Pasaulē

Vakar, 8:50
Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībniece sprintere Kristīna Cimanouska, kas svētdien atteicās sēsties lidmašīnā uz Baltkrieviju, trešdien izlidoja no Japānas uz Vīni. 
 
3.aug
Otrdien izcēlies meža ugunsgrēks licis apturēt satiksmi pa šoseju, kas savieno Atēnas ar Grieķijas ziemeļiem un dienvidiem, ziņo amatpersonas.
 
3.aug
Lietuvas robežsargi kopš pusnakts aizturējuši un likuši doties atpakaļ uz Baltkrieviju apmēram 180 robežu nelegāli šķērsojušajiem migrantiem, otrdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta priekšnieks Rustams Ļubajevs.
 
3.aug
Trīskārtējais olimpiskais čempions treka riteņbraukšanā Edvards Klensijs otrdien paziņoja, ka veselības problēmu dēļ nekavējoties beidz karjeru Lielbritānijas komandā.
 
3.aug
 Nacionālie bruņotie spēki, atbalstot NATO Pandēmijas atbalsta Trasta fondu, ir veikuši otro Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra iegādāto dezinfekcijas līdzekļu piegādi Ukrainai, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
 
3.aug
Ķīnas vidienes pilsētā Uhaņā, kur 2019.gada decembrī tika konstatēts pirmais zināmais Covid-19 saslimšanas gadījums, visiem iedzīvotājiem atkal tiks veikti Covid-19 testi, jo pilsētā pēc gada pārtraukuma atklāti nepilni desmit saslimšanas gadījumi, otrdien vēsta Ķīnas mediji.
 
3.aug
Igaunijas vēstnieks Maskavā Marguss Laidre otrdien izsaukts uz Krievijas Ārlietu ministriju (ĀM), kur viņam paziņots, ka Krievija izraida Igaunijas diplomātu, kuram jāatstāj Igaunija nedēļas laikā, ziņo aģentūra "Interfax", atsaucoties uz Krievijas ĀM.
 
3.aug
ASV eksprezidenta Baraka Obamas iecere ar vērienu nosvinēt 60 gadu jubileju laikā, kad ASV izplatās Covid-19 delta varianta dēļ, ir izpelnījusies republikāņu kritiku, lai gan viņš plāno šajās svinībās ievērot visas pašreizējās veselības vadlīnijas.
 
3.aug
Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 ir pilnībā vakcinēta puse iedzīvotāju, blokam vakcinācijas kampaņā apsteidzot ASV, liecina aģentūras AFP aplēses.
 
3.aug
Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs iekļuva pusfinālā pludmales volejbola sacensībās.
 
3.aug
Maskavas tiesa otrdien opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juristi Ļubovai Soboļai atzina par vainīgu kūdīšanā uz sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu Maskavā 23.janvāra protesta akcijas gaitā un piesprieda brīvības ierobežošanu uz pusotru gadu.
 
3.aug
Lietuvā diennakts laikā aizturēti vēl 185 nelegālie migranti, kas nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu ar Baltkrieviju, otrdien paziņojis Valsts robežsardzes dienests (VSAT).
 
3.aug
Lietuvas robežsargi naktī uz otrdienu aizturējuši un likuši doties atpakaļ uz Baltkrieviju vairākiem desmitiem robežu nelegāli šķērsojušo migrantu,  paziņojis Lietuvas iekšlietu ministra vietnieks Arnolds Abromavičs.
 
3.aug
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 394 cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojis Statistikas departaments.
 
3.aug
ASV pirmdien ar gandrīz mēneša aizkavēšanos sasniedza prezidenta Džo Baidena izvirzīto mērķi panākt, lai 70% pieaugušo amerikāņu saņemtu vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu.
 
3.aug
Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) sākusi oficiālu izmeklēšanu par notikušo ar Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībnieci, sprinteri Kristīnu Cimanousku, kura svētdien atteicās sēsties lidmašīnā uz Baltkrieviju, apgalvojot, ka tiek ar varu spiesta atgriezties dzimtenē.
 
3.aug
Nelegālajiem migrantiem, kas šķērso Lietuvas robežu, tiks likts doties atpakaļ vai arī viņi tiks novirzīti uz robežas kontrolpunktiem vai diplomātiskajām pārstāvniecībām, pirmdien paziņojusi Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite.
 
3.aug
Kijevā pazudušais baltkrievu aktīvists Vitālijs Šišovs atrasts pakārts parkā, otrdien paziņojusi Ukrainas policija.
 
3.aug
Kijevā pazudis baltkrievu aktīvists Vitālijs Šišovs, kura vadītā nevalstiskā organizācija sniedz palīdzību tautiešiem, kuri aizbēguši no represijām Baltkrievijā.
 
3.aug
Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva otrdien cieta zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra pirmajā kārtā, taču vēlāk nodrošināja vietu gandarījuma turnīrā, kurā trešdien divas uzvaras dos bronzas godalgu.
 
2.aug
ASV pirmdien paziņoja, ka ir gatavas uzņemt vēl tūkstošiem afgāņu, kuru sakari ar ASV viņus pakļauj riskam no talibu puses.
 
2.aug
Lietuvas robežsardze pie robežas ar Baltkrieviju plāno uzbūvēt četrus metrus augstu stiepļu žogu, kuram augšā būs dzeloņdrātis, paziņojusi amatpersona.