Ceturtdiena, 30.marts

redeem Igmārs, Ilgmārs, Nanija

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) piekrīt, ka skolu tīklu ir nepieciešams optimizēt, tomēr nav saprotams, ko nepieciešams optimizēt pirmsskolā, interešu izglītībā un profesionālajā izglītībā, pēc atkārtotas tikšanās ar Saeimas un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem pauda arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.
7.mar Ziņu aģentūra LETA
Par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā, kas šī gada 1. septembrī praksē nav reāla, to, kā risināt akūto skolotāju trūkumu, Latvijas augstskolu spēju iekļūt pasaules Top 500, ko īsti nozīmē augstākās izglītības un zinātnes pakļaušana valdības deklarācijas kārtējam lozungam par “ekonomikas transformāciju”, kā arī ministres kā mātes personisko pieredzi saskarē ar Latvijas izglītības sistēmu.
7.mar Rolands Pētersons
Par kritērijiem skolu darbībai paredzēts spriest rūpīgi Saeimā trīs lasījumos, šādu viedokli šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes pauda koalīcijas partiju politiķi.
6.mar Ziņu aģentūra LETA
Par gaidāmo jauno skolu slēgšanas vilni, izglītības kvalitātes (tā arī nepierādīto) korelāciju ar skolas lielumu, “kompetenču izglītības” ieviešanas izgāšanos un vīziju par 3000 eiro algu skolotājiem “Neatkarīgās” intervija ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu.
6.mar Rolands Pētersons
Jūrmalā no marta tiek palielinātas algas izglītības iestāžu vadītājiem, izpilddirektoram un viņa vietniekam, šonedēļ nolēma Jūrmalas dome.
5.mar Ziņu aģentūra LETA
Lielākā daļa jeb 70% iedzīvotāju neuzskata, ka mazo skolu slēgšana skolu tīkla sakārtošanas nolūkos sekmēs pedagogu algu celšanu, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.
4.mar Portāls nra.lv
Pēc "Apvienotā saraksta" (AS) iebildēm valdošās koalīcijas partneri piekrituši no nākamā gada budžeta likumprojektu paketes izņemt Izglītības likuma grozījumus, kas bijuši iecerēti kā sākums skolu tīkla reformai, ziņo Latvijas Televīzija.
3.mar Ziņu aģentūra LETA
Lai no pirmsskolām iznāktu latviski runājoši bērni, nepieciešams tam papildus novirzīt gan finansiālus, gan citus resursus, mediju brokastīs "Pāreja uz vienotu izglītības sistēmu" pauda Latvijas valodas aģentūras (LVA) galvenā metodiķe Vineta Vaivade.
3.mar Ziņu aģentūra LETA
No šodienas līdz 5.martam Ķīpsalā norisināsies izstāde "Skola 2023", kas vienuviet pulcēs augstskolas, profesionālās izglītības iestādes un mācību centrus, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.
3.mar Ziņu aģentūra LETA
Līdzīgi kā iepriekšējos gadus arī šajā pavasarī Rīgas valsts ģimnāzijās un vidusskolās tiks organizēti apvienotie iestājpārbaudījumi, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
2.mar Portāls nra.lv
No 2023.gada 1.septembra Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sociālo stipendiju "Studētgods" plāno nodrošināt visos kursos studējošajiem, aģentūru LETA informēja IZM.
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Paredzams, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasītais pedagogu atalgojuma un darba slodzes sabalansēšanas grafiks tiks apstiprināts valdības sēdē 14.martā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Ar pāļu dzinēja neatlaidību Izglītības un zinātnes ministrija turpina Latvijas skolu tīkla “optimizāciju”, latviski runājot, skolu iznīcināšanu. Rindā uz utilizāciju ir vairākas skolas, kuru vadība gan vēl cer uz brīnumu – palikt izglītības ierindā. Taču ministrijas absolūtā neinterese par skolotāju un bērnu likteni izsvītro brīnumu iespējas.
28.feb Elita Veidemane
Bēgļi no Ukrainas Liepājas sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmantot arī turpmāk, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Degvielas mazumtirgotāja "Circle K Latvia" degvielas uzpildes stacijās sākta labdarības kampaņa grūtībās nonākušu jauniešu atbalstam, aģentūru LETA informēja "Circle K Latvia" pārstāvji.
26.feb Ziņu aģentūra LETA
Otrdien, 28.februārī, plkst.9.40 pie Jūrmalas domes notiks Nacionālās apvienības (NA) rīkots pikets, kura mērķis izvirzīts panākt algu palielinājumu pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem.
26.feb Ziņu aģentūra LETA
Šajā mācību gadā nevienā Latvijas izglītības iestādē nemācās 1881 skolēns obligātajā izglītības vecumā, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) apkopotie dati.
26.feb Ziņu aģentūra LETA
Skolu tīklu sakārtošanas procesā pašreiz netiek plānots slēgt izglītības iestādes, skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji.
24.feb Ziņu aģentūra LETA
Latvijas pirmsskolas izglītības iestādes līdz 10.martam saņems stādu komplektus zirņu audzēšanai, aģentūru LETA informē Lauku atbalsta dienesta (LAD).
23.feb Ziņu aģentūra LETA
Tukuma novada domes sēdē deputāti šodien nolēma noraidīt nelielo Vānes un Zemītes sākumskolu reorganizācijas ieceres, līdz ar to skolas turpinās darbu.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstībai ir būtiski nodrošināt zinātnisko izstrāžu pārnesi uz industrijām, šodien preses konferencē uzsvēra jaunievēlētais RTU rektors Tālis Juhna.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
Līdz šā gada 31.augustam Valmieras novadā likvidēs Brenguļu sākumskolu, bet Ziemeļvidzemes pamatskolu pievienos Valmieras Gaujas krasta vidusskolai - attīstības centram, ceturtdien Valmieras novada domes sēdē nolēma deputāti.
23.feb Ziņu aģentūra LETA