Latvijā

8:15
Pašreizējās laika prognozes neliecina, ka šomēnes Latvijā varētu iestāties noturīga ziema; arī Ziemassvētkos sniega vietā iespējams lietus.
 
7:45
Šodien Ministru kabinetā notiks Baltijas Ministru padomes sanāksme, informēja Valsts kancelejā.
 
7:15
Piektdien Latvijā dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 14-19 metrus sekundē, Ziemeļvidzemes un Kurzemes rietumu piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 19-24 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.
 
6:00
Saruna ar Okupācijas muzeja valdes priekšsēdētāju Valteru Nollendorfu par atmiņām no Pirmās republikas laikiem; par to, ar kādām izjūtām pirmo reizi ieraudzīja tolaik vēl Sarkano strēlnieku muzeju 1988. gadā; kādu Okupācijas muzeja nākotni viņš redz šodien; kāpēc Rietumos tik grūti saprast Latvijas sāpi, un ko šīs sapratnes veidošanā var dot Okupācijas muzejs.
 
5:00
6.decembra Neatkarīgajā lasiet:
 
Vakar, 20:42
Aptuveni 26 no 100 insulta pacientiem mirst tuvāko 30 dienu laikā pēc nonākšanas stacionārā, tomēr primārais iemesls ir zemais veselības finansējums nozarei un prevencijā, šodienas "Veselības stāvoklis Eiropas Savienībā" pētījuma prezentācijā sacīja Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veselības politikas analītiķis Gijoms Dedē.
 
Vakar, 20:26
Šovakar partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) kopā ar Krievu skolu atbalsta štābu rīkotajā gājienu no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ēkas uz Brīvības pieminekli, lai aizstāvētu izglītības pieejamību krievu valodā, piedalījās vairāk nekā 500 cilvēku.
 
Vakar, 19:15
Turpmākajās dienās debesis pārsvarā klās mākoņi, daudzviet gaidāmi nokrišņi - lietus, slapjš sniegs, nākamajā nedēļā arī sniegs. Vējš saglabāsies brāzmains. Darba nedēļas vidū Latvijas teritorijā ieplūdīs auksta gaisa masa, un daudzviet uz laiku atgriezīsies sals, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
Vakar, 17:00
Skrindu dzimtas muzejs Daugavpils novada Vaboles pagastā ir īsts novadpētniecības muzejs, kas iepazīstina gan ar brāļu Skrindu ieguldījumu izglītības jomā, gan citu Latgalei nozīmīgu cilvēku devumu, kopjot Latgales kultūras dzīvi un latgaliešu valodu. Muzejs teju gadsimta ceturkšņa garumā uzkrājis plašu materiālu par darba un sadzīves tradīcijām Daugavpils novadā (Vaboles, Līksnas, Kalupes un Nīcgales pagastā). Te tiek rīkotas kulinārās meistarklases, radošās un amata prasmju darbnīcas, pasākumi. Ik gadu top publikācijas un izstādes. Izdotas četras grāmatas.
 
Vakar, 16:40
Brāzmainais dienvidrietumu vējš piektdien Latvijā kļūs vēl nedaudz spēcīgāks, turklāt daudzviet gaidāmi nokrišņi, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 15:31
Ļoti iespējams, ka Kandavas novada Cēres pagastā izņemtie suņi, par kuriem Pārtikas un veterinārais dienests ziņoja šorīt, ir iegūti nelikumīgi, liecina PVD publicētā informācija.
 
Vakar, 15:00
Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) uzsākusi labdarības akciju Gaisma sirdī, lai sagādātu prieku un savāktu nepieciešamas lietas sociālās aprūpes centra Ezerkrasti iemītniekiem. Ziedojumu vākšana norisinās Lūcijas dienas svinību ietvaros, kas noslēgsies 13. decembrī plkst. 18.30 LKA Teātra mājā Zirgu pasts ar svinīgu koncertu, bet ar papildkoncertu 15. decembrī plkst. 12.00 Kalnciema kvartālā.  
 
Vakar, 14:54
Sestdien, 7.decembrī, Torņkalna baznīcā notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā akadēmiķa Jāņa Stradiņa.
 
Vakar, 14:50
Pēc jaunā vilcienu kustības saraksta spēkā stāšanās kopumā 218 vilcienu reisiem saīsināsies to izpildes laiks, proti, pasažieri, braucot ar vilcienu, galamērķī nokļūs no 1 līdz pat 36 minūtēm ātrāk nekā līdz šim.
 
Vakar, 14:39
Sievietei, kura, iespējams, mirusi no trakumsērgas, ārstniecības iestādē netika novēroti galvenie simptomi, pēc kuriem būtu nosakāma trakumsērga, tāpēc viņa pārvesta uz Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu, pastāstīja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs.
 
Vakar, 14:00
Šodien Nacionālajā teātrī Nikolaja Gogoļa komēdijas Revidents pirmizrāde; galvenajā lomā – Arturs Krūzkops.
 
Vakar, 13:45
Neskatoties uz mediķu arodbiedrības iebildumiem, Veselības ministrija (VM) neplāno rīkot atkārtotu nozares Stratēģiskās padomes sēdi, kurā lemtu par atalgojumam pieejamo papildu 60 miljonu eiro sadali, un jau strādā pie grozījumiem, lai ieviestu ministrijas izvēlēto modeli, norādīja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.
 
Vakar, 13:41
Saeima šodien izskatīšanai komisijās nodeva koalīcijas deputātu iesniegtos likumu grozījumus, kas, ja nosacīti tuvākajā laikā tiktu rīkotas jaunas Rīgas domes vēlēšanas, ļautu pašvaldību ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.