Latvijā

10:52
Skolotāju algu paaugstināšanai jāiet kopā ar izglītības nozares sakārtošanu, šorīt, uzrunājot protestējošos pedagogus, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
10:49
īdzekļus pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei valdības un Saeimas pārstāvji sola atrast līdz maija vidum, pēc tam grozot 2019.gada budžetu, tādējādi 1.septembrī nodrošinot pedagogu algu pieaugumu.
 
10:30
Mazo skolu problēmas nevar attiecināt uz visu Latviju, līdz ar to nevar teikt, ka visās skolās ir problēmas ar atalgojumu, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs Rūdolfs Kalvāns.
 
10:23
Konkurences Padome (KP) konstatējusi, ka pašvaldības SIA "Rīgas satiksme", iespējams, piedalījusies karteļa veidošanā tā dēvētajā "nanoūdens lietā", informēja KP pārstāve Paula Vilsone.
 
10:04
Līdz šodienai, 20. martam, SIA "Olmafarm" valdes locekle Milana Beļeviča nav saņēmusi no uzņēmuma iepriekšējās valdes locekles Irinas Maliginas pieprasītos dokumentus. Šāda I. Maliginas rīcība, aizturot uzņēmuma dokumentu izsniegšanu, Valērija Maligina mantojuma līdzmantiniecēm un SIA "Olmafarm" valdes loceklei Milanai Beļevičai rada aizdomas par iespējamiem fiktīviem darījumiem, kas veikti, I. Maliginai atrodoties amatā no 2018. gada 7. februāra līdz 2019. gada 2. janvārim vai tikuši noslēgti ar atpakaļejošu datumu. Ar līdzmantinieču lēmumu jau šā gada 2. janvārī valde tika mainīta, no tās atceļot vienīgo valdes locekli Irinu Maliginu, un ieceļot Milanu Beļeviču.
 
9:26
Lai izvairītos no trīs svarīgiem riskiem valdība varētu neatbalstīt, ka no marta beigām tiktu atcelta obligātā iepirkuma komponente (OIK), šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" pieļāva Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
9:12
Trešdien Latvijā būs visai saulains laiks, bet pēcpusdienā no rietumiem debesis pamazām apmāksies, prognozē sinoptiķi.
 
8:55
Veselības aprūpes sistēma 28 gadus ir tikusi būvētā pati sev, nevis cilvēkam, atzina bijusī veselības ministre, tagad Saeimas deputāte Anda Čakša (ZZS).
 
8:20
Šodien Saeima iecerējusi pirmajā lasījumā pieņemt šā gada budžeta projektu un 15 to pavadošos likumprojektus. Galīgajā lasījumā budžetu paredzēts pieņemt 3. aprīlī. Šoreiz tikšot lauzta agrāko laiku tradīcija sēdēt un dažiem deputātiem arī saldi gulēt Saeimas plenārsēžu zālē dziļā naktī, līdz kamēr budžets tiek pieņemts. Ja balsošanas process ievilksies pavēlāk, deputāti došoties mājās, lai no rīta celtos un moži pabeigtu budžeta pieņemšanu 4. aprīlī.
 
8:09
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par nelicencēta ieguldījumu pakalpojumu sniedzēja "Vivat Multitalent" ("Vivat Verwaltungs") piedāvātajiem ieguldījumu pakalpojumiem tās tīmekļa vietnē "www.multitalent.ag/lv/" vai pie individuāliem pārstāvjiem Latvijā.
 
7:45
Patlaban vēl nav zināms, kur ņemt līdzekļus šīs valdības prioritāro pasākumu īstenošanai 2020.gada budžetā, tomēr ir skaidrs, ka budžeta palielināšanai netiks veiktas pēkšņas izmaiņas nodokļos, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).
 
7:15
Šodien no plkst. 8.30 līdz plkst. 11.00 pie Latvijas Republikas Saeimas notiek Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētais pikets. Piketā pulcēsies ~ 2000 izglītības un zinātnes darbinieki un citi atbalstītāji, lai pieprasītu politikas veidotājiem pildīt Izglītības likumu, kas nosaka pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildi no 2019. gada 1. septembra.
 
6:40
Pirmais reformas gads liecina, ka uzņēmuma ienākuma nodoklī iekasēts par 122 miljoniem eiro jeb 28 procentiem mazāk nekā 2017. gadā, tajā pašā laikā nav piedzīvots ne būtisks uzņēmumu skaita pieaugums, ne investīciju palielinājums. Finanšu ministrija (FM) savukārt uzsver, ka reformas lietderīgumu ir par ātru vērtēt.
 
6:00
Nodokļu reforma, gada ienākumu deklarācijas ar grūti izprotamo nodokļa parāda vai pārmaksas aprēķinu izsauca karstu reformas kritiku, kuru vēl pastiprināja Tiesībsarga biroja un Latvijas Universitātes pētnieku pētījuma atklāsmes, ka virkne nabadzīgo tās rezultātā ir nevis ieguvēji, bet zaudētāji. Skaidrot situāciju, kā arī problēmu mazināšanos bērnu institūcijās un citās jomās Neatkarīgā aicināja tiesībsargu Juri Jansonu.
 
5:45
20. marta Neatkarīgajā Rīta Avīzē lasiet:
 
Vakar, 23:21
Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas šā gada februāra beigās uz aizdomu pamata par nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu un realizēšanu Talsu novadā aizturēja 1959. gadā dzimušu sievieti, kura jau iepriekš vairākkārt ir nonākusi policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, informēja VP.
 
Vakar, 22:42
AS "Ceļu satiksmes drošības direkcijā" (CSDD) par mopēda vadīšanas eksāmenu būs jāmaksā 19,69, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā pašreiz, paredz valdības šodien apstiprinātie grozījumi CSDD publisko maksas pakalpojumu cenrādī.
 
Vakar, 22:10
Lietā par četru miljonu eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) fondiem iesaistīti arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) darbinieki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).