Izglītība & Karjera

1.sep
Savas pirmās skolas gaitas šogad uzsāks vairāk nekā 20 000 pirmklasnieku, to vidū arī Āgenskalna sākumskolas 1.b klases skolniece Amēlija Vītola un Rīgas Hanzas vidusskolas 1.a klases skolnieks Eduards Kļaviņš. Šis pirmais septembris daudzās skolās būs citādāks, nekā ierasts gan Covid-19 pandēmijas diktēto piesardzības pasākumu, gan arī jaunā kompetenču mācību satura dēļ.
 
31.aug
Rīt jau 1. septembris. Daudziem tūkstošiem skolēnu un pedagogu atsāksies mācību process, taču, šķiet, vissatraucošākā (pozitīvā nozīmē) došanās uz skolu Zinību dienā būs tiem, kuri mācību iestādes durvis vērs pirmo reizi – pirmklasniekiem, kā arī jaunajiem skolotājiem. Šogad plašajai pedagogu saimei ir pievienojusies Evija Mirķe. Evija atklāj, ka viņas stāsts par skolotāja profesijas izvēli aizsākās jau pirms 20 gadiem, bet allaž gadījās kāds iemesls, kāpēc šis lēmums tika atlikts. Taču, uzzinot par projektu “Mācītspēks”, kas divu gadu laikā sagatavos jaunu pedagogu paaudzi, Evija saprata ‒ “tagad vai nekad”.
 
28.aug
Covid-19 risku dēļ nākamais mācību gads būs ļoti sarežģīts un tā sekmīgai aizvadīšanai ļoti nozīmīga būs skolēnu vecāku atbildīga rīcība, šorīt Latvijas Radio uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Elīna Dimiņa.
 
27.aug
Pilnveidotais mācību saturs ieviesīs korekcijas izglītojamo vērtēšanas sistēmā, un turpmāk 1. līdz 3.klašu skolēni netiks vērtēti ar atzīmēm, preses konferencē par pilnveidotā mācību satura ieviešanu 1., 4., 7. un 10.klasēs jaunajā mācību gadā stāstīja "Skola2030" mācību satura izstrādes vadītājs Pāvels Pestovs.
 
26.aug
2020. gada 26. augustā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē pirmo reizi veic datortomogrāfijas izmeklējumu 17./18. gadsimta mijā izgatavotām koka skulptūrām – valsts nozīmes aizsargājamiem mākslas pieminekļiem. Izmeklējumi ir daļa no skulptūru izpētes, lai iegūtu iespējami pilnīgāku informāciju par to stāvokli pirms restaurācijas, informē RTU.
 
24.aug
Covid-19 izplatīšanās risku apstākļos Latvijas lielās skolas mācības pārsvarā organizēs rīta un vakara maiņās vai pamīšus pa nedēļām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.
 
21.aug
Transporta un sakaru institūts (TSI) viesosies Limbažu Aviācijas svētkos “Fly In Limbaži”. Sestdien, 22. augustā, Limbažu lidlaukā visas dienas garumā svētku ietvaros varēs atnākt uz TSI stendu, piedalīties aizraujošajās aktivitātēs un uzzināt par studiju iespējām aviācijas jomā TSI.
 
21.aug
Viļņas universitāte studentiem no Baltkrievijas piedāvās bezmaksas studijas, lai apliecinātu solidaritāti ar kaimiņvalsts centieniem pēc demokrātijas.
 
20.aug
“Šobrīd pirmais septembris ir iecerēts klātienē, ņemot vērā, ka pulcēšanās ārā ir iespējama līdz pat 3000 cilvēkiem. Nosacījumi, kas attiecas uz pilnīgi visiem līmeņiem, ir higiēnas prasības, nodrošinot roku dezinfekciju, klašu vēdināšanu un pats svarīgākais, ka klase ir viens kopums, kas daudz nekustas pa skolu,” jaunā mācību gada sākumu skolās RīgaTV 24 raidījumā “Kur tas suns aprakts” raksturoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
20.aug
Tā par savu skolu saka Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimei piederīgie, citējot ģimnāzijas himnu, kuras autore ir ģimnāzijas absolvente.
 
19.aug
Rīgā esošajām valsts ģimnāzijām nedraud statusa zaudēšana skolēnu trūkuma dēļ.
 
19.aug
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz 25.augustam gaidīs katras skolas izstrādātu plānu par mācību procesa organizēšanu, trešdien preses konferencē informēja izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
19.aug
 2020./2021.mācību gadā Latvijas skolu 1.-12.klasēs mācīsies 214 371 skolēns, no tiem vairāk nekā 20 000 būs pirmklasnieki, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie provizoriskie dati.
 
19.aug
Ierodoties Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), ikvienam cilvēkam - gan personālam, gan studentiem, gan apmeklētājiem - būs jāņem līdzi mutes un deguna aizsegs, paredz universitātes rektora Aigara Pētersona izdotais rīkojums.
 
18.aug
Valdības iepriekš pieņemtās izmaiņas stipendiju piešķiršanas kārtībā nediskriminē maksas studentus, jo viņi nav stipendiju subjekti, norādīja Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vecākā juriste Elīna Ūsiņa.
 
18.aug
Valdība otrdien lēma no šī gada 1.septembra paaugstināt pedagogu zemāko mēneša darba algas likmi arī akadēmiskajam personālam.
 
18.aug
Jaunajā mācību gadā Bauskas novada skolās mācību stundu un starpbrīžu grafiks dažādās klasēs varētu būt atšķirīgs, pieļāva novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare.
 
18.aug
Nereti biznesa idejas top brīdī, kad persona sastopas ar kādu problēmu, kurai vēl neviens nav izdomājis kvalitatīvu risinājumu.
 
17.aug
Valdību veidojošās partijas vienojušās no šī gada 1.septembra celt augstskolu pedagogu algas, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem medijiem atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
17.aug
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iecerējusi līdz gada beigām skolēnu vajadzībām iegādāties portatīvos datorus. Ministru kabinets šim mērķim atvēlējis 3,97 miljonus eiro. Pagaidām nav zināms, cik iekārtu iegādāsies par šo summu. Visticamāk, tas būs atkarīgs no uzņēmumu piedāvājuma.
 
16.aug
Tuvojoties jaunajam mācību gadam, vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas skolēnu vēlas atgriezties skolā un atsākt mācības klātienē, liecina aptaujas dati. Vēl entuziastiskāki par gaidāmo mācību gada sākumu ir vecāki – vairākums jeb 88% norādījuši, ka vēlas, lai bērni atgriežas skolā, atsākot mācības klātienē. 
 
15.aug
Pašlaik tiek plānots, ka no 1. septembra mācības visās izglītības iestādēs Latvijā notiks klātienē, ievērojot piesardzības prasības – izglītojamo plūsmas organizēšanu, drūzmēšanās ierobežošanu un citus. “Kantar TNS” aptaujā noskaidrots, vai iedzīvotāji šādu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) viedokli atbalsta, tika vēstīts TV3 raidījumā "900 sekundes".