Reģionos

14:51
AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca "Biolars"" sola sakārtot Zemgalē ar ķīmisko vielu piesārņotās ceļmalas un laukus, un sanācijas darbi varētu izmaksāt līdz 400 000 eiro, šodien preses konferencē informēja Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālās vides pārvaldē.
 
14:00
Igaunijas autobusu pārvadājumu uzņēmums Lux Express šodien atklāja reisus no Rīgas uz Daugavpili un atpakaļ par divreiz zemākām cenām, nekā prasa Latvijas firmas Nordeka un Daugavpils autobusu parks.
 
13:00
Daudziem zināmā atpūtas vieta, Karpu dīķis Kastos Rīgas pievārtē, Mārupes novadā, šogad iegūst jaunu veidolu un saturu – līdztekus tik daudziem iecienītajai makšķerēšanai un aktīvās atpūtas piedāvājumam jau vasaras otrā pusē plašai publikai tiks atvērts labiekārtots kempings Viesītes ar trīs atpūtas mājiņām un semināru zāli ar pirti, ērtiem celiņiem, kas piemēroti arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tualetēm un nojumēm.
 
12:00
Ir īstais brīdis atcerēties, kur tikās draugi leģendārajā seriālā Draugi jeb Friends? Protams, tā bija mājīga kafejnīca ar nepiespiestu atmosfēru, dīvāniņiem, sirsnīgām sarunām un jauku laika pavadīšanu, baudot kopā būšanas prieku. Līdzīga koncepta kafejnīca kopš šā gada sākuma atvērta arī pašā Mārupes centrā – Friends cafe Mārupe.
 
11:00
No šā gada 1. septembra Mārupes vidusskolas oficiālais nosaukums būs Mārupes Valsts ģimnāzija. Par izmaiņām, kas gaidāmas līdz ar statusa maiņu, kā arī par iepriekš paveikto darbu intervija ar skolas direktoru Jāni Lagzdkalnu.
 
10:30
Pirmo reizi Biznesa vēstniecības durvis apmeklētājiem tika vērtas 2018. gada vasarā, un pirmā darbības pusgada laikā aizvadīti jau vairāk nekā 50 pasākumu, no kuriem trīs klasificējami kā lieli pasākumi. Biznesa vēstniecība arī šodien nestāv uz vietas – tā turpina attīstīties un meklēt savu ceļu. Šogad jau otro reizi 1. septembrī noritēs vērienīgs pasākums Citāda skola, kurā visi Latvijas bērni un jaunieši ir aicināti piedalīties pašu spēkiem darinātu vai veidotu produktu tirdziņā.
 
10:00
Līdz ar straujo iedzīvotāju skaita pieaugumu, tostarp lielu jauno ģimeņu ar bērniem īpatsvaru, Mārupes novada pašvaldības lielākais izaicinājums ir nodrošināt izglītības iestāžu pieejamību pirmsskolas un skolas vecuma bērniem.
 
Vakar, 19:52
Līdz pat 17. augustam turpinās skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā. Stādāt gribošos jauniešus patlaban visvairāk meklē darba devēji NVA Aizkraukles, Cēsu, Dobeles, Jūrmalas, Ogres, Siguldas un Valmieras filiālēs.
 
Vakar, 12:50
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā zvejnieka sēta “Vītolnieki” ielūdz uz Vasaras saulgriežu svinībām piektdien, 21. jūnijā no 17.00 līdz rīta gaismai.
 
17.jun
Pēc vilciena Rīga-Lielvārde sadursmes ar automašīnu vilcieni šajā līnijā atsāks kursēt ap plkst.21, pastāstīja AS "Pasažieru vilciens" pārstāvis Egons Ālers.
 
17.jun
Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēka atbilst visām augstākajām ugunsdrošības prasībām, jo vienas nedēļas laikā ir novērsti visi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktie uzlabojumi.
 
16.jun
Šogad būtiski samazinājies nelegālās imigrācijas spiediens uz Latvijas "zaļās" robežas, noskaidrots Valsts robežsardzē.
 
15.jun
Konsultatīvā padome un sabiedriskās organizācijas atbalsta spēļu zāļu slēgšanu Daugavpilī, šonedēļ preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).
 
15.jun
Negaisā, kas 12.jūnijā plosījās Vidzemē, nolūzis Sīmanēnu svētozols, liecina informācija Burtnieku novada pašvaldības mājaslapā.
 
14.jun
Igaunijas Sāremā pašvaldība nolēmusi rīkot konkursu, lai izraudzītos prāmju satiksmes operatoru maršrutam starp Mentu ostu Sāmsalā un Ventspili, vēsta reģionālais laikraksts "Saarte Haal".
 
14.jun
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktie ugunsdrošības uzlabojumi jaunbūvējamajā Ventspils mūzikas vidusskolā un koncertzālē "Latvija" ir veikti, šodien iknedēļas preses konferencē paziņoja Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij ").
 
13.jun
Vakar vakarā pulksten 22:28 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz jūras karstu, kur palīdzība bija nepieciešama kādam cilvēkam, vēsta portāls "liepājniekiem.lv".
 
12.jun
Viens no pirmajiem Krišjāņa Kariņa valdības darbiem bija zibenīgi sadalīt pašvaldībām visu šā gada budžetā noteikto aizdevumu limitu, kas izrādījās jūtami mazāks par pašvaldību aizņemšanās pieprasījumu summu.
 
12.jun
Otrdienas vakarā pamatīgs negaiss plosījies Tukuma pusē. Kamēr meteorologs Toms Bricis norādījis, ka piedzīvotais negaiss bijis īsts "monsts", un Tukuma pusē, iespējams, plosījies arī virpuļviesulis, tikmēr kāda iedzīvotāja sociālajā tīklā facebook publicējusi attēlus, kurus raksturo lakoniski- kad vētra izposta visu kas dzīves laikā sagādāts.
 
12.jun
Par satiksmi atbildīgo Lietuvas, Latvijas un Polijas ministru sapulcēšanās 10. jūnijā Mažeiķos piešķir ticamību tam, ka Lietuva tiešām atjaunos 2008. gadā izjauktās sliedes starp Mažeiķiem un Latvijas robežu.
 
12.jun
Ceturtdien 13. jūnijā plkst. 10:00 uz gājēju tilta pāri Jūrmalas šosejai, virzienā NO Jūrmalas pie Priežciema (pretī Babītei) (14,8. km) VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) un būvnieku pārstāvji iepazīstinās ar šosejas pārbūves projektu: tur paredzētajiem darbiem, tehniskajiem risinājumiem, to izmaksām, kā arī remontdarbu laikā plānotajām izmaiņām satiksmes organizācijā. Pasākumā piedalīsies arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Jūrmalas domes priekšsēdētājs vietnieks Ņikita Ņikiforovs, AS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis un AS A.C.B.uzņēmumu grupas operatīvais vadītājs Armands Sviķis.
 
12.jun
Vakardienas vētras laikā un pēc tās valsts autoceļu tīklā visvairāk kritušo koku bija uz Valmieras šosejas (A3), kur periodā no plkst. 22.42 līdz plkst. 00.21 viens pēc otra krita vairāki koki, kā arī uz Ventspils šosejas (A10), kur arī krita vairāki koki, kuri sabojāja arī ceļa aprīkojumu. Lai atbrīvotu ceļu un atjaunotu satiksmi, notikumu vietās strādāja gan autoceļu uzturētāji – VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Uz Valmieras šosejas gan uzturētāji, gan glābēji vētras sekas likvidēja vairākas stundas, jo stihija neatkāpās un koki krita vairākkārt ilgākā laika periodā.