Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardVeselība

Atbild zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga sertificēta bērnu zobārste Zane Lazda.
17.mai Publicitātes materiāls
Lai gan digitālās tehnoloģijas var uzlabot pedagoģiskos procesus, vienlaikus tās rada arī ievērojamus riskus, tostarp apdraudot lietotāju privātumu, novēršot uzmanību no mācīšanās un veicinot kibermobingu, secināts jaunākajā UNESCO ziņojumā "Tehnoloģijas ar viņas nosacījumiem", kurš atklāj, kā sociālie mediji pastiprina dzimumu stereotipus, īpaši negatīvi ietekmējot meiteņu labbūtību, izglītību un karjeras izvēles.
17.mai Ziņu aģentūra LETA
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes.
16.mai SADARBĪBAS PROJEKTS
Patlaban nedarbojas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) elektroniskā pierakstu un atteikumu sistēma, kā arī Pacientu portāls, teikts slimnīcas paziņojumā.
16.mai Ziņu aģentūra LETA
Vairāk nekā puse jeb 61% ārstniecības personu ir saskārušās ar vardarbību no pacientu vai to tuvinieku puses, bet 72% ir cietuši no vardarbības pat trīs un vairāk reizes, liecina Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) veiktā aptauja.
15.mai Portāls nra.lv
Valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojumu par budžeta apropriācijas pārdali 2024. gadam, 30,6 miljonus eiro novirzot kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
14.mai Ziņu aģentūra LETA
Veselīgs smaids ir viena no skaistākajām rotām, kas ir mums līdzās ik dienas. Tomēr, neievērojot pareizu mutes kopšanas rutīnu un sekojot mītiem, varam pakļaut sevi nopientām veselības problēmām.
14.mai Sadarbības projekts
Jau bērnībā dzimšanas dienās un citās svētku dienās mums vēl veselību. Tikai pieaugot, mēs šā vārda nozīmi saprotam līdz pēdējam burtam, jo veselība ir dārgākā, kas vien var būt.
14.mai Lauma Ozola
Tiek uzskatīts, ka brokastis ir dienas vissvarīgākā ēdienreize, bet cik daudz no tā ir patiesība? Jau gadiem ilgi ir teikts, ka brokastis ir nepieciešamas visam, sākot no svara zaudēšanas līdz atmiņas un koncentrēšanās spējas uzlabošanai.
13.mai Monika Sila
Eiropā veikts pētījums liecina, ka cilvēkiem ar aptaukošanos biežāk ir nepieciešama darbnespējas lapa, turklāt atklāts, ka šādi cilvēki slimo biežāk, līdz ar ko ir ilgāk prom no darba.
13.mai Portāls nra.lv
Tā vien šķiet, ka pandēmijas gadi iemācīja rūpēties par savas mājas tīrību vēl cītīgāk. Dezinfekcijas līdzekļi tagad ir kopā ar citiem mazgāšanas līdzekļiem. Turklāt tagad noteikti vairāk apzināmies, ka ir svarīgi dezinficēt un tīrīt savu mājvietu, lai samazinātu saslimšanas riskus.
13.mai Lauma Ozola
Tas, ko mēs zinām par ēšanas traucējumiem, ir saslimšana ar anoreksiju un bulīmiju. Bet mēs nezinām, ka 21. gadsimtā ēšanas traucējumi tiek definēti kā dzīvībai bīstams neirotisks stāvoklis.
13.mai Lauma Ozola
Esošajā situācija nevaram atļauties taupīt uz prioritātēm - drošību, tai skaitā veselības sistēmas noturību, pauž veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
13.mai Ziņu aģentūra LETA
Atzīmējot "Sirds (maz)Spējas dienas", no šodienas iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas sirds veselības konsultācijas ar kardiologiem par sirds mazspēju, biežākajām blakusslimībām, izplatītākajiem riska faktoriem, iespējām mainīt dzīvesveidu un citiem jautājumiem sadarbībā ar tiešsaistes ārstu konsultāciju klīniku "Medon", informē biedrība "ParSirdi.lv".
13.mai Ziņu aģentūra LETA
Latvijas pacientu pacietība praktiski ir izsīkusi – ne tikai onkoloģijas un reto slimību pacientu biedrības pieprasa valdību un parlamentu izpildīt apsolīto un nodrošināt nepieciešamos medikamentus, bet arī cistiskās fibrozes pacientu – bērnu – vecāki spiesti protestēt pie parlamenta.
13.mai Inga Paparde
Labākais veids, kā sākt dienu, ir patīkams tējas laiks, vai ne? Gan tējas cienītāji, gan ikdienas tējas dzērēji var gūt labumu no lieliskas tējas tases, lai noteiktu dienas toni. No plašā pieejamā klāsta var būt grūti izvēlēties tikai vienu rīta tēju, raksta alar.my.
12.mai Deizija Estere Markusa
Nesenajā Djūka universitātes vadītajā pētījumā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ir konstatēts ievērojams toksisko liesmas slāpētāju līmenis personīgo transportlīdzekļu gaisā, radot nopietnas bažas par sabiedrības veselību.
12.mai Portāls nra.lv
Latvijā kopš 2019.gada reģistrēti kopumā 34 ievesti Denges drudža gadījumi, savukārt inficēšanās Latvijā nav konstatēta, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
11.mai Ziņu aģentūra LETA
Māmiņdiena ir svētku diena, kad varam iepriecināt savas māmiņas un vecmāmiņas ar ko īpašu.
11.mai Lauma Ozola
Cik ilgi varat izmantot vienu dvieli? Tiek norādīts, ka uz mitra dvieļa ātri vairojas mikrobi.
10.mai Deizija Estere Markusa
Atzīmējot Pulmonālās hipertensijas dienu, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) šodien notiks Skābekļa festivāls, kurā iedzīvotāji bez maksas varēs pārbaudīt sirds un plaušu veselību, informē Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Plūme.
10.mai Ziņu aģentūra LETA
Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mēdiji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mēdiju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošosties un darīšot visu lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
9.mai Pēteris Apinis, ārsts