\\Autori

Portāls nra.lv

13.nov
Stacija "Novoperedelkino" ("Новопеределкино"), kuru projektēja Latvijas arhitektu birojs "United Riga Architects", ar vērā ņemamu pārsvaru kļuva par uzvarētāju konkursā par labāko Maskavas metro stacijas dizainu.
 
13.nov
Kā izrādās, gaļa un olas saīsina cilvēka dzīvi, bet lēcas un rieksti dāvā ilgmūžību. Tā secinājuši pētnieki no Massachusetts General Hospital.
 
13.nov
13. novembra Neatkarīgajā Rīta Avīzē lasiet:
 
13.nov
Piekritīsiet, ka ceļošanu ar lidmašīnu un došanos uz lidostu reizēm uztveram kā nedaudz romantisku un satraucošu piedzīvojumu. Un ne mirkli nedomājam par to, ka lidosta ir sarežģīts organisms, kur ceļotāju ierastās gaitas savijas ar kontrabandistu aktivitātēm un darbinieku veiktajiem pienākumiem.
 
13.nov
Bērni Latvijā tic, ka Santa Klaus noteikti Ziemassvētku vakarā atstās dāvanu zem eglītes, bet daudzi izmanto arī iespēju viņu satikt Lapzemē. Tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts pēc ledus tējas baudīšanas kopā ar Santa Klausu dalās atziņās par šī pasaulē populārākā personāža rašanos un realitāti mūsdienās.
 
12.nov
Piektdien, 8.novembrī, ap pulksten 02:40 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Krūmu ielā kādam vīrietim piedraudot ar vardarbību un fiziski ietekmējot, tika atņemta nauda un mantas. Vīrietis ar gūtajām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē.
 
12.nov
19. novembrī pilnībā noslēgsies pasta sūtījumos saņemto preču deklarēšanas procesa elektronizācija, kā to paredz Savienības Muitas kodekss. Turpmāk šādas preces būs iespējams deklarēt, tikai iesniedzot elektronisku muitas deklarāciju. No š.g. 1.oktobra šāda kārtība jau ir spēkā, atmuitojot ar kurjerpastu saņemtās preces, taču turpmāk elektroniski būs jādeklarē arī “Latvijas Pasts” piegādājamie sūtījumi no trešajām valstīm jeb valstīm ārpus Eiropas Savienības.
 
12.nov
Pēc nedēļas pārtraukuma Rīgas "Dinamo" sniegumā nekas nav mainījies. Ne pārāk baudāmā spēlē tika piedzīvots jau piektais zaudējums pēc kārtas. Šoreiz papildlaikā 1:2 pret Ufas "Salavat Julajev".
 
12.nov
Vakar, 11. novembrī, 93 gadu vecumā mūžībā devies latviešu dramaturgs Harijs Gulbis, ziņo "Teātra Vēstnesis".
 
12.nov
Katrs no mums vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, kas piepildīta ar aizraujošām un sirsnīgām atmiņām. Tomēr sirds un asinsvadu slimības ir viena no nozīmīgākajām veselības problēmām. Nav noslēpums, ka tās ir vienas no augstākajiem hospitalizācijas un nāves cēloņiem Latvijā. “Ne vienmēr kļūšana par vienu no statistikas datiem ir ievērojama un izcila lieta, tādēļ būtu svarīgi piekopt tādus paradumus, kas ļaus dzīvi nodzīvot krāšņi, nesatraucoties par risku kļūt par kārtējo skaitli slimību statistikas grāmatā”, - apgalvo dr. Roberts Feders, kardiologs ar ilggadēju darba pieredzi Vācijas slimnīcās, tostarp arī leģendārajā Charité Universitātes klīnikā, piebilstot, ka pastāv 10 plaši izplatīti paradumi, kas negatīvi ietekmē sirds veselību.
 
12.nov
Mūziķe Evija Vēbere šonedēļ dodas uz Ungāriju, kur piedalīsies Budapeštas mūzikas konferencē un showcase festivālā BUSH, kā arī sniegs vairākus koncertus Ungārijā un Rumānijā. Nedēļas laikā Evija sniegs 5 koncertus Budapeštā, Debrecenā, Oradjā un Kluža-Napokā.
 
12.nov
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk - PTAC) vēlas brīdināt un vērst patērētāju uzmanību uz krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi -aizdevums saimnieciskai darbībai.
 
12.nov
Četri cilvēki ievainoti neierasti stiprā zemestrīcē Francijā, kas bijusi jūtama no Lionas līdz pat Monpellierai, vēsta Euronews.
 
12.nov
Apkopojot 13. Saeimas deputātu balsojumus plenārsēdēs no 06.11.2018.-30.09.2019., pretkorupcijas organizācija "Sabiedrība par atklātību - Delna" (Delna) secina, ka šī sasaukuma deputāti atturas daudz retāk nekā viņu priekšteči 12. Saeimā.
 
12.nov
Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās mākslinieces Džemmas Skulmes (1925. - 2019.) un piemiņas dievkalpojums notiks š.g. 16. novembrī plkst. 15:00 Rīgas Doma baznīcā Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa Vanaga vadībā.
 
12.nov
Nākamgad rezidentiem zemākā darba samaksa varētu palielināties par 20%, savukārt pārējām ārstniecības personām zemākās darba samaksas pieaugums varētu sasniegt 10%, to paredz Veselības ministrijas (VM) piedāvājums, ko otrdien izskatīs arī valdībā.
 
12.nov
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu ievērojamā apmērā, kur pie vīrieša automašīnā un īpašumā tika atrastas un konfiscētas 37 800 cigaretes.
 
11.nov
Šī gada 26. oktobrī pulksten 20.57 Ogres novadā, Krapes pagastā, uz autoceļa P80 Tīnūži-Koknese, notika sadursme starp gaiši pelēkas krāsas automašīnu Renault un tumši zilas krāsas automašīnu VW Passat, kā rezultātā negadījumā bojā gāja automašīnas VW Passat vadītājs, vēsta Valsts policija.
 
11.nov
Jau zināms, ka 11. novembrī Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, kad pieminām brīvības cīņās kritušos. Par tradīciju kļuvusi svecīšu aizdegšana pie Rīgas pils mūra 11. novembra krastmalā.
 
11.nov
Latvijas valstiskuma 101. gadadienā Niagāras ūdenskritums tiks izgaismots Latvijas karoga krāsās, informē Latvijas vēstniecība Kanādā.
 
11.nov
Pirmdien, 11.novembrī, Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena. Īpašu sveicienu par godu notikumam izveidojusi nacionālā aviokompānija "airBaltic".
 
11.nov
“Par šo dienu kā brīvdienu es esmu citādās domās. Tā ir diena, kad man vislielākais prieks redzēt skolniekus un bērnus Lāčplēša dienas pasākumos. Viņus ved skolotāji, viņi iet grupā un viņi runā par to, kas ir Lāčplēša diena, kāpēc tā ir svarīga gan viņiem pašiem, gan visai mūsu valstij. Tajā brīdī, kad mēs to pasludināsim par brīvdienu, tieši šis skolu klātbūtnes efekts pazudīs,” tā par ieceri Lāčplēša dienu noteikt par brīvdienu RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers.
 

Rīgas namu pārvaldnieks