Politika

Vakar, 12:11
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers uzslavējis Vācijas kancleri Angelu Merkeli par robežu atvēršanu patvēruma meklētājiem.
 
Vakar, 10:21
Neraugoties uz tehniskajām problēmām, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga aicina pilsoņus neļauties dusmām un piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās, liecina eksprezidentes ieraksts sociālajā medijā "Facebook".
 
Vakar, 9:51
Trīs Vācijas galēji labējās partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) deputāti izmantojuši diplomātiskās pases, lai apmeklētu ekonomikas forumu Krievijas okupētajā Krimā, piektdien vēsta laikraksts "Bild".
 
Vakar, 8:51
Bez Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Krišjāņa Kariņa (JV) valdība nepastāvēs, šorīt Latvijas Radio paziņoja JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, komentējēt koalīcijas partneru mazo entuziasmu atbalstīt viņa ierosinājumu vērtēt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.
 
Vakar, 8:30
Latvijā šodien turpināsies iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās - iedzīvotāji varēs doties vēlēt no plkst.10 līdz 20.
 
Vakar, 8:04
Kļūmes Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu procesā Latvijā liecina par būtiskām organizatoriskām problēmām, šorīt Latvijas Radio izteicās tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).
 
Vakar, 6:30
Rīt noslēgsies Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu maratons, kurā startē 16 politiskās partijas. Eiroparlamenta mandātu gribošo organizāciju skaits iepriekšējās trīs vēlēšanas bijis līdzīgs – no 14 sarakstiem 2014. gadā līdz 17 sarakstiem 2009. gadā, bet ievēlēti līdz šim ne vairāk par sešu sarakstu kandidātiem.
 
Vakar, 6:00
Didzis Šmits ir politiķis, kurš nemēdz runāt gludām, «pareizām», bet neko neizsakošām frāzēm. Pat piejaucētā «politiskā huligāna» Kaimiņa partijā viņš ir disidentiskajā «piecniekā», kas neatbalsta partijas piedalīšanos valdošajā koalīcijā. Saruna par to, kāpēc viņš nolēmis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, un par to, ko šajā amatā gribētu sasniegt.
 
23.mai
No partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedra amata atkārtoti atcelts partijas dibinātājs Artuss Kaimiņš, šovakar vēsta Latvija Televīzijas raidījums "Panorāma".
 
23.mai
Daudzi citu Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi, kas Lielbritānijā vēlējušies nobalsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, ceturtdien sūdzas, ka viņiem tas liegts.
 
23.mai
Deputātam Igoram Pimenovam (S) no Saeimas tribīnes šodien tika izteikts brīdinājums par parlamentārieša ētikas kodeksa pārkāpumiem.
 
23.mai
Pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām nepieciešams izvērtēt vēlēšanu procesa pārvaldību, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
23.mai
Deputāti iecerējuši šodien pieņemt likumu, kas paredz piektdien pagarināt Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu darbu līdz plkst.20.
 
23.mai
Liepājā vēlēšanu komisiju darbinieki centušies izskaidrot vēlētājiem tehniskās problēmas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā un katram vēlētājam, kas ieradies iecirknī, piedāvāt alternatīvu risinājumu, stāstīja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.
 
23.mai
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējās balsošanas divās dienās vēlēt devušies vismaz 61 305 jeb 4,34% balsstiesīgo, kas ir vairāk nekā attiecīgajā periodā 2014.gada vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati par 932 no kopumā 955 iecirkņiem.
 
23.mai
Traucējumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu sistēmā nav saistīti ar ārēju ietekmi un nav uzskatāmi par drošības incidentiem, sacīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītājas vietnieks Varis Teivāns.
 
23.mai
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sola līdz rītdienai, 24.maijam, atjaunot iespēju balsot jebkurā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī, liecina komisijas pārstāves Līvas Laizānes paustais.
 
23.mai
Eiropas Parlamenta vēlētāji, kuri izvēlējušies balsot ārvalstīs, bet viņu deklarētā adrese 11. maijā bija Latvijā, ir saņēmuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsūtītas iecirkņa apstiprinājuma vēstules, no kurām izriet, ka iepriekšēja balsošana 22.-24. maijā ir iespējama arī iecirkņos ārvalstīs.
 
23.mai
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un finanšu ministrs Jānis Reirs sniedza ļoti negatīvus vērtējumus par Satiksmes ministrijas pakļautībā esošā uzņēmuma Pasažieru vilciens (PV) atkārtoto lēmumu pasūtīt jaunus vilcienu sastāvus Čehijas uzņēmumam Škoda Vagonka (Škoda).
 
23.mai
Saeima šodien akceptēja obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu.
 
23.mai
Pēc Valsts kontroles ieteikuma var pamatoti šausmināties, kā tērēta nodokļu maksātāju nauda galvaspilsētas pašvaldības kabatas nodibinājumos – Rīgas Tūrisma attīstības birojā un Riga.lv. Ne mazāk dīvaini finanšu atvari izveidoti arī valsts institūcijās, tostarp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kas naudas pārlikšanai no vienas savas kabatas otrā izmanto Latvijas Vides aizsardzības fondu.
 
23.mai
Šorīt konstatēti traucējumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā, līdz ar to nobalsot citā iecirknī, šobrīd nav iespējams.