Politika

14.jūl
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV) ir skeptiska par Eiropadomes izvirzītā Eiropas Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikā amata kandidāta Spānijas ārlietu ministra Žozepa Borrelja ārpolitikas programmu, informēja politiķe.
 
13.jūl
ASV Kongresa Pārstāvju palāta piektdien nolēma ierobežot prezidenta Donalda Trampa pilnvaras uzbrukt Irānai, paužot bažas, ka viņa kareivīgā politika var nozīmēt virzību uz nevajadzīgu karu.
 
13.jūl
Kopumā ASV viedoklis par Latviju un tās investīciju vidi ir pozitīvs, šādu priekšstatu vizītē ASV guvis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
12.jūl
Eiropas Parlaments nāk klajā ar pirmās pēc vēlēšanām veiktās Eirobarometra aptaujas rezultātiem.
 
12.jūl
Divas ANO struktūras aicina Eiropas valstis atsākt migrantu glābšanas operācijas Vidusjūrā un pārtraukt viņu sūtīšanu atpakaļ uz Lībiju.
 
12.jūl
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien publicētā intervijā paudusi nožēlu, ka pieļāva tika lielu polarizāciju breksita jautājumā un izvairījās no televīzijas debatēm pirms parlamenta ārkārtas vēlēšanām 2017.gadā.
 
12.jūl
Eiroparlamentāriete Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) ievēlēta par Eiropas Parlamenta (EP) Kultūras un izglītības komitejas otro vicepriekšsēdētāju, informēja Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas (ECR) Latvijas delegācijas preses padomnieks Kārlis Būmeisters.
 
12.jūl
Lietuvas jaunais prezidents Gitans Nausēda piektdien Seima svinīgā sēdē devis amata zvērestu, pārņemot pilnvaras no līdzšinējās prezidentes Daļas Grībauskaites, kas šajā amatā atradusies desmit iepriekšējos gadus.
 
12.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) trešdien no izolatora atbrīvotās uz laiku atstādinātās Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieces Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) advokāti kategoriski noliedz politiķes saistību ar iespējamu kukuļošanu Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecības iepirkuma procesā.
 
12.jūl
Rīgas domes deputāte Baiba Broka nolēmusi uz laiku apturēt savu darbību nacionālajā apvienībā "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, sniedzot paskaidrojumus par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu, šodien preses konferencē pavēstīja pati Broka.
 
12.jūl
Lietuvā šodien amata zvērestu dos jaunais valsts prezidents Gitans Nausēda, pārņemot pilnvaras no līdzšinējās prezidentes Daļas Grībauskaites, kas šajā amatā atradusies desmit iepriekšējos gadus.
 
12.jūl
Stājoties Valsts prezidenta amatā, Egila Levita uzrunu Saeimai daļa sabiedrības uztvēra vienotā izpratnē, ar pārliecību, ka viņa prezidentūra valstij un tās iedzīvotājiem nesīs patīkamas pārmaiņas, kuras Latvijas tauta gaidījusi divpadsmit gadus. Uzrunāto tautas priekšstāvju vidū tik vienotas izpratnes par prezidenta vēstījumu nav.
 
11.jūl
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šonedēļ tiekoties ar ASV augstākajām amatpersonām Vašingtonā apliecinājis, ka ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un ciešs sabiedrotais, informēja Valsts kanceleja.
 
11.jūl
Krievijas un Ukrainas prezidenti Vladimirs Putins un Volodimirs Zelenskis savā pirmajā telefonsarunā runājuši par konfliktu Ukrainas austrumos, ceturtdien pavēstīja Kremlis.
 
11.jūl
Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu varētu apstiprināt Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatā ar nelielu balsu vairākumu, prognozēja politologs Ojārs Skudra.
 
11.jūl
Latvija kategoriski nosoda pēdējā laikā Krievijā valdošos centienus attaisnot Staļina un Hitlera kopīgi pastrādātos noziegumus, tostarp Molotova – Ribentropa pakta noslēgšanu. Īpaši ciniski ir Maskavā organizēt Baltijas valstu galvaspilsētu “atbrīvošanas” salūtus pakta noslēgšanas 80. gadadienā, teikts Latvijas Ārlietu ministrijas sagatavotajā paziņojumā.
 
11.jūl
Ar vienas balss pārsvaru Saeimas atbildīgā komisija lēmusi, ka Saeimas deputāti atalgojumu par darbu biedrībās un nodibinājumos saņemt turpmāk nevarēs. Diskusijā par šo jautājumu iesaistīsies vēl Saeima, un, iespējams, ierobežojumi tiks paplašināti – to rosinājuši gan deputāti, gan piedāvājis Saeimas Juridiskais birojs.
 
10.jūl
Vācijas kanclere Angela Merkele trešo reizi trīs nedēļu laikā publiska pasākuma laikā redzēta trīcam, tomēr politiķe uzstāj, ka ir "ļoti spējīga" veikt savus amata pienākumus.
 
10.jūl
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka no Latvijas Krievu savienības un pazīstamā Igaunijas krievvalodīgo tiesību aizstāve Jana Toma no Centra partijas trešdien ievēlētas par EP Lūgumrakstu komitejas priekšsēdētāja vietniecēm.
 
10.jūl
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis trešdien vienojušās, ka bloka nākamā gada budžetam jābūt 153,1 miljardu eiro lielam, kas ir nedaudz mazāk nekā piedāvājusi Eiropas Komisija (EK).
 
10.jūl
Šodien, 2019. gada 10. jūlijā, Valsts prezidents Egils Levits savā pirmajā darba vizītē Igaunijā tikās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas).
 
10.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien no izolatora atbrīvotajai Latvijas Universitātes (LU) rektora vietniecei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) aizliedzis ieņemt amatu LU un izbraukt no valsts.