Veselība

1.mai
Krievijas zobārsts Aleksejs Antipenko kliedējis populārākos mītus par zobu pastām. Pēc ārsta domām, tās nepalīdz balināt zobus, atbrīvoties no kariesa un smaganu asiņošanas, informē Ridus.
 
1.mai
Šī, iespējams, ir vienkāršākā svara zaudēšanas metode pasaulē: ceturtdaļa litra ūdens tukšā dūšā pozitīvi ietekmē organismu. Šo metodi plaši pielieto ājurvēdā un japāņu ūdens terapijā, raksta ""Medikforum.ru".
 
30.apr
Maija svētku brīvdienās daudzi plāno atsākt veselīgo nodarbi brīvā dabā - skriešanu. Tā ir viena no populārākajām fiziskajām aktivitātēm, kas palīdz saglabāt labu veselību. Tomēr, nepārzinot veselīgas sportošanas pamatprincipus, organismam var nodarīt kaitējumu. Tādēļ skriešana jāsagatavojas gudri un pareizi," speciālistu padomus apkopojusi, atgādina  farmaceite Daiva Āboliņa.
 
30.apr
Selēns ir mikroelements, kas mūsu organismā sastopams gandrīz visu fermentu un hormonu sastāvā. No selēna daudzuma organismā ir atkarīga gan vielmaiņa, gan matu un nagu veselība un skaistums, gan imunitāte.
 
30.apr
Ārstu paaudžu nomaiņa lielākajā daļā Latvijas reģionu slimnīcu radījusi ievērojamu speciālistu trūkumu – pieredzējušie speciālisti dodas pelnītā atpūtā, bet vietā pieaicināt jaunos ir visai grūti. Ne bez pūlēm, tomēr ar Ventspils pilsētas domes atbalstu tas izdodas Ventspils jeb Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai, kur šogad vien plānots piesaistīt 28 jaunus speciālistus – darbam Ventspilī 20, bet astoņus darbam Talsu filiālē. Pērn darbam Ventspils slimnīcā piesaistīti 64 jaunie speciālisti, bet Talsos – 22.
 
27.apr
Šonedēļ slimnīcās pieaugusi Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu vidējā noslodze, liecina valdības sēdei iesniegtā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra prezentācija.
 
26.apr
Hlorēts baseina ūdens palīdz inaktivēt Covid-19, pārliecināti ir Londonas pētnieki.
 
25.apr
Daļai cilvēku multitaskings jeb vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana ir kļuvis par ikdienas ieradumu. Taču laikā, kad cilvēki pilnībā vai daļēji savus ikdienas uzdevumus - darbu, mācības un citas nodarbības - veic mājās, to apvienošana ar sadzīviskiem darbiem ir liels izaicinājums.
 
24.apr
Par imunitāti, tāpat kā par veselību kopumā, ir jārūpējas jau laikus, lai gan no nopietnākām saslimšanām, gan arī saaukstēšanos un vīrusiem pēc iespējas varētu izvairīties. Pavasarī jau sāk parādīties pirmās dabas veltes, ko varam izmantot savas veselības labā. Ar kādām netradicionālām, pavasarīgām dabas veltēm iespējams uzlabot imunitāti Covid-19 vīrusa izplatības laikā, skaidro farmaceite Zane Melberga.
 
24.apr
Laimas slimības slimnieku biedrība sveic ar pavasari un vienlaicīgi brīdina - ērces aktīvi meklē barību - ne tikai pļavās un mežos, bet arī pastaigu takās, piemājas dārzos, pilsētas parkos u.c.
 
23.apr
"AstraZeneca" Covid-19 vakcīnas sniegtie ieguvumi ir pozitīvi attiecībā uz tās radītajiem riskiem visās vecuma grupās, piektdien paziņojusi Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), rekomendējot turpināt šīs vakcīnas neierobežotu izmantošanu.
 
23.apr
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, svētdien, 18.aprīlī, braucis ar vilcienu no Cēsīm līdz Zemitānu stacijai, informēja SPKC.
 
23.apr
Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena paudusi pārliecību, ka Eiropas Savienībai (ES) vajadzētu būt pietiekami daudz Covid-19 vakcīnu devām, lai vakcinētu 70% pieaugušo iedzīvotāju jau līdz jūlijam.
 
23.apr
Latgalē pret Covid-19 joprojām sapotēts daudz mazāk iedzīvotāju nekā pārējā Latvijā - Latgalē līdz šodienai tikuši vakcinēti 6,6% iedzīvotāju, kamēr pārējā valstī - 12,6%, informē Veselības ministrija.
 
23.apr
Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 67 Covid-19 pacienti, bet kopējais slimnīcās esošo ar koronavīrusu sirgstošo cilvēku skaits ir pieaudzis no 682 līdz 685, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.
 
23.apr
Ja pašreizējā situācijā palielināsies saslimstība ar Covid-19, tad slodze uz slimnīcām pieaugs līdz kritiskai robežai, kad būs grūti nodrošināt kvalitatīvu palīdzību akūtajiem pacientiem, pavēstīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis.
 
23.apr
Gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns, viesojoties kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Uz līnijas", paudis viedokli par vitamīnu lietošanu pavasarī.
 
23.apr
Vairākus gadus Lita Rubene man bija zināma kā cilvēks, kurš vienmēr bijis klāt meditācijas retrītos Jura un Ingas Rubeņu izveidotajā Elijas namā. Šovasar viņu iepazinu vairāk, jo ciemojos Lūžņas stacijā, kur Lita un viņas vīrs Filips attīsta garīgo prakšu centru. Izrādās, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ stacija ir vienīgā vieta pasaulē, kur šogad noticis jaudīgs vīzijas meklējumu jeb Vision Quest retrīts dabā un pati stacijas saimniece tajā ir piedalījusies. Lita arī ir pirmā sieviete no Latvijas, kura ir piedalījusies pazīstamā dzīļu psihologa Bila Plotkina Animas Vision Quest.
 
23.apr
Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda kanāla Rīga TV 24 raidījumā "Uz līnijas" pauž, ka šobrīd visi esošie vakcīnu ražotāji nodrošina maksimāli labāko.
 
22.apr
Latvijā prioritārajā grupā "Iedzīvotāji ar hroniskām slimībām" vakcīnas pirmo devu saņēmuši 36 656 iedzīvotāji, savukārt no šiem iedzīvotājiem 1 466 personas vakcinācijas ciklu noslēgušas, saņemot arī otru vakcīnas devu, informē Veselības ministrijas vakcinācijas projekta komanda.
 
21.apr
Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Drošuma komiteja 2021.gada 20.aprīļa sanāksmē secināja, ka Janssen izstrādātās Covid-19 vakcīnas zāļu aprakstā un lietošanas instrukcijā jāpievieno brīdinājums par neparastiem asins trombiem ar zemu trombocītu līmeni asinīs, informē Zāļu valsts aģentūra.
 
21.apr
Kopš 2020.gada 28.decembra, kad Latvijā tika uzsākta vakcinācija pret Covid-19, līdz šī gada 18.aprīlim Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) saņemti 919 ziņojumi par Covid-19 vakcīnu iespējamām blakusparādībām.