Pasaulē

Vakar, 21:42
Latvijas vēstniecība Polijā apstiprina, ka Latvijas valstspiederīgajiem jau vairākkārt ir radušās konfliktsituācijas ar Polijas policiju. Problēmās nokļuvušajiem tiek sniegta palīdzība, tostarp valodas barjeras pārvarēšanai, un vēstniecība arī pārrunā šīs situācijas ar Polijas amatpersonām.
 
Vakar, 21:18
Reaģējot uz sestdien pieredzētajām nekārtībās, Francijas varasiestādes, aizliegs protestu rīkošanu tādās vietās kā Elizejas lauki, pirmdien paziņojis premjerministrs ministrs Eduārs Filips. "Sākot ar nākamo sestdienu un ikreiz, kad tas nepieciešams, mēs aizliegsim "dzelteno vestu" vārdā rīkotās demonstrācijas visvairāk cietušajās apkaimēs, ja uzzināsim, ka piedalās ekstrēmisti, kas plāno vardarbību," norādīja Filips.
 
Vakar, 20:00
Nīderlandes policija aizturējusi Turcijā dzimušo vīrieti, kas tiek turēts aizdomās par pirmdienas apšaudes sarīkošanu Utrehtā, nogalinot vismaz trīs cilvēkus.
 
Vakar, 19:41
Lai atzīmētu piecus gadus, kas aprit kopš Krievija anektējusi Ukrainai piederošo Krimu, okupētajā pussalā pirmdien ieradies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Kremļa saimnieks piedalās svinību pasākumos, arī Balaklavas elektrostacijas atklāšanas ceremonijā Sevastopolē. Krievijai līdz šim ar grūtībām izdevies nodrošināt elektroapgādi okupētajā pussalā. "Šodien mēs speram vēl vienu soli Krimas pussalas, kā arī visas Krievijas Federācijas enerģētikas drošības stiprināšanā, reģiona ekonomikas attīstības un infrastruktūras attīstības labā," ceremonijā sacīja Putins.
 
Vakar, 16:25
Apšaudē Utrehtā pirmdien nogalināti trīs cilvēki, bet deviņi guvuši ievainojumus, paziņojis Nīderlandes ceturtās lielākās pilsētas mērs, piebilstot, ka varasiestādes notikušo uzskata par teroraktu.
 
Vakar, 16:10
Nīderlandes policija paziņojusi, ka saistībā ar pirmdien Utrehtā notikušo apšaudi tiek meklēts kāds 37 gadus vecs Turcijā dzimis vīrietis.
 
Vakar, 14:04
Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā šobrīd nav informācijas, ka apšaudē Nīderlandes pilsētā Utrehtā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie, informēja ministrijā.
 
Vakar, 13:20
Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili viedokļrakstā ASV žurnāla "Foreign Policy" tīmekļa vietnē prognozē, ka par Krievijas militārās agresijas nākamajiem mērķiem varētu kļūt NATO sastāvā neietilpstošās Somija vai Zviedrija.
 
Vakar, 13:00
Utrehtā Nīderlandes vidienē pirmdien apšaudē tramvajā ievainoti vairāki cilvēki, ziņo policija, norādot, ka uzbrukumam, iespējams, bijis "teroristisks motīvs".
 
Vakar, 10:45
Tropiskajā ciklonā "Idai" Mozambikā un Zimbabvē gājuši bojā 127 cilvēki, pirmdien paziņojušas amatpersonas.
 
Vakar, 10:35
Reaģējot uz pagājušajā nedēļā notikušajiem uzbrukumiem divām mošejām, kuros labējais ekstrēmists nošāva 50 cilvēkus, Jaunzēlandes valdība pirmdien nolēma padarīt stingrākus šaujamieroču iegādes un glabāšanas noteikumus.
 
Vakar, 9:44
Austrālijas pilsonis, labējais ekstrēmists Brentons Tarants, kurš apsūdzēts par 50 cilvēku nogalināšanu apšaudēs divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, atteicies no advokāta un tiesā aizstāvēsies pats.
 
17.mar
Pirms nedēļas Etiopijā avarējušās nacionālās aviokompānijas "Ethiopian Airlines" lidmašīnas "Boeing 737 8 MAX" "melno kastu" ieraksti uzrāda acīmredzamu līdzību ar Indonēzijas aviokompānijai "Lion Air" piederējušās tāda paša tipa lidmašīnas katastrofu pagājušā gada oktobrī, svētdien paziņojusi Etiopijas transporta ministre Dagmavita Mogesa.
 
17.mar
Pāvests Francisks svētdien aizlūdzis par musulmaņiem, kas nogalināti piektdien notikušajā slaktiņā Jaunzēlandē, divās Kraistčērčas pilsētas mošejās.
 
17.mar
Vidēji stipras zemestrīces izraisītā nogruvumā pie tūristu iecienīta ūdenskrituma Indonēzijas Lombokas salā svētdien gājuši bojā divi cilvēki, bet kopējais zemestrīcē cietušo skaits sniedzas desmitos, paziņojušas amatpersonas.
 
17.mar
Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis darījis Lietuvai kaunu starptautiskā mērogā, svētdien paziņojusi prezidente Daļa Grībauskaite, lūgta komentēt presē izskanējušos premjera izteikumus par Latviju.