Pasaulē

Vakar, 18:42
Horvātija ceturtdien atvērusi robežu bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Adrijas piekrastes valstij šādi atbalstot vitāli svarīgo tūrisma sektoru, kas cietis koronavīrusa pandēmijā.
 
Vakar, 18:30
Šī gada 21.maijā Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs hospitalizēts aizdomās par inficēšanos ar jauno koronavīrusu Covid-19. Nedēļu vēlāk viņš nācis klajā ar paziņojumu, ka ir vesels.
 
Vakar, 17:32
Trīs lielās ASV pilsētās trešdien notika protesti, to dalībniekiem paužot sašutumu par policijas arestēta melnādaina vīrieša nāvi. Mineapolē, kur policijas aizturētais Džordžs Floids pirmdien zaudēja dzīvību, otro vakaru pēc kārtas protestu gaitā tika arī izlaupīti veikali un dedzinātas ēkas. Trešdien protestos Mineapolē piedalījušies tūkstošiem cilvēku. Izraisoties sadursmēm, policija likusi lietā gumijas lodes, asaru gāzi un trokšņa granātas. Protestētāji ielauzušies lielveikalā "Target" un to izlaupījuši. 46 gadus vecais Floids pirmdien Mineapolē tikai aizturēts, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu. Protesti sākās pēc tam, kad sociālajos medijos parādījās video ar Floida aizturēšanas gaitu. Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.
 
Vakar, 15:15
Krievijā no jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis 4000, ceturtdien paziņojušas varasiestādes.
 
Vakar, 14:50
Jaunā koronavīrusa upuru skaits Eiropā pārsniedzis 175 000, liecina ziņu aģentūras AFP ceturtdien līdz plkst.11.10 apkopotā informācija no oficiāliem avotiem.
 
Vakar, 13:20
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta deviņiem cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi nāves gadījumi ar tā izraisīto slimību Covid-19, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
Vakar, 12:38
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 11 cilvēkiem, ceturtdien paziņojis Veselības departaments.
 
Vakar, 12:19
Pieaugot jauno Covid-19 gadījumu skaitam, Dienvidkoreja ceturtdien atjaunojusi virkni sociālās distancēšanās noteikumu.
 
Vakar, 11:50
Lielbritānijas darba devējiem būtu jāmaksā algas visiem saviem darbiniekiem, kuriem Anglijas Covid-19 testēšanas un kontaktu izsekošanas sistēma liks palikt mājās, ceturtdien paziņojis Lielbritānijas veselības ministrs Metjū Henkoks.
 
Vakar, 9:10
Dienvidkorejā apstiprināti 79 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, kas ir lielākais skaits pēdējo 50 dienu laikā, ceturtdien paziņojušas amatpersonas.
 
Vakar, 7:45
Visā pasaulē ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz vismaz 352 494, no kuriem 174 745 reģistrēti Eiropā, liecina ziņu aģentūras AFP trešdien līdz plkst.22.00 apkopota informācija no oficiāliem avotiem.
 
Vakar, 2:02
Izraēlai atvieglojot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, no trešdienas darbu ļauts atsākt restorāniem, bāriem, baseiniem un tūristu iecienītām vietām.
 
Vakar, 0:31
Turpinot atvieglot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, Polijas valdība no sestdienas atļāvusi pulcēties līdz 150 cilvēkiem un vairs nebūs obligāta prasība par sejas un deguna aizsegšanu atklātās publiskās vietās, trešdien paziņojis premjerministrs Mateušs Moraveckis.
 
27.mai
Maskavā no 1.jūnija tiks atviegloti ierobežojumi, kas noteikti cīņā ar jauno koronavīrusu, trešdien paziņojis Krievijas galvaspilsētas mērs Sergejs Sobjaņins.
 
27.mai
Pēc vairāk nekā 10 gadu ilgas izpētes, kādā vīnadārzā Itālijā atrasts sens romiešu grīdas mozaīkas fragments.
 
27.mai
Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) vasaras izlaidumi šogad notiks attālināti, uzzināja universitātē.