Otrdiena, 31.janvāris

redeem Tekla, Violeta

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Latvijas lielo pilsētu asociācija (LLPA), tiekoties ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu (JV), paudusi bažas par ieceri īstenot pāreju uz izglītību tikai valsts valodā, aģentūru LETA informēja LLPA.
18.jan Ziņu aģentūra LETA
Šī gada valsts budžetā paredzēts vairāk nekā 61 miljons eiro pedagogu atalgojuma palielināšanai, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.
15.jan Ziņu aģentūra LETA
Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar Valsts prezidentu (13. 01. 23.) ienāca prātā gadījums, ko dzirdēju kādā lekcijā “You tube”. Ievērojams austriešu fotogrāfs, iznākdams ārā no modernās mākslas izstādes, pēkšņi esot ieraudzījis cilvēku, no kura rokām pilējis sarkans šķidrums. Būdams pārliecināts, ka tās ir asinis, fotogrāfs uztraukumā sācis fotografēt notiekošo. Izrādījies, ka dīvainis bijis trakais (vārda klīniskā nozīmē), kurš bija nolēmis stādīt tuvējā parkā ķiršus. Nopircis veselu tūtu ar šīm ogām un novietojis uz soliņa pie miskastes, cilvēks ķirsim izņēmis kauliņu, iemetis to mēslu kastē, tad skrējis uz parku, izracis tur bedrīti, iestādījis ogas mīkstumu un devies atpakaļ. Tā – metodiski strādājot – stundas laikā visi kauliņi tikuši atdalīti no ogām, bet ķiršu auglīšu mīkstumi smuki sastādīti apstādījumos. Process no malas izskatījies pēc laikmetīgās mākslas “performances”.
15.jan Andrejs Mūrnieks, biedrības “Latvijas Pedagogu dome” valdes priekšsēdētājs
Publiskā telpā nonākusi Daugavpils Universitātes pasniedzēja Sergeja Osipova sarakste, kurā lietoti necenzēti vārdi un draudi. Izglītības un zinātnes ministrija sola skaidrot situāciju.
13.jan tautaruna.lv
Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) tradicionāli ir apkopojusi pērnā gada lielākos sasniegumus zinātnē Latvijā, kopumā izceļot 12 pētījumus par dažādām tēmām, piemēram, vēža ārstēšanu, Latvijas vēstures dažādiem aspektiem un efektīvāku ūdeņraža iegūšanas veidu.
13.jan Ziņu aģentūra LETA
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) padome izvēlējusies spēcīgākos rektora amata konkursa pretendentus un balsojumam RTU Satversmes sapulcē virza RTU zinātņu prorektoru akadēmiķi Tāli Juhnu un RTU Rīgas Biznesa skolas direktoru Jāni Grēviņu, informē Dita Arāja, RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja.
12.jan Portāls nra.lv
Šodien plkst.11 Līgatnes dabas takās tiek rīkotas lācenes Ilzītes 22.dzimšanas dienas svinības, informē Līgatnes dabas taku izglītības un komunikācijas speciāliste Arta Krūmiņa.
11.jan Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien konceptuāli atbalstīja Augstskolu likuma grozījumus, kas paredz ieviest jaunu doktorantūras modeli.
10.jan Ziņu aģentūra LETA
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) Eiropas skolu sadarbības tīkla "eTwinning" ietvaros aicina pirmsskolas pedagogus, izglītības iestāžu vadību un citu interesentus pieteikties dažādām tiešsaistes aktivitātēm, informē JSPA Pedagogu digitālās pratības pilnveides nodaļas projektu koordinatore Linda Muižniece.
8.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas studenti un pētnieki aicināti pieteikties Austrijas Izglītības un internacionalizācijas aģentūras "OeAD" piedāvātām stipendijām, liecina Valsts izglītības attīstības aģentūras sniegtā informācija.
7.jan Ziņu aģentūra LETA
Visiem skolotājiem Daugavpilī ir C līmeņa valsts valodas zināšanas, aģentūrai LETA sacīja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.
5.jan Ziņu aģentūra LETA
Jau šo piektdien, 2023.gada 6.janvārī, plkst.15.00 izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša atklās izstādi "Zinātne Latvijai 2023", kas Āgenskalna tirgū būs aplūkojama līdz 26.janvārim. Izglītības un zinātnes ministrijas veidotais "Zinātne Latvijai" kalendārs un izstāde jau sesto gadu vēsta par divpadsmit Latvijas un diasporas zinātniekiem un zinātniecēm, kas pārstāv dažādas paaudzes, dažādas zinātnes nozares un zinātniskās institūcijas, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību, vēsta Izglītības un zinātnes ministrija.
3.jan Portāls nra.lv
Liepājas Universitāte (LiepU) nosūtījusi atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, izglītības nozares organizācijām un pašvaldībai, kurā norāda uz iespējamām nelikumībām un labas pārvaldības neievērošanu augstskolas konsolidācijas procesā, liecina atklātās vēstules saturs.
3.jan Ziņu aģentūra LETA
No šī gada mainās kārtība, kādā pašvaldībās sadala mērķdotācijas pedagoga darba samaksai. Par bērniem pirmsskolas vecumā tiek atvēlētas mērķdotācijas 92,5 eiro apmērā uz vienu izglītojamo, par 1.-6.klases skolēniem - 104 eiro, par 7.-9.klases skolēniem - 134 eiro, bet par 10.-12.skolēniem - 144 eiro.
1.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas pašvaldībām piegādāti 25 080 datori, kas paredzēti 7.-9.klašu skolēniem informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) komunikācijas nodaļā.
29.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, viesojoties LTV raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja, ka pedagogiem būtu jāsaņem konkurētspējīgs atalgojums. Pēc viņas aplēsēm, tie b;utu vismaz 3000 eiro mēnesī.
27.dec 2022 Portāls nra.lv
Šogad par valsts valodas nezināšanu administratīvi sodīti 166 pedagogi, informē Valsts valodas centra (VVC) Valodas kontroles departamenta vadītāja Madara Rēķe.
23.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Ja zinātnei netiks veltīts pietiekams finansējums, nebūs arī pārmaiņu ekonomikas, kas nepieciešama Latvijas attīstībai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica izglītības uz zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
21.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Trešdien, 21.decembrī, apledojuma dēļ mācības Ogres Valsts ģimnāzijā tiek atceltas.
21.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Lai veiksmīgi turpinātu jauno Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas izstrādi un ieviešanu, šodien 7000 vidusskolēnu un profesionālo skolu audzēkņu piedalīsies latviešu valodas elektroniskajā izmēģinājuma eksāmenā, informē Valsts izglītības satura centrs (VISC).
20.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Lai īstenotu pārmaiņas izglītības nozarē, nepieciešams arī atbilstošs finansējums, intervijā " TV3" raidījumam "900 sekundes" pauda izglītības un zinātnes minstre Anda Čakša (JV).
20.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) maina atrašanās vietu, ievācoties jaunā ēkā Rīgā, Pērnavas ielā 62, informē EKA rektore Oksana Lentjušenkova.
19.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA