Politika

1.apr
Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs ceturtdien paziņoja, ka viņam nav nekādu komentāru par cietumā ieslodzītā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija pieteikto badastreiku.
 
1.apr
Pēc vairāku valdības partneru iebildēm pret ostu reformas virzību, Ministru kabinets ceturtdien atlika likuma par ostām izskatīšanu un vienojās to vēlreiz pārrunāt ar sociālajiem partneriem.
 
1.apr
Bijušais politiķis, tagad uzņēmējs Ainārs Šlesers gatavojas atgriezties politikā. Viņš intervijā Neatkarīgās žurnālistei Elitai Veidemanei atklāj, kāds būtu viņa pirmais darbs, ja viņš rīt kļūtu par Ministru prezidentu.
 
1.apr
Masu vakcinācijas pilotprojektu, kas noritēja Ventspilī, speciālisti atzinuši par izdevušos. Vienlaikus tas apliecinājis arī jau prognozējamo, ka cilvēki mēdz neierasties, lai saņemtu tiem rezervēto vakcīnu. Kā zināms, vakcīnu uzglabāšanas laiks ir ierobežots un to neizmantošanas gadījumā tās iet postā, lai izvairītos no šādas izšķērdības, Valsts prezidents Egils Levits nācis klajā ar savu priekšlikumu. Veselības ministrs uzskata, ka tas ir priekšlaicīgs.
 
31.mar
Eiropas Komisija (EK) sūdz Poliju Eiropas Savienības (ES) Tiesā par reformu, kas EK skatījumā grauj tiesu neatkarību, trešdien paziņojusi EK.
 
31.mar
Kremlis trešdien piedraudējis Ukrainai ar karu, pie kā varot novest Kijevas "provokatīvās darbības", nolūkā atsākt karadarbību ar Krievijas uzturētajām un apbruņotajām kaujinieku bandām, kuru kontrolē atrodas daļa Ukrainas teritorijas.
 
31.mar
Tiesībsargs Juris Jansons uzskata, ka atbildīgie par vakcīnu pasūtījumiem pret Covid-19 noteikti ir jāmeklē. Opozīcijā pastāv arī uzskats, ka būtu vērtējama arī politiķu kriminālatbildība. Šī doma valdošajā koalīcijā gan nav populāra, tikai Nacionālā apvienība uzskata, ka Veselības ministrijas iepriekšējās vadītājas atbildība vismaz jāizvērtē arī krimināltiesiskā ziņā.
 
31.mar
Esošajā situācijā Ministru kabinets neplāno neko plaši atvērt un atvieglot ierobežojumus. Tā vietā tiek meklēti risinājumi ierobežojumu pārkārtošanai, tos padarot ilgtspējīgākus, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
31.mar
Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien videokonferencē ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu mudināja Kremļa saimnieku ievērot opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija tiesības atbilstoši Eiropas cilvēktiesību konvencijai, kā arī uzsvēra nepieciešamību nodrošināt viņa veselības aizsardzību, pavēstīja Elizejas pils un Vācijas valdība.
 
30.mar
Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko otrdien parakstījis rīkojumu par atbildes sankciju noteikšanu rietumvalstīm, nosakot, ka Baltkrievijā būs aizliegts ievest atsevišķu kategoriju preces, kā arī importēt pakalpojumus.
 
30.mar
Jaunajā digitālās televīzijas lietā apsūdzētais ekspolitiķis Ainārs Šlesers ir nosūtījis vēstuli Saeimas Prezidijam un frakcijām, aicinot veidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kura vērtētu ciparu formāta televīzijas ieviešanu Latvijā, pavēstīja zvērināta advokāta Viktora Tihonova birojā.
 
30.mar
Lai gan Dundagas novada dome nepilda likuma prasības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nerosinās domes atlaišanu, informēja ministrijā.
 
30.mar
Laikā, kad sociologi, vērtējot pie varas esošos politiskos spēkus, nekautrējas paust viedokli, ka ir izveidojusies stabila niša jaunai partijai, par tādas izveidi paziņojis savulaik līdz ar Zatlera Reformu partiju lielajā politikā ienākušais Vjačeslavs Dombrovskis. Viņš iecerējis izveidot partiju bez vienotas ideoloģijas, kas līdzvērtīgi apvienos gan latviešus, gan cittautiešus.
 
30.mar
„Visu noteiks vēlēšanu rezultāti. Bet uzņēmēju atbalsts man šobrīd ir ļoti spēcīgs, turklāt cilvēki skaidri redz to absurdu, kādā grimst šī vara. Piemēram, tranzīta nozare. Pavisam nesen Ministru prezidents Kariņš (JV) Saeimā pateica, ka tranzīta nozare ir pagātne, Latvijai tā vairs neesot vajadzīga, tagad vajagot koncentrēties uz gudro ražošanu. Kur tad tā ir?! Izņemot gudru muldēšanu, valdība neko citu nepiedāvā,” spriež Ainārs Šlesers, bijušais politiķis, nu uzņēmējs. Šodien – intervija ar Aināru Šleseru, kurš, iespējams, atkal kļūs par politiķi.
 
29.mar
SV farmācijas lieluzņēmums "Johnson & Johnson" (J&J) pirmdien pavēstīja, ka 19.aprīlī sāks Covid-19 vakcīnas piegādes Eiropai, šādi dodot papildu stimulu Eiropas vakcinācijas programmai, kas līdz šim noritējusi ar mērenām sekmēm.
 
29.mar
Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu var uzskatīt par slepkavu, pirmdien intervijā ziņu aģentūrai BNS atzinis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
 
29.mar
Apvienojoties domubiedru grupai, nodibināta politiskā kustība “Republika 2030”, kuras biedrus vieno kopēja vīzija – divdesmit gadu laikā Latvija kļūs par vienu no pasaules attīstītākajām un zaļākajām valstīm, kurā visiem ir vienādas iespējas, katra cilvēka potenciālam ir maksimāls piepildījums un neviens sabiedrības loceklis nav aizmirsts novārtā.
 
28.mar
Finanšu ministrs Jānis Reirs nav no populārākajiem valdības ministriem. Viņu kā pirmo vaino par atbalsta nepietiekamību uzņēmējiem un strādājošajiem. Iedzīvotāju dusmas tiek arī Valsts ieņēmumu dienestam (VID).
 
27.mar
Vairāki Saeimas deputāti ir sagatavojuši jautājumu veselības ministram Danielam Pavļutam (AP) saistībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) darbinieku sūdzībām par darba apstākļiem.
 
27.mar
Vairums jeb 65% ārpus Rīgas deklarēto Latvijas pilsoņu piedalīsies šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati, kas atspoguļoti TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
27.mar
No šodienas vēlētāji gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās var pieteikties balsošanai pa pastu, kā arī mainīt vēlēšanu apgabalu, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK).
 
26.mar
Lai informētu vēlētājus par 5. jūnija pašvaldību domes vēlēšanu kārtību, no šodienas, 26. marta, līdz 6. jūnijam darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999.