Pasaulē

29.jun
"Notika kārtējā gūstekņu apmaiņa, pateicoties kurai 144 Ukrainas aizstāvji atgriezās mājās. Šī ir lielākā apmaiņa kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā," atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministriju, vēsta pravda.com.ua.
 
29.jun
Krievija ir NATO "nozīmīgākais un tiešākais drauds", kamēr Ķīnas "spaidu politika" rada problēmas NATO "interesēm, drošībai un vērtībām", teikts jaunajā NATO drošības doktrīnā.
 
29.jun
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien aicinājis NATO valstu līderus piegādāt Ukrainai modernus ieročus un sniegt finansiālo palīdzību cīņā ar Krieviju.
 
29.jun
Ziemeļatlantijas padomes valstu vadītāju līmenī Somija un Zviedrija ir oficiāli uzaicinātas sākt pievienošanās procesu NATO, aģentūrai LETA skaidroja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), kurš šodien piedalās NATO samitā Madridē.
 
29.jun
Ankara centīsies panākt 33 Turcijā aizliegtā kurdu separātistu kaujinieku grupējuma "Kurdistānas Strādnieku partija" (PKK) un trimdā dzīvojošā islāmistu sludinātāja Fetullas Gilena piekritēju izdošanu no Zviedrijas un Somijas saskaņā ar vienošanos, ko panāca ar šīm valstīm apmaiņā pret atbalstu to uzņemšanai NATO, trešdien paziņoja Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdāgs.
 
29.jun
Galvenās ieguvējas no Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO būs tieši Baltijas valstis, jo tiks stiprināta Baltijas jūras reģiona drošība, vērtē Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētāja Žaneta Ozoliņa.
 
29.jun
Krievijas prezidents Vladimirs Putins nebūtu iebrucis Ukrainā, ja viņš būtu sieviete, uzskata Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
 
29.jun
Baltkrievija savus maksājumus par eiroobligācijām veiks Baltkrievijas rubļos, jo ārvalstu valūtā Rietumvalstu noteikto sankciju dēļ savas parādsaistības izpildīt nevar.
 
29.jun
NATO vajag pārskatīt savu nostāju Austrumu flanga jautājumā, šodien, ierodoties uz NATO samitu Madridē, norādīja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
 
29.jun
ASV pastiprinās NATO spēkus Eiropā gan uz zemes, gan jūrā, gan gaisā, un paredzēts palielināt amerikāņu karavīru skaitu arī Baltijas valstīs, trešdien paziņojis ASV prezidents Džo Baidens.
 
29.jun
NATO valstu līderi samitā Madridē trešdien gatavojas atzīt Krieviju par tiešu draudu alianses drošībai, trešdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
 
29.jun
Baltkrievija līdz 31.decembrim  pagarinās embargo vairāku pārtikas produktu importam no rietumvalstīm, kuru tā noteikusi no šā gada sākuma, atbildot uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām, nolēmusi Baltkrievijas valdība.
 
29.jun
Otrajā dienā pēc uzbrukuma tirdzniecības centram "Amstor" Kremenčukā, kur atradās simtiem cilvēku, Krievijas Aizsardzības ministrija nāca klajā ar savu safabricēto versiju, ziņo "Pravda".
 
29.jun
Kolumbijā otrdien nekārtību laikā cietumā izcēlies ugunsgrēks, kurā gājuši bojā 52 un ievainoti 26 ieslodzītie, paziņojusi valsts cietumu pārvalde.
 
29.jun
Kad Ukrainas karš būs noslēdzies, visdrīzāk, notiks liela donoru konference, kuras dalībnieces paudīs sava veida apņemšanās ieguldīt līdzekļus Ukrainas atjaunošanā, tomēr jāņem vērā, ka tas nenotiks, neizvirzot zināmus priekšnoteikumus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Austrumu partnerības eksperts Oskars Kastēns.
 
29.jun
Lielbritānijas augstāko aprindu pārstāvei Gīleinai Maksvelai otrdien ASV tika piespriests 20 gadu cietumsods par meiteņu sagādāšanu skandalozajam nelaiķa finansistam Džefrijam Epstīnam viņu seksuālai izmantošanai.
 
29.jun
Krievijas karaspēka okupētajā Ukrainas pilsētā Severodoneckā vēl ir palikuši vairāk nekā 7000 civiliedzīvotāju, bet pilsētā beidzas pārtika, preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Oleksandrs Strjuks.
 
29.jun
Ukrainas sabiedrības prieka pilnais periods ar cerībām jau drīz pēc kara beigām kļūt par Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti ātri vien atdursies skaudrajā realitātē - līdz šī mērķa sasniegšanai priekšā vēl garš, smags un arī dārgs process, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra Austrumu partnerības eksperts Oskars Kastēns.
 
29.jun
Arī pašai Spānijai, šodien un rīt Madridē uzņemot NATO valstu līderus, bija svarīgi nodot vēsti, ka tā pilnībā atbalsta alianses nodomu būtiski pastiprināt bloka austrumu flanga aizsardzību. Tāpēc Lielvārdes militārajā bāzē ir izvietota Spānijai piederošā zeme–gaiss zenītraķešu NASAMS baterija. Tagad jāseko kopīgam NATO dalībvalstu lēmumam par pāreju no salīdzinoši miermīlīgās atturēšanas stratēģijas uz aktīvu aizsardzības stratēģiju. Agresoru nedrīkst ielaist arī NATO buferzonā, kas esam mēs.
 
29.jun
Vēl viens aizdomīgs pašnāvības mēģinājuma gadījums Krievijā - pulkvedis Vadims Zimins, kura uzdevums bija nesāt Vladimira Putina "slepeno čemodānu", atrasts sašauts savās mājās netālu no Maskavas. Šobrīd viņš atrodas reaminācijā, vēsta "Kyiv Post".
 
29.jun
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Krievijas Ukrainas karā 29. jūnijā. Ukraina jau četrus mēnešus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu
 
28.jun
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) iesaka reģistrēt "Novavax" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 "Nuvaxovid" lietošanu pusaudžiem no 12 līdz 17 gadu vecumam, informēja Zāļu valsts aģentūrā (ZVA).