Veselība

28.nov
Veselīga un skaista smaida atslēga ir regulāra un pareiza zobu kopšana, kas ietver ne vien profilaktiskus higiēnista un zobārsta apmeklējumus, bet arī zobu sukas un zobu diega izvēli un pareizu izmantošanu. Vienlaikus BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka Latvijas iedzīvotājiem ir nepietiekami zobu tīrīšanas paradumi - 42% respondentu zobus tīra tikai vienreiz dienā, kamēr 41% atbildējis, ka vispār nelieto zobu diegu, bet tikai 18% to izmanto katru vai gandrīz katru dienu.
 
28.nov
Kaut arī Pavļuts un viņa rupori atkārto tikai mantru „vakcīnas, 2 metri, aplikācija, mājsēde, maska”, šobrīd pasaules literatūra mums ļauj jau itin skaidri definēt – kāpēc viena ļaužu grupa Covid–19 pārcieš viegli, bet citi nonāk slimnīcā vai pat morgā.
 
26.nov
Pagājušajā diennaktī kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 939 līdz 941 pacientam, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija.
 
26.nov
Britu eksperti ir atklājuši jaunu Covid paveidu, kura mutāciju skaits pārsniedz iepriekšējo variantu skaitļus un kura izcelsme meklējama Āfrikā, vēsta medijs “Daily Mail”.
 
26.nov
"Sievietei mājās palika četri mazi bērni, tai skaitā 31. nedēļā dzimis bērniņš, kura dzemdības bija jāierosina, lai varētu mēģināt glābt mammu," ģimenes portālam "Mammamuntetiem.lv" teic Maira Jansone, ginekoloģe un dzemdību speciāliste, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sievietes un bērna veselības klīnikas vadītāja.
 
26.nov
Vakcinācija pret Covid-19 Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionā ir izglābusi 470 000 cilvēku dzīvību vismaz 60 gadu vecumā, tiek lēsts jaunā pētījumā, kuru veica PVO Eiropas Reģionālais birojs un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC). 
 
25.nov
Skolēnu testēšana ir vienīgais veids, kā mācības iespējami ilgi noturēt klātienē, un vairums vecāku to saprot un ir ļoti ieinteresēti jel kā palīdzēt arī bērnu testēšanā mājas apstākļos, bet vilšanos raisa dažādas ar šo procesu saistītās ķibeles, vēsta TV3 Ziņas.
 
25.nov
Pirmo reizi Latvijā veikta krustu kaula operācija, kuras laikā pacientei izņemts audzējs. Līdz šim audzēja sarežģītās lokācijas dēļ Latvijā šādas operācijas neveica. Tuvākā vieta, kur vēzi krustu kaulā operē, ir Somija. Taču Covid-19 dēļ pacientu pārvešana uz slimnīcām citās valstīs ir sarežģīta, ziņo lsm.lv.
 
25.nov
Anda Kivliša ir viena no daudzajām olnīcu vēža pacientēm, kuras saskārušās ar valsts diskriminējošo attieksmi un atteikumu vismaz daļēji kompensēt dzīvībai svarīgās zāles. Par spīti ārstu konsīlija lēmumam, atbildīgās iestādes atrunājas ar formāliem iemesliem, neiedziļinoties lietā pēc būtības. Pēc neveiksmīgām sarunām, zvaniem un sarakstes ar ierēdņiem Andas sirds ir pilna un viņa ir vērsusies tiesā. “Es necīnos tikai par medikamentiem. Es cīnos par elementāru cieņu un cilvēcīgu attieksmi.”
 
25.nov
Latvijā patlaban ir Baltijā augstākais vismaz ar vienu vakcīnas pret Covid-19 devu vakcinēto īpatsvars kopējā populācijā, liecina vakcinācijas dati no Baltijas valstu oficiālajām iestādēm par laika periodu līdz 24.novembrim.
 
25.nov
Latvijā 40% iedzīvotāju atzīst, ka viņu neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē gan kopējo veselību, gan labsajūtu - katru rītu tie saskaras ar grūtībām pamosties un pa dienu jūtas pastāvīgi noguruši, secināts elektroierīču ražotāja SIA "Samsung Electronics Baltics" veiktajā aptaujā.
 
25.nov
Lai analizētu augsto mirstības no Covid-19 iemeslus un meklētu risinājumus to turpmākai novēršanai, pie jautājuma izvērtējuma strādās īpaši izveidota darba grupa.
 
25.nov
Pagājušajā diennaktī kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits sarucis no 967 līdz 939 pacientiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija.
 
25.nov
Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien apstiprinājusi "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas izmantošanu bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem.
 
25.nov
Saeima ceturtdien, 25.novembrī, otrajā - galīgajā - lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā. Tie paredz, ka iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varēs veikt arī farmaceiti aptiekās.
 
25.nov
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma teju visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp Latvijas, ambulatorajā sektorā novērots vēsturiski lielākais antibiotiku patēriņa samazinājums. Kā informēja Zāļu valsts aģentūra (ZVA), antibiotiku patēriņš ambulatorajā sektorā Latvijā bijis devītais zemākais, savukārt slimnīcās - trešais augstākais ES.
 
25.nov
Līdz šim ārstu konsīliji pieņēmuši lēmumu par vakcinācijas pret Covid-19 atlikšanu tikai atsevišķos gadījumos, savukārt pārējos gadījumos cilvēki varēja veikt vakcināciju bez kavēšanās, informē Veselības ministrija.
 
25.nov
Latvija jauno HIV gadījumu skaita ziņā Eiropas Savienības valstu vidū joprojām ir līderu trijniekā. Pirmajā vietā pēc jaunatklātajiem inficēšanās gadījumiem uz iedzīvotāju skaitu ir Malta, Latvija ieņem otro vietu, bet trijnieku noslēdz Igaunija.
 
24.nov
Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt pieteikumu iekšķīgi lietojamo pretvīrusu zāļu Lagevrio (molnupiravīra) reģistrācijai. Lagevrio, kuru izstrādā Merck Sharp & Dohme sadarbībā ar Ridgeback Biotherapeutics, paredzēts Covid-19 ārstēšanai pieaugušajiem.
 
24.nov
Lai arī Latvijā HIV ik gadu tiek konstatēts ap 300 cilvēku un šis vīruss gada laikā aiznes ap 140 dzīvību, joprojām 78% iedzīvotāju uzskata, ka HIV uz viņiem neattiecas, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja, kurā piedalījās 1005 respondenti.
 
24.nov
Eiropas Savienībā (ES) visiem pieaugušajiem jābūt iespējai saņemt balstvakcīnu pret Covid-19, trešdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.
 
24.nov
Šajā gadā par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbu Veselības inspekcija saņēmusi 17 iedzīvotāju sūdzības. Iedzīvotāji gan sūdzējušies arī par citiem veselības aprūpes sistēmā strādājošajiem, vēsta lsm.lv.