Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_downwardVakara Ziņas

Par senās Ēģiptes valdnieces Kleopatras piena vannām un dūņu jeb peloīdu terapiju zināms jau gadsimtiem ilgi, bet pasaulē pirmais produkts ar jūras augu ekstraktiem tika radīts tikai 1962. gadā. Kopš tā laika jūras aļģes kosmetoloģijā kļūst arvien populārākas. Jo tās ir bagātas ar bioloģiski aktīvām vielām, kurām ir liela ietekme uz ādu, un tajās aizvien mīt milzīgs potenciāls ādas jaunības saglabāšanai. 
31.jan Santa Raita
Peldēšanās ziemā, ko ne katrs spēj un kas ne katram arī ir vajadzīgs, pēdējo gadu laikā kļūst arvien populārāka. Kāds, sekojot «modes kliedzienam», uzskata to par vienu no dzīves lielajiem izaicinājumiem, ko gribas pārvarēt, bet citam tā šķiet neiespējamā misija. Kas mudina cilvēku sevi pārvarēt un iziet no komforta zonas, izģērbties kailam ziemas spelgonī un iegremdēties ledusaukstā ūdenī, »Vakara Ziņām« stāsta TV raidījumu un pasākumu vadītājs Armands Simsons, aktieris Edgars Pujāts un basketbolists Kristaps Dārgais.  
28.jan Santa Raita
Kaut arī laika gaitā, salīdzinot kaut vai ar pusgadsimtu senu vēsturi, iespējas strauji ir mainījušās pilnīgi visās jomās, redzēt daiļā dzimuma pārstāvi lidmašīnas pilota kabīnē vēl aizvien nešķiet gluži pašsaprotami. Lidsabiedrības «airBaltic» otrā pilote Elīna Štēbele ar savu piemēru parāda, ka tā ir vien iedoma. Viņas uzskats ir: ja cilvēks, izdzirdot lidmašīnas rūkoņu, ceļ degunu debesīs, ar skatienu meklējot gaisa kuģi, kā arī sajūt vēlmi šajā profesijā darboties pats, mūsdienās pastāv visas iespējas sapni īstenot. Arī meitenēm! 
27.jan Lāsma Gaitniece
«Man ik pa laikam nepieciešama vienatne, kad esmu kopā tikai ar sevi un savām domām,» saka žurnāliste, TV personība, blogere un uzņēmēja Una Ulme.  
26.jan Santa Raita
«Lai viss notiekošais uz šīs zemes jums kalpo kā apziņa sevis apzināšanai!» saka skatuves māksliniece un Latvijas Radio 2 raidījumu vadītāja Līga Robežniece. 
25.jan Santa Raita
«Ja mīli sevi, dari, kā tev labāk. Kā jūti, kā dzirdi, kā redzi,» saka juriste un politiķe Ieva Brante. 
24.jan Santa Raita
«Esmu laimīga, ik rītu pamosties savā ādā. Esot sievietei. Spējot apzināties sevi, savu ķermeni, savu būtību, savas spējas. Es esmu tas kodols, ap kuru griežas mana pasaule,» saka šova «X faktors» trešās sezonas uzvarētāja, influencere Elīna Gluzunova. 
23.jan Santa Raita
«Laikam mana mīļākā fotogrāfija saistās ar stāstu par to, kā piepildījās mans sapnis par nokļūšanu Islandē, kā sev atklāju šo zemi un kā nokļuvu pludmalē, kurā tikuši uzņemti kadri vienam no maniem mīļākajiem videoklipiem,» saka komponiste un dziedātāja Zane Dombrovska.
22.jan Guna Blaua
Saskaņā ar karmas likumu viss, ko mēs esam darījuši iepriekš, atspoguļojas mūsu pašreizējā dzīvē dažādu slimību, pārbaudījumu un savstarpējo attiecību veidā. Viss, ko mēs darām tagad, atspoguļosies arī nākotnē.
21.jan Arta Kalniņa
«Lai arī esmu dzimusi janvārī, es nevaru ciest ziemu, jo visu laiku salstu. Es gribētu būt liels lācis un gulēt, līdz pumpuri plaukst…» saka Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte. Viņa savu dzimšanas dienu svinēja 18. janvārī.
21.jan Santa Raita
Jaunā gada pirmajā dienā Vecrīgas klubā «Hamlets» valdīja prieks, līksmība un mīlestība – tur kopā ar dēlu Markusu, saviem vedējiem un tikai vistuvākajiem draugiem savas sudrabkāzas svinēja aktieris un režisors Rolands Zagorskis-Rolands un Liene Rolanda. Ekskluzīva iespēja būt klāt šajā skaistajā notikumā bija arī »Vakara Ziņām«. 
21.jan Santa Raita
Ģirts Vilks ir viens no pavisam nedaudziem gaisa balonu pilotiem Latvijā. Ja rodas vēlēšanās savu brīvo laiku vai svētku brīdi pavadīt tā, lai būtu ko atcerēties, piemēram, putna lidojumā virs Latvijas, ir vērts apskatīt interneta mājaslapu www.manspilots.lv. Tas ir pirmais legālais uzņēmums mūsu valstī, kas cilvēkiem piedāvā lidojumus ar gaisa balonu jeb pasažieru komercpārvadājumus, turklāt Ģirta izlolots.
20.jan Lāsma Gaitniece
«Šahā iemācās, ka līdz galam neizdomātas domas noved pie paviršiem lēmumiem un sāpīgiem zaudējumiem,» saka politiķe un šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.
20.jan Santa Raita
Dailes teātra aktrise Lelde Dreimane februārī kopā ar kolēģiem no citiem Latvijas teātriem dosies viesizrādēs pa Latvijas pilsētām ar režisora Imanta Strada iestudēto attiecību komēdiju «Caurstaigājamā guļamistaba». «Otrs aktuālais projekts ir par godu aktiera Ģirta Ķestera jubilejai tapusī monoizrāde «Vīrietis, kurš gaida», kuras pirmizrāde plānota tieši Ģirta dzimšanas dienā 14. februārī. Izrādē abas ar manu kolēģi Ēriku Egliju-Grāveli parūpēsimies par muzikālo pusi un sievišķā līdzsvara radīšanu,» par saviem radošajiem plāniem saka Lelde. 
19.jan Guna Blaua
Skaudība tiek vērtēta pretrunīgi, jo dēvēta gan par vienu no septiņiem nāves grēkiem un daudzu noziegumu cēloni, gan par cilvēces progresa dzinējspēku. Kāpēc tā rodas, kā tikt vaļā vai novirzīt tās enerģiju pozitīvā gultnē? 
19.jan ANNIKA NIEDRĪTE
«Populārais mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea, kurš pērn pārcēlies uz Stokholmu, kur studē Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, ir nospraudis daudzus krāsainus karodziņus – darbus, ko šogad vēlas īstenot.
18.jan Santa Raita
Kad šķita, ka stāsti par vardarbību ģimenē varētu būt apsīkuši, pagājušā gada nogalē izskanēja kārtējais publiskais skandāls, turklāt arī statistika ir nepielūdzama: kā informē Valsts policija, 2023. gadā saistībā ar ģimenes konfliktiem gada deviņos mēnešos reģistrēti kopumā 6309 notikumi. Kādēļ tādi esam un ko darīt, ja saskaramies ar vardarbību – par to šajā rakstā.
18.jan Guna Blaua
«Es parasti nerakstu nākamā gada apņemšanās, taču šoreiz man ir vairākas un viena izteikta! Es gribu būt vairāk es,» saka gleznotāja Laura Juhņeviča.
17.jan Santa Raita
Mjanma 2023. gadā kļuvusi par pasaulē lielāko opija ražotāju, vēsta ANO dati. Afganistāna zaudēja savas līderpozīcijas teroristu un ekstrēmistu organizācijas «Taliban» politikas dēļ.
17.jan Arta Kalniņa
Viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm, harismātiskā Ksenija Sidorova-Arizaga un viņas vīrs, spānis Hosē Arizaga aizvadītā gada pēdējā dienā sagaidījuši pasaulē nākam savu trešo atvasi.
16.jan Santa Raita
Kriosauna jeb krioterapija ir vispārējās terapijas komplekss ar visa ķermeņa īslaicīgu, bet ekstremālu atdzesēšanu: procedūra notiek divas līdz trīs minūtes aukstuma tvaikos mīnus 130–160 ºC temperatūrā. Mākslīgā aukstuma ietekmē temperatūra ādas virsmā pazeminās līdz nullei, pat mīnus 2 grādiem, un tādos apstākļos organismā sākas ārstnieciskam efektam nepieciešamie procesi.
16.jan Santa Raita
«Man nav vienas mīļākās fotogrāfijas, taču ir vairākas tādas, kuras varētu saukt par ļoti būtiskām,» par izvēlēto fotogrāfiju saka Ņujorkā dzīvojošā izcilā latviešu animācijas filmu režisore Signe Baumane, kuras veidotā animācijas filma «Mans laulību projekts» saņēmusi daudzas starptautisku kinofestivālu balvas un iekļuvusi prestižās kinobalvas «Oskars» pretendentu sarakstā kategorijā «Pilnmetrāžas animācijas filma». Taču Signes stāsts ir saistīts nevis ar kino, bet gan ar atbalstu Ukrainai.  
15.jan Guna Blaua