Latvijā

6.aug
Piektdien Latvijas lielākajā daļā gaiss sakarsīs līdz +26..+29 grādiem, vietām piekrastē un valsts ziemeļaustrumu daļā maksimālā temperatūra būs +22..+25 grādi, prognozē sinoptiķi.
 
6.aug
Faktiskais ar Covid-19 inficēto skaits Latvijā varētu būt lielāks par oficiāli reģistrēto, taču tas nepārsniedz 1% iedzīvotāju, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
6.aug
Pēdējo gadu laikā lielu popularitāti ir ieguvuši jauni, elektriskie transportlīdzekļi – pašbalansējošais skūteri (hoverboard), elektriskie skūteri (e-scooters), elektriskie velosipēdi( e-bike) un elektriskie vienriteņi (uni-wheel). Lai arī cik ērta būtu pārvietošanās ar tiem, tomēr jāpievērš uzmanība arī šo transportlīdzekļu drošumam. Projekta ietvaros būtiskas neatbilstības drošuma prasībām tika konstatētas vairākiem Eiropas tirgū esošiem šo transportlīdzekļu modeļiem.
 
6.aug
31. jūlijā stājās spēkā Latgales apgabaltiesas Krimināllietu tiesas spriedums, kas atstāj spēkā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu administratīvi sodīt Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecāko inspektori Jeļenu Kozeri par amatpersonas amata funkciju īstenošanu interešu konflikta situācijā attiecībā uz radinieku, kā arī citu amatpersonu ietekmēšanu, informē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.
 
6.aug
Ir izvirzītas vairākas hipotēzes par to, kā desmit Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņi un viens treneris varētu būt inficējušies ar Covid-19, tomēr neviena no versijām pagaidām nav apstiprināta, ceturtdien sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
6.aug
Vācijā ceturtdien reģistrēts augstākais jaunu koronavīrusa gadījumu skaits trīs mēnešu laikā, pavēstīja valdības infekcijas slimību institūts.
 
6.aug
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban ir viena resoriskā pārbaude saistībā ar Covid-19 masku iepirkuma procedūru, informē KNAB.
 
6.aug
Pagājušajā diennaktī saslimšana ar Covid-19 pirmo reizi konstatēta Krimuldas novadā, kur tagad inficēto skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
6.aug
Murjāņu Sporta ģimnāzijas saslimušo audzēkņu dēļ Sējas novads pagaidām neplāno ieviest nekādus jaunus Covid-19 izplatību ierobežojošus pasākumus, aģentūrai LETA sacīja Sējas novada domes priekšsēdētājs Guntis Liepiņš ("Tēvzeme").
 
6.aug
Zem Slimību profilakses un kontroles centra lupas (SPKC) nonākusi invazīvā skaistumkopšana - procedūras, kuru laikā tiek mērķtiecīgi pārdurta āda. Viena no šādām procedūrām ir tetovēšana, process, kurā vienlīdz svarīga ir gan higiēnas normu ievērošana, gan mākslinieciskā kvalitāte - ar radīto zīmējumu uz ādas cilvēkam būs jādzīvo visu mūžu. Par tendencēm tetovēšanas mākslas attīstībā un klientu paradumos stāsta Latvijas Tetovēšanas biedrības vadītājs Edgars Freimanis un praktizējošs tetovētājs ar ilgstošu starptautisku darba pieredzi, Baltijas Tetovēšanas konvencijas organizators Maksims Zotovs.
 
6.aug
Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera vēstulē Saeimas frakcijām paudušas bažas par kadastrālās vērtības pieauguma negatīvo ietekmi uz nekustamo īpašumu nozari, tostarp zaudējumu un izmaksu pieaugumu uzņēmējiem, kā arī konkurētspējas samazināšanos reģionā,  informēja uzņēmēju organizācijās.
 
6.aug
Jūrā, ezeros un lielā daļā upju ūdens temperatūra ceturtdienas rītā ir +17..+21 grāds, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
6.aug
Latvijas Jūras administrācija (LJA) vairāku pēdējo gadu laikā, veicot pārbaudes uz kuģiem, kas transportē bīstamās un piesārņojošās kravas, pārkāpumus nav konstatējusi, pauda LJA pārstāve Sarma Kočāne.
 
6.aug
Sākotnējā informācija liecina, ka Jelgavā, Meiju ceļā, krosa motocikla vadītājs uzbrauca tranšeju drošības konstrukcijām, krita un no gūtajām traumām notikuma vietā gāja bojā. Policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess.
 
6.aug
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" piektdien, 7.augustā, atsāks tiešos lidojumus starp Rīgu un Štutgarti Vācijā, aģentūru LETA informēja lidsabiedrības pārstāve Alise Briede. 
 
6.aug
Aizvadītājā diennaktī veikti 1829 Covid-19 testi un reģistrēti 18 jauni saslimšanas gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
6.aug
Pirmo reizi Latvijā - augustā Jelgavā un septembrī Aizkrauklē - divas nedēļas kursēs bezpilota autobuss, kuru Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) atvedis, īstenojot projektu "Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu ("Sohjoa Baltic")", informē ZPR pārstāve Ilze Lujāne.
 
6.aug
Latvijas augstskolās ir noslēgusies jauno studētgribētāju uzņemšana pamatstudijās. Kā liecina citu gadu pieredze, drīzumā noteikti sekos arī papilduzņemšana, jo ne visās studiju programmās izdevies aizpildīt budžeta vietas, piemēram, uz pedagoģijas programmām nelaužas jauniešu bari. Tikmēr ir virkne programmu, kas jau gadiem ir reflektantu iecienītas, piemēram, datorzinātnes, medicīna.
 
6.aug
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" izsolē piedāvās iegādāties Stūra māju jeb Tetera namu, saglabājot ēkā Okupācijas muzeja ekspozīciju, norāda VNĪ nomas un pārdošanas direktore Anita Feldmane.
 
6.aug
Eiropas cilvēktiesību tiesa (ECT) šā gada 11. jūnijā pasludināja spriedumu lietā “Markus pret Latviju”. Tiesa atzina, ka bijušajam Rīgas valsts tehnikuma direktoram Dainim Markum kriminālsods ‒ mantas konfiskācija ‒ piemērots nesamērīgi un bez argumentācijas.
 
6.aug
Par Latvijas valsts izdarīto 250 eiro iemaksu valstij piederošā uzņēmuma “airBaltic” pamatkapitālā Finanšu ministrija paskaidro, ka “pamatkapitāla palielināšanas darījumi tiek vērtēti individuāli un atbilstoši tiek uzskaitīti vai neuzskaitīti kā izdevumi vispārējās valdības budžeta bilancē un parādā”.
 
6.aug
No ceturtdienas līdz pirmdienai, 10.augustam, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis dzeltenā līmeņa brīdinājumu par karstumu.