Izglītība & Karjera

Vakar, 15:44
Valsts policijas (VP) koledžas paspārnē izveidoto Izmeklētāju mācību centru vadīs bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore.
 
Vakar, 10:50
No šodienas atcelta izglītības nozarei noteiktā prasība par darbinieku vakcinācijas pret Covid-19 vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību, liecina valdības pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
 
30.jun
Studiju vietu finansējuma un augstskolu reālo izmaksu disproporcija nākamā gada valsts budžetā būtu jānovērš, atzīmē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).
 
29.jun
Šogad visu centralizēto eksāmenu rezultāti kopumā ir nedaudz augstāki nekā pagājušajā gadā, turklāt kārtējo gadu aug rezultāts arī tradicionāli sliktāk nokārtotajā eksāmenā - matemātikā, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopotā informācija.
 
29.jun
Šodien izsniegs vispārējās vidējās izglītības sertifikātus skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri centralizētos eksāmenus kārto pamattermiņā, informē Valsts izglītības satura centrs.
 
28.jun
Naktī no 27. uz 28.jūniju likumsargi Liepājā fiksēja automašīnu, kuras vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu. Noskaidrots, ka automašīnu vadīja nepilngadīgs jaunietis, kurš, ieraugot policistus, kuri lika viņam apstāties, uzsāka bēgšanu. Likumsargi jaunieti aizturēja un par notikušo uzsāka trīs administratīvo pārkāpumu procesus.
 
28.jun
Daudzi jautājumi par pedagogu atalgojumu un noslodzi līdz rudenim tiks atrisināti, pauž Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).
 
25.jun
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina izglītojamiem ar speciālām vajadzībām profesiju iegūt profesionālās izglītības iestādēs, liecina IZM izstrādātais informatīvais ziņojums "Par speciālās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu".
 
24.jun
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) rosina vēl par desmit skolām samazināt speciālās izglītības iestāžu skaitu, liecina ministrijām un sociālajiem partneriem saskaņošanai nodotais IZM izstrādātais informatīvais ziņojums "Par speciālās izglītības iestāžu tīkla izvērtējumu".
 
22.jun
Šī mācību gada skolu reitingā ir iekļautas 33 ģimnāzijas, 48 "lielās" skolas, kurās mācās vairāk nekā 100 vidusskolēni, un 103 "mazās" skolas, kurās mācās mazāk nekā 100 vidusskolēni vai kurās nemācās vidusskolēni.
 
22.jun
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir pārliecināts, ka pedagogu atalgojuma modeļa reforma izdosies, secināms no politiķa teiktā Latvijas Televīzijai.
 
21.jun
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) laikus virzīs izskatīšanai valdībā grozījumus Pedagogu darba samaksas noteikumos, šodien preses brīfingā pēc valdības sēdes solīja izglītības ministre Anita Muižniece (K).
 
21.jun
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē šodien deputāti vienojās pieprasīt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) iesniegt datus par pedagogu darba samaksas jautājumiem.
 
21.jun
Pašvaldību nesakārtotā izglītības iestāžu tīkla dēļ turpinās ilgstošās pedagogu atalgojuma problēmas, Ministru kabineta sēdē pauda Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K).
 
21.jun
Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece, skolotāja Inita Nagņibeda (K) ir satraukta par plānoto pedagogu streiku, jo tā dēļ skolēni ievērojami kavētu mācību saturu, kas tika iekavēts jau attālināto mācību laikā.
 
21.jun
Viens no iespējamajiem risinājumiem, kā sabalansēt pedagogu darba slodzi, ir skolēniem Latvijas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs mācīt mazāk. Šādu iespēju intervijā Latvijas Radio pieļāva Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").
 
21.jun
Valdība otrdien pieņēma jauno pedagogu darba samaksas dotāciju aprēķinu un sadales modeli, kas sniegs papildus finansējumu pašvaldībām ar sakārtotu izglītības iestāžu tīklu novadā.
 
20.jun
TSI īsteno akadēmisko bakalaura studiju programmu “Avioinženierija” latviešu un angļu valodās. Programma apmāca gaisa kuģu tehniskās apkopes speciālistus divās specializācijās: Mehānika un Avionika.
 
20.jun
Jūlijā, iesniedzot starpziņojumu valdībai, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinās no 2023.gada 1.septembra pedagogu slodzēs kontaktstundas samazināt no 70% uz 60%, aģentūru LETA informēja izglītības ministre Anita Muižniece (K).
 
20.jun
Visām iesaistītajām pusēm - valstij, pašvaldībām un skolām - ir jāpilda deklarācijā ierakstītie solījumi par skolotāju atalgojumu un slodzi, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Rīgas Klasiskās ģimnāzija direktors Romans Alijevs (GKR).
 
20.jun
Lai Latvijas pašvaldības iegūtu papildu 100 miljonus eiro pedagogu atalgojuma nodrošināšanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem, nāktos slēgt visu līmeņu lauku skolas, aplēsusi Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).
 
20.jun
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicinās skolu pedagogus no septembra sākt beztermiņa streiku, informē LIZDA vadītāja Inga Vanaga.