Izglītība & Karjera

Vakar, 16:35
Bezgalīgi esam nākuši pretim valdībai, bet pedagogu atalgojuma jautājumā piekāpšanās nav iespējama, uzsvēra Latvijas brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns.
 
21.feb
Vairāki koalīcijas politiķi uzskata, ka risinājumu pedagogu atalgojuma paaugstināšanai varētu panākt 2020. gada budžetā.
 
21.feb
Bijušais premjerministrs, tagadējais Saeimas deputāts Māris Kučinskis (ZZS) ir pārliecināts, ka šogad pedagogu algu palielināšanai finansējumu ir iespējams atrast.
 
20.feb
Rīgas domes opozīcijas partija "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) prasa skaidrojumus par Rīgas domes Izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas aizvadītās nedēļas ceturtdienā pieņemto lēmumu slēgt un apvienot vairākas galvaspilsētas izglītības iestādes.
 
20.feb
Ja līdz marta sākumam 2019.gada budžetā nebūs rasti līdzekļi, lai pildītu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tad aprīlī pedagogi pulcēsies protesta akcijā, bet ja tas nelīdzēs, tad notiks streiks, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
20.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atzīst, ka skolotāji kļuvuši par esošās situācijas ķīlniekiem, tomēr algu pielikumu šogad nesola.
 
19.feb
Skolotāja, Jauno fiziķu skolas un robotikas pulciņa vadītāja, lektore, zinātniskā asistente Latvijas Universitātes Cietvielu Fizikas institūtā – tik dažādās lomās ik dienu iejūtas Virgīnija Vītola. Un visām šīm viņas darbības šķautnēm atslēgvārds ir fizika. Šajā zinātnes nozarē Virgīnija jūtas kā zivs ūdenī un šajos ūdeņos peldēt māca arī jaunajai paaudzei, parādot, ka fizika kā mācību priekšmets var būt aizraujošs, ka fizika kā karjeras ceļš var būt daudzveidīgs.
 
18.feb
Reaģējot uz pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika nepildīšanu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izsver iespēju rīkot protesta akciju, pastāstīja organizācijas priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
18.feb
Līdz ar jauno vidējās izglītības saturu plānots ieviest arī dažāda līmeņa centralizētos eksāmenus, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks.
 
18.feb
Pašvaldībām līdz septembrim jāsagatavo un Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jāiesniedz savs redzējums par skolu tīkla attīstību, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
17.feb
Pirmdien, 18. februārī plkst. 15.30 Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā notiks Jelgavas 2. pamatskolas audzēkņu vecāku rīkots mītiņš, kurā viņi paudīs savu noraidošo nostāju pret valstī piektās lielākās pamatskolas likvidāciju.
 
17.feb
Valsts policijai (VP) likums nedod tiesības vērsties pret studiju noslēguma darbu tirgošanu, tāpēc likumsargi iesaka šo problēmu risināt augstskolu iekšienē.
 
16.feb
Vārds "mēness" ar lielo sākuma burtu būtu rakstām tikai tad, ja tas lietots astronomiskā nozīmē kā "planētas dabiskais pavadonis", rosina Latviešu valodas ekspertu komisija.
 
15.feb
Plānu Rīgā slēgt un apvienot vairākas izglītības iestādes Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērtēs tikai pēc skolu tīkla sakārtošanas lēmuma pieņemšanas Rīgas domē, skaidroja IZM.
 
15.feb
Lai gan augstskolas mēģina cīnīties ar studiju darbu plaģiātismu un pirkšanu, izmantojot arī jaunās tehnoloģijas, tomēr izskaust šādu praksi neizdodas. To rāda arī plašais piedāvājums internetā, zem kura slēpjas dažādi speciālisti un pat augstskolu pasniedzēji. Diemžēl nekādas likuma normas viņus neierobežo, tāpēc tas ir gluži legāls bizness. Augstskolas uzskata, ka viens no risinājumiem, lai vismaz šādus darboņus nodzītu pagrīdē, ir administratīva gan pircēju, gan pārdevēju sodīšana, līdzīgi kā tas ir Lietuvā.
 
14.feb
Rīgā plānots slēgt divas izglītības iestādes, apvienot astoņas skolas, savukārt vēl par divu skolu likteni tiks lemt pēc gada.
 
14.feb
Par atkārtotu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas kritēriju neizpildi četrām valsts ģimnāzijām draud statusa atņemšana.
 
14.feb
Beidzot ir atklāts prettautiskais midzenis, kurā mitinās finanšukārie nelieši, ar saviem šļūtenīgajiem taustekļiem izvilkdami mūsu daudzcietušās valsts budžetu līdz pēdējai lāsītei. Šo midzeni drosmīgi atklājusi izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP), jo, viņasprāt, vainīga esot iepriekšējā valdība, kas visu finansējumu izmetusi «būvēs un betonā». Un būsim beidzot atklāti un pateiksim, no kurienes šim midzenim kājas aug: 2017. gadā, pieņemot budžetu, Liepājas tenisa kortiem, Ventspils peldbaseinam, Valmieras Daliņa stadionam, Jēkabpils multifunkcionālajai zālei un Smeceres sporta bāzei piešķirti papildu līdzekļi, kurus deputāti, ministresprāt, noformējuši «kā kvotas, to stingri iezīmējot uz trim gadiem, kas nozīmē, ka arī šogad pildām to, ko ZZS ielobējusi budžetā».
 
13.feb
Skolu tīkla sakārtošanas procesā iepriekš veiktas butaforiskas reformas, tādu viedokli trešdien Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijā pauda ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.
 
13.feb
Aivis Kokins ir volejbola komandas Jēkabpils lūši statistiķis (apguvis volejbola statistikas programmu Data Volley) un trenera palīgs, kurš analizē, kā caur skaitļiem un diagrammām uzlabot komandas sniegumu.
 
13.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neatbalsta izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) ideju sporta būvēm paredzēto finansējumu novirzīt pedagogu algu palielināšanai.
 
13.feb
Valsts aizsardzības mācību kā obligātu mācību priekšmetu plānots ieviest no 2024. gada, bet šogad tas kā pilotprojekts tiek īstenots 14 skolās. Izvēlētas tās vidējās izglītības iestādes, kam jau iepriekš šajā jomā bija pieredze, kā arī atbilstoša infrastruktūra un instruktors. Pašās skolās atzīst, ka būtiskākais ir atrast labu mācībspēku, pārējo nodrošināt nav īpašu problēmu.