Rīgā

Vakar, 22:19
Metu konkursā "Krasta City" kvartāla apbūvei starp Salu tiltu, Krasta ielu un Daugavu vēsturiskajā Zvirgzdu salas teritorijā uzvarējis Dānijas arhitektu biroja "Arrow Architects" izstrādāts mets, otrdien paziņoja metu konkursa žūrijas vadītājs Jānis Dripe. Izstrādātais mets paredz 17 stāvu biroju ēkas, kā arī vairākas ēkas ar mazāku stāvu skaitu. Projekts lielu nozīmi publiski pieejamai ārtelpai starp trīs plānotām ēkām, kurā ieplānotas apstādījumi, atpūtas, ēdināšanas zonas, laivu piestātnes kā arī pludmale Daugavas krastā.
 
Vakar, 20:44
Šodien Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Rīgā atklāta atjaunotā Sporta iela. Sporta ielas atklāšanā iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties arī mikromobilitātes aktivitātēs - bez maksas izmēģināt elektriskos skrejriteņus, atzīmēt sevi mikromobilitātes trīsstūrī un citos radošos pasākumos. Sporta ielai tika veikta seguma atjaunošana un pēc būvdarbu pabeigšanas pilnībā mainīta satiksmes organizācija. Automašīnām saglabāta vienvirziena satiksme, bet pēc būvdarbu pabeigšanas ieviesta divvirzienu satiksme velo transportam. Maksimālais braukšanas ātrums šajā ielā turpmāk būs 30 kilometri stundā. Pēc brauktuves seguma atjaunošanas, Sporta iela ierīkota atbilstoši mūsdienu veloinfrastruktūras prasībām, norāda departaments. Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, iepirkumā par Sporta ielas seguma atjaunošanu no Kr. Valdemāra ielas līdz Skanstes ielai uzvarēja AS "Ceļu pārvalde". Iepirkumā norādītā līgumcena - 537 832 eiro. Savukārt projekta būvuzraudzība izmaksājusi aptuveni 10 000 eiro.
 
Vakar, 17:37
Rīgas 10.vidusskolā, Rīgas Rīnūžu vidusskolā un Rīgas 46.vidusskolā katrā mājas karantīnā atrodas viena klase un vairāki skolotāji, savukārt Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā mājas karantīnā atrodas sešas klases un vairāki pedagogi, pavēstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.
 
Vakar, 17:00
Šonakt tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Tallinas ielas posmā Rīgā, informēja pilsētas pašvaldībā.
 
Vakar, 16:14
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka vairāki pasažieri, kuriem apstiprināta COVID-19 infekcija, no 10.septembra līdz 22.septembrim pārvietojušies 50. autobusā Rīgā, maršrutā TEC-2 - Abrenes iela.
 
Vakar, 12:21
Lai uzlabotu gājēju drošību un padarītu apkaimi draudzīgāku mazaizsargātiem satiksmes dalībniekiem, Āgenskalna apkaimē sākts darbs, lai izveidotu zonu, kurā nedrīkstēs braukt ātrāk par 30 kilometriem stundā (km/h), informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.
 
Vakar, 10:42
Lai gan pavisam oficiāli Latvijā ir iestājies rudens, salnas vēl nav paguvušas nokost rudens ziedus un augus, kas grezno Rīgas pilsētu. Par stādījumiem, puķu dobēm, parkiem un dārziem gādā SIA „Rīgas meži”, kam nu jau daudzus gadus ir pašvaldības deleģēts pienākums uzturēt kārtībā Rīgas zaļo rotu.
 
21.sep
Šodien Rīgā, Rūdolfa ielā, iebrucis asfalts, un bedrē daļēji iegāzusies "Mercedes-Benz" markas automašīna, novēroja aģentūra LETA.
 
21.sep
Indijas rietumos pirmdien sabrūkot dzīvojamai ēkai, gājuši bojā 10 un ievainoti 11 cilvēki, paziņoja amatpersonas.
 
21.sep
Neapzīmogotajās vai nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto vēlēšanu biļetenu pieskaitīšana vēlēšanu rezultātiem izmaiņas jaunās Rīgas domes spēku samērā nav ieviesušas, un jaunā koalīcija jau nākamnedēļ plāno sākt darbu, ko nākamos gandrīz piecus gadus regulēs “Rīcību plāns Rīgai”. Tajā kā prioritāte noteikta rīdzinieku uzticības atjaunošana Rīgas vadībai – proti, labas pārvaldības izveidošana. Šī mērķa sasniegšanai nepieciešamie instrumenti gan vēl jāizstrādā, bet precīzāks darbu saraksts ar termiņiem sabiedrībai netiks atklāts.
 
21.sep
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) licis Autotransporta direkcijai (ATD) pārrēķināt konkursa rezultātus astoņos no 16 pārvadājumu apgabaliem jeb lotēm, kur notika cīņa par tiesībām uz valsts dotētiem autobusu pasažieru pārvadājumiem.
 
21.sep
Kovida pandēmija pārblīvējusi vidi ar izlietotām sejas maskām, plastmasas cimdiem un maisiņiem. Pat bulciņu veikalā tagad vairs nevar nopirkt, neietītu plēvē. Kur to visu atkritumu lērumu likt? Ne visus plastmasas atkritumus ir iespējams pārstrādāt otrreizējās izejvielās, un ne vienmēr tas ir saimnieciski izdevīgi. Citviet Eiropā plaši izmantots risinājums ir atkritumu pārstrāde elektrībā un siltumā. Arī Rīgai ir nepieciešama atkritumu dedzinātava, jo Getliņu atkritumu poligona ietilpība ir teju izsmelta.
 
20.sep
Svētdien, 20.septembrī no plkst.10 līdz 17 "Toyota Rīgas velomaratona" laikā tiks ieviestas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā, kā arī tiks slēgtas atsevišķas pieturvietas Mūkusalas ielā, Bauskas ielā un Krasta ielā,  informēja pašvaldības SIA "Rīgas Satiksme" Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.
 
19.sep
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par kādas Rīgas ielas nosaukšanu Mordehaja Dubina vārdā.
 
19.sep
Saistībā ar "Toyota Rīgas velomaratona" braucienu nedēļas nogalē Rīgā gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi, kā arī tiks slēgta 11.novembra krastmala, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
19.sep
Koronavīrusa epidēmija nav bijis šķērslis, lai medicīnas jomā apturētu attīstības projektus. Rīgas 1. slimnīca atjaunojusi vēsturisku ēku, kurā darbību sākusi Rehabilitācijas klīnika.
 
18.sep
Pasaules talkas ietalkošanas pasākumā pie Māras dīķa, tiek iestādīts šā gada pirmais Laimes koks, un tas būs pīlādzis. Pasaules talka notiek sestdien, 19. septembrī.
 
18.sep
Aicinot piedalīties Pasaules talkā, 18. septembrī AS Latvijas valsts meži (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā "Piemēslot nav māksla" atklāj neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos. Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur "realitātes" jeb piesārņojuma filtru. Akcijā "Piemēslot nav māksla", kas veltīta mežu aizsardzībai pret atkritumiem, pirmo reizi apvienojas LVM un LNMM. Tajā cilvēki tiek aicināti pievērst uzmanību mežu piesārņojuma problemātikai, apzināties savu atbildību pret dabu, iesaistīties Pasaules talkā (19. septembrī), savācot atkritumus no mežiem, kā arī veidot ieradumu – ikdienā uz mežu doties ar tukšu atkritumu maisiņu, lai varētu savākt atrastos gružus.