Politika

28.mar
Partijas "KPV LV" sestdien notikusī biedru sapulce ir svarīga noslēdzošā procedūra, lai krīzes apstākļos valsts nepaliktu bez skaidras lēmumu pieņemšanas ķēdes, sākot no valdības un to veidojošajām partijām, līdz pat Saeimas komisiju sēdēm un plenārsēdēm.
 
27.mar
ASV prezidenta Donalda Trampa popularitātes reitings ir nedaudz uzlabojies, lai gan liela daļa cilvēku uzskata, ka viņš nav pietiekami ātri reaģējis uz Covid-19 pandēmiju, liecina laikraksta "Washington Post" un raidorganizācijas ABC aptauja.
 
27.mar
Eiropas Savienībai jau pašlaik ir jāsāk strādāt pie stratēģijas izejai no pandēmijas radītās krīzes un Eiropas ekonomikas atveseļošanas plāna, kas prasīs ievērojamas investīcijas, uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, komentējot ceturtdienas vakarā Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāju sanāksmē (Eiropadomē) pieņemtos lēmumus.
 
27.mar
Šodien plkst.16 notiks pirmā attālinātā Saeimas Prezidija sēde, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.
 
27.mar
Faktam, ka, par spīti ārkārtas situācijai, valdība jau divas nedēļas strādā bez pilntiesīga ekonomikas ministra, uzmanību pievērsis Valsts prezidents Egils Levits. Arī Saeimas priekšsēdētāja uzskata, ka KPV LV virzīto kandidātu amatā varētu apstiprināt jau nākamnedēļ, bet šis jautājums valdības ceturtdienas darba kārtībā netika iekļauts. KPV LV līderi uzskata, ka kavēšanos veicina Jaunās konservatīvās partijas vilcināšanās.
 
27.mar
Valdības kuluāros noslēptu iemeslu dēļ Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir samierinājies ar ministra Jura Pūces sievas iecelšanu Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta vadībā. Tomēr niecīgā valsts pārvaldes iestāde sagādā arvien jaunus nepatīkamus pārsteigumus. Situāciju fondā sācis izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).
 
27.mar
Intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu – par situāciju valstī un pasaulē, par politiku, veselību un latviešu prasmi tikt galā ar likstām.
 
26.mar
Patlaban ārkārtējās situācijas laikā Latvijas valdībai komunikācija ar sabiedrību izdodas salīdzinoši laba, atzina sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" direktors Arnis Kaktiņš.
 
26.mar
Eiropas Savienība beidzot nolēmusi uzsākt sarunas par Ziemeļmaķedonijas un Albānijas pievienošanos blokam. Šādu lēmumu atbalstījuši ES valstu ārlietu ministri, un šodien to iecerēts apstiprināt valstu vadītāju samitā, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ tiks rīkots videokonferences formātā. Precīzs sarunu uzsākšanas datums tuvākajā laikā gan netiks izziņots, jo abām valstīm (jo sevišķi Albānijai) vēl jāpaveic pāris mājasdarbu.
 
26.mar
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vērsusies pie Valsts prezidenta un Ministru prezidenta, aicinot operatīvi veidot vienotu krīzes vadības centru, lai nepārtrauktā režīmā koordinētu ar koronovīrusa izplatības mazināšanu saistītus pasākumus un sekot līdz norisēm tautsaimniecībā, kā arī nevilcināties ar ārkārtas stāvokļa pagarināšanas un/vai atcelšanas skaidru kritēriju definēšanu.
 
25.mar
Rīt, 26.martā, attālinātajā ārkārtas sēdē Ministru kabinets lems par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, liecina valdības dienas kārtībā iekļautais rīkojuma projekts.
 
25.mar
Politiskās partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens norāda, ka partija nekad nav atbalstījusi azartspēļu uzņēmumu iekļaušanu starp krīzē atbalstāmajām nozarēm, un šādu atsevišķu viedokli otrdienas valdības sēdē pauda partijas ministri – iekšlietu ministrs un ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs Sandis Ģirģens un labklājības ministre Ramona Petraviča. Neskatoties uz to, pārējo partiju ministri un premjers atbalstīja iekļaušanu sarakstā.
 
25.mar
Laikā, kad Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu noturējis jaunais koronavīruss, kura izraisītā ārkārtējā situācija kavēja KPV LV atstāt valdību, kādreizējais šā politiskā spēka līderis Artuss Kaimiņš ir garants tam, ka gadījumā, ja pēc krīzes KPV LV tomēr izlemj pamest koalīciju, tā tomēr spēs turpināt savu darbu. Tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc koalīcijas partneri ir tik iecietīgi, vērtējot A. Kaimiņa atbildību Saeimas un valdības darba iedragāšanā.
 
24.mar
Varētu apsvērt iespēju Saeimas sēdi rīkot, katrai frakcijai un pie frakcijām nepiederošajiem deputātiem pulcējoties savā parlamenta zālē, pastāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).
 
24.mar
Pēc Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa sasirgšanas ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 nevienam citam parlamentārietim līdz šim šī slimība nav tikusi konstatēta, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
24.mar
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāte, opozīciju pārstāvošā Linda Liepiņa pieļauj iespēju rosināt parlamenta deputāta, sava bijušā partijas biedra Artusa Kaimiņa atcelšanu no šīs komisijas vadītāja amata, jo politiķis esot melojis par savas saslimšanas ar Covid-19 apstākļiem.
 
24.mar
Ņemot vērā, cik ātri Saeima likumā pārvērta Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājumu būtiski palielināt politisko partiju finansējumu no valsts budžeta un to, ka viņa ideja par Valsts padomes izveidošanu, kaut arī kritizēta, tomēr virzās uz priekšu, var pieņemt, ka pārredzamā nākotnē tiks atjaunots arī Satversmes 81. pants, kurš noteiktos apstākļos valdībai dod tiesības pieņemt noteikumus ar likuma spēku.
 
23.mar
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu ministri pirmdien vienojušies apturēt stingros bloka fiskālās disciplīnas noteikumus, lai nacionālās valdības cīņā ar Covid-19 pandēmijas sekām varētu atļauties lielākus tēriņus.
 
23.mar
Koalīcijas vairākums neatbalsta politiskas sekas saistībā ar Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa rīcību, iespējams, maldinot par paša inficēšanās ar Covid-19 iespējamajiem apstākļiem, izriet no politiķu teiktā pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes noslēgšanās.
 
23.mar
Valsts pastāvēšana, sabiedrība un katrs cilvēks ir jāaizsargā jebkuros apstākļos, tostarp ārkārtējās situācijas apstākļos, un šādā gadījumā ir jābūt arī radošai pieejai, šodien pēc valsts konstitucionālo orgānu vadītāju sanāksmes žurnālistiem paziņoja Valsts prezidents Egils Levits.
 
23.mar
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde uzskata, ka Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa rīcība, neievērojot valstī noteiktās vadlīnijas COVID-19 izplatības mazināšanai, nav savienojamas ar Saeimas komisijas vadītāja pienākumu pildīšanu un rada draudus nacionālajai drošībai.
 
23.mar
Valsts policija (VP) vērtēs, vai ar Covid-19 sasirgušais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš ievērojis valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumus un aizliegumus.