Izglītība & Karjera

13.sep
Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 73%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
12.sep
Straujiem soļiem ir sācies jaunais mācību gads un daudziem vecākiem, līdz ar atvases palaišanu skolas gaitās, tas ir sācies ar jauniem izaicinājumiem un raizēm, kuras nav pieredzētas līdz šim.
 
10.sep
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) par lielāko izaicinājumu amatā pavadītajās pirmajās 100 dienās uzskata drošu klātienes mācību atjaunošanu visos izglītības posmos,  informēja ministres padomniece Ilze Krūkle.
 
10.sep
Galvaspilsētā Covid-19 pašlaik skāris pusi no visām skolām, kurās karantīnā devusies vismaz viena klase, piektdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma.
 
10.sep
Šajā gadā skolēnu, kuri iegūs pamata vai vispārējo vidējo izglītību, skaits ir pieaudzis līdz 217 500 jeb par 0,7%, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
9.sep
Skolās Covid-19 testēšanai sāk ieviest "košļājamo kociņu" testus, ceturtdien preses konferencē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) pastāstīja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
 
9.sep
Skolēniem Covid-19 testi tiks veikti reizi divās nedēļās, nevis katru nedēļu, kā tas notiek pašlaik, par to vienojušies veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
 
9.sep
Konstatēto Covid-19 gadījumu dēļ Daugavpilī un Jelgavā attālināti mācās 17 klases dažādās izglītības iestādēs, liecina pašvaldību apkopotā informācija.
 
9.sep
Skolēnu iknedēļas testēšanā grūtības sagādā ne tikai konkrētas laboratorijas nepietiekamā kapacitāte, bet arī e-veselības zemā veiktspēja ar lielo datu apjomu, tāpēc šodien tiks pārskatīts skolēnu testēšanas algoritms un pieeja, otrdien Ministru kabineta sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
8.sep
Valsts policijā (VP) sākta resoriskā pārbaude par viltus ziņas izplatīšanu par it kā vardarbīgu testēšanu kādā Limbažu skolā, informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.
 
7.sep
Ar skolā veiktajiem Covid-19 testiem skolēni var apmeklēt interešu izglītības un sporta nodarbības, savukārt izglītojamiem pirmsskolas vecumā, ja viņi apmeklē interešu izglītības programmas, testi nav nepieciešami, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
 
7.sep
Skolēnu iknedēļas testēšanā grūtības sagādā ne tikai konkrētas laboratorijas nepietiekamā kapacitāte, bet arī e-veselības zemā veiktspēja ar lielo datu apjomu, tāpēc šonedēļ tiks pārskatīts skolēnu testēšanas algoritms un pieeja, otrdien Ministru kabineta sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP). 
 
7.sep
Lai finansiāli atbalstītu augstākajā izglītībā studējošos un mazinātu Covid-19 krīzes radītās negatīvās sekas uz izglītības nozari, no 1.septembra līdz 31.decembrim studentu minimālo mēneša stipendijas apmērs tiks palielinātas no 99,6 eiro līdz 200 eiro, otrdien lēma Ministru kabinetā. 
 
7.sep
"MFD laboratorija", kas līdz šim saņēmusi visvairāk kritikas no izglītības iestādēm par neizdarībām Covid-19 testēšanā, aizvien tiks izmantota skolēnu pārbaudēs, jo citiem testēšanas pakalpojumu sniedzējiem nav tādas kapacitātes, lai viņiem varētu pārdalītu MFD uzticēto darbu daļu, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
7.sep
Veselības ministrs Daniels Pavļuts valdības sēdē stāstīja, ka pilotprojekta veidā ir plānots Covid-19 testēšanā siekalu testa vietā izmantot košļājamos kociņus.
 
6.sep
Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 72%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
5.sep
Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. 
 
5.sep
1.septembrī Latvijas skolēni atsāk mācības skolās, lielākajai daļai no skolēniem tas ir pēc 9 mēnešu mācīšanās mājas apstākļos, kopš klātienes nodarbības tika pārtrauktas pagājušā gada nogalē.
 
5.sep
1.septembrī skolēni un studenti uzsāka savas skolas gaitas, tāpēc “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, kā iedzīvotāji vērtē vispārējās vidējās izglītības kvalitāti Latvijā?
 
4.sep
Šogad atgriešanās skolā bērniem un jauniešiem nes papildu izaicinājumu - atcerēties un pierast, kā tas ir, mācīties klātienē.
 
4.sep
1. septembrī skolēni un studenti uzsāka mācības klātienē, tiesa gan, šāda iespēja ir tikai tiem zinātkārajiem, kuri var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu. ”Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, cik daudzi uzskata, ka visu mācību gadu izdosies aizvadīt klātienē.