Pasaulē

Vakar, 10:52
Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušos cilvēku skaits sasniedzis  880,  otrdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
Vakar, 9:05
Pandēmijas ekonomikas krīzes apstākļos pārtiku iedzīvotājiem vairākās Meksikas pilsētās pēdējo dienu laikā, pēc visa spriežot, piegādājuši narkotiku karteļi, pirmdien ziņoja vietējie mediji.
 
Vakar, 9:00
Austrālijas Augstā tiesa otrdien attaisnoja kardinālu Džordžu Pellu, kuram bija piespriests cietumsods par pedofilijas noziegumiem.
 
Vakar, 7:45
Ķīnā pēdējās 24 stundās nav reģistrēts neviens jauns nāves gadījums no Covid-19, un tas noticis pirmoreiz, kopš Ķīna janvārī sāka publicēt datus par jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, otrdien paziņoja Nacionālā veselības komisija.
 
Vakar, 0:02
Avārijas dienesti Ukrainā turpina cīņu ar ugunsgrēku, kas sestdien izcēlās mežā netālu no bijušās Černobiļas atomelektrostacijas (AES). Ugunsgrēks plosās aizliegtajā zonā ap bijušo AES, un teritorijā konstatēta paaugstināta radiācija. Policija ziņo, ka identificējusi vīrieti, kurš izraisījis ugunsgrēku, aizdedzinot pērno zāli. 27 gadus vecais vīrietis policijai sacījis, ka aizdedzinājis zāli prieka pēc un pēc tam vairs nav spējis apdzēst liesmas, kas vēja dēļ strauji izplatījušās. Mežā pie AES ugunsgrēki izceļas regulāri, nereti kūlas dedzināšanas rezultātā. Sestdien aizliegtajā zonā izcēlās vēl viens mazāks ugunsgrēks, kuru ugunsdzēsējiem pirmdien izdevās pakļaut kontrolei. Taču otrais ugunsgrēks turpina degt aptuveni 20 hektāru platībā. Ugunsdzēsēji izmanto lidmašīnu liesmu dzēšanā.
 
6.apr
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš svētdien tika hospitalizēts Covid-19 slimības dēļ, pārvests uz intensīvās terapijas nodaļu, paziņojis premjerministra birojs.
 
6.apr
Francijā slimnīcās un pansionātos 24 stundu laikā no Covid-19 miruši 833 cilvēki, kas ir lielākais diennaktī mirušo skaits kopš valstī sākās jaunā koronavīrusa uzliesmojums.
 
6.apr
Krievijas Čečenijas Republikas līderis Ramzans Kadirovs aizstāvējis policistus, kas tika nofilmēti sitot vīrieti, kurš pārkāpis Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas režīmu.
 
6.apr
Spānija pirmdien apsteigusi Itāliju ar Covid-19 inficēto skaita ziņā, liecina Eiropas Slimību novēršanas un kontroles centra (ECDC) dati.
 
6.apr
Lietuvā Covid-19 izraisīto nāves gadījumu skaits pieaudzis līdz 15 - par 88 gadus veca pacienta nāvi sociālajā tīklā "Facebook" pirmdienas vakarā paziņojusi Marijampoles slimnīca; šo informāciju vēlāk apstiprinājusi Veselības ministrija.
 
6.apr
Lielbritānijas valdība pieļāvusi iespēju, ka koronavīruss Covid-19 nejauši izplatījies no laboratorijas Uhaņas pilsētā Ķīnā, atsaucoties uz publikāciju britu presē raksta "Business Insider".
 
6.apr
Igaunijas policija nedēļas nogalē Pērnavas apriņķī aizturējusi 48 gadus vecu Latvijas pilsoni, kas tiek turēts aizdomās par marihuānas audzēšanu un nelikumīgu izplatīšanu lielā apmērā un Latvijā tiek meklēts par līdzīgiem noziegumiem.
 
6.apr
Vienā no lielākajiem graustu rajoniem Āzijā apstiprināts pirmais Covid-19 izraisītais nāves gadījums. Ārsti Indijā brīdina, ka šim reģionam jābūt gatavam, ka nāves gadījumu skaits pieaugs, un situācija būs krietni nopietnāka un skars veselības aprūpes sistēmu daudz smagāk nekā tas līdz šim koronavīrusa Covid-19 dēļ piedzīvots Eiropā un ASV, informē medijs CNN.
 
6.apr
Jaunā koronavīrusa izplatīšanās Lietuvā palēninās, bet tuvākajā laikā varētu pieaugt nāves gadījumu un smagi slimu pacientu skaits, ņemot vērā, ka pēdējā laikā strauji auga diagnosticēto inficēšanās gadījumu skaits, pirmdien prognozējis veselības ministrs Aurēlijs Verīga.
 
6.apr
Vācija visiem iebraucējiem piemēros 14 dienu karantīnu, pirmdien paziņojusi Iekšlietu ministrija.
 
6.apr
Par koronavīrusa Covid-19 epicentru Igaunijā kļuvusi Sāremā, vēsta kaimiņvalsts sabiedriskais medijs ERR.
 
6.apr
Japānas premjerministrs Sindzo Abe pirmdien pavēstīja, ka, sākot ar otrdienu, Covid-19 krīzes dēļ izsludinās ārkārtas stāvokli Tokijā un vēl sešās prefektūrās, tomēr stingrs karantīnas režīms ieviests netiks.
 
6.apr
Skotijas valdības galvenā medicīnas jomas amatpersona Ketrīna Koldervuda atkāpusies no amata, šādi reaģējot uz skandālu, ko izraisījušas ziņas par viņas braucieniem uz ģimenes otrajām mājām ārpus galvaspilsētas Edinburgas, pārkāpjot koronavīrusa pandēmijas dēļ noteiktos pārvietošanās ierobežojumus.
 
6.apr
Krievija pirmdien paziņoja par teju 1000 jaunu gadījumu, kad notikusi inficēšanās ar jauno koronavīrusu, un tas Krievijā kopš pandēmijas sākuma ir lielākais inficēto skaita lēciens.
 
6.apr
Spānijā ceturto dienu pēc kārtas turpina sarukt ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaits, pēdējo 24 stundu laikā tam pieaugot par 637, liecina pirmdien izplatītie oficiālie dati.
 
6.apr
Jaunā koronavīrusa upuru skaits pirmdien pasaulē pārsniedzis 70 000, bet Eiropā - 50 000, liecina aģentūras AFP apkopotie dati uz plkst.13.00.
 
6.apr
Jaunākie dati par saslimstību ar koronavīrusu Covid-19 Ķīnā liecina, ka arvien biežāk tiek konstatēti asimptomātiski gadījumi, raksta "British Medical Journal".