Rīgā

18.okt
Piektdien, 18.oktobrī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā tika svinīgi atklāta jaunā ekspozīcija "Āfrikas savanna", kurā īpašā kompleksā vienkopus var iepazīt trīs sugu antilopes, zebras un zoodārza jaunākos iemītniekus - geladas pērtiķus. "Vēlos pateikties tiem, kas ieguldīja savu darbu šīs jaunās ekspozīcijas veidošanā. "Āfrikas savanna" ir mūsu lepnums, un tās atklāšana ir nozīmīga ne tikai zoodārzam, bet arī visai pilsētai. Turpināsim darbu pie zoodārza attīstības un šis nebūs pēdējais objekts, kas priecēs rīdzinieku un pilsētas viesu acis," uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova. Rīgas zoodārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka atzina, ka šis brīdis ir gaidīts trīs gadus un izdarīts ļoti liels darbs. "Tagad gaidīsim šī darba augļus. Savanna vēl kādu gadu būs mainīga, kamēr dzīvnieki sapazīsies un pērtiķi pārcelsies uz savu salu," norādīja I. Līdaka. Jaunās ekspozīcijas aizņem gandrīz desmito daļu Rīgas zoodārza teritorijas (1,7 ha), un jau pavasarī tā tiks apvienotas ar 2007. gadā uzbūvēto Žirafu mītni un pastaigu laukumu vienotā Āfrikas savannas dzīvnieku aploku kompleksā, kurā vienkopus ganīsies zebras, žirafes un divu sugu antilopes. Atsevišķi ir izvietotas pērtiķu un mazo antilopju dikdiku mītnes. Sarežģīto mītņu un aploku kompleksu projektēja pilnsabiedrība "Re-Arta", bet būvniecības darbus pēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pasūtījuma divu gadu laikā paveica pilnsabiedrība "BBA un Tilts". Kopējās būvdarbu izmaksas bija aptuveni 3,1 miljons eiro. Daļu šīs summas (400 000 eiro) ieguldīja Latvijas valsts, bet pārējo - Rīgas pašvaldība.
 
18.okt
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vēršanās Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt Rīgas domes amatpersonu rīcību, lemjot par vēršanos pret bijušo SIA "Rīgas satiksme" valdi, ir politiska šantāža, uzskata uzņēmuma kapitāldaļu turētājs un Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks.
 
18.okt
2019. gada 21.novembrī aprit jau 6 gadi kopš Zolitūdes traģēdijas. Neskatoties uz visaptverošu sabiedrības un mediju uzmanību, Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesas process joprojām atrodas pirmās instances izskatīšanas stadijā un 2019. gada laikā tajā nav noticis ievērojams progress, norāda Regīna Ločmele-Luņova, Biedrības “Zolitūde 21.11.” valdes vārdā Biedrbas pilnvarotā pārstāve.
 
18.okt
Rīgas domes koalīcijas partiju deputātu vidū šodien izcēlās kašķis, lemjot par atsevišķu koalīcijas deputātu iesniegtu priekšlikumu budžeta grozījumos, kā rezultātā uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī tam veltītā sēde.
 
18.okt
Rīgas domes šī gada budžeta ieņēmumi ir par 8,61 miljoniem eiro mazāki nekā sākotnēji plānots, savukārt izdevumi sarukuši par 33,44 miljoniem eiro, izriet no Rīgas domes Finanšu un transporta lietu komitejas darba kārtībā pievienotajiem dokumentiem.
 
18.okt
«Šodien nokļūšana uz kuģa tiek organizēta no ostas ēkas 1. stāva, uzkāpšana uz kuģa – no autoklāja. Atvainojamies par neērtībām.» Šo paziņojumu termināļa ēkā izvietojis prāmju operators Tallink, lai gan patiesībā atvainoties vajadzētu Rīgas pilsētas vadībai, kas pēdējo desmitgažu laikā pasažieru ostu nolaidusi līdz nožēlojamam stāvoklim. Pat stacionārais snuķis nestrādā – izbīdāmajam pasažieru tunelim tiek mainīti gultņi.
 
17.okt
Rīgas zooloģiskā dārza atvērta “Āfrikas savannas” ekspozīcija. Jau sestdien, 19. oktobrī, apmeklētāji varēs doties aptuveni 330 metrus garā ceļojumā, lai iepazītu trīs sugu antilopes, zebras un zoodārza jaunākos iemītniekus – geladas pērtiķus.
 
17.okt
Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" daļēji piederošās SIA "Rīgas karte" valdes loceklis Jānis Meirāns pagaidām saglabās ieņemamo amatu, apstiprināja Meirāns.
 
17.okt
14.oktobrī pulksten 15.43 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par vīrieti, kurš, atrodoties kādas Rīgas izglītības iestādes teritorijā, atkailinājis savus dzimumorgānus. Uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes ekipāža.
 
17.okt
Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S) par padomnieci komunikācijas jautājumos izraudzījusies bijušā mēra Nila Ušakova (S) preses sekretāri Lailu Ivānu, apstiprināja pati Vladova.
 
17.okt
TV3 Ziņu rīcībā nonācis audita materiāls par uzņēmuma "Rīgas satiksme"(RS) bijušās valdes darbību. Auditā identificēti vismaz seši pārkāpumi, kas var kalpot par pamatu, lai pret bijušo uzņēmuma valdi vērstos ar civilprasību tiesā par zaudējumu piedziņu, norādīts J.Eglīša sagatavotajā ziņu sižetā.
 
17.okt
Rīgas domes deputātu blokam "Rīga!" pievienojusies deputāte Baiba Broka, kura pirms vairākām nedēļām pēc korupcijas skandāla izstājās no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, liecina bloka vadītāja Oskara Putniņa ieraksts sociālajā vietnē "Facebook".
 
17.okt
Šogad organizētajā "Restorānu nedēļā", kas norisinājās no 7. no 13.oktobrim, novērots ārvalstu viesu skaita pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pastāstīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāve Anna Blaua.
 
16.okt
Lai gan pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" šo gadu plāno noslēgt ar 1,3 miljonu eiro peļņu, uzņēmums arī nākamajam gadam prasīs ievērojamu dotāciju - 140 miljonus eiro, atzina uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.
 
16.okt
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" sadarbību ar SIA "Rīgas karti" pirms termiņa nelauzīs, kas nozīmē, ka rīdzinieki par šo sadarbību arī nākamgad maksās 20,6 miljonus eiro, noskaidroja aģentūra LETA.
 
16.okt
Balstoties uz izmaiņām Ministru kabineta noteikumos, Rīgā pieaugs maksa par kanalizācijā novadīto lietus notekūdeņu daudzumu, informēja uzņēmuma pārstāvis Arturs Mucenieks.