Izglītība & Karjera

10.okt
Tiesvedībā saistībā ar Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā atšķiras Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un tiesas viedokļi par to, kur sākas un beidzas augstskolas rektora vēlēšanu process, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
9.okt
Trešdien notikušajā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes ārkārtas sēdē izcēlās sakaitētas diskusijas starp izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP) un pedagogiem, abām pusēm apmainoties ar savstarpējiem pārmetumiem par kritiskās domāšanas trūkumu un citiem aspektiem.
 
9.okt
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) līdz 18.oktobrim steidzamības kārtā pieprasa dokumentālas garantijas pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai no nākamā gada septembra, pretējā gadījumā arodbiedrība lems par protestu rīkošanu, informēja LIZDA pārstāvis Guntis Meisters.
 
9.okt
Liepājas Valsts tehnikums kā profesionālās izglītības kompetences centrs ir viena no vadošajām profesionālās izglītības iestādēm reģionā. Tehnikums profesionālās vidējās izglītības jomā īsteno 18 izglītības programmu 26 kvalifikācijās. Šogad tehnikumā mācās 1266 izglītojamie 58 grupās.
 
8.okt
Neapmierinātība ar izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) retoriku un reformu vadītspēju nozares darbinieku vidū aug aritmētiskā progresijā, un ministres skaidrojumi tiks gaidīti arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes sēde 9. oktobrī. Par neapmierinātības iemesliem, reformu un jauno iniciatīvu praktiskās realizācijas problēmām un nākotnes protestu iespējām Neatkarīgās intervija ar LIZDA vadītāju Ingu Vanagu.
 
7.okt
Trešdien, 9.oktobrī, plkst. 11.00 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē, kurā paredzēts lemt par turpmākajām aktivitātēm, tostarp iespējamu protestu rīkošanu. Padomes sēdē dalību apstiprinājusi izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
 
6.okt
Šodien Latvijā tiek atzīmēta Skolotāju diena, un Izglītības un zinātnes ministrija visiem pirmsskolu, sākumskolu, pamatskolu, vidusskolu un augstskolu pedagogiem novēl saticīgu, sirsnības bagātu un veiksmīgu jauno mācību gadu.
 
6.okt
Lai cilvēks justos laimīgs, motivēts un darbspējīgs, viņam ir nepieciešama laba veselība. Kad saskaramies ar veselības problēmām, vēršamies pie ārsta, taču pašlaik Latvijā arī šī it kā vienkāršā darbība slimniekam var kļūt apgrūtināta. Cēloņi tam ir vairāki, taču tas, ko sabiedrība redz un izjūt visbiežāk - ārstu trūkums vai garas gaidīšanas rindas pie speciālistiem. Slimības profilakses un kontroles centra dati rāda, ka pēdējo trīs gadu laikā Latviju pametuši vidēji ap 100 ārstu gadā. Nav arī ticības, ka šī tendence nākotnē mainīsies: šogad valstī medicīnas studijas pabeiguši nedaudz vairāk kā 200 medicīnas studentu, un neoficiāla informācija, ko LJĀA ieguvusi no studentu aptaujām, liecina, ka aptuveni 20 % no viņiem neplāno stāties rezidentūrā Latvijā. Tas nozīmē, ka piektā daļa jauno ārstu, visticamāk, ir izlēmuši turpināt specializāciju citā valstī, kur jaunajam ārstam ir daudz labvēlīgāki apstākļi gan atalgojuma ziņā, gan darba vides un profesionālās izaugsmes ziņā.
 
5.okt
31.oktobrī Ķīpsalas izstāžu hallē notiks lielākā Latvijas jauniešu un skolotāju uzņēmējdarbības konference #UZDRĪKSTIESUZVARĒT. Konferenci jau piekto gadu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia), lai iedvesmotu Latvijas jauniešus un motivētu domāt par savu ceļu biznesā. Šī gada tēma – “Pievienojies varoņiem biznesā!”.
 
5.okt
Šodien notiks kārtējā Latvijas Krievu savienības (LKS) organizēta protesta akcija, kuras mērķis ir aizstāvēt izglītību krievu valodā Latvijā.
 
4.okt
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gatavojas pārsūdzēt sev nelabvēlīgo spriedumu Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanu jautājumā, informēja ministrija.
 
3.okt
Latvijas Universitātē (LU) notiekošās vadības maiņas rada nepatīkamas sajūtas universitātes iekšienē un šādā nepastāvīgā vidē ir ļoti grūti strādāt, vērtēja LU Studentu padomes priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte.
 
3.okt
Manā uztverē apmēram piecpadsmit gadi bija pilnīgi pietiekams laiks, lai gan pedagoģiskā, gan profesionālā, gan politiskā ziņā nodrošinātu perfektu visas Latvijas valsts izglītības sistēmas pāreju uz mācībām tikai valsts valodā. Tomēr pagaidām arvien uzskatu, ka šī tā saucamā reforma, tās iniciatori un izglītības birokrātija arvien dod priekšroku politiskām pozām, nevis visu skolu, to kadru un dažādu vecāku grupu pienācīgai sagatavotībai pārmaiņām. Tādām, lai iznākums būtu pienācīga un augoša Latvijas nācijas, tās tautu kvalitāte. Tomēr pagaidām es uzskatu, ka šī reforma visu šo laiku gatavota pat ne politisku, bet arvien pastāv tik vien kā partijisku iegribu līmenī.
 
3.okt
Administratīvā rajona tiesa pirmdien apturējusi Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā.
 
1.okt
Rīgas Juridiskās augstskolas rektora amatā valdība apstiprināja latviešu valodu neprotošo tiesību zinātņu doktoru Pjetro Karlo Vladimiro Sullo.
 
1.okt
Koalīcija no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) nākotnē sagaida piedāvājumu par valdības partiju konceptuāli atbalstīto plašāku vai pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā visos izglītības līmeņos.
 
1.okt
Pēc tam, kad Administratīvā rajona tiesa apturējusi Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā, Saeimas opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nolēmusi prasīt izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) demisiju.
 
1.okt
Kārlis Šadurskis (Jaunā Vienotība) no izglītības un zinātnes ministra posteņa pagājušogad pazuda ātri un efektīvi. Pēc 13. Saeimas vēlēšanām viņš vēl bija «vecās» valdības ministrs, taču jau 28. novembrī, kad jaunā valdība vēl nebija pat miglaini saskatāma, Kārlis Šadurskis piekrita pārcelties uz Briseli, lai stātos eiroparlamentārieša Arta Pabrika vietā, kurš savukārt bija ievēlēts Saeimā – jau no partiju apvienības Attīstībai/PAR!. «Šajā neskaidrības situācijā domāju, ka man ir jāpilda tas mandāts, kas patlaban ir aktuāls – EP mandāts,» toreiz teica aizejošais ministrs.
 
30.sep
Administratīvā rajona tiesa nav mēģinājusi saprast Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka ievēlēšanas procesu, šodien Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" šādu viedokli pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
30.sep
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) priekšlikumus par turpmāko rīcību saistībā ar tiesas lēmumu apturēt Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo valdības lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā, norādīja Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs.
 
30.sep
Ar tiesas lēmumu Latvijas Universitātes (LU) rektora pienākumu izpildītāja amatā atjaunotais Indriķis Muižnieks tuvākajā laikā plāno pārrunāt tālāko darbu ar kolēģi Gvido Straubi, kurš līdz šim ieņēma minēto amatu, apliecināja Muižnieks.
 
30.sep
Tiesas lēmums apturēt Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam nelabvēlīgo valdības lēmumu ir likumsakarīgs, pauda LU prorektore Ina Druviete.
 

Rīgas namu pārvaldnieks