\\Autori

Portāls nra.lv

11:12
Vislielākais homoseksuālu deputātu kandidātu atbalstītāju skaits dzīvo Rīgā (66 %), mazākais – Kurzemē (30 %) un Latgalē (24 %). Visliberālākā attieksme pret homoseksuālām personām nākamās Saeimas partiju sarakstos ir Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem (75 %).
 
9:42
Šodien Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar itāļu dueta koncertu, bērnu radošo darbnīcu, preses konferenci un jaunu mākslas izstāžu atklāšanām atzīmēs Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko 115 gadu jubileju.
 
7:00
21. septembra Neatkarīgajā Rīta Avīzē lasiet:
 
Vakar, 18:19
Viņa Svētības pāvesta Franciska vizītes laikā pirmdien, 24. septembrī, tiks ierobežota transportlīdzekļu un gājēju kustība Vecrīgā un Brīvības pieminekļa apkārtnē.
 
Vakar, 17:54
Latvijas seniori vēlas iesaistīties darba tirgū un būt noderīgi sabiedrībai, liecina Norvik Bankas veiktā aptauja. Puse senioru (52%), kas tūlīt būs sasnieguši pensionēšanās vecumu vai tikko ir sākuši saņemt pensiju, vēlētos iekļauties darba tirgū. Galvenā motivācija ir vēlme papildus nopelnīt (35%), kā arī būt cilvēkos un socializēties (19%). Zīmīgi, ka teju piektdaļa (19%) senioru vecumā pēc 60 gadiem jau šobrīd strādā algotu darbu un, protams, arī turpmāk vēlas būt aktīvi.
 
Vakar, 16:20
„Rīgas satiksme” informē, ka 2018. gada 24. septembrī, Viņa Svētības pāvesta Franciska pastorālās vizītes dēļ, sabiedriskā transporta kustība tiks organizēta pēc brīvdienu kustības sarakstiem.
 
Vakar, 15:42
Šī gada 27.jūlijā Valsts policija saņēma informāciju par laupīšanu Valkā, kuras laikā divas personas maskās no kāda lombarda, izsitot vitrīnas stiklus, nozaga trīs paliktņus ar zeltlietām. Nodarīto zaudējumu apmērs pārsniedzis 12 000 EUR.
 
Vakar, 15:34
Ne tehniski, ne juridiski tas nevar notikt. Faktiski tā ir tikai tāda trokšņa celšana, jo par nākošajām vēlēšanām vispār nevar būt runa. Ja viņi nodos to komisijai, tas arī būs viss, kas notiks. Vajag teikt taisnību, nevis ar to pašu ideju spēlēties ar vēlētājiem priekšvēlēšanu laikā,” RīgaTV24 raidījumā “Ziņu Top 5” pauda bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, komentējot Saeimas plenārsēdē iesniegto ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu.
 
Vakar, 14:31
Latviešu mūziķis Markus Riva šodien, 20.septembrī izdevis piekto albumu savā kajerā ar nosaukumu "I Can", kurā apkopotas 11 oriģnāldziesmas angļu valodā. Katra dziesma ir stāsts no mūziķa pieredzes pēdējo 3 gadu laikā. Albuma tapšanā piedalījušies producenti no Latvijas, ASV un Ukrainas. Albuma tituldziesma, ar kuru Markus piedalījies arī LTV konkursā "Supernova", veltīta mūziķa mammai, kura pēdējo gadu laikā cīnījās ar vēzi.
 
Vakar, 14:09
Dodoties 24.septembrī uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.
 
Vakar, 13:40
Lielvārdes novada sociālā dienesta darbinieces ik gada nogali apciemo sociālo aprūpju iestādēs mītošos seniorus.
 
Vakar, 13:09
Vēl tikai divas nedēļas nogales norisināsies simtgades iniciatīva “Piekrastes Tīrrade” – 22. septembrī tiks sakopta Engures, Carnikavas, Saulkrastu un Limbažu novada piekraste, savukārt pēdējā mēneša sestdienā - 29. septembrī – Latvijai tiks uzdāvināta tīra Jūrmalas un Rīgas piekraste.
 
Vakar, 12:42
Nākamās vasaras vidū, 12.jūlijā, ne tikai Latvijas, bet arī kaimiņvalstu mūzikas mīļotāju ceļi vedīs uz Rīgu, Lucavsalu, kur notiks vienīgais patlaban pieprasītākā popmūzikas izpildītāja Eda Šīrana (Ed Sheeran) koncerts Baltijas valstīs, vēsta "Biļešu Serviss".
 
Vakar, 12:20
Pagājušogad Bolderājā tika uzbūvēts jauns policijas iecirknis, savukārt līdz šī gada beigām apkaimes ielās tiks uzstādītas 30 videonovērošanas kameras, līdzīgas kameras ar laiku plāno uzstādīt visās Rīgas apkaimēs, informē portāls "riga.lv".
 
Vakar, 11:40
Šā gada 19. septembrī Daugavpils novadā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu aizturēts viens Latvijas pilsonis, kurš nelikumīgajā nodarbē pieķerts ne pirmo reizi, un izņemts 60 tūkstoši cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.
 
Vakar, 10:56
Saeima ceturtdien, 20.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja vairākas iniciatīvas straujākam pensiju pieaugumam vairākām pensionāru grupām.
 
Vakar, 10:22
Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka šobrīd galvenais nav jautājums, vai nākamo valdību veidos “Saskaņa”, bet gan tas – vai tajā būs Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). “Saskaņa ļoti labi nostartēs. Vai ZZS labi nostartēs? Par to es šaubos,” izteicās Lembergs.
 
Vakar, 7:00
20. septembra Neatkarīgajā Rīta Avīzē lasiet:
 
Vakar, 0:17
Pasaules interneta lietotāju uzmanību piesaistījis kāds ielu mākslinieks no Portugāles, kurš, radot 3D grafiti pierāda, cik ielu māksla var būt apbrīnojama un skaista.
 
19.sep
Pēc Edmontonas latviešu biedrības valdes locekles Intas Londonas rosinājuma tur 18. novembrī no pulksten 16.20 līdz pat 24.00 Latvijas karoga sarkanbaltsarkanajās krāsās tiks izgaismots “The High Level” tilts, liecina informācija Latvijas vēstniecības Kanādā sociālā tīkla facebook lapā.
 
19.sep
Sestdien, 15. septembrī, mākslinieka Jāzepa Pīgožņa dzimšanas dienā, Preiļu Kultūras namā notika 4. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pasniegšanas ceremonija. No septiņiem balvas pretendentiem, godalgotā trešā vieta tika piešķirta māksliniekam Andrim Vītolam, otrā vieta - Silvijai Brigitai Meškonei, bet Jāņa Strupuļa veidoto laureāta medaļu, Zelta diplomu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro apmērā saņēma mākslinieks no Latgales - Jānis Plivda par 2017. gadā tapušo darbu “Gaiļmuiža”. Latvijas simtgadē īpašā balva ainavu glezniecībā - Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā medaļa tika piešķirta māksliniekam Pēterim Postažam, kurš ieguva arī Rīgas simpātiju balvu.
 
19.sep
Šīs nedēļas sākumā tika ziņots, ka nezināms ļaundaris veikalā nopērkamās zemenēs Austrālijā sadūris adatas. Jaunākā informācija liecina, ka pārkāpējs notverts.