Ekonomika

1.aug
Ievērojami lielākus rēķinus par dabasgāzi saņēmušas mājsaimniecības, kas norēķinus par gāzi veic pēc izlīdzinātā maksājuma metodes. Premjers Krišjānis Kariņš vakar pavēstīja, ka valdība par atbalstu iedzīvotājiem lems 9. augusta valdības sēdē. Taču milzīgie rēķini par gāzi jau ir jāmaksā tagad.
 
1.aug
Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi iespējamos atbalsta nosacījumus gadījumam, ja rudenī Minitru kabinets nolemj ieviest ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Iespējamība, ka rudenī tiks ieviesti ierobežojumi - sociālā distancēšanās, medicīnisko sejas masku lietošana, augsta riska inficēšanās vietās attālināts darbs – ir diezgan augsta, jo par to liecina gan Veselības ministrijas paredzētie trīs Covid-19 attīstības scenāriji, gan arī Ekonomikas ministrijas sagatavotie noteikumu projekti par atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem, kas nosūtīti uzņēmēju organzācijām izvērtēšanai.
 
30.jūl
Iedzīvotāju pirktspēja vismaz vasaras mēnešos joprojām saglabājas augsta, tādējādi arī nozīmīgs mazumtirdzniecības nozares sarukums nav paredzams, vēsta Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.
 
29.jūl
Jūnija dati par mazumtirdzniecības apgrozījumu liecina par pieprasījuma mazināšanos, ko vēl vairāk ietekmēs patērētāju pirktspējas samazināšanās, vēsta "Swedbank" ekonomiste Laimdota Komare.
 
29.jūl
AS "Latvijas gāzes" klienti šajās dienās saņem paziņojumus par siltuma rēķina pieaugumu. Izlīdzinātā maksājuma lietotājiem rēķins pieaudzis gandrīz divas reizes, vēsta lsm.lv.
 
29.jūl
Latvijas ekonomikā ir sākusies lejupslīde un, visticamāk, tā turpināsies arī nākamajos mēnešos, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji, komentējot Centrālās statistikas pārvaldes publiskotos Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) otrā ceturkšņa ātrā novērtējuma datus.
 
28.jūl
 Ekonomikas izaugsme otrajā ceturksnī ir sabremzējusies, salīdzinot ar spēcīgo gada sākumu, un, visticamāk, tehniskā recesija, ko raksturo kritums ekonomikā divus ceturkšņus pēc kārtas, jau ir tepat ap stūri, aģentūrai LETA pavēstīja "Swedbank" galvenās ekonomistes vietas izpildītāja Agnese Buceniece.
 
28.jūl
Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 127,5 miljonu eiro peļņu, kas ir par 6% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
 
28.jūl
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 2,6%, salīdzinot ar 2021.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
27.jūl
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad otrajā ceturksnī varētu būt pieaudzis par apmēram 4% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, prognozēja banku analītiķi.
 
27.jūl
Būvniecības izmaksas šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 22%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
27.jūl
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) konkursā par stacionāro radaru licenču iegādi saņemts viens pieteikums -no SIA "Burde B.V.", liecina Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) pieejamais Iepirkuma komisijas sēdes protokols.
 
27.jūl
Atbild "Luminor" mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais:
 
27.jūl
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) rīkos brīdinājuma streiku.
 
26.jūl
Svarīgākie energodrošības lēmumi Latvijā ir pieņemti savlaicīgi, informēja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).
 
26.jūl
Latvijas ekonomikas virzīšanai un iedzīvotāju labklājības vairošanai, nākamajai valdībai nepieciešams izvirzīt ambiciozus mērķus un īstenot atbilstošu politiku, īpaši koncentrējoties uz eksporta un produktivitātes kāpināšanu, pauda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.
 
26.jūl
VAS “Latvijas dzelzceļš” izvērtē iespēju centrālajam birojam pārcelties uz citām darba telpām, un ir izsludinājis konkursu par biroja telpu nomu Rīgā.
 
26.jūl
Stipro vēju un lietusgāžu dēļ veldrē ir sagāzti apmēram 20% sējumu, atzīmēja "Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.
 
26.jūl
Latvijas ekonomikā ap gadu miju varētu būt gaidāma sabremzēšanās, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
 
26.jūl
"Amazon" ir paredzējis paaugstināt sava "Prime" pakalpojuma cenu Apvienotās Karalistes klientiem, vēsta BBC.
 
26.jūl
Vairākas Eiropas Savienības valstis neatbalsta Eiropas Komisijas ierosinājumu solidāri samazināt gāzes patēriņu par 15 procentiem. Igaunija kopumā atbalsta šo mērķi, taču vēlas izņēmumu, vēsta err.ee.
 
26.jūl
Latvijas pirmajam "vienradzim" jeb jaunuzņēmumam, kas sasniedzis miljarda vērtību, drīzumā noteikti sekos nākamie, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla (LatBAN) izpilddirektore Kristīne Tarvida.