Reģionos

15.jan
Latvija UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam nominējusi Grobiņas arheoloģisko ansambli, informēja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
 
15.jan
Trešdien, 15.janvārī, 11 novērojumu stacijās Latvijā labots šīs dienas siltuma rekords, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
 
15.jan
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" trases posmā caur Rīgu līdz šā gada septembrim veiks ģeotehniskās izpētes darbus, informēja Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail", kas izveidots projekta ieviešanai, pārstāvji.
 
14.jan
Igaunijas alkoholisko dzērienu mazumtirgotāji norāda, ka joprojām aktīva ir pārrobežu tirdzniecība ar Latviju, turklāt tagad Igaunijas iedzīvotāji Latvijā iegādājas ne tikai lētākus alkoholiskos dzērienus, bet arī jaunos tabakas produktus.
 
14.jan
Noslēdzot pārbaudes SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" un SIA "Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca" saistībā ar trakumsērgas gadījumu, nav konstatēta ārstu nolaidība, informēja Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste.
 
14.jan
Par konstatētajiem higiēnas prasību pārkāpumiem Smiltenes vidusskolas ēdinātājam "Draugs-SD" piemērots 150 eiro naudas sods, bet par pārkāpumiem "Daily" pusdienu restorānā Liepājā ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam "Baltic Restaurants Latvia" - 200 eiro naudas sods.
 
14.jan
Ir iznācis Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas veidotais kalendārs, kurā mēs iepazīstam Latvijas zinātniekus, kuri ar saviem pētījumiem valsts vārdu nes pasaulē. Zinātnieku veikums ir apskatāms arī ceļojošajā fotoiztādē #ZinātneLatvijai. Šogad Liepājas Universitāte lepojas ar savu logopēdi Baibu Trinīti, kura ir izvēlēta starp šī gada 12 zinātniekiem un kuras foto ir redzams kalendāra janvāra mēnesī.
 
13.jan
Saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes lēmumu no š.g. 15. janvāra vilciena biļešu cena vienam braucienam pieaugs par 10 vai 20 centiem. Vienlaikus līdz 10% tiks palielināta atlaide elektroniski iegādātajām biļetēm tiem pasažieriem, kuru vienreizējās biļetes cena pārsniegs 2.10 eiro. Pēc šīs atlaides spēkā stāšanās elektroniski iegādātas vilciena biļetes cena tālākiem maršrutiem būs līdzīga vai atsevišķos gadījumos pat zemāka nekā līdz šim biļešu kasē pirktai biļetei.
 
13.jan
Vīrietis, kurš pagājušajā nedēļā bēdzis no policijas un Tukuma novadā taranējis likumsargu transportlīdzekli, apcietināts aizdomās par zādzībām, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā.
 
13.jan
agājušā gada nogalē kāda 83 gadus veca sieviete pēc nāves apglabāta, nepaziņojot par to tuviniekiem, jo personu datu bāzē neesot atrasta informāciju par nelaiķes radiniekiem, vēsta laikraksts "Alūksnes un Malienas Ziņas".
 
13.jan
Decembra sākumā portāls "liepājniekiem.lv" vēstīja, ka pie Liepājas Olimpiskā centra pusaudži piekāvuši 10 gadus vecu zēnu. Vairāk nekā mēnesi pēc notikušā noskaidrota patiesība par lietas apstākļiem.
 
13.jan
Šorīt ugunsdzēsēji vēl turpina dzēst ugunsgrēku angārā Aizkrauklē, kur kopš svētdienas gruzd siltumizolācijas materiāls, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.
 
12.jan
Kurzemes rajona tiesa Liepājā piespriedusi 210 stundu piespiedu darbu kādam vīrietim, kurš nožņaudzis savas vecmāmiņas suni, liecina publiski pieejamais spriedums.
 
12.jan
Pie Ventspils avarējušo baržu "Trias" gatavo novilkšanai no sēkļa un nogaida labvēlīgus laika apstākļus glābšanas operācijai, informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Pēteris Subbota.
 
11.jan
Uzņemot viesus un našķojoties ar īpašiem gardumiem, Līgatnes dabas taku lācenīte Ilzīte sestdien, 11. janvārī svinēs 19 gadu dzimšanas dienu un par godu šim notikumam dabas takās plānots īpašs svētku pasākums.
 
10.jan
Sociālajos tīklos parādījies video, kurā dabasgāzes lietotājs stāsta, ko viņa mājā pēkšņi pārstāja strādāt apkures katls, viņš izsauca Avārijas dienestu, kas problēmu likvidēja. Vīrietis izteica viedokli, ka gāzes uzņēmums tīšām ielaiž sistēmā gaisu, atšķaidot dabasgāzi. AS "Gaso" apliecina, ka gaisa piejaukums dabasgāzei sadales gāzesvadu sistēmā nav pieļaujams un dabasgāze šķīdināta netiek.
 
10.jan
Sakarā ar to, ka meteoroloģiskā ziemā tā arī nav iestājusies, un vairākas dienas ir bijuši arī nokrišņi, vairākos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un patlaban 40 ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgie masas ierobežojumi - liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Visvairāk masas ierobežojumu ir: Aizkraukles un Saldus apkārtnē - pa 7 posmiem, Limbažu apkārtnē - 6 posmos, Valmieras apkārtnē - 5 posmos un Tukuma apkārtnē - 4 posmos. Masas ierobežojumi ir ieviesti arī atsevišķu ceļu posmos Cēsu, Dagdas, Kuldīgas, Ogres, Rīgas un Smiltenes apkārtnē.
 
10.jan
Policija par trešdien Daugavpilī uz dzelzceļa notikušo sprādzienu sākusi kriminālprocesu par darba aizsardzību vai tehnisko drošību reglamentējošo normatīvo aktu prasību pārkāpšanu, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.
 
10.jan
Trešdien sprādzienā uz dzelzceļa Daugavpilī cietuši divi cilvēki, un notikušo izmeklē Valsts darba inspekcija (VDI), apliecināja Latgales reģionālās VDI vadītājs-galvenais valsts inspektors Jānis Butāns.
 
10.jan
Dreiliņu iedzīvotāji nosūtījuši medijiem sagatavotu informāciju, kurā pauž bažas par to, kā Rīgā, netālu no IKEA, iespējams, atkal būs milzīgi sastrēgumi.
 
10.jan
Liepājas muzeja darbinieki arhitektes Liesmas Markovas un būvarheologa Jura Zviedrāna vadībā, veicot vēsturisko liecību meklēšanu topošajā interjera muzejā Kungu ielā 24, Liepājā, atraduši vērtīgu holandiešu zelta monētu, krāsns podiņu un trauku fragmentus, holandiešu baltmāla pīpju galus, kā arī 19.gs. lelles daļas no marmora.
 
9.jan
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Dobeles un Tukuma iecirkņu policijas darbinieki 9.janvāra priekšpusdienā aiztur ātruma pārsniedzēju bez derīgas vadītāja apliecības, kas bēga no policijas.