Ceturtdiena, 2.februāris

redeem Sonora, Spīdola

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardLatvijā

Igaunijas atomelektrostacijas (AES) būvniecības vietas izvēlei izveidotā telpiskās analīzes darba grupa izraudzījusies 16 iespējamās vietas mazas jaudas modulārās AES celtniecībai. Plānots, ka šī gada laikā tiks pabeigta visu AES būvniecības aspektu izpēte, bet 2024. gadā lēmums, būvēt vai nē, būtu jāpieņem Igaunijas valdībai.
Vakar, 8:00 Rolands Pētersons
Vēsture vairs neeksistē kā mācību priekšmets, vēstures vietā ir mācību priekšmets ar nosaukumu “šis un tas par šo un to”; ja vidusskolēns neizvēlas vēsturi apgūt padziļināti, sanāk viegla pagrābstīšanās gar tēmām “Ulmanis un sviests”, “Kauņas Žalgiris”, “Vikingi”; skolotājs var izvēlēties, par ko stāstīt: par Musolīni, Aristoteli vai Daini Īvānu, – “Neatkarīgajai” atklāj Hanzas vidusskolas vēstures skolotājs un Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības (VSZSB) valdes loceklis Toms Gulbis.
Vakar, 6:15 Elita Veidemane
Portāls “nra.lv” šonedēļ piedāvā lasītājiem piedalīties balsojumā par tēmu “Vai atbalstāt, ka valstij piederošo un no valsts budžeta dotēto “airBaltic” turpina vadīt Martins Gauss, saņemot atalgojumu mēnesī vidēji 69 084 eiro?”.
Vakar, 5:30 Māris Krautmanis
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā "Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas", kas paredz, ka norāžu gadījumā par noziedzīgu darbību var nākties deklarēt mazāk nekā 10 000 eiro vešanu pāri ārējai robežai.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) šodien nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinot sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdi 6.februārī, lai apspriestu arodbiedrību priekšlikumus šī gada budžeta projektam, informēja LBAS sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Birkenfelde.
31.jan Portāls nra.lv
Lai arī sākotnēji tika plānots, ka Ogres Vēstures un mākslas muzejā no trešdienas būs skatāma izstāde "Rīgas mākslas porcelāns. 1925 - 1940" no Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautā Krievijas miljardiera Pjotra Avena privātkolekcijas, visticamāk, izstāde nenotiks, otrdienas vakarā vēsta "TV3 Ziņas".
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Labklājības ministrija (LM) plāno piešķirt vienreizējo pabalstu 15 000 eiro apmērā šogad Rīgas Dzemdību namā piedzimušajiem trīnīšiem, liecina ministrijas saskaņošanai valdībā iesniegtais lēmuma projekts.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Trešdien, februāra pirmajā dienā, Latvijā gaidāmi nokrišņi, vietām tie būs ilgstoši, prognozē sinoptiķi.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Ikviens cilvēks, par kura ienākumiem tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, var brīvprātīgi iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu no valsts pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par saviem un savu ģimenes locekļu attaisnotajiem izdevumiem (20% no šo izdevumu kopsummas).
31.jan Portāls nra.lv
Latvijas Izglītības un pedagogu darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šodien vienojušās par lielāko daļu pozīciju saistībā ar stundas likmes palielināšanu un slodžu sabalansēšanu, aģentūra LETA noskaidroja IZM.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrības iniciatīvu portāla "Manabalss.lv" iniciatīvas biežāk apskatās cilvēki no Latvijas, Lielbritānijas un Vācijas, noskaidroja platforma.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Ministru kabinets šodien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu veikt finansējuma pārdali 765 925 eiro apmērā, lai nodrošinātu iespēju turpināt latviešu valodas mācību kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Varētu šķists, ka Reinim Pozņakam, kurš regulāri dodas uz Ukrainas kara zonu, ne no kā vairs šajā dzīvē nav bail. Taču izrādās, ka vairāk par dzīvības apdraudējumu, viņš baidās no VID.
31.jan tautaruna.lv
Rīgas pilsētas tiesa šodien nelēma nemainīt līdz šim piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu - uzņēmējam Mihailam Uļmanam, kurš apsūdzēts maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā, noskaidroja aģentūra LETA.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Valdība otrdien slēgtā sēdē atbalstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) iesaistīšanu Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) jūras sakaru kabeļa pastiprinātā aizsardzībā Latvijas teritoriālajos ūdeņos.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijā ir arvien vairāk jomu, kurās nenotiek aizliegtas vienošanās - valsts sadzīve kļūst arvien labāka, tomēr Korupcijas uztveres indeksa 2022.gada rādītājs norāda, ka kopumā neesam pietiekami atbrīvojušies no karteļiem, otrdien preses konferencē žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) un sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" tarifos, kas stāsies spēkā 2023.gadā, nedrīkstēs iekļaut iepriekšējo periodu zaudējumus, paredz šodien Ministru kabinetā atbalstītie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā lietā Ropažu pašvaldībā varētu būt iesaistīta bijusī Garkalnes pašvaldības izpilddirektore Jeļena Toca, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas skars lietotu auto pircējus.
31.jan Portāls nra.lv
Latvijas Banka ir noteikusi piecas finanšu tirgus uzraudzības prioritātes, un atbilstoši tām apstiprināts un publicēts 2023.gada finanšu tirgus uzraudzības plāns, informē Latvijas Bankas pārstāvji.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas vakar steigušies palīdzēt kādai bezvēsts prombūtnē esošai sievietei, kura pēc Lietuvas policijas informācijas, maldoties mežā, iespējams nonākusi Latvijas Republikas teritorijā. Likumsargi atrada sievieti un nogādāja viņu kaimiņvalstu operatīvo dienestu gādībā.
31.jan Portāls nra.lv
Šogad autoceļu būvniecībai Latvijā provizoriski paredzēts tērēt 225,3 miljonus eiro, otrdien konferencē "Kapitālieguldījumi valsts ceļu tīklā - iepirkumi un konkurence" teica VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Attīstības pārvaldes direktors Klāvs Grieze.
31.jan Ziņu aģentūra LETA