Reģionos

29.jūl
Bērna pašsajūta, noskaņojums un mācīšanās spēja ir tiešā veidā saistīta ar mikroklimatu, kurā viņš atrodas, tāpēc visās Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēs ir veikti pasākumi, kas ļauj pasargāt telpas no pārkaršanas, kā arī sekot līdzi gaisa kvalitātei. Vienlaikus pirmskolas izglītības iestādes ir aprīkotas ar augstas veiktspējas internetu un nepieciešamajām tehnoloģijām, lai mazajiem bērniem būtu iespēja apgūt zināšanas, kas būs vajadzīgas skolā.
 
29.jūl
Pagājušajā gadā no Mārupes uz Ventspili pārcēlies uzņēmējs Ēvalds Urtāns un viņa ģimene. Ēvalds ir IT jomas pētnieks praktiķis, kurš drīzumā iegūs doktora grādu, kā arī SIA “Asya” dibinātājs. Uzņēmums “Asya” līdz šim no riska kapitāla fondiem ir piesaistījis pusmiljonu eiro lielas investīcijas un, attīstot mākslīgā intelekta programmatūras, darbojas Rietumeiropas un ASV tirgos. Patlaban uzņēmējs un viņa komanda izmanto Ventspils Biznesa centra koprades telpu infrastruktūru, kā arī sadarbībā ar centru uzsācis vairākas jaunas iniciatīvas.
 
29.jūl
Esam pieraduši, ka Ventspils sevi dēvē par ģimenēm, tai skaitā mazuļiem draudzīgu pilsētu. Tas tiek panākts ar lielu pašvaldības atbalstu. Lai precīzi izzinātu iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, ik gadu pašvaldības Sociālais dienests organizē iedzīvotāju aptauju, kurā katrs var izteikt savu vērtējumu, ideju, piedāvājumu, lai kopīgiem spēkiem pilsēta kļūtu par arvien vilinošāku dzīvesvietu.
 
29.jūl
Uz Ventspili braucam baudīt ne tikai pilsētas rīkotos pasākumus, kas vienmēr ir pārdomāti, pilni izaicinājumiem un pārsteigumiem, bet arī sajust pilsētas burvīgo auru, kam pamatā ir vietējo cilvēku ieguldītā darba un dabas sinerģija, tai skaitā izteiksmīgie un labi koptie apstādījumi.
 
29.jūl
Mēs esam noilgojušies pēc svētkiem, pēc kopā būšanas, pēc dzīves svinēšanas. Tāpēc tagad izmantojam katru iespēju, lai varētu paskatīties uz citiem un parādīt sevi kolektīvos pasākumos. Protams, vēl arvien pastāv Covid-19 ierobežojumi, taču ir iespējas, ko vajag izmantot. Viena no tām ir ceļošana tepat pa Latviju, tostarp uz saturiski bagāto un estētiski pievilcīgo Ventspili.
 
29.jūl
Ventspils – Latvijas ziedu un strūklaku galvaspilsēta. Jau dodoties cauri pilsētai, ikviens pamanīs, ka ik uz soļa ielās reibina krāšņas ziedu kompozīcijas. Pilsētas sirdī – Lielajā laukumā koncertzālei “Latvija” līdzās esošā strūklaka “Fregate “Valzivs”” papildina laukuma krāšņos un mūsdienīgos vaibstus, bet satumstot tā tiek izgaismota un rada īpašu noskaņu apmeklētājiem un garāmgājējiem. Tā ir iespaidīgākā no desmit strūklakām, kas atrodas dažādās Ventspils vietās.
 
29.jūl
Labvēlīga un droša vide, darbs, kas rada gandarījumu, un pieejams mājoklis – tas ir pamats, kas katram cilvēkam nepieciešams, lai dzīvi uzskatītu par izdevušos. Kā pašvaldība sekmē pilsētas izaugsmi un savu iedzīvotāju labklājību – sarunā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes deputāti, Pilsētas attīstības jautājumu komitejas priekšsēdētāju Kristīni Lembergu. Par pilsētas industrializāciju, lielajiem projektiem, nodarbinātības un mājokļu politiku.
 
29.jūl
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš
 
28.jūl
Jūrmalas domes priekšsēdētājs izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi, lai izvērtētu tos iebildumus pret savu vadību par kuriem vēstulē pašvaldībai sūdzējušies Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieki, sacīja pašvaldības priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS).
 
28.jūl
Konkurences padome (KP) piemērojusi 51 123 eiro sodu Jelgavas pilsētas pašvaldībai par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu atkritumu apsaimniekošanas organizēšanā, informēja KP.
 
28.jūl
Lai izpildītu Satversmes tiesas (ST) spriedumu atziņas attiecībā uz administratīvi teritoriālo reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvā no 2025.gada valstspilsētas Daugavpili, Jelgavu, Liepāju, Rēzekni un Ventspili apvienot ar tām piegulošo novadu.
 
28.jūl
Kuldīgas novada Rendas pagastā trešdienas rītā turpinās svētdien aizdegušos kūdras kaudžu dzēšana, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.
 
27.jūl
Ogrē un Salaspilī stiprā lietus dēļ applūdušas ielas, lai gan stirpas pērkona lietusgāzes gaidāmas arī Latvijas austrumu daļā.
 
27.jūl
Jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības darbus veiks SIA "Firma L4", informēja Tieslietu ministrijā.
 
27.jūl
Turpinās dzēšanas darbi ugunsgrēkā Pemmes purvā Siguldas novadā un kūdras laukā Kuldīgas novadā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
27.jūl
Daugavpils dome un Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāts parakstījuši nodomu protokolu par pilsētas centrā, Dubrovina parkā esošā padomju memoriāla atjaunošanu par Krievijas līdzekļiem. Šāda rīcība ir pretrunā ierastajai diplomātiskajai praksei un kalpo Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.
 
26.jūl
Siguldas novada Lēdurgas pagastā šodien izcēlies ugunsgrēks Pemmes purvā un dzēšanas darbos iesaistīs arī armijas un robežsardzes helikopterus, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts meža dienestā (VMD) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
25.jūl
Līvānos no 20.augusta līdz 21.augustam pulcēsies stāstnieki no Latvijas novadiem uz VI Latgales stāstnieku festivālu "Omotu stōsti", informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Vilhelmīne Jakimova.
 
25.jūl
Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā sestdienas pēcpusdienā deg rugāji un labības lauks, norādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.
 
25.jūl
Par nepilniem 69 000 eiro sākta Lielupes grīvas kuģu ceļa padziļināšana, aģentūra LETA uzzināja Jūrmalas domē.
 
23.jūl
Šodien Kuldīgā, Rātslaukumā, daži desmiti iedzīvotāji sapulcējušies, lai paustu atbalstu brīvprātīgai vakcinācijai un lai potēšanās pret Covid-19 netiktu "uzspiesta", stāstīja viens no pasākuma organizētājiem, "Par cilvēcīgu Latviju" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens, kura pārstāvētais politiskais spēks vēl pirms pāris mēnešiem bija valdošajā koalīcijā, kas epidemioloģiskās drošības stiprināšanai cenšas panākt pēc iespējas plašāku vakcinēšanos.
 
23.jūl
Vakar Latvijā reģistrēti 135 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gāja bojā viens un cieta vēl 18 cilvēki, informēja Valsts policija.