Vakara Ziņas

Vakar, 5:45
Trīs Rīgas domes priekšsēdētāju – Nila Ušakova, Daiņa Turlā un Oļega Burova – portreti pagaidām nav tapuši. Visi trīs eksmēri saka – pašlaik svarīgāki darbi darāmi, un gaida uzaicinājumu no Rīgas pilsētas izpilddirektora vai izpilddirektores. Kamēr jaunais Rīgas domes sasaukums nebūs sācis pilnvērtīgi strādāt, un, visticamāk, vēl ilgi pēc tam Rīgas bijušo vadītāju portretu izgatavošana diez vai būs aktuālākais jautājums.
 
21.sep
«Ja dzimšanas diena iekrīt darbdienā, mēs teātrī viena otru mēģinām iepriecināt – uzpošam grima galdu, saliekam dāvaniņas un ziedus. Tā, lai darba diena ir priecīgāka,» saka skatītāju mīlētā Valmieras teātra aktrise Elīna Vāne. Viņa savu dzimšanas dienu svin 21. septembrī, un šogad tā būs pirmdiena. Brīvdiena.
 
20.sep
Laba veselība ir svarīga ikviena cilvēka dzīvē, bet veidi, kā to stiprināt, ir visdažādākie. Sabiedrībā atpazīstamas personības dalās pieredzē, kā stiprina veselību rudenī.
 
19.sep
Tautā iemīļotās aktrises Olgas Dreģes vārds komentārus neprasa, viņa turpina aktīvi darboties radošajā jomā. Leģendārā aktrise šobrīd sadarbībā ar izdevniecību «Aminori» ‒ veido grāmatu, kurā tiek apkopoti viņas iemīļotākie dzejoļi, kas ir liecība skatuves mākslinieces radošajam mūžam.
 
18.sep
Ja radošai darbībai, mūzai pietuvinātie dāsni dalās ar savas privātās dzīves smalkumiem, tad valsts amatpersonas vairumā gadījumu privātumu tur aiz septiņām atslēgām. Amatpersonas var saprast – tām jau tāpat nav viegli ‒ materiālā dzīve jāpublisko valsts amatpersonu deklarācijās un vēl jāpiedomā, pie kuriem paziņām drīkst iet ciemos, bet kuriem jāsāk līkumu mest, lai nezaudētu pielaidi valsts noslēpumam vai oficiālās varas uzticību.
 
18.sep
Atgriežoties no darbiem publiskajā sektorā un pievēršoties privātbiznesam sava tēva radītajā restorānu un arhitektūras uzņēmumā «Vincents grupa», Emīls Jakrins iepazinies ar firmas finanšu dokumentiem un atklājis pagalam dīvainas lietas. Uzņēmuma dalībniece Guna Eglīte skaitās ilgu laiku strādājusi «Vincentā» par konsultanti, saņemot ap 6500 eiro algu mēnesī, tādā veidā pārpumpējot no «Vincenta» kases uz savu kabatu prāvus līdzekļus – vairākus simtus tūkstošu eiro.
 
18.sep
17. septembra rītā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētā bijušajam futbolistam un no amata atceltajam Latvijas Futbola federācijas prezidentam Kasparam Gorkšam bija noteikts mutvārdu civilprocess par uzturlīdzekļu piedziņu. Tiesā vērsās Gorkša bijusī sieva Ieva Gorkša.
 
17.sep
Šarmantā, talantīgā dziedātāja un spēcīgās balss īpašniece Diāna Pīrāgs uz skatuves vienmēr valdzina gan ar savām vokālajām dotībām, gan arī gaumīgajiem skatuves tērpiem. Izņēmums nebija arī dziesmas «Terra d’Ambra e di Emozioni» prezentācijas pasākums, kurā pulcējās izsmalcināta publika.
 
16.sep
Gada nogalē ‒ 4. decembrī ‒ Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā pirmo reizi norisināsies unikāla koncepta pasākums «Red Bull SoundClash», kura laikā uz divām skatuvēm kāps repa vecmeistars Ozols un indīroka grupa «Carnival Youth», lai draudzīgā sāncensībā četros raundos izpildītu īpašu programmu ar tikai šim pasākumam aranžētu dziesmu izpildījumu.
 
15.sep
Latvijas skaistumkonkursu entuziasti atšķirībā no citiem šovbiznesa nozares pārstāvjiem publiski ir retāk izteikuši sarūgtinājumu par «Covid-19» dēļ ieviestajiem ierobežojumiem. Tomēr tā nav, ka skaistuļus notiekošais neietekmē. Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« Alina Safronova atklāj, ka tieši tagad, kad viņa varēja piepildīt savu sen izloloto bērnības sapni, viss sagriezās kājām gaisā.
 
14.sep
Spilgtās un šarmantās lektores un pasniedzējas Ievas Adamss ģimenes mīlulis ir cēlais Vesthailendas baltais terjers. Misters Bendžamins ir mazs, balts un mīļš skaistulis, kas ir apveltīts ar īstena bruņinieka īpašībām, labām manierēm, lauvas sirdi krūtīs un spēcīgu balsi, tādēļ godam aizstāvēs savu saimnieci.
 
13.sep
«Es jau nekāds mīlētājs nekad neesmu bijis – Smiļģis mani savulaik teātrī paņēma uz raksturlomām. Laikam jau mana misija bija skatītāju sasmīdināt, un, lai skatītājam iepatiktos, daudz enerģijas pat nebija jāpatērē. Drīzāk otrādi – jāpiebremzē, lai neizgāztu par daudz kādu podu,» smaidot saka skatītāju mīlētais aktieris Leons Krivāns (82). Kino un teātra skatuves mākslinieks ar teicamu raksturotāja talantu un dabas dotu humora izjūtu.
 
12.sep
Nesen pie populārā aktiera Jāņa Jarāna viesojās māsīca Ilona. «Viņa jau ilgus gadus dzīvo Briselē, kur viņai ir sava sporta skola, un tikai pāris reižu gadā ierodas Rīgā, jo šeit dzīvo abi viņas bērni,» »Vakara Ziņām« pastāstīja aktieris, atklājot, ka viņa māsīca ir divkārtēja pasaules čempione akrobātikā pāru disciplīnā.
 
11.sep
Kad tagad raksta par Uldi Leiškalnu, bieži norāda – bijušais operas solists, kurš dzied uz ielas. Dzied gan. Viņu nevar nepamanīt – gan iespaidīgā auguma, gan lieliskās balss dēļ. Vēl viņš labprāt aprunājas un sarunājas. Ārēji šķiet neievainojams, bet dokumentālā filma «Katram savi tarakāni» atklāj porcelāna trauslumu, tomēr līdz galam saplīst viņš sev neļauj pats. Ulda draugs kopš jaunības ir Mūzikas akadēmijas docents Ansis Sauka. Viņš uzsver: «Uldis nekad panikā nav kritis, vienmēr atradis izejas.»
 
11.sep
Jaunu radio singlu un arī videoklipu izdevusi muzikālā apvienība “Nowhere in Space”. Tas saucas “Vairāk” un tapis kopā ar dziedātāju Kasparu Zlidni.
 
10.sep
Pazīstamās mākslinieces Elitas Patmalnieces iepriekšējais «Instagram» konts ir izdzēsts, bet tas nav viņas roku darbs. Elitai izveidots jauns konts, un viņa aicina visus interesentus sekot tam: @elita_patmalniece.
 
9.sep
Samtainās balss īpašniece, džeza mūzikas pārstāve un vokālā pedagoģe Olga Pīrāgs ir daudzpusīga gan uz skatuves, gan dzīvē, viņa ir iedvesmojoša, spēcīga, dzīvesgudra un ļoti spilgta personība. Karjeras laikā saņēmusi augstus novērtējumus dažādos vokālajos konkursos un šobrīd skolo savus audzēkņus.
 
8.sep
Latvijas vēstnieci Itālijā Solvitu Āboltiņu sastapām Vecrīgā restorānā «Felicità». Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« viņa stāsta par saspringto laiku Itālijā, ko izraisīja vīruss «Covid-19».
 
7.sep
Šogad janvārī Rīgā no dzīvokļa ekskluzīvajā Skanstes projektā tika izņemts rets un eksotisks dzīvnieks ‒ melnais leopards jeb tā dēvētā melnā pantera. To aizveda uz zoodārzu. Sazinājāmies ar Rīgas zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļas pārstāvi Māri Lielkalnu, kurš izstāstīja, kas noticis ar dzīvnieku.
 
6.sep
Jaunu šovu pirmizrādes un iemīļotu raidījumu atgriešanās, Latvijas labākie aktieri un TV ekrānos vēl neredzētas personības – visu krāšņāko vietēji radīto saturu šoruden apvienos «Tet studio», kas pie skatītājiem to atnesīs «Shortcut» lietotnē un kanālos «360TV» un «STV Pirmā!».
 
5.sep
Jūlija vidū zoodārzā tika svērti Galapagu bruņrupuči. Tur piedalījās arī Ingmārs Līdaka, kurš kopš februāra vairs nav Rīgas zoodārza vadītājs. Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« Ingmārs atklāj, vai ir atsācis darba attiecības ar Rīgas zooloģisko dārzu.
 
4.sep
Viens no pēdējā laika apspriestākajiem notikumiem ir saistīts ar Bruknu un mācītāja Andreja Mediņa vārdu. Ikgadējā tradīcija Bruknā ir labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu!», kurā pulcējas arī kupls pulks Latvijā pazīstamu mākslinieku un personību. Jautājām vairākiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem viņu viedokli par Bruknā notiekošo.