Latvijā

22.jan
No 876 ceturtdien atklātajiem inficēšanās gadījumiem trešdaļa jeb 291 gadījums reģistrēts Rīgā, liecina liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
22.jan
Bērnu slimnīca iegādājusies jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas, tostarp trīs jaunus ehokardiogrāfijas aparātus. Tos izmanto pacientu ar iedzimtām sirdskaitēm diagnostikā un izmeklēšanā. Jaunie ehokardiogrāfijas aparāti tiek izmantoti slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikā - vienīgajā institūcijā Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar iedzimtiem sirds defektiem. Ik gadu Latvijā piedzimst vairāk nekā 200 bērnu ar sirdskaiti, informē BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.
 
22.jan
Pašizolācija, atgriežoties Latvijā, nebūs jāievēro tikai pēc atgriešanās no Vatikāna, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.
 
22.jan
Ceturtdien, pateicoties kādas mājas saimnieka uzstādītajai videonovērošanas kamerai, Koknesē aizturēts vīrietis, kurš centās nozagt dažādas mantas no neapdzīvotas mājas, turklāt noskaidrots, ka vīrietis īpašumā iekļuvis jau otro reizi,  informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.
 
22.jan
ASV iesaiste Eiropas drošībā nemainīsies, un ASV armija šajā kontinentā būs izvietota, šodien žurnālistiem atzina Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
22.jan
Slimnīcu novērojumi liecina, ka mediķi aizvien biežāk cīnās par dzīvībām 30 līdz 60 gadus veco Covid-19 pacientu grupā, bet pacientiem, kuri ir vecāki par 70 gadiem, dzīvības glābt visbiežāk neizdodas, pavēstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.
 
22.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš kopā ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonyte) un Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) pievienojas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu grupai, kas aicina ES institūcijas nodrošināt "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas piegādi ES dalībvalstīm nekavējoties, lai pēc tās apstiprināšanas tūlīt pat varētu uzsākt iedzīvotāju vakcināciju ar tām.
 
22.jan
Sestdien Latvijas lielākajā daļā būs dūmaka, vietām sabiezēs migla un vietām nedaudz īslaicīgi līs, prognozē sinoptiķi.
 
22.jan
Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) šobrīd situāciju ar Covid-19 vērtē kā saistītu ar augstu risku Eiropas Savienības iedzīvotājiem, saistībā ar jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2celma izplatīšanos. Jaunajam celmam ir lielāka izplatīšanās iespēja, izraisot intensīvu saslimstības pieaugumu arī tajos reģionos, kur epidemioloģiskā situācija nesen bija uzlabojusies un nostiprinājusies.
 
22.jan
Finanšu ministrija (FM) saskaņojusi 5,6 miljonu eiro piešķiršanu piemaksām bērnudārzu pedagogiem un atbalsta personālam,.
 
22.jan
Zāļu valsts aģentūra informē, ka līdz 20.janvārim Latvijā ir saņemti 14 ziņojumi par novērotām iespējamām Pfizer/BioNTech Covid-19 vakcīnas blaknēm pēc otrās devas saņemšanas.
 
22.jan
Izskatot 416 pretendentu pieteikumus, Veselības ministrija (VM) izveidojusi Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kurā strādās pieci profesionāļi ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā, bet komandu vadīs Eva Juhņēviča, kurai ir ilggadīgā pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā, informēja VM.
 
22.jan
Pagājušajā diennaktī stacionēti 125 Covid-19 pacienti, tostarp pieci tikuši pārvesti uz citu stacionāru, savukārt slimnīcās ievietoto ar Covid-19 sasirgušo skait patlaban ir 1115 jeb par desmit pacientiem vairāk nekā vakar, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.
 
22.jan
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis Jēkabpils domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu (LA) un pašvaldības SIA "Jēkabpils pakalpojumi" vadītāju Guntaru Leitānu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
22.jan
Kultūras pasākumu rīkotāji varēs pieteikties uz daļēju biļešu kompensāciju par ārkārtējās situācijas laikā nenotikušiem pasākumiem,  informēja Valsts kultūrkapitāla (VKKF) fonda pārstāve Jana Vērdiņa.
 
22.jan
Aizsardzības ministrija (AM) šogad ne tikai iegādāsies saliekamo kara hospitāli, bet arī plāno izveidot stacionāro hospitāli, šodien žurnālistiem pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
22.jan
Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Ziedkalne" ar Covid-19 inficējušies gandrīz visi klienti, turklāt liels sasirgušo skaits ir arī filiālē "Lielbērze",  informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.
 
22.jan
Valsts ieņēmumu dienests (VID) no 2020.gada 1.decembra līdz ceturtdienai, 21.janvārim, izmaksājis dīkstāves pabalstus un algu subsīdijas kopumā 24 044 498 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.
 
22.jan
Pēdējo 24 stundu laikā veikti 12 397 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 876 jauni inficēšanās gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
22.jan
Ģenerālprokuratūras prokurors Aivis Zalužinskis vēstulē iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam apgalvo - Rīgas apgabaltiesai nav taisnība, ka Rudolfs Meroni nekad nav atskaitījies par mantas glabāšanu tā dēvētajā Lemberga krimināllietā, jo krimināllietas 217.sējumā esot R. Meroni, tolaik vēl Šveices advokāta, sastādītā atskaite par Latvijā reģistrēto sabiedrību gūto peļņu 2013. un 2014. gadā.
 
22.jan
Nākamajām tiesu instancēm nemainot attaisnojošo spriedumu bijušajam VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim atgriezīs aptuveni pusotru miljonu eiro, kā arī atcels arestu vairākiem īpašumiem Baltezerā.
 
22.jan
Nedēļas laikā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits Apes novada sociālajā aprūpes centrā "Trapene",  atzina aprūpes iestādes lietvede Anna Žagare.