Pasaulē

5.aug
Beirūtā pēc spēcīgā sprādziena ostā bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas, trešdien pavēstīja pilsētas gubernators Marvans Abuds.
 
5.aug
Norvēģijas ostā Būdē piestājis kruīza kuģis ar 123 pasažieriem un 85 apkalpes locekļiem, taču nevienam nav ļauts izkāpt krastā, jo bijušajam pasažierim no Dānijas pēc atgriešanās mājās konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.
 
5.aug
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta desmit cilvēkiem, kā arī reģistrēts viens nāves gadījums ar tā izraisīto slimību Covid-19, trešdien paziņoja Veselības ministrija.
 
5.aug
Meža ugunsgrēkos Francijas Marseļas apgabalā cietuši vismaz 22 cilvēki un vismaz 2700 cilvēki, tostarp tūristi un pansionāta iemītnieki ir evakuēti, trešdien paziņojušas amatpersonas.
 
5.aug
Nāves gadījumu skaits ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pasaulē pārsniedzis 700 000, liecina ziņu aģentūras AFP trešdien apkopotie valstu oficiālās statistikas dati.
 
5.aug
Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 22 cilvēkiem, trešdien paziņoja Igaunijas Veselības departaments
 
5.aug
ASV austrumu piekrastē otrdien gājuši bojā vismaz seši cilvēki tropiskās vētras "Isaias" izraisītos tornado un lietavās, paziņojušas varas iestādes. Divi cilvēki gāja bojā, kad vētra izraisīja tornado, kas nodarīja postījumus mobilo mājokļu parkā Ziemeļkarolīnas štata Vindzoras pilsētā. "Isaias" virzoties uz ziemeļiem ar ātrumu 56 kilometri stundā, ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC) brīdināja par pēkšņu plūdu draudiem Hudzonas upes ielejā Ņujorkas štatā un potenciāli smagas citu upju pārplūšanas iespējamību.
 
5.aug
Kā Neatkarīgā jau rakstīja (https://neatkariga.nra.lv/komentari/juris-paiders-3/321105-covid-aizliegumos-lielas-es-valstis-zaudeja-piekto-dalu-no-ekonomikas), “Eurostat” publiskotie dati par iekšzemes kopprodukta (IKP) izmaiņām šī gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, ir šokējoši. Vidēji ES IKP samazinājās par 14,4%, jo īpaši IKP samazinājās lielajām ES valstīm. Spānijas ekonomikas sarukums otrajā ceturksnī pret iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni bija 22,1%, bet Francijas ekonomikas sarukums ‒ 19,0%. Lielās ES dalībvalstis 2020. gada otrajā ceturksnī par piekto daļu samazināja preču un pakalpojumu ražošanu.
 
5.aug
Libānas galvaspilsētā Beirūtā otrdien notika divi spēcīgi sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts, trešdien paziņojis Libānas Sarkanais Krusts.
 
5.aug
Britu miljardieris Ričards Brensons plāno nākamā gada sākumā doties kosmosā ar sava uzņēmuma "Virgin Galactic" kosmosa kuģi, kļūstot par tā pirmo pasažieri, paziņojis uzņēmums.
 
4.aug
Kibernoziedznieki izmanto koronavīrusa pandēmiju, lai savu uzmanību pārorientētu no privātpersonām un maziem uzņēmumiem uz lielām korporācijām, valdībām un kritiski svarīgu infrastruktūru, otrdien brīdināja Interpols.
 
4.aug
Vācijas galvaspilsētas Berlīnes varasiestādes devušas atļauju pakāpeniskai seksa industrijas darbības atsākšanai, neraugoties uz Covid-19 pandēmiju, ļaujot šajā jomā strādājošajiem no sestdienas atsākt piedāvāt pakalpojumus.
 
4.aug
Korupcijas skandālā iejauktais bijušais Spānijas karalis Huans Karloss devies uz Dominikānu, otrdien vēsta Spānijas laikraksti, ar šo vēsti nākot klajā dienu pēc tam, kad Spānijas sabiedrība uzzināja par bijušā monarha lēmumu doties trimdā.
 
4.aug
Uz Covid-19 pandēmijas izraisītās pasaules ekonomikas krīzes, tirdzniecības karu un asiņaino militāro konfliktu fona Baltkrievija joprojām ir "vienīgais mierīgais posms Eirāzijā", otrdien uzrunājot parlamentu, paziņoja prezidents Aleksandrs Lukašenko.
 
4.aug
Ķīna neakceptēs ASV mēģinājumu "nozagt" lietotni "TikTok", otrdien vēsta Ķīnas mediji, piebilstot, ka Pekinai ir daudz veidu kā atspēlēties.
 
4.aug
Spēcīgā sprādzienā otrdien Libānas galvaspilsētā Beirūtā dzīvību zaudējuši vismaz 50 cilvēki un 2700 ievainoti, pavēstīja veselības ministrs Hamads Hasans.
 
4.aug
Baltkrievijā otrdien sākusies iepriekšējā balsošana prezidenta vēlēšanās, kurās pašreizējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko kandidēs uz sesto pilnvaru termiņu.
 
4.aug
Skolu slēgšana koronavīrusa pandēmijas dēļ skārusi miljardu skolēnu, otrdien paziņojis ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.
 
4.aug
Francija riskē zaudēt kontroli pār jaunā koronavīrusa izplatīšanos, otrdien brīdinājusi valdības zinātniskā padome, kamēr oficiālie dati liecina par intensīvajā aprūpē esošo Covid-19 pacientu skaita pirmo pieaugumu kopš aprīļa.
 
4.aug
Lietuva apsver jauna plaša militārā poligona ierīkošanu valsts rietumos, jo Lietuvas armijai un NATO sabiedrotajiem trūkst telpas militāriem manevriem, paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.
 
4.aug
Ziemeļkoreja, kā izskatās, guvusi progresu kodolieroču izstrādē, teikts slepenā ANO ziņojumā, kura detaļas pirmdien tika apstiprinātas ziņu aģentūrai DPA.
 
4.aug
Igaunijas Veselības departaments uzskata, ka jau tagad var runāt par otrā Covid-19 viļņa sākumu valstī, raksta medijs "Postimees".