Izglītība & Karjera

12:49
Noslēguma pārbaudījumi par vispārējās vidējās izglītības iegūšanu nav atcelti, un to norise pagaidām ir plānota klātienē, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Liene Bērziņa.
 
9:00
No šodienas klātienes mācības 1.-4.klasei var organizēt skolas no 22 epidemioloģiski drošiem novadiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākie dati.
 
25.feb
Skolēniem, kuri gatavojas profesionālās vidējās izglītības nobeigumam Covid-19 pandēmijas laikā, būs jākārto profesionālais kvalifikācijas eksāmens, trīs obligātie eksāmeni un ja izglītojamais vēlas - arī vienu vai vairākus izvēles eksāmenus, ceturtdien lēma Ministru kabineta sēdē.
 
24.feb
Ņemot vērā, ka laikapstākļu dēļ ceļa stāvoklis ir pasliktinājies un braukšanas apstākļi – apgrūtināti, daudzviet Latvijā sabiedriskā transporta reisi vai to posmi netiek izpildīti vai tiek izpildīti daļēji, autobusus novirzot pa citu ceļu. Neskatoties uz to, ka pārvadātāji ir vērsušies pie ceļu uzturētāja, informējot par grūti izbraucamiem vai neizbraucamiem ceļa posmiem, šobrīd vēl nav skaidrības par to, vai šos reisus būs iespējams izpildīt tuvāko dienu laikā. Aicinām pasažierus būt saprotošiem un jautājumu gadījumā sazināties ar konkrēto pasažieru pārvadātāju!
 
24.feb
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā, kas paredz īstenot augstskolu pārvaldības reformu.
 
24.feb
Trīs dienas pēc jaunāko klašu mācību atsākšanas klātienē vairākās pašvaldībās epidemioloģiski drošo pašvaldību kritērijiem vairs neatbilst Auces, Burtnieku, Cesvaines, Krustpils, Saulkrastu, Skrundas un Vecpiebalgas novads, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākie dati.
 
24.feb
Šodien plkst.14 Saeima turpinās izskatīt atlikušos priekšlikumus Augstskola likuma grozījumiem.
 
24.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis Labklājības ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai risināt mācību procesa problēmas ārpusģimenes aprūpes institūcijās Covid-19 apstākļos.
 
24.feb
Motivējot mērķtiecīgus jauniešus izvēlēties studijas Transporta un sakaru institūtā (TSI), šā gada 20. martā TSI organizē ikgadējo olimpiādi vidusskolēniem. Olimpiādes uzvarētāji, kā arī labākie dalībnieki šogad saņems īpaši vērtīgas balvas, tostarp galvenās balvas būs 100% atlaide studijām TSI, līdz pat 28 tūkstošiem eiro vērtībā! Labākos dalībniekus gaida arī balvas no TSI sadarbības partneriem, individuālas atlaides studijām TSI un citi pārsteigumi. Pierādi, ka esi labākais, un piepildi savu sapni! Dalībnieku reģistrācija turpināsies līdz pat 19. martam, ieskaitot.
 
23.feb
Pēc iestāžu darbiniekiem konstatētiem pozitīviem Covid-19 testiem jau pirmajās dienās pēc klātienes mācību atsākšanas tās atkal ir pārtrauktas divās Krustpils novada skolās, atklāja novada pašvaldības izpilddirektors Raimonds Spēks.
 
23.feb
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) būs tiesīgs lemt par klātienes mācības atļaušanu 1.-4.klasei, ja pašvaldībā divu nedēļu saslimstības rādītājs nepārsniegs 220 slieksni uz 100 000 iedzīvotājiem un nebūs novērots straujš Covid-19 saslimstības pieaugums, otrdien konceptuāli vienojās valdības ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.
 
23.feb
Nākamo piecu gadu laikā 46% aptaujāto pedagogu vēlētos pamest skolotāja profesiju lielās pārslodzes un neadekvātā darba atalgojuma dēļ, liecina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) jaunākie aptaujas dati.
 
23.feb
2021.gadā līdz šim saslimšana ar Covid-19 konstatēta jau 1134 pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
23.feb
Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē šodien pārrunās aktuālo epidemioloģisko situāciju un diskutēs par izmaiņām atsevišķos ierobežojumos ārkārtējās situācijas laikā.
 
22.feb
Šodien klātienes mācības 1.-4.klašu skolēniem tiks atsāktas 22 pašvaldībās, kas atbilstoši valstī noteiktajiem kritērijiem uzskatāmas par epidemioloģiski drošākām.
 
21.feb
Kameras lietošana tiešsaistes mācību stundu laikā nav regulēta normatīvajos aktos, tomēr skolotājam būtu jāredz bērni. Šādu nostāju ir paudis tiesībsargs Juris Jansons. Jansons ir norādījis, ka tiešsaistes stundas ar ieslēgtām kamerām pietuvina situāciju klātienes stundām. “Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, ko par videokameras lietošanu mācību stundu laikā domā iedzīvotāji, vēstīja TV3 raidījums "900 sekundes".
 
19.feb
Kuldīgas un Skrundas novados 1.-4.klašu skolēni atsāks mācības klātienē, aģentūru LETA informēja pašvaldībās.
 
19.feb
No nākamās pirmdienas, 22.februāra, klātienes mācības 1.-4.klasēs var atsākt 64 skolas no 25 pašvaldībām ar zemu Covid-19 saslimstība rādītāju, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
19.feb
Arī Pļaviņu novada ģimnāzijā, līdzīgi kā Skrīveros, nolemts pagaidām neatsākt klātienes mācības jaunākajās klasēs, informēja vienīgajā Pļaviņu novada vispārējās izglītības iestādē.
 
19.feb
Lai arī pašvaldībā Covid-19 saslimstības rādītāji atbilst "drošas skolas" kritērijiem, izvērtējot dažādus riskus, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā nolemts pagaidām neatsākt klātienes mācības jaunākajās klasēs, noskaidrots Skrīveru novada pašvaldībā.
 
19.feb
Pamainījies to pašvaldību ar zemu saslimstības rādītāju saraksts, kuras no pirmdienas 1.-4.klašu skolēniem atsāks mācības klātienē, jo tas veidots pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem uz ceturtdienu, 18.februāri, noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
18.feb
Skolotāju un atbalsta personāla individuālo konsultāciju apmaksai mācību satura apguvei Covid-19 pandēmijas laikā tiks novirzīti 12,311 miljoni eiro, ceturtdien lēma valdības sēdē.