Reģionos

18.jūl
Sociālajos tīklos ik pa laikam uzvirmo diskusijas par Rīgas sabiedriskajā transportā redzamajiem video materiāliem. Vienā no tiem rāda nākamās pieturās, bet otrā visai bieži bez pasažieriem noderīgas informācijas arī receptes, multfilmas un vārda dienu gaviļnieki. Ne visus apmierina skatīties multfilmas un uzskata, ka būtu jārāda pasažieriem svarīga informācija saistībā ar sabiedrisko transportu. Izrādās, Ogres starppilsētu autobusos var iepazīties ar tautas dižgariem.
 
18.jūl
A/S Limbažu siers Latvijas simtgadi uzsākusi ar pastiprinātu pievēršanos Latvijas tirgum – paplašināts piena produktu sortimenta piedāvājums tieši Latvijas patērētājiem. Šobrīd Limbažu siera produkciju var iegādāties visos lielveikalu tīklos Latvijā. To lielā mērā ir veicinājis arī tas, ka iecienītā produkcija ar Māršavas preču zīmi mazumtirdzniecībā joprojām tiek ražota Limbažos.
 
18.jūl
Gulbenes vietējā laikraksta darbinieki uzņēmušies rūpes par, visticamāk, braucošas automašīnas satraumētu eža bērnu.
 
18.jūl
Limbažos ir iedibināta ļoti vērtīga tradīcija – Ģimeņu sporta diena, kad kopīgās sportiskās aktivitātēs iesaistās visa ģimene – bērni, vecāki, vecvecāki un ne tikai: principā jebkurš, kurš vēlas pilnvērtīgi pavadīt dienu svaigā gaisā, gūstot pozitīvas emocijas. Pasākums ir ļoti iecienīts un pulcē ne tikai limbažniekus, bet arī visa novada iedzīvotājus.
 
18.jūl
Kopš aprīļa uz reģionālā autoceļa Ventspils (Leči)–Grobiņa (P111) posmā no Labraga līdz Mežainei (43,20.-63,00. km) notiek ceļa segas pārbūve.
 
18.jūl
Praktiski pabeigta ir vēsturiskā nama Limbažos, Burtnieku ielā 2, atjaunošana, kas nozīmē, ka jau šā gada septembrī tas vērs durvis esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, lai kalpotu kā vieta, kur rodas idejas, kur tālāk tiek nodota pieredze un gūtas zināšanas – Uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības centrs.
 
18.jūl
Limbaži pasaules vēsturē ierakstīti kā viena no Hanzas savienības pilsētām, kas nozīmē, ka senā Lemsell, ko šodien zinām ar nosaukumu Limbaži, bija ievērības cienīgs tirdzniecības ceļu krustpunkts, ko nodrošināja gan savienojums ar jūru pa 47 km garo Svētupi, gan jau viduslaikos radiāli izvietotais sauszemes ceļu tīkls.
 
18.jūl
Trešdienas agrā rītā Popes muižas Facebook lapa ziņoja, ka naktī izcēlies ugunsgrēks, kas nopostījis vienu no muižas centrālajām ēkām.
 
18.jūl
Pašvaldības aģentūras Alda pārziņā ir četru ūdenskrātuvju apsaimniekošana: Limbažu Lielezers, Dūņezers, Augstrozes Lielezers un Umurgas dīķis, kur norit gan zivju resursu apsaimniekošana, gan atpūtas infrastruktūras pilnveidošana.
 
18.jūl
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti klientiem Limbažu novadā, AS Sadales tīkls šogad atjauno elektrotīklu Skultes, Limbažu, Katvaru, Viļķenes un Pāles pagastā. Kopumā novada teritorijā šogad plānots atjaunot vidējā sprieguma elektrolīnijas 6,2 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 22 km garumā un atjaunot vai rekonstruēt 13 transformatoru apakšstacijas.
 
18.jūl
Šodien grūti iedomāties, ka Limbaži savulaik ir bijusi ostas pilsēta un pa Svētupi no jūras tajā ienākušas liellaivas, kas līdzi atvedušas dažādas preces, bet prom devušās ar Limbažu pusē iegūtiem pārtikas produktiem un amatnieku darinājumiem. Līdz ar šo faktu Limbaži uzņemti arī Hanzas savienībā. Šodien no ostas ir palikušas tikai leģendas, bet gadsimtu laikā šī Vidzemes pilsēta ir spējusi mainīties un izturēt dažādus pārbaudījumus. Intervija ar Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmo vietnieci Inetu Zariņu.
 
18.jūl
Drīz jau būs desmit gadi, kopš apkārtējās pašvaldības cīnās par asfaltu uz autoceļa P4, bet zaļie šo ieceri gudri sabotē, un, kamēr šie mērojas spēkiem, iedzīvotāji pārceļas uz mašīnām un ģimenes budžetam draudzīgākām vietām. No cilvēku interešu viedokļa Lielie Kangari ir milzu problēma.
 
17.jūl
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laikapstākļiem trešdien un ceturtdien.
 
17.jūl
Turpinās seguma atjaunošanas būvdarbi Rīgas apvedceļa A5 (Salaspils–Babīte) sākumposmā pie Salaspils uz nobrauktuvēm uz Daugavpils šoseju (A6; 17,00.-17,43. km). Sākot ar šo vakaru tur periodiski tiks slēgta satiksme uz vienas no nobrauktuvēm. Apbraukšana slēgtajai nobrauktuvei paredzēta pa apbraucamajiem ceļiem ar apgriešanās vietu Salaspilī un pie Salaspils memoriāla.
 
17.jūl
Otrdienas vakarā Talsu novada Valdgales pagastā lielā platībā deg kūdra, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
17.jūl
Otrdien Dobelē un Stendē pārspēts 17.jūlija maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
 
17.jūl
AS Latvijas valsts meži (LVM) Ziemeļkurzemes klientu centrs Dundagā ir iekļauts prestižajā Eiropas Arhitektu padomes pārskatā kā viens no divdesmit dabai draudzīgākajiem objektiem. Tas tiek atzīts par pārdomātas arhitektūras paraugu, kas apvieno modernu dizainu, dabas materiālu izmantošanu, zemu enerģijas patēriņu, tajā pašā laikā nodrošinot komfortablu vidi apmeklētājiem un darbiniekiem.
 
17.jūl
Ceturtdien Dobelē tikās satiksmes ministrs Uldis Augulis, Latvijas autoceļu uzturētāja (LAU) valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors un Zemgales pašvaldību pārstāvji, lai uzklausītu Satiksmes ministrijas un LAU vēstījumu par esošo un prognozējamo situāciju valstī kopumā un konkrēti Zemgales reģionā ceļu infrastruktūras sakārtošanā un uzturēšanā.
 
17.jūl
Otrdienas agrā rītā Vecpiebalgas pagastā izcēlās liels ugunsgrēks, kā rezultātā nācās evakuēties 74 cilvēkiem, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
16.jūl
Tiesa atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemērotos naudas sodus deviņiem Rēzeknes domes deputātiem, kuri bija panākuši, ka domes laikraksts tiek izdots arī krievu valodā.
 
16.jūl
Apmēram divas nedēļas Vidzemē turpinās meža melleņu uzpirkšana. Sākumā ogu lasītāju neesot bijis daudz, bet pirmajās brīvdienās tie, kuri ir bijuši aktīvi ogotāji arī citus gadus, iešūpojušies. Bijis uzrāvums, kas pamazām noplacis. Svētdien, 15. jūlijā, ogu uzpirkšanas punktos Gulbenē vispār valdījis klusums. Aptaujātie uzpircēji Neatkarīgajai sacīja, ka, iespējams, ogotājus sabaidījis lielais karstums, kas bijis tuvu 30 grādiem, kā arī meteorologu piesolītais negaiss.
 
16.jūl
Ventspils pusē Krasta apsardze šorīt no prāmja ostā nogādājusi saslimušu pasažieri, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos.