Pirmdiena, 30.janvāris

redeem Pārsla, Tīna, Valentīna

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardLasītākie

Krievijas vadība jau tagad nopietni plāno pievienot Krievijai jaunas teritorijas, vēsta UNIAN.
8:20 Portāls nra.lv
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 30.janvārī. Ukraina jau 11 mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
0:10 Ziņu aģentūra LETA, NRA.LV
Kāds iemesls bija garajām rindām pēc ID kartēm, un kā tiek celts žogs uz Latvijas un Baltkrievijas robežas; cik daudz “bēgļu” katru nakti cenšas iekļūt Latvijā; kāpēc Saeimā joprojām sēž Glorija Grevcova; vai Latvijā ir spiegi? Par šīm un citām tēmām – saruna ar iekšlietu ministru Māri Kučinski (“Apvienotais saraksts”).
6:15 Elita Veidemane
Par sava jau ilgstoši piederējušā dzīvokļa pārdošanu Valsts ieņēmumu dienests uzlicis nodokļa uzrēķinu sievietei, kura bija kļuvusi par negodīgu aizdevēju upuri. Plānotā aizņēmuma vietā viņa par pazeminātu maksu bija dzīvokli pārdevusi, taču to atgūstot un pārdodot par tirgus cenu, VID viņai piestādīja rēķinu par iedzīvotāju ienākuma nodokli, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
Vakar, 20:50 Portāls nra.lv
“Neatkarīgās” lasītāji visu pagājušo nedēļu varēja balsot par jautājumu: Vai atbalstāt Ievas Jaunzemes atjaunošanu VID ģenerāldirektores amatā? 11 111 jeb 88% no visiem aptaujā nobalsojušajiem (līdz vakardienas pulksten 20:00), uz šo jautājumu atbildēja noraidoši – nē, neatbalstām.
5:30 Bens Latkovskis
Pēc 26 dienām apritēs gads kopš Krievijas okupantu armija uzbruka Ukrainai. No pašas pirmās kara dienas ukraiņi ir lūguši rietumiem nevis tikai pieņemt deklarācijas un balsot par asiem kara nosodījumiem,  bet sūtīt smago bruņojumu, slēgt gaisa telpu un nodot tālās darbības raķetes. Kā mums intervijā stāsta Latvijas vēstniece Vācijā, mūsu diplomātu ikdienas darbs pēdējos mēnešos Berlīnē ir bijis spēt pārliecināt visa līmeņa politiķus
Vakar, 20:40 Portāls nra.lv
Vai konservēts tuncis ir veselīgs, vai tomēr labāk no tā izvairīties? Lasiet tālāk rakstu un uzziniet, ko par šādu konservu ēšanu domā uztura speciālisti.
Ar grupas „Citi zēni” dziesmas „Lieka štuka” uzvaru noslēgusies “Latvijas radio 2” aptauja „Muzikālā banka 2022”. “Zēnu” uzvara – it īpaši pēc iespaidīgā šova finālā koncertā Daugavpils Olimpiskajā centrā – nav milzīgs pārsteigums, bet pārējais goda pjedestāls un šīs aptaujas ierasto favorītu salīdzinoši zemās vietas gan.
8:00 Sandris Vanzovičs
Aviokompānija "Flybe" ir atcēlusi visus lidojumus uz un no Apvienotās Karalistes, vēsta BBC.
Vakar, 20:45 Portāls nra.lv
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pagājušā gada februārī neilgi pirms Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā telefonsarunā ar toreizējo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu draudējis viņam ar raķetes triecienu.
9:25 Ziņu aģentūra LETA
Turpinot cenām augt straujāk nekā algām un krītoties pirktspējai, aizvien pamanāmāks kļūst aktivitātes kritums iepirkšanās centros. Varētu teikt, ka pagājušā gada decembris – mēnesis, kad parasti tiek tērēts vairāk – šoreiz ir bijis pirmais mēnesis, kad pieaugošie komunālie rēķini un citi uz augstākas inflācijas bāzes lielāki izdevumi ir likuši piebremzēties patērētāju aktivitātei valstī.
8:30 Mārtiņš Apinis
Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” kongresā sestdien pirmā intriga bija tāda, vai vispār kongresam būs kvorums. Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs kopā ar saviem atbalstītājiem kongresa priekšvakarā aicināja boikotēt šo pasākumu, taču, kad tika saskaitītas delegātu balsis, noskaidrojās, ka kvorums ir un kongress būs leģitīms. Rēzekniešu centieni noraut kvorumu nav izdevušies.
7:20 Māris Krautmanis
Gandrīz gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā redzams, ka daļai Latvijas krievu joprojām ir zināma identitātes krīze, bet vienlaikus var vērot, ka daļa sabiedrības, aktīvi iestājoties pret Krievijas agresiju, ir gatava kļūt tāda pati kā agresīvā kaimiņvalsts, intervijā aģentūrai LETA atzina Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.
9:30 Ziņu aģentūra LETA
Galvenais faktors, kādēļ Ukraina zaudējusi laiku, lai sāktu lielu pretuzbrukumu Krievijas karaspēkam, ir tas, ka kavējas Rietumu parauga tāldarbības daudzlādiņu reaktīvo sistēmu, pretgaisa aizsardzības sistēmu un tanku piegāde, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.
9:47 Ziņu aģentūra LETA
Kalmikijas budistu augstākais garīgais līderis šadžinlama (augstākais lama) Telo Tulku Rinpoče (laicīgais vārds - Erdni Ombadikovs) pēc Krievijas Tieslietu ministrijas lēmuma iekļaut viņu “ārvalstu aģentu” reģistrā paziņojis par atteikšanos no šadžinlamas amata pilnvarām.
10:16 Ziņu aģentūra LETA
Nākamnedēļ Saeima plāno iecelt jaunu Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK). Tā pēdējā laikā arvien skaļāk cēlusi trauksmi par naudas trūkumu, kas apdraud Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi nākamā gada maijā. Mazā iestāde arī nespēšot rīkot no nākamā gada likumā paredzētos referendumus pašvaldībās. Par to šovakar ziņo LTV raidījums “de facto”. Paralēli rit KNAB kriminālprocess, kurā statuss piemērots sešām no deviņām CVK amatpersonām, savukārt Valsts kontrole sākusi zaudējumu piedziņu par revidentu ieskatā sadārdzinātu iepirkumu. Politiķi tagad meklē variantus, kā problēmu nomākto iestādi reformēt.
Vakar, 21:10 Portāls nra.lv
Pretēji iepriekš plānotajam, pirmdien vēl pēcpusdienā nebija izdevies atjaunot valsts pārvaldes pakalpojumu portāla "Latvija.lv" darbību, novēroja aģentūra LETA. Šobrīd, pulksten 17, portāls atsācis darbu.
14:06 Ziņu aģentūra LETA
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies bērna nāve. Krimināllietas materiāli ir nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
14:53 Portāls nra.lv
Par pagājušā gada vārdu pasludināts okupeklis, kas apzīmē pieminekli kā okupācijas laika palieku, pirmdien paziņoja aptaujas "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens" rīkotāji.
15:29 Portāls nra.lv
Saeimas deputāts Aleksejs Rosļikovs ("Stabilitātei") atkāpies no Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības (LAPA) viceprezidenta amata, informē LAPA.
12:00 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Igaunijai ir visas iespējas kļūt par pirmo valsti pasaulē, kas pārskaitījusi Ukrainai līdzekļus no Krievijas Federācijas konfiscēto aktīvu pārdošanas, vēsta "Европейская правда".
14:00 Portāls nra.lv
Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks pirmdien apsūdzējis Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), ka ar ieceri atrast iespējas Krievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē tā veicina karu Ukrainā.
12:30 Ziņu aģentūra LETA