Izglītība & Karjera

10.okt
Pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas izglītības process turpināsies klātienē, regulāri veicot skolēnu testēšanu. Vienlaikus tiek pastiprinātas epidemioloģiskās drošības prasības – sejas maskas skolā gan stundu laikā, gan ārpus tām jālieto visiem skolēniem un pedagogiem. To paredz vakar, 2021. gada 9.oktobrī, valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Ārkārtējā situācija valstī tiek izsludināta uz 3 mēnešiem, rīkojums stāsies spēkā pirmdien, 11.oktobrī.
 
8.okt
Skolas mācības klātienē varētu pārtraukt, ja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) konstatēs augstu Covid-19 izplatības risku, to paredz šodien valdības lemtais par ierobežojumiem Covid-19 izplatībai.
 
8.okt
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir pieņēmusi lēmumu atstādināt no darba sociālās korekcijas izglītības iestādes "Naukšēni" direktoru Didzi Čākuru, jo saņemta informāciju par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem šajā izglītības iestādē, informēja ministrijā.
 
7.okt
Pērn pandēmijas laikā, kad Latvijā tika noteikti ierobežojumi vīrusa izplatības mazināšanai un pieauga bezdarba līmenis, arī jauniešu skaits, kuri nestrādā un nemācās, palielinājās no 10,3 % 2019. gadā līdz 11,9 % 2020. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
 
7.okt
Pāreja uz mācībām valsts valodā ir būtiska jauniešu pilnvērtīgai integrācijai sabiedrībā un valsts dzīvē, izteicies Valsts prezidents Egils Levits, kurš ceturtdien apmeklēja Rīgas Valsts klasisko ģimnāziju.
 
7.okt
Atbildīgās iestādes vērtē iespējas, lai izglītības iestādēs Covid-19 testēšana tiktu nodrošināta divreiz nedēļā, ceturtdien žurnālistiem sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
 
6.okt
Latvijas Jūras akadēmija tiks reorganizēta un iekļauta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sistēmā, turpinot jūrniecības izglītību, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
6.okt
Veicot Covid-19 testu un uzrādot negatīvu rezultātu, skolēniem no karantīnas būs iespēja atgriezties klātienes mācībās ātrāk, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
 
5.okt
Mums jābūt nulles tolerancei pret rīcību, kad vecāki pieņem lēmumu skolēnu ar Covid-19 saslimšanas simptomiem vest uz skolu, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
5.okt
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 2022.gada budžeta prioritātēs lielākais uzsvars būs likts uz zinātnes attīstību, augstākās izglītības pieejamību un skolotāju darba samaksas sakārtošanu, otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas kopsēdē sacīja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
 
5.okt
9.oktobrī viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā savas durvis apmeklētajiem vērs Baltijā un Polijā populārākā specializētā izstāde “Starptautiskās izglītības dienas”.
 
5.okt
Sarunas par mācību iestāžu slēgšanu un klātienes mācību pārtraukšanu pēc skolēnu rudens brīvlaika nav, lai gan tiek izskatīti vairāki risinājumi, kā noturēt skolas atvērtas pie tik straujas Covid-19 saslimšanas izplatības, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
5.okt
Saslimstības ar Covid-19 dēļ izglītības procesu attālināti turpinās atsevišķas klases 122 izglītības iestādēs 32 pašvaldībās, kas ir par 146 izglītības iestādēm mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.
 
5.okt
Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Veselības ministriju sākušas sarunas par to, ka Covid-19 skrīninga testus skolēniem ar košļājamo kociņu metodi varētu veikt vienreiz nedēļā, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
4.okt
Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 77%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
3.okt
Lai pieņemtu lēmumu par licences piešķiršanu vai tās atteikšanu vakcīnskeptiņu veidotās "VisLatvijas tālmācības vidusskolas" mācību programmai, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) aicinājis skolu iesniegt papildu informāciju.
 
3.okt
Šodien atzīmējot Skolotāju dienu, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) pedagogiem novēl sirdsgudrību darbā ar bērniem, informē ministres padomniece Ilze Krūkle. 
 
1.okt
No šodienas visus Covid-19 skrīninga testus skolēniem plānots veikt, izmantojot košļājamo kociņu metodi, skaidro Veselības ministrijas (VM) Ārstniecības kvalitātes nodaļas vadītāja Sanita Janka.
 
30.sep
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aplēses liecina, ka, stājoties spēkā prasībai vakcinēties pret Covid-19 darba turpināšanai, atlūgumu skaits no izglītības nozarē strādājošajiem varētu būt neliels, ceturtdien preses konferencē žurnālistiem sacīja IZM valsts sekretāra vietnieks un Sporta departamenta direktors Edgars Severs.
 
29.sep
Valdības lēmums, ka skolās strādājošajiem vakcinācija pret Covid-19 būs obligāta, nozīmēšot simtiem vakanču, kas radīsies pedagogiem pametot darbu – tā brīdina skolotāju arodbiedrībā. Arī skolās pieļauj, ka pēc lēmuma par pienākumu vakcinēties, atsevišķi skolotāji iesniegs atlūgumu. Informē TV3 ziņas.
 
29.sep
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atklāja, ka atbalsta vakcinēšanās pret Covid-19 nepieciešamību, taču ir pret piespiedu vakcināciju.
 
28.sep
Lai sniegtu psihoemocionālo atbalstu Covid-19 radīto seku mazināšanai, no līdz 15.decembrim Liepājas pedagogiem norisināsies grupu supervīzijas, kurām pieteikušies teju 600 pedagogi un izglītības iestāžu vadības komandu pārstāvji.