Izglītība & Karjera

4.jun
Pēdējos trīs gados Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) nav saņēmusi nevienu signālu, kas norādītu, ka krievu valodas nezināšana traucētu studējošajiem sekmīgi nokārtot pārbaudījumus, informē universitāte.
4.jun
Pamatskolas absolventi šodien kārtos centralizēto eksāmenu matemātikā, kas ir noslēdzošais eksāmens valsts pārbaudes darbu sesijā.
3.jun
“360TV ZIŅneši” turpina rubriku “Dzīvības ABC”, kurā sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu izglīto par pirmo palīdzību kritiskās situācijās.
3.jun
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) iniciatīvu par neuzticības izteikšanu izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV) līdz šim parakstījuši 7014 cilvēku, aģentūru LETA informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
3.jun
Šā gada 22. maijā stājas spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas paredz tiesības skolēniem, kuri apgūst vispārējo pamatizglītības programmu, jau šogad rakstveidā atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves. Iesniegums par atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves skolēna vecākiem jāiesniedz izglītības iestādei rakstveidā līdz 21. jūnijam.
3.jun
"Pakalpojums ir limitēts un uz vienu bērnu izmaksas ir 7000 eiro," TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" stāsta Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.
2.jun
Latvijas un Āfrikas attīstības sadarbības projektā "She Rebuilds the World" jeb "Viņa pārveido pasauli" pašmāju eksperti apmācījuši Namībijas, Zambijas un Zimbabves jaunās sievietes uzņēmējdarbības un līderības prasmēs, aģentūru LETA informēja biedrības "Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai" ("#esiLV") pārstāve Zane Pudule.
2.jun
No nākamā mācību gada Ogres Valsts ģimnāzijā īstenos jaunu interešu izglītības programmu, kurā skolēni varēs apgūt dronu būvēšanu un pilotēšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
1.jun
Valdība otrdien nolēma Latvijas Universitātei (LU), Transporta un sakaru institūtam (TSI) un Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) deleģēt tiesības piešķirt zinātnes doktora grādu sociālajās zinātnēs.
1.jun
Ludzas novada pašvaldība nākamajā mācību gadā likvidēs novadā pēdējo lauku vidusskolu – Ciblas vidusskolu, atstājot te tikai pamatskolas klases.
31.mai
Šodien 1.-8.klašu un 10.-11.klašu skolēniem noslēdzas 2023./2024.mācību gads.
30.mai
STEM mācību priekšmetu monitoringa darbos vidusskolēni viszemāko sniegumu uzrādījuši dabaszinībās, aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
30.mai
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Augšdaugavas novada Demenes pagastā izņēmis 65 antisanitāros apstākļos turētus novārgušus suņus un kaķus, vēsta lsm.lv.
29.mai
"Kā pedagogs varu pateikt, ka, nemainoties slodzei, jaunās reformas rezultātā no savas darba samaksas zaudēju 60 eiro mēnesī," TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" pastāsta politoloģe Ilga Kreituse.
28.mai
Problēmai ir jābūt atrisinātai pēc būtības – bērniem jānodrošina iespēja nokļūt uz skolu un atpakaļ dzīvesvietā, liecina Tiesībsarga biroja izplatītais paziņojums 28. maijā.
28.mai
Valdība otrdien apstiprināja grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas nosaka, kādus dokumentus izsniedz, ja pazaudēts centralizēto eksāmenu sertifikāts vai nepieciešama informācija par sertifikātiem papīra formātā.
28.mai
Cēsu novada Rāmuļu pamatskolai dots laiks līdz 2026. gada 31. maijam, lai palielinātu skolēnu skaitu klasēs, liecina Cēsu novada domes deputātu lēmums.
27.mai
Šī gada 27. maijā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Izglītības un kultūras komitejas sēdē pārrunāja jautājumus par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un darba samaksu valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām un izglītības programmu paraugiem, informē LPS Komunikācijas nodaļa.
27.mai
Šoruden, 1.septembrī, beigs pastāvēt Pelēču pamatskola un Salas sākumskola, liecina Preiļu novada domes lēmumi.
27.mai
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pieļauj, ka arī pēc neuzticības izteikšanas izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) saglabās savu amatu.
27.mai
No šodienas 9. klašu skolēni kārtos centralizēto eksāmenu latviešu valodā.
26.mai
Latvijas studenti var pieteikties stipendijām, lai studētu Itālijā vai Slovākijā 2024./2025.akadēmiskajā gadā, aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).