Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_downwardRīgā

“Rimi Rīgas maratona 2024” laikā gaidāmi būtiski satiksmes ierobežojumi Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. maijā, Rīgā norisināsies tradicionālais “Rimi Rīgas maratons”. Maratona norises laikā transportlīdzekļu satiksme vairākās galvaspilsētas ielās, kā arī uz tiltiem pār Daugavu būs ierobežota vai slēgta. Svētdien, 19. maijā, spēkā būs būtiskas izmaiņas arī vairākos sabiedriskā transporta maršrutos.
Vakar, 10:00 Portāls nra.lv
Sākot peldsezonu, Rīgas oficiālajās peldvietās izvietoti jauni peldvietu elementi atpūtai un sporta aktivitātēm, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Lai nodrošinātu un uzturētu kārtību Stacijas laukuma apkārtnē, Valsts policija un Rīgas pašvaldības policija rīko regulāras patruļas un cilvēku pārbaudes. Aprīlī nodrošinātas patruļas katru dienu. Preventīvās pārbaudes rezultējušas gan ar aizturētām meklēšanā izsludinātām personām, gan izņemtām narkotiskajām vielām, kā arī vispārējās sabiedriskās kārtības un drošības uzlabošanos.
17.mai Portāls nra.lv
Pirms svētdien, 19.maijā, gaidāmā Rimi Rīgas maratona Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina tās dalībniekus vēlreiz izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai. Tā kā svētdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) Rīgas pilsētā ir izsludinājis dzelteno brīdinājumu par karstumu, uzmanība savai veselībai ir jāpievērš vairāk kā ikdienā, īpaši pie lielākas fiziskās slodzes.
17.mai Portāls nra.lv
Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums "TestDevLab" atklājis biroju ēku Rīgā, Vingrotāju ielā, kuras atjaunošanā ieguldījis pusmiljonu eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Muzeju naktī, 18.maijā, vairāk nekā 217 Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas bez maksas uzņems apmeklētājus
17.mai Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Zilais karogs šogad plīvos jau trīs Rīgas peldvietās - Vecāķos, Vakarbuļļos un pirmo reizi arī pie Bābelīša, kas apliecina šo peldvietu atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem. Karogi Rīgas pašvaldībai tika pasniegti svinīgā pasākumā piektdien, 17.maijā, vides izglītības konceptvietā "Šūna".
17.mai Portāls nra.lv
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) jaundzimušo aprūpes nodaļā uzsāktas padziļinātas dzirdes pārbaudes ar jaunu iekārtu, kas ir papildinājums jau esošajam dzirdes skrīningam, aģentūru LETA informēja BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Partija "Saskaņa" bija darījusi visu pareizi, piedaloties tā dēvētā Lielā tēvijas kara beigām veltītās svinības Pārdaugavā, un ne par vienu no 9. maiju nav kauns, intervijā aģentūrai LETA atzina Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, partijas saraksta līderis gaidāmajām EP vēlēšanām Nils Ušakovs.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pārdaugavas pārvaldes amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 1986. gadā dzimušo Rihardu Voronoviču. Pēdējā zināmā vīrieša atrašanās vieta ir Rigondas gatve Rīgā.
17.mai Portāls nra.lv
Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Anatolijs Kucevols (Anatolii Kutsevol) akcentē, ka katram ukrainim višivanka ir kas vairāk par tautastērpu - tajā ir atspoguļota nācijas vienotība un identitātes kods. Vēstnieks ir pateicīgs Latvijai, tostarp Saeimai, par nemainīgo un pastāvīgo atbalstu, ko ukraiņi izjūt katru dienu, uzsverot, ka tas ir ļoti nozīmīgi.
17.mai
Ārlietu ministre Baiba Braže iestājusies Zemessardzē, izriet no viņas publicētā ieraksta tviterī.
17.mai Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Lai atvieglotu lēmuma pieņemšanu par saules paneļu vai kolektoru uzstādīšanu uz ēku jumtiem, Rīgas pašvaldība izstrādājusi 3D karti “Saules enerģijas potenciāls”, ar kuras palīdzību ikviens interesents var noskaidrot saules enerģijas potenciāla vērtību uz ēku jumtiem visā Rīgas teritorijā. Karte pieejama pašvaldības ģeotelpisko datu portālā georiga.lv (GEO RĪGA), sadaļā “3D Rīga”.
16.mai Portāls nra.lv
"Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) mājaslapā pieejams kalkulators apsaimniekošanas izmaksu aprēķināšanai, informē uzņēmuma pārstāve Inita Kabanova.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Rīgas pašvaldības rīkotais iedzīvotāju informatīvās kampaņas ’’Rīgas civilās aizsardzības plāns – pārzini un līdzdarbojies!” semināru cikls apskata plašu ar civilo aizsardzību saistītu jautājumu kopumu. Viens no šādiem jautājumiem ir krīzes situāciju jeb 72 stundu somas sagatavošana – tās saturs un pieejamība iedzīvotājiem.
16.mai Portāls nra.lv
Vidzemes tirgus Piena paviljonā, Rīgā, 15.maijā notika novusa turnīrs "Kijas diplomātija", kurā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu deputātu amata kandidāti un ikviens spēlēt gribētājs varēja kļūt par spēles partneriem. Pasākumā piedalīties tika aicināti politisko partiju pārstāvji, kuri kandidē uz deputātu amatu EP vēlēšanās, kā arī ikviens novusa čempionāta apmeklētājs, lai neformālā gaisotnē iepazītu deputātu kandidātus un vienlaikus sacenstos par čempiona titulu. 
16.mai