Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_downwardIzglītība & Karjera

No nākamā mācību gada likvidēs Stalbes pamatskolu Cēsu novadā, ceturtdien domes sēdē nolēma pašvaldības deputāti.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
Katrā skolā jāizveido skaidra sistēma, kurā vērsties, piemēram, seksuālas uzmākšanās gadījumos, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica kultūras ministre Agnese Logina (P), runājot par drošas studiju vides nodrošināšanu.
21.mar Ziņu aģentūra LETA
"Maniem pacientiem, jauniešiem, ar kuriem par to runāju, šis ir ļoti tumšs koncepts," TV24 raidījumā "Uz līnijas" saka Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs.
20.mar Portāls nra.lv
Atbilstoši UNESCO vadlīnijām, mācību tematu par dzimumnobriešanu un ar to saistītajām izmaiņām reproduktīvajos orgānos skolās plānots pārcelt uz jaunākām klasēm, lai bērni to apgūtu pirms pubertitātes, šodien Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātus informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Liene Zeile.
20.mar Ziņu aģentūra LETA
Uzmākšanās problēmu augstskolās varētu risināt ar ziņošanas sistēmas ieviešanu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
19.mar Ziņu aģentūra LETA
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētāja amatā pirmdien ievēlēts padomes loceklis Timurs Tomsons, aģentūru LETA informēja JVLMA padomes pārstāve Anete Cīrule.
18.mar Ziņu aģentūra LETA
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome pirmdien izraudzīsies jauno padomes priekšsēdētāju, aģentūru LETA informēja JVLMA padomes pārstāve Anete Cīrule.
18.mar Ziņu aģentūra LETA
Izglītības nozarei pieaudzis finansējums par 180 miljoniem eiro, taču ir strauji jāceļ izglītības kvalitāte, atalgojums pedagogiem, jāsabalansē pedagogu slodzes un jāatrisina vēl daudzi izglītības sistēmas sāpju jautājumi. Tādēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 14. martā aicināja ikvienu interesentu piedalīties tiešsaistes sarunā par jauno pedagogu atalgojuma finansēšanas modeli "Programma skolā," uzdodot praktiskus jautājumus.
18.mar Andra Ozola
Aprīļa sākumā Latvijā pirmo reizi tiks aizstāvēts profesionālā doktora grāds mūzikā, aģentūru LETA informēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA).
16.mar Ziņu aģentūra LETA
Rektoru padome ir vienojusies aktualizēt profesionālās ētikas nozīmi augstskolās, kā arī izstrādāt vadlīnijas esošo procedūru pilnveidošanai un jaunu atbalsta pasākumu ieviešanai, informē Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) pārbauda sociālajos tīklos saņemtu anonīmu informāciju par konkrēta mācībspēka iespējamu nepieļaujamu uzvedību, aģentūrai LETA apstiprināja RTU.
15.mar Ziņu aģentūra LETA
Par zinātnes un augstākās izglītības mūžīgajām naudas problēmām un visu līdzšinējo valdību nevērīgo attieksmi pret zinātni, par investīcijām inovācijās, kuru pietrūkst, par Eiropas “zaļā kursa” absurdajiem aspektiem un citām aktuālām tēmām “Neatkarīgās” saruna ar Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu, Latvijas Universitātes padomes priekšsēdētāju, habilitēto ķīmijas zinātņu doktoru Ivaru Kalviņu.
14.mar Māris Krautmanis
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien rosināja iedzīvotāju iniciatīvu par personīgo viedierīču izmantošanas ierobežojumu sākumskolā nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.
13.mar Ziņu aģentūra LETA
JVLMA padome atkārtoti paziņo, ka līdz sižeta pieteikšanai Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Kultūršoks" neko nav zinājusi par samilzušo problēmsituāciju akadēmijā, jo rektors padomi par to nebija informējis, norādīts padomes paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.
13.mar Ziņu aģentūra LETA
Nepieciešamība samazināt pārtikas atkritumu daudzumu pasaulē ir viens no pēdējo gadu aktuālākajiem tematiem. Eiropas Savienībā uz vienu cilvēku gada laikā tiek saražoti aptuveni 127 kg pārtikas atkritumu. Šī ir nopietna problēma arī skolu ēdnīcās, kur katru dienu tiek izmesti vairāki kilogrami ēdiena, tāpēc, ka bērniem piedāvātās pusdienas vienkārši negaršo, vēsta “360TV ZIŅneši”.
12.mar Portāls nra.lv
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā nav informācijas par to, vai skolēni būtu atteikušies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, deputātiem otrdien stāstīja IZM pārstāvji.
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Valdība otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtos grozījumus noteikumos, kas paredz par dažām dienām pārbīdīt atsevišķu centralizēto eksāmenu norisi šogad.
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Nepietiekamu valsts valodas zināšanu dēļ kopš šī mācību gada sākuma no amata pienākumu pildīšanas atbrīvoti jau 45 pedagogi, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) apkopotā informācija.
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors Guntars Prānis lēmumu par amata atstāšanu pieņemšot pēc otrdien paredzētās tikšanās ar kultūras ministri Agnesi Loginu (P).
12.mar Ziņu aģentūra LETA
Pēc ilgstošām diskusijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome nolēmusi izteikt neuzticību akadēmijas rektoram Guntaram Prānim un aicina viņu atkāpties no amata, aģentūru LETA informēja augstkolas padomē.
11.mar Ziņu aģentūra LETA
Kultūras ministre Agnese Logina (P) otrdien, 12.martā, tiksies ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomi, informē Kultūras ministrija (KM).
11.mar Ziņu aģentūra LETA
Šonedēļ skolēniem ir pavasara brīvdienas.
11.mar Ziņu aģentūra LETA