Reģionos

6.nov
Neatkarīgi no dažādiem viedokļiem par OIK (elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti), pateicoties OIK atbalstam, tieši Ādažu iedzīvotāji visilgāk saņēma lētāku siltumenerģiju, jo SIA Balteneko 1997. gadā Ādažos uzbūvēja Latvijā pirmo mazas jaudas koģenerācijas staciju. Likumsakarīgi, ka atbalsta periodam pienāk beigas, kā dēļ no šā gada sākuma Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja augstāku siltumenerģijas tarifu.
 
6.nov
Pārņemot vietējo kokapstrādes uzņēmumu, kopš 2006. gada Ādažos aktīvi strādā Dānijas kompānijas uzņēmums Hornbaek Baltic, kura pamatnodarbošanās ir durvju aplodu, kā arī grīdas un loga līstīšu ražošana. Ik gadu uzņēmums veic investīcijas ražošanas tehnoloģiju atjaunošanā un pilnveidošanā, kas ļauj efektīvi izmantot esošo materiāli tehnisko bāzi un cilvēkresursus – kopš 2006. gada, nepalielinot darbinieku skaitu, ražošanas apjoms audzis pieckārt.
 
6.nov
Ik dienu pa Eiropas, Krievijas un bijušās NVS valstu ceļiem kursē simtiem tūkstošu smagā transporta vienību, kuras pārvadā ļoti plašu sortimentu kravu, sākot no izejvielām ražošanas uzņēmumiem, līdz piegādēm mazumtirdzniecības tīklos. Starp tām ir arī 100 smagās automašīnas no Ādažos dislocētās loģistikas un pārvadājumu kompānijas Portmanns un Ko, kura specializējusies šķidro jeb lejamkravu pārvadāšanā.
 
6.nov
Lai gan SIA Ādažu namsaimnieks ir vietējās pašvaldības uzņēmums, ar darbības labo praksi tas spējis piesaistīt arī blakus novadu iedzīvotājus, kuri namu apsaimniekošanu uzticējuši Ādažu namsaimniekam. Šobrīd Ādažu namsaimnieka pārziņā ir lielākā daļa daudzdzīvokļu māju Ādažos, kā arī septiņi nami Carnikavā un seši nami Garkalnē. Kopumā uzņēmums apsaimnieko jau 46 mājas, un skaits turpina pieaugt.
 
6.nov
Pirms krietni vairāk nekā desmit gadiem SIA Rotons valdes loceklis Armands Mucenieks sarēķināja, ka atvest no Itālijas lielas tvertnes ar dienvidzemes gaisu sanāk ļoti dārgi, un pieņēma lēmumu uzsākt lielgabarīta plastmasas izstrādājumu ražošanu šeit pat Latvijā. Šodien Rotonā ražotie liela tilpuma plastmasas izstrādājumi ar Latvijas gaisu tiek vesti gan uz Vāciju, gan Zviedriju un citām Eiropas valstīm.
 
6.nov
Ādaži, tāpat kā vairāki citi Pierīgas novadi, strauji attīstās – no vienas puses, tā ir izdevīga dzīvesvieta ārpus lielpilsētas trokšņa un piesārņojuma, no otras puses, šeit ir plašas uzņēmējdarbības attīstības iespējas, jo bijušās lauksaimniecības zemes ir pārtapušas gan par industriālajām teritorijām, kur attīstās ražošana, gan privātās apbūves rajoniem. Kā ar augošo saimniecību tiek galā novada vadība, vaicājām Ādažu novada domes priekšsēdētājam Mārim Sprindžukam.
 
6.nov
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5.novembra plkst. 6.30 līdz 6.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 22 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem un četri izsaukumi bija maldinājumi.
 
5.nov
Protestējot pret administratīvi teritoriālo reformu no amata atkāpjas Beverīnas novada domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis ("Novadam"), liecina viņa paziņojums pašvaldības mājaslapā.
 
4.nov
Pagājušās nakts spēcīgo lietavu dēļ šorīt nobrucis stāvkrasts Labraga ciemā pie Jūrkalnes, Ventspils novadā, pastāstīja Jūrkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Guntars Reķis.
 
4.nov
izvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 1.novembra plkst. 6.30 līdz 4.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 78 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 36 uz glābšanas darbiem un 16 izsaukumi bija maldinājumi.
 
3.nov
Gandrīz 69% reģionālo un vietējo valsts ceļu ar grants segumu, kas ir VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) Ludzas nodaļas kompetencē, ir sliktā stāvoklī, liecina LVC Kārsavas novada pašvaldībai sniegtā informācija.
 
3.nov
Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis Rēzeknes prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu par 50 000 cigarešu nelikumīgu pārvadāšanu bez Latvijas akcīzes zīmēm, noskaidrots IDB.
 
2.nov
Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam (LZS) nedēļas laikā jāiesniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) paskaidrojumi par Valsts kontroles (VK) veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem.
 
1.nov
Investējot vairāk nekā 25 milj. eiro, 2019. gada nogalē noslēgsies Latvijā pirmā outlet veikalu ciemata Via Jurmala Outlet Village (VJOV) pirmās kārtas būvniecība Piņķos. Outlet veikalu ciemata pirmo kārtu ar kopējo platību 13 500 kvadrātmetru apmērā un aptuveni 70 apģērbu, apavu, aksesuāru, sporta un dzīvesstila preču veikaliem, kā arī 5 kafejnīcām un restorāniem, paredzēts atklāt 2020. gada pavasarī.
 
1.nov
Lai arī pašlaik nav zināms, cik SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" darbinieku varētu piedalīties akcijā "Viena diena bez medicīnas personāla" pie Saeimas pēc nedēļas, iestādes vadība atbalstīs protestētājus, pauda slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.
 
31.okt
No rītdienas, 1.novembra, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktora amatā apstiprināts Kuldīgas Sv. Annas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs, Kuldīgas 2.vidusskolas sociālo zinību skolotājs Mārtiņš Burke-Burkevics, informēja Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska.
 
31.okt
Valmieras muzejs šogad atzīmēja 60 gadu jubileju. Kopš 2002. gada, kad tas nonāca pašvaldības pārziņā, muzeja kompleksa ēkas tiek pakāpeniski atjaunotas. Šobrīd rindā uz rekonstrukciju gaida senākā pilsētas būve – vecās aptiekas ēka, kurā bija izvietota daļa pastāvīgās ekspozīcijas, kas tagad nav pieejama. Taču tajā joprojām ir daudz ko redzēt – tostarp valsts simtgadei veltīto izstādi.
 
31.okt
Pati apsviedīgākā, pati gudrākā un romantiskākā no visiem tiem, kuri uzņēmušies pilnvarotās personas pienākumus daudzdzīvokļu mājā. «Mūsu karavadonis!» Ar šādiem vārdiem Mariju Kubuliņu raksturo viņas pārvaldītās mājas Gulbenē, Nākotnes ielā 2/5, iedzīvotāji.
 
30.okt
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 45 eiro sodu Garkalnes novada domes izpilddirektorei Jeļenai Tocai, kura parakstīja rīkojumu, ar kuru uzdeva izmaksāt Garkalnes novada domes priekšsēdētājam Mārtiņam Gunāram Bauzem-Krastiņam (LZS) 2600 eiro naudas balvu.
 
30.okt
Šorīt izveidojies ievērojams sastrēgums uz Jelgavas šosejas Rīgas virzienā.
 
29.okt
Valsts policijas Valmieras iecirknis meklē 2005. gadā dzimušo Robertu Gravu, kurš no šī gada 25. oktobra atrodas patvaļīgā prombūtnē, kā arī nav zināma zēna atrašanās vieta.
 
29.okt
Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments otrdien negrozīja iepriekšējo instanču spriedumus krimināllietā, kurā bezdarbībā apsūdzētajai Brocēnu pašvaldības vadītājai Solvitai Dūklavai (LZP) piespriests naudas sods un liegums vienu gadu un sešus mēnešus ieņemt pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu.
 

Rīgas namu pārvaldnieks