Vakara Ziņas

Vakar, 21:00
«Katras grāmatas prezentācijas pasākumam bijis noteikts vēlamais dreskods. Atzīmējot «Saplēsto mežģīņu» atvēršanas svētkus, dāmas bija aicinātas ierasties mežģīņu tērpos, savukārt otrā romāna «Debesis pelnos» pasākums iekrita Starptautiskās Sieviešu dienas nedēļā, kam par godu mudināju sievietes svinēt sievišķību un ģērbties kleitās.
 
14.okt
14. oktobrī populārais komponists Zigmars Liepiņš atzīmē savu 67. dzimšanas dienu.
 
13.okt
Ko dara slavenības, kad nav sabiedrības un mediju uzmanības centrā? Atklājas, ka vāc unikālas kolekcijas vai brīvbrīžos dara neparastas lietas. Šo aizraušanos var raksturot ar vienu vārdu – hobijs.
 
13.okt
16. oktobrī paredzēta Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un viņa kundzes Olenas Zeļenskas pirmā oficiālā vizīte Latvijā. Zelenskis prezidenta vēlēšanās uzvarēja līdzšinējo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko ar divreiz lielāku balsu skaitu un savā amatā stājās 2019. gada 20. maijā. Uzreiz pēc stāšanās prezidenta amatā jaunievēlētais prezidents atlaida valsts parlamentu.
 
13.okt
Režisors Andris Gauja šonedēļ Latvijas kino gardēžiem nodeva savu jaunāko veikumu – filmu «Nekas mūs neapturēs», kurā vienu no galvenajām lomām atveido viņa sieva – aktrise Elza Gauja.
 
12.okt
Pianists Andrejs Osokins un dziedātāja Katrīna Gupalo ir daudzsološi, talantīgi un ambiciozi mūziķi, kuri ir lielisks tandēms gan dzīvē, gan uz skatuves. Viens no skaistākajiem Latvijas mūziķu pāriem ir kopā aptuveni septiņus gadus.
 
12.okt
5. oktobrī Kurzemē, gleznainās Rūmenes muižas kompleksā un viesnīcas «Hotel Bergs» privātajā lauku rezidencē notika «Kūts: Kultūras un svinību telpas» atklāšanas koncerts, kurā uzstājās pianists Andrejs Osokins un māsas Balanas – vijolniece Kristīne un čelliste Margarita.
 
12.okt
Televīzijas sievietēm «STV Pirmā!» sarunu raidījumā «Starp mums runājot» dziedātāja Liene Šomase atklāja neparastu atgadījumu, ka galvas smadzeņu satricinājumu guvusi melna kaķa dēļ, kas Mežaparkā no terases uzkrita tieši dziedātājai uz galvas.
 
11.okt
Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti izklaides, mūzikas, kultūras un cita rakstura notikumi un sarīkojumi dažādās Latvijas vietās.
 
11.okt
Dziedātājs Jānis Stībelis, kas šoruden svin muzikālās darbības 20 gadu jubileju, nav vis ieplānojis Latvijas koncerttūri, bet gan vienu spilgtu uzstāšanos koncertā «Optimists», kas paredzēts 16. oktobrī Rīgā, VEF Kultūras pilī. Koncertā skanēs dziesmas ne tikai no jaunākā Stībeļa albuma «Optimists», bet arī no pirmajiem deviņiem soloalbumiem, kas izdoti laika posmā no 2001. līdz 2019. gadam. Personības rubrikā šoreiz piedāvājam aplūkot tās desmit lietas, kas visspilgtāk raksturo dziedātāju.
 
11.okt
7. oktobrī režisors Dž. Dž. Džilindžers parakstījis vienošanos par atkāpšanos no Dailes teātra mākslinieciskā vadītāja amata. Viņš apgalvo, ka turpmāk savu profesionālo darbību vairs nesaistīs ar teātri.
 
10.okt
Video un audio studijas «Tantuki» īpašnieks un blūza grupas «Fortress Blues Band» Guntis Krivms sevi uzskata par draudzīgāko pilsoni pasaulē. Viņš ir radošs un slinks cilvēks, kam Dievs devis visādas spējas un iespējas attīstīties un pilnveidoties. Gunta izteiktākā rakstura īpašība ir nekad nekavēt. Taču tajā vidē, kur viņš darbojas, tā nav izplatīta īpašība, tāpēc mūžīgi gadās visus gaidīt un nemitīgi pārdzīvot, lai nenokavētu nākamo ieplānoto tikšanos.
 
9.okt
Dziedātāja un biedrības «Royal Events» dibinātāja Natālija Tumševica-Ērgle realizējusi «Rīgas balles 2019» labdarības mērķus, kad par saziedotajiem līdzekļiem talantīgiem bērniem iegādāti jauni mūzikas instrumenti. Tā kā labie darbi arī šogad realizēti «Rīgas balles» ietvaros, Natālija jau izsludina nākamā gada balli un atklāj, ka tā svinēs piekto jubileju.
 
9.okt
Mobilie telefoni, kas katru gadu kļūst tikai ātrāki, ērtāki un parocīgāki ikdienas lietošanai, mūs aizved gluži kā uz citu pasauli, kuras vilinājums ir ļoti spēcīgs. Ne velti nesen veiktais pētījums liecina, ka latvieši telefonos pavada pārāk daudz laika. Aptaujājām sabiedrībā zināmas personības, lai uzklausītu viņu viedokļus par šo tēmu un noskaidrotu mobilo tālruņu lietošanas paradumus.
 
8.okt
Jekaterina Lazdovska (31) pārstāvēs Latviju Kristīnes Lindenblates organizētajā skaistumkonkursā «Ms. Top of the World Plus Size», kas norisināsies Ukrainā. Lielo izmēru skaistule ir apveltīta ar milzu enerģiju, jo spēj savienot gan ģimenes dzīvi, gan biznesa vadīšanu, gan dalību skaistumkonkursos un vēl sapņo par savas modes līnijas radīšanu.
 
8.okt
«Missis Latvia International 2019» titula ieguvēja Polina Hansa (34) ir dzimusi Maskavā, bet jau kopš bērnības par savām mājām sauc Rīgu. Polina ir māksliniece, kas audzina divus bērnus, meitu Katarinu (11) un dēlu Maratu (2). Oktobrī viņa dosies uz Spāniju, lai cīnītos par «Mrs. Europe 2019» titulu, bet novembrī lidos uz Singapūru, lai piedalītos starptautiskajā skaistumkonkursā «Missis International 2019».
 
7.okt
19. septembrī VEF Kultūras pilī farmaceite Lita Blūma (31) uzvarēja skaistumkonkursā «Misis Latvija 2019», ko organizē Kristīne Lindenblate. Skaistules dzimtā vieta ir Jēkabpils, bet kopš studiju gadiem viņa dzīvo un strādā Rīgā. Viņa arī neslēpj, ka vēl nav atradusi savu otro pusīti, ar ko nodibināt ģimeni.
 
7.okt
Karaļnama jaunā pāra Meganas un Harija ģimenes pirmā vizīte Āfrikā.
 
6.okt
Vairāk nekā nedēļu dziedātājs, grāmatu autors Andris Kivičs bija neziņā, kur pazudusi viņa mīļotā sieviete Liene Skulme, ar kuru kopš jaunā gada nebija pavadījis šķirti ilgāk par desmit stundām. Pa šo laiku Skulmes radinieki vērsās pie preses, paziņojot, ka Andris pacēlis roku pret Lieni un tāpēc viņa tiek slēpta, pats mūziķis nonāca slimnīcā, jo no stresa un neziņas teju vai juka prātā. Andra tālrunī ziņojumi pienāca no dažādām Latvijas vietām un cilvēki stāstīja dažnedažādas versijas, kur varētu būt pazudusi viņa mīļotā, līdz aizvadītās nedēļas nogalē mobilajā lietotnē «WhatsApp» pienāca ziņa, ka viņa mīļotā atrodas Jelgavas psihoneiroloģiskajā slimnīcā «Ģintermuiža». Andris uz karstām pēdām devās uz Jelgavu, kur arī atrada savu Lieni. Lai arī daži mediji apgalvo, ka Andris ir sasitis Lieni un viņai ir šuves uz pieres un lauzts deguns, Liene izskatās lieliski un uz sejas nav nekādu vardarbības pazīmju.
 
6.okt
6. oktobrī svarcelšanas zvaigzne un treneris Viktors Ščerbatihs atzīmē 45. dzimšanas dienu.
 
6.okt
Savā «Facebook» profilā leģendārā šķēpmetēja Jāņa Lūša dēls Voldemārs Lūsis publicēja paziņojumu, kurā lūdza sabiedrības atbalstu viņa tēvam cīņā ar ļaundabīgu audzēju. Sarunā ar »Vakara Ziņām« dēls atklāj jaunāko informāciju, kā jūtas tētis un kā norit ārstēšanās.
 
5.okt
Populārās jaunās rakstnieces, zobārstes un romantiski erotisko romānu «Saplēstās mežģīnes», «Debesis pelnos» un «Samaitātā» autores Karīnas Račko dzīvē šis ir īpašs pārmaiņu laiks – viņa nodibinājusi pati savu uzņēmumu un izdevusi ceturto grāmatu «Sasietā». Sarunā ar »Vakara Ziņām» rakstniece pastāsta, kādus likteņa pārbaudījumus viņa izturējusi aizvadītā gada laikā.