Izglītība & Karjera

9:56
Aizvadītajā mācību gadā Latvijas izglītības iestādēs nebija reģistrēti 1202 bērni obligātajā izglītības vecumā, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) publiskais pārskats par 2023. gadu.
Vakar, 16:04
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā samazināt minimālā skolēnu skaita prasību vidusskolas posmā pierobežas skolās un pieejamības skolās, liecina aģentūras LETA rīcībā esoša jaunākā finansēšanas modeļa "Programma skolā" versija.
Vakar, 14:18
Piektajā "Mācītspēks" kursā teju puse jeb 49% no visiem topošajiem pedagogiem kļūs par STEM priekšmetu skolotājiem, informē programmas pārstāve Elza Lāma.
Vakar, 8:56
Desmit Latvijas augstskolās šodien plkst. 16 noslēgsies elektroniskā pieteikšanās pamatstudijām, liecina informācija vienotajā uzņemšanas sistēmā.
Vakar, 8:30
Attālinātās studijas nav jaunums, un daudzi cilvēki to izmanto, tomēr šāda veida pieejai studijām ir gan plusi, gan mīnusi. Transporta un sakaru institūts (TSI) ir izstrādājis unikālu pieeju bakalaura studiju programmai “Datorzinātnes”, kas tiek apgūta hibrīda studiju formā jeb angliski “blended learning” pieejā – studiju process tiek organizēts gan attālināti pašmācības ceļā, gan tiešsaistē, kuras laikā ir iespējams ne tikai klausīties lektora teiktajā, bet arī uzdot jautājumus un veidot diskusiju gan ar pasniedzēju, gan studiju biedriem.
19.jūl
Līdz piektdienas pievakarei studijām kādā no desmit Latvijas augstskolām saņemti 8385 pieteikumi, liecina informācija vienotajā uzņemšanas portālā.
19.jūl
Jaunā pedagogu darba algas modeļa "Programma skolā" ieviešana vispārējās pamata un vidējās izglītības posmā valstij nākamgad varētu izmaksāt papildu 37 miljonus eiro, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini.
19.jūl
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda atbalstu ir sākusi interneta datu pārraides jaudas priekšizpēti skolās visā Latvijā.
18.jūl
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pieņēmusi lēmumu atteikties no Latviešu valodas aģentūras (LVA) reorganizācijas, izriet no politiķes ieraksta sociālajos tīklos.
18.jūl
2018.gada izglītības reformas posms pirmsskolas izglītības iestādēs nepārkāpj Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju un nediskriminē krievus, secinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), skatot lietu "Djeri un citi pret Latviju".
18.jūl
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Tālis Juhna atbalsta pašu augstskolu rīkotus iestājpārbaudījumus, centralizētajiem eksāmeniem uzņemšanas procesā atstājot mazāku lomu.
17.jūl
No krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves atteikušies 2838 4.-9.klašu skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.
16.jūl
Valdībā otrdien uzklausīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu, kurā ministrija izteica priekšlikumus papildu finansējuma rašanai programmā skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu 2025.gadā, kā arī norādīja, ka programmai no valsts budžeta nepieciešams papildu finansējums 4,454 miljonu eiro apmērā.
16.jūl
Pirmajā dienā pamatstudijām kādā no desmit Latvijas augstskolām saņemti 3039 pieteikumi, liecina informācija vienotajā uzņemšanas portālā.
16.jūl
Lai pieteiktos pamatstudijām elektroniski kādā no desmit Latvijas augstskolām, studētgribētajiem var nākties gaidīt rindā, liecina informācija šo pakalpojumu nodrošinošajā portālā "Latvija.lv".
16.jūl
Jelgavas dome izsludinājusi konkursu uz Jelgavas 4.vidusskolas direktora amata vietu, algā solot līdz 2668 eiro mēnesī, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
12.jūl
Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.
12.jūl
Satversmes tiesa (ST) šodien par atbilstošu Satversmei atzinusi normu, saskaņā ar kuru valsts un pašvaldību izglītības iestādēs vispārējās izglītības programmas pirmsskolas izglītības un pamatizglītības pakāpē īstenojamas tikai valsts valodā.
11.jūl
Starptautiskajā reitingā "QS World University Rankings: Europe 2025" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ierindojušās starp 300 Eiropas labākajām universitātēm, liecina reitinga dati.
11.jūl
Šodien vidusskolas un profesionālās izglītības iestāžu absolventi saņems sertifikātus par nokārtotiem centralizētajiem eksāmeniem, informē Valsts izglītības satura centrs (VISC).
10.jūl
Satversmes tiesa atzina par Satversmei atbilstošām normas, saskaņā ar kurām privātajās izglītības iestādēs vispārējās izglītības saturs ir jāapgūst valsts valodā. Tiesa uzsvēra, ka valstij ir jāveicina un jāstiprina latviešu valodas lietojums ikvienā izglītības pakāpē, lai tā varētu efektīvi pildīt valsts valodas funkcijas. Valsts valodas prasmēm ir būtiska nozīme personas tiesību nodrošināšanā un saliedētas sabiedrības veidošanā. Savukārt privātajām izglītības iestādēm ir plaša rīcības brīvība nodrošināt ar mazākumtautību identitāti saistītu saturu citstarp interešu izglītības ietvaros.
10.jūl
Par Latviešu valodas aģentūras likteni un iespējām atteikties no krievu valodas; par krāpšanos ar valodas sertifikātiem un pedagogu trūkumu skolās, kā arī par mācību iestāžu slēgšanu un “kompetenču izglītību” intervija ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV).