Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_downwardEkonomika

apānas autobūves uzņēmuma "Toyota Motor Corp." Čehijas struktūrvienība piektdien paziņoja, ka atjaunos ražošanu valstī, kas bijusi apturēta gandrīz mēnesi saistībā ar ugunsgrēku plastmasas detaļu piegādātāja ražotnē.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Lidostā "Rīga" šogad astoņos mēnešos apkalpoti kopumā 4,433 miljoni pasažieru, kas ir par 30% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, liecina aģentūras LETA aprēķini.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī pirmajā pusgadā strādājusi ar 750 000 eiro zaudējumiem, aģentūru LETA informēja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvija janvārī-jūlijā bijusi starp deviņām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kurās salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn reģistrēts eksporta kritums, liecina piektdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" dati.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Lai arī dabasgāzes tirgus tika atvērts jau š.g. 1.maijā, un ikviena Latvijas mājsaimniecība var izvēlēties savam patēriņam piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un piedāvājumu, līdz jūnija beigām šo iespēju bija izmantojuši vien nepilni 4% mājsaimniecību. Lai arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) vairs neregulē dabasgāzes tarifu mājsaimniecībām, vēršam uzmanību, ka katrai mājsaimniecībai, lai samazinātu izmaksas, ir svarīgi izvērtēt savu dabasgāzes patēriņu un iedziļināties dabasgāzes piegādātāju piedāvājumos. Tas ir jo īpaši būtiski, tuvojoties apkures sezonai, vēsta Sabiedrisko pakalpojumu regulatēšanas komisija (SPRK).
15.sep Portāls nra.lv
Inčukalna pazemes gāzes krātuvē septembra vidū ir iesūknēta dabasgāze 19,8 teravatstundu (TWh) apmērā, kas veido 80% no krātuves ietilpības, un ir lielākais krātuves uzpildījums attiecīgajā periodā pēdējo piecu gadu laikā, piektdien žurnālistiem sacīja vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS"Conexus Baltic Grid" ("Conexus") valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijā šogad otrajā ceturksnī bija vidēji 25 300 brīvu darbavietu, kas ir par 1200 jeb 4,4% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
15.sep Ziņu aģentūra LETA
Noskaidroti 2023. gada taisnīgākā atalgojuma maksātāji un aprēķināta dzīvei nepieciešamā alga Rīgā un reģionos.
15.sep Portāls nra.lv
Eiropas Centrālās bankas padomes sēdē ceturtdien pieņemtais lēmums par procentu likmju paaugstināšanu, visticamāk, nozīmē vēl pēdējo vispārējo aizdevumu sadārdzināšanos pašreizējā ekonomikas cikla ietvaros. Tā ir priecīga ziņa no aizdevuma sadārdzināšanās nogurušajām mājsaimniecībām un uzņēmumiem, tomēr sliktā ziņa ir tā, ka ECB dod samērā nepārprotamu mājienu, ka uz drīzu likmju samazināšanos nevajag cerēt.
15.sep Mārtiņš Apinis
Latvijas Banka sadarbībā ar partneriem sagatavojusi informatīvu bukletu par kritiskajiem finanšu pakalpojumiem. Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar informāciju par to, kādi finanšu pakalpojumi krīzes situācijā jānodrošina komercbankām, ko katrs pats var darīt, lai labāk sagatavotos krīzes situācijai, un kas jāņem vērā, lai pasargātu savu naudu.
15.sep Portāls nra.lv
Neraugoties uz visai neizdevīgo ārējo fonu, kad augsto procentu likmju ietekmē samazinās patērētāju aktivitāte Latvijas preču eksporta tirgos, valsts tautsaimniecība šo gadu noslēgs bez krīzes. Ekonomistu vidū vien dalās viedoklis, vai šis gads kopumā Latvijai noslēgsies ar pieticīgu izaugsmi, nulli, vai nelielu kritumu.
14.sep Mārtiņš Apinis
Latvijas pirmspensijas iedzīvotājus sasniegusi laba ziņa – paredzamais mūža ilgums ir nedaudz palielinājies. Tas nozīmē, ka, sasniedzot pensijas vecumu, seniors vidēji nodzīvos par gadu ilgāk. Tomēr šai pozitīvajai ziņai seko skaudra atklāsme – paredzamais mūža ilgums ietekmē pensijas aprēķinā iekļauto rādītāju G, un diemžēl – jo G lielāks, jo aprēķinātā pensija mazāka.
14.sep Inga Paparde
"Apvienotais saraksts" rosina uz pusi samazināt mājsaimniecībām maksu par elektrības pārvades tarifu, aģentūru LETA informēja AS sabiedrisko attiecību konsultante Mudrīte Grundule.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Noslēdzot kārtējās pēcprogrammas uzraudzības konsultācijas, Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) prognozē, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) kāpuma temps šogad palēnināsies līdz 0,9%, ņemot vērā augstās inflācijas negatīvo ietekmi uz patēriņu un ārējā pieprasījuma samazināšanos.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Inflācija eirozonā, kas joprojām saglabājas augstā līmenī, līdz Eiropas Centrālās bankas (ECB) noteiktajam 2% mērķim tik drīz nesamazināsies, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Latvijas banku sektors šogad pirmajā pusgadā strādāja ar peļņu 350,312 miljonu eiro apmērā, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotie dati.
13.sep Ziņu aģentūra LETA
Bezdarba līmenis Latvijā šovasar bija 6,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas uzskatāms par visai zemu rādītāju, un gada laikā faktiskā bezdarba līmenis ir sarucis par 0,4 procentpunktiem. Pieprasījums pēc dažāda veida speciālistiem – pieredzējušiem komplicētu pienākumu veicējiem un iesācējiem, kuri veiktu mazkvalificētu darbu – ir nemitīgi pieaugošs. Situācija, ko vērojām pirms dažiem gadiem, kad darbiniekus meklēja tehnoloģiju uzņēmumi, ir mainījusies, – šodien darbinieki ir vajadzīgi praktiski visu nozaru uzņēmumiem, kā arī institūcijām. Darba devēji konkurē par darbiniekiem, kas nozīmē, ka ir jāatrod precīzs un ieinteresējošs veids potenciālo darbinieku uzrunāšanai un motivējoša vide esošo speciālistu noturēšanai.
13.sep Artūrs Bļinovs
Satraukumi par banku aizdevumu sadārdzināšanos un ar to saistīto kredītu maksātāju kontu iztukšošanos droši vien ir sasnieguši augstāko punktu kopš iepriekšējās finanšu krīzes. Situācija saasinājusies tik tālu, ka sabiedrības līdzdalības portālā “Manabalss.lv” savākti vairāk nekā 16,6 tūkstoši parakstu, lai banku jau izsniegtajiem kredītiem netiktu piemērots starpbanku aizdevuma likmes “Euribor” pieaugums.
13.sep Mārtiņš Apinis
Latvijas vēstnieks Austrālijā Marģers Krams akcentēja Latvijas uzņēmēju pieaugošo aktivitāti biznesa uzsākšanai Austrālijā, kam ir būtiska loma politiskā un ekonomiskā dialoga stiprināšanā ar Austrāliju un citām Indijas un Klusā okeāna reģiona valstīm, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
11.sep Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Komisija (EK) pirmdien samazināja eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam, ņemot vērā vājo situāciju Vācijas tautsaimniecībā un augsto inflāciju.
11.sep Ziņu aģentūra LETA
Preces uz Krieviju šogad septiņos mēnešos eksportēja 346 Latvijas uzņēmumi, kas ir par 403 uzņēmumiem jeb 2,2 reizes mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, bet uz Baltkrieviju - 180 uzņēmumu, kas ir par 142 uzņēmumiem jeb 44,1% mazāk, aģentūrai LETA pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē.
11.sep Ziņu aģentūra LETA
Neskatoties uz paziņotajiem plāniem samazināt degvielas iepirkumus Krievijas Federācijā, vairāks Eiropas valstis palielina Krievijas sašķidrinātās gāzes importa apjomu, atsaucoties uz Reuters, raksta unian.net.
11.sep Portāls nra.lv