Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi pašvaldību lēmumus par 31 izglītības iestāžu reorganizāciju vai slēgšanu, liecina IZM apkopotā informācija.
Vakar, 10:42 Ziņu aģentūra LETA
Vai valstij vajadzētu dotēt žurnālistikas vai politoloģijas studijas; par jaunvārdu radīšanu; par izglītības kvalitāti un augstskolu reitingiem; par mācībspēku piesaisti no ārvalstīm; par Latvijas Universitātes akadēmisko kvartālu Torņakalnā un kā turp pa Rīgas bedrainajām ielām plūdīs studentu un mācībspēku daudzie tūkstoši – intervijas turpinājums ar Latvijas Universitātes rektoru, profesoru, Dr. sc. admin. Gundaru Bērziņu TV ciklā “Nra.lv sarunas”.
Vakar, 8:30 Andra Ozola
LTV raidījumā “Kultūršoks”, kas nonāca ēterā marta sākumā, par saviem piedzīvojumiem runāja septiņas anonīmas studentes, kuras esot cietušas no pasniedzēju seksuālas uzmākšanās, izraisot vispārēju morālo haosu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kurā viņas mācījušās. Patlaban joprojām notiek izmeklēšana, taču sabiedriskajai linča tiesai jau ir savi augļi: par atkāpšanos no amata paziņojis rektors Guntars Prānis.
Vakar, 5:30 Elita Veidemane
No nākamā mācību gada vidējās izglītības programmā tiks iekļauta obligāta valsts aizsardzības mācības (VAM) īstenošana, paredz grozījumi vispārējās vidējās izglītības standartā, ko otrdien pieņēma valdība.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien konceptuāli atbalstīja Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča virzītos grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", kas paredz starptautisko Skolotāju dienu atzīmēt 5.oktobrī.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Jaunievēlētais Latvijas Universitātes rektors, profesors, Dr. sc. admin. Gundars Bērziņš TV intervijā “Nra.lv sarunas” stāsta par gaidāmām reformām Latvijas Universitātē (LU), par studiju saturu, kvalitāti, daudzveidību, par studiju sasaisti ar zinātni pētniecību un akadēmisko rezultātu praktisko pielietojamību; rektors atklāj, kur Latvijas Universitātē atrodas tas, kas vairo patriotismu un cementē valstiskuma apziņu.
16.apr Andra Ozola
Sestdien, 13.aprīlī, aizvadīts līdz šim vērienīgākais Latvijas Fizikas festivāls, kas pulcēja teju 4000 tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros noslēdzās arī AS "Latvenergo" erudīcijas konkurss "FIZMIX Eksperiments", kurā par fizikā zinošākās komandas godu sacentās skolēni no visas Latvijas. Starp 216 komandām no 145 Latvijas skolām par šogad erudītāko komandu atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda "Baloži pusdieno" skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā no Zemgales reģiona.
15.apr Portāls nra.lv
Šodien, 15. aprīlī, notika Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Satversmes sapulce, kurā tās dalībnieki uzklausīja rektora amata kandidāta – profesora Dāvja Sīmaņa piedāvātos LKA stratēģiskos mērķus turpmākajiem pieciem gadiem, kā arī piedalījās debatēs un vēlēja. Satversmes sapulces dalībnieki vienbalsīgi ievēlēja D.Sīmani LKA rektora amatā.
15.apr Portāls nra.lv
Valsts pārbaudes darbu sesija nākamajā mācību gadā varētu sākties 2025.gada 12.maijā ar vidusskolas augstākā līmeņa eksāmenu sociālajās zinībās, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais noteikumu projekts, kas nodots saskaņošanai.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Vairākas Latvijas augstskolas saredz ieguvumus no Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātajiem grozījumiem Augstskolu likumā, vienlaikus aicina precizēt ieceri.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Ņemot vērā JVLMA Padomes un Kultūras ministres attieksmi un rīcības, JVLMA rektors Guntars Prānis vairs neredz ceļu, kā šī varētu izrādīties veiksmīga, uz izvirzīto mērķu īstenošanu orientēta sadarbība atbilstoši JVLMA interesēm. Līdz ar to rektors ir nolēmis no amata atkāpties, lasāms Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas paziņojumā.
15.apr Portāls nra.lv, LETA
Vislielākie zaudētāji ministrijas piedāvājumā ir vispārējās izglītības skolotāji, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas jaunievēlētais Latvijas Universitātes rektors Gundars Bērziņš.
15.apr Portāls nra.lv
Akadēmiskā izmeklēšana Norvēģijā šonedēļ paziņoja, ka konstatējusi plaģiātu Veselības ministres Ingvildas Kjerkolas maģistra darbā, kas iesniegts pirms trim gadiem. Tas ir jau otrais gadījums šogad Norvēģijas valdībā.
13.apr Portāls nra.lv
Baltijā lielākajā fizikas festivālā , ļoti spēcīgā konkurencē tiks noteikta erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" uzvarētāju komanda. Tā dosies uz Eiropas kodolpētniecības centru "CERN" Šveicē.
12.apr Andra Ozola
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti trešdien nevienojās par to, vai atļaut skolēniem sliktas atzīmes labot vairākas reizes, tāpēc diskusija parlamentā varētu turpināties.
10.apr Ziņu aģentūra LETA
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) patlaban īsti nesaprotot, kuras no Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) izvirzītajām streika prasībām Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav izpildījusi.
10.apr Ziņu aģentūra LETA
Šogad augstskolām piešķirtais valsts finansējums ļaus nodrošināt 2188 budžeta vietas pedagoģijas studijās, kas ir par 920 vietām vairāk nekā 2023.gadā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtā informācija.
9.apr Ziņu aģentūra LETA
Šodien, 9. aprīlī, Ministru kabinets apstiprinājis Latvijas pievienošanos ANO Komitejai par kosmosa izmantošanu miermīlīgiem mērķiem (COPUOS), kas nodrošinās pieeju vērtīgai un aktuālākai informācijai par globālo kosmosa nozari, veicinot zinātnes un inovācijas politikas, kosmosa ekonomikas un tiesiskā regulējuma par kosmosa jautājumiem attīstību Latvijā, informē Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa.
9.apr Portāls nra.lv
Pamatskolēniem plānots sniegt iespēju atteikties no krievu valodas apguves jau šovasar, paredz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātu atbalstītais priekšlikums grozījumiem Izglītības likumā pirms otrā lasījuma Saeimā.
9.apr Ziņu aģentūra LETA
Militārās medicīnas kurss atbilstoši NATO vadlīnijām būtu jāapgūst arī praktizējošiem mediķiem, pauž Veselības ministrija (VM).
9.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) anonīmo aptauju par iespējamiem pārkāpumiem attiecībās starp pasniedzējiem un studējošajiem līdz šim aizpildījuši 158 studenti, aģentūra LETA noskaidroja LMA.
8.apr Ziņu aģentūra LETA