\\Autori

Portāls nra.lv

8:08
Mūziķis Jānis Aišpurs novembra beigās paziņoja, ka ir inficējies ar Covid-19. Ir pagājusi nedēļa kopš mūziķis uzzināja par inficēšanos, taču kā pats atzīst jūtas labi un šī nedēļa ir aizvadīta ļoti produktīvi, strādājot pie dažādiem darbiem, tā mūziķis atzina Latvijas televīzijas raidījumā "Rīta panorāma".
 
Vakar, 23:33
Ministru kabinets otrdien nolēma Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 11.janvārim, otrdien pēc valdības sēdes masu mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
Vakar, 22:19
Šobrīd jaunais koronavīruss jau izplatījies pa visu Latviju. Saslimšanas kartē joprojām izceļas viena pašvaldība. Tas ir Lubānas novads, kurš joprojām ir "Covid-brīvs", ziņo TV3 Ziņas.
 
Vakar, 21:17
LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka valdība vienojusies par vairākiem stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, piemēram, maskas būs obligāti jālieto visās iekštelpās, izņemot dzīvesvietu un arī 5.–6. klašu skolēni mācīsies attālināti.
 
Vakar, 18:31
Tiesībsargs 1.decembrī valdībai nosūtījis bažu pilnu vēstuli. Sekojot situācijai valstī COVID-19 krīzes laikā un vērojot valsts iestāžu rīcību, informējot iedzīvotājus par plānotajiem pasākumiem krīzes pārvarēšanā, tiesībsargs šobrīd ir identificējis vairākas problēmas, kuras valdībai būtu jāizvērtē, lai uzlabotu sabiedrības informētību un labāku izpratni par valsts pārvaldes pieņemtajiem lēmumiem.
 
Vakar, 12:18
Lai uzlabotu tehnoloģisko nodrošinājumu skolās, tādējādi mazinot Covid-19 krīzes seku ietekmi uz izglītības nozari, un īstenotu attālināto mācību procesu, 2020. gada augustā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nāca klajā ar priekšlikumu par 3,97 miljonu eiro piešķiršanu portatīvo datoru iegādei, kuru atbalstīja arī valdība. Par šo summu ir iegādāti vairāk nekā 6200 portatīvie datori. Šodien pirmie 1525 datori klēpjdatori Acer TravelMate P2 jau saņemti, un tie ir ceļā uz skolām Latvijas reģionos. Vienas ierīces izmaksas ir 634 eiro.
 
Vakar, 11:37
Valsts kontroles padome aicinājusi Saeimu, kura pašlaik lemj par nākamā gada valsts budžetu, nepiemērot valsts kontrolierim un Valsts kontroles padomes locekļiem ikgadējo mēnešalgas palielinājumu.
 
Vakar, 11:21
Publiskajā telpā izskanējusi ideja, ka 1.–4. klašu skolēni varētu doties brīvlaikā no 7. decembra, kas tiks pagarināts līdz nākamā gada sākumam. Līdz ar to šiem skolēniem tiktu pagarināts mācību gads. Situācija ar vīrusa izplatību katrā pašvaldībā ir atšķirīga, tāpat ir dažādas iespējas pielāgot skolu telpas, izmantot blakus esošas ēkas u.tml., tāpēc Neatkarīgā izglītības biedrība, kurā darbojas daudzu Latvijas skolu direktori, aicina valdību ļaut pašvaldībām un skolām pieņemt lēmumu par to, kā organizēt mācības jaunāko klašu skolēniem. Biedrība norāda, ka skolu vadība un pedagogi ir ieguldījusi ļoti daudz resursu, lai nodrošinātu nepieciešamo distanci, kas brīvlaika gadījumā izrādīsies veltīgi.
 
Vakar, 10:48
Lietuvā pēdējās diennakts laikā Covid-19 inficēšanās konstatēta vēl 1187 cilvēkiem. Kopumā Lietuvā ar jauno koronavīrusu saslimušas jau 62 515 personas, liecina pieejamā statistikas informācija.
 
Vakar, 9:00
Saeima šodien no plkst. 9.00 turpina darbu pie nākamā gada valsts budžetu pavadošajiem likumprojektiem.
 
Vakar, 8:50
Šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska komentēja jaunos Covid-19 izplatības ierobežojumus skolās.
 
30.nov
"Rimi" piedāvā iemācīties pagatavot dārzeņu čipsus.
 
30.nov
Saeimas opozīcija savākusi 35 parakstus parlamenta ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai skatītu likumprojektu par ministru un ministriju parlamentāro sekretāru algu iesaldēšanu, pavēstīja deputāte Regīna Ločmele (S).
 
30.nov
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo ceturksni, samazinājies par 2,6%, liecina pirmdien publiskotie Centrālās Statistikas pārvaldes dati.
 
30.nov
Šodien, 30.novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru visā Latvijā ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.
 
30.nov
Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu laikā, Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus, paredzot atbalsta pasākumus darbinieku atlīdzību, kā arī pašnodarbināto un patentmaksātāju ienākumu kompensēšanai. Atbalsta izmaksu nodrošinās Valsts ieņēmumu dienests (VID) un pieteikumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) varēs iesniegt, sākot no 1.decembra.
 
30.nov
Esam pieraduši daudz šķendēties par Latvijas ceļiem. Visiem naudas nekad nepietiks, bet vai tas ir vienīgais, kas mūs kavē braukt pa izciliem autoceļiem? Ikgadējā apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2020” diskusijā aplūkoti dažādi ceļu satiksmes drošības aspekti, tostarp atbildīgo iestāžu un kravu pārvadātāju atbildības sadalījums, uzturot autoceļu kvalitāti.
 
30.nov
Nacionālā apvienība rosina ministru prezidentu un koalīciju vienoties par tā sauktās “helikoptera naudas” iepludināšanu tautsaimniecībā. Tas būtu papildu atbalsts iedzīvotājiem, līdzās jau esošajiem atbalsta pasākumiem.
 
30.nov
Šī gada novembrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kurš nodarbojās ar PVN izkrāpšanu, nodarot zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 760 000 eiro apmērā.
 
30.nov
Valdības mērķis ir ilgtermiņā veidot Latviju par valsti ar ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi un stiprināt tās konkurētspēju. Lai to sasniegtu, būtiskākais ir rūpēties par Latvijas iedzīvotāju labklājību un drošību kā ikdienā, tā krīzes situācijās, atzīst Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.
 
30.nov
Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju varētu pagarināt līdz 11.janvārim. Tā šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu un Saeimas spīkeri paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
 
30.nov
Mobilo sakaru operatora "Tele2" dati liecina, ka turpina pieaugt to Latvijas iedzīvotāju skaits, kas maina savus paradumus Covid-19 pieaugošās izplatības un ar to saistīto ierobežojumu dēļ.