Latvijā

Vakar, 9:00
«Nav vairs tie auļi, kas bija agrāk – ir cits ātrums ieslēdzies, viss ir savādāk. Protams, ja ceļā gadās kalns, kā tas ir tagad, mēģinot jaunu izrādi, tad pēc inerces ātrums ir lielāks,» saka Valmieras teātra aktrise Inese Ramute. Viņai šodien pusapaļa jubileja un pirmizrāde teātra apaļajā zālē – režisora Reiņa Suhanova jauniestudējumā «Ģimene», kura pamatā ir amerikāņu dramaturga Stīvena Karama (Stephen Karam) luga «The Humans» (2015).
 
Vakar, 8:30
Valmieras vārdu pēdējā laikā skandē daudzi. Gandrīz vienmēr labā nozīmē. Ja tiek runāts par Latvijas reģionālo centru veiksmes stāstiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ negribas piesaukt Ventspili, tad visbiežāk piemin Valmieru (arī Smilteni).
 
Vakar, 8:00
Latvijā atkal atgriezīsies atvasara - laiks būs galvenokārt sauss un atsevišķas dienās gaiss iesils līdz +21…+24 grādiem.
 
19.sep
Statistika liecina, ka arvien vairāk tēvu pēc šķiršanās pieprasa vienlīdzīgas bērnu aprūpes tiesības. Zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docente Dana Rone norāda, ka laikmets ir mainījies un tēvi kļuvuši daudz ieinteresētāki un aktīvāki bērnu audzināšanā.
 
19.sep
Cilvēktiesību advokāte Amala Klūnija ir atkāpusies no Lielbritānijas īpašā sūtņa mediju brīvības jautājumos amata, reaģējot uz Iekšējā tirgus likuma projektu, kas paredz daļēju atteikšanos no vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
19.sep
Ceļu satiksmes noteikumu neievērošana joprojām ir viena no lielākajām problēmām ceļu satiksmē, kas apdraud visus satiksmes dalībniekus. Lai arī negadījumi notiek visu gadu, rudens sākums ir viens no bīstamākajiem periodiem motociklistiem, kad pieaug drošības riski. 
 
19.sep
Šogad un pērn pašnāvības izdarījuši trīs Valsts policijas (VP) darbinieki, aģentūra LETA noskaidroja VP.
 
19.sep
Lietu par bijušā Rīgas mēra, pašreizējā Eiropas Parlamenta deputāta, Nila Ušakova (S) atlaišanu no Rīgas mēra amata turpinās skatīt nākammēnes, aģentūru LETA informēja tiesā.
 
19.sep
Naktī uz svētdienu gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz +1..+5 grādiem, bet vietām zem mākoņiem, piekrastē un pilsētās - līdz +6..+10 grādiem, prognozē sinoptiķi.
 
19.sep
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" no Krievijas atgriezusies ar septiņiem Covid-19 slimniekiem, sestdien sarunā ar aģentūrai LETA apstiprināja "Dinamo" kluba valdes priekšsēdētājs Juris Savickis.
 
19.sep
Igaunijā diennakts laikā apstiprināts 61 jauns gadījums, kad notikusi inficēšanās ar Covid-19 vīrusu, bet Lietuvā - 99, sestdien pavēstīja šo valstu veselības dienesti.
 
19.sep
Kurzemes rajona tiesa par braukšanu dzēruma bez tiesībām personai piespriedusi 30 stundas piespiedu darbu, 1290 eiro naudas sodu un liegumu vairākus gadus iegūt autovadītāja tiesības, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.
 
19.sep
Kāda iedzīvotāja sociālajā vietnē Facebook atklājusi, kā viņu negaidīti pārsteiguši Valsts policijas darbinieki.
 
19.sep
Pirms 37 gadiem laikraksts "New York Times" publicēja plūmju kūkas recepti, kas ātri kļuva populāra. Tik populāra, ka lasītāji vēlākajos gados to sāka izmantot šī laikraksta redaktoru šantāžai. Šīs receptes popularitāte, iespējams, slēpjas tās pagatavošanā. Kūkai nepieciešamie produkti ir nopērkami parastos pārtikas veikalos, un arī tās cepšana neprasa nekādas īpašas konditora prasmes. Tagad, plūmju laikā, ir īstais brīdis izmēģināt šo recepti.
 
19.sep
Sākoties jaunajam mācību gadam un saskaroties ar pieaugumu respiratoro infekciju saslimstībā, "Centrālās laboratorijas" Covid-19 testu pieprasījums pieaudzis par 40%,  pavēstīja laboratorijas galvenā speciāliste un ārste Jana Osīte.
 
19.sep
Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs sestdien Eiropas meistarsacīkstēs pludmales volejbolā Jūrmalā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā piekāpās itāļiem Paolo Nikolai un Danielem Lupo un ieņēma devīto vietu Eiropas čempionātā. Savukārt Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš sestdien Eiropas meistarsacīkstēs pludmales volejbolā Jūrmalā cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā piekāpās Krievijas pārim Ņikita Ļamins/Tarass Miskivs un ieņēma devīto vietu Eiropas čempionātā.
 
19.sep
Pagājušajā darba nedēļas nogalē visās Baltijas valstu galvaspilsētās samazinājās degvielas cenas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
 
19.sep
Pagājušajā diennaktī, veicot 2402 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 17 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
19.sep
Neraugoties uz to, ka Igaunija un Lietuva abas ir iekļautas to valstu sarakstā, no kurām ierodoties Latvijā ir jāievēro pašizolācija, Valsts policija (VP) robežu tuvumā nerīkos speciālus reidus, lai identificētu vai pārbaudītu ar privātajiem transportlīdzekļiem vai kājām ieceļojošos cilvēkus.
 
19.sep
Iebraucot Latvijā, pašizolācija nav jāievēro, vienīgi iebraucot no Kipras, Lihtenšteinas, Somijas, Vatikāna, Japānas, Ruandas, Uragvajas, Dienvidkorejas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Taizemes. Visu pārējo pasauli Latvija ir iekļāvusi sev bīstamo valstu sarakstā, tas ir, tādu valstu sarakstā, kurās Covid-19 izplatība pēdējās divās nedēļās ir sasniegusi bīstamus apmērus. Vakar Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šajā sarakstā iekļāva arī Lietuvu, pirms nedēļas – Igauniju.
 
19.sep
Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) centies pārliecināt Latvijas Etnogrāfiskā muzeja direktora amata konkursa līderi Unu Sedlenieci atteikties no amata, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks".
 
19.sep
Koronavīrusa epidēmija nav bijis šķērslis, lai medicīnas jomā apturētu attīstības projektus. Rīgas 1. slimnīca atjaunojusi vēsturisku ēku, kurā darbību sākusi Rehabilitācijas klīnika.