Jaunākās ziņas

1:00
 Pudele ar retu 258 gadus vecu franču konjaku ir pārdota izsolē par 118 580 britu mārciņām (131 881 eiro), ceturtdien sociālajā tīklā "Twitter" paziņoja izsoļu nams "Sotheby's". 
 
0:02
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
 
Vakar, 23:28
Siguldas pilsdrupu teritorijā šajā nedēļas nogalē tiks atvērts Siguldas brīvdabas restorāns, atbalstot vietējos ēdināšanas uzņēmējus un radot jaunu atpūtas objektu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.
 
Vakar, 23:01
Sadarbojoties biedrībai "1836", Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16.jūniju norisinās četru dienu garš lāpu skrējiens pa 1836 kilometru garo robežu - "Gaismas ceļš". Skrējiena dalībnieki veiks distanci nesot lāpas, no kurām skrējiena laikā tiks iedegti 87 ugunskuri, izgaismojot Latvijas pierobežu un radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas "apņems" mūsu valsti.
 
Vakar, 22:57
Šveices tenisists Rodžers Federers piektdien pirmoreiz vēsturē žurnāla "Forbes" aprēķinos kļuva par gada visaugstāk apmaksāto pasaules sportistu, saņemot 106,3 miljonu ASV dolāru (95,5 miljoni eiro) ienākumus pirms nodokļu nomaksas.
 
Vakar, 22:53
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka Savienotās Valstis izbeidz attiecības ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO).
 
Vakar, 22:41
Aptuveni 100 cilvēki piektdien Ukrainas ziemeļdaļas pilsētā Brovaros iesaistījušies masu kautiņā, ko izraisījis strīds par tiesībām uz ienesīgiem autobusu satiksmes maršrutiem, pavēstīja varasiestādes. Bruņoti cilvēki, kurus, kā noprotams, nolīguši transporta uzņēmumi, ieradušies no Vinnicas un Kijevas, tiekoties ar prezidentu Volodimiru Zelenski, sacīja iekšlietu ministrs Arsens Avakovs, teikts prezidenta biroja izplatītajā sēdes stenogrammā. Kautiņš ir saistīts ar "korupciju konkursā par maršrutu piešķiršanu", sacīja ministrs. Kā norādīja Zelenskis, kautiņš viņam atgādina 90.gadu haosu, kas sekoja pēc Padomju Savienības sabrukuma. "Tas, kas notika, nav ielu kautiņš. Tas atgādina deviņdesmitos," sacīja prezidents. Incidentā lietā laistas bises. Trīs cilvēki ar dažāda smaguma savainojumiem hospitalizēti, norādīja Avakovs. Vismaz diviem cilvēkiem ir šautas brūces, teikts Iekšlietu ministrijas paziņojumā. Aizturēti 24 cilvēki, norādīja ministrija.
 
Vakar, 22:21
Ceturtdienas vakarā Drive in Kino Ķīpsala pulcēja teju 200 automašīnu divos fantastiskos Ainara Mielava koncertos, bet jau 4.jūnijā uz savu pirmo autokoncertu aicina ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis. Autokoncertā ierasto aplausu vietā skanēja auto signāla taures. Ainars Mielavs tam bija labi sagatavojies - līdzpaņemtā taurīte deva māksliniekam iespēju atbildēt, kas izvērtās par savdabīgu sasaukšanos un komunikāciju ar klātesošajiem. Daļa skatītāju no sirds dziedāja līdzi savām iecienītākajām mākslinieka dziesmām, citi baudīja savu pirmo autokoncerta pieredzi un lielisko atmosfēru.
 
Vakar, 22:01
ASV Mineapoles pilsētā aizturēts policists, kurš apsūdzēts par aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi, piektdien paziņoja Minesotas štata Sabiedrības drošības departamenta komisārs Džons Heringtons.
 
Vakar, 21:41
Sākoties Covid - 19 pandēmijai Latvijā, Bērnu slimnīcas fonds saņēma 100 000 ASV dolāru lielu ziedojumu no "Coca-Cola Foundation" sejas vairogu iegādei. Kopumā tika iegādāti 3608 sejas vairogi, un tos saņēma ārsti, kuri strādā trijās lielākajās universitātes slimnīcās Rīgā, kā arī citās slimnīcās Latvijā, kurās bija nepieciešami sejas vairogi.
 
Vakar, 21:19
Latvijas vieglatlēti arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas ir gatavi piedalīties sacensībās un gaida no valdības puses, kad tā ar savu lēmumu tam dos "zaļo gaismu", sacīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.
 
Vakar, 21:08
Sabiedriskās ēdināšanas biznesā Lielbritānijā darbojas ne viens vien mūsu tautietis, un pandēmijas izraisītā krīze ir skārusi arī viņus. Ziņu par iespēju drīz atkal atvērt savas nelielās kafejnīcas durvis ar prieku uzņēmusi Anglijā dzīvojošā Pomeranču ģimene, stāsta LTV "Panorāma".
 
Vakar, 21:01
Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.
 
Vakar, 21:00
Pirms nepilniem diviem gadiem notikušais ugunsgrēks informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA "Mikrotīkls" noliktavā bijis saistīts ar vērienīgu laupīšanu, piektdien ziņoja LTV raidījums "Panorāma".
 
Vakar, 20:45
Lai gan Covid-19 izplatībai noteikti bija negatīva ietekme uz darba tirgu, tas nebija apstājies nevienu brīdi, un šobrīd darba tirgū vērojama attīstība, informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
 
Vakar, 20:31
Policija Maskavā un Sanktpēterburgā aizturējusi 25 cilvēkus, kas piektdien par spīti koronavīrusa karantīnas ierobežojumiem protestēja pret pazīstama žurnālista apcietināšanu, pavēstīja cilvēktiesību aktīvistu organizācija "OVD-Info". Aizturēto vidū bija Maskavas pilsētas padomes deputāts, vairāki žurnālisti un aktīvisti. Trīs cilvēki atbrīvoti, pārējie nogādāti policijas iecirkņos. Aktīvisti protestēja pret žurnālista Iļjas Azara apcietināšanu. Viņam dienu iepriekš tika piespriestas 15 dienas apcietinājumā par individuāla protesta sarīkošanu karantīnas režīma apstākļos. Centienos mazināt Covid-19 izplatības riskus Maskavā aizliegti "masu publiskie pasākumi". Otrdien Azars pie policijas galvenās mītnes protestēja pret to, ka saistībā ar apsūdzībām izspiešanā aizturēts aktīvists, kas veicis policijas korupcijas monitoringu.
 
Vakar, 20:14
Veselības ministrijas finansējuma pieprasījumā 2021.gada budžetam ārstniecības personu atalgojuma palielinājums būs viena no galvenajām prioritātēm, pavēstīja ministrijas komunikācijas speciāliste Anna Strapcāne.
 
Vakar, 20:00
Karameļu kūciņa, iespējams, ir virtuves vēl neatklātā desertu karaliene. Tā saldais karameļu pildījums pārsteigs ikvienu kārumnieku. Iepriecini sevi piektdienā ar šo gardumu.
 
Vakar, 19:49
Grieķija piektdien paziņoja, ka līdz ar tūrisma sezonas sākumu 15.jūnijā atvērs lidostas Atēnās un Salonikos ceļotājiem no 29 valstīm.
 
Vakar, 19:36
Valsts prezidents Egils Levits apmeklēja Ērika Apaļā mākslas izstādi "Ģimene" Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
 
Vakar, 19:25
Rīgas dome uz abpusējas vienošanās pamata pārtraukusi darba attiecības ar ilggadēju Rīgas enerģētikas aģentūras direktora pienākumu izpildītāju Timuru Safiuļinu.
 
Vakar, 19:13
Teātra un TV aktrise Dārta Daneviča kļuvusi par mākslinieces Elāza Annas Reines darba zvaigzni.