Vakara Ziņas

21.jan
Amerikāņu uztura un dietoloģijas speciālisti nosaukuši labākās, noderīgākās un vērtīgākās uztura sistēmas – diētas – 2019. gadam. Speciālisti veikuši gandrīz 40 pasaulē izplatītāko un populārāko ēšanas režīmu un tievēšanas sistēmu analīzi aizvadītajā gadā, bet autoritatīvais pasaules reitingu izdevums «U.S. News & World Report» tradicionāli šo diētu topu nopublicējis jaunākajā izlaidumā.
 
20.jan
Valsts policija ir atradusi līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas. Seriāla «Viņas melo labāk» zvaigznes, aktieri Andris Bulis un Kristians Kareļins mikroblogošanas vietnē «Twitter» prāto, ko policija iesāks ar divām tonnām atrastā kokaīna.
 
20.jan
TV šova «Okartes skatuve» dalībniece Māra Katarska savā sociālās vietnes «Facebook» profilā ir ievietojusi video, kurā izstāsta, ka ir drošībā un piebilst, ka «viss būs labi». Viņa izsaka pateicību visiem, kuri interesējās un atbalstīja situācijā, kad Ēģiptē Māra bija nonākusi bijušā drauga gūstā. Video redzams, ka sievietei ir zilumi zem acīm, nobrāzums uz zoda.
 
19.jan
Televīzijas kanāla Rīga TV24 diskusiju raidījums «Preses klubs», ko no paša pirmā raidījuma vada Aivis Ceriņš, 20. janvārī svin piekto jubileju. Gadi paskrējuši nemanot, pa šo laiku gan Rīga TV24 attīstījusies, gan arī profesionāli savu meistarību spodrinājis Aivis. Tieši tāpēc jubilejas priekšvakarā aicinājām uz sarunu diskusiju raidījuma «Preses klubs» vadītāju, lai kaut mazliet ielūkotos raidījuma un tā vadītāja ikdienā.
 
19.jan
Šovbiznesā visvairāk apspriestais pāris – sabiedrības dāma, gleznotāja un skaistumkaraliene Liene Skulme un mūziķis Andris Kivičs – aizvadītās nedēļas nogalē pēc visiem piedzīvotajiem skandāliem sociālo tīklu vidē devās ceļā uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni, kur, kā zināms, janvārī zīmolu veikalos un tirdzniecības centros ir lielo izpārdošanu un atlaižu laiks.
 
18.jan
TV, kino un mūzikas videoklipu režisors un producents, mūzikas ierakstu producents, dziesmu tekstu autors Igors Linga 23. janvārī atzīmē savu 53. dzimšanas dienu. Tiesa gan, šoreiz nebūs skaļas dzimumdienas ballītes.
 
18.jan
7. janvārī 45 gadu vecumā pāragri mūžībā aizgāja aktiera un komiķa Jāņa Jarāna brālis, Jaunā Rīgas teātra skaņu operators un skaņu režisors Andris Jarāns, kura nāves cēlonis bija astmas lēkme. Tiesa gan, nāves apstākļi ir ļoti mīklaini, tieši tādēļ ierosināts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.
 
13.jan
Pērnā gada decembrī priecīgo jaunumu par gaidāmo ģimenes pieaugumu grupas «Astro’n’out» soliste Māra Upmane- Holšteine (34) paziņoja savā «Instagram» kontā. Mūziķu Jāņa Holšteina-Upmaņa jeb Goran Gora (34) un Māras ģimenē jau aug divas atvases – meita Ronja (4) un dēls Ezra Klāvs (2).
 
13.jan
Tiesībsargs Juris Jansons (45) pēc ilgāka pārtraukuma ir atkal kopā ar savu līgavu, medicīnas studenti Lāsmu. Pāris savas attiecības vairs neslēpj, un no Vecgada ballēm, kuras abi apmeklējuši, daži kadri ievietoti Jansona profilā sociālajā vietnē «Facebook».
 
12.jan
8. janvārī Rīgas krematorijā aktieri, režisori un citi teātra ļaudis pēdējā gaitā pavadīja izcilo latviešu aktieri Āri Rozentālu (80), kas mūžībā devās 3. janvārī. Pēc tam, kad atvadu ceremonijā ar atmiņām par aizgājēju bija dalījušies Dailes teātra kolēģi – Lidija Pupure, Pēteris Gaudiņš, Juris Strenga un Intars Rešetins, aktieris tika kremēts un viņa pelni tiks nodoti ģimenei.
 
12.jan
Maestro Raimonds Pauls 12. janvārī 83. dzimšanas dienu atzīmēs Mūzikas namā «Daile» ar savu jauno koncertprogrammu «Tikšanās Dailē», ko veltījis dziedātājam Daumantam Kalniņam. Milzīgu balli gan savā jubilejas dienā Maestro nerīkos, jo ar šo pašu koncertprogrammu ir jāuzstājas jau nākamajā dienā – 13. janvārī.
 
11.jan
Rokmūziķis Jānis Bukums 8. janvārī ar koncertu, kurā skanēs dziesmas no jaunā ierakstu albuma «Neuzvarētais», atzīmēs savu 51. dzimšanas dienu. Komentējot savus gadus, viņš saka: «50 ir jaunie 30!»
 
11.jan
Dziedātāja Evija Vēbere (28) ir viens no skaļākajiem 2018. gada muzikālajiem atklājumiem. Mūziķe vienas izpildītas dziesmas dēļ piedzīvoja īstas ugunskristības, tomēr, par spīti lielajām negācijām un apvainojumiem, viņa ir spējusi saglabāt sirsnību un labestību.
 
6.jan
Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko (21) beidzamos divus mēnešus pavadīja Rīgā, jo atguvās pēc kreisās rokas delnas traumas.
 
6.jan
Dziedātājs Sandis Kiops un «Grīvas kroga» Vecmīlgrāvī īpašniece Daina Laukmane aizvadītā gada nogalē sevi palutināja ar desmit dienu braucienu uz silto un saulaino Spānijas salu Tenerifi.
 
5.jan
Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis šomēnes sāks gatavoties jaunā gada pirmajai pirmizrādei «Salemas raganas», kas paredzēta 1. februārī, un to iestudē režisore Laura Groza-Ķibere. Tā kā jaunajā izrādē kaislību netrūks un tiks rīkotas raganu medības, skaidrojām, cik maģiska ir paša Grāveļa ikdiena un vai arī viņš savā dzīves ceļā ir sastapis kādu raganu.
 
5.jan
Rīgas domes deputāte un bijusī basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota 2018. gada 6. oktobrī – 13. Saeimas vēlēšanu naktī – »Vakara Ziņām« atklāja, ka abi ar vīru Edgaru Žogotu gaida pasaulē nākam savu pirmdzimto. Nu atklājies, ka sportiste kļūs par meitiņas mammu.
 
4.jan
Džeza dziedātāja Laura Raila-Lakstīgala šā gada 1. janvārī svinēja 32. dzimšanas dienu. Viņa pasaulē nākusi ļoti skaistā laikā – pirmajā jaunā gada dienā.
 
4.jan
Par lielu pārsteigumu kolēģiem Latvijas Radio 2 direktors Armīns Ronis pērnā gada nogalē uzrakstīja un iesniedza Latvijas Radio valdei atlūgumu. Daudzi kolēģi ir šokā par šādu Roņa lēmumu, jo ļoti augstu vērtē viņa darba potenciālu un koleģiāli draudzīgo attieksmi. Tāpat arī ētera personības neslēpj bažas, ka, līdz ar vadības maiņu, daudzi var palikt bez darba.
 
1.jan
Uzzini, kas tevi sagaida jaunajā – 2019. – gadā. Katras zodiaka zīmes pārstāvjiem ieteicams ieklausīties, kurās dzīves situācijās būt piesardzīgam, kurās ļaut vaļu radošām un biznesa izpausmēm, kad pievērsties veselīgam dzīvesveidam, vaļaspriekam un kad ar pilnu krūti baudīt izklaides vai doties ceļojumos.
 
31.dec 2018
TV un radio zvaigzne Baiba Sipeniece-Gavare šobrīd ir redzama uz Latvijas kinoteātru ekrāniem romantiskajā komēdijā «Jaungada taksometrs», kurā atveido dzīvesgudru un sirsnīgu dāmu, kas palīdz gan ar padomu, gan ar Ziemassvētku dāvanu izvēli. Taču kāds ir bijis aizvadītais gads pašai aktrisei, viņa atklāja sarunā ar »Vakara Ziņām«.
 
30.dec 2018
Multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers »Vakara Ziņām« nodemonstrēja, kā ikviens var veikli pagatavot sev krāšņu masku, kurā izcelties un būt pamanāms Jaungada karnevālā. Lai jums izdodas iedvesmoties no Kašera padomiem un radošās domas lidojuma!