Politika

14.aug
Ministru kabinets šodien lems par Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā.
 
14.aug
Nākamā gada budžetā pieaugums varētu būt par 150-200 miljoniem eiro, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
14.aug
Pieņemts uzskatīt, ka Latvijas politiskās partijas ir interešu grupas bez jebkādas ideoloģijas. Varbūt ar nebūtiskiem (dekoratīviem) izņēmumiem. Šādas pārliecības saknes stiepjas akadēmiskā vēlmē pārlikt klasiskos, veco demokrātiju politiskos spēkus (to vietējos analogus) uz Latvijas politiskās skatuves.
 
13.aug
Saruna ar Saeimas deputātu Alekseju Loskutovu par to, kurā brīdī politiskais projekts Kustība PAR! aizgāja greizi; par bijušajiem KNAB kolēģiem, tagad kolēģiem politikā Jurašu un Strīķi; par Saeimas prestiža grāvēju Kaimiņu un optimālāko nākamo koalīciju.
 
13.aug
Vairāk nekā 100 kultūras cilvēku, arī kinorežisori Žans Liks Godārs un Kens Loučs, aicinājuši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu atbrīvot no cietuma ukraiņu kinorežisoru Oļehu Sencovu.
 
13.aug
No Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvātā obligātās iepirkumu komponentes (OIK) maksājuma reformu plāna tiks izņemts priekšlikums par "zaļajiem" sertifikātiem, pirmdien pēc valdības komitejas sēdes žurnālistiem sacīja ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
13.aug
Saeimas vēlēšanās startējošās partijas valsts aizsardzības stiprināšanai sola armijā izveidot arodbiedrības, samazināt vai palielināt militāros izdevumus, kā arī palielināt zemessargu skaitu, liecina apkopojums par partiju 4000 zīmju programmām.
 
13.aug
Latvijas Pensionāru federācija (LPF) līdz septembrim aicina parakstīties par nepieciešamajām izmaiņām, lai samazinātu nabadzību Latvijas pensionāru vidū, pastāstīja federācijā.
 
13.aug
Eiropas Komisijas (EK) sākotnējais piedāvājums Eiropas Savienības (ES) nākamajam daudzgadu budžetam lielā mērā ir politiski motivēts, šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda eiroparlamentārietis Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).
 
12.aug
Ārzemēs mītošo Latvijas diasporu satrauc gaidāmās Saeimas vēlēšanas, intervijā atzina Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes priekšsēde Kristīne Saulīte.
 
11.aug
Saeimas vēlēšanās startējušās partijas cīņā pret korupciju sola atjaunot nāvessodu, apvienot specdienestus un novirzīt līdzekļus korupcijas apkarotājiem, liecina aģentūras LETA apkopotās 4000 zīmju programmas.
 
11.aug
Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs sestdien paziņoja, ka, ņemot vērā ASV atjaunotās sankcijas, tuvākajā laikā nenotiks tikšanās ar augstākajām ASV amatpersonām.
 
11.aug
 Opozīcijā esošās "Saskaņas" deputāti iesnieguši Saeimā likumprojektu, kas paredz piemaksas par stāžu līdz 1995.gada beigām maksāt arī tiem cilvēkiem, kas pensionējušies pēc 2012.gada.
 
10.aug
Turcija Ārlietu ministrija piektdien brīdinājusi, ka ASV lēmums divkāršot muitas tarifus tērauda un alumīnija importam no Turcijas kaitēs abu valstu attiecībām, un solījusi nepalikt atbildi parādā.
 
10.aug
Grieķija piektdien asi kritizējusi tās diplomātu izraidīšanu no Krievijas, paziņojot, ka šāds solis ir nepamatots un nelikumīgs.
 
10.aug
«Ir jāmācās no citu tautu kļūdām, jo mūsu ir pārāk maz, lai mēs drīkstētu pieļaut savējās,» uzskata Ingūna Rībena. Viņa joprojām ar satraukumu runā par latviskuma zudību, kas diemžēl pamanāma ik uz soļa, jo multikulturālā, liberālā pasaule turpina nomākt nacionālo un konservatīvo pasauli. Bet Ingūna – kā jau latviešiem pienākas – nepadodas. Šodien intervija ar Saeimas deputāti Ingūnu Rībenu (Nacionālā apvienība).
 
10.aug
Vai vairāk uz Saeimu kandidējošās partijas varētu nozīmēt arī vairāk Saeimā ievēlēto sarakstu? Vēsturiski šāda likumsakarība ir pamanāma, lai gan rezultātu ietekmē daudzi faktori konkrētajā laikā, kas paralēļu vilkšanu un prognozēšanu šīm vēlēšanām padara riskantu. Tomēr astoņas vēlēšanas kopš neatkarības atjaunošanas ļauj runāt par tendencēm.
 
10.aug
Šodien plkst.13 Saeimas Sarkanajā zālē notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā tiks izlozēti 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri.
 
10.aug
Gan paši politiķi, gan politisko procesu vērotāji norāda, ka šī priekšvēlēšanu kampaņa izceļas ar īpašu negāciju dominanti. Reālu, vēlētājiem pievilcīgu piedāvājumu tikpat kā nav (tukšus solījumus par tādiem neuzskatīsim), toties netrūkst dubļu mētāšanas konkurentu virzienā. Bezkaislīgāks vērotājs gan varētu skeptiski iebilst – bet kurās vēlēšanās tad bijis citādi? Vienmēr ir licies, ka netīrāk vairs nevar būt.
 
9.aug
3.Saeimas vēlēšanās 20,8% jeb 306 deputātu kandidātiem nav augstākās izglītības, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.
 
9.aug
No politiķiem ir jāprasa precīzāks piedāvājums ar konkrētiem darbiem, lai pēc vēlēšanām uz tā pamata varētu veidot valdības deklarāciju, sacīja politologs Filips Rajevskis.
 
9.aug
Kolumbija ir atzinusi Palestīnu par neatkarīgu valsti dažas dienas pirms jaunā Kolumbijas prezidenta Ivana Dukes inaugurācijas, teikts trešdien publicētā Kolumbijas Ārlietu ministrijas vēstulē.