\\Autori

Portāls nra.lv

Vakar, 22:33
Turpinot tradīcijas, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs "Mazā Ģilde" vasaras mēnešos rīdziniekiem un Rīgas viesiem dāvina bezmaksas džeza koncertus ceturtdienu pēcpusdienās.
 
Vakar, 21:46
Noslēdzies kārtējais mācību gads, un daļa skolēnu šobrīd ir svarīga jautājuma priekšā - kur turpināt mācības? Skolas un karjeras izvēle ne vienmēr ir viegla, tāpēc "CONSULTO" izaugsmes konsultante un biedrības "Good mood art" vadītāja Marta Rubīna sniedz pāris ieteikumu, kas varētu šo lēmumu atvieglot.
 
Vakar, 21:17
Jauni risinājumi tehnoloģiju pasaulē sniedz mums vēl neredzētas iespējas un padara ikdienu vieglāku. Mainās arī mājvietas koncepts, un pavisam drīz vairums no mums varētu dzīvot tā saucamajās “gudrajās mājās”, kurās 5G risinājumi un lietu internets padara dzīves vidi efektīvāku un cilvēkam vēl draudzīgāku. Mākslīgais intelekts tajās patstāvīgi analizē mājinieku datus, lai nodrošinātu pēc iespējas labākus apstākļus tās iedzīvotājiem un izdevīgāku apsaimniekošanu īpašniekiem. Un tā nav zinātniskā fantastika – gudro ēku risinājumus ne tikai izmanto, bet pat ražo arī tepat Latvijā.
 
Vakar, 21:06
Laikā, kad, pateicoties tehnoloģiju pieejamībai, saziņa kļūst arvien pieejamāka un intensīvāka, vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jeb 58%* atzīst, ka jūtas vientuļi, turklāt katrs trešais šādi jūtas nevis vienatnē, bet gan citu cilvēku sabiedrībā. Kāpēc tā notiek un kā izvairīties no vientulības sajūtas tehnoloģiju laikmetā?
 
Vakar, 19:48
Sāpes kaklā, iesnas un savilkta spranda – vasarā šīs ir tipiskas problēmas, ar ko nākas sastapties pārlieku kraso temperatūras svārstību dēļ, kas rodas, ja no saules sasildīta gaisa nokļūstam kondicioniera atdzesētā birojā, veikalā vai transportlīdzeklī. Kondicionieris pats par sevi nav bīstams, taču ir pāris priekšnoteikumi, kas jāņem vērā, lai neradītu kaitējumu savai veselībai. Vairāk par tiem stāsta ģimenes ārsts Iļja Meniss, savukārt aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kāpēc strauja kakla muskuļu atvēsināšana ir bīstama veselībai.
 
Vakar, 15:48
Šajā nedēļas nogalē "AJ Power Recycling" noslēgs ikgadējo vides akciju "Dod riepām otru dzīvi", kuras laikā iedzīvotāji aicināti bez maksas nodot četras nolietotās vieglo automašīnu riepas no vienas mājsaimniecības vai automašīnas. Līdz šim trīs nedēļas nogalēs ir savāktas vairāk nekā 60 tonnas riepu sešās Latvijas pilsētās. 4.jūlijā četras riepas bez maksas būs iespējams nodot Rīgā, Atlasa ielā 4 un Olainē, Zemgales ielā 36.
 
Vakar, 14:33
Saistībā ar pēdējo nedēļu notikumiem pasaulē ir aktualizējies jautājums par izturēšanos un attieksmi pret citas rases pārstāvjiem. Vai šeit Latvijā iedzīvotāji ir saskārušies ar rasisma vai diskriminācijas izpausmēm, – to TV3 raidījums “900 sekundes” skaidrojis aptaujā.
 
Vakar, 13:11
Cīņā ar liekajiem kilogramiem ir svarīgi ne tikai tas, kas tiek apēsts, bet arī tas, kas tiek izdzerts. Izrādās, ar tēju palīdzību var kontrolēt apetīti, raksta "Goodhouse".
 
Vakar, 11:11
Vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās notiks otro reizi. Tās organizē biedrība "Latvijas Piļu un muižu asociācija", lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu.
 
Vakar, 8:30
Zemeņu audzētāji visā Latvijā steidzami aicina atsaukties cilvēkus, kuri būtu gatavi piedalīties ogu novākšanā. Akūti trūkst darbaroku, vēstīja TV3 raidījums "900 sekundes".
 
3.jūl
Tas, cik liela nozīme mūsu veselībai un pašsajūtai ir uzturam, lielākai daļai cilvēku ir zināms fakts. Tajā pašā laikā “darbs dzen darbu”, tādēļ bieži vien ikdienā ierasto maltīti nākas aizstāt ar ātrām uzkodām vai diezgan vienveidīgu uzturu, ar ko nodarām kaitējumu paši sev. Labā ziņa – vasara ir tās pilnbriedumā un šis ir labākais laiks, kad visus organismā trūkstošos vitamīnus iespējams uzņemt ar pašmāju augļiem, ogām un dārzeņiem. Lai neapjuktu plašajā vitamīnu jūklī, “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga skaidro, kādi vitamīni cilvēka organismam ir paši svarīgākie un, ar kādiem produktiem tos iespējams uzņemt.
 
3.jūl
Pabeigti būvdarbi valsts reģionālā autoceļa Kalnciems-Kūdra (P101) posmā no 0,075.-11,51. kilometram.
 
3.jūl
Tallink Grupp šodien paziņoja, ka zemā pieprasījuma dēļ ir atcelts īpašais kruīzs no Rīgas uz Sāremā, kam bija jānotiek laika posmā no 26.07. līdz 28.07. ar kuģi Romantika. Cits īpašais kruīzs no Sāremā uz Helsinkiem ir radījis lielu interesi un notiks no 27.07. līdz 29.07. ar kuģi Victoria I.
 
3.jūl
Beidzoties valstī izsludinātajai ārkārtējai situācijai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) pakāpeniski atsāk klientu apkalpošanu klātienē. Kopš šī gada 10.jūnija klienti klātienē tiek apkalpoti VID Rīgas klientu apkalpošanas centrā; kopš 29.jūnija - Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā, Jēkabpilī, Jelgavā un Rēzeknē. Savukārt no nākamās nedēļas VID pakalpojumi klātienē būs pieejami arī septiņos valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros dažādās Latvijas pilsētās.
 
3.jūl
Nav noslēpums - lai dārzā viss augtu un zaļotu, augiem jānodrošina pietiekams daudzums ūdens. Tieši laistīšana ir viens no vissvarīgākajiem dārza darbiem.
 
3.jūl
Lai saglabātu statusu arī nākotnē, trīs reģionālās universitātes – Liepājas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte – nolēmušas apvienoties. Ideju atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, savukārt Latvijas Rektoru padome aicina pievērst uzmanību, ka šīs augstskolas nedrīkst pazaudēt savu individualitāti, vēsta ReTV.
 
3.jūl
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) publicējis jaunāko sarakstu ar valstīm, uz kurām koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ šobrīd iesaka nedoties.
 
3.jūl
Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) informēja par ministrijas turpmāko darbu saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu.
 
3.jūl
Noslēdzoties remontdarbiem Cenas tīreļa purva laipā un putnu vērošanas tornī, dabas taka atkal atvērta apmeklētājiem, aģentūru LETA informēja takas apsaimniekotājs SIA "Rīgas meži".
 
3.jūl
1.jūlijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī tika saņemta informācija par to, ka Kuldīgas novadā, Padures pagastā "Ķūķu kapi", apgānīta Latvijas armijas pulkveža Kriša Ķūķa kapa vietas piemiņas zīme – izlauzts un nozagts Lāčplēša ordeņa bronzas atveids. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noderētu aculiecinieku sniegtā informācija.
 
3.jūl
 Pieaugot lidojumu skaitam un atveroties jauniem galamērķiem, mēneša laikā VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" apkalpoto pasažieru skaits pieaudzis par vairāk nekā 400%, informēja lidostas pārstāve Laura Kulakova.
 
3.jūl
No pirmdienas, 6.jūlija, ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis pārtrauks darbu 24 stundu režīmā un atsāks strādāt, kā ierasts, nodrošinot konsultācijas laikā, kad ģimenes ārsta prakse nestrādā - vakaros, nakts stundās un brīvdienās. Tāpat kā iepriekš ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darba laiks darba dienās būs no plkst. 17.00 līdz 8.00, savukārt brīvdienās tālrunis strādās visu diennakti.