Pasaulē

Vakar, 1:02
Krievijas likumdevēji apstiprinājuši likumprojektu, ar kuru militārpersonām aizliegts izmantot viedtālruņus dienesta laikā, šādi parlamentam cenšoties nepieļaut turpmāku sensitīvu datu noplūšanu sociālajos tīklos.
 
19.feb
Īrijas vēstniecības pasu nodaļa Londonā ir brīdinājusi, ka tā “strādā zem spiediena” un tai nepietiek personāla, lai apmierinātu pirms Brexit arvien pieaugošo pieteikumu skaitu, atsaucoties uz The Irish Times vēsta Baltic-Ireland.ie.
 
19.feb
Policija otrdien Francijas dienvidu pilsētā Marseļā nošāvusi uzbrucēju, kurš ar nazi savainojis divus garāmgājējus, ziņo amatpersonas. Vēl viens cilvēks guvis ievainojumus kājā no ložu fragmentiem, pavēstīja policija. Vīrietis ar nazi garāmgājējiem uzbrucis pēcpusdienā uz noslogotas ielas pilsētas centrā. Policisti atklājuši uguni, kad uzbrucējs viņiem draudējis ar ieroci. Uzbrukuma motīvs šobrīd nav zināms.
 
19.feb
Piecos gados kopš Krievijas agresijas sākuma krituši 2949 ukraiņu karavīri, otrdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.
 
19.feb
Baltijas jūrā netālu no Vācijai piederošās Rīgenes salas otrdien saskrienoties diviem kuģiem, ievainoti 15 cilvēki, pavēstīja krasta apsardzes amatpersonas.
 
19.feb
ASV senators Bērnijs Sanderss, kas 2016.gadā jau pretendēja uz demokrātu Baltā nama nomināciju, otrdien paziņoja, ka ir nolēmis kandidēt uz ASV prezidenta amatu.
 
19.feb
Ķīnā sarīkots grandiozs Laternu festivāls, kas iezīmē pēdējo dienu, kad tiek svinēts Jaunais gads.
 
19.feb
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers atzinis, ka nevar izslēgt iespējamo Lielbritānijas piedalīšanos maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, ja "Breksits" tiek atlikts.
 
19.feb
Vairākās Francijas pilsētās otrdien paredzētas demonstrācijas pret antisemītismu.
 
19.feb
16 no ASV štatiem, tai skaitā Kalifornija, pirmdien uzsāka tiesas prāvu pret ASV prezidentu Donaldu Trampu, apstrīdot viņa izsludināto ārkārtas stāvokli.
 
18.feb
Katoļu baznīcai jābūt pietiekami drosmīgai, lai stātos pretī bērnu seksuālai izmantošanai garīdznieku vidū, pirmdien paziņojis Vatikāna preses pārstāvis Alesandro Džisoti, nodēvējot šo problēmu par "briesmoni".
 
18.feb
Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins pirmdien paudis pārliecību, ka Krievija uzkurina Eiropā jauniešu protestus pret klimata izmaiņām.
 
18.feb
Blakus Birštonas kūrortam, Nemunas loku reģionālajā parkā tiek būvēts skatu tornis, kas būs augstākais Lietuvā. No skatu torņa platformas pavērsies iespaidīgu skats - Nemunas loki.
 
18.feb
Krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins jau desmito reizi vienas Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas laikā guvis vismaz 40 vārtus.
 
18.feb
Ķīnas ziemeļos deju festivāla ietvaros sarīkots neparasts šovs, kurā izmantots salūts un dažādi gaismas elementi.
 
18.feb
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis pirmdien paziņojis, ka Varšava nepiedalīsies Jeruzalemē paredzētajā Višegrādas grupas valstu samitā, tādējādi reaģējot uz Izraēlas amatpersonu izteikumiem par poļu līdzdalību holokaustā.
 
18.feb
Nākamās lielās politiskās pārmaiņas Krievijā varētu būt pragmatisko kleptokrātu uzplaukums, prognozēja Prāgas Starptautisko attiecību institūta vecākais nerezidējošais pētnieks un Eiropas Universitātes Institūta pētnieks Marks Galeoti.
 
18.feb
Venecuēlas valdība sestdien liegusi valstī iebraukt pieciem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem, kurus bija uzaicinājis opozīcijas līderis Huans Gvaido, kas sevi pasludinājis par prezidenta amata pienākumu izpildītāju.
 
17.feb
Kapsētā Londonā jau otro reizi šomēnes sabojāts Kārļa Marksa kapa piemineklis – šoreiz tas aprakstīts ar sarkanu krāsu. Haigeitas kapsēta, kur atrodas Marksa kaps, sestdien tviterī ievietojusi fotoattēlus, kuros redzams, ka uz Marksa kapa pieminekļa ar sarkanu krāsu uzrakstīts "memoriāls boļševiku holokaustam", "genocīda arhitekts", "naida doktrīna" un "badināšanas ideoloģija". Sasista arī marmora plāksne uz kapa pieminekļa. Kapsētas administrācija nosodīja šādu rīcību. "Lai ko jūs domātu par Marksa mantojumu, tas nav jāpauž šādā veidā," teikts Haigeitas kapsētas tvitera kontā. Jau ziņots, ka Marksa kapa piemineklim bojājumi tika nodarīti jau februāra sākumā. Tostarp tika sadauzīta marmora plāksne ar nelaiķa un viņa tuvinieku vārdiem. Pretrunīgi vērtētais Vācijā dzimušais 19.gadsimta ekonomists un "komunisma tēvs" Kārlis Markss pārcēlās uz Londonu 1849.gadā un tur nodzīvoja līdz sava mūža beigām. Markss aizgāja mūžībā 1883.gada 14.martā 64 gadu vecumā. Granīta kapakmens, ko rotā Marksa bronzas krūšutēls, tika uzstādīts 1956.gadā. To finansēja Lielbritānijas Komunistiskā partija. Marmora plāksne, kas atrodas pieminekļa centrā, tika paņemta no iepriekšējā kapakmens, kas bija daudz vienkāršāks. Marksa piemineklim uzbrukts arī agrāk. Marksa krūšutēls ticis nogāzts, pieminekli mēģināts uzspridzināt, tas apķēpāts ar krāsu un saukļiem.
 
17.feb
Vācijā svētdien tika uzspridzināta vairs neizmantota ogļu termoelektrostacija. Gustava Knepera elektrostacija Dortmundē tika sagrauta divos dinamīta sprādzienos. Vispirms tika uzspridzināta katlumāja, bet pusstundu vēlāk otrs sprādziens sagrāva 128 metrus augsto dzesēšanas torni un 210 metrus augsto skursteni. Lai mazinātu eksploziju radīto putekļu daudzumu gaisā, tika izmantoti ūdens lielgabali. Uzspridzinātās elektrostacijas vietā paredzēts uzbūvēt industriālu objektu. Vācijas energokoncerns “E.ON” šo elektrostaciju slēdza 2014.gadā, kā iemeslu minot, ka mazinājās pieprasījumus pēc elektroenerģijas un kritās tās cenas, kā arī to, ka elektrostacija bija novecojusi.
 
17.feb
Lielbritānijas reģionālā lidsabiedrība "flybmi" finansiālo problēmu dēļ pārtraukusi reisus un nolēmusi iesniegt bankrota pieteikumu, kā vienu no problēmu galvenajiem iemesliem minot neskaidrības saistībā ar gaidāmo Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
17.feb
Japānas premjerministrs Sindzo Abe nominējis ASV prezidentu Donaldu Trampu Nobela Miera prēmijai pēc tam, kad viņu to lūgusi darīt Vašingtona, svētdien ziņoja Japānas laikraksts "Asahi Shimbun".