Veselība

10.jan
Lielbritānijas pilsoņu izteiktā griba novērsties no Eiropas Savienības kaut kādā mērā attieksies arī uz Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dzīvo un strādā Lielbritānijā. Reemigrācijas plāna iedarbināšanas rezultātā Latvijā ir atgriezušies nedaudz vairāk par 300 cilvēkiem. Kvantitāte vai kvalitāte ir noteicošais rādītājs, izvērtējot atgriezušos ģimeņu skaitu?
 
10.jan
Tiem, kuri vēlas atbrīvoties no lielā svara, jāiemācās pareizi uztvert, kad ķermenis signalizē par izsalkumu, taču tas nav viegli, jo cilvēkam piemīt instinktīvas bailes no izsalkuma, norāda Prevention.
 
9.jan
Lai gan ābolu etiķim regulāri tiek piedēvētas veselību veicinošas un ārstnieciskas īpašības, tās nav pierādītas, vēsta Self.
 
9.jan
Vairākās pasaules valstīs popularizētā ideja par pilnīgu atturēšanos no alkohola visu janvāri patiešām var dot daudz labuma, secinājuši Saseksas universitātes pētnieki, informē Best Life.
 
9.jan
Kad elpceļu vīrusi nemīlīgajā un drēgnajā sezonā meklē sev jaunus upurus, mēs rūpīgāk nekā citkārt mazgājam rokas, vēdinām telpas, cenšamies apģērbties atbilstoši laika apstākļiem, izvairāmies no lielām ļaužu masām un veicam citus vispārzināmus profilakses pasākumus.
 
9.jan
Atliekot veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos, pilnajā grozā paredzētās ambulatorās palīdzības sniegšanai personām, kuras nav samaksājušas sociālo nodokli, vajadzēs papildu 1 līdz 2 miljonus eiro, sarunā ar žurnālistiem pieļāva veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
9.jan
Ar katru gadu aug pieprasījums pēc veselīgākiem saldumiem un uzkodām. Pēc “Maxima mazumtirdzniecības kompass" datiem 24,8% Latvijas iedzīvotāju saldumus ēd katru dienu un 42,3% tos ēd vairākas reizes nedēļā, tajā pašā laikā iedzīvotāji aizvien vairāk domā par veselīgu dzīvesveidu, tādēļ tiek meklētas veselīgākas saldumu alternatīvas.
 
9.jan
Valsts kontroles revīzijā norādītās problēmas medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu organizēšanā un finansēšanā profesionāļi apspriež jau daudzus gadus un ir secinājuši, ka tām nepieciešami risinājumi starpnozaru līmenī, šādu nostāju pauž Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības (LRPOA) prezidents Aivars Vētra.
 
9.jan
Imunitāte ir mūsu galvenais aizsargs cīņā ar saaukstēšanos un vīrusu apdraudējumu mūsu veselībai. Tās stiprināšanai ir pieejami visdažādākie līdzekļi, kā neapjukt to plašajā klāstā, bet kā pareizi lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai sasniegtu vēlamo efektu, kā arī – kādas dabas veltes stiprinās mūsu imunitāti? Noderīgos padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Ginta Koka.
 
8.jan
Smaids esot vislabākā rota. Tomēr, ko darīt, ja zobu veselība sagādā problēmas? Lai pēc iespējas retāk būtu nepieciešama zobārsta palīdzība, zobi jākopj jau no agras bērnības un zobu higiēnai jākļūst par ikdienas ieradumu. Kā izvairīties no zobu bojājumiem ar pareiziem ikdienas zobu kopšanas ieradumiem – padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, zobu higiēniste un RSU lektore Anda Mironova un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
8.jan
Veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos nevajag atlikt, jo tehniski tas būs iespējams tuvāko nedēļu laikā, otrdien žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
8.jan
Lai turpinātu veselības nozarē sāktās reformas un nodrošinātu iedzīvotājiem labāku izmeklējumu un speciālistu konsultāciju pieejamību, kā arī celtu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, šogad ir nodrošināts par 40,8 miljoniem lielāks finansējums nekā pērn. Kopumā reformu turpinājumam tiks izmantoti 154,2 miljoni eiro, informē Veselības ministrijā (VM).
 
8.jan
Vēsajā periodā iesnas ir ļoti bieža parādība, tādēļ reizēm sākam tās uztvert kā pašsaprotamas. Tomēr tā darīt nevajadzētu, jo tās var pāraugt hroniskās iesnās, kas var ievērojami ietekmēt gan pašsajūtu, gan dzīves kvalitāti un veselību. Kā izvairīties no hronisko iesnu riska un kā šo problēmu risināt, ja tomēr sanācis saslimt, konsultē otorinolaringologs Valdis Miglāns un farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
8.jan
Izplatoties antibiotiku rezistencei jeb baktēriju spējai izdzīvot saskarsmē ar antibiotikām, ārstiem kļūst aizvien grūtāk noteikt slimības ierosinātāju baktēriju, līdz ar to arvien vairāk pieaug risks kļūdīties ar antibiotiku izvēli. Pacientam tas draud pat ar letālu iznākumu. Tiek prognozēts, ka 2050. gadā vislielākā mirstība pasaulē būs tieši no tām slimībām, ko izraisa pret antibiotikām nejutīgie mikrobi, kas visbiežāk izplatās tiešā veidā no pārnēsātāja, caur vidi vai tiek uzņemti ar pārtikas produktiem, īpaši gaļu, norāda Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, ārsts infektologs, hepatologs Māris Liepiņš.
 
7.jan
Pēdējos desmit gados Latvijā saslimstība ar kolorektālo vēzi turpina palielināties – ik gadu diagnosticē vairāk nekā 1000 cilvēku, kas būtiski neatšķiras no Eiropas valstu vidējiem rādītājiem. Taču mirstības rādītāji ar ļaundabīgajiem audzējiem joprojām ir salīdzinoši augsti un ļaundabīgie audzēji ir otrs biežākais nāves cēlonis. Veselības ministrija plāno šogad uzsākt jaunas skrīninga metodes tieši zarnu vēža agrīnai atklāšanai.
 
7.jan
Nav noslēpums, ka veselības profilaktiskās pārbaudes var aiztaupīt mums daudz rūpju, jo savlaicīga veselības problēmu atklāšana un ārstēšana ir daudz efektīvāka nekā tad, ja hroniskas kaites ir ielaistas. Tādēļ pret savu veselību jāizturas vērīgi. Tomēr arī otra galējība – nepamatotas un pārāk biežas pārbaudes – nav labs risinājums. Kā zināt, cik bieži un kādas pārbaudes veikt, lai uzturētu kārtībā veselību? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts ģimenes ārsts Pauls Princis un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
4.jan
Panākot vienošanos ar zāļu ražotājiem un lieltirgotavām, vairākiem valsts kompensējamo zāļu sarakstā iekļautajiem medikamentiem noteikts cenas samazinājums robežās no 2% līdz 45%, tādējādi, pateicoties šim finanšu ietaupījumam, kompensējamās zāles turpmāk varēs saņemt lielāks pacientu skaits, aģentūru LETA informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).
 
4.jan
Vīrusu un saaukstēšanās sezona ir īstais laiks, lai veiktu revīziju savā mājas aptieciņā. Tas ļaus ne vien ieviest tajā kārtību un saprast, kādas zāles ir pieejamas mājās uz vietas, bet arī pārbaudīt, vai tajā nav kādu zāļu, kurām ir beidzies derīguma termiņš vai kuras vairs nelietojat. Ko darīt ar šādām zālēm, kā tās pareizi utilizēt, konsultē BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
3.jan
Ziemas sezona ir laiks, ko mūsu pēdas pavada slēgtajos apavos, kuros ir pateicīga vide sēnīšu attīstībai. Tādēļ diemžēl daudzi no mums sastopas ar tādu problēmu kā nagu sēnīti. Kā ar to cīnīties un kādēļ tā rodas, skaidro BENU Aptiekas farmaceite Gundega Luka-Indāne.
 
3.jan
Grumbas ne tikai nodod cilvēka vecumu un liecina par noteiktām rakstura īpašībām, bet var arī signalizēt par varbūtējām veselības problēmām, vēsta Prevention.
 
3.jan
Cilvēkiem, kurus darbā terorizē un apceļ, ir paaugstināts sirds un asinsvadu slimību risks – šo sadzīviskā līmenī jau zināmo faktu apstiprina vērienīgs pētījums, kas veikts Kopenhāgenas universitātē.
 
2.jan
Sliktas miega kvalitātes saistība ar lieko svaru zināma jau sen, bet tikai pirms neilga laika atklāts, ka arī apgaismojums guļamtelpā būtiski ietekmē gulētāja insulīna līmeni un vielmaiņu, informē BestLife.