Ekonomika

23.jun
Pagājušajā nedēļā dīzeļdegvielas vidējā cena Latvijā pieauga par 3,6%, tāpat kā iepriekšējās nedēļās pārspējot vēsturiskos cenas rekordus, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.
 
23.jun
Eksperti skaidro, ka degvielas cenu rekords vēl nav sasniegts un to samazinājums nav gaidāms, vēsta Rus.LSM.lv raidījums “Ličnoje delo”.
 
22.jun
Laika apstākļi pavasarī Latviju nav lutinājuši. Lai gan jau klāt ir Jāņi, īsts siltums vēl nav bijis, savukārt daļu Latvijas ir mērcējušas lietavas. Lauksaimnieki, kas visvairāk ir atkarīgi no laika apstākļiem, pagaidām par jauno ražu neraizējas. Graudu audzētāji pat cer uz itin labu kopievākumu, tomēr – ne uz rekordražu.
 
22.jun
Inflācijas kompensēšanai Labklājības ministrija (LM) piedāvā dažādus atbalsta mehānismus sabiedrības mazaizsargātajām grupām, tai skaitā tiek rosināts mainīt pabalstu apmērus un izmaksas nosacījumus.
 
21.jun
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) nosūtīja vēstuli visām ministrijām, kurā pieprasa iekļaut 2023.gada valsts budžetā, LBAS ieskatā, vairākus vienlīdz svarīgus priekšlikumus prioritārajos pasākumos, informēja LBAS sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Birkenfelde.
 
21.jun
rīs jūru iniciatīvas (TJI) Biznesa foruma noslēgumā Latvijas prezidents Egils Levits otrdien Rīgas pilī tikās ar "Google" viceprezidentu digitālās izglītības un tiešsaistes platformu atbildības jautājumus Karanu Bhatiu, pārrunājot to, kā sekmēt iedzīvotāju digitālās prasmes un TJI valstu pilsoniskās sabiedrības sadarbību, informē Valsts prezidenta kanceleja.
 
20.jun
Latvijai no Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda (AF) varētu būt pieejams lielāks finansējuma apjoms nekā līdz šim pieprasītie 1,82 miljardi eiro, pirmdien preses konferencē sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV).
 
20.jun
Ministru kabineta darba kārtībā vien dienu pirms sēdes iekļauti grozījumi Noteikumos par koku ciršanu mežā, kas pieļautu jaunāku mežu izciršanu. Šie grozījumi jau divreiz apstādināti sabiedrības spiediena dēļ, bet tagad tiek virzīti vēlreiz pretēji ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa solījumam, ka tie netiks skatīti, kamēr nebūs vienošanās starp dabas aizsardzības organizācijām un meža nozari.
 
20.jun
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards TV3 raidījumā 900 sekundes uzsvēra, ka cenu pieaugums pārtikai šogad Eiropā varētu sasniegt 39%.
 
20.jun
Neatkarīgās diskusiju raidījuma "Sarunas ar Veidemani" viesis - Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents, zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Karavela” līdzīpašnieks Andris Bite atklāj, ka uzņēmuma ražoto zivju konservu cenas jau ir kāpušas par 30%. Viņš prognozē, ka līdz rudenim konservu cenas pieaugs vēl par 20%.
 
20.jun
Līdz nākamajai nedēļai atsevišķām ministrijām ir uzdots izstrādāt piedāvājumu par visaptverošu mērķētu pabalstu sistēmu, kurai jāsāk darboties 1. septembrī.
 
19.jun
Patlaban ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā valda satraukums mājsaimniecību kvalitātes granulu pircēju vidū, jo brikešu un granulu cena gada laikā ir dubultojusies, sacīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas (LKF) izpilddirektors Kristaps Klauss.
 
18.jun
Pagājušajā darba nedēļā Baltijas valstīs turpināja kāpt dīzeļdegvielas cena, arī Viļņā sasniedzot divu eiro atzīmi par litru dīzeļdegvielas. Savukārt benzīnam novērotas atšķirīgas cenu tendences.
 
17.jun
Viens no veidiem, kā rudenī gaidāmā vispārējā cenu pieauguma apstākļos palīdzēt iedzīvotajiem, ir mājokļa pabalsti. Plānots, ka uz tiem varēs pretendēt plašāks iedzīvotāju loks. Taču šie pabalsti netiek un vismaz līdz aiznākamajai – 2024. gada apkures sezonai netiks izmaksāti automātiski. Līdz ar to šoruden pašvaldību sociālajiem dienestiem draud pārslodze, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
17.jun
Starptautiskais Valūtas fonds (SVF), noslēdzot misiju Latvijā, palielinājs valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma un inflācijas prognozes šim un nākamajam gadam.
 
17.jun
Latvijā maijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
 
17.jun
Laiku pa laikam medijos un sabiedrībā aktualizējas jautājumi par atalgojumu plaisu starp sievietēm un vīriešiem, taču, vai kādreiz esat domājuši par ienākumu plaisu pensijā? Šķiet pavisam vienkārši – ja ir atalgojumu plaisa, būs arī atšķirības uzkrātās pensijas apmērā. Protams, atalgojumam ir milzīga nozīme, taču pastāv arī citi nākotnes pensijas apmēru ietekmējošie faktori, kuros redzam būtiskas atšķirības tieši dzimumu griezumā, uzsver AS “SEB atklātais pensiju fonds” valdes priekšsēdētāja Anna Dovbiša.
 
17.jun
Šī gada martā Ventspils pašvaldība rīkoja izsoli par tiesībām nomāt 8 zemes gabalus elektroauto uzlādes staciju izveidei pilsētā. Kvalitatīvākais un pašvaldības vajadzībām atbilstošākais bija Elektrum Drive piedāvājums. Tādējādi Ventspils būs pirmā pilsēta aiz Rīgas, kurā tiek izveidots vienots elektroauto uzlādes tīkls. Jau šonedēļ tiek atklāta pirmā uzlādes stacija, kas atrodas zīmīgā vietā – pie jaunā VIZIUM centra.
 
16.jun
Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo ceturksni pērn, pieauga par 12,8%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" ceturtdien publiskotie dati.
 
16.jun
Mazumtirdzniecības veikalu tīkla "SPAR" pirmos veikalus Latvijā atvērs jūlija otrajā pusē Saldū un Liepājā, informē uzņēmuma pārstāvji.
 
15.jun
Vasaras sākums ir brīdis, kad ārzemju ceļojumus plāno vai tālākos izbraucienos dodas liela daļa iedzīvotāju, un tikai retais nav pamanījis, ka šobrīd aviobiļetes un ceļojuma kopējās izmaksas kļūst manāmi lielākas. Kas ir galvenie izaicinājumi, ar kuriem šobrīd sastopas tūrisma nozare, un kas ir četri iemesli, kāpēc par ārzemju ceļojumiem nāksies maksāt vairāk?
 
15.jun
Pāris gadu laikā cena par hektāru lauksaimniecības zemes augusi par 500 eiro, bet desmit gadu laikā ir vismaz trīskāršojusies, Zemgalē sasniedzot pat 10 000 eiro par hektāru, vēsta lsm.lv.