\\Autori

Portāls nra.lv

2.jun
No 2. jūnija līdz 25. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa (Hsiao Chin) retrospektīva izstāde „Mans sākums ir manas beigas”.
 
2.jun
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Tele2" (Sabiedrība) lielam skaitam patērētāju 2020.gada 29. un 30.aprīlī nosūtīja īsziņas, kā arī citos veidos paziņoja, ka patērētājiem, neatkarīgi no izvēlētā tarifu plāna, no 2020.gada 1.jūnija uz laiku līdz gada beigām tiek sniegts jauns pakalpojums "Bezlimita internets Latvijā" par papildu maksu 2,50 EUR ( Pakalpojums). PTAC 2020.gada 29.maijā pieņēma lēmumu par pagaidu noregulējumu par negodīgas komercprakses izbeigšanu (Lēmums), teikts paziņojumā medijiem.
 
2.jun
Laikā, kad ierastās teātru sezonas noslēguma tradīcijas ir mainījušās, Dailes teātris no 12.jūnija Vasaras dārzā sešus vakarus organizē koncertus divās daļās "Sezonas pieslēgums". Idejas autori - aktieri Artūrs Skrastiņš un Lauris Dzelzītis.
 
2.jun
Ņemot vērā Latvijā un pasaulē esošo situāciju tūrisma nozarē, tūroperators “Novatours” piedāvā jaunu pakalpojumu - atpūtu Lietuvā. Balstoties uz ilggadejo pieredzi un izpratni par klientu vajadzībām, vēlmēm un standartiem, kaimiņvalsts ceļojumu piedāvājumā iekļautas augstākās kvalitātes, pievilcīgākās un ātri reaģēt spējošās viesnīcas labākajos kūrortos, kas Latvijas viesus ir gatavas uzņemt un lutināt jau tuvākajā laikā.
 
2.jun
Kā biežāko nākamā ārvalstu atpūtas ceļojuma galamērķi 11% Latvijas iedzīvotāji aizvadītajā gadā minējuši tieši kaimiņvalstu zemes - Lietuvu vai Igauniju, liecina aktuālais "Latvia Tours Ceļojumu indekss".
 
2.jun
Eiropas Komisijas (EK) Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu tīklā (EDEN) ietilpstošā Eiropas labāko galamērķu organizācija (EBD) izveidojusi sarakstu ar desmit drošākajām pludmalēm Eiropā atpūtai pēc koronavīrusa krīzes, kuru vidū ir arī Jūrmala un Nida Lietuvā.
 
2.jun
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kategoriski noraida sociālās aprūpes centra “Mārsnēni” vadītājas E.Jēkabsones presē paustos izteikumus par nepietiekamu drošības pasākumu ievērošanu Covid-19 testēšanas laikā šajā iestādē un uzskata, ka dienests šādi tiek apmelots, teikts paziņojumā medijiem.
 
2.jun
Pirmdien zemes klēpī Lietuvā guldīts piektdien nošautais policists, vēsta portāls "15min.lt". Virsnieku godināt ieradās ne vien viņa kolēģi, bet arī liels skaits vietējo iedzīvotāju.
 
2.jun
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
 
1.jun
“Mans viedoklis par Juraša piedalīšanos ģenerālprokurora amata kandidātu vērtēšanā ir kategorisks, taču, man ir grūti būt objektīvam, jo Juris Jurašs priekšvēlēšanu periodā ļoti smagi uzbruka man personīgi. Es uzskatu, ka viņš smagi apmeloja mani un manus partijas biedrus, ko, izmeklējot šo lietu, vēlāk atzina arī tiesībsargājošās iestādes,” par Jura Juraša (bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs, tagad 13.Saeimas deputāts (JKP)) piedalīšanos ģenerālprokurora amata kandidātu vērtēšanā RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja 13. Saeimas deputāts, Nacionālās Apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.
 
1.jun
Sociālais aprūpes centrs “Mārsnēni” apsūdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) par to, ka tas nav ievērojis epidēmijas laikā noteiktos drošības pasākumus, ziņo "ReTV".
 
1.jun
Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām ziemā plīstot nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, AS RĪGAS SILTUMS otrdien, 2.jūnijā, veiks SC "Ziepniekkalns" siltumtīklu hidraulisko pārbaudi. Tādēļ iedzīvotājiem Ziepniekkalnā un Torņkalnā nebūs pieejams karstais ūdens.
 
1.jun
Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas  valdes locekļa pienākumus uzsācis pildīt Andis Pinkulis, kuru Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padome ievēlēja amatā padomes sēdē, kas notika šī gada 28.maijā.
 
1.jun
Jānis Bērzs, sērfošanas instruktors ir viens no tiem latviešiem, kuri pandēmijas laikā mājās atgriezās ar repatriācijas reisu. LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties Jāņa video stāstā par mājupceļu no Šrilankas caur Amsterdamu uz Rīgu.
 
1.jun
Šajā nedēļas nogalē satraucoši daudz bērni guvuši smagas traumas uz batutiem, teikts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas publikācijā sociālajā tīklā facebook.
 
1.jun
Trešdien, 3.jūnijā, plkst. 16.00 Medemciema krustojumā pie veikala norisināsies pirmā tiešsaistes protesta akcija Latvijā, kuras ietvaros Medemciema iedzīvotāji protestēs pret VAS "Latvijas Valsts ceļi" ieceri slēgt kreiso pagriezienu iebraukšanai Medemciemā no Rīgas puses, novirzot satiksmes plūsmu pa nedrošo A8 un A5 divlīmeņu satiskmes mezglu.
 
1.jun
No pirmdienas, 1. jūnija, amata pienākumus sāk pildīt jaunā VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes locekle Vita Balode-Andrūsa, kuras atbildības joma būs uzņēmuma finanšu jautājumi. Jaunajai valdes loceklei ir ievērojama starptautiskā pieredze transporta nozarē un pārmaiņu vadībā, ko V.Balode- Andrūsa ieguvusi, ieņemot vadošus amatus vairākos Zviedrijas uzņēmumos.
 
1.jun
Piektdien, 5. jūnijā plkst. 22.00 Liepājas koncertzāle aicina uz vēl nebijušu tiešraides notikumu – koncertu uz “Lielā dzintara” jumta. No koncertzāles jumta, saulei rietot un krāšņi iekrāsojot Liepājas panorāmu, tiešraidē būs klausāma ambienti kosmiska elektroniskā mūzika, kuru papildinās smalki veidota gaismu režija. Tiešraide skatāma bez maksas.
 
1.jun
Jau vairākas dienas dažādās ASV pilsētās nerimst protesti, kas sākušies pēc tam, kad plašāka publika uzzināja par afroamerikāņa Džordža Floida nāvi aizturēšanas laikā. Par to, kāda situācija ir Mineapolē plašāk pastāstīja Mineapoles St.Paulas evaņģēliski luteriskās latviešu draudzes mācītājs Dāgs Demandts.
 
1.jun
Ik gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpat arī jūnijs ir mēnesis, kad bērniem sākas vasaras brīvlaiks. Lai vasaru varētu izbaudīt bez liekām raizēm un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija ir sagatavojusi drošības līgumu – vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem, tādējādi aicinot vecākus bērniem atgādināt par drošību vasarā, pārrunājot dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājums.
 
1.jun
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) ar rīkojumu apturējis Salacgrīvas novada domes izdotos saistošos noteikumus. Ministrija konstatējusi izstrādes procedūras pārkāpumus, kā arī neatbilstības normatīvo aktu prasībām. Ministra rīkojumā pašvaldībai norādīts uz vismaz septiņu normatīvo aktu pārkāpumiem, teikts medijiem sniegtajā informācijā.
 
1.jun
Sestdien, 30.maijā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Laboratorijas ielā ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Automašīnas “BMW” vadītājs, vadot automašīnu, nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca šķērsim – kokam. Negadījumā cieta visi automašīnā esošie cilvēki – gan automašīnas vadītājs, gan tajā esošās nepilngadīgās jaunietes, taču viena no jaunietēm notikuma vietā no gūtajām traumām nomira.