Pasaulē

9.mai
Kuru valstu valdības un iedzīvotāji uzskata Amerikas Savienotās Valstis (ASV) par savas drošības un pastāvēšanas garantu, tiem jāpieņem nēģeru nolīgšana veikalu demolēšanai par amerikāņu nacionālo tradīciju, kas veicina valsts tālāko attīstību.
 
8.mai
Četri nozīmīgākie nosacījumi tam, lai cilvēki atsāktu ceļot, ir epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās, vakcīnas saņemšana, kā arī Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas prasību un ceļošanas ierobežojumu atcelšana, liecina Baltijas valstīs veiktais Swedbank pētījums.
 
8.mai
Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījuši kopīgu deklarāciju par Ukrainas tālāku virzību uz Eiropas Savienību (ES), informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.
 
8.mai
Afganistānas galvaspilsētā Kabulā sestdien sprādzienā līdzās meiteņu skolai nogalināti vismaz 30 cilvēki, pavēstīja Iekšlietu ministrija.
 
8.mai
Eiropas Komisija (EK) panākusi vienošanos ar Covid-19 vakcīnu ražotājiem "BioNTech" un "Pfizer" par papildu 1,8 miljardu vakcīnas devu iegādi revakcinācijai 2022. un 2023. gadā, mikroblogošanas vietnē paziņoja premjers Krišjānis Kariņš, kurš šobrīd atrodas Porto, kur notiek Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un valdību vadītāju sanāksme. Tas nozīmē, ka Eiropa gatavojas revakcinācijai.
 
8.mai
No dzīves 100 gadu vecumā aizgājis Padomju Savienības kompartijas vadības funkcionārs Jegors Ļigačovs, kas PSRS beigu gados tika uzskatīts par Kremļa līdera Mihaila Gorbačova labo roku, sestdien vēsta Krievijas ziņu aģentūras.
 
8.mai
Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Amnesty International" atjaunojusi sirdsapziņas cietumnieka statusu Krievijā cietumā ieslodzītajam opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, teikts piektdien organizācijas tīmekļa vietnē publicētajā paziņojumā.
 
8.mai
Indijā pirmo reizi diennakts laikā reģistrēti vairāk nekā 4000 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, sestdien pavēstīja valdība.
 
8.mai
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1486 cilvēkiem un reģistrēti četri nāves gadījumi ar Covid-19, sestdien paziņoja Statistikas departaments.
 
8.mai
Jeruzalemē piektdienas vakarā notika nopietnas sadursmes starp palestīniešiem un Izraēlas drošības spēkiem, un tajās ievainoti vairāk nekā 200 cilvēku, liecina palestīniešu mediķu un Izraēlas policijas dati.
 
7.mai
Starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Amnesty International" tuvāko dienu laikā atjaunos sirdsapziņas cietumnieka statusu Krievijā cietumā ieslodzītajam opozicionāram Aleksejam Navaļnijam, ceturtdien uzrunājot Kanādas Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas deputātus sacīja viens no tuvākajiem Navaļnija sabiedrotajiem Leonīds Volkovs.
 
7.mai
Lielbritānijas Apvienotā vakcinācijas un imunizācijas komiteja (JCVI) piektdien ieteikusi cilvēkiem vecumā no 30 līdz 39 gadiem "AstraZeneca" Covid- 19 vakcīnas vietā izmantot citu vakcīnu.
 
7.mai
Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs veselības ziņā pašlaik jūtas labāk un ir psiholoģiski spēcīgs, taču vēl ir atveseļošanās procesā pēc badastreika, šodien tiekoties ar Saeimas Ārlietu komisijas deputātiem, stāstīja Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs.
 
7.mai
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1244 cilvēkiem un reģistrēti 15 nāves gadījumi ar Covid-19, piektdien paziņojis Statistikas departaments.
 
7.mai
Austrālija, visticamāk, iebrucējiem paliks slēgta līdz 2022.gada nogalei, piektdien paziņoja tūrisma un tirdzniecības ministrs Dens Tīhens.
 
7.mai
Sociālais tīkls "Twitter" ceturtdien apstiprināja, ka ir nobloķējis vairākus kontus, kas mēģina apiet eksprezidentam Donaldam Trampam noteikto aizliegumu un popularizē viņa bloga ierakstus.
 
7.mai
ASV notiekošajā vakcinācijas kampaņā pret Covid-19 līdz ceturtdienai ir injicēti vairāk nekā 250 miljoni vakcīnu devu, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (CDC) dati.
 
7.mai
Zviedrijā jaunais koronavīruss konstatēts jau vairāk nekā miljonam cilvēku jeb gandrīz desmitajai daļai iedzīvotāju, liecina ceturtdien publiskotie dati.
 
6.mai
Brazīlijā Riodežaneiro favelā apšaudē, kas ceturtdien izraisījusies, policijai veicot operāciju pret organizētās noziedzības bandu, dzīvību zaudējuši vismaz 25 cilvēki, vēsta vietējie mediji.
 
6.mai
Ceturtdien divi Francijas patruļkuģi nosūtīti uz ūdeņiem pie Džersijas salas, kur protestā par zvejas tiesībām iesaistījušies vairāk nekā 50 Francijas zvejas kuģi. "Ar aptuveni 50 zvejas kuģiem rajonā mēs gribējām pārvietot šos divus kuģus," pavēstīja Lamanša un Ziemeļjūras krasta apsardzes dienesta preses pārstāvis. Viņš vienu kuģi identificēja kā žandarmērijas kuģi, bet otru kā jūras administrācijas patruļkuģi. Raidorganizācija "France 3" ziņo, ka Francijas zvejas kuģi no rīta nostājušies Džērsijas galvenās ostas pilsētas Senthelieras ostā tā, ka citi zvejas kuģi no tās nevar izbraukt. Lielbritānija paziņojusi, ka nosūtīs divus karaflotes kuģus patrulēt pie Džērsijas zvejas tiesību strīdā ar Franciju, kas draudējusi šī strīda dēļ pārtraukt Džērsijas elektroapgādi. Divi karaflotes patruļkuģi "novēros situāciju" pēc tam, kad Francijas jūras ministre Annika Žirardēna otrdien draudēja, ka Francija ir gatava īstenot "atbildes pasākumus" pret Džērsijas vilcināšanos izsniegt jaunas zvejas licences Francijas kuģiem. Apmēram 100 Francijas zvejas kuģu gatavojas ceturtdien doties uz Džērsijas galveno ostas pilsētu Senthelieru, lai sarīkotu protesta akciju un šobrīd rajonā jau atrodas vairāk nekā 50 franču zvejas kuģi. Francijas Normandijas reģiona zvejniecības nozares vadītājs Dimitrijs Rogofs gan bija solījis, ka šie kuģi nemēģinās bloķēt ostu un jau pēcpusdienā atgriezīsies Francijā. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien sarunā ar Džērsijas galveno ministru senatoru Džonu Lefondru un Džērsijas ārlietu ministru Īenu Gorstu "uzsvēra savu nelokāmo atbalstu" Džērsijai. "Premjerministrs un galvenais ministrs uzsvēra steidzamo nepieciešamību pēc saspīlējuma deeskalācijas un dialoga starp Džērsiju un Franciju par pieeju zvejai," sacīja Dauningstrītas pārstāvis. "Premjerministrs uzsvēra savu nelokāmo atbalstu Džērsijai. Viņš sacīja, ka jebkāda blokāde būtu pilnīgi nepamatota. Īstenojot piesardzības pasākumu, Lielbritānija nosūtīs divus piekrastes patruļas kuģus novērot situāciju." Džērsija 95% no elektroenerģijas saņem no Francijas pa trim jūras kabeļiem. Saskaņā ar Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) Tirdzniecības un sadarbības vienošanos (TCA) Džērsijas valdība ir ieviesusi jaunus noteikumus, kas paredz, ka Francijas kuģiem ir jāiesniedz pierādījumi par iepriekšēju zvejošanu Džērsijas ūdeņos, lai tie varētu saņemt zvejas licenci. Francijas iestādes ir paziņojušas, ka "jaunie tehniskie pasākumi" zvejai pie Normandijas salām nav paziņoti ES, tāpēc tie ir "spēkā neesoši".
 
6.mai
Lietuvā visu vecuma grupu masu vakcinācija pret Covid-19 sāksies 31.maijā, ceturtdien paziņoja veselības ministrs Arūns Duļķis.
 
6.mai
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1293 cilvēkiem un reģistrēti seši nāves gadījumi ar Covid-19, līdz ar to kopējais Covid-19 izraisīto nāves gadījumu skaits valstī sasniedzis 4000,  ceturtdien paziņojis Statistikas departaments.