Pasaulē

6.jūl
Indija pirmdien paziņojusi, ka valstī reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ar covid-19 sasniedzis gandrīz 700 000, tādējādi apsteidzot Krieviju un kļūstot par trešo pandēmijas vissmagāk skarto valsti pasaulē inficēto skaita ziņā.
 
6.jūl
Komentējot referendumu par izmaiņām Krievijas konstitūcijā, kas noslēdzās 1. jūlijā, vairums no autoriem pievērš uzmanību tieši tam, ka izmaiņas Krievijas konstitūcijā atļauj Vladimiram Putinam palikt pie varas līdz pat 2036. gadam. Daudz mazāka uzmanība tika pievērsta tam, kādas tas var radīt sekas starptautisko attiecību veidošanā ar Krieviju. Vispirms ‒ noslēdzot referendumu, ir notikusi nozīmīga varas centralizācija Krievijā.
 
5.jūl
Polijas prezidents Andžejs Duda nedēļu pirms vēlēšanu otrās kārtas paziņojis, ka mēģinās panākt izmaiņas konstitūcijā, lai aizliegtu viendzimuma pāriem adoptēt bērnus.
 
5.jūl
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) mikroblogošanas vietnē "Twitter" izteicis līdzjūtību Japānas Kjusju salas plūdos cietušajiem un upuru tuviniekiem.
 
5.jūl
Apšaudē naktsklubā Grīnvilā, ASV Dienvidkarolīnas štatā naktī no sestdienas uz svētdienu nogalināti divi cilvēki un astoņi ievainoti, svētdien paziņojis šerifa birojs.
 
5.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps sestdien uzrunā par godu ASV Neatkarības dienai kritizējis Ķīnu, solījis sakaut "radikāli kreisos" un saglabāt amerikāņu dzīvesveidu.
 
5.jūl
Amerikāņu reperis un miljardieris Kanje Vests sestdien tviterī paziņojis par nodomu kandidāt uz ASV prezidenta amatu šogad gaidāmajās vēlēšanās.
 
5.jūl
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu nav atklāta nevienam cilvēkam, svētdien paziņojis Veselības departaments.
 
5.jūl
Plūdos Japānas Kjusju salā miruši vai tiek uzskatīti par mirušiem vismaz 34 cilvēki, svētdien ziņoja vietējie mediji.
 
4.jūl
Katalonijas varasiestādes nolēmušas slēgt Ļeidas provinces Segrijas apriņķi ar aptuveni 200 000 iedzīvotājiem, kur atkal krasi pieaugusi inficēšanās ar jauno koronavīrusu, sestdien paziņojis reģionālās valdības vadītājs Kims Torra.
 
4.jūl
Japānas Kjusju salā spēcīgu lietusgāžu izraisīto plūdu un zemes nogruvumu dēļ vairāk nekā 200 000 cilvēku aicināti pamest mājas un doties uz drošākām patvēruma vietām.
 
4.jūl
Īpaša tiesa Francijā piektdien nolēma sākt izmeklēšanu pret trim esošajiem vai bijušajiem valdības ministriem par viņu rīcību jaunā koronavīrusa krīzes pārvaldībā.
 
4.jūl
ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti vairāk nekā 57 tūkstoši jaunu inficēšanās ar Covid-19 gadījumu, kas ir jauns vienas dienas rekords, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes piektdienas vakarā apkopoti dati.
 
4.jūl
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta diviem cilvēkiem, sestdien paziņojis Veselības departaments.
 
3.jūl
Kopenhāgenas Mazās Nāriņas skulptūra apķēpāta ar uzrakstu "rasistu zivs", piektdien vēsta mediji.
 
3.jūl
Lietuva iesniegusi Krievijas vēstniecībai Viļņā notu, kurā pausts satraukums par nopietnajiem vides aizsardzības noteikumu pārkāpumiem, kas konstatēti vienā no naftas ieguves platformām Baltijas jūras piekrastē.
 
3.jūl
Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstīja dekrētu par tautas nobalsošanā apstiprināto konstitūcijas grozījumu stāšanos spēkā, kas ļaus viņam palikt amatā vēl uz diviem pilnvaru termiņiem.