Svētdiena, 1.oktobris

redeem Lāsma, Zanda, Zandis

arrow_downwardPortāls nra.lv / Autori

Krievijas Federācijai nepieciešama papildu lidmašīnu apkope, un to nolietojums būtiski samazina Krievijas aviācijas dzīvotspēju, atzīmēja izlūkdienesta pārstāvji, ziņo dialog.ua.
29.sep Portāls nra.lv
Rīgas dome ir pieņēmusi lēmumu, ka no nākamā, 2024./2025. mācību gada Rīgas pašvaldība turpinās līdzfinansēt rīdzinieku 5.-12.klašu skolēnu pusdienas, bet 5.-12. klašu skolēnu ģimenēm, kuru bērni ir deklarēti citās pašvaldībās, bet mācās Rīgā, pusdienu cena būs jāsedz pašiem.
29.sep Portāls nra.lv
Starptautiskās drošības situācijas saasināšanās ir aktivizējusi Latvijas un Francijas sadarbību, piektdien tiekoties ar Francijas Eiropas un ārlietu ministri Katrīnu Kolonā, sacīja Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
29.sep Portāls nra.lv
Šodien, 29. septembrī, Valsts policija ziņoja par Anglijā bezvēsts pazudušo Dmitriju Dolgovu. Pavisam nesen policija paziņoja, ka vīrietis ir atradies.
29.sep Portāls nra.lv
Putins Kremlī apspriedās ar Dienvidsudānas prezidentu, kurš pagājušajā gadā oficiālās ceremonijas laikā apslapinājās, raksta dialog.ua.
29.sep Portāls nra.lv
Šodien Rīgā atklāts jaunizbūvētais veloceļš "Imanta - Daugavgrīva", informē Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
29.sep Portāls nra.lv
Ukrainas deputāte Inna Sovsuna ar iesniegumu vērsusies policijā pret bijušo Valsts prezidenta kancelejas padomnieku un blogeri Oleksiju Arestoviču pēc viņa skandalozajiem izteikumiem, raksta life.pravda.com.
29.sep Portāls nra.lv
Šī gada 26. septembrī ap pulksten 17.20 gaiši pelēkās krāsas transportlīdzekļa Volvo V40 vadītājs, braucot Rīgā, pa Skuju ielu, no Vecmīlgrāvja ielas puses Augusta Dombrovska ielas virzienā, pretī namam Skuju ielā 6A, iebrauca stāvošā transportlīdzeklī Opel Corsa-E, pēc kā uzbrauca gājējai, kura guva miesas bojājumus.
29.sep Portāls nra.lv
Mediji ir pārliecināti, ka Kremlis ar nolūku organizējis Putina un Kadirova tikšanos, mēģinot pierādīt, ka Čečenijas vadītājs ir dzīvs, ziņo dialog.ua.
29.sep Portāls nra.lv
Atteikšanās no 5% PVN likmes augļiem un dārzeņiem nozarē faktiski ir “spļāviens sejā” vietējiem zemniekiem, vietējās produkcijas patērētājiem, kā arī tirgotājiem, kas ilgstoši cīnījušies ar negodprātīgiem ēnu ekonomiku atbalstošiem konkurentiem. Biedrība “Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācija” pārstāvis Uldis Jaunzems atzīst, ka ir pārsteigts par Zemkopības ministra Armanda Krauzes publiski pausto atbalstu atgriezt augļiem un dārzeņiem 21% PVN likmi, neskatoties uz to, ka, vēl atrodoties opozīcijā, Krauze solījis cīnīties par nozari.
29.sep Portāls nra.lv
Okupētās Melitopoles mērs Ivans Fjodorovs sacīja, ka bailes liek okupantiem domāt par bēgšanu, raksta dialog.ua.
29.sep Portāls nra.lv
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi AS RĪGAS SILTUMS jauno siltumenerģijas tarifu - 87,57 EUR/MWh bez PVN. Jaunais tarifs stājas spēkā no 1.oktobra, un tas būs divas reizes mazāks nekā pagājušajā gadā, tādējādi rīdziniekiem aktīvās sezonas laikā par siltumu būs jāmaksā mazāk, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Roze.
29.sep Portāls nra.lv
Katrs desmitais Latvijas jaunietis 14 - 16 gadu vecumā skolā jūtas slikti, liecina Samsung "Solve for Tomorrow" konkursa ietvaros veiktā aptauja.* Ja kopumā šādi savas sajūtas novērtē 10% aptaujāto, tad Rīgā pat 15% skolēnu ikdienā skolā nejūtas labi. Lai gan ilgstoši skolās notiek cīņa ar mobingu, tas joprojām nav izskausts. Skolēnu savstarpējo attiecību uzlabošanai veltītas dažādas iniciatīvas, taču attiecību uzlabošana ir arī pašu jauniešu rokās.
29.sep Portāls nra.lv
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28. septembra plkst. 6.30 līdz 29. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 39 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājums.
29.sep Portāls nra.lv
Attīstoties mākslīgā intelekta piedāvātajām iespējām un finanšu krāpniekiem paplašinot savu darba lauku, arvien vairāk iedzīvotāju tiek apkrāpti saistībā ar ieguldījumiem kriptovalūtās, turklāt datu izkrāpšanas tendences liecina, ka digitālos aktīvus izkrāpj ne tikai attālināti, bet arī klātienes pasākumos. Latvijas Blokķēdes attīstības asociācija apkopojusi padomus, lai izvairītos no iekļūšanas kriptovalūtu krāpnieku lamatās.
29.sep Portāls nra.lv
Kā zināms, Latvijā vairs neielaiž auto ar Krievijas numuriem. Raidījumā "Preses klubs" tika iztirzāts jautājums, kas notiks ar iepriekš ielaistajiem spēkratiem Latvijā, kuriem ir Krievijas numurzīmes.
29.sep Portāls nra.lv
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 29. septembrī. Ukraina jau vairāk kā pusotru gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
29.sep Portāls nra.lv, Ziņu aģentūra LETA
Puse no Latvijas iedzīvotājiem jeb 51% pēdējo mēnešu laikā vētras, zibens vai pērkona dēļ ir sastapušies ar mobilo sakaru, interneta vai cita veida traucējumiem, liecina pētījumu kompānijas "Tribus Research" veiktās aptaujas dati.
28.sep Portāls nra.lv
Teju trešdaļa Saeimas deputātu ceturtdienas rītā atsaucās pacientu organizāciju aicinājumam pirms Pasaules Sirds dienas īpašā teltī pie Saeimas pārbaudīt sirds veselības rādītājus. Deputāti varēja izmērīt pulsu, asinsspiedienu, noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, kā arī uzklausīt pacientu bažas un ieteikumus saistībā ar 2024.gada veselības aprūpes budžeta plānošanu.
28.sep Portāls nra.lv
46 gadu vecumā negaidīti miris režisors, videomākslinieks Pēteris Ķimelis (1977–2023), liecina kolēģu un draugu ieraksti sociālajos medijos.
28.sep Portāls nra.lv
Atgūstoties no Covid-19 pandēmijas radītajām sekām, Latvijai ir izdevies arī uzlabot savus rādītājus inovāciju nozarē un tādējādi arī uzlabot savas pozīcijas Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO)  veidotajā Globālajā Inovāciju indeksā (Global Innovation index 2023), kam šogad dots nosaukums “Kad inovācijas satiekas ar nenoteiktību”. Vienlaikus atsevišķās pozīcijās joprojām ir jāmeklē risinājumi, kā uzlabot rezultātus un pietuvoties inovatīvi attīstītākām valstīm.
28.sep Portāls nra.lv
Vasara ir beigusies, un jārēķinās, ka braukšanas apstākļi kļūs arvien sarežģītāki. Tumši vakari, nokrišņi, slapjas lapas uz ceļiem, rīti, kad gaisa temperatūra var noslīdēt zem nulles, – tas viss padara braukšanu bīstamāku, nekā ierasts vasaras mēnešos. Papildu bīstamība, ar ko jārēķinās, ir meža dzīvnieki: sadursmes ar tiem notiek visu gadu, taču apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistika rāda, ka oktobrī un novembrī tās atgadās pat divreiz biežāk nekā vasarā.
28.sep Portāls nra.lv