Pasaulē

21.jan
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien paziņoja, ka plāno doties uz Briseli, lai runātu par iespējām mainīt ar Eiropas Savienības (ES) līderiem aizvadītajā mēnesī panākto "Breksita" vienošanos, neraugoties uz to, ka šī vienošanās ar lielu balsu pārsvaru aizvadītajā nedēļā britu parlamentā tika noraidīta.
 
21.jan
Vairākus mēnešus pēc Turcijā notikušajām vēlēšanām, opozīcijas partijas nākušas klajā ar paziņojumu, cik dīvainas lietas par dažiem balsotājiem izdevies atklāt.
 
21.jan
Pirmdien Lietuvā miris pazīstamais padomju laika disidents, nelegālo preses izdevumu izplatītājs, bada akciju rīkotājs un pirmo brīvības mītiņu iniciators Petrs Ciziks, paziņojis Lietuvas iedzīvotāju genocīda un pretošanās kustības izpētes centrs.
 
21.jan
Grieķijas parlaments ceturtdien balsos par Atēnu un Skopjes vienošanos, kas paredz Maķedoniju pārdēvēt par Ziemeļmaķedoniju, pirmdien vēsta ziņu aģentūra ANA.
 
21.jan
Pirmdienas pēcpusdienā sācies ugunsgrēks uz diviem kuģiem Kerčas šaurumā Melnajā jūrā. Krievijas Jūras Aģentūra vēsta, ka ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši vismaz 10 jūrnieki.
 
21.jan
eputāts Didzis Šmits (KPV LV) rosinās parlamentārās izmeklēšanas komisijas veidošanu par "prettiesiska valsts atbalsta sniegšanu" elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) sistēmā.
 
21.jan
Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs pirmdien mudinājis Eiropas Savienību (ES) aktīvi īstenot decembrī apstiprināto Eiropas Komisijas (EK) rīcības plānu viltus ziņu apkarošanai, lai pienācīgi sagatavotos maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.
 
21.jan
Aizvadītajā nedēļas nogalē Amsterdamā atklāta tradicionālā tulpju sezona, kas ilgst līdz pat aprīlim.
 
21.jan
Vācijā netālu no Kukshāfenes Elbā, kur naktī uz pirmdienu uz sēkļa uzskrēja kravas kuģis ar 9000 tonnu bīstamu materiālu, jau pirmdien paisuma laikā izdevies šo kuģi no sēkļa nocelt, paziņoja amatpersonas. Neviens cilvēks nav cietis un kuģim sūce nav radusies, ziņo mediji. Kuģis "Oriental Nadeshiko", kas kuģo zem Panamas karoga, uzskrēja uz sēkļa ap plkst.1 (plkst.2 pēc Latvijas laika). Kā paskaidroja jūras transporta ārkārtas situāciju dienesta pārstāvis, iemesls, kāpēc kuģis uzskrējis uz sēkļa, vēl nav noskaidrots. Atbildīgie dienesti gaidījuši, kad pirmdien iestāsies paisums, un tad kuģi no sēkļa nocēluši, viņš piebilda, norādot, ka kuģis tad turpinājis ceļu. Kuģis pārvadā ķimikālijas, no kurām daļa ir viegli uzliesmojošas, atklāja kāda Vācijas amatpersona. Kuģis ir 124 metrus garš un 20 metrus plats. Tā brauciena galamērķis ir Spānija.
 
21.jan
Eiropas Savienība (ES) piemērojusi sankcijas Krievijas militārā izlūkdienesta GRU vadītājam un vēl astoņām Krievijas un Sīrijas amatpersonām par ķīmisko ieroču izmantošanu.
 
21.jan
Topošo valdību varētu atbalstīt 61 deputāts - tātad stabils labēji centrisks vairākums, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sacīja premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV).
 
21.jan
Vācijā no autofurgona izzagti īpašai Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra pirmizrādei paredzēti skatuves tērpi simtiem tūkstošu eiro vērtībā.
 
21.jan
21.janvārī pasaulē varēja redzēt unikālu parādību - pilna Mēness aptumsumu. Aptumsums bija novērojams debess rietumu pusē. Tā sākumā Mēness vispirms iegāja Zemes pusēnā, pēc tam sākās aptumsuma daļējā fāze, kam sekoja pilnā fāze, kas ilga 1 stundu un 2 minūtes. Tā kā Zemi apjož atmosfēra, kas kalpo arī kā gaismas laušanas vide, pilnā aptumsuma maksimumā Mēness nekad nekļūst pilnīgi melns, bet tiek izgaismots tumši sarkanīgā vai brūnganā tonī, tādēļ pēdējā laikā šo efektu plašākā sabiedrībā bieži dēvē par “asiņaino Mēnesi”.
 
21.jan
Pasaules 26 bagātākajiem cilvēkiem pieder tikpat daudz, cik pasaules iedzīvotāju nabadzīgākajai pusei, pirmdien paziņoja starptautiskā humānās palīdzības organizācija "Oxfam" dienu pirms Pasaules ekonomikas foruma, kas notiks Šveices kalnu kūrortā Davosā.
 
21.jan
Elektrotīklu avārijas dēļ liela daļa Panamas svētdien sešas stundas pavadīja bez elektrības.
 
21.jan
Kazahstānas austrumos uz šosejas sniega vētras dēļ izveidojies vairāk nekā 200 transportlīdzekļu sastrēgums, un evakuēti vairāk nekā 300 cilvēki.
 
21.jan
Japānā svētdien 113 gadu vecumā miris pasaules vecākais vīrietis Masazo Nonaka, ziņo Japānas mediji.
 
20.jan
Atēnu centrā svētdien izcēlušās sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas iestājas pret vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu. Policijas aplēses liecina, ka uz protestiem sapulcējušies aptuveni 60 000 cilvēku, bet protestu organizētāji ziņoja, ka ieradušies 100 000. Par kārtību protestu laikā gādā gandrīz 2000 policistu, novērošanai tiek izmantoti bezpilota lidaparāti un helikopteri. Drošības apsvērumu dēļ Atēnu centrā vairākos rajonos šodien apturēta satiksme un slēgtas vairākas metro stacijas. Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs jūnijā parakstīja ar Maķedonijas valdības vadītāju Zoranu Zaevu vienošanos, kas paredz pārdēvēt Maķedonijas Republiku par Ziemeļmaķedonijas Republiku, lai tādējādi pieliktu punktu jau desmitgadēm ilgušajam abu valstu konfliktam un pavērtu Maķedonijai ceļu uz Eiropas Savienību un NATO. Maķedonijas parlaments jau veicis attiecīgus grozījumus konstitūcijā, un tagad par šo vienošanos jābalso Grieķijas parlamentam, kur tās ratificēšanai nepieciešams vienkāršs balsu vairākums. Taču domstarpības Grieķijas politiķu vidū par vienošanos ar Maķedoniju pirms nedēļas noveda pie valdošās koalīcijas izjukšanas, bet Cipram izdevās izturēt parlamenta uzticības balsojumu viņa valdībai. Grieķijā daudzi cilvēki iebilst pret šo vienošanos ar Maķedoniju, tostarp vairākas politiskās partijas. "Ir tikai viena Maķedonija, Grieķijas Maķedonija," vēstīja viens no protestētāju plakātiem. "Šī valdība ir nodevēju valdība," sacīja viena no protestētājām.
 
20.jan
Ugunsgrēkā slēpošanas kūrortā Francijas Alpos svētdien gājuši bojā divi cilvēki un 22 ievainoti, tostarp četri guvuši smagas traumas, paziņojušas amatpersonas.
 
20.jan
Sīrijas galvaspilsētā Damaskā svētdien nograndis spēcīgs sprādziens, bet cietušo skaits vēl nav zināms, ziņo Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).