Pasaulē

18.okt
Ja kaut kas vēl spēs izglābt pašreizējo cilvēci, tad tiešām tikai tas projekts, kam pašlaik piešķirts Grētas Tunbergas vārds un seja.
 
18.okt
Kurdu vadītais nemiernieku grupējums Sīrijas Demokrātiskie spēki ceturtdien paziņoja, ka ir gatavs ievērot ugunspārtraukšanu, par kuru ir vienojušās ASV un Turcija.
 
18.okt
Kalifornija kļuvusi par pirmo štatu Amerikas Savienotajās Valstīs, kas aizliegusi kažokādu tirdzniecību. Aizliegums stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.
 
17.okt
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā, ceturtdien pēc sarunām Ankarā ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu paziņoja ASV viceprezidents Maiks Penss.
 
17.okt
No Krievijas uz ārzemēm aizbēdzis opozīcijas protestu dalībnieks Aidars Gubaidulins, bažījoties par barga cietumsoda piespriešanu, ceturtdien pavēstīja viņa advokāts Maksims Paškovs.
 
17.okt
Teroristu grupējums "Islāma valsts" ceturtdien pavēstīja, ka kurdu kontrolētajās teritorijās Sīrijā "atbrīvojis" tur apcietinājumā turētās sievietes.
 
17.okt
Sīrijas kurdu administrācija ceturtdien apsūdzējusi Turciju aizliegtu ieroču ieroču izmantošanā ofensīvā Sīrijas ziemeļos.
 
17.okt
Eiropas Savienības (ES) līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojuši, ka beidzot panākta breksita vienošanās, vēsta ziņu aģentūra LETA.
 
17.okt
Kustības "Extinction Rebellion" (XR; "Dumpis pret izmiršanu") aktīvisti ceturtdien mēģinājuši nobloķēt Londonas metro satiksmi.
 
17.okt
Meteorologs Toms Bricis, kurš savā sociālā tīkla facebook profilā aktīvi dalās ar dažādu dabas parādību novērojumiem no visas pasaules, dalījies ar video, kurā redzama iespaidīga velna slota Austrālijā.
 
17.okt
Eiropas Savienības (ES) līderiem pulcējoties Briselē uz kārtējo samitu, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojuši, ka beidzot panākta breksita vienošanās.
 
17.okt
Vardarbīgajās sadursmēs starp protestētājiem un policiju Katalonijā aizvadītajā naktī ievainoti 80 cilvēki, tostarp 46 policisti, paziņojušas Spānijas varasiestādes.
 
17.okt
Turcijas iebrukums kurdu kaujinieku kontrolētajās teritorijās Sīrijas ziemeļaustrumos savas dzīvesvietas licis pamest jau 300 000 cilvēku, ceturtdien paziņojusi nevalstiskā organizācija Sīrijas Cilvēktiesību novērošana (SOHR).
 
17.okt
Vairākas reklāmas aģentūras tiesā pieprasījušas ASV sociālo tīklu kompānijai "Facebook" samaksāt 40 miljonus dolāru (36,3 miljonus eiro) saistībā ar apsūdzībām, ka uzņēmums pārspīlējis video skatīšanās statistikas rādītājus.
 
17.okt
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) otrdien demonstrēja divu jaunu kosmosa skafandru prototipus, kas ir svarīga daļa no ASV plāna atgriezties uz Mēness līdz 2024.gadam.
 
16.okt
Krievijas varasiestādes Severodvinskā izsēdinājušas no vilciena trīs ASV diplomātus, trešdien, atsaucies uz "informētiem avotiem", vēsta vietējās ziņu aģentūras.
 
16.okt
Neskatoties uz Madrides brīdinājumiem, Katalonijā trešdien atsākušies protesti pret cietumsodu piespriešanu deviņiem separātistu līderiem. Madride paziņojusi, ka rīkosies stingri un atbilstoši, lai uzturētu kārtību. Barselonā protestētāji apmētāja policistus ar akmeņiem, petardēm un citiem priekšmetiem un aizdedzināja atkritumu tvertnes. Policija aizturēja 30 cilvēkus. Barselonā, kā arī citviet Katalonijā protestētāji nobloķējuši ceļus un vilcienu satiksmi. Aktīvisti, kas atbalsta Katalonijas atdalīšanos no Spānijas, no vairākām pašvaldībām devušies gājienos uz Barselonu. Šos protestus rīko organizācijas - Katalāņu Nacionālā sapulce (ANC) un "Omnium Cultural". Protestētāji plāno sasniegt Barselonu piektdien, kad Katalonijas neatkarības atbalstītāji un vietējās arodbiedrības plāno ģenerālstreiku un demonstrācijas visā reģionā. Otrdien Barselonā protesti sākās mierīgi, bet vēlāk izcēlās sadursmes ar policiju. Veselības aprūpes dienesta amatpersonas ziņo, ka pirmā palīdzība sniegta 125 cilvēkiem, bet reģionālā policija vēsta, ka ievainoti 43 policisti. Jau vēstīts, ka Spānijas Augstākā tiesa pirmdien piesprieda 13 gadu cietumsodu bijušajam Katalonijas vicepremjeram Urialam Džunkerasam, atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā. Vēl trim katalāņu separātistu līderiem, kas stājās tiesas priekšā saistībā ar neatkarības referenduma sarīkošanu 2017.gadā, piespriesti 12 gadu ilgi cietumsodi, bet pieciem citiem apsūdzētajiem - nedaudz īsāki cietumsodi. Neilgi pēc sprieduma nolasīšanas tiesa izdeva jaunu starptautisko orderi Katalonijas ekspremjera Karlesa Pudždemona aizturēšanai, kurš aizbēga uz Beļģiju, lai izvairītos no tiesāšanas.
 
16.okt
Spānijas policija trešdien paziņoja, ka pēc vardarbīgajiem protestiem, kas Katalonijā izraisījās saistībā ar cietumsodu piespriešanu deviņiem separātistu līderim, aizturējusi 51 cilvēku. Neatkarības kustības organizāciju dalībnieki otrdien vairākās Katalonijas pilsētās pie Spānijas valdības birojiem sarīkoja sēdošās demonstrācijas. Barselonā demonstrācijā piedalījās 40 000, bet Žironā 9000, liecina policijas dati. Vairākās pilsētās protesta akcijas izvērsās sadursmēs ar policiju. Barselonā policija stājās pretim vairākiem simtiem maskās tērptu protestētāju, kas likumsargus apmētāja ar dažādiem priekšmetiem, kā arī pielaida uguni atkritumu tvertnēm un kartona kastēm. Sadursmēs ievainoti 72 policisti, vairākiem konstatēti kaulu lūzumi, pavēstīja Iekšlietu ministrija. Sabotāžas dēļ apturēta ātrvilcienu satiksme starp Barselonu un Figeresu, teikts centrālās valdības paziņojumā. Vairākas ielas Barselonā slēgtas, jo atbildīgie dienesti turpināja vākt atliekas pēc dedzināšanas, kas notikusi 157 vietās. Spānijas Augstākā tiesa pirmdien piesprieda 13 gadu cietumsodu bijušajam Katalonijas vicepremjeram Urialam Džunkerasam, atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā. Vēl trim katalāņu separātistu līderiem, kas stājās tiesas priekšā saistībā ar neatkarības referenduma sarīkošanu 2017.gadā, piespriesti 12 gadu ilgi cietumsodi, bet pieciem citiem apsūdzētajiem - nedaudz īsāki cietumsodi.
 
16.okt
Latvijas pilsonei otrdien Lielbritānijā piespriests 28 mēnešu cietumsods un konfiscēta automašīna par mēģinājumu nelegāli ievest Lielbritānijā divus albāņus, ziņo laikraksts "North Wales Chronicle".
 
16.okt
Lielbritānijas karavīri, kas NATO spēku kaujas grupā dienē Tapas militārajā bāzē Igaunijas ziemeļaustrumos, saņēmuši draudu ziņojumus, kuri, kā uzskata amatpersonas, sūtīti no Krievijas, vēstīja Igaunijas laikraksts "Postimees", atsaucoties uz Lielbritānijas laikrakstu "The Telegraph".
 
16.okt
Lielbritānijas raidorganizācija "Sky News" izveidojusi ziņu kanālu bez jaunumiem par breksitu, šādi vēršoties pie nokaitinātajiem skatītājiem, kuri vairāk nekā trīs gadus ilgās breksita sāgas dēļ vispār pārtraukuši skatīties ziņu programmas.