Vakara Ziņas

5:45
Sirsnīgās, ņiprās un asprātīgās latgalietes Dzidras Bruzgules vārds plašāk ir izskanējis saistībā ar kaņepju skandālu Dekšāres pagastā. Presē viņu mēdz dēvēt par kaņepju baronesi, bet, sazinoties ar Dzidras kundzi, kļūst saprotams, kāpēc no aktīvās seniores var iedvesmoties un mācīties neizsīkstošu dzīvesprieku un drosmi.
 
Vakar, 11:01
Grobiņas novads savā feisbuka lapā informējusi, ka pieņēmusi lēmumu par godu komponista Raimonda Paula jubilejai vienu no Grobiņas ielām nodēvēt par Paula ielu. Šogad janvārī Maestro svinēja savu 85. dzimšanas dienu. Paula vārda piešķiršanu ielai var uzskatīt arī par cieņas izrādīšanu arhitektam Paulam Maksam Berči – Liepājas tēla veidotājam un cilvēkam, par kuru liepājnieki saka: Liepājas visu laiku ievērojamākais arhitekts.
 
Vakar, 9:00
ASTROLOĢISKĀ PROGNOZE. DITA LŪRIŅA-EGLIENA, aktrise
 
Vakar, 8:15
Laikā, kad klātienes izrādes nenotiek ne teātros, nedz arī operā, operdziedātājs Juris Jope pievērsies apsveikumu biznesam. Viņš savā «Facebook» profilā publicējis piedāvājumu, aicinot kungus nosūtīt muzikālu 8. marta sveicienu savām mīļotajām dāmām, turklāt var izvēlēties, vai sūtīt video sveicienu vai klātienes sveicienu (protams, ievērojot visas drošības normas). Sveicienu iespējams papildināt ar ziediem.
 
27.feb
«YouTube» šova «Trojan» autors Ņikita Trojanskis līdz februāra sākumam strādāja Slimību kontroles un profilakses centrā (SPKC) par epidemiologu. Ņikita ir pēc izglītības ir biologs, absolvējis vienu no labākajām pasaules augstskolām – Kembridžas universitāti. Pirms pāris nedēļām viņš mainīja darba vietu un amatu, kļūstot par Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas vadītājas asistentu.
 
27.feb
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
27.feb
Mākslinieks Aivars Vilipsons 2017. gadā nopirka dzīvokli Rīgā, Zirņu ielā. Kā televīzijas Rīga TV24 raidījumā «Nacionālo interešu klubs» stāstīja Vilipsona sieva Indra, pirms dzīvokļa iegādes visa iespējamā informācija tika pārbaudīta, nekur neparādījās brīdinājumi, ka ar šo īpašumu saistītos kaut kas krimināls. Arī Zemesgrāmatā ne. Taču 2019. gadā ar īpašnieku sazinājās policija – atsūtīja vēstuli, kurā bija rakstīts, ka dzīvoklis ir arestēts kādas izmeklēšanas gaitā.
 
26.feb
Baldones novadā, mājās «Tāles», čakli rosās uzņēmīgā un ņiprā saimniece Maija Grunte-Bērzupe, kura nebīstas smaga lauku darba. Ciemojāmies pie Maijas un uzklausījām stāstu par mīlestību pret dzīvniekiem, kuri katrs ir liela personība. Maija uzsver, ka dzīvnieks nekad nemelos un nenodarīs pāri.
 
26.feb
«Ko es darīšu savā dzimšanas dienā? Visticamāk, raudāšu,» saka humoriste Jolanda Suvorova. Viņai dzimšanas diena ir sestdien, 27. februārī.
 
25.feb
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule nedaudz vairāk nekā pirms gada tika pie diviem skaistiem rudiem kaķiem – Pipara un Mandarīna. Izrādījies, ka abi skaistuļi nav nekādi klēpja kaķi, tāpat reizēm viņi mēdz aizklīst līdz tālākajām kaimiņmājām, gāzt puķu vāzes un darīt citas blēņas. Taču rudie runčuki ģimenei sagādā lielu prieku, pat par spīti tam, ka Lienei ir alerģija pret kaķu spalvām. «Ja māju kārtīgi iztīra, varam sadzīvot pat ļoti labi. Un man patīk domāt, ka kaķi ir labi stresa noņēmēji,» teic Liene.
 
25.feb
Dzejnieces Magones Šutovienes gaitām skatītāji var just un sekot līdzi, skatoties televīzijas «STV Pirmā!» šova «Slavenības. Bez filtra» epizodes. Realitātes šovu zvaigzne, kas savu atbalstītāju sirdis ir iekarojusi ar vienkāršību, dabiskumu un nesamākslotību, sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« stāsta par lietām, kas raksturo viņas personību.
 
24.feb
Latvijas kūrortpilsēta Jūrmala dažādos laikmetos bijusi inteliģences – literātu, mūziķu, arī mākslinieku – iecienīta atpūtas un darba vieta. Latvijas mūziķu un citu kultūras darbinieku aprindās vēl aizvien labā atmiņā palicis Jāņa Zālīša nams Lielupē. Nelielajā namiņā, kas atrodas 19. līnijā, no 1923. gada līdz mūža nogalei 1943. gadā dzīvoja komponists, pirmais Latvijas Nacionālās operas direktors un mūzikas kritiķis Jānis Zālītis (1884–1943), kuram 2019. gadā samērā plaši tika atzīmēta 135. dzimšanas diena.
 
24.feb
Šķiet, katra jauna nedēļa, kurā dzīvojam Covid-19 pandēmijas slazdā, nes jaunus un jaunus pārsteigumus. Tikko cilvēkus vēl vairāk satracināja dīvainā situācija, kad vakcinējamo sarakstā, kur jau tāpat bija noteiktas vairākas prioritārās grupas – mediķi, sociālās aprūpes centru darbinieki u.c., pēkšņi iespraucās tā sauktie viedokļu līderi – eksprezidenti, pašreizējie ministri un dažas citas «pietuvinātās personas». Tālab »Vakara Ziņas« vērsās pie uzticamiem avotiem Lietuvā un Igaunijā, lai noskaidrotu, kā viņi pārdzīvo šo dīvaino laiku. Jāpiebilst, ka ne Lietuvā, ne Igaunijā politiķiem netiek dota priekšroka vakcinēties pirms prioritārajām grupām – mediķiem un skolotājiem…
 
23.feb
Kādreizējā labklājības ministre Iveta Purne tagad vada Valsts sociālās aprūpes centra «Zemgale» filiāli «Jelgava».
 
23.feb
Modes māksliniece Asnate Smeltere sarunā ar »Vakara Ziņām« atzīst, ka, par spīti visiem aizliegumiem un ierobežojumiem, viņa tomēr šo it kā apstājušos pandēmijas laiku cenšas izbaudīt. «Es pat sajūtu kaifu no tā, ka nekur nav jābūt, nekur nav jāpieskrien, nekas nav jāpaspēj. It kā ieeju pavisam citā dimensijā, jo nekad nepieredzēta. Un tagad liekas, ka līdz šim tik pārpildītajā dzīvē un ikdienas steigas pasaulē mēs bijām ļoti daudz ko pazaudējuši. Pašreiz ir pilnīgi cits dzīves temps, un es neteiktu, ka ļoti no tā ciestu. Patiesībā man pat liekas, ka šis ir tāds interesants dzīves periods.»
 
22.feb
Lai gan sabiedrībā teju folklorizējies priekšstats, ka mūziķi pēc koncertiem parasti atslābinās ar kādu glāzīti grādīgā, vismaz uz Ivo Fominu tas neattiecas – viņš sēžas pie auto stūres un brauc uz savām mājām Liepājā.
 
22.feb
«Pirmoreiz uz skatuves uzkāpu 1951. gada 1. decembrī. Ak, Dievs, tēvs, cik daudzas paaudzes uzaugušas kopš tā laika, kad es biju jauna un friša! Un es vēl staigāju pa šo zemi,» saka tautā mīlētā teātra un kino aktrise Baiba Indriksone.
 
21.feb
Vieni apprecas un laulībā nodzīvo tik ilgi, «līdz nāve mūs šķirs», citi pārbauda īsto un vienīgo vairākas reizes. Bet ir arī tādi, kuri to neatrod vai nemaz nemeklē. Cilvēki, kuri laulībā aizvadījuši gadu desmitus, parasti dalās ar pieredzē balstītām atziņām, taču varam ar gandrīz simtprocentīgu varbūtību pieļaut, ka īstā recepte līdz galam netiek izpausta. Tāpēc da­žu sa­bied­rī­bā zi­nā­mu cil­vē­ku ilggadīgajā saderībā ielūkojāmies no citas puses.
 
21.feb
ASTROLOĢISKĀ PROGNOZE. MĀRIS MOŽVILLO, KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.
 
21.feb
Covid-19 pandēmijas dēļ aizvien biežāk cilvēki pavada laiku dabas takās un mežos. Lielāka rosība ir novērojama arī celtniecībā un remontdarbos, bet kā ir ar dārza darbiem? Žurnāls »Vakara Ziņas« uzklausīja trīs dažādus viedokļus un pieredzes.
 
20.feb
Šis ir dzejnieka un Rīgas pilsētas apdziedātāja Aleksandra Čaka 120. jubilejas gads, kam par godu, tiklīdz tas būs iespējams, tiks rīkoti dažādi pasākumi. Kamēr Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs apmeklētājiem ir slēgts, neviens neliedz aizstaigāt līdz Raiņa kapiem, kur guldīts 1950. gada 8. februārī mūžībā aizgājušais dzejnieks. Ielūkojāmies vairāku Čaka līdzgaitnieku atmiņās par dzejnieka pēdējām dzīves dienām.
 
20.feb
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze.