Rīgā

14.apr
Reaģējot uz tirdzniecības centru nozari diskriminējošiem valdības lēmumiem, t/c "Domina Shopping" sākot ar rītdienu, 15.aprīli, organizēs ielu tirdzniecības kampaņu "Brīvdabas iepirkšanās skvērs". Tajā piedalīsies vairāk nekā 10 veikali, ārpustelpu apstākļos piedāvājot ne vien iegādāties, bet arī pielaikot cilvēkiem ikdienā nepieciešamās preces.
 
14.apr
Trešdien, 14.aprīlī, Rīgas domes sēdē deputāti atbalstīja grozījumus noteikumos, kas paredz optimizēt mazdārziņu teritorijas iznomāšanas procesu un atvieglot turpmāko noslēgto zemes nomas līgumu pārvaldīšanu.
 
14.apr
Rīgā, Purvciemā, šorīt nošauts futbola aģents Romāns Bezzubovs. Jau ziņots, ka Valsts policija ir noskaidrojusi trešdienas rītā Rīgā, Purvciemā, nošautā cilvēka personību un izvērsusi plašus uzbrucēju meklēšanas pasākumus. Saskaņā ar sociālajos tīklos ievietotajiem aculiecinieku fotomateriāliem pie "Mēbeļu nama" un sporta kluba "Lemon Gym" šorīt atradās sašauta automašīna "Volkswagen Touareg", kurai blakus - mirušais. Spēkrata logu stiklos bija redzamas vairākas, visticamāk, ložu atstātās pēdas. Visticamāk, spēkrats pārvietojies pa Gunāra Astras ielu un pēc uzbrukuma piedzīvošanas iztriecies cauri pie minētā tirdzniecības centra un kluba esošās stāvvietas žogam. Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bijuši vismaz divi uzbrucēji un tie ir pārvietojušies ar melnas krāsas “BMW X5” markas automašīnu ar tonētiem aizmugurējiem stikliem.
 
14.apr
Kāda Facebook lietotāja publicējusi fotogrāfijas, kurās redzams, kā tirdzniecības centrs "Galleria Riga" pauž savu negatīvu attieksmi pret valdības lēmumu neļaut darboties tirdzniecības centriem, kuru platība lielākā par 7000 kvadrātmetru.
 
14.apr
Rīgas pilsētas būvvalde atļaus veikt iepriekš iegādātu preču izsniegšanu speciāli šim mērķim paredzētos punktos ārpus lielo tirdzniecības centru telpām, neprasot komersantiem saskaņojumu šādu darbību veikšanai, informē Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Edgars Butāns.
 
14.apr
13.aprīļa naktī, vidi degradējošai ēkai Matīsa ielā 54 iegruva pārsegumi, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinatore Ilze Krūkle.
 
14.apr
Rīgā, Purvciemā, šorīt nošauts futbola aģents Romāns Bezzubovs.
 
14.apr
Valsts policija šodien, 14. aprīlī, saņemā informācija, ka Rīgā, Purvciemā noticis sevišķi smags noziegums un sašauta kāda persona, kura notikuma vietā gājusi bojā.
 
13.apr
Valsts policija izmeklē gadījumu, kad Rīgā pie viena no Covid-19 analīžu nodošanas punktiem piekauts kurjers, viņam nodarīti miesas bojājumi un viņš ārstējas mājās, vēsta žurnālistes Aijas Kincas sižets LTV "Panorāmā".
 
13.apr
Vakcinācijas projekta birojs Vakcinācijas avīzi sākotnēji bija plānojis izdot marta beigās. Tad izdošanas termiņu pārlika uz aprīļa pirmo pusi. Šodien valdības sēdē veselības ministrs Daniels Pavļuts minēja, ka avīze pie lasītājiem nonāks tikai maijā. Veselības ministrija šobrīd meklē efektīvāko veidu, ka šo avīzi piegādāt 850 tūkstošiem mājsaimniecību.
 
13.apr
Nedēļas nogalē vienā no Maskavas forštates studentu viesnīcas ēkām notika evakuācija, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
13.apr
Sociologs Aigars Freimanis norādīja, ka par vienu vien Rīgas domes izpilddirektora algu – 2400 eiro, būtu gatavi strādāt daudzi, bet Latvijā joprojām pastāv tā saucamie “neaizvietojamie cilvēki”, ko amatos bīda tie, kas pieņem lēmumus, tā viņš izteicās RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.
 
13.apr
No 14. aprīļa atsāksies Salu tilta kompleksa 2. kārtas būvdarbi, informē Rīgas domes Satiksmes departaments.
 
13.apr
Rīgas un Ventspils ostas tiks pārveidotas par kapitālsabiedrībām, kuru kapitāldaļas pieder valstij un var piederēt arī pašvaldībai, otrdien lēma Ministru kabinets, nododot grozījumus Likumā par ostām tālākai skatīšanai Saeimā.
 
12.apr
Domājams, cauri Vērmaņdārzam, mīļi sauktam par Vērmanīti, esam gājuši gandrīz visi. Taču diez vai daudzi iedomājas, ka pie šīs rīdzinieku un pilsētas viesu iecienītās atpūtas vietas, kur allaž norisinās arī tirdziņi, koncerti un citi pasākumi, esam tikuši, pateicoties baltvāciešu tirgotāja dzīvesbiedrei un mecenātei Annai Ģertrūdei Vērmanei (1750–1827). Tieši viņa 1817. gadā uzdāvināja pilsētai zemes gabalu kopā ar tiem laikiem ievērojamu naudas summu. Parks tika atklāts 1817. gada 8. jūnijā, bet 1827. gadā savā testamentā Anna Ģertrūde parku novēlēja pilsētai. Savukārt 2000. gada Annu dienā 26. jūlijā Vērmanes dārza krāšņajā rozārijā tika atklāts atjaunotais Annas Ģertrūdes Vērmanes obelisks, kuru apsargā 1884. gadā tēlnieka Augusta Folca izkaltie smilšakmens lauvas.
 
12.apr
Augstākās tiesas (AT) Senāts 9.aprīlī noraidījia SIA "Rīgas satiksme" kasācijas sūdzību par Konkurences padomes (KP) lēmumu, ar kuru iestāde 2019.gadā konstatēja "Rīgas satiksmes" un sešu uzņēmumu īstenotu aizliegtu vienošanos pašvaldībai piederošā uzņēmuma rīkotajās cenu aptaujās par nanotehnoloģiskās ķīmijas piegādi.
 
12.apr
Lai arī Rīga šķiet samērā droša pilsēta, kā izrādās, dažādu savādu notikumu šeit netrūkst. Piemēram, pavisam nesen kāds ārkārtīgi aizdomīgs vīrietis vismaz 40 minūtes izsekojis divus pusaudžus, kuri nakts vidū kājām devušies mājās, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
12.apr
Divu vieglo automašīnu un trolejbusa sadursme dēļ, Rīgā traucēta satiksme Melnsila un Kapseļu ielu krustojumā.
 
12.apr
Rīgas centrā šovasar iecerēts eksperimentēt ar tā dēvēto koka parkletu izvietošanu pie tirdzniecības vietām, kas nozīmē, ka iepretim veikaliem uzņēmējiem būs ļauts uz ielas ierīkot nelielas atpūtas vietas, piemēram, galdiņu vai soliņu, kur cilvēki varēs apsēsties, TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).
 
12.apr
No šodienas līdz 30.jūnijam Rīgā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme uzbrauktuvē no Mūkusalas apļa līdz Kārļa Ulmaņa gatvei un Bauskas ielai,  informēja Rīgas dome.
 
12.apr
SIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs, partijas "Vienotības" biedrs Jānis Lange pēc kļūšanas par Rīgas izpilddirektoru papildus 2438 eiro lielajai izpilddirektora algai saņems arī tikpat lielu piemaksu, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" atklāja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).
 
10.apr
Lai gan pirmais vakcinēties gribētājs rindu pie vakcinācijas centra šodien ieņēma jau pulksten 6.55 , dienas vidū interese par “dzīvo rindu” apsīka. “Šodien centru kapacitāte un jauda bija lielāka nekā prioritāro grupu iedzīvotāju interese vakcinēties,” ierakstā Twitter dalījies Vakcinācijas projekta birojs. Kopumā lielajos vakcinācijas centros šodien vakcinēti 1034 iedzīvotāji.