Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Pašvaldībām varētu būt jārod iespējas līdzfinansēt mācību materiālu nomaiņu uz jaunajiem, saka izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
Vakar, 12:02 Ziņu aģentūra LETA
Saskaņā ar 2022. gada 29. septembrī Saeimā pieņemtajiem grozījumiem izglītības likumā līdz 2025. gadam visām izglītības iestādēm pakāpeniski jāpāriet uz mācībām tikai valsts valodā (izņēmumi pieļaujami tikai ES oficiālajās valodās). Jau ar šī gada septembri šis punkts attiecas uz bērnudārziem, kur līdz šim oficiāli vai pusoficiāli darbojās latviešu un krievu grupas.
Vakar, 7:20 Bens Latkovskis
Skaļo rezonansi izraisījušo Valsts izglītības satura centra (VISC) publicēto mācību materiālu par seksuālo un reproduktīvo veselību nokļūšana izglītības sistēmā bija pirmais vēstnesis par to, ka materiālu apstiprināšanā kaut kas nav kārtībā, aģentūrai LETA sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
27.sep Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien uzdevusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) divu nedēļu laikā izstrādāt konkrētus priekšlikumus skolēnu lasītprasmes uzlabošanai.
26.sep Ziņu aģentūra LETA
Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.
26.sep Ziņu aģentūra LETA
Valsts izglītības satura centrs (VISC) pārskatīs 9.klases krievu valodas mācību materiālus un līdz 31.oktobrim veiks labojumus to saturā, paziņojusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksu, kopējais aprēķinātais finansējums mērķdotācijām pašvaldībām par 1 698 454 eiro pārsniedz apstiprināto budžetu, un šī summa vēl šogad būtu jāpiešķir papildus, izriet no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotā rīkojuma projekta.
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amatu.
25.sep Ziņu aģentūra LETA
Lai stiprinātu latviešu valodas un kultūras pratību Latvijas skolu un diasporas jauniešu vidū, Valsts izglītības saturas centrs (VISC) organizēs trešo Latvijas un novadu mācības atklāto olimpiādi, aģentūra LETA noskaidroja VISC.
24.sep Ziņu aģentūra LETA
Ar mērķi iedrošināt jauniešus studēt ķīmiju un farmāciju, zāļu ražotājs AS "Grindeks" aicina 8.klašu skolēnus pieteikties bezmaksas erudīcijas spēlei "Grindeks Gudrinieku čempionāts," aģentūrai LETA pauda kompānijā.
24.sep Ziņu aģentūra LETA
Publiskots ziņojums "Īsumā par izglītību 2023" ("Education at a Glance 2023"). Atbilstoši šā gada ziņojuma tematiskajai ievirzei tajā uzsvērta profesionālā izglītība, vienlaikus sniedzot informāciju arī par citiem izglītības veidiem. Latvijai labi panākumi profesionālajā un augstākajā izglītībā, bet, neskatoties uz vairākkārtējiem paaugstinājumiem, joprojām zemas skolotāju algas.
24.sep Andra Ozola
Latgales skolās krievu valodas kā otrās svešvalodas aizstāšana ar kādas Eiropas Savienības (ES) valsts valodu var radīt virkni problēmu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībās.
23.sep Ziņu aģentūra LETA
Latgales starpkongresā šodien spriedīs par latgaliešu valodas ilgtspēju izglītībā un skolu tīkla optimizāciju.
23.sep Ziņu aģentūra LETA
2023.gada 22.septembrī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji piedalījās Finanšu ministrijas (FM) rīkotā sanāksmē, lai pārrunātu iesniegtos priekšlikumus par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumiem izglītības jomā. LDDK un IZM kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) pauž gandarījumu, ka ar FM nav domstarpību, vai atvieglojumi vispār būtu ieviešami - par to visas puses ir vienisprātis, tomēr nesakrīt izpratne par to, kā šīs izmaiņas administrēt, nepalielinot birokrātisko slogu darba devējiem, vēsta LDDK.
22.sep Portāls nra.lv
Šogad 60 Latvijas skolās pirmo reizi tiks uzsākta starptautiska bulinga novēršanas programma "KiVa", kuru atklās šodien plkst.12 Rīgas Teikas vidusskolā, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.
21.sep Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas un Latvijas bērni un jaunieši, kas ir deklarēti Rīgā vai apmeklē kādu no Rīgas izglītības iestādēm, ir aicināti izvēlēties kādu no atvērtajām nometnēm rudens brīvlaikā, kuras ar valsts budžeta finansējumu rīko nevalstiskās organizācijas un komersanti, vēsta Rīgas dome.
20.sep Portāls nra.lv
Starptautiskajā reitingā "QS World University Rankings: Europe 2024" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ierindojušās starp 300 Eiropas labākajām universitātēm, ieņemot attiecīgi 262. un 266.vietu, liecina reitinga dati.
20.sep Ziņu aģentūra LETA
Cēsīs 2023.gada 4.oktobrī notiks svinīgais Kosmosa izziņas centra atklāšanas pasākums, bet 7. un 8.oktobrī ar divu dienu atvēršanas svētkiem centrs durvis vērs publikai. Kosmosa izziņas centrs piedāvās skolēniem iegūt interesi par par STEM priekšmetiem, pedagogiem apgūt jaunas STEM priekšmetu mācīšanas metodes un ģimenēm jēgpilni pavadīt laiku kopā. Apmeklētāji centrā gūs priekšstatu par to, cik daudz mūsu ikdienas procesi, zinātnes sasniegumi, izgudrojumi, cilvēciskās dotības ir saistīts ar kosmosa izpēti un norādīs uz plašajām karjeras un biznesa attīstības iespējām, ko sniedz kosmosa nozare, vēsta Cēsu pašvaldība.
20.sep Portāls nra.lv
Septembrī un augustā vairāki Latvijas skolu jaunieši guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos un olimpiādēs, tādējādi ne tikai nesot Latvijas vārdu pasaulē, bet arī izcīnot tiesības mūsu valstij rīkot Eiropas jauno zinātnieku konkursu 2025. gadā, "Neatkarīgo" informēja Valsts izglītības satura centrs (VISC).
20.sep Andra Ozola
Latvijas Universitātē (LU) 27.septembrī no plkst.11 līdz 12.30 notiks publiskās debates "Godīgi par akadēmisko godīgumu", kurās spriedīs par akadēmiskā godīguma aktuālajiem jautājumiem, aģentūru LETA informēja LU.
19.sep Ziņu aģentūra LETA
Nākamnedēļ, 29.septembrī, vairāk nekā 20 Latvijas zinātniskajās institūcijās - augstskolās, universitātēs un zinātniskajos institūtos - norisināsies pasākums "Zinātnieku nakts 2023", piedāvājot plašu bezmaksas pasākumu un aktivitāšu programmu dažādās zinātnes nozarēs, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
18.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi iepirkumu Sporta mājas projektēšanai un būvniecībai. Sporta māja plānota kā ceturtā māja LU Akadēmiskajā centrā, papildinot tur jau esošās Dabas un Zinātņu mājas, kā arī būvniecības stadijā esošo Rakstu māju. Saskaņā ar LU Nekustamo īpašumu attīstības plānu līdz 2027. gadam, Sporta māju paredzēts atklāt 2026. gada nogalē.
18.sep Portāls nra.lv