Reģionos

8:00
Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plāno rosināt grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas paredz izslēgt prasību juridiskas personas pārstāvjiem iesniegt valsts valodas zināšanas apliecinošu dokumentu un ES dalībvalsts pilsoņa reģistrācijas apliecību. Šāda norma likumā tika iestrādāta pirms trim gadiem, lai vismaz kaut kādā veidā ierobežotu ārzemnieku iespējas pirkt lauksaimniecības zemi Latvijā.
 
Vakar, 18:24
Pirmdien, 10.augustā Ventspilī, Baltijas jūrā devās peldēties divi jaunieši. Neoficiāla informācija liecina, ka jaunie cilvēki nav ventspilnieki, un pilsētā bija ieradušies iestāties Ventspils augstskolā. Vienam puisim krastā ir izdevies tikt saviem spēkiem, bet otru jūra ieskalojusi dziļāk. Vairāku dienu garumā turpinājās pazudušā puiša meklēšana, iesaistīti tika vairāki glābšanas dienesti. Šodien ap plkst. 16:30 jaunieša ķermenis tika atrasts, vēsta ReTV.
 
Vakar, 16:29
VAS "Latvijas valsts ceļi" tiesības slēgt publiskās un privātās partnerības (PPP) līgumu par Ķekavas apvedceļa projektēšanu, būvēšanu un uzturēšanu piešķīrusi personu apvienībai "Kekava ABT", kuras sastāvā ir Luksemburgā reģistrēts investīciju fonds "Transport Infrastructure Investment Company 2 S.C.A. SICAR" ("TIIC 2 S.C.A., SICAR"), kā arī AS "A.C.B." un SIA "Binders", informēja "Latvijas valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova.
 
Vakar, 3:04
No piektdienas, 14. augusta, teju divas nedēļas jelgavniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja bez maksas izbraukt ar autonomo autobusu, ko Zemgales Plānošanas reģions atvedis Interreg Baltic Sea Region programmas projekta “Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu (SOHJOA Baltic)” ietvaros.
 
12.aug
Pirmdien pirms plkst.14 Zilā karoga pludmales peldvietā Ventspilī jūrā pazuda 19 gadīgs jaunietis, ziņo pilsētas Pašvaldības policijā.
 
12.aug
10. augustā, Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs parakstīja līgumu par Norvēģijas grantu projekta “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” īstenošanu Kosmosa izziņas centra izveidei skolēniem, skolotājiem un pirmskolas vecuma bērniem ar vecākiem, kā arī sabiedrībai kopumā, norādīts Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā.
 
12.aug
Preiļu pilsēta ir piemērs, kur koģenerācijas stacijā saražotās elektrības ražošanas sadārdzinājuma izmaksas samazinājušās no 852 tūkstošiem eiro 2014. gadā līdz 469 tūkstošiem eiro 2019. gadā proporcionāli uzņēmēju bailēm pilsētas centrā darbināt ventilatorus, kas izkūpina gaisā elektrostacijā saražoto un ar obligātā iepirkuma komponenti (OIK) apmaksāto siltumu.
 
11.aug
Svētceļnieku pieplūdumu uz Aglonas reliģiskajiem svētkiem pagaidām neizjūt, atklāja Aglonas novada pašvaldības izpilddirektore Ineta Poga.
 
11.aug
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) darbinieki Rāznas Nacionālajā parkā pieķērusi Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāju Edvīnu Gasparoviču, kurš nodarbojies ar maluzvejniecību, vēsta Latvijas Televīzija.
 
11.aug
Latvijas Republikas Ministru kabinets šodien atbalstīja Ķekavas apvedceļa būvniecību kā pirmo nozīmīgo industriālo publiskās un privātās partnerības (PPP) projektu Baltijā, kas tiks īstenots pēc "projektē-būvē-uzturi-finansē" modeļa. Atbilstoši Ministru kabineta lēmumam par ilgtermiņa saistību uzņemšanos projekta īstenošanai, varēs noslēgties iepirkuma procedūra, kuras rezultātā Iepirkuma komisija piešķirs izvēlētajam privātajam partnerim tiesības slēgt PPP līgumu. Publiskais partneris šajā projektā būs valsts Satiksmes ministrijas personā, kuras vārdā projektu īsteno VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC). Privātais partneris - publiskā iepirkuma rezultātā izvēlētais privātais uzņēmējs.
 
10.aug
Carnikavas novada dome iesniegusi Satversmes tiesā (ST) pieteikumu, iebilstot pret pašvaldības iekļaušanu Ādažu novadā pēc administratīvi teritoriālās reformas, informēja Carnikavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnese Ģērmane.
 
10.aug
Šī gada augusta sākumā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu un nodeva Specializētajai vairāku nozaru prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai krimināllietu par 26 zemes gabalu piesārņošanu Zemgales reģionā ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām.
 
10.aug
Naktī uz 9.augustu Alūksnes novadā reģistrēti vairāki ugunsgrēki. Policijai ir aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu.
 
10.aug
No šodienas plkst.8 ir atvērta Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļa. Dzemdību nodaļa bija slēgta kopš jūlija sākumā, kad dežurējošajai pediatrei tika konstatēts Covid-19 pozitīvs tests, un karantīnā nonāca trīs mediķi, kuri bija kontaktējušies ar pediatri. Tā rezultātā nebija iespējams nodrošināt Bērnu un Dzemdību nodaļu darbu.
 
10.aug
Piektdien Iecavas kultūras namā notika pašvaldību seminārs “Skats no malas uz pašvaldībām. Pārmaiņas 10 gados”, kur arī man bija gods uzstāties. Lūk, manas runas rakstiskā versija Kā ir mainījies pašvaldību kopējais tēls un ietekme Latvijas sabiedriski politiskajā telpā? Aizvadītajā desmitgadē pašvaldību tēls ir attīstījies divos, it kā pretējos virzienos. No vienas puses Latvijas reģioni ir kļuvuši ievērojami sakārtotāki un vizuāli sakoptāki. Teorētiski tam vajadzētu uzlabot pašvaldību prestižu, palielināt to kopējo svaru un ietekmi. Taču praksē tā nav noticis. Drīzāk otrādi. Arvien retāk dzird pašvaldību konsolidēto viedokli, kas rada iespaidu, ka pašvaldības kopumā kļuvušas vājākas. Kāds tam ir iemesls?
 
8.aug
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piektdien Dagdas novadā kādam cilvēkam palīdzējuši izkļūt no pagraba.
 
7.aug
Iecavai no nākamā gada 1.jūlija tiks noteikts pilsētas statuss, un līdz jūlijam plānots izveidot un apstiprināt Iecavas pilsētas ģerboni, aģentūra LETA uzzināja Iecavas novada pašvaldībā.
 
6.aug
Pirmo reizi Latvijā - augustā Jelgavā un septembrī Aizkrauklē - divas nedēļas kursēs bezpilota autobuss, kuru Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) atvedis, īstenojot projektu "Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu ("Sohjoa Baltic")", informē ZPR pārstāve Ilze Lujāne.
 
6.aug
Latvijā jau vairākus gadus ir jūtams lauksaimniecības zemju deficīts. Pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, ar katru gadu lauku zeme kļūst arvien dārgāka. Pēdējo astoņu gadu laikā lauksaimniecības zemju cenas kāpušas vidēji 2,5 reizes. Par labu zemes gabalu zemnieki ir gatavi maksāt vairākus tūkstošus eiro hektārā, dažs pat vairāk nekā 10 tūkstošus.
 
5.aug
Ventspils novada Jūrkalnes pagasts un Pāvilostas novada Sakas pagasts kopš trešdienas noteikti par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skarto savvaļas cūku karantīnas teritoriju, liecina Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
4.aug
4.augustā Inčukalna novada dome iesniedza pieteikumu Latvijas Republikas Satversmes tiesā (ST) ar prasību atzīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma «Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības - novada pilsētas un novada pagasti» 32.4. un 36.2. apakšpunktus par neatbilstošiem Latvijas Republikas Satversmes 1. pantam un 101. panta otrās daļas pirmajam teikumam, kā arī Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta sestajai daļai un 5. pantam.
 
4.aug
Šonedēļ Vidzemē sākti remontdarbi uz pieciem reģionālajiem autoceļiem, kā arī uz tilta pār Padedzi, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" Komunikācijas daļā.