Politika

8.nov
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzņēmumam "Spikeru nami" piemērojis 1400 eiro sodu par nelikumīgu toreizējā Rīgas mēra un partijas "Saskaņa" līdera Nila Ušakova, kā arī "Saskaņas" premjerministra kandidāta Vjačeslava Dombrovska vides reklāmu
 
8.nov
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēmusi divus iesniegumus par parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanai - no Centra partijas un atkārtotu iesniegumu no biedrības "Varu Latvijas tautai", informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.
 
8.nov
Intervija ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli (Nacionālā apvienība): par šantāžu koalīcijā, par finansējumu, kura dēļ partijas dabūs pērienu, par degošo acu nodzišanu un reformām, kas nav reformas, par Eiropas atkarības adatu – gāzesvadu Nord Stream 2.
 
7.nov
Trīs Lielbritānijas partijas - liberāldemokrāti, "zaļie" un "Plaid Cymru" - ceturtdien paziņojušas par vēlēšanu paktu, kura mērķis ir nodrošināt maksimāli daudz breksita pretinieku ievēlēšanu parlamentā.
 
7.nov
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien, viesojoties Ungārijā, atkārtojis savus draudus atvērt nelegālajiem imigrantiem durvis uz Eiropu, ja starptautiskā sabiedrība nepalielinās atbalstu Turcijai.
 
7.nov
Saeima ceturtdien, 7.novembrī, pieņēma lēmumu par speciālās Administratīvi teritoriālās reformas komisijas izveidošanu.
 
7.nov
Saeimas opozīcijas 30 deputāti vēstulē tiesībsargājošajām iestādēm aicina pirms termiņa izvērtēt, vai tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) savas rīcības un izteikumu dēļ atbilst visiem kritērijiem, lai viņam būtu piešķirta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam.
 
7.nov
Saeimas deputātu vairākums ceturtdien pēc vairākas stundas ilgām debatēm pirmajā lasījumā atbalstīja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, paredzot virzību uz 39 pašvaldību izveidošanu esošo 119 vietā.
 
7.nov
Saeimas deputātu vairākums šodien nepiekrita opozīcijas deputātu priekšlikumam, kas paredz uzdot Ministru kabinetam nekavējoties rast nepieciešamo finansējumu veselības aprūpes darbinieku darba samaksas paaugstināšanai likumā paredzētā apjomā.
 
7.nov
Saeima šodien izskatīšanai Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā nodevusi grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", rosinot 11.novembrī atzīmējamo Lāčplēša dienu noteikt par brīvdienu, vienlaikus atsakoties no brīvdienas 1.maijā.
 
7.nov
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) savā un Saeimas vārdā šodien atvainojās par parlamenta iepriekš veikto nepārdomāto balsojumu mediķu atalgojuma pieauguma tempam, kas neatbilst ekonomikas iespējām.
 
7.nov
Nav lielu cerību, ka Saeima līdz 2020.gada budžeta pieņemšanai galīgajā lasījumā atradīs vēl kādu avotu, no kura pārdalīt finansējumu par labu veselības aprūpei, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
7.nov
Jēkabpilī skandāls – no pozīcijas opozīcijā iekļuvušie politiķi, tostarp pavasarī gāztais mērs Raivis Ragainis publiski apstrīdējis pilsētas Apbalvojumu piešķiršanas komisijas lēmumu piešķirt Jēkabpils Goda pilsoņa titulu Leonīdam Salcevičam.
 
7.nov
Paredzēts, ka nākamnedēļ, 13. datumā, Saeima pieņems nākamā gada valsts budžetu. Šobrīd ar augstu ticamību var prognozēt, ka ikgadējais valsts galvenais likums tiks pieņemts juridiski apšaubāms, ar nopietniem likuma pārkāpumiem. Proti, likums par valsts budžetu būs pretrunā likumam par veselības aprūpes finansējumu.
 
7.nov
Bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča administrācijas vadītājs Sergejs Ļevočkins un viņa māsa Jūlija Ļevočkina bijuši slēpti "Trasta komercbankas" akcionāri, atklājis pētniecisko žurnālistu konsorcijs "Organized Crime and Corruption Reporting Project" (OCCRP).
 
7.nov
Par valsts budžetu, par Ukrainas komercbankai konfiscēto naudu un «Pūces reformu», par partiju finansēšanu un citiem aktuāliem politikas jautājumiem Neatkarīgās intervija ar Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju, opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputātu Armandu Krauzi.
 
6.nov
Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) aicina Latvijā pretrunīgi vērtēto krievu reperi Timati cienīt Latviju, izdarīt pareizos secinājumus un atgādina par sankcijām, propagandējot agresiju.
 
6.nov
Vēl nesen Rīgā dominējusī Saskaņa, kas apsver iespēju lauzt ilggadējo sadarbību ar Gods kalpot Rīgai, nolēmusi partnerei dot mēnesi pārbaudes laika un izvērtēt tās uzvedību decembrī. Taču bez iespējas pozicionēties uz GKR fona Rīgas domes Saskaņas frakcija nepaliks – izdevīgā laikā kļuvis zināms, ka Rīgas mērs Oļegs Burovs, iespējams, vēlējies piespiest pilsētas būvvaldi pieņemt ekspluatācijā augstceltni Pārdaugavā.
 
6.nov
Veselības ministrei ir nopietns izaicinājums nozarē ieviest lielāku tēriņu caurskatāmību un sabalansēt atalgojumu līmeņus, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
6.nov
Saeimā atjaunota pirms vairākiem gadiem izbrāķētā un līdz šim pieklususī diskusija par tiesībām piedalīties pašvaldību vēlēšanās jau no 16 gadu vecuma. Pašlaik nav paredzams, kad iniciatīva iegūs likumprojekta formu, taču Attīstībai/Par! nenoliedz, ka šis ir viens no viņu mērķiem.
 
6.nov
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP) neuztrauc ceturtdien pie Saeimas gaidāmā protesta akcija pret iecerēto administratīvi teritoriālo reformu.
 
6.nov
Intervija ar Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu: par administratīvi teritoriālo reformu (ATR), par to, kāpēc šī reforma nesīs lielākoties neērtības un netaisnību, par to, vai ir iespējams vēl kaut ko mainīt, un par to, kāpēc politiķi melo.
 

Rīgas namu pārvaldnieks