Veselība

8.jan
Pasaules Veselības organizācija (PVO) 2021. gada nogalē preses brīfingā dalījās ar optimistiskām ziņām par Covid-19 2022. gadā, raksta "The Mirror".
 
8.jan
Veselības ministrs Daniels Pavļuts sola nekavējoties rosināt pārbaudi saistībā ar izskanējušo informāciju par to, ka Veselības inspekcija maldinājusi Latvijas Radio žurnālisti saistībā ar izmeklēšanas materiāliem par imunologa Jevgēnija Ņikiforenko iespējamās seksuālās vardarbības pārkāpumiem.
 
7.jan
Sāpes muskuļos, locītavās, muguras sāpes un galvassāpes var būt īslaicīgas un pārejošas. Kādos gadījumos nevajadzētu sāpes ignorēt un ļaut tām ieilgt, skaidro BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, Veselības centra 4 filiāles Juglas klīnika neiroķirurgs Rihards Ļuļēns un farmaceite Ilze Priedniece.
 
7.jan
Ceturtdien Latvijas slimnīcās ievietoti 57 Covid-19 pacienti, savukārt izrakstīti 52 sasirgušie, kopējam pacientu skaitam sasniedzot 562, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
 
7.jan
"Klausos radiostāstu par 40 gadīgu čali, kuru izsviež no dialīzes slimnīcā, jo nav papīra par covid neesamību. Čalis nomirst no sepses un visi gali ūdenī. Es 3 gadus esmu dializēts, divreiz pārstādīts, daudz ko esmu pieredzējis, bet šitais stāsts uzdzen aukstus sviedrus," ar šādu ierakstu mikroblogošanas vietnē "Twitter" dalījās Aigars Freimanis.
 
7.jan
Piecu līdz 11 gadus veco bērnu potēšanu pret Covid-19 apgrūtina fakts, ka vienā flakonā ir pārāk liels vakcīnas devu skaits, kas īsā laikā jāizlieto, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
 
7.jan
Pēdējā laikā ir mainījušies raksturīgākie Covid-19 simptomi - ja agrāk pacienti galvenokārt sūdzējās par garšas un ožas zudumu, tad tagad biežākās slimības izpausmes ir galvassāpes, nespēks un iesnas, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.
 
6.jan
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nākotnē varētu paplašināt videonovērošanas pielietošanu izsaukumos, pašlaik vērtējot iespēju papildus jau operatīvajā medicīniskajā transportlīdzeklī izvietotajām videonovērošanas kamerām ieviest kompaktu kameru arī pie brigāžu mediķu formastērpa, informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.
 
6.jan
No 15.februāra pakalpojumu saņemšanai tiek noteikts vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš, kas "Johnson & Johnson" vakcīnu saņēmušajiem būs pieci mēneši, bet visām pārējām vakcīnām - deviņi mēneši, paredz ceturtdien valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
 
6.jan
Latvijā kopš monitoringa sākuma reģistrēti 16 gripas gadījumi, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Tetere.
 
6.jan
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) skaidro, ka bērniem izsniegtie Covid-19 sertifikāti būs beztermiņa, jo balstvakcinācija šajā grupā nenotiek.
 
6.jan
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) mudina atbildīgās instances nekavēties un atļaut pret Covid-19 balstvakcināciju veikt arī jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem.
 
6.jan
Veselības ministrs Daniels Pavļuts šodien valdības sēdē uzsvēra, ka Covid-19 omikrona variants Latvijā jau ir izplatījies.
 
6.jan
Vairākas pacientu grupas ir atbrīvotas no pacientu līdzmaksājumiem, saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. No šī gada pacienta iemaksas un līdzmaksājumi vairs nav jāveic arī cilvēkiem ar otro invaliditātes grupu, tomēr joprojām pacientu iemaksas ir jāmaksā senioriem.
 
5.jan
Līdz 2021.gada 31.decembrim vakcinācija pret Covid-19 Latvijā veikta vairāk nekā 2,5 miljonus reižu un saņemti 3045 ziņojumi par vakcīnu iespējamām blakusparādībām, informēja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāve Dita Okmane.
 
5.jan
Diennaktī Latvijā veikti 12 766 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 1835 jauni saslimšanas gadījumi, bet 13 inficētie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
 
4.jan
Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā pašlaik ir Pierīgā - Mārupes un Ķekavas novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
4.jan
Salacgrīvā veco ļaužu mītnē "Sprīdīši" ar Covid-19 omikrona paveidu saslimuši visi 16 iemītnieki, apstiprināja "Sprīdīšu" vadītājas pienākumu izpildītāja Ilze Elste.
 
4.jan
No 2022.gada ieviesti vairāki būtiski uzlabojumi valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā un pieejamībā, tostarp, apmaksāta krūšu implantu ievietošana sievietēm pēc ļaundabīga audzēja operācijas ar krūšu rekonstrukciju, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
 
4.jan
Dietoloģe Lolia Neimane kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" skaidro, kādu eļļu vislabāk izvēlēties ikdienā.
 
4.jan
Panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, no 2022.gada vairākiem valsts kompensējamajiem medikamentiem no 1% līdz 30% samazināta cena, kuru sedz valsts, lai nodrošinātu iedzīvotājiem zāles kompensācijas sistēmas ietvaros. Tādējādi šim gadam piešķirtos valsts budžeta līdzekļus kompensējamo zāļu apmaksai varēs izmantot efektīvāk. Šobrīd kompensējamo zāļu sarakstā ir 1686 medikamenti un 305 medicīniskās ierīces, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
 
3.jan
Ekstremāli laika apstākļi rada ekstremālas situācijas uz ielām un pēc tam arī slimnīcās. Kādai pacientei ar lauztu plaukstas locītavu līdz rentgena veikšanai nācās gaidīt deviņas stundas. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā skaidroja – pacientu skaits palielinājies četras vai pat piecas reizes, vēsta lsm.lv.