Pasaulē

23.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 1173 cilvēkiem, un vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi trīs cilvēku dzīvības, piektdien paziņojis Statistikas departaments.
 
23.sep
2022.gada 23.septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 77. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Eiropas Padomes ģenerālsekretāri Mariju Peičinoviču Buriču (Marija Pejčinović Burić). Amatpersonas pārrunāja gaidāmo Latvijas prezidentūru Eiropas Padomes Ministru komitejā un tās prioritātes, vēsta Ārlietu ministrijas preses dienests.
 
23.sep
Krievijas aviokompānijas bažījas par darbinieku zaudēšanu, sākoties daļējai mobilizācijai, piektdien vēsta laikraksts "Kommersant".
 
23.sep
Ukrainā krievu okupantiem atkarotajā Harkivas apgabalā no masu kapa netālu no Izjumas izcelti kopumā 436 cilvēku līķi, piektdien paziņojušas Ukrainas amatpersonas.
 
23.sep
Japāna ceturtdien paziņoja, ka tā nākamajā mēnesī atcels stingros Covid-19 ierobežojumus ārvalstu tūrtistiem, atkal atverot savas robežas pēc divarpus gadu pārtraukuma.
 
23.sep
Vācijas valdība vēlas tuvākajās nedēļās Eiropas Savienības (ES) līmenī vienoties par kopīgu skatījumu uz Krievijas pilsoņiem, kas atsakās pakļauties Krievijas prezidenta Vladimira Putina izsludinātajai daļējai mobilizācijai un doties karot uz Ukrainu.
 
23.sep
Krievija pēc pseidoreferendumiem Ukrainas mēģinājumus atgūt Donbasu un citas okupētās teritorijas uzskatīs par uzbrukumu savai zemei, piektdien paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
 
23.sep
Eiropas Savienības (ES) valstis sākušas nākt klajā ar idejām jaunām sankcijām pret Krieviju.
 
23.sep
ANO izmeklētāji piektdien ANO Cilvēktiesību padomes sēdē ziņojuši par Ukrainā pastrādātajiem kara noziegumiem, tai skaitā Krievijas īstenoto civilo teritoriju apšaudīšanu, civiliedzīvotāju nogalināšanu, spīdzināšanu un šausmīgo seksuālo vardarbību.
 
23.sep
Lai Krievijas medijos radītu šķietamību par balsotāju aktivitāti pseidoreferendumā okupētajā Ukrainas daļā, uz Zaporižjas apgabala Melitopoli no Krimas atvesti masu skatu dalībnieki, pavēstīja pilsētas mērs Ivans Fedorovs.
 
23.sep
Somijā kopš mobilizācijas izsludināšanas Krievijā ieceļojošo krievu skaits ir dubultojies, piektdien paziņoja Somijas Robežsardze.
 
23.sep
Saprotot, ka daudzi no mobilizācijas laikā armijā iesauktajiem kareivjiem nav gatavi reāli karot, vairākās interneta vietnēs tiek izplatīta instrukcija kā pareizi padoties gūstā Ukrainas armijai.
 
23.sep
Baltijas valstu un Polijas premjerministriem Kajai Kallasai, Krišjānim Kariņam, Ingrīdai Šimonītei un Mateušam Moraveckim piešķirta ASV domnīcas "Eiropas politikas analīzes centrs" (CEPA) transatlantiskās līderības balva, paziņojusi organizācija.
 
23.sep
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis aicinājis starptautisko sabiedrību nenovērsties no Krievijas prezidenta Vladimira Putina jaunajiem kara noziegumiem un saukt agresoru pie atbildības.
 
23.sep
"Daudzi Ukrainas aizstāvji, kas šonedēļ tika atbrīvoti no Krievijas gūsta karagūstekņu apmaiņā, tika spīdzināti, atklāj Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direktorāta vadītājs Kirilo Budanovs.
 
23.sep
Krievijas Aizbaikāla novadā vairākās pilsētās un rajonos varasiestādes ieviesušas "sauso likumu", šo soli skaidrojot ar "daļējās mobilizācijas" situāciju, piektdien pavēstīja amatpersonas.
 
23.sep
Sestdien, 24.septembrī plānotā Krievijas Kaļiņingradas apgabala elektrotīkla izolētas darbības pārbaude ir atcelta, vēsta elektropārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" pārstāvji.
 
23.sep
Kremlis atklāti neievēro izsludinātos "daļējās mobilizācijas" nosacījumus par to, ka tiks iesaukti tikai pilsoņi ar militāro pieredzi, konstatējuši ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.
 
23.sep
Krievijā sāktā rezervistu mobilizācija karā pret Ukrainu ir izmisuma sauciens, uzskata Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
23.sep
ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ceturtdien paziņoja, ka piespriedusi aviobūves milzim "The Boeing Company" 200 miljonu ASV dolāru naudassodu par to, ka uzņēmums maldinājis investorus par lidmašīnu "737 MAX" drošumu pēc divām to katastrofām ar cilvēku upuriem.
 
23.sep
Vidusjūrā, Sīrijas piekrastē, nogrimstot nelielam kuģim ar migrantiem, gājuši bojā vismaz 34 cilvēki, ceturtdienas vakarā paziņoja Sīrijas varasiestādes.
 
23.sep
Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas lidostā sākuši pārbaudīt vīriešus ar Krievijas pasēm, vēsta baltkrievu izdevums "Naša Ņiva".