Rīgā

27.mai
Honkongā trešdien izraisoties protestiem, pirms otrajā lasījumā tiek izskatīts likumprojekts par "aizvainojušu" izturēšanos pret Ķīnas valsts himnu, policija aizturējusi teju 300 cilvēku.
 
27.mai
Pirms nedēļas Rīgā trolejbusam iebraucot piecstāvu ēkas sienā pēc sadursmes ar vieglo automašīnu, tas izsitis caurumu vienā no ēkas pirmā stāva dzīvokļiem. Negadījums notika Prūšu un Bultu ielas krustojumā. Fotogrāfs iemūžinājis, kā notikuma vietā izskatās šobrīd.
 
27.mai
Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles 91,6 metrus augstajā torņa smailē šodien atgriezies atjaunotais gailis.
 
27.mai
Turpinot 1982.gada 25.jūlijā Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles zelta gailī ievietotās kapsulas vēstījuma tradīciju, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs šodien, 27.maijā, ievietoja kapsulā savu vēstījumu, kurā bija iekļauts viņa komentārs par šajos gandrīz četrdesmit gados notikušo, daži statistikas dati par Baznīcas situāciju Latvijā, kā arī lūgšana par Latviju un Eiropu.
 
27.mai
Pēc līdzšinējā pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pagaidu valdes priekšsēdētāja Ernesta Saulīša atbrīvošanas no amata uzņēmuma vadība uzticēta valdes loceklim Elmāram Martinsonam, liecina informācija "Firmas.lv".
 
27.mai
Maija noslēgumā Ukrainā un Baltkrievijā gaidāms ciklons, tā ietekmē Latvijā pūtīs brāzmains ziemeļaustrumu vējš un laiks būs mēreni silts, liecina pašreizējās sinoptiķu prognozes.
 
27.mai
Rīt paredzētais pikets pret Marsa parka atdošanu apbūvei slepenpolicijas vajadzībām būs tāda kā parka idejas izvadīšanas ceremonija. Savukārt Nacionālās drošības komisijas rekomendācija kompensācijai izveidot parku pie Rīgas 45. vidusskolas Teikā ir nepārprotama vietējās kopienas pasūtīšana trīs mājas tālāk.
 
26.mai
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) šodien sāka uzņemt lasītājus klātienē un pakāpeniski atsāk koncertdzīvi ar komponista un pianista Krista Seržanta tiešraides koncertu.
 
26.mai
Valsts policija (VP) ir sākusi sešas administratīvā pārkāpuma lietvedības pret šodien pie Saeimas notikušo piketu organizatoriem.
 
26.mai
Pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma uzsākts darbs pie pagaidu veloinfrastruktūras ieviešanas Rīgas ielās. Šobrīd notiek darbs Meža prospektā, kur virzienā no Sarkandaugavas uz Mežaparku tiek ierīkota velojosla.
 
26.mai
Šodien divos savstarpēji nesaistītos piketos pie Saeimas bija sapulcējušies ap 200 cilvēki.
 
26.mai
Pēc maija izskaņā piedzīvotajām pārmaiņām Rīgas atkritumu apsaimniekošanas sistēmā nepārslēgtu līgumu dēļ atsevišķās adresēs uzkrājas atkritumi, taču kopumā jaunā izvešanas sistēma strādā labi, uzskata Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.
 
26.mai
Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) izstrādājis "nozares glābšanas plānu", kas jau šovasar paredz veicināt iekšzemes tūrismu, bet ārvalstu tūristu piesaistē investēt 780 000 eiro, tostarp piedāvājot "mikro-brīvdienas" jeb īsos ceļojumus, informēja RTAB.
 
25.mai
Par priecīgu notikumu paziņojis Rīgas zooloģiskais dārzs, kur aizvadītajā nedēļā pasaulē nācis ziemeļbriežu mazulis.
 
25.mai
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās 29.augustā vēlēšanu iecirkņa apmeklētājiem obligāta prasība būs mutes un deguna aizsega lietošana, par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apstiprinātajiem ieteikumiem Covid-19 infekcijas profilaksei informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.
 
25.mai
Kādreizējam ilggadējam Rīgas mēram, pašreizējam Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Nilam Ušakovam (S) ir bažas par augustā gaidāmo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu norisi Covid-19 pandēmijas apstākļos. 
 
24.mai
Ņemot vērā noteikto ārkārtējo situāciju valstī, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un tā filiāle „Cīruļi” Kalvenes pagastā divus mēnešus apmeklētajiem bija slēgti. Kopš 19. maija abas iecienītās atpūtas vietas atkal ir atvērtas, ievērojot drošības noteikumus Covid-19 dēļ. Vīruss gan nav koriģējis zoodārza iemītnieku ierasto dzīves ritmu, tostarp viņu saimi kuplinājuši daudzi jaundzimušie, taču Covid-19 krīze piebremzējusi zooloģiskā dārza tuvākās nākotnes attīstības plānus.
 
23.mai
No 25.maija līdz 27.maijam naktīs SIA "Rīgas ūdens" Čaka ielā un atsevišķos pieguļošo ielu posmos veiks maģistrālā ūdensvada skalošanas darbus, informēja uzņēmumā.
 
23.mai
Sestdienas, 23.maija pēcpusdienā, pie Rīgas robežas izveidojies pamatīgs sastrēgums.
 
22.mai
Starp SIA "Liftu alianse" un SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) radies strīds par liftu uzturēšanas līguma izpildi, kā rezultātā atsevišķos Rīgas daudzstāvu dzīvojamajos namos lifti nestrādā.
 
22.mai
Viens no Covid-19 infekcijas perēkļiem atklātas sieviešu patversmē Rīgā, taču karantīna tur noteikta ne tik daudz epidemioloģisko iemeslu dēļ, bet apkārtējo iedzīvotāju sirdsmieram, vēsta LTV "Panorāma".