Izglītība & Karjera

10.jun
Kā vīrusa izplatības ierobežošanas centieni, slāpējot ekonomisko un sociālo aktivitāti, ietekmējuši darba tirgu, cik pozitīvi vai negatīvi to ietekmējuši valsts atbalsta mehānismi un kā cilvēkiem atgriezties profesionālajā dzīvē, Neatkarīgās intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori Evitu Simsoni.
 
9.jun
Policijas akadēmija ir jāatjauno, jo līdzšinējā prakse nespēj nodrošināt profesionāļu apmācību, šodienas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē, deputātiem tiekoties ar jaunievēlēto iekšlietu ministri Mariju Golubevu (AP), sacīja komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).
 
9.jun
Starptautiskajā augstskolu reitingā "World University Rankings 2022" starp labākajām universitātēm ierindojās Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU), liecina reitinga dati.
 
9.jun
Šodien apmēram 140 tiesību zinātnes studentu Latvijas augstskolās sāks kārtot elektroniskajā vidē pirmo valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, kas dažādās tiesību jomās noritēs līdz 18.jūnijam, informēja Tieslietu ministrijā.
 
8.jun
Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja augstskolu pārvaldības reformas ieviešanu, tādējādi mainot augstākās izglītības sistēmas pārvaldību, dalot augstskolas jaunā tipoloģijā un mainot augstskolu iekšējo pārvaldību.
 
5.jun
Lai rudenī skolēniem un pedagogiem mācību process notiktu klātienē, pašvaldībām, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) un Veselības ministrijai (VM) vasaras mājasdarbs ir līdz rudens sākumam izstrādāt skaidru plānu un prasības "drošas skolas" īstenošanai, aģentūrai LETA izklāstīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure. 
 
3.jun
Topošās izglītības ministres Anitas Muižnieces (JKP) galvenā prioritāte, nonākot amatā, būs "izdarīt visu iespējamo", lai visi skolēni 1.septembrī atgrieztos klātienes mācībās.
 
2.jun
Vērtējot izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) paveikto divarpus gadu laikā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kritizē ministres sākto reformu pozitīvā pienesuma trūkumu un dialoga trūkumu ar izglītības nozari.
 
2.jun
Ņemot vērā, cik izaicinošs bijis 2020./2021.mācību gads skolās, Latvijas Izglītības un zinātnieku darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) uzsver nepieciešamību nākamo mācību gadu nodrošināt pamatā tikai klātienē, savukārt attālinātās mācības paredzēt tikai tad, ja valsts piedzīvo ļoti nopietnu epidemioloģisko situāciju.
 
2.jun
Saeimas deputāte un bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Anita Muižniece (JKP) ir piekritusi kļūt par izglītības un zinātnes ministri, aģentūrai LETA apliecināja Muižniece.
 
31.mai
Klātienes mācību rīkošana skolēniem un studentiem nākamajā mācību gadā būs atkarīga no tā, cik liela sabiedrības daļa būs vakcinējusies pret Covid-19, pirmdien preses konferencē žurnālistiem sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP)
 
31.mai
Šodien, mācību gada pēdējā dienā skolu drīkstēs apmeklēt skolēni 36 pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
30.mai
Covid-19 pandēmija, pēc pašu skolēnu teiktā, gandrīz nav ietekmējusi jauniešu plānus turpināt studijas, tomēr pandēmijas ietekmē mazāk skolēnu plāno nākamajā gadā doties uz ārzemēm un mazāk tiecas uzsākt uzņēmējdarbību, liecina Stokholmas ekonomikas augstskolas (SSE Riga) un Baltijas Starptautiskā Ekonomikas Politikas Studiju Centra (BICEPS) pētījuma dati.
 
30.mai
Pagājušajā vasarā Latvija pandēmijas pārvarēšanas stratēģijā pieļāva kļūdu. Valdība vieglprātīgi attiecās pret Covid otrā viļņa risku un rudenī tas mūs sasniedza nesagatavotus. Tagad vakcīna un saslimstības samazinājums riskē radīt augsni tādai pašai kļūdai. Pasliktinājušās bērnu sekmes un psihoemocionālās problēmas liecina, ka klātienes mačību atsākšana septembrī ir ārkārtīgi nepiciešama. Taču eksperiments ar skolu atvēršanu tā sauktajos drošajos novados šopavasar rāda, ka tas ir arī risks, ar ko ir jārēķinās un kas jāmazina, informē raidījums "Nekā personīga".
 
28.mai
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šodien, 28.maijā, plkst.16 aicina skolotājus un skolēnus uz virtuālu 2020./2021.mācību gada noslēgumu "Digitālais izlaidums", kas tiks straumēts tiešsaistē IZM "Facebook" profilā, informēja IZM Komunikācijas nodaļā.
 
28.mai
Šodien notiks 12.klases centralizētais eksāmens fizikā, kuru kārtot izvēlējies 951 skolēns,  informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
 
27.mai
Izglītības iestādes izlaidumu varēs rīkot ārtelpās, taču ne vairāk kā 40 cilvēkiem, šodien vienojās valdība.
 
27.mai
Mācību gada pēdējā dienā, 31.maijā, skolu drīkstēs apmeklēt skolēni 36 pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
27.mai
"Izvērtējot Covid-19 infekcijas izplatību un vakcinācijas aptveri", Veselības ministrija (VM) atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājumu par bērnu vasaras nometņu un izglītības iestāžu izlaidumu rīkošanu.
 
26.mai
Valdība plāno atļaut rīkot izlaidumus ārā vienas klases skolēniem, taču ne vairāk kā 30 cilvēkiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
24.mai
Par Latvijas Zinātnes padomes vadītāju izraudzīts Daugavpils Universitātes (DU) Tehnoloģiju departamenta vadītājs Edmunds Tamanis, informēja Valsts kancelejā.
 
24.mai
Šonedēļ, mācību gada pēdējā nedēļā, 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldības, kas ir par divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.