Reģionos

5:30
„Prezidents neatbildēja. Viņa vietā atbildēja prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis. Prezidents jau parasti atbild bērniem... par kokiem, piemēram. Atbildē izlasījām, ka tā nu tas ir, bet ko nu tur vairs...” – par cīņu pret administratīvi teritoriālās reformas absurdiem, uzdodot jautājumus arī Valsts prezidentam Egilam Levitam, stāsta Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Latvijas Reģionu apvienība), kurš vada novada domi kopš 2001.gada.
 
Vakar, 21:42
Arī Rundāles novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, vērsusies Satversmes tiesā (ST) saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.
 
Vakar, 15:13
Pēc skolotājas saslimšanas ar Covid-19 karantīna noteikta divām Daugavpils 3.vidusskolas klasēm, bet attālināti kādu laiku mācīsies vēl divas klases, apstiprināja izglītības iestādes direktors Vitālijs Azarevičs.
 
20.sep
19.septembrī plkst 13. Jūrkalnes Ugunspļavā sāksies aizraujošs notikums visai ģimenei - "Ābolu balle rudens saulgriežos".
 
20.sep
Valmieras vārdu pēdējā laikā skandē daudzi. Gandrīz vienmēr labā nozīmē. Ja tiek runāts par Latvijas reģionālo centru veiksmes stāstiem, bet kaut kādu iemeslu dēļ negribas piesaukt Ventspili, tad visbiežāk piemin Valmieru (arī Smilteni).
 
17.sep
Pagājušajā diennaktī atklātie kopumā astoņi Covid-19 pacienti reģistrēti Rīgā, Jūrmalā un Jēkabpilī, kā arī Krāslavas un Siguldas novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.
 
17.sep
Liepājas pirmsākumi meklējami 13. gadsimtā, kad starp ezeru un jūru, vietā, kur tecēja Līvas upe, izveidojās Līvas ciems. Pirmo reizi rakstos Līvas ciema vārds ierakstīts 1253. gada 4. aprīlī. Šobrīd Liepāja ir moderna pilsēta, kurā godā pagātni un domā par nākotni.
 
17.sep
Intervija ar Liepājas Universitātes rektori Daci Marku (D. M.) un Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētāju Zandu Gūtmani (Z. G.).
 
17.sep
Pirmā valsts dibinātā profesionālā izglītības iestāde Latvijā ir Rīgas Valsts tehnikums, kurš dibināts 1919. gadā. Gadu vēlāk, apvienojot tehnisko skolu un komercskolu, ir izveidots tagadējais Profesionālās izglītības kompetenču centrs “Liepājas Valsts tehnikums”. Par vēsturi un jaunajām profesionālās izglītības programmām saruna ar Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) direktoru Agri Rupertu (A. R. ) un direktora vietnieci Ilzi Kupši (I. K. ).
 
17.sep
Par Covid-19 krīzes pārvarēšanu, Liepājas teātri un ostu intervija ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti.
 
17.sep
Mūsdienu patērētāju sabiedrība rada nepiedodami daudz atkritumu, sākot no daudzkrāsainajiem un daudzkārtainajiem iepakojumiem, PET pudelēm un plastmasas maisiņiem, līdz nopirktai, bet neapēstai pārtikai, tekstila izstrādājumiem un apaviem, kas ne vienmēr tiek novalkāti, bet gan tīri labā stāvoklī izmesti konteinerā. Vielas nezūdamības likumu neviens nav atcēlis, un uz zemes nav melnā cauruma – tās lietas nepazūd bez pēdām, bet nonāk atkritumu noglabāšanas poligonos.
 
16.sep
Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka no 2. oktobra uz laiku pārtrauc lidojumus no Rīgas uz Liepāju. Lidojumi starp abām pilsētām šobrīd pārtraukti līdz 24. oktobrim.
 
16.sep
Ventspils sevi ir pozicionējusi kā ģimenei draudzīgu pašvaldību. Lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem, pašvaldība izmanto dažādus atbalsta instrumentus, tostarp kopš 2014. gada Ventspils pilsētas Sociālais dienests piedāvā ģimenes asistenta pakalpojumus.
 
15.sep
11.Septembrī pulksten 22:53 Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirknis saņēma informāciju, ka no daudzdzīvokļu mājas 3. stāva ir izlēkusi 1988.gadā dzimusi sieviete, informē Valsts policijas Vecākā speciāliste Lāsma Kursīte
 
15.sep
Plānošanas pakļaušana Eiropas Savienības (ES) finansējuma pieejamībai ir cēlonis tam, ka kanalizācijas sistēmu plānošana ir kļuvusi fragmentāra, komentējot Valsts kontroles (VK) revīziju notekūdeņu apsaimniekošanas jomā pašvaldībās, aģentūrai LETA pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece vides aizsardzības jautājumos Sandra Bērziņa.
 
14.sep
Pilsētā pieaugot Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitam, Daugavpilī plāno ierobežot viesošanos sociālās aprūpes centros, apliecināja pilsētas mērs Igors Prelatovs ("Mūsu partija").
 
14.sep
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs septembra sākumā izbeidzis kriminālprocesu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS/LZP), uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un uzņēmēja meitu par iespējamu kukuļošanu saistībā ar dzīvokļa saņemšanu bezatlīdzības lietošanā.
 
14.sep
Pirms nepilna gada Rīgas dome un Pierīgas pašvaldību apvienība parakstīja sadarbības memorandu “Par Rīgas metropoles areāla sadarbības ietvara izveidi”, taču jau februārī bija skaidrs, ka sadarbība beigsies, tā arī nesākusies. Varas maiņa Rīgā ļauj cerēt, ka galvaspilsēta atteiksies no līdzšinējās feodālās centrēšanās tikai uz sevi, jo iemeslu, kādēļ nepieciešama sadarbība starp Rīgu un Pierīgu, ir daudz.
 
12.sep
 Ar moto "Ražas laiks - kāzu laiks" Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Alūksnes novadā 12.septembrī no plkst.11 svinēs tradicionālos Pļaujas svētkus.
 
12.sep
Pārventas parkā Kuldīgā šodien notiks Kulturālo kartupeļu novākšanas svētki un jauna vides objekta atklāšana.
 
10.sep
Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents ("Vienoti novadam") neesot informēts par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajām procesuālajām darbībām pašvaldībā.
 
10.sep
Dubultos šodien plkst.14 tiks atklāts latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai veltīts piemineklis, informē Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Zane Leite.