\\Autori

Portāls nra.lv

22:24
Paplašinot UNESCO Pasaules mantojuma vietu sarakstu, tajā iekļautas 29 jaunas nominācijas kā dabas, tā kultūras mantojuma saglabāšanai. Līdz ar jaunpienācējiem UNESCO Pasaules mantojuma vietu saraksts paplašināts līdz 1121 vietai 167 pasaules valstīs.
 
19:29
Pašvaldības uzņēmumi “Rīgas namu pārvaldnieks” un “Rīgas satiksme”, ka arī vairāki Rīgas domes departamenti, galvaspilsētas izglītības iestādes, Rīgas Dzemdību nams un veselības centrs piedāvā vairāk kā 300 vakantās vietas, vēsta riga.lv.
 
18:15
Izskatot Informatīvo ziņojumu “Par risinājumiem elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai un enerģētikas politikas īstenošanas funkcijām”, Ministru kabinets šā gada 16.jūlija sēdē lēma atbalstīt Ekonomikas ministrijas priekšlikumu no 2021.gada elektroenerģijas valsts atbalsta izmaksu segšanu nodrošināt tikai no valsts budžeta, līdz ar to iedzīvotājiem un pārējiem elektroenerģijas lietotājiem šīs izmaksas vairs rēķinos nebūs. Tāpat MK atbalstīja virkni piedāvātos risinājumus valsts atbalstu saņemošo staciju papildu kontroles mehānismu ieviešanai, lai nodrošinātu negodprātīgu komersantu izslēgšanu no valsts atbalsta sistēmas, kā arī no 2020.gada uzticēt enerģētikas politikas kontroles funkcijas centralizēti veikt Būvniecības valsts kontroles birojam.
 
12:55
Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) izstrādātos noteikumus, kas paredz izveidot no azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistru.
 
11:45
Valsts policija šomēnes ir pabeigusi izmeklēšanu pirms gada uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar viltus ziņu izplatību, kā rezultātā tika rupji traucēts sabiedriskais miers un vairāku uzņēmumu un iestāžu darbība.
 
11:03
Sestdien, 20. jūlijā, Cēsu pilsētas svētku “Cēsis 813” laikā, kas būs sākušies jau 19. jūlijā un turpināsies līdz 21. jūlijam ar devīzi “Svinam vasaru!”, Pils dārzā no plkst. 11.00 līdz 19.00 viesi varēs iepirkties vēsturiskajā viduslaiku tirgū un baudīt gardēžu ceļa “Livonijas garša” uzņēmēju sarūpēto cienastu. Otro gadu pēc kārtas, pateicoties projektam “Livonijas kulinārais ceļš”, Vidzemes tirdziņos visu vasaru un rudeni piedalās projektā iesaistītie uzņēmēji – viesmīlības pieturvietu saimnieki no Vidzemes un arī Kurzemes. Viņi piedāvā pašu zemē izaudzēto un savvaļā ievākto - tīru un svaigu.
 
Vakar, 22:30
Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu Valsts policija meklē attēlā redzamo vīrieti.
 
Vakar, 19:44
Šī gada “Komēta” festivālā, kurš norisināsies Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī, uzstāsies starptautiski atzītā Tuaregu tautas mūziķu apvienība “Tamikrest”. Līdz ar otro hedlaineru izziņošanu, festivāls piedāvā arī aplūkot programmas sadalījumu katrai no festivāla dienām.
 
Vakar, 19:34
Aptuveni pirms divām nedēļām biedējošs atgadījums noticis Uzbekistānā, kur atrakciju parkā pēkšņi salūzis karuselis, kas pilns ar cilvēkiem.
 
Vakar, 18:30
Jūlijs laikapstākļu ziņā nesis pārsteigumus ne vien iedzīvotājiem Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Ja vēl aptuveni pirms nedēļas citu valstu mediji informēja par virpuļviesulī Latvijā nopostītajām ēkām, tad pirms pāris dienām meteorologi vēstījuši, cik lielus postījumus Itālijā nodarījuši negaisa laikā kritušie milzīgie krusas graudi.
 
Vakar, 17:22
Lai gan šī nedēļa Latvijā sākusies ar siltu un salīdzinoši saulainu laiku, sinoptiķis Toms Bricis informē, ka jau rīt gaidāmas ievērojamas laikapstākļu izmaiņas.
 
Vakar, 17:09
Piektdien, 12. jūlijā, pulksten 16.30 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgu, Juglas mikrorajonu, kur iedzīvotāji pie kāda dzīvokļa nama zemē bija pamanījuši mirušu vīrieti ar vardarbīgas nāves pazīmēm.
 
Vakar, 16:11
Eiropas Komisija (EK) ir devusi pozitīvu atzinumu par VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) uzsākto Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projektu tā sākotnēji plānotajā apjomā. Šī projekta īstenošanu 2017.gada sākumā atbalstīja arī Ministru kabinets, vēlāk arīdzan akceptējot LDz panāktās izmaiņas saistībā ar projekta izmaksām, samazinot tās līdz 441 miljonam eiro sākotnēji plānoto 519 miljonu eiro vietā.
 
Vakar, 14:40
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 10.07.2019. ir pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu Rigensis Bank AS (turpmāk – Banka) 1 028 850 eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (turpmāk – NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, kā arī par NILLTPFN jomu atbildīgajam valdes loceklim R. Degro izteikt brīdinājumu. Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp noteiktajā termiņā ir jāiesniedz FKTK izvērtēšanai pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, jāveic iekšējās kontroles sistēmas neatkarīgs izvērtējums un klientu bāzes revīzija.
 
Vakar, 13:51
Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukti divi jauni vīrieši par slepkavības izdarīšanu. Viens no apsūdzētajiem pamudinājis otru, kas tobrīd vēl bija nepilngadīgs, noslepkavot savu bijušo draudzeni.
 
Vakar, 13:23
Latvijas iedzīvotāji visnegatīvāk vērtē parādniekus, kuri labprātīgi nemaksā uzturlīdzekļus saviem bērniem, bet vismazāko nosodījumu izpelnās nodokļu un nodevu nemaksātāji, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes maijā veiktā iedzīvotāju aptauja.
 
Vakar, 12:45
Šobrīd ūdens temperatūra Rīgas pilsētas peldvietās ir sekojoša:
 
Vakar, 11:45
Valsts prezidenta mājaslapā publicēts pilns saraksts ar Egila Levita inaugurācijas balles viesiem, kuri bija ielūgti uz svinīgo pasākumu.
 
Vakar, 11:15
Kā zināms, pirms nedēļas Latvijas Radio Ziņu dienests izteica neuzticību Latvijas Radio valdei, vienlaikus pieprasot tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Tāpat Ziņu dienesta darbinieki ar atklātu vēstuli par situāciju uzņēmumā vērsās pie Latvijas Radio valdes, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), Saeimas un prezidenta. Savukārt šodien Latvijas Radio valde, sūkstoties par labāko darbinieku aiziešanu, ar atklātu vēstuli ir vērsusies pie visām augstāk stāvošajām Latvijas amatpersonām, lūdzot valdībai miljonu eiro.
 
Vakar, 10:41
Kopš pērnā gada jūnija, kad tika ieviests Taksometru vadītāju reģistrs, tajā reģistrējušies jau gandrīz 6000 autovadītāju, bet vairāk nekā 100 tikuši no tā izslēgti. Savukārt licences kartīšu skaits, kas komersantiem tiek izsniegtas uz katru vieglo automobili, ir aptuveni 30 reizes mazāks par reģistrēto autovadītāju skaitu. Tas norāda uz nepieciešamību pastiprināt kontroles pasākumus pasažieru pārvadājumu jomā ar vieglo automobili. Būtisks solis šīs jomas sakārtošanā tiks veikts no 1. septembra, kad visām tīmekļvietnēm / mobilajām lietotnēm, ar kuru starpniecību var izsaukt pārvadājumu pakalpojumu, būs jābūt reģistrētām vienotā reģistrā.
 
Vakar, 10:30
Portāls pietiek.com atsaucas uz patreizējās izglītības ministres Ilgas Šuplinskas pirms 32 gadiem publicēto uzsaukumu laikrakstā "Komunisma Ausma". Tajā šā brīža ministre JKP biedre kaismīgi slavina padomju varu, kā arī nosoda 1987. gada 23. augustā notikušo manifestāciju un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, pieminot 1939. gada Molotova-Ribentropa pakta, kas izraisīja Latvijas Republikas okupāciju un neatkarības zaudēšanu, upurus.
 
Vakar, 8:45
Remontdarbu dēļ no šodienas noteikti satiksmes ierobežojumi Krišjāņa Valdemāra ielā, kā arī Krasta ielas posmā.