\\Autori

Portāls nra.lv

Vakar, 20:45
Bīstamo koku novākšanas un infrastruktūras labiekārtošanas laikā no otrdienas, 28. janvāra līdz pat marta vidum apmeklētājiem būs slēgta Zvārtes ieža dabas taka Gaujas Nacionālajā parkā un šis ģeoloģiskais dabas piemineklis būs apskatāms tikai no Amatas upes pretējā krasta.
 
Vakar, 19:49
Jēkabpilī aizdomās par slepkavību aizturēts 1985. gadā dzimis vīrietis, informē Valsts policija.
 
Vakar, 19:24
“Cilvēks infekciozs un draudīgs ir tad, ja viņam ir izteiktas klīniskās pazīmes, ja viņš ar klepu un šķaudīšanu izplata šo vīrusu,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par koronavīrusu stāstīja Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.
 
Vakar, 16:51
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka pēc Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas savienības (ES), kas notiks šā gada 31.janvārī, spēkā stājas Izstāšanās līgums, kas nosaka pārejas periodu līdz 2020. gada 31. decembrim. Pārejas perioda ietvaros Latvijas valstspiederīgajiem saglabāsies līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība.
 
Vakar, 16:22
Puse jeb 50% Latvijas jauniešu atzīst, ka viņiem nav pietiekamas darba pieredzes, lai strādātu darbu, kuru vēlas. Tajā pašā laikā salīdzinoši neliela jauniešu daļa norāda, ka pašlaik izmanto neformālās izglītības iespējas (10%), strādājot brīvprātīgo darbu, un ir kādā uzņēmumā praksē (5%), šādi veicinot prasmju un kompetenču pieaugumu.
 
Vakar, 15:33
Dānijā aizturētā Latvijas pilsone Kristīne Misāne ir vērsusies pie Latvijas Ģenerālprokuratūras, lūdzot veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā,  pavēstīja viņas pārstāvji.
 
Vakar, 13:16
Svētdien, 26.janvārī, pulksten 17.46 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu pāri, kurš saslēdzies rokudzelžos un vairs nevar tos atslēgt. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa, informē Rīgas pašvaldības policija.
 
Vakar, 11:56
Darbaspēka izmaksas Latvijā patlaban ir augstākas nekā citās Baltijas valstīs, tādējādi radot papildu slogu biznesam, un padarot Latvijas uzņēmējus nekonkurētspējīgus Baltijā, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK).  
 
Vakar, 11:16
Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par seksuālas vardarbības veikšanu ar savu tobrīd nepilngadīgo pameitu, kā arī fizisku vardarbību pret paša bērniem.
 
Vakar, 10:39
Autotransporta direkcijas datu bāzē reģistrējies Igaunijas uzņēmums BOLT TECHNOLOGY OÜ, kas piedāvā iedzīvotājiem izsaukt pārvadājumu pakalpojumus ar vieglo automobili, tajā skaitā taksometru, izmantojot tīmekļvietni vai mobilo lietotni.
 
26.jan
Kamēr šajā sezonā sniega Latvijā tikpat kā nav bijis un pašmāju slēpošanas kalni atrodas piespiedu dīkstāvē, aktīvās ziemas atpūtas baudītāji kā katru gadu pošas uz kalnu kūrortiem ārvalstīs, kur sezona ilgst līdz pat aprīļa vidum. Neatkarīgi no izvēlētās trases un nobrauciena augstuma bīstamus kritienus piedzīvo pat pieredzējuši slēpotāji, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze. Slēpošanas trasēs gūtās traumas nereti ir tik smagas, ka cilvēks paša spēkiem kalnu nespēj pamest, bet līdz ar medicīniskā helikoptera izsaukumu evakuācijai kopējās izmaksas par traumu kādam slēpotājam pērn sasniegušas pat 18 000 eiro.
 
26.jan
Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) ignorēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iebildumus pret koku ciršanas noteikumu maiņu un bez papildu visaptverošu pētījumu veikšanas plāno tos virzīt tālāk izskatīšanai Ministru kabinetā. vēsta raidījums "de facto".
 
26.jan
Arī pēc publiski pievērstas uzmanības pirms diviem gadiem, Rīgas pilsētas būvvalde turpinājusi pieļaut kluba “First Mir” un restorāna “Naples”darbību Andrejostā - ēkās, kuru izmantošana šim mērķim nebija atļauta un kur bija konstatēta patvaļīga būvniecība, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
 
26.jan
Pēc divām nedēļām uz kongresu sanāks partija “KPV LV”, kas Saeimas vēlēšanās ieguva otru lielāko vēlētāju atbalstu, taču jau frakcijas darba pirmajos mēnešos konfliktu dēļ sāka zaudēt kādreizējos līderus. Nu kārta ir pienākusi vienam no partijas līdzpriekšsēdētājiem un dibinātājam Artusam Kaimiņam. No frakcijas viņš jau ir izslēgts, taču no partijas vismaz pagaidām pats neaiziet un tā vietā rosina biedru balsojumu par “KPV LV” pašlikvidēšanos.
 
26.jan
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) nākamnedēļ sasaucis Sociālo un darba lietu komisijas sēdi, lai noskaidrotu Latvijas atbildīgo dienestu gatavību saistībā ar jauno koronavīrusu, kas strauji turpina izplatīties pasaulē.
 
26.jan
Valsts policija pagājušā mēnesī un šomēnes ir saņēmusi informāciju no vairākiem dažādu Rīgas mikrorajonu iedzīvotājiem par to, ka nakts laikā nezināmas personas no ārpuses atslēgušas dzīvokļa durvis un no koridora nozagušas dažādas mantas, lielākoties, rokassomiņas. Zīmīgi, ka visiem šādā veidā apzagtajiem dzīvokļiem bijušas zirnekļveida mehānisma slēdzenes un saimnieki pa nakti durvīs no iekšpuses bija atstājuši atslēgas.
 
26.jan
Dietologi pastāstījuši, ko vislabāk ēst, lai paātrinātu vielmaiņu, raksta "hvylya.net".
 
26.jan
Šorīt apledojums valsts centrālajā daļā, vietām Kurzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 53 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
26.jan
Šodien Ludzā notiks Latgales atbrīvošanas cīņu simtgades svinības, kuras rīko Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljons sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību.
 
26.jan
Dažkārt prieks par gaidāmo bērniņu var mīties ar bažām par to, kā jaundzimušo uztvers kaķis, kurš ilgu laiku bijis galvenais mājas luteklis. Vai kaķis nejutīs greizsirdību un nedarīs mazulim pāri? Ieteikumos, kā sagatavot kaķi bērna ienākšanai ģimenē, dalās Rimi Mājdzīvniekiem kaķu dzīves eksperte, sertificēta felinoloģe Aija Nuķe.
 
25.jan
Ziemassvētkos ēdināšanas zīmols LIDO pārsteidza ar vēl nebijušu svētku egli, kura veidota no mežu tīrīšanas darbos pārpalikušiem egļu zariem un uzmirdzēja 22 metru augstumā ar multimediju mākslinieka Māra Kalves radītajām projekcijām. Egle priecējusi gan pieaugušos, gan bērnus, tādēļ LIDO dibinātājs un Padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons nolēmis egli atstāt LIDO Atpūtas centrā, lai ar iespaidīgo gaismas šovu un jauniem Māra Kalves stāstiem turpinātu pārsteigt arī Lieldienās un Jāņos, pirmajā skolas dienā, Latvijas Republikas proklamēšanas dienā un Ziemassvētkos.
 
25.jan
2020. gada 24. janvārī plkst. 23.12. Vikipēdija latviešu valodā pārsniedza psiholoģiski zīmīgo 100 000 rakstu robežu. Zīmīgais raksts gan tapa par kādu nelielu ciematu Kiprā, tomēr tas neliedz atzīmēt šo panākumu.