Izglītība & Karjera

24.okt
Šodien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome nolēma, ka pedagogu protests notiks nākamā gada martā, ja līdz tam nebūs garantijas pedagogu atalgojuma paaugstināšanai, sacīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
23.okt
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinājusi Latvijas Universitāti (LU) pārrunāt izlīguma iespējas universitātes rektora Indriķa Muižnieka jautājumā, apliecināja Muižnieks.
 
23.okt
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti šodien komisijas sēdē neatbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri steidzamības kārtā virzīt grozījumus Izglītības likumā, kas paredz noteikt minimālo audzēkņu skaitu skolās un arī to filiālēs.
 
23.okt
Ikviens latgaliešu valodas draugs un entuziasts ir aicināts 9. novembrī uzrakstīt diktātu latgaliešu rakstu valodā. Tas šogad notiks jau trešo reizi, sadarbojoties Latgalīšu kulturys ziņu portalam lakuga.lv un Latvijas Radio Latgales studijai. Diktāts skanēs Latvijas Radio 1 raidījumā "Kolnasāta" pl. 18.15, bet uzrakstīto tekstu varēs pārbaudīt portālā lakuga.lv.
 
23.okt
Aizsardzības ministrija (AM) īsteno sarunas ar augstākās izglītības iestādēm, lai medicīnas studiju programmās tiktu iekļauti arī militārās medicīnas pamati.
 
21.okt
Izglītības iestādēs arvien jūtamākas kļūst ne tikai ierindas pedagogu, bet arī direktoru vakances. Viens no iemesliem – pensijas vecuma sasniegšana. To, ka tā būs arī turpmāko gadu problēma, rāda vidējais izglītības iestāžu vadītāju vecums. Piemēram, Rīgā tie ir 57 gadi. Gan par šo, gan pedagogu algām un citām skolu vadītāju problēmām saruna ar Latvijas izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidentu un Siguldas valsts ģimnāzijas direktoru Rūdolfu Kalvānu.
 
19.okt
Latvijas izglītības iestādes ir diezgan atvērtas uzņemt bērnus un jauniešus ar īpašām vajadzībām, sacīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore Laura Reisele.
 
17.okt
Sestdien, 9.novembrī, plkst. 12.15 vienlaikus Latvijā un visā pasaulē piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Tekstu īpaši šim nolūkam ir radījusi rakstniece Nora Ikstena, Rīgā Gaismas pilī to diktēs aktieris Vilis Daudziņš.
 
17.okt
Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) ir konkrēta vīzija, kā vienā rāvienā atrisināt savas nozares problēmas. Viņa ir sacījusi, ka likumā noteiktais atalgojuma palielinājums būs iespējams, ja ieņēmumi no noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas pildīs budžetu. Tad varēšot ievērot pedagogu atalgojuma grafiku. Pēc ministres teiktā, par šo jautājumu ar Finanšu ministriju tiek saskaņots ieraksts pamatbudžeta pozīcijā.
 
15.okt
Latvijas Universitāte (LU) no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiskajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu, liecina starptautiskā augstskolu reitinga "QS University Rankings" mājaslapā publicētā informācija.
 
15.okt
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, visām Saeimā pārstāvēto politisko spēku frakcijām un pie frakcijām nepiederošiem Saeimas deputātiem, aicinot daļu no valsts budžetā ieskaitītiem konfiscētajiem noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem novirzīt pedagogu darba samaksas paaugstināšanai.
 
15.okt
Kvalitatīva prakse sniedz lielisku iespēju jaunietim ieraudzīt viņa izvēlētās profesijas praktisko virtuvi un iemēģināt roku tajā. Labāk iepazīst specialitāti un izvērtēt savu atbilstību tai palīdz ar konkursi, ir pārliecināta Madara Miņina un Luīze Mihailova, viņas augusta izskaņā ar izcilības medaļām atgriezās no jauno profesionāļu konkursa WorldSkills 2019. Meitenes savu meistarību teicami apliecinājušas arī Latvijas mēroga un Eiropas līmeņa sacensībās.
 
15.okt
Viens no izglītības iestāžu pienākumiem ir radīt drošu vidi skolēniem un tur strādājošajiem. Lai to panāktu, tiek iesaistīta arī Valsts policija (VP). Ne tikai gadījumos, kad noticis kāds incidents, bet arī lai tā izvērtētu drošības riskus. Līdz šim drošības izvērtējumi veikti 12 izglītības iestādēs Latvijā, tuvākajā laikā vēl 13 tiks pabeigti, taču kopumā šā mācību gada laikā VP plāno apmeklēt 50 izglītības iestādes.
 
15.okt
Nevienā brīdī nav teikts, ka pedagogu atalgojuma palielinājuma grafiks netiks pildīts, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
14.okt
zglītības un zinātnes ministrija (IZM) pirmdien pārsūdzējusi tiesas pieņemto pagaidu noregulējumu Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka jautājumā, apliecināja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
14.okt
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 24.oktobrī lems par protesta akciju rīkošanu, ja līdz tam premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) nebūs piekritis pārrunāt iespējas celt pedagogu darba samaksu, sacīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
13.okt
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prognozē, ka nākamgad pieaugs skolu nepabeigušo jauniešu īpatsvars, liecina piektdien valdībā apstiprinātais budžeta plāns.
 
12.okt
Radošuma rēgs klīst pa Latvijas izglītības iestādēm un irdina tajās mācīšanās pamatus. Cik apzināti tas tiek darīts? Cik apzināti tagadnes paaudzes tiek dalītas mūsdienu olimpiešos un mūsdienu pārijos, kuriem nekas cits neatliks, kā sekot pirmo norādītajā virzienā…
 
11.okt
Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītājs Indriķis Muižnieks labprāt vēlētos panākt ārpustiesas noregulējumu strīdā ar valdību par LU rektora vēlēšanām, atzina Muižnieks.
 
11.okt
Valdība piektdien nolēma pārsūdzēt tai nelabvēlīgo tiesas pieņemto pagaidu noregulējumu Latvijas Universitātes rektora Indriķa Muižnieka jautājumā, žurnālistiem pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
11.okt
Rīgas Valsts 3.ģimnāzija šonedēļ saņēmusi vairākkārtējus spridzināšanas draudus, RīgaTV 24 raidījumā "Dienas personība" informēja skolas direktors Andris Priekulis.
 
10.okt
Mazākumtautību skolās ir tie paši steidzami risināmie jautājumi kā skolās ar latviešu mācību valodu - pedagogu trūkums, zemais pedagogu atalgojums, kā arī aktuālu mācību materiālu nodrošinājums, vakar tika secināts Izglītības un zinātnes ministrijas Konsultatīvās padomes mazākumtautību izglītības jautājumos sēdē.
 

Rīgas namu pārvaldnieks