Veselība

9.okt
Par pavisam mazo bērnu traumām, sakropļošanas un arī nāves gadījumiem, kas notikuši mājās negadījuma vai nejaušas notikumu sakritības dēļ, ir atbildīgi tikai un vienīgi bērna vecāki! Punkts.
 
9.okt
Katrai paaudzei piemīt savs skatījums uz lietām, tostarp uz dažādiem produktiem. Daļa lasītāju vēl atceras laikus, kad ēdnīcās ceturtdiena bija obligātā zivju diena. Ja kādam zivis negaršoja (un daudziem tās patiešām negaršoja padomju sabiedriskās ēdināšanas izpildījumā), tad nācās steigties pusdienot, kamēr vēl pieejams vienīgais dežūrēdiens bez zivīm.
 
8.okt
Šogad līdz 7.oktobrim salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 6,8% pieaudzis Latvijā ar ērču encefalītu inficēto cilvēku skaits, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
 
7.okt
Klepus, aizlikts deguns, sāpes kaklā, asarojošas acis un vājums liecina tikai par vienu – ir sācies nepatīkamais vīrusu un saaukstēšanās laiks. Tas daudziem liek negribīgi palikt mājās, kavēt mācību stundas skolā un pienākumu izpildi darbā. Lai zeltainā rudens atnākšana sagādātu patiesi skaistus brīžus, nevis gultas režīmu, sliktu pašsajūtu un iekavētus darbus, farmaceite Ilze Priedniece dalās vērtīgos padomos, kā no saaukstēšanās pasargāt sevi un savus mīļos.
 
7.okt
Iedzīvotāju atsaucība kolorektālā jeb zarnu vēža skrīningam bijusi kritiskā līmenī jau vairākus gadus – tikai seši līdz 16 procenti no iedzīvotājiem, kuriem valsts piedāvā veikt testu, šo pārbaudi izgājuši. Taču resnās un taisnās zarnas vēzis ir trešā biežākā onkoloģiskā slimība Latvijā, kuru turklāt nereti atklāj pēdējās saslimšanas stadijās, kad ārstēšanas iespējas ir ierobežotas.
 
6.okt
Nepilna gada laikā saslimstība ar garo klepu ir trīskāršojusies, tāpēc infektologi aicina veikt izmaiņas vakcinācijas kalendārā, svētdien vēstī LNT Top10.
 
6.okt
Tas, kas vistu olas ir veselīgas, zināms jau sen, taču amerikāņu dietologi tam atraduši jaunu pierādījumu. Viņi iesaka apēst vismaz vienu olu dienā.
 
5.okt
Mazāk nekā puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāju ārstēšanās gadījumā lieto visus ārsta izrakstītos medikamentus, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss". Speciālisti norāda - tā nav unikāla Latvijas problēma, ar šādu pacientu rīcību saskaras mediķi visā pasaulē.
 
5.okt
Amerikāņu zinātnieki nonakusi pie secinājuma, ka, katru dienu uzturā lietojot riekstus, var samazināt aptaukošanās riskus, atklāts izdevumā "BMJ Nutrition, Prevention & Health.nutrition".
 
5.okt
Āda ir veselības un pašsajūtas spogulis, tādēļ rūpēm par to mēdzam veltīt daudz laika un līdzekļu, tomēr – vai vienmēr zinām, kā pareizi rūpēties par ādu?
 
3.okt
No 2019.gada 1.oktobra papildus divās Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabās darbu uzsāk HIV profilakses punkti. Veselības istabu pakalpojumu Rīgā nodrošina Rīgas domes Labklājības departaments kopā ar Latvijas Sarkano Krustu. Turpmāk HIV profilakses punkta pakalpojumi būs pieejami Latvijas Sarkanā krusta Veselības istabās Šarlotes ielā 1B un Slokas ielā 161, Rīgā, savu darbību turpina HIV profilakses punkts Veselības istabā Gaiziņa ielā 7, Rīgā.
 
3.okt
Pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu par 26% samazinājies nāves gadījumu skaits, kamēr neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) brigāde dodas uz izsaukumu, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" norādīja NMPD dienesta vadītāja Liene Cipule.
 
3.okt
Valsts asinsdonoru centra (VADC) asins krājumu nepieciešams papildināt ar A un 0 rēzus pozitīvo un negatīvo asins grupu asinīm. Asinis iespējams ziedot jebkurā asinsdonoru pieņemšanas vietā un VADC izbraukumos.
 
2.okt
Kumelītēm vai lavandai, ko izmanto tēju pagatavošanai pirms gulētiešanas, uzradusies mazāk zināma konkurente – banānu mizu tēja, informē Well+Good.
 
2.okt
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, sākot ar 2019. gada 1. oktobri, valsts apmaksātu zarnu vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai ieviests jauns tests slēpto jeb neredzamo asiņu noteikšanai fēcēs, pielietojot imūnķīmijas metodi, kas sniedz iespēju diagnosticēt zarnu slimības, tai skaitā zarnu vēzi agrīnā stadijā - pirms simptomu parādīšanās, informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Tanita Tamme-Zvejniece.
 
2.okt
Pozitīvajai domāšanai, iespējams, piemīt lielāks spēks, nekā pieņemts uzskatīt, atzīst BestLife. Bostonas universitātes medicīnas skolas pētījuma rezultāti liek domāt, ka optimistiski cilvēki spēj dzīvot ievērojami ilgāk par citiem.
 
2.okt
Pagaidām nav pamata apgalvot, ka ķeizargrieziens varētu bērnam izraisīt autismu, taču pētījumu dati liecina, ka ar šādas operācijas palīdzību dzimušajiem ir par 33% lielāks autisma risks, atsaucoties uz Amerikas Medicīnas asociācijas žurnāla publikāciju, norāda Insider.
 
2.okt
Apskaut un samīļot savus tuvos cilvēkus – tas nāk par labu veselībai, un ne jau tikai tādēļ, ka kļūst viegli un silti ap sirdi, raksta SheKnows, tāpēc nevajadzētu šo tradīciju atstāt novārtā pat ikdienas steigā, kad grūti atrast laiku, lai vienkārši pabūtu kopā ar savējiem.
 
2.okt
Jauno Nacionālā veselības dienesta direktoru Edgaru Labsvīru sabiedrība plašāk iepazina Saeimas pirmsvēlēšanu laikā, jo diskusijās par veselības aprūpi uz parlamentu pretendējošās jaunās partijas Progresīvie viedokli pārstāvēja tieši viņš. Pēc tam, kad Veselības ministrija ar disciplinārsodu panākusi, ka amatu atstāj līdzšinējā dienesta direktore Inga Milaševiča, E. Labsvīrs vadīs dienestu, kas ir atbildīgs par veselības nozares finansējuma pārraudzību. Tomēr I. Milaševiča, neraugoties uz sodu, saglabās visai augstu amatu dienestā un turpmāk būs direktora vietniece.
 
2.okt
Par to, ka vasara pagājusi, joprojām ir mazliet skumji, kādam – pat ļoti skumji, un viņš varbūt plāno braucienu uz siltajām zemēm. Ja vasara ir pavadīta pilnvērtīgi un harmoniski, arī rudenim nevajadzētu radīt īpašas problēmas, bet, ja bail, ka rudens nesīs saaukstēšanos, der pievērst lielāku uzmanību organisma pretestības spēju stiprināšanai.
 
30.sep
"Cilvēks ir interesanta būtne - ja ir par daudz informācijas, mums ir stress, savukārt, ja tās ir par maz, tad atkal ir stress. No vienas puses ierīces rada stresu, jo cilvēks visu laiku ir tiešsaistē, informācijas virpulī, taču tās var izmantot arī, lai uzlabotu savu veselību," stāsta personības attīstības un profesionālās izaugsmes trenere Vineta Ikauniece-Ozoliņa, atklājot dažus paņēmienus, kā stresu atpazīt jau laikus un kā to mazināt. Daži no tiem ir pavisam vienkārši.
 
29.sep
Krievijas Veselības ministrija publicējusi ieteikumus iedzīvotāju veselībai, tostarp atklājot, cik liela alkohola deva praktiski nekaitēs cilvēka organismam.