Reģionos

25.mai
No 27. maija līdz 7. jūnijam Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmija (NAA) organizē kadetu mācības - taktisko maršu ar ekipējumu un ieročiem, kuru laikā notiks kadetu pārvietošanās Rīgas pilsētas un blakus esošo novadu teritorijās.
 
25.mai
Pēc vairākām pamatīgi karstajām šīs nedēļas dienām, atsevišķos valsts reģionos nedēļas izskaņā sagaidīts arī pērkona negaiss. Tiesa, piemēram, iedzīvotāji Daugavpils pusē bijuši pārsteigti par tā laikā novērotajiem brangajiem krusas graudiem.
 
25.mai
Fotogrāfs Agris Semēvics sociālajā tīklā facebook publicējis kadrus, kuros redzams, kā ziedputekšņu dēļ izskatās ūdens jūrā pie Bernātiem.
 
25.mai
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz šim starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā, bet mazākā - Daugavpilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.
 
25.mai
Turpinās asfalta virskārtas ieklāšana uz autoceļa Jelgava–Iecava (P93) posmā no Jelgavas līdz Salgales pagasta robežai Ozolnieku novadā, un remontposma (3,27.-8,94. km) izbraukšanai var būt nepieciešama aptuveni pusstunda. Asfaltēšanas darbu laikā ir mainīta satiksmes organizācija Jelgavas apvedceļa (A8) krustojumā ar autoceļu Jelgava–Iecava (P93).
 
25.mai
Šīs nedēļas sākumā kāda aculieciniece no Jēkabpils publicējusi satraucošu video no lielveikala "Maxima" Jēkabpilī.
 
25.mai
Sestdien, 25.maijā, saistībā ar Jūrmalas Kūrorta svētku norisi gaidāmi sastrēgumi pie iebraukšanas Jūrmalā un pilsētā. Autobraucējiem jārēķinās, ka automašīnu novietošana pilsētā būs apgrūtināta un veidosies sastrēgumi. Lai izvairītos no sastrēgumiem, Kūrorta svētku apmeklētāji aicināti izvēlēties citus transporta veidus nokļūšanai Jūrmalā – vilcienu, autobusus vai velosipēdus.
 
24.mai
Zemes gabalu Andrejsalā Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai piedāvājuši projekta "Riga Port City" pārstāvji SIA "Privāto aktīvu pārvalde", informēja Kultūras ministrijas (KM) pārstāve Lita Kokale.
 
23.mai
Saistībā ar medijos izskanējušo informāciju par iekšējās drošības biroja (IDB) aizdomām par kukuļdošanu un kukuļa pieņemšanu Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanā, Ventspils p/i “Komunālā pārvalde” kā Ventspils mūzikas vidusskolas ēkas būvniecības pasūtītājs var apliecināt, ka nekādi nav iesaistīta šajā procesā un par notikušo uzzināja ar mediju starpniecību.
 
22.mai
Jelgavas pilsētas centrā pie viesnīcas Jelgava atrodas lielisks restorāns-bārs Putnu dārzs ar brīnišķīgu āra terasi, kurā iespējams sēdēt dīvānā vai šūpuļkrēslā, vērojot brīnišķīgu ainavu ar jauni veidoto franču dārzu.
 
22.mai
Līdz ar pieaugošo interesi no ārvalstu studentu puses, Latvijas Lauksaimniecības universitāte kā savu starptautiski atpazīstamo nosaukumu reģistrējusi Latvia University of Life Sciences and Technologies (Latvijas Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju universitāte).
 
22.mai
Jelgavas poliklīnika darbību plāno tā, lai ģimenes ārsti un speciālisti būtu ne tikai pieejami, bet arī labi pārzinātu jaunākos zinātnieku atklājumus un darbības praksē varētu izmantot mūsdienīgas tehnoloģijas.
 
22.mai
Māris Peilāns ir vairāku Jelgavai nozīmīgu uzņēmumu vadītājs, kā arī sporta entuziasts. Viņa vadītais uzņēmums SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība Igate» ir saņēmusi VID atzinības rakstu kā Zemgales plānošanas reģiona lielākais būvniecības nozares darbaspēka nodokļu maksātājs uz vienu darba ņēmēju 2017. gadā, savukārt SIA Igate būve ir atzīts kā uzņēmums ar lielāko darījumu vērtības pieaugumu būvniecības nozarē Zemgalē 2018. gadā. Strauji attīstās arī SIA IKTK, kura darbības pamatvirziens ir inovatīvu līmēto koka konstrukciju ražošana.
 
22.mai
Jelgavas Valsts ģimnāzijas vēsturiskā ēka Mātera ielā atdzimusi. Pulkstenis, kas uzstādīts uz ēkas fasādes, sāk skaitīt jaunu laiku, bet mūri sevī glabā liecības par stipru skolu ar noturīgām tradīcijām un vērtībām. Skolu, kurā tik veiksmīgi apvienotas stabilās bagātības ar jauno. Skolu, kas iet līdzi laikam.
 
22.mai
Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijas tirgū darbojas uzņēmums Baltic Agro. Laika gaitā ir mainījušies uzņēmuma nosaukumi un īpašnieki, taču darbības veids un stratēģija palikusi nemainīga – piedāvāt Latvijas zemniekiem labāko, lai ražas būtu augstas un izaudzētā produkcija kvalitatīva.
 
22.mai
«Ikvienas pārmaiņas ir attīstības virzītājspēks. Vieglāk vai grūtāk pieņemamas, bet tās ir nepieciešamas katram personīgi, pilsētai un valstij kopumā. Mēs nekad neesam baidījušies darīt, uzņemties iniciatīvu un atbildību, lai mainītu Jelgavu. Pirmie valstī uzsākām izglītības reformu, nozīmīgas pārmaiņas turpinās Jelgavas infrastruktūrā, pilsētvidē ieviešam arvien jaunus viedo tehnoloģiju risinājumus, realizējam projektus, lai satiksmes organizācija pilsētā kļūtu ērtāka un drošāka. Un tā ir tikai daļa no pārmaiņām, kas notiek. Taču vienlaikus jāatzīst, ka pārmaiņas nav vieglas, nākotnes vārdā pieņemti vairāki smagi lēmumi,» uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
 
22.mai
Lai uzlabotu elektroapgādes drošumu klientiem Jelgavā, šogad pilsētas teritorijā AS Sadales tīkls realizēs 11 projektus. Kopumā Jelgavā plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 4,8 km garumā, zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 9,4 km garumā un rekonstruēt divas un izbūvēt vienu jaunu transformatoru apakšstaciju.
 
22.mai
Ar kautiņu un nelabojamām sekām Gulbenē piektdien, 17. maijā, ir beigusies trīs vīru pļēgurošana kāda privātā dārza teritorijā. Kamēr citiem viņu vecumā šī bija parasta darba diena, šie vīrieši bez noteiktas nodarbošanās dārzā dzēra jau no paša rīta, līdz sastrīdējās un sāka konfliktēt.
 
21.mai
Uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādināts valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Lielbērze" vadītājs Uldis Paukšēns, apstiprināja pats filiāles vadītājs, vienlaikus atklājot, ka paša centra direktors Ilgonis Leišavnieks iesniedzis atlūgumu.
 
20.mai
Atbildīgie dienesti bez būtiskiem panākumiem turpina cīnīties ar meža ugunsgrēkiem Kandavā un Olainē
 
20.mai
Baltijā vienīgais pasažieru pārvadājumiem izmantotais šaursliežu dzelzceļš savieno Gulbeni un Alūksni, un tam kopš 2014. gada ir noteikts vēsturiskā mantojuma statuss. Bānītis, kā tas tiek dēvēts, joprojām ik dienu ved gan vietējos ļaudis, gan tūristus 33 kilometrus garajā ceļā. Par tā vēsturi, kā arī to, kā Latvijā un Eiropā attīstījās dzelzceļa satiksme, stāsta bijušajā Alūksnes stacijas bagāžas noliktavā ierīkotā mūsdienīgā multimediālā ekspozīcija.
 
19.mai
Olaines novadā svētdienas pēcpusdienā izcēlies meža un kūdras ugunsgrēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.