Politika

29.jun
Satversmes tiesa (ST) atzinusi, ka pašreizējais valstī noteiktais garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmenis (64 eiro mēnesī), neatbilst Satversmei. No 2021. gada 1. janvāra likuma norma par GMI 64 eiro apmērā zaudē spēku, un Saeimai būs jānosaka jauns GMI apmērs. Satversmes tiesa atzinusi un, kas tālāk? Kāda ir šī ST sprieduma jēga un nozīme? Vai tiešām kāds tagad domā, ka Saeima, kura vēl pavisam nesen nevarēja atrast naudu pašu pirms tam pieņemtu likumu īstenošanai, tagad ar skubu metīsies palielināt GMI līdz cilvēka dzīvei cienīgam līmenim? Vai kāds Latvijā ir tik naivs? Nedomāju vis.
 
29.jun
Šodien par savu dalību Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās oficiāli paziņos starp valdību veidojošajām partijām sabiedrībā viszemāk vērtētā KPV LV. Organizācija šī gada sākumā cīnījās ar iekšējām problēmām, kuras izraisīja partijas dibinātāja un valdes locekļa Artusa Kaimiņa aiziešana no partijas un biedru nespēja sapulcēties lemttiesīgai biedru sapulcei.
 
26.jun
Francijas prezidents Emanuels Makrons ir pārliecināts par progresa iespējām svarīgās jomās attiecībās ar Krieviju, konkrēti attiecībā uz Lībijas krīzi, piektdien pēc Makrona videokonferences ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pavēstīja Makrona birojs.
 
26.jun
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar likumīgā spēkā stājušos Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu ir izdevis rezolūciju visiem valdības ministriem līdz 1.oktobrim iesniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem pārkārtojumiem valsts pārvaldē administratīvi teritoriālās reformas ieviešanai.
 
26.jun
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesaskata politisko reklāmu tēlnieka un Rīgas domes deputāta kandidāta Aigara Bikšes (AP) veidotajā sešus metrus augstu skulptūrā "Mediķi pasaulei".
 
25.jun
 Sākot ar trešdienu, interesentiem atkal atvērts Parīzes Eifeļa tornis, tomēr vienīgi tiem, kas paši ir gatavi kāpt pa torņa kāpnēm, ir apvilkuši maskas un sasnieguši 11 gadu slieksni.
 
24.jun
Saeimas deputātes Ievas Krapānes (KPV LV) maksātnespējas process izbeigts bez atbrīvošanas no atlikušajām saistībām, liecina Zemgales rajona tiesas lēmums.
 
23.jun
Eiropas Savienības (ES) līderi pirmdien brīdināja Ķīnu, ka Pekinai draud ļoti negatīvas sekas, ja tiks īstenots nesen pieņemtais nacionālās drošības likums, kas paredz iespējas mazināt Honkongas autonomiju.
 
23.jun
Kādam no politiskajiem spēkiem Latvijā lojāls ir tikai katrs piektais pilsonis, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
22.jun
ASV un Krievijas augsta ranga diplomāti pirmdien Vīnē sākuši sarunas par kodolieroču kontroli.
 
22.jun
ASV prezidenta Donalda Trampa pārvēlēšanas kampaņa svētdien noraidīja apgalvojumus, ka video lietotnes "TikTok" lietotāju sociālo mediju kampaņa ir atbildīga par zemo apmeklētāju skaitu Trampa sestdienas mītiņā Oklahomā.
 
22.jun
Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz Latvijā no 2021.gada 119 pašvaldību vietā izveidot 42.
 
21.jun
Gadījumā, ja sekos Covid-19 izplatības atkārtots saasinājums, sadarbībā ar citām ministrijām un pašvaldībām tiks meklēti jauni vecākiem paredzēti risinājumi un atbalsta mehānismi, pavēstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).
 
20.jun
Latvija solidarizējas ar Kanādu un aicina Ķīnu nekavējoties atbrīvot divus tās pilsoņus, tviterī paziņojis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
20.jun
Partija "KPV LV" savu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu saraksta līderi plāno nosaukt pēc Jāņiem, pastāstīja parlamentārietis Ēriks Pucens (KPV LV).
 
20.jun
Ņemot vērā, ka Covid-19 izplatība aiz Latvijas austrumu robežas ir ļoti plaša, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) uzskata, ka Latvijai jālūdz Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" palīdzība valsts austrumu robežas uzraudzībā, atzina ministrs.
 
20.jun
Administratīvi teritoriālās reformas sagatavošanā identificējot vairākas būtiskas nepilnības un norādot uz riskiem, ka tā tiks apstrīdēta Satversmes tiesā, Valsts prezidents Egils Levits, raisot neizpratni opozīcijā, reformas likumu tomēr izsludinās.
 
19.jun
Eiropas Komisija (EK) šodien noteica, ka turpmāk Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautajām personām varēs iesaldēt arī to tiešā vai netiešā veidā kontrolētus aktīvus, aģentūra LETA noskaidroja EK.
 
19.jun
Ārlietu ministrija kategoriski noraida Krievijas prezidenta Vladimira Putina pausto, ka Baltijas valstu iestāšanās Padomju Sociālistisko Republiku Savienībā (PSRS) notika uz vienošanās pamata, kam piekrišanu deva ievēlētā valdība.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien nolēmuši vēlreiz pagarināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, kas noteiktas pēc Maskavas militārā iebrukuma Ukrainā, pēc videokonferences paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele.
 
19.jun
Nauda, kuru Latvija aizņemsies no Eiropas Savienības, lai atgūtos no Covid-19 radītās krīzes, nedrīkst tikt izmantota, lai pildītu reiz jau atliktos priekšvēlēšanu solījumus. Šāds virsuzdevums izriet no Valsts prezidenta Egila Levita uzrunas Saeimai tās pavasara sesijas pēdējā sēdē.
 
19.jun
Valsts prezidents Egils Levits izsludinās Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumu, neskatoties uz pašvaldību vadītāju pausto aicinājumu prezidentam rīkoties pretēji.