Izglītība & Karjera

Vakar, 10:30
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, izveidots jauns izglītojošs TV kanāls Tava klase. Valdība tam atvēlējusi 365 208 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.
 
3.apr
Lielākā daļa attālinātā mācību procesa nodrošināšanai nepieciešamo viedierīču, ko ir sagādājusi valsts un uzņēmumi, ir nogādātas līdz pašvaldībām, kas mobilos telefonus un planšetdatorus dala pa skolām. Teju puse no visām sagādātajām viedierīcēm ir paredzēta Rīgas skolām. Tajā pašā laikā 15 Latvijas novados līdz šim nav nonākusi neviena no šīm ierīcēm.
 
2.apr
Attālinātajā mācību procesā nav iespējams apgūt vielu tā, kā tiešā kontaktā, tāpēc skaidrs, ka daļa mācību vielas paliks neapgūta, tiešsaistes diskusijā stāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
2.apr
Ja valstī tiktu pagarināta Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, tad pedagogi ieteiktu centralizētos eksāmenus skolēniem nerīkot, bet to vietā ņemt vērā skolotāju izlikto gada atzīmi, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
1.apr
Atsaucoties uz esošo neparasto situāciju ar izglītības procesu skolās, Transporta un sakaru institūts (TSI) pieņēma lēmumu palīdzēt Privātai vidusskolai Patnis attālināti organizēt mācību procesu. Skola Patnis ir privāta skola, kura nodrošina izglītības procesu no 1. līdz 12. klasei.
 
31.mar
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), ievērojot visu nepieciešamo piesardzību un drošību, no trešdienas, 1.aprīļa uzsāk pieņemt A un AM kategoriju vadīšanas eksāmenus.
 
31.mar
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, valdība šodien, 2020. gada 31. martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “TAVA KLASE’’ izveidi.
 
31.mar
Latvijā vairākums pedagogu ar savu darbu ir apmierināti, liecina OECD pētījums. Tajā pašā laikā tikai ceturtā daļa skolotāju uzskata, ka viņu profesija ir sabiedrībā novērtēta. Arī ar darba samaksu apmierināti ir vien 22% skolotāju, kamēr skolu direktoru vidū šis rādītājs sasniedz 42 procentus.
 
31.mar
 Ir skaidrs, ka attālinātās mācības Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās ieilgs, un, iespējams, klātienes mācību režīms šosezon nemaz netiks atjaunots, līdz ar to daļai skolēnu šogad varētu izpalikt arī centralizētie eksāmeni, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
30.mar
Valdošā koalīcija ir panākusi vienošanās ārkārtējās situācijas laikā ar pusdienām nodrošināt skolēnus maznodrošinātajās, trūcīgajās un daudzbērnu ģimenēs, šodien pēc valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
30.mar
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars pieprasa ministru prezidentam Krišjānim Kariņam rosināt veikt pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersonu, tai skaita ministres Ilgas Šuplinskas (JKP), darbā saistībā ar strīdu par Latvijas Universitātes (LU) rektora vietu. Tāpat ZZS pieprasa piedzīt no vainīgajām personām tiesu izdevumus, kas segti no nodokļu maksātāju naudas.
 
29.mar
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina sabiedrību būt iecietīgākai un pacietīgākai, apgūstot jauno attālinātās mācīšanās modeli, sarunā norādīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
27.mar
Teju visi jeb 91% Latvijas skolotāju norāda, ka kopumā viņi ar savu darbu ir apmierināti, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskā mācību vides pētījuma "TALIS 2018" rezultāti.
 
27.mar
Attālinātajā mācību procesā skolēni visvairāk novērtē iespēju pievērsties vienam mācību priekšmetam "nesaraustīti", kā arī labo saziņu ar skolotājiem, tiešsaistes diskusijā sacīja Ādažu vidusskolas direktora vietnieks Raivis Pauls.
 
27.mar
Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) būtu jāatmaksā iztērētie līdzekļi, tiesājoties ar Indriķi Muižnieku par viņa apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, uzskata Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde.
 
27.mar
Pirmajā attālināto mācību nedēļā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav saņēmusi izmisuma pilnus zvanus no skolu direktoriem un skolotājiem, bet izmisušāki ir vecāki, šorīt Latvijas Radio atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
26.mar
12. martā valdība izsludināja ārkārtas situāciju, kas paredz arī pārtraukt studiju procesa norisi klātienē visās izglītības iestādēs, tostarp augstskolās un koledžās, no 13. marta mācības nodrošinot attālināti. Par to, kā šis process ir organizēts Transporta un sakaru institūtā (TSI), stāsta tā rektora v.i. Juris Kanels.
 
26.mar
Šobrīd mana prioritāte ir iziet cauri jaunajiem izaicinājumiem un nodrošināt to, lai studijas un zinātniskā darbība turpinātos, cik kvalitatīvi vien iespējams ārkārtējās situācijas apstākļos, atzina nupat kā valdības apstiprinātais Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks.
 
26.mar
Valdība ceturtdien attālinātajā ārkārtas sēdē bez diskusijām apstiprināja Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā.
 
26.mar
Profesionālās ievirzes kultūrizglītību var iegūt 150 mākslas un mūzikas skolās. Šobrīd tās ir pārmaiņu priekšā: tās plānotas gan mācību programmu saturā, gan finansēšanas modelī, gan citos aspektos. Kultūras ministrijas veidotā darba grupa jau iepazīstināja ar tās ieteikumiem nozarē strādājošos. Nu tā apkopo priekšlikumus, soloties nesasteigt pārmaiņas un vajadzības gadījumā noteikt pārejas periodu.
 
24.mar
Darba tirgus mainās, un šo pārmaiņu procesā izzūd vai mazinās pieprasījums pēc dažām tā sauktajām vecajām profesijām, taču to vietā uzņēmumos ienāk daudz jaunu profesiju pārstāvji. Lielo datu zinātnieki, IT risku vadītāji – tikai dažas no profesijām, par kurām pirms 10–15 gadiem vēl nerunājām. Arī robotikas inženieri ir jaunpienācēji plašajā profesiju saimē. Kā kļūt par šādu speciālistu un kāda ir viņu darba ikdiena un izaicinājumi, plašāk stāsta Dmitrijs Ivančenko no uzņēmuma ABB.
 
24.mar
13. martā Liepāju apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Vizītē Liepājas Universitātē sarunā par augstākās izglītības vietu un lomu reģionā piedalījās universitātes rektore Dace Markus un Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.