Izglītība & Karjera

18.dec 2020
Saskaņā ar valdības lēmumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs Latvijas skolām iegādāsies 260 000 daudzreiz lietojamo higiēnisko sejas masku, kas paredzētas skolēniem, pedagogiem un skolu darbiniekiem, informēja Aizsardzības ministrija.
 
17.dec 2020
Aptuveni puse viedierīču, ko pavasarī par valsts budžeta līdzekļiem sagādāja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), netiek izmantotas, šodien Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā videokonferencē atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
17.dec 2020
Tuvojoties gada izskaņai, tradicionāli ir pieņemts uz brīdi apstāties un novērtēt aizvadītos notikumus, kā arī iezīmēt tos, kas sagaidāmi nākotnē. Beidzoties vienam un tuvojoties nākamajam Eiropas Savienības septiņu gadu finanšu plānošanas periodam, kārtējo reizi izglītības, tai skaitā augstākās izglītības jomā esam nokļuvuši pārmaiņu laikā, ko iezīmē Augstākās izglītības pārveides programmas uzsākšana Eiropas telpā.
 
17.dec 2020
Mazāko skolēnu ziemas brīvlaika pagarinājums līdz 8.janvārim vēl nenozīmē, ka tiks pagarināts arī mācību gads, Latvijas Pašvaldību savienības rīkotajā videokonferencē teica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
17.dec 2020
Divas Saeimas komisijas jau paudušas atbalstu valdības lēmumam no 4. janvāra visiem skolēniem mācību procesa laikā un ārpus tā skolās lietot sejas aizsargmaskas. Savukārt atbildīgā komisija, kas izskatīja gandrīz 20 tūkstošu parakstīto pilsoņu iniciatīvu pret šo lēmumu, rosina Saeimu balsot, lai valdībai par pienākumu uzliktu šo prasību atkārtoti izvērtēt un nepieciešamības gadījumā grozīt.
 
17.dec 2020
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Pēteris Apse-Apsītis ir izveidojis speciāli aprīkotus stendus, lai Covid-19 laikā Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (EVIF) studenti gūtu praktiskas iemaņas un veiktu laboratorijas darbus digitāli.
 
16.dec 2020
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz valdību atkārtoti lūgt izvērtēt lēmumu likt arī sākumskolu audzēkņiem skolās valkāt sejas aizsargmaskas.
 
16.dec 2020
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien atbalstīja valdības lēmumu no 4.janvāra visiem skolēniem mācību procesa laikā un ārpus tā skolās lietot sejas aizsargmaskas.
 
16.dec 2020
Valdība ceturtdien, visticamāk, pieņems lēmumu par brīvlaika pagarināšanu par nedēļu mazāko klašu skolniekiem, jo par šo jautājumu politiķiem domstarpību nebija, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
15.dec 2020
Humanitārajās zinātnēs 20 gadu laikā no visiem uzņemtajiem studentiem studijas pabeiguši vien 55% studējošo, otrdien Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) direktora vietniece politikas ieviešanas un monitoringa jomā Diāna Laipniece.
 
15.dec 2020
Nedēļas laikā Daugavpilī būtiski sarucis to klašu skaits, kas Covid-19 izplatības dēļ mācās attālināti, liecina pilsētas Izglītības pārvaldes apkopotā informācija uz pirmdienu.
 
14.dec 2020
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) ir pārliecināts, ka sabiedrība atbalsta aizsardzības mācības ieviešanu skolās.
 
14.dec 2020
Tiek apsvērta iespēja pagarināt skolēnu ziemas brīvlaiku pēc 2021.gada 4.janvāra, apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
14.dec 2020
Partija "Progresīvie" aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu neizsludināt Saeimā pieņemto likumu "Par valsts aizsardzības mācību un jaunsardzi", kas paredz skolās kā obligātu ieviest aizsardzības mācību, jo uzskata, ka izmaiņas novedīs pie "nevēlamas izglītības militarizācijas".
 
10.dec 2020
Ņemot vērā esošos ierobežojumus, šogad skolēnu liecību izsniegšanai jānotiek attālināti, tomēr klātienē to varēs darīt pēc atsevišķa pieprasījuma, pauda Valsts izglītības satura centrā (VISC).
 
10.dec 2020
Valdības noteikto prasību, ka, sākoties jaunajam mācību semestrim, sākumskolas audzēkņiem skolā visu laiku būs jāvalkā maskas, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija atzinusi par atbalstāmu. Taču gala lēmumu par sabiedrības iniciatīvas, kas pieprasa šo prasību atcelt, tālāku virzību pieņems Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, kurā šīs prasības pretinieku varētu būt vairāk.
 
9.dec 2020
Lai mazinātu stresu, rosina samazināt mācību satura apjomu jaunāko klašu skolēniem.
 
9.dec 2020
Jāpārtrauc šobrīd notiekošā Augstskolu likuma grozījumu labošana un jāveido jauns likums, kas apvienotu augstāko izglītību un zinātni, proti, Augstākās izglītības un zinātnes likums, šādu viedokli trešdien preses konferencē, iepazīstinot ar Latvijas zinātnisko institūciju sagatavoto Augstākās izglītības un zinātnes likuma projektu, pauda Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš.
 
9.dec 2020
Pirmā semestra vērtējuma neizlikšana ir pieļaujama vienīgi visiem vienas klases skolēniem, nevis individuāli kādam no šīs klases skolēniem, uzsver Valsts izglītības satura centrā (VISC).
 
8.dec 2020
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šodien apņēmās līdz nākamā gada janvārim sagatavot grozījumus likumdošanā par saīsinātu darbalaiku pirms svētku dienās arī pedagogiem.
 
7.dec 2020
Jaunā augstskolu pārvaldes modeļa un ar to saistīto lomu, funkciju, atbildību noteikšana nevar notikt bez papildu līdzekļiem, tikšanās laikā vienisprātis bijis Valsts prezidents Egils Levits un Rektoru padomes priekšsēdētāja, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.
 
7.dec 2020
Par prettiesisku personas nodarbināšanu izglītības iestādē un fiktīvu finanšu līdzekļu apriti, maksājot atalgojumu personai, kura faktiski neveic apmaksātos darba pienākumus, no amata atbrīvota Ozolnieku vidusskolas direktore Dina Tauriņa, uzzināja novada domē.