Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_downwardReģionos

Dziļās skumjās paziņojam, ka 8. aprīļa rītā mūžībā aizgājis Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis, vēsta Daugavpils teātris.
8.apr Portāls nra.lv
Valsts policijas Reaģēšanas pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki vakar, 7. aprīlī, pēc pulksten 19.00, veicot satiksmes uzraudzību ar netrafarēto automašīnu, uz Jūrmalas šosejas fiksēja kādu motocikla “Yamaha” vadītāju, kurš brauca ar 160 km/h pie atļautajiem 90 km/h. Motocikla vadītājs neklausīja policijas norādēm un neapstājās, bet gan uzsāka bēgšanu. Motociklistam neizdevās aizbēgt no likumsargiem, viņu apturēja un par izdarītajiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka vairākus administratīvā pārkāpuma procesus, vēsta Valsts policija.
8.apr Portāls nra.lv
Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs saistībā ar līdzšinējā domes priekšsēdētāja Madara Lasmaņa (LA) publiski izteiktajiem pārmetumiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
8.apr Ziņu aģentūra LETA
No Rēzeknes domes priekšsēdētāja amata atceltais Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") savu vainu viņam inkriminētajos nodarījumos kategoriski neatzīst, joprojām uzstājot, ka esot kļuvis par "politiskas vajāšanas upuri".
8.apr Ziņu aģentūra LETA
Lai saņemtu pilsētas finanšu stabilizēšanai nepieciešamo Valsts kases aizdevumu, Rēzeknē vēlreiz grozīs budžetu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
8.apr Ziņu aģentūra LETA
Nesen no Talsu novada domes priekšsēdētājas amata kritusī deputāte Eva Kārkliņa rosina rojēniešus diskutēt par Rojas atdalīšanu no Talsu novada.
8.apr Ziņu aģentūra LETA
Automašīnai ietriecoties autobusa pieturā, Daugavpilī gājuši bojā divi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.
8.apr Ziņu aģentūra LETA
Sniedzot iedzīvotājiem plašākas iepirkšanās iespējas par zemām cenām, tiks uzsākta “Maxima XX” veikala būvniecība Jūrmalā, Dārzkopības ielā 19, tādējādi radot arī vismaz 50 jaunas darba vietas. Būvniecības laikā paredzēts veikt arī ievērojamus infrastruktūras uzlabojumus, paplašinot Pērkona un Dārzkopības ielu krustojumu, kā arī izveidot labiekārtotu atpūtas laukumu veikala teritorijā. Domājot par klientu ērtībām, veikalā būs arī citi tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji. Veikala durvis pircējiem plānots vērts šī gada nogalē.
8.apr Portāls nra.lv
Autobus pieturā "Ozli" bērni atrada pamperu kastē atstātu mirušu kucēnu. Dzīvnieku biedrība "Nika", kas dalījusies ar šo ierakkstu, pieļauj, ka sunīša saimniekam pašam ir bērni, ja reiz kucēns bija ievietots pamperu kastē.
8.apr Portāls nra.lv
Līdz ar bijušā premjera Krišjāņa Kariņa paziņojumu par atkāpšanos no ārlietu ministra amata, ko viņa partijas biedri no “Jaunās Vienotības” (JV) dēvē par atbildīga Rietumu politiķa rīcības paraugu, speciālo lidojumu skandālam punkts nav pielikts. Gan prokuratūras sāktais kriminālprocess, gan Valsts kontroles revīzijas ziņojums var radīt jautājumus arī par Kariņa bijušo biroja darbinieku lomu. Daļa no viņiem strādā arī pie tagadējās premjeres Evikas Siliņas (JV). Nav beidzies arī otrs skandāls – par iespējamām aplokšņu algām “Vienotības” birojā. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” vēsta, ka KNAB nupat sodījis JV par atsevišķiem pārkāpumiem, par kuriem iepriekš ir stāstījis atlaistais partijas darbinieks Normunds Orleāns.
8.apr Portāls nra.lv
Pagājušajā vasarā stāstījām par aizdomām, ka Lietuvas daudzus miljonus vērtajā gāzes tīkla savienojumā ar Eiropu izmantotas Krievijā ražotas sastāvdaļas. Tās piegādājis Latvijas uzņēmums. Tagad šīs aizdomas pamato fiziski pierādījumi. Pagājušajā nedēļā pēc Lietuvas likumsargu lūguma īstenotas kratīšanas arī Latvijā, vēsta raidījums "Nekā personīga".
8.apr Portāls nra.lv
Solītie + 25 Latviju vēl nav sasnieguši. Pirmdien vietām vēl līs, bet Latgalē gaiss varētu iesilt līdz +17, vēsta meteo.lv.
8.apr Portāls nra.lv
Latvijas Zemnieku savienība (LZS) apņēmusies panākt atjaunojamās enerģijas projektu attīstīšanas vienkāršošanu un birokrātijas mazināšanu ar mērķi samazināt elektroenerģijas cenu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem vismaz par 30% līdz 2028.gadam, paredz šajā nedēļas nogalē notikušajā partijas kongresā apstiprinātā politiskā spēka rezolūcija "Par atjaunojamo energoresursu attīstības veicināšanu, lai panāktu Latvijas enerģētisko neatkarību un ekonomisko labklājību".
7.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir vērsusies Saeimā ar lūgumu noteikt vienotu zinātnieku zemāko darba algas likmi, aģentūru LETA informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
7.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeima februārī nolēma aizliegt Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības un lopbarības produktu ievešanu Latvijā. Aizliegums bija domāts tikai tiem produktiem, ko patērē Latvijā, jo apturēt importu uz citām Eiropas Savienības valstīm Latvija nav tiesīga. LTV raidījums “de facto” noskaidroja, ka nacionālajās sankcijās apzināti atstāti vēl citi caurumi.
7.apr Portāls nra.lv
Gan Nacionālā apvienība, gan Iekšlietu ministrija sagatavojusi likuma grozījumus, ka valsts valodas zināšanas būs jāapliecina arī pieciem tūkstošiem šeit dzīvojošo Krievijas pilsoņu, kurus iepriekšējais regulējums neskāra, šovakar vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
7.apr Portāls nra.lv
Ventspilī plāno pilnveidot piecus mājokļus personām ar invaliditāti, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
7.apr Ziņu aģentūra LETA
Rīgai, Ventspilij, Jūrmalai un Ogrei plānots piešķirt 67 115 eiro par bēgļu uzņemšanu 2023.gadā, liecina tiesību aktu portālā saskaņošanai iesniegtais valdības rīkojuma projekts.
7.apr Ziņu aģentūra LETA
Aprīļa otrā nedēļa Latvijā iesāksies ar pavasarīgi siltu laiku, taču pēc tam kļūs vēsāks un vējaināks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
7.apr Ziņu aģentūra LETA
"ViiVi" informē, ka satiksmes negadījuma dēļ iespējama vilcienu kavēšanās Skultes dzelzceļa līnijā.
7.apr Portāls nra.lv
Saeimas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisija otrdien, 9.aprīlī, turpinās strādāt pie aizlieguma noteikšanas lietot pesticīdus dzīvojamo māju tuvumā.
7.apr Ziņu aģentūra LETA
Tradicionālajos "Vimbu svētkos" Bauskā būs vimbu cope un daudzveidīga svētku programma, aģentūru LETA informēja Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete.
7.apr Ziņu aģentūra LETA