Politika

8.okt
Lielbritānija 2021.gadā iebraucējiem no Eiropas Savienības (ES) prasīs uzrādīt pases, ceturtdien paziņojusi valdība.
 
8.okt
Saeimā pārstāvētās partijas Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam piedāvā piecas kandidatūras, tostarp četras no tām izvirzījušas valdošās koalīcijas partijas.
 
8.okt
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka nepiedalīsies virtuālajās debatēs ar Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātu Džo Baidenu.
 
8.okt
Saeima šodien lems par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret 13. Saeimas deputātu Aldi Adamoviču (JV), pavēstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).
 
8.okt
No “Jaunās Vienotības” saraksta 13. Saeimā ievēlētais Aldis Adamovičs izdots kriminālvajāšanai. Viņam saistībā ar Saeimas deputātiem izmaksājamajām kompensācijām par transportu un mājokli inkriminē krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu.
 
7.okt
Partiju apvienības "Jaunā vienotība" (JV) Saeimas frakcija atbalstīs kolēģa Alda Adamoviča izdošanu kriminālvajāšanai, apliecināja frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Judins.
 
7.okt
Saeimas deputātam Aldim Adamovičam (JV) inkriminētie noziegumi izgaismo Saeimas deputātiem piešķiramo kompensāciju regulējuma trūkumus, izriet no šodien parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde pārrunātā.
 
7.okt
Eiropas Parlaments (EP) trešdien Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības komisāra amatā apstiprināja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski (JV).
 
7.okt
Lai novērstu liekus pārpratumus, šībrīža realitāte prasa katram autoram, kurš raksta par Covid tēmu, paskaidrojošu izziņu (diskleimeru) par paša attieksmi pret šo problēmu. Tātad, atzīstu “Covid-19” slimību, vīrusa “SARS-CoV-2” eksistenci, tā lipīgumu un bīstamību. Taču tas nenozīmē, ka automātiski atbalstu jebkurus valdības rīkojumus cīņai pret pandēmiju. No šodienas, saskaņā ar Ministru Kabineta lēmumu, sabiedriskajā transportā atkal obligāti jāvalkā maskas.
 
7.okt
Saeima pirms Andra Vilka iecelšanas par Latvijas Bankas (LB) padomes locekli apsprieda viņa grēku sarakstu, kurā atrodas gan patiesībai atbilstoši, gan arī viltoti ieraksti.
 
6.okt
Trimdā esošā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svetlana Tihanovska, otrdien Berlīnē tiekoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, lūgusi viņai palīdzību.
 
6.okt
Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP!) Saeimas deputāti Satversmes tiesas tiesneša amatam izvirzījuši advokāti, tiesību zinātņu doktori Inesi Nikuļcevu, kura pēdējos 12 gadus Satversmes tiesā pārstāvējusi Latvijas iedzīvotājus, institūcijas un valdību.
 
6.okt
Lietuva un Polija pirmdien paziņoja, ka atsauc savus vēstniekus Baltkrievijā uz konsultācijām, pastiprinoties saspīlējumam starp valstīm strīdīgo Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu dēļ.
 
6.okt
Pagaidām netiek izskatīta iespēja Latvijā atkārtoti ieviest ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 straujo izplatīšanos, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
5.okt
Turcija pirmdien nosodījusi Francijas prezidenta Emanuela Makrona ieceri aizstāvēt Francijas sekulārās vērtības pret radikālo islāmu.
 
5.okt
Karadarbības atsākšanās Kalnu Karabahā (Arcahā) kārtējo reizi apliecina, ka miers, kas civilizētajā pasaulē šķietami kļuvis pašsaprotams, balstās uz plānu humānisma un miermīlības kārtiņu, kura pārklāj cilvēku dzīvnieciskās zemapziņas dzīles. Miljons gadu senā cīņa par kumosu, par teritoriju, par sugas turpināšanu tik viegli no cilvēku galvām nepazūd, lai kā to gribētos tiem, kuri par šīm tēmām “gudri” un finansiāli izdevīgi spriedelē dažādas konferencēs un semināros.
 
5.okt
„Šajā valdībā katrs cīnās par sevi, tomēr labi saprot, ka galvenais ir salipināties tā, lai kombinācija neizjūk. Tomēr, domājot par nākamajām vēlēšanām, ir jāsaprot spēku samēri. KPV LV faktiski ir izjukusi, par JKP rodas arvien vairāk jautājumu, uz kuriem nav atbilžu... Mums jāsāk gatavoties nākamajām vēlēšanām, jādod eleganta kritika un savs piedāvājums,” uzskata Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS). Šodien intervija ar Māri Kučinski.
 
3.okt
Pēc 10 darba gadiem Rīgas mēra amatā Nils Ušakovs tagad, būdams Eiropas Parlamenta deputāts,strādā Budžeta komitejā. Tieši tur tiek pieņemti lēmumi par jautājumiem, kas saistīti ar ES finansēm, ieskaitot plānus pašreizējās krīzes pārvarēšanai. Nils Ušakovs ir viens no līdzziņotājiemsaistībā ar Latvijai vienu no svarīgākajiemjautājumiem− ES 2021. gada budžetu.
 
2.okt
Francijas valdība strādā ar valsts liekāko musulmaņu organizāciju, lai radītu "apgaismības islāmu", kas būtu "mierā ar republiku", piektdien sacīja Francijas prezidents Emanuels Makrons.
 
2.okt
Baltkrievijas Ārlietu ministrija piektdien paziņoja, ka atsauc uz konsultācijām vēstniekus Lietuvā un Polijā un mudinājusi šīs abas valstis atsaukt uz konsultācijām savus vēstniekus Baltkrievijā, kā arī samazināt diplomātu skaitu savās pārstāvniecībās Baltkrievijā.
 
2.okt
Francijas prezidenta Emanuela Makrona vizīte Rīgā (pirms tam Viļņā) neapšaubāmi bija ievērojams politisks notikums kaut vai tāpēc, ka šobrīd “Covid” pandēmijas dēļ politiķu braukāšana pa pasauli ir ievērojami samazinājusies. Līdz ar to tāda līmeņa politiķa ierašanās Latvijā automātiski jāvērtē kā notikums ar lielo burtu.
 
2.okt
Šodien uz savu pirmo sēdi sanāk jaunā Rīgas dome, no kuras 60 deputātiem 18 ir ievēlēti no partiju apvienības “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” apvienotā saraksta. Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām šī apvienotā saraksta augšgalā (un tātad ar lielākām izredzēm nokļūt deputātu statusā) lielākoties bija “Attīstībai/Par!” biedri. Taču, saskaitot plusus un svītrojumus, spēku samērs ir krasi mainījās – Rīgas domes deputātu vidū ir daudz vairāk partijas “Progresīvie” (P) nekā “Attīstībai/Par!” (AP) biedru. Ar 90% lielu varbūtību var apgalvot, ka velēšanu laikā, izvēloties balsot par kopējo “Progresīvo” un “Attīstībai Par!” sarakstu, aptuveni 400‒600 liela vēlētāju grupa īpaši svītroja deputātu kandidātus no “Attīstībai/Par!” saraksta augšējās daļas.