Pirmdiena, 2.oktobris

redeem Ilma, Skaidris

arrow_downwardVakara Ziņas

Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
Vakar, 19:30 Lāsma Gaitniece
«Mīlestības man ir ļoti daudz, un bērni – tā ir laime. Tāpēc dzimšanas dienā man novēliet veselību, veiksmi un izturību,» saka teātra un kino aktieris Rihards Lepers. 12. septembrī viņš svinēja savu 38. dzimšanas dienu.
Vakar, 14:30 Santa Raita
Pasaulē par rokmūzikas celmlaužiem uzskata grupas «Bītli» un «The Rolling Stones», Latvijā tie ir leģendārā grupa «Līvi». Lai arī rokmūzikai šobrīd neklājas viegli, jo tā ir nedaudz pabērna lomā, Latvijas Rokmūzikas asociācijas vadītājs ar ekonomista izglītību Uģis Higo Glāzītis jau sešus gadus nodarbojas ar Latvijas roka popularizēšanu un attīstību. Lai arī sākums nebija viegls, tagad ir izveidota interneta vietne, kur var iepazīties ar jaunākajām ziņām par rokmūziku, klausīties roka radio staciju ar Latvijā radītu rokmūziku un ikviens, kam sirdī svēts ir roks, piedalīties un atbalstīt rokmūziku.
30.sep RAIVIS MAKSIS MALNACS
3. septembrī savā teātrī–džeza klubā «Hamlets» 74. dzimšanas dienu radoši dzirkstošā atmosfērā un savu vistuvāko cilvēku un vislabāko draugu pulkā svinēja populārais teātra un kino aktieris, režisors un pedagogs, nemainīgi vīrišķīgi šarmantais Rolands Zagorskis-Rolands. »Vakara Ziņām« bija ekskluzīva iespēja būt klāt viņa svētku dienā un saskandināt glāzes uz jubilāra veselību.
30.sep Santa Raita
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
30.sep Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe
Aktieris un režisors Gundars Silakaktiņš stāsta, ka viena no viņa mīļākajām fotogrāfijām, kurā viņš redzams kopā ar savām abām meitām Justīni un Madlēnu, tapusi 2013. gadā Parīzes Disnejlendā.
29.sep Guna Blaua
Mākslinieces Daces Lankas roku un arī fantāzijas darbs ir pašlaik plašu popularitāti ieguvušā Hoijeres viesu nama jeb 17.–19. gadsimta interjera muzeja darbinieku košie seno gadsimtu kostīmi. Pati viņa atzīst, ka tas bijis ļoti interesants darbs un nevarētu neko dzīvē darīt monotoni. Dace sadarbojas arī ar tautas teātriem – top kostīmi un skatuves iekārtojums. Arī šī nodarbe māksliniecei ir sirdij ļoti tuva. Tāpat liepājniece darina šūtas drēbes lielākoties gan saviem tuviniekiem, kur arī var radoši izpausties.
29.sep Dace Ezera
Pēc trīs gadu piespiedu pauzes augustā norisinājās jau ceturtā «Fonda Līdzskaņa» sociāli radošā nometne – palīdzība tiem mūziķiem, kuri grūtos dzīves posmos ir «izkrituši» no mūzikas aprites.
29.sep Santa Raita
«Šobrīd vācam materiālus par Latvijas iluzionisma vēsturi, kuru sūtīsim arī uz Lasvegasu leģendārajam iluzionistam Deividam Koperfīldam, bet nākamgad plānojam doties viesizrādēs uz Ameriku un Eiropu,» par saviem plāniem teic pazīstamā iluzioniste Dace Pecolli.
28.sep Guna Blaua
Atzīmējot vairāk nekā trīsdesmit gadus uz skatuves, rokgrupa «Dzelzs vilks» šoruden dosies vērienīgā koncertturnejā, un pirmais koncerts notiks jau 30. septembrī grupas mājvietā Siguldā. «Grupas īsto trīsdesmit gadu jubileju 2021. gadā svinējām klusāk, jo lielāki pasākumi nevarēja notikt, taču šogad ar grupas jaunāko studijas albumu «Jauni» azotē esam nolēmuši atzīmēt šo jubileju lielākā koncertturnejā, ņemot līdzi spilgtāko «Dzelzs vilka» mūzikas bagāžu un raugoties nākotnē ar jaunu mūziku,» saka grupas solists Juris Kaukulis.
28.sep Guna Blaua
Nu jau piecus gadus Igaunijas iedzīvotājiem ir bijusi iespēja sabiedrisko transportu apriņķī, kurā viņi deklarējušies, izmantot bez maksas. Taču sākot ar nākamo gadu pasažieriem atkal nāksies pirkt biļetes – šādu konceptuālu lēmumu pieņēmusi valdošā koalīcija, un tā apstiprināšana Sabiedriskā transporta centrā nu jau ir vien tehnisks jautājums.
28.sep Māris Krūmiņš
31. augustā, pēdējā gaitā tika pavadīts bijušais Valsts policijas priekšnieks Juris Rekšņa.
27.sep Ieva Zemīte 
Sandijs Semjonovs ar komandu nofilmējuši dokumentālo seriālu «Taizeme. Tikai pieaugušajiem», kura vadītājs Krivenchy jeb Jānis Krīvēns skatītājiem mēģinās atklāt seksa industrijas patieso seju.
27.sep Santa Raita
Viens no senākajiem un iecienītākajiem kūrortiem Šveices Konfederācijā ir Interlakena. Lielākā daļa šīs nelielās pilsētiņas, kas atrodas Bernes kantonā, tātad konfederācijas centrālajā daļā, viesu alkst doties kalnu pārgājienos, savukārt citi – uzbraukt ar tūristu kuģīti pa Tūnas vai Briencas ezeru. Ne velti Interlakenu dēvē par Bernes Alpu tūrisma citadeli.
26.sep Lāsma Gaitniece
Pašā Latvijas–Lietuvas pierobežā Lielezeres parkā (Saldus novadā) ir atrodams liels dižakmens, kurā iekalts kādreizējā muižas pārvaldnieka barona fon Tolla vārds un gada skaitļi «1845–1855». Šis akmens nodēvēts par «Vadakstes valdnieku» un iekļauts vietējos tūrisma ceļvežos. Tomēr ne visi zina, ka barons fon Tolls tā īsti par Vadakstes valdnieku nemaz nevar tikt saukts.
26.sep PĒTERIS VAIRINIEKS
Augusta sākumā Vārmes Ērberģī pirmoreiz bija skatāma līdz šim neredzēta pirmā zināmā lībiešu izcelsmes mākslinieka Jāņa Beltes glezna, kas datēta ar 1936. gadu. Gleznas liktenis ir līdzīgs iepriekš atrastajām gleznām, kuras ilgu laiku nostāvējušas starp gružiem. Kurzemniece Kristīne Krauze gleznu atrada nopirktajā īpašumā bēniņos pamestu starp veciem papīriem un aizkrautu ar satrūdējušiem dēļiem. Mākslas darbs ir izglābts, restaurēts un atrodas privātajā kolekcijā. Kristīne ne tikai iegādājas vecas un sagruvušas mājas, bet tajās izveido jaunu kultūrvidi.
25.sep RAIVIS MAKSIS MALNACS
Arī pirms simt gadiem, 1923. gadā, rudenī skolas bērni posās uz skolu un krāmēja skolas somas. Tikai ne visur jaunais mācību gads sākās 1. septembrī, kā tas pašlaik jau 75 gadus nepārtraukti ir Latvijā. 1919. gada decembrī pieņemtais Likums par Latvijas izglītības iestādēm gan noteica, ka visiem bērniem no sešiem līdz 16 gadiem ir obligatoriska pamatskolas izglītība (tolaik – sešas klases, neskaitot gadu pirmsskolas jeb mājas mācību un pēc tam gadu «papildu skolas»), bet strikti nenoteica datumu, ar kuru sākas jaunais skolas gads.
25.sep PĒTERIS VAIRINIEKS
Kādreizējais Latvijas Nacionālā teātra aktieris un Rīgas Aktieru studijas radošais direktors, televīzijas skatītajiem vairāk pazīstams kā seriāla «Nemīlētie» Jura Katlapa lomas atveidotājs Toms Liepājnieks turpmāk būs redzams televīzijas ekrānos, kur ar septembri TV24 vadīs diskusiju pārraidi «Preses klubs». Toms atzīst, ka vienmēr ir jābūt radošā kustībā un vienalga, kas notiek privātajā dzīvē un ikdienā, savs darbs ir jādara profesionāli. Brīvdienu žurnālam »Vakara Ziņas« aktieris atklāj, ka iegūtās zināšanas un pieredze dod iespēju veiksmīgi pieņemt jaunus un profesionālus izaicinājumus.
24.sep RAIVIS MAKSIS MALNACS
«Šis dzīves gads man pagājis ar lielām pārmaiņām, bija raibs kā vecmāmiņas adīts deķis! Gan pārdzīvoju skumjus brīžus, gan saņēmu milzīgu dāvanu no dzīves,» atklāj aktrise Maija Arvena. Viņai dzimšanas diena 6. septembrī.
24.sep Santa Raita
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
23.sep "Vakara ziņas"
Droši vien starp Latvijas skolotājiem būtu grūti atrast otru tik enerģisku kā liepājnieci Mariku Beļēviču. Viņa nav tikai priekšmetu pedagogs vizuālajā mākslā 4.–9. klasēm, dizaina un tehnoloģiju pasniedzēja 10.–11 klasēm, bet lasa arī 1. kursam lekcijas psiholoģijā, paspējusi vēl ilustrēt bērnu grāmatiņu, filmēties epizodiskās lomās nozīmīgās Latvijas simtgades filmās, fotografēt un vēl, un vēl. Protams, arī audzināt un skolot dēlu Gabriēlu, kuram tikko palika 18 gadu. Marika pati atklāti atzīst, ka izturību guvusi no rūdījuma bērnībā – augusi septiņu bērnu ģimenē, laukos, kur darbs dzen darbu.
23.sep Dace Ezera
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
23.sep Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe