Izglītība & Karjera

Vakar, 14:45
Ja izglītības iestāde nespēs nokomplektēt klasi atbilstoši minimālajiem kvantitatīvajiem kritērijiem, mērķdotācijas pedagogu atalgojumam piešķiršanai tiks ņemti vērā arī skolēnu vidējie rezultāti centralizētajos eksāmenos.
 
Vakar, 9:19
Pašlaik notiek sarunas par atsevišķu koledžu pievienošanos lielajām universitātēm - Rīgas Stradiņa universitātei, Rīgas Tehniskajai universitātei un arī Latvijas Universitātei, - komentējot runas par iespējamiem augstskolu reorganizācijas plāniem, telekanālā LNT izteicās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.
 
Vakar, 8:33
Šodien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) lems par protesta akciju organizēšanu septembrī. Šūmēšanos radījis valdības atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkojums par 1,4 miljonu sadali 88 pašvaldībām vēl šogad pedagogu algu piemaksām. Visu pedagogu algu paaugstināšanai naudas nepietiks, bet tas diemžēl bija saprotams jau pavasarī.
 
Vakar, 6:30
Vecumnieku novada Bārbeles pagasta skolu slēdza pirms sešiem gadiem. Nepietika skolēnu. 2016. gada nogalē Vecumnieku novada domes rīkotajā izsolē bijušo pamatskolas ēku iegādājās biedrība Kalna svētību kopiena. Katoļu priesteris un sociālais pedagogs Andrejs Mediņš kopā ar domubiedriem ēkā ir izveidojis Bārbeles zēnu pamatskolu Saknes un spārni.
 
12.aug
Līdz 17.augustam turpinās pieteikšanās studijām Liepājas Universitātē, un vairākās studiju programmās vēl pieejamas valsts finansētās studiju vietas, informēja augstskolā.
 
11.aug
“Budžeta vietu skaits tiek plānots, izejot no mūsu tautsaimniecības vajadzībām un reālajām iespējām tās aizpildīt. Šobrīd ir skaidri redzams, ka mums ir absolūti nepieciešama satura reforma visos izglītības posmos – no bērnudārza līdz vidusskolas beigām – jo mums ir jādod jauniešiem daudz labākas un kvalitatīvākas zināšanas, lai STEM jomās viņi varētu sekmīgi studēt,” Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu", skaidrojot, kāpēc budžeta vietas augstskolās vēl aizvien nav aizpildītas.  
 
8.aug
Papildu finansējumu piemaksām pedagogiem šī gada pēdējiem četriem mēnešiem nesaņems vairākas pierobežas pašvaldības, liecina valdībā apstiprinātais papildu līdzekļu saņemošo pašvaldību saraksts.
 
8.aug
Pedagogu darba samaksai šogad būs papildus pieejami 1,4 miljoni eiro, kas tiks sadalīti 88 pašvaldībām. Lēmumu par finansējuma sadalījumu no šā gada 1. septembra līdz decembrim vakar pieņēma valdība.
 
7.aug
Izskatot saņemtās apelācijas, šogad Valsts izglītības satura centrs (VISC) eksāmenu rezultātu mainījis 17 gadījumos, informēja VISC.
 
7.aug
Pašvaldībām piešķirtais papildu finansējums piemaksām pedagogiem svārstās no dažiem simtiem līdz gandrīz pus miljonam eiro, liecina valdībā apstiprinātais finansējuma sadalījums pašvaldībām piemaksu, prēmiju un naudas balvu izmaksai pašvaldību vispārējās izglītības iestāžu pedagogiem šī gada pēdējiem četriem mēnešiem.
 
7.aug
Ir žēl to 31 pašvaldību pedagogu, kas šogad nesaņems piemaksas darba samaksai, vērtējot šodien valdībā apstiprināto papildu 1,44 miljonu eiro sadalījumu vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
7.aug
Vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai no šī gada 1.septembra līdz 31.decembrim papildus būs pieejami aptuveni 1,4 miljoni eiro, šodien lēma valdība.
 
6.aug
3. augustā neilgi pirms pulksten 6.00 pie Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbiniekiem vecpilsētā vērsās vairāki garāmgājēji, kuri norādīja uz kādu manāmi iereibušu vīrieti. Aculiecinieki skaidroja, ka ārzemnieks vairākas reizes mēģinājis ielauzties netālu esošajā restorānā.
 
3.aug
Pirms gada reorganizācija skāra Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), ko likvidēja, bet programmas, studentus un personālu pārņēma Latvijas Universitāte. Nozares ministrija solījās tuvākajā laikā neko šajā virzienā nesākt. Nu publiski izskanējusi ziņa, ka valsts augstskolas pašas rosinājušas apvienošanos un patlaban notiek sarunas starp četrām no tām. Nozarē strādājošie gan rausta plecus un sakās dzirdējuši vien baumas.
 
2.aug
Kā vienu no nākamā gada budžeta galvenajām prioritātēm Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izvirzījusi pedagogu darba samaksas kāpināšanu.
 
2.aug
Patlaban norit sarunas par vismaz diviem augstskolu reorganizācijas procesiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
2.aug
Fakts, ka Latvijas augstskolās pēc pirmās uzņemšanas kārtas un atsevišķās programmās arī pēc papilduzņemšanas netiek aizpildītas visas valsts budžeta studiju vietas, rada iespaidu, ka augstskolām būtu grēks sūdzēties par valsts atbalstu un ka valsts teju vai mētājas ar naudu. Bet, izrādās, hroniski mazfinansēta augstākā izglītība, zinātne un pētniecība ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kādēļ mūsu augstskolas zaudē starptautiskajā konkurencē. Un zaudē ne tikai augstskolas, bet arī valsts, mūsu ekonomika, attīstība, zaudējam mēs visi.
 
2.aug
Šajās dienās savu darbību beidz sešas izglītības iestādes, bet statusa maiņa piemeklē vēl vairākas. Process turpināsies līdz mēneša beigām, kad juridiski punktu pieliks virknei skolu – kopumā gandrīz 60 mācību iestādes šogad skārusi optimizācija.
 
1.aug
Vasarā, kad skolēni un pedagogi devušies nelielā atpūtā, Ventspilī notiek apjomīgi būvdarbi mācību iestādēs, lai jau 1. septembrī audzēkņi un mācībspēki atgrieztos sapostās skolās.
 
27.jūl
Kāda izskatās eksakto, inženierzinātņu studiju nākotne, tās starptautiskā konkurētspēja, iekšējais pieprasījums un studentu spējas tās apgūt, kādi ir Latvijas augstākās izglītības izaicinājumi, Neatkarīgās intervija ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru Leonīdu Ribicki.
 
27.jūl
Mazākumtautību skolu aizsardzības jautājumā Latvijai ir jāņem piemērs no Gruzijas, kurā ir ne tikai mazākumtautību skolas, bet arī atļauts tajās izmantot mazākumtautības izcelsmes valstī izdotus mācību līdzekļus, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins.
 
27.jūl
Satversmes tiesā (ST) ir ierosināta lieta par Izglītības likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilstību Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Līna Kovalevska.