Rīgā

7.aug
Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA) un tās biedri piektdien sākuši "balto karogu" protesta akciju, kurai pievienojušies vairāk nekā 50 īpašumu Rīgā, piektdien preses konferencē sacīja NĪAA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.
 
7.aug
 Vakarbuļļu peldvietā Rīgā ūdens temperatūra pazeminājusies līdz plus 16 grādiem, liecina Rīgas domes apkopotā informācija.
 
6.aug
1.augusta naktī Valsts policija vērsās pie Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbiniekiem ar informāciju par kādu pavisam nesen notikušu zādzību vienā no vecpilsētas kafejnīcām. Kāds vīrietis bija iegājis kafejnīcā, aizlīdis aiz letes un no kases aparāta paņēmis naudu. Kafejnīcā bija izvietotas vairākas kameras, kas bija piefiksējušas garnadža izskatu. Ieraksts personas atpazīšanai nodots pilsētas videonovērošanas centra darbiniekiem, informē Rīgas pašvaldības policijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Greidāne.
 
6.aug
Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija šodien atbalstīja jaunas atkritumu apsaimniekošanas vietas izveidi Rīgā, Meldru ielā 3, aģentūru informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
6.aug
Rīgas svētku laikā, no 14.augusta līdz 16.augustam, Rīgas sabiedriskais transports nebūs bez maksas, bet kursēs pēc brīvdienu grafika, tā ceturtdien, 6.augustā, lēma Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija.
 
6.aug
Rīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem. Pretēji atsevišķu mediju spekulācijām, draudze aicina sadzirdēt pašu mācītāju teikto un respektēt viņu pieņemtos lēmumus pārtraukt kalpošanu Rīgas Lutera draudzē. Mācītājs Kaspars Simanovičs par šo soli pēkšņi izšķīries profesionālās izdegšanas dēļ, savukārt mācītājs Indulis Paičs ikdienas kalpošanu Torņkalnā būtiski samazināja jau pirms pusotra gada, dodoties ilgstošā mācību atvaļinājumā un padziļināti pievēršoties doktorantūras studijām. Indulis Paičs lēmumu par kalpošanas pārtraukšanu bija pieņēmis jūlijā, bet faktiskā aiziešana, diemžēl, sakrita abiem mācītājiem vienlaikus.
 
6.aug
Rīgā, šodien Valdemāra un Zirņu ielu krustojumā kravas automašīnai izbirušas metāla konstrukcijas, informēja Valsts policija.
 
6.aug
Iekārtu pacelšanas darbu laikā Rīgā, pie tirdzniecības centra "Origo" ēkas, no 8.augusta plkst.6 līdz 9.augusta plkst.22 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība Satekles ielā,  informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
5.aug
Rīgas Brīvostas teritorijā strādā viens specializēts minerālkravu pārkraušanas termināls - SIA "Riga Fertilizer terminal", kas ir Ziemeļeiropā modernākais un drošākais minerālmēslu pārkraušanas un īslaicīgas uzglabāšanas termināls, apauda Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.
 
5.aug
Rīgas Valsts 2. ģimnāzija uzsāk ķermeņa temperatūras sensoru ieviešanu. Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tiek uzstādīti pirmie bezkontakta ķermeņa temperatūras mērīšanas sensori Rīgas skolās.
 
5.aug
Šogad Rīgas svētkos līdztekus citām norisēm, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt daudzveidīgus koncertus, kas klausītājiem būs pieejami kultūras centros, pagalmos, parkos, ielās un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Vairākos koncertos ieeja ar bezmaksas ielūgumiem vai iepriekšēju pieteikšanos, informācija par to pieejama mājas lapā www.rigassvetki.lv
 
5.aug
Balstoties uz "Ernst&Young Baltic" audita secinājumiem un ieteikumiem, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valde nolēmusi Tehniskās pārvaldes un Apsaimniekošanas pārvaldes vietā izveidot Pakalpojumu nodrošināšanas pārvaldi, informēja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāvis Krists Leiškalns
 
5.aug
Rīgas peldvietās siltākais ūdens šodien ir Bābelītes ezerā un Daugavā pie Rumbulas, liecina pašvaldības apkopotā informācija.
 
5.aug
Divu veloceliņu un vienas ielas izbūvei Rīgas pašvaldība plāno aizņemties 1,4 miljonus eiro, liecina Rīgas domes pagaidu administrācijas 6.augusta sēdei iesniegtie dokumenti.
 
5.aug
Pašvaldības uzņēmums “Rīgas nami” nav rīkojies kā gādīgs saimnieks un pieļauj unikāla pēckara arhitektūras mantojuma bojāeju. Spilves lidostas terminālis un ievērojama daļa lidlauka uz daudziem gadiem iznomāta necienīgam nomniekam ar saitēm Krievijā un Kipras ofšorā. Nomnieks nepilda solījumus, ko apņēmās līguma slēgšanas brīdī – termināļa stāvoklis faktiski nav uzlabots un arī mazā aviācija no lidostas visiem spēkiem tiek dzīta laukā.
 
5.aug
Bezmaksas sabiedriskais transports Tallinā pilsētas iedzīvotājiem ir pieejams kopš 2013. gada 28. oktobra. Un kopš pirmās dienas oponenti šo lēmumu sauca par populistisku un paredzēja drīzu pilsētas sabiedriskā transporta vai pat Tallinas bankrotu. Kā zināms, Tallina nav izputējusi. Neatkarīgā noskaidroja, kuru partiju un sarakstu deputātu kandidāti ievēlēšanas gadījumā plāno arī Rīgā ieviest bezmaksas sabiedrisko transportu.
 
4.aug
Ūdensvada avārijas dēļ pārtraukta ūdensapgāde vairākiem namiem Iļģuciemā, informēja SIA "Rīgas ūdens".
 
4.aug
Valsts policija noraida sociālajos tīklos izplatīto ziņu par bērna nolaupīšanu kādā tirdzniecības centrā Rīgā.