Pasaulē

12.dec
Lielbritānijā šodien notiek pēdējo desmitgažu svarīgākās parlamenta vēlēšanas, kurās, domājams, uzvarēs konservatīvie.
 
12.dec
Jūrā atrastas atlūzas, kas varētu būt no pirmdien pazudušās Čīles armijas lidmašīnas ar 38 cilvēkiem, trešdien paziņojusi armija.
 
12.dec
Vācijas armijā pirmo reizi gadsimta laikā kapelāna amatā tiks iecelts rabīns, trešdien paziņoja aizsardzības ministre.
 
12.dec
Jaunietis, kuru apsūdz māsas slepkavībā, tiesas laikā centies no sava "apsūdzēto būra" aizbēgt caur piekaramajiem griestiem, taču policijai izdodas viņu notvert.
 
11.dec
Ieslodzījumā pašreiz atrodas vismaz 250 žurnālisti, no kuriem vislielākais skaits atrodas aiz restēm Ķīnā, trešdien paziņojusi Ņujorkā bāzētā Komiteja žurnālistu aizsardzībai (CPJ).
 
11.dec
Hijas, Lesbas un Samas salās trešdien slēgtas pašvaldību iestādes, to darbiniekiem un amatpersonām protestējot pret Grieķijas valdības ieceri paplašināt nelegālo imigrantu izmitināšanas nometnes. Vietējās pašvaldības pieprasīja, lai salās migrantu nometnes netiek paplašinātas, tiek efektīvi sargāta jūras robeža un nekavējoties un masveidā tiek sākta nelegālo imigrantu izvešana no salām, ziņo aģentūra ANA. Grieķijas premjerministra Kiriaka Micotaka valdība pagājušajā mēnesī paziņoja, ka plāno slēgt trīs lielākās migrantu nometnes Hijas, Lesbas un Samas salās un izveidot to vietā jaunus slēgtus centrus. Lesbas mērs ir draudējis atkāpties no amata šī jautājuma dēļ. Salā nometnē, kas paredzēta 2800 cilvēkiem, pašreiz atrodas aptuveni 17 000 nelegālo imigrantu. Arī nometne Hijā ir pārpildīta. Tajā mitinās gandrīz 6000 cilvēku, lai gan nometne paredzēta tikai 1000 migrantiem. Daudzi no nelegālajiem imigrantiem apmetušies olīvkoku dārzos pie nometnes. Saskaņā ar Grieķijas valdības datiem Hijas, Lesbas, Samas, Leras un Kosas salās atrodas vairāk nekā 40 000 nelegālo imigrantu, bet nometnē Grieķijas kontinentālajā daļā mitinās vēl vismaz 20 000. Arī šīs nometnes ir gandrīz pārpildītas, un katru dienu Grieķijā nelegāli ierodas jauni patvēruma meklētāji.
 
11.dec
Krievijas žurnālistiem, kuri pretosies varasiestāžu kampaņai pret ārvalstu ietekmi vietējos medijos, varēs tik piemērotas līdz pieciem miljoniem rubļu (70 960 eiro) lielas sodanaudas, paredz parlamenta trešdien apstiprinātais likumprojekts.
 
11.dec
Tūkstošiem cilvēku demonstrācijā Sidnejā trešdien pieprasījuši Austrālijas valdībai aktīvāku rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām. Sidneju jau vairākas nedēļas ieskauj biezi dūmi, ko rada savvaļas ugunsgrēki, kas plosās pilsētas apkārtnē. Rezultātā gaisa piesārņojums Sidnejā vietām 11 reizes pārsniedz līmeni, kas tiek uzskatīts par bīstamu. Šodien pie Sidnejas domes sapulcējās vairāk nekā 7000 cilvēku, no kuriem daudzi ieradās sejas maskās, kas dūmu dēļ pēdējā laikā Sidnejā kļuvušas par pieprasītu preci. Protestētāji norādīja, ka klimata pārmaiņas radījušas ārkārtas situāciju sabiedrības veselības jomā, un pieprasīja no valdības aktīvāku rīcību nākamo paaudžu labā. Protestētāji arī pieprasīja, lai valdība palielina finansējumu ugunsdzēsības dienestam un risina problēmas, ko radījis gaisa piesārņojums.
 
11.dec
Puse no aptuveni 60 leduslāčiem, kas plānā jūras ledus dēļ pagājušajā nedēļā Krievijas ziemeļaustrumos Čukotkas reģionā bija apmetušies krastā līdzās Rirakipijas ciemam, devušies prom, trešdien ziņo Krievijas mediji.
 
11.dec
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien samaksājis divus miljonus dolāru lielu kompensāciju vienošanās ietvaros lietā par viņa bijušās labdarības organizācijas izmantošanu centienos sekmēt politiskās un biznesa intereses.
 
11.dec
Naktī uz trešdienu notikusi traģēdija Igaunijas pilsētā Tartu, kur liesmas nopostījušas kādas ģimenes māju un ugunsgrēka dzīvību zaudējuši pieci cilvēki.
 
11.dec
Desmitiem tūkstoši cilvēku otrdien izgāja Čehijas galvaspilsētas Prāgas ielās, protestējot pret premjerministru Andreju Babišu.
 
11.dec
Kūstošās Grenlandes ledus segas dēļ jūras līmenis pasaulē kopš 1992.gada pacēlies par 10,6 milimetriem, teikts otrdien žurnālā "Nature" publicētā pētījumā.
 
10.dec
Somijas parlaments otrdien premjerministra amatā ievēlējis 34 gadus veco sociāldemokrāti Sannu Marinu, kas kļūs par pasaulē jaunāko valdības vadītāju.
 
10.dec
Lietuvas Klaipēdas osta saskata iespējas pārņemt daļu Ventspils ostas kravu situācijā, kad Amerikas Savienotās Valstis noteikušas sankcijas pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Ventspils brīvostas pārvaldi un vēl trim ar Lembergu saistītām struktūrām.
 
10.dec
Francijas lidostu darbinieki, skolotāji un citu profesiju pārstāvji otrdien pievienojušies streikam, ko, protestējot pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, sākušas arodbiedrības, kas pārstāv Parīzes sabiedriskā transporta sistēmas darbiniekus.
 
10.dec
Mūžībā 61 gada vecumā aizgājusi zviedru dueta "Roxette" soliste Marī Frēdriksone, otrdien pavēstīja mūziķes menedžere.
 
10.dec
Lielbritānijā 12.decembrī notiks pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, kurās britiem faktiski būs jāizlemj, vai Apvienotā Karaliste izstāsies no Eiropas Savienības (ES) janvārī vai arī tiks rīkots jauns breksita referendums.
 
10.dec
Nedēļas sākumā vienā no ASV štatiem izveidojusies bīstama situācija- sniega un netīrīto ceļu dēļ vienviet avarējušas 50 automašīnas.
 
10.dec
Ņujorkā svētdien, 8.decembrī, 92 gadu vecumā miris bankas "Citadele" akcionārs un bijušais ASV centrālās bankas Federālās sistēmas vadītājs Pols Volkers, paziņojusi viņa ģimene.