Izglītība & Karjera

21.jūl
„Reformas var būt gan ar pozitīvu, gan negatīvu ievirzi. Bet to, ko dara ministre Šuplinska, es pat nesauktu par reformām: pie varas ar cirvi rokās ir nonācis viens politiskais spēks, kurš savas izpratnes līmenī vienkārši skalda,” jau 4.martā Latvijas Koledžu asociācijas priekšsēdētājs un Latvijas Juridiskās koledžas direktors Tālavs Jundzis teica intervijā Neatkarīgajai.
 
16.jūl
Bakalaura programmu un koledžu absolventu ienākumi 2018. gadā bija par 7–8% augstāki nekā vidējie ienākumi valstī, un tie veidoja 12 048 eiro, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie absolventu monitoringa dati.
 
16.jūl
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagaidām plāno, ka mācības septembrī atsāksies klātienē, tomēr, ja mainīsies epidemioloģiskā situācija, ministrija paredz arī B variantu - turpināt mācību procesu attālināti, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" apgalvoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
15.jūl
Krišjāņa Kariņa valdība izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas personā ir apņēmības pilna līdz šā gada 1. septembrim ne tikai slēgt, bet pārdot 700 atlikušo skolu ēkas, lai par iegūto naudu nopirktu planšetdatorus pilnīgi visiem Latvijā atlikušajiem 215 tūkstošiem skolēnu.
 
14.jūl
Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir nolēmusi akadēmisko gadu iesākt un līdz oktobra sākumam noturēt attālināti, paudis RSU Veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs.
 
14.jūl
„Mēs tagad krājam naudu, lai nopirktu ziemai malku. Pateicoties pašvaldības pabalstam, iepirkām miltus un putraimus. Vīrs strādā pie saimniekiem, saņem algu, rudenī lēti iegādāsies kartupeļus. Jaunākā meita gatavojas iet pirmajā klasītē, puika būs jau septītajā. „Humpalās” dabūjām drēbītes, bija gluži jaunas. Par kādiem datoriem runā ministre? Par kādiem internetiem? Līdz tiem mums ir kā līdz kosmosam,” kādā nejaušā tikšanās reizē man stāsta sieviete. Viņas ģimene dzīvo laukos, viņa lūdz neizpaust savu vārdu: kaimiņi smiešoties.
 
14.jūl
Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) vadītā ministrija (IZM) gatavojot izmaiņas Izglītības likumā, kas noteiks, ka attālināta mācīšanās ar viedierīču palīdzību turpmāk būtu viena no klātienes mācību formām, kā arī paredzēs, ka ierīce ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību piederumiem, ko skolēnam nodrošina ģimene.
 
13.jūl
Jaunie studenti no trešajām valstīm rudens semestrī varētu sākt studēt attālināti, šodien žurnālistiem pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
13.jūl
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir iesniegusi pieprasījumu prioritāro pasākumu īstenošanai nākamā gada budžetā aptuveni 137 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijā.
 
13.jūl
No šodienas līdz 2.augustam vairākās Latvijas augstskolās noritēs jauno studentu pieteikšanās studijām.
 
13.jūl
Ir sākusies reflektantu uzņemšana augstskolās, pēdējo gadu uzņemšanas statistika liecina, ka starp populārākajām izvēlēm ir studiju programmas, kas saistītas ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomu. Lai arī ik gadu augstskolas attiecīgajās programmās kopā saņem vairāk kā 1000 pieteikumus (tiesa, ne visi studijas arī pabeidz), darba devēji nerimst atkārtot – mums vajag vēl vairāk IKT jomas speciālistus. Viņu vārdus apliecina arī darba sludinājumu pārskats, piemēram, „CV Online” mājas lapā šobrīd ir publicētas gandrīz 400 vakances IKT jomā, tikmēr daudzās citās nozarēs tās nepārsniedz 50.
 
13.jūl
Covid-19 inficēšanās skaita pieaugums pagājušajā nedēļā pagaidām neliek mainīt plānus, ka nākamais mācību gads izglītības iestādēs atsāksies klātienē, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
10.jūl
Ja ikvienam vecākam, bez izņēmumiem, būs jānodrošina savas atvases ar viedierīcēm, faktiski tiks liegta Satversmē garantētā bezmaksas izglītība, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.
 
8.jūl
Aizvadītajā gadā lielākajai daļai valsts augstskolu vadītāju pieauguši ienākumi, bet vislielākie tie bijuši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Leonīdam Ribickim, liecina apkopotie Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju dati.
 
8.jūl
Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU), Liepājas Universitātes (LiepU) un Daugavpils Universitātes (DU) konsorcija izveide tostarp paredz arī augstskolu piedāvāto studiju programmu izvērtēšanu, aģentūrai LETA pastāstīja LLU studiju prorektors Aigars Laizāns.
 
6.jūl
Aizvadītajā gadā konstatēti 40 gadījumi, kad bērni izglītības iestādē piedzīvojuši vardarbību no pedagogu un skolu darbinieku puses, liecina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) darbības pārskats par 2019.gadu.
 
6.jūl
Lai arī augstskolu pārstāvji sēdē pauda atšķirīgu viedokli, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pirmdien atbalstīja augstskolu profesoru ievēlēšanu atklāti.
 
6.jūl
Lielākai daļai valsts augstskolu rektoru ienākumi turpina palielināties – dažiem pieaugums gada griezumā pat vairāki desmiti tūkstoši eiro. Viņu ienākumus neveido tikai alga par augstskolas vadīšanu, vairumam ir citi avoti, kas padara maku vēl biezāku.
 
5.jūl
Valdošās koalīcijas politiķiem tādi jēdzieni kā „atklātība”, „caurspīdīgums”, „demokrātija” un „tiesiskums” ir derīgi tikai tad, kad tie jālieto kādās priekšvēlēšanu reklāmās, arī uzstājoties televizorā. Tiklīdz uzmanīgāk paraugāmies uz šo kungu un dāmu praktisko darbību, paveras skaudra kontrasta aina. Darbi ir tieši pretēji tiem principiem un vērtībām, kas tiek lozungotas.
 
4.jūl
Noslēdzies kārtējais mācību gads, un daļa skolēnu šobrīd ir svarīga jautājuma priekšā - kur turpināt mācības? Skolas un karjeras izvēle ne vienmēr ir viegla, tāpēc "CONSULTO" izaugsmes konsultante un biedrības "Good mood art" vadītāja Marta Rubīna sniedz pāris ieteikumu, kas varētu šo lēmumu atvieglot.
 
3.jūl
Lai saglabātu statusu arī nākotnē, trīs reģionālās universitātes – Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte – nolēmušas apvienoties. Ideju atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt Latvijas Rektoru padome aicina pievērst uzmanību, ka šīs augstskolas nedrīkst pazaudēt savu individualitāti, vēsta ReTV.
 
3.jūl
Koalīcija piebremzējusi Jaunās konservatīvās partijas mēģinājumu bez kāda konkursa uzdāvināt no valsts budžeta vienu miljonu eiro Žila Verna Rīgas franču skolai – privātai mācību iestādei, kurā mācās ārzemju diplomātu, Jūrmalas jaunbagātnieku, pašmāju politiķu un ierēdņu bērni. Tā kā mācību maksa skolā svārstās ap 5000 eiro gadā, vismaz dekoratīvs konkurss šādas dāvanas pasniegšanai būs jāorganizē.