Izglītība & Karjera

23.mar
No šodienas līdz aprīļa vidum mācības Latvijas skolās notiek tikai attālināti. Lai gan mācību vielas nostiprināšanai un apguvei tiek piedāvātas dažādas platformas, sociālajos tīklos atrodamā informācija liecina, ka ne visiem raiti veicies ar mācīšanos, izmantojot "E-klasi".
 
23.mar
Attālināto mācību sekmes pamatā atkarīgas no skolēniem un viņu vecākiem, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.
 
23.mar
No šodienas mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā, nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums.
 
22.mar
Vakar Slimību profilakses kontroles centrs (SPKC) izziņotajam aicinājumam atsaukušies 11 pasažieri, kuri, iespējams, kontaktējušies ar Covid-19 inficētām personām vilcienā Rīga-Zilupe, informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.
 
20.mar
Piedāvājums mācību materiālus papildināt ar nupat prezentēto dokumentālo filmu “Latviešu leģions. Taisnības augšāmcelšanās” ir nozīmīga iespēja nodrošināt skolēniem kvalitatīvu un vērtīgu saturu, kas izmantojams vairākos priekšmetos. Skolu direktori atzīst, ka patlaban, gatavojoties mācībām attālinātā režīmā, skolās notiek saspringts darbs, pedagogiem sadarbojoties un kopīgi izstrādājot mācību uzdevumus, tādēļ ikviens papildu saturs, kas izmantojams vairākos mācību priekšmetos, ir vērtība.
 
19.mar
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar partneriem gatava nodrošināt 5000 trūkstošās viedierīces Latvijas skolēniem, tomēr tam lūgs arī valsts līdzfinansējumu, informēja ministrijā.
 
19.mar
Patlaban Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), ja ārkārtas situācija būs spēkā ilgāk par 14. aprīli, plāno attālināto mācību procesu visās izglītības iestādēs (tostarp speciālajās) pagarināt vēl par mēnesi. Tuvākās divās nedēļās gan paredzēts novērot, kā notiek zinību apguve un vai tajā «nav daudz pārrāvumu un tehnoloģisku problēmu». Ņemot vērā rezultātus, tiks pieņemts lēmums – turpināt mācības attālināti vai tomēr pārtraukt, nosakot papildu brīvlaiku un līdz ar to arī mācību gada pagarinājumu.
 
18.mar
Pašlaik zināms, ka 28 skolēniem Rēzeknē nav pieejams dators vai interneta pieslēgums, lai, sākot ar nākamo nedēļu, varētu nodrošināt attālinātās mācības, trešdienas vakarā Latgales reģionālās televīzijas raidījumā "Runā Latgale" paziņoja Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.
 
18.mar
Apkopojot Latvijas lielo pilsētu sniegto informāciju, Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) ir definējusi virkni problēmu saistībā ar izglītības procesa norisi pašvaldībās, kuras steidzami jārisina, asociācija arī rosina no 23.marta līdz 27.martam skolās noteikt projektu nedēļu, pavēstīja LLPA mediju attiecību konsultants Kaspars Līcītis.
 
18.mar
Ja pēc sarunas ar skolu direktoriem iezīmēsies tāda vajadzība, tad varētu tikt izdots rīkojums, kas ļauj skolotājiem Covid-19 izplatības dēļ nenākt uz skolu, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
18.mar
Pašreizējais plāns jeb plāns A paredz noteiktās izmaiņas mācību norisē līdz 14.aprīlim, savukārt nepieciešamības gadījumā īstenojamais plāns B paredzētu vēl viena mēneša pagarinājumu, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
18.mar
Saslimšana ar Covid-19 apstiprināta Piņķu bērnudārzā Saimīte – vakar informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tiesa, bērns, kad parādījās saslimšanas simptomi, bērnudārzu neapmeklēja. Dārziņā noteikta karantīna. Kopumā šonedēļ pirmsskolas iestādes strādā dežūrrežīmā – uzņemot tikai tos audzēkņus, kuru vecākiem nav iespējams strādāt mājās un kuri var apliecināt, ka bērns ir vesels un nav bijis kontaktā ar koronvīrusa inficētajiem. Aptaujātajās pašvaldībās kopumā bērnudārzu grupiņas apmeklē ievērojami mazāks skaits audzēkņu (daudzviet tikai 10%), un ir iestādes, kurās nav neviena bērna.
 
17.mar
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) prasīs atbildīgās amatpersonas atcelt gaidāmos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus un svētkiem paredzētos līdzekļus izlietot akūtām vajadzībām, pastāstīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga
 
17.mar
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien ir saņēmis informāciju saslimšanu ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Piņķu bērnudārzā "Saimīte".
 
17.mar
Nākamnedēļ skolas sāk attālināto mācību procesu. Patlaban izglītības iestādes apzina un apkopo datus par skolēnu nodrošinājumu ar datoriem, viedtālruņiem un interneta pieslēgumu. Ir skaidrs, ka izaicinājumi būs ne tikai tehnoloģiskajiem risinājumiem, bet arī skolēniem, skolotājiem un vecākiem.
 
17.mar
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) konceptuālais ziņojums par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu paredz arī jaunas vēsmas valsts zinātnisko institūtu (ZI) pārvaldībā. Taču pirms tam tiks sagaidīti zinātnisko institūciju starptautiskās izvērtēšanas rezultāti. Par to un citiem ZI svarīgiem jautājumiem saruna ar Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) direktoru Osvaldu Pugoviču.
 
16.mar
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) norāda autoskolām, ka uz ārkārtas situācijas laiku apmācības process ir pārtraucams.
 
16.mar
Bērnudārzi atšķirībā no citām izglītības iestādēm, kurās mācību process pēc brīvlaika notiks attālināti līdz pat 14. aprīlim, arī šonedēļ turpinās strādāt, nodrošinot dežūrgupu (bērni tajās būs dažāda vecuma) darbu, nolemts Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē. Vecākiem, kas izvēlas ārkārtas situācijas laikā sūtīt bērnus uz bērnudārzu, būs katru nedēļu jāiesniedz izglītības iestādei apliecinājums, ka viņi nav apmeklējuši ārvalstis vai kontaktējušies ar cilvēkiem, kuri varētu būt inficēti ar Covid-19.
 
13.mar
Pedagogu arodbiedrība rosina veidot Izglītības nozares attīstības padomi, kurā būtu iesaistītas dažādas nozari pārstāvošas institūcijas, lai nodrošinātu izdiskutētu un kvalitatīvu lēmumu pieņemšanu. Šai padomei būtu piešķirams nevis konsultatīvs, bet formāls statuss – lai tās atzinumi būtu juridiski saistoši ministrijām, uzskata nozarē strādājošie.
 
13.mar
Ja pirmajā attālinātās mācīšanās nedēļā tiks konstatēts, ka pedagogi nevar nodrošināt kontaktu ar skolēnu, valda neziņa un skolēnus pārslogo ar mājasdarbiem, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sludinās brīvlaiku un pagarinās mācību gadu, šodien videokonferencē par attālināto mācīšanos sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
13.mar
Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un arī iespējamos riskus Latvijā, valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija no 13. marta līdz 14. aprīlim, kas ietekmēs arī Valsts izglītības satura centra (VISC) sniegto pakalpojumu, organizēto pasākumu un aktivitāšu, tajā skaitā, svešvalodu centralizētā eksāmena norisi martā.
 
12.mar
No rītdienas, 13.marta, mācības Latvijas skolās un augstskolās notiks attālinātā formā, šodien Krīzes vadības padomes sēde lēmušas atbildīgās amatpersonas.