Politika

16.aug
Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas (VM) lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.
 
16.aug
Apzinoties, ka Eiropas Savienības un Lielbritānijas sarunas par Brexit var nokļūt strupceļā, Lielbritānija labprāt vēlētos, lai veselības aprūpē strādājošie Latvijas valstspiederīgie paliktu Lielbritānijā arī pēc tam, kad šī valsts pametīs Eiropas Savienību (ES).
 
16.aug
Jūnija beigās labklājības ministrs Jānis Reirs aizsāka savu individuālo politiskās reklāmas kampaņu, iniciējot pensiju sistēmas reformu.
 
16.aug
Valdošās gerontokrātiskās, kleptokrātiskās, korumpētās, kremliskās vampīru partijas, drebiet! Nāk jauni, kristāldzidri politiskie spēki, kas padzīs jūs no troņa un jaunu pasauli cels. Ar kaujas saucieniem un putām uz lūpām, ar karstām sirdīm un pārbolītām acīm 13. Saeimā iesoļos Jaunā konservatīvā partija (JKP) un KPV LV.
 
15.aug
Par Saskaņas priekšvēlēšanu programmu, kadriem un potenciālajiem sadarbības partneriem pēc Saeimas vēlēšanām saruna ar Saskaņas līderi, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.
 
15.aug
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēmusi informāciju par vairāku deputāta amata kandidātu iespējamo neatbilstību Saeimas vēlēšanu likuma nosacījumiem, pavēstīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
 
15.aug
ASV likumdevēju ieteikums attiecībā uz Baltijas valstu gaisa telpas drošību demonstrē Kongresa politisko atbalstu reģiona aizsardzības stiprināšanai, tomēr neparedz specifiskus uzdevumus vai finansējumu, atzina Latvijas Aizsardzības ministrijā (AM).
 
15.aug
Partijas "Saskaņas" deputāti rosina piemaksu par līdz 1996.gadam iegūto darba stāžu maksāt arī pensionāriem, kas pensionējušies pēc 2012.gada.
 
15.aug
Salikums valdībā - "Saskaņa" ar kādu jaunu, nepieredzējušu politisko spēku - būtu bīstams Latvijai, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vēlēšanu sarakstu līderis, premjers Māris Kučinskis.
 
15.aug
Reitingi rāda, ka iekļūt 13. Saeimā ir cerības septiņiem vai astoņiem partiju sarakstiem, reāli šo mērķi sasniegs četri līdz seši. Taču vēlēšanās piedalīsies 16 sarakstu, radot šķietami plašu piedāvājumu un trokšņainus gāganu karus medijos un sociālajos tīklos. Kas dzen šos cilvēkus piedalīties sacensībās, kurās viņiem acīm redzami «nespīd»? Ir taču kaut kādi motīvi, mērķi, misija.
 
15.aug
Divi desmiti Džordža Sorosa finansēto organizāciju esošie un bijušie darbinieki, kā arī stipendiju saņēmēji kandidē 13. Saeimas vēlēšanās no dažādām partijām.
 
14.aug
Aicinot pildīt pilsoņa pienākumu un piedalīties vēlēšanās, Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs mudina pilsoņus vēlēšanās svītrot visus tos, par kuru godprātību ir kaut mazākā šaubu ēna.
 
14.aug
Veselības ministrija (VM) 2019.gada budžetā prioritārajiem pasākumiem papildus pieprasījusi 431,39 miljonus eiro, un apmēram 47% no tā nepieciešami, lai palielinātu iedzīvotājiem pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu apmēru, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
14.aug
Saeimas deputātiem un ministriem piederošie uzņēmumi pagājušajā gadā apgrozījuši 17,96 miljonus eiro, nopelnījuši 308 860 eiro, ar darba vietām nodrošinājuši 336 darbiniekus, bet nodokļos valsts kopbudžetā samaksājuši 3,05 miljonus eiro, informēja SIA "Lursoft".
 
14.aug
Šodien Saeimas deputāti beidzot kvorumam pietiekamā skaitā ieradās uz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdi, lai lemtu par ātros kredītus ierobežojošiem grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Šodien no 13 deputātiem uz komisijas sēdi ieradās 7, kas ir pietiekami, lai balsojums notiktu. Tādējādi beidzot pēc divu nedēļu pārcelšanas sēde šodien notika. Grozījumi gan guva daļēju atbalstu.
 
14.aug
Partiju priekšvēlēšanu solījumi valsts aizsardzības jomā skaidri parāda dažādu politisko spēku ģeopolitisko orientāciju: attiecīgi uz Briseli, Vašingtonu vai Maskavu. Par spēju un nepieciešamību pašiem aizstāvēt savu valsti izteikumi ir daudz piesardzīgāki.
 
14.aug
Centrālā vēlēšanu komisija reģistrējusi visu partiju iesniegtos vēlēšanu sarakstus, izlozēti arī šo sarakstu kārtas numuri, taču ne visiem sarakstos iekļautajiem deputātiem lemts nonākt vēlēšanu biļetenos. Jau pirms sarakstu reģistrēšanas tika izbrāķēti vairāki desmiti gribētāju, un vēl nav zināms, cik daudziem deputātiem pēc vēlēšanām savs mandāts būs jānoliek.
 
14.aug
Ministru kabinets šodien lems par Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā.
 
14.aug
Nākamā gada budžetā pieaugums varētu būt par 150-200 miljoniem eiro, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
14.aug
Pieņemts uzskatīt, ka Latvijas politiskās partijas ir interešu grupas bez jebkādas ideoloģijas. Varbūt ar nebūtiskiem (dekoratīviem) izņēmumiem. Šādas pārliecības saknes stiepjas akadēmiskā vēlmē pārlikt klasiskos, veco demokrātiju politiskos spēkus (to vietējos analogus) uz Latvijas politiskās skatuves.
 
13.aug
Saruna ar Saeimas deputātu Alekseju Loskutovu par to, kurā brīdī politiskais projekts Kustība PAR! aizgāja greizi; par bijušajiem KNAB kolēģiem, tagad kolēģiem politikā Jurašu un Strīķi; par Saeimas prestiža grāvēju Kaimiņu un optimālāko nākamo koalīciju.
 
13.aug
Vairāk nekā 100 kultūras cilvēku, arī kinorežisori Žans Liks Godārs un Kens Loučs, aicinājuši Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu atbrīvot no cietuma ukraiņu kinorežisoru Oļehu Sencovu.