Politika

15.jun
Kaut arī Nacionālo apvienību pārstāvošajam Jānim Iesalniekam ļoti gribējās, lai Uzvaras parkā esošo pieminekli nojauktu pēc iespējas ātrāk, Saeimas atbildīgā komisija tomēr palika pie sākotnējās ieceres – totalitāros režīmus slavinošie objekti jādemontē līdz 15. novembrim. Šis datums jau rīt tiks apstiprināts arī ar Saeimas balsojumu.
 
14.jun
Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā ar dažādiem iesniegumiem vērsušies vairāki deputāti, prasot vērtēt kolēģu iespējamos ētikas pārkāpumus.
 
14.jun
Partijas "Vienotība" valde atbalstījusi autora un mūzikas producenta Guntara Rača iesniegumu par iestāšanos partijā.
 
14.jun
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, otrdien uz otro lasījumu skatot grozījumus likumā Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu, neatbalstīja priekšlikumu saīsināt demontāžas termiņu.
 
14.jun
Saeimas deputāte Inguna Rībena nolēmusi nekandidēt rudenī gaidāmajās 14.Saeimas vēlēšanās, stāsta politiķe.
 
14.jun
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, otrdien uz otro lasījumu skatot grozījumus likumā Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu, neatbalstīja priekšlikumu saīsināt demontāžas termiņu.
 
14.jun
“Lielo politisko stāstu” konkurss ir sācies, un šī “prozas sacerējumu” konkursa rezultāti tiks pasludināti naktī pēc 1. oktobra.
 
13.jun
Saistībā ar prasību Saeimas deputātiem būt vakcinētiem pret Covid-19, lai piedalītos likumdevēja darbā, parlamenta deputātei Ingunai Rībenai martā nebija ļauts piedalīties trīs parlamenta sēdēs.
 
13.jun
Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko pērn savu parādsaistību apmēru samazinājusi par 217 487 eiro, liecina politiķes valsts amatpersonas deklarācija.
 
13.jun
Saeima ceturtdien apstiprināja uz otro termiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatā Jēkabu Straumi. Taču vēl nelēma par Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces Ilzes Znotiņas atkārtotu apstiprināšanu amatā.
 
13.jun
Ar ambīcijām jaunā politisko sabiedroto kompānijā kļūt par ietekmīgāko reģionālo spēku valstī Latvijas Zaļā partija savā kongresā oficiāli apstiprinājusi lēmumu izstāties no Zaļo un zemnieku savienības un pievienoties būvuzņēmēja Ulda Pīlēna iniciētajam projektam, kurā dalību jau apliecinājusi Latvijas Reģionu apvienība, bet Liepājas partijai un vēl nenodibinātajai U. Pīlēna biedrībai tas vēl stāv priekšā. Tā pat kā ambīciju realizēšana – sociālās aptaujas liecina, ka vēl tikai topošā partiju savienība pagaidām nav spējusi iegūt vismaz 5% elektorāta atbalstu, kas nepieciešams, lai politiskā organizācija iekļūtu Saeimā.
 
12.jun
Krievijas sāktais karš Ukrainā ir būtiski ietekmējis vairāku Latvijas partiju reitingus – jo sevišķi redzams tas ir tradicionāli par krievvalodīgo vēlētāju partijām saukto spēku gadījumā. Partiju reitingi rāda, ka šai nišā ir palielinājusies konkurence, turklāt ticamas iespējas iekļūt Saeimā šoreiz ir divām vai pat trim partijām, kuras cer uz nelatviešu balsīm, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
12.jun
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) svētdien Kairā ar Ēģiptes augstākajām amatpersonām pārrunāja enerģētikas, pārtikas drošības un aktuālos drošības politikas jautājumus, pavēstīja Ārlietu ministrijā.
 
12.jun
Politiķis Ainārs Šlesers (LPV) turpmāk aģitācijas materiālu izvietošanu uz AS "Liepājas autobusu parks" autobusiem finansēs ar viņam piederošā uzņēmuma SIA "Avadel" starpniecību, nevis Šlesera pārstāvētās biedrības "Latvija pirmā" līdzekļiem kā līdz šim, sākot jaunu kampaņu par referendumu saistībā ar ģimenes definēšanu Satversmē, sacīja Šlesers.
 
11.jun
Valdošās koalīcijas deputāti Andrejs Judins (JV), Juris Pūce (AP) un Jānis Dombrava (NA) sliecas konceptuāli atbalstīt tieslietu ministra Jāņa Bordāna (K) ideju par Jūrmalas sanatoriju "Belorusija" un "Jantarnij bereg", kā arī Rīgā esošā "Maskavas nama" atsavināšanu par labu Latvijas valstij, tomēr vienlaikus viņi norāda uz dažādām niansēm un aicina uz šo jautājumu paraudzīties plašāk.
 
11.jun
Valsts ieņēmumu dienests (VID) iesniedzis apelācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 25.marta spriedumu, ar kuru tā daļēji apmierināja Saeimas deputāta Alda Gobzema (KuK) pieteikumu strīdā par VID viņam aprēķināto iedzīvotāja ienākuma nodokli (IIN) - ar tiesas spriedumu tika atcelta parlamentārietim noteiktā soda nauda 9214 eiro apmērā, bet pārējā daļā par vēl dažiem desmitiem tūkstošu eiro politiķa pieteikums tika noraidīts, noskaidroja tiesā.
 
11.jun
Latvijas Zaļā partija (LZP) sestdien ārkārtas kongresā ar pārliecinošu vairākumu nolēma izstāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS).
 
10.jun
Plānots noteikt stingrākus sodus partijām, kas vēršas pret Latvijas valsti un atvieglot iespējas tās sodīt, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
 
10.jun
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosinājis divus administratīvā pārkāpuma procesus saistībā ar partijas "Latvija pirmajā vietā" līdera Aināra Šlesera pārstāvētas biedrības "Latvija pirmā" iespējamiem politiskās aģitācijas pārkāpumiem.
 
10.jun
Kopš dienas, kad Valsts kanceleja paziņoja, ka konkursā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatu uzvarējis tā līdzšinējais vadītājs Jēkabs Straume, “Konservatīvo” pozīcija šķita neiedragājama – konkursa rezultāti nav pieņemami, un J. Straumes kandidatūra nav atbalstāma. Ceturtdienas Saeimas balsojums uz mirkli lika domāt, ka “Konservatīvo” pozīcija tomēr nav tik monolīta, kā varēja šķist. Nepamatoti.
 
9.jun
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K) uzdevis Tieslietu ministrijas (TM) ekspertiem līdz 17.jūnijam izstrādāt speciālu likumu par īpašumu atsavināšanu, lai atsavinātu Baltkrievijai piederošās un sankcijām pakļautās Jūrmalas sanatorijas "Belorusija" un "Jantarnij bereg", kā arī Rīgā esošo "Maskavas namu", mikroblogošanas vietnē "Twitter" vēsta politiķis.
 
9.jun
Šodien Saeima noraidīja likuma "Par valsts pensijām" grozījumus, kas paredzētu vienreizēju kompensāciju izmaksāšanu pensiju saņemošajiem iedzīvotājiem.