Vakara Ziņas

5:45
Siguldiete Sarmīte Inberga ir viena no retajām, kas Latvijā nodarbojas ar taksidermiju, turklāt viņa gatavo nevis dzīvnieku, bet gan zivju izbāžņus un mulāžas. Diplomētā bioloģe šo māku apguvusi pašmācības ceļā, jo profesionālā līmenī Latvijā to nevar izdarīt, taču tas nav traucējis iegūt balvas starptautiskos konkursos. »Vakara Ziņas« iztaujā meistari par neparasto nodarbošanos, kas ir nozīmīga arī Latvijas dabas zinātnes kontekstā.
 
Vakar, 5:45
Boriss Rezņiks ir daudzu leģendāru dziesmu autors un par savu ieguldījumu no Valsts prezidenta Egila Levita saņēmis Cildinājuma rakstu.
 
19.sep
«Savu ego esmu nolicis malā, jo manā dzīvē ir par vienu cilvēku vairāk, dēļ kā ir vērts dzīvot,» saka teātra un kino aktieris Rihards Lepers. 12. septembrī viņš svinēja savu 36. dzimšanas dienu un, šogad kļuvis par tēti meitiņai, pirmoreiz tika sveikts arī Tēva dienā.
 
19.sep
Jurists, kādreizējais iekšlietu ministrs Māris Gulbis televīzijas kanālā «Rīga TV24» izstāstīja, ka profesionālie zagļi izmanto modernās tehnoloģijas.
 
18.sep
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
18.sep
Saeimas deputāts Jānis Dombrava dalās ar padomu, kā studentam piecos gados iespējams sakrāt 15 000 eiro un, gudri investējot, iekrāto summu septiņu gadu laikā dubultot.
 
17.sep
Piektdien, 17. septembrī, Ķīpsalas izstāžu centrā notiks jau ceturtais Izaugsmes un iedvesmas forums «Līdere», kas veltīts aktīvai, atvērtai, uz izaugsmi un attīstību vērstai sievietei. Sievietei uzņēmējdarbībā, politikā, mākslā, zinātnē un tehnoloģijās. Sievietei karjerā un ģimenē. »Vakara ziņas« skaidro, kādas 9 lietas raksturo uzņēmēju, šī foruma idejas autori un organizatori Solvitu Kabakovu.
 
17.sep
Nav labuma bez ļaunuma – šķiet, tā varētu sacīt par atradumu Ilūkstes jezuītu baznīcas vietā. Pusotru gadu maisos uzglabātas cilvēku mirstīgās atliekas, citiem vārdiem sakot, kauli, galvaskausi – tas, kas paliek, kad miesa izzūd.
 
16.sep
Latvijā 2019. gadā vārdu mainījuši 209 cilvēki, bet pērn – 216 (Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta dati). Šoreiz atgādinām, kā un kāpēc Latvijā un pasaulē pazīstami cilvēki izvēlējušies saukties citā vārdā un dažos gadījumos – arī uzvārdā, kā arī piešķīruši bērnam ekscentrisku vārdu. Bet igauņi tramvajiem deva sieviešu vārdus...
 
15.sep
Turpinām »Vakara Ziņās« 30. jūlija – 5. augusta numurā publicēto pieredzes stāstu par braucienu līdzi draudzenei pie viņas tēvoča uz pilsētiņu netālu no Frankfurtes pie Mainas. Tā radās iespēja Vācijas dzīvi iepazīt dziļāk un pamatīgāk, piedzīvot kuriozus un smieklīgus notikumus.
 
14.sep
Viesojāmies harismātiskās un enerģiskās komponistes un pianistes Solveigas Selgas dzimtas mājās Limbažu novadā, kurās draudzīgi sadzīvo kaķi, suns, kazas, āzis un ponijs.
 
13.sep
Vatikānā akreditētajiem fotogrāfiem nesen gadījies labs ķēriens – 84 gadus vecais Romas pāvests Francisks pēc kārtējās vispārējās audiences devās uz pāvesta Pāvila VI vārdā nosaukto zāli, kur ar kādu no audiences apmeklētājiem uzspēlēja galda futbolu. Spēles galdu viņam uzdāvināja Toskānas galda futbola asociācija, un dāvana izvēlēta pārdomāti. Pāvests ir liels futbola fans, kuram jau sadāvināts vesels lērums klubu un izlašu krekliņu, bumbas ar spēlētāju parakstiem un citas ar futbolu saistītas lietas.
 
12.sep
Saeimas vēlēšanu tuvums jūtams, un tad atmiņā nāk burvīgā latviešu filma «Pie bagātās kundzes», kurā asprātīgi parādīta sīkpartijas dibināšana un pirmsvēlēšanu trauksme. Un, protams, spilgtā atmiņā ataust arī kādreizējā premjera Einara Repšes klasika: «Kā var nesolīt...»
 
12.sep
«Vasara pagājusi tepat Latvijā, rūpējoties par abām mājām Berģos un Gaujienā. Uzlocīju piedurknes un visu ko uzfrišināju, piestutēju, pielaboju, nokrāsoju. Tiešām labi, ka bija laiks sakārtot savas mājas, bet tagad ir laiks iziet ārā no mājām, un dzimšanas diena ir tam labs iemesls,» saka aktieris, režisors un producents Rolands Zagorskis-Rolands.
 
11.sep
Ieintriģējot sezonas noslēguma koncertam koncertzālē «Dzintari», Intars Busulis nodevis klausītāju vērtējumam savu jaunāko dziesmu un tās humorīgo video.
 
11.sep
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
11.sep
Tautā mīlētais, allaž optimistiskais Dailes teātra aktieris Gunārs Placēns ir iedvesmojošs piemērs. Neilgi pirms viņa 94. dzimšanas dienas »Vakara Ziņas« vēlējās uzzināt, kā šobrīd rit aktiera dzīve. Par Gunāra Placēna un savu ikdienu stāsta aktiera dzīvesbiedre Ruta Bāgante.
 
10.sep
Dabas vērotājs Vilis Bukšs prognozē, ka nākamais gads būšot labs, «bez kovidiem un citām sērgām». To viņš secinājis, pārbaudot ozola «ābolu» – pangu, proti, «tajā atradu kāpuriņu. Ceru, ka arī citos tas pats, jo ticējums saka: ja pangābolā tārpiņš, tad nākošais gads būs labs». Vienlaikus laikazīmju vērotājs piebilst – ja pangābols tukšs, tad būs slimības. Ja pangābolā ir zirneklis, tad būs mēris... Ak, vai! Mēris Latviju nav plosījis kopš 18. gadsimta sākuma.
 
9.sep
Vēl pirms gadiem trīsdesmit teju katrs Rīgas mikrorajons varēja lepoties ar savu kinoteātri, un bieži vien, lai redzētu kādu konkrētu filmu, ko lielie centra kinoteātri nerādīja, atlika iesēsties sabiedriskajā transportā un doties uz Sarkandaugavu vai Pārdaugavu.
 
8.sep
Pirms kāda laika ļoti populāri bija iepirkšanās braucieni uz Poliju, pārsvarā uz Bjalistokas tirgu un lielajiem iepirkšanās centriem. Pandēmija šo kustību piebremzēja, taču nu tūrisma braucieni uz Poliju ir atsākušies, un, ja jau reiz esam Bjalistokā, tad kāpēc gan nepapētīt cenas poļu veikalos – protams, cik nu tas ir iespējams dažu iepirkšanās priekam atvēlēto stundu laikā. Jāteic, ka rezultāts bija iepriecinošs. Der atcerēties, ka 10 eiro ir apmēram 44 zloti (to paturot prātā, ir vieglāk pārrēķināt cenas).
 
7.sep
Mēs novecojam kopā ar savām bērnības rotaļlietām. Bet varbūt nemaz savā garā nekļūstam vecāki, un arī rotaļlietas un multiplikācijas filmu mīļākos varoņus uztveram tāpat kā pirms daudziem desmitiem gadu. Varbūt tāpēc šķiet neparasti, ka Pekausim (Čeburaškam, arī tā viņu mēdz dēvēt latviski) – jau 55.
 
6.sep
Uzņēmēja un politiķe Ramona Petraviča sociālajos tīklos ir redzama foto, kurā cilvēki ir sapulcējušies, protestējot pret vakcināciju. Uz viena no plakātiem ir rakstīts: «Nemainīšu veselību, brīvību pret nepārbaudītu vakcīnu.» Jautājām Ramonai Petravičai viņas viedokli par (vai pret) vakcināciju.