Latvijā

Vakar, 10:25
 Aizvadītajā diennaktī Latvijā veikti 1105 Covid-19 testi, bet jauni saslimšanas gadījumi nav reģistrēti, savukārt, izārstējoties vairākiem cilvēkiem, ar Covid-19 aktīvi slimojošo skaits nokrities zem 100, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.
 
Vakar, 10:21
Lai pievērstu Latvijas iedzīvotāju uzmanību apjomīgajam plastmasas maisiņu patēriņam un mudinātu to samazināt, šodien, 3.jūlijā "Latvijas Zaļais punkts" kopā ar lielveikalu tīklu "Rimi" aicina ikvienu nodot mājās uzkrātos plastmasas maisiņus. Akcijas dienā tos varēs ievietot kādā no specializētajiem šķirošanas konteineriem pie 17 Rimi Hyper veikaliem Rīgā.
 
Vakar, 10:15
Jūnija beigās Daugavpils novadā atrasta marihuānas audzētava, kurā auguši 811 marihuānas stādi, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ilga Teivāne-Treinovska.
 
Vakar, 9:45
Visā Latvijā notiek aktīva valsts autoceļu remontdarbu sezona. Darbi notiek vairāk kā 60 ceļu posmos. Tāpēc aicinām autobraucējus rēķināties ar satiksmes ierobežojumu remontdarbu zonās un papildu laiku ceļam.
 
Vakar, 9:30
Latvijas Zvērinātu advokātu padome lūdz Valsts prezidentu Egilu Levitu izmantot konstitucionālās pilnvaras un pieprasīt Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei likuma "Grozījumi Kriminālprocesa likumā” otrreizēju caurlūkošanu Saeimā.
 
Vakar, 9:00
Lai gan ik gadu Latvijā ierodas aptuveni 600 līdz 900 tūkstoši tūristu no Krievijas, pērn – pat teju miljons, visbiežākie viesi Latvijā ir tūristi no Lietuvas. Taču tieši Krievijas tūristi ir visdāsnākie. Viņi pērn Latvijā viena brauciena laikā iztērēja vidēji 300 eiro, tas ir divas reizes vairāk nekā tūristi no Lietuvas un teju trīs reizes vairāk nekā tūristi no Igaunijas. Neatkarīgās aptaujātie tūrisma industrijas pārstāvji pieļauj, ka izmaiņas Krievijas konstitūcijā, par kurām, pēc provizoriskiem datiem, nobalsoja 78 procenti Krievijas pilsoņu, nekādu ietekmi uz Latvijas tūrisma industriju neatstās un tūristi no Krievijas turpinās braukt uz Latviju.
 
Vakar, 8:15
Šodien Latvijā mainīgs mākoņu daudzums, pēcpusdienā vietām rietumu daļā lietus, iespējams, pērkona negaiss, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.
 
Vakar, 6:15
Par dīvaino faktu, ka antikorupciju sludinošo partiju valdīšanas laikā korupcija pieaugusi, par draudiem atklātībai un demokrātijai, par to, vai koncertzāle uzsildīs ekonomiku, un citām aktualitātēm Neatkarīgās intervija ar juristu Gundaru Jankovu.
 
Vakar, 5:15
Koalīcija piebremzējusi Jaunās konservatīvās partijas mēģinājumu bez kāda konkursa uzdāvināt no valsts budžeta vienu miljonu eiro Žila Verna Rīgas franču skolai – privātai mācību iestādei, kurā mācās ārzemju diplomātu, Jūrmalas jaunbagātnieku, pašmāju politiķu un ierēdņu bērni. Tā kā mācību maksa skolā svārstās ap 5000 eiro gadā, vismaz dekoratīvs konkurss šādas dāvanas pasniegšanai būs jāorganizē.
 
Vakar, 3:01
Nākamajā Pasaules kausa sezonā pa trasi lejup trauksies arī sieviešu monobobi, trešdien vēsta Starptautiskā Bobsleja un skeletona (IBSF) federācija.
 
2.jūl
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknis meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1976. gadā dzimušo Sergeju Hrapanu, kurš šī gada 24. jūnijā izgāja no savas dzīvesvietas Jēkabpils novada Leimaņu pagastā, un līdz šim brīdim nav zināma viņa atrašanās vieta.
 
2.jūl
Darbaspēka trūkuma dēļ, ogu saimniecības liela daļa ražas var sapūt uz lauka. Ogas ir gatavas, tomēr lasītāju ir krietni par maz, stāsta saimniecības pārstāve. Vairāk par to skaites "900 sekunžu" sižetā.
 
2.jūl
No 2.jūlija līdz 15.augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāvā būs apskatāma multimediāla izstāde "Tautasdziesmu teicējas. 1991". Tajā satiekas laiks un cilvēki, tautasdziesmas un novadi, kā arī skatītāja pieredze un sajūtas, ciemojoties pie tautasdziesmu teicējām pirms 29 gadiem. Ieeja bez maksas LNB darba laikā.
 
2.jūl
Valsts policijas Olaines iecirknis meklē bezvēsts pazudušo 1934. gadā dzimušo Dzidru Gulbi, kura 1. jūlijā ap pulksten 16.00 izgājusi no savas dzīvesvietas Olaines novada Olaines pagastā, mājām "Liepas", un devusies sēņot, taču līdz šim brīdim nav atgriezusies.
 
2.jūl
27.jūnijā ap pulksten 20.27 Jelgavas novada Vircavas pagastā uz autoceļa Dimzas-Vircava-Vairogi 15. km tika konstatēta avarējusi automašīna „Volvo V70". Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā bojā gāja divas personas.
 
2.jūl
Līdz šim saņemti vien 250 no gaidītajiem vismaz 1200 pieteikumiem Radošo personu atbalsta programmai, kas nodrošina vienreizēju finansējuma piešķīrumu 1614 eiro apmērā, informēja Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) pārstāve Jana Vērdiņa.
 
2.jūl
Satiksmes ministrija (SM) rosina Rīgas un Ventspils brīvostu, kā arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldīšanai izveidot valsts kapitālsabiedrības, kurās iespēja iegūt akcijas būtu arī pašvaldībām, paredz šodien Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtie grozījumi Likumā par ostām un Liepājas SEZ likumā.
 
2.jūl
Riebiņu novadā likumsargi 26.jūnijā pēc ilgstošas vajāšanas aizturējuši bruņotu veikala aplaupītāju, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.
 
2.jūl
Madonas slimnīcas bērnu slimību dežūrnodaļas darbiniekam vakar apstiprināta inficēšanās ar Covid-19. Līdz ar to medicīnas iestāde nepieņems pacientus vairākās nodaļās. Madonas novads ar Covid-19 iezīmēts pirmo reizi.
 
2.jūl
Atklātā vēstulē atbalstu Nacionālās koncertzāles projektam Elizabetes ielā 2 paudis arī kamerorķestris "Sinfonietta Rīga".
 
2.jūl
Tuvākajās dienās, pastiprinoties augsta spiediena atzara ietekmei, nokrišņu daudzums mazināsies, bet jau darba nedēļas sākumā Latvijas teritoriju šķērsos plaša nokrišņu zona, kas atsevišķos rajonos nesīs intensīvu lietu un brāzmainu vēju, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas (LVĢMC) centrs.
 
2.jūl
Finanšu ministra Jāņa Reira (JV) piedāvātajai veselības nodokļa ieviešanai 5% apmērā jāiet roku rokā ar obligātu sociālo iemaksu jebkuram strādājošajam, šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).