Veselība

1.jūl
Mediķu atalgojumu iecerētajā apmērā varētu palielināt, ja jau no nākamā gada par visiem faktiski strādājošajiem tiktu maksātas līdzvērtīgas minimālās sociālās iemaksas, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
30.jun
Vēl 42 Covid-19 slimniekiem izveseļojoties, Baldones, Cēsu, Daugavpils, Limbažu, Kārsavas un Mārupes novados vairs nav neviena ar jauno koronavīrusu sirgstoša cilvēka, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.
 
30.jun
Jauns Covid-19 uzliesmojums joprojām var parādīties jebkurā brīdī, turklāt, pieaugot cilvēku starpvalstu kustībai, ar lielāku varbūtību tas varētu būt saistīts ar kādu atbraucēju no ārzemēm, skaidro Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.
 
30.jun
Veselības ministrija (VM) rosinās valdību turpmāk vairs nenoteikt kā obligātu prasību Covid-19 izplatības dēļ sabiedriskajā transportā lietot mutes un deguna aizsegus, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
26.jun
Lai saudzētu savu veselību, karstajās dienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi iesaka būt piesardzīgiem. Pēc iespējas mazāk dienas vidū vajadzētu uzturēties tiešajos saules staros, jāuzņem pietiekamā daudzumā šķidrums, jāizvēlas atbilstošs apģērbs, kā arī jāparūpējas par bērniem un sirmgalvjiem.
 
26.jun
Lai būtu plašākas iespējas atklāt Covid-19 slimības uzliesmojumus, ikviens arī turpmāk varēs saņemt valsts apmaksātu Covid-19 testu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot pa tālruni 8303.
 
25.jun
Mūsdienās cilvēki jūtas vientuļi ne tikai vienatnē. Trešā daļa jeb 36% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka pēdējā gada laikā ir jutušies vientuļi sabiedrībā – esot kopā ar citiem cilvēkiem. Piemēram, ģimenes lokā šādi ir juties katrs desmitais aptaujātais, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.
 
24.jun
Mūsu sirdij nav brīvdienu - tā sitas aptuveni 100 000 reižu dienā. Par sirds veselību jārūpējas ļoti atbildīgi, jo īpaši iestājoties karstam un pat tveicīgam laikam, kad slodze sirdij vairākas reizes palielinās. Palielinoties gaisa temperatūrai, paātrinās sirdsdarbība, paplašinās asinsvadi, pazeminās asinsspiediens, kas jo īpaši bīstami ir bērniem, senioriem un cilvēkiem, kuriem jau konstatētas sirdskaites. Par to, kā saglabāt veselu sirdi gan ikdienā, gan karstā laikā un kam nepieciešams pievērst uzmanību dažādos vecuma posmos, stāsta "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga.
 
24.jun
Apņemšanās mērķtiecīgi ieviest mājas aptieciņu ir bijusi lielākajai daļai jeb 63%, bet tikai pusei jeb 35% to patiešām ir izdevies īstenot, aptieciņas saturu arī regulāri un sistēmiski atjaunojot, liecina "Mēness aptieka" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja.
 
24.jun
Pēdējās diennakts laikā jauni koronavīrusa Covid-19 inficēšanās gadījumi Latvijā nav konstatēti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
 
23.jun
Pat absolūti veselam cilvēkam karstumā dažreiz ir elpas trūkums, gaisa trūkuma sajūta, spiediena sajūta krūtīs un citi sirds mazspējas simptomi. Bet neveselīgai sirdij vasarā draud vēl lielākas briesmas. Kā izturēties karstā laikā cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām?
 
23.jun
Lai arī ilgstoši uzskatīts, ka Latvijā slimība ehinokokoze nav problēma, pacientu skaits ik gadu pieaug. Ehinokoki ir aptuveni piecus milimetrus lieli parazīti, kuri kāpura stadijā var iemājot cilvēka plaušās, aknās un pat smadzenēs. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docētāja, infektoloģe un hepatoloģe Sniedze Laivacuma, vasaras pilnbriedam tuvojoties, atgādināja, ka ehinokoku oliņas visbiežāk sastopamas uz meža vai dārza ogām, vēstīja "lsm.lv".
 
22.jun
Līgo svētki jau izsenis ir tradīcijām bagātākie un līksmākie svētki, kad vēlamies patverties no ikdienas steigas un rutīnas. Pirms ļaušanās svētku noslēpumainībai, ugunskuriem un Līgo dziesmām, “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga dalās piecos padomos, kā sagatavoties svētkiem, lai tos aizvadītu bez raizēm.
 
22.jun
Nereti pēc kārtīgas Līgo nakts svinēšanas nākamais rīts sagādā galvassāpes, sliktu dūšu un gremošanas traucējumus. Vienkāršākā recepte, lai novērstu paģiru un pārēšanās sekas, ir svētku ēdienus un dzērienus baudīt ar mērenību. Tomēr ko darīt, ja rīts pēc Līgo svinībām ir sācies ar galvassāpēm un nepatīkamu pašsajūtu? Ar padomiem dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
21.jun
Gripas vakcīnas lielākā skaitā nav pieejamas, un valstis sākušas sacensību par šo resursu, taču jau tagad skaidrs, ka Latvijai pie papildu krājumiem netikt, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".
 
21.jun
Ja nu kas nav mazākumā, tad tās šogad ir ērces. Tās ir vairumā. Turklāt, bez jokiem, tās šogad ir ne tikai īpaši aktīvas, bet daudzas arī inficētas. Tādēļ ikvienam, dodoties pie dabas, jāģērbjas piemēroti un jāievēro elementāra piesardzība, vēsta "TV3 Ziņas".
 
21.jun
Sākoties gada karstākajai sezonai, kas šogad sakrīt ar garām svētku brīvdienām, īpaša uzmanība jāpievērš bērnu drošībai, atgādina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi.
 
21.jun
Ēdot šokolādi katru dienu, iespējams paātrināt vielmaiņu, pārliecināti ir uztura speciālisti, raksta "goodhouse.ru".
 
21.jun
Pagājušajā diennaktī Latvijā nav atklāts neviens jauns Covid-19 inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.
 
20.jun
Covid-19 analīžu pieņemšanas punktos no šodienas, 20.jūnija līdz 24.jūnijam tiek saīsināts darbalaiks, informēja Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Karolīna Šaule.
 
20.jun
Vienīgais piektdien Latvijā atklātais Covid-19 inficēšanās gadījums reģistrēts Rīgā, un pacients nesen atgriezies no ārvalstīm, kur, visticamāk, arī inficējies, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
20.jun
Vasaras vidus, Jāņi, grila sezona – lai arī šogad svinēšana notiks ģimenes un tuvāko draugu lokā, izpaliekot lieliem ļaužu pūļiem, gluži bez svētkiem jau nu nepaliksim. Un kas gan būtu svētki bez kāda dzirkstošāka vai mazāk dzirkstoša dzēriena? „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs kopā ar Veselības centru apvienības neiroloģi Daci Bērziņu apkopojuši iemeslus, kāpēc iedzert vai arī svētkos labāk tomēr atturēties.