Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Baltijas jūrā atrasta milzu siena var būt viena no vecākajām zināmajām medību būvēm, kas izmantota akmens laikmetā, un tā var mainīt to, kas ir zināms par mednieku - vācēju dzīvesveidu pirms aptuveni 10 000 gadu.
17.feb Portāls nra.lv
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Viņa atklāj, vai, zinot pašreizējās problēmas izglītības sistēmā, būtu piekritusi šim amatam.
16.feb Portāls nra.lv
“Mums īstenībā nepietiek bērnu vairāk nekā 130 vidusskolām, lai sasniegtu minimālos efektivitātes standartus,” TV24 raidījumā “Preses klubs” saka ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs.
15.feb Portāls nra.lv
Iemācīt digitālās prasmes pirmsskolas vecuma bērniem ir svarīgs, bet ne viegls uzdevums, ceturtdien atklājot starptautisko konferenci "Digitālā pratība pirmsskolā", sacīja izglītības ministre Anda Čakša (JV).
15.feb Ziņu aģentūra LETA
atvijas skolu 10. un 11.klašu skolēniem no Ukrainas līdz 23.augustam tiks organizēti papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi, ja mācību gada noslēgumā kādā no mācību priekšmetiem vērtējums būs zem četrām ballēm vai vispār nebūs iegūts, otrdien nolēma valdība.
13.feb Ziņu aģentūra LETA
Studējošo skaits šajā akadēmiskajā gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs samazinājies par 1,8% salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu, taču šajā gadā bijis straujākais uzņemto studentu skaita pieaugums pēdējo desmit gadu laikā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.
13.feb Ziņu aģentūra LETA
Pirmajos divos tiešsaistes eksāmenu izmēģinājuma darbos vidusskolēniem būtiskas problēmas nav konstatētas, šādu vērtējumu pauž Valsts izglītības satura centrs (VISC).
13.feb Ziņu aģentūra LETA
Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) biroja, Izglītības un zinātnes ministrijas, Satiksmes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvji divu nedēļu laikā tiksies ar visām Latvijas pašvaldībām, lai pārrunātu iecerēto skolu tīkla reformu.
12.feb Ziņu aģentūra LETA
Skolu vadības domubiedru grupa, reaģējot uz asajām diskusijām sabiedrībā par plānoto skolu tīkla reformu, sagatavojusi publisku vēstuli, paužot savus apsvērumus reformas atbalstam.
12.feb Ziņu aģentūra LETA
Opozīcijā esošā "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas deputāts Česlavs Batņa trešdien, 14.februārī, prezentēs piedāvājumu saglabāt vismaz 50% no "slēgšanai nolemtajām skolām".
12.feb Ziņu aģentūra LETA
Rīga jau šogad varētu iesaistīties izglītības finansēšanas reformā, kas nozīmētu, ka reformās iesaistītos skolas ar teju pusi Latvijas skolēnu, šorīt intervijā LTV "Rīta panorāmā" izteicās izglītības ministre Anda Čakša (JV).
12.feb Ziņu aģentūra LETA
“Runājam, kuras skolas slēdzam, kuru neslēdzam, bet nerunājam par to, ka ir katastrofa ar šo kompetenču izglītību un ka izglītība grimst nevis tādēļ, ka ir maza skola, bet gan tāpēc, ka nevar izpildīt ministrijas izstrādātās vadlīnijas,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” saka RSU emeritētā profesore, politoloģe Ilga Kreituse.
11.feb Portāls nra.lv
Izglītības kvalitāti un pārmaiņās skolās var nodrošināt skolotājs, vienlaikus no viņa tiek prasītas pārdabiskas spējas, atklājot diskusiju "Pedagogu sagatavošana un tālākizglītība", sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
8.feb Ziņu aģentūra LETA
Pēc kārtējās tikšanās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) redzējums par pedagogu darba slodzes balansēšanu saglabājas atšķirīgs.
8.feb Ziņu aģentūra LETA
Lai skolēni varētu iestāties Rīgas valsts ģimnāziju 7. un 10. klasēs 2024./2025. mācību gadā, tiks organizēti apvienotie iestājpārbaudījumi, informē Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments.
8.feb Portāls nra.lv
Latvijas Universitātes (LU) rektora amata kandidātu noslēdzošās debates notiks 26.februārī plkst.16, aģentūru LETA informēja universitāte.
7.feb Ziņu aģentūra LETA
Kultūras ministrija (KM) noslēgusi līgumu par 120 000 eiro piešķiršanu biedrībai "Romu kultūras centrs", lai par šo summu trīs gadus veicinātu "sabiedrības izpratni par romu kultūru, mākslu un vēsturi, tostarp par romu genocīdu," liecina KM sniegtā informācija.
7.feb Ziņu aģentūra LETA
Iepriekšējos trīs mācību gados ir turpinājis palielināties skolu neapmeklējošo skolēnu skaits obligātajā izglītības vecumā, liecina "Ziņojuma par bērnu stāvokli valstī 2021.un 2022.gadā" un Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) dati.
6.feb Ziņu aģentūra LETA
“Ļoti būtisks ir iekšējās drošības faktors,” TV24 raidījumā “Ziņu Top” uzsver 14. Saeimas deputāts (AS), Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāts Česlavs Batņa.
6.feb Portāls nra.lv
"Izglītības kvalitāte ir tas, kas noteiks cilvēka produktivitāti pēc 20 gadiem, produktivitāte noteiks atalgojumu, atalgojums noteiks to, cik daudz cilvēki maksās nodokļus," TV24 raidījumā "Preses klubs" skaidro ekonomists, partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis, ekonomikas ministrs(2014), izglītības un zinātnes ministrs (2013-2014), bijušais Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.
6.feb Portāls nra.lv
Frakcijas "Nacionālā apvienība" deputāti iesnieguši Saeimā Vispārējās izglītības likuma grozījumus, kas paredz atļaut valsts ģimnāzijām un vidusskolām rīkot iestājpārbaudījumus atbilstoši valsts pamatizglītības standartam un noteikt uzņemšanas kritērijus.
5.feb Ziņu aģentūra LETA
Jautājumā par skolu tīkla sakārtošanu vajadzētu nevis balstīties emocijās, bet skatīties datos par izglītības iestāžu sniegumu, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) direktore un vadošā pētniece Dace Namsone.
5.feb Ziņu aģentūra LETA