Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardJaunākās ziņas

Žurnālists Lato Lapsa mikroblogošanas vietnē "X" uzrunā līdzcilvēkus, aicinot palīdzēt kādamnelaimē nonākušam dzīvniekam.
2:30 tautaruna.lv
Žurnāls Medības sociālajā tīklā Facebook publicējis kāda aculiecinieka video, kurā redzams, kā mežā vilks seko cilvēkam.
1:30 tautaruna.lv
Mūziķis Markus Riva mikroblogošanas vietnē "X" dalījies ar pārdomām par Latvijas sabiedrību.
0:30 tautaruna.lv
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 29. septembrī. Ukraina jau vairāk kā pusotru gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
0:10 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Šveicē Sanktgallenes tiesa ceturtdien attaisnoja bijušo Baltkrievijas Sevišķās ātrās reaģēšanas vienības (SOBR) kaujinieku Juriju Garavski, kas bija apsūdzēts par līdzdalību diktatora Aleksandra Lukašenko trīs oponentu vardarbīgā pazušanā.
Vakar, 23:42 Ziņu aģentūra LETA
Latviju un Somiju vieno kopīga izpratne un intereses reģiona drošībā un labklājībā, ceturtdien Helsinkos, tiekoties ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti, premjerministru Peteri Orpo un Somijas parlamenta pirmo vicespīkeri Paulu Risiko, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.
Vakar, 23:28 Ziņu aģentūra LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien ierosināja piešķirt Korsikai ierobežotu autonomiju.
Vakar, 23:14 Ziņu aģentūra LETA
Šovasar uguns nedrošajā laika posmā "Rīgas mežu" apsaimniekotajās mežu platībās dzēsti 83 ugunsgrēki, informē uzņēmums.
Vakar, 23:00 Ziņu aģentūra LETA
Puse no Latvijas iedzīvotājiem jeb 51% pēdējo mēnešu laikā vētras, zibens vai pērkona dēļ ir sastapušies ar mobilo sakaru, interneta vai cita veida traucējumiem, liecina pētījumu kompānijas "Tribus Research" veiktās aptaujas dati.
Vakar, 22:45 Portāls nra.lv
Azerbaidžāna vēlas, lai etniskie armēņi paliktu Kalnu Karabahā, ceturtdien paziņojumā apliecināja Azerbaidžānas Ārlietu ministrija.
Vakar, 22:34 Ziņu aģentūra LETA
Teju trešdaļa Saeimas deputātu ceturtdienas rītā atsaucās pacientu organizāciju aicinājumam pirms Pasaules Sirds dienas īpašā teltī pie Saeimas pārbaudīt sirds veselības rādītājus. Deputāti varēja izmērīt pulsu, asinsspiedienu, noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, kā arī uzklausīt pacientu bažas un ieteikumus saistībā ar 2024.gada veselības aprūpes budžeta plānošanu.
Vakar, 22:23 Portāls nra.lv
Vairāk nekā ceturtā daļa jeb 27% smēķētāju mēdz izmest cigarešu izsmēķus notekā, aprakt tos smiltīs vai sniegā, tā cenšoties nepiegružot vidi, taču 8-9% smēķētāju izsmēķi nereti nomet zemē vietās, kur jau ir piegružots vai tuvumā nav atkritumu tvertnes, liecina ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma "Zaļā josta" un konsultāciju kompānijas "AC konsultācijas" veiktās aptaujas rezultāti.
Vakar, 22:11 Ziņu aģentūra LETA
Latvijā atteikšanos no viena un divu centu monētām atbalsta 49% iedzīvotāju, liecina 2023.gada rudens Latvijas Bankas "Maksājumu radars".
Vakar, 22:00 Ziņu aģentūra LETA
46 gadu vecumā negaidīti miris režisors, videomākslinieks Pēteris Ķimelis (1977–2023), liecina kolēģu un draugu ieraksti sociālajos medijos.
Vakar, 21:48 Portāls nra.lv
Atgūstoties no Covid-19 pandēmijas radītajām sekām, Latvijai ir izdevies arī uzlabot savus rādītājus inovāciju nozarē un tādējādi arī uzlabot savas pozīcijas Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO)  veidotajā Globālajā Inovāciju indeksā (Global Innovation index 2023), kam šogad dots nosaukums “Kad inovācijas satiekas ar nenoteiktību”. Vienlaikus atsevišķās pozīcijās joprojām ir jāmeklē risinājumi, kā uzlabot rezultātus un pietuvoties inovatīvi attīstītākām valstīm.
Vakar, 21:46 Portāls nra.lv
Vasara ir beigusies, un jārēķinās, ka braukšanas apstākļi kļūs arvien sarežģītāki. Tumši vakari, nokrišņi, slapjas lapas uz ceļiem, rīti, kad gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles, – tas viss padara braukšanu bīstamāku, nekā ierasts vasaras mēnešos. Papildu bīstamība, ar ko jārēķinās, ir meža dzīvnieki: sadursmes ar tiem notiek visu gadu, taču apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistika rāda, ka oktobrī un novembrī tās atgadās pat divreiz biežāk nekā vasarā.
Vakar, 21:29 Portāls nra.lv
Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad astoņos mēnešos strādāja ar 470,9 miljonu eiro peļņu, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
Vakar, 21:10 Ziņu aģentūra LETA
“Batra” ir atraktīva pašmāju hārdkora un “crust punk” (paši viņi savu stilu piesaka kā “power-violence”) grupa, kas lielākoties paliek prātā ar saviem skatuviskajiem priekšnesumiem un vizuālo tēlu, kuras centrālais elements ir sadomazohista skatā uz skatuves kāpjošais vokālists - vismaz tādu apskatnieks viņu manīja kādā koncertā klubā “Republika”.
Vakar, 20:55 Sandris Vanzovičs
"Jaunās vienotības" (JV) deputāti rosina aizliegt Latvijā organizēt sporta spēles ar Krievijas vai Baltkrievijas nacionālo vai jauniešu izlašu dalību.
Vakar, 20:42 Ziņu aģentūra LETA
Satriecošais zvaigznes Eta Carinae sprādziens, iespējams, ir dramatiskākais astronomiskais notikums, kādu cilvēce jebkad ir pieredzējusi, vēsta unian.net.
Vakar, 20:30 Portāls nra.lv
Ceturtdien Nīderlandes pilsētā Roterdamā 32 gadus vecs vīrietis atklāja uguni slimnīcā, nogalinot divus cilvēkus, ziņo policija.
Vakar, 20:22 Ziņu aģentūra LETA
Ēdināšanas uzņēmums AS "Lido" cer paplašināt darbību ne tikai Latvijā un Igaunijā, bet arī sākt piedāvāt ēdināšanas pakalpojumus Lietuvā un Skandināvijas valstīs, pavēstīja kompānijas pārstāvji.
Vakar, 20:16 Ziņu aģentūra LETA