Reģionos

19.jun
Carnikavas novada Ummja ezerā jau no 1.jūnija, sargājot retu un īpaši aizsargājamu ūdens augu Dortmaņa lobēliju, noteikts peldēšanās aizliegums, kas būs spēkā līdz 15.augustam. Lai gan rit vien trešā sezonālā peldēšanās lieguma nedēļa, ezera teritorijā jau patvaļīgi bojātas un saplēstas gandrīz visas no 16 Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) uzstādītajām informatīvajām zīmēm, kas vēstī par aizliegumu. Ezerā vēl joprojām peldas cilvēki, neievērojot sezonas aizliegumu atrasties Ummja ezerā.
 
19.jun
Mūsu kaislība ir rotas. Tās iztēloties, radīt ideju par rotu, to realizēt un dalīties ar jums. Katra rota ir kā daļiņa no mūsu pasaules, kurā katram ir iespēja ieskatīties.
 
19.jun
…mirkli apstājies, un aplūko Latvijas dabu sev apkārt…, mēs esam izveidojuši Dabas gardumu māju, lai Tu, gardēdi, baudītāj un veselīgā dzīvesveida piekritēj vari šo Latvijas dabu arī sagaršot... katram auglim un odziņai piešķiram īpašu garšu… īstu Latvijas dabas garšu...
 
19.jun
Mārupes pamatskolas jaunā korpusa būvniecība, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pārbūve un Jaunmārupes bērnudārza celtniecība ieies vēsturē ar jaunu pieeju sabiedrisko ēku projektēšanā un būvniecībā Mārupes novadā. Projekti tapuši būvniecības informācijas modulēšanas vidē (BIM), kas dod iespēju daudz ātrāk un kvalitatīvāk sagatavot būvprojektu. Pagaidām šāda pieeja projektēšanai ir pašvaldības iniciatīva, bet plānots, ka ar 2026. gadu projektēšana BIM vidē būs obligāta visu pašvaldības un valsts objektu būvniecībai.
 
19.jun
Pēdējo trīs četru gadu laikā Mārupes novada pašvaldība aktualizējusi sadarbību ar novada iedzīvotājiem, radot dažādas platformas, lai iedzīvotāju viedokļi un idejas nonāktu līdz pašvaldībai, tiktu izdiskutētas un iespēju robežās realizētas.
 
19.jun
Ne jau tikai Mārupes novada, bet gan visas pasaules attīstība ir tiešā veidā saistīta ar zaļu domāšanu un dzīvošanu, tāpēc Mārupes novada pašvaldība aktualizējusi tādu projektu ieviešanu, kam līdz šim nav prototipu Latvijā.
 
19.jun
Dažādi dati liecina, ka transports un loģistika sastāda 10 procentus no Latvijas iekšzemes kopprodukta, tostarp pārvadājumi caur ostām, pa dzelzceļu un sauszemi. Lai arī vēl pirms desmit gadiem nozarei tika pievērsta liela uzmanība un Latviju saucām par tranzīta valsti un saskatījām labas perspektīvas tās attīstībai, nozare pakāpeniski sabrūk. Sarūk jūras un dzelzceļa pārvadājumi, kā arī autotransporta pārvadājumu uzņēmumus pēdējos gados vajā dažādas problēmas, kas neļauj tai augt un attīstīties. Daļa no problēmām nav risināma valsts līmenī, taču daļu varētu atrisināt, ja vien valdība būtu ieinteresēta.
 
19.jun
Lai gan Mārupes novadu lielākoties uztver kā privātmāju rajonu, tas slēpj interesantas apskates vietas un unikālus objektus. Rīdziniekiem un pašiem mārupiešiem tie atrodas īsa brauciena attālumā. Šeit var atrast vietas, kur veldzēties pēc darba dienas, smelties iedvesmu un izzināt vēsturi. Mārupes novads atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā. To šķērso trīs mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupīte. Mārupes novadā atrodas daļa Cenu tīreļa, kas iekļauts Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”, daļa Medemu purva un Bieriņu purvs.
 
19.jun
Mārupes novada pašvaldības lielākais izaicinājums ir spēt nodrošināt kvalitatīvu infrastruktūru strauji augošam iedzīvotāju skaitam, kuriem nepieciešamas arī labiekārtotas ielas un ūdenssaimniecības pakalpojumi.
 
19.jun
Lai arī kalendārā nekādi nevaru atrast 32. augustu, acīmredzot tas ir noslepenots datums, kurā valda vienīgi prieks. Tiem, kuri nevar atrast šo dienu kalendārā, ieteikums doties uz Mārupes restorānu „32. augusts”, jo tur katra diena ir piepildīta ar prieku.
 
19.jun
Piektdienas rītā ūdens temperatūra Rīgas un Jūrmalas oficiālajās peldvietās bija no +14 līdz +23 grādiem, liecina pašvaldību sniegtā informācija.
 
19.jun
Mārupē pirms pieciem mēnešiem durvis vēra kafejnīca „Maxi Pizza”, piedāvājot daudzveidīgu ēdienkarti. „Maxi Pizza” par izsalkušiem vēderiem jau septiņus gadus rūpējas arī Baložos. Kafejnīcas vadītājs Jānis Saulītis ir pārliecināts, ka kvalitatīvs ēdiens ir pats būtiskākais faktors, lai klients atgrieztos vēl un vēl, tāpēc kvalitātes zīme „Maxi Pizza” tiek turēta augstā godā.
 
19.jun
Lai paaugstinātu satiksmes drošību, Medemciema krustojumā uz Jelgavas šosejas (A8) ir mainīta satiksmes organizācija – ir slēgti kreisie pagriezieni. Tāpat ir mainīta satiksmes organizācija Jelgavas šosejas (A8) un Rīgas apvedceļa (A5) krustojumā.
 
19.jun
Neatkarīgā sarunājas ar Mārupes novada domes izpilddirektoru Kristapu Loču.
 
18.jun
Suitu kopienas pārstāvju "Suitu parlaments" aicinājis Valsts prezidentu Egilu Levitu neizsludināt Administratīvi teritoriālās reformas likumu un atgriezt to Saeimā likumprojekta tālākai uzlabošanai.
 
18.jun
Nevienam no Jelgavas bērnudārza "Pasaciņa" 39 darbiniekiem nav pozitīvs "Covid-19" tests, pastāstīja bērnudārza vadītājas vietniece Ilze Lauberga-Čuda.
 
18.jun
Meteorologs Toms Bricis publicējis iedzīvotāju uzņemtu foto, kurā redzams, cik liela krusa vakarnakt bijusi Pārgaujas novadā.
 
17.jun
Uzturēt kārtību uz ceļiem Valsts policijai kopš 2008. gada palīdz fotoradari, kas automātiski fiksē autobraucēju pārkāpumus, lielākoties – ātruma pārsniegšanu. Taču patlaban Latvijā testa režīmā darbojas arī ierīces, kas automātiski novērtē braucēju rīcību pie luksofora aizliedzošās (sarkanās) gaismas un sabiedriskā transporta joslā un pārkāpuma gadījumā to nofiksē. Šobrīd šādu kontroles tehnisko līdzekļu lietderību vērtē Satiksmes ministrijā izveidotā starpinstitūciju darba grupa.
 
16.jun
Ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu norādījumus, šobrīd uz laiku ir slēgta viena grupa pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē "Pasaciņa", liecina informācija mājaslapā "Jelgava.lv".
 
16.jun
Saeimas pieņemtā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma konsolidētā versija vienā dokumentā būs izlasāma labākajā gadījumā šīs nedēļas beigās, līdz ar to Valsts prezidentam Egilam Levitam būs atvēlēts ļoti īss laiks likuma izvērtēšanai. Pašvaldības jau laikus nāk prezidentam talkā un gatavo pamatojumu, kādēļ likums nosūtāms atpakaļ uz Saeimu otrreizējai caurlūkošanai.
 
14.jun
Aizsardzības ministrija (AM) plāno, ka Liepājas militārā bāze būs izvietota 35 hektāru platībā, taču patlaban nav zināms vai projektā NATO varētu piešķirt līdzfinansējumu, noskaidrots Aizsardzības ministrijā (AM).