Rīgā

Vakar, 19:12
Pirmdien, 9. decembrī VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un pilnsabiedrība “RERE Būve 1” vienojās par tiesas procesu izbeigšanu Jaunā Rīgas teātra rekonstrukcijas lietā, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.
 
Vakar, 16:52
Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas domnieki pirmdien nespēja vienoties arī par Pilsētas attīstības departamenta 2020.gada budžetu.
 
Vakar, 15:12
Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valde vērsušās pie Rīgas domes ar aicinājumu valsts pārziņā bez atlīdzības nodot LNOB ēku, taču pašvaldība, kura atzīst pašas ierobežotas spējas tūlītēji nodrošināt nama remontam nepieciešamos aptuveni septiņus miljonus eiro, ir nobažījusies, vai valsts spēs nodrošināt tā sakārtošanu.
 
Vakar, 13:26
Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien kvoruma trūkuma dēļ nespēja pieņemt Rīgas domes Īpašuma departamenta nākamā gada budžetu, novēroja aģentūra LETA.
 
Vakar, 12:00
Uzceltās, bet ekspluatācijā nenodotās augstceltnes Z-Towers saimnieki pagājušajā piektdienā publiski apgalvoja, ka Rīgas Būvvalde mēģinot no viņiem izspiest kukuli par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.
 
Vakar, 9:00
Vides ministrs Juris Pūce tomēr izlēmis, ka Rīgas pašvaldības darbu vajag paplosīt ar ārkārtas vēlēšanām. Kaut arī Rīgā atkritumu izvešanas traģēdija nav notikusi, ministrs tieši šo ieganstu nosauca par būtiskāko, kāpēc jārosina Rīgas domes atlaišana. Par Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu datumu iecerēts nākamā gada 29. februāris, ja Saeima tam piekritīs un likumu izsludinās Latvijas Valsts prezidents. Un tas viss notiek laikā, kad apmēram 30 pašvaldību varētu Satversmes tiesā apstrīdēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciēto administratīvi teritoriālo reformu. 
 
Vakar, 8:03
Rīgas dome, kuru Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinājusi atlaist, nākamā gada budžetu nespēs izveidot un tas būs jāpaveic jaunajam pašvaldības sasaukumam, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja "Attīstībai/Par!" (AP) līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
8.dec
Šonedēļ kļuva skaidrs, ka šī Rīgas domes sasaukuma dienas ir skaitītas. Tāpēc jo aizdomīgāk izskatās straujās izmaiņas pašvaldības uzņēmumā “Rīgas satiksme”, kura vadība šobrīd tiek meklēta konkursā. Jaunais vicemērs Druvis Kleins, kurš pārstāv bez partijām palikušo deputātu bloku “Rīgai!”, atlaida par konkursa gaitu atbildīgos “Rīgas satiksmes” padomes locekļus. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēsta, ka no konkursa jau pirmajā kārtā tika izslēgti divi tagadējie pagaidu valdes locekļi – Elīna Epalte-Drulle un Emīls Jakrins. Tomēr Jakrins, kuram bijusi aktīva loma jaunās Rīgas domes koalīcijas veidošanas sarunās, joprojām sevi uzskata par labu pretendentu darbam “Rīgas satiksmes” pastāvīgajā valdē.
 
8.dec
Svētdien Doma laukumā notikušajā Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienā piedalījušies aptuveni 1500 dalībnieki, informēja biedrības "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska.
 
8.dec
Trešdien, 11.decembrī, plkst.5.00 satiksmei tiks atklāta divvirziena dzelzceļa pārbrauktuve zem Brasas pārvada, kas savienos Kluso ielu ar Gaujas ielu.
 
8.dec
Rīgā degoša adventes vainaga un galda dēļ no kādas ēkas nācies evakuēties 70 cilvēkiem, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
7.dec
Kultūras un tautas mākslas centrs "Ritums" Ziemassvētku gaidās 8. decembrī no plkst. 11.00 aicina ikvienu interesentu piedalīties radošajās darbnīcās "Rūķu mājās" filiālē Ieriķu ielā 43A. Dalība darbnīcās bez maksas.
 
7.dec
Ja novembrī notiktu Rīgas domes vēlēšanas, lielāko vēlētāju atbalstu iegūtu "Saskaņa", partiju apvienība "Attīstībai/Par" un "Jaunā vienotība", liecina socioloģisko pētījumu aģentūras "Factum" publiskotie aptaujas dati.
 
7.dec
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sākotnēji vēlas iepazīties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto Rīgas domes atlaišanas lēmumprojektu, pirms komentēt tā pamatotību, atzina LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis.
 
7.dec
Rīgas vicemērs un SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma vadībai atkārtoti izvērtēt sadarbību ar SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS).
 
7.dec
Ar saukli “Krāsaina pastaiga maģiskā pasakā” Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Rīgā ir atvērts Ziemas Gaismas dārzs – teju 20 Latvijas gaismu mākslinieki pārvērtīs LU Botānisko dārzu par maģisku gaismas pasauli.
 
7.dec
Satiksmes ministrija (SM) rosina par 3,55 miljoniem eiro atpirkt privātpersonām piederošo zemi Biķernieku sporta kompleksā, tādējādi pilnībā pārņemot šo kompleksu valsts īpašumā, paredz izskatīšanai Ministru kabinetā iesniegtais SM informatīvais ziņojums par Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstības projekta realizēšanas modeli.
 
7.dec
Sagaidot Otro adventi, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Rīgas dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs, kā arī doties apskatīt 10. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus, kas šogad – festivāla jubilejas gadā – lielākoties izvietoti Kronvalda parkā.