Izglītība & Karjera

11.jūl
Šodien plkst.23.59 noslēgsies eletroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās 12 Latvijas augstskolās.
 
10.jūl
Visās Latvijas izglītības iestādēs ir noslēdzies mācību process, kurš bijis īpaši būtisks un vienlaikus sarežģīts 12.klašu skolēniem. Lai gan greznie izlaidumi ir izpalikuši, tomēr viens izglītības posms ir noslēgts, un nu jāķeras klāt izvēlei par to, kur turpināt apgūt savu sapņu profesiju.
 
8.jūl
Rīgā ir 31 izglītības iestāde, kurā pret Covid19 vakcinēti vairāk nekā 60% pedagogu, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.
 
8.jūl
Lai līdz rudenim sasniegtu nepieciešamo kolektīvo imunitāti 80% apmērā izglītības darbinieku vidū pret Covid-19, izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei (JKP) nav šaubu par pedagogu apzinīgumu vakcinēties pret vīrusu pirms atsākas mācības bērniem un jauniešiem.
 
7.jūl
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) ar ASV vēstnieka Latvijā vietnieci Rutu Elvikis pauž abpusēju interesi par sadarbību izglītībā un pētniecībā, kā arī atvieglojumiem studentu, pētnieku un akadēmiskā personāla mobilitātē, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
7.jūl
Vienreizēju Simtgades stipendiju 500 eiro apmērā saņems 342 skolu absolventi, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
7.jūl
Noslēdzoties pirmajai elektronisko pieteikumu apstiprināšanas dienai klātienē vienotajā uzņemšanā pamatstudiju programmās portālā "Latvija.lv", vislielāko topošo studentu skaitu uzņēmusi Latvijas Universitāte, liecina "Latvija.lv" aktuālākie dati uz plkst.12.
 
6.jūl
Jaunieši aktīvi izmanto iespēju klātienē iesniegt dokumentus studijām augstskolās, liecina augstskolu pārstāvju sniegtā informācija.
 
6.jūl
Lai novērtētu arī speciālās pamatizglītības programmas speciālās izglītības klases pedagogu darbu, strādājot ar bērniem klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, viņiem tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 300 eiro apmērā, otrdien lēma Ministru kabinetā.
 
6.jūl
Pārdalot finansējumu no budžeta resora programmām, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) piešķirti 163 900 eiro atbalstam, lai nodrošinātu papildus finansējumu valsts garantēto studiju un studējošo kredītu pieejamībai.
 
6.jūl
No septembra vispārējās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas likme tiks paaugstināta līdz 830 eiro, bet pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem zemākās darba algas likme pieaugs līdz 872 eiro.
 
6.jūl
No šodienas topošie studenti var doties uz augstskolām, lai klātienē pieteiktos studijām un apstiprinātu elektroniskos pieteikumus izvēlētajās studiju programmās.
 
5.jūl
6.jūlijā Ministru kabineta sēdē plānots lemt par trūkstošā finansējuma piešķiršanu studiju un studējošo kreditēšanas sistēmai Finansējuma trūkums šobrīd apdraud aptuveni 500 studentu iespējas iegūt augstāko izglītību.
 
5.jūl
Līdz 30. jūnijam poti pret Covid-19 Latvijā bija saņēmuši 53% no visiem izglītības iestāžu darbiniekiem. LTV raidījumā "Rīta panorāma" izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece atzina, ka cer uz vēl lielāku pedagogu iesaisti.
 
4.jūl
Izglītības un zinātnes ministrija nozares prioritārajiem pasākumiem 2022. gadā papildus pieprasījusi aptuveni 147 miljonus eiro. Kā vienu no svarīgākajām 2022. gada prioritātēm ministrija izvirzījusi pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu pirmsskolas izglītībā, vispārējā un profesionālajā izglītībā, profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, kā arī vispārējās izglītības pedagogu darba samaksas modeļa pārskatīšanu.
 
3.jūl
Lai novērtētu arī speciālās pamatizglītības programmas speciālās izglītības klases pedagogu darbu, strādājot ar bērniem klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina arī šiem pedagogiem izmaksāt vienreizēju piemaksu 300 eiro apmērā. 
 
30.jun
30.jūnijā izglītības pārvaldēm tiek izsniegti 16000 centralizēto eksāmenu sertifikāti tiem jauniešiem, kuri pamattermiņā kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi, informē Valsts izglītības satura centrs.
 
29.jun
Līdz šim pret Covid-19 ir vakcinēti 52% izglītības iestāžu darbinieku, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) publiskotā informācija mikroblogošanas vietnē "Twitter".
 
28.jun
No šodienas līdz 11.jūlijam studēgribētāji var pieteikties vienotajā elektroniskās pieteikšanās sistēmā studijām.
 
25.jun
Pētījums starp uzņēmējdarbības, ekonomikas, finanšu, matemātikas un IT studentiem atklāj interesantus faktus par studentu karjeras mērķiem un faktoriem, kas ietekmē viņu darba devēju izvēli.
 
25.jun
Jebkuras jaunas zināšanas paplašina mūsu redzesloku, un svešvalodas apguve ir viena no tām.
 
23.jun
Bērniem bieži tiek jautāts, par ko viņi vēlas kļūt, kad izaugs, tomēr bērni un jaunieši ne vienmēr pārzina daudzās iespējas un plašo profesiju klāstu.