Izglītība & Karjera

Vakar, 10:00
No šodienas līdz 4.jūlijam 12.klases skolēniem, kuriem objektīvu iemeslu dēļ nebija iespējas ierasties uz eksāmenu kārtošanu pamattermiņā, sācies centralizēto eksāmenu kārtošanas papildtermiņš, aģentūrai LETA atklāja Valsts izglītības un satura centrā (VISC).
 
Vakar, 8:20
Valsts kontrole veica revīziju, lai noskaidrotu, vai bērniem ar speciālām vajadzībām ir iespēja saņemt viņu spējām un vajadzībām atbilstošu izglītību.
 
13.jun
Latvija iedzīvotāju digitālo prasmju ziņā atpaliek no vidējiem rādītājiem citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, un 2020.gada ES Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā Latviju ievērojami apsteidz arī kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija.
 
12.jun
Salīdzinot ar citām valstīm, pēc OECD pētījuma datiem Latvijā doktorantu skaits ir četras reizes mazāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.
 
10.jun
Ņemot vērā, ka Latvijā esošo augstskolu īpatsvars uz iedzīvotāju skaitu ir pārāk liels, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saredz iespēju, ka līdz ar augstskolu pārvaldības reformu ne mazāk kā trīs gadu laikā saruks augstskolu skaits, ceturtdien preses konferencē pauda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
10.jun
Lai veicinātu iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti un labklājību, “Maxima Latvija” vasaras periodā piedāvā darbu jauniešiem vecumā no 18 gadiem modernākajos un lielākajos “Maxima XXX” formāta veikalos Rīgā. Abpusējas intereses gadījumā pēc vasaras iespējams arī turpināt darbu ilgtermiņā. Jauniešiem ir iespēja pieteikties uz tādām vakancēm kā kasieris, zāles darbinieks un pārdevējs.
 
10.jun
Liepājas Universitāte jau pavisam drīz gaidīs topošos studentus. Tā kā universitāte ir vienotā uzņemšanas sarakstā, tad vietnē latvija.lv studijām elektroniski ir iespējams pieteikties jau no 28. jūnija, bet no 6. līdz 12. jūlijam savs pieteikums ir jāapstiprina klātienē. Savukārt maģistra studijām pieteikšanās laiks nedaudz ilgāks – no 6. līdz 16. jūlijam.
 
10.jun
Pandēmija ir parādījusi, cik ļoti nozīmīgs un neaizvietojams sabiedrībai un katram atsevišķam tās loceklim ir veselības aprūpē strādājošo darbs. Laikā, kad praktiski visa pasaule ir apturēta, diendienā varam redzēt to kluso varonību, kas katram mediķim ir ikdiena.
 
10.jun
Neatkarīgās uzrunātās augstskolas cer, ka vakcinācijas rezultātā valstī būtiski uzlabosies epidemioloģiskā situācija, lai jau rudenī studijas varētu atsākties klātienē. Rīgas Stradiņa universitāte ir paziņojusi, ka augstskolas studiju darbā varēs piedalīties vakcinētas personas, personas, kas izslimojušas Covid-19 vai var uzrādīt negatīvu Covid testu. Citas augstskolas tik striktas savos nosacījumos nav. Vai arī vēl nav izlēmušas, kā rīkosies.
 
10.jun
Banku augstskola šobrīd piedāvā 5 bakalaura un 6 maģistra profesionālās studiju programmas finansēs un biznesa vadībā gan latviešu, gan angļu valodā. Kopā ar RISEBA tiek īstenota arī doktora studiju programma biznesa vadībā. Šajās jomās Banku augstskolā iespējams sākt ar bakalauru un beigt studijas doktora līmenī. Vairākas Banku augstskolas studiju programmas ir starpdisciplināras, unikālas Baltijas valstu reģionā un sniedz darba tirgū pieprasītas kvalifikācijas.
 
10.jun
Daži savu sapni strādāt medicīnas nozarē un palīdzēt cilvēkiem ir lolojuši jau kopš bērnības. Citi savukārt, iedvesmojoties no Covid-19 frontes līnijas darbinieku drosmes un pašaizliedzības, ir nolēmuši paši papildināt slimnīcu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un rehabilitācijas iestāžu kolektīvus. Iespējams, kādu uzrunā stabila karjera medicīnas nozarē, kas ir pieprasīts un labi atalgots ceļš nākotnei.
 
10.jun
Šovasar darba devēji skolēniem ir sarūpējuši gandrīz 8000 darbavietas, to skaitā 381 darbavietu skolēniem ar invaliditāti. Un interese nopelnīt un iegūt pirmo darba pieredzi pusaudžu un jauniešu vidū ir nemainīgi augsta.
 
10.jun
Domājot par zināmo faktu – vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem mežu audzes, jādomā arī par to apsaimniekošanu, proti, kas to veic, vai mežsaimniecībā ienāk digitalizācija, kā mežs mainās līdzi mūsdienu ritmam, par aktuālām un izmirstošām profesijām nozarē. Vairāk izzinot šodienas procesus top skaidrs, ka mežu nozare iet roku rokā ar šodienas tehnoloģiju attīstību!
 
10.jun
Kā vīrusa izplatības ierobežošanas centieni, slāpējot ekonomisko un sociālo aktivitāti, ietekmējuši darba tirgu, cik pozitīvi vai negatīvi to ietekmējuši valsts atbalsta mehānismi un kā cilvēkiem atgriezties profesionālajā dzīvē, Neatkarīgās intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori Evitu Simsoni.
 
9.jun
Policijas akadēmija ir jāatjauno, jo līdzšinējā prakse nespēj nodrošināt profesionāļu apmācību, šodienas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, deputātiem tiekoties ar jaunievēlēto iekšlietu ministri Mariju Golubevu (AP), sacīja komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).
 
9.jun
Starptautiskajā augstskolu reitingā "World University Rankings 2022" starp labākajām universitātēm ierindojās Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU), liecina reitinga dati.
 
9.jun
Šodien apmēram 140 tiesību zinātnes studentu Latvijas augstskolās sāks kārtot elektroniskajā vidē pirmo valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, kas dažādās tiesību jomās noritēs līdz 18.jūnijam, informēja Tieslietu ministrijā.
 
8.jun
Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja augstskolu pārvaldības reformas ieviešanu, tādējādi mainot augstākās izglītības sistēmas pārvaldību, dalot augstskolas jaunā tipoloģijā un mainot augstskolu iekšējo pārvaldību.
 
5.jun
Lai rudenī skolēniem un pedagogiem mācību process notiktu klātienē, pašvaldībām, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Veselības ministrijai (VM) vasaras mājasdarbs ir līdz rudens sākumam izstrādāt skaidru plānu un prasības "drošas skolas" īstenošanai, aģentūrai LETA izklāstīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure. 
 
3.jun
Topošās izglītības ministres Anitas Muižnieces (JKP) galvenā prioritāte, nonākot amatā, būs "izdarīt visu iespējamo", lai visi skolēni 1.septembrī atgrieztos klātienes mācībās.
 
2.jun
Vērtējot izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) paveikto divarpus gadu laikā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kritizē ministres sākto reformu pozitīvā pienesuma trūkumu un dialoga trūkumu ar izglītības nozari.
 
2.jun
Ņemot vērā, cik izaicinošs bijis 2020./2021.mācību gads skolās, Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) uzsver nepieciešamību nākamo mācību gadu nodrošināt pamatā tikai klātienē, savukārt attālinātās mācības paredzēt tikai tad, ja valsts piedzīvo ļoti nopietnu epidemioloģisko situāciju.