Vakara Ziņas

Vakar, 20:21
Vai kādreiz esat vēlējušies justies kā slavenības, kā kinozvaigznes? Lai jūs pavadītu ieinteresētības un apbrīnas pilni skatieni? Lai nāktu klāt un lūgtu ar jums kopā nofotografēties? Cēsīs ir kāds, kurš spēj sagādāt šādu iespēju. Kas tad ir šis brīnumdaris, un kas tās par pārvērtībām?
 
Vakar, 5:45
Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina par gadu gadiem nemainīgu tendenci: Latvijā, salīdzinot ar pārējiem gada mēnešiem, visvairāk bērnu dzimst ap Jāņiem (jūnijā/jūlijā). Otrajā vietā – marts. Arī šogad martā mūsu valstī piedzima par 181 mazuli vairāk nekā janvārī. Tas nozīmē, ka pērn Jāņu mēnesī tika ieņemti 1479 bērniņi – mazāk nekā iepriekšējos nekovida gados, bet tomēr rekords. Paparžu ziedēšana nes bagātīgu ražu!
 
21.jun
Veterinārārstes Litas Konopores vārds ne tikai profesionāļiem, bet arī lielai Latvijas sabiedrības daļai zināms it labi. Viņa ir tā, kurai pietika drosmes neklusēt gan saistībā ar skandaloziem gadījumiem kā, piemēram, «Dogo» sāga, un nonākt par to uz apsūdzēto sola par pusi miljona eiro, gan arī par daudzu «glābēju biedrību» patiesajiem nolūkiem – vēlmi finansiāli iedzīvoties uz nelaimē nokļuvušo rēķina.
 
21.jun
Ik gadu Latviju pārņem Jāņu svinēšanas drudzis. Šoreiz uz iemīļotajiem svētkiem paraudzījāmies no cita skatpunkta, uzklausot neierastākus Jāņu stāstus.
 
20.jun
Mazliet vairāk nekā pirms simt gadiem celtās Lūznavas muižas kādreizēji īpašnieki – dižciltīgā Kerbedzu dzimta – mīlēja mākslu un radošu gaisotni, un šeit bieži ciemojās mākslinieki, tostarp arī izcilais lietuviešu gleznotājs un komponists Čurļonis. Arī tagad šī tradīcija turpinās, un Lūznava, kas atrodas apmēram pusstundas brauciena attālumā no Rēzeknes, kopš 2015. gada kļuvusi par mūziķu un mākslinieku iecienītu pulcēšanās un uzstāšanās vietu. Arī šovasar paredzēts, ka Lūznavā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, bet augustā norisināsies Baltijas džeza festivāla «Škiuņa džezs».
 
20.jun
Līgo pagasts un tā centrs Līgo ciems ir unikāli sava nosaukuma dēļ. Pat padomju laikos tas netika nomainīts pret ideoloģiski pareizāku. Jā, Latvijā ir arī Līgupe – Abavas pieteka, tomēr visgruntīgākais Līgo vārds ir iemūžināts Latvijas pierobežas pagasta un ciema nosaukumā. Un – trakas lietas! – 1920. gada 15. aprīlī šaipusē, pie Liedeskroga, notika atentāta mēģinājums pret valdības vadītāju Kārli Ulmani... Jābrauc skatīt savām acīm, kā dzīvo līgciemieši.
 
19.jun
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas"
 
19.jun
Ir pieņemts uzskatīt, ka Tā Kunga ceļi ir neizdibināmi, taču tikpat labi tas attiecināms arī uz ģenētiku. Daudz ir gadījumu, kad vienu vecāku bērni ir tik dažādi gan pēc savas būtības, gan sūtības. Kāpēc tā? Kas to lai zina…
 
19.jun
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
18.jun
Holivudā dzīvojošā izcilā latviešu komponiste Lolita Ritmanis sarunā ar »Vakara Ziņām« stāsta – kopš visa viņas ģimene saņēmusi vakcīnu pret Covid-19, viņa atkal jūtot lielu enerģiju apmeklēt koncertus, ciemoties klātienē ar draugiem, pamazām atsākt ceļot un atgriezties pirmspandēmijas dzīves ritmā.
 
18.jun
Lieliskais skats pāri Daugavai uz Vecpilsētas torņiem, 19. gadsimta arhitektūra un Ķīpsalas apkaimei tipiskais miers un klusums ir tikai dažas no īpašībām, kas raksturo «Fabrikas restorāna» lokāciju.
 
18.jun
Uzņēmums «HKScan Latvija» apvieno vadošos gaļas pārstrādes zīmolus Latvijā: «Rīgas miesnieks», «Jelgava», «Tallegg» un «Rakvere». Visus šo zīmolus raksturo augsta kvalitāte, izcilas garšas īpašības, zinoša ekspertu vadības komanda, kas mērķtiecīgi strādā, lai Latvijas lielākajos gaļas pārstrāde uzņēmumos ražotā produkcija ieņemtu arvien nozīmīgāku vietu arī uz citu valstu patērētāju galdiem.
 
18.jun
Šogad jūnijā AS «Aloja Starkelsen», ko galvenokārt pazīstam kā kartupeļu cietes ražotāju, atzīmē pastāvēšanas 30 gadu jubileju. Tāpat kā pirms 30 gadiem, kad tika noslēgts pirmais sadarbības līgums ar Zviedrijas zemnieku kooperatīvu «Lyckeby» un Alojā sākās jauna ēra, tā arī šovasar uzņēmumā ir notikušas būtiskas pārmaiņas – ar investīcijām un milzīgu pieredzi uzņēmumā ir ienākusi ekspertu grupa, kura plāno «Aloja Starkelsen» pacelt jaunā, starptautiski atzīta uzņēmuma, līmenī.
 
18.jun
Ja pārlapo interneta portālus, tad šķiet Latvijā nav svarīgāku ziņu par to, ko bez sava Žanīša dara pašpasludinātā dzejniece Magone. Un tomēr – drīz viņai dzeltenziņu 1. aile būs jāpamet, jo laulības ostā stūrēs multimākslinieks Kašers!
 
17.jun
Modes nams «Gucci» savā simtgades šovā piedāvāja jaunāko tendenci – deguna rotaslietas. Protams, deguna pīrsinga ideja nav nekas jauns, tikai nedaudz aizmirsta. Savulaik drosmīgākie caurdūra deguna starpsienu un nēsāja riņķīšus vai rotas mazu pērlīšu, simbolu un krāsainu akmentiņu izskatā. 2021. gada aksesuāru aktuālākā tendence ir nēsāt rotas zem deguna, variējot tās dažādās formās un materiālos. «Gucci» dizaineri neaprobežojās tikai ar parasto deguna riņķi – gredzenu, bet pārvērta to par mono auskaru.
 
17.jun
Pēc dažādām rokādēm valdībā esam tikuši pie vairākiem jauniem ministriem. Tajā skaitā jaunas izglītības un zinātnes ministres, kas nāk daudzu nemīlētās Ilgas Šuplinskas vietā. Anitai Muižniecei ir 33 gadi. Tik jauni politiķi augstos amatos Latvijā ir diezgan liels retums.
 
17.jun
Komponists Zigmars Liepiņš ik pa brīdim savā sociālā tīkla «Facebook» laika joslā ieraksta dažādas pārdomas par aktualitātēm, saucot lietas īstajos vārdos.
 
16.jun
Latvijā nāvessodu no Krimināllikuma izslēdza tikai 2011. gadā, bet faktiski nāvessodam punkts tika pielikts 1996. gada 24. septembrī, kad toreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis pasludināja moratoriju nāvessoda izpildei. Visskaļākais gadījums, kad nāvessodu piesprieda nevainīgam cilvēkam Latvijā, izskanēja pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā. Septiņus mēnešus Zigurds Dreimanis gaidīja savas dzīves beigas nāvinieku kamerā.
 
16.jun
Kad pērnā gada nogalē tika izsludināts jauns TV šovs «Vecpuisis meklē līgavu» ar «iekārojamāko vecpuisi» Lauri Dzelzīti «galvenajā lomā», daudzu brīvo meiteņu sirdis sāka pukstēt straujāk. Diemžēl globālā pandēmija šova ieceri pārcēla uz nenoteiktu laiku.
 
15.jun
Izcilā latviešu klavesīniste Ieva Saliete jau desmit gadus par savām mājām sauc Griškānu pagasta Pocelujevkas «Moldedžus», kur dzīvo kopā ar vīru Andri un trim bērniem – Matīsu, Annu un Jāzepu. No Ievas un Andra mājas terases paveras skats uz plašu dīķi un skaistu ābeļdārzu kalnā. «Parasti maijā, kad zied mūsu divsimt ābeles, tas ir neaprakstāmi skaisti,» saka Ieva, kas kopā ar ciemiņiem un abiem vecākajiem bērniem tad kāpjot kalnā. Tiesa, šopavasar aukstā pavasara dēļ gan daļa ābeļu nezied, taču skats no kalna virsotnes ir ļoti iedvesmojošs.
 
15.jun
Stiliste un modes dizainere Iveta Vecmane ceturtdien, 10. jūnijā, prezentējusi savu jaunāko vasaras kolekciju «Melancholia V», aizsākot tradīciju turpmāk piedāvāt divas kolekcijas gadā, tādējādi nošķirot ziemas un vasaras apģērbu līnijas.