Pasaulē

Laikraksti: ASV ģenerālprokurora vietnieks rosinājis slepus ierakstīt Trampa teikto
13:15
Vakar, 21:00
Ukrainas prezidents Petro Porošenko sūdz tiesā britu raidorganizāciju BBC par apmelošanu saistībā ar publikāciju, kurā apgalvots, ka Kijeva maksājusi ASV pusei ievērojamu naudas summu par tikšanās organizēšanu ar ASV prezidentu Donaldu Trampu pērn jūnijā.
 
Vakar, 18:55
Skandināvijas dienvidi piektdien gatavojas spēcīgai vētrai, meteoroloģiskajiem dienestiem brīdinot cilvēkus uzturēties iekštelpās, lai izvairītos no vēja nestām atlūzām.
 
Vakar, 17:01
Vācijas veikalu tīklam "Kaufland" nav plānu sākt darbību Lietuvā.
 
Vakar, 12:49
ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personīgais advokāts Maikls Koens paziņojis, ka sniedz "kritisku informāciju" īpašajam prokuroram Robertam Milleram, kurš veic izmeklēšanu par iespējamu saistību starp Krieviju un Trampa vēlēšanu kampaņu un Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā.
 
Vakar, 10:20
Pāvesta Franciska gaidāmā vizīte Baltijas valstīs apliecinās cieņu šā reģiona sāpīgajai vēsturei un sūtīs pasaulei ziņu, ka nav pieļaujama totalitāro režīmu noziegumu atkārtošanās, intervijā ziņu aģentūrai BNS ceturtdien norādījusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.
 
Vakar, 10:03
Kolumbijas pilsētā Medeljinā ir slēgts muzejs, kas bija veltīts bēdīgi slavenajam narkotiku baronam Pablo Eskobaram, ceturtdien ziņoja vietējie mediji.
 
Vakar, 9:19
ASV Kalifornijas štatā ceturtdien tika pieņemts likums, kas aizliedz vienreizējas lietošanas plastmasas salmiņu automātisku izsniegšanu klientiem restorānos.
 
Vakar, 8:06
Tanzānijā ir gājuši bojā vismaz 44 cilvēki, apgāžoties pārpildītam prāmim Viktorijas ezerā, ceturtdien paziņoja valdības aģentūra.
 
Vakar, 5:00
Pirms pieciem gadiem par Romas pāvestu kļuva Horhe Mario Bergoljo. Dzimis 1936. gada 17. decembrī Buenosairesā itāļu emigrantu ģimenē. Tēvs – dzelzceļa darbinieks, māte mājsaimniece. Horhe Mario Bergoljo nebija tas aizkulišu kandidāts, kura vārdu biežāk piesauca kā nākamo pēc pāvesta Benedikta XVI aiziešanas no amata.
 
20.sep
Altaja daļā Ķīnā pašlaik migrē aitas un fotogrāfijās ticis fiksēts kāds autovadītājs, kuram tas ievērojami apgrūtinājis braucienu.
 
20.sep
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien piešķīris Finanšu ministrija papildu pilnvaras Krievijas sankciju jautājumos, kas noteiktas saistībā ar Krimas aneksiju un agresīvām darbībām pret Ukrainu, kā arī atbilstoši likumam "Par sankciju pretpasākumiem pret Amerikas pretiniekiem".
 
20.sep
ASV prezidents Donalds Tramps ierosinājis imigrantu plūsmas apturēšanai būvēt mūri gar Sahāras tuksnesi, līdzīgi kā viņš vēlas rīkoties gar Meksikas robežu, atklājis Spānijas ārlietu ministrs Žozeps Borreljs.
 
20.sep
Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ceturtdien atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, vēsta portāls "insidethegames.biz".
 
20.sep
Francijas galēji labējo līdere Marina Lepēna paudusi sašutumu par tiesas noteikto psihiatra pārbaudi, lai konstatētu, "vai viņa ir spējīga saprast piezīmes un atbildēt uz jautājumiem".
 
20.sep
Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests aizliedzis vairumtirdzniecības uzņēmumam "Eugesta" tirgot no Polijas ievestas šokolādes "Kinder", saņemot patērētāju sūdzību, ka tās garšo pēc ziepēm.
 
20.sep
Vācijā pieaugusi vardarbība pret žurnālistiem, sevišķi šogad, kad uzbrukts 28 žurnālistiem, liecina Eiropas Preses un mediju brīvības centra publiskotais ziņojums.
 
20.sep
Vētra "Ali" Īrijā un Lielbritānijā radījusi pamatīgus postījumus un prasījusi vismaz 2 cilvēku dzīvības. Vēja brāzmas sasniedz pat 45 m/s.
 
20.sep
Izraēlas armijas amatpersonas ceturtdien Maskavā prezentēs Izraēlas izmeklēšanas rezultātus lietā par Krievijas lidmašīnas notriekšanu virs Sīrijas.