Rīgā

25.sep
Rīgas 1. slimnīcas atjaunotajā Rehabilitācijas klīnikas korpusā atklāja piemiņas gleznojumu monumentāli dekoratīvās tēlniecības amata meistaram un ekspertam Robertam Vecums-Veco.
 
25.sep
Rātslaukumā, pretī Rīgas domei jauniešu klimata kustība "Fridays For Future Latvia" ar akciju atzīmēja Globālā Klimata dienu pievēršot uzmanību klimata krīzei.
 
25.sep
Šodien Rātsnamā notika Civilās aizsardzības komisijas sēde, lai diskutētu par Rīgas pilsētas gatavību civilo krīžu situācijām, lemtu par nākotnes uzdevumiem saistībā ar civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanu, kā arī pārrunātu militāro mācību cikla "Namejs 2020" norisi.
 
25.sep
Ņemot vērā, ka Latvijas Slimību un profilakses kontroles centrs paplašināja to valstu sarakstu, kuros 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 16, iekļaujot tajā arī Somiju, un balstoties uz Latvijas valdības lēmumu un noteikumiem, Tallink Grupp šodien paziņoja, ka tā aptur Rīga – Helsinki maršruta darbību no 28.09.2020. līdz oktobra beigām. Nākamo nedēļu laikā uzņēmums izvērtēs iespējamo maršruta darbības atjaunošanu novembrī un decembrī. Latvijas valdības lēmums ir saistīts ar to, ka vīrusa inficēšanās līmenis pēdējo nedēļu laikā ir pieaudzis, un ceļotājiem no Somijas būs jāievēro 10 dienu pašizolācija pēc ierašanās Latvijā.
 
25.sep
Teikas apkaimes aktīvisti kā liecību zaudētajai cīņai par "Marsa parka" izveidi šodien Brīvības ielā, uz ietves pie bijušā velotreka "Marss" teritorijas, izveidoja "iemazgājumu" "Marsa parks 1909-2020", kas ar laiku izdzisīs.
 
24.sep
Saeimas šodienas debatēs opozīcija aicināja nacionālās koncertzāles celtniecību Rīgā sasaistīt ar kādas degradētas apkaimes uzlabošanu, kā arī kritizēja iespēju nojaukt ēku Elizabetes ielā 2, kur plānota šīs kultūras būves celtniecība.
 
24.sep
Rīgas Zoodārzā sākas ikgadēja rudens tradīcija - Zoozīļuks 2020, kad no 24.septembra līdz 11.oktobrim aicina skolēnus un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Vislabākajiem ozolzīļu lasītājiem balvā bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā.
 
24.sep
Valsts policija (VP) jau nozieguma dienā 14.septembrī aizturējusi divus pusaudžus par šaušanu ar pneimatisko ieroci uz cilvēku pie bērnudārza Zolitūdē.
 
24.sep
SIA “Forevers” 19 darbiniekiem konstatētais Covid-19 uzņēmuma darbību nav paralizējis. Uzņēmums turpina ražot gaļas produktus, tiesa, nedaudz ierobežotākā apjomā, turklāt veicot paaugstinātus piesardzības pasākumus. Epidemiologi uzver, ka “Forevers” produkcija ir droša, pat neskatoties uz faktu, ka Covid-19 izraisošais vīruss uz virsmas spēj izdzīvot vairākas dienas.
 
23.sep
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) pretendēs uz darbu trīs jaunā sasaukuma domes komitejās, informēja "Gods kalpot Rīgai" (GKR) topošās frakcijas vadītājs Juris Radzevičs.
 
23.sep
“Katram daudzdzīvokļu dzīvokļa īpašniekam ir jārūpējas, lai kāpņutelpas būtu noslēgtas, logi salikti, aizvērti un bēniņu telpas būtu ciet. Un temperatūras režīmam jābūt noregulētam atbilstoši savām iespējām maksāt,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” ieteikumus, kā taupīt siltumu un samazināt maksu par to, uzskaita AS "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.
 
23.sep
Jaunievēlētās Rīgas domes pirmo sēdi sasauks 2.oktobrī plkst.10.
 
23.sep
Tik skaļas slepkavības, kāda notika naktī uz svētdienu, kad īpaši nežēlīgā veidā tika nogalināts advokāts Pāvels Rebenoks, pie mums negadās bieži, bet reizumis tomēr notiek. Medijos šajās dienās tās visas tiek uzskaitītas. Gan tiesneša Jāņa Laukrozes, gan advokāta Mārtiņa Bunkus, gan citas. Šo slepkavību izmeklēšanas rezultāti nav iepriecinoši – faktiski neviena no tām, par spīti milzu iesaistītajiem resursiem, nav atklāta.
 
23.sep
Kultūras ministrs Nauris Puntulis iecēlis par brīvdabas muzeja direktori sev tīkamu personu, nevis uzvarētāju konkursā uz muzeja direktora vietu.
 
23.sep
Neraugoties uz dažu vides organizāciju viedokli, ka sadzīves atkritumi ir jākrauj milzīgā kaudzē, turpinot bezgalīgu un bezjēdzīgu pāršķirošanu, jaunajā atkritumu apsaimniekošanas valsts plānā būs paredzēta vieta arī atkritumu reģenerācijai, kas nozīmē sadedzināšanu, ražojot elektrību un siltumu.
 
22.sep
Metu konkursā "Krasta City" kvartāla apbūvei starp Salu tiltu, Krasta ielu un Daugavu vēsturiskajā Zvirgzdu salas teritorijā uzvarējis Dānijas arhitektu biroja "Arrow Architects" izstrādāts mets, otrdien paziņoja metu konkursa žūrijas vadītājs Jānis Dripe. Izstrādātais mets paredz 17 stāvu biroju ēkas, kā arī vairākas ēkas ar mazāku stāvu skaitu. Projekts lielu nozīmi publiski pieejamai ārtelpai starp trīs plānotām ēkām, kurā ieplānotas apstādījumi, atpūtas, ēdināšanas zonas, laivu piestātnes kā arī pludmale Daugavas krastā.
 
22.sep
Šodien Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Rīgā atklāta atjaunotā Sporta iela. Sporta ielas atklāšanā iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties arī mikromobilitātes aktivitātēs - bez maksas izmēģināt elektriskos skrejriteņus, atzīmēt sevi mikromobilitātes trīsstūrī un citos radošos pasākumos. Sporta ielai tika veikta seguma atjaunošana un pēc būvdarbu pabeigšanas pilnībā mainīta satiksmes organizācija. Automašīnām saglabāta vienvirziena satiksme, bet pēc būvdarbu pabeigšanas ieviesta divvirzienu satiksme velo transportam. Maksimālais braukšanas ātrums šajā ielā turpmāk būs 30 kilometri stundā. Pēc brauktuves seguma atjaunošanas, Sporta iela ierīkota atbilstoši mūsdienu veloinfrastruktūras prasībām, norāda departaments. Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, iepirkumā par Sporta ielas seguma atjaunošanu no Kr. Valdemāra ielas līdz Skanstes ielai uzvarēja AS "Ceļu pārvalde". Iepirkumā norādītā līgumcena - 537 832 eiro. Savukārt projekta būvuzraudzība izmaksājusi aptuveni 10 000 eiro.