Svētdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardPortāls nra.lv / Autori

Visi trīs Valsts prezidenta amata kandidāti šonedēļ bija bieži viesi gan dažādu mediju intervijās un diskusijās, gan Saeimas frakcijās un nevalstiskajās organizācijās. Vai šie publiskie pasākumi kaut ko vēl var izšķirt vai tomēr ir vien teātris tautai, jo balsojuma iznākums tiks izlemts partiju vadītāju sanāksmēs? Visi trīs kandidāti Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto” apgalvo, ka debates un tikšanās ar deputātiem uztver nopietni, un uzsver, ka šobrīd par Saeimas vairākuma atbalstu nevar būt pārliecināts neviens. Tomēr politiskos procesus pēdējās dienās pirms prezidenta vēlēšanām viņi vērtē atšķirīgi: Elīna Pinto par koalīcijas izmaiņām ar politiķiem vispār nerunājot, Pīlēns pauž bažas par vēlēšanu iznākuma riskiem, savukārt Rinkēvičs konsultācijas ar opozīciju sauc par normālu politisko procesu.
21:15 Portāls nra.lv
Kukuļošanas lietā apsūdzētajam bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam un uzņēmējam Mārim Martinsonam prokurori lūdz tiesai abiem piemērot reālu brīvības atņemšanu, šovakar vēsta LTV raidījums “de facto”.
20:55 Portāls nra.lv
Nākamā apkures sezona būs pirmā, kurā Latvijai būs pilnībā jāiztiek bez Krievijas “Gazprom” gāzes. Kā “Nekā personīga” intervijā apgalvo viens no gāzes tirgotājiem “Latvijas gāze”, Inčukalna krātuvē, pateicoties siltajai ziemai, palikušas pāri ievērojamas rezerves. Bet tagad uzņēmums pieprasa valstij segt zaudējumus par to gāzes apjomu, ko valdība pagājušā gada rudenī pieprasīja “Latvijas gāzei” rezervēt. Tobrīd gāzes cena bija krietni augstāka. Aprīļa beigās valsts ierobežojumus ar šo gāzes apjomu rīkoties atcēla. Ņemot vērā, ka tagad šo gāzi pārdot var par krietni zemāku summu, uzņēmums “Latvijas gāze” pieprasa valstij šo gāzi atpirkt, šādi kompensējot zaudējumus. Atbildīgā enerģētikas ministrija neizslēdz iespēju, ka ar uzņēmumu par to nāksies tiesāties.
20:01 Portāls nra.lv
Vairākums jeb 77% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem, ir norādījuši, ka pozitīvi vērtē Egila Levita lēmumu nekandidēt uz otro termiņu Latvijas Valsts prezidenta amatā, liecina “Kantar TNS” aptauja TV3 raidījumā "900 sekundes".
18:35 Portāls nra.lv
Augstā inflācija, pārtikas cenu pieaugums lielveikalos, energoresursu krīze un citi šī brīža ekonomiskās situācijas radītie izaicinājumi, kuru ietekmē būtiski augusi dzīves dārdzība, tomēr neietekmē ceļošanas plānus gandrīz trešdaļai Latvijas iedzīvotāju. Cilvēki šovasar ceļos vai plāno ceļot tikpat daudz, kā ierasts, liecina "Swedbank" Finanšu institūta veiktais pētījums. Turklāt ceļot gatavu iedzīvotāju skaits ir pat pieaudzis no 26% pērn uz 31% šogad.
18:05 Portāls nra.lv
Latvijā 66% iedzīvotāju uzskata, ka sievietēm ir sarežģītāk veidot karjeru, informē pārtikas ražošanas un vairumtirdzniecības uzņēmuma "Mars Latvia" pārstāvji, balsoties uz uzņēmuma īstenoto aptauju.
17:55 Portāls nra.lv
TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja, kā iedzīvotāji vērtē Valsts aizsardzības dienesta izveidi.
17:01 Portāls nra.lv
Ja uzņemam pārmērīgi daudz cukura, tas vairs netiek izmantots enerģijas radīšanai, bet gan nonāk tauku rezervē un aknās, palielinot aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimību risku, koncentrēšanās grūtības, garastāvokļa svārstības un radot citas problēmas. Tātad saldumu kāres samazināšana nenoliedzami nāks par labu veselībai!
16:04 Portāls nra.lv
Biedrība "Centrs Marta" aicinājusi politiķus domāt par vienotu datu bāzi par personām, kas veikušas vardarbības noziegumus, lai potenciālajiem nākotnes cietušajiem būtu iespējas uzzināt par iepriekš notikušu vardarbību.
14:25 Portāls nra.lv
Neatkarīgās diskusiju raidījumā Valsts prezidenta amata kanditāte Elīna Pinto par nepieciešamību pārdomātāk apgūt Eiropas fondu naudu.
14:01 Portāls nra.lv
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) pievienosies Eiropas vienotajam vēža tīklam un sāks darbu pie virtuālā onkoloģijas centra izveides, informēja PSKUS Komunikācijas daļas Sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Mileiko.
12:33 Portāls nra.lv
Kuru no kandidātiem prezidenta amatā vēlētos redzēt sabiedrība? TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja iedzīvotāju viedokli.
11:01 Portāls nra.lv
25.maijā mūžībā aizgājusi viena no izcilākajām Jēkabpils mediķu personībām – neirologs, Jēkabpils slimnīcas ilggadējs galvenā ārsta vietnieks Gunārs Kiršbergs, vēsta "Jēkabpils Laiks".
9:59 Portāls nra.lv
TV3 raidījums “900 sekundes” aptaujā skaidroja sabiedrības viedokli, – vai Latvijas iedzīvotāji gribētu paši izvēlēties savu prezidentu?
Vakar, 22:20 Portāls nra.lv
Neste veikusi pētījumu Somijā ar mērķi noskaidrot, kā mūzikas izvēle ietekmē braukšanas paradumus. Pētījumā atklājās, ka dinamiska mūzika ietekmē cilvēka sirdsdarbību, kas ne vien veicina ātrāku braukšanu, bet arī rada drošības riskus un atstāj negatīvas sekas uz vidi. Lai veicinātu drošu un videi draudzīgāku braukšanu, Neste izveidoja sarakstus ar dziesmām, kam ir nomierinoša ietekme uz sirdsdarbību.
Vakar, 21:00 Portāls nra.lv
Kabeļi, kas paslēpti zem paklāja, pagarinātāji, kas pieslēgti lieljaudas elektroierīcēm, elektrības rozetes, kuras iestrēgst vai pat dzirksteļo - tie ir tikai daži no bīstamiem elektrodrošības neievērošanas piemēriem, kas sastopami ne vienā vien mājā. Tuvojoties vasaras brīvdienu sezonai, ir vispiemērotākais laiks pārbaudīt sava mājokļa elektrosistēmas "veselību".
Vakar, 17:00 Portāls nra.lv
Latvijas vīriešu hokeja izlase šodien Tamperē pirmo reizi vēsturē spēlēja pasaules čempionāta pusfinālā. Šodien mūsu puiši stājās pretī Kanādas hokejistiem. Lepojamies ar mūsu puišiem, kaut arī zaudējām ar rezultātu 2:4.
Vakar, 14:08 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
24. maijā mūžībā devusies viena no izcilākajām Latvijas Televīzijas režisorēm Guna Balode , sociālajā tīklā Facebook vēsta viņas ģimene.
Vakar, 9:45 Portāls nra.lv
Bezvests.lv sadarbībā ar Valsts policiju sestdien, 27. maijā, organizēs pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas kārtējo misiju.
Vakar, 8:15 Portāls nra.lv
"Purvīša balvu" šogad nolemts piešķirt māksliniecei Ancei Eikenai par personālizstādi "Dievs tēvs debesīs".
26.mai Portāls nra.lv
Bērniem bieži pietrūkst fizisko aktivitāšu, un doma par prieka spiedzieniem, kamēr atvase lēkā uz batuta, ir uzrunājoša. Bērns atrodas svaigā gaisā, un tas ir labs aerobais treniņš. Ja vecāki nolemj iegādāties batutu, būtiski vispirms atbildēt uz šādiem jautājumiem: vai ir piemērota un droša vieta batuta novietošanai? Vai vecāki ir gatavi regulāri pārliecināties, ka drošības tīkla stiprinājums ir uzlikts, maksimāli nosedzot atsperes, batuts nav bojāts, klājums ir tīrs un sauss? Vai vecāki uzņemas atbildību, ka vienmēr pieskatīs bērnu, kad viņš lēkā uz batuta, pārliecinās, ka uz batuta netiek veikti akrobātiski triki, mesti salto, un nepieļaus, ka kāds palien zem batuta, kad citi pa to lēkā.
26.mai Portāls nra.lv
Piektdien sacensībās „Stiprais ugunsdzēsējs” Jelgavā par 2023. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Dobeles daļas komandieris, jelgavnieks Artūrs Rožkovs, savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamenta komanda. No Latviju pārstāvošajiem dalībniekiem otro labāko rezultātu uzrādīja Ričards Jirgensons no Jelgavas daļas, bet trešo – Tomas Jaunzems no Rīgas reģiona pārvaldes 7. daļas.
26.mai Portāls nra.lv