Pasaulē

Vakar, 20:50
Līdz šim mazpazīstamais Irānas parlamenta deputāts Ahmads Hamze otrdien piedāvājis trīs miljonu dolāru lielu atlīdzību "jebkuram, kurš nogalinās" ASV prezidentu Donaldu Trampu, atriebjoties par ietekmīgā Irānas komandiera Kasema Soleimani nogalināšanu ASV raķešu triecienā Irākā, kas tika īstenots pēc Trampa pavēles, vēsta Irānas ziņu aģentūra ISNA.
 
Vakar, 20:15
Šobrīd stiprais lietus un negaiss Austrālijā apturējis meža ugunsgrēkus, kas vairākus mēnešus postīja valsti. Taču līdz ar negaisu Austrāliju pāsteigušas arī smilšu vētras un krusa, vēsta ārvalstu mediji.
 
Vakar, 19:30
Berlīnē netālu no Sarkanā rātsnama, kur atrodas mēra birojs un pilsētas administrācija, atrasta 250 kilogramus smaga Otrā pasaules kara aviobumba, otrdien pavēstīja policijas pārstāvis sakariem ar presi.
 
Vakar, 18:35
Otrdien Davosas kūrortā Šveicē sākas ikgadējais Pasaules Ekonomikas forums, kas šogad atzīmē savu 50.gadskārtu. Forumā, kas pulcē pasaules biznesa un politikas elites pārstāvjus, kā arī pilsoniskās sabiedrības līderus, šī gada dienaskārtībā ievērojama vieta atvēlēta klimata jautājumiem, kā arī uzņēmēju atbildībai tādās jomās kā nodokļi un pienācīgs atalgojums. Taču foruma dalībnieku galvenā uzmanība būs pievērsta diametrāli pretējam skatījumam uz pasauli, kādu šogad, domājams, izklāstīs ASV prezidents Donalda Tramps un zviedru pusauga vides aktīviste Grēta Tūnberga.
 
Vakar, 18:10
Ziemas vētrā, kas Spānijas austrumos nerimst jau trešo dienu, dzīvību zaudējuši vismaz trīs cilvēki, bet ekstrēmo laikapstākļu dēļ daudzviet slēgtas skolas, traucēta satiksme pa autoceļiem un dzelzceļiem, vietām pazudusi elektrība.
 
Vakar, 17:14
Lielākā daļa Kuveitā izvietotie Latvijas karavīri atgriezīsies dzimtenē, taču Aizsardzības ministrija analizēs, cik daudz karavīrus nākotnē nepieciešams nosūtīt uz operāciju pret teroristisko organizāciju "Daesh", apstiprināja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).
 
Vakar, 15:07
ASV prezidents Donalds Tramps runā Pasaules Ekonomikas forumā Davosā uzņēmies nopelnus par ASV ekonomikas atdzīvināšanu, paziņojot, ka ASV tautsaimniecības sniegums viņa administrācijas laikā var kalpot par piemēru pārējai pasaulei.
 
Vakar, 14:45
Zviedru pusaugu vides aktīviste Grēta Tūnberga otrdien Pasaules Ekonomikas forumā Davosā nosodījusi globālo bezdarbību cīņā ar klimata pārmaiņām.
 
Vakar, 14:00
Stokholmas ziemeļrietumos aizvadītajā naktī notikuši divi sprādzieni, kuros vieglus ievainojumus guvis viens cilvēks un cietuši divi daudzdzīvokļu nami, paziņojusi Zviedrijas policija.
 
Vakar, 13:26
Pasaules ziņu aģentūru fotogrāfi steiguši iemūžināt, kā pēc stiprā negaisa izskatās Austrālijas pilsētā Sidnejā.
 
Vakar, 10:47
Irānas civilās aviācijas pārvalde pirmdien apstiprinājusi, ka pret Ukrainas pasažieru lidmašīnu tika izšautas divas raķetes.
 
Vakar, 9:55
Ekstrēmos laikapstākļos, kas ar ledainiem vējiem, spēcīgu snigšanu un lietavām piemeklējuši plašus Spānijas apgabalus, dzīvību zaudējuši divi cilvēki, pirmdien pavēstīja amatpersonas.
 
Vakar, 8:30
15. janvārī ASV prezidents Donalds Tramps un Ķīnas vicepremjers Liu He parakstīja tirdzniecības vienošanos, kura pārtrauca ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecību pasliktināšanos. ASV prezidents panākto vienošanos nosauca par pirmās fāzes līgumu, kura primārais uzdevums ir samazināt spriedzi Ķīnas un ASV attiecībās un vienlaikus mazināt globālās bažas un riskus par ASV un Ķīnas attiecību tālāku pasliktināšanos.
 
Vakar, 7:18
Jaunais džihādistu grupējuma "Islāma valsts" līderis ir Amirs Mohammeds Abdulrahmans al Mauli al Salbi, kuru šādi identificējuši izlūkdienesti, pirmdien ziņoja britu laikraksts "Guardian".
 
Vakar, 1:03
Itālijas pilsētas Pjačencas mākslas galerijas darbinieki var būt gandarīti – pēc kāda laika tās ekspozīcijā atkal būs austriešu mākslinieka Gustava Klimta glezna, kas tika nozagta 1997. gadā.
 
20.jan
Lietuva plāno godināt pirms vairāk nekā 30 gadiem notikušo Baltijas ceļa akciju, par Baltijas ceļu nosaucot maģistrālos autoceļus, uz kuriem cilvēki tolaik veidoja dzīvo ķēdi, kā arī iecerējusi līdzīgi rīkoties arī Latviju un Igauniju, paziņojusi Lietuvas Satiksmes ministrija.
 
20.jan
Burovs aģentūrai LETA teica, ka viņš aicina deputātus mobilizēties, nolikt malā savas ambīcijas, pretenzijas, apvainojumus un strādāt pie šī gada budžeta. "Tikai budžetu pieņemot, partijas var izpildīt savus solījumus vēlētājiem. Tas ir īpašs atgādinājums tām partijām, kas budžetu izstrādāja, jo tā sagatavošanā piedalījās partija "Saskaņa" ar toreizējiem vicemēriem, departamentu un komiteju vadītājiem," sacīja Burovs. Burovs tuvākajās dienās aicināšot "Saskaņas" frakcijas deputātus sēsties pie viena galda un runāt par budžetu, jo trešdien paredzēta Rīgas domes budžeta komitejas sēde. Lūgts komentēt savas izredzes palikt amatā, Burovs atbildēja, ka pēc divām nedēļām atkal varētu būt iesniegums par viņa atstādināšanu, tad pēc kāda laika var sekot speciāla administratora iecelšana, lai gan pašreizējais sasaukums var nostrādāt līdz pat 2021.gadam. Viņaprāt, variantu ir daudz, bet viņš par tiem nedomājot, jo pie priekšsēdētāja krēsla neturas. Jau ziņots, ka vienam partijas "Saskaņa" deputātam atsaucot parakstu zem pieprasījuma lemt par Burova atbrīvošanu no amata, galvaspilsētas domei tas nebūs jāskata. Parakstu no dokumenta atsaucis deputāts Jānis Ločmelis (S). Partijas "Saskaņa" un deputātu bloka "Rīgai" politiķi janvārī paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties. Galvenās nesaskaņas partneru vidū esot saistītas ar to, ka Burovs "vienpersoniski uzņēmies" koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā neesot konsultējas ar saviem partneriem. Deputāti arī savāca nepieciešamos parakstus domes sēdes sasaukšanai par šo jautājumu. Tikmēr pēc opozīcijas rosinājuma aizvadītajā nedēļā amatus zaudēja pilsētas vicemēri Druvis Kleins un Anna Vladova (S). Par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās, Burova pārstāvētās "Gods kalpot Rīgai" deputāti.