\\Autori

Portāls nra.lv

16:07
Izglītojošajā televīzijas kanālā "Tava klase" dziedāšanas nodarbībā pirmdien piedalīsies mūziķis Renārs Kaupers, informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.
 
13:29
 Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem aizturēti 16 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un trīs, kuri transportlīdzekli vadīja, būdami lietojuši narkotiskās vielas, informē Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
10:06
Jau vēstīts,ka Covid-19 inficēšanās gadījumi konstatēti patversmēs un citās cilvēku aprūpes vietās. Infektologs Uga Dumpis sociālajā vietnē Twitter brīdina par vīrusa izplatīšanās tendencēm.
 
2:00
Divu metru distance vienam no otra mūs var pasargāt no Covid-19, bet ne no saules kaitīgā starojuma. Daba ir kļuvusi ļoti vilinoša, un aizvien vairāk laika mums gribas pavadīt svaigā gaisā. Lai kā mums gribētos ķert pirmos saules starus un D vitamīnu, pirmajā vietā drošība – produkti ar SPF aizsardzību.
 
Vakar, 20:46
Ģimenes, kas nedēļā netraucēti kopā rotaļājas vairāk kā piecas stundas, ir laimīgākas nekā ģimenes, kas tam velta mazāk laika. Tomēr 61% vecāku kopīgas spēlēšanas laikā novēršas viedierīču izmantošanai vai citiem mājas darbiem, nespējot veltīt pilnvērtīgu laiku saviem bērniem, liecina rotaļlietu ražotāja LEGO veiktais pētījums. Psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Līga Bernāte skaidro, kādēļ kopīga spēlēšanās ir nozīmīga ne tikai bērniem, bet arī vecākiem.
 
Vakar, 19:28
Tālāka tehnoloģiju attīstība nav iedomājama bez cilvēciskajām vērtībām. Iespēja izvēlēties dažādus servisus, cilvēka sadarbība ar tehnoloģijām, lielāka sabiedrības iesaiste jaunāko tehnoloģiju izpētē, robotizācija un inovāciju DNS ir piecas aktuālākās informācijas tehnoloģiju (IT) tendences pasaulē.
 
Vakar, 18:00
Laikā, kad lielāko dienas daļu pavadām mājās un ārā uzturamies tikai tik daudz, lai dotos nelielā pastaigā, īpašu piesardzību nepieciešams ievērot jaunajām māmiņām. Padomus, kā, neradot papildu emocionālo spriedzi, parūpēties gan par savu fizisko, gan emocionālo veselību pēc bērniņa piedzimšanas brīdī, kad visiem nepieciešams ievērot sociālās distancēšanās pasākumus, sniedz tirdzniecības centra “Domina Shopping” semināra “Gaidību 4diena” vieslektore - biedrības “Tēvi” vadītāja un PEP mamma Elīna Kļaviņa.
 
Vakar, 16:32
Saeimas administrācija izsludinājusi iepirkumu par ziedu kompozīciju iegādi, kura paredzamā līgumcena ir 19 999 eiro, liecina Elektroniskajā iepirkumu sistēmā pieejamā informācija.
 
Vakar, 15:20
Valsts prezidents Egils Levits sestdien izsludinājis piecus grozījumus normatīvajos aktos, kas saistīti ar Covid-19 radīto ārkārtas situāciju valstī, kā arī slimības radīto seku pārvarēšanu, liecina paziņojumi oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" iznākušajā papildu laidienā.
 
Vakar, 11:37
Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ Latvijā apturētas, ierobežotas vai atceltas daudzas norises, bet valsts un pašvaldību institūcijas pieļauj atkāpes no vairāku likuma prasību ievērošanas.
 
Vakar, 10:06
Teju divām trešdaļām jeb 64% Latvijas iedzīvotāju uztraukumu saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 rada atsevišķas sabiedrības daļas bezatbildība pret noteiktajiem ierobežojumiem, liecina pētījumu kompānijas "Gemius" aptauja, kas veikta pēc "Benu Aptiekas" pasūtījuma.
 
3.apr
Administratīvā apgabaltiesa 3.aprīlī pieņēma spriedumu noraidīt būvmateriālu tirgotāja SIA "DEPO DIY" pieteikumu par Konkurences padomes (KP) 2017.gada lēmuma atcelšanu, tādējādi šajā tiesu instancē noslēdzot tiesvedību sēriju ar visiem konkrētajā konkurences pārkāpumā iesaistītajiem uzņēmumiem un pilnībā atstājot spēkā iestādes pieņemto lēmumu. KP šajā lēmumā konstatēja aizliegtu vienošanos starp diviem būvmateriālu ražotājiem un četriem tirgotājiem par ilgstošu būvmateriālu cenu noteikšanu veikalu plauktos.
 
3.apr
Ceturtdien Ķīna godinājusi mūžībā aizgājušo ārstu Li Veņlianu, kurš pirmais cēla trauksmi par jaunā koronavīrus izplatīšanos, pasludinot viņu par "mocekli", vēsta "Business Insider".
 
3.apr
Par zvērīgo slepkavību, kas notika pirms trim gadiem, kad tika nolaupīta un pēc tam nogalināta 25 gadus vecā lietuviete Ieva Strazdauskaite, cietumsods piespriests trim personām, vēsta Lietuvas mediji.
 
3.apr
Draudi par jaunā koronavīrusa Covid-19 lipīgumu var sagrozīt mūsu psiholoģisko reakciju uz ierasto kontaktu, liekot mums rīkoties negaidīti, apgalvo BBC publikācija.
 
3.apr
Jāveicina medicīnas aizsarglīdzekļu ražošana Latvijā, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
3.apr
Pīters Vanhams, kurš ir Starptautiskā plašsaziņas līdzekļu padomes vadītājs Pasaules ekonomikas forumā un tā Covid-19 darba grupas loceklis, publicējis sava tēva vēstuli ģimenei, kurā mikrobiologs izskaidro, kādēļ jaunais koronavīruss joprojām var radīt krīzi sabiedrības veselībai, un cik svarīgi aptvert un ievērot jaunās ikdienas nosacījumus, lai ierobežoti Covid-19 izplatību, vēsta "Business Insider".
 
3.apr
Rīgas pilsētai piegulošo zaļo joslu veido piepilsētas meži, no kuriem liela daļa ir pašvaldības un SIA "Rīgas meži" īpašums. To pamatfunkcija ir uzlabot pilsētvides kvalitāti, mazināt vides piesārņojumu, uzlabot mikroklimatu, kā arī nodrošināt rekreācijas iespējas iedzīvotājiem. Tomēr virsuzdevums paliek nemainīgs - "Rīgas meži" rūpējas par šīs zaļās joslas saglabāšanu un atjaunošanu. "Rīgas meži" šopavasar apņēmušies iestādīt 332,15 ha jauna meža, kopumā iestādot 1 010 607 jaunu kociņu.
 
3.apr
Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, Satiksmes ministrija rekomendē ievērot vairākus drošības pasākumus pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili vai taksometru.
 
3.apr
Rīgā, Vērmanes dārzā maija beigās plānotais starptautiskais alus festivāls "Latviabeerfest", kas šogad 10. jubilejas dēļ bija iecerēts īpaši vērienīgs, koronavīrusa un tā izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas dēļ pārcelts uz nākamo gadu un notiks 2021.gada maijā, ziņo festivāla organizatori.
 
3.apr
Turpinoties koronavīrusa krīzei, kas būtiski ietekmē pieprasījumu pēc lidojumiem, Latvijas lidsabiedrība airBaltic ir spiesta laika periodā no 2020.gada 15.aprīļa līdz 31. oktobrim papildus samazināt darbības apjomus, atceļot aptuveni 50% plānoto lidojumu. Šobrīd lidsabiedrība pielāgo lidojumu tīklu un reisu grafiku atbilstoši uz laiku samazinātai lidmašīnu flotei, lai spētu atjaunot regulāros lidojumus, kad šī krīze būs beigusies.
 
3.apr
Latvijas Universitātes un Latvijas Mobilā Telefona (LMT) pētnieki ir radījuši pieeju, kas, pateicoties mobilā tīkla notikumu statistikai, ļauj reāllaikā novērot cilvēku uzvedību un tās izmaiņas dažādu notikumu ietekmē. Pirmie rezultāti parāda, ka valdības lēmums par ārkārtas situācijas izsludināšanu ir būtiski mainījis Latvijas iedzīvotāju uzvedību un lielākā daļa cilvēku visā valstī godprātīgi ievēro norādījumu #paliecmājās.