Pasaulē

12:00
Vai ASV viceprezidentei Kamalai Herisai ir iespēja kļūt par ASV prezidenti? Uz jautājumiem atbild politologs Vladislavs Faraponovs, raksta unian.net.
11:05
ASV stratēģisko bumbvedēju B-52 parādīšanās Rumānijā ir mājiens Krievijas Federācijai, ka Vašingtona ir gatava veikt uzdevumus drošības nodrošināšanai reģionā - šādu viedokli pauda militārais eksperts, informācijas un konsultāciju uzņēmuma “Defense Express” attīstības direktors Valērijs Rjabihs, raksta unian.net.
10:30
Krievijas militārie resursi izsīkst, un jau nākamgad Krievija varētu pāriet aizsardzībā. To prognozē "The Economist", norādot, ka Krievija frontē cieš ievērojamus zaudējumus, īpaši pēc neveiksmīgās ofensīvas Harkivai, kas sākās šī gada maijā.
9:00
Irānas Islāma revolūcijas gvardes korpuss pirmdien sagrāba naftas tankkuģi, kas brauca zem Togo karoga, un aizturēja tā 12 apkalpes locekļus, apsūdzot viņus degvielas kontrabandā.
8:52
Varšavā pirmdien notika incidents, kurā vīrietis ar nazi sadūra divus ukraiņu pusaudžus, kas ar ievainojumiem tika hospitalizēti, vēstīja Polijas ziņu aģentūra PAP.
7:20
Par Džo Baidena demaršu, Kamalas Harisas izredzēm, iespējamo Donalda Trampa uzvaru un to, kā norises ASV var ietekmēt pasauli un Latviju, “nra.lv” saruna ar politologu Filipu Rajevski.
6:30
Latvijas vīriešu basketbola izlasei šomēnes ar neveiksmi noslēdzās mēģinājums izcīnīt ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, izšķirošajā mačā pārliecinoši zaudējot Brazīlijai. Posmā starp kvalifikācijas turnīru un olimpiskajām spēlēm aģentūra LETA uzrunāja Latvijas vīriešu basketbola izlases galveno treneri Luku Banki, kurš sniedza savu vērtējumu par turnīru un ieskicēja nākotnes redzējumu par Latvijas basketbolu pēc 2025.gadā Rīgā gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra.
6:15
Svētdienas pievakarē pēc Latvijas laika ASV prezidents Džo Baidens sociālajā vietnē “X” (tviterī) publicēja paziņojumu, kurā teikts – “es izstājos no vēlēšanu cīņas”. Šo viņa paziņojumu gaidīja jau sen, un daudzi to uztvēra ar neslēptu prieku un atvieglojumu.
2:30
Pirmo reizi gandrīz desmit gadu laikā „SpaceX” raķete piedzīvoja neveiksmi un uzņēmuma interneta satelīti nonāca tik zemā orbītā, ka tie ir lemti sadegšanai mūsu planētas atmosfērā, raksta nationalpost.com.
0:10
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 23. jūlijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Vakar, 23:45
Berlīnes federālās zemes tiesa pirmdien piesprieda piecu gadu un četru mēnešu cietumsodu Krievijas pilsonim Dmitrijam Bagrašam, atzīstot viņu par vainīgu mēģinājumā aizdedzināt māju, kurā mitinās Krievijas propagandas rupora "RIA Novosti" darbinieki.
Vakar, 22:48
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess 30.jūlijā sniegs liecības korupcijas sākotnējai izmeklēšanai par viņa sievas Begonas Gomesas biznesa sakariem, pirmdien paziņoja Madrides tiesa.
Vakar, 22:23
Ķīnas centrālā banka pirmdien negaidīti samazināja procentu likmi, cenšoties atdzīvināt nekustamo īpašumu sektoru, kamēr valdošā Komunistiskā partija publiskoja detalizētāku informāciju par augstākā līmeņa sanāksmi, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta ekonomikas atdzīvināšanas pasākumiem.
Vakar, 22:00
Govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā maijā, salīdzinot ar aprīli, pieauga par 1,7%, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
Vakar, 21:27
Krievijā notiesāta Radio Brīvība tatāru-baškīru dienesta žurnāliste Alsu Kurmašovu, kas atzīta par vainīgu "viltus ziņu" izplatīšanā par Krievijas armiju un kam piespriets sešarpus gadus ilgu cietumsods, ziņo aģentūra "Associated Press".
Vakar, 21:15
ASV viceprezidente Kamala Herisa, kas pēc prezidenta Džo Baidena paziņojuma par izstāšanos no vēlēšanu cīņas paudusi gatavību kļūt par demokrātu prezidenta amata kandidāti, svētdien runājusi ar trim demokrātu gubernatoriem, kas tiek uzskatīti par potenciāliem viceprezidenta amata kandidātiem, vēsta laikraksts "Wall Street Journal", atsaucoties uz avotiem, kas ir pazīstami ar situāciju.
Vakar, 21:10
Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels pirmdien paziņojis, ka augustā Budapeštā paredzētā dalībvalstu ārlietu ministru neformālā sanāksme tiks boikotēta.