Rīgā

15.aug
Sestdien, 18. augustā, no plkst. 12.00 līdz 20.00 Rīgas svētku laikā Live Rīga sadarbībā ar 15 Rīgas restorāniem jau piekto gadu Spīķeru laukumā zem klajas debess vērs durvis «Rīgas svētku restorānam».
 
15.aug
Latvijas valstiskuma un brīvības simbols – Brīvības piemineklis – arī valsts simtgades jubilejas gadā būs apdrošināts. AAS BTA Baltic Insurance Company (turpmāk BTA) jau 14. gadu pēc kārtas Rīgas pieminekļu aģentūrai dāvina Brīvības pieminekļa apdrošināšanas polisi 1,5 miljonu eiro vērtībā.
 
15.aug
Šajā karstajā vasarā Rīgas apstādījumi un parki ir kā oāze tiem, kam siltais laiks jāpavada pilsētā, bet svētku laikā galvaspilsētas parki kļūst par skaistām dabas koncertzālēm.
 
15.aug
Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība Rīgas pilsētbūvnieks līdzās jau esošajiem pašvaldības sociālajiem un īres namiem uzsācis vēl trīs jaunu savstarpēji saistītu daudzdzīvokļu ēku būvniecību Mežrozīšu ielā.
 
15.aug
AS «Sadales tīkls» (ST) turpina Rīgā atjaunot elektrotīklu, kas pilsētā ir veidojies no 19. gadsimta beigām. Šogad kopumā pilsētas teritorijā uzņēmums plāno realizēt 63 investīciju projektus, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 8,4 miljonus eiro.
 
15.aug
Rīga 19. un 20. gadsimta mijā neapšaubāmi bija visas Baltijas progresīvākā pilsēta. Tās redzeslokā bija arī jaunā un plaukstošā enerģētikas nozare, ieviešot vienu no sava laika spilgtākajām inovācijām – elektrisko enerģiju. 1878. gadā elektriskā gaisma Rīgā bija pirmā visas Baltijas mērogā, un arī turpmākajos gados un pat desmitgadēs Latvija un, jo sevišķi, Rīga apsteidza pārējo Baltiju elektriskās tehnoloģijas attīstībā. Tā tas ir joprojām, jo Rīgā atrodas Baltijas mērogā neaizstājamās Rīgas termoelektrostacijas jeb Rīgas TEC.
 
15.aug
Par iesāktajiem un tuvākajā laikā plānotajiem remontiem saruna ar Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jakrinu.
 
15.aug
No 17. līdz 19. augustam rīdzinieki, Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotāji, kā arī ārvalstu tūristi aicināti baudīt Rīgas svētku daudzveidīgo pasākumu programmu ar koncertiem, izrādēm, sporta sacensībām, aviācijas paraugdemonstrējumiem, izstādēm, ārvalstu kolektīvu priekšnesumiem, tirdziņiem un Rīgas svētku restorānu. Vienlaikus notiks arī Ostas svētki.
 
15.aug
Piektdien, 2018. gada 17. augustā, saistībā ar grupas „Prāta vētra” koncertu Mežaparkā, no plkst. 16.00 atbilstoši pasažieru plūsmai tiks organizēti papildu reisi 11. tramvaja maršrutā.
 
15.aug
Jau šodien stājas pirmie satiksmes ierobežojumi 11.novembra krastmalā, kas noteikti saistībā ar nedēļas nogalē gaidāmajiem Rīgas svētku pasākumiem.
 
14.aug
Svētdien, 19.augustā, visas dienas garumā no 12.00 līdz 23.00 Rīgā, Briāna ielas labiekārtotajā kvartālā pie Stricka villas un kafejnīcas "Piens", ar muzikāliem priekšnesumiem, teātra izrādēm, meistardarbnīcām un laikmetīgo cirku tiks svinēti jau desmitie "Piena svētki". Pilsētas festivālu šogad apmeklēt bez maksas aicināti kā bērni, tā pieaugušie.
 
14.aug
No 18. līdz 23. augustam Rīgā jau sesto gadu notiks laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!. Ar ieskaņas izrādēm Rīgas svētkos – 18. un 19. augustā Esplanādē, laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja – bez maksas būs skatāmas sešas spāņu un zviedru mākslinieku izrādes.
 
14.aug
Rīgas cirka ēkas fasādes renovācijas darbi ir pabeigti, līdz ar to septembrī tajā varēs norisināties desmitais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival kit", preses konferencē otrdien pauda Rīgas cirka valdes locekle Ināra Kehre.
 
14.aug
Ghetto Games Kolizejā, Griziņkalnā aizvadītas starptautiskās pankrationa sacensības "Ghetto Fight Vol.2".
 
14.aug
Rīgas svētku laikā tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. Jau no 16. augusta plkst. 5.00 līdz 20. augusta plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11. novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai (arī velorikšas, elektromobiļi un zirgu pajūgi).
 
13.aug
Simts dienas līdz Latvijas simtgadei: Mežaparka "Zaļajā teātrī" notika simtgades zaļumballe "Vēl mirkli vasarā 1918-2018".
 
13.aug
Ūdens jūrā ir vēsāks par +20 grādiem, siltāks ūdens saglabājas ezeros un Daugavā, liecina Jūrmalas un Rīgas domes sniegtā informācija.
 
13.aug
Saistībā ar sabiedriskā transporta pieturvietas "Ģertrūdes iela" remontdarbiem no šodienas līdz 19.augustam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Brīvības ielā, pie sabiedriskā transporta pieturvietas "Ģertrūdes iela" virzienā uz pilsētas centru, informē Rīgas domē.
 
12.aug
Fotogrāfs iemūžinājis, cik dažādi tauriņi apskatāmi Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā.
 
12.aug
Latvijas vājdzirdīgo atbalsta asociācija “SADZIRDI.LV", sadarbībā ar labdarības organizāciju " Palīdzēsim.lv" 11. augustā, Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma" rīkoja vājdzirdīgo bērnu talantu konkursu “Ko Tu proti?". Talantu konkursa mērķis ir vājdzirdīgo un personu ar citām īpašām vajadzībām prasmju demonstrācija, runas attīstības un socializēšanās veicināšana, kā arī sabiedrības informēšana par dzirdes jautājumiem. Pasākumā plāno piedalīties ap 90 personu no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem.
 
12.aug
Avarējušas lidmašīnas vrakā Indonēzijā atrasts dzīvs 12 gadus vecs zēns.
 
12.aug
Ugunsdzēsēji naktī uz svētdienu Rīgā no degoša dzīvokļa izglābuši trīs cilvēkus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).