Izglītība & Karjera

1.jun
Latvijas Universitāte (LU) 5.jūnijā rīkos tiešsaistes pasākumu "Padomi eksāmeniem", kurā LU mācībspēki palīdzēs skolu beidzējiem sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem, informēja LU pārstāve Antra Sprēde.
 
1.jun
Jautājums par studentu atbalstam solītajiem 13 miljoniem eiro koalīcijā vēl nav izlemts, izriet no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķa Jāņa Eglīša sacītā šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes.
 
1.jun
Nosakot pārbaudes laiku, prokuratūra šogad un pērn izbeigusi kriminālprocesus pret trīs skolotājām, kuras internetā nopludināja 12.klases angļu valodas eksāmenu uzdevumus, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.
 
1.jun
Gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija ļaus atsākt klātienes mācības, tad šajā situācijā prioritāte noteikti būs 1. līdz 6.klašu skolēniem, šorīt intervijā Latvijas radio atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
31.mai
Laikā, kad noslēgumam tuvojas, iespējams, izaicinošākais mācību gads mūsdienu izglītības vēsturē, daudzu skolēnu, vecāku un arī skolotāju domas neizbēgami grozās ap atzīmēm. Teorētiski tām vajadzētu atspoguļot iegūto zināšanu līmeni. Turklāt tām nekādi nevajadzētu būt atkarīgām no tādiem faktoriem kā, piemēram, konkrētais skolotājs vai skola, kurā šī atzīme iegūta. Tomēr diemžēl joprojām ne vienmēr tas tā ir, norāda izglītības uzņēmuma "Lielvārds" Kompetences centra vadītājs Andris Gribusts.
 
30.mai
No 1.jūnija Latvijā klātienē tiks atjaunota vairāku ar izglītību saistītu procesu un aktivitāšu norise, lai sabiedrība pakāpeniski varētu atgriezties pie ierastā darba ritma, kuru šī gada martā pārtrauca Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, pavēstīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
29.mai
Rīgas domes pagaidu administrācija pieņēmusi lēmumu par vairāku skolu nosaukuma maiņu, valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanu iestādei, kā arī vienas skolas slēgšanu.
 
29.mai
Šodien skolēniem visā Latvijā ir pēdējā skolas diena. Noslēdzies kārtējais mācību gads, kura laikā apgūts daudz, tomēr papildus mācību priekšmetos apgūtajam jauniešiem nepieciešams pilnveidot arī prasmes, kas nākotnē būs noderīgas neatkarīgi no izvēlētās profesijas. Jāapgūst arī t.s. soft skills - spēja argumentēt un formulēt viedokli, izdarīt izvēli, uzņemies iniciatīvu, komunicēt un izkāpt ārpus komforta zonas, stāsta karjeras un izglītības portāla prakse.lv pārstāvis Kristaps Bērziņš.
 
29.mai
Šodien attālināto mācību gadu noslēdz pamatskolēni, 10. un 11.klašu skolēni.
 
28.mai
Saeimas deputātu vairākums šodien noraidīja virkni opozīcijas deputātu rosināto atbalsta pasākumu Covid-19 krīzes skartajiem studentiem.
 
28.mai
Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu,  pavēstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.
 
27.mai
Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) vasaras izlaidumi šogad notiks attālināti, uzzināja universitātē.
 
27.mai
Ārkārtas situācija ir smagi skārusi arī studējošās jaunatnes finansiālo situāciju, un gandrīz 10 000 Latvijas studenti varētu pārtraukt studijas augstākās izglītības iestādēs, kļūt par bezdarbniekiem vai pamest valsti, radot nākamo emigrācijas vilni. Situācija prasa tūlītēju rīcību, tādēļ valdība nedrīkst vilcināties un sniegt atbalstu krīzē nonākušajiem studentiem, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde, atsaucoties uz Latvijas Studentu apvienības pausto informāciju.
 
27.mai
Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) neplāno pagarināt akadēmisko mācību gadu.
 
27.mai
Covid-19 riski un ar tiem saistītie paaugstinātie drošības pasākumi nav mazinājuši pieprasījumu pēc bērnu vasaras nometnēm, līdz ar to gandrīz visas plānoto nometņu grupas jau patlaban ir nokomplektētas, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja portāla "E-nometnes.lv" vadītāja Ilze Zvaune.
 
27.mai
„Varbūt man šo darbību nodemonstrēt uz kāda ģimenes locekļa, lai bērns saprastu, ko nozīmē vārds „nožņaugt”? Mans vienpadsmitgadīgais dēls nesaprot, kas tas ir – nožņaugt,” it kā caur smaidu, tomēr ar manāmu sašutumu teic mamma Ivonna (vārds mainīts), kuras dēls mācās Rīgas franču liceja 5. klasē.
 
26.mai
No pirmdienas, 1.jūnija, klātienē skolā tiks atļauti papildu mācību pasākumi skolēniem pamatizglītības pakāpē, liecina valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".
 
26.mai
Valdība šodien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos noteikumus, kas nosaka norises laikus valsts pārbaudes darbiem 2020./2021.mācību gadā.
 
26.mai
Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA), Latvijas Rektoru padome (LRP) un Latvijas Universitāšu asociācija (LUA) ir pieņēmusi kopīgu paziņojumu par Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātajiem un Ministru kabineta akceptētajiem grozījumiem Augstskolu likumā. LZA, LRP un LUA kategoriski iebilst pret šādu grozījumu pieņemšanu, jo tie var novest pie augstākās izglītības un zinātnes sistēmas degradācijas, teikts paziņojumā valsts augstākajām amatpersonām un medijiem.
 
26.mai
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) šodien no plkst.10 sāk uzņemt lasītājus klātienē un pakāpeniski atsāk koncertdzīvi ar komponista un pianista Krista Seržanta tiešraides koncertu, informē LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.
 
25.mai
Šobrīd augstskolās un universitātēs sācies jauno studentu uzņemšanas laiks, un daudziem topošajiem studentiem jāpieņem lēmums ne tikai par augstskolu un studiju programmu, bet arī par to, kādu studiju formu izvēlēties. Tie, kas interesējušies par studiju iespējām, nereti sastapušies ar apzīmējumiem pilna laika klātienes studijas un nepilna laika neklātienes studijas. Ko īsti nozīmē katra studiju forma, ko tā sevī ietver un kā izvēlēties piemērotāko, skaidro Biznesa augstskolas Turība Studiju informācijas centra vadītāja Iluta Ernstsone.
 
25.mai
Labklājības ministrija (LM) rosina diskutēt par iespēju piešķirt pabalstu augstskolu, koledžu un tehnisko vidusskolu apmēram pēdējā gada absolventiem, kuri nekvalificējas bezdarbnieka pabalstam, šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).