Politika

24.aug
Pusgada laikā kopš Krievijas atklātā iebrukuma Ukrainā Latvijas tauta ir kļuvusi patriotiskāka, nacionālāka un gatavāka aizsargāt savu valsti, jo mēs tagad labāk apzināmies savas brīvības cenu, intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Egils Levits.
 
24.aug
Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, koalīcijas partneru attiecības kļūst aizvien stūrainākas un netiek laista garām neviena iespēja kaut nedaudz iedragāt oktobra konkurentu izredzes izveidot pēc iespējas plašāku pārstāvniecību parlamentā. Šajā kontekstā elegants gājiens izdevies “Jaunajai Vienotībai”, kas īsi pirms vēlēšanām pārliecinājusi tuvākās konkurentes “latvisko partiju” līgā, Nacionālās apvienības eiroparlamentārieti, bijušo kultūras ministri Daci Melbārdi beidzot saraut saites ar apvienību un oficiāli pievienoties viņai ideoloģiski tuvākajam politiskajam spēkam.
 
23.aug
Gaidāmās izmaiņas Imigrācijas likumā, kas paredz ierobežot vīzu un uzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, attiecībā uz Krievijas pilsoņiem varētu būt striktākas nekā uz Baltkrievijas, otrdien Ministru kabineta izbraukuma sēdē Ludzā norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
23.aug
Šodien Ludzā notiks Ministru kabineta izbraukuma sēde, lai gan diskutētu par Latgales reģionam aktuālajiem jautājumiem, gan lemtu par kārtējā sēdē izskatāmiem tiesību aktu projektiem, informēja Valsts kancelejā.
 
23.aug
Somijas premjerministrei Sannai Marinai veiktais narkotiku tests ir negatīvs, ziņo Igaunijas mediji.
 
22.aug
No Nacionālās apvienības (NA) saraksta Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētās deputāte Daces Melbārdes "pārlēkšana" uz "Jauno Vienotību" (JV) īsi pirms vēlēšanām ir ļoti nekorekta un nekoleģiāla rīcība, uzskata NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks, NA valdes loceklis Jānis Dombrava.
 
22.aug
Partiju apvienībai "Jaunā Vienotība" (JV) šodien pievienojusies Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Dace Melbārde, aģentūru LETA informēja partiju apvienībā.
 
22.aug
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien plkst.14 skatīs krimināllietu pret Eiropas Parlamenta (EP) deputātu, bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu par aizliegtu videonovērošanas ierīci.
 
22.aug
Kara apstākļos eksperimentēt vai riskēt ar nodokļiem nevajadzētu, uzskata aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kuru partiju apvienība "Attīstībai/Par!" izvirzījusi par politiskā spēka Ministru prezidenta amata kandidātu.
 
22.aug
Satversmes tiesa ir ierosinājusi lietu par normām, kuras nosaka liegumu karavīriem darboties politiskajās partijās. Aizejošās Saeimas deputāti uzskata, ka liegums ir pamatots, un cer, ka tiesa sniegs izvērstu paskaidrojumu, kāpēc tas tā ir. Tendences pasaulē gan vedina domāt, ka šis varētu būt vēl viens Satversmes tiesas lēmums, ar kuru daudzi politiķi būs neapmierināti.
 
21.aug
Deputātes Ineses Lībiņas-Egneres (JV) ienākumi pērn, salīdzinot ar 2020.gadu, auguši par 14 643 eiro, liecina politiķes valsts amatpersonas deklarācija.
 
21.aug
Japānas premjerministram Fumio Kisidam veiktā Covid-19 testa rezultāts ir pozitīvs, svētdien pavēstīja premjera birojs, norādot, ka valdības vadītajam ir viegli simptomi - neliels drudzis un klepus.
 
21.aug
Šīs vasaras norises rāda, ka Saeimas vēlēšanu likumā ieviestie ierobežojumi partijām nav būtisks šķērslis radošiem prātiem. Izmaiņas likumā stājās spēkā pirms sešiem gadiem, un to mērķis bija padarīt Latvijas partiju sistēmu nobriedušāku – ar vecākām un lielākām partijām. Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”atgādina, ka ieceri kā nedemokrātisku savulaik kritizējis arī tagadējais Valsts prezidents Egils Levits. Taču eksperts, kas izmaiņas ieteica, uzskata: bažas par partiju karteli neesot īstenojušās.
 
21.aug
Šīs būs otrās Saeimas vēlēšanas, kurās ir spēkā dalības ierobežojumi partijām. Kandidātu sarakstu drīkst iesniegt partijas vai partiju apvienības, kurās ir vismaz 500 biedru, turklāt partijai jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu līdz vēlēšanām.
 
21.aug
Saeimas deputāte Regīna Ločmele (S) 2021.gadā izveidojusi bezskaidrās naudas uzkrājumu, kura summa gada beigās sasniedza 10 108 eiro, liecina informācija politiķes valsts amatpersonas deklarācijā.
 
21.aug
Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa intervijā Igaunijas medijiem komentējusi kaimiņvalsts premjerministres partijas skandālu.
 
20.aug
Ņemot vērā pašreizējos globālos izaicinājumus, Latvijai un Īrijai paveras iespējas ciešāk sadarboties starptautiskajās organizācijās un īstenot kopējus projektus, aģentūrai LETA uzsvēra jaunais Latvijas vēstnieks Īrijā Juris Štālmeistars.
 
20.aug
Baltais nams paziņojis, ka Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim būtu jāpiedalās novembrī gaidāmajā G20 samitā Bali, ja to apmeklēs Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
 
19.aug
 Covid-19 ierobežojumu ieviešanā ir jābūt uzmanīgākiem, un patlaban, pārdzīvojot Covid-19 pirmās šausmas, jāsāk taupīt resursus, savukārt esošais premjers Krišjānis Kariņš (JV) šajos jautājumos ir bailīgs, uzskata aizsardzības ministrs Artis Pabriks. 
 
18.aug
Mums jābūt vienotiem un nelokāmiem kopējo drošības draudu priekšā un visiem spēkiem jāatbalsta Ukraina, pēc akreditācijas vēstules iesniegšanas Igaunijas prezidentam Alaram Karisam un tai sekojošai sarunai, uzsvēra Latvijas jaunā vēstniece Igaunijā Kristīne Našeniece.
 
18.aug
Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavojusi grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz līdz 2023.gada 30.jūnijam pārtraukt atkārtotu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, turklāt piedāvātais regulējums ietekmēs darba devēju iespējas turpināt darba attiecības ar viesstrādniekiem no abām kaimiņvalstīm.
 
18.aug
Politikas kuluāru plašākas sabiedrības acīm slēptajos ūdeņos nereti uznirst sarunas par partijām, kas pie dzīvības tiek uzturētas tikai tādēļ, lai pie izdevības to vārdu varētu izmantot ar partiju dibināšanu saistītajās klapatās neieinteresēti oportūnisti. Ja šādas partijas patiešām eksistē, tad vistuvāk šādam aprakstam ir “Vienoti Latvijai”.