Mazāk kilogramu, mazāk kaloriju, mazāk ēdiena - šķiet, ka vēlme būt tievam ir pārāka par veselo saprātu. Diemžēl šī vēlme bieži noved pie galējās robežas - anoreksijas, kad palīgā jāņem medicīna.
Inga Anna Birkmane "Facebook" raksta: "Kad esmu aizsūtījusi jau trešo pusaudzi nedēļā mākslīgai barošanai slimnīcā, es nezinu vairs, kur man vērsties un cik skaļi lai kliedz.
Ļoti ceru, ka Latvija ar likumu aizliegs "Instagram", "TikTok" un citus soctīklus bērniem vismaz līdz 16 gadu vecumam.
Pusaudžu meiteņu stāsti:
1. Es apēdu jogurtu un redzu spogulī, kā viņš izspiež kuņģi uz āru. Es izskatos šausmīgi resna, ienīstu sevi, gribu sevi nogalināt. Es pati sev tik šausmīgi nepatīku! Visu dienu dzīvoju, nožēlojot, ka apēdu to nolādēto jogurtu.
2. Izvemju ēdienu, jo Tiktokā sekoju vienai influencerei. Viņa ir tik skaista un tieva! Un viņai ir tāds džeks! Es nespēju uz sevi skatīties. Zēni mani apsmej lielo krūšu dēļ. Man riebjas vīrieši. Es gribu, lai viņi visi mirst.
Es gribu būt zēns.
3. Mans tētis teica, ka man jāiet skriet un vajag mazāk rīt, citādāk būšu resna. Es nespēju neko ieēst, jo, kad ēdiens iet cauri manam kaklam, man sākas vemšana. Es nespēju norīt ēdienu. Es ienīstu ēdienu. Es ienīstu sevi.
Kad runāju ar vecākiem, visbiežāk vecāki vai nu paši ir zemās domās par sevi, vai ir vienkārši neinteliģenti, kā, piemēram pēdējās meitenes vecāki, jo uz jautājumu tēvam, kāds ir viņa nodoms, sakot šos tekstus meitai, viņš atbild: “Viņu neviens tādu neprecēs.” Jāpiebilst, ka meitenes mamma ir pārmocījusies ar sevis uzlabošanas procedūrām un arī neko sliktu tajā, ka “tētis sūta meitu sportot”, neredz.
3 meitenes vienā nedēļā, kurām dzīvība uz neskaidru laiku tiks uzturēta caur uzturvielām vēnā un visādām citādām medicīniskām metodēm.
Jūs nedzirdat?"