Rīgā

18.okt
Šoruden tiesas priekšā beidzot stājās “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) fiktīvās nodarbinātības lietā apsūdzētie. Starp tiem ir kādreizējais Attīstības projektu nodaļas vadītājs Agnis Kalnkaziņš un vairāki šīs nodaļas darbinieki, kuri prokuratūras ieskatā savu algu no pašvaldības uzņēmuma esot izkrāpuši, nodarot tam gandrīz 200 tūkstošu eiro lielus zaudējumus. Latvijas Televīzijas raidījuma “de facto” rīcībā ir lietas ietvaros noklausīto Kalnkaziņa telefonsarunu atšifrējumi, no kuriem var secināt, ka par šo RNP nodaļu labi informēta bijusi tā laika Rīgas domes politiskā vadība, proti, Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un Andris Ameriks (GKR).
 
18.okt
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Rīgas domniekiem piešķirto stāvvietu atļauju maiņu pret sabiedriskā transporta mēnešbiļetēm.
 
18.okt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šodien no 18.00 līdz 21.00 ielūdz uz veļu godināšanu un aizgājušo senču pieminēšanu "Veļu vakarā".
 
17.okt
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par iespēju lietot Rīgas sabiedriskajā transportā izmantojamo e-talonu arī pasažieru vilcienos.
 
17.okt
Rīgā aizvadītajā naktī, avarējot un aizdegoties automašīnai, gājis bojā tās vadītājs, informēja Valsts policija.
 
17.okt
Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir pieci tilti, liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta sagatavotā informācija Satiksmes un transporta lietu komitejai.
 
16.okt
Rīgas pilsētas būvvalde apturējusi Andrejsalā esošā restorāna "Koya" darbību, apstiprināja pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.
 
16.okt
Lai gan līdz šim galvaspilsētā un valstī kopumā epidemioloģiskā situācija kopumā bija identiska, šobrīd vīrusa izplatība Rīgā notiek straujāk nekā citviet valstī, piektdienas preses konferencē atklāja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
16.okt
Veicot papildu testēšanu, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti kopumā 104 Covid-19 gadījumi, žurnālistiem pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
16.okt
Šodien Daugavas stadiona ledus halles būvnieki, projektētāji, būvuzraugi un citi ar ledus halles būvniecību saistīti atbalstītāji svinīgi atzīmēja spāru svētkus.
 
16.okt
Kā liecina “Rīgas satiksmes” kontrolieru novērojumi, vakar, 15. oktobrī sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegus lietoja 95% pasažieru., informē uzņēmuma pārstāvji.
 
16.okt
Cilvēki ātri pie visa pierod. Ceļojot pa Indiju, tu jau pēc nedēļas nepamani kliedzošo piemēslotību uz ielām. Tā sāk likties pašsaprotama. Dzīvojot Rīgā, var arī nepamanīt arvien pieaugošo visatļautību uz ielām un ietvēm. Katrs brauc un novieto savu transporta līdzekli kā grib, kur grib, un dara tā, kā sev izdevīgāk.
 
15.okt
Gan Lāčplēša dienu 11.novembrī, gan Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu 18.novembrī šogad Rīgā atzīmēs bez ierastajiem masu pasākumiem, tostarp bez tradicionālā svētku salūta, informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
15.okt
Plaisas dzīvojamā mājā Maskavas ielā 137 radušās patvaļīgu būvdarbu dēļ, informēja Rīgas domē.
 
15.okt
Rīgā šonedēļ kāds garāmgājējs aizturējis vīrieti par deviņus gadus vecas meitenes apzagšanu, informēja Valsts policijā.
 
15.okt
Rīgā šorīt Maskavas ielā plaisu dēļ no kādas dzīvojamās mājas evakuēti 17 cilvēki,  informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).
 
15.okt
Reģionālās nozīmes sabiedriskajā transportā tiek novēroti tikai atsevišķi gadījumi, kad šoferiem vai kontrolieriem nākas atteikt iekāpšanu vai izsēdināt pasažierus par sejas masku nelietošanu pauž Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.
 
15.okt
Viesnīcu īpašnieki var cerēt vismaz uz dialogu ar Rīgas domes jauno vadību, kas apsver iespēju krīzes māktajai nozarei palīdzēt ar atlaidēm nekustamā īpašuma nodoklim. Ir piedāvājums arī turpināt pelnīt. Nedaudz, bet tomēr.
 
14.okt
Saistībā ar asfaltbetona seguma remontdarbiem no 16.oktobra plkst. 23.00 līdz 18.oktobra plkst. 23.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme uz Dienvidu tilta nobrauktuves virzienā uz Maskavas ielu.
 
14.okt
Šodien, 14. oktobrī, piedaloties visu lielāko galvaspilsētā bāzēto universitāšu pārstāvjiem, Rīgā tika atklāta pirmā revolucionārā koncepta studentu viesnīca "Duck Republik", kuras investīciju apjoms sasniedz 7.5 miljonus eiro. Nākamo 5-7 gadu laikā uzņēmums plāno kļūt par vadošo privāto studentu mājokļa piegādātāju Centrālajā un Austrumeiropā, atverot 15 jaunas viesnīcas vismaz septiņās Eiropas valstīs. Pirmā šāda tipa viesnīca tika atklāta šodien – Rīgā, Lauvas ielā 1 – akcentējot to, ka Latvijai nākamajos gados ir liels potenciāls veicināt izglītības eksportu, attīstot studentu izmitināšanas vietas.
 
14.okt
Sestdien, 10.oktobrī, Melngalvju namā savu piekto jubileju svinēja “Rīgas balle” – viens no skaistākajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Grandiozais, sabiedriski nozīmīgais notikums pulcēja uzņēmējus, politiķus, Latvijas sabiedriskos un kultūras darbiniekus. Kā paredz tradīcijas, arī jubilejas “Rīgas balli 2020” atklāja debitantu oficiālais iznāciens un pirmā deja – polonēze un Vīnes valsis. Šogad tie bija labākie Latvijas skolnieki un studenti vecumā no 17 līdz 24 gadiem. Katru gadu “Rīgas ballē” notiek labdarības akcija, kuras mērķis ir atbalstīt jaunus, talantīgus mūziķus. Šogad visi labdarības izsoles laikā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti talantīgajai Latvijas saksofonistei, konkursa “Talants Latvijai” laureātei Zanei Medvedei, kā arī bērnu nama audzēknei, talantīgai meitenei ar īpašām vajadzībām Darjai Jegorovai, kura no pērlēm rada ikonas un glezniņas. Akcija notika sadarbībā ar balles ilggadēju partneri – Latvijas bērnu fondu.
 
14.okt
Pagājušajā ceturtdienā notika 13. Saeimas rudens sesijas devītā (attālinātā ārkārtas) sēde. Lai gan deputātiem pēc ārkārtas režīma atcelšanas bija gana laika, lai ne tikai padomātu, bet pat pieņemtu grozījumus Saeimas kārtības rullī, kur būtu aprakstīta attālinātas likumu pieņemšanas kārtība atbilstīgi mūsdienu jauno tehnoloģiju iespējām, šāds jautājums tā arī netika aktualizēts.