Izglītība & Karjera

Vakar, 12:20
Ventspils pilsētas pašvaldības Sociālā dienesta darbībā kā prioritāte izvirzītas ģimenes, kuras nonākušas krīzes situācijā –, īpašu uzmanību veltot bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī jaunie ventspilnieki, kuri aug ārpus ģimenes.
 
18.sep
Patlaban visgarākās rindas uz bērnudārzu ir Rīgā, Pierīgā un lielajās pilsētās – kopumā rindā gaida ap 7500 bērnu. Trūkst ne tikai pašvaldības un privāto pirmsskolas iestāžu, bet arī pedagogu un atbalsta personāla, arī aukļu skaits ir nepietiekams. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atzīst problēmas nopietnību, taču rindu likvidēšanu nesola agrāk par 2027. gadu, jo pašreiz pieejamie resursi ir par maziem, lai to izdarītu tuvāko gadu laikā.
 
17.sep
Vaivaru pamatskola Jūrmalā ir viena no pirmajām vispārizglītojošām izglītības iestādēm, kura sāka īstenot iekļaujošo izglītību. Arī šobrīd tajā no 155 skolēniem 63 ir ar īpašām vajadzībām. Skolas kolektīvs ar bažām raugās nākotnē, jo neatbilst Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātajiem minimālajiem skolēnu skaita kritērijiem tādām pilsētām kā Jūrmala, proti, pamatskolā jābūt vismaz 360 bērniem. «Mēs sēžam kā uz laika bumbas,» situāciju raksturo skolas kolektīvs.
 
17.sep
Visiem, kas domā par mācībām ārvalstīs, ir vērts sestdien, 21. septembrī, Rīgā apmeklēt specializēto ārzemju izglītības izstādi Days of International Education (Starptautiskās izglītības dienas). Tajā būs iespēja iegūt atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar nākotnes mācībām universitātēs un augstskolās, biznesa skolās un profesionālās koledžās, vidusskolās un valodu skolās, specializētās vasaras nometnēs un citās mācību iestādēs.
 
17.sep
Saistībā ar nepieciešamību gatavoties Latvijas Universitātes (LU) simtgades svinībām ir atcelti augstskolas prorektoru iepriekš pieteiktie ilgstošie atvaļinājumi, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pavēstīja LU rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube.
 
13.sep
Latvijā pieaug augstāko izglītību ieguvušo skaits, un tas gandrīz sasniedzis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalstu vidējo līmeni. Tajā pašā laikā arvien vairāk augstskolas diplomu iegūst sievietes, taču vīrieši šajā ziņā ir ievērojami kūtrāki, liecina OECD pētījums, kas sniedz visaptverošu informāciju par visām izglītības pakāpēm un veidiem, no pirmsskolas izglītības līdz pieaugušo izglītībai, tomēr šā gada galvenais temats ir augstākās izglītības monitorings.
 
12.sep
Pasaules universitāšu reitingā "Times Higher Education" Latvijas Universitāte (LU) ierindojusies "Top 1000" lejasdaļā, savukārt Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir iekļuvušas labāko 1400 augstskolu starpā.
 
12.sep
Līdz 30.septembrim pagarināta "Jauniešu garantijas" noslēdzošā uzņemšana 23 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras nestrādājoši jaunieši var apgūt pusotra gada laikā bez maksas, sacīja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča.
 
10.sep
Ministru kabinets šodien pieņēma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto projektu, kas nosaka, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi un koncerti tradicionāli tiks rīkoti Mežaparka Lielajā estrādē un tās teritorijā, kā arī "Daugavas stadionā".
 
10.sep
Ventspils bērnu un jauniešu sporta skola Spars piedāvā nodarbības desmit dažādos sporta veidos: basketbolā, džudo, ložu šaušanā, BMX, sporta vingrošanā, šorttrekā, svarcelšanā, vieglatlētikā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā.
 
10.sep
Latvijā izdevumi izglītībai ir palielinājušies, lai arī skolēnu un studentu skaits ir samazinājies, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktā pētījuma "Education at a Glance 2019" rezultāti.
 
10.sep
Ventspils Jaunrades nams piedāvā 50 dažāda veida interešu izglītības nodarbības gan pilsētas, gan apkārtnes bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 25 gadiem. Kopš šā gada 1. septembra arī Ventspils planetārijs, observatorija un talantīgo bērnu skola Gudrinieks ir iekļautas Jaunrades nama struktūrā. Kopumā Jaunrades namā darbojas jau vairāk nekā 1600 bērnu un jauniešu.
 
10.sep
Ventspils Mākslas skola ar svinīgo pēcpusdienu tās pagalmā uzsāka savu 26. mācību gadu. Šo gadu laikā daudzi ventspilnieki ir ieguvuši Mākslas skolas diplomus un devušies turpināt mācības kādā no Latvijas mākslas vidusskolām, kļuvuši par mākslas mīļotājiem, profesionāliem māksliniekiem visdažādākajās jomās vai arī iegūtās prasmes izmanto savā hobijā.
 
10.sep
Jauno mācību gadu jaunās vai pārbūvētās ēkās sākušas vairākas vispārējās izglītības iestādes. Virkne skolu atjaunotas jau pirms tam, vēl daudzas gaida savu kārtu. Ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu, kas pieejams gandrīz 143 miljonu eiro apmērā, līdz 2023. gadam modernizāciju piedzīvos kopumā 100 līdz 115 skolas.
 
10.sep
Džuljetas mammai bija trīsdesmit gadi. Puškins savu slaveno Ruslanu un Ludmilu sarakstīja 19 gadu vecumā. Kardinālam Rišeljē (tam, kas Trīs musketieros), ja nemaldos, nebija pat 40 gadi. Ko es ar to gribu sacīt? To, ka mani neapmierina manas, vecākās, paaudzes ļaužu pārāk ieilgusī dominēšana sociālajā, pilsoniskajā un arī valstiskajā teikšanā.
 
9.sep
Tikko sācies jaunais studiju gads. Arī augstskolām. Un tas ir gana saspringts ne tikai tāpēc, ka ir jauns darba cēliens, bet neziņas dēļ. Pēc skandalozajām Latvijas Universitātes rektora vēlēšanām arī pārējās valsts augstskolas, tostarp Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), ir satrauktas: Kā turpmāk tiks ievēlēti rektori? Kādas izmaiņas augstskolu pārvaldībā gatavo Izglītības un zinātnes ministrija? Kas notiek augstākajā izglītībā? Par to un citiem augstskolām svarīgiem jautājumiem saruna ar RSU rektoru Aigaru Pētersonu.
 
8.sep
Indriķa Muižnieka neapstiprināšana amatā un viņa strīds ar atbildīgo ministri ir situācija, kāda Latvijā nav piedzīvota gandrīz 20 gadus. Ministrija Muižnieku vaino aizrādījumu ignorēšanā par rektora vēlēšanām, bet bijušais rektors politiķiem pārmet pilnvaru pārsniegšanu, vēsta raidījums "Nekā personīga".
 
8.sep
Valsts izglītības satura centrs (VISC) un "Zaļā josta" līdz ar 2019./2020.mācību gada sākumu izsludina izaicinājumu skolēniem "Atkritumiem Nē!", kurā aicina skolēnus samazināt atkritumus un izmēģināt bezatkritumu dzīvesveidu, informēja VISC.
 
6.sep
Šonedēļ Valsts policija aizturēja vīrieti, kurš bija plānojis apzagt privātmāju Garkalnes novada Sunīšos. Izmeklēšanas laikā policisti ir ieguvuši informāciju, ka šī persona pēdējā laikā kopumā ir izdarījusi vismaz 19 zādzības no privātmājām Rīgas reģionā. Aizturētajam vīrietim ir savs noziedzīgais “rokraksts” - svešajos īpašumos viņš iekļuvis galvenokārt izsitot logus. Vīrietis zadzis ne tikai naudu, bet arī dažādus sadzīves priekšmetus, piemēram, apģērbu un somas, kā arī pārtiku un alkoholu.
 
6.sep
 Valdība plāno atteikties no valsts apmaksātām brīvpusdienām 1.- 4.klašu skolēniem, uzdodot to darīt pašvaldībām vismaz pašreizējā līmenī, teikts Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā, kuru piektdien izskatīs Ministru kabineta sēdē.
 
6.sep
Tiesa pieņēmusi bijušā Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka pieteikumu, kurā apstrīdēts viņam nelabvēlīgais valdības lēmums, un pēc šī pieteikuma ir ierosināta administratīvā lieta,  pavēstīja Administratīvās rajona tiesas tiesneša palīdze Ilze Butkus.
 
5.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sava budžeta ietvaros nevar uzņemties pirmsskolas pedagogu atalgojuma maksāšanu, norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).