Pasaulē

25.feb
Igaunijas valdība ceturtdien nolēma noteikt valstī jaunus ierobežojumus cīņā ar Covid-19, jo epidemoloģiskā situācija pasliktinās.
 
25.feb
Divas atsevišķas zinātnieku grupas atklājušas satraucošu jaunu Covid-19 paveidu Ņujorkā un citiet ASV ziemeļaustrumos, vēsta CNN.
 
25.feb
Trešdien Lietuvā atklāti 538 jauni Covid-19 gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati.
 
25.feb
Tas, ka ASV prezidents Džo Baidens savā uzrunā Minhenes drošības konferencē pieminēja Rīgu (“Savienotās Valstis strādās cieši kopā ar mūsu Eiropas Savienības partneriem un galvaspilsētām visā kontinentā – no Romas līdz Rīgai, lai stātos pretī kopīgiem izaicinājumiem”) var tikt uztverts kā simbolisks žests – Baltijas valstis, kuras no NATO valstīm atrodas vistuvāk Krievijai, netiks aizmirstas, un tās var justies droši.
 
25.feb
ASV farmācijas uzņēmuma "Pfizer" vakcīna pret Covid-19 ir izrādījusies efektīva par 94% plašā pētījumā, kurā bija iesaistīti 1,2 miljoni cilvēku Izraēlā.
 
24.feb
Itālijas mafija spējusi gūt labumu no koronavīrusa pandēmijas, lai stiprinātu savas noziedzīgās aktivitātes, konstatēts Mafijas apkarošanas izmeklēšanas direktorāta (DIA) ziņojumā
 
24.feb
Jau vēstīts, ka otrdien pēc smagas autoavārijas slimnīcā nogādāts pasaules slavenais golferis Taigers Vuds, kuram veikta operācija. Losandželosas policija apstiprinājusi ziņas par vienas automašīnas negadījumu, kas avarējusi kūleņojot. Golferim konstatētas vairākas kāju traumas.
 
24.feb
Itālijas ziemeļrietumu piekrastē, netālu no Dženovas, noticis zemes nogruvums, kā rezultātā jūrā ieskalota daļa kapsētas, vēsta BBC.
 
24.feb
Uzņēmuma "Johnson & Johnson" (J&J) izstrādātās vakcīnas efektivitāte, lai novērstu smagas formas Covid-19, arī Dienvidāfrikas un Brazīlijas paveidus, ir augsta, teikts trešdien izplatītajos ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) dokumentos.
 
24.feb
Vācijas un Beļģijas varasiestādes konfiscējušas 23 tonnas kokaīna, kas ir lielākais pārtverto narkotiku daudzums Eiropā, trešdien paziņojis Vācijas muitas dienests. "Milzīgais daudzums kokaīna būtu ienesis vairākus miljardus eiro, pārdodot uz ielas," paziņoja muitas dienests. Vācijas policija atklāja 16 tonnas kokaīna, kas bija paslēpts konteineros, kuri 12.februārī Hamburgas ostā pienāca no Paragvajas. Vēlāk, pateicoties Vācijas un Nīderlandes kopīgai izmeklēšanai, vēl 7,2 tonnas kokaīna tika atklātas ostā Antverpenē, Beļģijā, atklāja Vācijas muitas dienests. Saistībā ar Vācijā un Beļģijā atklātajām narkotikām otrdien Nīderlandē tika aizturēts 28 gadus vecs vīrietis, paziņoja Vācijas muitas dienests. Muitas dienesta darbinieki Hamburgas ostā nolēma tuvāk aplūkot konteinerus no Paragvajas, rodoties aizdomām par to saturu. Atverot konteinerus, atklājās, ka tur vairāk nekā 1700 bundžās paslēptas narkotikas. "Tas ir lielākais kokaīna daudzums, kāds jebkad konfiscēts Eiropā, un viens no lielākajiem atsevišķi konfiscētajiem daudzumiem Eiropā," paziņoja Vācijas muitas dienests, runājot par Hamburgā konfiscēto kokaīnu. Pērn ar ANO palīdzību īstenota starptautiska tiesībsargājošo iestāžu projekta ietvaros tika konfiscētas 102 tonnas kokaīna, kas tika sūtītas uz Eiropu, vēsta LETA.
 
24.feb
Eiropas lidostu apvienība ACI EUROPE (Starptautiskā lidostu padome - Airport Council International, ACI) publiskojusi 2020.gada Eiropas gaisa satiksmes ziņojumu, atklājot pilnu ainu par katastrofālajiem zaudējumiem, ko Eiropas lidostām radījusi Covid-19 pandēmija, informē Projektu vadītāja Valdes locekle Linda Miltiņa.
 
24.feb
Spānijas Galisijas reģiona valdība grasās ar likumu noteikt, ka vakcinēšanās pret jauno koronavīrusu ir obligāta visiem reģiona 2,7 miljoniem iedzīvotāju.
 
24.feb
Aizvadītajā diennaktī Lietuvā konstatēts 631 jauns inficēšanās gadījums ar Covid-19, liecina pieejamie statistikas dati.
 
24.feb
Piektdien, 26. februārī, Ķīnā norisināsies ikgadējais "Laternu festivāls". Laternu svētki ir pirmie nozīmīgie svētki pēc Ķīniešu Jaunā gada. Šos svētkus dēvē par "Laternu svētkiem", jo tā ir šo svētku galvenā sastāvdaļa. Vissvarīgākā aktivitāte pasākuma naktī ir dažādu brīnišķīgu ķīniešu laternu vērošana. 23. februārī senajā Fengjingas pilsētā tika rīkots mākslas laternu festivāls, lai iezīmētu to, ka jau piektdien norisināsies lielais "Laternu festivāls".
 
24.feb
Franču kinoaktieris Žerārs Depardjē tiek apsūdzēts izvarošanā un seksuālā uzbrukumā, otrdien pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.
 
23.feb
Ukraina pēc vairākkārtīgas piegāžu atlikšanas otrdien beidzot saņēmusi pirmo Covid-19 vakcīnu partiju, vēsta amatpersonas.
 
23.feb
Pēc opozīcijas līdera aizturēšanas otrdien Gruzijas galvaspilsētā tūkstošiem cilvēku sapulcējušies uz protestiem pret valdību, padziļinot politisko krīzi, kas izcēlās valstī pēc pretrunīgi vērtētajām vēlēšanām pagājušajā gadā. Jau ziņots, ka Gruzijas policija šodien aizturēja opozīcija esošās Apvienotās nacionālās kustības (ENM) līderi Niku Meliju. Simtiem policistu lika lietā asaru gāzi pret Melijas atbalstītājiem un visu opozīcijas partiju līderiem, kas kopš pagājušās trešdienas bija izveidojuši nometni pie partijas galvenās mītnes. Mediji ziņo, ka daudzi opozīcijas atbalstītāji tika aizturēt. Melijas aizturēšana un viņa atbalstītāju apspiešana izpelnījusies Rietumu nosodījumu, diplomātiem paužot bažas par trauslo demokrātiju Gruzijā. Gruzijas opozīcijas partijas "Lelo" līderis aicinājis uz "miermīlīgu, stingru cīņu, lai aizstāvētu Gruzijas demokrātiju". "Politieslodzīto atbrīvošana un ārkārtas parlamenta vēlēšanas ir vienīgais iespējamais veids izkļūšanai no krīzes," runājot ar žurnālistiem visu opozīcijas līderu vārdā, uzsvēris Mamuka Hazardadze. Vairāki tūkstoši demonstrantu vēlāk sapulcējās pie parlamenta ēkas Tbilisi, lai protestētu pret Melijas aizturēšanu un pieprasītu pirmstermiņa vēlēšanas, vēsta LETA.
 
23.feb
Reģistrēta holdingkompānija AS "Swedbank Baltics", kura kļūs par Baltijā strādājošo "Swedbank" grupas banku īpašnieci, liecina "Firmas.lv" informācija.
 
23.feb
Līdzšinējais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko kopā ar savu krievu kolēģi Vladimiru Putinu, atpūšas ziemas kūrortā Sočos. Iepriekšējā abu līderu tikšanās bija septembra vidū Sočos, un tās laikā Putins apstiprināja, ka Maskava savam grūtībās nonākušajam sabiedrotajam piešķirs jaunu aizdevumu. Lukašeno izteicies, ka gaidāmā tikšanās nebūšot saistīta ar finansiāliem jautājumiem. Līdztekus ar Putinu viņam paredzēta tikšanās ar Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieku Dmitriju Medvedevu, lai apspriestu ar aizsardzību saistītus jautājumus.
 
23.feb
Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska, kas valsti pametusi režīma spiediena rezultātā, aicina atbalstītājus uz jaunām masveida demonstrācijām 25.martā - Brīvības dienā, kad tiek atzīmēta Baltkrievijas neatkarības proklamēšana 1918.gadā.
 
23.feb
Aizvadītajā diennaktī Lietuvā konstatēti 482 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati. 
 
23.feb
Gruzijas policija otrdien aizturējusi opozīcijas Apvienotās nacionālās kustības (ENM) līderi Niku Meliju, kā arī operācijas gaitā pie partijas biroja likusi lietā asaru gāzi un vardarbīgas metodes, vēl vairāk padziļinot politisko krīzi, kas pērn aizsākās ar apstrīdētajām parlamenta vēlēšanām. Televīzijas pārraidītajos kadros bija redzams, kā lielākās opozīcijas partijas līderis Melija tiek aizvests no partijas galvenās mītnes. Simtiem policistu lika lietā asaru gāzi pret Melijas atbalstītājiem un visu opozīcijas partiju līderiem, kas kopš trešdienas bija izveidojuši nometni pie partijas galvenās mītnes, redzams telekanāla "Mtavari TV" reportāžā. Aizturēti daudzi opozīcijas atbalstītāji. "Ainas pie ENM galvenā biroja šorīt šokē," tviterī ierakstījis Lielbritānijas vēstnieks Marks Kleitons. "Vardarbība un haoss ir pēdējais, kas Gruzijai šobrīd ir vajadzīgs. Es mudinu visas puses rīkoties ar savaldību gan tagad, gan tuvākajās dienās." Melija ir apsūdzēts par masu vardarbības organizēšanu pret valdību vērsto protestu laikā 2019.gadā. Ja viņš tiks atzīts par vainīgu, politiķim draud deviņus gadus ilgs cietumsods. 2019.gada protestus izraisīja Krievijas parlamentāriešu delegācijas vizīte, kuras laikā reliģiskiem un politiskiem jautājumiem veltītās sanāksmes vadību Gruzijas parlamenta plenārsēžu zālē pārņēma Krievijas Valsts domes delegācijas pārstāvis. Melija viņam izvirzītās apsūdzības noraidījis kā politiski motivētas. Varasiestāžu plāns par Melijas aizturēšanu ir saasināja politisko krīzi, kurā Gruzija atrodas kopš oktobra parlamenta vēlēšanām. Vēlēšanās uzvarēja "Gruzijas sapnis", bet opozīcija apgalvo, ka vēlēšanu procesā notikusi krāpšanās. Opozīcijas pārstāvji atteikušies ieņemt savas vietas parlamentā un pieprasījuši jaunas vēlēšanas. ASV un Eiropas Savienība pagājušajā nedēļā mudināja Gruzijas valdību krīzi atrisināt mierīgā ceļā un gādāt, ka tieslietu sistēma ir brīva no politiskās angažētības. Avots: LETA