10:00
Livonijas ordeņa pils Ventspilī Ventas upes krastā stāv jau astoto gadu simteni. Tajā savulaik mituši gan bruņinieki mūki, gan Ventspils hauptmaņa tiesa, cietuma kamerās kroņa maizi baudījuši ieslodzītie un vienmēr modri savā postenī – padomju robežsargi, bet mūsdienās, jau kopš 2001. gada, pils ir daļa no Ventspils muzeja.
 
9:00
Vasara ir ceļojumu laiks – braucam izklaidēties, izkustēties, būt kopā ar ģimeni, ieraudzīt ko skaistu un uzzināt ko interesantu. Arī ceļošana ar maziem bērniem nav sarežģīta, ja zinām, ka galamērķī sagaida bērniem draudzīga infrastruktūra.
 
8:00
Gāliņciems kā pilsētas daļa var lepoties ar ļoti interesantu un senu vēsturi, tas pilsētas robežās iekļauts pirms 100 gadiem. Pēdējos gados šī vēsturiski apdzīvotā teritorija strauji aug un attīstās – arvien vairāk šeit dzīvot izvēlas ģimenes ar bērniem, tāpēc ar esošajām bibliotēkas telpām (2003. gads) vairs nepietiek – cilvēkiem vajag vietu, kur pulcēties, kur izglītoties, kur atpūsties, satikt kaimiņus un kopā rosīties. Ar pašvaldības gādību jau pavisam drīz Gāliņciema iedzīvotājiem šāda vieta būs – noslēgumam tuvojas Gāliņciema sabiedriskā centra būvniecības darbi.
 
6:30
Jau pirms 20 gadiem Ventspils pieņēma stratēģisku lēmumu kļūt par uzņēmējdarbībai draudzīgu pilsētu, radot priekšnoteikumus mūsdienīgas ražošanas un IKT jomas attīstībai. Aizvadītajā gadā iegūtie rezultāti parāda, ka pašvaldības mērķtiecīgie centieni ir vainagojušies panākumiem – Ventspils ir pirmajā vietā starp Latvijas pilsētām, izņemot Rīgu, apstrādes rūpniecības produkcijas  izlaides apjomā uz vienu iedzīvotāju. Naudas izteiksmē Ventspilī ir saražota  produkcija 343 miljonu eiro vērtībā jeb 9580 eiro uz vienu iedzīvotāju.
 
6:00
Par uzņēmējdarbības straujo attīstību “Neatkarīgā” vaicā Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Vītoliņam.
 
5:59
Nedēļu pirms vasaras saulgriežiem, 18. jūnijā, Ventspilī durvis vērs zinātnes centrs “VIZIUM” – pārsteidzoša vieta, kas ļaus ienirt tehnoloģiju, dabaszinātņu un inženierzinātņu aizraujošajā pasaulē.
 
Vakar, 18:14
 Pagājušās nedēļas nogalē Valsts vides dienests (VVD) saņēma iedzīvotāja ziņojumu par Pāvilostas piekrastē atrastām no jūras izskalotām 33 pudelēm ar naftas produktu atliekām, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.
 
23.mai
Kolkasrags ir viena no erozijas skartākajām vietām Latvijā, taču atšķirībā no pārējās piekrastes Kolkā erozija ir viļņveidīga – jūra mēdz krastu atdot arī atpakaļ. Pēc gandrīz 15 gadu pārtraukuma Kolkasraga apsaimniekotājs nolēma teritoriju izmērīt. Secināts, ka visvairāk zemes zaudēts Mazjūras jeb Rīgas jūras līča pusē, ziņo portāls "ReTV".
 
23.mai
Valsts vides dienesta (VVD) inspektori Madonas novada Ļaudonas pagastā Sāvienas ezerā konstatējuši 200 beigtas zivis, informē dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.
 
23.mai
Video tiešraidē redzamais balto stārķu pāris, kas ligzdo uz viena no AS "Sadales tīkls" elektroapgādes balstiem, sagaidījis pirmos mazuļus. Pirmā ola šķīlusies svētdien, 22. maija, rīta pusē, bet tās pašas dienas vakarā gaismu ieraudzījis arī otrs stārķēns. Kopumā ligzdā perētas piecas olas, un sagaidāms, ka turpmākajās dienās izšķilsies arī atlikušās trīs.
 
23.mai
Piektdien, 27. maijā,  plkst. 13:00 Valmierā jaunā un plašā tirdzniecības laukumā tiks atklāts PATA specializētais kokmateriālu veikals. Turpmāk Valmieras veikals atradīsies Patversmes ielā 9, Valmierā. Jaunajā atrašanās vietā veikalam būs gan ērta klientu apkalpošanas vieta, gan arī plaša teritorija materiāliem un noliktava.
 
23.mai
Pērn septembrī sekmīgi noslēdzās kārtējais mēģinājums izsolē pārdot Līgatnes papīrfabrikas vēsturiskās ēkas un iekārtas. Pašlaik notiek teritorijas un ēku sakopšanas darbi. Jaunais īpašnieks šeit iecerējis atdzīvināt papīra ražošanas stāstu, kā arī radīt jaunu dzīvojamo fondu, vēsta ReTV.
 
19.mai
Pirms 45 gadiem Bauskā tika nojaukta māju rinda, lai pārvērstu pilsētas ielu par Viļņas–Tallinas šosejas posmu. Šovasar šoseja tiks sašaurināta līdz ielai ar brīdinājumu, ka uz brīvdienām to pasludinās par pagalmu un satiksmei slēgs.
 
18.mai
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirknī tika saņemta informācija, ka alkoholisko dzērienu veikalā ienācis trīsgadīgs bērns, kurš nespēj paskaidrot, kur ir viņa vecāki un dzīvesvieta.
 
18.mai
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtēs, vai partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) pārstāvju Jolantas Gulbes-Paškevičas un Denisa Paškeviča rīkotie koncerti "Gaisma krīt" dažādās Latvijas pilsētās ir aģitācija par tautas nobalsošanu vai priekšvēlēšanu aģitācija, ziņo Latvijas Televīzija (LTV).
 
16.mai
Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 170 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk.
 
16.mai
No šodienas līdz 27.maijam Ādažu poligonā notiks Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes vadītās militārās mācības "Summer Shield 2022".
 
14.mai
Muzeju nakts, kas šogad notiek pēc divu gadu pārtraukuma, pulcē daudz interesentu. Dažās vietās rindas jau sāka veidoties agrā pēcpusdienā.
 
13.mai
Liepājas pašvaldība saņēmusi piedāvājumu mūsu pilsētā izvietot fotogrāfiju izstādi ”Slava Ukrainai! Varoņiem slava!”, kas kopš 2. maija apskatāma Uzvaras laukumā Rīgā, vēsta portāls liepajniekiem.lv.
 
13.mai
Jūrmalas pašvaldība līdz šim ir ziedojusi līdzekļus Ļvivas slimnīcas bērnu nodaļai un Kijivas kara hospitālim
 
12.mai
Samērīties ar Latvijā ievērojamu mūziķu plaukstu nospiedumiem nu būs jādodas uz Jūrmalas parku, jo šodien pārvesta visa Slavas aleja, ziņo portāls "Liepajniekiem.lv".
 

Komentētākie