Izglītība & Karjera

26.mar
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) rosina Operatīvās vadības grupas izstrādātajā "četru soļu" Covid-19 krīzes iziešanas scenārija "pirmajā solī" atļaut klātienes konsultācijas grupās līdz desmit skolēniem visām 12.klasēm, vienlaikus paredzot arī skolēnu testēšanu uz Covid-19.
 
26.mar
47 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka attālinātajā mācību procesā pietrūkst interaktivitāte un tas kopumā ir garlaicīgs un nogurdinošs (41 %), liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja.
 
25.mar
Piektdien paredzētajā Ministru kabineta sēdē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno piedāvāt pēc Lieldienām ļaut visā Latvijā organizēt līdz piecas mācību stundas ārpus telpām, ceturtdien žurnālistiem sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
25.mar
Lai realizētu jauno pedagogu modeli 2023.gadā, no valsts budžeta provizoriski būtu nepieciešami 125 miljoni eiro, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupas par jauno pedagoga atalgojuma modeli atklāja IZM Izglītības departamenta vecākā eksperta Modra Jansone.
 
25.mar
Lai augstskolās un koledžās studējošie varētu saņemt finansiālu palīdzību saistīti ar izglītību Covid-19 krīzes laikā, lai gan dažāda veida atbalsts studentiem ir pieejams no pērnā gada augusta, par "Manabalss.lv" savāktajiem 10 000 parakstiem vienreizējai 500 eiro pabalsta izmaksāšanai ģimenēm, kuru bērni turpina iegūt augstāko izglītību Latvijā, komentēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). 
 
25.mar
“Sauksim lietas īstajos vārdos - prokurors Cinkmanis ir nozadzis bakalaura darbu. Plaģiātisms ir garīgā intelekta zagšana. Un par zagšanu ir jāsoda!” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” pēdējā laikā plaši izskanējušo skandālu par prokurora pieķeršanu plaģiātismā, praktiski atzīstot to bez augstākās izglītības, skarbi komentēja RSU profesore un politoloģe Ilga Kreituse.
 
25.mar
Valsts kontrole ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lai tas pārbaudītu prēmiju izmaksas pamatotību Latvijas Jūras akadēmijā (LJA), informēja Valsts kontrolē.
 
24.mar
Riga TechGirls aicina Latvijas sievietes pieteikties tiešsaistes apmācībām globālajā projektā Work in Tech.
 
24.mar
Šajā mācību gadā 9.klases skolēniem obligāti jākārto diagnosticējošie darbi latviešu valodā un matemātikā, kā arī, pēc skolas izvēles, varēs kārtot diagnosticējošos darbus svešvalodā, Latvijas vēsturē, mazākumtautības valodā, dabaszinībās, trešdien lēma Ministru kabinetā.
 
24.mar
Lai 12.klases skolēni varētu labāk sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) aicina Ministru kabinetu apsvērt iespēju atļaut klātienes mācības 12.klases skolēniem.
 
24.mar
Laikā, kad par sevišķi aktuāliem profesionālās izglītības procesa veidotājiem kļuvuši digitalizācijas, globalizācijas un internacionalizācijas koncepti, vairs nav pamata diskusijām par tehnikumu konkurētspēju uz citu izglītības iestāžu fona. Tomēr vēl joprojām netiek pietiekami uzsvērts fakts, kā šo konceptu ietekmē šobrīd Latvijā mainās un stereotipus lauž profesionālās izglītības iestādes. Tieši starptautiski pieredzes apmaiņas projekti eskalē Latvijas profesionālās izglītības izaugsmi un izglītojamo prasmju attīstību ar rezultatīvu konkurētspēju.
 
23.mar
“Šis ir viens no karstākajiem jautājumiem šajā brīdī. Kā tiks veidotas nodarbinātības attiecības ar konkrēto prokuroru, tas ir prokuratūras ziņā,” par to, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē tika nolemts par bakalaura grāda atņemšanu vienam no LU juridiskās fakultātes absolventiem, RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” pastāstīja Dr. iur. Anita Rodiņa, Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dekāne, Satversmes tiesas tiesnese.
 
23.mar
Gadījumā, ja pēc 6.aprīļa ārkārtējās situācijas beigām epidemioloģiskā situācija ļaus pārskatīt zināmus ierobežojumus, tad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicinās mācību procesu organizēt pēc trīs scenārijiem, kas tika izmantoti jau pagājušajā gadā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
23.mar
No 45 pašvaldībām, kurās skolām ir iespēja rīkot nodarbības svaigā gaisā, ne visās ir izmantojušas piedāvājumu mācību procesu rīkot svaigā gaisā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
22.mar
Šonedēļ klātienes mācības 1.- 4.klasēs var rīkot 36 pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
19.mar
Ārkārtējās situācijas dēļ arī šajā mācību gadā tiek mainīta ierastā kārtība, kādā skolēni kārtos valsts pārbaudījumus, informēja Valsts izglītības satura centrā.
 
19.mar
Šogad 1.- 6.klašu skolēniem mācību gadu nepagarinās, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
 
19.mar
Attālinātās mācības nevar notikt mūžīgi, lai gan šobrīd tās ir iegājušas ilgtermiņa fāzē. Liela daļa sabiedrības, tostarp skolēni, ir noguruši no ierobežojumiem un vēlas satikšanās un klātienes komunikāciju prieku, stāsta Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore Uva Grencione-Lapseniete. Viņa norāda, ka šobrīd ir ļoti būtiski rast vidusceļu starp drošu mācīšanos un iespēju uzlabot bērnu mentālo veselību.
 
18.mar
Izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" tikko veiktajā ikgadējā vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu skolēnu aptaujā 70% vecāko klašu skolēnu norādījuši, ka jūtas nomākti vai vientuļi, mācoties attālināti.
 
18.mar
Rīgas mazākumtautību bērnudārzos esošās grupas varētu pāriet uz latviešu mācību valodu, šodien izskanēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.
 
18.mar
Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi atbalsta programmu, kuras īstenošanai valdība piešķīrusi pusmiljonu eiro. Tas ļaus līdz 2021. gada beigām īstenot daudzveidīgus pasākumus, sniedzot atbalstu gan jauniešiem, gan darba ar jaunatni veicējiem.
 
17.mar
No nākamās pirmdienas formālās un neformālās izglītības nodarbības ārtelpās grupā līdz 20 personām varēs norisināties 45 epidemioloģiski drošās pašvaldībās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā aktuālākā informācija.