Veselība

11.feb
Latvijā un visā Eiropas Savienībā ir sākusi darboties jauna zāļu drošuma pārbaudes jeb verifikācijas sistēma. Ikviens recepšu zāļu iepakojums tupmāk tiks speciāli pārbaudīts gan lieltirgotavās, gan aptiekās. Neatkarīgā pārliecinājās, ka šī pārbaude norit ļoti raiti – uz zāļu iepakojuma noskenējot speciālo kodu.
 
10.feb
Ikdienā rūpes par veselību bieži vien paliek otrajā plānā, un par to, ka kaut kas nav kārtībā, aizdomājamies vien tad, kad izjūtam diskomfortu vai sāpes kādā no ķermeņa daļām. Ar sāpēm locītavās kaut reizi dzīvē saskāries teju ikviens, un nereti, problēmai ieilgstot un pastiprinoties, cilvēkam tiek laupītas darbaspējas un dzīvesprieks, pasliktinās dzīves kvalitāte. Izrādās - Latvijā locītavu problēmas piemeklē arvien jaunākus cilvēkus.
 
10.feb
Ārsts un profesors Anatolijs Danilāns atklāj, ka alkohols nelielos daudzumos ir ieteicams un alus vietā labāk dzert vīnu, to viņš pavēstījis LTV raidījumā "4. studija".
 
9.feb
Ik gadu aptuveni 12 000 cilvēku Latvijā saskaras ar diagnozi “vēzis”. Tomēr onkoloģiskās saslimšanas būtu iespējams daudz efektīvāk izārstēt un pat pilnībā novērst, ja vien cilvēki atbildīgāk izturētos pret savu veselību un ievērotu profilakses pasākumus. Tāda bija galvenā atziņa, ko onkoloģisko saslimšanu profilakses dienai “Esi gudrāks par vēzi!” veltītajā preses konferencē uzsvēra vairāki nozares speciālisti.
 
9.feb
Kāda sieviete sociālajā tīklā facebook pastāstījusi, cik letāli varēja beigties gadījums, kad sākotnēji pie viņas atbraukusī Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta brigāde nav precīzi novērtējusi viņas veselības problēmas un aizbraukusi prom.
 
8.feb
Februārī Rīgas Centrāltirgū vairākas dienas būs iespējams veiks bezmaksas holesterīna un glikozes eksprestestus, informēja Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.
 
8.feb
Saistība ar zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanu atsevišķu ražotāju zāļu cenas varētu pieaugt par 8-14 centiem uz vienu iepakojumu, piektdien žurnālistus informēja Veselības ministrijas (VM) Farmācijas departamenta vecākais eksperts Artūrs Grīgs.
 
8.feb
Sakārtota ikdienas dzīve ikvienam nāk personīgas pieredzes un prakses rezultātā. Lai rastu harmoniju starp savu dinamisko ikdienu, darbu, pienākumiem, mājas dzīvi un bērnu audzināšanu un vēl atrastu laiku sev, universālveikals Stockmann aicināja sabiedrībā zināmas personības atklāt savus ieteikumus un ieradumus sava ritma veidošanā, un kopīgi meklēja veidus, kā mūsdienu spraigajā ritmā rast līdzsvaru starp darbu un personīgo dzīvi, iekļaut fiziskās aktivitātes, veselīgu ēšanu un atrast laiku sev un ģimenei.
 
8.feb
Lai iedrošinātu liepājniekus rūpēties par savu veselību un veikt regulāras veselības profilaktiskās pārbaudes, onkoloģisko slimību profilakses dienā "Aktīvs šodien, vesels rīt!"16. februārī pasākuma apmeklētājiem būs iespēja bez maksas pārbaudīt aizdomīgas dzimumzīmes un plaušu veselības stāvokli, sievietes varēs iemācīties, kā ikdienā veikt krūšu pašpārbaudi.
 
8.feb
Šonedēļ visā pasaulē atzīmēja Pretvēža dienu, kuras mērķis ir vairot iedzīvotāju izpratni par onkoloģiskām saslimšanām, to profilaksi un ārstēšanu. Latvijā ar diagnozi vēzis dzīvo aptuveni 77,3 tūkstoši iedzīvotāju*, teju par 30% vairāk nekā pirms desmit gadiem, kas saskan ar globālo tendenci – ar vēzi slimo arvien vairāk. Latvijā pārstāvētie pasaules vadošie zāļu ražotāji - Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) - Pretvēža dienā atgādina par jaunākajiem sasniegumiem vēža ārstēšanā. Tie ļauj cerēt, ka vēzis paredzamā nākotnē kļūs arvien labāk ārstējama slimība ar garu mūžu un labu dzīves kvalitāti.
 
8.feb
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) apsver vairākas iespējamās alternatīvas līdz galam vēl neieviestajai veselības aprūpes pakalpojumu divu grozu sistēmai, intervijā aģentūrai, norādīja Viņķele.
 
8.feb
Kos­mis­kie rit­mi un vib­rā­ci­jas ie­dar­bo­jas ne ti­kai uz cilvēka dzī­vi, rak­stu­ru, lik­te­ni, bet arī tī­ri fi­zis­ki – uz organis­mu. Vien­kār­šo­jot var teikt, ka arī cil­vē­ka ķer­me­nis sa­stāv no 12 zo­nām, un kat­ru no tām pār­val­da kā­da pla­nē­ta un zo­di­aka zī­me. Snie­dzam vis­pā­rē­ju ie­ska­tu un da­žas recep­tes ie­ros­mei! Pro­tams, mi­nē­tos zā­ļu no­vā­rī­ju­mus nebūt nav aiz­liegts lie­tot arī ci­tu zodiaka zīm­ju pār­stāv­jiem.
 
6.feb
Aukstajā gadalaikā, kad saules starojums zaudē savu piesātinātību, ieteicams īpaši domāt par pietiekamu D vitamīna uzņemšanu. Ilgu laiku valdīja uzskats, ka D vitamīns pārsvarā nepieciešams tikai stipriem kauliem, taču tā darbības spektrs ir daudz plašāks, tostarp ir pētījumi, kas pierāda, ka cilvēki ar pietiekamu D vitamīna līmeni retāk slimo ar augšējo elpceļu vīrusu infekcijām.
 
6.feb
Nelaimes gadījums darbā vai saslimšana var pārsteigt negaidīti. Lai aizsargātu savas kā darba ņēmēja tiesības, iespējams izmantot valsts piedāvātos e-pakalpojumus, gan, lai noformētu par darba nespējas lapu, gan, lai informētu atbildīgās iestādes par notikušo nelaimi vai konstatētajiem pārkāpumiem.
 
6.feb
Jau vairākus gadu desmitus mediķi, bieži vien ar mediju starpniecību, ir centušies izglītot sabiedrību par izdegšanas sindromu, tā saistību ar stresu, brīdinošām pazīmēm un sekām. Bet cilvēki joprojām turpina izdegt. «Problēma kā bija, tā ir aktuāla,» atzīst psihiatre Lada Stoligvo.
 
6.feb
Solāriju darbību Latvijā regulē valdības izdoti noteikumi, uzliekot par pienākumu solāriju darbiniekiem gan informēt apmeklētājus par riskiem veselībai, gan pārliecināties, vai apmeklētājs ir gana pieaudzis, lai drīkstētu sauļoties bez ārsta izziņas. No šā gada aprīļa solārijus vairs nedrīkstēs apmeklēt nepilngadīgie, pat ne ar ārsta zīmi vai vecāku atļauju. Neatkarīgā eksperimentā secina, ka vecumu jaunam cilvēkam pārbauda tikai vienā solārijā, bet par riskiem «aizmirst» pastāstīt praktiski visos solārijos.
 
5.feb
Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte turpināja palielināties, turklāt slimība nedēļas laikā laupījusi vēl astoņu cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.
 
5.feb
Birokrātiskais slogs un nereti tikai formālas veselības pārbaudes – tā varētu raksturot nu jau par vēsturi kļuvušās sanitārās grāmatiņas. Ieraksts šajā grāmatiņā nevarēja apliecināt to, vai cilvēks ir vesels konkrētā brīdī vai jau nākamajā nedēļā pēc pārbaudes veikšanas saslimis ar kādu infekcijas slimību.
 
4.feb
Gripas epidēmijas laikā Rīgā un Latvijas reģionos vairākās ārstniecības iestādēs ir pagarināts dežūrārstu darba laiks, lai uzlabotu pacientiem ārsta pieejamību ārpus ģimenes ārsta darba laika. Pašlaik atsevišķās ārstniecības iestādēs Rīgā dežūrārsti strādā arī svētdienās, bet sestdienās pieejami līdz pat pulksten deviņiem vakarā, informē Nacionālais veselības dienests.
 
4.feb
Ja briljanti ir meiteņu labākie draugi, tad viena no labākajām draudzenēm noteikti ir šokolāde. Lai gan vislabāk būtu, ja šajā statusā būtu tikai kakao bez cukura.
 
1.feb
Nacionālais veselības dienests valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošina iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, pieslēdzis visas datubāzes. Teorētiski tagad ikviens iedzīvotājs var apskatīt, kāds ir viņa apdrošināšanas statuss un kādus veselības aprūpes pakalpojumus – pamata vai pilno pakalpojumu grozu – varētu saņemt.
 
31.jan
Lai izvairītos no saslimšanas, 7% Latvijas iedzīvotāju vakcinējušies vai plāno vakcinēties pret gripu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktā aptauja.