Pasaulē

8:10
Krievijas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka tās spēki Sīrijā ir nogalinājuši ap 200 kaujinieku, veicot gaisa triecienus "teroristu" bāzei uz ziemeļaustrumiem no Palmiras pilsētas, kur kaujinieki plānoja uzbrukumus pirms maijā paredzētām prezidenta vēlēšanām. 
 
0:00
29 gadus vecais ārsts Sīds Taha brīvajā laikā aizraujas ar astronomiju un fotogrāfēšanu. Kosmosa entuziasts no sava pagalma iemūžina galaktiku, kas atrodas divu miljonu gaismas gadu attālumā. Sīds ir iemūžinājis gan Neovisas komētu, gan dažādus zvaigznājus. Bērnu ārsts, kurš dzīvo Apvienotajā Karalistē atzīst, ka ir grūti aprakstīt to, ko viņš ir redzējis. "Es redzu galaktikas, kas atrodas miljoniem gaismas gadu attālumā, patiešām spožas zvaigznes un zvaigznājus." Sīds uzsver, ka ir aizraujies ar astronomiju, jo tā viņam palīdz atbrīvoties pēc saspringtas darba dienas.
 
Vakar, 14:55
Vēl līdz sestdienai, 24.aprīlim, vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturēsies ārvalstīs, var pieteikties balsošanai pa pastu no ārvalstīm, informē Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Laura Zaharova.
 
Vakar, 12:50
ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) helikopters "Ingenuity" pirmdien veicis lidojumu uz Marsa, kas ir vēsturē pirmais helikoptera lidojums uz citas planētas.
 
Vakar, 12:36
Ārstu komisija nolēmusi Alekseju Navaļniju no Pokrovas cietuma pārvest uz Vladimiras apgabala slimnīcas stacionāru ieslodzītajiem cita cietuma teritorijā, pirmdien paziņoja Federālais Sodu izpildes dienests.
 
Vakar, 12:23
Aizvadītajā diennaktī Lietuvā atklāti 592 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, liecina pieejamie statistikas dati.
 
Vakar, 10:23
Viens no ieslodzītā Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija tuvākajiem līdzgaitniekiem Vladimirs Milovs pametis Krieviju un devies uz Eiropu.
 
Vakar, 8:56
Lielbritānija plāno maijā nosūtīt divus karakuģus uz Melno jūru solidaritātes izrādīšanai ar Ukrainu un NATO sabiedrotajiem, vēsta laikraksts "Sunday Times", atsaucoties uz augsta ranga avotiem.
 
18.apr
ASV prezidenta Džo Baidena nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans svētdien brīdinājis Krieviju par sekām gadījumā, ja Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs nomirtu.
 
18.apr
Pasažieru vilcienam noskrienot no sliedēm, Ēģiptē svētdien gājuši bojā 11 un ievainoti 98 cilvēki paziņojusi Veselības ministrija. Vilciens ar astoņiem vagoniem noskrēja no sliedēm Kaljūbījā netālu no Kairas. Avārijas cēlonis vēl nav zināms un uzsākta notikušā izmeklēšana. Saistībā ar avāriju aizturēts vilciena mašīnists, viņa palīgs un astoņas dzelzceļa amatpersonas. Ēģiptē pēdējos gados notikušas vairākas traģiskas dzelzceļa katastrofas. Pagājušajā nedēļā 15 cilvēki tika ievainoti, vilcienam noskrienot no sliedēm Ēģiptes ziemeļos, bet 26.martā divi pasažieru vilcieni sadūrās Ēģiptes dienvidos, kā rezultātā dzīvību zaudēja vismaz 19 cilvēki. Ēģiptes traģiskākā dzelzceļa katastrofa notika 2002.gadā, kad aizdegās pasažieru vilciens. Avārijā gāja bojā vairāk nekā 360 cilvēki. Vilciens ar astoņiem vagoniem noskrēja no sliedēm Kaljūbījā netālu no Kairas. Avārijas cēlonis vēl nav zināms. Ēģiptē pēdējos gados notikušas vairākas traģiskas dzelzceļa katastrofas.
 
18.apr
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija sabiedrotie svētdien aicinājuši tautu trešdien pulcēties uz protestiem, lai glābtu Navaļnija dzīvību.
 
18.apr
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicina Krieviju nekavējoši nodrošināt Krievijas opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam medicīnisko palīdzību.
 
18.apr
Izraēlā no svētdienas cilvēkiem vairs nav jāvalkā sejas maskas publiskās vietās ārpus telpām, bet iekštelpās maskas arī turpmāk būs obligāta prasība.
 
18.apr
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 726 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši seši cilvēki, svētdien paziņojis Statistikas departaments.
 
18.apr
Latvija atbalsta Čehijas lēmumu izraidīt 18 Krievijas diplomātus, kas, kā konstatējis Čehijas izlūkdienests, ir Krievijas izlūkdienestu slepenie aģenti.
 
18.apr
Pilsoņu kara izcelšanās saistībā ar Amerikas Savienoto Valstu prezidentu nomaiņu 1860./1861. gadā ir viens no iemesliem cerībām vai bailēm, tas pats notiks saistībā ar ASV prezidentu nomaiņu 2020./2021. gadā.
 
17.apr
Japānas premjerministrs Josihide Suga piektdien paziņoja, ka viņa valsts darīs visu iespējamo, lai ierobežotu inficēšanos ar jauno koronavīrusu un šogad sarīkotu drošas olimpiskās spēles Tokijā.