Rīgā

Samazināto NĪN likmi turpmāk piemēros visiem Rīgā mītošajiem ārzemniekiem
14:30 3
19.jūl
Šonakt neilgi pēc pusnakts Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Lilijas ielu, kur trīs suņi daudzdzīvokļu namu pagalmā uzbruka klaiņojošam kaķim un saplosīja to.
 
19.jūl
Ūdens temperatūra Rīgas peldvietās ceturtdien ir no +20 grādiem jūrā līdz +25 grādiem Bābelītes ezerā, liecina pašvaldības apkopotā informācija.
 
19.jūl
Saistībā ar Baltkrievijas ārlietu ministra Vladimira Makeja darba vizīti Latvijā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana vairākās Rīgas centra ielās, informēja Rīgas dome.
 
19.jūl
SIA Rīgas satiksme (RS) ik mēnesi apstrādā aptuveni 12 miljonus klientu datu. Tie ir dažādi – videonovērošanas ieraksts, konta numurs bankā, informācija par sabiedriskā transporta līgumsodiem un parādu piedziņu, pasažiera braukšanas virzienu, maršruta numuru, transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuru (ja izmanto stāvvietu), dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru, arī klienta veselību (ja cietis avārijā, kurā iesaistīts RS transportlīdzeklis). Ir pasažieri un citi RS klienti, kuri joprojām uztraucas par to, vai viņu datus nevar izmantot citiem mērķiem un vai iesniedzamo datu apjoms ir samērīgs.
 
18.jūl
Vakar, 17. jūlijā, pulksten 12.00 pie Rīgas pašvaldības policijas glābējiem Vecāķu glābšanas stacijā vērsās kāda sieviete, kurai bija pazudis dēls. Nekavējoties tika uzsākta puisēna meklēšana. Aptuveni 200 metrus no glābšanas stacijas divus gadus vecais zēns tika atrasts. Ar sievieti veiktas preventīva rakstura pārrunas par bērna rūpīgāku pieskatīšanu. Puisēns sveiks un vesels nodots mātei.
 
18.jūl
Saistībā ar ūdensvada pārbūves darbiem no 23.jūlija plkst. 17.00 līdz 24.jūlija plkst. 8.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Valkas ielā, posmā no Ausekļa ielas līdz Veru ielai. Darbu veicējiem uzdots nodrošināt transportlīdzekļiem apbraucamo ceļu un ceļa zīmju izvietošanu, kā arī iedzīvotāju un uzņēmumu (kuri atrodas ielas slēgtajā posmā) transportlīdzekļu piebraukšanu pie dzīvesvietas vai uzņēmuma.
 
18.jūl
Atzīmējot kustības Lielā talka 10. jubileju, šodien un rīt Rīgā viesosies viens no pasaules drosmīgākajiem piemēriem uzņēmējdarbībā un zinātnē – profesors Gunters Pauli (Gunter Pauli, 1956). Ikvienam ir iespēja viņa lekciju skatīties portālā delfi.lv – 19. jūlijā pēc pulksten 12.
 
18.jūl
17. jūlijā Veselības inspekcijas speciālisti atkārtoti apsekoja Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales, par kurām pagājušajā nedēļā tika ziņots par potenciāli toksisko zilaļģu masveida savairošanos. Šobrīd minētajās pludmalēs aļģu masveida akumulēšanās piekrastes ūdeņos nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav. Tāpat, atbilstoši pašvaldības pasūtītajām aļģu sugu sastāva analīzēm ūdens paraugos, kas tika paņemti pagājušajā nedēļā, un ko institūta „BIOR” uzdevumā analizēja Daugavpils Universitātes aģentūras „Latvijas Hidroekoloģijas institūts” eksperti, potenciāli toksisko zilaļģu sugu, kas iesāļos ūdeņos var producēt toksīnus, kopējā aļģu biomasā ir maz.
 
18.jūl
Vērmanes dārzā policijas ekipāža pamanījusi kādu jaunekli, kurš tukšojis alus pudeli, un devušies jaunietim klāt, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
18.jūl
No 2018. gada 20. jūlija plkst. 22:00 līdz 2018. gada 21. jūlija plkst. 6:30, saistībā ar asfalta virskārtas ieklāšanu Kalpaka bulvārī posmā no Brīvības bulvāra līdz Krišjāņa Valdemāra ielai, būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.
 
18.jūl
Pētījumu centrs SIA SKDS šā gada aprīlī un maijā veica aptauju par Rīgas iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības darbību un pilsētā notiekošajiem procesiem. Rezultātus izmantos Rīgas pašvaldības pārskatā par to, ka tiks ieviesta Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam un Rīgas attīstības programma līdz 2020. gadam.
 
17.jūl
15. jūlijā neilgi pirms pulksten 21.00 Rīgas pašvaldības policistu uzmanību piesaistīja kāds vīrietis, kurš pēkšņi ielēca pilsētas kanālā. Nedaudz vēlāk kārtības sargi jauno vīrieti apturēja un lūdza izskaidrot savas rīcības motīvus, informē Rīgas pašvaldības policija.
 
17.jūl
15. jūlijā, pulksten 17.00 Rīgas pašvaldības policijas glābēji saņēma informāciju par kādu vīrieti, kurš, iespējams, stiprā alkohola reibumā devies peldēties un paša spēkiem vairs nespēja atgriezties krastā. No Ķīšezera glābšanas stacijas uz norādīto vietu Daugavā nosūtīta RPP operatīvā motorlaiva.
 
17.jūl
Otrdienas pēcpusdienā Rīgā gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +30,4 grādiem, un +30 grādu robeža galvaspilsētā pārsniegta pirmo reizi kopš 2017.gada 12.augusta, kad bija +32,6 grādu svelme, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
 
17.jūl
Atpūtniekiem pie ūdenstilpēm arī pašiem jārūpējas par savu drošību – jāvēro, vai nav uzliktas brīdinājuma zīmes, ka peldēties nedrīkst vai nav ieteicams, jānovērtē ūdens kvalitāte. Siltajā laikā Rīgas jūras līča piekrastē ir savairojušās zilaļģes. Laikapstākļi sekmē to vairošanos – austrumu vēja dēļ Rīgas jūras līča piekrastē, no Jūrmalas līdz Kolkasragam, iespējama zilaļģu koncentrācija. Tās var būt arī ezeros, dīķos un upju līčos.
 
17.jūl
Turpinot mājokļu attīstības programmu, Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība Rīgas pilsētbūvnieks uzsākusi vēl trīs dzīvojamo ēku kompleksa būvniecību Mežrozīšu ielā, kas papildinās jau iepriekšējos gados realizēto piecu māju kompleksu.
 
17.jūl
Rīgas parki, dārzi un skvēri ir ziediem pārbagāti – par to Rīgas mežu dārznieki un puķu audzētāji saņem daudz komplimentu no rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Lai novērtētu paveikto un izvērtētu, kas pilnveidojams nākotnē, SIA Rīgas meži daļas Dārzi un parki dārznieki, uzņēmuma vadība un vasaras ziedaugu stādāmā materiāla piegādātāju pārstāvji nesen devās ikgadējā Rīgas pilsētas vēsturiskā centra, Pārdaugavas un apkaimju 2018. gada vasaras sezonas ziedu dobju un apstādījumu apgaitā.
 
17.jūl
Ūdens temperatūra Rīgas oficiālajās peldvietās otrdienas rītā ir no +16 grādiem Vakarbuļļos līdz pat +25 grādiem Bābelītes ezerā, kur gan nav vēlams peldēties piesārņojuma dēļ, liecina pašvaldības apkopotā informācija.