Latvijā

11:00
Šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, trauksmes cēlēju ziņojumu ir kļuvis mazāk, bet tie ir kvalitatīvāki, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.
 
10:52
Abi dažādu starptautisku konkursu laureāti, lepojas ar ievērojamu fanu bāzi ārpus Latvijas, ir skaļi, ambiciozi, daudz aprunāti un izceļas ar izkoptu stilu – kas tie ir? Dziedātāji Markus Riva un Samanta Tīna, kuri nupat vienojušies duetā, lai ieskaņotu dziesmu “Man nesanāk”.
 
10:45
Līdz sestdienai, 24.oktobrim, laikapstākļus Latvijā noteiks cikloni, tādēļ bieži gaidāms lietus un stiprs vējš, bet gaiss būs rudenīgi silts, prognozē sinoptiķi.
 
10:15
Sestdien notikušajā partijas “Latvijas attīstībai” (manuprāt, precīzāks nosaukums būtu – “Latvijas miljonāriem”) kongresā viens no šī politiskā spēka redzamākajiem biedriem – Edgars Jaunups – aicināja “sākt domāt par premjera amata latiņas sasniegšanu”. Tiesa, viņš par šo mērķi runāja it kā 2022. gada Saeimas vēlēšanu sakarā, taču šai piebildei nevajadzētu nevienu maldināt.
 
10:05
Covid-19 pandēmijas laikā, kad daudzviet tiek pastiprināti lietotas sejas maskas, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem nav iespējams lasīt no lūpām runātāju teikto, intervijā laikrakstam "Diena" norāda Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.
 
9:41
Turpinoties cīņai pret Covid-19 izplatību, Latvijas nodrošinājums ar medicīniskajiem aizsarglīdzekļiem pašlaik ir pietiekams, šorīt LTV "Rīta panorāmā" paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (JV).
 
9:08
Satversmes tiesā plaši apspriestie jautājumi par nabadzības līmeni Latvijā un trūcīgas personas statusa noteikšanu, kas nedrīkstētu būt politisks lēmums, risināti pārsteidzošā veidā. Tā vietā, lai būtiski mainītu sociālās palīdzības likumus, jaunā metodika, kā noteikt nabadzības sliekšņus, ir “ieslēpta” nevis likumprojekta tekstā, bet anotācijā. Tiesībsarga biroja speciāliste Ineta Rezevska norāda, ka šāda prakse nav pieņemama. Vienota metode minimālo ienākumu sliekšņu noteikšanā un konkrēti kritēriji sociālās palīdzības minimuma noteikšanā jānosaka likumā, nevis anotācijā, kas ir likumprojektu paskaidrojošs teksts.
 
8:40
Trešdien Latvijā būs pārsvarā apmācies laiks, daudzviet gaidāms smidzinošs vai īslaicīgs lietus, prognozē sinoptiķi.
 
8:36
Kristaps Grantskalns ir uzņēmējs, kas 2006. gadā atgriezies uz pastāvīgu dzīvi Latvijā no ASV. Viņš nāk no ģimenes, kura daudz cietusi no padomju laika represijām un rezultātā daudzi tās locekļi apmetušies uz dzīvi ārpus Latvijas.
 
8:15
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 paraksti par aukles līdzfinansējuma paredzēšanu arī vecākiem.
 
8:07
Aizvadītājā sestdienā atkārtoti partijas priekšsēdētāja amatā pārvēlot Juri Pūci, politiskā organizācija “Latvijas attīstībai” nosprauda arī jaunu, ambiciozu mērķi – 2022. gada Saeimas vēlēšanās startēt tik veiksmīgi, lai iegūtu Ministra prezidenta amatu.
 
7:55
Turpmākiem lēmumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai ir jābūt daudz mērķētākiem un konkrētākiem, lai ierobežojumi neradītu ļoti negatīvu sitienu pa ekonomiku, atzīst Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
 
7:30
Ar šodienu stājas spēkā vairāki jauni epidemiloģiskie grozījumi, kuri ir izstrādāti Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
 
6:15
Veselības nozares budžets nākamgad būs par 171 miljonu eiro lielāks, tomēr papildu finansējumu valdība ir piešķīrusi tikai mediķu algu palielinājumam. Ne kompensējamo medikamentu plašākai pieejamībai un jaunu zāļu iekļaušanai valsts apmaksājamo sarakstā, ne pakalpojumu tarifu palielināšanai slimnīcās, par ko tās cīnās jau vairākus gadus, finansējums nav atrasts.
 
5:30
Īstenojot Finanšu ministrijas iecerēto mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīma reorganizāciju, tajā turpinātu darboties vien aptuveni 16 tūkstoši jeb 21 procents no MUN režīmā reģistrētajiem 80 tūkstošiem strādājošo. Ko darīs pārējie 64 tūkstoši? Finanšu ministrija domā, ka vismaz puse no tiem jeb 32 tūkstoši pāries algotā darbā. Taču arī tiem 16 tūkstošiem, kas drīkstēs turpināt darbu MUN režīmā, dzīve nebūs nekāda saldā. Nodokļu nasta viņiem palielināsies par 67 līdz 100 procentiem atkarībā no uzņēmuma apgrozījuma lieluma.
 
1:02
Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors uzturēja valsts apsūdzību krimināllietā, kur kāds vīrietis apsūdzēts par to, ka atrodoties alkohola reibumā vadīja transportlīdzekli un izraisīja avāriju, kurā cietušais gāja bojā. Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa nolēma apsūdzēto sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem.
 
Vakar, 22:39
Nedēļas laikā saslimstības ar Covid-19 pieaugums Latvijā ir 14%, savukārt Eiropā kopumā vidēji 42%, liecina Eiropas slimību kontroles un profilakses centra dati, par kuriem šovakar preses konferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
Vakar, 22:21
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) varētu rosināt bargākus sodus dzērājšoferiem.