Veselība

12.jūl
Ja kāds, neraugoties uz silto laiku, dziesmu svētkiem, atvaļinājumu un vitamīnu pilniem dārziem, tomēr jūtas skumjš, kaut arī nekādas milzu likstas nav piemeklējušas, tad viņš šķiet neriktīgs līdzcilvēkiem, kuri līksmi bauda vasaru, un arī pats sev. Ja nomāktība ieilgst, protams, jāmeklē ārsta padoms, bet varbūt tai ir pavisam vienkāršs izskaidrojums.
 
12.jūl
Latvijā strauji pieaug jaunu cilvēku saslimstība ar ādas vēzi, sākot jau no 35 gadu vecuma, šodien kampaņas "Necepies!", kurā aicinās atbildīgi izturēties pret atrašanos saulē un solārijos, atklāšanā sacīja onkoloģe Dace Baltiņa.
 
12.jūl
Jaunajā vietnē rindapiearsta.lv salīdzinoši vienkārši ir iespējams noskaidrot, kur ir īsākās rindas pie speciālistiem un uz dažādiem izmeklējumiem.
 
12.jūl
«Atgūšanās no pēckrīzes lēmumiem veselības aprūpē hemofilijas pacientiem ir bijusi ļoti gausa un brīžiem jau likusies bezcerīga, jo ne tiesa, ne respektablas starptautiskās organizācijas nespēja pārliecināt par straujākiem uzlabojumiem,» Neatkarīgajai saka Latvijas Hemofilijas biedrības valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele. Taču tagad beidzot ir pieņemts hemofilijas pacientus ļoti iepriecinošs lēmums – kompensējamo zāļu saraksts ir papildināts ar jauniem medikamentiem, kā arī ir atcelts viens no pacientus diskriminējošiem ierobežojumiem.
 
12.jūl
Saistībā ar donoru aktivitātes samazinājumu atvaļinājumu laikā, kopš pagājušās nedēļas Valsts asinsdonoru centram (VADC) nav izdevies piepildīt asins krājumu. Donoru centrs aicina atsaukties visu asinsgrupu donorus, taču īpaši nepieciešams O-, O+, A- un A+ asinsgrupu donoru atbalsts.
 
12.jūl
"Cik labi, ka varam gulēt mājās. Par to šodien liels paldies jāsaka ķiverei, kas paglāba mazā pārgalvīgā braucēja galvu," ierakstu Facebook sāk mamma Zanda, kuras mazais velobraucējs piedzīvojis smagu kritienu, taču ķivere paglāba no smagākām sekām.
 
11.jūl
Jo vairāk iekļauts valsts apmaksātās veselības aprūpes pamata grozā, kas no nākamā gada pienāksies visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo labāk, uzskata Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.
 
11.jūl
Jauna vietne "www.rinda-pie-arsta.lv" testa režīmā dod iespēju iedzīvotājiem uzzināt gaidīšanas laiku uz valsts veselības aprūpes pakalpojumiem, šodien žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
10.jūl
Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju (LĢĀA) satrauc valsts apmaksātās medicīniskās palīdzības minimuma būtiska samazināšana, izslēdzot speciālistu konsultācijas, speciālistu diagnostiskos izmeklējumus, ārstēšanās dienas stacionārā un slimnīcā, un valsts līdz šim kompensētos medikamentus.
 
9.jūl
Kurai mammai vai tētim nav zināms, cik kaitinoši var būt bērna niķi un cik viegli tādos brīžos ir pateikt ko nepareizu? Laikraksts “The Sun” apkopojis sešas lietas, ko šādos brīžos nedrīkst teikt savam bērnam.
 
9.jūl
Mūsdienās stress var šķist kā ikdienišķa rutīnas sastāvdaļa, jo tā ir mūsu organisma atbildes reakcija uz gandrīz jebkuru pozitīvu vai negatīvu situāciju. Tomēr ilgstošs, nogurdinošs stress ir uzskatāms par lielāko kaitnieku cilvēka veselībai. Saspringtais laika grafiks, pārslodze vai izjustais spiediens darbā – tas, kā stress tiek uztverts, ir cilvēka psihes ietekmes rezultāts. Deviņus padomus, kā labāk atbrīvoties no stresa, iesaka “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule.
 
9.jūl
“Ja tu tici meliem, kas veicina tavu nedrošību, piemēram, “Es nevienam nekad nepatikšu” vai “Es neesmu gana pievilcīga”, tu gatavojies neveiksmei,” interneta portālam “Huffington Post” stāsta eksperti.
 
8.jūl
Līdz ar pieaugošo urbanizāciju, piesārņojumu un vides pārmaiņām pasaulē, tiek meklēti veidi, kā saudzīgi, taču tajā pat laikā efektīvi, kopt ķermeņa ādu. Micelārā tehnoloģija šobrīd ir plaši izplatīta un iekļauta dažādu ķermeņa kopšanas līdzekļu klāstā. Tā palīdz atbrīvot ādu no netīrumiem vieglā, bet efektīvā veidā, vienlaikus nodrošinot maigu aprūpi arī jutīgai ādai.
 
6.jūl
Veselības ministrija sagatavojusi izskatīšanai valdībā dokumentu, kurā noteikts medicīniskās palīdzības minimums jeb pamata grozs. Veselības aprūpes pakalpojumus, kuri iekļauti šajā grozā, saņems visi iedzīvotāji, savukārt pilno grozu – tikai veselībai apdrošināti iedzīvotāji.
 
5.jūl
Pagaidām vēl nav skaidrs, cik tieši cilvēkiem no nākamā gada nepienāksies pilna valsts apmaksātā veselības aprūpe, bet apmērām 30 000 līdz 40 000 iedzīvotāju, kuri nav valsts apdrošinātas personas un legāli nodarbinātie, visticamāk, nevarēs atļauties samaksāt brīvprātīgās iemaksas un viņiem pieeja veselības aprūpei varētu būt apgrūtināta.
 
5.jūl
Lemjot par veselības aprūpes finansēšanas likumu, Saeimā aktualizējās jautājums – cik no valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem sniedz valsts un pašvaldību slimnīcas un poliklīnikas un cik privātas veselības iestādes. Valdība šonedēļ ir izskatījusi Veselības ministrijas sagatavoto ziņojumu, saskaņā ar kuru privāto medicīnas iestāžu sniegto pakalpojumu pārsvars ir vienā no veselības aprūpes sektoriem, proti, ambulatorajos laboratorijas pakalpojumos. Savukārt stacionāros valsts apmaksātos pakalpojumus simtprocentīgi nodrošina tikai valsts un pašvaldību slimnīcas.
 
4.jūl
Ir kāda virsotne, kuru sasniegt īpaši nevajag tiekties. Tā ir uztura piramīdas virsotne, kur uztura speciālisti tālredzīgi novietojuši saldumus, atļaujot panašķēties ar tiem tikai paretam.
 
4.jūl
Pirms dažiem gadiem sākt rītu ar glāzi citronu ūdens kļuva stilīgi, un šī mode joprojām nav pārgājusi. Vieniem šis dzēriens jau apnicis, citi jūtas vīlušies, nesagaidot solīto efektu, bet joprojām kāds sev to atklāj no jauna un raida sociālajos medijos jūsmīgas atziņas, un pat šajā vietējām ogām bagātajā laikā dod priekšroku citrona šķēlītei, nevis, piemēram, kādai zemenei vai ķirsim.
 
4.jūl
Pērn Latvijā bijis par 188 praktizējošām medicīnas māsām mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.
 
3.jūl
Īpaši izveidota darba grupa rosina ierobežot ārstu iespējas sniegt valsts apmaksātus pakalpojumus vairākās ārstniecības iestādēs, pausts ziņojumā par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu valsts, pašvaldību un privātās ārstniecības iestādēs.
 
2.jūl
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca realizē vienu no piecu gadu stratēģijas uzdevumiem, apvienojot Gaiļezera un Torņakalna novietņu infekciju, pediatrijas, neiroloģijas nodaļas un Konsultatīvo poliklīniku, informēja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.
 
1.jūl
Mūsdienīgs dzīvesveids, kas vairākumam ikdienā saistīts ar daudzu stundu sēdošu darbu, ilgtermiņā atstāj negatīvas sekas uz mūsu veselības stāvokli. Ar ieteikumiem, kā ikdienā atrast laiku sportiskām aktivitātēm un padarīt savu dzīvesveidu veselīgāku, dalās BENU Aptiekas pieaicinātais eksperts, sporta entuziasts un viens no CrossFit pamatlicējiem Latvijā Kaspars Zlidnis