Izglītība & Karjera

8.aug
Iespējams, nākamnedēļ valdība lems par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Galvenā loma viņa ievēlēšanas drāmā bija (un ir) LU Studentu padomei, kas ir LU studējošo augstākā lēmējinstitūcija. Pēc otrās balsošanas, kad Indriķis Muižnieks tika ievēlēts atbilstoši universitātes Satversmei, bija skaidrs, ka viss ir noticis un beidzies. Tomēr izglītības un zinātnes ministre (IZM) Ilga Šuplinska (JKP) izlēma rosināt Muižnieka neapstiprināšanu amatā, pamatojot šo ideju ar sasteigtiem un līdz ar to aplamiem pieņēmumiem.
 
6.aug
Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) vairākās studiju programmās turpinās studentu uzņemšana budžeta vietās.
 
6.aug
Priekuļu tehnikuma pārvērtības sākās jau pirms astoņiem gadiem, kad tam tika pievienota Jāņmuižas profesionālā vidusskola, bet pēc tam arī Ērgļu profesionālā vidusskola. Šis modelis gan nebija dzīvotspējīgs, un abas filiāles jau ir likvidētas. Nu ir pienākusi kārta Cēsu Tehnoloģiju un dizaina skolai, kura savienojumā ar Priekuļu tehnikumu no 1. augusta pārtapusi par Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, kas būs valsts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā.
 
5.aug
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šomēnes uzsāks “viens pret vienu” sarunas ar katru no 119 Latvijas pašvaldībām par izglītības iestāžu tīkla attīstību. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska uzsver, ka konstruktīvas diskusijas par ilgtspējīga izglītības iestāžu tīkla izveidi šobrīd ir būtiski svarīgas turpmāko lēmumu pieņemšanai.
 
5.aug
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkai šogad aprit piektais gadu desmits. Kopš uzbūvēšanas tālajā 1969. gadā tā nopietnu remontu nav piedzīvojusi. Šobrīd beidzot ir izkustējies Eiropas Savienības finansētais energoefektivitātes projekts, kas ļaus atjaunot skolas ārējo veidolu. Lai gan, protams, vajadzētu renovēt arī iekštelpas, taču tam līdz šim līdzekļi nav atradušies.
 
2.aug
No 1. augusta izglītības iestādes nosaukumā vairs nevarēs būt vārds internātskola. Tas attiecas arī uz 49 speciālajām skolām.
 
30.jūl
Daugavpils Universitātes (DU) mācību bāze Ilgas ir iecienīts studiju un pētniecības centrs. Pirms septiņiem gadiem piedzīvojis brīnišķīgas metamorfozes, nu tas atkal ir ieguvis jaunu izrāvienu rentgenstaru mikrotomogrāfijas mikroskopa izskatā. Tas ļaus piesaistīt vēl plašāku zinātnieku loku, jo dos iespēju izpētīt veselu objekta mikrostruktūru trīs dimensijās – to negraizot un īpaši neapstrādājot.
 
29.jūl
Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu procesā nav konstatēti Augstskolu likuma un būtiski LU Satversmes pārkāpumi, šādu nostāju atbildes vēstulē Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) par Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) konstatētajiem pārkāpumiem pauž LU vadība.
 
26.jūl
Pirms jautājuma skatīšanas par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām un lēmuma pieņemšanas jautājumā par Indriķa Muižnieka atkārtotu apstiprināšanu LU rektora amatā vairāki ministri gatavojas iepazīties ar abu pušu pozīcijām.
 
23.jūl
Daugavpils Saules skolai pirms diviem gadiem apritēja simt gadi. No sākotnējās sieviešu rokdarbu Kaucmindes tā nogājusi garu ceļu līdz modernai dizaina un mākslas vidusskolai, kas 2017. gadā ieguva profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) statusu. Skola šobrīd paplašinās un cer, ka ar laiku tā aizņems veselu mākslai veltītu kvartālu.
 
23.jūl
«Bezkompromisu tiesiskuma» politpulciņš – Jaunā konservatīvā partija (JKP) – uzsākusi dzelteno kartīšu rādīšanu visos iespējamos virzienos, un izskatās, ka ar tās palīdzību iespējams šantažēt valdību, kurā paši «bezkompromisainie» atrodas. Diez vai daudzi šaubīsies, ka šī graujošā procesa daļa ir izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas uzsāktā valsts lielākās augstskolas – Latvijas Universitātes (LU) – rektora Indriķa Muižnieka šantāža un administratīvais reiderisms ar «līdzpaņemtajiem» draudiem neapstiprināt viņu amatā.
 
22.jūl
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) plāno aicināt "Jaunās Vienotības" (JV) kolēģus rīkoties atbilstoši likuma nosacījumiem un atbalstīt Indriķa Muižnieka apstiprināšanu par Latvijas Universitātes (LU) rektoru, sacīja politiķis, paužot savu personīgo viedokli.
 
22.jūl
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) un Valsts prezidents Egils Levits šodien tikšanās laikā apsprieda ministres darba prioritātes, tostarp pievērsās neskaidrībām par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām, pēc tikšanās sacīja Šuplinska.
 
22.jūl
Latvijas Universitātes (LU) reģionālajās filiālēs aizpildītas 202 studiju vietas, kas ir 19% no visām pieejamajām 1070 vietām.
 
19.jūl
Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām, teikts šodien Izglītības un zinātnes ministrijas nosūtītajā vēstulē LU.
 
19.jūl
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) sevis iepriekš pausto, ka informācija par Latvijas Universitātes (LU) rektora ievēlēšanu tika saņemta 28.jūnijā, nevis 12.jūnijā, kā tas esot bijis patiesībā, sauc par tehnisku kļūmi, ko pieļāvusi sekretāre, pauda politiķe.
 
18.jūl
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vilcināšanās, Latvijas Universitātei (LU) nesniedzot Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) veiktās pārbaudes ziņojumu, augstskolā tiek saistīta ar riskiem pārbaudes rezultātus "piepušķot", asacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.
 
18.jūl
Ja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) ir melojusi par Latvijas Universitātes (LU) dokumentu saistībā ar rektora vēlēšanām saņemšanas laiku, viņai ir jāatkāpjas no ministres posteņa, vienlaikus arī pilnībā noliekot Saeimas deputātes mandātu, pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze.
 
18.jūl
Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sliecas atbalstīt izglītības ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) nostāju jautājumā par Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām, kas nozīmētu balsot pret Indriķa Muižnieka apstiprināšanu rektora amatā.
 
18.jūl
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) drīzāk noskaņota respektēt Latvijas Universitātes (LU) lēmumu par Indriķa Muižnieka pārvēlēšanu LU rektora amatā.
 
17.jūl
Latvijas Universitāte (LU) Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pārmetumus par pārkāpumiem augstskolas rektora vēlēšanās noraida, taču atzīst, ka rektora vēlēšanu process ir pilnveidojams un pie tā notiek darbs, sacīja LU prorektore Ina Druviete.
 
17.jūl
Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta vecākā eksperte Olita Arkle.