Reģionos

21.nov
Jūrmalas aizsardzības biedrība (JAB) Administratīvajā apgabaltiesā panākusi Jūrmalas domes noslēgto nomas līgumu par ielas iznomāšanu Krasovicku ģimenei atcelšanu, informēja biedrības valde.
 
21.nov
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) ir apturējis Ogres novada domes pieņemto lokālplānojumu zemesgabaliem Ogres novada Madlienas pagastā, kur tiek apsvērtas iespējas veidot olu un olu produktu ražotni.
 
20.nov
Šodien, 20. novembrī, pulksten 17 Liepājas muzejā (Kūrmājas prospektā 16/18) atklās krāšņu un vērienīgu modes mākslinieces un gleznotājas Elitas Patmalnieces darbu izstādi Nomoda sapņi, kas rudenīgi vēlīnajā laikā uzplauks kā dzīvesprieka, pārdomu un košuma apliecinājums.
 
20.nov
Lai radītu svētku noskaņu pilsētā, Ziemassvētku dekoru un eglīšu uzstādīšanas darbi rit pilnā sparā. Pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" darbinieki vakar Lielajā laukumā uzstādīja Ziemassvētku egli īpaši šim mērķim projektētā un izbūvētā vietā.
 
19.nov
Lai arī Latvijā mirušo kopskaits jau sen pārsniedz pašreiz dzīvi esošo skaitu, apbedīšanas nozare aizvien nav sakārtota. Ko saka Centrālā statistikas pārvalde? Pagājušajā gadā mirušo skaits bija 28 800 cilvēku. Mirstības rādītāji nesamazinās, jo pieaug iedzīvotāju skaits vecumā 70 un vairāk gadi – 2019. gada sākumā tie bija 278 000 (14,5% no iedzīvotāju kopskaita), bet 2011. gada sākumā – 275 000 (13,2%).
 
19.nov
Nesen Siguldā piedzīvoto bērnu saslimšanu dēļ izglītības iestāžu medicīnas personāls sācis aktīvāk ziņot par grupveida saslimšanas gadījumiem, sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
18.nov
Daļu no 10 000 eiro, kas saņemti kā SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" dividendes par 2016.gadu, Rugāju novada pašvaldība izmantos aprīkojuma iegādei mediķiem
 
18.nov
Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.
 
16.nov
Jūrmalas domes Būvvaldes brāļa firma "JLD" ir atsaukusi savu piedāvājumu konkursā, kurā uzvarēja par glītāko metu sabiedriskā transporta pieturvietām un varēja tikt pie divarpus miljonu eiro vērta līguma, lai visas pieturas arī nomainītu, vēsta Latvijas Radio.
 
15.nov
Sakopta apkārtne, sakārtota ceļu infrastruktūra, tuvu mājām izglītības, atpūtas un darba iespējas – šie ir vieni no galvenajiem faktoriem, kas tiek ņemti vērā, cilvēkiem izdarot izvēli par savu dzīvesvietu. Tāpēc, domājot par sava novada attīstību, Dobeles novada pašvaldība šiem aspektiem pievērš īpašu vērību. Arī 2019. gads nebija izņēmums – piesaistot Eiropas naudu, paveikti daudzi apjomīgi darbi. Plašāk par tiem un novada nākotnes plāniem stāsta Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns.
 
14.nov
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas tostarp paredz pienākumu pašvaldībām solidārā apmērā piedalīties skolēnu brīvpusdienu līdzfinansēšanā.
 
14.nov
Ceturtdien līdz plkst.9 rītā jau 17 novērojumu stacijās pārspēts 14.novembra maksimālās gaisa temperatūras rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
 
12.nov
Neraugoties uz to, ka nākamgad plānots pabeigt robežas joslas ierīkošanu uz Latvijas-Krievijas robežas, patlaban šim mērķim pietrūkst deviņu miljonu eiro, liecina valdības sēdē Alūksnē šodien uzklausītais Iekšlietu ministrijas (IeM) informatīvais ziņojums.
 
12.nov
Šodien Alūksnē notiks valdības izbraukuma sēde.
 
11.nov
Cēsu pils tornī šodien, kad tiek atzīmēta Lāčplēša diena, varēs skatīt multimediālas projekcijas par strēlniekiem un Latvijas karogu, informēja projekta idejas patrons un biedrības "Live Latvija" vadītājs Renārs Sproģis.
 
11.nov
Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Lāčplēša dienā Jūrmalā notiks lāpu gājieni, svētbrīdis Slokas baznīcā un piemiņas brīdis pie kapteiņa Paula Zolta pieminekļa Kaugurciemā, informēja Jūrmalas domē.
 
10.nov
Tuvākajā naktī, kā arī pirmdienas priekšpusdienā Latgalē ilgstoši līs, nokrišņu daudzums reģiona dienvidos sasniegs 15 milimetrus, prognozē sinoptiķi.
 
10.nov
Svētdien, 10. novembrī, plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina svinēt Mārtiņdienu, kopā ar Siguldas folkloras kopu Senleja izdzīvojot senās gadskārtu svētku tradīcijas un veidojot vecīšu maskas, kas noderēs visu ziemas laiku, dodoties masku gājienos līdz pašiem Meteņiem.
 
10.nov
Sestdien Valkas novadā, apgāžoties laivai, upē nolīkuši divi cilvēki, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.
 
9.nov
Šodien Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) kopā ar Krievijas vēstnieku Jevgeņiju Lukjanovu piedalījies "mūžīgās uguns" iedegšanas ceremonijā pie memoriāla padomju karavīriem, liecina politiķa publiskotās fotogrāfijas.
 
9.nov
Jūrmalas dome, iespējams, varētu aktualizēt ieceri atjaunot iebraukšanas maksu Jūrmalas pilsētā uz visu gadu, nevis tikai vasaras sezonā, apgalvoja Jūrmalas domes opozīcijas deputāts Rolands Parasigs-Parasiņš (VL-TB/LNNK).
 
8.nov
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis uzmanību presē minētajai informācijai, ka Jūrmalas domes dāsnos iepirkumos uzvarējusi firma, kas pieder Būvvaldes vadītājas brālim, informēja birojā.