Pasaulē

16.aug
Maltas galvaspilsētas ostā ieradies kuģis ar 141 migrantu no Āfrikas, kurus humanitārās organizācijas izglābušas Vidusjūrā.
 
16.aug
Japānas iedzīvotāji atzīmējuši Otrā pasaules kara beigu 73.gadadienu, gaisā palaižot dūjas, kas ir veltījums bojāgājušajiem.
 
16.aug
Briselē par godu Meksikas štatam Gvanahvato veidots ziedu paklājs Briselē. Tā veidošanā izmantoti 500 000 ziedu.
 
16.aug
Cilvēku skaits, kas zaudējuši dzīvību, otrdien Dženovā sabrūkot autostrādes tiltam, jau šobrīd pēc apstiprinātām ziņām ir 39 un pavisam noteikti vēl pieaugs, ceturtdien paziņojis Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni.
 
16.aug
Trim Krievijas žurnālistiem, kas strādāja pie filmas par krievu algotņiem un jūlijā Centrālāfrikas Republikā (CĀR) tika nogalināti, uzbrukts no slēpņa, ceturtdien pavēstīja viņus atbalstījusī mediju organizācija.
 
16.aug
Tuvojoties septembrī gaidāmajām Zviedrijas parlamenta vēlēšanām, galēji labējo līderis Džimijs Okesons atkārtoti paudis atbalstu referenduma sarīkošanai par valsts dalību Eiropas Savienībā (ES).
 
16.aug
Bulgārija nolēmusi renovēt vairāk nekā 200 tiltus, valstij reaģējot uz tilta sabrukšanu Itālijas pilsētā Dženovā, kur bojā gājuši vismaz 39 cilvēki, liecina ceturtdien publiskotā Bulgārijas valdības informācija.
 
16.aug
16.augusts Ķīnā neoficiāli tiek dēvēts kā Valentīndiena. Šajā dienā tiek rīkoti svētki pāriem, kas laulībā nodzīvojuši jau 50 gadus!
 
16.aug
Šveices valdība nolēmusi neparakstīt ANO vienošanos, kas aicina pasaulē aizliegt kodolieročus.
 
16.aug
Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks intervijā sabiedriskajai raidorganizācijai TVP paziņojis, ka pastāvīgas ASV militārās bāzes izvietošana Polijā ir "ļoti iespējama".
 
16.aug
Amerikas Savienotās Valstis paliek uzticīgas savām saistībām attiecībā uz Baltijas reģiona drošību, paziņojusi ASV Apvienotā štābu komiteja (JCS), komentējot tās vadītāja ģenerāļa Džozefa Danforda tikšanos ar Lietuvas Bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Jonu Vītautu Žuku.
 
16.aug
Popmūzikas zvaigznei Madonnai šodien aprit 60 gadi un viņa savu dzimšanas dienu atzīmē ar līdzekļu vākšanu internetā savam labdarības fondam "Raising Malawi".
 
16.aug
Bijušais "Latvijas Krājbankas" un Lietuvas bankas "Snoras" īpašnieks Vladimirs Antonovs pilnībā atzinis Krievijas izmeklētājiem savu vainu apsūdzībās par bankas "Sovetskij" līdzekļu izlaupīšanu, vēsta laikraksts "Vedomosti".
 
16.aug
Izpētot Turīnas muzeja mūmiju, eģiptologiem izdevies atklāt līdz šim senāko iebalzamēšanas ziedes recepti un secināt, ka līķi tika iebalzamēti 1500 gadus agrāk nekā līdz šim uzskatīts.
 
16.aug
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) sociālajā tīklā "Twitter" aicinājis Krieviju nekavējoties atbrīvot ieslodzīto Ukrainas režisoru Sencovu, liecina ministra ieraksts "Twitter".
 
16.aug
Igaunijā šā gada otrajā ceturksnī nedaudz pieaudzis nelegālo tabakas izstrādājumu patēriņš, turklāt kontrabandas cigarešu tirgus pārvirzījies no Austrumviru apriņķa uz valsts dienvidu robežas pusi, liecina tā dēvētais tukšo paciņu pētījums, ko veikusi kompānija "Nielsen".
 
16.aug
Taizemes valdība aizliegs importēt elektroniskos un plastmasas atkritumus, lai nepieļautu valsts kļūšanu par pasaules izgāztuvi, ceturtdien ziņo Taizemes mediji.
 
16.aug
Lai gan aizvien Dženovā Marandi tilta sabrukšanas vietā turpinās izdzīvojušo meklēšana, zināms, ka dzīvību zaudējuši vairāk nekā 40 cilvēki, to vidū arī bērni, raksta BBC.
 
16.aug
Jaunzēlandes parlaments trešdien pieņēmis likumprojektu, kas aizliedz ārvalstu pilsoņiem iegādāties mājokļus Jaunzēlandē ar dažiem izņēmumiem.
 
16.aug
Sudānā trešdien apgāžoties laivai, noslīkuši 24 bērni un sieviete.
 
15.aug
Simtiem cilvēku trešdien sapulcējušies uz demonstrāciju Maskavā, lai pieprasītu atbrīvot divas pusaudzes, kuras apsūdzētas ekstrēmismā.
 
15.aug
ASV piemērojušas sankcijas Krievijas un Ķīnas uzņēmumiem par Ziemeļkorejai noteiktā ekonomiskā embargo pārkāpšanu, trešdien paziņojusi ASV Finanšu ministrija.