Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Starp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm Latvijai ir viens no straujākā skolotāju faktiskā atalgojuma pieauguma rādītājiem, tomēr tā ir zemāka nekā OECD valstīs vidēji, izriet no OECD ikgadējā pārskata "Īsumā par izglītību 2023" par izglītības rādītājiem OECD valstīs un partnervalstīs.
12.sep Ziņu aģentūra LETA
Rīgas domes Labklājības departaments aicina potenciālos vai topošos sociālā darba speciālistus, kas būtu motivēti strādāt kādā no Rīgas pašvaldības sociālās jomas iestādēm, līdz 1. oktobrim pieteikties stipendijai - 2000 eiro gadā, kuru varēs saņemt katru gadu visā studiju procesa laikā.
12.sep Portāls nra.lv
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šodien plkst.12 tiksies ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), lai turpinātu darbu pie vienošanās par sociālo mieru izglītības un zinātnes nozarē, apstiprina LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
12.sep Ziņu aģentūra LETA
Šogad starptautisko Zaļo karogu saņems 96 izglītības iestādes, informē Vides izglītības fonda pārstāve Evelīna Krieviņa - Hammere.
10.sep Ziņu aģentūra LETA
Gada laikā nodibinājuma "Vītola fonda" administrētajās stipendijās 850 jauniešiem plānots izmaksāt vairāk nekā 1,7 miljonus eiro, informē nodibinājuma pārstāvji.
9.sep Ziņu aģentūra LETA
Pēc Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības iniciatīvas 2023.gada 8.septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar biedrības pārstāvjiem Andri Tihomirovu, Jāni Šiliņu un Kārli Silu.
8.sep Portāls nra.lv
Lai gan ir pieļaujama mācītāju aicināšana uz izglītības iestādes pasākumiem, tomēr pasākumos, kuri skolēniem jāapmeklē obligāti, ir jāievēro reliģiskās pārliecības brīvības princips un izglītības iestādes vadītājam jāpārliecinās, ka nepilngadīgo skolēnu vecākiem nav iebildumu par sava bērna piedalīšanos šādā pasākumā, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).
7.sep Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja "Apvienotā saraksta" (AS) un Nacionālās apvienības (NA) deputātu rosinātos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz nostiprināt līdzekļu piešķiršanu programmai "Latvijas skolas soma".
7.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas un citu valstu jauniešiem būs iespēja Rīgā angļu valodā iegūt Kembridžas līmeņa vidējo izglītību STEM jomās, jo, sākot no nākamā gada septembra, Latvijā darbu sāks Eiropā starptautiskā skola - Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautiskā zinātņu un tehnoloģiju vidusskola (SZTV), informē RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Dita Arāja.
7.sep Ziņu aģentūra LETA
Ne tikai Latvijā skolas meklē veidus, kā iejaukties skolēnu paradumā – mobilo tālruņu lietošanā mācību stundās. “Pyhäselkä” skolā Joensū Somijā skolēni pirms mācību stundām savus tālruņus nodod glabāšanā. Piemēram, skolas vēstures skolotājs Mikko Kīski savāc skolēnu tālruņus un noliek tos uz sava galda. Ne visiem skolniekiem tas patīk, ziņo Somijas sabiedriskā televīzija YLE portālā “yle.fi”. Latvijā mobilo telefonu lietošana stundās salīdzinājumā ar citiem darāmajiem darbiem netiek uzskatīta par risināmo problēmu prioritāti.
7.sep Andra Ozola
Līdz ar jauno mācību gadu atsākas arī dažādi bērnu un jauniešu pulciņi un interešu nodarbības, un par šiem izdevumiem, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, vecāki vai citi ģimenes locekļi var atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.
6.sep Ziņu aģentūra LETA
Starptautiskajā informātikas olimpiādē sudraba medaļas izcīnīja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 12.klases skolēns Matīss Kristiņš un Druvas vidusskolas 11.klases skolēns Ansis Gustavs Andersons, savukārt bronzas medaļu - RTU Inženierzinātņu vidusskolas 11.klases skolēns Adriāns Piliksers, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrs (VISC).
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Visiem Latvijas reģioniem nederēs viens attīstības modelis, uzsvēra Ministru prezidenta amata kandidāte Evika Siliņa (JV), kura šodien tikās ar pašvaldību vadītājiem.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
"British Council" pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir izstrādājusi pilotprojektu skolu partnerību veidošanai, lai sniegtu atbalstu skolu pārejai uz vienotu izglītības sistēmu un mācībām latviešu valodā, aģentūru LETA informēja "British Council" pārstāvniecības Latvijā komunikācijas vadītāja Laura Kristapsone.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Valdība otrdien nolēma ieguldīt 4,5 miljonus eiro valsts pētījumu programmā "Izglītība", lai "sniegtu ieguldījumu pierādījumos balstītu lēmumu pieņemšanai par izglītības sistēmas attīstību un stratēģisko izglītības attīstības mērķu sasniegšanu".
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Lai veicinātu atbalstu studiju laikā, valdība šodien lems par 300 eiro stipendijas piešķiršanu 485 tematiskās jomas "Pedagogu izglītība un izglītības zinātne" programmu grupas "Pedagogu izglītība" studējošajiem, izriet no valdības 5.septembra darba kārtības.
5.sep Ziņu aģentūra LETA
Iespējamā izglītības ministra maiņa neietekmēs vienošanos starp Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministriju par sociālo mieru izglītības un zinātnes nozarē, jo tā tiks noslēgta starp institūcijām, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
4.sep Ziņu aģentūra LETA
Jaunajā akadēmiskajā mācību gadā studijas no gandrīz 75 tūkstošiem studējošajiem Latvijas augstskolās uzsāk teju tikpat, cik pērn – aptuveni 25 tūkstoši, liecina Izglītības un zinātnes (IZM) apkopotie provizoriskie dati.
4.sep Portāls nra.lv
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), sveicot ar jaunā studiju gada sākumu, atgādinājusi par iecerēm virzībā uz Latvijas augstākās izglītības izcilību un starptautisko konkurētspēju, investīcijas primāri novirzot cilvēkkapitāla stiprināšanai un ataudzei.
4.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šodien plkst.15 tiksies ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai turpinātu darbu pie vienošanās par sociālo mieru izglītības un zinātnes nozarē, apstiprina LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
4.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijā 54% ģimeņu nākas speciāli uzkrāt līdzekļus bērnu sagatavošanai skolā, vai aizņemties tos, norādīja "Bigbank Latvija" pārstāvji, atsaucoties uz tirgus izpētes aģentūras "Norstat Latvija" veiktās aptaujas datiem.
3.sep Ziņu aģentūra LETA
TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja, kādu atzīmi savu bērnu skolotājiem liktu Latvijas iedzīvotāji.
3.sep Portāls nra.lv