Vakara Ziņas

Vakar, 5:45
Par viesnīcnieku un tūrisma industrijas problēmām »Vakara Ziņas« jau rakstīja, bet nu aizvien skaļāk balsi paceļ krodziņu, bāru un restorānu īpašnieki un šefpavāri, jo vienīgais veids, kā viņu uzņēmumiem tiek ļauts strādāt, ir ēdienu izsniegšana līdznešanai. Šajā situācijā vairāki uzņēmumi ir paziņojuši par slēgšanu uz nezināmu laiku, savukārt citi mēģina izdzīvot un cīnīties jaunajos apstākļos. Aptaujātie uzņēmēji ir noskaņoti visai skeptiski, vienbalsīgi norādot – sekas būs bēdīgas, ja ieilgs šī situācija, kad nevar normāli strādāt, un arī valsts viņus neatbalsta.
 
1.dec
Bijušais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, kura paveiktais ir atzinīgi novērtēts ar Triju Zvaigžņu ordeni 1994. gadā, gleznotājs un mākslas vēsturnieks, ir gara aristokrāts, kura bagātā pieredze, zināšanas, organizētība un spēja plānot ir lielisks paraugs, no kā iedvesmoties. Ieklausīsimies viņā!
 
30.nov
Viesojoties kanāla 360TV šovā «Vakars uz dīvāna», režisora Dž. Dž. Džilindžera sestā sieva Inga Grencberga atbildēja uz jautājumu par vagīnas dūmošanu. Šova vadītājs Nauris Brikmanis locījās smieklos un nevarēja atcerēties procedūras nosaukumu, to dēvēdams par vagīnas kūpināšanu.
 
29.nov
NEDĒĻAS CILVĒKS: EGILS LEVITS, LATVIJAS VALSTS PREZIDENTS. Viens no pēdējā laika aktuālajiem jautājumiem – Valsts prezidenta Egila Levita iespējamais algas paaugstinājums. Jā, indeksācija iekļauta likumā. Bet vai tas jādara šobrīd ‒ kad cilvēki zaudējuši darbu, daudzās jomās bizness brūk? Izbrīnu raisa Prezidenta kancelejas paziņojums par atteikšanos no algas paaugstinājuma apmēram nedēļu (!) pēc tam, kad sabiedrība jau kārtīgi izšūmējusies. Prezidents nelasa ziņas, komentārus, neielūkojas soctīklos un neseko līdzi tautas noskaņojumam? Vai ap viņu ir neprofesionāla padomnieku kompānija, kas nespēj laikus reaģēt uz jūtīgiem jautājumiem?
 
28.nov
18. novembrī, kad svinējām Latvijas 102. dzimšanas dienu, priecīgu vēsti savā «Facebook» profilā ierakstīja mācītājs Māris Sants, kurš jau vairākus gadus dzīvo un savā amatā kalpo Anglijā.
 
27.nov
Vēl viena no jomām, kas cietusi valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, ir skaistumkopšana; proti, vismaz līdz 6. decembrim savā amatā nedrīkstēs darboties manikīra un pedikīra meistari. Konkrēts pamatojums šādam liegumam nav lasīts, turklāt nav skaidrs, ar ko šī joma ir bīstama un draud inficēt klientus, ja salonos meistari strādā, izmantojot mutes un deguna aizsegus un darbam nepieciešamie instrumenti tiek regulāri dezinficēti. Tādēļ pie Saeimas norisinājās manikīra un pedikīra meistaru pikets, kura dalībnieces pieprasīja atļauju atsākt darbu (nav gan zināms, vai šim pasākumam bija kādi panākumi). Savukārt »Vakara Ziņas« nolēma aptaujāt sabiedrībā zināmas dāmas, tostarp – politiķes, kā viņas tiek galā ar savu roku un nagu kopšanu laikā, kad manikīra pakalpojumi nav pieejami. «Kamēr ārkārtējās situācijas laikā manikīra pakalpojumi ir liegti, es tos neizmantoju. Rokas sakopju pati,» kodolīgi atbildēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.
 
26.nov
«Vienmēr smaidīgā. Vai kāds cits zina, kas notiek aiz tiem smaidiem? Teikšu, nē. Varbūt uz vienas rokas saskaitāmi cilvēki, bet arī ne visu,» saka dziedātāja Ieva Sutugova (29).
 
25.nov
Estrādes zvaigzne Viktors Lapčenoks ir divu draudzīgu, sirsnīgu un skaistu kustoņu saimnieks. Viņa mājā sadzīvo Siāmas kaķene Kita un suņu meitene Grēta. Viktors atklāj, ka abas mazās skaistules ir visnotaļ pateicīgi mājdzīvnieki, kas rada prieku un kuru dēļ būtiskas pārmaiņas mājā nenotika.
 
24.nov
Rakstnieks, publicists un nopelniem bagātais žurnālists Ēriks Hānbergs savu ikdienu pavada omulīgi, aktīvi darbojoties literārajā jomā, dodoties pastaigās kopā ar sievu Velgu Hānbergu, un dzīvo nost Pārdaugavas skaistajā dzīvoklī, kurā valda ļoti mājīga atmosfēra.
 
23.nov
Rīgas rajona tiesa Siguldā novembra sākumā lēmusi par labu bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam – valsts galvenajai bankai ir jāizmaksā savam eksšefam vairāk nekā 151 000 eiro. Savukārt ap Valsts prezidenta Egila Levita atalgojumu sākušās interesantas perturbācijas.
 
22.nov
NEDĒĻAS CILVĒKS. JURIS PŪCE, bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs
 
21.nov
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalās katoļu baznīcas informatīvajā kampaņa «Tiecības». Vai viņš šajā kampaņā piedalās kā ministrs, lai bruģētu ceļu 2022. gada Saeimas vēlēšanām, vai kā vienkāršs Latvijas pilsonis? «YouTube» kanālā Bordāns ir pieteikts kā tieslietu ministrs, kurš stāsta «par ticības nozīmi darbā un privātajā dzīvē». Ja tā, tad jājautā, vai nerodas interešu konflikts, jo valsts un reliģisko organizāciju attiecības kārto un pārrauga Tieslietu ministrija, un tieslietu ministrs, ja tā var teikt, ir reliģisko organizāciju laicīgais priekšnieks.
 
20.nov
Lai arī «Covid-19» pandēmija un izsludinātā ārkārtas situācija valstī liedz organizēt pasākumus, koncertus, koru mēģinājumus un daudzas citas norises, kas ar kultūru saistītiem cilvēkiem ir ikdiena, Ventspils kultūras centra māksliniecisko kolektīvu vadītājas Rudīte Tālberga un Anitra Niedre ir optimistiski noskaņotas – ir rasti risinājumi un pavasarī jau iegūta pieredze, kas dod iespēju gan ne pilnā apmērā, bet tomēr turpināt iesākto darbu – vadīt sieviešu kori «Venda», bērnu vokālos ansambļus «Cita planēta» un «Mazā prinča planētas», kā arī vokālo ansambli «Mundus».
 
20.nov
Realitātes šova «Slavenības. Bez filtra» zvaigzne un dzejniece Magone Šutoviene ik nedēļu pārsteidz ar jauniem un negaidītiem notikumiem. Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« viņa stāsta gan par dažādām situācijām laukos, gan arī atklāj, ka pirmais dzejas krājums «Magoņu čuksti» ir izpelnījies pozitīvas atsauksmes un tam sekos turpinājums «Magoņu atklāsmes». Magone velta vārdus arī Latvijai 102. gadadienā. Sāpīgus vārdus. Pat skarbus.
 
19.nov
Ar ēdienu blogeri Piparu (Roju Puķi) tiekos kafejnīcā, un pēc mūsu sarunas kāda netālu sēdošā sieviete apjautājas, ar kādu labdarību jaunietis nodarbojas. Viņa neticīgi skatās, kad saku, ka puisim ir tikai 15 gadu. Jā, viņš savu blogu sāka rakstīt deviņu gadu vecumā, un šogad klajā nāks Pipara recepšu grāmata.
 
19.nov
«Es nekad dzīvē neesmu ieturējusi nevienu diētu. Man tik ļoti patīk gatavot un arī baudīt ēdienu, ka pat nedomāju tādā veidā sev darīt pāri. Iespējams, tie ir labi gēni, kas mani no tā pasargā, bet ne tikai – tā ir arī sabalansēta ēdienkarte ar kvalitatīvu un mājās gatavotu ēdienu,» saka māksliniece Ieva Bondare.
 
18.nov
«Līdz šim vismaz reizi gadā man un Latvijai uzšāva salūtu, bet šogad nebūs. Tagad jau neko plaši nedrīkst svinēt, tāpēc svētku vakariņas būs šaurā ģimenes lokā,» saka Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis. Viņš savu dzimšanas dienu svin reizē ar Latviju 18. novembrī.
 
17.nov
Žurnālistes un publicistes Elitas Veidemanes privātmājā mitinās pieci murrātāji un viens suņuks. Iepriekš viņas mājās mituši pat septiņi kaķi! Viņai dzīvnieki nav tikai suns vai kaķis, viņai dzīvnieki ir savējie. Draugi. Attieksmi jūt Elitas stāstā par saviem mīļdzīvniekiem.
 
16.nov
Ar spožu šovu divus vakarus tika svinēta iluzionistu Daces un Enriko Pecolli īstenotā sapņa – iluzionisma teātra «Mystero» ‒ atklāšana.
 
15.nov
NEDĒĻAS CILVĒKS. ARNIS CIMDARS Kandidēs uz Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatu
 
14.nov
Leģendārā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra (97), kura kopš 1990. gada ik vasaru bija laimīga mērot tālo ceļu no Amerikas uz Latviju, lai izbaudītu ceriņu ziedēšanas laiku un sniegtu deju meistarklases un koncertus, šovasar globālās pandēmijas dēļ uz savu dzimteni nevarēja atbraukt. Tas dejotājai ir smags emocionāls pārbaudījums.
 
13.nov
Dziedātāja ir viena no skaistākajām un šarmantākajām skatuves māksliniecēm, kuras harisma apbūra gan 80. gados, gan apbur arī tagad. Viņa nesaudzīgi saka: «Es negaidu, ka mani no malas kāds nāks mierināt. Es negaidu, ka man kāds var palīdzēt.» Viņa sevi uzmundrina pati. Ritai Trencei ir nelieli, toties iedarbīgi paņēmieni, kā aizgaiņāt grūtsirdīgas domas.