Izglītība & Karjera

10.jun
Topošo studentu ērtībai Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) šovasar parūpējusies par iespēju visus uzņemšanas soļus spert digitāli. Lai to izdarītu, augstskola aicina laicīgi pieteikties elektroniskajam parakstam jeb eParakstam. Tā iegūšanai atkarībā no izvēlētā veida var būt nepieciešams no divām līdz piecām dienām. RSU arī atgādina, ka eParaksta iegūšanai vajadzīgi internetbankas piekļuves dati, tāpēc augstskola aicina topošos studentus, jo sevišķi nupat vidusskolu absolvējušos jauniešus, šo jautājumu risināt laikus.
 
10.jun
Izlaidumos līdz 30.jūnijam drīkst piedalīties līdz 300 personām, ja tie norisinās ārtelpās, savukārt līdz 100 personām, ja tie norisināsies iekštelpās, trešdien preses konferencē informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.
 
10.jun
Izglītības ministre un izglītības nozare sēž katrs savā ziloņkaula tornī. Un kāpt lejā nedomā. Izskatās, ka nolēmuši pat nesarunāties, tikai sabļaustīties dažādās platformās, sākot no medijiem un beidzot ar Saeimas komisiju.
 
10.jun
Starptautiskā pasaules universitāšu reitingā "QS World University Rankings 2021" iekļuvušas trīs universitātes no Latvijas - Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU).
 
9.jun
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plāns no Augstskolu likuma izslēgt Augstākās izglītības padomi (AIP) liecina par varas koncentrāciju ministrijā, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pauda AIP priekšsēdētājs Jānis Vētra.
 
9.jun
Valsts Izglītības satura centram (VISC) nav ziņu, ka šodien latviešu valodas centralizētā eksāmena norisē būtu konstatēti kādi būtiski pārkāpumi, pavēstīja centra pārstāve Liene Bērziņa.
 
9.jun
Starptautiskajā augstskolu reitingā "U-Multirank" kopumā iekļuvušas 20 Latvijas augstskolas, taču augstākie sasniegumi ir Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA).
 
9.jun
Šobrīd turpinās latviešu valodas eksāmens 12.klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, neskatoties uz problēmām saistībā ar elektrības atslēgumu, kas radās avārijas rezultātā "Augstsprieguma tīkls" elektrotīklā.
 
5.jun
Likumprojektā par Augstskolu likuma grozījumiem izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vietām ir gatava piekāpties nozares piedāvātajiem priekšlikumiem.
 
5.jun
Šodien notiks vienotie iestājpārbaudījumi, lai pretendētu uz uzņemšanu trīs Rīgas valsts ģimnāziju 10.klasē.
 
4.jun
„Man te pie sienas bija Arņa Rītupa un Ulda Tīrona bilde, bet es to nomainīju pret Lāčplēsi, jo tagad vajag cīņas garu, filozofijai vairs nav vietas,” rāmi smaidot un veroties uz gleznu savā rektora kabinetā, saka Kristaps Zariņš. Lāčplēsis ir saulains, viņš ir no zelta, viņš raugās uz mums mierīgi, un vēsais ziemas fons saskan ar atsvešinātību, kāda jāpiedzīvo šajos laikos.
 
3.jun
Zinātnei, augstskolām un citiem Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vienreizējiem, terminētiem pasākumiem piešķirs 27,41 miljonus eiro, izriet no Finanšu ministrijas ziņojuma par pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai.
 
3.jun
Valsts policija ir novērojusi, ka radusies neizpratne saistībā ar preventīvajiem pasākumiem, ko eksāmenu norises laikā šā gada jūnijā un jūlijā rīko Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu pirms eksāmenu sākuma.
 
3.jun
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) plāno veidot vienotu "virtuālās klases" platformu , kas novērstu to, ka mācību process notiek ļoti daudz dažādās platformās, preses konferencē atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
3.jun
Noslēdzoties mācību gadam, no kura daļa mācību pavadītas attālinātā režīmā, 84,9% pedagogu un skolu vadītāju norādījuši, ka esošā situācija ir grūdiens pārmaiņām, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības īstenotā aptauja. Tāpat lielākā daļa aptaujāto pedagogu un skolu vadītāju ir norādījuši, ka tā bijusi ļoti noderīga pieredze gan skolotājiem, gan bērniem.
 
2.jun
Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi.
 
2.jun
Šodien 12.klašu skolēni visā Latvijā kārtos angļu valodas eksāmena praktisko daļu, līdz ar to sākot 2019./2020.mācību gada eksāmenu sesiju.
 
1.jun
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kategoriski iebilst pret policijas klātbūtni eksāmenos, jo tas var palielināt skolēniem stresu un negatīvi ietekmēt rezultātus.
 
1.jun
Latvijas Universitāte (LU) 5.jūnijā rīkos tiešsaistes pasākumu "Padomi eksāmeniem", kurā LU mācībspēki palīdzēs skolu beidzējiem sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem, informēja LU pārstāve Antra Sprēde.
 
1.jun
Jautājums par studentu atbalstam solītajiem 13 miljoniem eiro koalīcijā vēl nav izlemts, izriet no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķa Jāņa Eglīša sacītā šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes.
 
1.jun
Nosakot pārbaudes laiku, prokuratūra šogad un pērn izbeigusi kriminālprocesus pret trīs skolotājām, kuras internetā nopludināja 12.klases angļu valodas eksāmenu uzdevumus, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.
 
1.jun
Gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija ļaus atsākt klātienes mācības, tad šajā situācijā prioritāte noteikti būs 1. līdz 6.klašu skolēniem, šorīt intervijā Latvijas radio atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).