Rīgā

Imantā tiks izveidots tirgus
16:20
9:48
Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 15 satiksmes dalībnieki; viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 437 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 187 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvo braukšanu un pieci par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.
 
8:20
Publiskajā telpā tika izplatīta ziņa, ka šodien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja sāks izskatīt priekšlikumu aizliegt alkohola tirdzniecību Rīgas veikalos no plkst. 19.00 vakarā līdz plkst. 10.00 no rīta, kā arī ierosinājumu pilnībā aizliegt alkohola tirdzniecību Rīgas veikalos svētdienās. Attiecīgos ierosinājumus sagatavojis Rīgas domes Labklājības departaments kopīgi ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Vakar gan komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais precizēja, ka tiks skatīts jautājums par veikaliņiem guļamrajonos, kuri kafejnīcu statusā tirgo alkoholu visu diennakti, kā arī uzklausīti priekšlikumi šādu veikalu – kafejnīcu darbības ierobežošanai.
 
6:30
Augusta beigās un septembra sākumā veiktā aptauja liecina, ka Rīgas mikrorajonu iedzīvotāji neskumtu, ja diennakts veikalos alkoholu pēc pulksten 22 netirgotu.
 
Vakar, 16:49
Kā iepriekš ziņots, trešdien pie Rīgas domes notika biedrības Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" un "Tru Fix Kru" rīkotais pikets, lai pievērstu domes deputātu uzmanību samilzušajām satiksmes drošības problēmām un aicinātu nekavējoties uzlabot veloinfrastruktūru galvaspilsētā.
 
Vakar, 16:38
Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi no 24.oktobra līdz 26.novembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Daugavgrīvas ielā, posmā no Pulka ielas līdz Mazai Ūdens ielai.
 
Vakar, 13:43
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV LV) trešdien Rīgas centrā iekļuvis nelielā satiksmes negadījumā.
 
Vakar, 13:07
Ceturtdien Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti skatīja jautājumu par alkoholisko dzērienu aprites kontroli Rīgā, īpaši pievēršot uzmanību pilsētas mikrorajoniem. Jautājums iniciēts, jo pašvaldība saņēmusi daudzu rīdzinieku sūdzības par mazo veikaliņu un kafejnīcu darbību pilsētas apkaimēs.
 
Vakar, 12:53
Piketā pie Rīgas domes trešdien pulcējās vairāk nekā simts veloaktīvisti.
 
Vakar, 9:55
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā krasi ir sarucis asins krājumu daudzums, tāpēc Asins sagatavošanas nodaļas darbinieki lūdz atsaukties visus, kuriem ir iespēja ziedot asinis, un aicināt to darīt arī saviem kolēģiem, radiem un draugiem, jo pašlaik ir jūtams ievērojams donoru aktivitātes kritums.
 
Vakar, 7:20
Rīgas domes Labklājības departaments un Izglītības kultūras un sporta departaments rosina atļaut alkohola tirdzniecību veikalos no plkst.10 līdz 19.
 
Vakar, 6:30
Salīdzinot ar jau esošajām augstceltnēm, bijušā Preses nama 22 stāvu ēka atgādina mazizmēra basketbola izlases dalībnieku. Šā gada janvārī Neatkarīgā rakstīja, ka augstceltnes Rīgā slienas negribīgi. Pagaidām ir tas, ko redzam – niecīga daļa no savulaik plānotā. Debesskrāpji Ķīpsalas dienvidu daļā tiek solīti tik ilgus gadus, ka sāk aizmirsties visas ar tiem saistītās peripetijas. Tagad pārbūvei būšot pakļauta Preses nama ēka, kurā 2022. gada septembrī klientus gaidīs Holiday Inn viesnīca.
 
16.okt
Rīgas pilsētas īres valde ir sagatavojusi pārskatu par darbību no 2017. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim.
 
16.okt
Kad oktobra ārgaisa temperatūra jau vismaz piekto dienu tiek uzskatīta par rekordsiltu, diez vai būtu lietderīgi gaidīt, lai radiatori dzīvokļos sasniegtu rekordkarstu temperatūru.
 
16.okt
Zolitūdes lielveikala "Maxima" jumta sagrūšanu varēja izraisīt iepriekš būvniecības laikā notikušais ugunsgrēks un vēl citi iemesli, savās pirmstiesas izmeklēšanas sniegtajās liecībās paudis Zolitūdes traģēdijā apsūdzētais lielveikala būvinženieris Ivars Sergets.
 
16.okt
Šogad Rīgā ir izremontēts vairāk skolu un pirmsskolas mācību iestāžu nekā iepriekšējos divos gados. Ja skolēniem jau tagad ir radīti labvēlīgi apstākļi mācībām, piemēram, likvidēta otrā maiņa, labiekārtotas klases, sporta zāles un laukumi, ir ērtas garderobes, tad turpmāk Rīgas dome paredzējusi uzlabot pedagogu darba apstākļus.
 
16.okt
Remontdarbu dēļ no šodienas līdz 13.janvārim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Salu tilta posmā no Krasta ielas pārvada līdz Bauskas ielai, pavēstīja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.
 
16.okt
Amerikāņu dizaineris Kriss Kembells pārsteidzis savus sekotājus. Viņš izveidojis apavu kolekciju, kas drīzāk līdzinās nevis kurpēm, bet skaisti izdekorētām kūkām.
 
15.okt
18.novembrī vēsturisko vērtību un mākslinieciskās unikalitātes pērlē – Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" –, svinot mūsu valsts 100.jubileju, norisināsies krāšņa, gracioza, eleganta un svinīga Latvijas simtgades balle vislabākajās balles tradīcijās. Dāmām un kungiem būs iespēja baudīt labākās balles tradīcijas – īpaši piemeklētu muzikālu vakara programmu pacilājošā atmosfērā, izmeklētus dzērienus un uzkodas, kā arī izjust Rīgas baļļu kādreizējo varenību. Dreskods: kungiem – tumšs uzvalks, dāmām – garās vakarkleitas.
 
 
#{#}