Latvijā

MĀJOKLIS: Ūdens patēriņu varētu maksāt izlīdzināti
19:00 3
17:52
Satversmes tiesā (ST) ir ierosināta vēl viena lieta par Izglītības likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilstību Satversmei.
 
17:31
Otrdienas pēcpusdienā apgrūtināta satiksme Pārlielupē Jelgavā, kur notikuši divi ceļu satiksmes negadījumi.
 
17:00
Ir dots starts interneta platformai Visas iespējas (visasiespejas.lv), kas apkopo dažādas iespējas jauniešiem sevi pilnveidot – pieredzes apmaiņas braucienus, seminārus, apmācības u.c.
 
16:42
Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) noraida bažas, ka līdz ar spiegošanā pieķerto Austrijas pulkvedi Krievijai būtu nodota slepena informācija par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pašgājējhaubicēm.
 
15:51
Naktī uz trešdienu Latvijas austrumu daļā ilgstoši līs, visvairāk nokrišņu - līdz 15 milimetriem - būs Latgalē, kur pierobežā vietām arī snigs, prognozē sinoptiķi.
 
15:38
Zviedrijas "Bergvik Skog" pārdevis savus meža īpašumus un uzņēmumus Latvijā Zviedrijas meža nozares koncernam "Södra", liecina informācija kompānijas mājaslapā.
 
15:17
Zemgales rajona tiesa Ogrē, apmierinot Ģenerālprokuratūras prasību, atzinusi par spēkā neesošu tā dēvēto Lielvārdes 200 miljonu eiro vekseli, kā arī uzlikusi par pienākumu bijušajām Lielvārdes mēram Jānim Āboliņam samaksāt 602 223 lielu valsts nodevu.
 
14:20
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki šodien, tiekoties ar veselības ministri Andu Čakšu (ZZS), izteica sašutumu par zemo atalgojumu, drošības apdraudējumiem, kā arī neatliekamās aprūpes mediķa profesijas nākotni kopumā.
 
14:00
Latvijā reģistrēto bezdarbnieku skaits sarūk, taču vakanču piedāvājums turpina palielināties (salīdzinājumam: 2011. gadā Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā bija reģistrēts 4000 brīvu darba vietu, 2017. gada oktobrī – ap 11 000, šā gada jūlijā – vairāk nekā 20 000).
 
13:08
Neviens nav pasargāts no problēmām, kas saistītas ar juridiska rakstura jautājumiem, taču lielai mūsu sabiedrības daļai nav līdzekļu, kas ļautu noalgot pieredzējušus juristus, kas palīdzētu atrisināt radušos problēmu, tāpēc maznodrošinātie un pensionāri juridisko palīdzību meklē pie tiesību zinātņu studentiem. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes studente Madara Laugale ir viena no tiem studentiem, kas mācās darot un palīdzot tiem, kuri nonākuši dzīves grūtībās. Viņa saka, ka tā vienlaikus ir iespēja mācīties pašai un palīdzēt citiem, turklāt klienti netiek šķiroti pēc maciņa biezuma.
 
13:00
Kosmētika un citi skaistumkopšanas produkti ir atrodami ikviena mājoklī. Tos, protams, lieto arī vīrieši, taču visbiežāk šo «lauciņu» mēdz dēvēt par sieviešu pasauli. Arī Jūliju Kuzņecovu šis modes atzars interesē, turklāt ne tikai kā patērētāju, bet arī kā radītāju. Viņas darba ikdiena paiet Stenders laboratorijā, kur testējot un eksperimentējot top jauni pārsteigumi.
 
12:32
Digitālā autentifikācijas sistēma Smart-ID ir izgājusi sarežģītu sertifikācijas procesu un saņēmusi augstāko drošības pakāpi - QES. QES ir vienlīdzīgs ar roku rakstītam parakstam, un Smart-ID lietotāji var legāli parakstīt jebkuru dokumentu, un tam jābūt atzītam visā Eiropas Savienībā.
 
12:11
Prokuratūra prokremliskajam aktīvistam Jurijam Aleksejevam uzrādījusi apsūdzību par nacionālā naida kurināšanu, par neatļautu šaujamieroču munīcijas glabāšanu, kā arī par bērnu pornogrāfijas apriti.
 
11:53
7.novembrī agri no rīta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Rēzeknes novada Silmalas pagastā notika ceļu satiksmes negadījums.
 
11:11
Kanalizācijas spiedvada avārijas remontdarbu dēļ šonedēļ Majoros, Jūrmalā, ir ierobežota transportlīdzekļu satiksme, kā rezultātā no rītiem, virzienā uz Rīgu, veidojas sastrēgumi, informēja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.
 
 
10:20
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir ierosinājusi lietu dažādos noziegumos apsūdzēto bijušo maksātnespējas administratoru Māra Sprūda un Naura Durevska prasībā pret Latviju, liecina informācija ECT mājaslapā.
 
10:13
Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma ieguvusi kinolente "Bille", kuras režisore ir Ināra Kolmane, bet producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone. Labākās aktrises balvu saņēmusi Elita Kļaviņa par lomu filmā "Rīga. Dublis 1", bet par labāko aktieri atzīts Vilis Daudziņš par lomu filmā "Ar putām uz lūpām". Par labāko otrā plāna aktrisi atzīta Ilze Blauberga par tēlojumu filmā "Tēvs Nakts". Savukārt par tēlojumu filmā "Kriminālās ekselences fonds" labākā otrā plāna aktiera titulu ieguvis Andris Daugaviņš. Labākā spēlfilmas režisora titulu ieguvis Dāvis Sīmanis par darbu kinolentē "Tēvs Nakts". Savukārt komponists Vestards Šimkus par savu muzikālo veikumu filmā "Elpa marmorā" saņēmis balvu kā labākais komponists. Par labāko scenāristu atzīts Oskars Rupenheits par scenāriju filmai "Kriminālās ekselences fonds". Tikmēr par labāko pilnmetrāžas dokumentālā kino filmu atzīta filma "Laika tilti", kuras režisori ir Kristīne Briede un Audrjus Stonis. Balvu kā labākais dokumentālo filmu režisors saņēmis Ivars Selckis par filmu "Turpinājums", bet par labāko dokumentālā kino operatoru atzīts šīs filmas operators Valdis Celmiņš. Labākās īsmetrāžas filmas titulu nopelnījusi kinolente "Elektriķa diena", kuras režisors un producents ir Vladimirs Leščovs. Par dabu šajā filmā Leščovs arī saņēmis balvu kā labākais animācijas filmas režisors. Kategorijā "Labākā debijas filma" balvu saņēmusi filma "Vīrietis un dālijas" ar režisoru Gunti Bojāru. Balvu kategorijā "Labākā studentu filma" ieguvusi kinolente "Viesturs Kairišs iznāk no meža". Tās režisore ir Marta Elīna Martinsone. Par labāko spēlfilmas operatoru atzīts filmas "Tēvs Nakts" operators Andrejs Rudzāts, bet šīs filmas māksliniece Kristīne Jurjāne ieguvusi labākās mākslinieces titulu. Tikmēr labākās animācijas mākslinieces titulu ieguvusi Lizete Upīte par darbu filmā "Nakts pastaigas". Par labāko skaņu režiju balvu ieguva Ģirts Bišs par filmām "Nakts pastaigas" un "Zāģeri", bet par labāko montāžas režisori tika atzīta Andra Doršs par filmu "Turpinājums". "Lielo Kristapu" par labāko grimu saņēma Aija Beata Rjabovska par darbu dokumentālajā lentē "Baltu ciltis. Pēdējie Eiropas pagāni", bet par labākajiem kostīmiem - Liene Rolšteina par darbu "Homo Novus". Starptautiskās filmu kritiķu asociācijas "Fipresci" balva piešķirta filmai "Mērijas ceļojums". Tāpat tās scenāriste Kristīne Želve saņēma žūrijas īpašo balvu par scenāriju. Kinolente "Mērijas ceļojums" arī saņēmusi laikraksta "Diena", žurnāla "SestDiena" un "KDi" balvu. Savukārt filma "Kriminālās ekselences fonds" ieguva "Delfi" lasītāju simpātiju balvu, bet filma "Homo Novus" saņēma "Rīgas namu" specbalvu. Balvu par mūža ieguldījumu saņēmis kino zinātnieks Ābrams Kleckins un profesionālis Mihails Savisko, kuri 20.gadsimta 70.gados noformulēja 60.gados jaunizveidoto Latvijas dokumentālo kino vilni - Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolu.