Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_downwardLasītākie

Lai arī kāds būtu ceturtdienas balsojums Saeimā, tas parādīs esošās koalīcijas liekulību un melīgumu, politisko pērkamību un vēlētājiem doto solījumu nepildīšanu. Ir daudz trakāk: Stambulas konvencijas ratifikācija draud pavērt robežas vārtus Eiropas labumus aprīt alkstošajiem migrantiem.
5:30 Elita Veidemane
Vācu izdevums Bild stāsta par situāciju frontē - skarbā ziema pirmām kārtām kaitēs krievu karavīriem frontes līnijā - ja viņi masveidā nosals, Ukraina iegūs laiku.
11:00 Portāls nra.lv
"Rīgas satiksme" mikroblogošanas vietnē "X" ziņo, ka laikapstākļu dēļ ir traucēta transporta kustība pilsētā un apgrūtināta arī sabiedriskā transporta kursēšana. 
8:35 Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Sabiedrībā sašutuma vētru izraisījušais video stāsts, kurā redzams, kā vairāku Rīgas restorānu (tostarp nule kā “Michelin” atzinību guvušā restorāna) dibinātājs Murads Juško iesit pa galvu sievietei, nav beidzies. Turklāt, kā izrādās, no viņa vardarbības, iespējams, cietušas vēl vismaz trīs sievietes.
9:07 Sola Rūja, Ziņu aģentūra LETA
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 30. novembrī. Ukraina jau vairāk kā pusotru gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
0:10 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Iespēju atgriezties Rīgā no Eiropas Savienības valstu vadītāju tikšanās specreisā oktobra beigās izmantojusi arī pašreizējā premjerministre Evika Siliņa, vēsta TV3.
9:37 Portāls nra.lv
Polijas autopārvadātāji turpina protestus pret, viņuprāt, negodīgu konkurenci, bloķējot vēl vienu robežpunktu ar Ukrainu un par diviem mēnešiem pagarinot Dorohuskas robežpunkta blokādi. Neapmierinātajiem autovadītājiem pievienojušies arī poļu lauksaimnieki, kuri uzskata, ka Ukrainas graudi un citi produkti samazina viņu produkcijas cenas un viņu peļņu.
7:20 Māris Krautmanis
Ķīnas varas iestādes slēpj pret antibiotikām rezistentas pneimonijas izplatību - Ķīnas ārsti atkal ir spiesti klusēt, apgalvo Foreign Policy žurnālisti.
12:05 Portāls nra.lv
Pēc pagājušajā nedēļā notikušās Eiropas Savienības (ES) valstu kultūras ministru padomes sanāksmes attiecīgās nozares ministre Latvijā Agnese Logina nāca klajā ar viedokli par nepieciešamību attīstīt digitālo spēļu potenciālu arī mūsu valstī. Intervijā “Neatkarīgajai” viņa skaidro, ko ar šo paziņojumu domājusi.
6:15 Mārtiņš Apinis
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien paziņoja par sarunu sākšanu ar Franciju un ASV par attiecīgi 2030. un 2034.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanai, tādējādi Zviedrija ar partneri Latviju nepretendēs uz 2030.gada spēļu rīkošanu.
Vakar, 21:13 Ziņu aģentūra LETA
Militārais eksperts Aleksandrs Musienko ziņoja, ka krievi jau šogad grasījās sašķelt NATO, raksta dialog.ua.
13:05 Portāls nra.lv
Rīgas lidosta ziņo, ka šodien, 30. novembrī, pateicoties stiprajai snigšanai iespējama atsevišķu reisu kavēšanās.
9:45 Portāls nra.lv
Pamiers starp Izraēlu un "Hamās" turpināsies, ceturtdien īsi pirms pamiera termiņa beigām apliecināja abu pušu pārstāvji, tiesa, oficiālās vienošanās detaļas pagaidām nav skaidri zināmas.
9:50 Ziņu aģentūra LETA
Latvija patlaban neplāno pilnībā slēgt robežu ar Krieviju un Baltkrieviju, aģentūrai LETA atzina Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).
Vakar, 22:17 Ziņu aģentūra LETA
Ceturtdien Rīgas sabiedriskajā transportā atkal tiks ieviestas tā dēvētās "puteņa biļetes", šodien preses konferencē informēja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).
7:20 Ziņu aģentūra LETA
Ceturtdienas rītā Latvijas lielākajā daļā turpinās nokrišņi, vietām snieg stipri, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.
8:39 Ziņu aģentūra LETA
Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, piedaloties Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmē Skopjē, nāksies personīgi uzklausīt Eiropas delegāciju kritiku, preses konferencē Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā sacīja Eiropas Savienības (ES) augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels.
12:27 Ziņu aģentūra LETA
Decembrī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies četriem komersantiem, savukārt pieciem, kuriem iepriekšējo mēnešos tarifi samazināti, tie atkal nedaudz palielināsies, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.
12:20 Ziņu aģentūra LETA
Viesojoties raidījumā "Pasaki to skaļi" , gastroenterologs Anatolijs Danilāns atbildēja uz Roberto Meloni jautājumiem par kafijas un citronūdens ietekmi uz mūsu veselību. Profesors atklāja, ja citronūdenim piedēvētā pozitīvā ietekme uz veselību īsti nav pierādīta, tad pretēji daudzu uzskatiem, esot pierādīta kafijas pozitīvā ietekme uz cilvēku veselību.
3:30 Portāls nra.lv
Latvijas Dzelzceļnieku biedrība ierosinot koriģēt "Rail Baltica" projektā paredzēto Rīgas šķērsojuma koncepciju, atsakoties no tuneļa būvniecības Pārdaugavā, "Rail Baltica" sliežu ceļu izvietojot starp 1520 milimetru sliežu ceļiem Daugavas labajā krastā un uz tiltiem, un veidojot vienlīmeņa sliežu ceļu šķērsojumu "Rail Baltica" maršrutam Jelgavas virzienā.
Vakar, 21:53 Ziņu aģentūra LETA
Pēdējos gados ik pa laikam aktualizējas jautājums, vai veikaliem būtu jāstrādā svētku dienās un nedēļas nogalēs. Negaidot kādu politisku lēmumu, veikalu ķēde "Lidl Latvija" paziņojusi, ka 2024. gada 1.janvārī visi veikali būs slēgti.
2:30 Portāls nra.lv
Polija šonedēļ nepiedalīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmē Skopjē, jo uz sanāksmi uzaicināts Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kas plāno pievienoties sarunām.
Vakar, 21:48 Ziņu aģentūra LETA