Pasaulē

20.jun
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka Irāna pieļāvusi ļoti lielu kļūdu, notriecot Savienoto Valstu izlūkošanas bezpilota lidaparātu netālu no stratēģiski nozīmīgā Hormuza šauruma.
 
20.jun
ASV armija ceturtdien paziņojusi, ka tās bezpilota lidaparāts, kuru notriekusi Irānas revolucionārā gvarde, atradies starptautiskajā gaisa telpā, un ka tas bijis "neprovocēts uzbrukums".
 
20.jun
ASV pilsonis Pols Vilans, kurš aizturēts Krievijā par spiegošanu, ceturtdien lūdzis ASV prezidenta Donalda Trampa palīdzību.
 
20.jun
Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna režīms varētu sabrukt 20 gadu laikā, ceturtdien prognozēja pārbēdzējs no izolētās valsts, pieļaujot, ka sabrukumu izraisīs paaudžu nomaiņa, nevis ārēji spēki vai apvērsums.
 
20.jun
Malaizijas premjerministrs Mahatirs Mohamads ceturtdien kā "smieklīgu" nosodīja starptautiskā izmeklēšanas komisijas lēmumu apsūdzēt trīs Krievijas pilsoņus un vienu Ukrainas pilsoni par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gadā.
 
20.jun
Indijas dienvidos Tamilnādas štatā miljoniem cilvēku spiesti paļauties uz automašīnām ar ūdens cisternām, jo ezeru izžūšanas un gruntsūdeņu iztukšošanās dēļ mājās un viesnīcās nav pieejams ūdens.
 
20.jun
ASV prezidents Donalds Tramps zaudē interesi par situāciju Venecuēlā, jo viņam apnicis gaidīt, kad opozīcija gāzīs prezidentu Nikolasu Maduro, vēsta laikraksts "The Washington Post", atsaucoties uz avotiem Baltajā namā.
 
20.jun
Himalaju ledāju kušana pašlaik ir divas reizes straujāka nekā bija gadsimtu mijā, liecina jauns pētījums, kas balstīts uz nesen atslepenotiem Aukstā kara laika satelītu attēliem.
 
19.jun
Austrālijas Viktorijas štatā no trešdienas stājušies spēkā brīvprātīgās eitanāzijas likums, kas ļaus nedziedināmi slimiem pacientiem izbeigt dzīvi ārstu uzraudzībā, uzņemot letālu medikamentu devu.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa trešdien noraidīja Vācijas sporta preču ražotāja "Adidas" prasību atzīt tā tiesības uz preču zīmi ar trim paralēlām melnām svītrām uz balta fona.
 
19.jun
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans trešdien paziņojis, ka Ēģiptes eksprezidents Mohameds Mursi nav miris dabīgā nāvē, bet ticis nogalināts.
 
19.jun
ANO izmeklēšanā gūti pierādījumi par Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana atbildību žurnālista Džamala Hašogi slepkavībā, trešdien paziņojusi ANO īpašā ziņotāja Agnese Kalamāra.
 
19.jun
Starptautiskā izmeklēšanas komisija trešdien identificējusi četrus aizdomās turamos lietā par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gadā.
 
19.jun
ASV investīciju kompānijas "Blackstone" vadītājs un viens no dibinātajiem Stīvens Švarcmans ziedojis 150 miljonus Lielbritānijas mārciņu (168 miljonus eiro) Oksfordas Universitātei, kas ir lielākais atsevišķais ziedojums tās vēsturē.
 
19.jun
Paredzēts, ka starptautiskā izmeklēšanas komisija trešdien nodos atklātībai jaunus pierādījumus lietā par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014.gadā.
 
19.jun
Vairāk nekā 70 miljoni cilvēku 2018.gada beigās reģistrēti kā bēgļi vai piespiedu kārtā pārvietotas personas, trešdien paziņojusi ANO.
 
19.jun
ASV prezidents Donalds Tramps otrdien mītiņā Floridas štatā oficiāli paziņoja, ka viņš prezidenta vēlēšanās nākamgad kandidēs uz otro četru gadu amata termiņu.
 
19.jun
Japānas ziemeļrietumos otrdien notika spēcīga zemestrīce ar stiprumu 6,7 magnitūdas, kurā tika ievainoti vismaz 16 cilvēki, paziņoja varas iestādes.
 
18.jun
Lielbritānijas tiesa otrdien piespriedusi četru gadu un trīs mēnešu ilgu cietumsodu galēji labēji noskaņotam studentam, kurš nodēvējis princi Hariju par rases nodevēju un publicējis fotomontāžu, kurā Harijs redzams ar pistoli pie galvas un asiņainu kāškrustu fonā.
 
18.jun
Krievijas prezidenta Vladimira Putina laikā politiskās represijas ir kļuvušas par valsts politikas obligātu sastāvdaļu un kļūst aizvien plašākas un bargākas, tā savā monitoringa pārskatā norāda Krievu Pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācija jeb "Arem".
 
18.jun
Ceļojumā bieži vien rodas sajūta, ka viss ir iespējams, un tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts izceļ astoņas vietas Eiropas pilsētās, kurās cilvēki tic dažādu vēlmju piepildījumam.
 
18.jun
ASV piešķirs 250 miljonu dolāru (223,5 miljonu eiro) lielu militāro palīdzību Ukrainai, lai stiprinātu tās kaujas spējas uz zemes un jūrā, otrdien paziņojusi Savienoto Valstu Aizsardzības ministrija.