Pasaulē

17.jūl
Lietuvas bankas "Swedbank" klienti varētu būt saistīta ar darījumiem, no kuriem finansēta Sīrijas ķīmisko ieroču programma, vēsta Lietuvas biznesa ziņu laikraksts "Verslo žinios", atsaucoties uz Zviedrijas biznesa avīzi "Dagens Industri".
 
17.jūl
Sezonālo lietavu izraisītos plūdos Āzijas dienvidos gājuši bojā vairāk nekā 200 cilvēki un miljoniem cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas, notikuši zemes nogruvumi un sabrukušas mājas, trešdien paziņojušas amatpersonas.
 
17.jūl
Trešdien, 17.jūlijā, Vācijā dzimšanas dienā sveikta kanclere Angela Merkele. Tāpat ar ievēlēšanu EP prezidenta amatā sveikta Urzula fon der Leiena.
 
17.jūl
Pagājušajā nedēļā Indijā atrakciju parkā negaidīti salūzis karuselis, nogalinot trīs cilvēkus, bet 27 tikuši ievainoti, ziņo "Daily Mirror".
 
17.jūl
Maltā otrdien tika oficiāli izvirzītas apsūdzības trim vīriešiem, kas tiek turēti aizdomās par žurnālistes un blogeres Dafnes Karuanas-Galicijas slepkavību 2017.gada 16.oktobrī.
 
17.jūl
Valdībai, veidojot nākamā gada budžetu, vajadzēs izšķirties, vai atjaunot pensiju piemaksu piešķiršanu. Saeimā pensiju jautājumu darba grupā panākta vienošanās par pensiju piemaksu piešķiršanu pensionāriem, kuri aizgāja pensijā, sākot no 2012. gada, tomēr politiski ar to ir par maz, jo ir nepieciešams Saeimas vai valdības atbalsts.
 
16.jūl
Eiropas Cilvēktiesību tiesa otrdien lēmusi par sliktu Krievijai lietā par lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) tiesību aizstāvju biedrību nereģistrēšanu.
 
16.jūl
Vācijas kanclere Angela Merkele otrdien oficiālas ceremonijas laikā noklausījusies himnu sēžot, kas ir jau otrais šāds gadījums šonedēļ, raisot bažas par kancleres veselību.
 
16.jūl
Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena otrdien pirms balsojuma Eiropas Parlamentā (EP) par viņas apstiprināšanu Eiropas Komisijas (EK) prezidentes amatā aicinājusi Eiropu būt vienotu cīņā pret autoritārismu, protekcionismu un klimata izmaiņām.
 
16.jūl
Sociālo tīklu kompānijai "Facebook" ir jāsasniedz ļoti augsts standarts, pirms tā turpina attīstīt savu kriptovalūtu "Libra", paziņojis ASV finanšu ministrs Stīvs Mnučins.
 
16.jūl
Tūristu iecienīto Indonēzijas Bali salu otrdien satricināja zemestrīce ar stiprumu 6,1 magnitūda pēc Rihtera skalas, kas nodarījusi postījumus, paziņojušas amatpersonas.
 
16.jūl
Amatpersonas Krievijā un Ukrainā pirmdien ļāvusas noprast, ka gatavojas gūstekņu apmaiņai.
 
15.jūl
Lielbritānijas centrālā banka - Anglijas Banka - pirmdien prezentēja jauno 50 mārciņu nomināla banknotes dizainu, un uz jaunās banknotes būs matemātiķa un kriptogrāfa Alana Tjūringa attēls. Tjūrings ir pazīstams kā slepeno kodu uzlauzējs, palīdzot sabiedroto spēkiem Otrā pasaules kara laikā. Viņš sniedza savu ieguldījumu, lai palīdzētu sabiedroto spēkiem nolasīt vācu jūras spēku ziņojumus, kas kodēti ar šifrēšanas mašīnu "Enigma". 50 mārciņu nomināla banknote būs pēdējā Anglijas Bankas izlaistā banknote, kurā papīrs tiks nomainīts pret polimēru materiālu. Jaunā banknote apgrozībā nonāks 2021.gada beigās. Šī nomināla banknotes agrāk tika raksturotas kā "korumpētās elites valūta", un tā ir ikdienas darījumos vismazāk izmantotā nomināla banknote. "Alans Tjūrings bija izcils matemātiķis, kura darbam bijusi milzu ietekme uz mūsu dzīvi pašlaik," prezentācijas pasākumā sacīja Anglijas Bankas prezidents Marks Kārnijs.
 
15.jūl
Beidzamajās nedēļās Vācijas kancleri Angelu Merkeli publisku pasākumu laikā jau trīs reizes piemeklējušas spēcīgas drebuļu lēkmes. Lai gan Vācijā nav pieņemts skaļi apspriest citu cilvēku, it sevišķi tik augsta līmeņa amatpersonu, veselības stāvokli, vairāki šīs valsts mediji devuši mājienus, ka valdības vadītājai tomēr vajadzētu precīzāk paskaidrot, kas īsti viņai kaiš, nevis aprobežoties ar maz ko izsakošām frāzēm, ka viss esot kārtībā. Tomēr sestdien publicētas aptaujas rezultāti liecina – 59% vāciešu uzskata, ka A. Merkeles veselība ir tikai un vienīgi viņas pašas privātā lieta.
 
15.jūl
Pagājušā gadā nopietnā pārtikas trūkumā, tostarp badā, dzīvojošu cilvēku skaits pasaulē pārsniedzis 821 miljonu, pirmdien paziņojušas Apvienotās Nācijas, norādot, ka pieaugums konstatēts jau trešo gadu pēc kārtas.
 
15.jūl
ASV regulatori apstiprinājuši piecu miljardu ASV dolāru (4,4 miljardu eiro) sodu sociālo tīklu kompānijai "Facebook", lai noslēgtu mierizlīgumu izmeklēšanā par datu privātuma pārkāpumiem, vēstīja ASV plašsaziņas līdzekļi.
 
15.jūl
Vienā no Londonas botāniskajiem dārziem uzziedējušas neticami skaistas orhidejas.
 
15.jūl
Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, kas oficiāli izvirzīta Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam, paziņojusi, ka trešdien atkāpsies no ministres amata neatkarīgi no tā, vai tiks ievēlēta par jauno EK prezidenti.
 
15.jūl
Vides aktīvistu kustība "Extinction Rebellion" pirmdien sākusi nedēļu ilgu "vasaras sacelšanos" piecās Lielbritānijas pilsētās, tostarp Londonā. Aktīvisti protestē Londonas centrā netālu no parlamenta, Kārdifā, Bristolē, Līdsā un Glāzgovā. "Extinction Rebellion", kas pēdējo mēnešu laikā sarīkojusi vairākus protestus, paziņojusi, ka aktīvisti šonedēļ izjauks mieru centrālajās sabiedriskajās vietās piecās pilsētās. Kustība piektdien piedalīsies jauniešu streikā un dosies gājienā uz parlamentu, lai pieprasītu no valdības aktīvāku rīcību cīņā pret klimata izmaiņām. Londonas policija paziņojusi, ka tai izstrādāts samērīgs plāns rekcijai uz protestiem. Iepriekš policija brīdināja, ka tā būs gatava "reaģēt ātri, veikt aizturēšanas un novērst nekārtības, ja nepieciešams". Policija uzsvēra, ka tiesības protestēt ir jālīdzsvaro ar citu cilvēku tiesībām mierīgi doties savās ikdienas gaitās. Policija norādīja, ka sazinājusies ar protestu organizatoriem, lai būtu informēta par viņu plāniem, bet uzsvēra, ka necietīs uzvedību, kas pārkāpj likumu, vai rada ievērojamus traucējumu kopienai. Pagājušajā mēnesī "Extinction Rebellion" draudēja paralizēt Londonas Hītrovas lidostas darbību, izmantojot nelielus bezpilota lidaparātus. Taču pēc policijas brīdinājumiem, kustība no šī plāna uz laiku atteicās. Aprīlī un maijā protestētāji Londonā nobloķēja tiltus, galvenās ielas un traucēja dzelzceļa satiksmi. Policija protestu laikā aizturēja vairāk nekā 1000 cilvēku.
 
15.jūl
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija pirmdien ierobežojusi Centrālamerikas migrantu iespējas lūgt patvērumu Savienotajās Valstīs.
 
15.jūl
Krievijā pirmdien par valsts nodevību aizturēts zinātnieks Sergejs Meščerjakovs, kurš pirms pāris mēnešiem nonāca mediju uzmanības centrā ar brīdinājumiem par draudiem, ko kosmosā rada padomju laikos ražotie ar kodolenerģiju darbināmie satelīti.