Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_downwardLatvijā

27. aprīlī no pulksten 11 līdz 17 Jelgavā pirmo reizi notiks unikāla plaša mēroga zemūdens talka – ūdenslīdēji sadarbībā ar biedrību “Par zaļo enerģiju” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes studentu pašpārvaldi organizēs Driksas gultnes tīrīšanu. Dalību zemūdens talkā jau apstiprinājuši vairāk nekā 20 ūdenslīdēji, taču gan nirēji, gan palīgi krastā joprojām var pieteikties.
11:06 Portāls nra.lv
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa amatpersonas Valmierā aicina aplūkot attēlos redzamo vīrieti.
10:44 Portāls nra.lv
Pirmdien un otrdien, 22. un 23. aprīlī, Latvijā iespējams liels daudzums nokrišņu, arī sniegs un putenis, liecina prognozes.
10:16 Ziņu aģentūra LETA, NRA.lv
Valsts autoceļu tīklā būvdarbi sākušies 21 posmā, no tiem deviņi ir uz reģionālajiem autoceļiem, trīs – uz vietējiem, kā arī darbi notiek uz septiņiem tiltiem. Aicinām rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem un plānot papildu laiku ceļam.
9:45 Portāls nra.lv
Valsts ieņēmumu dienests soctīklos aicinājis iedzīvotājus neuzķerties uz kārtējiem krāpnieku mēģinājumiem iztukšot cilvēku bankas kontus.
9:30 Portāls nra.lv
Par skolēna zināšanām atbildība jāuzņemas skolai, jo tā visātrāk var pamanīt izmaiņas skolēna sniegumā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Zane Oliņa un Pāvels Pestovs, kuri iepriekš bija atbildīgi par projekta "Skola2030" mācību satura izstrādi un ieviešanu.
9:15 Ziņu aģentūra LETA
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuālu vardarbību pret kādu jaunieti no patēva puses Kuldīgas novadā. Materiāli šobrīd ir nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
9:07 Portāls nra.lv
Ziemeļeiropas reģiona lielākais olu ražotājs “Balticovo” – piemērs tam, kā ir iespējams domāt un strādāt “zaļi”, ne tikai teorijā, bet arī praksē, un, pats galvenais, kā gūt ekonomisko labumu, tieši pateicoties videi draudzīgai ražošanai. “Neatkarīgā” viesojās uzņēmumā, kur guva iespēju savām acīm redzēt, ausīm dzirdēt, saprast, kā strādā videi draudzīgs bizness, un novērtēt uzņēmēju attieksmi pret energoefektivitāti.
9:00 Andis Beitāns
Kurzemes apgabaltiesa saņēmusi kasācijas sūdzību par apgabaltiesas spriedumu, ar kuru nolemts, ka audzēknes sadurtā Liepājas Valsts tehnikuma pasniedzēja materiālā un morālā kaitējuma kompensācijā saņems 8784 eiro.
8:45 Ziņu aģentūra LETA
Nelāgu notikumu Liepājā piedzīvojis “Luminor Bank” ekonomists Pēteris Strautiņš, kurš pilsētā viesojas, lai pastāstītu par ekonomikas un biznesa attīstības iespējām mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, raksta liepajniekiem.lv
8:30 Portāls nra.lv
Meteorolgs Martins Bergšteins vietnē "X" vēsta - Latvijā snieg.
8:15 Portāls nra.lv
Jau trīs gadus Mežotnes pils stāv tukša. Vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki atklātā vēstulē, izveidojot iniciatīvas grupu, aicina Mežotnes pils ansambli atstāt valsts īpašumā un attīstīt tajā muzeju – Rundāles pils muzeja filiāli. Kultūras ministrija sola rast labāko risinājumu. Savukārt pils saglabāšanas iniciatīvas grupas pārstāvji preses konferencē pauda bažas, vai labākā varianta meklēšana gadiem ilgi neiestrēgs darba grupu diskusijās un valsts institūciju darbinieku kabinetos.
8:00 Andra Ozola
Piektdien gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies vien līdz +2..+8 grādiem, prognozē sinoptiķi.
7:33 Ziņu aģentūra LETA
Kā tas nākas, ka prokuratūra Saeimā panāk sev vēlamos likumu grozījumus bez iebildumiem, bet advokātu iebildumus politiķi “laiž gar ausīm”? Vai nav tā, ka Latvijas tiesiskajā vidē indivīds pamazām kļūst aizvien neaizsargātāks, bet valsts vara pastiprina presingu? Kādu bīstamību rada topošie Krimināllikuma 323. panta grozījumi, kas parlamentā jau pieņemti otrajā lasījumā? Par šiem un citiem aktuāliem jautājumiem “Neatkarīgās” intervija ar zvērinātu advokātu Dmitriju Skačkovu.
6:15 Māris Krautmanis
Viens no Latvijas iekšējās nestabilitātes faktoriem, kas laiku pa laikam uzpeld, šūpojot kopējo laivu, ir valodu jautājums. Šobrīd tas atkal aktualizējies saistībā ar Nacionālās drošības koncepcijā ierakstīto prasību no 2026. gada 1. janvāra sabiedrisko mediju saturu veidot tikai latviešu valodā un valodās, kas piederīgas Eiropas kultūrtelpai, un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) paziņojumu, ka tā šo prasību izpildīt nevar, jo tas būšot pretrunā ar Satversmē ierakstītajām mazākumtautību tiesībām.
5:30 Bens Latkovskis
Administratīvā rajona tiesa Rēzeknē 23. maijā plkst. 10 plāno sākt skatīt no Rēzeknes domes priekšsēdētāja amata atstādinātā Aleksandra Bartaševiča ("Kopā Latvijai") pieteikumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas (JV) parakstīto rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Vakar, 23:00 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome atbalsta pieeju pārtraukt attiecības ar uzņēmumiem, kuri atteiksies pamest Krievijas tirgu, aģentūrai LETA sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
Vakar, 20:49 Ziņu aģentūra LETA
Latvijai ir visas iespējas būt vienai no straujāk augošajām valstīm Eiropas Savienībā (ES), pārliecināts Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Vakar, 19:54 Ziņu aģentūra LETA
Valsts robežsardze trešdien novērsusi 50 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.
Vakar, 19:22 Ziņu aģentūra LETA
Latvija apzinājusi potenciālos mīnu piegādātājus, taču jārēķinās, ka militārā ražošanas industrija netiek līdzi pieprasījumam, ceturtdien aizsardzības nozares portāla "Sargs.lv" rīkotajā sarunā "Kādus šķēršļus plānots izvietot uz austrumu robežas un cik efektīvi tie var kavēt pretinieku?" norādīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta priekšnieka vietnieks pulkvedis Guntars Strazdītis.
Vakar, 17:21 Ziņu aģentūra LETA
Valsts kontrole drīzumā plāno veikt revīzijas par atlīdzības reformu un budžetu plānošanu pašvaldībās, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pavēstīja Valsts kontrolieris Edgars Korčagins.
Vakar, 17:08 Ziņu aģentūra LETA
Par godu Latgales kongresa gadadienai Saeimas namā, atklāj fotogrāfiju izstādi "Latgalietis XXI gadsimtā", kurā var aplūkot 12 autoru fotogrāfijas ar dažādiem Latgales cilvēkiem
Vakar, 16:50