Pasaulē

Vakar, 11:39
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien atzina, ka Ziemeļkorejas denuklearizācijas procesā, kā to paredz vienošanās, ko viņš noslēdzis ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, nav steigas, šādi iezīmējot atšķirīgu nostāju no iepriekšējiem paziņojumiem, ka šis process sāksies ļoti drīz.
 
Vakar, 11:23
Otrdiena, 17.jūlijs, Latvijā noritēja pagalam vasarīgi, saulei spīdot un gaisa temperatūrai brīžiem pārsniedzot par +30 grādus.
 
Vakar, 11:02
Indijas valdība ir devusi rīkojumu nekavējoties inspicēt visus bērnu aprūpes namus, kurus pārzina Mātes Terēzes dibināts reliģiskais ordenis, pēc kādas mūķenes aizturēšanas saistībā ar nelegālu adopciju.
 
Vakar, 10:09
Indijā netālu no galvaspilsētas Deli sabrucis nepabeigts nams un tas uzgāzies dzīvojamā kompleksa ēkai, trešdien pavēstīja amatpersonas. Negadījumā vismaz divi cilvēki gājuši bojā, turklāt ir bažas, ka daudzi palikuši iesprostoti zem drupām. Ārkārtas dienestu darbinieki, kas Deli satelītpilsētā Lielajā Noidā pārmeklēja dzelzs un betona kaudzes, trešdienas rītā no drupām izcēla divus līķus. "Mums nav konkrētu liecību, cik daudz cilvēku atradās ēkās sabrukšanas brīdī," atzina reģionālā ugunsdzēsības dienesta priekšnieks, pieļaujot, ka galīgais bojāgājušo skaits var izrādīties lielāks. Ziņas, ka dzīvojamo namu kompleksā jau mitinājušās ģimenes, nav apstiprinātas, viņš piebilda. Štata policija saistībā ar ēkas sabrukšanu aizturējusi trīs cilvēkus, arī zemes īpašnieku. Trešdien drupās turpināja strādāt vismaz 100 ārkārtas dienestu darbinieki. Sešstāvu ēka sabrūkot uzgāzusies četrstāvu ēkas jaunbūvei, apstiprināja varasiestādes.
 
Vakar, 9:39
Itālijas finansiālo noziegumu policija Finanšu gvarde ir konfiscējusi 20 luksusa un klasiskos automobiļus, tai skaitā vairākus "Ferrari" un "Lamborghini", kādam vīrietim, kurš mēģināja izvairīties no nodokļu parāda samaksāšanas viena miljona eiro apmērā.
 
Vakar, 9:22
Kremļa iejaukšanās demokrātiskā vēlēšanu procesā vienlīdz apdraud gan Amerikas Savienotās Valstis, gan Igauniju, uzsvērusi Igaunijas Rīgikogu ārlietu komitejas priekšsēdētāja vietniece Keita Pentusa-Rozimannusa, kas Amerikas Savienotajās Valstīs šonedēļ piedalījusies senatoru Marko Rubio un Marka Vornera rīkotās apaļā galda sarunās domnīcā "Atlantijas padome" (Atlantic Council).
 
Vakar, 9:11
Tiesa Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā otrdien piesprieda neatkarīgam žurnālistam četru gadu cietumsodu par viņam inkriminētu uzbrukumu milicim.
 
17.jūl
Pirms jaunu dalībvalstu uzņemšanas Eiropas Savienība (ES) ir jāreformē, otrdien pēc tikšanās ar Serbijas kolēģi Aleksandru Vučiču sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons.
 
17.jūl
Paredzēts, ka Ukrainas valsts dzelzceļa kompānijas "Ukrzaļizņicja" pasažieru vilciens Kijeva-Minska-Viļņa-Rīga sāks kursēt septembra beigās.
 
17.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien paziņoja, ka piekrīt ASV izlūkdienestu secinājumiem par Krievijas centieniem iejaukties ASV 2016.gada vēlēšanās. Šādi prezidents centās apslāpēt sašutuma vētru, ko izraisīja viņa nevēlēšanās dienu iepriekš Helsinkos izteikt šajā jautājumā iebildumus Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.
 
17.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps, kuram jau pagājušajā nedēļā NATO samitā izraisījās domstarpības ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, jau atkal centies iedzelt Vācijas līderei politikas dēļ, kādu viņa īstenoja Eiropas migrācijas krīzes kulminācijas laikā.
 
17.jūl
Afganistānas ziemeļdaļas provincē Sarepolā otrdien džihādistu grupējuma "Islāma valsts" kaujinieku uzbrukumā talibu nemierniekiem nogalināti vismaz 15 talibi.
 
17.jūl
Nelieli cunami viļņi šīs nedēļas sākumā sasnieguši tūristu iecienītās piekrastes atpūtas vietas Maljorkā un Menjorkā.
 
17.jūl
Havaju salas turpinās vulkāna izvirdums. Tā izmestās lavas pikas pat trāpījušas netālu esošajam tūristu kuģītim, ievainojot 23 cilvēkus.
 
17.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien publiski patiecies senatoram Rendam Polam par atbalstu, ko šis likumdevējs paudis Trampa nostājai pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu nule kā notikušā Helsinku samita gaitā. Senators Pols ir vienīgais prominento republikāņu likumdevēju vidū, kas pēcsamita polemikā atbalstījis Trampu.
 
17.jūl
Dramatiskus mirkļus fiksējis kāds aculiecinieks Havaju salās, kur lavas straume nokļuvusi līdz tūristu pārpildītai laivai. 23 cilvēki ievainoti un nogādāti slimnīcā.
 
17.jūl
Šogad, šķērsojot Vidusjūru, visvairāk migrantu ieradušies Spānijā, otrdien pavēstīja ANO Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM), norādot, ka migrantu populārāko galamērķu vidū Spānija nule kā apsteigusi Itāliju.
 
17.jūl
Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) otrdien atzina, ka Krievija nav pienācīgi izmeklējusi žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavību, kā arī liegusi taisnīgu tiesu pankrupas “Pussy Riot” dalībniecēm.
 
17.jūl
Iespējams, ka vienā no divām Krievijas lidmašīnām, kas pirmdien pārkāpa Igaunijas gaisa telpu, varēja atrasties Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kas ap to laiku devās uz Helsinkiem, lai tur tiktos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, otrdien vēsta Igaunijas laikraksts "Postimees".
 
17.jūl
Turcijas tiesa otrdien piespriedusi mūža ieslodzījumu 31 cilvēkam, kas atzīti par līdzvainīgiem 2016.gada jūlijā notikušajā neveiksmīgajā militārā apvērsuma mēģinājumā.
 
17.jūl
Divas Krievijas lidmašīnas pirmdienas priekšpusdienā ar aptuveni stundas starpību bez atļaujas ielidoja Igaunijas gaisa telpā netālu no Vaindlo salas Somu līcī, otrdien paziņojis Igaunijas Aizsardzības spēku Galvenā štāba preses dienests.