Pasaulē

19.aug
Jau ziņojām, ka 17 gadus vecs jaunietis tiek apsūdzēts 6 gadus veca bērna nogrūšanā no Teita Modernās mākslas galerijas 10. stāva skatu platformas Londonā, Lielbritānijā. Aculiecinieki ātri reaģējuši un, pielietojot spēku, aizturējuši jaunieti.
 
19.aug
Šodien aprit tieši 75 gadi, kopš Parīzē sākās streiks, kas noveda pie Francijas galvaspilsētas atbrīvošanas no četrus gadus ilgušās nacistu okupācijas. Sabiedroto spēki, kas 1944. gada 6. jūnijā bija desantējušies Normandijā, sākotnēji neuzskatīja Parīzi par nozīmīgu uzbrukuma mērķi, tā vietā steidzoties uz austrumiem – uz Berlīni. Taču ziņas par sacelšanos lika šos plānus mainīt, un uz Parīzi tika nosūtīti diezgan nopietni britu, amerikāņu un franču spēki.
 
19.aug
Krieviju pāršalkusi traģēdija - kādā ciemā Uļjanovskas apgabalā 16 gadus vecs jaunietis nogalinājis savu ģimeni, bet pēc tam izdarījis pašnāvību, raksta life.ru.
 
19.aug
Spānijai piederošo Kanāriju salu arhipelāgā esošajā Grankanārijas salā liela savvaļas ugunsgrēka dēļ evakuēt8 8000 cilvēki, pirmdien paziņoja vietējās varas iestādes.
 
19.aug
ASV prezidents Donalds Tramps apstiprinājis, ka viņam ir interese par iespēju, ka Savienotās Valstis no Dānijas varētu iegādāties Grenlandi.
 
19.aug
Rumānijā psihiatriskajā slimnīcā pacients nogalinājis četrus un ievainojis deviņus cilvēkus, svētdien vēsta Rumānijas plašsaziņas līdzekļi.
 
19.aug
Indijā musonu lietusgāžu izraisītajos plūdos bojāgājušo skaits pārsniedzis 1000. Pēc Iekšlietu ministrijas svētdien publiskotajiem datiem, kopš jūnija deviņos valsts štatos plūdos gājuši bojā 1058 cilvēki. Musonu lietusgāzes izraisījušas plašus plūdus Keralas, Karnātakas, Mahārāštras un Gudžarātas štatos, kur savas mājas bijuši spiesti pamest 1,2 miljoni cilvēku. Vairums no viņiem patvērušies valdības ierīkotās palīdzības nometnēs. Pavisam plūdos Indijā cietuši 18 miljoni cilvēku. Svētdien brīdinājumi par plūdiem izplatīti valsts ziemeļu štatos Himačalprādešā, Radžastānā un Pendžabā, kur pēdējās divas diennaktis spēcīgi līst. Himačalprādešā lietusgāžu izraisīti nogruvumi bloķējuši vairākus kalnu ceļus. Glābšanas darbos un palīdzības sniegšanā iesaistīta arī Indijas armija, jūras un gaisa spēki.
 
18.aug
Afganistānas galvaspilsētā Kabulā sestdienas vakarā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā kāzu svinībās nogalināti 63 un ievainoti 182 cilvēki, svētdien paziņoja amatpersonas. Sprādziens notika kāzu svinību zālē netālu no skatuves, uz kuras uzstājās mūziķi un pie kuras bija sapulcējušies daudz cilvēku. Bojāgājušo un ievainoto vidū ir sievietes un bērni. Uz svinībām bija ieradušies vairāk nekā 1000 cilvēku. Par teroraktu uzņēmies atbildību sunnītu ekstrēmistu grupējums "Islāma valsts". Tā internetā izplatītajā paziņojumā teikts, ka uzbrukumu veicis "Islāma valsts" kaujinieks no Pakistānas. Kāzu svinību zāle, kurā notika terorakts, atrodas Kabulas rietumu rajonā, kur dzīvo daudz hazareju minoritātes pārstāvju. "Islāma valsts" regulāri uzbrūk hazarejiem, kas ir šiīti. "Islāma valsts" šiītus uzskata par neticīgajiem. Cits sunnītu ekstrēmistu grupējums "Taliban", kas arī ir uzbrucis hazarejiem, izplatīja paziņojumu, kurā nosodīja šo uzbrukumu un nodēvēja to par "aizliegtu un neattaisnojamu rīcību", ziņo LETA.
 
17.aug
Lībijas krasta apsardze Vidusjūrā vairākās operācijās pārtvērusi kopumā 278 nelegālos imigrantus, kas bija ceļā uz Eiropu, sestdien pavēstīja Lībijas karaflote.
 
17.aug
Ukraina sestdien pavēstīja, ka notvērusi aizdomās par interneta narkotiku tirdzniecības tīkla vadību turēto Izraēlas un ASV pilsoni Amosu Dovu Silveru, kuram no varas pārstāvjiem bija izdevies aizbēgt pirms nosūtīšanas uz Izraēlu.
 
17.aug
Fotogrāfi iemūžinājuši ģimeni Jaunzēlandē, kur aug pieci bērni, no kuriem četri dzimuši vienās dzemdībās.
 
17.aug
Seksuālos noziegumos apsūdzētā finansista Džefrija Epstīna līķa autopsijā konstatēts, ka viņš ir izdarījis pašnāvību pakaroties, piektdien ziņoja ASV mediji.
 
17.aug
Krievijas galvaspilsētā Maskavā sestdien notiek vairāki individuālie piketi, pieprasot godīgas vēlēšanas un protestējot pret politiskajām represijām, vēsta radio "Eho Moskvi".
 
17.aug
Šausminošs gadījums noticis Anglijā, kur kurpju kastē atrasts miris četras dienas vecs bērns, raksta "The Mirror".
 
17.aug
Dīvains un visai traģisks negadījums noticis kādai dāmai ārvalstīs, kura nolēma izmēģināt, kā mikroviļņu krāsnī uzvārīt olas. Meitene apgalvo, ka sekojusi google.com atrodamai instrukcijai, taču viss beidzies ar negadījumu- olas eksplodējušas un trāpījušas viņai sejā.
 
17.aug
Mūžībā 79 gadu vecumā aizgājis amerikāņu kino aktieris, filmas "Easy Rider" ("Bezrūpīgais braucējs") zvaigzne Pīters Fonda, pavēstīja mākslinieka ģimene.
 
17.aug
Viesnīcas ugunsgrēkā Ukrainas dienvidu pilsētā Odesā sestdien dzīvību zaudējuši deviņi cilvēki, pavēstīja ārkārtas dienesti.
 
17.aug
Ziemeļkoreja sestdien paziņoja, ka tās līderis Kims Čenuns ir pārraudzījis vēl vienu jauna ieroča izmēģinājumu un ir "ļoti apmierināts" ar šiem izmēģinājumiem.