Pasaulē

18.feb
Akciju cenas Eiropā pirmdien pieauga, kamēr investori izvērtēja jaunā koronavīrusa "Covid-19" sekas ekonomikā.
 
18.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits Ķīnā ir sasniedzis 1868 pēc tam, kad pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu miruši 98 cilvēki, tai skaitā 93 uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē, otrdien paziņoja nacionālā veselības komisija.
 
18.feb
Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka Rietumeiropas augstākā virsotne – 4810 metrus virs jūras līmeņa esošā Alpu smaile Monblāns – un tās piekājē esošais ledājs turpmāk tiks rūpīgāk sargāti no bezatbildīgiem tūristiem.
 
17.feb
Eiropas Savienība (ES) pirmdien donoru konferencē Briselē apņēmusies zemestrīcē novembrī cietušās Albānijas atjaunošanai atvēlēt 100 miljonus eiro.
 
17.feb
Jaunā koronavīrusa uzliesmojuma dēļ Ķīna varētu atlikt ikgadējo parlamenta sesiju, pirmdien vēsta valsts mediji.
 
17.feb
Aizdomās par apšaudes sarīkošanu Oslo mošejā un savas pusmāsas slepkavību turētais 22 gadus vecais Filips Manshauss pirmdien tika apsūdzēts slepkavībā un terorismā, pavēstīja prokuratūra.
 
17.feb
Lietuvas diplomāti pirmdien iesnieguši Krievijai notu par janvāra beigās Kuršu kāpās izskaloto piesārņojumu - tonnām sacietējuša parafīna, lūdzot sniegt informāciju, kādi uzņēmumi Kaļiņingradas apgabala teritorijā varēja nelikumīgi izmest lielu apjomu parafīna.
 
17.feb
Vācijas labējo radikāļu grupējuma biedri, kas tika aizturēti piektdien, plānojuši plaša mēroga uzbrukumus mošejām, kas līdzinātos pērn Jaunzēlandē notikušajam teroraktam, pirmdien pavēstīja valdība.
 
17.feb
Kāds vācietis savu septiņus miljonus eiro vērto īpašumu, tostarp zeltu un nekustamo mantu, ar testamentu novēlējis eiroskeptiķu partijai "Alternatīva Vācijai" (AfD).
 
17.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits pieaudzis par 105 cilvēkiem un sasniedzis 1770, pirmdien paziņojušas Ķīnas varasiestādes. Pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 2048 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam inficēto skaitam kopš epidēmijas sākuma pagājušā gada decembrī visā kontinentālajā Ķīnā sasniedzot 70,548. Tajā pašā laikā 10 844 pacienti, kas bijuši inficēti ar "Covid-19", ir izveseļojušies un izrakstīti no slimnīcām.
 
17.feb
Vētra "Deniss" radījusi pamatīgu postažu Lielbritānijā. Dažos Apvienotās Karalistes rajonos nokrišņu daudzums divās diennaktīs var sasniegt teju mēneša normu, turklāt plūdu iespējamību pastiprina apstāklis, ka daudzviet zeme vēl ir piemirkusi pēc nesenās vētras "Siara" nestajām lietavām.
 
17.feb
Par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzētās Kristīnes Misānes lietā Ārlietu ministrija rosinās valdību vērsties ar prasību Eiropas Cilvēktiesību tiesā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
17.feb
1665 bojāgājušie un vairāk nekā 68 500 inficēto Ķīnā, kā arī četri upuri aiz Ķīnas robežām (viens arī Francijā) un vairāk nekā 500 inficēto – tāda svētdien bija pneimonijai līdzīgo slimību Covid-19 izraisošā vīrusa izplatības statistika. Ķīnas varasiestādes uzsvērušas, ka vīrusu pakāpeniski izdodas iegrožot, taču, lai to paveiktu, jārīkojas izlēmīgi, un par karantīnas nosacījumu pārkāpšanu paredzēts pat nāvessods. ANO paspārnē esošā Pasaules veselības organizācija (WHO), atzīstot, ka Ķīna dara visu, kas tās spēkos, gan nav steigusies paziņot, ka globālās briesmas ir garām.
 
17.feb
Ar jauno koronavīrusu "Covid-19", kas pirmo reizi tika konstatēts pagājušā gada decembrī Ķīnā, visā pasaulē inficējies jau vairāk nekā 71 000 cilvēku.
 
17.feb
Jaunā koronavīrusa "Covid-19" upuru skaits pieaudzis par 105 cilvēkiem un sasniedzis 1770, pirmdien paziņojušas Ķīnas varasiestādes.
 
16.feb
Ķīnas Hubei provincē, kas ir jaunā koronavīrusa "Covid-19" epidēmijas epicentrs, nolūkā ierobežot vīrusa izplatību aizliegta gandrīz visu transportlīdzekļu pārvietošanās, paredz provinces administrācijas svētdien publiskotais rīkojums.
 
16.feb
Leģendārais britu mūziķis Eltons Džons svētdien bija spiests pārtraukt koncertu Jaunzēlandes pilsētā Oklendā, jo saaukstēšanās dēļ viņam aizkrita balss.
 
16.feb
Dānijas policija lietā par kokaīna kontrabandu lielā apmērā aizturējusi 27 ārvalstu pilsoņus, un to vidū ir arī divi Latvijas pilsoņi, teikts Dānijas policijas svētdien izplatītajā paziņojumā.
 
16.feb
Kostarikas policija sestdien atradusi piecas tonnas kokaīna konteinerā, kuru bijis paredzēts nogādāt Nīderlandē.
 
16.feb
Taivānā reģistrēts pirmais nāves gadījums no jaunā koronavīrusa "Covid-19", svētdien pavēstīja Veselības ministrija.
 
16.feb
Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumā pārsniedzis 1600, svētdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.
 
16.feb
Lietuva šodien svin Valsts atjaunošanas dienu - 102.gadskārtu, kopš pieņemts akts par neatkarības atjaunošanu, proklamējot Lietuvas Republiku.