Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardEkonomika

Kā jau “Neatkarīgās” slejās tika paredzēts, iepriekšējos mēnešos pasaules naftas tirgus konjunktūra ir vērsta uz cenas samazinājumu un šai tendencei neko daudz nespēj līdzēt arī aprīlī izskanējušie arābu valstu paziņojumi par ieguves apjomu samazināšanu. Tas cenu ziņā ir patērētājiem pozitīvi ietekmējis arī Latvijas degvielas tirgu, un izskatās, ka turpinās ietekmēt vēl, tiesa, vairs ne tik būtiski, kā tas notika iepriekš.
17.mai Mārtiņš Apinis
Darba tirgū jau vairākus gadus karstākās vakances ir informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozarē – tā ir viena no visstraujāk augošākajām tautsaimniecības jomām, kas izjūt akūtu speciālistu trūkumu. Augstas raudzes profesionāli nākas meklēt pat mēnešiem ilgi, bet uzņēmumi ļoti pie sevis gaida arī jaunpienācējus un ir gatavi tajos ieguldīt, lai attīstītos kopā.
16.mai Portāls nra.lv
Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) rīkojot akciju "Ķeram svešos Latvijas dabā!", aicina ziņot par bīstamajām invazīvajām sugām, informē DAP.
15.mai Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) šogad Latvijas ekonomikai prognozē 1,4% izaugsmi.
15.mai Ziņu aģentūra LETA
Valsts pārvaldei, uzņēmumiem un mājsaimniecībām ir jārēķinās, ka tēriņus var nākties samazināt, jo to diktēs ekonomiskā situācija. Ir kāds makroekonomiskais indikators, kas nepārprotami vēsta par ļoti ticamu naudas plūsmas samazināšanos ekonomikā, kas gan valsts budžetam, gan privātajam sektoram nozīmē ienākumu samazināšanos. Eksports ir sācis bremzēties, un potenciālais kaitējuma apmērs, ko varam piedzīvot no eksporta ieņēmumu krituma, var pat krietni pārspēt augstās inflācijas radītās blaknes.
15.mai Mārtiņš Apinis
Lai gan energoresursu cenu samazināšanās, striktā Eiropas Centrālās bankas pretinflācijas politika, kā arī iedzīvotāju pirktspējas izsīkums liek domāt par turpmāku inflācijas samazināšanos, Latvijas ekonomikā darbojas arī daži līdz galam neizpētīti faktori, kas ļauj uzņēmumiem uzturēt augstu cenu līmeni.
15.mai Margarita Ormacadze-Jakovļeva
VAS "Latvijas dzelzceļš" meitasuzņēmums SIA "LDz Cargo" izsolē ar sākuma cenu 490 000 eiro pārdos 148 kravas vagonus, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
14.mai Ziņu aģentūra LETA
Pēc 18 mēnešus ilgas publiskas ķildas par cenām Īrijas aviokompānija "Ryanair" ir paziņojusi par vairāku miljardu dolāru darījumu par 300 "Boeing" 737 MAX 10 lidmašīnu iegādi
14.mai Portāls nra.lv
Pagājušais gads Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir vainagojies ar valdību parādu slogu samazināšanos, un varētu pat šķietami izvirzīt hipotēzi, ka beidzot “vecais kontinents” sācis nostāties uz finansiāli atbildīgākas takas un novērst potenciālos ekonomiskos apdraudējumus nākotnē. Taču ir ļoti augsta iespējamība, ka labās ieceres var nepiepildīties tāpēc, ka mainījusies konjunktūra globālajā finanšu tirgū.
14.mai Mārtiņš Apinis
Latvijas banku uzraugi ceļ trauksmi par valsts iestāžu mazspēju vietējo iedzīvotāju smadzeņu skalošanā, ko pieklājīgos vārdos sauc par finanšu pratības veidošanu, finanšu plānošanu ilgtermiņā, ieguldīšanu un mērķtiecīgu pensijas uzkrājumu veidošanu.
13.mai Arnis Kluinis
Augšdaugavas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti nolēmuši valdībai lūgt 529 000 eiro šī pavasara palu bojājumu novēršanai, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
"Swedbank" grupas līzinga kompānija "Swedbank līzings" pagājušajā gadā strādāja ar peļņu 6,796 miljonu eiro apmērā, kas ir par 25% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt "Swedbank līzinga" ieņēmumi no pamatdarbības 2022.gadā auga par 33,8% un bija 18,292 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi noteikumu projektu "Noteikumi par atbalstu zaudējumu segšanai lielajiem sabiedriskās ēdināšanas nozares komersantiem saimnieciskās darbības nodrošināšanai", kas paredz, ka Covid-19 seku likvidēšanai ēdināšanas nozares lielajiem komersantiem varētu tikt dzēsti nodokļu parādi desmit miljonu eiro apmērā, liecina Tiesību aktu projektu (TAP) portālā pieejamā informācija.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
Enerģētiskās šķeldas cena pirmskara līmenī vairs neatgriezīsies, aģentūrai LETA sacīja AS "Latvijas valsts meži" (LVM) Koksnes produktu ražošanas un piegādes direktora vietnieks Andris Meirāns.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
AS "Latvenergo" dividendēs valstij no pērnā gada peļņas izmaksās 133,991 miljonu eiro, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga"
12.mai Ziņu aģentūra LETA
Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena pagājušajā nedēļā pieauga par 0,8%, bet dīzeļdegvielas vidēja cena samazinājās par 1,8%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
Degvielas cenas 12.maijā plkst.10
12.mai Ziņu aģentūra LETA
Patēriņa cenu indeksa pieaugums, lai gan bremzējas, tomēr diezin vai tik lielā mērā, lai tas šķistu pietiekami mūsu valsts “mazajiem” ikdienas soļa veicējiem. Mājsaimniecību tēriņi turpina pieaugt krietni straujāk nekā vidējā darba samaksa valstī, tādējādi iedzīvotāju finansiālo iespēju kapacitāte rūk, mazinot iespējas arī ekonomikai augt uz lielāka patēriņa rēķina.
12.mai Mārtiņš Apinis
Nebanku kreditētāji padara pieejamus aizņēmumus 100 līdz 150 tūkstošiem cilvēku Latvijā, kuriem ir ieņēmumu ir avoti, bet nav iespēju saņemt aizdevumus bankās.
12.mai Arnis Kluinis
Rīgas brīvostā šogad pirmajos četros mēnešos pārkrauti 6,825 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,1% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina brīvostas publiskotā informācija.
12.mai Ziņu aģentūra LETA
Preces no Eiropas Savienības (ES) vairāk nekā miljarda eiro vērtībā "pazudušas" tranzītā caur Krieviju ceļā pie saņēmējiem Armēnijā, Kazahstānā un Kirgizstānā, ceturtdien vēsta britu laikraksts "Financial Times", atsaucoties uz atvērto avotu informāciju.
11.mai Ziņu aģentūra LETA
Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" ieņēmumi šogad pirmajā ceturksnī bija 105,1 miljons eiro, kas ir par 74,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 3,3 reizes - līdz 11,4 miljoniem eiro.
11.mai Portāls nra.lv