Izglītība & Karjera

20.mai
No amata atstādinātā Valsts policijas (VP) koledžas direktore Dina Tarāne nenoliedz, ka koledžā pārkāpti normatīvie akti un pastāv trūkumi, taču viņa uzskata, ka Valsts kontroles (VK) secinājumi par pedagogu darba uzskaiti ir vispārināti.
 
20.mai
Valmierā konstatēta Covid-19 testēšanas kļūda bērnudārza "Sprīdītis" darbiniekiem, informēja Valmieras pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.
 
20.mai
Augstskolām un koledžām būtu nepieciešams izvērtēt nepieciešamību pagarināt akadēmisko studiju gadu kvalitatīva studiju procesa nodrošināšanai, ja studiju kursus nav iespējams organizēt attālināti, iesaka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
 
20.mai
No 20. maija Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) Jelgavā sāk Atvērto durvju dienu ciklu, kurā līdz 2. jūnijam paredzētas astoņas tiešraides no visām universitātes fakultātēm, lai dotu iespēju topošajiem studentiem, viņu vecākiem un citiem interesentiem attālināti iepazīt universitāti un tās studiju piedāvājumu.
 
19.mai
Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas piespriesto sodu zvērinātai advokātei, kura mēģināja nodot narkotiskās un psihotropās vielas personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā Rīgas Centrālcietumā. Viņai piespiesta reāla brīvības atņemšana uz trim gadiem.
 
19.mai
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina skolēnus, kuri nākamajā mācību gadā vēlas uzsākt mācības Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 7. vai 10. klasē, pieteikties apvienotajām iestājpārbaudījumam matemātikā. Šogad izsludina pieteikšanos arī kombinētajam iestājpārbaudījumam, lai iestātos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā un Āgenskalna valsts ģimnāzijas 7. klasēs, kā arī galvaspilsētas skolu 10. klasēs, kuras kā uzņemšanas kritēriju noteikušas iestājpārbaudījumu.
 
19.mai
„Tik ilgus gadus strādājot presē, vajadzētu tomēr atsvabināties no vientiesības,” ironiski piebilda kāds draugs, raksturodams manu sašutumu par formālo atbildi, ko saņēmu no Ministru kabineta (MK) preses sekretāra. Iespējams, mana šūmēšanās būtu ar zemāku temperatūru, ja vien savā vēstulē, ko nosūtīju MK – ar lūgumu uzzināt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) viedokli, es nebūtu pierakstījusi vienu teikumu: „Lūdzu atbildēt uz visiem jautājumiem konkrēti, nevis birokrātiskā un nekonkrētā valodā.” Tiešām – vientiese.
 
19.mai
Lēmums par liecību izsniegšanas organizēšanu klātienē skolām jāpieņem patstāvīgi. Līdz 9.jūnijam mācību process notiek attālināti, izņemot izlaiduma klases, kursus un piecus sešus gadus veco bērnu apmācību. Minētais attiecas arī uz liecību izsniegšanu - procesam jānotiek attālināti, savukārt, ja nepieciešami papīra dokumenti, piemēram, liecības izdruka, to var saņemt skolā, iepriekš vienojoties par tikšanos.
 
18.mai
Vairākumā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu skolas pakāpeniski atsāk mācības klātienē, taču skolu apmeklējums skolēniem ir brīvprātīgs, šāda informācija šodien izskanēja neformālajā ES izglītības ministru sanāksmē.
 
18.mai
No 15.maija sākusies komplektēšana Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.
 
18.mai
Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina studējošos un sabiedrību līdz 24.maijam iesaistīties tiešsaistes akcijā "#GribuStudēt", lai vērstu politiķu uzmanību uz papildu atbalsta nepieciešamību studentiem.
 
18.mai
Lai nodrošinātu iespēju nokļūt uz eksāmeniem un konsultācijām, no šodienas līdz 9.jūnijam Rīgas skolu 9. un 12.klašu skolēni sabiedrisko transportu galvaspilsētā varēs izmantot bez maksas. Skolēni varēs braucienu nereģistrēt, taču līdzi būs jābūt skolēna apliecībai, kas apliecina piederību 9. vai 12.klasei. 
 
17.mai
Iespējama krāpnieku grupa vairākus gadus piedāvā par naudu nopirkt augstākās izglītības diplomus. Viltus akadēmiskā grāda iegūšanas shēmās iesaistīts arī kādas vairs neesošas augstskolas rektors, kurš tiesāts par naudas piesavināšanos. Par naudu var tikt gan pie doktora grāda filozofijā, gan ekonomikas pamatos. Taču diplomos minētās ASV universitātes nav atzītas otrspus okeānam, un kā augstākās akadēmiskās izglītības dokumenti diplomi nav derīgi arī Latvijā. Atklātībā nonākusī informācija dos pamatu pārskatīt vairāku personu atbilstību savam amatam, tajā skaitā tiem, kuri vada izglītības iestādes, vēsta raidījums "Nekāpersonīga".
 
16.mai
15.maijā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 30. jubilejas svinīgajā sēdē, kas noritēja attālināti, tika paziņots par LKA lēmumu piešķirt Valsts prezidentam Egilam Levitam Goda profesora (Professor honoris causa) statusu par ieguldījumu valstiskuma un pilsoniskās sabiedrības veicināšanā, kā arī kultūrnācijas pašapziņas celšanā. Pēc tam Valsts prezidents uzstājās ar lekciju "Kāpēc kultūra?" un atbildēja uz klausītāju jautājumiem.
 
16.mai
Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jauno studentu uzņemšana 2020./2021.studiju gadam bakalaura un koledžas līmeņa studiju programmās notiks no 13.jūlija līdz 11.augustam.
 
16.mai
Vidējais plaģiātisma līmenis Latvijā ir 19,9% jeb teju katrā piektajā rakstu darbā tiek konstatēts plaģiāts, pavēstīja plaģiātisma noteikšanas servisa "Plag.lv" pārstāvji.
 
15.mai
Laikā, kad Saeima cenšas pabeigt vērienīgo, pretrunīgo un pašvaldību vairuma neatbalstīto administratīvi teritoriālo likumu, valdība saka jāvārdu nākamajai līdzīgi buldozerējamai reformai. Tā pieticīgi tiek dēvēta par augstskolu pārvaldības reformu, bet zem deķa mudž varas centralizācija un politizācija, visu augstskolu reforma ar vairāku augstskolu iespējamu degradēšanu vai pat sagraušanu.
 
14.mai
Šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Nacionālās apvienības virzītos grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas visām pašvaldību pārziņā esošām pirmsskolas izglītības iestādēm uzliek par pienākumu nodrošināt programmas pieejamību valsts valodā.
 
14.mai
“Daudzi šo laiku sauc par krīzi, bedri, beigām un sastingumu, bet mums universitātē 12. marts, kad tika izsludināta ārkārtējā situācija un nepieciešamība pāriet uz attālinātajām studijām, kalpoja kā starta šāviens ilgi gaidītam skrējienam, kam bijām nopietni gatavojušies, taču trases līkločus un laikapstākļus tajā tomēr nepārzinājām,” tā par pēkšņo pāreju uz pilnībā digitalizētu studiju procesu saka Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore profesore Irina Pilvere.
 
14.mai
Latvijas valsts aizsardzība tiek balstīta brīvprātības principā, bet ir izšķiroši svarīgi mērķtiecīgi virzīt pilsoņus uz šo brīvprātīgo izvēli. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska piepeši vērsusies pret visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas svarīgāko sadaļu – darbu ar jauniešiem.
 
14.mai
Cik pilnvērtīgs ir attālinātais mācību process, ko skolām nozīmē pabeigt šo mācību gadu, noorganizēt centralizētos eksāmenus, vidusskolu iestājeksāmenus ārkārtas situācijas apstākļos, ‒ "Neatkarīgās" intervija ar Latvijas izglītības vadītāju asociācijas valdes priekšsēdētāju, Siguldas valsts ģimnāzijas direktoru Rūdolfu Kalvānu.
 
13.mai
Biznesa laikraksta "Financial Times" publicētajā ikgadējā reitingā, kurā uzskaitīti vadošie vadītāju tālākizglītības pakalpojumu sniedzēji pasaulē, 30.vietu ieņem Rīgas Ekonomikas augstskola ("SSE Riga").