Pasaulē

Vakar, 20:18
Francija ir "Eiropas slimnieks" un tās problēmas kaitē visam reģionam, pirmdien paziņojis Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs.
 
Vakar, 19:03
Kanādā atrasts līdz šim lielākais dārgakmens Ziemeļamerikā. Izrādās, tas esot vistas olas lielumā, vēsta "The Sun".
 
Vakar, 17:10
Kosovas prezidents Hašims Tači svētdien, pirms došanās uz ANO Drošības padomes sēdi, paziņojis, ka lēmums par armijas izveidošanu ir neatsaucams.
 
Vakar, 11:19
Grieķijas raidorganizācijas biroju pirmdien satricinājis jaudīgs sprādziens un tā rezultātā izsisti logi visos sešos ēkas stāvos, vēsta vietējie mediji. Neviens cilvēks incidentā nav ievainots. Varasiestādes pirms plkst.2.30 televīzijas "Skai" birojā notikušā sprādziena telefoniski brīdinātas, vēsta tīmekļa medijs "Greek Reporter". Fotogrāfijās no notikuma vietas redzami gruveši cietušajā ēkā un līdzās tai. Policijas pretterorisma nodaļa sākusi izmeklēšanu. Kā vēsta mediji, likumsargi izmeklē versiju, ka sprādziens varētu būt saistīts ar kreisajiem radikāļiem.
 
Vakar, 11:10
Krievijas policija svētdien Maskavā pie Federālā Drošības dienesta (FDD) galvenās ēkas aizturējusi septiņus protestētājus, pavēstīja neatkarīgā monitoringa organizācija. Pie drūmu slavu iemantojušā Lubjankas nama vairāki desmiti cilvēku bija pulcējušies varasiestāžu neatļautā demonstrācijā, lai protestētu pret drošības iestāžu pārkāpumiem. Daži protestēja pret 77 gadus vecā cilvēktiesību aktīvista Ļeva Ponomarjova aizturēšanu, kuram tika piespriestas 25 dienas cietumā par cilvēku mudināšanu piedalīties varasiestāžu neatļautā demonstrācijā. Sods vēlāk tika samazināts uz 16 dienām cietumā, kaut arī Krievijā un ārzemēs skanējuši aicinājumi viņu atbrīvot. Vēl pieci demonstranti aizturēti pie Veselības ministrijas ēkas cita neatļauta protesta gaitā, vēsta radio "Eho Moskvi". Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien brīdināja, ka aicinājumi uz varasiestāžu nesankcionētām demonstrācijām var novest pie plašas vardarbības, līdzīgi kā tas ir noticis "dzelteno vestu" protestos Francijā. "Mēs negribam mūsu valstī pieredzēt notikumus, kad cilvēki izplēš bruģi un dedzina visu, ko vien viņi redz," skaidroja Putins. Daži protestētāji pie FDD galvenās mītnes Lubjankā līdzīgi kā Francijas protestu dalībieki bija tērpušies spilgtās, dzeltenās vestēs.
 
Vakar, 9:12
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien uzrunās likumdevējus, brīdinot, ka vēl viens "Breksita" referendums britu politikai nodarīs "nelabojamu kaitējumu", teikts runas fragmentos, ko Dauningstrīta izsūtījusi medijiem.
 
Vakar, 8:09
Bojāgājušo skaits Strasbūras teroraktā pieaudzis līdz pieciem, svētdien pavēstīja Francijas varasiestādes.
 
16.dec
Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes zemē sestdienas vakarā uz ceļa izlieti un sasaluši 15 000 litri piena, paziņojusi policija.
 
16.dec
Vācijā līdz gada beigām patvērumu būs pieprasījuši aptuveni 166 000 cilvēku, kas ir ievērojami mazāk nekā 2017.gadā, atsaucoties uz valdības sākotnējo ziņojumu, svētdien vēsta laikraksts "Bild".
 
16.dec
Eiropas Kino balvu pasniegšanas ceremonijā sestdien Seviljā triumfējusi poļu režisora Pāvela Pavļikovska filma "Zimna wojna" ("Aukstais karš").
 
16.dec
Farncijā, Nīcā tardicionāli vīrietis, kas pārģērbies par Ziemassvētku vecīti, devies izpeldēties.
 
16.dec
Jaunā Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili savā inaugurācijas ceremonijā svētdien aicinājusi Krieviju ievērot starptautiskās tiesības, norādot, ka tikai tad būs iespējamas mierīgas un vienlīdzīgas kaimiņattiecības.
 
16.dec
Sprādzienā restorānā Japānas ziemeļos ievainots 41 cilvēks, paziņojusi policija.
 
16.dec
Autobusam noskrienot no ceļa un apgāžoties, Serbijas dienvidos svētdien gājuši bojā trīs cilvēki un 32 ievainoti, paziņojusi policija.
 
16.dec
Tālsatiksmes autobusa avārijā Šveicē netālu no Cīrihes svētdien gājis bojā viens cilvēks un 44 ievainoti, paziņojusi policija.
 
16.dec
Protestos Francijā sestdien piedalījušies aptuveni 66 000 cilvēku, tostarp aptuveni 4000 Parīzē, paziņojusi policija.
 
16.dec
ANO klimata konferencē Polijā sestdienas vakarā panākta vienošanās par pasākumiem Parīzes klimata pakta īstenošanai.
 
15.dec
Indijas policija sestdien aizturējusi trīs cilvēkus saistībā ar vismaz 11 cilvēku nāvi no saindētas pārtikas jauna hinduistu tempļa celtniecības svinību ceremonijā.
 
15.dec
Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents enerģētikas jautājumos Marošs Šefčovičs uzaicinājis Krieviju un Ukrainu janvārī uz trīspusējām sarunām par gāzes tranzītu.
 
15.dec
Beļģijā netālu no Francijas robežas gājis bojā autovadītājs, kad viņa automašīna ietriekusies kravas auto, kura palēninājusi gaitu "dzelteno vestu" protestētāju bloķēta ceļa dēļ.