\\Autori

Portāls nra.lv

14:22
2020.gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1143 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
 
13:47
AS “mogo” ir emitējusi obligācijas 30 miljonu eiro apjomā, tādejādi veiksmīgi noslēdzot lielāko privātā kapitāla uzņēmuma obligāciju emisiju pēdējos gados “Nasdaq Riga” biržā.
 
13:45
Turpinoties pavasara atkusnim, daudzviet uz grants autoceļiem iestājies šķīdonis, tāpēc autotransporta masas ierobežojumi ir ieviesti jau 428 valsts autoceļu posmos ar grants segumu, informē Latvijas Valsts ceļi.
 
13:22
Latvijas sabiedrībai kopīgiem spēkiem ir jādara viss, lai neļautu saslimstības ar Covid-19 trešajam vilnim ieskrieties, turklāt saslimstības līkni nepieciešams mazināt jau tagad, uzskata Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
 
12:57
Aizvadītajā diennaktī Igaunijā konstatēti 1028 jauni Covid-19 gadījumi, liecina pieejamie statistikas dati.
 
12:36
Pēc vairāku mēnešu ilgas cīņas ar smagu slimību, 67 gadu vecumā mūžībā aizgājis komponists Jānis Porietis, informē Latvijas Radio.
 
12:23
Aizvadītajā nedēļā kopā vakcinēti 15 984 iedzīvotāji, vidēji nedēļas dienā 2 283 vakcinēto, informē Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojs.
 
11:24
Aizvadītajā diennaktī veikts 3451 Covid-19 izmeklējums. Reģistrēti 272 jauni inficēšanās gadījumi ar koronavīrusu, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
 
10:50
Brīvdienās reģistrēti šī gada pirmie kūlas ugunsgrēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
 
10:23
Valsts policija lūdz atpazīt divus vīriešus, kuri tiek turēt aizdomās par robežsarga slepkavības mēģinājumu Daugavpilī
 
8:37
Īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, no šodienas mainās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm, informē Valsts ieņēmumu dienests.
 
7:14
Sākot no šodienas, 1. marta, iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2020.gadu. Iedzīvotāji, kam tas jādara obligāti, var iesniegt deklarācijas trīs mēnešu laikā, līdz pat 1.jūnijam, bet brīvprātīgi, attaisnoto izdevumu atgūšanai, to var darīt trīs gadu garumā.
 
0:02
Lai ēstu veselīgi, patiešām nav nepieciešams divas stundas stāvēt pie plīts. Protams, ja ēst gatavošana sagādā prieku, to droši var darīt. Taču tikpat labi var doties uz veikalu un iegādāties visu nepieciešamo. Piepūlēties nāksies vien tik daudz, lai produktus nomazgātu, atvērtu iepakojumu, sagrieztu un saliktu uz šķīvja. Vai arī – lai gatavošanai pievērstos īsu brīdi: piemēram, izvārītu paciņu Latvijā ražotu pērļu grūbu vai citu graudaugu, uz pannas sasautētu dārzeņus vai zivs gabaliņus, atzīst uztura speciāliste Zane Timpare
 
Vakar, 23:22
Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi noskaidrojuši, ka kāds pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, no 15.februāra līdz 26.februārim katru darba dienu braucis ar vilcieniem Lielvārde-Rīga un Rīga-Lielvārde, informēja SPKC.
 
Vakar, 22:00
Tuvojoties skolēnu brīvlaikam, ko nepacietīgi gaida ne tikai bērni, bet arī no attālināto mācību savienošanas ar citiem pienākumiem krietni pagurušie vecāki, paredzama arī lielāka ceļošanas intensitāte uz zemēm, kur saule jau uzkāpusi zenītā.
 
Vakar, 21:42
Trijos mēnešos par COVID 19 ierobežojumu pārkāpumiem Valsts policija piemērojusi sodus viena miljona apmērā. Iekasēti vien 12%. Uzņēmēji ceļ trauksmi, ka viņu sodīšana šajos jau tā sarežģītajos apstākļos ir pašmērķīga. Arī likumdevējs piekrīt, ka policijai jāpalīdz sabiedrībai nodrošināt kārtību un vairāk jābrīdina, vēsta raisījums "Nekā personīga".
 
Vakar, 21:22
Trešdaļa (32%) vecāku ar bērniem vecumā līdz 12 gadiem mājoklī nav parūpējušies par bērniem elektrodrošu vidi, novēršot pilnīgi visus apstākļus, lai atvasei nebūtu iespēju ciest no elektriskās strāvas trieciena - piemēram, noslēdzot kontaktligzdas, nodrošinot, lai bērnam nav patvaļīgi pieejamas elektroierīces, strāvai pieslēgti lādētāji un neizolēti vadi, liecina AS "Sadales tīkls" Elektrodrošības indeksa rezultāti.
 
Vakar, 21:01
Ar Eiropas fondu ieguldījumiem gāzes pārvades sistēmas paplašināšanā, degvielas uzpildes stacijās un biogāzes ražotņu pārbūvē, Latvija gatavojas biometāna ražošanai, ko Ekonomikas ministrija uzskata par perspektīvu un ērti izmantojamu zaļās enerģijas veidu. Taču aiz šīs iniciatīvas arī skaidri saskatāms gan gāzes biznesa lobijs, gan līdzšinējo OIK saņēmēju – biogāzes staciju, intereses, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
Vakar, 20:41
Neskatoties uz jauno projektu vai privātmāju popularitāti, pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem celtiem padomju laikā joprojām saglabājas augsts. Pašreiz katrs trešais hipotekārais kredīts tiek izsniegts šāda sērijveida dzīvokļa iegādei, no tiem aptuveni 10-20% ir veikta nesaskaņota pārbūve, liecina Luminor apkopotā informācija.
 
Vakar, 20:21
Saeimas deputātei Karinai Sprūdei Varšavas lidostā uzikts sods par "Rolex" pulksteņa ievešanu no Šveices, to nedeklarējot. Par atgadījumu Latvijā neviens, iespējams, pat neuzzinātu, ja parlamentāriete muitniekiem nebūtu uzrādījusi diplomātisko pasi, vēsta raidījums "Nekā personīga."
 
Vakar, 19:42
"Olainfarm" mantinieču strīds tiek izcīnīts Uzņēmumu reģistrā un tiesu zālēs. Tagad viena no pusēm nolīgusi tieslietu ministra Jāņa Bordāna advokātu biroju, radot aizdomas par iespējamu spiedienu uz šīm institūcijām, vēsta raidījums "Nekā personīga".
 
Vakar, 16:02
Saskaņā ar Swedbank Finanšu institūta veikto aptauju Latvijas iedzīvotāju gatavība iesniegt gada ienākumu deklarāciju saglabājas augstā līmenī: līdzīgi kā pēdējos pāris gadus, arī šogad vairums jeb 73% aptaujāto pauž apņēmību atgūt daļu no pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa.