Pasaulē

10:58
Drošības apsvērumu dēļ Lielbritānijas nacionālā lidsabiedrība "British Airways" un Vācijas aviokompānija "Lufthansa" uz laiku apturējušas lidojumus uz Ēģiptes galvaspilsētu Kairu.
 
10:26
Ukrainā šodien notiek parlamenta vēlēšanas, kurās uz uzvaru cer jaunā prezidenta Volodimira Zelenska pārstāvētā partija "Tautas kalps", par kuru gatavi balsot 42% līdz 52% ukraiņu, kuri jau izlēmuši par ko balsos, liecina aptauju rezultāti.
 
8:01
1969.gada 21. jūlijā pulksten 02:56 Nils Ārmstrongs kļuva par pirmo cilvēku, kas uzkāpa uz Mēness virsmas. Šajā brīdī viņš teica leģendāros vārdus: "Tas ir mazs solis cilvēkam, bet milzīgs lēciens cilvēcei".
 
Vakar, 22:00
Trīs cilvēki gājuši bojā, kad sestdien Vācijas dienvidrietrumos ēkā ietriecās neliela lidmašīna, paziņoja vietējā policija.
 
Vakar, 20:16
ASV tūristi no helikoptera pludmalē Islandes rietumos pamanījuši apmēram 50 mirušas grindas, vēstīja radiostacija RUV.
 
Vakar, 19:00
 Irānas ietekmīgā Konstitūcijas uzraudzības padome sestdien paziņoja, ka britu tankkuģa "Stena Impero", uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, sagrābšana Hormuza šaurumā ir atbildes reakcija uz tās tankkuģa aizturēšanu Gibraltārā pirms divām nedēļām.
 
Vakar, 17:30
Rietumvalstis nosodījušas Irānu par britu tankkuģa "Stena Impero", uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, sagrābšanu Hormuza šaurumā, norādot, ka tas saasina saspīlējumu Persijas līča reģionā.
 
Vakar, 16:30
Ārlietu ministrija (ĀM) Irānas vēstniecībai Stokholmā iesniegusi notu ar aicinājumu atbrīvot uz britu tankkuģa "Stena Impero" aizturēto Latvijas pilsoni, informēja ministrijā.
 
Vakar, 16:10
Divi Ukrainas karavīri un viens civiliedzīvotājs gājis bojā incidentos ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, Ukrainas varasiestādes paziņoja sestdien.
 
Vakar, 15:45
Apmēram 21,5 tūkstoši cilvēku, tostarp opozīcijas politiķi, sestdien pulcējās uz mītiņu Maskavas centrā, pieprasot brīvas un godīgas pašvaldību vēlēšanas, liecina nevalstiskās organizācijas "White Counter" dati.
 
Vakar, 15:28
Pēdējo nedēļu laikā Kostarikā vismaz 17 cilvēki ir nomiruši, iedzerot ar metanolu saindētu alkoholu, paziņoja valsts Veselības ministrija.
 
Vakar, 15:10
Eiropā lielākais aktīvais vulkāns naktī uz sestdienu izvirdis, un tā radītā pelnu mākoņa dēļ slēgtas divas lidostas.
 
Vakar, 14:52
Dienvidāzijā sezonālo lietavu izraisītos plūdos gājuši bojā 152 cilvēki, bet miljoniem iedzīvotāju un dzīvnieku joprojām jācīnās par savu dzīvību trīs valstīs.
 
Vakar, 13:46
Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeremijs Hants sestdien paziņoja, ka britu tankkuģa "Stena Impero", uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, sagrābšana Hormuza šaurumā parāda "satraucošas liecības, ka Irāna varētu izvēlēties bīstamu nelikumīgas un destabilizējošas uzvedības ceļu".
 
Vakar, 12:52
Irāna sestdien sākusi izmeklēšanu par aizdomām, ka Hormuza šaurumā sagrābtais britu tankkuģis "Stena Impero", uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, sadūries ar Irānas zvejas kuģi.
 
Vakar, 12:14
Kuba ir apžēlojusi 2604 cietumniekus par labu uzvedību, un šī ir lielākā masveida apžēlošana pēdējo četru gadu laikā, piektdien ziņoja valsts oficiālie mediji.
 
Vakar, 11:07
Irānas varas iestāžu piektdien Hormuza šaurumā sagrābtais britu tankkuģis "Stena Impero", uz kura atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, ir noenkurots Banderabasas ostā, sestdien paziņoja vietējās amatpersonas.
 
Vakar, 11:00
Ņujorkā tiesas priekšā piektdien stājās ASV pilsonis Ruslans Asainovs, kurš tiek apsūdzēts, ka bijis teroristu grupējuma "Islāma valsts" snaiperis Sīrijā.