\\Autori

Portāls nra.lv

18:14
Negaidītu paziņojumu sociālajā tīklā instagram publicējis divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs. Viņš informējis, ka liek punktu savai sportista karjerai.
 
18:10
Vien pirms aptuveni divām nedēļām vēstījām, ka cirkā Krievijā mazai meitenei uzbrukusi lauva. Jaunākā informācija liecina, ka līdzīgs negadījums pavisam nesen noticis arī cirkā Maskavā.
 
17:52
Satversmes tiesā (ST) ir ierosināta vēl viena lieta par Izglītības likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilstību Satversmei.
 
16:52
Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja saistošu mērķi atjaunojamo resursu (32%) jomā un indikatīvu mērķi energoefektivitātes (32,5%) jomā. Tie sasniedzami līdz 2030. gadam un spēlēs būtisku lomu ES klimata politikas īstenošanā.
 
16:32
Sagaidot Latvijas valsts simtgadi un atzīmējot Latvijas brīvvalsts pasta uzņēmuma dibināšanas simto gadadienu, Latvijas Pasts atkārtoti emitē Latvijas Republikas pirmo pastmarku, kas izdota 1918.gada 18.decembrī. Pastmarkas autors ir mākslinieks Ansis Cīrulis, kurš radījis arī Latvijas karoga standartu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2018.gada 16.novembrī Rīgas 50.pasta nodaļā Stacijas laukumā 2, tirdzniecības centrā Origo, no plkst.8 līdz 19.
 
14:51
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma - svinīgi pasākumi pie Brīvības pieminekļa, tostarp muzikāls notikums "18.11.", svinīgā Nacionālo bruņoto spēku parāde, koncerts "Daugav’ abas malas", kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana un gaismas uzvedums "Saules mūžs" 11. novembra krastmalā, kā arī svētku koncerti un izstādes kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos pilsētas centrā un apkaimēs.
 
14:29
Šodien Eiropas Parlaments ar lielu vairākumu Strasbūrā apstiprināja €17,7 milj. finansējuma piešķiršanu Latvijai no Eiropas Savienības Solidaritātes fonda 2017. gada plūdu seku likvidēšanai. Par minēto līdzekļu piešķiršanu Eiropas Parlamentā atbildīga ir ETP frakcijas deputāte Inese Vaidere.
 
13:42
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinologi atzīst, ka Latvijā pārāk novēloti tiek bērniem diagnosticēts 1.tipa cukura diabēts. Tas saistīts ar informācijas trūkumu vecākiem un sabiedrībai kopumā. 88,4% no bērniem, kuriem diagnosticēta slimība, nonāk Bērnu slimnīcā jau smagā stāvoklī jeb diabētiskā ketoacidozē.
 
13:28
Jānis Skutelis, Intars Busulis, Baiba Sipeniece-Gavare, Arnis Krauze, un Roberto Meloni Nacionālās pašapziņas video blogam atklāj savus novēlējumus visiem latviešiem valsts simtgadē.
 
13:15
Ņemot vērā, ka Ērgļu novadā diskusijā par Braku mežu apsaimniekošanas nākotni pēdējā laikā profesionālu un zinātniski pamatotu argumentu vietā aizvien vairāk izskan emocijas, vispārinājumi un pat drāmas elementi, Latvijas Meža īpašnieku biedrība piedāvā atbalstu speciālistu piesaistē, lai meža apsaimniekošana tiktu saplānota un veikta profesionāli un gan pašvaldība, gan iedzīvotāji būtu apmierināti ar muzeja, meža un ainavas attīstību.
 
12:32
Digitālā autentifikācijas sistēma Smart-ID ir izgājusi sarežģītu sertifikācijas procesu un saņēmusi augstāko drošības pakāpi - QES. QES ir vienlīdzīgs ar roku rakstītam parakstam, un Smart-ID lietotāji var legāli parakstīt jebkuru dokumentu, un tam jābūt atzītam visā Eiropas Savienībā.
 
11:53
7.novembrī agri no rīta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Rēzeknes novada Silmalas pagastā notika ceļu satiksmes negadījums.
 
10:45
Tā vien šķiet, ka nav vairs tālu tas brīdis, kad Krievijas finansētās Rīgas “Dinamo” hokeja komandas spēlētāju uzvārdi uz krekliem tiks rakstīti krieviski.
 
Vakar, 23:59
11.novembrī, Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, plkst.13:00 notika militārā parāde, kurā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu – Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vienības.
 
Vakar, 23:43
13.novembrī plkst. 16:30 -18:00 pie Raiņa pieminekļa VAS “Elektroniskie sakari” īstenotās unikālās akcijas “Apsveikums Latvijai” ietvaros iedegs svecītes ar īpašiem vēstījumiem.
 
Vakar, 23:14
12. novembrī kinoteātrī Splendid Palace paziņoti Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” laureāti. Tika pasniegtas balvas labāko filmu un filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem, kā arī balva par mūža ieguldījumu filmu mākslā, žūrijas un citas īpašās balvas.
 
Vakar, 21:30
Viedtālruņa akumulators vienmēr ir pilnībā jāizlādē pirms katras uzlādes un telefonu nevajadzētu atstāt pie lādētāja visu nakti – mēs visi esam dzirdējuši šos un citus padomus, ko parasti iesaka saistībā ar tālruņa uzlādi. Taču kas no tā visa ir patiesība un kas ir tikai mīts? Piecus plaši izplatītus mītus par telefona uzlādi izskaidro Huawei.
 
Vakar, 21:16
95 gadu vecumā mūžībā devies leģendāro "Marvel" komiksu un tādu tēlu, kā Spaidermens, Dzelzs vīrs un Lieliskais četrinieks radītājs Stens Lī.
 
Vakar, 20:12
Cilvēki jau 100 gadus savu pārtiku glabā ledusskapī, tomēr ir ne mazums produktu, kurus labāk tur neturēt.
 
Vakar, 20:05
Ukrainas Ārlietu ministrija pauž kategorisku protestu saistībā ar Krievijas nelikumīgām un neliģitīmām darbībām, lai 11.novembrī veiktu pseidovēlēšanas Ukrainas pagaidu okupētajās Doņeckas un Luhanskas teritorijās.
 
Vakar, 19:41
11.novembrī, godinot brīvības cīnītāju piemiņu, pēc tradicionālā Lāčplēša dienas lāpu gājiena virs bobsleja un kamaniņu trases „Sigulda” 16 metru augstā mastā pacelts monumentāls Latvijas karogs, informē Siguldas novada pašvaldība.