Latvijā

Vakar, 11:23
Veicot 2071 Covid-19 testu, pagājušajā diennaktī reģistrēti četri jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
Vakar, 11:14
Jaunu politisko partiju pērn no partijas "KPV LV" izslēgtais Saeimas deputāts Aldis Gobzems sola dibināt 22.novembrī, sociālo tīklu platformā "Facebook" paziņoja pats Gobzems.
 
Vakar, 10:43
Finanšu ministrijas (FM) piedāvātie nodokļu politikas attīstības virzieni valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai var sekmēt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā, kā arī nerisinās jautājumu par nepieciešamību palielināt finansējumu veselības aprūpei, norāda banku analītiķi.
 
Vakar, 10:39
Pirms apmeklēt nedēļas nogalē gaidāmos Rīgas svētku pasākumus, katram ir jāizvērtē savu veselības stāvokli, slimam uz tiem nedodoties, bet pasākumu laikā vajadzētu bieži mazgāt rokas un izvairīties no vietām, kur drūzmējas daudz cilvēku, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.
 
Vakar, 9:56
Valsts radusi iespēju visiem asins un asins komponentu donoriem, papildu obligātajiem testiem, noteikt antivielas pret COVID-19 infekcijas izraisītāju (SARS-CoV-2 vīrusu), informē Valsts asinsdonoru centrs.
 
Vakar, 9:45
Ministru kabineta Komunikācijas dienests 11. augustā pavēstīja, ka valdība izskatījusi informatīvo Satiksmes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par tehniskās apskates pakalpojuma attīstību 2021.‒2030. gadam”.
 
Vakar, 9:07
Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs šogad nevarēs klātienē piedalīties Aglonas svētkos, jo viņam jāievēro pašizolācijas nosacījumi, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atzina Stankevičs.
 
Vakar, 9:02
Finanšu ministrija publiskojusi savu daļu Krišjāņa Kariņa valdības plānā celt visus esošos, atjaunot bijušos un izdomāt jaunus nodokļus.
 
Vakar, 8:30
Finanšu ministrija ziņojumā valdībai iezīmējusi plānu, kā ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu. Piecu procentu veselības iemaksas jeb veselības nodokli maksās visi darba ņēmēji, turklāt sociālo iemaksu likmi plānots palielināt par diviem procentpunktiem.
 
Vakar, 8:00
Lobējot dīleru autoservisu vēlmi pēc papildu ienākumiem, Konkurences padome pieprasa tehniskās apskates pakalpojumu nodot komersantiem brīvā tirgū. Valdība nolēmusi sākotnēji tomēr iet piesardzīgāku ceļu ‒ CSDD pārdos savas daļas tehniskās apskates kopuzņēmumos, bet par tehniskās apskates pakalpojumu tiks rīkots konkurss uz vairākiem gadiem.
 
Vakar, 7:55
No šodienas Gulbenes novada pašvaldības iestādes atkal tiks atvērtas klātienes apmeklējumiem, ievērojot epidemioloģiskās prasības.
 
Vakar, 7:30
Patlaban nav pamata piena produktu iespējamam cenu kāpumam, norāda piena pārstrādes koncerna "Food Union" vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs.
 
Vakar, 6:15
No nākama gada plānots palielināt diferencēto neapliekamo minimumu no līdzšinējiem 300 uz 350 eiro mēnesī. Taču vienlaikus pakāpeniski līdz 2023. gadam paredzēta akcīzes nodokļa likmju paaugstināšana tabakas produktiem, paredzētas izmaiņas arī transportlīdzekļu nodokļos un nodevās, paredz Finanšu ministrijas valdībā iesniegtais informatīvais ziņojums par nodokļu politikas attīstības virzieniem.
 
Vakar, 5:30
„Ministriem virs galvas rakstīts: viens likums, viena taisnība... Nu tad ievērosim šo aicinājumu! Lai nebūtu tā, ka vienā daļā publisku vietu viss var notikt, citā viss tiek ierobežots. Ir svarīgi, lai šie aizliegumi neieilgst, nedrīkst būt tā, ka tas pārvēršas par normu – visu ierobežot. Tas sāks izskatīties par vēršanos pret Baznīcu,” teic priesteris, Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins, vērtēdams valdības noteikumus, kuri saknē ierobežo iespējas ticīgajiem piedalīties katoļu galvenajā suminājumā – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, kas notiek 15. augustā.
 
12.aug
Aizvadītajā svētdienā, 9. augustā, Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas amatpersonas, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību, Kokneses novadā, Vecbebros neilgā laika periodā aizturēja trīs autovadītājus bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un alkohola reibumā.
 
12.aug
Jaunā Elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika ilgtermiņā lietotājiem varētu ļaut ietaupīt, aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Linda Medene, komentējot finanšu ministra Jāņa Reira (JV) pārmetumus par nepietiekamu risku un ekonomiskās situācijas novērtējumu.
 
12.aug
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir gatava rast 2020. gadam nepieciešamo finansējumu 383 777 eiro apmērā augstākās izglītības pedagogu darba samaksas paaugstināšanai, nodrošinot to IZM piešķirtā budžeta ietvaros, par to šodien tikšanās laikā tika informēta arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).
 
12.aug
Ceturtdien no rīta un dienā vietām Latvijā gaidāms lietus, vairāk nokrišņu būs Vidzemē, prognozē sinoptiķi.
 
12.aug
Valsts policija (VP) ir sākusi administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamajiem Covid-19 ierobežošanas pasākumu pārkāpumiem, kas varētu būt konstatēti aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajos mūzikas festivālos "Zobens un Lemess" un "Baldones Waterfest".
 
12.aug
Atklājot desmit Covid-19 inficēšanās gadījumus aizvadītajā diennaktī, Covid-19 pirmo reizi reģistrēts Krāslavas novadā, bet Durbes un Saulkrastu novados atkal reģistrēti saslimušie, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
12.aug
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" ieviesējam Latvijā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" būs cieši jāsadarbojas ar projekta ieviesējiem Lietuvā un Igaunijā, lai nodrošinātu vienotu infrastruktūras pārvaldību,  sacīja "Eiropas dzelzceļa līniju" (EDzL) pārstāve Rita Voronkova.
 
12.aug
Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pandēmijas laikā sapratuši, ka ikdienā iespējams dzīvot taupīgāk un aktīvāk būtu jāveido regulāri uzkrājumi, tikmēr puse iemācījušies biežāk mazgāt rokas un izvairīties no publiskām vietām, noskaidrots Luminor bankas veiktajā aptaujā par to, kādas atziņas cilvēki guvuši ārkārtas situācijas laikā.