Reģionos

Vakar, 13:02
Lai gan gripas saslimstība valsts mērogā samazinās, Gulbenē, Rīgā un Jēkabpilī intensitāte pieaugusi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūto augšējo elpceļu infekciju monitoringa pārskats.
 
Vakar, 12:22
Labklājības ministre Ramona Petraviča pieteikusi reformu valsts sociālās aprūpes centros, piedāvājot sabiedriskajai apspriešanai divu centru apvienošanas projektu. Valsts sociālās aprūpes centros neapšaubāmi reforma ir nepieciešama, taču piesardzīgus dara argumentācija, kādu ministrija un labklājības ministre kā politiķe izmanto, lai paskaidrotu, kāpēc jau jūlijā jāapvieno divi lieli centri, kuru sastāvā strādā virkne mazu aprūpes centru jeb pansionātu.
 
Vakar, 9:52
Veselības ministrija no amata atsaukusi Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu, jo konstatējusi viņas darbībā būtiskus pārkāpumus. Veselības ministre Ilze Viņķele norīkojusi veikt pārbaudes arī citās slimnīcās, kurās valsts ir kapitāldaļu turētāja.
 
19.feb
Labklājības ministrija ar šī gada 1.jūliju rosina reorganizēt valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) "Vidzeme", pievienojot to centram "Zemgale".
 
19.feb
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. februāra plkst. 6.30 līdz 19. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 36 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet vēl septiņi izsaukumi bija maldinājumi.
 
18.feb
Šī gada 18.-26. janvārī Diseldorfā notika kārtējā izstāde „Boat Show Düsseldorf” – viens no vērienīgākajiem nozares pasākumiem pasaulē. Šajā izstādē var atrast visu no kajaka līdz superjahtai, kā arī iegūt informāciju par jahtu ostām un pakalpojumiem, ko tās piedāvā jūrasbraucējiem.
 
18.feb
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17. februāra plkst. 6.30 līdz 18. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 122 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 93 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.
 
17.feb
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien saņēmis 54 izsaukumus par spēcīgā vēja nolauztiem kokiem vai bojātām konstrukcijām, informēja VUGD.
 
17.feb
Tukuma apkārtnē uz kukurūzas lauka, kas atrodas netālu no autoceļa, barojas vairāk nekā 1000 ziemeļu gulbju, liecina informācija dabas novērojumu portālā "dabasdati.lv".
 
17.feb
Spēcīgais vējš, kas šodien šķērso valsts teritoriju, lielākos elektrotīkla bojājumus izraisījis Zemgalē. Ap plkst. 12 elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 3000 AS "Sadales tīkls" klientu visā Latvijā un uzņēmums strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk. Klienti par elektroapgādes traucējumiem tiek informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību un informācija par reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem ir redzama mājas lapā sadalestikls.lv esošajā Digitālajā kartē. AS "Sadales tīkls" aicina elektrolīniju tuvumā ievērot elektrodrošības pasākumus un par bīstamām situācijām informēt, zvanot uz bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.
 
17.feb
Eiropas Padomes pašvaldību lietu eksperti konstatējuši pārkāpumus administratīvi teritoriālās reformas procesā un grasās tos iekļaut galīgajā pārskata ziņojumā, kas tiks apstiprināts martā. Tikmēr reforma turpina savu gaitu Saeimā, un to, cik ļoti samocīta ir ministrijas uzzīmētā karte, uzskatāmi parādīja pēdējā komisijas sēde, kurā pateikts konceptuāls jā Sēlijas novada izveidei.
 
14.feb
Mazumtirgotājs "Rimi Latvia" noraida Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (VL-TB/LNNK) apgalvojumus un pārmetumus par ieceri izbūvēt veikalu Ogres komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietā, pastāstīja "Rimi Latvia" mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte.
 
14.feb
Medemciema iedzīvotājos sašutumu un neizpratni ir radījis satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) publicētais ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter", kas pašlaik jau ir izdzēsts, informēja Medemciema iedzīvotāju protesta akcijas darba grupa.
 
14.feb
Šodien, Svētā Valentīna dienā, vairākas pašvaldības nodrošinās bezmaksas svinīgas laulību reģistrācijas.
 
12.feb
Valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas Valsts meži" (LVM) speciālists meža inventarizācijā Taudejāņu mežā netālu no Rēzeknes atklājis šķietami izzudušu, retu sēni - Toverīšu sarkosomu, liecina informācija LVM mājaslapā.
 
11.feb
Jūrmalas dome neplāno atcelt izsludināto Raiņa un Aspazijas vasarnīcas jeb "Pēperkoku namiņu" izsoli, taču norāda, ka tajā var piedalīties ikviens interesents - tostarp Jūrmalas aizsardzības biedrība.
 
10.feb
Vētras dēļ nav traucēta Ventspils un Liepājas ostu darbība, aģentūrai LETA apstiprināja ostu pārstāvji.
 
10.feb
Saistībā ar stiprā vēja postījumiem svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 12 izsaukumus.
 
8.feb
No 7. līdz 9. februārim Jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti ielūkoties pārsteidzošajā un gaistošajā ledus pasaulē Baltijā vērienīgākajā ziemas notikumā - Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā.
 
7.feb
Šodien Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā deputāti neatkāpās no sākotnējās ieceres un nobalsoja pret Ikšķiles novada patstāvības saglabāšanu.
 
7.feb
Šodien Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā deputāti nolēma apvienot Ventspils pilsētu un Ventspils novadu,
 
7.feb
Lai stimulētu bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, Veselības ministrija (VM) rosina izsniegt kompensācijas zobārstiem, kuri izvēlas strādāt reģionos, pavēstīja ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.