Veselība

15.nov
Rīta agrumā izcepta maize, tikko noplūkts ābols, dobē salasītas zemenes, Latvijā izaudzēti kartupeļi un vietējo gotiņu piens – tie ir produkti, ar ko labprāt mielotos daudzi Latvijas iedzīvotāji. Un 64% aptaujāto atzīst, ka viņiem ir svarīgi, lai iegādātā pārtika būtu ražota Latvijā. Taču tikai 26% cenšas pēc iespējas biežāk iegādāties pašmāju ražojumus. Galvenais, kas tos attur, ir salīdzinoši augstās vietējo pārtikas produktu cenas.
 
14.nov
Optimistiska pieeja spēj mazināt stresu, uzlabo pašsajūtu un kopējo skatījumu uz pasauli. "Tā ir īpaši kopjama spēja tieši tagad - veselības krīzes laikā," teic farmaceits Vadims Brižaņs. Pozitīvs skats uz dzīvi ir daļa no stresa pārvaldīšanas stratēģijas.
 
14.nov
2020.gada martā PRC atsāka īstenot Veselības minsitrijas apmaksātu programmu jauniešiem ar depresiju un pašnāvības risku. Šogad programmā palīdzību ir saņēmuši 52 jaunieši, un, pateicoties ministrijas papildu piešķirtajam finansējumam, līdz gada beigām pakalpojumu varēs saņemt vēl 20 pusaudži.
 
14.nov
Herpes vīrusa infekcija var izpausties jebkad, tomēr tieši rudenī un ziemā ar to nākas saskarties biežāk, jo vējainos, lietainos laikapstākļos nereti gadās saaukstēties un tādēļ samazinās organisma spēja pretoties šim vīrusam.
 
14.nov
Koronavīrusa pandēmija neatcels sezonālās slimībās – gripas vīruss un rinovīrusi ir gatavi veikt savu ļauno darbu! Iespējams, ka ierobežojošie pasākumi kavēs to izplatību, taču paļauties uz to vien nevaram. Tādēļ svarīga informācija jau pirmo slimības simptomu atpazīšanai.
 
14.nov
Tikai 40% iedzīvotāju Latvijā ikdienā ierobežo cukura patēriņu, liecina jaunākā "Mana aptieka" un "Apotheka" Veselības indeksa pētījuma dati.
 
14.nov
Šobrīd nav ģimenes ārstu prakšu, kas slēgtas vai pārtraukušas līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) Covid-19 pandēmijas dēļ, liecina NVD rīcībā esošā informācija.
 
14.nov
Portāls "Today" nosaucis ēdienus, kurus noteikti nevajadzētu ēst brokastīs.
 
14.nov
Puse vīriešu Latvijā nekad nav apmeklējuši urologu, secināts jaunākajā Veselības indeksa aptaujā. Pie ārsta diemžēl laikus nevēršas arī liels īpatsvars sieviešu, īpaši tas redzams datos par valsts apmaksātajām vēža skrīninga programmām. Jautājums – kāpēc cilvēki neapmeklē ārstu vai apmeklē to ļoti reti un tikai tad, ja ir parādījušās kādas sūdzības par veselību – daudziem Covid-19 epidēmijas laikā šķitīs nepiemērots un zināmā mērā arī neaktuāls. Ārsti, māsas, visa veselības aprūpes sistēma ir pārslogota.
 
13.nov
Ūdenī šķīdināmie pretsaaukstēšanās pulveri ir kā trieciens saaukstēšanās simptomiem –apgrūtinātai elpošanai caur degunu, kakla sāpēm, galvassāpēm un nogurumam. Tie ir bezrecepšu medikamenti, taču, kādos gadījumos tos drīkst lietot, kādi ir lietošanas ieteikumi un no kā būtu jāuzmanās, skaidro farmaceite Zane Melberga.
 
13.nov
Mums ir jāpieņem Covid-19 ieviestā jaunā realitāte un tikai no mums katra būs atkarīgs, kā pārvarēsim šo situāciju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārstniecības direktors, ķirurģijas galvenais speciālists Haralds Plaudis.
 
12.nov
Koronavīrusa pandēmija neatcels sezonālās slimībās - gripas vīruss un rinovīrusi ir gatavi veikt savu ļauno darbu! Iespējams, ka ierobežojošie pasākumi kavēs to izplatību, taču paļauties uz to vien nevaram. Tādēļ svarīga informācija jau pirmo slimības simptomu atpazīšanai.
 
12.nov
Covid-19 infekcijas izplatības izraisītās darbaspējīgā ārstniecības un aprūpes personāla skaita samazināšanās dēļ Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) no šodienas visus savus resursus koncentrēs tikai neatliekamo traumu un septisko pacientu ārstēšanai, informēja TOS Projektu vadītāja Elīna Tolokonceva.
 
12.nov
Pirmie Covid-19 vakcīnas Latvijā varētu saņemt veselības aprūpes darbinieki un vecāka gada gājuma cilvēki, intervijā Latvijas Radio pieļāva Imunizācijas valsts padomes vadītāja, infektoloģe Dace Zavadska.
 
12.nov
Covid-19 pacientu gultasvietu robeža, pie kuras nav būtiski jāierobežo plānveida veselības aprūpes pasākumi, ir starp 450 līdz maksimums 500 gultām, atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
12.nov
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien ar Eiropas Savienības (ES) Veselības un pārtikas drošuma komisāri Stellu Kirjakidu apspriedīs ES iepirkuma kritērijus un nosacījumus, kā arī to, kā nodrošināt taisnīgu piekļuvi Covid-19 vakcīnām.
 
11.nov
Traumotoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) ziņo, ka saistībā ar COVID-19 vīrusa infekcijas izplatības izraisīto slimnīcas darbaspējīgā ārstniecības un aprūpes personāla skaita samazināšanos, no rītdienas, 12.novembra TOS koncentrēs visus savus resursus tikai neatliekamo traumu un septisko pacientu ārstēšanai, ziņo VSIA Traumotoloģijas un ortopēdijas slimnīca.
 
11.nov
Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas atlīdzības sistēma nav taisnīga, revīzijā konstatējusi Valsts kontrole.
 
11.nov
Ordeņu kapituls līdz ar valsts svētkiem virknei sabiedrībā zināmu cilvēku nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu un Viestura ordeņus un Atzinības krustus.
 
11.nov
ASV farmācijas uzņēmuma "Pfizer" un Vācijas kompānijas "BioNTech" izstrādātās eksperimentālās Covid-19 vakcīnas Latvijai būs pieejamas viena laikā ar pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, lai gan konkrēts laiks to piegādei nav zināms, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
10.nov
Daudziem cilvēkiem, kuri pārslimojuši Covid-19, rodas lielāks garīgo slimību attīstības risks, atsaucoties uz pirmdien publicētu pētījumu ziņo Reuters.
 
10.nov
Ir jānovērš pacientu diskriminācija un visām pacientu grupām jānodrošina vienādi pieejamu mūsdienīgu ārstēšanu, aicina biedrība "EAPN-Latvia", kas ir Eiropas Pretnabadzības tīkla dalībniece.