Latvijā

10:21
Pēdējā diennaktī veikti 2733 Covid-19 testi un reģistrēti 12 jauni saslimšanas gadījumi.
 
10:13
Zemgales rajona tiesa šonedēļ liecinieku uzaicināšanai atlikusi krimināllietu, kurā kāda sieviete apsūdzēta par to, ka viņa pēc dzemdību pieņemšanas savai mazmeitai zīdaini nolaupīja un noslepkavoja, informēja tiesā.
 
10:00
Rīgas apgabaltiesa t.s. Lemberga prāvā pagājušajā nedēļā mēģināja piemērot šovasar Saeimas pieņemtos grozījumus Kriminālprocesa likumā, par kuriem ekspertiem šaubu nav – tie veltīti tieši t.s. Lemberga prāvai.
 
9:50
Kopš 2. septembra sākusies komandu pieteikumu un uzdevumu risinājumu iesniegšana Ventspils Digitālā centra organizētā konkursa “Ventspils IT izaicinājums 2020” pirmajai kārtai, kas norisināsies līdz pat 14. oktobrim. Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares konkursu Digitālais centrs organizē jau piekto gadu, taču šogad konkursa uzdevumu tēmu loks ir plašāks, jo saistīts ar topošo Ventspils Zinātnes un inovācijas centru, kurā tiks atspoguļota dabas un eksaktās zinātnes, tehnoloģijas un matemātika jeb STEM.
 
9:41
Valsts kapitālsabiedrību valdes locekļu atalgojuma apmēra palielināšanai izmantotas visdažādākās interpretācijas, līdz pat klajai likuma ignorēšanai, secinājusi Valsts kontrole (VK), veicot likumības revīziju, lai noskaidrotu vai valstij tieši un pastarpināti piederošo kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības regulējums ir pietiekams.
 
9:31
Ja visas Eiropas Savienības (ES) valstis spēs vienoties par vienotiem Covid-19 ierobežojumiem, tādiem varētu piekrist arī Latvija, tomēr lemšanā visaugstāk tiks stādītas pašmāju iedzīvotāju intereses, šorīt LTV "Rīta panorāmā" izteicās premjers Krišjānis Kariņš (JV).
 
9:14
„Šuplinskas kundze, jūs nevarat būt Latvijas Izglītības ministrijas vadītāja. Jūs dzīvojat citā realitātē. Ministrija nav soda iestāde, tai ir citas funkcijas, citi uzdevumi un citas prioritātes. Jūs neesat izpildījusi nevienu no saviem solījumiem, un jums pat nav kauna par to. Atstājiet savu posteni. Tas ir vienīgais, ko jūs varat darīt mūsu valsts izglītības sistēmas labā,” „sejugrāmatā” pirmdien ierakstīja Anna Vladova („Saskaņa”), Rīgas 80. vidusskolas direktore. Šis ieraksts sociālajos tīklos izsauca mērenu rudens vētru.
 
9:00
Uzņēmēju sūdzības par Uzņēmumu reģistra (UR) valsts notāru lēmumiem, informācijas noplūde no reģistra, atteikumi to izsniegt, atpalikušais IT nodrošinājums, reģistra ciešā atkarība no Tieslietu ministrijas politiskās vadības ‒ šie un citi aspekti nodeldējuši vēl pirms desmit gadiem bijušo iestādes labo slavu.
 
8:43
Šīs nedēļas nogalē Latvijā gaidāms septembra beigām neraksturīgi silts laiks, taču pastiprināsies dienvidaustrumu vējš, prognozē sinoptiķi.
 
8:27
Nākamgad 19 radiostacijām beigsies apraides atļaujas, un tā vien šķiet, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, kurai šīs atļaujas jāpagarina, vismaz pāris radiostacijām vēlas tās atteikt, taču to pagaidām liedz likums. Lai likumu grozītu un atļaujas anulēšanu padarītu vienkāršāku, padome vērsusies Saeimā.
 
8:11
Tik skaļas slepkavības, kāda notika naktī uz svētdienu, kad īpaši nežēlīgā veidā tika nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks, pie mums negadās bieži, bet reizumis tomēr notiek. Medijos šajās dienās tās visas tiek uzskaitītas. Gan tiesneša Jāņa Laukrozes, gan advokāta Mārtiņa Bunkus, gan citas. Šo slepkavību izmeklēšanas rezultāti nav iepriecinoši – faktiski neviena no tām, par spīti milzu iesaistītajiem resursiem, nav atklāta.
 
7:52
Trešdien Latvijā saglabāsies skaidrs laiks un gaiss iesils līdz +20..+25 grādiem, prognozē sinoptiķi. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu vējš.
 
7:30
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) 2021.gada budžeta projektu kopumā vērtē pozitīvi, īpaši uzsverot apmierinātību ar valdības lēmumu tuvāko divu gadu laikā nodrošināt Baltijā zemāko darbaspēka nodokļu slogu, aģentūru LETA informēja LTRK Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Raiba.
 
6:15
Kultūras ministrs Nauris Puntulis iecēlis par brīvdabas muzeja direktori sev tīkamu personu, nevis uzvarētāju konkursā uz muzeja direktora vietu.
 
5:30
Neraugoties uz dažu vides organizāciju viedokli, ka sadzīves atkritumi ir jākrauj milzīgā kaudzē, turpinot bezgalīgu un bezjēdzīgu pāršķirošanu, jaunajā atkritumu apsaimniekošanas valsts plānā būs paredzēta vieta arī atkritumu reģenerācijai, kas nozīmē sadedzināšanu, ražojot elektrību un siltumu.
 
1:04
Valsts prezidents Egils Levits noraidījis 17 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, informēja Valsts prezidenta kancelejā.
 
Vakar, 23:28
Otrdien Rīgas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas un Skrīveru novērojumu stacijā labots 22.septembra maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.