Pasaulē

Vakar, 17:02
Mjanmā svētdien policijai izklīdinot demonstrācijas pret valstī notikušo militāro apvērsumu, nogalināti 18 un ievainoti vairāk nekā 30 protestētāji, paziņojis ANO Cilvēktiesību birojs. Pēc tā rīcībā esošās informācijas, policija atklājusi uguni no šaujamieročiem uz protestētājiem Jangonā, Davei. Mandalajā, Mjeikā, Bago un Pokoku. Policisti izmantojuši arī aaru gāzi un apdullinošas granātas. "Mēs stingri nosodām pieaugošo vardarbību pret protestiem Mjanmā un aicinām armiju nekavējoties pārtraukt izmantot spēku pret mierīgajiem protestētājiem, uzsvērts ANO Cilvēktiesību biroja paziņojumā. Līdz svētdienai mēnesi ilgajos protestos pret puču Mjanmā pavisam bija gājuši bojā astoņi cilvēki. Iepriekš policija pret protestētājiem lietoja gumijas lodes, asaru gāzi, ūdens lielgabalus un trokšņa granātas, bet ziņas par šaujamieroču izmantošanu tika saņemtas reti.
 
Vakar, 15:00
Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kuram piespriests divarpus gadu ieslodzījums, nogādāts labošanas kolonijā Vladimiras apgabala Pokrovas pilsētā, svētdien paziņoja sabiedriskā komisija, kas novēro aizturēto un ieslodzīto cilvēktiesību ievērošanu.
 
Vakar, 13:42
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1201 cilvēkam, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši pieci cilvēki, svētdien paziņojis Veselības departaments. Aizvadītajā diennaktī veiktas 6222 analīzes, līdz ar to pozitīvo testu īpatsvars bijis 19,3%. Pavisam Igaunijā veikts 934 681 tests nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu.
 
Vakar, 11:19
Kad vasarā publicēju rakstu par saviem vērojumiem Āfrikā, kur cita starpā minēju, ka piecas reizes esmu bijis Āfrikā, saņēmu milzīgu kritikas gūzmu no “īstiem” Āfrikas ekspertiem (lasi: šīs tēmas grāntu slaucējiem) par to, ka neko nesaprotu, jo patiesa izpratne par Āfriku esot atkarīga nevis no melnā kontinenta apmeklējumu skaita, bet gan “zinātnisko” publikāciju daudzuma. Vārdus – zinātnisks – šajā gadījumā droši var likt pēdiņās, jo ir maz tēmu, kuras būtu vairāk ideoloģizētas nekā tās, kuras skar Āfriku, kolonizāciju un melnādaino cilvēku problēmjautājumus.
 
Vakar, 10:21
ASV medikamentu jomas regulators - Federālā pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) - sestdien apstiprināja izmantošanai valstī amerikāņu kompānijas "Jonhnson & Johnson" (J&J) vakcīnu pret Covid-19.
 
27.feb
Haiti no cietuma izlaužoties vairāk nekā 400 ieslodzītajiem, ir gājuši bojā 25 cilvēki, tai skaitā šī cietuma direktors, piektdien paziņoja amatpersonas.
 
27.feb
Pirms operācijas kādas Otrā pasaules kara aviācijas bumbas atmīnēšanai Ekseterā Anglijas dienvidrietumos sestdien evakuēti aptuveni 2600 īpašumi.
 
27.feb
Krievijas lielākajās pilsētās sestdien sākušies piemiņas pasākumi, kas veltīti pirms sešiem gadiem noslepkavotajam opozīcijas politiķim Borisam Ņemcovam. Policija uzrauga akciju norisi, taču par aizturētajiem pagaidām ziņu nav. Maskavā uz tilta, kur 2015.gada 27.fenruārī Ņemcovs tika nošauts, policija ar metāla barjerām ietvi nodalījusi no braucamās joslas, kā arī nobloķējusi vienas no kāpnēm, kas atrodas netālu no improvizētā Ņemcova memoriāla. Ziedus pie memoriāla nolikuši arī ASV, Vācijas un Čehijas vēstnieki, no notikumu vietas ziņo neatkarīgā televīzijas kanāla "Doždj" korespondents. Ziedus nolicis arī Latvijas vēstnieks Māris Riekstiņš.
 
27.feb
Policija Nigērijā piektdien apstiprināja, ka no skolas valsts ziemeļrietumos ir nolaupītas 317 meitenes.
 
27.feb
Čehijas valdība piektdien paziņoja, ka no 1.marta aizliegs cilvēkiem atstāt savas apriņķa pašvaldības teritoriju, jo Covid-19 vissmagāk skartajā valstī turpina pieaugt inficēšanās gadījumu skaits.
 
27.feb
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1570 cilvēkiem un reģistrēti deviņi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Veselības departaments.
 
27.feb
Eiropas Zāļu aģentūra piektdien provizoriski apstiprinājusi ASV farmācijas uzņēmuma "Regeneron" izstrādāto terapiju Covid-19 pacientu ārstēšanai.
 
26.feb
Kremļa kritiķis Aleksejs Navaļnijs tiek konvojēts no Maskavas izmeklēšanas izolatora "Matrosskaja tišina" uz soda izciešanas koloniju, piektdien žurnālistiem pavēstīja Federālā Sodu izpildes dienesta priekšnieks Aleksandrs Kalašņikovs
 
26.feb
Aizvadītajā diennaktī Lietuvā atklāti 624 jauni Covid-19 gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati.
 
26.feb
Astoņi Krievijas diplomāti un viņu ģimenes no Ziemeļkorejas dzimtenē atgriezušies, pēdējo ceļa posmu stumjot dzelzceļa drezīnu, jo Ziemeļkorejas robežas ir slēgtas, bet pasažieru pārvadājumi apturēti, ceturtdien pavēstīja Krievijas Ārlietu ministrija. Lai atgrieztos dzimtenē, diplomātiem drezīna pašiem bija jāstumj pa dzelzceļu pāri robežai, redzams ministrijas publicētajā video, kas tagad izraisījis plašu rezonansi. "Sākumā 32 stundas ar vilcienu, tad vēl divas stundas ar autobusu līdz robežai, un beidzot pats svarīgākais maršruta posms - gājiens kājām uz Krievijas pusi. Tam laicīgi bija jāizgatavo rati, jāuzliek tie uz sliedēm, jāizvieto tajā mantas, jāiesēdina bērni, un tad ceļā," ministrija apraksta diplomātu atgriešanos. Drezīna bijusi bez dzinēja - vienkārša platforma uz vilciena riteņiem -, un to stūmis viens cilvēks. Tas bijis Krievijas vēstniecības Ziemeļkorejā trešais sekretārs Vladislavs Sorokins. Drezīnā sēdēja viņa trīs gadus vecā meita. "Visu šo konstrukciju nācās stumt pa dzelzceļu vairāk nekā kilometru. Pats svarīgākais posms - tilts pār Tumannajas upi. Un beidzot mājās - Krievijas robežstacija Hasana," teikts ministrijas paziņojumā. Pie robežas no Phenjanas ieradušos darbiniekus sagaidīja autobuss, kas viņus nogādāja Vladivostokas lidostā. Ziemeļkoreja koronavīrusa pandēmijas dēļ transporta sakarus ar visām valstīm pārtrauca vēl pagājušā gada sākumā. Avots: LETA
 
26.feb
Saldēti flakoni ar ASV farmācijas uzņēmuma "Pfizer" Covid-19 vakcīnām var tikt uzglabāti tādās temperatūrās, kādas parasti ir farmācijas produktu saldētavās, uz laiku līdz divām nedēļām, ceturtdien paziņoja ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA).
 
25.feb
Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs pārvests uz cietumu ārpus Maskavas, ceturtdien paziņojis viņa advokāts.
 
25.feb
Krievija ceturtdien par 50% pazeminājusi cenu savai Covid-19 vakcīnai "Sputnik V", kas turpmāk maksās 866 rubļus (aptuveni 10 eiro).