Izglītība & Karjera

11.jan
Valsts prezidents Egils Levits norāda uz nepieciešamību izveidot tieslietu akadēmiju.
 
11.jan
Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) gatavojas medicīnas studentu vakcinēšanai pret Covid-19, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja RSU rektors Aigars Pētersons.
 
11.jan
Pirmdien 5.-6.klašu skolēniem atsāksies attālinātās mācības, pagājušajā nedēļā lēma Ministru kabinets.
 
8.jan
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina valdību no valsts budžeta izmaksāt piemaksu pirmsskolas un speciālajās izglītības iestādēs nodarbinātajiem pedagogiem, viņu palīgiem un tehniskajam personālam, kā arī nodrošināt siekalu testus un iespēju vakcinēties pret Covid-19, informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
8.jan
„Labi, ka vismaz citi mūsu ministri strādā daudz labāk,” kāds politikas pazinējs zirgojās, uzzinājis, ka premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) otrdien pieprasījis veselības ministres Ilzes Viņķeles („Attīstībai/Par!”) demisiju – it kā par neesošu vakcinācijas plānu, it kā par nenotikušu diskotēku, it kā par vidējā pirksta mētāšanu nevietā, kas to lai tagad saprot... Jā, Krišjāņa Kariņa pacietība lūzusi interesantā vietā, jo teju divus gadus cilvēku pacietību pārbaudīja vēl viena cita ministre – Ilga Šuplinska (JKP), kura, šķiet, ir visnepopulārākā no esošā Ministru kabineta, kas pagaidām stāv stingri kā miets vētrā.
 
7.jan
1.-4.klašu skolēniem ziemas brīvdienas tiek pagarinātas līdz 22.janvārim, bet 5.-6.klašu skolēniem mācības attālināti sāksies 11.janvārī, ceturtdien lēma Ministru kabinets.
 
7.jan
Grozījumi Profesionālās izglītības likumā paredz noteikt, ka daļējas vai pilnas profesionālās kvalifikācijas ieguvei audzēknis varēs apgūt moduli un moduļu komplektu, savukārt profesionālās izglītības iestādes varēs atzīt arī tos mācīšanās rezultātus, ko cilvēks sasniedzis ārpus konkrētās skolas - piemēram, mobilitātēs, citās izglītības iestādēs vai darba vidē.
 
7.jan
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) šogad virzot jautājumu valdībā par piemaksām pedagogiem, kas nodrošina attālinātā izglītības procesa norisi, KM turpinās uzstāt uz piemaksu nodrošināšanu arī profesionālās ievirzes pedagogiem pašvaldību un privātajās kultūrizglītības skolās, norādīja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
 
7.jan
Šodien valdība lems par mācību procesa organizēšanu otrajā semestrī 1.-6.klašu skolēniem, kuriem šonedēļ vēl ir ziemas brīvlaiks.
 
6.jan
Vecāki aicina arī 1.-4.klašu skolēniem mācību procesu nodrošināt attālināti, nevis pagarināt brīvlaiku, liecina Ikšķiles vidusskolas vecāku padomes atklātā vēstule valsts augstākajām amatpersonām.
 
6.jan
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Rektoru padomes pieprasījumus un lemt par izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas demisiju.
 
6.jan
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rosina nodrošināt attālinātu mācību procesu arī 1.-4.klašu skolēniem jau no 11.janvāra vai vismaz no 18.janvāra, sacīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
6.jan
Pēc mediķu vakcinācijas skolotājus reizi nedēļā varētu testēt ar siekalu testiem, šodien Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajā preses konferencē pieļāva Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.
 
6.jan
Ja eksāmenu sesijas laikā būs noteikta ārkārtējā situācija vai eksāmenus nevarēs kārtot klātienē, 12.klašu skolēniem izliks gada vērtējumu, trešdien preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
6.jan
Ja epidemioloģiskās situācijas dēļ februārī 9.klašu skolēniem nebūs iespēja atgriezties skolās klātienes mācībās, iespējams, viņiem atcels eksāmenus, trešdien preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
6.jan
5.-6.klašu skolēniem mācības varētu atsākties 11.janvārī, bet attālināti, trešdien preses konferencē paziņoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
6.jan
Latviju kā studiju galamērķi galvenokārt izvēlās studenti no Indijas, Vācijas, Uzbekistānas un Kazahstānas. Lai gan mērķis visiem šiem studentiem ir viens – iegūt labu izglītību Latvijā –, motīvi ir atšķirīgi. Studenti no Eiropas valstīm studēt uz Latviju dodas, ja kādu iemeslu dēļ viņiem nav izdevies iegūt vēlamo izglītību pašu zemē, savukārt studenti no Indijas Latviju izvēlas mērķtiecīgi kā vietu, kur iegūt Eiropas diplomu, liecina Latvijas Universitātes Cilvēka ģeogrāfijas katedras vadošās pētnieces Dr. Elīnas Apsītes-Beriņas pētījums.
 
6.jan
Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un neprognozējamu epidemioloģisko situāciju, 10.februārī plānotais izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) organizētais Latvijā lielākais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem "Ēnu diena" nenotiks ikgadēji ierastajā laikā un pagaidām tiek atcelts, informēja JA Latvia vadītājs Jānis Krievāns.
 
6.jan
Šodien plkst.12 Izglītības uz zinātnes ministrija (IZM) informēs par mācību procesa organizēšanu izglītības iestādēs otrajā semestrī un valdībā pieņemtajiem lēmumiem, informēja IZM Komunikācijas nodaļā.
 
6.jan
Arī Latvijas Rektoru padome pieprasījusi izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisiju, informēja padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts.
 
5.jan
Covid-19 izplatības dēļ atkārtoti pagarinot skolēnu ziemas brīvlaiku jaunāko klašu skolēniem, vienlaikus tiks pagarināts arī mācību gads vasarā, pirmdien pēc valdības sēdes skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP)
 
5.jan
Ja visi skolnieki klātienes mācībās lietos sejas maskas, prasība par audzēkņiem nodrošināmajiem kvadrātmetriem skolām nebūs obligāta, šorīt Latvijas Radio stāstīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).