Reģionos

14:02
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu, kura, maldinot transportlīdzekļa vadītāju par alkohola koncentrācijas līmeni, pieprasīja kukuli.
 
13:15
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde pieņēmusi lēmumu par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu saistībā ar, iespējams, Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa organizēto publisko pasākumu, jaunā gājēju tilta pār Ogres upi, atklāšanas ceremoniju. Būvniecības informācijas sistēmas dati liecina, ka tilts vēl nav nodots ekspluatācijā.
 
Vakar, 18:46
Lai mēģinātu panākt Latgales iedzīvotāju aktīvāku vakcinēšanos pret Covid-19, plānots izmantot arī mobilos busiņus, otrdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.
 
Vakar, 17:01
Jūrmalā šovasar būs par vienu oficiālu peldvietu vairāk, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.
 
Vakar, 12:58
Šodien Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā elektroniski reģistrēties dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā var sākt skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē un Vidzemē.
 
Vakar, 11:00
Autovadītājiem daudzās Latvijas vietās jārēķinās ar virkni remontdarbu dēļ ieviestu satiksmes ierobežojumu, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi".
 
Vakar, 0:00
Gaidāmās pašvaldību vēlēšanas nav tādas, kā parasti: tās nenotiek Rīgā, kur pašreizējā dome tika ievēlēta pirms termiņa, pagājušajā gadā.
 
15.mai
No visām Latvijas pašvaldībām vislielākais Covid-19 saslimšanas gadījumu īpatsvars pret iedzīvotāju skaitu līdz šim reģistrēts Aknīstes novadā, apkopotie dati par laika periodu līdz 14.maijam.
 
13.mai
aeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja Valsts prezidenta Egila Levita Saeimā iesniegto "Latviešu vēsturisko zemju likuma" projektu, kura mērķis esot stiprināt iedzīvotāju identitāti un piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm - Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei.
 
13.mai
Saeima ceturtdien, 13.maijā, pieņēma likumu, kas paredz atlaist Dundagas novada domi un iecelt pagaidu administrāciju.
 
13.mai
Pašlaik trīs neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcās ierobežota atsevišķu pakalpojumu pieejamība, liecina valdības sēdei iesniegtā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra prezentācija.
 
13.mai
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā pārbaudīs aizdomas par iespējamu dienesta jeb dokumentu viltošanu Ķekavas novada pašvaldībā.
 
13.mai
Šonakt Salaspils novadā, nesavaldot automašīnu "Ferrari 458", ceļu satiksmes negadījumā gājuši bojā divi cilvēki, informēja Valsts policijā.
 
13.mai
SIA “Izglītības un attīstības centrs Universum” valdes priekšsēdētājs, “Universum” mūzikas un mākslas pamatskolas direktors Andis Apsītis ar skolu dibināšanu un to darba organizēšanu nodarbojas jau desmito gadu. Viņš viens no pirmajiem pirmsskolu un pamatskolu programmās sāka ieviest Montesori metodes, kā arī izglītības sistēmā integrēja kristīgo vērtību apguvi. Gan pats ir dibinājis un organizējis darbu privātajās skolās, gan arī sadarbojies ar citiem juridiskiem subjektiem, tostarp pašvaldībām. Pirmo negatīvo pieredzi guvis šā gada pavasarī, sadarbojoties ar Ogres pašvaldību Krapes skolas darbības atjaunošanā. Domstarpības ar novada domi un tās priekšsēdētāju Egilu Helmani noslēdzās ar līguma laušanu un administratīvo tiesvedību. Pirmā tiesas sēde nozīmētā šā gada 4. augustā.
 
13.mai
„Ķemeru purvu teritorijā padomju gados bija valsts medību paraugsaimniecība, kur medīja valdība un diplomāti. Atjaunojoties brīvvalstij, tā pajuka, šī teritorija palika neapmedīta, un tādai tai vajadzēja saglabāties arī tad, kad tika veidots Ķemeru nacionālais parks (ĶNP). Sākotnēji tā arī bija – bez medībām. Bet visiem tik ļoti gribējās te medīt... Saimnieki bija vietējie, bet kolektīvos liela daļa bija Rīgas kungi, vajadzīgie cilvēki no ministrijām, no valdības un Saeimas,” stāsta Andis Liepa, Ķemeru nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētājs. Ar viņu šodien intervija.
 
12.mai
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) trešdienas pievakarē ziņoja par ugunsnelaimi Grobiņā, kur dega dzīvojamā māja un garāžas.
 
12.mai
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 9. maijā, Daugavpils novadā Valsts policijas amatpersonas apturēja kādu 27 gadus vecu autovadītāju, kurš pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu par 100 km/h, proti, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, viņš traucās ar 190 km/h.
 
12.mai
Pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 9.maijā braucis ar autobusu Dobele - Rīga, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
12.mai
Patlaban dažādos kriminālprocesos iesaistīti vismaz trīs no Jēkabpils domes deputātiem, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.
 
12.mai
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā Jēkabpils pašvaldības deputātam piederošā būvniecības uzņēmumā, pavēstīja VID.
 
11.mai
Piektdien, 14.maijā, notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 Rēzeknes novada Maltā. Uz izbraukuma vakcināciju īpaši tiek aicināti pieteikties seniori un iedzīvotāji, kam pašu spēkiem nav iespējas nokļūt līdz tuvākajam liela mēroga vakcinācijas centram Rēzeknē vai Daugavpilī.
 
11.mai
Pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 3.maijā braucis ar autobusu Rīga - Ventspils, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).