Izglītība & Karjera

2.sep
Augstskolu reitingā "Times Higher Education" (THE) iekļuvušas četras Latvijas augstskolas, no kurām Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) nokļuvusi visaugstāk un ierindota 501.-600.vietā starp labākajām universitātēm pasaulē, liecina reitinga aktuālākie dati.
 
1.sep
Latvijas Studentu apvienība aicina Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) nodrošināt Covid-19 testu veikšanu no valsts budžeta līdzekļiem tiem studējošajiem, kuri ir sākuši vakcinācijas kursu, saņemot pirmo vakcīnu, kā arī ārzemju studējošajiem, kuri gaida uz vakcinācijas sertifikāta pielīdzināšanu Latvijā, līdzīgi kā tas tiek darīts ar citām izglītojamo grupām vispārējās un vidējās izglītības līmenī.
 
1.sep
Nu jau vairāk nekā 800 studenti, viņu vecāki un domubiedri ir parakstījuši Atklāto vēstuli, kas atkārtoti ir nosūtīta Valsts prezidentam Egilam Levitam, Saeimas deputātiem un Latvijas augstskolu vadītājiem, ar lūgumu nodrošināt Latvijā studējošajiem jauniešiem vienlīdzīgas iespējas studēt, nediskriminējot viņus atkarībā no izvēles vakcinēties vai nē, infromē studentu pārstāve un apvienošanās platformas #Ļaujiet studēt bez diskriminācijas autore Ilze Rozenberga
 
1.sep
Latvijā 20% skolu vadītāju norādījuši, ka nav gatavi 1.septembrim un jaunajam mācību gadam, kā galvenos izaicinājumus minot kompetencēs balstīta satura ieviešanu, pilnvērtīgu tehnisko aprīkojumu un sekmīga izglītības procesa nodrošināšanu Covid-19 apstākļos, liecina izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" ("JA Latvia") aptaujas rezultāti.
 
1.sep
No šodienas jauno 2021./2022.mācību gadu klātienē drīkstēs sākt tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā varēs uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.
 
1.sep
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) aicina izbaudīt klātienes laiku skolā, jo tas ir būtisks posms ceļā uz dzīves lielajiem mērķiem, teikts ministres apsveikumā jaunajā mācību gadā.
 
1.sep
Jaunajā mācību gadā 672 izglītības iestādēs skolas solos sēdīsies 218 773 skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija. Dati par izglītojamo skaitu gan var tikt precizēti pēc 5.septembra, kad skolas būs ievadījušas informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS).
 
31.aug
Jau rīt, 1.septembrī, skolas klātienē atsāks izglītības procesu. Valdībā pieņemtie noteikumi paredz, ka jaunajā mācību gadā nodarbinātie un skolēni pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē var piedalīties ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai ar negatīvu Covid-19 testu, ziņo Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
 
31.aug
Kopš 2015.gada līdz šā gada septembrim Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) klātienē pārbaudījis 2110 jeb 90% Latvijas izglītības iestāžu, un vairumā gadījumu to tehniskais stāvoklis ir labs vai apmierinošs, pavēstīja BVKB pārstāvji.
 
31.aug
Atbildīgās amatpersonas šodien plāno apspriest, kādos Covid-19 izplatības apstākļos Latvijā tomēr varētu nākties atkal pāriet uz attālinātām mācībām, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja izglītības ministre Anita Muižniece (JKP).
 
30.aug
Šī gada augusta beigās Rīgā un Pierīgā izglītības iestādēs brīvas ir 495 vakances, kurās meklē gan pedagogus, gan tehniskos darbiniekus, liecina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta publiskotā informācija. 
 
30.aug
Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 71%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).
 
30.aug
Klāt 1. septembris, kad beidzot, ievērojot virkni prasību, skolēni un skolotāji tiksies mācību iestādēs klātienē. Bet vai uz ilgu laiku? Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka tas atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas valstī, piemēram, ja atkal valstī tiek izsludināta ārkārtējā situācija, skolas var tik aizvērtas.
 
30.aug
Pērn maijā sabiedrību aplaimoja kārtējā valdības dāsnuma lēkme: tika apstiprināta Izglītības un zinātnes ministrijas un Veselības ministrijas izstrādātā valsts pētījumu programma kovidseku mazināšanai, piešķirot tai piecus miljonus eiro, līdz ar to finansējot desmit projektus. No vienas puses – jāpriecājas, ka zinātniekiem vispār kaut ko piešķir, no otras – jāvērtē reālais ieguvums. Tāpēc uzdevu attiecīgus jautājumus izglītības un zinātnes ministrei Anitai Muižniecei.
 
30.aug
Prognozējot, ka atsākot mācības klātienē bērni būs tie, kuri no Covid-19 cietīs visvairāk, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule uzskata, ka mācības klātienē visa mācību gada garumā nenotiks.
 
28.aug
Gandrīz puse jeb 47% iedzīvotāju uzskata, ka valdības rīcība attiecībā uz kārtību klātienes mācību sākšanai skolās nav bijusi pietiekami laicīga, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
28.aug
Lai arī vakcīnskeptiķu veidotā "VisLatvijas tālmācības vidusskola" ir piereģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā un veidotāji aicina tajā reģistrēt bērnus, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) tās mācību programmas vēl nav licencējis, aģentūrai LETA apstiprināja IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga.
 
26.aug
Pedagogu iztrūkums Latvijas skolās šogad ir līdzīgs citiem gadiem, lai arī ir izskanējuši minējumi, ka mudināšana vakcinēties pret Covid-19 daļu pret vakcīnām skeptisko pedagogu varētu pamudināt pamest darbu skolās, šorīt LTV "Rīta panorāmā" vērtēja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) valdes priekšsēdētājs Rūdolfs Kalvāns.
 
25.aug
Sākot Covid-19 skrīningus izglītības iestādēs, konstatētas vairākas problēmsituācijas, taču patlaban tās ir atrisinātas, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Veselības ministrijas (VM) Ārstniecības kvalitātes nodaļas speciāliste ārkārtas situāciju un katastrofu medicīnas jautājumos Guna Jermacāne.
 
25.aug
Skolām testēšanas rezultātus vajadzētu uzzināt operatīvi no laboratorijas, nevis katra skolēna individuāli, lai iespējami ātri varētu novērst vīrusa strauju izplatību, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.
 
25.aug
Šodien Rīgas pilī pasniegs gadskārtējās Ata Kronvalda balvas un talantu attīstības reitingu diplomus skolām, informēja fondā. 
 
24.aug
"Covid-19 testi skolās reizi nedēļā, protams, nedos absolūtu garantiju tam, ka skolā neviens nesaslims ar Covid-19", LTV raidījumā "1:1" atzina izglītības ministre Anita Muižniece.