Piektdiena, 12.aprīlis

redeem Ainis, Jūlijs

arrow_downwardVeselība

Šokolāde var palīdzēt zaudēt svaru un novērst Alcheimera slimību - tā ir "barība prātam", apgalvo zinātnieki pēc jauna pētījuma par to, vai ir labi ēst saldumus un īpaši šokolādi, raksta "Journal of Functional Foods".
5.apr Portāls nra.lv
4.aprīlī Latvijā notika “Ēnu diena”, un tās ietvaros BENU Aptieka uzņēma plašu skaitu skolēnu. Ēnotājiem durvis vēra piecpadsmit BENU Aptiekas, uzņemot 49 ēnas, kas apliecina augstu interesi par farmaceita profesiju un darba iespējām BENU Aptiekās.
5.apr SADARBĪBAS PROJEKTS
Kembridžas Universitātes Medicīnas pētījumu padomes vadībā ir tapis pētījums, kura ietvaros atklāti varianti divos gēnos, kas papildina līdz šim atklāto aptaukošanās riska faktoru skaitu.
5.apr Portāls nra.lv
Pirms Covid-19 pandēmijas un tās laikā Latvijas iedzīvotāji aktīvi ziņoja par medikamentu blakusparādībām, bet tagad ziņojumu skaits būtiski samazinājies, norāda Zāļu valsts aģentūras direktora vietnieks farmācijas jautājumos Sergejs Akuličs.
5.apr Inga Paparde
Ik gadu februārī tiek atzīmēta starptautiskā pasaules pretvēža diena. Onkoloģiskās saslimšanas ir viens no biežākajiem cilvēku nāves iemesliem. Latvijas sieviešu vidū, viens no izplatītākajiem audzējiem ir dzemdes kakla vēzis.
4.apr Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fonds
Pavasaris tā vien vilina doties dabā. Taču, priecājoties par silto laiku, jāatceras arī par ne tik pozitīvām "pavasara vēstnesēm" - ērcēm. To aktivitātes sezona ir jau sākusies, un ērču pārnēsātās slimības - encefalīts un Laimas slimība - arī šogad saglabā savu aktualitāti.
3.apr LifeHacks.lv
Paula Stradiņa Klīniskā Universitātes slimnīca katru gadu, veicot transplantāciju operācijas, ievērojami uzlabo kāda smagi slima cilvēka dzīves kvalitāti – 2023.gadā slimnīcā kopumā veiktas 78 šādas operācijas, savukārt 2024.gada pirmajos trīs mēnešos – 10 operācijas. Tomēr iespēju veikt transplantāciju būtiski ietekmē orgānu un audu pieejamība.
3.apr Portāls nra.lv
Aizcietējumi nav nekas patīkams. Ja regulāri saskaraties ar šādu diskomfortu, tad, iespējams, viens no iemesliem ir uzturs jeb konkrētu produktu lietošana. Interesanti, ka atsevišķi pārtikas produkti var veicināt aizcietējumu rašanos! 
3.apr LifeHacks.lv
Vairāk nekā trīsdesmit diagnozēm no kompensējamo zāļu saraksta jau pēc dažiem mēnešiem būs paaugstināts kompensācijas apmērs. Medikamentiem, kuriem noteikts 50 procentu kompensācijas apmērs, to paaugstinās līdz 75 procentiem, “Neatkarīgā” noskaidroja Veselības ministrijā.
3.apr Inga Paparde
Riekstos ir īpaši daudz omega-3 taukskābju, kas mazina iekaisumu un novērš sirds un asinsvadu slimību attīstību. Katram trešajam planētas iedzīvotājam ir vismaz viens no trim galvenajiem riska faktoriem – augsts asinsspiediens, augsts holesterīna līmenis vai smēķēšana.
2.apr Marta Magone
Veselības ministrija ieplānojusi reformēt Nacionālo veselības dienestu, sadalot tā pārziņā esošās funkcijas – veselības aprūpes pakalpojumu administrēšanu un digitālos jautājumus, apstiprina veselības ministrs Hosams Abu Meri.
2.apr Inga Paparde
Apspriežot kādas diētas efektivitāti, pirmais jautājums parasti ir par to, cik kilogramus un cik ilgā laikā tā palīdz «nomest».
1.apr Marta Magone
"Es arī saviem studentiem aiznesu pagaršot kukaiņus, sajūsma nebija," TV24 raidījumā "Uz līnijas" pastāsta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.
1.apr Portāls nra.lv
Kāda ir atšķirība starp epilāciju un vaksāciju, kādu vasku labāk izvēlēties sejai un ķermenim un kādi drošības noteikumi būtu jāzina pirms procedūru veikšanas pašam, kas jāzina par vaksāciju salonā un mājās.
31.mar Deizija Estere Markusa
Šīs ir pirmais gads, kad startēju ziemas peldēšanas sacensības. Man ļoti patīk sevi izaicināt, tagad priecājos, ka uzdrošinājos to darīt, jo var skatīties, pētīt un domāt, bet pieredze veidojas tikai darot. Fantastiskas emocijas un laba pieredze, lai turpinātu iesākto!” stāsta Zlata Kallase, kas atgriezusies no Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā, kas notika Igaunijā, Tallinā.
31.mar Monika Sila
Raidījumā 'Nra.lv sarunas" olu vēstnieks Latvijā Toms Auškāps ( AS “Balticovo” Komunikācijas un attīstības direktors) stāsta, kā uzglabāt olas. Izrādās, ledusskapis nemaz nav nepieciešams.
30.mar Portāls nra.lv
Veselības ministrija (VM) iesniegusi saskaņošanai rīkojuma projektu, kas paredz 1,68 miljonu eiro pārdali starp ministrijas budžeta programmām.
29.mar Ziņu aģentūra LETA
Pagājušās nedēļas (18.03. - 24.03.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits.
27.mar Portāls nra.lv
Daudzās jogas praksēs tiek izmantota elpošana, panākot dažādus efektus. Kā elpošanas prakse faktiski darbojas un kā tā ietekmē fizioloģiju un pat salīdzinājumā ar apzinātības meditāciju?
27.mar Deizija Estere Markusa
Lieldienu brīvdienās Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīniskās konsultācijas iedzīvotāji varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences robežās, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
27.mar Ziņu aģentūra LETA
Vidēji dienā izkrīt no 50 līdz 100 matiņiem, un tas ir pilnīgi normāli – to vietā pēc tam aug jauni. Bet dažreiz tas tā nenotiek, bet pat šajā gadījumā nevajag uztraukties.
27.mar Monika Sila
Sākoties ziedēšanas laikam, aktualizējas arī jautājums par alerģijām un to simptomu mazināšanu.
26.mar SADARBĪBAS PROJEKTS