Pasaulē

Vakar, 19:38
Farmācijas kompānijas "Pfizer" un "Moderna" paaugstinājušas Eiropas Savienībai (ES) cenas par savām Covid-19 vakcīnām, vēsta laikraksts "Financial Times".
 
Vakar, 18:32
Grieķija šobrīd piedzīvo smagāko karstuma vilni trijās desmitgadēs, pirmdien paziņoja Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis.
 
Vakar, 17:40
Mums jāparāda, ka Eiropas Savienības (ES) teritorijai nav brīvas piekļuves, pirmdien paziņoja ES iekšlietu komisāre Ilva Jūhansone, kas ieradusies vizītē Lietuvā saistībā ar Baltkrievijas režīma izraisīto migrantu krīzi.
 
Vakar, 16:38
Koronavīrusa gadījumu skaits Eiropā kopš pandēmijas sākuma pārsniedzis 60 miljonus, pirmdien paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona birojs.
 
Vakar, 15:45
Administratīvā rajona tiesa pretēji Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) lēmumam uzdevusi piešķirt bēgļa statusu Latvijā kādam Baltkrievijas pilsonim, liecina pieņemtais tiesas spriedums.
 
Vakar, 15:22
Turcijā ugunsdzēsēji jau sesto dienu cīnās ar meža ugunsgrēkiem tūristu iecienītos reģionos Vidusjūras un Egejas jūras piekrastē.
 
Vakar, 14:50
Latvijai ir nekavējoties jāatjauno infrastruktūras, tajā skaitā atbilstoša žoga būvniecība uz robežas ar Baltkrieviju, komentējot situāciju ap nelegālās imigrācijas plūsmu no Baltkrievijas uz Lietuvu, norādīja Saeimas Aizsardzības iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).
 
Vakar, 14:05
Lietuvā diennakts laikā aizturēti vēl 287 nelegālie imigranti, kas ir lielākais skaits cilvēku, kāds šogad vienā diennaktī nelikumīgi šķērsojis valsts robežu ar Baltkrieviju, liecina statistikas biroja pirmdien publiskotie provizoriskie dati.
 
Vakar, 13:20
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 212 cilvēkiem, bet nav reģistrēts neviens nāves gadījums ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, pirmdien paziņojis Statistikas departaments.
 
Vakar, 12:52
Čehija no svētdienas atvieglojusi ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar Covid-19, tostarp klubos un diskotēkās atkal atļauts dejot.
 
Vakar, 12:39
Pēc Eiropas Savienības (ES) lēmuma saistībā ar "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu un tam sekojošo opozīcijas žurnālista arestu papildināt sankciju sarakstu ar vairākiem Baltkrievijas autoritārajam līderim Aleksandram Lukašenko pietuvinātiem biznesmeņiem, mainījies īpašnieks diviem Latvijas uzņēmumiem, kurus kontrolēja sankcionētā Alekseja Aleksina ģimene, vēsta pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".
 
Vakar, 9:44
Situācija uz Baltkrievijas un Lietuvas robežas jau kopš aprīļa ir būtiski pasliktinājusies, bet pēdējās nedēļās kļuvusi absolūti nenormāla. Ik dienas vairāk nekā simts nelegālo robežpārkāpēju šķērso abu valstu robežu ar acīmredzamu Baltkrievijas varas struktūru svētību. Tiešo lidmašīnu reisu skaits maršrutā Bagdāde–Minska palielinājies no diviem reisiem nedēļā uz četriem. Ir pamatotas aizdomas, ka šie “bēgļi” organizēti tiek nogādāti vietās, kur notiek nelegālā robežas šķērsošana.
 
Vakar, 8:51
Tūkstošiem cilvēku svētdien Berlīnē piedalījušies nesankcionētā demonstrācijā pret ierobežojumiem, kas noteikti cīņā ar Covid-19, un protestu laikā izcēlušās sadursmes ar policiju un aizturēti aptuveni 600 demonstranti. Saskaņā ar policijas aplēsēm demonstrācijā piedalījās aptuveni 5000 cilvēku. Viņi sapulcējās Berlīnes Šarlotenburgas rajonā un devās gājienā cauri Tīrgartenes parkam līdz Brandenburgas vārtiem. Vietējās varasiestādes aizliedza vairākas demonstrācijas, kas bija plānotas nedēļas nogalē, tostarp protestus, ko organizēja kustība "Querdenken" (Netradicionālā jeb tā dēvētā laterālā domāšana), kura Vācijā izrādījusies par visskaļāko protesta balsi pret karantīnas ierobežojumiem un aktīvu konspirācijas teoriju izplatītāju, noliedzot ar pandēmiju saistītos faktus. Taču protestētāji neievēroja policijas aizliegumu. Berlīnes policijas departaments norīkoja vairāk nekā 2000 policistus, lai izklīdinātu protestētājus, taču likumsargiem tika uzbrukts. "Viņi mēģināja izlauzties cauri policijas kordonam," paziņoja Berlīnes policija, piebilstot, ka policistiem nācies izmantot stekus. Vācija maijā atviegloja lielu daļu ierobežojumu, kas noteikti cīņā ar pandēmiju, tostarp atkal tika atvērti restorāni un bāri. Tomēr daudzas aktivitātes, tostarp pusdienošana restorānu iekštelpās un apmešanās viesnīcās prasa pierādījumu par vakcinēšanos pret Covid-19, atveseļošanos no šīs slimības vai nesen veiktu negatīvu Covid-19 testu. Demonstrācijas pret ierobežojumiem, kas noteikti cīņā ar pandēmiju, notikušas arī citur Eiropā. Francijā šādos protestos sestdien piedalījās vairāk nekā 200 000 cilvēku, bet Itālijā pagājušajā nedēļās nogalē protestēja aptuveni 80 000 cilvēku. Avots:LETA
 
1.aug
Izraēlas premjerministrs Naftali Benets paziņojis, ka viņa valsts rīcībā ir pierādījumi par Irānas saistību ar ceturtdienas naktī notikušo uzbrukumu tankkuģim "Mercer Street" pie Omānas krastiem, kurā zaudēja dzīvību divi apkalpes locekļi.
 
1.aug
Lietuva, kas pēdējo mēnešu laikā saskārusies ar strauju nelegālo migrantu pieplūdumu pāri Baltkrievijas robežai, kļuvusi viņiem par ātrākajiem, lētākajiem un drošākajiem vārtiem uz Rietumeiropu, raksta portāls "15min.lt".
 
1.aug
Turcijā tūkstošiem ugunsdzēsēju un citu operatīvo dienestu darbinieku turpina cīņu ar nopietniem mežu ugunsgrēkiem, kas apdraud arī vairākus tūristu iecienītus reģionus Vidusjūras un Egejas jūras piekrastē, no kuriem tiek evakuēti atpūtnieki.
 
1.aug
Grieķijā gandrīz 300 ugunsdzēsēji svētdien turpina cīņu ar mežu ugunsgrēku, kurā cietuši astoņi cilvēki un nopostītas 20 ēkas, tikmēr vēl 16 cilvēki nogādāti slimnīcās ar stipra karstuma radītām veselības problēmām.
 
1.aug
Lietuvā diennakts laikā aizturēti vēl 144 nelegālie migranti, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu ar Baltkrieviju, lielākā daļa no viņiem sacījuši, ka ir Irākas pilsoņi, svētdien paziņojis Valsts robežsardzes dienests (VSAT).