Reģionos

12.sep
Daugavpils dome šodien atbalstīja pilsētas izstāšanos no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS).
 
12.sep
Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šovasar maršrutā starp Rīgu un Liepāju pārvadājusi vairāk nekā 4700 pasažieru, kas ir par 56% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informē "airBaltic" pārstāvji.
 
12.sep
Latvijas pašvaldību savienība (LPS) atsaukusies 19 pašvaldību vadītāju lūgumam sasaukt ārkārtas domes sēdi saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, informēja LPS pārstāve Gunta Klismeta.
 
11.sep
Uzsākot pastāvēšanas simto mācību gadu, Valmieras Valsts ģimnāzija (celta 1902.–1903., arhitekts Aleksejs Kizelbašs) ver jaunu lapu savā attīstības ceļā – no šā gada ir mainītas vidusskolas mācību programmas – līdzšinējā matemātikas un dabaszinātņu programma tiek pārveidota un pilnveidota par inženierzinību programmu, šogad atjaunota un nokomplektēta humanitāro zinību izglītības programma, darbu turpina vispārizglītojošā programma. Mācības jaunajās programmās uzsāk 10. klase, bet 11. un 12. klases turpina izglītību iepriekšējās programmās.
 
11.sep
SIA Dizozols ir pazīstama kā viens no lielākajiem pilna cikla mežu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā, kas klientiem piedāvā mežistrādes darbus un koksnes realizāciju, mežu atjaunošanu un jaunaudžu kopšanu, darot visu nepieciešamo, lai mežs būtu pēc iespējas ilgtspējīgāks un īpašniekam nestu maksimālo peļņu gan šodien, gan nākotnē. Dižozols ir viens no straujāk augošajiem mežu nozares uzņēmumiem – 2018. gadā tā apgrozījums sastādīja 28 miljonus eiro, bet šogad plānots sasniegt 40 miljonu slieksni.
 
11.sep
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai jaunais mācību gads ir sācies jaunā statusā un ar jauniem izaicinājumiem, jo no šā mācību gada sākuma tai ir piešķirts valsts ģimnāzijas statuss, kas apliecina spēju nodrošināt augstu izglītības saturu un ilgtspējīgu mācību darba organizāciju.
 
11.sep
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu iedzīvotājiem un uzņēmumiem Valmierā un novada teritorijā, a/s Sadales tīkls katru gadu realizē apjomīgus elektrotīkla pārbūves un elektroapgādes uzlabošanas projektus.
 
11.sep
Intervija ar AS Valmieras enerģija valdes locekli Māri Kānīti.
 
11.sep
Attīstot jebkuru no lauksaimniecības nozarēm, viens no lielākajiem palīgiem ir kompānija Baltic Agro, kas lauksaimniekiem piedāvā visu nepieciešamo, no minerālmēsliem un augu aizsardzības līdzekļiem visdažādākajām kultūrām, līdz specializētajai lopbarībai, ietinamajām plēvēm un citām nepieciešamajām lietām.Saruna ar Baltic Agro Valmieras noliktavas vadītāju Robertu Oju (R.O.). un tirdzniecības vadītāju Bruno Jansonu (B.J.).
 
11.sep
Vidzemes slimnīcas galvenās vērtības ir: apmierināts pacients, augsti kvalificēts personāls un droša vide. Veicot nozīmīgas investīcijas personāla profesionālajā izaugsmē un motivācijas pasākumos, infrastruktūrā un jaunās tehnoloģijās, izstrādājot un ieviešot kvalitātes standartus, slimnīca virzās uz mērķi. Intervija ar Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Uģi Muskovu.
 
11.sep
Intervija ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku.
 
11.sep
Kopš otrdienas vakara Liepājā nokrišņu daudzums sasniedzis 26 milimetrus, un tik stiprs lietus pilsētu skāris pirmo reizi šajā gadā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
10.sep
Daugavpilī pagājušajā nedēļā robežsargi kādā īpašumā atraduši lielu daudzumu ārvalstu medikamentu un cigarešu, informēja Valsts robežsardzē.
 
10.sep
Ventspils bērnu un jauniešu sporta skola Spars piedāvā nodarbības desmit dažādos sporta veidos: basketbolā, džudo, ložu šaušanā, BMX, sporta vingrošanā, šorttrekā, svarcelšanā, vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā.
 
10.sep
Ventspils Jaunrades nams piedāvā 50 dažāda veida interešu izglītības nodarbības gan pilsētas, gan apkārtnes bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 25 gadiem. Kopš šā gada 1. septembra arī Ventspils planetārijs, observatorija un talantīgo bērnu skola Gudrinieks ir iekļautas Jaunrades nama struktūrā. Kopumā Jaunrades namā darbojas jau vairāk nekā 1600 bērnu un jauniešu.
 
10.sep
Ventspils Mākslas skola ar svinīgo pēcpusdienu tās pagalmā uzsāka savu 26. mācību gadu. Šo gadu laikā daudzi ventspilnieki ir ieguvuši Mākslas skolas diplomus un devušies turpināt mācības kādā no Latvijas mākslas vidusskolām, kļuvuši par mākslas mīļotājiem, profesionāliem māksliniekiem visdažādākajās jomās vai arī iegūtās prasmes izmanto savā hobijā.
 
10.sep
Īpaši aizsargājamais Papes ezers, kas atrodas pašos Kurzemes dienvidos Rucavas novadā, šogad pārtapis seklā aizaugušā dīķī, pa kuru ar parastu laivu nav iespējams pārvietoties. Uz copi atbraukušie leiši bar vietējos latviešus par apkārt valdošo smaku un nosprāgušajām zivīm. Tomēr nule atbildīgo institūciju ilgstoši bendētajam ezeram ir parādījusies cerība. Jau šoruden vajadzētu sākties kanāla izbūvei – normāla hidroloģiskā režīma atjaunošanai.
 
10.sep
Par tehnoloģiju būtisko ietekmi uz ikdienas dzīvi un procesiem, kā arī to lomu mūsdienu darba tirgū Ventspilī nojauta jau 2000. gadā, kad pilsētā tika uzņemts kurss tehnoloģiju virzienā.
 
10.sep
Dagnis Straubergs ir Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs un Latvijas Reģionu alianses līderis. Viņš vada Salacgrīvas novadu, kurā ir ap 7500 iedzīvotāju, jau kopš 2001. gada. Ja tiks realizēta Jura Pūces (Attīstībai/PAR!) auklētā administratīvi teritoriālā reforma (ATR), Salacgrīvas novads pārstās eksistēt: to pievienos Limbažu novadam. 7. septembrī ir sākusies Salacgrīvas novada iedzīvotāju aptauja par to, vai viņi vēlas sava novada likvidāciju un pievienošanos Limbažiem.
 
9.sep
Ceturtdien, 12.septembrī, Daugavpils dome lems par izstāšanos no Latvijas Pašvaldību savienības (LPS),  informēja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).
 
7.sep
Šomēnes Daugavpilī varētu noslēgties pantogrāfu uzstādīšana jaunajiem Daugavpils tramvajiem, lai tie varētu sākt kursēt pilsētā, informēja pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S).
 
6.sep
Brīvpusdienas ir pašvaldību, nevis valsts funkcija, piektdien žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).