Pasaulē

14.feb
Starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas centrs "Bellingcat" ceturtdien paziņojis, ka arī trešā persona, kas tiek turēta aizdomās par bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu, ir augsta ranga Krievijas militārā izlūkdienesta virsnieks.
 
14.feb
Sabiedriskās domas aptaujās pirms 31.martā gaidāmajām Ukrainas prezidenta vēlēšanām vadībā izvirzījies komiķis Volodomirs Zelenskis, kurš kādreiz spēlēja prezidentu televīzijas seriālā.
 
14.feb
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien cietusi sakāvi simboliskajā parlamenta balsojumā par valdības "Breksita" stratēģiju, un tas, domājams, vājinās viņas pozīcijas sarunās ar Briseli.
 
14.feb
Norvēģijas Augstākās tiesas lēmums Latvijas sniega krabju zvejas kuģim "Senator" ir nelabvēlīgs un liedz zvejot Svalbāras ūdeņos, pastāstīja kuģa īpašnieks Pēteris Pildegovičs.
 
14.feb
ASV vadītā starptautiskā operācijā aizturēti desmit cilvēki, tostarp vairāki Latvijas valstspiederīgie, kuri apkrāpuši klasisko automašīnu mīļotājus, uzdodoties par automašīnu kolekcionāriem un tirgotājiem.
 
14.feb
Turcijas varasiestādes ceturtdien aizturējušas 52 cilvēkus, kuri tiek turēti aizdomās par saistību ar teroristu grupējumu "Islāma valsts", vēsta ziņu aģentūra "Anadolu".
 
14.feb
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, trešdienas vakarā Varšavā sākoties Tuvo Austrumu problemātikai veltītai konferencei, izraisījis satraukumu ar saviem izteikumiem par "karu ar Irānu".
 
14.feb
Bijušais profesionālais bokseris Kristofs Detinžē, kurš kļuva par Francijas "dzelteno vestu" protestu kustības varoni pēc policistu piekaušanas demonstrācijas laikā, trešdien tika atzīts par vainīgu un saņēma viena gada cietumsodu.
 
14.feb
Marsa izpētes pašgājējs robots "Opportunity", kas bija izstrādāts tikai 90 dienas ilgai misijai, pēc vairāk nekā 14 gadus ilgas darbības ir noslēdzis savu misiju uz Marsa, trešdien paziņoja ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).
 
14.feb
Pēdējo dienu laikā sociālajā tīklā facebook populārs kļuvis 2018.gad ziemā uzņemts video no Lielā Ķīnas mūra. Ja Rīgā šobrīd galvassāpes sagādā bedrēm klātās ielas, tad Ķīnā laikapstākļi. Proti, uzņemtajā video redzams, kā tūristi cīnās ar vēju, lai tiktu tālāk pa Lielā Ķīnas mūra kāpnēm.
 
13.feb
Vācijas Ķīles Universitāte aizliegusi studentiem ierasties lekcijā ar galvassegām, kas pilnībā aizsedz seju, piemēram, nikabiem un parandžām.
 
13.feb
Kiberuzbrukuma dēļ trešdien pilnībā darbu pārtraukusi Maltas otra lielākā banka, sagādājot problēmas klientiem un tirgotājiem.
 
13.feb
Autobusa avārijā Ziemeļmaķedonijā trešdien gājuši bojā 13 cilvēki, paziņojis veselības ministrs.
 
13.feb
Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns ir pozitīvi noskaņots par Stokholmas-Ores 2026.gada ziemas olimpisko spēļu kandidatūru, vēsta Zviedrijas masu mediji.
 
13.feb
Eiropas Parlaments (EP) aicina turpināt pētījumus par marihuānas izmantošanu medicīniskos nolūkos un mudina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izmantot marihuānu saturošu medikamentu sniegtās iespējas, informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.
 
13.feb
ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņoja, ka Venecuēlas kreisais līderis Nikolass Maduro "pieļauj šausmīgu kļūdu", bloķējot ASV humāno palīdzību.
 
13.feb
Reaģējot uz Krievijas kodolieročus nestspējīgo raķešu draudiem, tiek pieļauti aizsardzības pasākumi jebkādā formā, arī attiecībā uz jauniem kodolieročiem Eiropā, paziņojusi Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena.
 
13.feb
Eiropas Savienībā (ES) pērn turpināja sarukt pieteikumu skaits par patvēruma piešķiršanu, un šobrīd tas ir tādā līmenī, kāds nav pieredzēts kopš 2014.gada, liecina trešdien izplatītie Eiropas Patvēruma atbalsta biroja (EASO) dati.
 
13.feb
Pēdējo nedēļu laikā ASV sasniedzies polārais aukstums, kā rezultātā iedzīvotājiem izdevies iemūžināt arī ļoti neparastus dabas. Piemēram, kāds fermeris savā piemājas dārzā iraudzījis "spoku ābolus".
 
13.feb
Partija "Saskaņa" maldina sabiedrību par 2019.gada budžetā 48,5 miljonu eiro atņemšanu sociālajiem pabalstiem, informēja Finanšu ministrijā (FM).
 
13.feb
Lietuvas policija aizturējusi rekordlielu narkotiku daudzumu - pusotru tonnu hašiša, kas vests uz Krieviju, trešdien preses konferencē paziņojis policijas ģenerālkomisārs Lins Pernavs.