Izglītība & Karjera

19.jūl
Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām, teikts šodien Izglītības un zinātnes ministrijas nosūtītajā vēstulē LU.
 
19.jūl
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) sevis iepriekš pausto, ka informācija par Latvijas Universitātes (LU) rektora ievēlēšanu tika saņemta 28.jūnijā, nevis 12.jūnijā, kā tas esot bijis patiesībā, sauc par tehnisku kļūmi, ko pieļāvusi sekretāre, pauda politiķe.
 
18.jūl
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vilcināšanās, Latvijas Universitātei (LU) nesniedzot Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) veiktās pārbaudes ziņojumu, augstskolā tiek saistīta ar riskiem pārbaudes rezultātus "piepušķot", asacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.
 
18.jūl
Ja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) ir melojusi par Latvijas Universitātes (LU) dokumentu saistībā ar rektora vēlēšanām saņemšanas laiku, viņai ir jāatkāpjas no ministres posteņa, vienlaikus arī pilnībā noliekot Saeimas deputātes mandātu, pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
18.jūl
Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sliecas atbalstīt izglītības ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) nostāju jautājumā par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām, kas nozīmētu balsot pret Indriķa Muižnieka apstiprināšanu rektora amatā.
 
18.jūl
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) drīzāk noskaņota respektēt Latvijas Universitātes (LU) lēmumu par Indriķa Muižnieka pārvēlēšanu LU rektora amatā.
 
17.jūl
Latvijas Universitāte (LU) Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pārmetumus par pārkāpumiem augstskolas rektora vēlēšanās noraida, taču atzīst, ka rektora vēlēšanu process ir pilnveidojams un pie tā notiek darbs, sacīja LU prorektore Ina Druviete.
 
17.jūl
Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta vecākā eksperte Olita Arkle.
 
17.jūl
Abās profesionālās ievirzes skolās Limbažos ir notikušas pārmaiņas – 2018. gada 1. jūlijā tās tika apvienotas un kļuva par Limbažu Mūzikas un mākslas skolu. Paliekot savās līdzšinējās ēkās, abu skolu kolektīviem nācās sevi pieņemt kā mākslas un mūzikas nodaļām.
 
17.jūl
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) nav ievērojusi Administratīvā procesa likumā noteikto un ierobežo Latvijas Universitātes (LU) tiesības paust savus argumentus izvērtējot rektora ievēlēšanas procedūru, sacīts LU tīmekļa vietnes paustajā paziņojumā.
 
17.jūl
Ar renovētām skolas un dienesta viesnīcas ēkām, stiprinātu materiāli tehnisko bāzi, augsta līmeņa pasniedzējiem un izteiktu vēlmi sagatavot mūsdienu prasībām atbilstošus profesionāļus Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Limbažu teritoriālā struktūrvienība jaunajam mācību gadam aicina pieteikties jauniešus ar pamatskolas izglītību apdares darbu tehniķu un būvizstrādājumu galdnieku profesiju iegūšanai.
 
17.jūl
Vēstures skolotājs Edgars Bērziņš ir daudzpusīgs un atraktīvs – ne tikai māca zinības Skrīveru vidusskolas un starptautiskās skolas Exupéry skolēniem, bet vada TV raidījumu Vēstures skolotājs un virkni citu projektu. Savu karjeras ceļu izvēlējies, izmēģinot dažādus darbus, līdz sapratis – būs skolotājs! Un nav nožēlojis savu izvēli, jo nekad nav ieslīdzis rutīnā.
 
16.jūl
Valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto konceptuālo ziņojumu par jaunu studiju kreditēšanas modeli, kurā nebūs nepieciešams otrs galvotājs vai cits papildu nodrošinājums.
 
16.jūl
Indriķis Muižnieks vēl nav apstiprināts Latvijas Universitātes rektora amatā. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nesteidz šo jautājumu virzīt uz valdību, tā vietā uzdodot Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD) pārbaudīt, vai un kādi pārkāpumi pieļauti rektora pārvēlēšanas procedūrā. Ministre jau iepriekš pieļāvusi – lai kādi būtu IKVD secinājumi, notiks atkārtotas vēlēšanas. Nozares eksperti šādus I. Šuplinskas paziņojumus vērtē kā iejaukšanos augstskolas autonomijā un tās prestiža graušanu.
 
15.jūl
Nesen publicēti reitinga rezultāti, kas nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Papildus tam pastāv arī skolu topi, kuros par pamatu tiek ņemti centralizēto eksāmenu rezultāti (audzēkņu iegūtais vidējais vērtējums). Komentējot dažādus reitingus un to ietekmi uz skolēniem, privātās vidusskolas “Patnis” direktore Agnese Pūtele norāda, ka reitingi var maldināt sabiedrību un skolas kvalitāte ir rādītājs, kas jāskata kompleksi.
 
15.jūl
Tālajā 1985. gadā Rīgas Daugavas futbola komanda bija izcīnījusi pirmo vietu PSRS čempionāta pirmajā līgā jeb «mazās zelta medaļas», par ko tai pienācās pāreja uz augstāko līgu, taču šāds pavērsiens nesakrita ar padomju sporta ierēdņu interesēm, tāpēc tika sarīkotas speciālas pārspēles Maskavā uz rīdziniekiem neērta mākslīgā seguma, kur viņi zaudēja. Arī nākamajā gadā Daugavas galva tika pabāzta zem ledus ar tendenciozu tiesāšanu, lai augstākajā līgā varētu spēlēt armijas klubs ACSK.
 
12.jūl
Būvkompānija “Merks” parakstījusi līgumu ar SIA “LMH” par Starptautiskās koledžas ar dienesta viesnīcu izbūvi Piņķos, Jaunā ielā 10, Babītes novadā. Līgums paredz “design&build” principa īstenošanu - “Merks” vadīs gan objekta projektēšanas, gan būvniecības darbus.
 
12.jūl
Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) paziņojumi par iespējamie pārkāpumiem Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās liecina vai nu par pilnvaru pārsniegšanu, vai par rupju politisku spiedienu uz padotības iestādi, aģentūrai LETA norādīja LU prorektore Ina Druviete.
 
12.jūl
Pēdējo 20 gadu laikā Latvijā vispārizglītojošo dienas skolu skaits samazinājies par vairāk nekā 300 mācību iestādēm. Skolu tīkla reforma vēl nav galā – arī šogad pašvaldības lēmušas par 13 skolu slēgšanu un 40 izglītības iestāžu reorganizāciju (vārda «likvidēšana» ausij tīkamāks apzīmējums). Arī Stāmerienas pamatskola ir iekļauta šajā sarakstā un septembrī vairs pie sevis nesauks izglītojamos.
 
11.jūl
Izglītības un zinātnes ministrija konstatējusi vairākus pārkāpumus nesenajās Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanas, un, visticamāk, līdzšinējo rektoru Indriķi Muižnieku amatā neapstiprinās, šovakar vēsta "TV3" ziņas.
 
10.jūl
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plānoja, ka gan pērn, gan šogad valsts sociālais pabalsts būtu vajadzīgs vidēji 75 pirmspensijas pedagogiem, kurus skārusi skolu tīkla optimizācija. Pa abiem gadiem tikai 11 skolotāji saņēmuši šādu atbalstu, lai gan reorganizētas vai slēgtas kopumā 110 izglītības iestādes.
 
10.jūl
Šogad pamatstudijām kādā no 13 Latvijas augstskolām kopumā pieteikušies 10 911 reflektanti, kas ir augstākais studētgribētāju skaits pēdējo piecu gadu laikā.