Izglītība & Karjera

12:02
Jūrmalas dome plāno apvienot divas skolas, izvietojot tās par 11 miljoniem eiro pārbūvētā skolas ēkā, savukārt vienas reorganizējamās skolas bērnu vecāki pauž bažas, vai šādi netiks pieļauti nelietderīgi tēriņi un vai skolu apvienošanas rezultātā netiks zaudēta mācību kvalitāte.
 
Vakar, 19:14
Tas, ka pašizolācijā vai karantīnā dodas pa kādai klasei vai skolotājam, norāda, ka situācija ir kontrolējama, šādu viedokli pauda Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
Vakar, 9:14
„Šuplinskas kundze, jūs nevarat būt Latvijas Izglītības ministrijas vadītāja. Jūs dzīvojat citā realitātē. Ministrija nav soda iestāde, tai ir citas funkcijas, citi uzdevumi un citas prioritātes. Jūs neesat izpildījusi nevienu no saviem solījumiem, un jums pat nav kauna par to. Atstājiet savu posteni. Tas ir vienīgais, ko jūs varat darīt mūsu valsts izglītības sistēmas labā,” „sejugrāmatā” pirmdien ierakstīja Anna Vladova („Saskaņa”), Rīgas 80. vidusskolas direktore. Šis ieraksts sociālajos tīklos izsauca mērenu rudens vētru.
 
22.sep
Kopumā septiņu mācību iestāžu vidū, kur līdz šim atklātas inficēšanās ar Covid-19, ietilpst arī Latvijas Universitāte (LU), atklāja LU Komunikācijas un inovāciju departamentā.
 
22.sep
Latvijā pieaug mācību iestādēs atklāto Covid-19 gadījumu skaits un patlaban inficētie reģistrēti piecās skolās, kā arī vienā augstskolā un bērnudārzā, otrdien žurnālistiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
17.sep
Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija šodien nolēma segt ēdināšanas izdevumus arī tiem skolēniem, kuri mācās attālināti, nodrošinot pārtikas pakas.
 
15.sep
Šodien Ministru kabinets lēma piešķirt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 3,97 miljonus eiro, lai uzlabotu izglītības iestāžu tehnoloģisko nodrošinājumu mūsdienīga mācību procesa organizēšanai.
 
15.sep
Rīgas Austrumu vidusskolā, kur iepriekš kādam audzēknim tika konstatēta inficēšanās ar Covid-19, pagaidām nav atklāti jauni Covid-19 gadījumi.
 
14.sep
No šodienas par Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktora pienākumu izpildītāju iecelta pašreizējā Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra vadītāja Inese Astaševska, informēja Kuldīgas novada pašvaldība sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Komarovskis.
 
14.sep
Sākot ar šodienu, vienai no Daugavpils 16.vidusskolas 9.klasēm mācības nodrošina attālināti, jo vienam no audzēkņiem konstatēta saslimšana ar Covid-19, apstiprina iestādes direktore Olga Dukšinska.
 
13.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lūdz no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt tai 3,97 miljonus eiro, lai uzlabotu izglītības iestāžu tehnoloģisko nodrošinājumu mūsdienīga mācību procesa organizēšanai.
 
10.sep
Skolas nav nozīmīgākais Covid-19 izplatības ķēdes posms, bet tās visvairāk cieš no ierobežojošajiem pasākumiem, Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā Izglītības un kultūras komitejas sēdē sacīja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.
 
9.sep
Augstākajā izglītībā Latvija uz vienu studentu 2017.gadā ieguldīja 7085 eiro (8346 ASV dolārus), kas ir par 6775 eiro mazāk nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina OECD ikgadējais izglītības pārskats "Education at a Glance 2020".
 
9.sep
Lai gan skolotāji uzskata, ka viņiem piemīt nepieciešamās vispārējās un specifiskās kompetences iekļaujošajai izglītībai, tikai 11% Rīgas skolotāju jūtas komfortabli strādāt iekļaujošās klasēs. Tā atklāj pērn veiktais pētījums par skolotāju pašuztveri saistībā ar iekļaujošo izglītību un kompetencēm iekļaujošajai izglītībai. Pētījumā, ko 2019.gadā īstenoja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes vadošā pētniece asociētā profesore Dita Nīmante un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas lektore un Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare, ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu piedalījās 1590 Rīgas skolu skolotāji, kuri vērtēja savas kompetences iekļaujošajai izglītībai. Pētījums atklāja tiešu saistību starp skolotāju izglītību iekļaujošajā izglītībā un to, kā skolotāji vērtē savas vispārējās un specifiskās kompetences. Skolotāji, kas ieguvuši formālo izglītību par iekļaujošo izglītību, jūtas kompetentāki iekļaujošajā izglītībā
 
8.sep
Arī turpmāk, atklājot kādu inficēšanās ar Covid-19 gadījumu mācību iestādē, netiks publiski izpausts skolas nosaukums, preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
7.sep
Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē, kur kopumā piedalījās 92 skolēni no 27 pasaules valstīm, pirmo reizi tās vēsturē skolēns no Latvijas izcīnījis zelta medaļu, informēja Valsts izglītības satura centrā.
 
6.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lūdz no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt tai 200 000 eiro, lai veiktu tehnoloģiskā nodrošinājuma jeb centrālās infrastruktūras uzlabošanu ministrijā.
 
4.sep
Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ieceļošanai Latvijā no Lietuvas un Igaunijas būs krietni sarežģītāki un niansētāki, salīdzinot ar ierobežojumiem, kas attiecas uz ieceļošanu no pārējām Eiropas valstīm, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
3.sep
Starptautiskajā pasaules universitāšu reitingā "The Times Higher Education World University Rankings 2021" iekļuvušas trīs universitātes no Latvijas - Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU).
 
3.sep
Jaunajā mācību gadā vienīgajā Vārkavas novada skolas 6.klasē mācās četri skolēni, liecina novada domes sēdes protokols.
 
1.sep
Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) mācību norise plānota klātienē, savukārt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) plānots īstenot gan attālināti, gan klātienē.
 
1.sep
Jaunajā mācību gadā izglītības iestādēm, kas mācību procesu organizēs klātienē, būs jānodrošina virkne Covid-19 piesardzības pasākumu, tāpēc skolotājiem, kuriem nav aizliegts strādāt vairākās skolās, būs jāizturas atbildīgi pret drošības normu ievērošanu, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.