Reģionos

30.jūl
Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs intervijā Neatkarīgajai stāsta par paveikto pilsētā, par Latvijas valdības sarūpēto “dāvanu” ventspilniekiem un šīs “dāvanas” seku pārvarēšanas iespējām; pastāsta, kā iecerēts svinēt pilsētas 730. dzimšanas dienu.
 
30.jūl
Laika posmā no 24. līdz 28.jūlijam Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Kurzemē apturēja 165 ātrumpārkāpējus. Daži no ātrumpārkāpējiem izceļas uz pārējo fona, piemēram, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā par 66 kilometriem stundā, kā arī ārpus apdzīvotas vietas, pārvietojoties ar divas reizes lielāku ātrumu, nekā atļauts - 187 kilometriem stundā, par ko saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu ir paredzēts tiesību izmantošanas aizliegums uz noteiktu laiku.
 
29.jūl
Arī Jaunjelgavas un Iecavas novadu domes lēmušas vērsties Satversmes tiesā (ST), apstrīdot plānoto pašvaldību reformu.
 
29.jūl
No aizvadītajā diennaktī atklātajiem četriem Covid-19 inficēšanās gadījumiem divi reģistrēti Gulbenes novadā, pa vienam saslimušajam konstatēts arī Jūrmalā un Ogres novadā, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) apkopotie dati.
 
28.jūl
Alsungas novada domes sēdē deputāti nolēmuši iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā noteikto, kas paredz Alsungas novada iekļaušanu Kuldīgas novadā, atzīšanu par prettiesisku, liecina domes sēdes lēmums.
 
28.jūl
Latvijas laukos sākusies rapšu un graudaugu kulšanas darbi, tāpēc uz autoceļiem palielināsies kombainu un kravas automašīnu skaits, līdz ar to aicina autovadītājus būt iecietīgākiem un arī uzmanīgākiem nekā parasti.
 
28.jūl
Korupcijas un novēršanas apkarošanas birojs (KNAB) šomēnes aizturējis Jelgavas prokuratūras prokuroru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
28.jūl
Covid-19 dēļ Gulbenes novadā klātienes apmeklējumiem vismaz uz divām nedēļām slēgtas pašvaldības iestādes, izņemot bērnudārza dežūrgrupas, paredz Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša (ZZS) otrdien izdotais rīkojums.
 
28.jūl
Gulbenes novadā atklātie inficēšanās ar Covid-19 gadījumi pārsvarā ir saistīti ar ieceļošanu no ārzemēm, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS), piebilstot, ka šādu vispārīgu informāciju pašvaldībai sniedzis Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
27.jūl
Ņemot vērā, ka Viļakā konstatēts Covid-19 saslimšanas gadījums, pašvaldības iestādes līdz 9.augustam strādās attālināti, uzzināja Viļakas novada domē.
 
27.jūl
Pēc astoņu cilvēku saslimšanas ar Covid-19 Gulbenes novadā, rīt izdošu rīkojumu par drošības pasākumiem slimības izplatības ierobežošanai, kas būs līdzīgi tiem ierobežojumiem, kas bija spēkā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, pastāstīja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS).
 
27.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Ķekavas novada pašvaldības deputātu un bijušo basketbolistu Aigaru Vītolu (LZS) par 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu.
 
27.jūl
Nacionālās apvienības vadītā Tukuma novada dome nespēj šķirties no krāpniecībā apsūdzēta un pirmajā instancē jau notiesāta OIK ražošanas uzņēmuma “Tukums DH”, turpina iepirkt no tā siltumu, lai komersants saglabātu iespēju tirgot valstij nevajadzīgu elektrību par subsidētu cenu.
 
25.jūl
Šajā neparastajā gadā nevaram tikties lielā pulkā, tāpēc pasākumu organizatori iesaka izvēlēties vairākus galamērķus un iesaistīties svētku rīkošanā. Dažādi pārsteigumi ir sagatavoti – Valmierā atklāsim muzikālus lidlaukus, vārīsim debesmannu, cilposim, vērosim gaisa balonus un būsim kopā gaisā, vēstīts pilsētas mājaslapā.
 
24.jūl
Šorīt Rojā no kanāla izcelts bojā gājis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
 
23.jūl
Šodien, 23.jūlijā Rundāles novada dome ārkārtas domes sēdē lēmusi sagatavot un iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma 13.punktu.
 
23.jūl
Kādreizējā "Liepājas metalurga" teritoriju nākotnē varētu pārveidot par zaļāko industriālo parku Eiropā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).
 
23.jūl
Kultūras ministrijas (KM) lēmums neatbalstīt Liepājas teātri pandēmijas apstākļos, pamatojoties uz tā juridisko statusu, kamēr citi teātri atbalstu saņēma, ir augstprātība, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks (Liepājas partija).
 
21.jūl
Tā kā pēdējā laikā novērojama iedzīvotāju neierašanās uz iepriekš pieteiktiem infekciju slimības Covid-19 testiem, Liepājas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un jau laikus atcelt testa veikšanas pierakstu, ja iedzīvotājam tomēr nav iespēja tik uz iepriekš pieteikto analīžu veikšanu.
 
21.jūl
Otrdienas pievakarē uz Liepājas šosejas, netālu no Skrundas, notikusi divu automašīnu sadursme, informēja Valsts policijā.
 
21.jūl
Valsts reģionālā autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108), posmā no krustojuma ar autoceļu Zlēkas–Ugāle (P123) līdz Kuldīgai (36,1.-53,6. km) ļaunprātīgi sabojāts liels skaits atstarojošo signālstabiņu. VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) nosūtījusi Valsts policijai iesniegumu par valsts autoceļam nodarītajiem zaudējumiem ar lūgumu izmeklēt ceļa zīmju bojāšanas gadījumu.
 
20.jūl
Līdzšinējā kartupeļu attīstība liecina par vidēji labu ražu šosezon, norāda Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.