Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardEkonomika

AS "Dobeles dzirnavnieks" šogad graudu uzglabāšanas jaudas palielināšanā plāno investēt deviņus miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja "Dobeles dzirnavnieka" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.
22.jan Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā gadā Latvijas iedzīvotāji jaunu auto tirgū arvien retāk iegādājušies ar dīzeļdzinēju aprīkotas automašīnas, savukārt pieprasījums pēc jauniem elektroauto audzis 2,5 reizes attiecībā pret iepriekšējo gadu. Pērn par pirktāko auto marku atkārtoti kļuvusi Toyota, savukārt iecienītākais modelis bijis Toyota RAV4, liecina Citadele Leasing apkopotā informācija.
22.jan Portāls nra.lv
Straujais patēriņa cenu lēciens faktiski iznīdējis jebkādas iespējas ar konservatīvām ieguldījumu metodēm naudu aizsargāt no pirktspējas krituma. Tomēr ir atsevišķi finanšu tirgus segmenti, kas var solīt lielāku procentuālu atdevi nekā tradicionālais bankas depozīts, kur vairumā gadījumu ienesīgums šobrīd nav lielāks par 1% gadā, kas ārkārtīgi tālu atpaliek no inflācijas līmeņa.
22.jan Mārtiņš Apinis
rosina nākotnē paredzēt aizliegumu tirgot tabakas cigaretes personām, kas dzimušas pēc 2009.gada
21.jan Ziņu aģentūra LETA
Augšdaugavas novadā jaunie uzņēmēji attīsta stikla šķiedras laivu ražošanu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
21.jan Ziņu aģentūra LETA
Sociālā tīkla uzņēmumu "Twitter" ir atstājuši 80% darbinieku, kopš par šī uzņēmuma īpašnieku kļuva miljardieris Īlons Masks, ziņoja ASV telekanāls CNBC, atsaucoties uz "Twitter" iekšējo ierakstu datiem.
21.jan Ziņu aģentūra LETA
Lauksaimniecības nozarei jārēķinās ar to, ka jaunais zemkopības ministrs Didzis Šmits nāk ar atšķirīgu viedokli par virkni jautājumu. Piemēram, viņš, pretēji iepriekšējos gados daudz dzirdētajai retorikai, neatbalsta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās likmes pārtikai lietošanu kā ekonomisku rīku.
21.jan Ziņu aģentūra LETA
No Labklājības ministrijas skaidrojuma par šī gada budžeta prioritātēm izriet, ka vissvarīgākajai prioritātei  - trūcīgo iedzīvotāju atbalstam plānoti vien desmit miljoni eiro. Vai ar šo finansējumu patiešām būs iespējams palielināt minimālo ienākumu tā, lai tas atbilstu politiķu solījumiem, tiesībsarga un Satversmes tiesas aizrādījumiem?
21.jan Inga Paparde
Pielāgojoties tam, ka sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļi kļuvuši par galvenajiem dabasgāzes piegādes avotiem, dabasgāzes uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") rosinājis pilnveidot Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietošanas noteikumus, ieviešot dabasgāzes iesūknēšanas līknes regulējumu, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas rūpniecībā ražotājcenu līmenis pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2021.gadu, pieauga vidēji par 30,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Ja izdotos Covid-19 vakcīnas iemainīt pret inovatīviem medikamentiem onkoloģijas pacientiem, Latvija būtu ieguvēja, TV24 raidījumā "Ziņu top" pauda bijusī veselības ministre, pašreizējā Saeimas deputāte Ingrīda Circene (JV).
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Ziemeļjūras ostā Brunsbitelē piektdien ieradies Vācijas trešā sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa kuģis.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšanu personām ar 3.grupas invaliditāti.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Nākamnedēļ Ministru kabineta (MK) sēdē tiks skatīts informatīvais ziņojums par veidiem, kā samazināt sadales sistēmas operatora "Sadales tīkls" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" (AST) novembrī pieteiktos tarifus, aģentūrai LETA pastāstīja klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (JV).
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Skultes sašķidrinātā dabasgāzes (LNG) termināļa attīstītāji AS "Skulte LNG Terminal" ir atraduši stratēģisko investoru un iesnieguši valdībā priekšlikumu ar vēlamajām sadarbības formām, aģentūrai LETA pastāstīja "Skulte LNG Terminal" ģenerāldirektors Renārs Miķelsons.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Par taromātos nodotajiem depozīta iepakojumiem iedzīvotāji reti izvēlas saņemt skaidru naudu, priekšroku dodot iespējai atprečot kuponu pirkuma laikā, noskaidroja aģentūra LETA.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Aizgājušais 2022. gads piepildījis Latvijas lielo ostu nodomus un solījumus, kam tieši šodien apaļa jubileja: “Ostas tic un teic, ka kravu zuduma gadi tām beigušies,” rakstīja Neatkarīgā 2022. gada 20. janvārī.
20.jan Arnis Kluinis
Kompānija „iDeal”, kas ir oficiālais „Apple” produkcijas izplatītājs, 20.janvārī Rīgā, Brīvības ielā 31 durvis ver pirmajam un vienīgajam “„Apple” premium partner” veikalam Baltijā. Kopumā pasaulē ir tikai septiņi šāda koncepta „Apple” veikali.
19.jan Portāls nra.lv
Lietuva un Zviedrija nesen lūgušas Eiropas Komisiju (EK) iesaistīties kā vidutājam abu valstu sarunās par elektrības ražotāju gūtās virspeļņas sadalīšanu, ceturtdien paziņoja Lietuvas enerģētikas ministrs Daiņus Kreivis.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijā cūkgaļas cena pērn novembrī bijusi vidēji par 96,5% augstāka nekā 2021.gada attiecīgajā mēnesī, bet par 4,7% mazāka nekā oktobrī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina valdību pārskatīt nosacījumus atbalsta saņemšanai energoefektivitātes paaugstināšanai uzņēmējdarbībā, saņēmēju lokā iekļaujot arī citas nozares, tostarp tirdzniecību, ja vien starptautiskie un nacionālie tiesību akti nenosaka tām atbalsta liegumu, aģentūru LETA informē LTRK.
19.jan Ziņu aģentūra LETA
Valsts budžeta līdzekļi primāri ir jāiegulda iniciatīvās, kas dos ilgtermiņa efektu ekonomiskās drošības stiprināšanai, aģentūrai LETA pavēstīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).
19.jan Ziņu aģentūra LETA