Izglītība & Karjera

6.okt
Pamatojoties uz pieaugošo saslimstību ar Covid-19 un epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos valstī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 8.oktobra līdz 31.oktobrim lekcijas notiks attālināti, liecina universitātes rektora Leonīda Ribicka otrdien izdotais rīkojums.
 
5.okt
Daudzi studējošie izsaka vēlmi studēt klātienē arī Covid-19 apstākļos, līdz ar to studentu vēlmes iespēju robežās tiek ņemtas vērā, atklāja Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens.
 
3.okt
Aija Miezīte ir bijusī skolotāja. Bet mēdz taču teikt, ka nav bijušo skolotāju – šī profesija nekad „neaiziet” no sirds, no domām, no patiesības tvēriena. Tā dzīvo taisnīguma izjūtā, zināšanu smelšanas alkās, tā ir viena no nedaudzajām profesijām, kas vistiešāk skatās nākotnē. Aija Miezīte, to visu neviļus apliecinādama, vēlējās uzdot jautājumu izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai, kura piedalījās Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā”.
 
2.okt
«Cilvēks ir sociāla būtne, viņam ir nepieciešama mijiedarbība ar otru cilvēku – satikties, parunāties, būt kopā. Tāpēc domāju, ka šogad, pēc vairāku mēnešu ilgas sociālās izolēšanās, mūsu foruma atmosfēra būs vēl siltāka, vēl mīļāka. Prieks par satikšanos būs vēl lielāks,» saka Izaugsmes un iedvesmas foruma «Līdere» idejas autore un organizatore Solvita Kabakova.
 
2.okt
Ņemot vērā Covid-19 izplatību pilsētā, Daugavpils Universitāte uz laiku pāriet uz attālinātām studijām.
 
1.okt
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) iebilst pret ideju veidot mākslas un kultūras augstskolu vienotu konsorciju, tāpēc akadēmijas Satversmes sapulce pieņēmusi lēmumu saglabāt JVLMA autonomiju, liecina paziņojums akadēmijas mājaslapā.
 
1.okt
Nav pietiekamas pārliecības, vai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem attālinātā mācību procesa nodrošināšanā visos gadījumos ir bijusi ekonomiska un efektīva, revīzijā par attālinātā mācību procesa nodrošināšanu ārkārtējās situācijas laikā secinājusi Valsts kontrole (VK).
 
30.sep
Daudzo Covid-19 slimnieku kontaktpersonu dēļ Kuldīgā var nākties slēgt veselu skolu, trešdien valdības sēdē norādīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (JV).
 
30.sep
Epidemiologi turpina iegūt jaunu informāciju par inficēšanās ar Covid-19 gadījumiem, kas saistīti ar izglītības iestādēm, un patlaban vīruss skāris vismaz 23 izglītības iestādes, preses konferencē trešdien sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
30.sep
Ņemot vērā, ka Olaines 1.vidusskolā otrdien atklāts Covid-19 gadījums skolas darbiniekam, skolas administrācija inficēšanās riska mazināšanai ir pieņēmusi lēmumu uz laiku pāriet uz B mācību procesa īstenošanas modeli jeb jaukto modeli, kas paredz daļēji attālinātas mācības.
 
30.sep
Par trūkumiem smago noziegumu izmeklēšanas kvalitātē un advokāta Pāvela Rebenoka slepkavību Neatkarīgās intervija ar juristu, Latvijas Universitātes lektoru Gunāru Kūtri.
 
29.sep
Šodien, 2020.gada 29.septembrī, Ministru kabinetā apstiprināti divi rīkojuma projekti - "Par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām - pašvaldību izglītības iestādēm 2020.gadam" un "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"".
 
29.sep
Divās izglītības iestādēs Latvijā, kur konstatēta Covid-19 saslimšana, notikusi lokāla slimības izplatība, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
29.sep
Lai arī vairākās pilsētas skolās daļai skolēnu mācības pašlaik notiek attālināti, Daugavpilī pagaidām nav plānots mainīt mācību modeli, apliecināja pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Bohāne.
 
29.sep
Saslimšana ar Covid-19 septembrī ir konstatēta kopumā 17 izglītības iestādēs, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
28.sep
Rīgā 17 skolās vidusskolēnu skaits neatbilst minimāli noteiktajam, savukārt vēl 15 skolās pašvaldība jau plāno izmaiņas skolas darbībā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
28.sep
Saskaņā ar pašvaldību sniegtajiem datiem septembra otrajā pusē Latvijas skolās ir 474 vakanti amati, tomēr lielāks pieprasījums ir pēc skolotājiem, kuri gatavi strādāt nepilnu, nevis pilnu slodzi, piemēram, no vienas līdz desmit mācību stundām kādā noteiktā mācību priekšmetā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
28.sep
Tā kā situācija izglītības iestādēs kļūst kritiskāka, iespējams, skolām jādomā par B modeļa izvēli, šādu viedokli preses konferencē par pedagogu nodrošinājumu Latvijas skolās pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
25.sep
Saslimšanas ar Covid-19 gadījumi līdz šim konstatēti kopumā 12 mācību iestādēs, no kurām septiņas ir skolas, trīs - bērnudārzi un divas universitātes, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
25.sep
Ģimenes ārstu prakses ir saskārušās ar lielu skolēnu skaita pieplūdumu, kas saistīts ar to, ka izglītības iestādes pārmērīgi piemēro Covid-19 ierobežošanas pasākumus, tādējādi mācību iestādēm būtu jāizvērtē noteiktos iekšējās kārtības ierobežojumus, norādīts Veselības ministrijas (VM) sniegtajās rekomendācijās skolām.
 
25.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina koledžas neskaitīt kā augstākās izglītības institūcijas un izslēgt tās no Augstskolu likuma, pārceļot uz Profesionālās izglītības likumu, tomēr priekšlikumam jau iebilst vairāki nozares pārstāvji.
 
24.sep
Jūrmalas dome plāno apvienot divas skolas, izvietojot tās par 11 miljoniem eiro pārbūvētā skolas ēkā, savukārt vienas reorganizējamās skolas bērnu vecāki pauž bažas, vai šādi netiks pieļauti nelietderīgi tēriņi un vai skolu apvienošanas rezultātā netiks zaudēta mācību kvalitāte.