Veselība

11.jūl
Vasara ir īstais laiks ādas gaisa peldēm un dabīgā D vitamīna uzņemšanai. Baudi silto laiku, tomēr atceries, ka saules stari ir viltīgi. Veselība un drošība pirmajā vietā. Tāpēc “Veselības centra 4” Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Dr. Jūlija Melkoņane norāda uz 5 faktoriem, kas var bojāt ādas aizsargājošo slāni.
 
10.jūl
Acu berzēšana, tik ierasta un automātiska, tomēr ir paradums, no kura vajadzētu tikt vaļā, norāda Men’s Health.
 
10.jūl
Avokado var būt labs palīgs cīņā ar aptaukošanos un lieko svaru, vēsta Medical Daily.
 
10.jūl
Kāds sakars pirkstu, kāju un roku garumam vai krūštura lielumam ar veselības problēmām, kas varētu gadīties nākotnē? Netradicionālajā medicīnā šīm pazīmēm allaž veltīta uzmanība, kamēr oficiālā medicīna tās parasti nav ņēmusi nopietni. Tomēr, apkopojot un analizējot dažādus vērojumus, medicīnas zinātne pamazām saskata iespējamo saistību starp noteiktām ķermeņa uzbūves īpatnībām un nākotnē prognozējamām slimībām. Tas nenozīmē, ka šīs kaites neizbēgami uzbruks vai ka jākrīt panikā, toties var pateikt priekšā, par kuru slimību profilaksi derētu parūpēties īpaši.
 
10.jūl
Košļājamā gumija nav obligāta piedeva ēdienkartē tiem, kuri cenšas atbrīvoties no liekā svara. Tā nepalīdz ātrāk izlietot uzņemtās kalorijas, tomēr var noderēt, lai pārvarētu vēlmi apēst kādu našķi ārpus ēdienreizēm vai kāri pēc saldā ēdiena, vēsta CNN.
 
10.jūl
Nauda ir ļoti izplatīts stresa avots pieaugušu cilvēku vidū. Aptauju dati liecina, ka rietumvalstīs tā pat pārspēj stresa cēloņus, kas saistīti ar sirdslietām vai problēmām darbā. Uztraukties par savu materiālo stāvokli ir dabiski un saprotami, bet daļai cilvēku attiecības ar naudu izvērtušās tik neveselīgas un pašdestruktīvas, ka nāk par sliktu veselībai.
 
8.jūl
Datoru un viedierīču ekrānu izstarotā zilā jeb HEV (High Energy Visible) gaisma kaitē veselībai. Pirmie par to sāka runāt acu ārsti, norādot, ka tā veicina dažādas acu slimības. Nu par to runā arī dermatologi, uzsverot, ka zilais starojums iekļūst dziļi ādā, to neatgriezeniski bojājot un veicinot novecošanos.
 
3.jūl
Iespēja veidot citādas brigādes patlaban dienestam ļauj startēt ar pietiekami labu brigāžu nodrošinājumu, kā arī veidot jaunas tur, kur iepriekš tas nebija iespējams, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
 
3.jūl
Ir diezgan riskanti minēt raksta ievadā kaut ko par vasaras karstumu, jo var izrādīties, ka avīze iznāk lietainā, vējainā un vēsā dienā. Lai gan parasti vasara ir gadalaiks, kad mums nav speciāli jāatgādina, lai dzeram pietiekami daudz ūdens, netrūkst cilvēku, kuri, aizņemti ar darba, sadzīves un attiecību jautājumu kārtošanu, mēdz ignorēt ķermeņa sūtīto signālu: gribu dzert!
 
2.jūl
Vēl joprojām psihisko veselību apvij dažādi mīti un stereotipi. Taču šie aizspriedumi ietekmē mūs visus. Cilvēki izvairās meklēt palīdzību, baidoties no apkārtējo nosodošā viedokļa, bet, ja psihiskās veselības problēmas piemeklē kādu tuvinieku vai paziņu, mēs nezinām, kā viņam palīdzēt.
 
1.jūl
Menopauze ir dabisks process ikvienas sievietes dzīvē. Fizioloģiski tas ir olnīcu funkciju izsīkums, ko pavada hormonālas izmaiņas un līdz ar to arī pārmaiņas izskatā un pašsajūtā. Nereti tās nes līdzi straujas novecošanas pazīmes, taču ar tām ir iespējams cīnīties, paildzinot jaunības skaistuma starojumu, norāda farmaceite Daina Bulmeistere.
 
30.jun
Pagājušajā gadā visi zobi bijuši 19,3% Latvijas iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
 
30.jun
Maija vidū veiktā socioloģiskā aptauja apliecina - 58% cilvēku gada siltajā sezonā savu brīvo laiku pavada, nodarbojoties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm. Taču cilvēkiem ar cukura diabētu, piekopjot aktīvu dzīvesveidu un it īpaši vasarā, nākas atcerēties pāris noteikumus.
 
30.jun
49% Latvijas iedzīvotāju uztura bagātinātājus izvēlas un pērk paši pēc savas iniciatīvas – atklāj BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultāti. Tāpat pētījumā secināts, ka 39% aptaujāto uztura bagātinātāju iegādi saskaņo ar ārstu, 22% tos iegādājas pēc farmaceita vai tuvinieku ieteikumiem, savukārt 16% respondentu savu izvēli veic, balstoties uz medijos un internetā pieejamo informāciju.
 
28.jun
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pirmo reizi veikta hemisferotomija jeb smadzeņu pusložu atdalīšana, kuras mērķis ir novērst epilepsijas pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos, informēja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.
 
27.jun
Sākot ar 2019.gada 1.jūliju visiem jaundzimušajiem bērniem Latvijā no bērna 48.-72.dzīves stundai tiks veikts asins piliena skrīnings sešām slimībām līdzšinējo divu vietā. Asins parauga paņemšanu no bērna papēža veiks visas dzemdību nodaļas Latvijā, nosūtot asins paraugu uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas laboratoriju, kas 5 darba dienu laikā pēc parauga saņemšanas veiks analīzes fenilketonūrijas, iedzimtas hipotirozes, cistiskās fibrozes, iedzimtas virsnieru garozas hiperplāzijas (21.hidroksilāzes deficīts), galaktozēmijas un biotinidāzes deficīta agrīnai diagnostikai.
 
26.jun
Amerikas Pārtikas un zāļu administrācija apstiprinājusi jaunu preparātu, kad paredzēts sievietēm, kuras cieš no dzimumtieksmes krišanās.
 
26.jun
Vīriešiem, kuri aiziet gulēt pirms pusvienpadsmitiem vakarā, mēdz būt labāka spermas kvalitāte nekā tiem, kuri paliek nomodā pēc pusdivpadsmitiem.
 
26.jun
Kūrorta rehabilitācijas centrā Jaunķemeri līdztekus citām darbojas ājurvēdas medicīnas nodaļa. Ājurvēdas vārdu dzirdējuši daudzi, bet ne visiem ir par to skaidrs priekšstats.
 
26.jun
Daudzām topošajām māmiņām ir tendence lietot pārāk daudz folskābes preparātu, liecina pētījuma rezultāti, par ko ziņo 24/7 Tempo.
 
26.jun
Pārbaudot ārstniecības iestādes, kuras veic krūts vēža profilaktiskās pārbaudes, tas ir, skrīninga mamogrāfiju, starpinstitūciju darba grupa nav konstatējusi neatbilstību vai pārkāpumus, kas varētu nodarīt kaitējumu pacientiem.
 
25.jun
Dermatologi uzskata, ka dzimumzīmes ir jāpārbauda reizi gadā. Jo īpaši tiem, kuriem to ir ļoti daudz, noteikti tiem, kuri pārmērīgi cep sevi saulē, un, protams, ja ģimenes anamnēzē bijusi diagnosticēta melanoma.