Reģionos

9.okt
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pieļauj iespēju Liepājas cietumu būvēt, izmantojot publiskās un privātās partnerības modeli, trešdien pēc Liepājas domes vadības tikšanās ar ministru paziņoja pilsētas dome.
 
9.okt
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Liepājā, šogad AS Sadales tīkls pilsētā realizē septiņus projektus, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 521 tūkstoti eiro.
 
9.okt
Liepājas Valsts tehnikums kā profesionālās izglītības kompetences centrs ir viena no vadošajām profesionālās izglītības iestādēm reģionā. Tehnikums profesionālās vidējās izglītības jomā īsteno 18 izglītības programmu 26 kvalifikācijās. Šogad tehnikumā mācās 1266 izglītojamie 58 grupās.
 
9.okt
Kopumā iCotton investē ap 12 miljoniem eiro jauna 5000 kvadrātmetru plaša ražošanas kompleksa būvniecībā esošās ražotnes Krūmu ielā tiešā tuvumā. 2018. gadu iCotton noslēdza ar 26 miljonu apgrozījumu, kas ir par 45% vairāk nekā gadu iepriekš, bet šogad plānots sasniegt vēsturiski augstāko apgrozījumu – 27 miljonus eiro. ICotton ir iekļauts Latvijas TOP 500 uzņēmumu skaitā un saņēmis balvu Gazele kā strauji augošs eksportspējīgs uzņēmums. Intervija ar a/s iCotton valdes priekšsēdētāju Sergeju Binkovski.
 
9.okt
ES pēdējās desmitgades prioritāšu sarakstā ir ilgtspējīga atkritumu apsaimniekošana, un nu ES izvirzītajiem mērķiem jau ir saskatāms ieviešanas beigu datums. Līdz ar to ir aktivizējušās diskusijas gan par noglabāto atkritumu apjoma samazināšanu līdz 10%, gan dalīto atkritumu vākšanu un līdzīgām tēmām.
 
9.okt
Par panākumiem un iecerēm attīstīt Liepājas degradētās teritorijas un bijušās rūpnīcas Liepājas metalurgs nekustamo īpašumu, par problēmām pašvaldībām aizņemties un par nepareizībām VARAM ministra Jura Pūces (Attīstība/Par!) pašvaldību teritoriālajā reformā Neatkarīgās intervija ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti (Latvijas Reģionu apvienība).
 
9.okt
Liepājas Latviešu biedrības nams ir pilsētas kultūras un mākslas epicentrs – šeit ik dienu rosās tautas mākslas kolektīvi, Liepājas baleta studija, kā arī norit ievērojamākie un skaistākie pilsētas pasākumi. Atjaunotās biedrības nama telpas ir kā radītas mākslai, izklaidei, relaksācijai, dejai, mūzikai, nopietniem notikumiem, mācībām, korporatīvajiem pasākumiem un valsts svētku atzīmēšanai.
 
9.okt
Valsts sociālās aprūpes centra Latgale un Labklājības ministrijas arguments, kāpēc jāslēdz sociālās aprūpes centrs Lubāna personām ar garīga rakstura traucējumiem, ir krāsns apkure.
 
8.okt
Sākot ar 8. oktobri visā valsts autoceļu tīklā maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Posmos, kuros vasaras periodā maksimālais braukšanas ātrums bija palielināts līdz 100 km/h tas ir atcelts.
 
7.okt
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) neatbalsta valdības piedāvājumu to budžetiem novirzīt 18,8% no kopbudžeta ieņēmumiem līdzšinējo 19,6% vietā, otrdien LPS valdes sēdē lēma pašvaldību pārstāvji, tomēr LPS vadītājs Gints Kaminskis parakstīs Ministru kabineta un LPS 2020.gada budžeta ietvara vienošanās un domstarpību protokolu.
 
7.okt
Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā pie Gūtmaņalas zelta rudens lapu laikā 5. un 6. oktobrī uzņemti par 311% vairāk tūristu nekā pērn šajā laika posmā, kas ir par četrām reizēm vairāk nekā pērn, liecina medijiem sniegtā informācija.
 
7.okt
Telekanāls CNN ierindojis Jūrkalni starp Eiropas 20 visskaistākajām vietām, kuras vērts apmeklēt.
 
7.okt
Svētdien, 6.oktobra vakarā, sniedzot atbalstu Valsts policijai, Valsts robežsardzes gaisa kuģa apkalpei Rēzeknes novada Vēremu pagastā, Kolna Ančupāni rajonā, izdevās atrast 87 gadus vecu pazudušo sievieti.
 
6.okt
Šodien Latvijā tiek atzīmēta Skolotāju diena, un Izglītības un zinātnes ministrija visiem pirmsskolu, sākumskolu, pamatskolu, vidusskolu un augstskolu pedagogiem novēl saticīgu, sirsnības bagātu un veiksmīgu jauno mācību gadu.
 
6.okt
Svētdien, 6.oktobrī, pulksten 11.00 pie Bulduru glābšanas stacijas ziemas peldēšanas sezonu atklās ziemas peldētāju biedrības Latvijas ronis dalībnieki un viņu viesi no citiem Latvijas ziemas peldētāju klubiem.
 
5.okt
Sestdien, 5.oktobrī, no 12.00 līdz 16.00 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju sagaidīs nozīmīgākais rudens pasākums - desmitais Hercoga Jēkaba gadatirgus.
 
5.okt
Saskaņā ar meteorologu datiem jau šīs nedēļas nogalē naktīs vietām temperatūra var pazemināties zem nulles, iespējams arī slapjš sniegs, tāpēc ceļi var apledot. Sākot ar nakti uz sestdienu slapjš sniegs gaidāms vietām Vidzemē un Latgalē. Mainīgajos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu.
 
4.okt
No decembra vilcieni vairs neapstāsies stacijās "Dendrārijs", "Ozolsala", "Baltezers", "Silciems", "Bāle", "Brenguļi", "Seda" un "Saule", kurās vidēji viena vilciena reisā tiek apkalpoti 0,2 līdz 2,6 pasažieri, šodien nolēma Sabiedriskā transporta padome.
 
3.okt
Samazinot finansējumu pašvaldībām, nākamgad būtiski pasliktināsies iedzīvotāju dzīves līmenis reģionos, sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis.
 
3.okt
Ogres apkaimē šodien ar helikopteru meklē pazudušu cilvēku.
 
3.okt
Pēc pašvaldību reformas deputātu skaits vietvarās varētu samazināties no 1614 deputātiem līdz 705 domniekiem, kas būtu par 56% mazāk nekā patlaban, izriet no valsts sekretāru sanāksmē izsludinātājiem grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā.
 
3.okt
Augusta beigās Liepājas Reģionālajā slimnīcā (LRS) nogādāts 14 gadus vecu jaunietis, kurš draugu kompānijā bija saostījies šķiltavu gāzi. Sekas bija gandrīz letālas. Lai gan jaunieti izdevies atdzīvināt joprojām nav skaidrs, kāda būs viņa turpmākā dzīve.