Reģionos

13:00
Talsus mēdz dēvēt par deviņu pakalnu pilsētu, un tie ir pilsētas vizītkarte. Nu jau vairākus gadus par Talsu brendu kļuvusi arī Pendele. Viņa piedalās gan svinīgos pasākumos, gan bērnu svētkos un var izjokot arī deputātus. Mums Pendele parāda, kā izgatavot vistas cepeti no… dvieļa.
 
Vakar, 9:41
Šorīt apledojums valsts centrālajā daļā, vietām Kurzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 53 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
25.jan
Madonas novada Praulienas pagastā lielā platībā degusi ferma, taču dzīvnieki ugunsgrēkā nav cietuši, noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
 
25.jan
Šorīt apledojums vietām Vidzemē, Kurzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 18 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
24.jan
Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga piektdien atzina, ka Davosā Pasaules Ekonomikas forumā viņas prasības nekavējoties apturēt investīcijas fosilā kurināmā sektorā tikušas "pilnībā ignorētas".
 
24.jan
Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija šodien noraidīja opozīcijas deputātu priekšlikumus, kas būtu paredzējuši saglabāt Mārupi un Babīti kā atsevišķus novadus.
 
24.jan
IEDVESMOJOŠS PROJEKTS. Neatkarīgās reģionālais pielikums iznāk vienu vai divas reizes mēnesī.
 
24.jan
SIA "Trans Mobil" atzinis savu vainu meža piesārņošanā Daugavpils novadā, kur otrdien atrasta ar naftas produktiem piesārņota grunts, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.
 
22.jan
Vakar, 21.janvārī, Daugavpils novada Sventes pagastā esošajā Ilūkstes piepilsētas mežā atrasta ļaunprātīgi izmesta ar naftas produktiem piesārņota grunts, liecina informācija Valsts vides dienesta (VVD) mājaslapā.
 
21.jan
Aizsardzības ministrija nolēmusi vienu mehanizēto rotu pārvietot uz Vidzemi, šodien žurnālistiem paziņoja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), kurš gan neatklāja, uz kuru pilsētu un kāda veida bruņutehnika bāzēsies šajā Latvijas reģionā.
 
21.jan
Jaunbūvējamajai Ogres centrālajai bibliotēkai, kuru ekspluatācijā plānots nodot nākamajā gadā, iecerēts par 17 800 eiro iegādāties inovatīvu robotu tehnoloģiju, informēja Ogres novada pašvaldības pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.
 
21.jan
Pagājušās nedēļas nogalē logu ražotnē Tukuma novada Lestenes pagastā gājis bojā vīrietis, kuram virsū uzkritušas stikla loksnes, turklāt viņš nodarbināts bez darba līguma.
 
21.jan
Ērgļu novada pašvaldība arī šogad rīko meža cirsmu atklātu izsoli ar augšupejošu soli nekustamajos īpašumos "Braki" un "Gaitnieki", liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.
 
21.jan
Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā ir uzlabojusies, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti. 43% respondentu uzskata, ka būvdarbu kvalitāte ir nedaudz uzlabojusies, savukārt 7% aptaujāto uzskata, ka tā uzlabojusies ievērojami.
 
21.jan
Latvija UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam nominējusi Grobiņas arheoloģisko ansambli. Grobiņas arheoloģiskais ansamblis ir unikāla un labi saglabāta liecība par pirmsvikingu laika skandināvu un vietējo kultūru – kuršu – saskarsmi.
 
20.jan
Ozolnieku novada pašvaldība saņēmusi informāciju, ka Sabiedriskā transporta padome pieņēmusi lēmumu no 2022. gada elektrovilcienu pieturu sarakstā neiekļaut dzelzceļa pieturu “Cena”. Lai Cenu pagasta iedzīvotājiem saglabātu iespēju izmantot dzelzceļu, Ozolnieku novada dome bija rosinājusi Cenu ciema iedzīvotāju ērtākai nokļūšanai līdz tuvākajai dzelzceļa stacijai “Dalbe”, noasfaltēt valsts vietējā autoceļa V1081 Upmaļi-Cīruļi posmu no Glūdas ciema līdz jau esošajam autoceļam ar melno segumu V1066 Dalbe-Lejasbēnūži. Pašvaldības priekšlikums tika nodots izskatīšanai Satiksmes ministrijā un uzņēmumā VAS “Latvijas valsts ceļi”, taču pagaidām nav atbalstīts.
 
20.jan
Ogrē pirmdien tiek novērsta neliela gāzes noplūde Mednieku, Mārsila un Īrisu ielas krustojumā, liecina Ogres novada pašvaldības mājaslapā publiskotā informācija.
 
20.jan
Topošie Sāga, Depo loģistikas centrs un Lidl loģistikas centrs kopā ar Ikea Rīgas tranporta artērijas burtiskā nozīmē padarīs par Maskavu, kur cilvēki stundām sēž sastrēgumos.
 
17.jan
Fischer slēpošanas centram un Siguldas pilsētas trasei Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina piešķirt nacionālās sporta bāzes statusu, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts.
 
17.jan
Starptautiskais viesnīcu tīkls "Radisson" plāno atklāt viesnīcu Liepājā, liecina "Radisson" paziņojums.
 
17.jan
Ceturtdien Rēzeknes novadā par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti 12 Vjetnamas pilsoņi, informēja Valsts robežsardzē.
 
17.jan
Rīt, 18.janvārī, notiks netālu no Ventspils avarējušās baržas "Trias" no sēkļa novilkšanas operācija, informēja Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.