Pasaulē

18.sep
Saspringta situācija sestdien valda Vašingtonā pie ASV Kapitolija, kur pulcējās bijušā prezidenta Donalda Trampa piekritēji, lai piedalītos demonstrācijas to atbalstam, kuri arestēti saistībā ar 6.janvāra iebrukumu Kapitolijā. Policija bažījas par vardarbības izcelšanos, vēsta lsm.lv.
 
18.sep
Parīzes Dievmātes katedrāle, kas smagi cieta ugunsgrēkā 2019.gadā, beidzot ir gatava atjaunošanas darbiem, paziņojusi Francijas valsts aģentūra, kas pārrauga rekonstrukciju.
 
18.sep
Afganistānā varu pārņēmušais islāmistu grupējums "Taliban" ir slēdzis Sieviešu lietu ministriju un tās vietā izveidojis Tikumības propagandas un netikumu novēršanas ministriju, piektdien ziņoja britu raidsabiedrība BBC.
 
18.sep
Krievijas parlamenta vēlēšanās konstatēta ārvalstu iejaukšanās, sestdien paziņojusi Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija. Arī Komunisti un novērotāji ziņo par pārkāpumiem Krievijas vēlēšanu procesā.
 
18.sep
Trīs sprādzienos Afganistānas Nangarhāras provinces galvaspilsētā Džalālābādā sestdien gājuši bojā vismaz trīs cilvēki un aptuveni 20 ievainoti, paziņojusi talibu amatpersona.
 
18.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1351 cilvēkam, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi astoņu cilvēku dzīvības, sestdien paziņojis Statistikas departaments.
 
17.sep
Francijas tiesa piektdien par prezidenta Emanuela Makrona aizvainošanu piesprieda 10 000 eiro naudassodu 62 gadus vecam vīrietim, kas, protestējot pret valdības Covid-19 politiku, publiski izstādītā plakātā Makronu bija attēlojis līdzīgu Ādolfam Hitleram.
 
17.sep
Baltkrievijā ir 10 000 migrantu, kas var ieplūst Polijā un Lietuvā, piektdien brīdināja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.
 
17.sep
Vilcienu satiksme starp Viļņu un Varšavu varētu tikt uzsākta nākamā gada vidū, piektdien paziņojis Lietuvas satiksmes ministrs Marjus Skuodis, kas Varšavā ticies ar Polijas infrastruktūras ministru Andžeju Adamčiku.
 
17.sep
Krievijā no dzīves aizgājusi tiesnese Natālija Repņikova, kas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piespriesto nosacīto sodu februārī aizstāja ar reālu cietumsodu, piektdien vēsta Krievijas tīmekļa medijs "Znak.com".
 
17.sep
Polijas robežsargi kopš septembra sākuma novērsuši vairāk nekā 3200 mēģinājumus nelegāli iekļūt Polijā, šķērsojot robežu ar Baltkrieviju.
 
17.sep
Maskavas un Pekinas vadītajam drošības blokam ir jāuzņemas vadošā loma centienos panākt, ka talibi pilda savus solījumus attiecībā uz terorisma un narkotiku kontrabandas nepieļaušanu.
 
17.sep
Dānijas valdība vēlas aizliegt ar mūža ieslodzījumu notiesātiem cietumniekiem iesaistīties romantiskās attiecībās, norādot, ka viņiem "nevajadzētu būt iespējai pavadīt laiku cietumā iepazīstoties vai reklamējot savus noziegumus, piemēram, sociālajos medijos".
 
17.sep
Īrijas zemo cenu lidsabiedrība "Ryanair" ceturtdien paziņoja, ka nākamajos piecos gados plāno radīt vairāk nekā 5000 darbavietu, ņemot vērā gaidāmo spēcīgo pieprasījumu pēc lidojumiem.
 
17.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1197 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi sešu cilvēku dzīvības, piektdien paziņojis Statistikas departaments.
 
16.sep
Itālijas valdība nolēmusi, ka Covid-19 “zaļais sertifikāts” jeb apliecinājums, ka persona ir vakcinēta, pārslimojusi Covid-19 vai saņēmusi negatīvu nesen veikta testa rezultātu, ir obligāts visiem strādājošajiem.
 
16.sep
Kosmosa transporta uzņēmums “SpaceX” pirmo reizi vēsturē Zemes orbītā nosūtījis kosmosa kuģi, kurā neviens no apkalpes locekļiem nav profesionāls astronauts. Misijai dots nosaukums “Inspiration” jeb “iedvesma”, vēsta LTV.
 
16.sep
60 gadus slieksni pārsniegušo cilvēku papildu vakcinācija ar "Pfizer"/"BioNTech" Covid-19 vakcīnu ievērojami stiprina aizsargājošo efektu, konstatēts pētījumā, kas publicēts izdevumā "New England Journal of Medicine".