Reģionos

9.jūl
Pirms diviem gadiem Krāslavā iedzīvotājiem bija jāatstāj pagājušā gadsimta 60. gados būvēta silikātķieģeļu ēka. Tā tika atzīta par bīstamu, un tā dēvēto hruščovku nebija lietderīgi atjaunot. Vai visas balto silikātķieģeļu ēkas nu ir zem lielās lupas un uzskatāmas par tuvākajos gados potenciāli bīstamām?
 
9.jūl
Brīdī, kad Krastiņu saimniecībai cauri gāja virpuļviesulis, 87 gadus vecā ome bija patvērusies lopu virtuvē, tēvs bija nogājis uz brāļa sētu, un nelaiku abi pārlaida garāžā. No pašu saimniecības šķēpeles un drupas vien palikušas, bet tas, cerams, ne uz ilgu – palīdzības piedāvājumi jau nāk no visām pusēm, un Baranovsku ģimenē tas vairo optimismu. Sestdienas vētra ar savu trakošanu radījusi arī virkni jautājumu par nacionālā meteocentra spēju operatīvi prognozēt laika apstākļus un sabiedrībai tos saprotami izskaidrot.
 
8.jūl
Šobrīd ilgstošu lietavu un satiksmes rezultātā uz valsts autoceļiem ar grants segumu iesēdumu vietās pastiprināti veidojas peļķes un šķērslāņi jeb sīktrepes, tāpēc autovadītājiem, dodoties ceļā, jābūt īpaši piesardzīgiem. VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) seko līdzi situācijai visā Latvijā un aicina iedzīvotājus ziņot par būtiskiem autoceļu bojājumiem.
 
8.jūl
6.jūlijā pulksten 12:40 Madonas novadā, ceļa posmā Pļaviņas – Madona – Gulbene, kāds garāmbraucējs pie ceļa malas pamanījis mazu bērnu, kurš tur atradās bez apaviem un bez vecāku uzraudzības.
 
8.jūl
Šķiet vismaz pēdējo piecu dienu laikā atsevišķus Latvijas reģionos laikapstākļi nesuši tādu postu, kāds, iespējams, tur nav pieredzēts labu laiku. Apkopojam sociālajos tīklos ievietos foto un video no notikuma vietas.
 
8.jūl
Balvu novadu 6.jūlija pēcpusdienā skāra postošākā dabas stihija pēdējo gadu laikā, kurā virpuļviesulis nodarījis smagus zaudējumus četrām mājsaimniecībām Bērzpils pagastā. Dzīvojamām mājām norauti jumti ar visām spārēm, bojātas sienas, griestu segums un nogāzti koki. Vissmagāk cietusi bioloģiskā zemnieku saimniecība “Krastiņi”, kurā nopostītas pilnībā visas ēkas. Tāpat virpuļviesulis nodarījis lielus postījumus pašvaldības kapsētā un vairākos privātajos mežos.
 
8.jūl
Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 6.jūlija plkst. 6.30 līdz 7.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 109 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem un 21 izsaukums bija maldinošs.
 
7.jūl
Gulbenē sestdien negaiss gāzis kokus kapsētā un izpostījis disku mešanas sektoru pilsētas stadionā, pastāstīja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS).
 
7.jūl
Melnā stārķa aizsardzībai divos Preiļu novada pagastos plānots izveidot mikroliegumu, uzzināja novada pašvaldībā.
 
7.jūl
Sestdien pēcpusdienā Balvu novada Bērzpils pagastā virpuļviesulis nopostījis vairākas mājas, pastāstīja Bērzpils pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Bogdane.
 
7.jūl
Sestdien Saulkrastos izglābti divi nelaimē jūrā nonākuši cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
6.jūl
Kad laika apstākļi pārsteidz ar vēja brāzmām vai lietus lāsēm, Ventspils Tūrisma informācijas centrs piedāvā iespēju ielūkoties vietās, ko iekļaut Ventspils apskates plānā tad, kad laikapstākļi nelutina un nav piemēroti pastaigām pilsētā. Apmeklējot Ventspili, padariet lietainu dienu par prieka pilnu piedzīvojumu!
 
6.jūl
Lai gan sestdien tik stipras vēja brāzmas kā piektdien netika ziņotas, iedzīvotāji no Gulbenes puses sociālajos tīklos informē, ka tur visu dienu stipri pūš vējš, piedzīvots pamatīgs negaiss un, iespējams, pat virpuļviesulis.
 
6.jūl
Latviju visbiežāk apmeklējuši tūristi no Krievijas, Vācijas un Lietuvas, liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas departamenta "Eurostat" dati par tūrismu 2017.gadā.
 
6.jūl
Saistībā ar Jomas ielas svētku norisi, atsevišķās ielās Jūrmalā šodien būs noteiktas izmaiņas satiksmes organizācijā, kā arī tiks organizēti papildu reisi pilsētas sabiedriskā transporta un vilcienu kustībā, informēja Jūrmalas dome.
 
6.jūl
Lai gan piektdien vēja brāzmas nav sasniegušas iepriekš prognozēto stiprumu, tās tāpat sasniegušas ātrumu 23 m/s un nodarījušas gana daudz postījumu. Cilvēki sociālajos tīklos dalījušies ar attēliem, kuros redzams, kā tad stiprā vēja laikā izskatījies viņu pusē.
 
5.jūl
Šā gada 4. jūlijā par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Zilupes novadā aizturēti pieci Indijas pilsoņi un viens personu pārvietotājs, Krievijas pilsonis.
 
5.jūl
Šodien, 5.jūlijā, Būvniecības valsts kontroles birojs parakstīja aktu par jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas un Koncertzāles “Latvija” ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, atzīstot objektu kā drošu un atbilstošu projektam. Svinīgais koncertzāles “Latvija” atklāšanas pasākums notiks 25. un 26. jūlijā, atzīmējot 100. gadadienu kopš Ventspilī de facto tika nodibināta neatkarīga Latvija, savukārt jau šī gada septembrī jaunajā ēkā skolas gaitas uzsāks aptuveni 500 mūzikas skolas audzēkņi.
 
5.jūl
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVŠMC) piektdienas rītā izplatījis brīdinājumu par pēcpusdienā teju visā Latvijā gaidāmajām stiprajām vēja brāzmām. Tikmēr meteorologs Toms Bricis informē, ka Skrundas un Rudbāržu pusē negaiss šorīt atnesis pamatīgu krusu, bet spēcīgo vēju zona vismaz pagaidām vēl atrodas jūrā.
 
4.jūl
Rihards Eigims ("Mūsu partija") šodien pēc pilsētas mēra Andreja Elksniņa (S) ierosinājuma atbrīvots no Daugavpils domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāja amata.
 
4.jūl
Šogad Latvijā jau 300 hektāru platībā konstatēti egļu mizgraužu radīti bojājumi. Šā gada karstais pavasaris un 2017. gada lielie rudens plūdi, kad Pededzes un Aiviekstes upju baseinos plašā teritorijā applūda egļu audzes, ir radījuši situāciju, ka Latvijas ziemeļu un austrumu daļā sevišķi strauji ir savairojies bīstamais meža kaitēklis – egļu astoņzobu mizgrauzis (Ips typographus). Lokāli mizgrauzis vairāk savairojies plašo plūdu bojātās egļu audzēs Lubānas apkārtnē.
 
2.jūl
Daugavpils un Rēzeknes pašvaldībām, izvēloties māksliniekus pilsētu svētkiem, būtu jādomā par visu pilsētnieku interesēm un arī par valsts drošības jautājumiem, līdz ar to būtu biežāk jāaicina ciemos ne tikai Krievijas, bet arī citu valstu mākslinieki, atklātā vēstulē abām pašvaldībām raksta biedrība "Latgolys Saeima".