Izglītība & Karjera

21.mai
Mācību gada izskaņā izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) piedāvā neprasīt sejas masku lietošanu stundās skolēniem līdz 12 gadu vecumam.
 
21.mai
Lai arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publicētajā sarakstā ar tām administratīvajām teritorijām, kurās epidemioloģiskie apstākļi atļauj mācību procesa īstenošanu klātienē, iekļauta arī Valmiera, piesardzības nolūkā skolēni šajā pilsētā mācību gadu noslēgs attālināti, informēja pašvaldībā.
 
21.mai
Latvijas Universitāte (LU) jaunajā akadēmiskajā gadā plāno daļēji atsākt klātienes studijas, skaitliski lieliem kursiem gan turpinot studēt attālināti,  pastāstīja LU rektors Indriķis Muižnieks.
 
21.mai
Lai turpinātu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju un zinātnisko darbību pandēmijas apstākļos, mazinot studējošo un personāla veselības apdraudējumu un ievērojot valstī noteiktos obligātos epidemioloģiskās drošības pasākumus, no šā gada 30.augusta RSU studiju darbā pamatā varēs piedalīties personas, kuras vakcinējušās pret Covid-19, liecina universitātes paziņojums mājaslapā. 
 
20.mai
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nav "pilnībā gandarīts" par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto plānu un risinājumiem pedagogu algu celšanai, jo uzskata, ka ministrija strādā vairāk pie mazām detaļām, neredzot kopējo ainu.
 
19.mai
No nākamās pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 33 pašvaldības, kas ir par divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
18.mai
Valdība šodien atbalstīja pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas dibināšanu ar 1.jūliju.
 
17.mai
Šonedēļ 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 31 pašvaldība, kas ir tikpat daudz, cik iepriekšējā nedēļā, lai gan pašvaldību sarakstā ir notikušas izmaiņas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
17.mai
Valsts kontrole (VK) sākusi pirmo procesu par zaudējumu atlīdzināšanu no amatpersonām par nepamatoti izmaksātām kompensācijām Latvijas Universitātē, intervijā aģentūrai LETA teica valsts kontrolieris Rolands Irklis.
 
14.mai
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina mīkstināt vairākus Covid-19 ierobežojumus izglītībā, sportā un darbā ar jaunatni, ja tiek sasniegti konkrēti vakcinācijas rezultāti, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais dokuments par IZM priekšlikumiem Valsts kancelejas Starpinstitūciju sadarbības koordinācijas grupai un Veselības ministrijai (VM).
 
13.mai
Rīgas pašvaldības vispārējās izglītības iestādes nākamnedēļ sāks 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam, ievērojot valstī noteiktos ārkārtējās situācijas drošības pasākumus, tāpēc bērnu vecākiem līdz 17.maijam jāiesniedz pieteikumi skolās bērnu reģistrācijai.
 
12.mai
No nākamās nedēļas pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienes mācības varēs rīkot 31 pašvaldība, kas ir tikpat daudz, cik iepriekšējā nedēļā, lai gan pašvaldību sarakstā ir notikušas izmaiņas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
11.mai
Šodien vispārējās izglītības iegūšanai beidzamo klašu skolēni kārtos centralizēto eksāmenu angļu valodā, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).
 
10.mai
Šonedēļ 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienē varēs mācīties 31 pašvaldībā, kas ir par divām pašvaldībām vairāk nekā pagājušajā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
9.mai
Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" ir sākta parakstu vākšanu par to, lai privāto pirmsskolas izglītības iestāžu maksu iekļautu attaisnotajos izdevumos.
 
8.mai
Arī šogad Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības un satura centra pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā veiks pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu.
 
7.mai
 Ventspilī 5.-11.klašu skolēni šo mācību gadu noslēgs, tikai mācoties attālināti,  informēja Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece izglītības jautājumos Jana Bakanauska.
 
7.mai
Citādam mācību gadam piestāv citāda ekskursija, tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina skolēnus neatteikties no neatņemamas skolas gaitu sastāvdaļas un doties citādā ekskursijā “Attālītis”! Klasēm no visas Latvijas ir lieliska iespēja kopā ar Digitālā centra pasniedzējiem piedalīties attālinātās tehnoloģiju darbnīcās un aizraujoši pavadīt laiku, darbojoties gan digitāli dažādās programmās, gan praktiski ar materiāliem, ko Digitālais centrs nosūtīs ar “Omniva” starpniecību!
 
6.mai
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi četru nacionālo sporta bāzu reorganizācijas plānu, paredzot tās apvienot un izveidot vienu kapitālsabiedrību - Latvijas Nacionālo sporta centru, informēja ministrijā.
 
5.mai
No nākamās nedēļas pirmdienas 1.-6.klases un 12.klases, kā arī 7.-9.klases un 10.-11.klases pēc rotācijas principa klātienē varēs mācīties 31 pašvaldībā, kas ir par divām pašvaldībām vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākā informācija.
 
5.mai
Ministre Šuplinska piedāvā Saeimai pedagogu algas celt līdz 1200 eiro tuvākajā laikā un līdz 1500 eiro vidējā termiņā, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
 
4.mai
Iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par to, lai ģimenes ar bērniem datora un nepieciešamo programmatūru iegādi varētu iekļaut attaisnotajos izdevumos.