Rīgā

12.jūl
Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija šodien informējusi RD atbildīgās amatpersonas par frakcijas vadības sastāva maiņu.
 
11.jūl
Latvijas pludmales volejbola pāris Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ceturtdien lieliskā cīņā sasniedza Šveices pilsētā Gštādē notiekošā Pasaules tūres piecu zvaigžņu turnīra astotdaļfinālu.
 
11.jūl
Rīgas ceļu policijā neaizpildīto jeb vakanto darba vietu īpatsvars sastāda 57%, savukārt izmeklētājiem vakanto darba vietu īpatsvars ir 37,9%, bet operatīvajiem darbiniekiem - 45,9%, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) dati.
 
11.jūl
Saldumu zīmols "Laima" šodien rīkoja "Šokolādes svētkus", godinot Starptautisko šokolādes dienu. Starptautiskās šokolādes dienas svētkos interesentiem bija iespēja apmeklēt "Laima" šokolādes muzeju par svētku cenu, kā arī dažādus pasākumus šokolādes fabrikas pagalmā, Miera ielā 22. Tostarp ikvienam apmeklētājam bija iespēja iemūžināt mirkļus fotostūrī un pie mīlestības sienas, pārbaudīt spēkus saldumbolā, piedalīties "šoko" bingo. Bērniem bija pieejams karuselis, kā arī tikšanās ar "Lācīti Ķepainīti" un "Vāverīti".
 
11.jūl
Sabiedriskā transporta padome šonedēļ lēma Rīgas domei piešķirt dotācijas 390 545 eiro apmērā par pasažieru ar invaliditāti pārvadājumiem šī gada otrajā ceturksnī, vēl aizvien aizturot 712 536 eiro līdz noslēgsies Valsts policijas pārbaude, informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.
 
11.jūl
Saistībā ar torņa celtņa demontāžas darbiem no 26.jūlija līdz 30.jūlijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielā, pie ēkas Elizabetes ielā 103.
 
11.jūl
Ar līksmu iepazīšanās tūri 2019.gada 9.jūlija pievakarē Vecrīgā tika ieskandināts IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”. Ar rīdziniekiem un pilsētas viesiem sasveicinājās deju grupas un tās pavadošie mūziķi no desmit pasaules valstīm.
 
11.jūl
Šorīt kādā koka mājā Rīgā, Rūjienas ielā, kas atrodas netālu no Augusta Deglava pārvada, starp Pērnavas ielu un Valmieras ielu, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kura dēļ no blakus esošās ēkas ugunsdzēsēji evakuējuši 14 cilvēkus.
 
11.jūl
Latvijas meteodienesta nule publiskotais pārskats par gaisa kvalitāti pagājušajā gadā tuvina valsti tiesvedībai ar Eiropas Komisiju, jo valdība ilgstoši nepilda Eiropas Savienības uzlikto pienākumu sargāt savu pilsoņu plaušu veselību. Gaiss, ko elpojam, ir pārāk piesārņots, bet iespēja, ka līdz 2020. gadam tas pēkšņi kļūs ievērojami tīrāks, līdzinās nullei.
 
11.jūl
Zolitūdes traģēdijas krimināllietā pagaidām ir pārtraukums līdz 3. septembrim, kad cietušie turpinās uzstāties debatēs. Cietušie tiesas lēmumu gaida jau sesto gadu, deviņi cilvēki to vairs nedzirdēs – viņi nomira. Līdz septembrim Rīgas dome varbūt būs vienojusies ar Igaunijas uzņēmējiem par īpašumtiesībām iecerētajā traģēdijas piemiņas vietā.
 
11.jūl
Noslēgusies ikgadējā aptauja par Rīgas iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības paveiktajiem darbiem un pilsētā notiekošajiem procesiem. Šāda aptauja tiek veikta kopš 2007.gada, līdz ar to ir iespēja gan saturiski analizēt iedzīvotāju viedokli, gan arī redzēt tā izmaiņu dinamiku gadu griezumā. Pētījumā galvenokārt analizēta rīdzinieku attieksme kontekstā ar Rīgas attīstības programmā definētajiem ilgtermiņa mērķiem un līdz 2020.gadam sasniedzamajiem rādītājiem.
 
10.jūl
No Rīgas Latviešu biedrības (RLB) nama jumta izvietotajiem bišu stropiem šogad ievākti 65,6 kilogrami medus, informēja RLB pārstāve Oksana Svikle.
 
10.jūl
Pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs un mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) jautājumu par Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu plāno aktualizēt tikai augusta vidū, šodien žurnālistiem atzina politiķis.
 
10.jūl
Latvijas Dabas muzejā norisinās izstāde "Cēlās lilijas 2019", tā veidota sadarbībā ar Liliju audzētāju biedrību "Lilium Balticum".
 
10.jūl
SIA "Rīgas satiksme" jaunieceltajai padomei prioritāte būs ilgtspējīgu pārvaldības modeļa izveide un caurspīdīguma nodrošināšana, pauda jaunieceltie padomes locekļi.
 
10.jūl
Septiņi pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti, kā arī visi klātesošie opozīcijas domnieki šodien atturējās balsojumā par deputāta Oļega Burova (GKR) iecelšanu Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē, tāpēc viņš šo amatu vēl neieņems.
 
10.jūl
Pašvaldības nodibinājuma "Riga.lv" valdes priekšsēdētājs Andris Konošonoks noliedz, ka darbinieki nodibinājumā būtu algoti, balstoties uz viņu piederību "Saskaņai" vai "Gods kalpot Rīgai!".
 
10.jūl
Rīgas dome trešdien, 10. jūlijā, atcēla saistošos noteikumus par Juglas ezera apsaimniekošanu, ka bija spēkā kopš 2002. gada. Saistošie noteikumi tika atcelti, jo daudzas tajos noteiktās normas patlaban reglamentē augstāka spēka normatīvie akti - likumi un Ministru kabineta noteikumi.
 
10.jūl
Rīgas dome šodien deva atļauju rīkot rīkot apbūves tiesību izsoli, lai atrastu panorāmas rata būvnieku Raņķa dambī, Uzvaras parkā, atbildīgajām amatpersonām norādot, ka pēc būvniecības atļaujas izsniegšanas būvvalde varēs rosināt sabiedrisko apspriedi.
 
10.jūl
Jau šo piektdien Lucavsalā notiks viens no gada gaidītākajiem koncertiem. Latvijā uzstāsies Eds Šīrans. Ieeja koncerta teritorijā apmeklētājiem tiks atvērta jau no plkst. 16.00.  
 
10.jūl
Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu pret kādu vīrieti par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu personai pēc konflikta, kas izcēlās sociālajā tīklā "Facebook".
 
10.jūl
Uzlabojoties autoceļu tīkla kvalitātei, šogad kopējais nepieciešamo uzturēšanas darbu apjoms, salīdzinot ar 2014.gadu, ir samazinājies par 40% jeb 178 000 kvadrātmetriem, norāda AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) pārstāvis Edgars Žilde.