Reģionos

23.jun
Līgo vakarā ūdens temperatūra Mūsā pie Bauskas un Lielupē pie Mežotnes sasniegusi +29,7 grādus, kas ir jauns rekords Latvijas hidroloģisko novērojumu vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
23.jun
Līgo svētku laikā, no 2021. gada 23. līdz 27. jūnijam, kā arī 19. jūnijā, pārceltajā darbadienā, gaidāmas izmaiņas apmēram 500 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā.
 
22.jun
No Satversmes tiesas (ST) sprieduma, kurā Ozolnieku novada pievienošana Jelgavas novadam atzīta par neatbilstošu Satversmei, patlaban nav praktiska ieguvuma, pauda Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš.
 
22.jun
Pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma, kurā Ilūkstes novada pievienošana Augšdaugavas novadam atzīta par neatbilstošu Satversmei, Saeimai Ilūkstes novadam vajadzētu piešķirt reģionālās attīstības centra statusu, sacīja Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna (LZS).
 
22.jun
Ja nav sava dārza, var doties uz kādu no Latvijas saimniecībām, kurās zemenes, lielogu mellenes, avenes un citas ogas, kā arī dārzeņus var lasīt pats, turklāt par labāku cenu. Kur tās meklēt?
 
22.jun
Pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma, ar kuru par neatbilstošu Satversmei atzīta Ilūkstes novada pievienošanu Augšdaugavas novadam un Ozolnieku novada pievienošana Jelgavas novadam, izmaiņas pašvaldību teritorijās varētu notikt tikai uz nākamajām vietvaru vēlēšanām 2025.gadā, šorīt Latvijas Radio atzina viens no jaunās administratīvi teritoriālās reformas autoriem, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Juris Pūce (AP).
 
21.jun
Pēc administratīvās lietvedības sākšanas pret Valkas novada domi par zaļumballes rīkošanu, pašvaldība atceļ pagastos plānotos Jāņu pasākumus, aģentūrai LETA apstiprināja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (LRA).
 
21.jun
Satversmes tiesa (ST) vienā no lietām par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu (ATR) atzina Ilūkstes novada pievienošanu Augšdaugavas novadam un Ozolnieku novada pievienošana Jelgavas novadam par neatbilstošu Satversmei, aģentūra LETA uzzināja tiesā.
 
21.jun
Kopumā robežsargi konstatējuši jau 248 personas, kuras uzrādīja viltotus vai tādus Covid-19 testus, kas neatbilst Valsts robežsardzes rīcībā esošajiem paraugiem.
 
21.jun
Visvairāk savvaļas orhideju vienuviet var apskatīt Engures orhideju takā.
 
21.jun
No 1.jūlija vairākās pašvaldībās samazināsies siltumenerģijas tarifs, ko, piemēram, vasaras mēnešos izmanto ūdens uzsildīšanai, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
 
20.jun
Latvijā sākusies zemeņu sezona. Beidzot tās sākušas sārtoties ne tikai siltumnīcā, bet arī dobēs. Pilsētnieki, kuriem nav pašiem savu dārzu ar zemeņu vagām un kuri vēlas mieloties ar tikko noplūktām svaigām ogām, dodas pie saimniekiem, kas piedāvā iespēju pašiem salasīt ogas.
 
19.jun
Ar peoniju selekciju Eiropā nodarbojušies galvenokārt franču, angļu un holandiešu selekcionāri. Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī dārza peoniju kolekcijā atrodas vairāk nekā 140 šķirnes, no kurām 16 ir lietuviešu selekcijas šķirnes.
 
19.jun
Latvijā turpinās vakcinācija pret Covid-19. Līdz 18. jūnijam vakcinācijas procesā tika izlietotas 1 374 735 devas. Poti pret Covid-19, pēc vakardienas, 18. jūnija datiem, saņēmuši aptuveni 30% iedzīvotāju, vēsta Nacionālā veselības dienesta dati.
 
17.jun
Jūnija sākumā kādā veikalā Jēkabpilī konstatēts, ka zeltlietu pielakošanas laikā zelta izstrādājumi apmainīti pret pakaļdarinājumiem, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.
 
17.jun
No šodienas būvdarbu posmā uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) starp Turaidu un Siguldu sāk darboties vēl viens luksoforu posms Siguldas nogāzē (11,6.–12,5. km), kas pēc skaita ir trešais, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".
 
15.jun
“Šo tūrisma objektu Talsu novadā varētu raksturot kā vietu, kur daudzām sievietēm ''šīberis aiziet ciet””, tā par Gundegas Skudriņas jaunās Nepieradinātās naktmītnes vietu izteicās BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs.
 
15.jun
Iedzīvotāji varēs rosināt novada teritorijas pievienošanu citai pašvaldībai, paredz Ministru kabineta šodien pieņemtie grozījumi Administratīvā centra, ciema vai pilsētas statusa maiņas, kā arī administratīvās teritorijas, novada teritoriālā iedalījuma un ciemu robežu noteikšanas, grozīšanas un aktualizēšanas noteikumos.
 
13.jun
15. jūnijā, savu 2021.gada sezonu sāks Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs", piedāvājot ventspilniekiem un pilsētas viesiem baudīt ostas skatus no Apvedtilta līdz pat ostas vārtiem.
 
12.jun
Valmieras drāmas teātrī sestdien īstenotajā pilotprojektā drošai kultūras pasākuma apmeklēšanai atsevišķos gadījumos konstatētas tehniskas problēmas, kad sistēma nav atzinusi Covid-19 sertifikātu par derīgu, aģentūrai LETA pastāstīja teātra pārstāve Marta Cekule.
 
12.jun
Veselības inspekcija 7. un 8. jūnijā valsts monitoringa ietvaros veica peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās.
 
12.jun
Kuldīgas slimnīca izsludinājusi vakanci galvenā ārsta amatam uz nenoteiktu laiku. Tiek solīts darbs mūsdienīgā iestādē un profesionālā komandā, stabils atalgojums (sākot no 2800 eiro par slodzi), kā arī profesionālo prasmju pilnveidošanas iespējas. Valsts prezidents šogad uz papīra algā saņem 5960 eiro.