Politika

Vakar, 8:52
Šodien 66 vēlēšanu iecirkņos dienas vidū turpināsies iepriekšējā balsošana 14.Saeimas vēlēšanās un būs iespējams nodot balsi glabāšanā vēl pirms oficiālās balsošanas dienas.
 
Vakar, 8:00
Šis Saeimas sasaukums vairāku iemeslu dēļ uzskatāms par īpašu, taču tā patiesi par vēsturisku tas uzskatāms, jo 18 pilnus mēnešus tas darbojās attālināti e-Saeimas vidē. Tas nozīmēja, ka deputātiem nebija obligāti ierasties Saeimas telpās, lai pildītu savus pienākumus, taču, spriežot pēc izmaksātajām transporta un īres kompensācijām, lielākā daļa parlamentāriešu tomēr mēroja garāku vai īsāku ceļu uz Saeimas namu, kā arī turpināja maksāt rēķinus par saviem īres dzīvokļiem Rīgā.
 
Vakar, 6:50
Šobrīd pie smalkā toņa pieder paņirgāties par tiem, kuri reiz lietojuši vārdu salikumu “Kariņa-Levita režīms”. Ha-ha. Duraciņi.
 
Vakar, 6:15
13. Saeimas vēlēšanās bijušo KNAB izmeklētāju un caurkritušu politikāņu kopa startēja kā Jaunā konservatīvā partija (JKP), bet vēlāk pārsaucās par partiju “Konservatīvie” (K).
 
29.sep
Vairākums Latvijas iedzīvotāju netic spējai ar dalību Saeimas vēlēšanās ietekmēt vēlēšanu iznākumu un procesus valstī, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
29.sep
Ungārija nevarēs atbalstīt jaunās Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju, ja tās saturēs sankcijas pret enerģētikas nozari, ceturtdien paziņojis Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna biroja vadītājs Gergejs Gujāšs.
 
29.sep
Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par Aizsardzības ministrijas (AM) noslēgto līgumu ar uzņēmumu "Vairog EU", aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzdevis Militārās izlūkošanas un drošības dienestam veikt pārbaudi, aģentūru LETA informēja AM.
 
29.sep
Vēlētāju aktivitāte šajā nedēļas nogalē gaidāmajās Saeimas vēlēšanās varētu būt vēl zemāka nekā iepriekšējās, intervijā laikrakstam "Diena" pieļāvusi Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.
 
29.sep
Demokrātijā atbildība par valsti gulstas uz pilsoņu pleciem, tāpēc Valsts prezidents Egils Levits aicina ikkatru balsstiesīgo piedalīties 14.Saeimas vēlēšanās un atdot savu balsi par Latvijai, nevis Krievijai lojāliem politiskajiem spēkiem.
 
29.sep
Saeima ceturtdien noraidīja vairāku opozīcijas deputātu iesniegto likumprojektu iekļaušanu sēdes kārtībā.
 
29.sep
Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās valdības atbalstītos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, ar kuriem likumā tiks iekļauti papildu atbalsta pasākumi mājsaimniecībām un uzņēmumiem gaidāmajā ziemas sezonā.
 
29.sep
Šodien 66 vēlēšanu iecirkņos dienas pirmajā pusē turpināsies iepriekšējā balsošana 14.Saeimas vēlēšanās un būs iespējams nodot balsi glabāšanā vēl pirms oficiālās balsošanas dienas.
 
29.sep
Ja nebūtu pandēmijas un uz sagrūšanu iekodētu koalīcijas partneru, Nacionālajai apvienībai par sabiedrības vērtējumu partijas ministru darbiem īpaši satraukties nebūtu vajadzējis. To solīja, šķiet, visu laiku neredzamākais ministrs Kaspars Gerhards zemkopības ministra amatā un kultūras ministra amata atkārtota uzticēšana nozares cieņu iemantojušajai Dacei Melbārdei. Arī partijas priekšvēlēšanu 4000 zīmju programma šiem amatiem bija piemērota – bez pārliekiem solījumiem un precīzi izmērāmiem rezultātiem.
 
28.sep
Latvija nosoda pseidoreferendumus Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās, kuriem arī nav nekādas nozīmes, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) paziņoja Valsts prezidents Egils Levits.
 
28.sep
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu no nākamā gada celt minimālo algu līdz 620 eiro, bet 700 eiro apmērā - no 2024.gada.
 
28.sep
Šajā nedēļā vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nokļūt 14. Saeimas vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.
 
28.sep
Līdzdalība vēlēšanās nav tikai pilsoņu tiesības, bet gan morāls pienākums, īsi pirms Saeimas vēlēšanām Saldū aizvadītajā skolnieku debašu cikla "#Satversmei100: vērtības nākotnei" pasākumā paudis Valsts prezidents Egils Levits.
 
28.sep
Latvijas Televīzija (LTV) nosoda deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) rīcību. Un aicinājusi Kiršteina rīcību vērtēt ne tikai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, bet arī Valsts policijā, informē LTV.
 
28.sep
Jaunākie pētījumu centra SKDS partiju reitingi rāda – ja balsstiesīgie septembrī balsotu tā kā aptaujā, tad 14. Saeimā noteikti iekļūtu sešas partijas – ar vislielāko mandātu skaitu būtu “Jaunā Vienotība”, otrajā vietā būtu ZZS, trešajā – Nacionālā apvienība, ceturtajā – “Apvienotais saraksts”, piektajā – “Progresīvie”, sestajā – “Saskaņa”.
 
28.sep
Sekojot dāsnajiem priekšvēlēšanu solījumiem, pilsoņi nu jau aizejošajā 13. Saeimā ievēlēja trīs jaunus politiskos spēkus – tajā skaitā “Attīstībai/Par!”. Tā, 2019. gada sākumā neko ļaunu nenojauzdama, uzņēmās atbildību par veselības nozari. Tieši par darbību tajā politiskais spēks guvis visvairāk kritikas. Tam bija jāsaskaras arī ar citiem izaicinājumiem, kas deva iespēju pierādīt savu rīcībspēju, taču ne vienmēr organizācija un tās līderi mācēja šo iespēju izmantot.
 
27.sep
Bijusībijusī Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama pirms divām nedēļām priekšvēlēšanu debatēs samulsināja finanšu ministru Jāni Reiru, vaicājot Reiram par viņa pieminēšanu tā sauktajās būvnieku karteļa sarunās, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
27.sep
Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) rosina grozījumu Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, kas personām, kuras ir darbojušās kādreizējās PSRS drošības organizācijās, paredz aizliegumu startēt Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.