Latvijā

Vakar, 17:12
ASV medijs "Politico" pievērsis uzmanību laikraksta "Dienas Bizness" kampaņai pret finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS).
 
Vakar, 16:44
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma Latvijas Krievu savienības 13.Saeimas deputātu kandidāti Vidzemes vēlēšanu apgabalā Tatjanu Ždanoku svītrot no kandidātu saraksta.
 
Vakar, 16:41
Pārtikas un veterinārais dienests kādā dzīvoklī Rīgā, Dzelzavas ielā izņēmis 28 pieaugušus kaķus un četrus aptuveni nedēļu vecus kaķēnus, jo to saimniece nespēja par dzīvniekiem parūpēties, un dzīvnieku skaits dzīvoklī pārsniedza pieļaujamo.
 
Vakar, 14:42
Trešdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā būs +6..+11 grādu, vien daļā piekrastes saglabāsies līdz +16 grādiem silts laiks, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 14:07
Ministru kabinets šodien atbalstīja grozījumus likumos, kas paredz darba devējam savus padotos, kuri dien zemessardzē, atbrīvot no darba pienākumu veikšanas kolektīvo apmācību laikā.
 
Vakar, 14:00
Latvija lepojas ar Eiropas mērogā augstu dzimstības koeficientu, kas nesamazinoties līdzi jaundzimušo skaita ļoti uzskatāmajam sarukumam.
 
Vakar, 13:54
Turpmāk izglītības un ārstniecības iestādēs, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās bērniem un pieaugušajiem varēs piedāvāt arī veģetāru ēdienkarti, liecina otrdien valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.
 
Vakar, 13:00
Pirmajā pusgadā Latvijā atklātas 708 viltotas eiro banknotes un 115 monētas par kopējo summu 40 553 eiro. Salīdzinot ar citām Eiropas Savienības (ES) valstīm, Latvijā ir mazs naudas viltojumu gadījumu skaits, rēķinot uz vienu iedzīvotāju.
 
Vakar, 12:00
Gatavojoties pāvesta Franciska vizītei Latvijā, tika meklēti gan brīvprātīgie, gan rīkoti dažādi pasākumi, to skaitā gan ziedojumu vākšana, gan zeķu adīšanas akcija, gan ikgadējā Aglonas svētceļojuma laikā studēti viņa teksti.
 
Vakar, 11:56
Pirms divdesmit septiņiem gadiem mēs piepildījām Latvijas patriotu pusgadsimtu loloto sapni - mēs atguvām brīvību un valsts neatkarību. Latvijas Augstākās padomes balsojums 1991. gada 21. augustā vainagoja tautas cīņu par savu valsti.
 
Vakar, 11:00
Veselības ministrija plānojusi noteikt, ka ģimenes ārsts varēs atteikt reģistrēt savā praksē jaunu pacientu, ja viņa deklarētā dzīvesvieta nesakritīs ar ģimenes ārsta darbības rajonu. Taču, ja deklarētā dzīvesvieta sakritīs ar ģimenes ārsta darbības zonu, ģimenes ārstam nebūs tiesību atteikt pacientu pieņemt savā aprūpē.
 
Vakar, 10:53
Lielākos izdevumus priekšvēlēšanu aģitācijai pagaidām deklarējušas partijas "Saskaņa", Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un apvienība "Jaunā Vienotība", noskaidroja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.
 
Vakar, 10:00
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) galvenā budžeta prioritāte jaunajā mācību gadā būs pedagogu darba samaksas palielināšana. Lai gan divos gados ieguldīti papildu 60 miljoni eiro, joprojām ir 266 skolas, kur pedagogi saņem pat mazāk nekā 680 eiro, kas ir minimālā likme. Tāpat ministrijas redzeslokā būs jaunais saturs, kura ieviešana atlikta uz gadu, un skolu tīkla sakārtošana.
 
Vakar, 9:14
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sarunās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kārtējo reizi akcentēs, ka algu palielinājuma grafiks tiks īstenots, bet arī LIZDA tiks aicināta uz sapratni, jo ar piketiem un prasībām pēc lielākām algām ir ne tikai skolotāji.
 
Vakar, 7:35
Otrdien Latvijā, ziemeļrietumu vējam brāzmās pūšot līdz 9-14 metriem sekundē, gaisa temperatūra nepakāpsies augstāk par +18..+22 grādiem, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 7:18
Saistībā ar Eiropas Savienības (ES) regulas par zāļu verifikāciju ieviešanu varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, izriet no ekspertu paustā seminārā "Zāļu verifikācijas sistēma: iespējas un riski pacientiem".
 
Vakar, 7:12
Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājusi un nodevusi saskaņošanai grozījumus noteikumos par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajām prasībām, kas paredz dzīvojamo māju inženiertīklu vizuālo pārbaudi veikt divas reizes gadā. Līdz šim spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi paredz inženiertīklu vizuālu pārbaudi veikt reizi mēnesī.
 
Vakar, 7:00
21.augusta Neatkarīgajā lasiet:
 
Vakar, 6:30
Ēnu ekonomika ir viena no aktuālākajām problēmām Latvijā. To ir mēģināts izskaust gan ar pātagu – pastiprinot kontroles pasākumus, gan ar burkānu – piedāvājot nodokļu parādu soda naudas dzēšanu. Uzņēmēji uzskata, ka tā vietā, lai cīnīties tikai ar sekām, ir jānovērš cēloņi, kas sekmē pelēko uzņēmējdarbību.
 
Vakar, 6:00
Ielīšana radikālās vegānu organizācijas Dzīvnieku brīvība teatralizētajā sprostā ir daudz bīstamāka, nekā var šķist no malas. Patiesībā šī biedrība necīnās par vistu labklājību, bet gan pilnīgu sabiedrības atteikšanos no dzīvnieku pasaules produktiem – nekāda ēdiena, nekāda apģērba, nekādu izstrādājumu.
 
Vakar, 5:00
Visā Latvijas teritorijā ir sākusies simtprocentīga valsts aizsardzības spēju pārbaude – militārās mācības Namejs 2018. Armija nāk laukā no bāzēm un poligoniem, iedzīvotājiem jārēķinās ar tās pamanāmāku klātbūtni turpmāko divu nedēļu garumā: militārais transports uz ceļiem, lidmašīnas gaisā, kuģi ūdeņos.
 
20.aug
Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT) atklājis organizētu Lietuvas un Latvijas pilsoņu grupējumu, kas nedēļas laikā kravas mašīnās no Polijas ievedis Lietuvā 50 tonnas rafinētas rapšu un saulespuķu eļļas un cukura, nemaksājot par šīm precēm pievienotās vērtības nodokli (PVN).