Reģionos

18.mai
Aukstākais ūdens saglabājas jūrā, bet arī upēs un ezeros ūdens temperatūra pagaidām vēl nepārsniedz +15 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
18.mai
Vakar ugunsgrēkā Rīgā cietis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
17.mai
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) ir apsolījis nepieciešamības gadījumā lemt par papildus drošības pasākumiem Kuldīgā, kur šonedēļ ļaunprātīgi sadedzināja divas automašīnas uzņēmējiem, izraisot arī vecākās koka ēkas aizdegšanos, informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.
 
16.mai
Alūksnes muižas parks, kas tapis 18. gadsimtā, ir unikāls ar to, ka tajā labi saglabājušās mazās arhitektūras formas. Laikmetu griežos gan daļa gājusi bojā, vēl dažus laikazobs pamatīgi apskādējis. Pēdējos gados šis valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kopš tā ir viena no pašvaldības galvenajām prioritātēm, atdzimst. Objekti cits pēc cita tiek atjaunoti. Pērnais gads bijis īpaši ražīgs, jo otro elpu ieguvuši pieci objekti.
 
15.mai
Jūrmalā ūdensapgādes tarifs nav mainīts 7 gadus. Tajā pašā laikā, īstenojot ES līdzfinansētus projektus, tīklu kopgarums ir ievērojami pieaudzis – arī šie tīkli ir jāuztur pienācīgā stāvoklī. Ļoti bēdīga situācija ir padomju laikos būvētajā ūdenssaimniecības sistēmā – tā faktiski brūk ar katru dienu. Pieaugušas ir elektrības izmaksas, savukārt vienā mājsaimniecībā patērētais ūdens daudzums samazinās. Tāpat novērojams sezonalitātes raksturs – vasaras un ziemas mēnešos kopējā ūdens patēriņā ir pat 30 procentu starpība. Tāpēc pašvaldības uzņēmums patlaban izstrādā pilnīgi jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu aprēķinu kārtību, kas noteikti raisīs diskusijas.
 
15.mai
Daudziem Latvijas lauksaimniekiem šogad nākas pārsēt labības laukus zosu radīto postījumu dēļ, pēc "Zemnieku saeimas" rīkotās sanāksmes par migrējošo zosu radītajiem postījumiem lauksaimniecībā pauda biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
 
15.mai
AS Sadales tīkls pienākums ir nodrošināt nepārtrauktu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi ikvienam savam klientam un samazināt elektrotīkla bojājumu skaitu. Lai to nodrošinātu, AS Sadales tīkls pakāpeniski visā Latvijā, tajā skaitā Jūrmalā un Babītes novadā, atjauno un uzlabo elektrotīklu. Ņemot vērā, ka valsts elektrotīkls ir veidojies pakāpeniski, plānojot investīcijas, tiek izvērtēts elektrotīkla tehniskais stāvoklis, vieta, kur tas atrodas, elektroenerģijas patēriņš, klientu skaits un apdzīvotības blīvums, kā arī konkrētās vietas attīstības perspektīva.
 
15.mai
Pirms Latvijā labi pazīstamais pavārs Lauris Aleksejevs kopā ar uzņēmēju Igoru Mališkovu atvēra restorānu 36. līnija Lielupē, šāda adrese vispār nepastāvēja – šajā Jūrmalas nostūrī bija tikai sešdesmitajos gados izbūvēta autostāvvieta. Klusā un vientuļā vieta līdz ar restorāna atklāšanu kļuvusi par vienu no epicentriem, kur kūsā dzīvība, kur cilvēki smaida un bauda dzīvi – kā brīnumnūjiņa uz cilvēkiem iedarbojas jūras šalkas un spirgtais vējš, saules stari, lieliski cilvēki un garda maltīte.
 
15.mai
Intervija ar Jūrmalas pilsētas mēru Gati Truksni: par tūristu skaita augšanu un nekustamā īpašuma nodokli, par skolu tīklu un uzņēmējdarbību.
 
15.mai
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pauž neizpratni par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātā skolu tīkla reorganizācijas modeļa virzīšanu izskatīšanai valdībā bez saskaņošanas ar visām iesaistītajām pusēm.
 
14.mai
Ikšķiles novada dome visu aptaujā piedalījušos iedzīvotāju vārdā aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) publiski atvainoties par aptaujas salīdzinājumu ar referendumu Krimā, informēja Ikšķiles novada pašvaldība sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša.
 
11.mai
Piektdien glābēji Limbažos palīdzējuši atpakaļ ligzdā nogādāt divus pūču mazuļus, pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
 
11.mai
Šodien plkst.12 Ozoliņa skvērā pie Ikšķiles novada pašvaldības notiks tautas manifests "Par Ikšķiles novadu", liecina informācija pašvaldības mājaslapā.
 
10.mai
Vakar, 9.maijā, SIA "Preiļu slimnīca" kapitāldaļu turētāju atlaistā uzņēmuma valde vērsīsies tiesā, jo uzskata, ka tiek nepatiesi apmelota, sacīja atlaistā valdes priekšsēdētāja Iveta Stare.
 
10.mai
Valsts policija atjaunojusi avārijas dēļ piektdienas rītā slēgto transporta kustība uz autoceļa Salaspils-Babīte pie Stūnīšiem.
 
9.mai
Šodien SIA "Preiļu slimnīca" kapitāldaļu turētāju kopsapulcē sliktas pārvaldības dēļ atlaista slimnīcas valde, taču tā pārmetumus kategoriski noraida.
 
9.mai
Vidzemes ziemeļaustrumu daļu, īpaši Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemeru, Jaunrozes teritoriju, jau izsenis dēvē par Malēniju. Jaunlaicenes muižas muzejs ir vienīgā vieta pasaulē, kur ekspozīcija veltīta malēniešiem – ļaudīm, kuri runā malēniski, kas oficiāli tiek klasificēta kā dziļā latgaliskā izloksne ar izteiktu lauzto intonāciju un savdabīgu šauro un plato e lietojumu.
 
8.mai
Šorīt pie Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pulcējušies aptuveni 60 Ikšķiles novada iedzīvotāji, paužot neapmierinātību ar veidu, kādā tiek īstenota administratīvi teritoriālā reforma.
 
7.mai
Ventspilī trūcīgu un maznodrošinātu daudzbērnu ģimeņu pabalstam Mātes dienā atvēlēti 2100 eiro un tos sāka izmaksāt 7. maijā, vēsta "Ventas Balss".
 
7.mai
Ikšķiles novada dome tomēr noskaidro iedzīvotāju viedokli par Ikšķiles pievienošanu citam – Ogres – novadam, kas paredzēta Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) īstenotās teritoriālās reformas rezultātā. Nozares ministrs Juris Pūce iesaistījis tiesībsargājošās institūcijas, lai tās izvērtē, vai Ikšķiles novada dome rīkojusies likumīgi. Tikmēr līdzīga nepakļaušanās akcija sākusies arī Jelgavas novadā, un ministrs ir apturējis arī Jelgavas novada pašvaldības nolikumu par iedzīvotāju aptaujas organizēšanu. Tas esot nelikumīgs.
 
7.mai
Ir pamanīts – viens no Attīstībai/Par! Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņas vadmotīviem ir Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšana no amata. Tādēļ nepārsteidz, ka, atskaitoties par valdības pirmajās simt dienās paveikto, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce kā vienu no nozīmīgākajiem veikumiem min pašvaldību uzraudzības mehānisma pastiprināšanu.
 
6.mai
Konkursā "Manas idejas top Rīgā" saņemtas 40 Rīgas skolu audzēkņu idejas, informēja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.