Veselība

23.jūl
Bērnu slimnīcā strauji pieaudzis ar dažādām zarnu infekcijām saslimušo bērnu skaits, un, kā uzsver eksperti, viens no iemesliem dažādu infekcijas slimību izplatībai ir roku higiēnas neievērošana. Mediķi uzskata, ka sabiedrība, tostarp bērnu vecāki, zaudējuši modrību un aizmirsuši tik elementāru, bet veselībai svarīgu lietu kā regulāru roku mazgāšanu. Tās varētu būt arī sekas ilgstošai dzīvei koronavīrusa pandēmijā un nogurumam no nepārtrauktiem atgādinājumiem dezinficēt rokas.
 
23.jūl
Eiropas Komisija (EK) patlaban nerekomendē izmantot ātros siekalu antigēnu Covid-19 testus, kā arī citus līdzīgus testus, kas veicami bez speciāli apmācīta medicīnas personāla iesaistes un kurus var iegādāties aptiekās un citās tirdzniecības vietās, aģentūrai LETA pavēstīja Veselības ministrijā (VM).
 
22.jūl
Pandēmijas gadā ir pasliktinājusies iedzīvotāju emocionālā labsajūta, noskaidrots "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indeksa" ikgadējā Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un profilakses tendenču mērījumā.
 
22.jūl
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) patlaban piedzīvo nenormālu ar dažādām infekcijas slimībām sasirgušu bērnu pieplūdumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina BKUS Intensīvās terapijas klīnikas vadītāja Arta Bārzdiņa.
 
21.jūl
Prostatas vēža pacientu biedrība sabiedrības iniciatīvu platformā Manabalss.lv ir iesniegusi priekšlikumu par mūsdienīgu un efektīvu medikamentu prostatas vēža ārstēšanai iekļaušanu kompensējamo zāļu sarakstā.
 
18.jūl
Vasaras karstais laiks mēdz pakļaut mūsu pēdas lielākam diskomfortam. Turklāt pēdu svīšana un pietūkums nereti veicina arī tulznu veidošanos. Vienlaikus vairāk pievēršam uzmanību arī citām pēdu problēmām, piemēram, varžacīm.
 
18.jūl
Zinātnieki ir atklājuši, cik patiesībā bīstami var būt čipsi - to lietošana uzturā var palielināt sirds un asinsvadu slimību risku un saīsināt dzīves ilgumu, raksta "Eat This, Not That!".
 
18.jūl
Latvijas veselības aprūpes iestāžu darbinieku – gan mediķu, gan atbalsta personāla – attieksme pret Covid-19 vakcināciju 76,9% gadījumu ir pieņemoša un atbalstoša, secināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieku veiktajā aptaujā.
 
18.jūl
Krievijas uztura speciālists Aleksandrs Andrejevs kliedēja mītus par piena labajām īpašībām un iespējamo bīstamību cilvēka organismam, ziņo "RIA Novosti".
 
18.jūl
Desas ir iekļautas ne pārāk veselīgo produktu sarakstā, jo tajās ir daudz sāls un dažādas piedevas, kas var kaitēt organismam. Tomēr ir desu veidi, kas ir bīstamāki par citiem, raksta "med2.ru".
 
18.jūl
Starptautiska Dānijas, Zviedrijas un Lielbritānijas zinātnieku grupa analizēja datus par vairāk nekā 200 tūkstošu cilvēku veselību un izdarīja secinājumus par saikni starp organisma stāvokli un matu krāsu. Pētnieku secinājumi liecina, ka blondīnes ir izturīgākas pret slimībām. Izrādījās, ka gaišu matu īpašniekiem vēlāk iestājas pubertitāte, kas labvēlīgi ietekmē organisma stāvokli kopumā. Par to ziņo zinātniskais žurnāls Nature.
 
18.jūl
Zinātnieki noteikuši, atrašanās kāda gaisa temperatūra rada briesmas cilvēka veselībai un pat dzīvībai, raksta focus.ua.
 
18.jūl
Pēc vakcinācijas pret koronavīrusu ir jābūt uzmanīgiem ar uzturēšanos saulē, intervijā radio Sputnik paskaidroja pulmonologs, Krievijas klīnikas Lor-Astma ģenerāldirektors Sergejs Purjaševs.
 
17.jūl
Pieņemts domāt, ka vasarā cilvēki ir labi atpūtušies un uzņēmuši enerģiju, tomēr daudzi jūt nogurumu, nomāktību un spēku apsīkumu. Šādu pašsajūtu nevajadzētu ignorēt, bet gan rūpēties par sevi un pārliecināties, vai tas neliecina par magnija trūkumu organismā. Kas ir vērtīgais magnijs, kādi ir ieguvumi no tā lietošanas un kāpēc tas īpaši jālieto gada karstajā laikā, skaidro "Euroaptieka" farmaceite Zane Melberga un "MFD Veselības grupas" kardioloģe Ināra Čukure.
 
17.jūl
Lielākā daļa velosipēdistu lielāko uzmanību ikdienas treniņu procesā velta nobraukto kilometru apjomam, intensitātei, to biežumam. Tāpat, svarīgi ir veltīt pienācīgi daudz uzmanības arī velosipēda tehniskajam stāvoklim un nepieciešamajam aprīkojumam. Tajā pašā laikā, gan izvirzot ambiciozus sportiskos mērķus, gan ritenim kalpojot kā iknedēļas izturības treniņa sastāvdaļai, novārtā nevajadzētu atstāt paša sportista veselību un ikdienā piekopto uzturu. Lai gan mūsdienās veselīga un sabalansēta uztura pamatelementi ir sasnieguši teju visus, kas par to interesējās, katram slodzes un treniņu veidam ir savas nianses. Par to, kas jāatceras kaislīgiem entuziastiem un profesionāliem riteņbraucējiem, lai veicinātu savu veselību un labsajūtu ikdienā, kā arī mērķtiecīgi uzlabotu savus rezultātus, raksta turpinājumā iepazīstina stāsta Nīderlandes velo komandas "Jumbo-Visma" uztura speciālists Martins Redegelds (Martijn Redegeld).
 
17.jūl
Šogad vasara mūs lutina ar sauli, siltiem laikapstākļiem un pat ar vērā ņemamu tveici.
 
17.jūl
Nevar noliegt, ka vasara ir gadalaiks, kad cilvēki jūtas enerģiskāki, pavada daudz laika svaigā gaisā, veic daudzveidīgas fiziskās aktivitātes un vairāk ēd sezonālos dārzeņus, augļus un ogas.
 
17.jūl
Vai, pēc ārstu domām, karstumā var droši ēst saldējumu un kādas ir aukstā deserta ēšanas sekas? Paaugstināta gaisa temperatūra, karsts ķermenis rada risku veselībai, ēdot saldējumu, raksta "rsute.ru".
 
17.jūl
Organisma reakcija uz vakcināciju katram cilvēkam ir individuāla, taču ir vispārīgi aspekti, kas jāņem vērā, gatavojoties vakcinācijai, intervijā radio Sputnik sacīja Krievijas ārste-terapeite Olga Kašubina.
 
16.jūl
Pļavas jeb parastā ķimene ir viens no tiem augiem, kā garšu un smaržu pazīst gandrīz ikviens - ķimeni plaši izmantojam gan pārtikas rūpniecībā, kulinārijā, kosmētikā un parfimērijā, gan ārstniecībā un zāļu tējās.
 
16.jūl
Vasara ir gadalaiks, kad ģimenes ar bērniem biežāk dodas dažādos izbraucienos, atpūšas pie dabas, kā arī vienkārši kopā bauda brīvdienas un jauko laiku. Taču vasara ir ari laiks, kad jāuzmanās no pārkaršanas, insektu kodumiem, pārlieku ilgas dzīvošanās ūdenī, kā arī jāpievērš pastiprināta uzmanība pietiekamai dzeramā ūdens uzņemšanai.
 
16.jūl
Pašlaik aizliegums potēties ar jebkādu no Covid-19 vakcīnām ir tikai tiem pacientiem, kuriem ir smaga alerģiska reakcija – anafilakse – pret kādu no vakcīnu sastāvdaļām, norāda Zāļu valsts aģentūrā, atbildot uz iedzīvotāju izteikto argumentu par nevakcinēšanos veselības stāvokļa dēļ.