Politika

22.feb
Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) šodien ikgadējā sapulcē varētu lemt par veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) demisijas rosināšanu, informēja organizācijā.
 
19.feb
ASV prezidents Džo Baidens piektdien virtuālajā Minhenes drošības konferencē paziņoja, ka "Amerika ir atgriezusies" un ka transatlantiskās alianses atkal ir ASV prioritāte.
 
19.feb
Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien varētu pieņemt lēmumu par sankcijām pret Krievijas amatpersonām, reaģējot uz Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija ieslodzīšanu, ziņu aģentūrai BNS piektdien pastāstījis par sarunu gaitu informēts avots diplomātiskajās aprindās.
 
19.feb
Par politiķu vakcinēšanu pret Covid-19 lēma valdība, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
19.feb
Par aktuālāko Eiropas Savienībā.
 
19.feb
ASV demokrāti ceturtdien ierosināja likumprojektu prezidenta Džo Baidena plānam radīt ceļu uz ASV pilsonības iegūšanu 11 miljoniem nelegālo imigrantu, sakot, ka nav nekāda attaisnojuma liegt viņiem pastāvīgu mājvietu ASV.
 
19.feb
Šodien notiks valdības un tās partneru veidojošās Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sēde, kurā tiks spriests par atbalstu Covid-19 krīzē.
 
18.feb
Eiropas Savienība (ES) gatavojas piemērot Krievijai jaunas sankcijas par opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija apcietināšanu, ziņo avoti diplomātiskajā aprindās.
 
18.feb
Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) lēmums par nepieciešamību atbrīvot Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju ir prettiesisks, ceturtdien pavēstīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.
 
18.feb
Ministru kabineta sēdē šodien, 18.februārī, valdība konceptuāli atbalstīja Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas piedāvāto drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas konceptu Covid-19 apstākļos - papildu drošības prasības pakalpojumu sniegšanas vietām, pastiprinātu to ievērošanas kontroli un pakāpenisku pakalpojumu pieejamības paplašināšanu. Valdība lēma, ka primāri no š.g. 1.marta atļauts sniegt manikīra, pedikīra un friziera pakalpojumus. Precīzus grozījumus normatīvajos aktos plānots pieņemt nākamnedēļ, 23.februāra MK sēdē.
 
18.feb
Saeima šodien apstiprināja amatā deviņus Ekonomisko lietu tiesas (ELT) tiesnešus, kuru pilnvaras sāksies 8.martā.
 
18.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) situāciju ar neparedzētiem gadījumiem pieejamiem līdzekļiem raksturo kā satraucošu.
 
18.feb
Šodien tiek aizvadīta kārtējā Saeimas attālinātā ārkārtas sēde, kas notiek e-Saeima platformā.
 
18.feb
Mēnešiem ilgi pieņemot lēmumus "aiz slēgtām durvīm" saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanu, valdībai zuda paškritika par savu darbu un izpratne par sabiedrības noskaņojumu, šādu viedokli pauda domnīcas "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.
 
18.feb
Ministru kabinets šodien plāno pieņemt gala lēmumu par klātienes mācību procesa atjaunošanu 1.-4.klases skolēniem pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību.
 
17.feb
Veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) Covid-19 tests, kuru viņš veicis pēc būšanas kontaktā ar Covid-19 slimnieku, uzrādījis negatīvu rezultātu, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja ministrs.
 
17.feb
Eiropas Komisija (EK) vienojusies ar ASV farmācijas uzņēmumu "Moderna", ka iegādāsies papildu līdz 300 miljoniem Covid-19 vakcīnas devu, trešdien paziņojusi EK prezidente Urzula fon der Leiena.
 
17.feb
Valdības darba kritiskajam vērtējumam ir objektīvs pamats, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
17.feb
Kaujas laukā nav lielākas nelaimes, kā armijai zaudēt vadāmību. Tad tā vienā mirklī no labi organizēta, saliedēta spēka pārvēršas haotiskā, bezpalīdzīgā masā. Tieši tas notika ar Staļina armiju 1941. gada vasarā. Taču līdzīga situācija var izveidoties ar valsts pārvaldi arī nosacīta miera laikā. Rakstu nosacīta miera laikā, jo pašreizējā cīņa ar Covid-19 pandēmiju rada zināmas analoģijas ar kara apstākļiem.
 
17.feb
Janvārī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības darba vērtējums noslīdējis līdz zemākajai atzīmei tās pastāvēšanas laikā, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktā Latvijas Barometra rādītāji.
 
17.feb
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka pašvaldību vēlēšanu datumu nevajadzētu pārcelt un tām ir jānoris vasaras vidū.
 
17.feb
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir neprofesionāls – partijai aizvien intensīvāk kritizējot premjeru, saka Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Krišjānis Feldmans. “Kurš nāks talkā, lai ziloni izdabūtu ārā no valdības istabas?” nemierā ar valdības paveikto pandēmijas seku mīkstināšanā un sērgas ierobežošanā, bezspēcīgās dusmās jautā opozīcijā esošās “Saskaņas” līderis Jānis Urbanovičs. Par K. Kariņa profesionalitāti līdz ar Ministru kabineta sēžu atgriešanos atklātā režīmā sabiedrībai nu būs vieglāk spriest, bet atbilde uz J. Urbanoviča jautājumu ir – neviens. Vismaz pagaidām.