Veselība

10.mai
Covid-19 vakcīnas apstiprināto blakusparādību dēļ radīto kaitējumu cilvēka veselībai vai dzīvībai gadījumā kompensācijas paredzēts izmaksāt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, šādu lēmumu pieņēmusi valdība. Kompensāciju par vakcīnas nodarīto postu varētu prasīt 700 cilvēku gadā.
 
9.mai
Valdība otrdien lems par valsts apmaksātu vakcināciju pret vēzi izraisošo cilvēka papilomas vīrusu (CPV) arī 13 un 14 gadus veciem zēniem, tādējādi nodrošinot dzimumneitrālu pieeju vakcinācijai.
 
8.mai
Mūsdienās ļoti bieži dzirdam par oksidatīvu stresu, taču nemaz skaidri līdz galam nezinām, kas tas ir. Šobrīd oksidatīvā stresa izraisītās veselības problēmas un pāragrās novecošanās simptomi pakāpeniski kļūst par vienu no apspriestākajām tēmām medicīnas nozarē. Kas ir oksidatīvais stress, kā tas ietekmē mūsu veselību un kā to varam mazināt, skaidro “Veselības centrs 4" interniste Liene Martinsone-Bērzkalne un  farmaceite Zane Melberga.
 
8.mai
Pēc kustības "Latvijas Bērni bez cigaretēm" iniciatīvas veikta socioloģiskā aptauja vidusskolās, kurā secināts, ka 72% vecāko klašu skolēnu izmēģinājuši klasiskās cigaretes vai to alternatīvas - elektroniskās cigaretes un saltus.
 
7.mai
Visbiežāk jeb 43% gadījumos iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves traumu dēļ, secināts "Mēness aptiekas" rīkotajā aptaujā.
 
7.mai
Ādas ļaundabīgie audzēji, ieskaitot ādas melanomu, ir visbiežāk sastopamie ļaundabīgie audzēji Latvijā. Ik gadu melanomas un citu ļaundabīgu ādas audzēju diagnožu skaits pieaug, visbiežāk slimo cilvēki vecumā no 40 līdz 60 gadiem, bet arvien vairāk saslimst gados jauni cilvēki.
 
7.mai
Tuvojas skaistie Mātes dienas svētki! Nav šaubu par to, ka mammas loma ir ļoti īpaša un ietver sevī tik daudz sajūtu, mīlestības, prieka un vienlaikus atbildības un darba. Turklāt ļoti svarīgi, lai māmiņa varētu atrast kādu brīdi arī sev pašai.
 
5.mai
Ik gadu maija sākumā tiek atzīmēta Pasaules astmas diena, tādējādi informējot par astmas saslimšanas riskiem un ārstniecības iespējām. Astmas pacientu skaits visā pasaulē turpina pieaugt, taču joprojām valda daudz aizspriedumu un mītu par astmas simptomiem un ārstēšanas iespējām.
 
5.mai
Pagājušajā nedēļā gripas intensitāte Latvijā nedaudz samazinājusies, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
 
5.mai
Covid-19 epidēmijas beigas būs atkarīgas no tā, kā gan epidemiologi, gan sabiedrība uztvers vīrusa draudus, Latvijas Radio raidījumā “Zināmais nezināmajā” vērtēja epidemiologs Ņikita Trojanskis.
 
5.mai
Samazinoties pandēmijai, valdība piešķīrusi papildu naudu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Covid-19 medikamentu iegādei. Nacionālajam veselības dienestam tiek piešķirti 100 000 eiro par 50 medikamenta devu iegādi, kuras jau nodotas Stradiņa slimnīcas rīcībā. Savukārt Veselības ministrija ziņojumā valdībai par nākotnes scenārijiem saistībā ar Covid-19 ir visai nekonkrēta un norāda, ka “pastāv nenoteiktība attiecībā uz Covid-19 uzliesmojuma varbūtību nākotnē”.
 
4.mai
ASV vadošo mediķu grupa brīdinājusi, ka aspirīna lietošana ikdienā var palielināt iekšējās asiņošanas risku, raksta "The Sun."
 
4.mai
Eksperti norādījuši, ka tēja esot gandrīz brīnumzāles, kas varot mazināt vēža un sirds slimību risku. Taču pārāk karstas tējas lietošana rada draudus veselībai, raksta "The Sun".
 
3.mai
No 2021.gada novembra pirmās nedēļas līdz šī gada marta trešajai nedēļai tika reģistrēti 52 956 Covid-19 reinfekcijas gadījumi, kas ir 9,6% no kopēja reģistrētā gadījumu skaita minētajā periodā, secināts Veselības ministrijas (VM) valdībai sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par epidemioloģiskās drošības draudiem saistībā ar Covid-19 infekciju.
 
2.mai
Plānots paplašināt "Moderna" izstrādātās vakcīnas pret Covid-19 lietošanu Eiropas Savienībā (ES) bērniem no sešu mēnešu līdz sešu gadu vecumam, informēja "Moderna" korporatīvo komunikāciju direktors Lūks Mirseja Villats (Luke Mircea Willats).
 
2.mai
Latvijā ik gadu HIV infekcija tiek atklāta ap 300 cilvēkiem, ierindojot Latviju otrajā vietā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu vidū jauno gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju.
 
2.mai
Šogad Pasaules Imunizācijas nedēļā, kuras mērķis ir aktualizēt un uzsvērt vakcinācijas nozīmi, īpaša uzmanība tiek vērsta vakcinācijai pret cilvēka papilomas vīrusu jeb CPV. Pēdējos 11 gadus šo vakcīnu valsts kompensēja tikai meitenēm, bet, pateicoties ārstu neatlaidībai, no šā gada vakcīna beidzot ir pieejama bez maksas arī 12 gadus veciem zēniem.
 
30.apr
No rīta pavisam dzestrs un vēss, bet dienā saule sasilda gaisu un šķiet pavasarīgi, pat vasarīgi silts! Nav viegli izdomāt, kā tik mainīgos laikapstākļos pareizi ģērbties, tāpēc pavasarī bieži nākas piedzīvot saaukstēšanos un slimot.
 
30.apr
Lai izvairītos no ērcēm, ar pareizi ģērbšanos jānodrošina, ka tās nevar pakļūt zem apģērba, īpaši jāuzmana bikšu un jaku piedurkņu gali, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane
 
30.apr
Rindas uz medicīnisko palīdzību psihiatrijā ir “nenormāli garas”, un par to visas atbildīgās iestādes ir informētas, situāciju raksturo Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Māris Taube. Pieejamību stacionārajiem vai ambulatorajiem pakalpojumiem var nodrošināt tikai uz mediķu pārstrādāšanās rēķina.
 
30.apr
Pārāk bieža šī dzēriena lietošana varot izraisīt pēkšņu sirdsdarbības apstāšanos pat veseliem cilvēkiem, raksta "The Sun".
 
29.apr
Lai sniegtu atbalstu patvēruma meklētājiem no Ukrainas, BENU Aptieka uzņem darbā un aicina pieteikties Ukrainas farmaceitus un farmaceita asistentus. Jau šobrīd darbu BENU Aptieku tīklā ir uzsākuši vairāki farmaceiti no Ukrainas.
 

Komentētākie