Reģionos

9.dec
Neliela, necila divstāvu ēka klusā, mazā Jelgavas ieliņā, kas atgādina piedēkli netālu no vietējās Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļas. Kad, pēc Neatkarīgās rīcībā esošās informācijas, tieši šajā mājā bija mirusi Pirmajai evaņģēliskajai Jēzus draudzei piederīgā jauna sieviete un viņas bērns, īpašums tika pārdots ļoti ātri. Šis stāsts apstiprina, ka pat blīvi apdzīvotā vietā ir iespējams milzīgās mokās no šīs pasaules aiziet tā, ka neviens gailis pakaļ nedzied.
 
7.dec
Piektdien dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Līgatnes novadā bojā gājis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.
 
6.dec
Šodien, 2019. gada 6. decembrī, Sabiedriskā transporta padome lēma, ka no 2020. gada 15. janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par 10 centiem, bet vilcienos – par 10 vai 20 centiem (atkarībā no reģiona). Vienlaikus braucieniem vilcienos tiks palielināts atlaižu klāsts, tajā skaitā kļūs lētākas internetā iegādātās biļetes, liecina medijiem sniegtā informācija.
 
6.dec
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5.decembra plkst. 6.30 līdz 6.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem un trīs izsaukumi bija maldinājumi.
 
5.dec
Pašlaik nav izskaidrota valdības partiju virzīto grozījumu likumos "Par pašvaldībām" un par vietvaru vēlēšanām nepieciešamība, tādējādi radot aizdomas, ka valdošās partijas likumā gatavo sev pozīcijas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, šādu viedokli pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāts Viktors Valainis.
 
5.dec
Un tas notiks 17.,18. jūlijā, Dienvidu fortos, pie Pelēkās kāpas. Kaut kur lielajā kosmosā, kur ir tumšs un auksts. Šeit uz zemes, Liepājā, pasakainā vietā pie jūras, priežu alejās nolaižas Klusuma festivāls. Tā ir īpaši radīta vieta, lai paietu malā no ikdienas pienākumiem un burzmas, un kaut mirkli izbaudītu laiku arī sev - savam prātam un ķermenim, kam nepieciešams laiku pa laikam apstāties un mierīgi atpūsties, lai atjaunotos. Tāpat festivāls sniedz vidi, lai vairāk izprastu sevi - kas es esmu? Kurp es eju? Kāpēc es dzīvoju…
 
4.dec
Glābēji Smiltenē palīdzējuši kaķim, kurš saviem spēkiem vairākas dienas nav spējis norāpties no koka.
 
3.dec
Beidzot mums ir pašiem ko redzēt un citiem parādīt! Tā Gulbenes novada cilvēki šajās dienās saka par Stāmerienas pili, kuras atjaunotā fasāde kopš 29. novembra katru vakaru ir bijusi īpaši izgaismota visu nedēļas nogali. Jāpiebilst, ka pils iekšpusē telpas vēl tikai gaida savu atjaunotni. 
 
3.dec
Šonedēļ ir pilnībā pabeigti Neretas ielas rotācijas aplī uzstādītā vides objekta “Lūsis” labiekārtošanas darbi. Noslēdzošajā posmā ir veikta objekta izgaismošana, liecina pašvaldības publicētā informācija.
 
3.dec
SIA "Baltic Restaurants Latvia" pusdienu restorāna "Daily" virtuvē Liepājā, Ziemeļu ielā 19, ne pārtikas, ne nomazgājumu paraugos slimību izraisītāji nav konstatēti, informēja Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
 
3.dec
Aizvadītajā diennaktī četros satiksmes negadījumos cietušajiem Latgalē bija nepieciešama glābēju palīdzību, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
2.dec
Jau ziņots, ka pirmdienas rītā Madonas novada Aronas pagastā notika automašīnas “Volkswagen Transporter” avārija, kurā dzīvību zaudēja četri cilvēki. Diviem avārijā iekļuvušajiem – šoferim un vienam no pasažieriem – izdevās izglābties no dīķī grimstošās automašīnas. Policija lēš, ka avārija notika, automašīnai pa slideno grants ceļu braucot pārāk lielā ātrumā, atklāj TV3 Ziņas.
 
2.dec
Aizadītās nedēļas nogalē Rāznas ezerā Rāznas Nacionālajā parkā (RNP) Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektori aizturējuši divus maluzvejniekus, kuri devās ezerā ar nolūku zvejot repšus - īpaši aizsargājamu zivju sugu - aizliegtā laikā, informēja DAP Latgales reģionālās administrācijas Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe.
 
2.dec
Lai gan jaunākās prognozes liecina, ka šonedēļ uzsnigušais sniegs pavisam drīz nokusīs, vēl pirmdien varam baudīt ziemu. Meteorologs Jānis Trallis gan informē, ka kamēr atsevišķos valsts rajonos snieg, tikmēr, piemēram, uz austrumiem no Liepājas reģistrēti pat daži zibens spērieni.
 
2.dec
Pagājušajā nedēļā tika vēstīts, ka kādā dzīvoklī Liepājā bez uzraudzības atstāsts sešus mēnešus vecs zīdainis. Jaunākā informācija liecina, ka savu skaidrojumu par notikušo bāriņtiesai sniegusi mazuļa māte.
 
2.dec
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu organizēto laboratorisko izmeklējumu pirmie rezultāti liecina, ka liepājnieku masveida saslimšanu ir izraisījusi norovīrusu infekcija, informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.
 
1.dec
Kuldīgas novadā šomēnes noris ikgadējais konkurss "Ziemassvētki Kuldīgas novadā", lai veicinātu Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu Kuldīgas pilsētā un novadā, informēja novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.
 
1.dec
Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 132 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 20 cilvēki un viens gājis bojā. Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīti 394 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 162 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvu braukšanu un 13 par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, ziņp Valsts policija.
 
1.dec
Svētdien, 1. decembrī, plkst. 17:00 Dobeles novada iedzīvotāji un viesi tiek aicināti piedalīties 10. Sniegavīru saieta atklāšanā un Ziemassvētku lielās egles iedegšanā.
 
1.dec
Šorīt sniegs un apledojums daudzviet Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 139 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienība.
 
30.nov
Valsts autoceļu tīklā šorīt daudzviet veidojas apledojums, kas pagrūtina braukšanas apstākļus. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistīta 68 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
29.nov
urpinot epidemioloģisko izmeklēšanu par akūtas zarnu infekcijas (AZI) saslimšanas gadījumiem Liepājā, epidemiologi ieguvuši informāciju par 112 saslimušajiem, pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.