Politika

4.sep
Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta otrdienas vakarā nobalsojusi par to, ka tā apspriedīs likumprojektu, kas bloķēs valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.
 
3.sep
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons otrdien zaudējis vairākumu parlamentā, premjera Konservatīvās partijas deputātam pārejot liberāldemokrātu rindās.
 
3.sep
Jaunā konservatīvā partija (JKP) pašlaik Krišjāņa Kariņa (JV) valdībā izturas kā huligāni, jo apzinās, ka viņi ir absolūti nepieciešami, lai noturētu valdību, šorīt Latvijas Radio izteicās Kariņa partijas biedrs "Jaunajā vienotībā" Kārlis Šadurskis.
 
1.sep
Polijas prezidents Andžejs Duda svētdien Otrā pasaules kara sākuma 80.gadadienas piemiņas ceremonijā Varšavā nosodīja mūsdienu Krievijas imperiālistiskās tieksmes.
 
31.aug
Partiju "Vienotība" turpinās vadīt līdzšinējais vadītājs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.
 
31.aug
Ap 20 cilvēku šodien Rīgā pie Lielbritānijas vēstniecības pulcējušies protestā pret britu premjera Borisa Džonsona lēmumu apturēt Lielbritānijas parlamenta darbību, vienlaikus paužot kritisku attieksmi pret iespējamo bezvienošanās breksitu.
 
31.aug
Ievērojami sarukusi iedzīvotāju pārliecība par protesta akciju efektivitāti sev vēlamu politisku lēmumu pieņemšanai, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.
 
31.aug
Ja politiķi spēs soli pa solim izskaidrot pieteiktās reformas, būs iespējams gūt plašu sabiedrības atbalstu, pārliecināts Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
31.aug
Šodien plkst.10 Spīķeru koncertzālē, Rīgā, notiks partijas "Vienotība" kongress, kurā plānots pārvēlēt partijas vadību. 
 
30.aug
Par jauno Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) padomes priekšsēdētāju padomes locekļi šodien ievēlēja kultūras ministru Nauri Puntuli (VL-TB/LNNK), informēja padomes sēdē.
 
30.aug
Arī Latvijā iecerēts sarīkot piketu, lai protestētu pret britu premjera Borisa Džonsona lēmumu apturēt Lielbritānijas parlamenta darbību un paustu kritisku attieksmi pret iespējamo bezvienošanās "Brexit".
 
29.aug
Uzņemot vizītē ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieku Džonu Boltonu, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ceturtdien paudis cerību atvērt "jaunu lapaspusi" attiecībās ar Savienotajām Valstīm.
 
29.aug
Rīt plkst.13 notiks Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) jaunās padomes otrā sēde, kuras laikā otrreiz mēģinās ievēlēt SIF padomes priekšsēdētāju, informēja SIF pārstāvji.
 
29.aug
Uzsākot jauno sezonu, televīzijas kanāls RīgaTV 24 skatītājiem piedāvās vēl plašāku un daudzveidīgāku programmu, to papildinot ar vēl neredzētiem informatīviem un izklaidējošiem raidījumiem. Turklāt arī līdzšinējie skatītāju iemīļotie raidījumi piedzīvos pārvērtības un tiks bagātināti ar jaunām rubrikām.
 
29.aug
Lielbritānijā trešdien tika savākti vairāk nekā miljons parakstu zem interneta petīcijas pret parlamenta darba apturēšanu pirms 31.oktobrī gaidāmā breksita.
 
29.aug
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) administratīvi teritoriālās reformas ietvaros rīkotā diskusija par nākotnes pašvaldībām pašreizējo vietvaru nepārliecināja. Tāpat pašvaldības pārstāvji šaubās, vai reformas veidotāji tiešām ņems vērā ekspertu pētījumus.
 
29.aug
Intervija ar Imantu Parādnieku (NA), kurš ir premjera padomnieks demogrāfijas jautājumos un likumā noteiktais jaunieceltais Sociālās integrācijas fonda (SIF) padomes loceklis (kopš 23. jūlija): par SIF dažbrīd aplamo darbību, par valsts budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, par SIF padomes un sekretariāta neizprotamajām finansiālajām kustībām, kā arī par premjera Kariņa lomu SIF «sāgā».
 
28.aug
Polija un Čehija sarunās par jauno Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa budžetu uzstāsies ar kopīgu pozīciju, iebilstot pret nabadzīgāko reģionu atbalstam domāto kohēzijas fondu līdzekļu samazināšanu.
 
28.aug
Valdības lēmums neapstiprināt Indriķi Muižnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā bija sarežģīts, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).
 
28.aug
Līdzšinējā Latvijas Universitātes (LU) prorektore Ina Druviete apsver iespēju izstāties no partijas "Vienotība", atklāja Druviete.
 
28.aug
Premjers Krišjānis Kariņš (JV) ir izdevis jaunu rīkojumu, lai turpinātu ekspertu sadarbības platformas "Demogrāfisko lietu centrs" darbu "straujākai demogrāfijas politikas attīstībai un tautas ataudzes atbalsta pasākumu izstrādei un pilnveidošanai".
 
28.aug
Uzmanīgāks vērotājs varētu padomāt, ka virsrakstā minētajā latīņu izteicienā ieviesusies sīka drukas kļūda. Taču tā nav kļūda, bet gan apzināta dažu burtu pārbīde. Oriģinālā šī frāze patiešām rakstās nedaudz citādi – Ubi bene ibi patria – kur labi, tur tēvzeme. Mūsdienu Latvijas politikā šis teiciens jāpārfrāzē, burtus t un r samainot vietām, – Ubi bene ibi partia – kur labi (izdevīgi), tur mana partija.