Veselība

4.dec
Headline privātklīnika, kas pamatā specializējusies ausu, kakla un deguna slimību ārstēšanā, nesen nosvinējusi desmit gadu jubileju. Šādā reizē pieņemts uz savu veikumu atskatīties, varētu pat teikt – atskaitīties plašākam interesentu lokam nekā ikdienā.
 
4.dec
Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina ziedot A un O rēzus pozitīvo un negatīvo asinsgrupu donorus. Pirmssvētku un svētku periodā gaidīti ir visu asinsgrupu donori.
 
4.dec
Veselības reformas īstenošanai šogad bija atvēlēti 154,2 miljoni eiro. Šo naudu bija paredzēts izlietot un tā arī tiek tērēta, lai uzlabotu pakalpojumu pieejamību pacientiem. Tomēr atsevišķās programmās, piemēram, vēža skrīningam, paredzētais finansējums diemžēl nav izlietots pilnībā, tāpēc Veselības ministrija, aprakstot šo situāciju garā ziņojumā, lūdza valdību ļaut neiztērēto naudu nov irzīt citiem mērķiem, piemēram, zālēm vēža pacientiem.
 
3.dec
Ikviens iedzīvotājs, kurš saskāries ar migrēnu vai arī kuram ir aizdomas, ka traucējošo galvassāpju iemesls ir migrēna, aicināts apmeklēt Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības organizēto bezmaksas lekciju ‘’BRĪVS no migrēnas", kas 12. decembrī norisināsies veselības centra ‘’Vivendi" telpās Rīgā. Lai pārliecinātos par galvassāpju iemeslu un to gadījumā saņemtu palīdzību, pēc lekcijas būs pieejamas arī speciālistu ekspreskonsultācijas.
 
1.dec
Krievijā pazīstamā dietoloģe un uztura speciāliste Jeļena Solomatina atklāj, kāds labums un arī iespējams ļaunums var būt, ēdot mandarīnus, raksta Vesti.
 
28.nov
Gada nogalē darba pilnas rokas, skaistus Ziemassvētkus iecerot un saviem mīļajiem jaukas dāvanas sarūpējot. Tāpēc nepavisam nav īstais laiks slimošanai un enerģijas trūkumam. Daudziem senioriem ir savas možuma un veselības uzturēšanas receptes, un bieži vien tās ir ļoti vienkāršas, atliek tikai ievērot.
 
28.nov
No jogurta apēšanas brokastīs nav nekādas lielās jēgas, pārliecināta ir uztura speciāliste un dietoloģe Darja Rusakova, vēsta "newsyou.info".
 
28.nov
Emocionālā gaisotnē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris vakar vēstīja par labdarības koncertu melanomas pacientiem Es nākšu, lai tu dzīvotu, kas notiks nākamnedēļ. Līdzcilvēku atbalsts nepieciešams melanomas pacientiem, kuriem pašlaik valsts finansētas zāles nepienākas. Ziedot.lv palīdzību lūdz trīs pacientes, taču pacientu, kuru dzīvības glābšanai ir vajadzīgas zāles, ir vairāk, jo melanomu gadā konstatē vismaz 200 pacientiem.
 
28.nov
Regulāras 35–45 minūšu fiziskās aktivitātes var atvieglot depresijas simptomus pat tiem, kuriem ir iedzimta nosliece uz depresiju, norāda Runner’s World, gan uzsverot, ka cilvēkiem, kuri sajūt depresīvus simptomus – ilgstošu enerģijas trūkumu, skumjas, nomāktību, nemieru, miega traucējumus – vai zina, ka viņiem ir augsts depresijas risks, noteikti jākonsultējas ar ārstu. Vingrošana nav panaceja, tomēr tā var mazināt depresijas risku.
 
27.nov
Lamāties nav glīti, tomēr izpētīts, ka lielas fiziskas slodzes laikā, piemēram, intensīvi vingrojot, pasprucis lamuvārds, tāpat kā ieņurdēšanās vai iekliegšanās, palīdz labāk tikt galā ar uzdevumu, vēsta Popsugar.
 
27.nov
Kad dienas raucas arvien īsākas un saules starojums zaudē savu piesātinātību, ieteicams īpaši domāt par pietiekamu D vitamīna uzņemšanu. Ilgu laiku valdīja uzskats, ka D vitamīns pārsvarā nepieciešams tikai stipriem kauliem, taču tā darbības spektrs ir daudz plašāks, tostarp ir pētījumi, kas pierāda, ka cilvēki ar pietiekamu D vitamīna līmeni retāk slimo ar augšējo elpceļu vīrusu infekcijām.
 
27.nov
Pirms gaidāmās ārstu protesta akcijas š.g. 28. novembrī, kuras ietvaros atsevišķās ārstniecības iestādēs varētu netikt nodrošināti plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, piemēram, ārstu-speciālistu, ģimenes ārstu konsultācijas, procedūras dienas stacionāros, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.
 
27.nov
Salaspils veselības centrs pastāv jau 43 gadus un ir daudzprofilu ambulatorā veselības aprūpes iestāde, tās galvenie darbības virzieni ir ārstu speciālistu konsultācijas, diagnostiskie izmeklējumi, medicīniskā rehabilitācija.
 
25.nov
Mūsdienās arvien biežāk dzirdam par izdegšanas sindromu darba vidē - emocionāla un fiziska noguruma stāvokli, kas ir sekas ilgstošam emocionālam diskomfortam. Kā saspringtajā ikdienā parūpēties par savu garīgo veselību, un ko darīt, ja jūtam, ka arī paši lēnām izdegam? Skaidro psihoterapijas speciāliste un kustības "Ejam mežā" vēstnese Dace Caica.
 
24.nov
Sauss un piesārņots gaiss mājoklī, īpaši rudens un ziemas sezonā, rada dažādas veselības problēmas un sliktu pašsajūtu. Ar to saskaras gan bērni, gan pieaugušie un, protams, īpaši cilvēki ar alerģiskām reakcijām. Lai cīnītos ar sausu un piesārņotu gaisu, vidēji 50% baltiešu piekopj dažādas “tautas metodes”, savukārt 30% nepievērš uzmanību gaisa kvalitātei, liecina Philips veiktajā aptaujā Baltijas valstīs.
 
24.nov
Pēc nesen veiktā Nestlé Baltics pētījuma datiem, lielākā daļa cilvēku Latvijā ēd vairāk nekā trīs reizes dienā, un 70 % aptaujāto uzkož kaut ko starp dienas maltītēm. Arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību produktu kompozīcijai uz šķīvja. Agrāk sviestmaize bija galvenā brokastu izvēle, bet arvien biežāk dienas sākumā mēs to sākam mainīt pret ēdieniem, kas ir veselīgāki un kuriem nav nepieciešama ilga pagatavošana. Pusdienām mēs izvēlamies pilnīgāku ēdienu un ēdam to galvenokārt ārpus mājām, un vakariņām piemeklējam kuņģim labāk pārstrādājamus ēdienus.
 
24.nov
Starp pacientiem, kuri ilgstoši lieto recepšu medikamentus, gandrīz katrs ceturtais (23%) mēdz aizmirst savlaicīgi iegādāties ārstēšanai nepieciešamās zāles. Īpaši satraucoši dati ir vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, kurā pat 42% aptaujāto, kas ilgstoši lieto recepšu medikamentus, aizmirst par savlaicīgu medikamentu iegādi, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos.
 
24.nov
12 gadus ilgā pētījumā zinātnieki analizēja, kam ir labvēlīgāka ietekme uz mūža ilgumu - melnajai tējai vai kafijai, raksta "topnews.ru".
 
24.nov
Zinātnieki atklājuši, ka ūdens vai cits šķidrums, kas iepildīts plastmasas pudelē, iesūc veselībai bīstamus ķīmiskos savienojumus un rada tā saucamo estrogēna efektu, raksta "golos.ua".
 
24.nov
Zinātnieki no Kalifornijas universitātes, veicot pētījumu, nonāca pie secinājuma, ka regulāra lūpukrāsas lietošana paaugstina risku saslimt ar vēzi, raksta "hyser.com.ua".
 
23.nov
Kaut arī rudenī un ziemā daudzi no mums ikdienā kļūst miegaini un vairāk laika grib pavadīt guļot, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docents un Stomatoloģijas institūta Miega laboratorijas vadītājs Juris Svaža uzskata, ka "tumšajam laikam nevajadzētu ietekmēt nepieciešamību pēc miega, jo septiņas līdz septiņas ar pusi stundas miegam vairumam no mums ir pietiekamas".
 
23.nov
Tikai 45% Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi mūžā ir ziedojuši asinis kā donori - secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos. Tāpat atklāts, ka asinis biežāk ziedo tieši vecāka gadagājuma cilvēki, kā arī tie, kuri zina savu asinsgrupu. Ar vērtīgiem ieteikumiem pirms un pēc asins ziedošanas dalās ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.