Reģionos

5.mai
Valsts vides dienests (VVD) aprēķinājis, ka naftas produktu piesārņojums Iecavas upē videi nodarījis zaudējumus 2262 eiro vērtībā, informēja VVD.
 
5.mai
Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos, Ropažu novadā, kopumā reģistrēti 44 ar Covid-19 saslimušie, skaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).
 
5.mai
Pēc mēneša, 5.jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību, informē Centrālā vēlēšanu komisija.
 
5.mai
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) maijā dosies 43 izbraukumos, informēja VADC.
 
5.mai
Upēs, kurās pirmdien un otrdien ūdens līmenis cēlās visstraujāk, tas vairs būtiski nepaaugstinās vai pat sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.
 
4.mai
Daugavpilī Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā notiks svētku dievkalpojums, zalvju šaušana un labvēlīgos laika apstākļos arī gaisa kuģu pārlidojums, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
 
4.mai
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā - 4.maijā Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti" rīko svētku koncertus Latvijas novados - Alojā, Aucē, Ludzā, Lonē un Rojā.
 
4.mai
Šodien Latvija atzīmē Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Iepriekšējos gados šajā dienā tika svinēti Baltā galdauta svētki. Šogad, tāpat kā pērn, epidemiloģiskās situācijas dēļ, baltā galdauta svētkus drīkst svinēt vien ģimenes lokā. Taču šodien, ja vien laika apstākļi atļauj, var doties izbraucienā ar velosipēdu vai pastaigā ar kājām, izbraucot vai izstaigājot Latvijas kontūru savā pilsētā vai novadā. Neatkarīgā apkopojusi 10 šādus maršrutus Latvijā un ārpus tās.
 
4.mai
Ar »Vakara Ziņām« sazinājās Salaspils uzņēmēju biedrības vadītājs Miks Balodis, paužot bažas par to, kas notiek (vai, precīzāk sakot – nenotiek) ar Salaspils kodolreaktoru, un to, kas sagaida Salaspili. «Mēs kā novads nejūtam nekādu ieguvumu no tā, ka mūsu teritorijā ir šāds objekts, kas rada gan potenciālus veselības apdraudējumus, gan itin nemaz nepalīdz attīstīt uzņēmējdarbību un infrastruktūru. Tajā pašā laikā redzam, ka ir politiskās gribas trūkums atrisināt šo jautājumu,» strikti norāda Balodis.
 
3.mai
Mežs glabā daudz vērtīgu vēstures liecību, par to ikdienā pārliecinās AS “Latvijas valsts meži” (LVM) darbinieki, kuri, plānojot meža darbus, nereti atklāj ne vien dabas vērtības, bet arī kultūrvēsturisko mantojumu. Vairākas desmitgades senu vēstures liecību – dzelzceļa joslas robežstabiņu – netālu no Lubes uzgāja LVM Ziemeļkurzemes reģiona plānotājs Ingus Blumbergs.
 
2.mai
Ar Ogres mēra Egila Helmaņa (Nacionālā apvienība) un viņa protežē Mārča Zaneripa svētību Krapes skolā esot notikusi neatļauta pulcēšanās, pārkāpjot Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 noteiktos aizliegumus saistībā ar pandēmiju, liecina Valsts policijā iesniegtie dokumenti.
 
1.mai
Siguldas novada pašvaldība ar Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu (NVD) slēdz līgumu par C līmeņa vakcinācijas centra atvēršanu Siguldas Sporta centrā no 7.maija, informēja pašvaldībā.
 
1.mai
Traģiska ugunsnelaime, kurā vecmāmiņas acu priekšā gājis bojā vīrietis spēka gados, notikusi Rundāles novada Svitenes pagastā, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
1.mai
4.maija svētkos Bauskas Kultūras centrs vietējiem iedzīvotājiem piedāvā piedzīvot skaņu ceļojumu, ieklausoties latvietības spēka signālu translācijā "apzinies!", kas no 1. līdz 4.maijam skanēs Bauskas Pilskalna parka estrādē.
 
1.mai
Maija brīvdienās, no 2021. gada 1. līdz 5. maijam, kā arī 8. maijā, pārceltajā darbadienā, gaidāmas izmaiņas apmēram 400 reģionālo autobusu maršrutu visā Latvijā, informē SIA  Autotransporta direkcija.
 
30.apr
Administratīvā rajona tiesa noraidījusi Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa (LZP) lūgumu apturēt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata.
 
30.apr
Saulkrastu novadā ceturtdienas vakarā elektrovilciens sabraucis kādu vīrieti, informēja Valsts policijā.
 
30.apr
Šodien vakcinācijas pret Covid-19 telts sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) darbojas Daugavpils novada Višķu pagasta Špoģos, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) vakcinācijas projekta pārstāve Agnese Strazda.
 
29.apr
Iespējamu pārkāpumu iepirkumu procedūrās dēļ Talsu novadam var nākties atmaksāt vairāk nekā 2 miljonus eiro, informēja Talsu novada pārstāve Inita Fedko.
 
29.apr
Tukuma novadu plānots iekļaut Kurzemes plānošanas reģionā, bet Limbažu, Alojas un Ogres novadu Vidzemes plānošanas reģionā, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
 
29.apr
Epidemioloģiski drošajos novados, kuru 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs slieksni 200, varēs klātienē īstenot arī individuālas nodarbības profesionālās ievirzes izglītības programmas izglītojamiem.
 
29.apr
Daugavpilī robežsardze atklājusi nelegālu cigarešu ražotni, kurā konstatēti vairāk nekā 15 miljoni cigarešu, kā arī pusotra tonna tabakas, informēja Valsts robežsardzes pārstāve Jolanta Babiško.