Politika

27.nov
Polijas faktiskais abortu aizliegums apdraud sieviešu dzīvību, informēja Eiropas Parlamenta (EP) preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
26.nov
Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju Latvijā, Apvienotās Karalistes valdība noteikusi 14 dienu pašizolēšanās prasību ieceļotājiem no Latvijas, informēja Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā.
 
26.nov
Līdz šim pēc Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām politisko patvērumu Latvijā lūguši 22 Baltkrievijas pilsoņi, atsaucoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
26.nov
Var pienākt brīdis, kad Covid-19 stacionēto pacientu skaita pieauguma dēļ veselības aprūpes sistēma nevarēs palīdzēt visiem, ceturtdien preses konferencē uzsvēra Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.
 
26.nov
Skandāls ap Juri Pūci un viņa demisionēšana no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata partiju apvienībā “Attīstībai/Par!” jaunā kvalitātē izgaismojusi organizāciju veidojošo politisko spēku ideoloģijās iekodētās atšķirības. Apvienību veidojošās partijas vienojušās nākamā gada pašvaldību vēlēšanās kandidēt atsevišķi, taču sola, ka tā nav apvienības izjukšana un Saeimā strādājošā “Attīstībai/Par!” frakcija ir monolīta un Krišjāņa Kariņa valdību atbalstoša.
 
26.nov
Valdība otrdien sagudroja jaunus kovidierobežojumus izglītībā – no 30. novembra skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet skolotājiem arī stundās būs jālieto sejas maskas. Ja šādas prasības nevar nodrošināt, tad skolai mācības jāorganizē attālināti.
 
26.nov
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie pēdējiem nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
26.nov
„Kas ir virsleitnants?” – jautā Alise Zariņa, kura, izrādās, ir „sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste”. „Virsleitnants ir pakāpe pirms kapteiņa,” atbild virsleitnants Gatis. Savukārt feminists Kaspars Zālītis, kurš savulaik bijis LGBT un viņu draugu apvienības „Mozaīka” valdes loceklis un viens no galvenajiem „Europride 2015” rīkotājiem Rīgā, piebalso, ka esot jālauž stereotipi par Latvijas armiju. Tā, uzdodot infantilus un bezjēdzīgus jautājumus, lsm.lv tiešraidē tika piedāvāts Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) „uzsaukts” šovs (!), kurā analizē „dzimumu lomas Latvijas armijā”. Par to runājām ar LR aizsardzības ministru Arti Pabriku („Attīstībai/Par”).
 
25.nov
Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda līdzkeļus piedāvā ieguldīt 5G tīklā, īres dzīvokļu būvniecībā un Rīgas aglomerācijas transporta attīstībā, liecina Finanšu ministrijas (FM) apkopotā informācija.
 
25.nov
Noslēdzoties trešajai 2021.gada budžeta izskatīšanai veltītajai parlamenta sēdes dienai, ir kritis garākās budžetam veltītās Saeimas sēdes rekords.
 
25.nov
Valdības lēmumi par Covid-19 ierobežojumiem ir haotiski, turklāt valdībai nākamais būtiskais pārbaudījums būs gaidāmā vakcīnu izdale, sacīja sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.
 
25.nov
Šodien opozīcijas kritikai par finanšu ministra Jāņa Reira (JV) un Finanšu ministrijas (FM) darbu mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) režīma pilnveidē pievienojušies arī daži koalīcijas sastāvā esošās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas deputāti.
 
25.nov
Saeima šajās dienās izskata svarīgus jautājumus – minimālo ienākumu sliekšņus, ietaupīto budžeta līdzekļu novirzīšanu veselības aprūpes vajadzībām, nākamā gada budžeta projektu un ar to saistīto likumprojektu izskatīšanu galīgajā lasījumā.
 
25.nov
Par integrāciju un asimilāciju, par opozīcijas un pozīcijas delikātajām attiecībām un citām aktualitātēm intervija ar politiķi, Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāju Vjačeslavu Dombrovski.
 
25.nov
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie pēdējiem nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
25.nov
ASV plāno izdalīt 6,4 miljonus Covid-19 vakcīnas dozu pirmajā nedēļā pēc tam, kad šī uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātā vakcīna būs apstiprināta ārkārtējai lietošanai, un tas var notikt decembrī, otrdien paziņoja amatpersonas.
 
24.nov
Nekas neliecina, ka Covid-19 atkāptos, otrdien preses konferencē atzina Ministru prezidents Krišjānis kariņš (JV).
 
24.nov
Eiroparlamenta deputāts un Nacionālās apvienības valdes loceklis Roberts Zīle sarunā ar Neatkarīgo izskaidro dažus Latvijas valsts budžeta 2021. gadam veidošanas aspektus.
 
24.nov
Kovida ārkārtas apstākļos atkal kā pavasarī, bet tagad jau skaudrāk izglītības sistēmai uzglūn jauni izaicinājumi – kā organizēt mācības skolās, kurām klasēm ļaut apmeklēt skolu, kurām pāriet uz mācīšanos attālināti, un vēl virkne problēmu. Būtu labi, ja šajos apstākļos pedagogi un izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) strādātu kā vienots organisms, iedziļinoties lietās, sadarbojoties un izpalīdzot, taču ministre līdz šim ir uzvedusies augstprātīgi, apsaukājusi pedagogu arodbiedrību par blusām un vismaz pagaidām nav izrādījusi vēlmi sākt dialogu. Tas ir ļoti bēdīgi.
 
24.nov
Saeima šodien turpina pirmdienas, 23. novembra, ārkārtas sēdi, kurā deputāti izskata un debatē par nākamā gada valsts budžetu.
 
24.nov
Saeimā ievēlētās partijas jau gadiem ilgi mokās meklējumos, kā atrisināt piespiedu nomas jautājumu. Pilnībā atcelt to tā arī nav izdevies, taču Tieslietu ministrija nākusi klajā ar priekšlikumu precīzi noteikt, cik zemes īpašnieks varēs iekasēt no cilvēkiem, kas mīt uz viņa zemes padomju laikā uzbūvētajā mājā. Priekšlikumu apstiprinājusi arī Saeimas Juridiskā komisija.
 
23.nov
ASV prezidenta amatā ievēlētais Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka valsts sekretāra amatam izraudzījies pieredzējušo ārlietu padomnieku un bijušo valsts sekretāra vietnieku Entoniju Blinkenu, bet bijušo augstāko diplomātu Džonu Keriju - īpašā vēstnieka amatam klimata jautājumos.