Pasaulē

Vakar, 13:36
Krievijas opozīcijas līderis Aleksandrs Navaļnijs sociālajā vietnē Instagram dalījies ar attēlu, kurā redzams stāvam uz kāpnēm.
 
Vakar, 13:20
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien pauda neapmierinātību par Federālā Izmeklēšanas biroja (FIB) direktora Kristofera Reja Kongresā pausto vērtējumu, izceļot draudus, ko ASV vēlēšanām rada Krievija un labējā spārna kaujinieku grupas, nevis Ķīnas un kreisā spārna ekstrēmistu draudus.
 
Vakar, 11:52
SV Augstākās tiesas tiesnese Rūta Beidere Ginzberga piektdien mirusi 87 gadu vecumā pēc cīņas ar aizkuņģa dziedzera vēzi, paziņoja Augstākā tiesa.
 
Vakar, 11:30
Pirms 37 gadiem laikraksts "New York Times" publicēja plūmju kūkas recepti, kas ātri kļuva populāra. Tik populāra, ka lasītāji vēlākajos gados to sāka izmantot šī laikraksta redaktoru šantāžai. Šīs receptes popularitāte, iespējams, slēpjas tās pagatavošanā. Kūkai nepieciešamie produkti ir nopērkami parastos pārtikas veikalos, un arī tās cepšana neprasa nekādas īpašas konditora prasmes. Tagad, plūmju laikā, ir īstais brīdis izmēģināt šo recepti.
 
Vakar, 11:04
Pagājušajā darba nedēļas nogalē visās Baltijas valstu galvaspilsētās samazinājās degvielas cenas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
 
Vakar, 10:00
Iebraucot Latvijā, pašizolācija nav jāievēro, vienīgi iebraucot no Kipras, Lihtenšteinas, Somijas, Vatikāna, Japānas, Ruandas, Uragvajas, Dienvidkorejas, Austrālijas, Jaunzēlandes un Taizemes. Visu pārējo pasauli Latvija ir iekļāvusi sev bīstamo valstu sarakstā, tas ir, tādu valstu sarakstā, kurās Covid-19 izplatība pēdējās divās nedēļās ir sasniegusi bīstamus apmērus. Vakar Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šajā sarakstā iekļāva arī Lietuvu, pirms nedēļas – Igauniju.
 
Vakar, 8:30
Kāpēc simti tūkstošu Baltkrievijas iedzīvotāju jau ilgāk nekā mēneša garumā katrās nedēļas beigās iziet demonstrācijās, ja zina, ka katra gājiena dēļ dažus no viņiem nogalinās un dažus desmitus piekaus (sakropļos) ļoti smagi? Kas tie demonstranti ir? Citiem vārdiem sakot, kas ir baltkrievi jeb kādi ir baltkrievi? Bailīgi cilvēki tādos gājienos neietu, bet drosmīgi cilvēki sen jau būtu sagrābuši valsts galvenās iestādes un tādējādi arī varu, jo simts tūkstošus lielu pūli apturēt nespēj nekas.
 
18.sep
30 gadus pēc Vācijas atkalapvienošanās savulaik komunisma jūgā bijusī Austrumvācija ekonomiskā ziņā lielā mērā ir panākusi Rietumus, taču "osīšu" uzticība demokrātijai joprojām ir zemāka, liecina trešdien atklātībai nodotais ikgadējais ziņojums.
 
18.sep
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko kļuvis par divkārtēju "Ig Nobel" balvas ieguvēju, kuras tiek piešķirtas par dīvainākajiem zinātniskajiem atklājumiem.
 
18.sep
ASV no svētdienas būs aizliegts lejupielādēt videolietotni "TikTok" un izmantot saziņas lietotni "WeChat", piektdien paziņojusi ASV Tirdzniecības ministrija.
 
18.sep
Stājies spēkā Eiropas Komisijas (EK) noslēgtais līgums ar farmācijas uzņēmumiem "Sanofi" un "GSK", kas paredz, ka visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis varēs iegādāties 300 miljonus Covid-19 vakcīnu devu, informēja Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāve Kristīne Liepiņa.
 
18.sep
Vācijā Ziemeļreinas-Vesfālenes federālās zemes iekšlietu ministrs Herberts Reils intervijā raidsabiedrībai WDR2 ceturtdien mudināja Vācijas policistus atcerēties savu zvērestu ievērot Vācijas likumus un ziņot par kolēģiem, kas izrāda labējā ekstrēmisma tendences.
 
18.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 61 cilvēkam, piektdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
18.sep
Čehijā ceturtdien reģistrēti 3130 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19 vīrusu, kas valstī ir rekordaugsts rādītājs kopš epidēmijas sākuma, piektdien pavēstīja Veselības ministrija. 
 
18.sep
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 36 cilvēkiem, piektdien paziņojis Veselības departaments.
 
18.sep
Barselonas Svētās ģimenes (Sagrada Familia) baznīcas būvniecība netiks pabeigta 2026.gadā kā sākotnēji tika plānots sakarā ar koronavīrusa pandēmijas izraisītajām ekonomiskajām grūtībām.
 
18.sep
Pasaulē reģistrēto inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits ceturtdien pārsniedza 30 miljonus, liecina ziņu aģentūras AFP apkopota informācija no oficiāliem avotiem.
 
18.sep
Eiropā šobrīd nedēļā ar jauno koronavīrusu inficējas vairāk cilvēku nekā pandēmijas pirmajā uzliesmojumā martā, ceturtdien paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālais direktors Hanss Klūge.