Reģionos

Vakar, 15:48
Šajā nedēļas nogalē "AJ Power Recycling" noslēgs ikgadējo vides akciju "Dod riepām otru dzīvi", kuras laikā iedzīvotāji aicināti bez maksas nodot četras nolietotās vieglo automašīnu riepas no vienas mājsaimniecības vai automašīnas. Līdz šim trīs nedēļas nogalēs ir savāktas vairāk nekā 60 tonnas riepu sešās Latvijas pilsētās. 4.jūlijā četras riepas bez maksas būs iespējams nodot Rīgā, Atlasa ielā 4 un Olainē, Zemgales ielā 36.
 
3.jūl
Pabeigti būvdarbi valsts reģionālā autoceļa Kalnciems-Kūdra (P101) posmā no 0,075.-11,51. kilometram.
 
3.jūl
Ceturtdien Bauskā kāds pusaudzis uz velosipēda guvis traumas, nokrītot no piecus metrus augstas kraujas, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.
 
2.jūl
Latvijas Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) uzņēmusies iebilst pret to, ka Covid-19 seku mazināšanai aizlienētos vairāk nekā četrus miljardus eiro palaist apritē uzņēmusies tikai un vienīgi Latvijas valdība bez pašvaldību līdzdalības.
 
2.jūl
Ārzemnieki ik gadu Latvijā iegādājas īpašumus kopumā par vairākiem simtiem miljonu eiro, pērkot dzīvokļus, mājas, apbūves gabalus, pat neapdzīvojamas telpas. Neskatoties uz ierobežojumiem, ārvalstnieki atrod iespēju tikt arī pie lauksaimniecības zemēm Latvijā. Pēc Neatkarīgās aplēsēm, pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu fiziskajām personām piederošās lauku zemju platības dubultojušās. Ja Latvijai nāksies atcelt esošos ierobežojumus, kā to pieprasa Eiropas Savienības tiesa, pašmāju zemnieks, iespējams, drīz vairs nebūs saimnieks savā zemē, bet būs spiests nomāt zemi no ārzemnieka.
 
1.jūl
Kādas privātmājas sienā Vidzemē atrasti reti un vērtīgi bijušās PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) dokumenti, ziņo sabiedrisko mediju portāls "lsm.lv".
 
1.jūl
Arī Ikšķiles novada dome vērsīsies Satversmes tiesā, iebilstot pret tā iekļaušanu Ogres novadā pēc administratīvi teritoriālās reformas, informēja pašvaldības pārstāve Inga Šulca.
 
1.jūl
Par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidējošo pilsētu uz gadu kļuvusi Jūrmala.
 
29.jun
Ugunsgrēku Olaines ķīmiskās rūpnīcas "Biolars" Krāsu un emalju ražošanas cehā ir izdevies lokalizēt, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
28.jun
Liepājas unikalitāte slēpjas koka arhitektūrā un sarkano ķieģeļu celtnēs. Tik plaša un labi saglabājusies koka arhitektūra nav nevienā citā Latvijas pilsētā
 
27.jun
Lielai daļai Auces un tuvākās apkaimes iedzīvotāju iepirkšanās tuvajā Lietuvas pilsētā Naujoji Akmenē ir regulāra ikdienas sastāvdaļa. Lai arī Aucē ir gana daudz pārtikas veikali, arī degvielas uzpildes stacija, tomēr izvēle ir par labu Lietuvai. Kāpēc? Atbilde, domājams, visiem zināma – kaimiņos ir lētāk. Neatkarīgā nolēma veikt nelielu eksperimentu – vai patiesi ietaupījums ir tik būtisks, lai vismaz reizi nedēļā mērotu ceļu uz Lietuvu.
 
26.jun
Cēsu pils dienvidu tornī, apsekojot vairākus gadsimtus nepieejamo vītņu kāpņu telpu, uz kāda akmens atrasts unikāls 16.gadsimta otrajā pusē ieskrāpēts uzrakst, kas ir senākais un kultūrvēsturiskā ziņā nozīmīgākais akmens virsmā iegrieztais vēstījums, kas saglabājies Cēsu pilī, informēja Cēsu muzeja Viduslaiku pils nodaļas vadītājs Gundars Kalniņš.
 
26.jun
Ilgstoši pieturoties augstai gaisa temperatūrai, ir uzkarsuši arī melnie autoceļu segumi un to atsevišķos posmos veidojas svīduma vietas, kuras var būt slidenas. VAS Latvijas autoceļu uzturētājs uzrauga situāciju uz valsts autoceļiem un veic svīdumu vietu apstrādi, tās vienmērīgi kaisot ar smilti vai sīkām šķembām, tādējādi uzlabojot satiksmes drošību. Nepieciešamības gadījumā darbs tiek veikts atkārtoti.
 
26.jun
Kreisais pagrieziens no Rīgas uz Medemciemu satiksmes drošības nolūkos var saglabāties tikai kā pagaidu risinājums, nevis patstāvīgi, informēja satiksmes drošības speciālists Oskars Irbītis.
 
25.jun
Šodien līdz plkst.15 elektrības atslēguma dēļ, iebraucot Jūrmalā, Priedaines caurlaižu postenī, nevar iegādāties caurlaides, informē Jūrmalas dome.
 
23.jun
Jūrmalas pilsētas domes sēdē, apstiprinot pašvaldības budžeta grozījumus, Covid-19 krīzes dēļ nenotikušo kultūras pasākumu finansējumu novirzīja trotuāru remontiem. Finansējumu 333 tūkstošu apmērā ieguldīs gājēju celiņu atjaunošanā un ceļa zīmju nomaiņā.
 
21.jun
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija Rucavas novada Papes Ķoņu ciemā zvejnieka sēta "Vītolnieki" ielūdz uz Vasaras saulgriežu svinībām svētdien, 21.jūnijā no 17.00 līdz pusnaktij. Arī šogad rucavnieki gaidīs svinēt gribētājus ar dažādām jestrām izdarībām - izdziedāšanu un aplīgošanu, vakarēšanu pie ugunskura, īpašo goda mielastu, lāpu gājienu un saules pavadīšanu jūrā -, lai kopīgi sagaidītu gada īsāko nakti.
 
20.jun
Piektdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki no ūdenstilpes Jēkabpilī izcēluši noslīkušu cilvēku, aģentūra LETA noskaidroja VUGD.
 
19.jun
Carnikavas novada Ummja ezerā jau no 1.jūnija, sargājot retu un īpaši aizsargājamu ūdens augu Dortmaņa lobēliju, noteikts peldēšanās aizliegums, kas būs spēkā līdz 15.augustam. Lai gan rit vien trešā sezonālā peldēšanās lieguma nedēļa, ezera teritorijā jau patvaļīgi bojātas un saplēstas gandrīz visas no 16 Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) uzstādītajām informatīvajām zīmēm, kas vēstī par aizliegumu. Ezerā vēl joprojām peldas cilvēki, neievērojot sezonas aizliegumu atrasties Ummja ezerā.
 
19.jun
Mūsu kaislība ir rotas. Tās iztēloties, radīt ideju par rotu, to realizēt un dalīties ar jums. Katra rota ir kā daļiņa no mūsu pasaules, kurā katram ir iespēja ieskatīties.
 
19.jun
…mirkli apstājies, un aplūko Latvijas dabu sev apkārt…, mēs esam izveidojuši Dabas gardumu māju, lai Tu, gardēdi, baudītāj un veselīgā dzīvesveida piekritēj vari šo Latvijas dabu arī sagaršot... katram auglim un odziņai piešķiram īpašu garšu… īstu Latvijas dabas garšu...
 
19.jun
Mārupes pamatskolas jaunā korpusa būvniecība, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pārbūve un Jaunmārupes bērnudārza celtniecība ieies vēsturē ar jaunu pieeju sabiedrisko ēku projektēšanā un būvniecībā Mārupes novadā. Projekti tapuši būvniecības informācijas modulēšanas vidē (BIM), kas dod iespēju daudz ātrāk un kvalitatīvāk sagatavot būvprojektu. Pagaidām šāda pieeja projektēšanai ir pašvaldības iniciatīva, bet plānots, ka ar 2026. gadu projektēšana BIM vidē būs obligāta visu pašvaldības un valsts objektu būvniecībai.