Veselība

21.mar
Agrs pavasaris, kad āda ir visgaišākā, jo vismaz pusgadu nav redzējusi sauli, protams, ja vien neesat tikko atgriezušies no siltām zemēm, ir ļoti piemērots laiks lāzerprocedūru veikšanai. Arī lāzerepilācijai, kas ir visefektīvākā un vissaudzīgākā nevēlamā apmatojuma likvidēšanas metode.
 
21.mar
Cilvēkiem, kuri ārstējas no vēža, tagad pieejams jauns vērtīgs informācijas avots – buklets Uztura ieteikumi onkoloģijas pacientiem ārstēšanās laikā. Tajā lietišķi un saprotami izklāstīti fakti un sniegti uztura padomi, kas jāzina vēža pacientiem un viņu tuviniekiem. Buklets atrodams, apmeklējot interneta vietni onko.lv, bet par iespēju to saņemt drukātā formātā var interesēties pie sava ārstējošā ārsta.
 
20.mar
Sertificētā uztura speciāliste Svetlana Aleksejeva skaidro: „Bērnam, jo īpaši līdz viena gada vecumam, ir nepieciešams ūdens, kas ne tikai atbilst higiēnas pamatstandartiem, bet arī ir noteiktiem parametriem atbilstošs: tajā jābūt zemam sulfātu, nātrija un fluorīdu saturam.”
 
20.mar
ASV zvērināto tiesa sniegusi atzinumu, ka agroķīmijas kompānijas "Monsanto" ražotais herbicīds "Roundup" ir veicinājis kāda vīrieša saslimšanu ar vēzi.
 
20.mar
To, ka ikviens bērns ir vērtība ne vien paša ģimenei, bet arī visai sabiedrībai un valstij, esam sākuši saprast. Iecerot ģimenes pieaugumu, cilvēki vēlas sagaidīt visu iespējamo atbalstu no valsts un pašvaldībām, pretimnākšanu no darba devējiem un, protams, derētu arī labvēlīga attieksme no līdzcilvēkiem, kaut vai tāds nieks kā mammai ar bērnu ratiņiem sabiedriskajā transportā veltīts smaids tā vietā, lai kurnētu par neērtībām, ko viņa rada citiem pasažieriem. Bet pirmais un galvenais palīgs sievietei, kura gaida bērniņu, ir mediķis, kurš seko grūtniecības norisei – ginekologs, ģimenes ārsts, vecmāte.
 
19.mar
Valsts pilnībā apmaksās pretgripas vakcīnu grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam. To paredz šodien, 19.martā, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos*. Tāpat rasts risinājums, kā racionālāk izmantot vakcīnu krājumu.
 
19.mar
Biotehnoloģiju uzņēmums Rigvir grupa pēc savas iniciatīvas pieņēmis stratēģisku lēmumu uz laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu Rigvir izplatīšanu Latvijas teritorijā, saglabājot spēkā esošo reģistrāciju.
 
18.mar
Kristīgās pasaules pārstāvji jau sākuši ievērot lielo gavēni, kas ilgs līdz Lieldienām, bet ziemas aiziešana un pavasara atnākšana ir īpaši labs laiks, ko ikviens var izmantot, lai veiksmīgi veiktu vai nu ģenerāltīrīšanu ķermenī, vai tikai mazas pārmaiņas.
 
16.mar
Latvijā 26% jauniešu atlikuši ārsta apmeklējumu citu pamatvajadzību dēļ, secināts pētījumā par jauniešu dzīves kvalitāti Baltijas valstīs.
 
15.mar
Pavasara tuvums lielai daļai sabiedrības nāk ar vēlmi ātrāk nolikt plauktā ne vien smagos ziemas mēteļus, bet arī iegūt jaunas enerģijas rezerves un tikt vaļā no pāris liekiem kilogramiem, lai silto laiku un pludmales sezonu sagaidītu iespējami labākā formā. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone piedāvā piecus padomus, kā pavasarim gatavoties gudri un pārdomāti!
 
14.mar
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informē, ka mediķiem izdevies atdzīvināt vīrieti, kuram darbavietā apstājusies sirdsdarbība.
 
14.mar
Vien puse (46 %) Latvijas iedzīvotāju diennaktī uzņem vismaz 1 – 1,5 litrus ūdens, liecina jaunākais "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".
 
14.mar
Ir vesela virkne pozitīvu efektu, ko sniedz dušošanās aukstā ūdenī no rīta un vakarā, raksta Medical Daily, atsaucoties uz dažādiem informācijas avotiem.
 
13.mar
Pat ja cilvēks kļuvis fiziski aktīvs, tikai pārkāpjot 40–50 gadu robežu, tas viņa veselībai nāk par labu, secinājusi Amerikas Nacionālā vēža institūta pētnieku grupa, informē Time.
 
13.mar
Lietojot augsti jutīgu aparatūru, iespējams acs tīklenē atklāt izmaiņas, kas raksturīgas Alcheimera slimības pacientiem, atklājuši Djūka universitātes pētnieki, vēsta Reuters.
 
13.mar
Kaldinot plānus par spodrības ieviešanu mājās, apkārtnes sakopšanu, dārza darbiem, tuvākiem un tālākiem ceļojumiem vai sportošanu, nepavisam negribētos pieļaut, lai prieku par šīm nodarbēm sabojā muguras sāpes. Tādēļ pirms aktīvās sezonas sākuma noteikti ir vērts apmeklēt fizioterapeitu. Ko šis speciālists var palīdzēt – uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri fizioterapeite Krista Aiga Bucika.
 
13.mar
Tik daudzās mājās gaidītais skolēnu brīvlaiks beidzot ir klāt! Brīvdienu rīti ir lieliska iespēja kārtīgi izgulēties, taču ko darīt pārējā laikā, lai atjaunotu enerģijas krājumus? Sēdēšana pie televizora ar čipsu paku nebūs risinājums, atgādina “Euroaptieka” farmaceite Ieva Zvagule un iesaka veselīgākas alternatīvas.
 
13.mar
Ūdens ir cilvēka izdzīvošanas pamatvajadzība, tāpēc svarīga ir ikdienā patērētā ūdens kvalitāte. Par ūdeni vaicājām Latvijā labi pazīstamā zīmola VENDEN izpilddirektoram Aldim Škutānam.
 
13.mar
Pērn tapa zināms, ka bijusī LNT žurnāliste Arta Lāce pēc ilgstošas cīņas ar akūtu leikēmiju to uzveikusi, viņas asinīs vēža vairs nav. Taču viņas pēdējie ieraksti sociālajā tīklā Facebook liecina, ka viņa šobrīd ārstējas klīnikā Tartu. Viņa arīdzan uzdod sev interesējošos jautājumus veselības ministrei Ilzei Viņķelei saistībā ar ārstniecības problēmām Latvijā.
 
13.mar
Stradiņa slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas acu ārsti veic acs pārbaudes darbiniekiem un pacientiem, kurās konstatē, ka 12 procentiem no pārbaudītajiem ir paaugstināts acs spiediens, kas var novest pie glaukomas – acu slimības, kā rezultātā cilvēks zaudē redzi. Vienam no pacientiem acs spiediens bijis īpaši augsts – 32 milimetri pēc dzīvsudraba staba, lai gan normālam acs spiedienam vajadzētu būt robežās no 12 līdz 21 milimetram.
 
12.mar
Simtgades svinībām paredzēto līdzekļu novirzīšana vēža ārstēšanai vairs nav iespējama, šodien Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē norādīja priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP).
 
10.mar
Pieaugot dzīves ilgumam, arvien vairāk līdzekļu cilvēki tērē par uztura bagātinātājiem un smadzeņu treniņu metodikām, tomēr lētākais un vieglākais laika pārbaudi izturējušais līdzeklis šim nolūkam ir lasīšana, norāda Reader's Digest.