Veselība

12.sep
Bērniem, kuru ģimenes locekļi atgriezušies no ārvalstīm, nav jāievēro pašizolācija, liecina paziņojums Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) mājaslapā.
 
11.sep
Latvijā uztura bagātinātājus kopumā lieto 53% iedzīvotāju (14% ikdienā, 30% - dažkārt, 9% - reizi sezonā kā ārstniecisko ciklu), 33% uztura bagātinātājus ikdienā nelieto, bet vēl 14% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Visbiežāk lietotie uztura bagātinātāji ir D vitamīns (44%), magnijs (26%), zivju eļļa (22%), C vitamīns (22%) un B grupas vitamīni (20%), secināts jaunākajos BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos, kas iegūti sadarbībā ar SKDS.
 
11.sep
Veseli zobi, smaganas un skaists smaids ietekmē ne tikai veselību, bet arī pašvērtējumu un dzīves kvalitāti. Katrā vecuma posmā ir savi izaicinājumi zobu kopšanā. Kādi tie ir un, kā no tiem izvairīties, lai zobi priecētu un sagādātu pēc iespējas mazāk raižu, skaidro farmaceite Zane Melberga.
 
10.sep
Senatnē gandrīz katrā kultūrā ir bijis kāds graudaugs, uz kā balstīta visa ēdienkarte. Mūsdienās, kad tik aktuāls ir uzturs ar zemu ogļhidrātu saturu, bieži vien apšauba graudaugu produktu doto labumu. Un velti! Katram graudaugam ir kaut kas īpašs, kas to izceļ citu vidū.
 
10.sep
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 36 cilvēkiem, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija.
 
10.sep
Aizvadītajā diennaktī, veicot kopumā 2284 Covid-19 testus, reģistrēti pieci jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Vienlaikus izveseļojušies vēl 14 Covid-19 pacienti.
 
10.sep
Aptieku īpašnieku asociācija neatbalsta Veselības ministrijas izstrādātos jaunos aptieku izvietojuma kritērijus, jo tie mazinās iedzīvotāju iespējas saņemt kvalitatīvu farmaceitisko aprūpi un iegādāties zāles, kā arī veicinās aptieku slēgšanu. Kādi ir asociācijas galvenie iebildumi un situācijas vērtējums, sarunā ar Neatkarīgo stāsta Aptieku īpašnieku asociācijas izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.
 
9.sep
Baltijas lielākajā pārtikas izstādē "Riga Food 2020" piedalās 450 uzņēmumi no 25 valstīm, demonstrējot un ļaujot pagaršot jaunākos produktus. Burciņmaize, latviešu dželato vafeļu glāzītē, sīpolu standziņas, cidoniju čipsi… tie ir tikai daži no Latvijas ražotāju jaunajiem produktiem, ko varēs apskatīt, pagaršot un iegādāties. Pirmo reizi "Riga Food" vēsturē būs Japānas nacionālais kopstends, kurā varēs iepazīt un nobaudīt dažādus tēju veidus.
 
9.sep
Anglijā tiek pastiprināti Covid-19 dēļ noteiktie sabiedriskas pulcēšanās ierobežojumi, pastāvot bažām par inficēšanās gadījumu skaita straujāku palielināšanos, sevišķi jauniešu vidū, otrdien paziņoja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons.
 
9.sep
Lai arī valsts finansē vairākus pakalpojumus bērniem ar atkarībām un uzvedības traucējumiem, tomēr tie ir sadrumstaloti. “Mēs joprojām valstiski šo bērnu, jauniešu atkarību problēmu nerisinām kompleksi. Viens bērns, kuram nepieciešama gan medicīniska aprūpe, gan sociālā rehabilitācija, netiek uzskatīts par vienotu veselumu,” uzskata bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.
 
9.sep
Farmācijas kompānija "AstraZeneca" otrdien paziņoja, ka ir "brīvprātīgi apturējusi" Covid-19 vakcīnas izlases veida klīnisku izmēģinājumu pēc tam, kad viens šī izmēģinājuma brīvprātīgajiem dalībniekiem saslimis ar neizskaidrotu slimību.
 
8.sep
Vides piesārņojums ir cēlonis 13% no nāves gadījumiem Eiropā, un tas veicina tādas neinfekciozas saslimšanas kā vēzis un sirds slimības, teikts otrdien publicētā Eirops Vides aģentūras (EEA) ziņojumā.
 
8.sep
Pie obligātas sejas masku lietošanas noteiktās situācijās Latvijā varētu atgriezties, ja saslimstība ar Covid-19 tuvotos 20 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, bet patlaban šis rādītājs ir zemāks par pieci, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
8.sep
Veselības ministrija (VM) apsver iespēju rosināt ar Covid-19 saistīto pašizolācijas laiku samazināt līdz desmit dienām pašreizējo 14 dienu vietā, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
8.sep
Sākoties Covid-19 krīzei, daudz asāk atklājušās Latvijas slimnīcās ilgstoši nerisinātās problēmas – infrastruktūras nesakārtotība, mediķu trūkums un darbs vairākās slimnīcās, zems informācijas tehnoloģiju līmenis, norāda Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas valdes priekšsēdētājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Valts Ābols.
 
7.sep
Līdz šim valsts pārvaldes iestādes negribīgi publicē izmaksātās piemaksas par darbu Covid-19 ārkārtas situācijas apstākļos. Viena no pirmajām pārskatu publicēja Veselības ministrija, taču citas ministrijas atklāj šos datus tikai pēc īpaša pieprasījuma. Labklājības ministrijā Neatkarīgā noskaidroja, ka piemaksas maksātas ne tikai sociālajiem aprūpētājiem, aprūpētājiem, sociālajiem darbiniekiem, bet arī ministrijas darbiniekiem, turklāt piemaksām paredzētā summa, ja to rēķina uz vienu darbinieku, pašā ministrijā ir daudzkārt lielāka.
 
6.sep
Dodoties pie acu ārsta vai optometrista noteikti būsiet dzirdējis tādu jēdzienu kā acu spiediens. Ne velti tam tiek pievērsta uzmanība, jo paaugstināts acu spiediens var izraisīt nepatīkamas sekas. Par to, kā sevi savlaicīgi pasargāt, stāsta optometriste Jeļena Stūriška.
 
6.sep
Krievu ārsts-dietologs Aleksejs Kovaļkovs, atklājis vienkāršu veidu, kā uzlabot veselību un paildzināt dzīvi par desmit gadiem, ziņo RIA Novosti.
 
6.sep
Vairāk kā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju neseko līdzi noieto soļu skaitam vai citu fizisko aktivitāšu rezultātiem, kas pieejami dažādās veselības un sporta lietotnēs, bet vienlaikus 20% aptaujāto uzsver, ka fiziski aktīvs dzīvesveids uzlabo pašsajūtu, vēsta aptaujas dati.*
 
5.sep
Skolas gaitu uzsākšana pirmklasnieka dzīvē ienes lielas emocionālas un fiziskas pārmaiņas, turklāt būs jāspēj gan nosēdēt mācību stundās, gan piedalīties sporta nodarbībās. Noskaidrosim, kas liecina par to, ka bērna stājai nepieciešama korekcija un ko darīt, lai puikas un meitenes iemīlētu regulāras sportiskas aktivitātes.
 
5.sep
Bērna pilnvērtīgai augšanai ļoti svarīgs ir miegs, svaigs gaiss un veselīgs uzturs, tāpat veselam organismam vajadzīga sportošana. Šobrīd aug iekštelpu bērnu paaudze, kuriem fizisko aktivitāšu pamats ir jāorganizē apzināti. Kādu sporta veidu izvēlēties - individuālo vai komandas? Un kādi ir sportošanas plusi no psiholoģiskā aspekta? Skaidro Rimi Bērniem eksperte psiholoģe Iveta Aunīte.
 
5.sep
Var droši apgalvot, ka Latvijas iedzīvotāji ar mežu ir visai tuvās attiecībās, jo ogošana un sēņošana teju vai ierakstīta mūsu DNS. Izrādās, ka pastaigām mežā ir arī labvēlīga ietekme uz cilvēku fizisko un psiholoģisko veselību, sarunā norāda Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece. Viņa ir ģimenes ārste un regulāri dodas pastaigās pa mežu, kā arī iesaka to darīt citiem.