Jaunākās ziņas

11:18
Šajā nedēļas nogalē virknē piejūras pašvaldību tiks svinēti tradicionālie Jūras svētki. Covid-19 izplatības dēļ šogad svētkos būtu jāievēro īpaša piesardzība un distancēšanās.
 
11:01
Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera, saukts arī par "Gladiatoru pastaigu", norisinājās naktī uz sestdienu. Šis skrējiens ir garākais ultramaratons Latvijā un vienīgās labdarības skriešanas sacensības, kurās dalībnieki, brīvprātīgie un organizatori ziedo kāda Vidzemes bērna ārstēšanai. 107 kilometrus garais skrējiens notika no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Svētā Sīmaņa baznīcas kliņķim Valmierā. Skrējiens Rīga-Valmiera joprojām saglabā Latvijas čempionāta 100 kilometru skrējienā statusu un Starptautiskās Ultramaratona skrējēju asociācijas (IAU) bronzas kvalitātes zīmi. Šogad skrējēju sabiedrība vāca līdzekļus Vecpiebalgā dzīvojošajam Gustavam Mārcim Spilvam, kam nepieciešama ierīce, lai varētu uzsākt skolas gaitas.
 
10:45
Sestdienas rītā Latvijā mitējies lietus un visā valstī pieņemas spēkā dienvidrietumu vējš, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija. Līdz sešiem rītā stiprākās vēja brāzmas bija 20 metru sekundē (m/s) Liepājā un 22 m/s Ventspilī. Citviet valstī reģistrētas brāzmas līdz 12-18 m/s. Mākoņu kļūst mazāk, vietām - pārsvarā Kurzemē - nedaudz īslaicīgi līst. Lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās piektdien bija 9-11 milimetri Dagdā un Daugavpilī, naktī uz sestdienu - septiņi līdz deviņi milimetri Dobelē un daudzviet Vidzemē.
 
10:30
Viena no latviešu "jūtūberēm" un influencerēm Emīlija Sama jeb plašāk pazīstama kā Emilija Young savā Instagram publicējusi atziņas un padomus, kas viņai licis dzīvē būt laimīgākai.
 
10:14
Pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 1870 Covid-19 testi un reģistrēti astoņi jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
10:00
„Es būtu pirmais, kas atbalstītu okupācijas pieminekļa nojaukšanu, bet... Ja es gribētu šī „pieminekļa” vietā uzbūvēt koncertzāli, es nesaņemtu politisku atbalstu. Parādiet man to politiķi, kurš varētu panākt politisku vienošanos un rīt pieņemt lēmumu nojaukt šo okupācijas simbolu. Es apzinos, ka man tas neizdotos. Maniem oponentiem būtu pietiekami daudz argumentu, kāpēc mēs to nevaram izdarīt,” runājot par jaunās koncertzāles vietu, teic kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA). Šodien – saruna par koncertzāli un citām tēmām.
 
9:46
Baltijas jūrā ceturtdienas rītā iebrauca jaudīga Krievijas kodolzemūdene, kas varētu būt "Oscar-II" klases zemūdene "Orjol" (K-266), piektdien ziņoja vietne estonianworld.com, atsaucoties uz rakstu žurnālā "Forbes".
 
9:30
Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Segliņa un Andžāns, Vasiļjevs un Heinrihsone, Nastavševs un Antoņenko, Bahs un Vasks.
 
9:21
Liepājā vienā no ostas piestātnēm glābējiem izdevies lokalizēt ugunsgrēku cukurbiešu granulu pārkraušanas iekārtā.
 
9:15
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, šodien stājas spēkā valdības lēmums saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku.
 
9:00
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze.
 
8:45
Vasaras pilnbrieds ir arī bagātīgs ogu laiks. Ogas var priecēt ne tikai mūsu vēderu, bet arī noderēt dažādās skaistumkopšanas procedūrās. Izrādās, ka pateicoties pigmentam, kas ir mellenēs, tās var izmantot skropstu tušas vietā. Nolēmām pārbaudīt.
 
8:30
Teju puse jeb aptuveni 41% no Latvijas emigrējušo ārzemēs dzīvo jau vairāk nekā desmit gadus, pirmdien pētījumu "Diasporas apjoma novērtējums" un "Diasporas satīklošana: iesaistīšanās prakse un sadarbības iespējas" prezentācijā informēja Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadošais pētnieks Mihails Hazans.
 
8:15
Atliek cilvēkam paziņot, ka viņš iesaistīsies politikā, un viedoklis ir uzreiz daudziem. Kārtējo reizi var pārfrāzēt populāro teicienu: pasaki, ka tu ej politikā, un es pateikšu, kas tu esi. Tie, kuri spēj analizēt un sintezēt, varēja izteikt pieļāvumu, ka «Balzambāra» ilggadējais saimnieks un 2019. gada pasaules kokteiļu čempionāta uzvarētājs Andris Reizenbergs varētu kandidēt Rīgas domes vēlēšanās, jau 28. jūnijā, kad viņš aizplīvuroti paziņoja par izlolotā «Balzambāra» pamešanu.
 
8:00
Latvijā epidemiologi novēro straujāko Covid-19 izplatības pieaugumu Baltijas valstīs pēdējo divu nedēļu laikā. Tas pamudinājis valdību ārkārtas sēdes laikā atgriezties pie vairākiem epidemioloģiskās drošības ierobežojumiem, kas visvairāk skar sabiedriskās ēdināšanas iestādes. Ierobežojumi atjaunoti no 11. jūlija un būs spēkā līdz pat 1. septembrim. Valdība pieļauj iespēju vēl vairāk pastiprināt ierobežojumus jau nākamo otrdien, ja pasliktināsies epidemioloģiskā situācija.
 
3:02
Latvijas Dabas fonds un tā dabisko pļavu atjaunošanas projekts GrassLIFE līdz pat septembrim kampaņā "Daba neko nav atcēlusi" aicina ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. Viens no pasākumiem - koncerts "Pļavas putni" tagad visiem pieejams arī lielākajā mūzikas straumēšanas servisā Spotify, kā arī Apple Music, Amazon, Google Play un citos straumēšanas servisos.
 
0:03
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds ir Aleksejs (10679), savukārt no sieviešu vārdiem – Margarita (3422).
 
Vakar, 23:31
Šā gada pirmajā pusē mežu izciršana Brazīlijas Amazonē pieaugusi par 25%, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusi, kas ir jauns rekords, liecina piektdien publiskotie oficiālie dati.
 
Vakar, 23:03
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".