Jaunākās ziņas

9:15
Latvijas gadījumā pilnas karantīnas ieviešana un absolūta izolēšanās patlaban nebūtu pareizais risinājums jaunā koronavīrusa izplatīšanās apturēšanai, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.
 
9:05
Jaunu Covid-19 pacientu skaita vidējais procentuālais pieaugums dienā visās Baltijas valstīs ir līdzīgs.
 
9:00
No Kijevas lidostas svētdien aizbēguši Ukrainas pilsoņi, kuri atgriezās ar reisu no Taizemes un kuriem bija jāpavada divas nedēļas karantīnā.
 
8:55
Vācijas Hesenes federālās zemes finanšu ministrs Tomass Šēfers sestdien izdarījis pašnāvību, un viņa kolēģis pieļauj, ka iemesls varētu būt izmisums par Covid-19 vīrusa izraisīto krīzi.
 
8:45
Antibiotiku galvenais uzdevums ir cīnīties ar baktērijām, kas izraisa dažādas slimības. Taču šādas antibakteriālās spējas piemīt arī dabiskiem produktiem, ne tikai krāsainajām tabletītēm, ko izraksta ārsti. Lūk, 7 iedarbīgākās un efektīvākās dabīgās antibiotikas.
 
8:41
Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 epidēmija un ar to saistītie ierobežojumi ir skāruši arī tiesas. Tiesās gandrīz vairs netiek ielaisti apmeklētāji, un arī lietu skatīšana klātienē notiek tikai izņēmuma gadījumos. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” noskaidroja, ka viena no retajām krimināllietām, kurā procesu ir iecerēts turpināt pēc iepriekš sastādītā grafika, ir Ventspils mēra Aivara Lemberga lieta. Tiesu vismaz pagaidām neizbiedēja pat tas, ka viens no apsūdzētajiem – politiķa dēls Anrijs Lembergs – marta vidū pabijis ārzemēs.
 
8:30
Pašlaik vēl ir tikai sākums, un visu veidu posts, ko nodara koronavīrusa sērga, vēl tikai pieņemsies spēkā. Tās nebūs dažas nedēļas, bet ilgi, mokoši mēneši.
 
8:15
Jura Juraša un Allas Jurašas firmā SIA Immunitas, kas savulaik sniedza juridiskos pakalpojumus nu jau slēgtajai PNB bankai, ir strādājis ne tikai pats J. Jurašs, bet arī pašreizējā Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole, liecina oficiāla informācija Iekšlietu ministrijas mājaslapā.
 
8:14
Naudas sods par ārkārtējā situācijā noteikto aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu jau tuvākajā nākotnē varētu pārsniegt 1000 eiro, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).
 
8:00
Saeimas vēlēšanu priekšvakarā, 2018. gada 5. oktobrī pulksten 16.31, spēļu zāļu Fēnikss īpašnieks Jānis Zuzāns izsūtīja «saviem cilvēkiem» šādu īsziņu: «Mūsu sestdienas izvēle: Rīgā saraksts nr. 10: šiem klāt plusi, pārējos svītrot: Pavļuts, Staķis, Pogorelovs, Akuličs, Meiere, Mičerevskis! Ja ir cits rajons, saraksts nr. 10 jebkurā gadījumā!!! Ja vajag personālijas, varu atsūtīt. Ceru, ka nav iebildumu. Jānis Zuzāns.»
 
7:45
ASV prezidents Donalds Tramps svētdien pagarinājis Covid-19 vīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 30.aprīlim, prasot cilvēkiem arī turpmāk palikt mājās un ievērot sociālo distancēšanos.
 
7:30
Latvijas Televīzija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai uz nākamā gada Eirovīziju sūtīt nacionālās atlases konkursa Supernova uzvarētāju Samantu Tīnu. Lēmums tiks pieņemts pēc ārkārtējās situācijas beigām.
 
7:15
Pirmdienas rīts visā Latvijā ir aukstāks par -2 grādiem, Kurzemē un Vidzemē valda sals attiecīgi līdz -7 un -9 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. 
 
6:30
Valdība pastiprinājusi drošības pasākumus jaunā koronavīrusa Covid-19 ierobežošanai. Turpmāk ir aizliegti jebkādi publiski pasākumi un, atrodoties publiskās vietās, ir jāievēro divu metru distance. Tas attiecas gan uz publiskām ārtelpām, piemēram, parku, gan uz iekštelpām. Vienīgais atļautais publiskais pasākums līdz pat ārkārtas situācijas beigām ir bēres, taču arī šajā pasākumā vienam no otra, izņemot ģimenes locekļus, ir jāturas divu metru attālumā.
 
6:00
Šomēnes pilnā sparā vajadzēja risināties Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatēm, konkursiem un kopmēģinājumiem. Ārkārtējās situācijas dēļ visi šie pasākumi nenotiek. Lai gan līdz šim svētku rīkotāji datumus nav pārcēluši, jau sākts modelēt scenārijus, ņemot vērā tālāko notikumu attīstību, tostarp – atlikt svētkus uz nākamo gadu. Lēmumu Izglītības un zinātnes ministrija paredzējusi pieņemt šonedēļ.
 
5:45
Koronavīrusa bīstamās epidēmijas dēļ koncerti, izrādes, sporta un kultūras pasākumi ir atcelti, daudzās darbavietās ļaudis strādā attālināti, visās publiskās vietās jāievēro drošības pasākumi, tādēļ daudziem no mums ikdienišķais vāveres ritenis ir burtiski uzlikts uz pauzes. Aptaujājām vairākas sabiedrībā zināmas personības, lai uzzinātu, kā viņas pavada šo satraucošo laiku.
 
5:30
Dominēs diezgan romantisks noskaņojums, tas sekmēs sava partnera un vispār – tuvu cilvēku idealizēšanu. Jaunas iepazīšanās būs ļoti patīkamas un arī noderīgas, visticamāk arī – ilgstošas. Riskējiet un uzticieties! Sekmēsies darbi, kas saistīti ar kārtošanu, tīrīšanu, sistēmas ieviešanu. Īpaši uzmanīgi jārīkojas ar medikamentiem, ir liela iespējamība kaut ko sajaukt, pārdozēt. Vispār ieteicams atturēties no pārmērībām it visā. Jāizvairās no saldumiem un alkohola.
 
5:15
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Lian Dzjaņcjuaņ (Liang Jianquan).
 
Vakar, 23:55
Itālijas A sērijas futbola klubs "AS Roma" uz savu pirmo spēli pēc turnīra atsākšanas ielūgs 5000 mediķu.