Izglītība & Karjera

7:40
Jūra… Tik mierīga… Tik valdzinoša… Jūra… Tā mani pievelk… Un attur…
 
7:10
Neskatoties uz globālās pandēmijas radītajām problēmām un riskiem, 2021. gada nogalē LJA jūrskolā sekmīgi noslēdzies Erasmus+ programmas mobilitātes projekts Nr. 2019-1-LV01-KA102-060203 “SARDZES STŪRMAŅU UN MEHĀNIĶU APMĀCĪBAS UZLABOŠANA UN STARPTAUTISKĀ PRAKSE”.
 
Vakar, 21:45
Nākamais mācību gads 12.klašu skolēniem beigsies 21.jūnijā, savukārt 9.klašu skolēniem - 14.jūnijā, paredz valdības otrdien pieņemtie noteikumi, kas nosaka laiks, kurā izglītības iestādēs sāk un pabeidz 2022./2023.mācību gadu un organizē brīvdienas.
 
Vakar, 19:54
Otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisija lūdza Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) līdz nākamai trešdienai iesniegt papildu datus par budžeta vietu samazinājumu pedagoģijas studiju programmās 2022.gadā.
 
Vakar, 17:05
Turpmāk skolēni iekštelpās joprojām varēs lietot valsts iepirktās nemedicīniskās maskas, par otrdien valdībā pieņemto lēmumu informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
Vakar, 16:21
Pēc VARAM saskaņojuma stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos "Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi bērna uzņemšanai 1.klasē Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs", kas paredz vairākas izmaiņas bērnu pieteikšanai un uzņemšanai skolā, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
 
Vakar, 11:24
Aizvadītajā nedēļā attālinātās mācības pamatskolas un vidusskolas posmā visvairāk noteiktas Rīgā, informē Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga.
 
Vakar, 8:30
Pašlaik Covid-19 vīruss ir sācis agresīvu ekspansiju skolās visā Latvijā, intervijā LTV "Rīta panorāmā" vērtēja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents Rūdolfs Kalvāns.
 
Vakar, 6:15
„Ministri nāk un iet, un katrs vēlas kaut ko mainīt. Un šobrīd top jauns skolu finansēšanas modelis, kur jauši vai nejauši pazudusi mākslu jomas finansēšana. Tas ir zemiski no Izglītības ministrijas puses, jo tas notiek laikā, kad skolotājiem un skolu direktoriem uzlikti jauni pienākumi: attālināto mācību organizēšana, bērnu testēšanas organizēšana, epidemioloģiskā drošība, pedagogu masveida slimošana, kas prasa stundu aizvietošanu,” teic Gundega Rancāne, Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas direktore un Latvijas izglītības vadītāju asociācijas valdes locekle.
 
17.jan
Pērn notiesātas četras personas par dzīvnieku mocīšanu un nogalināšanu, liecina publiski pieejamie tiesas spriedumi.
 
17.jan
Operetes teātris jaunā, Latvijā unikālā tehnoloģijā, radījis aizraujoši izglītojošu lekciju – izrādi «Operetes radošā laboratorija», kas skatāma ar virtuālās realitātes 3D brillēm. Lekcijas laikā skatītājam ir iespēja virtuāli nokļūt paša iestudējuma centrā uz skatuves, zālē vai aizkulisēs VEF kultūras pilī, piedzīvojot pārsteidzoši reālas klātbūtnes efektu un aktīvi sekojot notikumiem visapkārt 360 grādu rādiusā.
 
17.jan
Aizdomās par sievietes nonāvēšanu Alūksnes novadā apcietināts vīrietis, informē Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.
 
12.jan
Sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" divi darbinieki uzrakstījuši atlūgumu, bet uz uzņēmuma līguma pamata darbā pieņemts pagaidu psihologs, medmāsa un sociālais darbinieks, medijiem atklāja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
12.jan
Covid-19 skāris 11 Rīgas skolas un septiņus bērnudārzus, uzzināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.
 
11.jan
Pagājušajā nedēļā, pēc ziemas brīvlaika, visvairāk attālinātās mācības Covid-19 dēļ noteiktas pirmsskolas bērniem, aģentūru LETA informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga.
 
11.jan
Minimālās mēneša stipendijas apmērs studējošajiem no 2022. gada janvāra būs 140 eiro mēnesī - par to šodien,11. janvārī, lēma valdība, apstiprinot Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par stipendijām.
 
10.jan
Daugavpilī karantīna saslimšanas ar Covid-19 dēļ noteikta trīs skolu četrām klasēm, liecina Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes apkopotā informācija.
 
10.jan
Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno mainīt atzīmju likšanas kritērijus, lai skolnieku novērtējumu padarītu objektīvāku un salīdzināmu starp dažādām skolām.
 
9.jan
Latvijā līdz 140 eiro plānots palielināt koledžas, bakalaura, maģistra un doktorantūras līmeņa studiju minimālo mēneša stipendiju, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts.
 
7.jan
Pašlaik 19 pašvaldībās no 43 izglītības iestādēs darbiniekiem tiek nodrošinātas veselības apdrošināšanas polises, informē Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrība (LIZDA), kas uzskata, ka "polisei ir jābūt normai".
 
7.jan
Lai veicinātu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, izglītības sistēmā un darba tirgū, biedrība "Sadarbības platforma" aicina trešo valstu pilsoņus uz bezmaksas latviešu valodas kursiem 120 akadēmisko stundu apjomā,  informēja biedrības valdes priekšsēdētāja Lauma Celma.
 
6.jan
Katrs piektais izglītības iestādēs nodarbinātais Latvijas iedzīvotājs ir revakcinējies, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) ieraksts mikrobogošanas vietnē "Twitter".