Veselība

7.aug
Arvien lielāka sabiedrības daļa vēlas uzlabot veselību, izmantojot dabas dziednieciskos faktorus – tas acīmredzot ir likumsakarīgi mūsu laikmetā, kad pieaug bažas par visuresošo «ķīmiju». Lai to varētu, vajadzīgas gan dabas bagātības, gan mediķi, kuri zina, kā tās izmantot. Kūrorta rehabilitācijas centrā Jaunķemeri ir abi šie resursi, jo līdztekus vispārpieņemtajām rehabilitācijas metodēm ārstniecības procesā aktīvi tiek iesaistītas tradicionālās kūrorta ārstēšanas metodes. Viena no tām ir peloīdterapija – ārstēšana ar dūņām. Kam tā domāta un kā tiek veikta – stāsta rehabilitācijas centra vadītāja neiroloģe Elīna Malkiela.
 
7.aug
Latgales reģionā slimnīcu pārklājums ir pietiekami labs, lai Daugavpils slimnīcas pacientus varētu novirzīt pie speciālistiem uz citām reģiona slimnīcām, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Veselības inspekcijas direktore Indra Dreika.
 
6.aug
Daugavpils reģionālajā slimnīcā līdz 1.septembrim apturēta plānveida operāciju veikšana, jo izveidojusies kritiska situācija ar anesteziologu un reanimatologu noslodzi, šodien ierakstā "facebook.com" informējis slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.
 
5.aug
Viens no labas pašsajūtas priekšnoteikumiem, lai vasarā varētu brīvi valkāt vaļējus apavus, ir koptas pēdas. Bet vaļējo apavu laiks mēdz saasināt dažādas pēdu ādas problēmas.
 
5.aug
Stradiņa slimnīca atsākusi darbu pilnā apjomā un uzņem arī plānveida pacientus. Ierastā kārtībā tiek sniegta arī neatliekamā medicīniskā un ambulatorā palīdzība.
 
5.aug
Neraugoties uz virkni dažādu politisku dokumentu gan Latvijas, gan Eiropas līmenī, daudzi būtiski problēmjautājumi cilvēkiem ar invaliditāti nav atrisināti joprojām vai pat nav risināti. Latvija diemžēl šo jautājumus risina fragmentāri – no jautājuma pie jautājuma, diskusijā par to, kādu Latvijai veidot savu stratēģiju cilvēku ar invaliditāti tiesību ievērošanai, norādīja eksperti.
 
4.aug
Ķermeņa kopšana ikdienā ir būtiska jebkurā gadalaikā. Dove zīmola konsultante, “Veselības centra 4” Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Dr. Jūlija Melkoņane sniedz vērtīgus padomus, kas jāņem vērā izvēloties saudzīgākos ķermeņa kopšanas līdzekļus ikdienas lietošanai.
 
4.aug
Sirds veselībai ikdienā jāvelta pastiprinātas rūpes un uzmanība, jo stipra un vesela sirds ir viens no pilnvērtīgas un aktīvas dzīves stūrakmeņiem. Vienlaikus BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti atklāj, ka katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (28%) neizrāda īpašas rūpes par sirds veselību, savukārt vēl 24% nepārzina simptomus, kas varētu liecināt par sirds veselības problēmām.
 
4.aug
No mūzikas festivāliem divu dienu laikā mediķi ārstniecības iestādēs nogādājuši 12 cilvēkus, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Skujiņa.
 
4.aug
Kopš 2017.gada Latvijā tiesai nodotas vairākas krimināllietas pret desmit apsūdzētajiem par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, informēja prokuratūrā.
 
3.aug
Bezmaksas holesterīna un glikozes eksprestestus var veikt Rīgas Centrāltirgus teritorijā - aptuveni pie tirdzniecības stendiem Nr. 145/146, Spīķeru ielā 2, vēstīts "riga.lv".
 
3.aug
Kā atklāj Krievijā pazistāmā uztura speciāliste Olga Grigorjana, bieži vien populārākais vasaras gardums saldējums satur neveslīgas piedevas, tāpēc ir rūpīgi jāizvēlas, kāds saldējums tiek ēsts.
 
2.aug
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu līdz 5% medikamentiem.
 
1.aug
Prasība pēc konsīlija lēmuma C hepatīta ārstēšanai nepieciešamo medikamentu piešķiršanā nav formāla prasība, Neatkarīgajai uzsver Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane un Nacionālā veselības dienesta eksperte Zinta Rugāja. C hepatīta zāles, kuras pašlaik saņem pacienti ar hepatītu, ir dārgas, un ārstu konsīlija sasaukšana šo zāļu nozīmēšanā ir viens no vienošanās elementiem starp valsts iestādēm un zāļu ražotājiem.
 
31.jūl
Nepietiekama izgulēšanās var radīt bīstamas sekas ne tikai pašam, bet arī citiem. Gan ārsti, gan pētnieki sabiedrībai regulāri atgādina argumentus, kādēļ katram cilvēkam ir pilnvērtīgi jāizguļas; ir pierādīta miega trūkuma saistība gan ar dažādām slimībām, gan ar traumatismu.
 
31.jūl
Jaunus apģērbus pēc to iegādes vispirms vajadzētu izmazgāt un tikai tad vilkt mugurā, lai pasargātu sevi no alerģiskā kontaktdermatīta draudiem, norāda Time.
 
31.jūl
Bezrūpīgā vasaras baudīšanas noskaņā reizēm aizmirstas, ka arī šajā gadalaikā mūsu mati prasa rūpīgu kopšanu, lai, pienākot rudenim, tie joprojām būtu gludi, mirdzoši un skaisti, nevis līdzīgi pakulām, blāvi, trausli, ar sašķeltiem galiem.
 
31.jūl
Mūžsenais jautājums, kurš nodarbinājis veselas domātāju paaudzes: kas liek cilvēkam justies patiesi laimīgam? Mums piemīt tendence saistīt laimi ar materiālās labklājības līmeni. Psihologi, kuri iedziļinājušies šajā jautājumā pamatīgāk, piekrīt, ka saistība pastāv, bet tā bieži tiek pārspīlēta.
 
30.jūl
Veselības inspekcija jau līdz šim ir veikusi Latvijas slimnīcu insulta vienību auditu, tātad pārbaudījusi šo slimnīcu nodaļu darbu jau pirms gadījuma Rēzeknes slimnīcā, kur pacientei ar insultu netika sniegta adekvāta veselības aprūpe. Oficiālie audita rezultāti būšot novembrī, taču veselības ministre Ilze Viņķele atklāj, ka šā audita rezultāti «nav bijuši izcili».
 
29.jūl
Aizvadītajā diennaktī slimnīcā nogādāti 17 cilvēki, kuriem radušās veselības problēmas karstā laika dēļ, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.
 
28.jūl
Kad vēl, ja ne vasarā baudīt ūdens priekus un nodoties peldēšanai upēs, ezeros un jūrā? Turklāt peldēšana ir ne vien patīkama, bet arī sniedz daudz ieguvumu mūsu organismam - stiprinot mūsu imunitāti un ķermeni kopumā. Kāpēc vajag peldēt un mācīt to arī bērniem? Kā peldēt pareizi un ar ieguvumu veselībai? Konsultē un padomos dalāseksperte, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas asociētā profesore, A kategorijas peldēšanas trenere Jeļena Solovjova un farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
28.jūl
Vasarā lielu popularitāti gan pieaugušo, gan bērnu vidū gūst atvēsinošais gardums – saldējums. Kustības Rimi Labākai dzīvei veselīgas ēšanas eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina skaidro, kā izvēlēties ne vien gardu, bet arī veselīgu saldējumu, un kā paša spēkiem pagatavot augļu saldējumu – vasarīgo sorbetu.