Politika

20.jan
Koalīcija pēc pirmā gada jūtas stipra un kā izaicinājumu iezīmē uzlabojumus nodokļu sistēmā, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes sēdes atzina koalīciju veidojošo politisko spēku pārstāvji.
 
20.jan
Koalīcija noraidījusi iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) priekšlikumu Valsts policijas (VP) priekšnieku izraudzīties konkursā, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ģirģens.
 
20.jan
Vienam partijas "Saskaņa" deputātam atsaucot parakstu zem pieprasījuma lemt par Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) atbrīvošanu no amata, galvaspilsētas domei tas nebūs jāskata, pavēstīja Burova preses sekretāre Baiba Gailīte.
 
20.jan
Šodien, 20. janvārī, veselības ministre Ilze Viņķele kopā ar nozares pārvaldes speciālistiem iepazīstināja ar paveikto veselības aprūpes jomā valdības pirmā gada laikā.
 
20.jan
"KPV LV" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš uzskata, ka viņa izveidotā partija šobrīd valstij nodara vairāk ļaunuma nekā labuma un to vairs nav iespējams izglābt, tāpēc aicinās biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.
 
20.jan
Lielāka skaidrība par Rīgas domes opozīcijas nostāju attiecībā uz "Saskaņas" rosināto Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata varētu būt 22.janvārī, kad, iespējams, arī notiks attiecīgā domes sēde, norādīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas domes frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Klotiņš.
 
20.jan
Rīgas domes deputātiem izdevies no amatiem atstādināt abus vicemērus, bet šonedēļ pašvaldības tautas kalpiem jālemj par pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja palikšanu amatā. Rīgas mērs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai; GKR) ir atkārtoti pateicis, ka pats no amata neatkāpsies. Pašlaik deputātu aktuālākajai nodarbei jābūt Rīgas budžeta izskatīšanai un pieņemšanai, un vārdos tiek solīts, ka koalīcija budžeta izskatīšanā piedalīsies, apzinoties sekas, kādas var radīt vilcināšanās.
 
20.jan
Piektdienas rītā TV3 raidījumā 900 sekundes tieslietu ministrs Jānis Bordāns iemeta kārtējo smilšu devu valdošās koalīcijas sadarbības zobratos, pavēstot pasaulei, ar kādām jaunām atklāsmēm apskaidrojies viņa prāts nakts melnumā. Izrādās, viņa kolēģis valdībā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens mēģina «destabilizēt darbu valdībā savu saimnieku interesēs».
 
20.jan
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK) šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē aicinās izskatīt jautājumu par grozījumiem Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācijai jābūt tikai valsts valodā, informēja partijas pārstāvis Kristaps Gulbis.
 
19.jan
23.janvārī, apritēs gads, kopš strādā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība.
 
19.jan
Pasaules līderi, arī Turcijas, Francijas un Krievijas prezidenti, svētdien sāka sarunas Vācijas kancleres Angelas Merkeles rīkotajā samitā, kura mērķis ir panākt Lībijas kara izbeigšanu.
 
19.jan
Krievijas prezidents Vladimirs Putins dažas dienas pēc konstitūcijas grozījumu ierosināšanas uzsvēris "varas transformācijas" svarīgumu, vienlaikus atzīstot, ka nevēlas, lai Krievijā notiktu atgriešanās pie padomju laika situācijas, kad valsts vadītāji amatos palika līdz nāvei bez pilnvaru nodošanas plāna.
 
17.jan
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) nolēmis "nenolaisties līdz tieslietu ministra [Jāņa Bordāna (JKP)] līmenim", tāpēc nekomentēs viņa paziņojumus par Ģirģena it kā izdarītajiem mēģinājumiem destabilizēt valdību.
 
17.jan
Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks piektdien iesniedzis atlūgumu prezidentam Volodimiram Zelenskim, valstī vēršoties plašumā ierakstītu sarunu skandālam.
 
17.jan
Šodien Latvijā vizītē ieradīsies Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas vietniece demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Dubravka Šuica, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.
 
17.jan
Iekšlietu ministrs Sandris Ģirģens (KPV LV) mēģina destabilizēt valdību, šādu viedokli intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).
 
16.jan
Partijas "Saskaņa" deputāti rosina noteikt cenu samazinājumu kompensējamām zālēm, informēja politiskajā spēkā.
 
16.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien darba vizītē apmeklēs Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku, kur plānots tikties ar šīs valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko, informēja premjera pārstāvji.
 
16.jan
Partija KPV LV 13. Saeimas vēlēšanās ieguva 16 mandātus. Labo vēlēšanu rezultātu pamatā bija divu partijas līderu – Artusa Kaimiņa un Alda Gobzema – aktivitātes. Kaimiņš ar aktierisku epatāžu un Gobzems ar niknām publikācijām internetā ievilka aiz sevis Saeimā vēl 14 cilvēkus – diezgan raibu kompāniju. Taču jau drīz pēc vēlēšanām abi līderi sāka savā starpā plēsties. Domstarpību dēļ pagājušajā gadā KPV LV valde izslēdza no partijas premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, viņu izslēdza arī no frakcijas. KPV LV frakciju pameta Linda Liepiņa, bet dienu vēlāk par izstāšanos paziņoja Karina Sprūde. No frakcijas izstājās arī deputāts Didzis Šmits.
 
15.jan
ASV Pārstāvju palāta trešdien apstiprinājusi rezolūciju par impīčmenta procesa pret Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu nodošanu Senātam, lai varētu sākties Trampa impīčmenta prāva.
 
15.jan
Eiropas Parlaments trešdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver, ka, lai saņemtu tā piekrišanu Lielbritānijas izstāšanās līgumam, jāgarantē pilsoņu tiesību aizsardzība.
 
15.jan
Koalīcijas deputāti rosina Saeimai pieņemt lēmumu par mudinājumu Dānijai, lai Latvijas pilsone Kristīne Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai (DĀR).