Rīgā

22.mai
Lai pievērstu Saeimas deputātu un valdības uzmanību Vāgnera zāles tehniskajam stāvoklim, šodien notika atbalsta akcija pie Vāgnera ielas vēsturiskās ēkas logiem. Akcijā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta kora solisti diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā izdziedāja "Kāzu maršu" no Riharda Vāgnera operas "Loengrīns". Tajā pašā laikā notika arī Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju kopizstādes atklāšana pašā Vāgnera zālē. Izstādē "Vāgners - konstrukcija" ar saviem darbiem piedalās Aigars Bikše, Kristians Brekte, Andris Teikmanis, Andris Vītoliņš un Kristaps Zariņš. Paredzēts, ka atbalsta akcijā piedalīsies arī Riharda Vāgnera mazmazmeita, ilggadēja Baireitas operfestivāla vadītāja Eva Vāgnere-Paskjē, kura jau vairākus gadus atbalsta ar zāles atjaunošanu saistītās iniciatīvas. "Mērķis ir panākt, ka tiek atjaunota teātra zāle, piemērojot to kamerkoncertu un teātra uzvedumu vajadzībām, kā arī izveidot Riharda Vāgnera muzeju," atzīmēja biedrības pārstāvji. Ēka Riharda Vāgnera ielā 4, Rīgā, celta 1781.gadā. Kādreiz ēkā bija Rīgas Pilsētas teātris, par kura galveno diriģentu no 1837. līdz 1839.gadam strādāja pasaules slavenais komponists Rihards Vāgners. Ēka ir ievērojams kultūrvēsturisks piemineklis un nozīmīga kultūras dzīves sastāvdaļa - no 1988.gada līdz slēgšanai 2006.gadā šajā namā darbojās Vāgnera koncertzāle.
 
22.mai
Šodien, 22. maijā, durvis vēra bērnu rehabilitācijas centrs „Poga", kas ir atradis sev jaunas mājas Rīgā, Sēlpils ielā 2C. Līdz ar jaunajām bērnu rehabilitācijas centra telpām, iezīmējas jauns posms rehabilitācijas nozarē Latvijā, sniedzot mazajiem pacientiem plašākas un inovatīvākas iespējas saņemt rehabilitāciju tepat Latvijā. Tāpat rehabilitācijas centra „Poga" lielākais atbalstītājs, mazumtirdzniecības tīkls „Maxima Latvija", pasniedza centram svinīgo dāvinājumu 100 000 eiro vērtībā ar mērķi nodrošināt modernāku rehabilitāciju Latvijas bērniem.
 
22.mai
Partija "Gods kalpot Rīgai" pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir gatava virzīt savu kandidātu Rīgas mēra amatam, apstiprināja pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).
 
22.mai
Deviņas Rīgas peldvietas, kas atrodas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā, ir gatavas sākt vasaras sezonu un uzņemt apmeklētājus. Tostarp šogad Pārdaugava ir kļuvusi par vienu peldvietu bagātāka – atpūtniekiem labiekārtota ir teritorija Lucavsalas dienvidu daļā – Lucavsalas līcis.
 
22.mai
Sākoties peldsezonai, pie Rīgas pašvaldības policijas (RPP) vērsušies vairāki iedzīvotāji ar jautājumiem, vai drīkst sauļoties parkā un cik daudz drīkst atkailināties, savukārt Lucavsalas peldvietā kādam nūdistam noformēts protokols par sīko huligānismu, informēja RPP.
 
22.mai
Trešdien, 22.maijā, mediju pārstāvjiem bija iespēja aplūkot, kā izskatās tirdzniecības centra "Origo" jaunā piebūve.
 
22.mai
Mēneša laikā plānots izstrādāt programmu, balstoties uz kuru turpmāk tiks koordinēta un kontrolēta ielu laistīšana Rīgā, šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā sacīja Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs.
 
22.mai
Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā ir ierosināta lieta pēc atstādināta Rīgas mēra Nila Ušakova (S) pieteikuma par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojumu par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, uzzināja tiesā.
 
22.mai
Valsts policija (VP) izmeklē divus gadījumus, kad naktsklubu apmeklētājas, iespējams, tikušas slepus apreibinātas ar narkotikām un vēlāk seksuāli izmantotas, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.
 
21.mai
19.maijā pulksten 15.07 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu manāmi iereibušu vīrieti, kurš, streipuļojot pa Aspazijas ielas braucamo daļu, nonācis sabiedriskā transporta pieturvietā un turpat blakus zālienā aizmidzis. Līdzās iereibušajam vīrietim bija aptuveni trīs gadus veca meitene, kura vīrietim aizmiegot viena pati lēkāja pa tramvaja sliedēm. Uz ziņotāju norādīto adresi norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes ekipāža.
 
21.mai
Rīgā, iespējams, parādījušās jauna veida narkotikas, tāpēc Valsts policija aicina naktsklubu un bāru apmeklētājus būt piesardzīgiem un uzmanīt savas glāzes, pavēstīja policijā.
 
21.mai
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret nu jau bijušo AS "Rīgas centrāltirgus" Iepirkumu komisijas vadītāju par kukuļņemšanu un kukuļņemšanas mēģinājumu.
 
21.mai
Saistībā ar sabiedriskā transporta pieturvietu remontdarbiem no 22. maija līdz 1. jūnijam Rīgā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Merķeļa ielas posmā no Marijas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai, informēja Rīgas Domē.
 
21.mai
Otrdienas pēcpusdienā starptautiskajā lidostā "Rīga" termometra stabiņš pakāpies līdz +29 grādiem, kas ir jauns 21. maija karstuma rekords galvaspilsētai.
 
21.mai
Ekonomikas ministrija ir ķērusies pie tipveida palīdzības 464. sērijas daudzdzīvokļu namiem. Gada beigās šo ēku iedzīvotāji varēs uzzināt, ko vajadzētu vai būtu nepieciešams darīt, lai ēku galvenās konstrukcijas padarītu drošākas, un cik tas maksās.
 
21.mai
AS "Pasažieru vilciens" (PV) īstenotā elektrovilcienu iepirkuma rezultāti liek domāt par uzņēmuma likvidēšanu, otrdien žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
21.mai
Rīgā otrdienas rītā tehnisku iemeslu dēļ slēgts Ķīpsalas ielas posms, pavēstīja Valsts policijā.
 
21.mai
Nodibinājuma "Rīgas tūrisma attīstības birojs" (RTAB) valdē netiks iecelta politiska persona, aģentūrai LETA sacīja Rīgas vicemērs, RTAB kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks (S).
 
21.mai
Grandiozajā Rīgas pilsētas atkritumu apsaimniekošanas konkursā ieinteresētās puses jau šodien ķersies pie līguma sagatavošanas. Maksimālie griesti darījumā ir 786 miljoni eiro uz 20 gadiem, taču daži tā dalībnieki pretrunīgā kārtā tur īkšķus, lai līgums netiktu noslēgts.
 
20.mai
Pirmdien, 20. maijā, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē deputāti atbalstīja divus lēmumprojektus, kas paredz viena Rīgas ielas posma pārdēvēšanu un jauna ielas nosaukuma piešķiršanu, tādējādi risinot adresācijas problēmas un uzlabojot orientēšanos pilsētvidē.
 
20.mai
AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) padome pirmdien sēdē nelēma par valdes priekšsēdētāja Edvīna Bērziņa un divu valdes locekļu - Aivara Strakšas un Aiņa Stūrmaņa atcelšanu no amata, bet pieņēma lēmumu sākt uzņēmuma funkcionālo auditu, norādīja padomes priekšsēdētājs Jānis Lange.
 
20.mai
Rīgas domes opozīcijas deputāti šodien mēģināja panākt Pilsētas attīstības komitejas vadītāja vietnieka Maksima Tolstoja (S) atbrīvošanu no amata, tomēr ar koalīcijas balsīm viņš amatu saglabāja.