Pasaulē

Vakar, 20:35
Polijas šogad gatavojas īpaši plaši atzīmēt 100.gadskārtu kopš kopš tā dēvētā brīnuma pie Vislas jeb Varšavas kaujas, kurā atjaunotās Polijas armija sakāva uzbrūkošo padomju Krievijas karaspēku, trešdien paziņojis aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.
 
Vakar, 19:55
Lietuva jūlijā atvērs vēstniecību Austrālijā, trešdien nolēma Lietuvas valdība.
 
Vakar, 19:25
Austrāliju piemeklējušas kārtējās likstas- Sidnejā plosījies pamatīgs negaiss. Tā laikā iemūžināts, kā caur notikumu epicentru izlido lidmašīna.
 
Vakar, 18:45
Līdz šim neatklātā Zviedrijas premjerministra Ūlofa Palmes slepkavības lieta varētu būt pavirzījusies vienu soli tuvāk atrisinājumam, otrdien intervijā Zviedrijas raidsabiedrībai STV paziņojis Palmes slepkavības lietas virsprokurors Kristers Petešons.
 
Vakar, 18:14
Vācijas kanclere Angela Merkele prognozē "ļoti smagas" diskusijas Eiropadomē par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu 2021.- 2027.gadam.
 
Vakar, 16:02
Jānis, kuram vietnē Youtube ir arī savs kanāls ar nosaukumu "JTR", publicējis video ar visai dramatiskiem skatiem no kādas nelielas pilsētiņas Anglijā, kura smagi cietusi vētrā “Deniss”. Kadri uzņemti vakar, 18. februārī, un tajos redzamas applūdušās teritorijas un pilsētiņas ielas, kā arī izpostītās mājsaimniecības un sabiedriskās vietas. Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļas nogalē Eiropu sasniedza vētra, kurai dots vārds "Deniss". Tā vissmagāk skāra britu salas. Nedēļas nogalē tika atcelti simtiem avioreisu, kas ietekmēja aptuveni 10 000 pasažierus.
 
Vakar, 15:48
Bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēs no partiju apvienības "Jaunā Vienotība" saraksta, teikts politiskā spēka publicētajā informācijā.
 
Vakar, 15:11
Kruīza kuģi "Diamond Princess" Japānas ostas pilsētā Jokohamā trešdien sāka atstāt pasažieri, kuriem koronavīrusa "Covid-19" tests ir negatīvs, jo ir beigusies koronavīrusa dēļ kuģim noteiktā 14 dienu karantīna. Vismaz 542 cilvēkiem uz šī kuģa koronavīrusa tests ir pozitīvs, un tā pasažieri un apkalpes locekļi ir otra lielākā inficēto grupa ārpus koronavīrusa uzliesmojuma epicentra Ķīnā. Uz kuģa atradās 3700 pasažieri un apkalpes locekļi no vairāk nekā 50 valstīm un reģioniem. Apmēram 500 pasažieriem, kuriem vīrusa tests ir negatīvs, pēc karantīnas perioda beigām ir atļauts nokāpt no kuģa. Pasažieri, kuriem nav konstatēti koronavīrusa simptomi un kuriem šī vīrusa tests ir negatīvs, saņēma oficiālu apliecību, ka viņi nerada infekcijas risku. Vairākas valstis jau pirms karantīnas perioda beigām apņēmās repatriēt savus pilsoņus no šī kuģa, parādoties ziņām par straujo inficēto skaita pieaugumu.
 
Vakar, 14:50
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien draudēja izvērst operāciju Sīrijas Idlibas provincē, ja Sīrijas valdība savu karaspēku neatvilks aiz tur izvietotajām Turcijas armijas pozīcijām.
 
Vakar, 13:29
Par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzētās Kristīnes Misānes izdošana ir īslaicīgi apturēta, raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" paziņoja Misānes māsa Mārīte Batraka.
 
Vakar, 12:51
Augsta ranga Malaizijas amatpersonas uzskatījušas, ka 2014.gadā lidojuma laikā no Kualalumpuras uz Pekinu pazudušo pasažieru lidmašīnu tīši nogāzis tās kapteinis, veicot pašnāvību un pastrādājot masu slepkavību, paziņojis bijušais Austrālijas premjerministrs Tonijs Abots.
 
Vakar, 10:32
Interpols noraidījis Krievijas lūgumu izsludināt starptautiskajā meklēšanā tīmekļa medija "Rosbalt" žurnālistu Aleksandru Švarjovu, kuram Latvijā piešķirts politiskais patvērums, pavēstīja Švarjova advokāts Vladimirs Žerebjonkovs.
 
Vakar, 9:22
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir pārsniedzis 2000, pieaugot līdz 2004 pēc tam, kad pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomira 136 cilvēki, trešdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.
 
Vakar, 7:45
Lielbritānija trešdien nāca klajā ar jaunu imigrācijas sistēmu, kas izbeidz cilvēku brīvu kustību un nosaka prioritāti augsti kvalificētam darbaspēkam.
 
18.feb
Francijas prokuratūra otrdien uzsākusi oficiālu izmeklēšanu pret trimdā Francijā dzīvojošo Krievijas mākslinieku un aktīvistu Pjotru Pavļenski un viņa draudzeni Aleksandru de Tadeo saistībā ar nopludinātu seksa video, kura dēļ no cīņas par Parīzes mēra amatu bija spiests izstāties tuvs Francijas prezidenta Emanuela Makrona sabiedrotais Benžamēns Grivo.
 
18.feb
Vācija vēlas paplašināt ekonomiskās saites ar Krieviju, otrdien forumā Berlīnē paziņoja Vācijas ekonomikas ministrs Pēters Altmaiers, neraugoties uz to, ka Eiropas Savienība (ES) Ukrainā izvērstās Krievijas agresijas dēļ Maskavai noteikusi sankcijas.
 
18.feb
Krievija otrdien paziņoja, ka jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatības ierobežošanai no 20.februāra uz laiku aizliegs iebraukt valstī visiem Ķīnas pilsoņiem, vēsta Krievijas ziņu aģentūras.
 
18.feb
Ķīnas vēstniecība Tallinā kritizējusi pagājušajā nedēļā publiskoto Igaunijas Ārējās izlūkošanas dienesta ziņojumu, kurā cita starpā pieminēti iespējamie apdraudējumi no Ķīnas puses, un pieprasījusi izlabot apgalvojumus, kas vēstniecības ieskatā neatbilst patiesībai, raksta avīze "Postimees".