Izglītība & Karjera

22.nov
Ar Covid-19 saslimstot trīs Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotājiem, no pirmdienas, 23.novembra, attālināti mācīsies visi šīs skolas skolēni, stāstīja Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (LRA).
 
21.nov
Skolā konstatēto Covid-19 gadījumu dēļ Daugmales pamatskolā mācības divas nedēļas noritēs pilnībā attālināti, informēja Ķekavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vītoliņa.
 
20.nov
Ja epidemioloģiskā situācija valstī pasliktināsies, 5.-6.klases varētu pāriet uz attālināto mācību formātu, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
20.nov
Covid-19 krīzes laikā studējošajiem kopumā pieejamas trīs atbalsta iespējas - studiju un studējošā kredīts, nodarbinātības stipendijas un mēneša stipendijas, aģentūrai LETA pavēstīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
20.nov
Valdības lēmumiem Covid-19 ierobežošanai trūkst laba zinātniska pamatojuma, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes pasniedzēja Solvita Olsena.
 
19.nov
Ķekavas novada izglītības iestādēs konstatēti atsevišķi Covid-19 saslimšanas gadījumi, apliecināja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Barkāne.
 
19.nov
Daugavpilī Covid-19 izplatības dēļ pašlaik attālināti mācās 19 grupas bērnudārzos un 18 klases, ziņoja pilsētas Izglītības pārvaldē.
 
19.nov
Apvienojot Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Gulbenes 2. vidusskolas kapacitāti, ir izveidota vēl spēcīgāka un daudzpusīgāka mācību iestāde – Gulbenes novada vidusskola, kas darbu uzsāka šajā mācību gadā. Jaunā skola ir progresīva tāpēc, ka skolēniem piedāvāts plašs programmu un izvēļu spektrs, sniedzot iespēju vidusskolēniem mācīties atbilstoši savām interesēm un nākotnes plāniem.
 
18.nov
Rīgas 12 skolās konstatēti gadījumi, kad skolotāji iesnieguši atlūgumu Covid-19 radītās spriedzes dēļ, - to atklājusi Rīgas dome, aptaujājot 209 Rīgas skolu vadītājus par darbu laika posmā no septembra līdz novembrim.
 
17.nov
Ja vien valdība otrdien nepieņems lēmumu par pilnīgu pāreju uz attālinātajām mācībām, Baldones vidusskolas 1.-6.klases pēc pedagogu izveseļošanās no Covid-19 vai karantīnas beigām nākamnedēļ varētu atsākt klātienes mācības, informēja izglītības iestādes vadītāja Indra Šmite.
 
17.nov
Valdība šodien pieņēma zināšanai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto informatīvo ziņojumu, ar kuru tā rosina pārdalīt 643 579 eiro no ministrijas ietaupītajiem līdzekļiem studiju un studējošo kredītu nodrošināšanai.
 
17.nov
Valdība otrdien atbalstīja 1 102 978 eiro novirzīšanu pedagogu atlīdzībām, lai izmaksātu piemaksas par attālināto mācību nodrošināšanu Covid-19 epidēmijas laikā.
 
17.nov
Valdībai nevajadzētu pieņemt lēmumu par pāreju uz pilnībā attālinātām mācībām arī 1.- 6.klašu skolēniem, šādu viedokli pauda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), reaģējot uz šāda veida informācijas parādīšanos publiskajā telpā.
 
13.nov
Latvijas izglītības iestādes spējušas salīdzinoši efektīvi pielāgoties Covid-19 izraisītajai pārejai uz attālinātām mācībām, norādīts Eiropas Komisijas (EK) ziņojumā "Education and Training Monitor".
 
12.nov
Visās apsekotajās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs vairāk nekā 15% skolēnu nav pietiekamu digitālu prasmju, liecina Eiropas Komisijas (EK) publicētais ikgadējais Izglītības un apmācības pārskats.
 
12.nov
Lai palīdzētu skolotājiem veiksmīgāk organizēt mācību darbu attālināti, studentu komanda izveidojusi platformu "O! Izglītība", informēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Vaivare.
 
12.nov
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) savā budžetā rosina pārdalīt 650 000 eiro studiju un studējošo kredītu nodrošināšanai, informē IZM Komunikācijas nodaļa.
 
12.nov
Šodien plkst.12 notiks Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes attālinātā sēde "Zoom" platformā, kurā arodbiedrības biedri uzklausīs un iztaujās izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) par, viņuprāt, nekvalitatīvajām reformām izglītībā, kā arī, iespējams, lems par ministres demisijas pieprasīšanu.
 
12.nov
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais un no šī gada ieviestais jaunais studiju un studējošo kredītu modelis nav ilgtspējīgs, jo ilgtermiņā arvien samazināsies iespējas izsniegt kredītus studēt gribētājiem, tāpēc tas steidzami ir jāpilnveido, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
12.nov
Par izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas idejām likumā rakstīt, ka attālinātā mācīšanās ir pielīdzināma normālam izglītības procesam, Neatkarīgās intervija ar Jūrmalas domes deputāti (“Saskaņa”) juristi Elizabeti Krivcovu.
 
12.nov
Par skolēniem paredzēto pārtikas paku organizēšanu un veidošanu ir atbildīgas pašas pašvaldības, skaidroja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.
 
9.nov
Pedagogiem, kuri izglītības iestādēs turpina strādāt klātienē, ievērojami pieaug stress, baidoties no inficēšanās ar Covid-19, sacīja Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.