Veselība

10.feb
Veselības ministrija (VM) apsver iespēju samazināt līdzmaksājumu par ģimenes ārsta apmeklējumu arī pensionāriem, kas jaunāki par 65 gadiem, tikšanās laikā ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF) pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
10.feb
Jaunā koronavīrusa inkubācijas periods varētu būt 24 dienas ilgs, teikts rakstā, starp kura autoriem ir ķīniešu epidemiologs Džuns Naņšaņs.
 
10.feb
Pacientu ķirurģiskās ārstēšanas apstākļi Latvijas Onkoloģijas centrā ir nepieņemami un neatbilstoši mūsdienīgas medicīnas prasībām, tāpēc tiek vērtēta iespēja pārvietot ķirurģijas vienības uz blakus esošā stacionāra "Gaiļezers" jauno operāciju bloku, intervijā Latvijas Televīzijai atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.
 
9.feb
Bērni, kuriem mājās kopš mazotnes ir suns vai kaķis, daudzējādā ziņā ir veselīgāki par citiem, vēsta Southern Living, atsaucoties uz Amerikas pediatru asociācijas vadīto pētījumu.
 
9.feb
Depresija teju divas reizes palielina risku saslimt ar kardiovaskulārajām slimībām, secināts psihiatra Rolanda Ivanova doktora disertācijas promocijas darbā.
 
9.feb
Osakas universitātes zinātniekiem izdevies laboratorijā izaudzēt sirds muskuļa šūnas, kas transplantētas pacientam ar išēmisko kardiomiopātiju, ziņo Engadget.
 
9.feb
Uztura speciāliste Jeļena Kalena pastastīja, kādām jābūt ideālām brokastīm, kas rada sāta sajūtu, sniedz enerģiju un nekaitē figūrai, raksta "newsyou.info".
 
8.feb
Mūsdienu cilvēkam stress visbiežāk rodas, summējoties daudziem dažādiem sīkiem kaitinošiem faktoriem, un ne vienmēr paši saprotam, ka esam nonākuši pārāk lielā spriedzē. Tad ķermenis cenšas pateikt priekšā, ka stress ir par lielu. Ir vērts uzticēties savam organismam, uztvert šos signālus un padomāt, kā stresu mazināt, pirms tas nav novedis pie veselības problēmām. Best Life apkopotas pazīmes, kas liecina, ka stress kļuvis pārmērīgs.
 
6.feb
Veselības ministrija (VM) vērš uzmanību, ka vairākās tīmekļvietnēs un sociālajos tīklos Latvijā tiek izplatītas un reklamētas ēteriskās eļļas, kuras tiek piedāvāts lietot iekšķīgi, pilinot uz gļotādas mutē vai pievienojot tās uzturam. VM un Veselības inspekcijas (VI) speciālisti uzsver, ka tas var būt bīstami cilvēka veselībai.
 
6.feb
Tās dežurē katru dienu un uz izsaukumiem gatavas doties jebkurā diennakts laikā. Katru gadu neonatologu brigādes palīdzība nepieciešama trim procentiem jaundzimušo, un pagājušajā gadā tie bija 562 mazuļi.
 
5.feb
Pēdējā laikā daudzināto ziņu, ka cilvēks uzskatāms par jaunu līdz pat 65 gadu vecumam, var uztvert ar dalītām jūtām. No vienas puses, var priecāties. No otras – tomēr jāsaprot, ka jaunais dalījums galvenokārt balstīts uz cilvēku darba mūža ilgumu, bet mazāk ņemtas vērā fizioloģiskās pārmaiņas, kas, gadiem ejot, norisinās organismā.
 
5.feb
Pasaulē turpinoties gripai un pastāvot koronavīrusa draudiem, rokas jāmazgā īpaši rūpīgi, norāda People.
 
5.feb
Jau vairākas nedēļas pasaules mediji vēsta par jaunā koronavīrusa izplatību pasaulē. Kamēr jaunākā informācija liecina, ka saslimšanas upuru skaits sasniedzis jau teju 500 cilvēkus, Profesors un infektologs Uga Dumpis norāda, ka šobrīd pamata panikai nav.
 
4.feb
Pasaules pretvēža dienā Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina atcerēties par savu veselību un rūpēties par to, veicot valsts apmaksātās vēža profilaktiskās pārbaudes jeb skrīningus, informēja dienesta pārstāve Sintija Gulbe.
 
4.feb
Panikai par koronavīrusa iespējamu izplatību Latvijā nav pamata, turklāt visi atbildīgie dienesti ir sagatavojušies, ja gadījumā šis vīruss Latvijā tiks konstatēts, otrdien pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās krīzes vadības padomes sēdes uzsvēra amatpersonas.
 
4.feb
Pagājušās nedēļas piektdienā Latvija no Vācijas saņēmusi 50 reaģentus jaunā koronavīrusa noteikšanai, bet vēl 100 reaģentus plānots saņemt šonedēļ, laikrakstam "Latvijas Avīze" (LA) pastāstījis Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) references laboratorijas galvenais speciālists Sergejs Ņikišins.
 
3.feb
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centrā šī gada janvāra sākumā tika veikta sarežģīta operācija - liposarkomas izņemšana. Izmēros milzīga - (60 cm x 40cm) un smaga (15 kg) audzēja palielināšanās ne tikai kritiski ietekmēja pacientes dzīves kvalitāti un veicināja viņas izolēšanos no sabiedrības, bet arī radīja nopietnus draudus viņas dzīvībai. Lai gan paciente Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā nonāca kritiskā stāvoklī, šobrīd izoperētā paciente jau ir izrakstīta no slimnīcas un, raugoties nākotnē - ārsti ir pārliecināti, ka viņa izveseļosies un pamazām atgriezīsies sabiedriskā dzīvē.
 
3.feb
Ministru prezidents šonedēļ sasaucis Krīzes vadības padomes sēdi, lai pārliecinātos par atbildīgo dienestu gatavību situācijai, ja reģionā un Latvijā tiek konstatēta koronavīrusa klātbūtne. Pagājušās nedēļas beigās notikušajā Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēdē secināts, ka visi atbildīgie veselības nozares dienesti un iestādes ir gatavas nepieciešamības gadījumā atbilstoši rīkoties un pastiprināt uzraudzības pasākumus.
 
2.feb
Lielākā daļa diētu pilnībā izslēdz alkohola lietošanu, taču ir kāda diēta, kur alkohols ir diētas pamatā, lai notievētu, raksta "changeua.com".
 
2.feb
Latvijā katru gadu aptuveni 110 sievietes mirst no dzemdes kakla vēža, informēja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.
 
2.feb
Bērni, kuri vecāki par 12 gadiem, var atļauties vienu krūzīti kafijas dienā ar nosacījumu, ka viņi neuzņem kofeīnu no citiem avotiem, piemēram, kolas, šokolādes vai tējas, norāda The Conversation.
 
2.feb
Kokosriekstu eļļai nepiemīt ne pretiekaisuma efekts, ne spēja stabilizēt cukura līmeni asinīs, un tā neko nedot cīņā ar aptaukošanos, raksta Well+Good.