, skaistā Latvijas daba un blūzs – šīs trīs komponentes jau pavisam drīz satiksies vasaras festivālā “R&B Blues Festival”, kas 8. jūnijā notiks Ropažos.
Vakar, 20:18 Sandris Vanzovičs
Šonedēļ Latvijas brīvprātīgo organizācija "SOS palīdzība Ukrainai" kopā ar Ukrainas vēstniecību pavadīja ceļā uz Ukrainu četrus atjaunotus kāpurķēžu amfībijas visurgājējus. Tie iegādāti Norvēģijā, pateicoties Čikāgas latviešu kopienas ziedojumiem, vēsta TV raidījums "Nekā personīga".
Vakar, 19:48 Portāls nra.lv
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijas ekonomiskās saites ar agresorvalsti pamazām irst, taču gan sabiedrībā, gan politiķu vidū izskan, ka šis process nenotiek pietiekami ātri. Politiķi mudina privāto biznesu pašiem atteikties no darījumiem ar Krieviju, tikmēr pašas valsts un pašvaldību institūcijas turpina iegādāties krievu un baltkrievu preces, ziņo TV raidījums "Nekā personīga"
Vakar, 19:40 Portāls nra.lv
Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ 11 nelegālos imigrantus, kas nelikumīgi mēģināja iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas, svētdien paziņojis Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.
Vakar, 18:33 Ziņu aģentūra LETA
Rīgas peldvietās vissiltākais ūdens ir Ķīšezerā un Rumbulā, kur tas uzsilis līdz +22 grādiem, aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.
Vakar, 17:48 Ziņu aģentūra LETA
Prokuratūra iesniegusi protestu par Rīgas pilsētas tiesas spriedumu, ar kuru partijas "Latvijas Krievu savienības" (LKS) politiķim Aleksandram Filejam par Latvijas okupācijas noliegšanu piespriesta nosacīta brīvības atņemšanu uz desmit mēnešiem, noskaidroja aģentūra LETA.
Vakar, 17:18 Ziņu aģentūra LETA
Ir jau daudz runāts, un labi argumenti izskanējuši par padomju rusifikācijas seku novēršanas nepieciešamību. Šoreiz aicinu uz minēto tēmu palūkoties no neierastas perspektīvas.
Vakar, 16:36 Andis Kudors
AS "Latvenergo" atbalstīs vasaras nometņu organizēšanu Latvijā 40 bērniem no Ukrainas Čerņihivas un Čerņivci apgabaliem, kuri karā zaudējuši kādu no vecākiem, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).
Vakar, 15:34 Ziņu aģentūra LETA
Aizsardzības ministrija (AM) rosina ieviest vienreizējus pabalstus uzdevumu izpildes laikā mirušu Zemessardzes veterānu radiniekiem.
Vakar, 14:44 Ziņu aģentūra LETA
Lai sabiedriskais medijs spētu uzrunāt visus iedzīvotājus, nepieciešams investēt vairāk līdzekļu, lai veidotu jaunus, pievilcīgus satura formātus latviešu valodā, kas piesaistītu arī mazākumtautību mērķauditoriju, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pārstāvji.
Vakar, 14:27 Ziņu aģentūra LETA