Latvijā

14:40
Valsts drošības dienests (VDD) pieņēmis Daugavpils domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (S) un Rēzeknes domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (S) paskaidrojumus saistībā ar nesenajiem publiskajiem izteikumiem, apliecina dienesta pārstāvis.
 
14:30
Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus ceļu satiksmes negadījumam, kas pagājušajā sestdienā notika Ainažos, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ance Rozīte.
 
14:22
Aizvadītajās brīvdienās ir palielinājies Covid-19 pacientu skaits Latvijas slimnīcās, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotā informācija.
 
14:00
Šā gada starptautiskajā tirdzniecības akcijā "Melnā piektdiena" tirdzniecības platformas "220.lv" pārdošanas apjomi pieauguši par 12%, salīdzinot ar pārdošanas rezultātiem 2021.gadā, aģentūru LETA informēja kompānijā.
 
13:51
Augļu un dārzeņu sadārdzinājums apdraud patērētāju pirktspēju un līdz ar to arī iespēju iegādāties veselīgu pārtiku, saka Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas (LADTA) valdes priekšsēdētājs Uldis Jaunzems.
 
13:43
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) ir iesniegusi priekšlikumus par valdības deklarācijas uzlabojumiem, kas paātrinātu virzību uz vienādi labi pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, aģentūru LETA informēja LVSADA darba koordinētāja Inga Rudzīte.
 
12:00
Latvijas slimnīcās turpina ārstēties trīs cilvēki, kuri cieta pagājušajā sestdienā notikušajā satiksmes negadījumā Ainažos, apliecina medicīnas iestādes.
 
11:55
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju ar Covid-19 izplatību gan Latvijā, gan citviet Eiropas valstīs, veiktas izmaiņas valsts apmaksātu Covid-19 testu veikšanā.
 
11:42
Krāpnieki sākuši viltot rēķinus, nomainot sadarbības partnera konta numuru, tādā veidā cenšoties izkrāpt līdzekļus no Latvijas uzņēmumiem. Swedbank aicina uzņēmējus un uzņēmumu grāmatvežus būt īpaši modriem, jo bieži vien krāpniekiem izdodas imitēt sadarbības partneru e-pastus un samainīt rēķinā esošos rekvizītus. Tādējādi uzņēmumu darbinieki, veicot ierastu rēķinu apmaksu, paši pārskaita naudu krāpniekiem uz citās finanšu iestādēs esošiem kontiem. Vidējā summa, ko šādā krāpšanas veidā uzņēmums var zaudēt, šogad ir nepilni 100 000 eiro.
 
10:52
Valsts policijas veiktā izmeklēšana maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā vainagojusies panākumiem un šī gada 24. novembrī tā nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret četrām personām – trīs Latvijas Republikas un vienu Krievijas Federācijas pilsoni. Izmeklēšanas laikā ir gūta skaidra aina par nozieguma apstākļiem un iesaistītajām personām, tostarp lomu sadali – no pasūtītāja līdz slepkavības organizatoram un izpildītājam.
 
10:18
Pēdējo trīs dienu laikā Latvijā kopumā reģistrēti 829 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par trīs ar šo vīrusu inficēta pacienta nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
9:49
VSIA "Latvijas Radio" valdē darbu šodien sāk Ģirts Helmanis, informē Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP).
 
8:00
Brīdis, kad pasaules tautsaimniecību aizvien vairāk apdraud recesija, ir trauksmains arī Latvijas lielākajai eksportējošajai sfērai – kokapstrādei. Par to, kā nozares uzņēmumiem klājas šajā ekonomisko izaicinājumu laikā, stāsta Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.
 
6:15
Sestdien viens mans draugs brauca ar auto un ieraudzīja, ka grāvī ir vieglā automašīna, bet pretējā grāvī – smagā automašīna, kuras pakaļdaļa aizšķērso pusi brauktuves. Viņš apstājies. Vēl apstājušies kādi igauņi, kas jau zvanījuši palīdzības dienestiem.
 
5:30
Par ukraiņu nešaubīgo uzvaru, tās cenu, Eiropas un Latvijas sirdsapziņu “Neatkarīgās” saruna ar Ukrainas pilnvaroto vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko.
 
Vakar, 21:38
Ceļu satiksmes negadījuma dēļ svētdienas vakarā bloķēta satiksme uz autoceļa Ērgļi-Drabeši (P31) trešajā kilometrā pie "Jaunkalnijām", mikroblogošanas vietnē "Twitter" informē "Latvijas valsts ceļi".
 
Vakar, 21:33
Reizēm šķiet, ka dzīvoju paralēlajā pasaulē – Vjetnamā marinētu gurķu burciņa Latvijas veikalos ir lētāka par vietējo produkciju.
 
Vakar, 21:15
Novembra vidū Valsts ieņēmumu dienests (VID) paziņoja par atklātu kārtējo kukuļošanu muitā. Šoreiz runa nav par pierobežas muitas punktiem, bet par Rīgu. Tranzīta jomā strādājoši uzņēmēji devuši muitniekiem pretlikumīgus maksājumus par dažādiem ikdienas muitas pakalpojumiem. Shēma bijusi sarežģīta un pastāvējusi gadiem, ziņo LTV raidījums “de facto”.