Latvijā

Vakar, 7:55
Covid-19 izplatības apstākļos politiķi ar saviem izteikumiem nedrīkst spēlēties ar sabiedrības veselību, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes uzsvēra nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līderis Raivis Dzintars
 
Vakar, 7:30
Šodien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi, lai pārrunātu aktuālo situāciju saistībā Covid-19 izplatību un tā ierobežošanu.
 
Vakar, 6:15
Satiksmes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vakar prezentēja jaunākos dokumentu izstrādājumus, kas attiecas uz nākotnes transporta politiku. Covid apstākļos ierēdniecību apsēdis neizskaidrojams ekooptimisms – līdz 2027. gadam iedzīvotāji masveidā atteiksies no iekšdedzes dzinējiem un pārsēdīsies uz veselīgiem velosipēdiem vai brīnišķīgu sabiedrisko transportu, kas kursēs pa jauniem un klusiem ceļiem. Ja nu kāds tomēr vēlēsies palikt uz četriem riteņiem, viņš drīkstēs vērsties bankā pēc aizņēmuma elektroauto iegādei.
 
Vakar, 5:30
Ekonomikas ministrija vēl nenoteikti ilgu laiku paliks savā tagadējā ēkās Brīvības ielā 55, no kuras apmetums vairs nekrīt garāmgājējiem uz galvas un kura izņemta no Rīgas graustu (vidi degradējošu būvju) saraksta.
 
19.okt
Ņemot vērā gripas vakcīnu saražošanas iespēju trūkumus un pieejamības problēmas visā pasaulē, šogad gripas vakcīnas nepietiks visiem senioriem, kuri vēlēsies tās saņemt, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
19.okt
Jaunus Covid-19 ierobežojumus varēs neieviest, ja divu nedēļu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 nokritīsies līdz 50 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
19.okt
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par sievietes vajāšanu, nolaupīšanu, nelikumīgu viņas brīvības atņemšanu, kā arī izvarošanu.
 
19.okt
Lielākā daļa jeb 34 no kopumā 44 jaunajiem Covid-19 gadījumiem, kas tika atklāti iepriekšējā diennaktī, reģistrēti Rīgā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
19.okt
Pirmdienas rītā vietām Vidzemē stipri sniga un izveidojās sniega sega - pirmo reizi šoruden Latvijā.
 
19.okt
Tieslietu ministrija (TM) sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz, ka policija par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās iedzīvotājiem piemēro brīdinājumu vai līdz 50 eiro lielu naudas sodu, pastāstīja TM valsts sekretāra vietniece Laila Medina.
 
19.okt
Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā ugunsgrēkā, kas izcēlās Aizputes novada Lažas pagastā SIA "Nygaard International" piederošajā cūku fermā, iznīcinātas būves, iekārtas un dzīvnieki vairāku miljonu eiro vērtībā, liecina Aizputes novada pašvaldības ieraksts sociālajā tīklā "Facebook". Visi nodegušie aktīvi bijuši apdrošināti. Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālā vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis pirmdien kopā ar Grobiņas novada domes priekšsēdētāju un apkārtējo novadu Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētāju Aivaru Priedolu (LZS) kopā ar Aizputes novada domes izpilddirektori Astrīdu Eņģeli, Lažas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāju Andri Petrovicu un citiem apmeklēja Aizputes novada Lažas pagastā ugunsgrēkā cietušo cūku fermu, lai rastu risinājumu bojā gājušo cūku ķermeņu savākšanai un utilizācijai cilvēkiem, videi un uzņēmējam pieņemamā veidā, neradot kaitējumu. Pečulis aģentūrai LETA stāstīja, ka ugunsgrēka vietā nav noplūdušas nekādas ķīmiskas vielas, kas radītu apdraudējumu cilvēkiem un videi. Svarīgākais patlaban esot apzināt patieso bojā gājušo cūku skaitu. "Uzņēmēji solīja veikt inventarizāciju, jo patlaban tiek lēsts, ka sadegušas varētu būt ap 5000 dažāda vecuma cūku. Uzņēmumam tuvākajās dienās ir jāizstrādā plāns, kā utilizēt sadegušos dzīvniekus. Mēs konsultēsimies arī ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) par labāko un operatīvāko risinājumu cūku utilizācijai," sacīja Pečulis. Pēc Lauksaimniecības datu centra sniegtās informācijas, SIA ‘’Nygaard International’’ ganāmpulkā 1.oktobrī bijušas reģistrētas 8468 cūkas. PVD vēstīja, ko no dienesta puses tiek sniegta visu nepieciešamā palīdzība un nodrošinātas konsultācijas cūku novietnei Aizputes novadā. Ugunsgrēka dēļ novietnē nav ne ūdens apgāde, ne elektrība, līdz ar to novietnei operatīvi jārisina jautājums par dzīvo cūku likteni. Vienlaikus Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova apstiprināja, ka ugunsgrēks cūku fermās nav saistīts ar ļaunprātīgu dedzināšanu, līdz ar to policijā tiks pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.
 
19.okt
Naktī uz otrdienu Vidzemes piekrastē vēl gaidāmas rietumu, ziemeļrietumu vēja brāzmas līdz 20 metriem sekundē, dienā Latvijā pūtīs lēns līdz mērens rietumu vējš, kas otrdienas vakarā pāries dienvidu vējā, prognozē sinoptiķi.
 
19.okt
Vecpiebalgas novadā atklātais Covid-19 uzliesmojums pārsvarā saistīts ar saslimšanas gadījumiem skolā, pirmdien žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
19.okt
Patlaban no visiem aizvadītajā nedēļā atklātajiem Covid-19 gadījumiem inficēšanās avotu izdevies noskaidrot 62% saslimušo, pirmdien žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
19.okt
Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks jau šajā nedēļas nogalē. 25. oktobrī plkst.04:00, naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus būs nepieciešams pagriezt vienu stundu atpakaļ.
 
19.okt
Ar Covid-19 inficējušies pieci Daugavpils slimnīcas darbinieki, apliecināja SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.
 
19.okt
Valsts robežsardze pēc Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām oktobrī saņēmusi vēl četru Baltkrievijas pilsoņu iesniegumus par patvēruma piešķiršanu Latvijā, līdz ar to kopumā saņemti 13 šādi iesniegumi, informē Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone.
 
19.okt
Ja aizvien turpināsies saslimstības ar Covid-19 pieaugums, varētu apsvērt lielāku izglītības iestāžu medicīnas personāla vai administrācijas piesaisti atsevišķu rutīnas pasākumu veikšanai, žurnālistiem atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
19.okt
Labklājības ministrijas (LM) un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji šodien Saeimas Nodokļu politikas apakškomisijas deputātiem līdz galam neatbildēja uz parlamenta deputāta Mārtiņa Šteina (AP) jautājumu, cik samērīgi ir iedzīvotājiem, kuri nav izņēmumu grupās, noteikt obligātās minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas par mēnešiem bez ienākumiem.
 
19.okt
Pieaugot atklāto Covid-19 gadījumu skaitam, nedaudz palielinās arī stacionēto pacientu skaits ar smagu slimības gaitu, pirmdien žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
19.okt
Latvijā un Igaunijā ieviestie epidemioloģiskās drošības pasākumi ir diezgan līdzīgi, līdz ar to atšķirība ir sabiedrības attieksmē, preses konferencē šādu nostāju pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
19.okt
Covid-19 konstatēts vienam pedagogam Saulkrastu pirmsskolas izglītības iestādē "Rūķītis",  informēja Saulkrastu novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade.