\\Autori

Portāls nra.lv

18.okt
Šoruden tiesas priekšā beidzot stājās “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) fiktīvās nodarbinātības lietā apsūdzētie. Starp tiem ir kādreizējais Attīstības projektu nodaļas vadītājs Agnis Kalnkaziņš un vairāki šīs nodaļas darbinieki, kuri prokuratūras ieskatā savu algu no pašvaldības uzņēmuma esot izkrāpuši, nodarot tam gandrīz 200 tūkstošu eiro lielus zaudējumus. Latvijas Televīzijas raidījuma “de facto” rīcībā ir lietas ietvaros noklausīto Kalnkaziņa telefonsarunu atšifrējumi, no kuriem var secināt, ka par šo RNP nodaļu labi informēta bijusi tā laika Rīgas domes politiskā vadība, proti, Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un Andris Ameriks (GKR).
 
18.okt
Energoefektivitātes pasākumus mājokļos īstenojuši 18% iedzīvotāju, pavēstīja "Swedbank" mediju attiecību vadītājs Jānis Krops, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.
 
18.okt
Augsta temperatūra un grūtības paelpot, taču slimnīcā, uz kurieni atvedusi ātrā palīdzība, Covid-19 testu netaisa! To pagājušā svētdienā pieredzējis kāds pacients Ziemeļkurzemes slimnīcā Ventspils filiālē, vēsta LTV raidījums “de facto”. Joprojām ir neskaidrības, kādos gadījumos slimnīcās Covid-19 tests jāveic, un Slimību profilakses un kontroles centra ieteikums katrs tulko pa savam. Tomēr tā nav vienīgā problēma, ko nākas novērot slimnīcās, īpaši – reģionos.
 
18.okt
Politiskās partijas ir atklājušas, cik daudz naudas tērējušas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās. Visdārgākā kampaņa bija vēlēšanu uzvarētājai, bet otru iespaidīgāko summu  tērējusi   kpv lv, kas domē nemaz neiekļuva. Mūsu uzmanību piesaistīja firma, kam partija uzticējusi  kampaņas organizēšanu. 126 tūkstoši maksāti  reklāmas tirgū nezināmai firmai. Kompānijas atskaites  nonākušas raidījuma rīcībā un dažas pozīcijas izskatās mākslīgi sadārdzinātas. KPV LV biedru vidū radušās aizdomas par valsts finansējuma patieso izlietojumu. 70 biedri ierosināja sasaukt partijas pilnsapulci, lai prasītu atskaiti par naudas izlietojumu un  iespējams veiktu izmaiņas  valdē. Tomēr šonedēļ kļuva zināms, ka sapulce atcelta, kas bija pārsteigums arī dažiem valdes locekļiem, informē raidījums "Nekā personīga".
 
18.okt
Šī gada sākumā pasaules centrālā naudas atmazgāšanas apkarošanas organizācija nolēma Latviju neiekļaut tā sauktajā pelēkajā sarakstā. Tā novērtēja divu gadu laikā finanšu nozarē panāktās reformas. Taču ir izņēmumi, kam finanšu kapitālā remonta laikā prasības nevis pastiprināja, bet pat samazināja, vēsta raidījums "Nekā personīga".
 
18.okt
60 % Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka šogad Ziemassvētki tiks svinēti citādi. Pandēmija ietekmēs lielāko daļu svētku tradīciju, bet ir īpaši radinieku sanākšanu plašā lokā, kā arī Ziemassvētku pasākumu un tirdziņu apmeklēšanu. Taču nemainīgi vairums iedzīvotāju arī šogad rotās savu mājokli, gatavos Ziemassvētku mielastu un vēl vairāk naudas ieguldīs mājokļa labiekārtošanā.
 
18.okt
Asas diskusijas sabiedrībā izvērtušās par uzņēmēja Jūlija Krūmiņa krimināllietas tiesas spriedumu, radot neizpratni par to, vai pastāv taisnīga tiesa starp dažādām sabiedrības grupām.
 
18.okt
Populārā amerikāņu aktrise Dženifera Anistone Instagram profilā dalījusies ar sirsnīgu video, kurā savus sekotājus iepazīstina ar jauno kucēnu – Lordu Česterfildu. Viņa uzreiz arī izmanto izdevību pateikties par cēlo darbu Wagmorpets, kas glābj kucēnus un palīdz tiem atrast jaunas mājas, jo tieši šādā ceļā arī viņa tika pie sava jaunā mīluļa.
 
18.okt
Latvijas iedzīvotāji kopumā visbiežāk jūtas priecīgi (58 %), taču pietiekami bieži arī satraukti vai noraizējušies (26 %), nomākti (15 %) vai aizkaitināti (14 %), liecina veselības indeksa* rezultāti. Vienlaikus 11 % iedzīvotāju kā vienu no veselības problēmām minējuši depresiju.
 
18.okt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šodien no 18.00 līdz 21.00 ielūdz uz veļu godināšanu un aizgājušo senču pieminēšanu "Veļu vakarā".
 
18.okt
Svētdienas naktī Latvijai pietuvosies ciklons, sākot no ziemeļiem, teritoriju šķērsos plaša nokrišņu zona, daudzviet gaidāms lietus, vietām iespējams slapjš sniegs, informē Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
 
17.okt
Sludinājumu vietnēs Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jaunu īpašnieku meklē desmitiem tūkstoši automašīnu - to vidū ir ne tikai mazlietoti un lietoti auto, bet arī tādi spēkrati, kuru augsto vērtību nosaka tieši vecums. Senāka izlaiduma Porsche, Mercedes, Lincoln un GAZ - Igaunijas uzņēmuma "RIA.com Marketplaces" un tiešsaistes automašīnu tirdzniecības platformas AUTO.RIA.com analītiķi apkopojuši informāciju par spilgtākajiem veciem, taču ekskluzīviem auto, kas atrodami sludinājumu portālos Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.
 
17.okt
2020.gada augustā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 300,2 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019.gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535,7 tūkst. nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.
 
17.okt
Ar Covid-19 saslimušo skaits turpina strauji augt. Sasniegts arī jauns slimnīcās esošo Covid-19 pacientu augstākais skaits. Epidemiologi norāda, ka vīruss nav mainījies, taču cilvēki ir piemirsuši par drošības pasākumiem un distancēšanos. Cik daudzi saistībā ar Covid-19 saslimstības pieaugumu šobrīd ikdienā plāno ievērot papildu piesardzības pasākumus, skaidroja TV3 raidījums "900 sekundes".
 
17.okt
Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pieaug un tas nozīmē, ka ir jābūt piesardzīgiem un jāievēro ne tikai pastiprināta higiēna, bet arī sociālā distancēšanās. Uz jautājumu – ko iesākt situācijās, ja sociālās distancēšanās prasību apkārtējie ignorē – atbildēt palīdz farmaceits Vadims Brižaņs.
 
17.okt
Savā Twitter profilā Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts dalījies ar fotogrāfiju, kurā redzema sejas aizsargmaska Latvijas karoga krāsās.
 
17.okt
Lai gan aizvien termometra stabiņš rāda vairākus grādus virs nulles, sinoptiķi sola, ka tuvākajās naktīs vairākās vietās Latvijas teritorijā, temperatūra var nokristies zem nulles radītāja. Šādi laikapstākļi var būt īpaši bīstami agrās rīta stundās satiksmes dalībniekiem, jo uz ceļiem var veidoties apledojums, jeb tā saucamais “melnais ledus”. Tādēļ Valsts policija aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvērtēt jau laicīgi nepieciešamību, aprīkot savu spēkratu ar ziemas riepām.
 
17.okt
Šodien ar Krūts veselības dienu modes un izklaides centra Rīga Plaza 1. stāvā tiks atzīmēta kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu" desmitā gadadiena. Pasākumu būs iespējams vērot tiešraidē kampaņas Facebook lapā: www.facebook.com/Laidzivotu.
 
17.okt
Lai mazinātu infekcijas izplatību, no 17. oktobra līdz 6. novembrim visā valstī būs ieviestas papildu drošības prasības.
 
17.okt
Laikā, kad epidēmijas apturēšanai noteikto normu dēļ sportošana telpās ir ierobežota, izmantot visplašākās iespējas piedāvā dabas sporta zāle - tā ir atvērta 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā un ir bez maksas pieejama ikvienam, atgādina Dabas aizsardzības pārvalde.
 
17.okt
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds Elīna (7987), savukārt no vīriešu vārdiem – Dainis (5266).
 
16.okt
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".