Izglītība & Karjera

18.feb
Lai nodrošinātu kvalitatīvas pamatizglītības pieejamību galvaspilsētas apkaimēs, attīstītu skolu mācību vides modernizēšanu, veicinātu izglītības kvalitātes paaugstināšanu vidusskolās, kā arī vienlaikus risinātu pirmsskolas izglītības pieejamību apkaimēs, Rīgā turpina pilnveidot un optimizēt izglītības iestāžu tīklu. Par to ceturtdien, 18.februārī, tika lemts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.
 
18.feb
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) iepriekš izteiktais demisijas pieprasījums izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) joprojām ir spēkā, lai arī kopš pēdēja laikā organizācijas sadarbība ar ministriju ir nedaudz uzlabojusies, šorīt intervijā Latvijas Radio pauda organizācijas priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
18.feb
Ministru kabinets šodien plāno pieņemt gala lēmumu par klātienes mācību procesa atjaunošanu 1.-4.klases skolēniem pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību.
 
17.feb
Dienas laikā no "drošās skolas" principa, kas paredz 14 dienu kumulatīvo saslimstību ar Covid-19 līdz 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, neatbilst jau seši novadi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākie dati.
 
17.feb
Pagājušajā nedēļā konstatēti Covid-19 gadījumi divās profesionālās ievirzes skolās, kas ir saistīti ar elementāru drošības prasību neievērošanu, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē pavēstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
16.feb
"Drošās skolas" principu, kas paredz 14 dienu kumulatīvo saslimstību ar Covid-19 ir līdz 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, ir gatavas ieviest 20 pašvaldības, otrdien preses konferencē pēc valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdes informēja Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
15.feb
Pirmdienas koalīcijas sanāksme un otrdienas valdības sēdē tiks rosināts sākt klātienē strādājošo pedagogu vakcināciju pret Covid-19 reizē ar senioriem no 60 gadu vecuma, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
15.feb
Valdības piešķirtais finansējums 6,3 miljonu apmērā vienreizējām piemaksām pirmsskolas izglītības iestāžu un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem, tai skaitā pedagogu palīgiem un personām, kas sniedz aukles pakalpojumus, par darbu Covid-19 pandēmijas laikā ir nepietiekams un nepareizi sarēķināts, pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
15.feb
Daudziem ķīmija saistās ar periodiskajām tabulām, laboratorijām un formulām, tomēr ikdienā tā ir klātesoša visiem, piemēram, ēst gatavošanā vai mājas uzkopšanā. Šie četri ieteikumi palīdzēs mudināt bērnus izzināt arī ķīmijas praktisko un aizraujošo pusi. 
 
14.feb
2019.gada sākumā no visām Latvijas sievietēm 25-34 gadu vecumā 51,1% bija augstākā izglītība, starp vīriešiem - vien 28%. No visiem augstāko izglītību ieguvušajiem šajā vecumā 0,5% bija doktora grāds, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.
 
12.feb
Lai reģionu princips klātienes mācību atsākšanai darbotos, par "nulles kritēriju" jānosaka  skaidrs Covid-19 testēšanas algoritms, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vietnē "Facebook" atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). 
 
11.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iebilst izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) aicinājumam atļaut mazākajām klasēm mācīties klātienē.
 
11.feb
Kopš pirmdienas Gita Rēvalde vairs nav Latvijas Zinātnes padomes direktore: viņas atlūgumu ir apstiprinājusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). Kārtējo reizi labi iecerētus risinājumus izjauc arogance un tumsonība, ko demonstrē ministrija, kam patiesībā vajadzētu būt gaismas nesējai. Šodien – intervija ar Gitu Rēvaldi.
 
10.feb
Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajam reģionu principam, patlaban mācības klātienē varētu atsākt 20 pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra aktuālākie dati.
 
10.feb
Februārī, ierastās ikgadējās Ēnu dienas laikā, kas šogad atcelta pulcēšanās ierobežojumu dēļ, par darba tirgu, interesējošiem darba devējiem un profesijām skolēniem padziļināti ir iespēja uzzināt īpaši izveidotā mācību ekskursiju platformā. Tajā darba devēji aicināti skolām piedāvāt virtuālas mācību ekskursijas, bet pedagogi  -  pieteikt skolu klašu grupas attālinātai vizītei uzņēmumos un iestādēs, informē "Junior Achievement Latvia".
 
10.feb
Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir pārtraukusi darba attiecības ar profesoru Agri Ilgažu, kurš ir sodīts par cietsirdīgu izturēšanos pret melno leopardu, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.
 
10.feb
Tiesībsarga birojs joprojām saņem signālus no iedzīvotājiem par nepietiekamu tehnisko nodrošinājumu, lai bērni Covid-19 pandēmijas laikā varētu mācīties attālināti, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja tiesībsargs Juris Jansons.
 
9.feb
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā klātienes mācības atsākt tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, - to paredz IZM piedāvātais reģionālās pieejas princips, kuru šodien vērtē valdība.
 
9.feb
Profesionālās izglītības sistēmas nākotnes attīstībā būtisku lomu ieņemtu darba vidē balstītas mācības, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā diskusijā par profesionālās izglītības galvenajiem izaicinājumiem, norādīja eksperti.
 
9.feb
Šogad līdz 8.februārim ar Covid-19 saslimuši 863 bērnudārzu darbinieki, šodien, valdību informējot valdību par epidemioloģisko situāciju valstī, sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
8.feb
No šodienas Latvijas skolās būs atļautas klātienes konsultācijas visos skolas vecumposmos. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka ļoti žēl, ka tomēr pirmklasnieki un otrklasnieki nevarēja atsākt mācības klātienē.
 
8.feb
No šodienas Latvijas skolās būs atļautas klātienes konsultācijas visos skolas vecumposmos, iepriekš informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).