Izglītība & Karjera

17.sep
Attālinātās mācības Latvijā bijušas pat ilgāk nekā Covid-19 smagāk skartajās valstīs, piemēram, Itālijā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
17.sep
Latvijā jaunas sievietes vecumā no 25 līdz 34 gadiem augstāko izglītību iegūt 55% gadījumu, kas ir nedaudz augstāks rādītājs nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina OECD izglītības pārskata "Education at a Glance 2021" dati par Latviju.
 
17.sep
Latvijā ir ceturtās zemākās skolotāju faktiskās algas starp visām Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm, liecina OECD izglītības pārskata "Education at a Glance 2021" dati par Latviju.
 
16.sep
ReTV uzrunātie skolu vadītāji norāda — skolotāju vidū izdegšana nu jau ir ikdiena. To ietekmējot gan esošā Covid-19 situācija, gan arī pedagogu trūkums skolās.
 
16.sep
Rīgā 87% skolu un nepilnā pusē bērnudārzu vismaz 80% darbinieku ir vakcinējušies pret Covid-19, liecina Rīgas domes sniegtā informācija.
 
16.sep
Pašvaldību tiltiem nav tikusi pievērsta nepieciešamā uzmanība ne no valsts puses, ne no to tiešajiem saimniekiem - pašvaldībām, tāpēc Valsts kontrolei nav pārliecības par vismaz 98 pašvaldības tiltu drošību, informē Valsts kontrole.
 
15.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi trīs jaunu pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeļu piedāvājumu, rosinot atteikties no principa "nauda seko skolēnam".
 
15.sep
Latvijā ir 17 vidusskolas, kurās 10.-12.klašu posmā mācās mazāk nekā 20 skolēni, šodien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) valdes sēdē sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Modra Jansone.
 
15.sep
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja 2,04 miljonu eiro pārdali studējošo stipendiju paaugstināšanai līdz gada beigām. 
 
15.sep
Pašlaik Covid-19 dēļ karantīnā esošo klašu skaits Rīgā sasniedzis 157, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.
 
14.sep
Ventspilī šonedēļ, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, dubultojies ar Covid-19 sasirgušo kontaktpersonu skaits izglītības iestādēs, liecina pilsētas Izglītības pārvaldes apkopotie dati.
 
14.sep
No nākamās nedēļas, 20.septembra, skolēnu Covid-19 testēšana notiks reizi divās nedēļās, nevis reizi nedēļā, kā tas bija iepriekš, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes preses konferencē apstiprināja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
14.sep
Covid-19 saslimstības dēļ izglītības procesu attālināti turpinās 188 izglītības iestādes no 39 pašvaldībām, aģentūru LETA informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.
 
14.sep
Covid-19 plaši skartajā Līvānu novadā nav identificēti izteikti infekcijas perēkļi, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veikto epidemioloģisko izmeklēšanu, otrdien valdības sēdē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
14.sep
Līdz šim skolēnu vidū atklātie Covid-19 gadījumi ir saistīti kopumā ar 77 izglītības iestādēm, liecina Veselības ministrijas (VM) apkopotā informācija par izglītības iestāžu darbinieku un skolēnu skrīninga rezultātiem no 28.augusta līdz 12.septembrim.
 
14.sep
Lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības pamatprincipus saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu, līdz mācību gada beigām skolās nodrošinās tikai pamatēdienu, bet komplekso pusdienu skaits būs samazināts, otrdien lēma Ministru kabinetā.
 
14.sep
Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītāja Līga Lejiņa otro reizi tiek iecelta par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāri, otrdien lēma Ministru kabinetā. 
 
14.sep
Atbilstoši Augstskolu likuma grozījumiem, kas nosaka jaunu tipoloģiju, un plānotajai augstskolu pārvaldības reformai 27 Latvijas augstskolām tiks piemērots jauns tips, otrdien nolēma Ministru kabinets.
 
14.sep
Gada laikā Liepājas Universitāti (LiepU) pievienos kādai no zinātnes universitātēm, kā arī apvienošana paredzēta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) ar Daugavpils Universitāti (DU), otrdien lēma Ministru kabinetā.
 
14.sep
Jaunā skolēnu Covid-19 testu veikšanas kārtība noņems milzu slodzi gan no skolas vadības, gan laboratorijām, paredz Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) valdes priekšsēdētājs Rūdolfs Kalvāns.
 
13.sep
Nedēļas nogalē anotika "MTV Video mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonija. Internetā diskusijas izraisījusi dziedātājas Billijas Eilišas reakcija, kad uz skatuves kāpa dziedātāja Dženifera Lopesa, raksta "New York Post".
 
13.sep
Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 73%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).