Otrdiena, 21.marts

redeem Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Pašvaldību mazās skolas ar zemo izglītības līmeni tikai kropļo bērnu nākotni, un vismaz 7.-12. klašu vispārējo izglītību būtu jāpārņem valsts rokās, tā TV24 raidījumā „Kārtības rullis” diskusijā par skolu tīkla reformu pauda bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.
14:40 Portāls nra.lv
Centralizēto eksāmenu mutvārdu daļā eksāmenus kārtojošos skolēnus nodalīs atsevišķās telpās no skolēniem, kuri gatavojas eksāmenam, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi "Noteikumos par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību".
13:50 Ziņu aģentūra LETA
“Latvieši nav kolektīvisti, latvieši ir individuālisti, viensētnieki,” teic politologs Filips Rajevskis, skaidrodams jautājumu, kāpēc latvieši nav naski uz streikiem. Reizēm it kā piesaka kādu streiku, it kā piedraud ar nopietniem protestiem, taču parasti viss izčākst kā migla virs dīķa. Lūkosim, kas šoreiz būs viensētniekiem padomā: aprīļa beigās tiek plānots skolotāju streiks, kas ilgšot trīs dienas.
7:20 Elita Veidemane
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) konkursā izraudzījies 21 organizāciju, kas Ukrainas civiliedzīvotājiem nodrošinās bezmaksas latviešu valodas mācības, informēja SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.
Vakar, 20:42 Portāls nra.lv
Latvijas Universitāte (LU) plāno būtiski samazināt fakultāšu skaitu, aģentūrai LETA apliecināja augstskolas rektors Indriķis Muižnieks.
Vakar, 13:29 Ziņu aģentūra LETA
Skolas, vecāku un bērnu sadarbība ir viens no svarīgākajiem mehānismiem, kad runājam par to, kā bērns jūtas skolā. Ja kādā no šiem sadarbības posmiem nav pilnvērtīgas rīcības, pastāv risks, ka skolēns pirms laika pametīs mācības. Atbalsta projekts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai "Pumpurs" jau sesto gadu strādā ar skolēniem, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski, bet ne vienmēr ir iespēja riskus mazināt, jo to cēloņi sniedzas ārpus projekta un skolas. "Pumpurs" informatīvā kampaņa "Es Tevi it kā mīlu" aicina domāt - vai es tiešām esmu sava bērna atbalsts, vai tiešām zinu, kā mans bērns jūtas? Kā skolai, vecākiem un bērniem mijiedarboties, lai atbilde būtu apstiprinoša, kampaņas ietvaros skaidro ģimenes psihoterapeite Aina Poiša.
18.mar Portāls nra.lv
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nevarēs saskaņot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, ja tajā nebūs iekļauti visi pedagogi, aģentūrai LETA pauda LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
17.mar Ziņu aģentūra LETA
Arī nākamā mācību gada sākumā nebūs gatavi visi mācību līdzekļi, kas nepieciešami jaunā izglītības standarta ieviešanai, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas nosaka, ka Ukrainas iedzīvotāji šajā mācību gadā varēs nekārtot noteiktos valsts pārbaudes darbus, mācību gadu beidzot ar liecību.
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeimas debatēs opozīcijai aktualizējot pedagogu trūkumu, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) norādīja gan uz pedagoģijas apguvi veicinošiem pasākumiem, gan uz vajadzību pēc skolu tīkla reformēšanas, kas būšot nenovēršama.
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku valdībā varētu saskaņot līdz aprīļa vidum, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" solīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Ja līdz aprīļa vidum pedagogu arodbiedrība nesagaidīs rīcību no valdības, kura iepriekšējās streika sarunās apņēmās pildīt noteiktus uzdevumus, skolotāji uz trim dienām pārtrauks darbu.
16.mar Inga Paparde
Vienīgā lieta, ko var atzīt saistībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) kritiku, ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nespēja noteiktajā termiņā nonākt līdz pilnīgam prasību izpildes rezultātam, aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome nolēmusi 24.aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku, informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Šodien plkst.11 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēde, kurā plānots lemt par protesta gājiena organizatoriskiem jautājumiem, informē LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Alojas bērnudārzs "Auseklītis" slēgts teju sešus gadus pēc paaugstinātas radona gāzes koncentrācijas atklāšanas, vēsta Latvijas Televīzija (LTV).
14.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nepiekrīt kārtējām izmaiņām pedagogu darba samaksā, kas daudziem pedagogiem nepalielina algu, atzīst LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
14.mar Ziņu aģentūra LETA
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pašreiz neredz iemeslus tam, lai pedagogi sāktu streiku.
14.mar Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pašlaik nevar pārliecināties, vai pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļauti visi pedagogi, intervijā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāma" teica LIZDA Inga Vanaga. 
14.mar Ziņu aģentūra LETA
Koalīcija šodien konceptuāli vienojusies par pedagogu zemākās stundas likmes palielināšanu no 1.septembra, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes informēja "Jaunās vienotības" politiķis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.
13.mar Ziņu aģentūra LETA
Studentu uzņemšanu Iekšējās drošības akadēmijā (IDA) plānots sākt jūlijā un augustā, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).
10.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija apsver iespēju pagarināt termiņu jaunu skolu tīkla kritēriju ieviešanai, līdz skolu tīkla kvalitātes uzlabošanas darba grupa izveidos precīzus kritērijus.
8.mar Ziņu aģentūra LETA