Rīgā

8:49
No šodienas Rīgā atkritumus izvedīs pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna.
 
Vakar, 9:30
Jau par tradīciju ir kļuvusi nakts braucienu rīkošana Rīgas ielās, kuras izremontētas vasaras sezonas laikā. Jebkuru nelielo riteņu – skrituļslidu, skrituļdēļu, skrejriteņu – īpašnieki varēs izmēģināt jauno ielas segumu. Šoreiz nakts brauciens noritēs sestdien, 14. septembrī. Starts tiks dots plkst. 23.00. Dalībnieki varēs pārbaudīt Krasta ielas seguma izturību četru kilometru garumā, vēstīts "riga.lv".
 
13.sep
Septembra sākums ir laiks, kuru tautā dēvē par ražīgāko. To apstiprina pārpilnība Rīgas Centrāltirgus letēs. Septembrī šeit var atrast ne tikai samērā retu šķirņu ābolus, bet arī papildināt savu mājas aptieciņu ar svaigi salasītu zālīšu tējām, vēsta portāls riga.lv.
 
13.sep
Pateicoties mērķtiecīgiem ilgtermiņa pasākumiem un sadarbībai ar citām aviācijas nozares institūcijām un uzņēmumiem, 2019.gadā, neraugoties uz straujo apkalpoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu, visās lidostas “Rīga” trokšņa monitoringa stacijās fiksēts gaisa kuģu radīto trokšņu samazinājums, liecina mērījumu dati par 2019.gada astoņiem mēnešiem.
 
13.sep
Atkritumu apsaimniekotāja "Pilsētvides serviss" līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi "Clean R" un "Eco Baltia vide",  pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.
 
13.sep
Sākumskolu bērnu bezmaksas ēdināšana vēsturiski nav bijusi pašvaldību autonomā funkcija un valsts šo funkciju uzņēmās līdz ar Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēm, tāpēc tagad valsts bez finansējuma nedrīkst uzspiest pašvaldībām valsts uzņemto funkciju izpildi, uzskata Pierīgas pašvaldību apvienība (PPA).
 
13.sep
No šodienas līdz 15.septembrim dažādās Rīgas apkaimēs notiks Zemessardzes 1.Rīgas brigādes organizētās militārās mācības "Rīgas zobens 2019".
 
13.sep
Atbaidošu smirdoņu un milzīgus drazu kalnus var redzēt un saost daudzviet pasaulē, kur varas iestādes dažādu iemeslu dēļ nav spējušas ieviest kārtību atkritumu apsaimniekošanā un kanalizācijā. To redzot, ceļotājs no Latvijas var nopriecāties, ka pie mums gan nav tādas šmuces – Rīga tad salīdzinājumā šķiet tīra un jauka.
 
12.sep
Šovakar piketā pret atkritumu apsaimniekošanas politiku pie Rātsnama pulcējušies aptuveni 100 cilvēki, novēroja aģentūra LETA. Klātesošo vidū bija dažāda gadu gājuma cilvēki, taču galvenokārt tur bija sastopami Jaunās konservatīvās partijas biedri, kā arī citi opozicionāri. Uz iedzīvotāju līdzi paņemtajiem plakātiem bija tādi uzraksti kā "Monopols smird", "Gods kalpot Getliņiem", "Tīrīga tīra kabatas", "Torņakalns pret monopolu" un citi. Sanākušie nepārtraukti skandināja tādus saukļus kā "Dome nelabi smird", "Konkurenci", "Rīga nelabi ož" un citus. Aktīvisti arī aicināja āra iznākt Rīgas mēru Oļegu Burovu (GKR), taču politiķis līdz šim Rātslaukumā nav iznācis. Paralēli aktīvisti bija atnesuši kaudzi ar miskastes maisiem, kā arī atveduši atkritumu konteinerus, pa kuru vākiem tika dauzīts ar dažādiem priekšmetiem, tādējādi radot rīboņu.
 
12.sep
Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome "sadalījusi" arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, šodien žurnālistiem pavēstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).
 
12.sep
Rīgas Apkaimju alianse (RAA) šovakar plkst.18 Rātslaukumā rīko protesta akciju pret mēģinājumu ieviest atkritumu apsaimniekošanas monopolu Rīgā.
 
12.sep
AS “Tīrīga- šobrīd turpina savu operatīvo darbību, vienlaikus to nodrošinot maksimāli efektīvi, lai tad, ja tiesa Konkurences padomes (KP) lēmumu par pagaidu noregulējumu atzīst par prettiesisku, uzņēmums spētu nodrošināt pakalpojuma sniegšanu, norāda AS “Tīrīga- valdes priekšsēdētājs Guntars Levics.
 
12.sep
Redzot apjomīgās "Rīgas satiksmes" iepirkumu kukuļošanas krimināllietas vērienus, ir grūti noticēt, ka "vadība" par to nezināja, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pauda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
 
12.sep
Ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izmantos, lai izstrādātu un iesniegtu atkritumu apsaimniekošanas normatīvā regulējuma grozījumus, kas nākotnē nodrošinātu konkurenci atkritumu apsaimniekošanas jomā, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).
 
12.sep
Saeima šodien varētu lemt par ārkārtas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, jo šādu lēmumu trešdien pieņēma Ministru kabinets.
 
12.sep
Valdības lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, visticamāk, bija pareizākais šajā situācijā, atzina atkritumu apsaimniekošanas koncerna SIA "Eco Baltia grupa" akcionārs un valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.
 
11.sep
Starptautiskajā lidostā "Rīga" nosēdusies NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas jeb AWACS lidmašīna. Gaisa spēku komandieris, pulkvedis Aivars Mežors norādīja, ka Latvija augsti novērtē NATO ieguldījumu Latvijas un reģionālās drošības stiprināšanā. Viņš pauda, ka NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīnas nolaišanās lidostā "Rīga" ir spēcīgs signāls NATO solidaritātei un vienotībai, demonstrējot vienotu izpratni par šodienas drošības izaicinājumiem un ģeopolitisko situāciju. 2014.gada 10.martā NATO, reaģējot uz situāciju Ukrainā, ieviesa atbalsta pasākumu plānu, tādējādi demonstrējot alianses vienotību un apņēmību aizsargāt sabiedrotos. Trīs dienas vēlāk - 13.martā, NATO atbalsta pasākumu programmas ietvaros, notika pirmais NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidojums no NATO bāzes Geilenkirhenē, Vācijā.
 
11.sep
Projekts “ParkoSkola” aicina pieteikties uz bezmaksas parkošanās jeb auto novietošanas apmācībām. Projekta ietvaros jebkurš autovadītāja apliecības īpašnieks var pieteikties uz pusstundu garu bezmaksas nodarbību pie “Drošas Braukšanas Skola” instruktora, lai atsvaidzinātu jau zināmo un apgūtu jaunas iemaņas auto novietošanā, vēsta portāls riga.lv.