Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pildīt pedagogu streika izlīgšanas sarunu gaitā panāktās vienošanās, secinājusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).
Vakar, 16:40 Ziņu aģentūra LETA
Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns sestdien, 3.decembrī, plkst.12 apbalvos "LUMA mācību centra" organizētā konkursa "Es lepojos!" laureātus - jauniešus pamatskolas un vidusskolas klašu grupā no visas Latvijas, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.
1.dec Ziņu aģentūra LETA
Valdība pieņēmusi lēmumu līdz 2023. gada 1. februārim pagarināt termiņu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izstrādei, kā arī pedagogu darba slodžu līdzsvarošanas vadlīniju izstrādei, lai gan sākotnēji – pēc septembrī notikušajām streika izlīguma komisijas pārrunām un tajās gūtajiem kompromisiem – Ministru kabinets bija uzdevis šādu grafiku, kā arī vadlīnijas izstrādāt līdz šā gada decembra sākumam.
30.nov Portāls nra.lv
Valdība apstiprina 2023./2024.mācību gada plānojumu, kas ietver semestru ilgumu un brīvlaiku noteikšanu.
29.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Valdība šodien nolēma līdz 2023.gada 1.februārim pagarināt termiņu pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izstrādei.
29.nov Ziņu aģentūra LETA
No 2024./2025.mācību gada 9.klašu beidzējiem būs jākārto starpdisciplinārs valsts pārbaudes darbs, kurā būs ietverts sociālās un pilsoniskās, dabaszinātņu un tehnoloģiju mācību jomu saturs, paredz šodien valdībā pieņemtie grozījumi "Noteikumos par valsts pamatizglītības standartu un pamatizglītības programmu paraugiem".
29.nov Ziņu aģentūra LETA
Ja nozarē rodas vajadzība pēc jaunu ieceru īstenošanas, tad tām jāatvēl arī atbilstoši resursi, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.
24.nov Ziņu aģentūra LETA
Latvijas izglītības sistēmā – skolās un bērnudārzos – šogad mācās vairāk nekā 4000 bērnu no Ukrainas.
23.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Uzraudzības padome šodien apstiprināja Tiesu administrācijas sagatavoto, projekta detalizēto aprakstu par Tieslietu akadēmijas izveidi ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējumu, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).
21.nov Ziņu aģentūra LETA
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno no 2026./2027.mācību gada visās izglītības iestādēs kā otro svešvalodu prasīt nodrošināt kādu no Eiropas Savienības (ES) valodām vai svešvalodu, kuras apguvi regulē noslēgtie starpvaldību līgumi izglītības jomā, informē IZM.
21.nov Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Platformas "Latvian Apps" pārstāvji Pāvils Jurjāns un Arnis Gross izveidojuši rīku latviešu valodas vārdu locīšanai "Deklinators", aģentūru LETA informēja Gross.
20.nov Ziņu aģentūra LETA
11. novembrī,Rīgas Katoļu ģimnāzijas 11. klases skolnieki Rojs Ralfs Bidzāns, Rihards Rungēvics, Markuss Damulevičs kopā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelānu Mareku Savicki piedalījās “Radio Marija Latvija” speciālizlaiduma raidījumā par patriotismu, kurā tika diskutēts par patriotisma nozīmi.
16.nov Rojs Ralfs Bidzāns, Rīgas Katoļu ģimnāzija
Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir visvairāk 4. klases skolēnu ar vidējiem un augstiem sasniegumiem matemātikā un dabaszinātnēs, kamēr tikai 15% skolēnu ir zemas zināšanas šajos mācību priekšmetos, liecina "Eurydice" izglītības ziņojums.
10.nov Ziņu aģentūra LETA
Šodien no plkst.14 līdz plkst.17 norisināsies pirmais elektronisko eksāmenu izmēģinājums reālā Latvijas skolu ekosistēmā, informē Valsts izglītības satura centrs.
10.nov Ziņu aģentūra LETA
Oktobra sākumā aizdomās par dzimumnoziegumu pret nepilngadīgajiem Valsts policija (VP) aizturējusi Carnikavas pamatskolas skolotāju. Lietā par cietušajiem atzīti 3 pusaudži, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
9.nov Portāls nra.lv
Latvijas Universitātes (LU) Padome un vadība atbalsta Liepājas Universitātes (LiepU) Satversmes sapulces un Senāta lēmumu pievienoties LU, aģentūru LETA informēja LU Komunikācijas departaments.
8.nov Ziņu aģentūra LETA
Transporta un sakaru institūts (TSI) kļuvis par globālās tiešsaistes mācību platformas "Coursera" partneri Latvijā, aģentūru LETA informēja TSI stratēģiskās attīstības vadītāja Inese Romaņeca.
8.nov Ziņu aģentūra LETA
Liepājas Universitāte (LiepU) pirmdien nolēmusi pievienoties Latvijas Universitātei (LU), liecina informācija portālā "Liepajniekiem.lv".
8.nov Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par studiju maksas samazināšanu, ja izglītības process notiek attālināti.
7.nov Ziņu aģentūra LETA
Izglītības ministrija (IZM) vēlas veikt uzlabojumus speciālās izglītības iestāžu tīklā, lai šīs iestādes Latvijas teritorijā būtu vienmērīgi izvietotas, mūsdienīgi iekārtotas un aprīkotas, liecina ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums "Par speciālās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu", ar kuru 8.novembrī plānots iepazīstināt valdību.
5.nov Ziņu aģentūra LETA
Es piekrītu tam, ka skolotāju atalgojumam ir jābūt lielākam un slodzei sabalansētākai, bet es nepiekrītu veidam, kādā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) strādā pie šo prasību īstenošanas, intervijā aģentūrai LETA uzsver Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) izglītības eksperte, bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.
5.nov Ziņu aģentūra LETA
Augstskolas Jelgavā un Rēzeknē neliks studentiem mācīties attālināti, aģentūra LETA uzzināja mācību iestādēs.
4.nov Ziņu aģentūra LETA

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm