Reģionos

6.aug
Daugavpils reģionālajā slimnīcā līdz 1.septembrim apturēta plānveida operāciju veikšana, jo izveidojusies kritiska situācija ar anesteziologu un reanimatologu noslodzi, šodien ierakstā "facebook.com" informējis slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.
 
5.aug
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkai šogad aprit piektais gadu desmits. Kopš uzbūvēšanas tālajā 1969. gadā tā nopietnu remontu nav piedzīvojusi. Šobrīd beidzot ir izkustējies Eiropas Savienības finansētais energoefektivitātes projekts, kas ļaus atjaunot skolas ārējo veidolu. Lai gan, protams, vajadzētu renovēt arī iekštelpas, taču tam līdz šim līdzekļi nav atradušies.
 
5.aug
Latvijas teritoriālās reformas 2019. gada vasaras hronikā savu ierakstu ir izdarījis arī Alsungas novads ar domes deputātu kolektīvu iziešanu no telpas, kurā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce aģitēja par Alsungas un Skrundas novadu pievienošanu Kuldīgai.
 
5.aug
Administratīvi teritoriālās reformas kontekstā pašvaldību pārstāvjiem lielākās bažas ir par pakalpojumu pieejamību, autoceļu infrastruktūru un pārstāvību, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).
 
5.aug
Valsts autoceļu tīklā turpinās aktīva remontdarbu sezona, atjaunošana notiek uz vairākiem reģionālās nozīmes ceļiem, darbi turpinās arī uz Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes posmā un uz Jūrmalas šosejas (A10). Uz Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes posmā šonedēļ plānots satiksmi pilnībā pārslēgt uz brauktuvi Siguldas virzienā, tā joprojām tiks organizēta pa vienu joslu katrā virzienā.
 
4.aug
Valsts meža dienests (VMD) šā gada jūlijā reģistrējis 51 meža ugunsgrēku, kuru kopējā platība ir 60,61 hektārs, tostarp 16,32 hektāri jaunaudzes, liecina informācija VMD mājaslapā.
 
4.aug
Investējot 944 011 eiro, Jaunmārupē izveidots lielākais rotaļu laukums novadā, liecina pašvaldības publicētā informācija.
 
4.aug
Šonakt piecās novērojumu stacijās tikuši pārspēti 4.augusta minimālās gaisa temperatūras rekordi, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
3.aug
Šonakt Liepājā gaisa temperatūra atdzisa līdz +8,1 grādam, tādējādi pārspējot aukstākās 3.augusta nakts rekordu šajā pilsētā, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.
 
2.aug
Sausums Rucavas novadā negatīvi ietekmējis piena lopkopjus, kuriem trūkst zaļbarības liellopu barošanai, bet graudkopju un augļkopju situācija nav tik kritiska, komentējot Rucavas novada domes deputātu lēmumu lūgt valdību izsludināt ārkārtējo situāciju Rucavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, sacīja aptaujātie lauksaimnieki.
 
2.aug
Kā liecina aculiecinieku publicētā informācija, tad piektdien, 2.augustā, Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē izcēlies ugunsgrēks.
 
31.jūl
Šovakar Kuldīgā, Policijas ielā, ar atklātu liesmu aizdegušies šķūnīši, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
 
31.jūl
31.jūlijā Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pateicās Valmieras pašvaldības policijas inspektoriem Agrim Drandem un Mārtiņam Zurģim par nesavtīgu, profesionālu un drosmīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību.
 
31.jūl
No 2020.gada 1.janvāra Iecavas novadā mājokļiem, kuros dzīvesvieta nav deklarēta nevienai fiziskai personai, tiks piemērota paaugstināta nekustamā īpašumā nodokļa (NĪN) likme, lēmusi novada dome.
 
31.jūl
Šīs nedēļas sākumā jau vēstījām, ka pludmalē Liepājā manītas medūzas. Šķiet, pāris dienu laikā jūras ūdenī un smiltīs šo iemītnieku kļuvis krietni vairāk.
 
31.jūl
Turpinot pakāpeniski atjaunot elektrotīklu, AS Sadales tīkls Ventspils pilsētā un novada teritorijā šogad atjaunos elektrotīklu 65 km garumā. Lai paaugstinātu klientu elektroapgādes drošumu, AS Sadales tīkls šogad atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 50 km garumā, rekonstruēs zemsprieguma elektrotīklu 15 km garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas 14 transformatoru apakšstacijas, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot vairāk nekā 1,3 miljonus eiro.
 
31.jūl
Pēdējie divi gadi un arī nākamais Ventspils Galvenajai bibliotēkai un arī Pārventas bibliotēkai aizrit jubileju zīmē – pērn ar koncertu tika atzīmēta Pārventas bibliotēkas pastāvēšanas septiņdesmitā gadskārta, bet šogad aprit desmit gadi, kopš tā atrodas jaunajā ēkā. Savukārt Galvenā bibliotēka šogad sāk simtgades svinības – 1919. gada septembrī tika atklāta lasītava, bet 1920. gada martā durvis vēra bibliotēka kā kopums. Vienlaikus tieši šogad, decembrī, apritēs 15 gadi kopš Galvenās bibliotēkas ēkas rekonstrukcijas.
 
31.jūl
Jau pirms daudziem gadiem, izstrādājot informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) stratēģiju, IKT nozares attīstība tika noteikta kā viena no Ventspils pilsētas pašvaldības prioritātēm. Mērķu īstenošanai tika izstrādāta arī Rīcības programma datorprasmju apguvei Ventspils vispārizglītojošo skolu skolēniem 2015.–2018. gadam. Izvērtējot sasniegtos rezultātus, ir izstrādāta jauna rīcības programma nākamajiem trīs gadiem. Programmas mērķis ir sniegt iespēju skolēniem apgūt zināšanas, prasmes un iemaņas darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, rosināt par tām interesi un veicināt vēlmi izvēlēties IKT nozari studijām un darbam, kā arī Ventspili izvēlēties kā savu dzīvesvietu.
 
31.jūl
Ventspils pilsētas Sociālā dienesta pienākumu buķete ir ļoti daudzveidīga, taču tos visus vieno viens mērķis – padarīt Ventspils pašvaldības iedzīvotāju dzīvi pēc iespējas pilnvērtīgāku, sniedzot viņiem sociālo palīdzību, kā arī organizējot un piedāvājot sociālos pakalpojumus. Kopumā ventspilniekiem tiek nodrošināta iespēja saņemt 40 dažādus sociālo pabalstu un 12 dažādus sociālo pakalpojumu veidus.
 
31.jūl
Daudzu cilvēku kalendāros jau sen ar sarkanu atzīmēta augusta pirmās nedēļas nogale – tā rezervēta Ventspils svētku apmeklējumam. Arī šogad sarūpēta aizraujoša programma – darbošanās, skatīšanās, brīnīšanās un klausīšanās prieku varēs gūt gluži vai visā pilsētā.
 
31.jūl
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca nodrošina neatliekamo palīdzību septiņas dienas nedēļā, divdesmit četras stundas diennaktī septiņos dažādos profilos. Līdztekus tam mērķtiecīgi tiek attīstīti vairāki profili, lai tajos sasniegtu ekselences jeb augstāko līmeni, piedāvājot kvalitatīvu ārstniecību ne tikai reģiona, bet visas Latvijas iedzīvotājiem. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, rūpīgi izvērtējot pieprasījumu un iespējas, pakāpeniski attīsta specializāciju oftalmoloģijā, traumatoloģijā, uroloģijā un muguras ķirurģijā.
 
31.jūl
Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde Varavīksne bija viena no pilotprojekta Kompetenču pieejā balstīts mācību saturs izstrādes dalībniecēm. Divu gadu garumā ir izstrādāti un aprobēti mācību materiāli un pieņemti normatīvie dokumenti.