Veselība

17.jan
Laikā, kad sākam sajust ziemas salu, parasti bez ilgām pārdomām uzvelkam siltāku šalli un cimdus, taču – vai tāpat uzreiz atceramies parūpēties arī par savu sejas ādu? Diemžēl joprojām pastāv daudz mītu par to, kā jārūpējas par sejas ādu ziemā. Kā arī – bieži vien savus iemīļotos sejas kopšanas līdzekļus lietojam visu gadu, neaizdomājoties, ka aukstos laikapstākļos mūsu ādas vajadzības mainās. Par to, kā pareizi kopt sejas ādu ziemā, ieteikumos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte dermatoloģe Kristīne Zabludovska un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
17.jan
21. janvārī neauglības ārstēšanas kampaņas “Labu darot” ietvaros klīnikā “EGV” notiks izloze, lai izvēlētos četras ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem, kas par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem saņems palīdzību neauglības ārstēšanai. 
 
17.jan
Bērnu slimnīcas Autisma kabineta atbalsta iespējas ir papildinātas ar bezmaksas praktiskām nodarbībām bērnu ar autiskā spektra traucējumiem vecākiem. Bērnu slimnīcas fonds pagājušajā gadā ir nodrošinājis bezmaksas diagnostiku 47 bērniem, kā arī iespēju saņemt nepieciešamo terapiju 58 bērniem. Kopumā Bērnu slimnīcas fonds bērnu ar autismu atbalstam 2018. gadā ir iztērējis teju 110 000 eiro.
 
17.jan
Ko darīt, ja, strādājot birojā, jāmokās ar šķaudīšanu, aizliktu degunu, deguna tecēšanu, acu asarošanu un citām nejaukām parādībām – ja nu tā ir alerģija? Lai to noteiktu, jādodas pie ārsta, bet vienmēr arī pašiem ir lietderīgi pavērot situāciju, lai redzētu, kādi faktori šīs parādības ietekmē.
 
17.jan
Latvijā no šā gada aprīļa būs aizliegts nepilngadīgām personām apmeklēt solāriju. Līdz šim nepilngadīgie drīkstēja sauļoties solārijos, ja varēja uzrādīt ārsta parakstītu atļauju.
 
17.jan
Ja spriedzes situācijā jūtat vēlēšanos kārtot mājokli – uz priekšu! Tas patiešām var nākt par labu cilvēka garīgajai veselībai, raksta VIX.
 
16.jan
Mūža ilgumu vairāk iespaido tas, ar ko esat precējušies, nevis – no kādas ģimenes jūs nākat, vēsta Health.
 
16.jan
Gan nepietiekams, gan pārāk ilgs miegs spēj par 25 procentiem palielināt kritienu risku, informē Medical Daily.
 
16.jan
Sociālie mediji ik dienu publicē «pirms» un «pēc» attēlus ar cilvēkiem, kuriem izdevies atbrīvoties no ievērojama liekā svara. Sevišķi vērtīga viņu pieredze ir tad, ja rezultātu izdodas arī noturēt ilgākā laika periodā.
 
16.jan
Tā kā mūsu nepastāvīgajā klimatā palaikam tomēr atnāk sniegs un sals, cimdi un zeķes jātur pa rokai. Ja esi pret sevi tik nevērīgs, ka nepaskaties, ko rāda termometrs aiz loga un kas vispār notiek laukā, un pat neizpēti laika ziņas savā viedtālrunī, tad pats vainīgs.
 
16.jan
Gripas sezonas laikā pieaug risks saslimt pašā ārstniecības iestādē, norādīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, infektologs, hepatologs Māris Liepiņš.
 
16.jan
Pagājušās nedēļas beigās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” kādam aptuveni 60 gadus vecam vīrietim tika veikta unikāla, īpaši sarežģīta operācija turpat 9 stundu garumā, lai atbrīvotu aknas no ehinokoku parazītu ļoti plašas invāzijas.
 
16.jan
Sausas, asarojošas, apsārtušas acis vairs nav tikai senioriem – par to sūdzas arvien jaunāki cilvēki, pat skolēni. Tāpēc par acu un plakstiņu kopšanu un mitrināšanu jārūpējas jau kopš tīņa gadiem, īpaši tik daudz laika pavadot pie datoru ekrāniem un viedtālruņiem. Kas ir sausās acs cēloņi un kā to risināt – konsultē Rudīte Fomičeva, 4. BENU Aptiekas vadītāja.
 
15.jan
Gripa šosezon Latvijā jau laupījusi divu cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.
 
15.jan
Saistībā ar pēdējo dienu lielo pieprasījumu no ārstniecības iestādēm, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz B rēzus negatīvo donoru palīdzību.
 
15.jan
Gripas epidēmijas dēļ atsevišķās slimnīcās noteikta karantīna jeb ierobežojumi pacientu apmeklēšanai.
 
15.jan
Ar saaukstēšanos un gripu ziemā nākas saskarties teju katram bērnam, taču ir gudri soļi, kas var palīdzēt gan izvairīties no saslimšanas, gan arī atvieglot un saīsināt slimošanas laiku. Ar ieteikumiem dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
15.jan
Gripas epidēmijas laikā iedzīvotājiem jāievēro piesardzība, kontaktējoties ar citiem cilvēkiem, savukārt saslimšanas gadījumā primāri jāvēršas pie ģimenes ārsta, šodien diskusijā par gripu norādīja uzaicinātie eksperti.
 
15.jan
Jaunās Rīgas Austrumu slimnīcas iekārtas ļaus samazināt izmeklējuma laikā saņemto starojuma dozu no 20 līdz pat 50 procentiem, nezaudējot attēlu kvalitāti, bet – tieši otrādi – iegūstot labāku attēlu ar zemāku starojuma devu, par slimnīcas jaunieguvumiem stāsta Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja Māra Epermane.
 
14.jan
Tā kā Slimību profilakses un kontroles centrs ir izziņojis gripas epidēmijas sākumu no 2019. gada 15. janvāra, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ar gripu saslimušajiem iedzīvotājiem.
 
14.jan
No rītdienas, 15. janvāra, Latvijā tiek izziņots gripas epidēmijas sākums, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
14.jan
Trīsdesmit septiņus procentus no finansējuma, ko dod Eiropas Komisijas pieļautā budžeta deficīta atkāpe, Veselības ministrija šogad tērēs veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai. Kopumā tie ir 57,5 miljoni eiro no 154,2 miljoniem eiro. Veselības ministrija arī nosaukusi savas prioritātes šim gadam, kam savukārt izlietos vēl 30 procentus no šī finansējumu, un šīs jomas ir: onkoloģija, sirds asinsvadu slimību programma un psihiatriskā veselība.