Pasaulē

19.jun
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien mītiņā Floridas štatā oficiāli paziņoja, ka viņš prezidenta vēlēšanās nākamgad kandidēs uz otro četru gadu amata termiņu.
 
19.jun
Japānas ziemeļrietumos otrdien notika spēcīga zemestrīce ar stiprumu 6,7 magnitūdas, kurā tika ievainoti vismaz 16 cilvēki, paziņoja varas iestādes.
 
18.jun
Lielbritānijas tiesa otrdien piespriedusi četru gadu un trīs mēnešu ilgu cietumsodu galēji labēji noskaņotam studentam, kurš nodēvējis princi Hariju par rases nodevēju un publicējis fotomontāžu, kurā Harijs redzams ar pistoli pie galvas un asiņainu kāškrustu fonā.
 
18.jun
Krievijas prezidenta Vladimira Putina laikā politiskās represijas ir kļuvušas par valsts politikas obligātu sastāvdaļu un kļūst aizvien plašākas un bargākas, tā savā monitoringa pārskatā norāda Krievu Pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācija jeb "Arem".
 
18.jun
Ceļojumā bieži vien rodas sajūta, ka viss ir iespējams, un tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts izceļ astoņas vietas Eiropas pilsētās, kurās cilvēki tic dažādu vēlmju piepildījumam.
 
18.jun
ASV piešķirs 250 miljonu dolāru (223,5 miljonu eiro) lielu militāro palīdzību Ukrainai, lai stiprinātu tās kaujas spējas uz zemes un jūrā, otrdien paziņojusi Savienoto Valstu Aizsardzības ministrija.
 
18.jun
Sociālo mediju kompānija "Facebook" otrdien paziņojusi, ka plāno izveidotu jaunu kriptovalūtu, kurai dots nosaukums "Libra".
 
18.jun
Ēdināšanas uzņēmuma AS "Lido" restorānos "Ķirsons" Vācijā cilvēki nodarbināti, pārkāpjot šīs valsts likumdošanas prasības, teica "Lido" restorāna Vācijā bijusī darbiniece Inita Līcīte. Savukārt "Lido" pārstāvji to noliedza.
 
18.jun
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida otrdien izsludināja likumu, kas paredz no 1.jūlija par 25% samazināt akcīzes nodokli daļai alkoholisko dzērienu - alum, sidram un stiprajiem dzērieniem, vēsta prezidentes kanceleja.
 
18.jun
Ķīnas dienvidrietumos Sičuaņas provincē pirmdien notika spēcīga zemestrīce ar stiprumu 6,0 magnitūdas, izraisot vismaz 11 cilvēku bojāeju un ievainojot vēl 122. Uz katastrofas vietu tika nosūtīti vairāk nekā 300 ugunsdzēsēju, kā arī glābēji ar 5000 teltīm, 10 000 saliekamām gultām un citu ārkārtas aprīkojumu, ziņoja "Sjiņhua".
 
18.jun
Igaunijas "Swedbank" padome saistībā ar bankā notiekošo izmeklēšanu par to, vai ir ievēroti noteikumi par naudas atmazgāšanas novēršanu, apturējusi Igaunijas "Swedbank" valdes priekšsēdētāja Roberta Kita un valdes locekļa un finanšu direktora Vaiko Tammeveli pilnvaras, teikts bankas paziņojumā.
 
18.jun
ASV nākamnedēļ sāks izraidīt miljoniem nelegālo imigrantu, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.
 
18.jun
Vairāk nekā diviem miljardiem cilvēku visā pasaulē joprojām nav pieejams drošs dzeramais ūdens, liecina otrdien publiskots Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ziņojums.
 
18.jun
Ziemeļvalstu lielākā banka "Nordea" pirmdien paziņojusi, ka Dānijas prokuratūra veikusi kratīšanu tās birojos Dānijā saistībā ar izmeklēšanu par naudas atmazgāšanu.
 
18.jun
Ķīnas dienvidrietumos Sičuaņas provincē pirmdien notika spēcīga zemestrīce ar stiprumu 6,0 magnitūdas, izraisot vismaz 11 cilvēku bojāeju un ievainojot vēl 122, otrdien vēstīja valsts mediji.
 
17.jun
Irākas varasiestādes Bagdādē pēdējo sešu mēnešu laikā nojaukušas betona aizsargsienas gandrīz 30 kilometru garumā, galvenokārt ap tā dēvēto Zaļo zonu, kurā atrodas svarīgākās valsts institūcijas, ANO aģentūras un vēstniecības, ziņu aģentūrai AFP atklājusi augsta ranga amatpersona.
 
17.jun
Krievijas tiesa pirmdien atbrīvojusi laikraksta "Novie Kolesa" redaktoru un bijušo deputātu Igoru Rudņikovu, kurš bija aizturēts apsūdzībās par izspiešanu.
 
17.jun
Irāna no 27.jūnija pārsniegs pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās noteiktos ierobežojumus bagātinātā urāna krājumiem, pirmdien paziņojusi Teherāna.
 
17.jun
Geju un lesbiešu praidā Francijā piedalījās tūkstošiem seksuālo minoritāšu pārstāvjiem.
 
17.jun
Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ASV prezidents Donalds Tramps varētu uz īsu brīdi tikties G20 samita laikā nākamajā nedēļā Japānas pilsētā Osakā, pirmdien paziņojis Kremlis.
 
17.jun
Trīs pašnāvnieku spridzinātāju uzbrukumā svētdienas vakarā Nigērijas ziemeļaustrumos gājuši bojā 30 cilvēki, paziņoja neatliekamās palīdzības dienesti.
 
17.jun
Indonēzijā pirmdien autobusa pasažieris pēc strīda ar šoferi mēģinājis sagrābt stūri, un tādēļ notika avārija, kurā gāja bojā 12 cilvēki un vairāki desmiti tika ievainoti, paziņoja policija.