Pasaulē

22.mar
Sprādzienā pesticīdu rūpnīcā Ķīnas austrumos gājuši bojā 47 cilvēki, bet vairāk nekā 600 guvuši ievainojumus, piektdien ziņo mediji.
 
22.mar
Ķīnas centrālajā daļā ceturtdien pūlī iebrauca automobilis, nogalinot sešus cilvēkus un ievainojot septiņus, bet tā šoferi nošāva policija, ziņoja valsts televīzija CCTV.
 
22.mar
Kā iepriekš ziņots, Norvēģijā durvis vēris pirmais zemūdens restorāns Eiropā, kurā galdiņu uz priekšu rezervējuši jau 7000 cilvēku. Restorānam dots nosaukums "Under", kas norvēģu valodā nozīmē brīnums. Tas atrodas Norvēģijas dienvidu galā un ir daļēji iegremdēts Ziemeļjūrā.
 
21.mar
Tropiskajā ciklonā "Idai", kas pagājušajā nedēļā plosījās trīs Āfrikas dienviddaļas valstīs, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 550 cilvēki, liecina ceturtdien izplatītās aplēses. ANO amatpersona pavēstīja, ka atbilstoši valdību datiem Mozambikā dzīvību zaudējuši 242 cilvēki, bet Malāvijā - 56. 256 cilvēki gājuši bojā Zimbabvē, pavēstīja šīs valsts aizsardzības ministrs. Galīgais bojāgājušo skaits var izrādīties lielāks, it īpaši Mozambikā, kur plaši apvidi joprojām ir zem ūdens, Mozambikas galvaspilsētā Maputo sacīja ANO Dienvidu un Austrumāfrikas humāno programmu biroja vadītāja Džemma Konela. Viņa arī brīdināja, ka pastāv plūdu otrās kārtas draudi. Ciklons "Idai" radījis "ārkārtīgi kompleksu situāciju", kurai nepieciešama "pat vēl kompleksāka reakcija", sacīja Konela. Viņa mudināja valstis atvēlēt visu iespējamo palīdzību tiem, kas dzīvo badā un palikuši bez pajumtes.
 
21.mar
Vācijas valsts ienākumi "Breksita" dēļ piedzīvos ievērojamu kritumu neatkarīgi no tā, kāda veida izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) Lielbritānija īstenos, liecina ceturtdien publiskotais Vācijas domnīcas Bertelsmana fonda pētījums.
 
21.mar
Kā iepriekš ziņots, Mosulā, Irākas ziemeļos, ceturtdien kurdu Jaungada svinību laikā Tigras upē nogrimstot ļaužu pārpilnam prāmim, dzīvību zaudējis vismaz 71 cilvēks, galvenokārt sievietes un bērni, pavēstīja amatpersonas.
 
21.mar
Ja Lielbritānijas parlaments trešo reizi noraidīs sarunu ceļā panākto "Breksita" vienošanos, Eiropas Savienības (ES) līderi jaunnedēļ atkal tiksies ārkārtas samitā, ceturtdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.
 
21.mar
Mosulā, Irākas ziemeļos, ceturtdien kurdu Jaungada svinību laikā Tigras upē nogrimstot ļaužu pārpilnam prāmim, dzīvību zaudējis vismaz 71 cilvēks, galvenokārt sievietes un bērni, pavēstīja amatpersonas.
 
21.mar
Birmingemā naktī uz ceturtdienu četrām mošejām izsisti logu stikli, ceturtdien paziņojusi Lielbritānijas policija.
 
21.mar
Igaunijas valdība ceturtdien nolēmusi izdot Amerikas Savienotajām Valstīm trīs savas valsts pilsoņus, kas apsūdzēti ar narkotikām saistītos noziegumos un naudas atmazgāšanā.
 
21.mar
Polijas nacionālā aviokompānija LOT paziņojusi, ka ASV aviobūves uzņēmumam "Boeing" pieprasīs kompensāciju par problēmām ar aviolaineriem "Boeing 737 MAX 8".
 
21.mar
Kazahstānas policija ceturtdien aizturējusi aptuveni 20 cilvēkus, kuri protestēja pret galvaspilsētas Astanas pārdēvēšanu par Nursultanu.
 
21.mar
Krievijas dziedātāja Jūlija Načalova nomira 16.martā. Ceturtdien Maskavā notiek Načalovas bēres. Uz bērēm ieradušies arī daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki.
 
21.mar
Ukrainas valdība piemērojusi sankcijas Krievijas uzņēmumiem un pilsoņiem, kas saistīti ar Kerčas tilta celtniecību, atsaucoties uz Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, ziņo Ukrainas mediji.
 
21.mar
Tramvajā Utrehtā apšaudi sarīkojušajam vīrietim tiks izvirzītas apsūdzības terorisma motivētās slepkavībās, ceturtdien paziņojusi Nīderlandes prokuratūra.
 
21.mar
Fotogrāfi iemūžinājuši, ka šonedēļ atkal pasaulē bija vērojams fantastisks skats- debesis atkal izgaismoja tā dēvētais supermēness.
 
21.mar
Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo Demokrātiskajā Republikā (Kongo DR) apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums Bunijā, kas ir otra lielākā pilsēta valsts austrumos, trešdien paziņojusi Kongo DR Veselības ministrija.
 
21.mar
Pie šiītu svētnīcas un kapsētas Kabulā ceturtdien nogranduši trīs sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši seši cilvēki un 23 ievainoti, paziņojis Afganistānas valdības preses pārstāvis.
 
21.mar
Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins paziņojis, ka tiks veidota darba grupa, kas izvērtēs "kaitējumu un zaudējumus", ko Krimai nodarījuši 23 gadus ilgā Ukrainas "aneksija".
 
21.mar
Norvēģijā šodien durvis vērs pirmais zemūdens restorāns Eiropā, kurā galdiņu uz priekšu rezervējuši jau 7000 cilvēku.
 
20.mar
Itālijas policija trešdien izglābusi 51 bērnu, kuru valsts ziemeļdaļā gūstā bija sagrābis skolas autobusa šoferis, kurš autobusu aplējis ar benzīnu un aizdedzinājis, pavēstīja varasiestādes.
 
20.mar
Krievija trešdien kritizēja Polijas lēmumu neaicināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu uz Otrā pasaules kara sākuma 80.gadadienas piemiņas pasākumiem, kas šogad tiks rīkoti Polijā.