Izglītība & Karjera

25.jun
No nākamā mācību gada vēsturi un sociālās zinības vidusskolā mācīs kā atsevišķus priekšmetus, otrdien nolēma valdība.
25.jun
Līdz 2026.gada vasarai par 4 124 750 eiro izstrādās Izglītības apliecinošu dokumentu reģistru, paredz rīkojuma projekts, ko otrdien pieņēma valdība.
25.jun
Aizvadītajā mācību gadā Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) neatbilstošas valsts valodas zināšanas konstatēja galvenokārt pedagogiem Rīgā, aģentūra LETA uzzināja IKVD.
24.jun
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) un tā struktūrvienībās noteiktās akciju dienās plānots piemērot 100% atlaidi ekspozīciju un izstāšu apskatei atsevišķām apmeklētāju grupām, izriet no Kultūras ministrijas (KM) sagatavotā noteikumu projekta anotācijas, kas pieejama Tiesību aktu projektu portālā.
24.jun
Lai līdzsvarotu izglītojamo mācību slodzi profesionālās ievirzes izglītības programmās ar vispārējās izglītības programmām, Kultūras ministrija (KM) rosina samazināt par 315 stundām maksimālo profesionālās ievirzes izglītības programmas obligātā satura apjomu, kas, kā plānots, neietekmēs izglītības programmas stratēģisko mērķu sasniegšanu.
23.jun
Mārupes pašvaldība saņēmusi Centrālās finanšu un līgumu aģentūras apstiprinājumu par finansējuma 5 miljonu eiro apmērā piešķiršanu no Eiropas Reģionālā fonda (ERAF) jauna bērnudārza būvniecībai.
21.jun
Līdz nākamā mācību gada sākumam Latvijā reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija.
21.jun
Šodien noslēdzas mācību gads 12.klašu skolēniem, informē Valsts izglītības satura centrs (VISC).
20.jun
Nupat aizvadītajā valsts pārbaudījumu sesijā Valsts izglītības satura centrs (VISC) saņēmis informāciju par diviem iespējamiem matemātikas un angļu valodas eksāmenu jautājumu noplūdes gadījumiem, žurnālistiem pavēstīja VISC Vērtēšanas un analītikas departamenta direktors Normunds Rečs.
20.jun
Ikgadējā musulmaņu svētceļojumā uz Meku, Saūda Arābijā, gājuši bojā vismaz 550 cilvēki, no kuriem vismaz 323 ir ēģiptieši, paziņojuši arābu diplomāti.
19.jun
Ņemot vērā, ka jaunveidojamajā Valsts izglītības satura un inovāciju aģentūrā (VISIA) tiks iekļauta arī Latviešu valodas aģentūra, īpaša uzmanība būs pievērsta tieši valsts valodas politikas stiprināšanai, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
19.jun
Vairāk nekā 100 sabiedrības pārstāvju, izglītības un kultūras darbinieki vērsušies pie Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča, iebilstot pret Latviešu valodas aģentūras (LVA) reorganizāciju, aģentūru LETA informēja aicinājuma autore, zvērināta advokāte Kristīne Jarinovska.
19.jun
Par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektori ievēlēta Ilona Meija, kas līdz šim pildīja rektora amata pienākumus.
19.jun
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Satversmes sapulcē šodien plkst. 14.10 notiks akadēmijas rektora vēlēšanas, aģentūru informē JVLMA.
18.jun
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) par 25 miljoniem eiro iegādāsies līdz 30 000 portatīvo datoru, lai ar tiem nodrošinātu pedagogus, atbalsta personālu un profesionālās izglītības audzēkņus, otrdien nolēma valdība.
17.jun
Valsts policijas koledža (VPK) ir uzsākusi reflektantu uzrunāšanas kampaņu “Policija meklē Tevi!”, kuras laikā informēs par izglītības iespējām un priekšrocībām, kādas Valsts policijas koledža nodrošina saviem izglītojamajiem.
17.jun
Valsts policija izsludinājusi konkursu uz vairākām pasniedzēju amata vietām, liecina sludinājumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
17.jun
Zemkopības ministrija (ZM) no jaunā mācību gada sākuma skolās un bērnudārzos organizēs rudens programmu, kurā bez maksas dalīs rudzu maizi, lai jaunatni radinātu pie veselīga uztura, aģentūru LETA informēja ZM pārstāvji.
17.jun
Labklājības ministrija (LM) rudenī varētu valdības prioritātēm virzīt higiēnas preču nodrošināšanu skolniecēm, šodien pilotprojekta "Bezmaksas higiēnas preces meitenēm Latvijas skolās" rezultātu prezentācijā sacīja LM parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks (ZZS).
17.jun
SIA "Būvinženieris" par 231 931 eiro remontēs divus Lielupes tilta balstus, informē Jelgavas pašvaldība.
17.jun
Vardarbības gadījums skaits skolēnu vidū palielinās, intervijā TV3raidījumam "900 sekundes" teica Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents Rūdolfs Kalvāns.
14.jun
Nākamnedēļ, no 17.jūnija līdz 21.jūnijam, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts organizēs Starptautiskās tautas naratīvu izpētes biedrības (ISFNR) 19.kongresu, pulcējot gan tradicionālo teiku, pasaku, leģendu un nostāstu, gan mūsdienu naratīvu pētniekus no visas pasaules, lai diskutētu par to, kā norises pasaulē atbalsojas mūsu ikdienas vēstījumos, aģentūru LETA informēja universitātē.