Pasaulē

13.jūl
Taizemiešu pusaudžiem, kurus pēc dramatiskas glābšanas operācijas šonedēļ izdevās atbrīvot no applūdušās alas valsts ziemeļos, nāksies slimnīcā uzturēties vismaz līdz nākamajai nedēļai, turklāt pagaidām viņiem nav atļauts kontaktēties pat ar tuviniekiem.
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdienas pēcpusdienā ieradies valsts vizītē Lielbritānijā, kur viņu oficiālās vakariņās Blenimas pilī sagaidījusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja.
 
12.jūl
Ķīnā krastā izskalota kāda nezināma radība. Vietējie iedzīvotāji kādu laiku baidījās iet tai klāt, taču, kad kāds drosminieks tomēr paņēma radību rokās, izrādījās, ka tā kustas.
 
12.jūl
ASV prezidenta Donalda Trampa "pozitīvā agresija" pret sabiedrotajiem NATO jautājumā par aizsardzības finansējuma palielināšanu ir iedarbojusies, uzskata Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.
 
12.jūl
ASV prezidenta Donalda Trampa sāktās diskusijas par NATO aizsardzības izdevumiem nāk par labu Polijai un citām alianses austrumu flanga valstīm, jo tās pamudinājušas sabiedrotos palielināt aizsardzības budžetus, ceturtdien paziņojis Polijas prezidents Andžejs Duda.
 
12.jūl
NATO dalībvalstu līderi uzdevuši alianses militārajai vadībai līdz nākamā gada vidum iesniegt priekšlikumus par to, kā stiprināt Baltijas valstu pretgaisa aizsardzību, paziņojis Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites preses dienests
 
12.jūl
Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps pieļāvis, ka nākamnedēļ paredzētajās sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu varētu skart jautājumu par ASV spēku mācībām Baltijas valstīs.
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien kritizēja Lielbritānijas valdības apstiprināto nostāju izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību (ES), kas paredz izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar ES, norādot, ka nez vai tas bijis padomā britiem, kuri referendumā balsoja par izstāšanos no bloka.
 
12.jūl
Lai gan NATO samitā panākts vērā ņemams un labs rezultāts, aizmirstot par tajā pieņemtajiem lēmumiem un neattiecoties pret tiem nopietni, var pienākt brīdis, kad sarunas kļūs skarbākas un pārvērtīsies reālās darbībās, komentējot samitā pieņemtos lēmumus un norises tajā, sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja, ka uzskata Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par savu konkurentu, nevis ienaidnieku.
 
12.jūl
Lai sauktu pie atbildības personas, kuras izdarījušas smagus noziegumus, arī šogad Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) izveidojis kampaņu, kuras mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību starptautiski meklētiem noziedzniekiem, tādējādi veicinot to atrašanu un aizturēšanu. Šodien kampaņas ietvaros pastiprināta uzmanība tiek pievērsta deviņām meklētākajām personām Eiropā, no kurām viena ir no Latvijas - Aleksandrs Kozuļevs.
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja, ka viņš NATO samitā brīdinājis savus partnerus Eiropas Savienībā (ES), ka nepieciešams uzmanīties, jo "imigrācija pārņem Eiropu".
 
12.jūl
Eiropas Savienības (ES) stratēģiskā autonomija aizsardzībā nav iespējama, ja valstis saviem aizsardzības izdevumiem neatvēl vismaz 3% vai 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), komentējot ASV prezidenta Donalda Trampa prasību NATO dalībvalstu līderiem palielināt aizsardzības izdevumus līdz 4% no IKP, šādu viedokli pauda atvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes profesors Ojārs Skudra.
 
12.jūl
Ja visas NATO dalībvalstis aizsardzībai nekavējoties atvēlēs 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tas nenozīmēs, ka alianse automātiski kļūs drošāka, šādu viedokli pauda Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.
 
12.jūl
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka viņam NATO samitā Briselē izdevies panākt "milzu progresu" jautājumā par pārējo alianses dalībvalstu aizsardzības izdevumu palielināšanu.
 
12.jūl
Briselē turpinoties NATO samitam, ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien piedraudējis izstāties no alianses, ja sabiedrotie nekavējoties nepalielinās aizsardzības izdevumus, aģentūrai DPA paziņojuši avoti, kas informēti par sarunu gaitu.
 
12.jūl
Pret ASV prezidentu Donaldu Trampu noskaņotie protestētāji nodemonstrē uzpūšamo lelli, kas nosaukta par mazuli Trampu. Tā lidināsies virs Londonas dienā, kad tajā ieradīsies ASV prezidents.
 
12.jūl
Latvijai ir būtiska drošība un labklājība Austrumu kaimiņu reģionā, tā ceturtdien Briselē notiekošajā NATO samitā, tiekoties ar Armēnijas premjerministru Nikolu Pašinjanu, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
12.jūl
Japānā lietusgāžu izraisītajos plūdos un zemes nogruvumos bojāgājušo skaits ceturtdien sasniedzis 200 cilvēkus, ziņo vietējie mediji.
 
12.jūl
Afganistānas ziemeļos spēcīgo lietusgāžu rezultātā sabrucis dambis, izraisot vismaz desmit cilvēku bojāeju, ceturtdien ziņo amatpersonas.
 
12.jūl
Latvijas un Latgales patriots, jauns mūziķis, Biznesa augstskolas Turība students Emīls Bauga ir aktīvs jaunietis, kurš iesaistās gan Rīgas, gan Latgales kultūras dzīvē, Emīls uzskata, ka jaunieši reģionos nav jānotur, bet jārada vide, lai viņi atgrieztos. Un vēl viņš skaidro, kāpēc ir jāsaglabā latgaliešu valoda un identitāte.
 
12.jūl
Kā ceturtdien paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko, viņu nebiedējot iespēja, ka ASV prezidents Donalds Tramps, tiekoties ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu, varētu atzīt Krimas aneksiju.