Otrdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardEkonomika

Norvēģijas centrālā banka ceturtdien palielināja bāzes procentu likmi, tādējādi cenšoties samazināt inflāciju valstī.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Ir cerības un apņemšanās, ka šajā valdībā izdosies panākt ekonomikas transformāciju, "tomēr ceru uz visas sabiedrības iesaisti, lai to panāktu", aģentūrai LETA pauda Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA), komentējot premjera Krišjāņa Kariņa (JV) Ministru kabineta darbības 100 dienas, kas aprit šodien.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Šveices centrālā banka ceturtdien palielināja bāzes procentu likmi, lai cīnītos pret augsto inflāciju, neskatoties uz satricinājumiem banku sektorā.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī ģimene ar vidējiem ienākumiem joprojām varēja atļauties iegādāties nelielu dzīvokli Rīgā, tomēr pēdējā gada laikā iespējas atļauties jaunu mājokli ir būtiski mazinājušās, aģentūrai LETA pavēstīja "Swedbank" pārstāvji, atsaucoties uz jaunākajiem Mājokļu pieejamības indekss (MPI) datiem.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Šogad autoceļu sakārtošanai ir izdevies piesaistīt papildu valsts budžeta finansējumu, kā arī paveikti svarīgi darbi dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanā, vērtējot pirmajās 100 valdības dienās paveikto, norāda satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA).
23.mar Ziņu aģentūra LETA
VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) un Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvnieki pilnsabiedrība "SBSC" vienojušies JRT būvdarbus pabeigt līdz šī gada beigām, ceturtdien preses konferencē sacīja VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Pandēmijas dēļ slēgto viesnīcu "Tallink Hotel Riga" plānots atvērt 14.aprīlī, liecina uzņēmuma publiskotā informācijas platformā "Facebook".
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par darbinieku aizsardzību darba devēja maksātnespējas gadījumā", kurā kā viens no gadījumiem, kad darba devējam iestāsies maksātnespēja, noteikts fiziskās personas maksātnespējas process.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzīto Solidaritātes maksājumu likumprojektu, ar kuru tika piedāvāts piemērot solidaritātes maksājumu kredītiestādēm un enerģētikas uzņēmumiem ar strauju peļņas pieaugumu.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", ar kuriem tiek atcelta norma, kas noteica, ka saimnieciskās darbības veicējiem ir jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumi par attiecīgo gadu.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Starp būvkompāniju SIA "Velve" un VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" (PSKUS) panākta vienošanās attiecībā uz slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvdarbu sadārdzinājumu 17,651 miljona eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un būvdarbu līguma termiņa pagarinājumu līdz 2024.gada 1.jūnijam, aģentūru LETA informēja "Velves" pārstāvji.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Atskaitē par savas otrās valdības pirmajās 100 dienās paveikto Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) kā galveno darbu min 2023.gada valsts budžeta pieņemšanu, bet, raugoties nākotnē, sola turpināt darbu, lai sekmētu tautsaimniecības attīstību un iedzīvotāju labklājības pieaugumu.
23.mar Portāls nra.lv
Meža nozares produkciju Latvija šogad janvārī eksportēja 288,052 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 10,8% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Zemkopības ministrijas sniegtā informācija.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Arī šajā valdībā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) turpina tēlot grupu diskusiju moderatoru, nevis uzņemas tos pienākumus, kas atbilst valsts valdības vadītājam, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāns un politologs Jānis Ikstens, komentējot Ministru kabineta darbības 100 dienas.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
"Swedbank" šodien iepazīstinās ar jaunāko mājokļu pieejamības indeksu, aģentūru LETA informēja bankas pārstāvji.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeimā šodien otrajā lasījumā skatīs grozījumus, ar kuriem plānots noteikt, ka tabakas izstrādājumus, aizstājējproduktus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
Globālās ekonomikas palēnināšanās un jauna loģistikas sistēma pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā liecina par jaunu naftas cenas samazinājumu, kas nozīmē arī lētāku degvielu. To, ka norises naftas biržās atspoguļojas arī degvielas cenā, patiesībā jau varam vērot kopš pagājušā gada pavasara. Piemēram, dīzeļdegvielas cena kopš pagājušā gada augstākā punkta mazumtirdzniecībā Latvijā ir kritusies apmēram par ceturto daļu.
23.mar Mārtiņš Apinis
Reaģējot uz Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu celt bāzes likmes, "Swedbank" no šodienas palielinās termiņdepozīta likmes saviem klientiem, aģentūru LETA informēja banku pārstāvji.
23.mar Ziņu aģentūra LETA
ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) Atvērtā tirgus komiteja trešdien nolēma paaugstināt bāzes procentlikmi par ceturtdaļu procentpunkta.
22.mar Ziņu aģentūra LETA
Trešdien Ārlietu ministrija (ĀM) organizēja 19. Ārējās ekonomiskās politikas koordinācijas padomes sēdi, kurā sēdes vadītājs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicināja uzņēmējus aktīvi paust savas intereses un pievienoties amatpersonu vizītēm uz trešajām valstīm, aģentūru LETA informē ĀM.
22.mar Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien atbalstīja grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", lai atceltu normu, kas nosaka, ka saimnieciskās darbības veicējiem ir jāveic iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumi par attiecīgo gadu.
22.mar Ziņu aģentūra LETA
Valsts AS "Latvijas pasts" šajā gadā plāno samazināt savu pasta nodaļu skaitu, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.
22.mar Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA