Latvijā

7:00
20. septembra Neatkarīgajā Rīta Avīzē lasiet:
 
6:00
Latvijas lauksaimnieki kopā ar Lietuvas, Igaunijas un Polijas zemniekiem 18. oktobrī Briselē plāno protestēt pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā. Šāda iespēja tika pārrunāta vakar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sapulcē.
 
5:30
Lai gan Nacionālās drošības likums skaidri un nepārprotami pieprasa, ka vēl pirms darījuma veikšanas ar nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības akcijām (vismaz 10%) ir jāiegūst Ministru kabineta (MK) atļauja, akciju sabiedrības Radio SWH jaunie īpašnieki tikai tagad sākot gatavot dokumentus šādas atļaujas lūgšanai.
 
5:00
Ar brīnišķīgām karstām dienām no mums atvadās vasara, lai svētdien dotu vietu astronomiskajam rudenim. Klimats mainās. Baltijas un Ziemeļvalstu meteoroloģiskie dienesti jau ilgstoši sadarbojas tā novērošanā, taču šīs vasaras nepieredzētie laika apstākļi pamudinājuši speciālistus nākt klajā ar kopīgu paziņojumu: valstīm jāsadarbojas, lai pielāgotos klimata pārmaiņām un mazinātu to sekas.
 
Vakar, 21:02
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizliedzis publicista Lato Lapsas brālim Endo piederošajam SIA "Žurnāls Nauda Ir" veikt priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu, jo šim mērķim iztērēts vairāk nekā pieļauj likums.
 
Vakar, 20:13
Trešdien valsts lielākajā daļā tika pārspēts 19.septembra maksimālās gaisa temperatūras rekords, astoņās novērojumu stacijās - arī mēneša otrās dekādes karstuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
 
Vakar, 20:04
Daugavpils teātrī tapusi dramaturģes Justīnes Kļavas un režisores Paulas Pļavnieces izrāde “Ļutišķi. Simtgade.”. Tā pārspīlētā formā vēsta par valodas, ekonomikas un izglītības problēmām kādā attālā izdomātā ciemā Latvijas Austrumu pierobežā, kur dzīvo gan latvieši, gan latgalieši un krievi.
 
Vakar, 19:51
Ir neformāli signāli, ka Eiropas Komisija (EK) varētu piešķirt atbalstu šīs vasaras ilgstošā sausuma dēļ zaudējumus cietušajiem Latvijas lauksaimniekiem, trešdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulcē sacīja Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua.
 
Vakar, 18:22
15. septembrī biedrība “Zero Waste Latvija” kopā ar domubiedriem piekrastes joslā no Asaru kapiem līdz Mellužu oficiālajai pludmalei īstenoja atkritumu vākšanas talku apvienojumā ar zīmolu auditu. Pasākums tika īstenots globālās akcijas #BreakFreeFromPlastics ietvaros, ko organizē The Story of Stuff organizācija. Šādi auditi septembra otrās nedēļas laikā tika īstenoti daudzviet pasaulē. Latvijā papildus plastmasai tika uzskaitīti arī stikla un alumīnija atkritumi.
 
Vakar, 18:13
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav saskatījis pārkāpumus bijušā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ķeipenes posteņa komandiera Jura Piņņa darbībās, ugunsdzēsības depo izveidojot medību klubu, šodien atklājās Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē, kurā tika analizēta Valsts kontroles (VK) veiktā revīzija par šo gadījumu.
 
Vakar, 17:40
Šogad četri Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki ziņojuši VID Iekšējās drošības pārvaldei par piedāvātajiem kukuļiem, trešdien žurnālistiem sacīja VID Iekšējās drošības pārvaldes direktore Natālija Dolgova.
 
Vakar, 17:21
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien atbalstīja ieceri pārdalīt 8,277 miljonus eiro no hronisko pacientu aprūpei plānotā finansējuma veselības aprūpes sistēmas reformu turpināšanai.
 
Vakar, 16:15
Valsts simtgadē "airBaltic" vēlas nest Latvijas vārdu pasaulē arvien jaunos veidos, tādēļ aviokompānija nākusi klajā ar orģinālu ideju.
 
Vakar, 16:00
LTV1 raidījumā “1:1” dzejnieks un dziesminieks Valdis Atāls, kurš savulaik izcietis piecu gadu ieslodzījumu lēģerī, atzinis, ka sastrādājies ar VDK zem pseidonīma Nominatīvs.
 
Vakar, 14:59
Naktī uz ceturtdienu Latvijā palielināsies mākoņu daudzums un vietām - pārsvarā valsts austrumu daļā - veidosies migla, kas saglabāsies rīta stundās, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 14:36
Labklājības ministrija (LM) nākamgad budžeta ir pieprasījusi papildu 6,4 miljonus eiro atalgojuma palielināšanai valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem.
 
Vakar, 14:20
Pāvesta Franciska vizītes laikā par drošību rūpēsies ne tikai Valsts un pašvaldības policisti, bet arī zemessargi un jaunsargi, preses konferencē par drošības pasākumiem nākamnedēļ gaidāmās pāvesta vizītes laikā sacīja Valsts policijas Koordinācijas un kontroles pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs.
 
Vakar, 14:00
Sporta nozarei budžeta bāzes finansējums nākamajos trīs gados plānots krietni mazāks nekā šogad, rāda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) bāzes budžeta prognozes. Vislielākais kritums paredzams sporta būvju investīcijām. Saeimas Sporta apakškomisijā tika konstatēts, ka «izskatās traki» un šķiet, ka valsts taisoties atteikties no šīs jomas. IZM pārstāvji gan mierina, ka summas ir tādas, ņemot vērā pesimistiskāko redzējumu.
 
Vakar, 13:00
Neatkarīgās 23. augusta publikācija par Latvijas komunistiskās partijas centrālkomitejas (CK) pirmā sekretāra Alfrēda Rubika aizturēšanu 1991. gadā izraisīja diskusijas ne tikai lasītāju, bet arī to dienu notikumu dalībnieku vidū. Un šajās diskusijās nereti izskanēja pilnīgi pretēji situāciju skaidrojumi un apraksti...
 
Vakar, 12:52
Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, atzīmējot Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti Latvijā 2018.gada 24.septembrī. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta tieši pāvesta vizītes norises dienā un vietā, 24.septembrī, Cirīšu ielā 8, Aglonā, no plkst.9 līdz 19.
 
Vakar, 12:39
Vakar, 18.septembrī, miris bijušais LTV Panorāmas diktors Uldis Deisons.
 
Vakar, 12:00
Lietuvas valsts prezidenta amata kandidāts runā latviski, ir uzrakstījis grāmatu par Latvijas galvaspilsētu Rīga – cita civilizācija. Izcīnījis olimpisko bronzas medaļu peldēšanā 1976. gadā. Arvīds Jozaitis. Neparasti, ka Lietuvas augstākā valsts amata kandidāts uzrunā savus domubiedrus Rīgā.