Reģionos

12.dec
Intervija ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Arnoldu Jātnieku.
 
12.dec
Sarunās par jauna Daugavpils mēra izraudzīšanos ir iesaistīta Latgales partija (LP) un "Saskaņa", bet "Mūsu partija" (MP) ir atstāta ārpus sarunām, apgalvoja pirms vairākām nedēļām gāztais pilsētas mērs Rihards Eigims (MP).
 
11.dec
Pirmdien, 11.decembrī, ugunsdzēsēji glābēji Līvānos palīdzēja sunim, kurš Dubnas upē divus metrus no krasta bija ielūzis ledū – izmantojot glābšanas dēli, ugunsdzēsēji glābēji suni nogādāja krastā.
 
11.dec
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.decembra plkst. 6.30 līdz 11.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 39 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.
 
10.dec
18.decembrī plkst.18 Daugavpils domē notiks sabiedriskā apspriede par SIA "Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija" ieceri uzbūvēt katlu māju, lai no reģenerētā jeb atkritumiem iegūtā kurināmā ražotu siltumenerģiju.
 
10.dec
Valdība rīt parūpēsies, lai sabiedriskais transports nākamā gada 1. janvārī turpinātu kustēties tikpat žirgti kā šogad.
 
9.dec
Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 12 ugunsgrēki un tajos divi cilvēki gājuši bojā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.
 
9.dec
Sestdien, 8.decembrī, traģisks ceļu satiksmes negadījums noticis Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, liecina Valsts policijas sniegtā informācija.
 
8.dec
Latgalē vairāk nekā puse jeb 55% iedzīvotāju rudzu maizi ēd katru dienu, un tādējādi Latgale starp Latvijas reģioniem ierindojas pirmajā vietā pēc rudzu maizes patēriņa, liecina maizes un maizes izstrādājumu ražotāja un tirgotāja "Hanzas maiznīcas" un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja par rudzu maizes ēšanas paradumiem.
 
5.dec
Ivars Jakovels, Jelgavas pilsētas domes neatkarīgais deputāts
 
4.dec
Visi interesenti pie Skultes evaņģēliski luteriskās draudzes tika aicināti sestdien, 1. decembra rītā, dot savu artavu un piedalīties Latvijā lielākā Adventes vainagā izveidē, turpinot aizsākto tradīciju septīto gadu pēc kārtas.
 
4.dec
Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja SIA "Liepkalni" izsludinājusi ideju konkursu par restorānu kompleksa "Sēnīte" restaurāciju, pārbūvi un teritorijas attīstīšanu, liecina "Liepkalnu" mājaslapā publicētais paziņojums.
 
2.dec
Ap 30 Latvijas pašvaldību ir sasparojušās mainīt ielu apgaismojumu uz LED gaismām un ieviest viedas tehnoloģijas to regulēšanai. Šobrīd tam ir izdevīgs brīdis, jo 70 procentus no izdevumiem sedz Vides investīciju fonds. Līdz šim iepirkumus izsludinājušas vienpadsmit pilsētas. Dīvainā kārtā visām pilsētām ir ļoti līdzīgas vai pat vienādas prasības. Tām atbilst tikai viena firma, kas gaismekļus ražo un viena, kas tos uzstāda, vēsta raidījums “Nekā personīga”.
 
2.dec
Svētdienas pievakarē sniega un apledojuma dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes autoceļiem ir dažviet Latgalē un Vidzemē, liecina VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.
 
2.dec
Arī sestdien, tāpat kā piektdien, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki steigušies pie bērniem, kuri pamanīti, staigājam pa nedrošu ledu, informēja VUGD preses pārstāve Inta Palkavniece.
 
2.dec
Sestdien Saldū glābēji no kāda dīķa izcēluši cilvēka mirstīgās atliekas, kas bija iesalušas ledū.
 
2.dec
Šorīt sniegs un apledojums daudzviet valsts austrumu un centrālajā daļā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 105 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
1.dec
Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcā nogādājuši astoņus cilvēkus ar hipotermiju jeb ķermeņa atdzišanu, pavēstīja NMPD pārstāve Sarmīte Skujiņa.
 
1.dec
Šodien uz Vidzemes šosejas avarējis militārais transportlīdzeklis, taču negadījumā neviens cilvēks nav cietis, apstiprināja Aizsardzības ministrijā (AM).
 
1.dec
Novembra pēdējā dienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki Ķekavā steiguši pie četriem bērniem, kuri staigājuši pa trauslu ledu.
 
1.dec
1. decembrī Carnikavā atklās Latvijā garāko promenādi uz jūru, kas veidota īpašos vides apstākļos, jo tā 1800 m garumā stiepjas cauri Dabas parkam “Piejūra” līdz pašai jūrai.
 
30.nov
Rendā atklāts pārbūvētais tilts pār Abavu uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga (P120) tā 27,8. kilometrā. Šogad tiltam arī ir apritējuši 80 gadi.