Politika

28.jūl
Priekšvēlēšanu vairāksolīšanā pagaidām neapstrīdama līdere ir Aināra Šlesera dibinātā partija “Latvija pirmajā vietā”. Taču, lai cik arī populistiski neliktos daudzi no organizācijas līderu pieteiktajiem mērķiem, vairāki no tiem ļoti organiski saskan arī ar dažu pašreizējās koalīcijas partiju noskaņojumu, pat ja tas nav atspoguļots to programmās.
 
28.jūl
Šodien plkst.9 paredzēta Ministru kabineta ārkārtas sēde, informē Valsts kanceleja.
 
27.jūl
No Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) uz 14.Saeimu kandidē arī ilggadējais ZZS līderis Augusts Brigmanis, ZZS valdes loceklis Jānis Dinevičs un Latvijas Bērnu fonda valdes loceklis Andris Bērziņš, liecina ZZS šodien Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegtais kandidātu saraksts.
 
27.jūl
Tunisijas jaunā konstitūcija, kas piešķirs prezidentam Kaisam Saīdam gandrīz neierobežotas pilnvaras, ir apstiprināta referendumā ar 94,6% balsu, otrdienas vakarā paziņoja vēlēšanu komisija.
 
27.jūl
Šodien plkst.12 Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīs sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstītu priekšlikumu par Latvijas Krievu savienības (LKS) darbības apturēšanu.
 
27.jūl
Gaidot krīzi, līdzīgi skarbajiem deviņdesmitajiem gadiem būvuzņēmēja Ulda Pīlēna projekta “Apvienotais saraksts” tēlā atdzimusi ideja par to, ka valsts kā uzņēmums ir jāvada profesionāļiem. Savukārt visādi citādi konservatīvā Nacionālā apvienība ir nākusi klajā ar relatīvi jaunu ideju – valsts jāvada kā pašvaldība, un neviens to nespēšot izdarīt labāk par Siguldas novada pašvaldības vadītāju Uģi Mitrevicu.
 
26.jūl
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrējusi abus otrdien iesniegtos kandidātu sarakstus 14.Saeimas vēlēšanām - gan partiju apvienības "Apvienotais saraksts - Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija" (AS), gan partijas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" -"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) sarakstu.
 
26.jūl
No politiskās partijas "Republika" valdes atbrīvota biedrības "BērnuDraugi" dibinātāja Iveta Ziemele, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
26.jūl
Nacionālās apvienības (NA) Ministru prezidenta amata kandidāts 14.Saeimas vēlēšanās būs Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (NA), šodien NA vēlēšanu kandidātu prezentācijā paziņoja partijas līderis Raivis Dzintars.
 
26.jūl
Dažiem par brīnumu 13. Saeimā ievēlētā “Jaunā Vienotība” aizvadītajos četros gados uz kovida pandēmijas un Krievijas izvērstā kara Ukrainā fona atguvusi spēkus un uz nākamās Saeimas vēlēšanām lūkojas jau ar daudz lielāku optimismu. Taču pārbaudītus līderus, kas palīdzēja tapt ievēlētai tās drūmākajos laikos, partija gandrīz nav mainījusi – korekcijas ieviesusi vien premjera Krišjāņa Kariņa piedalīšanās vēlēšanās. Tradīcijām uzticīga partija ir arī tajā, ka tā turpina asimilēt savulaik konkurējošu, bet sasaukuma laikā pajukušu partiju ļaudis. Šoreiz tā pasmēlusies kandidātus no izjukušās “KPV LV”.
 
25.jūl
Kompānijas "Factum" veidotajā partiju reitingā līdere joprojām ir "Jaunā vienotība" (JV), vēsta "ReTV".
 
25.jūl
Pat pieredzējušas un Saeimā ne vienu reizi vien ievēlētas partijas nereti saskaras ar ievēlamu līderu deficītu, taču jaunām partijām, kas vēl tikai cer satvert valsts stūri savās rokās, tā ir nopietna problēma. Izņēmums nav arī “Progresīvie”, kuriem, lai pārkāptu liktenīgo piecu procentu barjeru, politiskajā kaujas laukā jāsūta visas rezerves – “Progresīvo” gadījumā puse Rīgas domes deputātu, kas aizvadītajos divos gados iesituši vismaz kaut kādu politisko kapitālu.
 
24.jūl
Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas reģistrēta 91 politiskā partija, liecina "Lursoft" apkopotie dati.
 
24.jūl
Politiskajās partijās pašlaik ir reģistrēti nepilni 26 000 biedru, liecina "Lursoft" apkopotie dati.
 
22.jūl
Priekšlaikus zaudējusi vienu no saviem spilgtākajiem līderiem, bet cita politisko potenciālu rūdījusi kara apstākļos, partija “Konservatīvie” pārgrupējusi savus spēkus un, virzot savu priekšsēdētāju Jāni Bordānu premjerministra amatam, ir gatava startēt 14. Saeimas vēlēšanās un dažās nozarēs izkonkurēt pašreizējās koalīcijas partnerus.
 
21.jūl
Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktora Viljama Bērnsa komentārs apbēdina tos, kuri uzskatīja, ka Krievijas līderis ir slims, ziņo portāls "Politico.com".
 
21.jūl
Partija "Konservatīvie" 14.Saeimas vēlēšanām par Ministru prezidenta kandidātu izvirzījusi partijas līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu (K), šodien partijas preses konferencē paziņoja politiķis.
 
21.jūl
Latvijas Krievu savienības (LKS) uz 14.Saeimas vēlēšanām dosies ar mērķi saglabāt Latvijas krievvalodīgajiem svarīgas tradīcijas, atmiņu un kultūru.
 
21.jūl
Itālijas premjerministrs Mario Dragi ceturtdien iesniedzis atkāpšanās rakstu, ziņo prezidenta Serdžo Matarellas kanceleja.
 
21.jūl
Ap sevi biedrībā “Apvienotais Latvijas saraksts” pulcinot uzņēmējus un trīs partijas, būvuzņēmējs Uldis Pīlēns maijā paziņoja par atgriešanos politikā. Trešdien jaunizveidotā partiju apvienība atklāja savus līderus vēlēšanu apgabalos un premjerministra amata kandidātu – pašu U. Pīlēnu. Vēlēšanās viņš gan nepiedalīšoties, jo arī ārpus Saeimas esot nepieciešami izteikti līderi.
 
21.jūl
No ģimenē krieviski runājošajiem Latvijas iedzīvotājiem daļa (40%) nosoda Krievijas rīcību Ukrainā, bet vairākums no viņiem – 60% – neatbalsta Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanu, liecina pētījumu centra SKDS pēc LSM.lv un Rus.LSM.lv pasūtījuma veiktā aptauja.
 
21.jūl
Ja nenotiks kaut kas pavisam negaidīts, tad jau šobrīd varētu teikt – 14. Saeimas vēlēšanas būs garlaicīgākās Latvijas vēsturē. Turklāt ar lielu atrāvienu, jo pirmo reizi jau ilgi pirms vēlēšanām ir skaidrs nākamais valdības vadītājs.