Vakara Ziņas

Vakar, 17:08
Katru gadu sākam ar jauniem nospraustiem mērķiem, apņemoties īstenot vienu vai vairākas lietas. Ikviens taču vēlas dzīvot labāk. Lūdzām ar saviem ieteikumiem un padomiem dalīties vairākas sabiedrībā atpazīstamas personības.
 
Vakar, 8:15
12. janvārī tautā mīlētais komponists Maestro Raimonds Pauls svinēja 84 jubileju. Sarunā ar »Vakara Ziņām« jubilārs atklāj, ka pats galvenais šīs dienas notikums bija koncertprogrammas «Dienvidu akvareļi» pirmatskaņojuma koncerts Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.
 
17.jan
Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti izklaides, mūzikas, kultūras un cita rakstura notikumi un sarīkojumi dažādās Latvijas vietās.
 
17.jan
Eiropas Savienības – Latvijas Republikas pilsone, divu bērnu māmiņa no Latvijas Kristīne Misāne, kura, glābjot savus bērnus un sevi, ir bēgusi no vardarbības Dienvidāfrikā (DĀR), bet šobrīd atrodas stingrā režīma cietumā Dānijā, lūdz Dānijas Karalistes prokuratūru atlikt viņas izdošanu kriminālvajāšanai uz DĀR, līdz tiks saņemta atļauja pārsūdzēt lēmumu par viņas izdošanu Dānijas Karalistes Augstākajā tiesā (Supreme Court). Ja prasība netiks apmierināta, Kristīnei Misānei draud 15 gadu cietumsods DĀR par sava bērna «nolaupīšanu». Tas nozīmēs dzīvi pusbadā, netīrībā, slimībās un vardarbībā. Faktiski šis ir nāves spriedums sievietei, ko viņa saņems par sevis un bērnu glābšanu.
 
17.jan
»Vakara Ziņās« publicējam jaunās sievas Lienes Kivičas dzīves pārdomu un atziņu blogu. Šoreiz Liene raksta par sievietes seksualitāti un intīmo pasauli.
 
17.jan
Sabiedrisko attiecību konsultante Ilze Meirupska Eglīte savu dzimšanas dienu svin 7. janvārī. Pēc Vecgada skaļajām svinībām un notikumiem savu jubileju Ilze svin mierīgākos un klusinātākos toņos.
 
16.jan
Svarcelšanas zvaigzne Rebeka Koha sociālajos tīklos ir atklājusi, ka viņas slēptais hobijs ir dejošana.
 
15.jan
2019. gada nogalē Latvijā viesojās TV3 muzikālā šova «X faktors» otrās sezonas uzvarētāja Kattie no Baltkrievijas. Sarunā ar »Vakara Ziņām« viņa pastāstīja, kas mainījies viņas dzīvē pēc dalības šovā, kā tērējusi šovā iegūto naudas balvu.
 
14.jan
Gadumijā daudzi uzskata, kā gadu sāksi, tā arī to pavadīsi. Vieni apņemas dzīvot veselīgāk, rūpēties par labklājību, citi – mainīt ieradumus, sakārtot ap sevi lietas un baudīt dzīvi. Slaveni cilvēki nav izņēmums, arī viņiem ir savas rūpes, vēlmes un apņemšanās. Pasaulē pazīstamākie skaistumkopšanas mākslinieki apņēmušies rūpēties par skaistumu, Saseksas hercogiene Megana Mārkla pārtraukt lamāšanos, dziedātāja Dženifera Lopesa stāvēt altāra priekšā, savukārt aktieri Nikola Kidmena un Rasels Krovs gadu iesākuši ar labdarību, ziedojot naudu ugunsgrēkos cietušajai Austrālijai.
 
13.jan
Gadu mijā mums visiem patīk atskatīties aizvadītajā un ielūkoties nākamajā gadā. Mēs atceramies jaukākos mirkļus un cenšamies prognozēt, kādi tie būs nākamajā. Un tā katru gadu no vietas. Taču vēl interesantāk ir tad, kad mainās desmitgades. Tas ir pietiekami ilgs laika posms, lai tajā atrastu interesantas lietas. Piemēram, kāds moderno tehnoloģiju žurnāls savilcis kopsaucēju pa visiem desmit aizvadītajiem gadiem un nosaucis, viņuprāt, veiksmīgākos tehnoloģiskos risinājumus. Interesenti, vai arī mēs par gada spilgtākajiem sasniegumiem moderno tehnoloģiju jomā izvēlētos to pašu?
 
12.jan
Tikumi cauri gadu simtiem nemainās. Mūsu tautas priekšstāvju tieksmi godināt tos, kuri kalpojuši svešām varām, kārtējo reizi apliecina Ministru kabinetā skatītie dokumenti.
 
12.jan
Pirms pašas gadumijas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika emocionāla kopā sanākšana, kurā tikās bijušie Operetes teātra darbinieki – dziedātāji, dejotāji, orķestra mūziķi un tehniskie darbinieki.
 
11.jan
10. janvārī televīzijas kanālā TV3 startēja ceturtās sezonas šovs «Zvaigznes ceļo», kurā varēsiet sekot līdzi sešu sabiedrībā zināmu personu ceļojumiem uz sešām dažādām valstīm. Šovu atklās dziedātājs Normunds Rutulis. Viņš ar šova filmēšanas grupu nedēļu viesojās Sočos, kur izbaudījis krietnu adrenalīna devu pirmās formulas trasē, VIP personas statusu un pirmo reizi pat lidoja biznesa klasē.
 
11.jan
Man vienmēr šķitis dīvaini un mazliet uzjautrinoši, dzirdot sievietes, kuras sasniegušas 40 gadu vecumu, runājam par jaunas dzīves sākumu. Nu gan man smiekli vairs nenāk, jo pašai ir bez piecām minūtēm 40 gadu. Pasē es neskatos, jo tas, ko es redzu spogulī, mani apmierina. Man ir šīs gaišās priekšnojautas pakrūtē, kad sajūtu, ka dzīve sākas tieši šeit un tagad, un es jūtos kā jauna meitene, kura vēl pēc kaut kā izskatās un kurai galva arī ir uz pleciem. Pati par savu atziņu klusībā paķiķinu,» tā savā pārdomu blogā, ko publicējam »Vakara Ziņās«, raksta nupat kā kāzas nosvinējusī jaunā sieva Liene Kiviča.
 
10.jan
Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti izklaides, mūzikas, kultūras un cita rakstura notikumi un sarīkojumi dažādās Latvijas vietās.
 
10.jan
Mana bērnības draudzene Lidija pēc rakstura ir vēsa aprēķina sieviete. Nevarētu teikt, ka tādu viņu pazinu jau skolas laikā, bet dzīve visu noregulē pa savam. Varbūt kaut kur nostrādāja gēni un tēva piemērs. Viņas radītājs vēl krievu laikos bija lielas rūpnīcas direktors. Negribas iedziļināties visādās blatu un sakaru būšanās, bet, zinot Lidijas dzīvesstāstu un cik smagi viss viņai nācis, var tikai apbrīnot, cik daudz viņa sasniegusi, un nav arī brīnums, ka ne ar vienu dalīties savos karjeras panākumos netaisījās. Par tādām mēdz teikt: «Vecene ar olām.»
 
10.jan
3. janvārī pēc gadu ilgas kopābūšanas Mārupes novada dzimtsarakstu nodaļā gredzenus mija mūziķis Andris Kivičs un skaistumkaraliene un gleznotāja Liene Skulme. Pēc kāzām Liene pārgājusi vīra uzvārdā.
 
10.jan
Labs un interesants darbs, tusiņi ar kolēģiem, izstādes un darba komandējumi uz dažādām valstīm un pa mūsu pašu mīļo Latviju – tas viss, protams, ir ļoti jauki. Bet, kā izrādās, ar to nav pietiekami, lai sieviete būtu pa īstam laimīga. Protams, katrai jau ir izdomāti savi laimes kritēriji un mērķi, uz ko tiekties, un, tos sasniedzot, pat var kādu brīdi dzīvot un nenopriecāties, taču klasiskais variants iestājas tumšā, depresīvā rudens vakarā, kad īsti vairs nevari saprast – kam tas viss vajadzīgs?
 
9.jan
Brīvdienu žurnāls »Vakara Ziņas« jau ne pirmo reizi dodas kaut kur tālu pasaulē, lai iepazītos ar kādu no šobrīd jaunākajiem auto modeļiem. Ar kaut ko, kas Latvijā nonāks labi, ja šā gada pirmā ceturkšņa beigās. Tāpēc jau arī ir izgudroti auto žurnālisti, lai visu uzzinātu, izmēģinātu un pastāstītu tiem, kam galvu no iekšpuses kņudina ķecerīga doma par jauna auto iegādi. Un ar vārdu «jauns» šoreiz tiek domāts pilnīgi jauns auto, nevis kārtējais padsmitnieks, kurš jaunums ir tikai mūsu garāžā.
 
9.jan
«Neglītas lidmašīnas nelido» ‒ ir teicis kāds slavens aviators, un to nedaudz mainītā versijā var attiecināt arī uz automašīnām. Ne pārāk labi izstrādāta dizaina automašīnām nav paliekošas vērtības, un tās tiek pilnībā aizmirstas aptuveni piecdesmit gadus pēc to izgatavošanas. Tomēr dizaina šedevriem ir pilnīgi cits liktenis. Un nav noslēpums, ka lielākā daļa šo auto šedevru ir radušies tieši Itālijā.
 
8.jan
Ir 2019. gada 9. novembris. Sanktpēterburga Krievijā. Moikas upes krastmala. Taksometra šoferis pamana, ka upē kuļas padzīvojis vīrietis. Viņu izvelk no ūdens un nodod mediķu aprūpē. Vienlaikus ar vīrieti izvelk arī mugursomu. Tajā atrodas cilvēka rokas un pistole.
 
8.jan
Pēc interneta vietnes «worldometers.info» ziņām, pērn pasaulē piedzimuši vairāk nekā 130 miljoni bērnu, tajā skaitā arī slavenības kļuva par vecākiem un dāvāja pasaulei skaistus mazuļus. Lielākā sabiedrības uzmanība tika pievērsta Saseksas hercogienei Meganai Mārklai, kura maijā laida pasaulē savu pirmo bērnu – dēlu Ārčiju.