Rīgā

11.nov
Jau ap plkst.10 pie Rīgas pils sienas krastmalā pulcējās skolēnu grupas, kas ieradušās aizdegt sveces, atzīmējot Lāčplēša dienu.
 
11.nov
Aptuveni trīs ceturtdaļas Baltijas iedzīvotāju uztrauc tas, kāda būs viņu finansiālā situācija, dodoties pensijā. Neskatoties uz to, daudzi arvien neko nedara, lai uzkrātu papildu līdzekļus savai pensijai, rāda Baltijas valstīs veiktā Luminor aptauja.
 
11.nov
No šodienas tiks samazināts maksimālais atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta, informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.
 
11.nov
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Brīvības cīņām un, pieminot tās, Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem pasākumiem - Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi un tautas gājienu, svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa, piemiņas brīdi Sudrabkalniņā un Rīgas Brāļu kapos, ar lāpu gājienu, kā arī izstādēm, tematiskām ekskursijām un izglītojošām aktivitātēm. Līdztekus tam notiks vairāki koncerti pilsētvidē, kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos.
 
10.nov
Vairāk nekā 600 cilvēku parakstīts kolektīvais iesniegums par 52 koku saglabāšanu pie Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Rīgā iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un Rīgas domē.
 
10.nov
Saistībā ar Lāčplēša dienas pasākumu norisi vairākās Rīgas ielās tiks ierobežota satiksme, kā arī 11. novembrī no plkst. 15.00 līdz plkst. 24.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11. novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai, informē portāls riga.lv.
 
9.nov
Lai izzinātu Bermontiādes norisi un tās nozīmi Latvijas vēsturē, 9. un 10. novembrī Pārdaugavā norisināsies izzinošas pastaigas kopā ar vēsturnieku Kārli Silu. Dalība bez maksas, taču vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās mājaslapā https://lv100.lv/programma/kalendars/bermontiades-pastaigas/.
 
9.nov
Šodien Rīgas pasažieru ostas piestātnes laukumā norisināsies Valsts robežsardzes 100.gadadienai veltītais pasākums, kura laikā pār pilsētas centru būs redzams zemu lidojošs helikopters, informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs.
 
8.nov
AS Baltic International Bank veic vissenākās Rīgas apbūves atjaunošanu Kalēju Kvartālā – Vecrīgas kvartālā starp Kalēju ielu un Vecpilsētas laukumu. Kopumā Kalēju Kvartāla projekts aptver piecas ēkas un iekšpagalmu. Šobrīd ir noslēdzies pirmais projekta posms – atjaunotas divas vēsturiskās ēkas.
 
8.nov
„Rīgas satiksme" informē, ka 11. novembra vakarā Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārās parādes–gājiena laikā īslaicīgi tiks slēgta satiksme uz Akmens tilta, kā arī būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.
 
8.nov
Piektdien notika Brīvības cīnītāju piemiņas ugunskura iedegšana pie Latvijas Kara muzeja. Pie muzeja arī aplūkojama Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārās tehnikas un ekipējuma izstāde.
 
8.nov
Valsts darba inspekcija (VDI) jau iepriekš bija saņēmusi sūdzību par darba drošības noteikumu neievērošanu, strādājot uz Finanšu ministrijas (FM) jumta.
 
8.nov
Kā jau ziņots, šodien Torņkalna baznīcā Rīgā tuvinieki, draugi, kolēģi un talanta cienītāja atvadījās no pēkšņi mūžībā aizsauktā žurnālista, raidījumu vadītāja un veidotāja Mārtiņa Ķibilda.
 
8.nov
Līdz šim jau vairāk kā 300 ziedotāji atbalstījuši Brīvības pieminekļa izgaismošanas ideju. Līdz šim saziedoti 22 737 eiro. Nesen fonds saņēmis divus ievērojamus ziedojumus: mērķa ziedojumu 1800 EUR apjomā, ko, godinot sava tēva Oskara Neimaņa piemiņu, ziedojusi Kristīne Saulītis un novēlējuma ziedojumu 1025 EUR no Valdas Jaunzemis ģimenes. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds pateicas visiem ziedotājiem un piešķir fonda Pateicības zīmi Kristīnei Saulītis un Valdas Jaunzemis ģimenei
 
8.nov
Ņemot vērā, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs informējis, ka neieradīsies uz plānoto sanāksmi, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) atcēlis tikšanos, kurā bija plānots pārrunāt situāciju par "Z-torņu" pieņemšanu ekspluatācijā, informēja pašvaldībā.
 
8.nov
Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs tuvākajās dienās vērsīsies Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB), lai lūgtu viedokli par Pārdaugavas augstceltnes Z-torņi konstrukciju nepilnīgo ekspertīzi.
 
8.nov
“Atbalstot Lāčplēša dienas svinēšanu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) rūpējas par to, lai Latvijas iedzīvotājiem 11. novembra krastmalā būtu iespēja iedegt svecītes. Jau tradicionāli pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra uzstādīsim pēc arhitekta Pētera Blūma idejas veidoto tērauda aizsargsietu. Tas paredzēts, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums," atklāj VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.
 
7.nov
Saistībā ar Lāčplēša dienas pasākumu norisi vairākās Rīgas ielās tiks ierobežota satiksme, kā arī 11. novembrī no plkst. 15.00 līdz plkst. 24.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11. novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.
 
7.nov
Vēloties samazināt savstarpējo laipnību apmaiņu, kā arī kliedēt baumas par pēdējās desmitgades ievērojamākās augstceltnes atbilstību būvnormatīviem, "Z-Towers" attīstītāji AS "Towers Construction Management" atspēko Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja izteiktos aizrādījumus.
 
7.nov
Augstākā ēka Latvijā – Z-torņi (Z-Towers) beidzot ir uzbūvēta, bet atkal nedienas – pret tās pieņemšanu ekspluatācijā iebilst Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs. Rezultātā attiecības starp viņu un Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu izlīdušas vispārējai apskatei kā līdz šim slēpta āža kāja, savukārt šī projekta attīstītājs AS Tower Construction Management vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un Valsts policijā par iespējamu korupciju.
 
7.nov
Ar administratīvi teritoriālo reformu neapmierinātie, kuri ceturtdienas rītā sākotnēji pulcējās pie Bastejkalna, vēlāk devās gājienā uz Saeimu, pie kuras saplūda kopā ar mediķu piketa dalībniekiem, veidojot vairāku tūkstošu ļaužu kuplu protestētāju masu.
 

Rīgas namu pārvaldnieks