\\Autori

Portāls nra.lv

2:02
Raidījuma “Ieklausies Dvēseļu putenī!” jaunākajās epizodēs, kas skatāma LMT Viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume, skatītāji varēja atklāt grupas “Musiqq” dalībnieku slēptos talantus, proti, kalēja dotības, kā arī ar grupas “The Sound Poets” solista Jāņa Aišpura starpniecību uzzināt, kā skanējušas īsta strēlnieka ermoņikas.
 
Vakar, 20:21
Vēl pēdējo nedēļas nogali šajā gadā, 23. un 24. novembrī, Rīgas iedzīvotājiem būs iespēja nodot savāktās kritušās lapas. Rīgas pašvaldība ir noteikusi konkrētas vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, vairākas nedēļas nogales privātpersonas var nodot savāktās kritušās lapas.
 
Vakar, 19:19
Rīgas "Dinamo" Krievijas čempionātā piedzīvojusi kārtējo zaudējumu - 3:4 pret Maskavas "Dynamo". Viesi uzvaras vārtus guva papildlaika pēdējā sekundē. Rīdziniekiem nākamā spēle jau piektdien izbraukumā Podoļskā.
 
Vakar, 17:00
Sociālā tīkla Facebook lietotāja Taty Angel domubiedru grupā Russians in England izsaka sašutumu un brīdina citus ceļotājus, kuri tuvākajā laikā plāno lidot ar airBaltic. Pasažieres dusmas raisījis tas, ka Latvijas nacionālā aviokompānija esot pie iekāpšanas lidmašīnā pārsvērusi Duty Free jeb beznodokļu zonā iegādātās preces.
 
Vakar, 15:05
Lai radītu svētku noskaņu pilsētā, Ziemassvētku dekoru un eglīšu uzstādīšanas darbi rit pilnā sparā. Pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" darbinieki vakar Lielajā laukumā uzstādīja Ziemassvētku egli īpaši šim mērķim projektētā un izbūvētā vietā.
 
Vakar, 14:40
ASV varasiestādes izmeklē, vai "Swedbank" atļāvusi veikt naudas pārskaitījumus, ar kuriem pārkāptas ASV un Eiropas Savienības noteiktās sankcijas pret Krieviju, atsaucoties uz Zviedrijas televīzijas SVT paziņojumu raksta "Bloomberg".
 
Vakar, 14:00
Jau pēc diviem mēnešiem, no 2020. gada 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu Piļsāta pi upis; darbs pie šīs vēsturiskās drāmas risinājies vairāk nekā trīs gadus. Filmas Piļsāta pi upis treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām - lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības.
 
Vakar, 13:18
Valsts policijas amatpersonas sadarbībā ar Lietuvas Muitu, kā arī ar Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta atbalstu šī gada 17. novembrī veica starptautisku aizturēšanas operāciju, kuras laikā Latvijā aizturēta persona, kuras vadītajā transportlīdzeklī atrasts ievērojams daudzums narkotiskās vielas. Savukārt Lietuvā aizturēts šīs narkotiku kontrabandas organizētājs, pie kura atrasti dažādi lietiskie pierādījumi. Par notikušo abās valstīs ierosināts kriminālprocess. Latvijā aizturētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.
 
Vakar, 12:50
Gada nogales svētku gaidīšanas laikā Latvijas Pasts izdod trīs jaunas pastmarkas sērijā Ziemassvētki, lai ikviens iedzīvotājs jau laikus varētu nosūtīt siltus sveicienus Ziemassvētkos un Jaunajā gadā. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 2019.gada 22.novembrī, Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43 no plkst.8 līdz 20.
 
Vakar, 12:22
Salīdzinājumā ar 2018. gadu šogad jaunā budžeta pieņemšanas laiks no darbaspēka nodokļu perspektīvas bijis salīdzinoši rāms – pretstatā vērienīgai reformai pērn, kad mainīts tika teju katrs ienākuma nodokļa aprēķināšanas mainīgais, šoreiz ieviesti vien pāris jauninājumi. Pamatā tie saistīti ar jau ieplānotām izmaiņām un ir atskaņas no iepriekšējās nodokļu reformas, kuras ietvaros tika nolemts īstenot pakāpenisku atvieglojumu pieaugumu arī turpmākajos gados. Vienlaikus, lai cik nelielas, tomēr izmaiņas līdzšinējā kārtībā jaunais – 2020. gads nodarbinātajiem nesīs un no tām vislielākie ieguvēji būs darba ņēmēji bez apgādājamiem.
 
Vakar, 11:52
2019. gada novembrī aprit viens gads kopš ir iznācis Ozola pēdējā laika skaļākais albums “Neona Pilsēta”. Albumā ir iekļauti tādi singli, kā “Stils”, “Personības Rekords”, Nekad”, Zapte” u.c. ALbums ir saņēmis gada balvu nominācijā “Labākais hip hop albums 2018”, kā arī bija pamanīts un nominēts starp 10 labākajiem albumiem “Austras balvā”.
 
Vakar, 10:46
2019. gada 23. novembrī plkst. 15.00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks filmas “Oļegs” īpašais seanss, kā arī kopā ar filmas radošo komandu tiks šķetināta filmas operatoram piešķirtās “Lielais Kristaps” pazudušās statuetes lieta.
 
19.nov
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti iniciējuši un kopā ar citiem parlamentāriešiem iesnieguši aicinājumu Valsts prezidentam nodot otrreizējai caurlūkošanai Saeimā vairākus pagājušajā nedēļā steidzamības kārtībā pieņemtos likumus, lai nodrošinātu nepieciešamās konsultācijas ar sociālajiem partneriem un tādējādi ņemtu vērā dažādu sociālo grupu intereses.
 
19.nov
Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas “Dvēseļu putenis” nonākšanas uz kino ekrāniem filmu paguvuši noskatīties vairāk nekā 102 000 skatītāju. Tas ir lielākais skatītāju skaits pašmāju kinodarbam atjaunotās Latvijas kino vēsturē šādā filmas izrādīšanas periodā, informē filmas veidotāji un tās izplatītāji Latvijā “Uz kino” un “Kinopunkts”.
 
19.nov
Laika posmā no 15. līdz 18. novembrim krāšņi un ar lielu apmeklētāju atsaucību norisinājās 12. starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga". Šogad tā tēma bija 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas – laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretēja, katrs vadoties pēc savas radošās ieceres.
 
19.nov
Aizdomās par kukuļdošanu personu grupā, lai, veicot plānoto ugunsdrošības pārbaudi būvniecības veikalā Rīgā, tur netiktu fiksēti konstatētie ugunsdrošības normatīvu pārkāpumi, aizturēts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Ugunsdrošības normatīvu nodaļas priekšnieks un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas lektors. Savukārt par iespējamu kukuļņemšanu aizturēts inspektors, kura pārziņā bija ugunsdrošības pārbaudes veikšana minētajā objektā.
 
19.nov
20. un 21. novembrī Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notiks Eiropas Tautas partijas (ETP) kongress. Pasākumā laikā tiks ievēlēts partijas priekšsēdētājs, desmit viceprezidenti un ģenerālsekretārs. Uz priekšsēdētāja amatu kandidē Eiropadomes prezidents Donalds Tusks. Kongresā piedalīsies daudzi ETP valstu vadītāji, tostarp Vācijas kanclere Angela Merkele, Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs un Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Starp dalībniekiem būs arī Eiropas komisāri un Eiropas Parlamenta deputāti, tostarp deputāte Inese Vaidere.
 
19.nov
Domājot par sava mājokļa drošību, Latvijas iedzīvotāji kā lielākos draudus saskata uguns nelaimes (62% salīdzinājumā ar 52% 2016.gadā), ielaušanās un zādzības (51%), kā arī ūdens noplūdes varbūtību (50%), liecina Swedbank veiktā aptauja*. Saskaņā ar Swedbank P&C Insurance AS Latvijas filiāles apdrošināšanas datiem*, uguns nelaimes, lai arī viens no postošākajiem nelaimes gadījumiem, ir visretākais (vien 4% apdrošināšanas gadījumu), taču to rezultātā klientiem radīto zaudējumu apmērs ir vidēji no 5 000 līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Arī zādzību skaits kopumā ir neliels (7% no apdrošināšanas gadījumiem), un radīto zaudējumu apmērs ir vidēji 830 eiro. Savukārt tieši cauruļvadu plīsumi un to rezultātā radušās noplūdes visbiežāk (55% no apdrošināšanas gadījumiem) rada ievērojamus bojājumus mājoklim, vidējai zaudējuma summai sasniedzot teju 1000 eiro.
 
19.nov
Balstoties uz Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) sniegto informāciju Lielbritānijas kompānijas “Post Office” barometra pētījumam par izmaksām Ziemassvētku tirdziņos, secināts, ka jau trešo gadu Rīgā ir ekonomiski izdevīgākie Ziemassvētku tirdziņi Eiropā.
 
19.nov
2019.gada 15.novembrī AS “Rīgas Centrāltirgus” kapitāldaļu turētājs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks ar iemeslu “uzticības zaudēšana” no amata atstādinājis AS "Rīgas Centrāltirgus" valdi, to vietā ieceļot pagaidu valdi trīs cilvēku sastāvā: par priekšsēdētāju iecelts Aigars Apsītis, bet par valdes locekļiem Guntars Grīnvalds un Maksims Danovskis. Pamats šādam lēmumam bija Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes atzinums par uzņēmuma darbības negatīvajiem rezultātiem.