Pasaulē

13:44
Farmācijas uzņēmums "AstraZeneca" piedalīsies trešdien paredzētajās sarunās ar Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem par Covid-19 vakcīnu piegāžu kavēšanos, apstiprināja uzņēmums, atspēkojot Briseles avotu iepriekš ziņoto, ka "AstraZeneca" šajās sarunās nepiedalīsies.
 
13:17
Maskava vēl vairāk atvieglos ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu, trešdien paziņojis Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins.
 
12:24
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 636 cilvēkiem, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši seši cilvēki, trešdien paziņojis Veselības departaments.
 
11:24
Farmācijas uzņēmuma "AstraZeneca" vadītājs Paskāls Sorio otrdien paziņojis, ka "AstraZeneca" nepārdod citām valstīm Covid-19 vakcīnas devas, ko pasūtījusi Eiropas Savienība (ES).
 
10:55
Otrdien Lietuvā atklāti 1278 jauni Covid-19 gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati.
 
10:17
Saistībā ar 6.janvārī notikušajām nekārtībām ASV Kapitolijā apsūdzības federālajos noziegumos izvirzītas vairāk nekā 150 cilvēkiem, otrdien paziņojusi ASV Tieslietu ministrija.
 
9:33
Baltkrievijā aizturētie protestētāji pakļauti sistemātiskai spīdzināšanai, teikts cilvēktiesību organizācijas "Amnesty International" jaunā ziņojumā.
 
8:36
Pasaulē apstiprināto inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaits otrdien pārsniedza 100 miljonu atzīmi, liecina ziņu aģentūras AFP apkopoti dati no valstu veselības dienestiem.
 
8:23
ASV valdība iepērk vēl 200 miljonus Covid-19 vakcīnu devu, un tai vakcīnu devu būs pietiekami daudz, lai līdz vasaras beigām vakcinētu pret jauno koronavīrusu 300 miljonus amerikāņu, otrdien paziņoja ASV administrācijas augsta amatpersona.
 
2:04
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki otrdien aicinājuši cilvēkus šajā nedēļas nogalē protestēt pret valdību pie Federālā drošības dienesta (FSB) ēkas Maskavā un Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācijas birojiem.
 
0:04
Pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu otrdien miris Kolumbijas aizsardzības ministrs Karloss Truhiljo Olmess, tviterī paziņojis Kolumbijas prezidents Ivans Duke.
 
Vakar, 21:42
Lai palēninātu jauno lipīgāko koronavīrusa paveidu izplatīšanos, tiek apsvērts gandrīz pilnībā apturēt lidojumus uz Vāciju, otrdien paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
 
Vakar, 21:21
Kopš pandēmijas sākuma Covid-19 upuru skaits Lielbritānijā pārsniedzis 100 000, liecina otrdien publicētie oficiālās statistikas dati.
 
Vakar, 20:31
Baltkrievija izsludinājusi neplānotu bruņoto spēku kaujas un mobilizācijas gatavības pārbaudi, bet Krievijas Aizsardzības ministrija ziņo par kaujas gatavības pārbaudi Kaļiņingradas apgabalā, vēsta Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotais portāls "sargs.lv".
 
Vakar, 19:47
Nīderlandē pirmdienas vakarā un naktī protestu un nekārtību laikā policija aizturējusi vismaz 184 cilvēkus, otrdien paziņojusi policija.
 
Vakar, 16:50
Kremlis otrdien paziņojis, ka pils, kuru sev Melnās jūras krastā it kā uzbūvējis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, patiesībā piederot kādam uzņēmējam.
 
Vakar, 14:53
Spītējot Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, otrdien Austrālijā tūkstošiem cilvēku pulcējās demonstrācijās, lai kolonizācijas sākuma atceres dienā, ko svinību kritiķi dēvē par Iebrukuma dienu, atgādinātu par netaisnībām un ciešanām, ko pieredzējuši kontinenta pirmiedzīvotāji. Kaut arī publiskās sanāksmēs liegts pulcēties vairāk par 500 cilvēkiem, akcijā parkā Sidnejas centrā bija pulcējušies aptuveni 2000. Vismaz pieci cilvēki aizturēti, un viens apsūdzēts par uzbrukumu policijai. Likumsargi gan izteicās atzinīgi par to, ka akcija pamatā bijusi miermīlīga. Varasiestādes atteicās atcelt dalībnieku skaita ierobežojumu, neraugoties uz to, ka Sidnejā jau nedēļu nav konstatēts neviens jauns koronavīrusa gadījums. Tūkstošiem cilvēku piedalījās demonstrācijās arī citās lielajās Austrālijas pilsētās, rīkotājiem mudinot dalībniekus lietot sejas maskas un ievērot sociālo distancēšanos, kur tas ir iespējams. Melburnā demonstrācijā piedalījās 10 000 cilvēku. Dalībnieki bija sadalījušies 100 cilvēku lielās grupās, šādi ievērojot spēkā esošos ierobežojumus Oficiāli 26.janvārī tiek atzīmēt Austrālijas diena, bet ik gadu šajā datumā tiek rīkotas protesta demonstrācijas, vēršot uzmanību uz Austrālijas pirmiedzīvotāju ciešanām un netaisnībām, ko pieredzējusi aborigēnu kopiena. Regulāri izskan aicinājumi valdībai mainīt valsts svētku datumu. Mūsdienu Austrālijas valsts sākumu svinības ir sēru laiks aborigēniem, kas šajā kontinentā dzīvojuši 65 000 gadu un britu kolonistu ierašanos 1788.gadā uzskata par sākumu diviem sāpju un ciešanu gadsimtiem. Austrālijas diena par valsts svētku brīvdienu oficiāli tika pasludināta tikai 1994.gadā. Tuvojoties pretrunīgajam datumam, sociālajos medijos populāri kļuva protestētāju tēmturi, tādi kā "Iebrukuma diena 2021" un "Vienmēr bija, vienmēr būs". Tiesa gan, kā liecina mediju grupas "Fairfax" laikrakstu veiktā sabiedriskās domas aptauja, 48% iedzīvotāju ir pret valsts svētku dienas datuma pārcelšanu, un tikai 28% to atbalsta.