Izglītība & Karjera

19.sep
Iespējams, lielāko pedagogu neapmierinātību rada problēmas, kas nemaz nav finansiālas, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pieļāva Latvijas Universitātes (LU) profesors, bijušais rektors Mārcis Auziņš.
 
17.sep
Kamēr valdība lemj un skolotāji apspriežas, TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja, vai Latvijas iedzīvotāji skolotāja profesiju kopumā uzskata par prestižu.
 
17.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina pirmsskolas izglītības pakāpes pedagogiem paaugstināt algas likmi līdz 1070 eiro, bet vispārējās izglītības pamata un vidējās izglītības pakāpes skolotājiem veikt pāreju uz 36 stundu darba slodzi nedēļā, norādīts publiskotajā ziņojumā par pedagogu darba slodzes līdzsvarošanu un likmes paaugstināšanu.
 
16.sep
"Streika nebūs!", pēc valdības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) pārstāvju tikšanās vietnē "twitter" ziņo izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.
 
16.sep
Pirmdien, 19.septembrī, plānots uzsākt skolotāju streiku, bet katrā novadā streikos atšķirīgs izglītības iestāžu darbinieku skaits un neviennozīmīga arī attieksme pret Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) izvirzītajiem streika mērķiem.
 
16.sep
Rīgas Metropoles pašvaldības neatbalsta izglītības ministres Anitas Muižnieces (K) ierosinājumu daļu līdzekļu pedagogu darba samaksas palielināšanai paredzēt no pašvaldību budžetiem, informē Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība.
 
16.sep
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) un citi valdības koalīcijas pārstāvji šodien Ministru kabinetā turpinās diskusiju ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem, lai rastu risinājumu streika prasībām par pedagogu atalgojumu un darba slodzi.
 
16.sep
Rīgā streikos 6000 darbinieku no 184 izglītības iestādēm, informē Rīgas dome.
 
15.sep
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes ārkārtas sēdē netika atcelts iepriekšējais lēmums par pedagogu streiku, kas plānots no 19.septembra.
 
15.sep
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šovakar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) pedagogu atalgojuma jautājumā piedāvās vēl vienu alternatīvu variantu - finansējumu 56,5 miljonu eiro apmērā no valsts budžeta un 12 miljonu apmērā no pašvaldību budžetiem, paziņojusi izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K)
 
15.sep
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Satversmes sapulce rektora amatā uz otro termiņu ievēlējusi Kristapu Zariņu.
 
15.sep
„Pedagogiem izteiktais piedāvājums par kopumā apmēram 60 miljoniem eiro esošajos apstākļos ir ļoti dāsns,” optimistiski klāsta vadības vadītājs Krišjānis Kariņš. Ko nozīmē – dāsns? Tas izskatās aptuveni tā: še jums nauda, aizverieties! Turklāt Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtais piedāvājums attiecas tikai uz vispārējās izglītības pedagogiem, bet prasības ir izvirzītas par visām pedagogu grupām.
 
15.sep
Šodien plānots Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un valdību veidojošās koalīcijas pārstāvju sarunu turpinājums par pedagogu streika prasību izpildi.
 
15.sep
Šajās dienās valdības un Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji smagās, ilgās sarunās centās panākt kompromisu par atalgojuma palielināšanu pedagogiem. Neatkarīgi no tā, vai pirmdien, 19. septembrī, pedagogu streiks būs vai nebūs, jau tagad ir skaidrs, ka reāls pedagogu algu palielinājums būs.
 
14.sep
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome ārkārtas sēdē šovakar nolēmusi tomēr 19.septembrī sākt pedagogu beztermiņa streiku, nepieņemot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavoto piedāvājumu, aģentūrai LETA sacīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.
 
14.sep
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ceturtdien, 15.septembrī turpinās sarunas ar valdību veidojošajām koalīcijas partijām, lai vienotos par to, kā iespējams sadalīt valdības piedāvāto papildu finansējumu pedagogiem, trešdien preses konferencē pēc tikšanās ar LIZDA pārstāvjiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
14.sep
Premjerministram Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”) iesaistoties izglītības darbinieku pieteikto problēmu risināšanā, izkustējies pirmsstreika sarunu “vezums”. Izglītības un zinātnes ministrija tikai dienu pirms tikšanās ar premjeru publiskoja jaunu piedāvājumu, tādēļ skolotāju arodbiedrība nopauzējusi sarunas.
 
14.sep
Pedagogiem izteiktais piedāvājums par kopumā apmēram 60 miljoniem eiro esošajos apstākļos ir ļoti dāsns, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "900 sekundes" atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
14.sep
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) trešdien Ministru kabinetā turpinās diskusiju ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem, lai rastu risinājumu streika prasībām par pedagogu atalgojumu un darba slodzi.
 
14.sep
Koalīcijas rosinājumā pašreiz pilnīgi nekas netiek piedāvāts 20 000 pedagogu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
13.sep
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome nolēmusi trešdien, turpinot pārrunas ar  Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), lūgt rasts iespēju nodrošināt papildu finansējumu arī pirmsskolu un pārējo izglītības veidu pedagogiem.
 
13.sep
Vairākām Latvijas universitātēm maksājumi par energoresursiem divu gadu laikā būs trīskāršojušies, tāpēc nepieciešams valsts atbalsts, teikts Latvijas Universitāšu asociācijas (LUA) nosūtītajā vēstulē valsts augstākajām amatpersonām un ministrijām.