Reģionos

10:24
Jau vairāk nekā 110 stundas ugunsdzēsēji glābēji dzēš paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Talsu novadā, kurā lielā platībā deg kūdra un mežs.
 
9:12
Arī naktī uz svētdienu glābēji turpinājuši cīņu ar liesmām meža un kūdras ugunsgrēkā Valdgales pagastā. Portāls nra.lv apkopojis līdz šim uzņemtos kadrus no notikuma vietas.
 
6:33
Visu šo nedēļu Latvijā varam baudīt patiešām vasarīgus laikapstākļus. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes liecina, ka arī šodien teju visā valstī gaidāms ļoti karsts laiks.
 
Vakar, 9:20
Šodien no plkst.11.00 līdz 18.00 Cēsu Pils dārzā jau otro gadu norisināsies pasākums “Vēsturiskais Hanzas tirgus”. Tā laikā gan lielam, gan mazam apmeklētājam būs iespēja pakāpties pāris soļus atpakaļ laikā, nonākot periodā, kad Cēsis bija Hanzas tirdzniecības savienības locekle, un līdzdarboties viduslaiku cilvēku ikdienas norisēs.
 
20.jūl
Divi kūdras purva un meža ugunsgrēka piedūmojuma dēļ evakuētie Stiklu ciema iedzīvotāji pret apliecinājumu atgriezušies savās dzīvesvietās, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
20.jūl
Par to, vai no valsts budžeta piešķirt vai nepiešķirt kādu atbalstu saistībā ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā, varēs spriest tikai pēc tā nodzēšanas, kas patlaban ir prioritāte, sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).
 
20.jūl
Lai sekmīgi cīnītos ar kūdras un meža ugunsgrēka likvidēšanu Talsu novadā, tiek izmantoti dažādi resursi, informē Inta Palkavniece, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve. 
 
20.jūl
Turpinoties meža ugunsgrēkam kūdras izstrādes purvā Talsu novada Valdgales pagastā, virs Lietuvas ziemeļdaļas izveidojies smogs, piektdien paziņojis Lietuvas Nacionālais sabiedrības veselības centrs.
 
20.jūl
Piedūmojuma dēļ evakuētie Stiklu ciema iedzīvotāji šodien un rīt mājās, visticamāk, atgriezties nevarēs, pauda Ventspils novada priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.
 
20.jūl
Trīs dienu laikā meža ugunsgrēks Valdgales pagastā sadedzinājis jau vairāk nekā 715 hektārus, tomēr
 
20.jūl
Lai arī spekulācijas par un ap demogrāfijas tēmu Latvijā ir ļoti iecienītas un «dzimstības paaugstināšanas kārti» pirms vēlēšanām izvilks ne viens vien politiskais spēks, diemžēl dzimušo skaits mūsu valstī samazinās. To apliecina gan 2017. gada dati, gan arī šā gada pirmie seši mēneši, vēsta Statistikas pārvaldes apkopotā informācija. Latviju daudzi vēlas redzēt kā zemi, kur ģimenes ir ar kuplu bērnu pulciņu, taču patiesība ir skaudra – bērni ir tikai ceturtajā daļā Latvijas mājsaimniecību, bet ģimenes, kurās aug trīs un vairāk bērnu, ir tikai 1,8 procenti no visām saimēm.
 
20.jūl
Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieraksts sociālajā tīklā "Twitter".
 
20.jūl
Jau šonedēļ no šodienas līdz 22.jūlijam tiks svinēti Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 812”.Arī šogad svētki norisināsies trīs dienu garumā, un tiks turpinātas veiksmīgi iedibinātās tradīcijas no Cēsu 810 un 811 gadu svinībām, kas pulcēja vairāk nekā 60 000 cilvēku. Cēsu svētku bagātīgā programma to padara par lielāko trīs dienu bezmaksas festivālu Latvijā.
 
20.jūl
Jaunākās laika prognozes vēsta, ka piektdien Salacgrīvas tuvumā būs pērkona lietusgāzes, tās var skart arī festivāla "Positivus" teritoriju, bet sestdien un svētdien nokrišņu varbūtība gaidāma zema.
 
20.jūl
Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.
 
19.jūl
Ugunsdzēsējiem aizvien nav izdevies lokalizēt ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā un dzēšanas darbi turpināsies arī naktī, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.
 
19.jūl
Vakar, 18.jūlijā Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde (RVP) saņēma iedzīvotāju sūdzības par Feimankas upē atrastām beigtām zivīm. VVD Daugavpils RVP inspektori veica un joprojām turpina upes apsekošanu un beigto zivju uzskaiti upes posmā no Ančkinu ciema Vārkavas pagastā, Vārkavas novadā līdz Renģertova ciemam Sutru pagastā, Līvānu novadā. Masveida zivju bojāeja nav konstatēta.
 
19.jūl
Jau septīto gadu Ventspilī, kur ir radīta mūsdienīga infrastruktūra ekstrēmo sporta veidu disciplīnām, notiek lielākais jauniešu ielu sporta un kultūras festivāls Eiropā Ghetto Games festivāls.
 
19.jūl
19. jūlijā sākas Kuldīgas pilsētas festivāls "Dzīres Kuldīgā", kas jau divdesmit trešo reizi Kuldīgā pulcēs tūkstošiem apmeklētāju. Par svētku vadmotīvu šogad izvēlēts taurenis, kas simbolizē vieglumu. Rīkotāji aicina uz svētkiem doties priecīgā noskaņojumā un baudīt sarūpēto daudzveidīgo pasākumu.
 
19.jūl
Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.
 
19.jūl
Dziesminieku festivālam Vārti šīs nedēļas nogalē būs sērīga pieskaņa. Pagājušajā naktī nodegusi viena no Popes muižas kompleksa ēkām – pārvaldnieka māja, kurā bija 11 pašvaldībai piederoši dzīvokļi. Aizdegšanās iemeslus pēta izmeklētāji, bet vietējie mēļo, ka uguni pielaidis kāds apdzēries mīlnieks.
 
18.jūl
Visu dienu kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā dzēsušos ugunsdzēsējus devušies nomainīt kolēģi, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.