Pasaulē

Vakar, 19:46
Itālijas nacionālais civilās aviācijas dienests ENAC trešdien draudēja apturēt lidsabiedrībai "Ryanair" izsniegto atļauju lidot Itālijā saistībā ar apsūdzībām, ka lidsabiedrība neievēro koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktās drošības prasības.
 
Vakar, 19:02
Otrdienas sprādzienos Beirūtas ostā Libānā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts. Sprādzieni notika ostas rajonā. Otrais sprādziens raidīja debesīs milzīgu oranžu ugunsbumbu, kurai sekoja triecienvilnis, kas izpostīja ostu un ēkas tās apkārtnē, izsitot ēku logus vairāku kilometru attālumā.
 
Vakar, 18:01
Jau vēstīts, ka Libānas galvaspilsētā Beirūtā otrdien notika divi spēcīgi sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts. Šajā video redzami aculiecinieku iemūžinātie video no dažādām pilsētas vietām brīdī, kad notika spēcīgākā eksplozija, kas izraisīja ar spēcīgu triecienvilni vairāku kilometru attālumā no sprādziena.
 
Vakar, 17:44
Beirūtas ostā pēc otrdienas postošā sprādziena nogrimis Libānas uzņēmējam Mari Abu Meri piederošais pasažieru kruīza kuģis "Orient Queen". Divi komandas locekļi gājuši bojā.
 
Vakar, 16:14
Krievijas mediji trešdien vēsta, ka otrdien Beirūtas ostā uzsprāgusī lauksaimniecības mēslojuma amonija nitrāta krava tikusi konfiscēta uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa.
 
Vakar, 14:06
Beirūtā pēc spēcīgā sprādziena ostā bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas, trešdien pavēstīja pilsētas gubernators Marvans Abuds.
 
Vakar, 13:41
Norvēģijas ostā Būdē piestājis kruīza kuģis ar 123 pasažieriem un 85 apkalpes locekļiem, taču nevienam nav ļauts izkāpt krastā, jo bijušajam pasažierim no Dānijas pēc atgriešanās mājās konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.
 
Vakar, 13:06
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta desmit cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens nāves gadījums ar tā izraisīto slimību Covid-19, trešdien paziņoja Veselības ministrija.
 
Vakar, 12:48
Meža ugunsgrēkos Francijas Marseļas apgabalā cietuši vismaz 22 cilvēki un vismaz 2700 cilvēki, tostarp tūristi un pansionāta iemītnieki ir evakuēti, trešdien paziņojušas amatpersonas.
 
Vakar, 12:31
Nāves gadījumu skaits ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pasaulē pārsniedzis 700 000, liecina ziņu aģentūras AFP trešdien apkopotie valstu oficiālās statistikas dati.
 
Vakar, 11:21
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 22 cilvēkiem, trešdien paziņoja Igaunijas Veselības departaments
 
Vakar, 11:16
ASV austrumu piekrastē otrdien gājuši bojā vismaz seši cilvēki tropiskās vētras "Isaias" izraisītos tornado un lietavās, paziņojušas varas iestādes. Divi cilvēki gāja bojā, kad vētra izraisīja tornado, kas nodarīja postījumus mobilo mājokļu parkā Ziemeļkarolīnas štata Vindzoras pilsētā. "Isaias" virzoties uz ziemeļiem ar ātrumu 56 kilometri stundā, ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC) brīdināja par pēkšņu plūdu draudiem Hudzonas upes ielejā Ņujorkas štatā un potenciāli smagas citu upju pārplūšanas iespējamību.
 
Vakar, 10:00
Kā Neatkarīgā jau rakstīja (https://neatkariga.nra.lv/komentari/juris-paiders-3/321105-covid-aizliegumos-lielas-es-valstis-zaudeja-piekto-dalu-no-ekonomikas), “Eurostat” publiskotie dati par iekšzemes kopprodukta (IKP) izmaiņām šī gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, ir šokējoši. Vidēji ES IKP samazinājās par 14,4%, jo īpaši IKP samazinājās lielajām ES valstīm. Spānijas ekonomikas sarukums otrajā ceturksnī pret iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni bija 22,1%, bet Francijas ekonomikas sarukums ‒ 19,0%. Lielās ES dalībvalstis 2020. gada otrajā ceturksnī par piekto daļu samazināja preču un pakalpojumu ražošanu.
 
Vakar, 8:15
Libānas galvaspilsētā Beirūtā otrdien notika divi spēcīgi sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts, trešdien paziņojis Libānas Sarkanais Krusts.
 
Vakar, 3:02
Britu miljardieris Ričards Brensons plāno nākamā gada sākumā doties kosmosā ar sava uzņēmuma "Virgin Galactic" kosmosa kuģi, kļūstot par tā pirmo pasažieri, paziņojis uzņēmums.
 
4.aug
Kibernoziedznieki izmanto koronavīrusa pandēmiju, lai savu uzmanību pārorientētu no privātpersonām un maziem uzņēmumiem uz lielām korporācijām, valdībām un kritiski svarīgu infrastruktūru, otrdien brīdināja Interpols.
 
4.aug
Vācijas galvaspilsētas Berlīnes varasiestādes devušas atļauju pakāpeniskai seksa industrijas darbības atsākšanai, neraugoties uz Covid-19 pandēmiju, ļaujot šajā jomā strādājošajiem no sestdienas atsākt piedāvāt pakalpojumus.
 
4.aug
Korupcijas skandālā iejauktais bijušais Spānijas karalis Huans Karloss devies uz Dominikānu, otrdien vēsta Spānijas laikraksti, ar šo vēsti nākot klajā dienu pēc tam, kad Spānijas sabiedrība uzzināja par bijušā monarha lēmumu doties trimdā.