Politika

15.mar
Eiropas Savienības (ES) līderi piektdien pieprasījuši no Lielbritānijas skaidrību par tās plāniem, pirms lemt par iespējamo "Breksita" atlikšanu.
 
15.mar
Partiju apvienība "Par alternatīvu" Eiropas Parlamenta vēlēšanās gatavojas startēt ar nosaukumu "Jaunā Saskaņa", kas izraisījis ar to nesaistītās partijas "Saskaņa" pārstāvju sašutumu, atsaucoties uz Latvijas Radio noskaidroto, vēsta portāls "lsm.lv".
 
15.mar
Eiropas Savienība (ES) noteikusi sankcijas pret astoņām Krievijas amatpersonām par pagājušajā gada novembrī Kerčas šaurumā notikušo Krievijas uzbrukumu Ukrainas jūras spēku kuģiem.
 
15.mar
Rīt ir viena no kontroversiālākajām Latvijas sabiedrības atzīmētākajām piemiņas dienām – pieminēsim Latvijas karavīrus, kuri Otrā pasaules kara laikā cīnījās nacistiskās Vācijas armijas sastāvā. Kopš Krievija anektēja Krimu, šī ir arī diena, kad saasinās Nacionālās apvienības attiecības ar valdības galvu. Arī šis gads nebūs izņēmums.
 
15.mar
Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (JV) no šodienas kļuvis par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) padomnieku ekonomikas un enerģētikas politikas jautājumos, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
15.mar
No Eiropas Savienības (ES) tiesību un demokrātijas viedokļa nedrīkst dot Eiropas Komisijai (EK) tiesības apturēt finansējumu tikai tāpēc, ka EK šķiet, ka likuma vara kādā valstī nav pietiekama, pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Terēzas Mejas priekšlikumu par "Breksita" atlikšanu.
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 85 balsu lielu vairākumu noraidījis atkārtota "Breksita" referenduma rīkošanu.
 
14.mar
Joprojām nav zināms, kad precīzi Valsts prezidents Raimonds Vējonis Saeimā atkārtoti iesniegs priekšlikumu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem, taču pat izmaiņas politiskajā līdzsvarā parlamentā nesniedz pārliecību, ka atkārtota iniciatīvas virzīšana prezidentam būs veiksmīgāka.
 
14.mar
Saeimas deputāti ceturtdien, 14.martā, otrajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts noslēpumu”. Tie nosaka, ka pieeja valsts noslēpumam un tiesības to izmantot savu amata pienākumu veikšanai ir arī Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājam.
 
14.mar
Saeima šodien izskatīšanai parlamenta komisijās nodeva šā gada valsts budžeta projektu un ar to saistītos likumu grozījumus.
 
14.mar
Lielbritānijas parlamenta deputāti ceturtdien balsos par to, vai lūgt Eiropas Savienību (ES) pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir paredzēta 29. martā.
 
14.mar
«Iedomājos: piedalos ANO Ģenerālajā Asamblejā un runāju skaistajā latviešu valodā, man mugurā ir balts krekls, kura stāvkrādziņā iešūtas Latvijas karoga krāsas. Nevajag taču man apkārties ar auseklīšiem, lai visi saprastu – esmu no Latvijas,» stāsta Edgars Kramiņš, gluži lietišķi sapņodams par to, kā pildīs Valsts prezidenta pienākumus. Mūsu sarunā viņš atklājas pavisam citā veidolā: ne vairs kā nevaldāmais dziedāšanas šovu kritiķis vai politiķu skarbais no pacietības izvedējs... bet gan kā mēreni emocionāls politikas lauka vērtētājs.
 
13.mar
Lielbritānijas parlaments trešdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsojis pret izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.
 
13.mar
Ja Rietumi neko nedarīs Krimas aneksijas lietā, par nākamo var kļūt Odesa, konferencē Prāgā brīdināja bijušais ASV spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Bens Hodžess, vēsta Čehijas telekanāls ČTK.
 
13.mar
Saeima ceturtdien, 14.martā, lems par gadskārtējā valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai parlamenta komisijās. Valsts budžeta projekta paketē iekļauts likumprojekts “Par valsts budžetu 2019.gadam”, kā arī grozījumi 15 likumos.
 
13.mar
Koalīcija sola vērtēt iespējas risināt jautājumu par sabiedrības iespējām zināt valsts amatpersonu un darbinieku atalgojumu.
 
13.mar
Opozīcijas deputāts Aldis Gobzems vērsīsies tiesībsargājošās iestādēs ar lūgumu izvērtēt premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) sievas Andas Kariņas veiktu nekustamā īpašuma darījumu.
 
13.mar
Eiropas Savienības (ES) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien paudis šaubas, vai ir jēga atlikt Apvienotās karalistes izstāšanos no bloka, uzsverot, ka Lielbritānijas valdībai jāpamato šāds lūgums.
 
13.mar
2019. gada 12. martā Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa iesniedza akreditācijas vēstules Sanmarīno Republikas valsts reģentiem Mirko Tomasoni II un Lukam Santolīni I.
 
13.mar
"Brexit" process, visticamāk, nonāks līdz balsojumam par Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) sarunu pagarināšanu, atzina Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns.
 
13.mar
Tā nu izrādījies, ka jaunās varas sabiedrībā augstāk novērtētākie politiķi ir veco partiju pārstāvji, kamēr lielāko pārmaiņu lielākajiem solītājiem tauta zaudē ticību. Uzticības kredīts jau sācis pamatīgi dilt.