Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_downwardPortāls nra.lv / Autori

Ceturtdienas vakarā sniega dēļ braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā Latvijā, bet īpaši slikti tie ir uz Vidzemes šosejas pie Igaunijas, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.
20:50 Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Pasaules Jaunatnes Olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados un tajās piedalās sportisti no vairāk nekā 80 valstīm. Jau pēc 50 dienām Dienvidkorejas provincē Gangvonā pulcēsies jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem, lai sacenstos 7 sporta veidos un 15 disciplīnās. Pasākums ilgs divas nedēļas – no 2024.gada 19.janvāra līdz 1.februārim.
20:47 Portāls nra.lv
Igaunija sagaida robežšķērsošanas skaita pieaugumu pēc tam, kad Somija slēdza kontrolpunktus uz robežas ar Krieviju, vēsta UNIAN.
20:25 Portāls nra.lv
Bieži dēvēts par "brīnummateriālu", grafēns ir miljons reižu plānāks par vienu cilvēka matu un stiprāks par tēraudu - un, iespējams, to varētu izmanot ūdens attīrīšanai, raksta cnn.com.
19:30 Portāls nra.lv
Kā jau gaidījām, ekonomikas sniegums trešajā ceturksnī ir izrādījies vājāks, nekā rādīja sākotnējie IKP dati. Centrālās statistikas pārvalde ziņo, ka iekšzemes kopprodukts (IKP) salīdzināmajās cenās trešajā ceturksnī auga par sezonāli koriģētiem 0.2% (iepriekš 0.6%), salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Savukārt, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, ekonomika ir sarukusi par 0.7% (sezonāli un kalendāri neizlīdzināti dati, iepriekš -0.1%). Ražojošajās nozarēs reģistrēts 4% kritums, kamēr pakalpojumu sniegums noturējies iepriekšējā gada līmenī. Skaitļi ir precizēti, un lielākoties tie ir nedaudz mazāki, tomēr stāsts joprojām saglabājas tas pats. Ekonomika šobrīd buksē jeb griežas uz vietas gluži kā viena otra mašīna pēc sniegputeņa – mazliet uz priekšu, mazliet atpakaļ. Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos ekonomikas apjoms kopumā ir sarucis par 0.6%, vēsta Agnese Buceniece, Swedbank vecākā ekonomiste.
19:18 Portāls nra.lv
Kurts Volkers ir pārliecināts, ka pašreizējā NATO politika sūta signālu Putinam turpināt uzbrukumu Ukrainai, raksta dialog.ua.
18:30 Portāls nra.lv
Viļņas rajona tiesā trešdien liecināja apsargs Nerijus Dulksnijs, kurš 2021. gadā strādāja tirdzniecības centrā "Rimi". Viņam abās kājās iešāva par pandēmijas prasībām sašutis veikala klients Dariuss Varnass. Cietušais apsargs lūdz atlīdzināt 2457,36 eiro par mantu un 70 tūkstošus eiro par morālo kaitējumu, raksta lrytas.lt.
17:30 Portāls nra.lv
30.novembris visā pasaulē ir diena, kuras aicinājums sabiedrībai ir: "Anoreksijai - nē!". Pēdējos gados vairākas reizes palielinājies bērnu un jauniešu skaits, kuri vērsušies pēc palīdzības Bērnu slimnīcā ēšanas traucējumu dēļ. Īpaši satraucoši dati ir par smagas psihiskas slimības - anoreksijas - gadījumu skaita pieaugumu. Šī gada 9 mēnešos pirmo reizi konsultējušies jau 182 pusaudži ar anoreksiju.
17:12 Portāls nra.lv
Šajā nedēļas nogalē, sestdien, Rīgā tiks atklāta slēpošanas trase Uzvaras parkā. Rīdzinieki ziemas priekus galvaspilsētā varēs baudīt trīs distanču slēpošanas trasēs. Tiks nodrošināta arī inventāra noma.
16:11 Portāls nra.lv
Agija Ozoliņa-Kozlovska, Operetes teātra valdes priekšsēdētāja, mākslinieciskā vadītāja, stāsta, kā top Latvijā pirmais «jukebox» (džūkboksa) mūzikls ar Raimonda Paula mūziku «Mežrozīte, pilsētas romance divās daļās», kura pirmizrāde gaidāma 20. decembrī plkst. 19 VEF Kultūras pilī un drīzumā apceļos Latviju, par Operetes Jaungada koncertiem «La Belle Epoque» 25. un 28. decembrī un par gaidāmo neatkarīgā Operetes teātra desmitgades jubileju.
15:47 Portāls nra.lv
AS "Swedbank" piešķīrusi 22 miljonus eiro atjaunojamās enerģijas uzņēmumam "Sunly" sešu saules paneļu parku būvniecībai, informēja "Sunly" pārstāvji.
15:31 Portāls nra.lv
Latvijas lauksaimniecības organizācijas pieprasa finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) demisiju, informēja biedrība "Zemnieku saeima" pārstāvji.
14:46 Portāls nra.lv
Braukšanas apstākļi pa autoceļiem visā Latvijā pārsvarā ir apgrūtināti, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.
14:02 Portāls nra.lv
Sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, šajā nedēļas nogalē no 30. novembra darbu sāks Esplanādes tirdziņš, kurā ikvienu apmeklētāju priecēs arī “Trušu karaliste”, savukārt 3. decembrī durvis vērs tradicionālais Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņš un līdz pat Ziemassvētkiem trešdienās rīdzinieki būs gaidīti arī Vidzemes tirgū.
13:40 Portāls nra.lv
Portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana par Satiksmes ministrijas virzītajiem grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, kas paredz tiesību atņemšanu, ja atļautais braukšanas ātrums tiek pārsniegts par 30km/h. Nepilnas diennakts laikā, tas ir, līdz ceturtdienas pulksten 13 par iniciatīvu bija parakstījušies jau vairāk nekā 2000 iedzīvotāju.
13:35 Portāls nra.lv
Militārais eksperts Aleksandrs Musienko ziņoja, ka krievi jau šogad grasījās sašķelt NATO, raksta dialog.ua.
13:05 Portāls nra.lv
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad deviņos mēnešos salīdzināmajās cenās samazinājies par 0,6%, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, tostarp trešajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP samazinājies par 0,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
13:01 Portāls nra.lv
Turpinoties snigšanai, šodien uz plkst. 12.30 braukšanas apstākļi pa valsts autoceļiem pārsvarā ir apgrūtināti, apmierinoši braukšanas apstākļi ir Liepājas šosejas (A9) posmā no Kalvenes līdz Liepājai un autoceļš Liepāja – Rucava (A11) visā garumā.
12:58 Portāls nra.lv
Katru gadu 1.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta HIV/AIDS diena. Šajā dienā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu. Agrīna testēšana un diagnostika pašlaik ir viens no svarīgākajiem jautājumiem HIV jomā Latvijā, lai pacienti ārstēšanu saņemtu laikus, saglabātu savu veselību un apturētu infekcijas izplatību. Austrumu slimnīcas dati liecina, ka vairākums HIV pozitīvo pacientu, ka stājas slimnīcas uzskaitē, diagnostiku veikuši novēloti.
12:45 Portāls nra.lv
Ķīnas varas iestādes slēpj pret antibiotikām rezistentas pneimonijas izplatību - Ķīnas ārsti atkal ir spiesti klusēt, apgalvo Foreign Policy žurnālisti.
12:05 Portāls nra.lv
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes likumsargi, veicot dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus, turpina cīnīties ar autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem. Šajā nedēļā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ekonomisko noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas veica vairākas kratīšanas kādā no dzīvokļiem Daugavpilī izņemot ierīces, ar kuru palīdzību tika retranslētas nelikumīgās televīzijas programmas. Saistībā ar šo  noziedzīgo nodarījumu aizturēta persona.
11:56 Portāls nra.lv
Vācu izdevums Bild stāsta par situāciju frontē - skarbā ziema pirmām kārtām kaitēs krievu karavīriem frontes līnijā - ja viņi masveidā nosals, Ukraina iegūs laiku.
11:00 Portāls nra.lv