Izglītība & Karjera

8:42
Valdībai, iespējams, būs jāpārskata savs lēmums, ka līdz ar ārkārtējās situācijas pagarināšanu sākumskolēniem skolā stundu laikā, gan ārpus skolas būs jānēsā maskas, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
8:13
Par aicinājumu atcelt prasību sākumskolēniem skolās lietot sejas maskas iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti jau vairāk nekā 17 000 paraksti.
 
Vakar, 21:07
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" trešdien aptuveni septiņu stundu laikā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu par aicinājumu atcelt prasību sākumskolēniem skolās lietot sejas maskas.
 
1.dec
No 4.janvāra skolās gan skolēniem, gan skolotājiem maskas būs jānēsā gan stundu laikā, gan ārpus mācību procesa, šodien nolēma valdība.
 
1.dec
Ir jāļauj skolām decembrī strādāt, ievērojot jau noteiktos drošības pasākumus, uzskata Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
1.dec
Lai uzlabotu tehnoloģisko nodrošinājumu skolās, tādējādi mazinot Covid-19 krīzes seku ietekmi uz izglītības nozari, un īstenotu attālināto mācību procesu, 2020. gada augustā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nāca klajā ar priekšlikumu par 3,97 miljonu eiro piešķiršanu portatīvo datoru iegādei, kuru atbalstīja arī valdība. Par šo summu ir iegādāti vairāk nekā 6200 portatīvie datori. Šodien pirmie 1525 datori klēpjdatori Acer TravelMate P2 jau saņemti, un tie ir ceļā uz skolām Latvijas reģionos. Vienas ierīces izmaksas ir 634 eiro.
 
1.dec
Publiskajā telpā izskanējusi ideja, ka 1.–4. klašu skolēni varētu doties brīvlaikā no 7. decembra, kas tiks pagarināts līdz nākamā gada sākumam. Līdz ar to šiem skolēniem tiktu pagarināts mācību gads. Situācija ar vīrusa izplatību katrā pašvaldībā ir atšķirīga, tāpat ir dažādas iespējas pielāgot skolu telpas, izmantot blakus esošas ēkas u.tml., tāpēc Neatkarīgā izglītības biedrība, kurā darbojas daudzu Latvijas skolu direktori, aicina valdību ļaut pašvaldībām un skolām pieņemt lēmumu par to, kā organizēt mācības jaunāko klašu skolēniem. Biedrība norāda, ka skolu vadība un pedagogi ir ieguldījusi ļoti daudz resursu, lai nodrošinātu nepieciešamo distanci, kas brīvlaika gadījumā izrādīsies veltīgi.
 
1.dec
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) demisijas pieprasījums ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) ir izsvērts, argumentēts un savlaicīgs, tā uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS).
 
1.dec
No kopumā 6261 jaunā portatīvā datora, kas paredzēti skolām veiksmīgam attālināto mācību procesam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau saņēmusi pirmos 1500 datorus, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
1.dec
Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska komentēja jaunos Covid-19 izplatības ierobežojumus skolās.
 
30.nov
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatbalsta valdības ieceri 1.-4.klašu skolēniem piešķirt garākas ziemas brīvdienas, sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
30.nov
Būtiski pieaudzis ar Covid-19 skarto Rīgas izglītības iestāžu skaits, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta informācija.
 
30.nov
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nolēmusi pieprasīt izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisiju, trešdien preses konferencē paziņoja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
30.nov
Pārāk nelielas telpas izglītības procesa nodrošināšanai, aizsargmasku nelietošana – šīs ir dažas no iedzīvotāju sūdzībām saistībā ar Covid-19 situāciju galvaspilsētas izglītības iestādēs, ko šomēnes saņēmis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Tiesa, balstoties uz šiem ziņojumiem, neviena iestāde vai darbinieks nav sodīts.
 
27.nov
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), kurai Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir pieprasījusi demisiju, pārmet LIZDA, ka tā reformām prasa resursus, liecina ministres paziņojums Jaunās konservatīvās partijas (JKP) mājaslapā.
 
27.nov
Skolēnu vecāki ir tumsoņas. Tieši tāds secinājums rodas, ja paklausās izglītības druvas arājas un ecētājas Ilgas Šuplinskas (JKP) izpaudumos par izglītības problēmām. Viņasprāt, pretošanās attālinātajam mācību procesam ir līdzīga situācijai, kāda bija vērojama pagājuša gadsimta 60. gados, cilvēkus mēģinot pārliecināt par elektrības nepieciešamību katrā mājā. Ar valsts līdzekļiem vien elektrifikācija neesot bijusi iespējama, tāpēc nācās pārliecināt iedzīvotājus, ka vajadzīgs arī viņu finansējums. Tādas prasības izraisījušas pretestību.
 
26.nov
Valsts izglītības satura centrs informē, ka šobrīd turpinās gatavošanās 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumiem, tomēr tiek ņemta vērā esošā epidemioloģiskā situācija valstī un plānoti iespējamie noslēguma pārbaudījumu un diagnosticējošo darbu norises scenāriji.
 
26.nov
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu", kas nosaka slimības palīdzības pabalstu ieviešanu bērnu līdz desmit gadu vecumam pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā.
 
25.nov
Kopumā valstī karantīnā Covid-19 dēļ atrodas vismaz 2772 izglītojamie un 184 pedagogi, žurnālistiem atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
25.nov
Ja Covid-19 saslimstība samazināsies, otrajā semestrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno klātienes mācības 1.-6.klašu skolēniem, kā arī izlaiduma klašu, proti, 9. un 12.klašu skolēniem, šodien preses konferencē informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
25.nov
Jēkabpils 2.vidusskolā mācību priekšmeta pedagogam konstatēta saslimšana ar Covid-19, tāpēc karantīna noteikta astoņām Jēkabpils 2.vidusskolas klasēm, informēja pilsētas pašvaldībā.
 
25.nov
Lai panāktu izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot, par Latvijas Zaļā partijas (LZP) pozīciju informēja LZP pārstāve Līga Bulmeistere.