Pasaulē

11:45
Glābšanas dienesti nodzēsuši ugunsgrēku, kas ceturtdien izcēlies uz vienīgā Krievijas aviācijas bāzes kuģa, piektdien vēsta Krievijas ziņu aģentūras.
 
9:45
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka Konservatīvās partijas uzvara ārkārtas vēlēšanās sniedz viņa valdībai "spēcīgu mandātu" pabeigt valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
Vakar, 15:00
Organizācijas "Greenpeace" aktīvisti šorīt uzrāpušies uz Eiropas Parlamenta (EP) ēkas, kur bloka dalībvalstu līderi pulcējas uz samitu, kurā viens no galvenajiem jautājumiem būs cīņa pret globālo sasilšanu.
 
Vakar, 12:23
Saeima šodien Latvijas Bankas prezidenta amatā ievēlēja Mārtiņu Kazāku. Par viņa kandidatūru nobalsoja 76 deputāti.
 
Vakar, 11:49
Ceturtdien izcēlies ugunsgrēks uz vienīgā Krievijas aviācijas bāzes kuģa, un tiek ziņots, ka vismaz viens cilvēks šobrīd skaitās pazudis bez vēsts.
 
Vakar, 11:09
Lielbritānijā šodien notiek pēdējo desmitgažu svarīgākās parlamenta vēlēšanas, kurās, domājams, uzvarēs konservatīvie.
 
Vakar, 10:35
Jūrā atrastas atlūzas, kas varētu būt no pirmdien pazudušās Čīles armijas lidmašīnas ar 38 cilvēkiem, trešdien paziņojusi armija.
 
Vakar, 1:03
Vācijas armijā pirmo reizi gadsimta laikā kapelāna amatā tiks iecelts rabīns, trešdien paziņoja aizsardzības ministre.
 
Vakar, 0:02
Jaunietis, kuru apsūdz māsas slepkavībā, tiesas laikā centies no sava "apsūdzēto būra" aizbēgt caur piekaramajiem griestiem, taču policijai izdodas viņu notvert.
 
11.dec
Ieslodzījumā pašreiz atrodas vismaz 250 žurnālisti, no kuriem vislielākais skaits atrodas aiz restēm Ķīnā, trešdien paziņojusi Ņujorkā bāzētā Komiteja žurnālistu aizsardzībai (CPJ).
 
11.dec
Hijas, Lesbas un Samas salās trešdien slēgtas pašvaldību iestādes, to darbiniekiem un amatpersonām protestējot pret Grieķijas valdības ieceri paplašināt nelegālo imigrantu izmitināšanas nometnes. Vietējās pašvaldības pieprasīja, lai salās migrantu nometnes netiek paplašinātas, tiek efektīvi sargāta jūras robeža un nekavējoties un masveidā tiek sākta nelegālo imigrantu izvešana no salām, ziņo aģentūra ANA. Grieķijas premjerministra Kiriaka Micotaka valdība pagājušajā mēnesī paziņoja, ka plāno slēgt trīs lielākās migrantu nometnes Hijas, Lesbas un Samas salās un izveidot to vietā jaunus slēgtus centrus. Lesbas mērs ir draudējis atkāpties no amata šī jautājuma dēļ. Salā nometnē, kas paredzēta 2800 cilvēkiem, pašreiz atrodas aptuveni 17 000 nelegālo imigrantu. Arī nometne Hijā ir pārpildīta. Tajā mitinās gandrīz 6000 cilvēku, lai gan nometne paredzēta tikai 1000 migrantiem. Daudzi no nelegālajiem imigrantiem apmetušies olīvkoku dārzos pie nometnes. Saskaņā ar Grieķijas valdības datiem Hijas, Lesbas, Samas, Leras un Kosas salās atrodas vairāk nekā 40 000 nelegālo imigrantu, bet nometnē Grieķijas kontinentālajā daļā mitinās vēl vismaz 20 000. Arī šīs nometnes ir gandrīz pārpildītas, un katru dienu Grieķijā nelegāli ierodas jauni patvēruma meklētāji.
 
11.dec
Krievijas žurnālistiem, kuri pretosies varasiestāžu kampaņai pret ārvalstu ietekmi vietējos medijos, varēs tik piemērotas līdz pieciem miljoniem rubļu (70 960 eiro) lielas sodanaudas, paredz parlamenta trešdien apstiprinātais likumprojekts.
 
11.dec
Tūkstošiem cilvēku demonstrācijā Sidnejā trešdien pieprasījuši Austrālijas valdībai aktīvāku rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām. Sidneju jau vairākas nedēļas ieskauj biezi dūmi, ko rada savvaļas ugunsgrēki, kas plosās pilsētas apkārtnē. Rezultātā gaisa piesārņojums Sidnejā vietām 11 reizes pārsniedz līmeni, kas tiek uzskatīts par bīstamu. Šodien pie Sidnejas domes sapulcējās vairāk nekā 7000 cilvēku, no kuriem daudzi ieradās sejas maskās, kas dūmu dēļ pēdējā laikā Sidnejā kļuvušas par pieprasītu preci. Protestētāji norādīja, ka klimata pārmaiņas radījušas ārkārtas situāciju sabiedrības veselības jomā, un pieprasīja no valdības aktīvāku rīcību nākamo paaudžu labā. Protestētāji arī pieprasīja, lai valdība palielina finansējumu ugunsdzēsības dienestam un risina problēmas, ko radījis gaisa piesārņojums.
 
11.dec
Puse no aptuveni 60 leduslāčiem, kas plānā jūras ledus dēļ pagājušajā nedēļā Krievijas ziemeļaustrumos Čukotkas reģionā bija apmetušies krastā līdzās Rirakipijas ciemam, devušies prom, trešdien ziņo Krievijas mediji.
 
11.dec
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien samaksājis divus miljonus dolāru lielu kompensāciju vienošanās ietvaros lietā par viņa bijušās labdarības organizācijas izmantošanu centienos sekmēt politiskās un biznesa intereses.
 
11.dec
Naktī uz trešdienu notikusi traģēdija Igaunijas pilsētā Tartu, kur liesmas nopostījušas kādas ģimenes māju un ugunsgrēka dzīvību zaudējuši pieci cilvēki.
 
11.dec
Desmitiem tūkstoši cilvēku otrdien izgāja Čehijas galvaspilsētas Prāgas ielās, protestējot pret premjerministru Andreju Babišu.