Latvijā

Vakar, 15:15
Turpinot stāstu sēriju par cilvēkiem, kuri strādā Covid-19 pirmajā līnijā, LMT Viedtelevīzija ir sagatavojusi divus jaunus stāstus par Covid brigādes darbu.
 
Vakar, 15:00
Lietuviešu uzņēmums SIA "RPR Operators" izsoles kārtībā saņēmis tiesības Pārdaugavā, Raņķa dambī, izbūvēt panorāmas ratu, noskaidroja aģentūra LETA.
 
Vakar, 14:06
Latvijas iedzīvotājiem ir dalītas sajūtas par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
Vakar, 13:43
Ir pagājuši vairāk nekā divi mēneši kopš ārkārtas stāvoklis piespieda daļu iedzīvotāju pārslēgties darba režīmā no mājām. Kādam šis laiks ir bijis izaicinošs, kāds ir kļuvis īpaši produktīvs, taču viedokļi nodarbināto vidū atšķiras. Kopš maija vidus pakāpeniski tiek atcelti virkne ierobežojumu, un iedzīvotāji kaļ plānus par atgriešanos ierastajā biroja darba ritmā. Kā liecina biroju kompleksa Business Garden Rīga maijā veiktā aptauja*, lai arī vairāk nekā puse (55%) aptaujāto vēlas atgriezties darbā birojā, aptuveni 15%, vairākus mēnešus strādājot attālināti, vēlas turpmāk ieviest lielāku balansu starp darbu birojā un mājās.
 
Vakar, 13:12
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji saņēmuši sešus izsaukumus uz meža ugunsgrēkiem, no kuriem divi bija paaugstinātas bīstamības, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
Vakar, 12:52
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) vēl par divām stundām darbadienās saīsinās Covid-19 informatīvā tālruņa 67387661 darbalaiku, kā arī turpmāk tas vairs nebūs pieejams brīvdienās.
 
Vakar, 12:22
Katru gadu 31.maijā visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules diena bez tabakas (World No Tobacco day). 2020.gada Pasaules dienas bez tabakas mērķis ir kliedēt mītus, kas saistīti ar smēķēšanu un sniegt zināšanas jauniešiem par tabakas un nikotīna produktu lietošanas kaitīgo ietekmi.
 
Vakar, 11:45
Ārkārtējās situācijas laikā ir palielinājies tieši pieaugušo zvanu skaits uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruni, informēja inspekcijā.
 
Vakar, 10:23
Sestdien autoavārijā Liepājā gājusi bojā nepilngadīga jauniete, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Krista Andersone.
 
Vakar, 10:06
Visu nakti ilguši un svētdien aizvien turpinās ugunsgrēka dzēšanas darbi Ozolu kūdras purvā Kuldīgas novadā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
Vakar, 10:00
„Salīdzinot ar 2008. gada ekonomiskās krīzes laiku, šobrīd valsts un pašvaldību sociālās palīdzības tīkls ir plašāks un stiprāks, arī kā valsts krīzei esam gatavāki,” uzskata Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, tomēr piebilst, ka šajā tīklā aizvien ir caurumi, ko cenšas novērst sabiedriskā labuma organizācijas. Darba apjoms tām ir palielinājies, jo pieaudzis iedzīvotāju skaits, kam Covid-19 krīzes laikā vajadzīga palīdzība. Un līdzcilvēki atsaucas.
 
Vakar, 9:36
 Arī aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēts tikai viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
Vakar, 8:30
Pēdējo trīs gadu laikā nedaudz sarucis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka Latvijā būtu jāatjauno nāvessods kā augstākais soda mērs, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
Vakar, 8:00
Svētdiena Latvijā būs šīs nedēļas vējainākā diennakts, gaidāmas pārsvarā skaidras debesis, prognozē sinoptiķi.
 
30.mai
Pēdējo teju 20 gadu laikā nedaudz pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzskata, ka latviešu leģionāri ir jāgodina, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
30.mai
Aktīvākie bezskaidras naudas norēķinu izmantotāji ir iedzīvotāji ar ienākumiem virs 1000 EUR, turklāt jaunus norēķinu veidus savā ikdienā aktīvāk ievieš vīrieši un gados jauni iedzīvotāji, liecina “Ferratum Group” veiktais pētījums.
 
30.mai
Ugunsgrēka dzēšanā Ozolu kūdras purvā Kuldīgas novadā sestdien iesaistīts arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopters, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
30.mai
Pēdējo 14 dienu laikā Latvijā kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 bijusi 4,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.
 
30.mai
Cilvēki bieži meklē brīnumlīdzekli, kas varētu palīdzēt uzlabot veselību – vienu lietu derīgu visam. 1920tajos gados Čikāgas mediķis Marejs Eberharts - autoritāte ar 35 gadu ilgu praksi elektroterapijā, raksta, ka vairāk kā 200 slimību var tikt sekmīgi ārstētas ar violetstariem. Muzeju lietu stāstā Ventspils muzejs prezentē violetstaru aparātu.
 
30.mai
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta astoņiem cilvēkiem, bet divi cilvēki miruši no slimības Covid-19, sestdien vēsta portāls "Delfi".
 
30.mai
Svētdiena Latvijā būs šīs nedēļas vējainākā diennakts, gaidāmas pārsvarā skaidras debesis, prognozē sinoptiķi.
 
30.mai
Igaunijā izvietotā NATO kaujas grupa jūnijā Latvijā rīkos mācības, kurās pārbaudīs kontingenta gatavību veikt pilna spektra operācijas.