Reģionos

13.aug
Dubultu Kultūras un izglītības centrā, kas patlaban tiek nodots ekspluatācijā, krītot no augstuma, gājis bojā objekta būvdarbiem piesaistītā apakšuzņēmuma SIA "Eigers Vertex" darbinieks.
 
13.aug
Kā liecina informācija sociālajā tīklā facebook, tad dažus Rīgas mikrorajona Imantas iedzīvotājus pārsteidzis tur atrastais kukainis.
 
13.aug
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti, vasaras vidū vērtējot potenciālo graudu ražu, prognozēs bija visai skeptiski – šā gada raža būs mazāka nekā pērn. Vācot ražu zemnieki to redz savām acīm – vietām saimniecībās rudzu kopievākums ir uz pusi mazāks nekā pērn, mieži nav novākti pat ne uz pusi tik daudz, cik pērn, kviešu raža par 30 procentiem mazāka, savukārt ienākumi no rapšu lauka – par trešdaļu mazāki nekā pērn.
 
13.aug
Trīs gadu laikā, kopš darbojas Latvijas Zemes fonds, tas iznomājis 332 īpašumus 5768 hektāru platībā, bet lauksaimnieciskajā ražošanā atgriezis 224 hektārus. Visvairāk darījumu bijis Zemgalē, bet vismazāk – Latgalē.
 
13.aug
Šodien Ventspils novada Stiklu ciematā atgriezīsies iepriekš Valdgales purva un meža ugunsgrēka dēļ evakuētie Stiklu bērnunama audzēkņi.
 
13.aug
Ja Laimes muzejs tiktu atklāts Rīgā, tad miljoni grieztos aumaļām. Indrā Laimes muzejs ir un daudz kas izdarīts pašu spēkiem, līdzekļus taupot, nevis tērējot. Krāslavas novada Indrā, Latvijas un Baltkrievijas pierobežā, cilvēki ir laimīgi, darot paši, nevis izlietojot svešu naudu.
 
13.aug
«Uzmanību! Bīstami! Zemes nogruvumi!» Liepājas pašvaldība trīs ar pusi kilometru garā joslā gar jūras stāvkrastu izvietos šādas brīdinājuma zīmes dažādās valodās. Bet koka krusts – vietā, kur gāja bojā desmitgadīgais puika, pagaidām paliek tā pamanāmākā zīme.
 
12.aug
Ugunsbīstamība Latvijas mežos joprojām ir augsta, neraugoties uz nokrišņiem daudzviet valsts teritorijā, teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.
 
12.aug
Aizvadītājā diennaktī kāds 27 gadus vecs vīrietis Latgales reģionā guvis ķīmiskos apdegumus, ko izraisījusi saskarsme ar latvāni, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).
 
12.aug
Siguldas kamaniņu un bobsleja trases atsevišķas virāžas ir iespējams pārbūvēt, lai tās būtu piemērotas četrvietīgajām bobsleja kamanām un līdz ar to atbilstu olimpisko spēļu vajadzībām. To šonedēļ vizītes laikā Siguldā apstiprinājuši inženieri - projektētāji no Vācijas, svētdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
 
12.aug
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) svētdien līdz plkst.19.45 saņēmis 25 izsaukumus saistībā ar vēja radītiem postījumiem, informēja dienestā.
 
12.aug
Šodien, 12.augustā, kad Latvijas teritoriju šķērso negaiss un spēcīgs vējš, AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus ievērot elektrodrošības noteikumus - būt uzmanīgiem elektroapgādes infrastruktūras tuvumā un ievērot elektroierīču drošas lietošanas noteikumus.
 
12.aug
Naktī atsevišķos valsts rajonos gaidāmas stipras pērkona lietusgāzes. Lietus vietām līs arī nākamās nedēļas pirmajā dienā, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
 
12.aug
Šodien plkst. 15:17 reģistrēts tehnoloģisks traucējums vidējā sprieguma 20 kV (kilovoltu) elektrotīklā, ietekmējot aptuveni 2 500 klientu elektroapgādi Talsos un Talsu novadā, informē AS "Sadales tīkls".
 
12.aug
Ceturtdien, 9.augustā, kāds vērīgs iedzīvotājs pamanījis, ka viena pati pa ielu agrā rīta stundā pastaigājas aptuveni trīs gadus veca meitene.
 
12.aug
11. augustā, tieši simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, visā Latvijā un pasaulē pakalnos, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās notika zaļumballes. Kā mikroblogošanas vietnē twitter vēsta kāds aculiecinieks, tad, diemžēl, Saulkrastu estrādē pēc notikušā pasākuma redzams ne pārāk estētisks skats.
 
12.aug
No 12. līdz 15. augustam Aglonā notiks Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki un ir gaidāma intensīva transporta un gājēju satiksme Aglonas virzienā.
 
10.aug
Veselības inspekcija informē, ka pēc 6. un 7. augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm oficiālajās peldvietās ir noteikts aizliegums peldēties Šūņu ezera peldvietā, Daugavpilī, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts. Arī zilaļģu masveida savairošanās oficiālajās peldvietās nav novērota.
 
10.aug
Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā Saldus novada SIA "Druvas Unguri" līdz šim likvidētas 6775 cūkas, pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
 
10.aug
Zemesgabalu potenciālajam olimpiskajam ciematam Siguldā pašvaldība pirks no pilsētas Evaņģēliski luteriskās draudzes, informēja Siguldas novada pašvaldībā.
 
10.aug
Sestdien 11. augustā Salacgrīvas svētku laikā īslaicīgi no plkst. 9:30 līdz plkst. 9:40 un no plkst. 17:00 līdz plkst. 17:10 tiks slēgta satiksme uz Tallinas šosejas (A1) uz tilta pār Salacu Salacgrīvā.
 
10.aug
Lai ugunsgrēku Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura purvā varētu nodzēst ātrāk, papildspēkus varēja piesaistīt agrāk, pauda Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis ("Mazsalacas novadam").