Ekonomika

24.nov
Karš Ukrainā, energoresursu deficīts un šokējoši augstas energoresursu cenas būtiski ietekmējušas enerģētikas nozari Eiropā. Ir skaidrs, ka nav vairs iespējams paļauties uz "lēto" fosilu energoresursu importu no Krievijas, savukārt atjaunīgie energoresursi pagaidām nevar pilnvērtīgi nodrošināt nepieciešamo energoapgādes drošumu un apjomu, norāda AS "Latvenergo" Attīstības daļas vadītājs Oļegs Linkevičs un AS "Latvenergo" Attīstības daļas projektu vadītājs Jānis Andersons.
 
24.nov
"Latvija pirmajā vietā" gatavojas sniegt priekšlikumu Saeimā par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu arābiem, intervijā Neatkarīgajai sacīja Saeimas deputāts Vilis Krištopans.
 
24.nov
Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas lēmumprojektu par uzdevumu valdībai mēneša laikā izstrādāt priekšlikumus par papildu atbalstu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem energoresursu cenu kāpuma radītās krīzes pārvarēšanai.
 
24.nov
Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotās radikālās monetārās politikas, kuras ietvaros strauji kāpušas aizdevuma likmes, medaļas otra puse ir potenciāli lielāki valdību tēriņi glābjot nabadzīgākās mājsaimniecības no maksātnespējas.
 
23.nov
Bankas "Citadele" peļņa šogad deviņos mēnešos bija 24,5 miljoni eiro, kas ir par 3,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, savukārt "Citadele" koncerna peļņa samazinājās par 23,6% - līdz 34,17 miljoniem eiro, liecina bankas publiskotā informācija.
 
23.nov
Energopārvades uzņēmumiem AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" būs jāpārskata iesniegtie tarifu projekti, trešdien preses brīfingā teica ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).
 
23.nov
Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm viens no primārajiem uzdevumiem ir nepieļaut Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fondā Latvijai paredzēto 1,82 miljardu eiro izkrāpšanu, trešdien žurnālistiem atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.
 
23.nov
BIZNESA KONFERENCĒ 2023, kas fokusējās uz aktualitātēm un prognozēm 2023.gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Tajā eksperti diskutē par nozīmīgākajiem nākotnes izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā, sniedzot arī savas rekomendācijas, kā rīkoties, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus, vēsta Elīna Ozola.
 
23.nov
Trešdien, 23.novembrī, tiešsaistē norisinās BIZNESA KONFERENCE 2023, kas fokusējās uz aktualitātēm un prognozēm 2023.gadam biznesā, ekonomikā un valstī kopumā. Tajā eksperti diskutē par nozīmīgākajiem nākotnes izaicinājumiem, ar kuriem nāksies saskarties gan uzņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā, sniedzot arī savas rekomendācijas, kā rīkoties, lai mazāk justu ekonomikas sabremzēšanos un efektīvāk pārvarētu sagaidāmos sarežģījumus, vēsta Elīna Ozola.
 
23.nov
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar rezolūciju uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) kā kapitāldaļu turētājām vērtēt iespējas koriģēt AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" sagatavotos pakalpojumu tarifu projektus, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas pārstāvji.
 
23.nov
Beidzoties ekonomikas augšupejas ciklam un situāciju vēl vairāk pasliktinot Krievijas uzsāktajam karam Ukrainā un strauji augošajai inflācijai, Latvija ir kļuvusi par vienīgo valsti Eiropas Savienībā (ES), kuras tautsaimniecība šā gada trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu pērn ir piedzīvojusi kritumu. Taču jāpiemin, ka "Eurostat" apkopotajā informācijā pagaidām iztrūkst datu par Igauniju, Īriju, Grieķiju, Horvātiju, Luksemburgu un Maltu. Tādējādi varbūt neesam vienīgie, kuriem ekonomikas apjomi ir kritušies.
 
23.nov
Neatrisinot problēmas ar darbinieku piesaisti, būvniecība nozare izaicinājumus nepārvarēs, aģentūrai LETA pavēstīja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.
 
23.nov
Nākamais gads Latvijā sāksies ar tehnisko jeb pagaidu budžetu, savukārt priekšlikumus politikas izmaiņām un jauniem pasākumiem izvirzīs jaunā valdība, informē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
 
23.nov
Divtik augstāks elektrības tarifs nekā Zviedrijā nevar neietekmēt izmaksu līmeni, ar ko visas pasaules dārdzības apstākļos nākas saskarties Latvijai un abām pārējām Baltijas valstīm, kuras Eiropā saglabā līdera lomu patēriņa cenu pieauguma tempu ziņā. Patlaban vienīgā cerība ir, ka līdz šim straujais izmaksu pieaugums varētu būt vairāk absorbējies preču un pakalpojumu cenās nekā citur Eiropā un līdz ar to turpmāk mums inflācijas kāpums varētu būt lēnāks nekā citām valstīm.
 
22.nov
"Latvijas pasts" rīko loteriju, kurā var laimēt ceļojumu uz Ķīnu. Lai tajā piedalītos, jāveic pasūtījums Ķīnas "AliExpress" tiešsaistes tirdzniecības vietnē.
 
22.nov
AS "Sadales tīkls" (ST) plānotais tarifa palielinājums lietotājiem, kuri ražo elektrību ar ģeneratoriem vai saules paneļiem, apturēs valsts attīstību uz enerģētisko neatkarību, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš
 
22.nov
Valdība otrdien apstiprināja noteikumu projektu, kas paredz turpināt sniegt atbalstu primārajiem ražotājiem cūkkopības, mājputnu audzēšanas un segto platību dārzeņkopības nozarē, daļēji sedzot ražošanai nozīmīgo resursu izmaksu pieaugumu 2022.gada jūlija - oktobra periodā salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2021.gadā.
 
22.nov
Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis 2022.gada oktobrī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, palielinājies par 32,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
22.nov
Valdība otrdien apstiprināja no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" izmaksāt 50 925,07 eiro kompensāciju zemnieku saimniecībai "Kalna Dzenīši" par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas laikā piespiedu kārtā nogalinātām un iznīcinātām cūkām.
 
22.nov
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 8.decembrī plkst.14 rīkos attālinātu uzklausīšanas sanāksmi par AS "Sadales tīkls" iesniegto elektroenerģijas sadales sistēmas tarifu projektu, aģentūru LETA informēja SPRK pārstāvji.
 
22.nov
Piektā daļa jeb 20% Latvijas iedzīvotāju par savu lielāko pieļauto finansiālo kļūdu uzskata paradumu tērēt vairāk nekā var atļauties, liecina nebanku kreditētāja "ViaSMS.lv" veiktās aptaujas dati.
 
22.nov
Ražotāju cenu pieauguma temps pārtikas rūpniecībā sasniedzis savu augstāko punktu pašreizējā ekonomikas cikla ietvaros, kam var sekot jauns sadārdzinājums arī veikalu plauktos.