Pasaulē

22.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 45 cilvēkiem, otrdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
22.sep
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija pirmdien pasludināja Ņujorkas un Sietlas pilsētas un Oregonas štata Portlendas pilsētu par jurisdikcijām, kuras "atļauj anarhiju", un draudēja apturēt federālās palīdzības piešķiršanu tām tur notikušo civilo nemieru dēļ.
 
21.sep
Jaunajā nelegālo imigrantu izvietošanas nometnē Lesbas salā vairāk nekā 200 cilvēkiem konstatēta inficēšanās ar Covid-19, pirmdien paziņojusi Grieķijas valdība.
 
21.sep
Reaģējot uz Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, Minhene noteiks par obligātu sejas masku valkāšanu vairākos pilsētas laukumos, pirmdien paziņojušas Vācijas Bavārijas federālās zemes varasiestādes.
 
21.sep
Itālija pirmdien ieviesusi obligātus Covid-19 testus visiem iebraucējiem no Parīzes un citām Francijas vietām, kur ir augsti inficēšanās radītāji.
 
21.sep
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kas pēc saindēšanas Krievijā ar ķīmisko ieroci "Novičok" veseļojas slimnīcā Berlīnē, pirmdien paziņojis, ka Rietumu laboratorijas atklājušas "Novičok" pēdas gan viņa ķermenī, gan uz ādas, un pieprasīja, lai Maskava atdot drēbes, kas viņam bija mugurā pirms pārvešanas uz Vāciju.
 
21.sep
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans vērsies tiesā pret grieķu laikrakstu, kas viņu aizvainojis, lietojot necenzētu leksiku, pirmdien ziņo aģentūra "Anadolu".
 
21.sep
Strauji pieaugot ar jauno koronavīrusu inficēto cilvēku skaitam, Čehijā no amata atkāpies veselības ministrs Adams Vojtehs.
 
21.sep
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 18 cilvēkiem, pirmdien paziņojis Veselības departaments.
 
21.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 70 cilvēkiem, pirmdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
21.sep
Indijas rietumos pirmdien sabrūkot dzīvojamai ēkai, gājuši bojā 10 un ievainoti 11 cilvēki, paziņoja amatpersonas.
 
21.sep
Divpadsmit Baltkrievijas uzņēmumi esot pieņēmuši lēmumu par savas darbības pārcelšanu uz Latviju, aizvadītajā nedēļā vēstīja Ekonomikas ministrija. Vēl vairāk uzņēmumu par šādu soli vēl domā. Šī ir tā reize, kad interesi par ienākšanu Latvijā izrāda tādi ārvalstu uzņēmumi, kas domā šeit attīstīt kaut nelielu “Silīcija ielejas” saliņu, nevis būvēt cūku fermu, kuru ekoloģisku apsvērumu dēļ nevar atļauties pie sevis mājās.
 
21.sep
Covid-19 izplatības situācija pasaulē un Eiropā kļūst arvien sliktāka, šorīt LTV "Rīta panorāmā" atkārtoti uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
 
21.sep
Pēc lietavām upē ieskalotu mašīnu straume aiznes līdz pat ūdenskritumam Indijā.
 
20.sep
No ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) nopludinātie dokumenti atklājuši, kā vairākas no pasaulē lielākajām bankām pieļāvušas, ka noziedznieki veic netīras naudas darījumus un krievu oligarhi izmanto banku pakalpojumus, lai izvairītos no sankcijām.
 
20.sep
Lielbritānijā par pašizolēšanās rīkojumu neievērošanu varēs tikt piemērota līdz 10 000 mārciņu (10 950 eiro) liela sodanauda, paziņojusi valdība.
 
20.sep
Slovēņu riteņbraucējs Tadejs Pogačars no UAE komandas svētdien triumfēja prestižajā daudzdienu velobraucienā "Tour de France", kļūstot par otru visu laiku jaunāko Francijas tūres uzvarētāju.
 
20.sep
Baltijas jūrā netālu no Olandes jeb Ālandu salām uz sēkļa uzskrējis prāmis ar 280 cilvēkiem, svētdien paziņojusi Somijas krasta apsardze.
 
20.sep
Minskā desmitiem tūkstoši cilvēku svētdien piedalās varasiestāžu nesankcionētos protestos pret Baltkrievijas autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu.
 
20.sep
Eiroparlamentārieši Nils Ušakovs (S) un Andris Ameriks (GKR) nobalsojuši pret punkta par Krievijas un Vācijas gāzesvadu "Nord Stream 2" iekļaušanu Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijā par situāciju Krievijā un opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija saindēšanu.
 
20.sep
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 50 cilvēkiem, svētdien paziņojis Veselības departaments.
 
20.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 80 cilvēkiem, svētdien paziņojusi Veselības ministrija.