Pasaulē

Vakar, 15:30
Baltkrievijā ceturtdien sākusies prāva, kurā tiek tiesāti Aleksandra Lukašenko režīma kritiķi Sjarhejs Cihanouskis, Mikalajs Statkevičs un vēl četri opozicionāri, kas apsūdzēti masu nekārtību organizēšanā un citos noziegumos.
 
Vakar, 14:18
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 61 cilvēkam, kā arī reģistrēti trīs nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments.
 
23.jun
Eiropas Komisija (EK) piedraudējusi Ungārijai ar kārtējo pārkāpuma procedūru saistībā ar jauno likumu, kas liedz jauniešiem piekļuvi informācijai par tā dēvēto LGBTI (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu) jautājumiem.
 
23.jun
Koronavīrusa Indijas jeb delta variants vasaras laikā plaši izplatīsies Eiropā, trešdien brīdinājis Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centrs (ECDC).
 
23.jun
Krievu robežapsardzības patruļkuģis un bumbvedējs "Su-24" Melnajā jūrā raidījuši brīdinājuma šāvienus pret Lielbritānijas eskadras mīnukuģi, kurš esot iegājis Krievijas teritoriālajos ūdeņos, trešdien paziņojusi Krievijas Aizsardzības ministrija.
 
23.jun
Baltkrievija uz to izdarīta spiediena apstākļos neaizsargās Eiropu no nelegālajiem migrantiem, narkotiku tirdzniecības un kontrabandas, otrdien paziņoja prezidents Aleksandrs Lukašenko.
 
23.jun
Baltais nams otrdien apstiprināja mediju ziņas, ka ASV administrācijai neizdosies izpildīt prezidenta Džo Baidena nosprausto mērķi - līdz Neatkarības dienai 4.jūlijā vakcinēt pret Covid-19 70% pieaugušo ASV iedzīvotāju ar vismaz vienu vakcīnas devu.
 
23.jun
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 54 cilvēkiem, taču Covid-19 izraisīti nāves gadījumi nav reģistrēti, trešdien paziņojis Statistikas departaments.
 
22.jun
Baltkrievija otrdien nosodīja koordinētās sankcijas, ko mēnesi pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas Minskā noteikušas Eiropas Savienība (ES), ASV, Lielbritānija un Kanāda.
 
22.jun
Valsts prezidents Egils Levits šodien oficiālās vizītes laikā Stokholmā tikās ar Zviedrijas premjerministru Stēfanu Levēnu. Tikšanās laikā Egils Levits aicināja Zviedrijas uzņēmumus investēt “Rail Baltica” infrastruktūrā. Zviedrijas premjerminisrs apliecināja savas valsts uzņēmēju interesi par šo projektu.
 
22.jun
Jeruzalemes Šeihdžaras rajonā naktī uz otrdienu izcēlušās asas palestīniešu un ebreju kolonistu sadursmes, kuru laikā puses apmētājušas viena otru ar akmeņiem, krēsliem un petardēm. Šeihdžarā ebreju kolonistu grupas mēģina izlikt no mājām vairākas palestīniešu ģimenes. Iepriekš Izlikšanas mēģinājumi izraisīja protestus un sadursmes, kas noveda pie 11 dienu ilgā kara Izraēlas un Gazas joslas kaujinieku starpā pagājušajā mēnesī. Izraēlas policija un robežsardzes amatpersonas paziņojušas, ka Šeihdžarā, anektētajā Austrumjeruzalemē, aizturēti četri cilvēki. Kura puse sāka sadursmes, nav zināms. Policija ziņo, ka cietusi kāda sieviete, kurai pa muguru trāpījis akmens. Sarkanais Pusmēness ziņo, ka viņu komandas sniegušas medicīnisko palīdzību 20 palestīniešiem, tostarp 16 cilvēkiem, kuri saelpojušies piparu gāzi un asaru gāzi. Citi cietuši no gumijas lodēm. Sarkanais Pusmēness vēsta, ka kolonisti apmētājuši ar akmeņiem vienu no viņu neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām, bet citu Izraēlas drošības spēki aplējuši ar "skunksu ūdeni". "Skunksu ūdens", kam piemīt sintētiski izraisīta smaka, kuru skunkss izdala plēsoņu atbaidīšanai, izstrādāts, lai bez upuriem izdzenātu demonstrantus un aizdzītu uz izraēliešu karavīriem akmeņus metošus palestīniešus. Šeihdžarā ilgstoši valda spriedze, ebreju kolonistiem turpinot centienus izlikt no mājām palestīniešu ģimenes. Šis konflikts kļuvis par pārbaudījumu jaunajai Izraēlas valdībai, kurā pārstāvētas trīs partijas, kas atbalsta kolonistus. Izraēlas ģenerālprokurora iejaukšanās nemieru kulminācijas brīdī apturējusi tūlītēju izlikšanu, bet tiesību aizstāvju grupas bažījas, ka, starptautiskajai uzmanībai mazinoties, tuvākajos mēnešos izlikšana var turpināties, kas savukārt var izprovocēt jaunu asinsizliešanu.
 
22.jun
Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana galvenais vēlēšanu sāncensis eksprezidents Roberts Kočarjans otrdien neizslēdza iespēju rīkot ielu protestus, vienlaikus solot, ka par iespējamiem vēlēšanu pārkāpumiem vērsīsies tiesā.
 
22.jun
Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" Rīgu cer attīstīt kā galamērķi, nevis pārsēšanās punktu, kā to, kompānijas ieskatā, darījusi Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic", otrdien žurnālistiem pauda "Ryanair" izpilddirektors Edijs Vilsons.
 
22.jun
Krievijā cilvēki, kas nebūs vakcinējušies pret Covid-19 vai ieguvuši imunitāti pēc pārslimošanas, nevarēs strādāt atsevišķās profesijās un varētu tikt pakļautu diskriminācijai, paziņojis Kremlis.
 
22.jun
Lietuvas valdība otrdien nolēmusi ziedot 20 000 "AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas devu Taivānai.
 
22.jun
Itālijā, kas ir viena no jaunā koronavīrusa vissmagāk skartajām valstīm Eiropā, no 28.jūnija vairs nebūs obligāti jāvalkā sejas maskas ārtelpās, pirmdien paziņoja Veselības ministrija.
 
22.jun
Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Baltkrieviju nebūs pārāk liela ietekme uz Latvijas ekonomiku, aģentūrai LETA atzina "Swedbank" vecākā ekonomiste Agnese Buceniece.
 
22.jun
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 58 cilvēkiem, kā arī reģistrēti četri nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojis Statistikas departaments.