Portāls nra.lv / Autori

15.jun
Baudot vasaru, raidījuma "Kad viņas satiekas" vadītājas Dagmāra, Liene un Baiba dodas uz Jūrmalu ciemos pie Laimas Vaikules viņas mājās. Laima sirsnīgā un atklātā sarunā dalās savas dzīves spilgtākajos un arī skumjākajos momentos. Dziedātāja neslēpj – viņa ir arī saskārusies ar onkoloģisku saslimšanu.
15.jun
Eiropas Komisija likusi trīs no pasaulē lielākajām pornogrāfijas vietnēm sniegt informāciju par pasākumiem, ko tās veikušas, lai labāk aizsargātu nepilngadīgos no piekļuves to saturam un novērstu ar dzimumu saistītu vardarbību.
15.jun
Pārtikas produktu, saldumu un mājdzīvnieku barības ražotāja un vairumtirgotāja "Mars" un pētījumu aģentūras "Norstat Latvija" īstenotajā aptaujā noskaidrots, ka 30% Latvijas iedzīvotāju pievērš vienlīdz lielu uzmanību kā ilgtspējīgam iepakojumam, tā ilgtspējīgi ražotai pārtikai. Mindaugs Gutauskas, "Mars" tirgus direktors Baltijas valstīs, norāda, ka mūsdienās atbildīgi ražota pārtika ir viens no pircēju galvenajiem priekšnosacījumiem pārtikas iegādē, it īpaši jaunāko paaudžu vidū.
15.jun
"Ja sākotnēji Harija Rokpeļņa un Reiņa Pozņaka parādīšanās lika ironiski smaidīt, tad pie beigām jau bija kļuvuši pārliecinoši un savā stilā mēģināja uzrunāt vēlētāju," TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" saka sociologs Aigars Freimanis.
15.jun
Latvijas Hokeja federācija dalījusies ar sēru vēsti.
15.jun
Pēdējās nedēļas laikā Rīgā aizvadīti virkne dažādu cilvēktiesību pasākumu, kas saistīti ar seksuālo minoritāšu interesēm un tiesībām. Šodien notiek arī “Baltic Pride” kumlinācija – gājiens par LGBT+ cilvēku vienlīdzību. Šogad pasākumos piedalās arī pirms gandrīz gada izveidotais Rīgas Kvīru koris. Kas vieno kora dalībniekus un kā kopiena nonākusi līdz kora izveidošanai, to stāsta “360TV ZIŅneši”.
15.jun
"Interesanti salīdzināt Krievijas rekrutēšanas plakātus," raidījumā "Aktuālais par kara darbību Ukrainā" saka NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.
15.jun
TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts" komentējot Satversmes tiesas spriedumu, kas aizliedz samazināt mežu ciršanas caurmēru, Aigars Dudelis, mežsaimniecības plānošanas vadītājs AS "Latvijas valsts meži", vērtē strikti: ”Ir palaista garām iespēja celt mežu saimniecisko vērtību. Turklāt es šodien runāju par ilgtermiņu.”
15.jun
Gata uzņemtais video izpelnījies popularitāti soctīklos.
15.jun
“Esmu beidzis vēstures fakultāti, un, lai gan nesaucu sevi par vēsturnieku, kaut kāda vīzija un izpratne man ir, un tad, kad tiek ļoti skarbās krāsās pausts tas, kas tagad notiek, tas es gribētu teikt, ka fakti liecina, ka mums pēdējos 300 gados ir visvairāk mežu, pēdējos simt gados mežu skaits ir dubultojies”, TV24 raidījumā "Saimnieks. Zeme. Valsts." norāda Kristaps Ceplis no biedrības "Zaļās mājas", kas cīnās par zaļāku valsts attīstību.
15.jun
"Varam iebraukt ilgspēlējošā, valstī neieinteresētā un privāto biznesu intereses aizstāvošā projektā," TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" profesore un politoloģe Ilga Kreituse teica par "Waterfront" projektu Rīgā.
15.jun
Kāds paleontologs - amatieris Austrālijā atklājis jaunu pterozauru sugu, raksta CNN.
15.jun
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas ārste un dermatoloģe Lauma Valeine. Raidījumu vada žurnāliste Lauma Ozola.
15.jun
Kremlis atzinis bezprecedenta zaudējumu apmēru un ātrumu - tā izriet no Putina paziņojuma, raksta "dialog.ua".
15.jun
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 15. jūnijā. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
14.jun
Ceturtdien, 13. jūnijā, AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) kopā ar citiem pārvaldes sistēmas operatoriem un elektroenerģijas tirgus operatoriem no vēl 24 Eiropas valstīm realizēja tekošās dienas elektroenerģijas tirgus pirmās papildus izsoles, informē AST komunikācijas nodaļa.
14.jun
Tagad zinātnieki var pārliecinošāk nekā jebkad agrāk apgalvot, ka dzimums un gaļas ēšanas preferences ir saistītas. Šonedēļ „Nature Scientific Reports” publicētais raksts parāda, ka atšķirības ir gandrīz universālas dažādās kultūrās un ka tās ir būtiski izteiktākas attīstītākās valstīs.
14.jun
ASV veselības aizsardzības amatpersonas ir paziņojušas par diviem H1N1 gripas "dubulto mutantu" celmu gadījumiem cilvēkiem.
14.jun
Reta baltā bifeļa piedzimšana Jeloustonas nacionālajā parkā ir piepildījusi Lakota cilts indiāņu pareģojumu, kas vēsta par labākiem laikiem. Tomēr, saskaņā ar Amerikas indiāņu cilts pārstāvju brīdinājumu, tas ir arī signāls, ka ir vairāk jāaizsargā zeme un tās dzīvnieki.
14.jun
“360TV ZIŅneši” šķetina kādu nepatīkamu gadījumu pasažieru pārvadājumu jomā. Tas varētu kļūt pamācošs ikvienam, kurš ikdienā brauc starppilsētu komercreisos un cer izmantot sev pienākošos atlaidi. Pie ZIŅnešiem vēršas kāda daudzbērnu māmiņa no Liepājas, kura Rīgas autoostā, uzrādot “3+ Ģimenes karti”, cerēja saņemt atlaidi par braucienu, taču to nesaņēma. Šis gadījums ir pretrunā šīs kartes būtībai.
14.jun
Baudot vasaru, raidījuma "Kad viņas satiekas" vadītājas dodas uz Jūrmalu ciemos pie Laimas Vaikules viņas mājās. Sarunas laikā dziedātāja dalās pārdomās par to, kas viņas dziedājumu padara tik īpašu. Tāpat Laima neslēpj – jaunībā viņa nemaz nav vēlējusies savu nākotni saistīt ar mūziku.
14.jun
Robežsargi ceturtdien Ventspils ostā konstatēja kādu kuģa kapteini, kurš atradās divu promiļu reibumā, informēja Valsts robežsardze.