Latvijā

Vakar, 9:14
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sarunās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kārtējo reizi akcentēs, ka algu palielinājuma grafiks tiks īstenots, bet arī LIZDA tiks aicināta uz sapratni, jo ar piketiem un prasībām pēc lielākām algām ir ne tikai skolotāji.
 
Vakar, 7:35
Otrdien Latvijā, ziemeļrietumu vējam brāzmās pūšot līdz 9-14 metriem sekundē, gaisa temperatūra nepakāpsies augstāk par +18..+22 grādiem, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 7:18
Saistībā ar Eiropas Savienības (ES) regulas par zāļu verifikāciju ieviešanu varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, izriet no ekspertu paustā seminārā "Zāļu verifikācijas sistēma: iespējas un riski pacientiem".
 
Vakar, 7:12
Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājusi un nodevusi saskaņošanai grozījumus noteikumos par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajām prasībām, kas paredz dzīvojamo māju inženiertīklu vizuālo pārbaudi veikt divas reizes gadā. Līdz šim spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi paredz inženiertīklu vizuālu pārbaudi veikt reizi mēnesī.
 
Vakar, 7:00
21.augusta Neatkarīgajā lasiet:
 
Vakar, 6:30
Ēnu ekonomika ir viena no aktuālākajām problēmām Latvijā. To ir mēģināts izskaust gan ar pātagu – pastiprinot kontroles pasākumus, gan ar burkānu – piedāvājot nodokļu parādu soda naudas dzēšanu. Uzņēmēji uzskata, ka tā vietā, lai cīnīties tikai ar sekām, ir jānovērš cēloņi, kas sekmē pelēko uzņēmējdarbību.
 
Vakar, 6:00
Ielīšana radikālās vegānu organizācijas Dzīvnieku brīvība teatralizētajā sprostā ir daudz bīstamāka, nekā var šķist no malas. Patiesībā šī biedrība necīnās par vistu labklājību, bet gan pilnīgu sabiedrības atteikšanos no dzīvnieku pasaules produktiem – nekāda ēdiena, nekāda apģērba, nekādu izstrādājumu.
 
Vakar, 5:00
Visā Latvijas teritorijā ir sākusies simtprocentīga valsts aizsardzības spēju pārbaude – militārās mācības Namejs 2018. Armija nāk laukā no bāzēm un poligoniem, iedzīvotājiem jārēķinās ar tās pamanāmāku klātbūtni turpmāko divu nedēļu garumā: militārais transports uz ceļiem, lidmašīnas gaisā, kuģi ūdeņos.
 
20.aug
Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT) atklājis organizētu Lietuvas un Latvijas pilsoņu grupējumu, kas nedēļas laikā kravas mašīnās no Polijas ievedis Lietuvā 50 tonnas rafinētas rapšu un saulespuķu eļļas un cukura, nemaksājot par šīm precēm pievienotās vērtības nodokli (PVN).
 
20.aug
Latvijas Dabas fonds (LDF) atguvis aptuveni trešo daļu no savvaļas zirgiem paredzētajiem siena ruļļiem, kas pagājušajā nedēļā tika nozagti no Lielupes palienes pļavām Jelgavā, informēja LDF pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.
 
20.aug
Habilitēts mākslas doktors, Latvijas kultūras ministrs (1995.–1996.), Latvijas Zinātņu akadēmijas (ZA) īstenais loceklis, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs SPĀRĪTIS intervijā Neatkarīgajai raksturo Latvijas zinātnieku vēlēšanos tikt laukā no Latvijas apburtā loka zinātnes un ekonomikas domāšanā un uzskata, ka pasaulē patlaban notiek varas centru spēkošanās.
 
20.aug
Uz Latvijā lielākajām militārajām mācībām "Namejs" ieradušies pirmie sabiedrotie - Polijas karavīri ar kājnieku kaujas mašīnām "Rosomak", pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāve Sandra Brāle.
 
20.aug
Netālu no Ozolnieku stacijas pirmdienas vakarā elektrovilciens sabraucis vīrieti, pastāstīja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.
 
20.aug
Aizsardzības ministrija šobrīd vērtē iespēju slēgt starpvaldību līgumu ar ASV par četru jaunu vidējās klases helikopteru UH-60M "Black Hawk" iegādi aptuveni 175 miljonu eiro vērtībā, lai nomainītu esošās helikopteru platformas un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas.
 
20.aug
Pirmdien, plkst.3.48 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Maskavas ielu Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega angāra tipa ēka. Vairāki sociālo tīklu lietotāji dienas laikā publicējuši video no notikuma vietas.
 
20.aug
Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas “Phoenix Reisen” kuģa “AMADEA” peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA “Noord Natie Ventspils Terminals” (NNVT) piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību. Nākamais kruīza kuģis ienāk jau šodien - “Noble Caledonia” sūta savu mazo un savdabīgo “SERENISSIMA”. Savukārt lielākais no kuģiem tiek gaidīts jau 24.augustā pirms plkst. 9:00, kad NNVT  piestātnē ienāks piecu zvaigžņu viesnīca uz ūdens - “SEABOURN OVATION”. Kuģis ir pavisam jauns, sācis kuģot tikai šī gada maijā un uz Ventspili tas atvedīs 600 pasažierus no Lielbritānijas. Uzņēmums uzsver, ka kruīzu biznesa kā jaunā produkta attīstīšana veicinās tūrisma attīstību pilsētā un reģionā, sekmēs pienesumu ekonomiskās attīstības jomā un papaaugstinās  pilsētas atpazīstamību plašākā mērogā. Kruīza bizness Ventspilī līdz šim bijis neaktīvs, jo nav neviena institūcija vai uzņēmums, kas nodarbotos ar kruīza līniju piesaisti un iesaistīto pušu koordinēšanu, lai līnijas veiksmīgi darbotos Ventspilī. Dažu kruīzu organizatoru kuģi nesenā pagātnē gan apstājušies vietā netālu no Ventspils mola, taču ņemot vērā, ka tā nav pilnīgi piemērota šāda veida kuģu pietauvošanai un pasažieru apkalpošanai, NNVT pirms pāris gadiem uzsāka jaunu iniciatīvu kruīza kuģu piesaistē. “Jau pirms diviem gadiem kļuvām par pilntiesīgiem asociācijas Cruise Europe biedriem, kas nodrošinājis pilnvērtīgu informācijas apriti un iespējas sevi reklamēt gan tematiskajos medijos, gan izstādēs,” stāsta NNVT Komercnodaļas vadītājs Artis Šenkevics.  Terminālis kopā ar sadarbības partneriem veicis pārrunas un iedrošinājis pasaulē labi atpazīstamu kruīzu kuģu operatorus savās kartēs iezīmēt arī Ventspils ostu, izmantot prāmju termināļa izcilo ģeogrāfisko novietojumu,  NNVT infrastruktūras priekšrocības šāda veida kuģu apkalpošanas nodrošināšanai, kā arī kompānijas līdzšinējo bagāto pieredzi pasažieru apkalpošanas jomā. Katru gadu tūristu plūsmas apjoms, kas dodas uz Zviedriju vai ierodas no tās ar prāmi, ievērojami pārsniedz 130 000. “Līnijas savus maršrutus un apmeklējamās ostas plāno vismaz 2 – 3 gadus uz priekšu. Ieguldītā darba rezultātā laineru kapteiņi nu jau ir izvēlējušies tieši mūsu terminālu, kam ir būtiskas iemaņas pasažieru apkalpošanā. Papildus arī piestātņu parametri, infrastruktūra ir piemērota kuģiem ar līdz pat 240 metru garumu un ar 14.2 metru iegrimi. Ārzemju tūristi apmeklēs pilsētas apskates objektus, dosies ārpus tās skatīt jūras stāvkrastus un Eiropas platāko ūdenskritumu Kuldīgā. Savā kalendārā esam iezīmējuši  8 šāda veida kuģu ienākšanu Ventspilī,” norāda A.Šenkevics.
 
20.aug
Eiropas Savienība apstiprinājusi stratēģiju Eiropa 2020, kas nosaka, ka iedzīvotājiem 2020. gadā nepieciešams nodrošināt piekļuvi platjoslas internetam, kura ātrums ir vismaz 30 Mbit/s, un vismaz 50 procentus mājsaimniecību apgādāt ar tādu interneta pieslēgumu, kas nodrošina ātrumu virs 100 Mbit/s.
 
20.aug
Otrdien Latvijā gaidāms sausāks un saulaināks, kā arī vēsāks laiks, prognozēs sinoptiķi.
 
20.aug
Kavēta kredīta vai līzinga atmaksa, nenomaksāti komunālo vai citu pakalpojumu rēķini – tā ir daļas iedzīvotāju ikdiena. Laikus nenokārtotas saistības ir katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam.
 
20.aug
Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas "Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" dati.
 
20.aug
Sestdien, 18. augustā, Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par iespējamiem dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem Garkalnes novada Sužos. Pēc informācijas saņemšanas notikuma vietā nekavējoties ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa policisti, kuri pārliecinājās, ka pamestā dārza teritorijā atrodas būri ar vairākiem desmitiem kaķu, tostarp arī šķirnes kaķiem.
 
20.aug
Četros gados vardarbības ģimenē gadījumu skaits, ko reģistrē policija, nepārtraukti pieaug, tas nozīmē, ka par vardarbību vairāk runā, to nepieņem kā normālu dzīves ikdienu un ziņo, tā uzskata Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.