Otrdiena, 28.novembris

redeem Olita, Rita, Vita

arrow_downwardPasaulē

Otrdien, 28.novembrī, Administratīvā rajona tiesa ir noraidījusi iepirkumā zaudējušā pretendenta - Turcijas uzņēmumu apvienības "IC Ictas Insaat Sanayi Ve Ticaret A.S." un "Doguş Insaat Ve Ticaret A.S." - pieteikumu apturēt pārsūdzētā Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmuma darbību un atļauj slēgt līgumu par Rail Baltica pamattrases būvniecību, informē Eiropas Dzelzceļa līnijas.
16:32 Portāls nra.lv
“Šogad es to izgatavoju no koka un saplākšņa,” par savu atjautīgo ragavu vilkšanas ierīci, kas palīdz pacelt bērnu uz kalniņa, izmantojot koka spoli, auklu un akumulatora skrūvgriezni, stāsta Igaunijas pilsētas Mūgas iedzīvotājs Reigo Heinla, raksta igaunijas portāls Elu24.
16:30 Portāls nra.lv
ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla" pirmdien vērsies tiesā ar prasību pret Zviedrijas valsti saistībā ar pasta darbinieku streiku, kura dēļ bloķētas numura zīmju piegādes jauniem automobiļiem.
16:18 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV) otrdien Briselē pamatojis savas pretenzijas ieņemt NATO ģenerālsekretāra amatu, paužot viedokli, ka organizācijai nepieciešama persona, kas spēj panākt vienprātību, kas apņēmīgi iestājas par aizsardzības izdevumu palielināšanu un kurai ir skaidrs priekšstats, kā tikt galā ar Krieviju.
15:55 Ziņu aģentūra LETA
Ukraina otrdien paziņojusi, ka boikotēs Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sanāksmi Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē, jo uz to uzaicināts arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, kurš paziņojis, ka plāno ierasties.
15:42 Ziņu aģentūra LETA
Krievijas aviācijas nozare turpina saņemt piegādes no Krievijas uzņēmuma "Avia FED Service", kas savukārt lielāko daļu rezerves daļu iegādājās no Ukrainas. Tas tiek apspriests portāla “Svarīgie stāsti” (Važniji istoriji) izmeklēšanā. Kara laikā "Avia FED Service" apgādāja Krievijas Aizsardzības ministriju, "Rostec" un prezidenta Putina lidojumu vienību ar rezerves daļām vismaz 650 miljonu rubļu vērtībā (2022. gada 2023. gada jūlijs), raksta "The Insider".
15:15 Portāls nra.lv
28. novembrī Ministru kabinets pieņēma rīkojumu "Par valsts kustamās mantas nodošanu bez atlīdzības Ukrainai", kas paredz, ka Latvijas Valsts robežsardze nodos Ukrainas Valsts Robežsardzes dienestam bezpilota lidaparātu un rezerves daļas, informē Ikešlietu ministrija.
15:09 Portāls nra.lv
Otrdienas, 28. novembra rītā ceļu uz Čerņihivas pilsētu Ukrainā sāka 10 Rīgas pašvaldības uzņēmuma SIA “Rīgas satiksme” dāvinātie un ar rīdzinieku ziedojumiem piepildītie autobusi. Kopš 2022. gada pavasara Rīga Ukrainai ziedojusi kopā jau 31 autobusu, informē Dīgas dome.
14:48 Portāls nra.lv
Igaunija un Somija vēlas nosūtīt izmeklētājus uz Ķīnu, lai viņi apskatītu kuģi "NewNew Polar Bear", kas tiek turēts aizdomās par saistību ar Igaunijas-Somijas gāzesvada "Balticconnector" un divu sakaru kabeļu bojāšanu. vēsta Igaunijas laikraksts "Postimees".
14:36 Ziņu aģentūra LETA
Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks neilgi pirms otrdien Londonā plānotās tikšanās ar Grieķijas premjerministru Kiriaku Micotaki to atcēlis, valstu starpā nerimstot strīdam ap Partenona skulptūrām, kas 19.gadsimta sākumā tika izvestas uz Lielbritāniju.
14:00 Ziņu aģentūra LETA
Rietumvalstis Krievijas karu Ukrainā neuzskatīs par tiešu apdraudējumu, kamēr nenotiks Pērlhārborai līdzīgs trieciens, otrdien paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis, kurš pēdējā laikā izpelnījies kritiku par skarbiem izteikumiem.
13:57 Ziņu aģentūra LETA
Austrālija no 1.janvāra aizliegs vienreizlietojamo e-cigarešu importu, ņemot vērā to pievilcību gados jauniem patērētājiem, otrdien paziņoja valdība.
13:51 Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšsēdētāja Kirillo Budanova sieva Marianna saindēta ar smagajiem metāliem un atrodas slimnīcā, vēsta ukraiņu tīmekļa izdevums "Babeļ", atsaucoties uz avotu izlūkdienestā.
13:27 Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas Valsts izmeklēšanas birojs pabeidza izmeklēšanu par janvārī notikušo Brovaru helikoptera avāriju, kurā gāja bojā 15 cilvēki, tostarp iekšlietu ministrs Deniss Monastirskis, apstiprinot augustā publicētā sākotnējā ziņojuma secinājumus, raksta kyivindependent.com.
13:05 Portāls nra.lv
Pekina ļoti labi saprot, ka tā var diktēt savus noteikumus un ir daudz spēcīgākā pozīcijā, vēsta “The South China Morning Post”.
13:05 Portāls nra.lv
Palestīniešu grupējuma "Hamās" kaujinieki 7.oktobrī Izraēlā sagrābtos ķīlniekus izvietojuši kaujas laukā, pavēstīja Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Vidējo un Tuvo Austrumu reģionālās pārvaldes direktors Fabricio Karboni.
12:35 Ziņu aģentūra LETA
Krievijā mobilizēto kareivju sievas paudušas asu kritika Putinam, raksta dialog.ua.
12:05 Portāls nra.lv