Reģionos

19.okt
Sestdiena, 19.oktobris. Cerot uz atvasaru, ieplāno dienu kopā ar ĢIMENI Jēkabpils Mežaparkā vai kur citur pilsētā: izvēlies, ko vēlies!
 
18.okt
Šoruden Jūras virsnieku saieta namā, Atmodas bulvārī 9, Liepājā, pabeigti fasādes restaurācijas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbi, un pēc ēkas iekštelpu atjaunošanas tajā plānots izvietot Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku štābu.
 
18.okt
Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem, kad bieži līst, autoceļi ar grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju un tajos intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami. Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti. Bedres un tā saucamo "trepi" vai "redeli" grants segumā var efektīvi likvidēt vien tad, kad ceļš ir pietiekami sauss. Uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem veic VAS Latvijas autoceļu uzturētājs, kas seko līdzi laika prognozēm un ceļu stāvoklim, un plānot darbus tiklīdz ceļi ir pietiekami apžuvuši.
 
18.okt
Nedēļā, kad Latvijā krituši kārtējie siltuma rekordi, Viļakas novadā uzziedējušas vizbulītes.
 
18.okt
Latvijā ir piecas slimnīcas, kurās dzemdību skaits gadā ir mazāks par 500. Tas ir mazāk, nekā iesaka starptautiskie un pašmāju eksperti dzemdībpalīdzībā. «Vispār dzemdību skaitam vajadzētu būt vismaz 700 gadā vienā dzemdību nodaļā, lai saglabātu kompetenci, profesionalitāti un kvalitāti,» saka valsts galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā profesore Dace Rezeberga. Četras no šīm slimnīcām ir Latgalē un Vidzemē. Vai tas nozīmē, ka Veselības ministrija apsver ieteikumu šajās slimnīcās slēgt dzemdību nodaļas vai arī, tās reorganizējot, nodrošināt dzemdībpalīdzību vienā vai divās?
 
17.okt
Latvijas bankās joprojām tiek atmazgāta netīrā nauda, ceturtdien "Delfi TV" intervijā ar Jāni Domburu sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājas amatam virzītā Santa Purgaile.
 
16.okt
Britu laikraksta "Financial Times" izdevumā "fDi Intelligence" publicētajā pētījumā "Brīvās ekonomiskās zonas 2019" atsevišķās kategorijās izcelta arī Ventspils brīvosta.
 
16.okt
Ministra Jura Pūces piedāvātā pašvaldību reformas karte turpina haotiski mainīties. Vakar valdība lēma palielināt iepriekš atļauto republikas pilsētu skaitu līdz piecām, atstājot neizpratnē atlikušās četras. Jelgava, Ventspils, Jēkabpils un Valmiera joprojām paliek aiz statusa sliekšņa. Taču paredzams, ka saprātīgus grozījumus likumprojektā izdarīs Saeima.
 
16.okt
Lai paaugstinātu Siguldas novada iedzīvotājiem un uzņēmumiem elektroapgādes drošumu un kvalitāti, šogad novada teritorijā AS Sadales tīkls realizēs sešus projektus, un pilsētā jau ir sākusies arī nākamā gada elektrotīkla pārbūves projektu realizācija.
 
16.okt
2017. gada aprīlī ekspluatācijā tika nodota mūsdienīga sporta un atpūtas bāze – Siguldas Sporta centrs, kas apvieno peldbaseinu kompleksu, ūdens izklaides parku, sporta infrastruktūru kvalitatīviem treniņiem, 100 m skrejceliņu telpās, spēka treniņu, trenažieru, smagatlētikas un sporta spēļu zāles. Ar katru mēnesi pieaug apmeklētāju skaits – Sporta centru izmanto visi Siguldas novada skolēni peldētapmācībai, norit skolu sporta nodarbības un trenējas Siguldas Sporta skolas audzēkņi, kā arī tiek aizvadītas dažādas treniņnometnes gan Latvijas, gan ārvalstu augsta ranga sportistiem.
 
16.okt
Siguldas ūdenssaimniecības uzņēmums Saltavots ne tikai aktīvi realizē ES projektu ietvaros iespējamo ūdenssaimniecības tīklu paplašināšanu, bet arī projektē un būvē, izmantojot uzņēmuma līdzekļus, pašvaldības piešķirto finansējumu, jo pilsēta strauji aug arī ārpus noteiktās blīvi apdzīvotu vietu aglomerācijas robežām.
 
16.okt
Intervija ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu.
 
15.okt
Saulkrastu novada domes deputāti, izvērtējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto administratīvi teritoriālās reformas (ATR) modeli, kurā paredzēts apvienot Ādažu, Carnikavas, Saulkrastu un Sējas novadus, ir nosūtījuši VARAM vēstuli ar aicinājumu par Saulkrastu novada izveidi, kurā būtu apvienots Saulkrastu novads, Sējas novads, Skultes pagasts, Vidrižu pagasts un Liepupes pagasts.
 
15.okt
Neraugoties uz opozīcijas iebildumiem, Jūrmalas dome tomēr plāno par 38 935 eiro izsolīt namiņu, kurā savulaik vasarās uzturējušies dzejnieki Rainis un Aspazija.
 
15.okt
Aizdomās par naudas pārskaitīšanu azartspēļu kompānijai turētais Ilgonis Igaunis ir atcelts no pašvaldības uzņēmuma SIA "Valgums-S" valdes, pavēstīja Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (V).
 
14.okt
Vien pāris nedēļas pēc ziņām par bērnu inficēšanos ar zarnu infekciju bērnudārzos Siguldā portāls "liepājniekiem.lv" vēsta, ka divas māmiņas "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka bērnudārzos vairākiem bērniem novērota slikta dūša un vēdergraizes, paužot bažas, vai tā nav kāda nelāga infekcijas slimība.
 
14.okt
Pirmdienas, 14.oktobra agrā rītā, Rīgā stipri lija. Pēc lietusgāzēm cilvēki sociālajos tīklos publicējuši foto un video no applūdušajām galvaspilsētas ielām.
 
14.okt
No šodienas Siguldas bērnudārzos ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Vectēvs", informēja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Sindija Brikmane.
 
13.okt
Krievijas pašvaldības - Pleskavas un Pitalovas rajoni palikuši parādā biedrībai “Eiroreģions “Ezeru zeme””, kuru veido 15 Latgales pašvaldības, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
12.okt
Astoņu gadu laikā, kopš Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbojas glābējsilīte, tajā ievietoti četri mazuļi.
 
12.okt
Noslēdzies pirmais etaps avārijas seku likvidēšanai Peldu ielā, Siguldā, kur augusta vidū konstatēja būtiskas plaisas ielas virskārtā, informēja Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane.
 
12.okt
No piektdienas rīta līdz plkst.10 sestdienas rītā vietām Kurzemē un Ziemeļvidzemē nokrišņu summa pārsniegusi 30 milimetrus jeb 30-40% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.