Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_downwardIzglītība & Karjera

Latvijā ieguldījumi pētniecībā un attīstībā vairākkārt atpaliek no pasaules attīstīto valstu un Eiropas Savienības (ES) valstu vidējā līmeņa, vietnē "Makroekonomika.lv" raksta Latvijas Bankas ekonomiste Linda Oliņa.
26.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča piedāvātos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz ļaut skolu direktoriem drošības apsvērumu dēļ pārmeklēt skolēnu mantas un ierobežot pārvietošanos.
25.apr Ziņu aģentūra LETA
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā nav informācijas, kas apstiprinātu biedrības "Peldēt droši" apgalvoto, ka peldētapmācību skolēniem mācītu skolotāji bez vajadzīgām zināšanām un prasmēm, saka IZM Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts.
25.apr Ziņu aģentūra LETA
Skolēni varēs atteikties mācīties krievu valodu. Šādus likuma grozījumus rīt skatīs Saeima pēdējā lasījumā. Ja jaunieši sāks masveidā izmantot šo politiķu piedāvāto iespēju, izglītības sistēmu gaida jauns un liels satricinājums. Jo krievu valodu kā otru svešvalodu pašlaik apgūst vairāk nekā puse skolēnu. Bet citu svešvalodu skolotāju, piemēram, vācu vai franču, jau tagad trūkst. “360TV ZIŅneši” devās uz skolu lai saprastu situāciju uz vietas.
24.apr Portāls nra.lv
Līdz rektora vēlēšanām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektora amata pienākumus pildīs līdzšinējā JVLMA Senāta vadītāja Ilona Meija, medijus informēja akadēmijas vadība.
24.apr Ziņu aģentūra LETA
Vidusskolēni šodien pildīs monitoringa darbu fizikā, ķīmijā vai bioloģijā, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
24.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien skatīs jautājumu par veselības mācības ieviešanu skolā.
24.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) līdz 6. maijam ir pagarinājis termiņu pārstāvju pieteikšanai darbam Dziesmu un deju svētku padomē, jo nav saņems pietiekams pieteikumu skaits, aģentūrai LETA norādīja LNKC pārstāve Lana Kazlauskiene.
23.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Universitātes (LU) Padome atbalstīja rektora Gundara Bērziņa priekšlikumu piecu fakultāšu vietā veidot sešas, sākotnēji iecerēto Medicīnas, dabaszinātņu, matemātikas un datorikas fakultāti sadalot Medicīnas un dzīvības zinātņu fakultātē un Eksakto zinātņu un tehnoloģiju fakultātē, informē LU.
23.apr Ziņu aģentūra LETA
Aizdomās par spiegošanu Ķīnas labā aizturēts Eiropas Parlamenta (AP) deputāta no labējās eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai"(AfD) palīgs, otrdien pavēstīja Vācijas federālā prokuratūra.
23.apr Ziņu aģentūra LETA
No 2026./2027. mācību gada pamatizglītībā pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, otrdien nolēmusi valdība.
23.apr Ziņu aģentūra LETA
Ja esat zaudējis darbu, bet profesija apgūta darba vidē, tad bez atbilstošas izglītības un profesiju apliecinoša dokumenta ir visai sarežģīti atrast jaunu darbu. Taču ir gaisma tuneļa galā - par iespējam iegūt kvalifikāciju apliecinošu dokumentu bez sēdēšanas augstskolas vai arodskolas solā, turklāt par velti, vēsta “360TV ZIŅneši”.
19.apr Portāls nra.lv
Par skolēna zināšanām atbildība jāuzņemas skolai, jo tā visātrāk var pamanīt izmaiņas skolēna sniegumā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Zane Oliņa un Pāvels Pestovs, kuri iepriekš bija atbildīgi par projekta "Skola2030" mācību satura izstrādi un ieviešanu.
19.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi pašvaldību lēmumus par 31 izglītības iestāžu reorganizāciju vai slēgšanu, liecina IZM apkopotā informācija.
17.apr Ziņu aģentūra LETA
Vai valstij vajadzētu dotēt žurnālistikas vai politoloģijas studijas; par jaunvārdu radīšanu; par izglītības kvalitāti un augstskolu reitingiem; par mācībspēku piesaisti no ārvalstīm; par Latvijas Universitātes akadēmisko kvartālu Torņakalnā un kā turp pa Rīgas bedrainajām ielām plūdīs studentu un mācībspēku daudzie tūkstoši – intervijas turpinājums ar Latvijas Universitātes rektoru, profesoru, Dr. sc. admin. Gundaru Bērziņu TV ciklā “Nra.lv sarunas”.
17.apr Andra Ozola
LTV raidījumā “Kultūršoks”, kas nonāca ēterā marta sākumā, par saviem piedzīvojumiem runāja septiņas anonīmas studentes, kuras esot cietušas no pasniedzēju seksuālas uzmākšanās, izraisot vispārēju morālo haosu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kurā viņas mācījušās. Patlaban joprojām notiek izmeklēšana, taču sabiedriskajai linča tiesai jau ir savi augļi: par atkāpšanos no amata paziņojis rektors Guntars Prānis.
17.apr Elita Veidemane
No nākamā mācību gada vidējās izglītības programmā tiks iekļauta obligāta valsts aizsardzības mācības (VAM) īstenošana, paredz grozījumi vispārējās vidējās izglītības standartā, ko otrdien pieņēma valdība.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien konceptuāli atbalstīja Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča virzītos grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", kas paredz starptautisko Skolotāju dienu atzīmēt 5.oktobrī.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Jaunievēlētais Latvijas Universitātes rektors, profesors, Dr. sc. admin. Gundars Bērziņš TV intervijā “Nra.lv sarunas” stāsta par gaidāmām reformām Latvijas Universitātē (LU), par studiju saturu, kvalitāti, daudzveidību, par studiju sasaisti ar zinātni pētniecību un akadēmisko rezultātu praktisko pielietojamību; rektors atklāj, kur Latvijas Universitātē atrodas tas, kas vairo patriotismu un cementē valstiskuma apziņu.
16.apr Andra Ozola
Sestdien, 13.aprīlī, aizvadīts līdz šim vērienīgākais Latvijas Fizikas festivāls, kas pulcēja teju 4000 tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros noslēdzās arī AS "Latvenergo" erudīcijas konkurss "FIZMIX Eksperiments", kurā par fizikā zinošākās komandas godu sacentās skolēni no visas Latvijas. Starp 216 komandām no 145 Latvijas skolām par šogad erudītāko komandu atzīta Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda "Baloži pusdieno" skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā no Zemgales reģiona.
15.apr Portāls nra.lv
Šodien, 15. aprīlī, notika Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Satversmes sapulce, kurā tās dalībnieki uzklausīja rektora amata kandidāta – profesora Dāvja Sīmaņa piedāvātos LKA stratēģiskos mērķus turpmākajiem pieciem gadiem, kā arī piedalījās debatēs un vēlēja. Satversmes sapulces dalībnieki vienbalsīgi ievēlēja D.Sīmani LKA rektora amatā.
15.apr Portāls nra.lv