Rīgā

20.jan
Šodien pie ugunskura Saeimas nama pagalmā notika Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces tikšanās ar barikāžu laika žurnālistiem, lai dalītos atmiņās par 1991. gada barikāžu laiku.
 
20.jan
Latvijas Republikas Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā iesniegti sabiedriskā iniciatīva "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā". Mēneša laikā Teikas apkaimes biedrībai, Rīgas apkaimju aliansei, biedrībai "Pilsēta cilvēkiem" un inovāciju kustībai "Vefresh" izdevies savākt vairāk nekā 15 500 iedzīvotāju parakstu, no kuriem 4278 ir fiziski paraksti, savukārt pārējie - digitālie paraksti platformā "Manabalss.lv".
 
20.jan
"Saskaņa" atkārtoti ir sākusi parakstu vākšanu par Rīgas domes ārkārtas sēdes sasaukšanu Oļega Burova (GKR) atbrīvošanai no mēra amata, pastāstīja Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis (S).
 
20.jan
Aptuveni 150 cilvēku, tostarp, valsts politiskā, armijas un iekšlietu dienestu elite, šodien piedalījās 1991.gada janvāra barikādēm veltītā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
 
20.jan
Atceroties 1991. gada barikādes, Doma laukumā Rīgā tika iedegts piemiņas ugunskurs. Pasākumā piedalījās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Barikāžu laika Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks.
 
20.jan
Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) patlaban par amata iespējamo zaudēšanu nedomā, bet tā vietā aicina deputātus mobilizēties un turpināt darbu pie pašvaldības budžeta pieņemšanas.
 
20.jan
"Saskaņas" frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova (GKR) atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina "Saskaņas" frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.
 
20.jan
Vienam partijas "Saskaņa" deputātam atsaucot parakstu zem pieprasījuma lemt par Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) atbrīvošanu no amata, galvaspilsētas domei tas nebūs jāskata, pavēstīja Burova preses sekretāre Baiba Gailīte.
 
20.jan
Lielāka skaidrība par Rīgas domes opozīcijas nostāju attiecībā uz "Saskaņas" rosināto Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata varētu būt 22.janvārī, kad, iespējams, arī notiks attiecīgā domes sēde, norādīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Klotiņš.
 
20.jan
Pagājušajā nedēļā ir uzsākti Rīgas Centrāltirgus teritorijas pilsētas kanālmalas krasta nostiprināšanas darbi, lai novērstu tajā izveidojušos avārijas stāvokli un atjaunotu preču piegādi tirgus paviljoniem, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
20.jan
Lai gan pagājušā gada decembrī sabiedrības sašutumu izraisīja Vērmaņa dārza strūklakas “Gadalaiki” atjaunošanas darbi ar pieminekļa statusam neatbilstošiem, tematiski un vizuāli nepieņemamiem materiāliem, līdzīgs liktenis draud arī Esplanādes strūklakām. Uz Rīgas Centra attīstības biedrības iesniegumu, interesējoties par plānotajiem darbiem, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde 17. janvāra vēstulē e-pastā atbild, ka arī Esplanādes parkā strūklakās tiks ieklātas flīzes.
 
20.jan
Saeimā pirmdien plānots iesniegt sabiedrisko iniciatīvu "Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka "Marss" vietā", informēja inovāciju kustības "Vefresh" pārstāve Linda Sleja.
 
20.jan
Šodien aptuveni 100 cilvēki pulcējās Rīgā, Doma laukumā, lai pieminētu 1991.gada barikāžu gadadienu.
 
20.jan
Rīgas domes deputātiem izdevies no amatiem atstādināt abus vicemērus, bet šonedēļ pašvaldības tautas kalpiem jālemj par pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja palikšanu amatā. Rīgas mērs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai; GKR) ir atkārtoti pateicis, ka pats no amata neatkāpsies. Pašlaik deputātu aktuālākajai nodarbei jābūt Rīgas budžeta izskatīšanai un pieņemšanai, un vārdos tiek solīts, ka koalīcija budžeta izskatīšanā piedalīsies, apzinoties sekas, kādas var radīt vilcināšanās.
 
20.jan
Šodien Rīgā notiks 1991.gada janvāra barikāžu dienām veltīti pasākumi, kas sāksies ar piemiņas ugunskura iedegšanu plkst.10 Doma laukumā.
 
19.jan
Ielas ēdienu festivāls "Riga Street Food Festival" Vecrīgā bija pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju, no kuriem puse bija ārvalstu tūristi.
 
18.jan
AS "Rīgas centrāltirgus" darbības ārējais neatkarīgais audits izmaksās 37 900 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības birojā pieejamā informācija.
 
18.jan
Ielas ēdienu festivāls "Riga Street Food Festival" sestdien Vecrīgā jau pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju, no kuriem puse ir ārvalstu tūristi, pastāstīja festivāla organizatoru pārstāve Anna Blaua.
 
18.jan
Lai izvērtētu iespēju lauzt 11 miljonus eiro vērto iepirkumu par jaunas grāmatvedības un finanšu vadības sistēmas ieviešanu pašvaldībā, Rīgas dome piesaistīs ārējos auditorus.
 
18.jan
18. janvārī Vecrīgā ceturto gadu notiks „Live Rīga” organizētais ielu ēdiena festivāls jeb „Riga Street food festival 2020”, informē "riga.lv".
 
17.jan
Piektdien, 17.janvārī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs rīkoja apspriedi par Tērbatas ielas slēgšanas eksperimenta rezultātiem. Secināts, ka eksperimenta rezultāti vērtējami pozitīvi - ielas apmeklētība visas dienas garumā bijusi lielāka nekā parastā sestdienā un dienas vidū pat palielinājusies 2,5 reizes. Tā liecina aptaujas un skaitīšana, ko veica apvienība "Pilsēta cilvēkiem".
 
17.jan
Saskaņā ar Austrumu kalendāru 2020. gads pasludināts par Baltās Metāla Žurkas gadu. Rīgas zooloģiskā dārza Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā mīt šādu gandrīz baltu, noslēpumainu Žurku saime. Tās ir neparastās Filipīnu mākoņžurkas, kas dabā sastopamas tikai Dienvidaustrumāzijā Filipīnu lielākajā Lusonas salā. Turklāt zoodārzā mītošais mākoņžurku pāris gadu mijā bija gatavs izrādīt atnākušos Ziemas nakšu apmeklētājus savam pirmajam kopīgajam veiksmīgi augošajam mazulim, kas pasaulē nācis pavisam nesen – 10. decembrī. Filipīnu mākoņžurka ir paliels grauzējs, kas sver 1,5-2 kg, bet ķermeņa garums sasniedz 30-50 cm. Šis balti pelēcīgais zvēriņš varētu patiešām daudziem likties simpātisks, jo, atšķirībā no citiem peļveidīgajiem grauzējiem, tam ir biezi apmatota 20-35 cm gara aste. Filipīnu mākoņžurkas nebrīves populācijas dzīvnieki tiek reģistrēti Eiropas ciltsgrāmatā (ESB), ko uztur Prāgas zoodārzs Čehijā. Tas tiek darīts ar mērķi, lai uzturētu kvalitatīvu nebrīves populāciju. Rīgas Zoodārza kolekcijā mākoņžurkas dzīvo jau 12 gadus un šeit ir dzimuši vairāki mazuļi. Daļa no tiem laika gaitā ir devušies uz citiem zooloģiskajiem dārziem.