Pirmdiena, 22.aprīlis

redeem Armanda, Armands

arrow_downwardEkonomika

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Kredītiestāžu likumā, kuru mērķis ir nodrošināt skaidrās naudas pieejamību iedzīvotājiem visā Latvijas teritorijā, nosakot minimālās prasības pakalpojumam, kura rezultātā kredītiestādes klientam ir iespējams izņemt skaidro naudu no maksājumu konta kredītiestādē.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Rīgas pašvaldība plāno izveidot Energoefektivitātes fondu, ar kura palīdzību varētu sniegt atbalstu iedzīvotājiem ēku atjaunošanai, to paredz šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā atbalstītās pašvaldības mājokļu politikas pamatnostādnes.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) samazinājis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi šim gadam, liecina otrdien publiskotais SVF jaunākais pārskats par pasaules ekonomikas perspektīvām ("World Economic Outlook").
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Turpinoties Krievijas militārajai agresijai Ukrainā, 76% iedzīvotāju atzīst, ka karš Ukrainā negatīvi ir ietekmējis viņu emocionālo stāvokli, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
16.apr Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Starptautiskais pasažieru pārvadātājs "Lux Express" otrdien iesniedzis pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutu Rīgas centrs-Rīgas lidosta komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt "Lux Express Latvia" uz to maršruta atļauju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien noraidīja priekšlikumu no 18 gadu vecuma atļaut iegādāties un lietot alkoholu bāros un kafejnīcās.
16.apr Ziņu aģentūra LETA
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veiks pārbaudes "Kombuča dzīvības dzēriens" ražošanas uzņēmumā SIA "LKOM", aģentūrai LETA pauda PVD Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilze Lejasbuda.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Filmu nozare var būt mierīga, jo atbalsta programma turpināsies tāda pati kā līdz šim, šodien pēc koalīcijas sanāksmes pauda ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS), kura pārraudzībā ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), kas uzrauga īpašu atbalsta programmu ārvalstu kino ražotājiem, kas izvēlas filmas un seriālus uzņemt Latvijā.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Valsts drošības dienests (VDD) ir veicis potenciālā Andrejsalas investora Mohameda Ali Alabbara līdzšinējās darbības izvērtējumu un nav konstatējis personas radītus riskus Latvijas nacionālajai drošībai, aģentūrai LETA apstiprināja dienestā.
15.apr Ziņu aģentūra LETA
Nesen noslēdzās konkurss, kurā jau vairākus gadus pēc kārtas tiek noskaidroti labākie Latvijas interneta veikali. Konkursam bija pieteikušies vairāk nekā tūkstotis pretendentu. Interneta veikalu skaits Latvijā pieaug, un pieaug arī pircēju sūdzību skaits. “360TV ZIŅneši” pētīja, kādas ir interneta veikalu attīstības tendences Latvijā.
15.apr Portāls nra.lv
“Ir jauna realitāte,” ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" paziņoja finanšu ministrs Arvils Ašeradens, komentējot gaidāmos nodokļu ieņēmumus, kuri varētu būt mazāki, nekā plānots.
14.apr Bens Latkovskis
Ārējais pieprasījums patlaban saglabājas vājš, tāpēc apstrādes rūpniecībā spēju uzlabojumu tuvākajā laikā nav pamata gaidīt, teikts Latvijas Bankas jaunākajā makroekonomisko prognožu pārskatā.
13.apr Ziņu aģentūra LETA
Krievijas agresīvā uzvedība izmainījusi nekustamo īpašumu tirgu Latvijā un Lietuvā. Baidoties no Krievijas iespējamā iebrukuma arī Baltijā, latvieši un lietuvieši pērk īpašumus Kanāriju salās, sevišķi Tenerifē, vēsta “360TV ZIŅneši”.
13.apr Portāls nra.lv
Sadarbība ar ārvalstu investoriem ir Latvijas ekonomiskās attīstības un drošības jautājums, tā šodien tiekoties ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdi sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV)
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Kartupeļu audzētāju smagākā problēma patlaban ir drātstārpi, kuru apkarošanai efektīvu līdzekļu nav, aģentūrai LETA pauda Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Agita Kraukle.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien ir sācis hipotekārā kredīta procentu kompensācijas izmaksas, un jau ir veikti 842 maksājumi par kopējo summu 179 726,37 eiro, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvijas ekonomikai no Krievijas tirgus ir jāiet prom, šorīt TV3 raidījumā "900 sekundes" prognozēja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Centrālās banka (ECB) procentlikmes varētu sākt samazināt jūnijā, šorīt TV3 raidījumā "900 sekundes" prognozēja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Ziņa, ka tagad ir iespēja iegādāties vaučerus braucienam ar taksometru no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu, sacēla vētru sociālajos tīklos. Vaučera cena - 33,50 eiro - daudzos izraisīja sašutumu.
12.apr Portāls nra.lv
“Neatkarīgās” intervija TV raidījumā “nra.lv sarunas” ar satiksmes ministra Kaspara Briškena padomnieku Edgaru Klētnieku par dižprojektu un lieluzņēmumu, kuri likteņi kalpo par Latvijas zīmoliem un  Evikas Siliņas valdības rīcībspējas mērvienībām. 
12.apr Arnis Kluinis
Ekonomika jāpārkārto uz kara režīmu: ja Eiropa būs tikpat spēcīga militāri, cik ekonomiski un finansiāli, neviens neizlems spert agresīvus soļus. Taču šo līmeni nevar sasniegt, ja nepalielina militāro potenciālu, īpaši tas attiecas uz munīcijas ražošanu. Tādas domas un atziņas šobrīd valda Polijā: par to ziņo žurnālisti interneta vietnē “wpn.pl”. Kas šajā aspektā notiek Latvijā? Vai mūsu valsts seko Polijas piemēram? Ko par to domā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts?
12.apr Elita Veidemane
Ņemot vērā ekonomikas bremzēšanos un nodokļu ieņēmumu plāna iespējamo neizpildi, valdība nedrīkst uzņemties jaunas, papildu izmaksas, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).
11.apr Ziņu aģentūra LETA