Vakara Ziņas

7:00
Bērnībā, pusaudžu un pat studiju gados bez blēņām neiztikt. Alkas pēc piedzīvojumiem un radoša pieeja nodrošina skaistas atmiņas un komiskus stāstus. Latvijas slavenības atklāj savas darītās blēņas un dalās ar humora pilniem stāstiem.
 
Vakar, 5:45
Latvijas Republikas vienaudzim ‒ komponistam un dziesminiekam Eduardam Rozenštrauham ‒ šogad 13. augustā ‒ 102. dzimšanas diena. Viņš nomira zīmīgā datumā – 8. martā, 1992. gadā. Pirms diviem gadiem tika plaši atzīmēta dziesminieka 100. jubileja, un viņa dzīve beidzot iemūžināta arī dokumentālajā filmā «Zilais lakatiņš».
 
12.aug
«Šobrīd notiek aktīvi mēģinājumi – gatavojos Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas lielajiem svētkiem Aglonā, kur dziedāšu 14. un 15. augustā,» saka operdziedātājs, Latvijas Nacionālās operas un baleta tenors Juris Vizbulis. Sestdien, 8. augustā, viņš svinēja savu 39. dzimšanas dienu.
 
11.aug
Skaistā un ugunīgā dziedātāja Anna Dribas organizē koncertu «Muzikālā vasara», kas augusta beigās notiks Jelgavā. Latvijas čigānu mūzikas aprindu zvaigzne atklāj, ka, neraugoties uz ārējiem apstākļiem, viņa ir pieņēmusi jaunu izaicinājumu ‒ organizēt koncertu.
 
10.aug
«Jaunāka es nekļūstu, dažudien jūtos pavisam švaka, bet – sīksta gan man dzīvība. Vēl līdz 11. augustam vajadzētu izturēt – tad arī 101. dzimšanas dienu varētu nosvinēt!» mirkli pirms savas dzimšanas dienas, apbrīnojami dzīvespriecīga un moža ekskluzīvā sarunā ar »Vakara Ziņām« ir kādreizējā Jaunatnes teātra aktrise Elvīra Baldiņa.
 
9.aug
Talantīgais mūziķis, raidījumu vadītājs un viedokļu līderis Ralfs Eilands sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« pastāsta, kā ir pastaigāties ar kaķi, un dalās stāstos par savu mājas mīluli un viņa ikdienas gaitām.
 
8.aug
Pazīstamais Liepājas rokmūziķis Ainars Virga sociālajā tīklā «Facebook» divās valodās – latviski un angliski – ievietojis palīgā saucienu, meklējot savu nozagto velosipēdu: «Šorīt konstatēju, ka man nav velosipēds, kurš bij pie mājas!!! Lūdzu paziņot par to arī facebook draugiem Lietuvā!!! PALDIES jau iepriekš!!! / ATTENTION, please HELP!!! Tonight I got stolen my Fattie (pic #1, #2)!!! Colour «chameleon»!!! Nr on frame: W13070068.Thx in advance!». Ar šo paziņojumu bija dalījušies teju 800 cilvēku.
 
7.aug
Dailes teātra aktrise Mirdza Martinsone ir tautā mīlēta un pazīstama arī ārpus Latvijas robežām, pateicoties galvenajai lomai filmā «Mirāža», kurā viņa spīdoši atveidoja spilgto Džinniju. Zīmīga ir arī Judītes loma detektīvfilmā «Fotogrāfija ar mežakuili», kas saņēma septiņas balvas «Lielajā Kristapā». Savukārt jaunākā paaudze iemīļoja viņu kā ekstravaganto un asprātīgo Moniku seriālā «Sirdsmīļā Monika». Sazinājāmies ar aktrisi, lai uzzinātu, kāda šobrīd ir viņas ikdiena.
 
6.aug
«Protams, kādreiz esmu ievērojusi arī diētas, bet nekad ar tām neesmu aizrāvusies,» saka veselības sporta un fiziskās sagatavotības trenere Zanda Zariņa-Rešetina, uzsverot, ka lielākoties to darījusi saistībā ar savu profesiju. Bet »Vakara Ziņu« lasītājām viņa iesaka ņemt vērā: «Neviena īstermiņa diēta nedos rezultātu ilgtermiņā. Ir jāveido veselīgi ēšanas paradumi ilgtermiņā un veselīgas attiecības ar ēdienu.»
 
5.aug
Savulaik populārās vokālās grupas «Cosmos» dziedātājs, tagad – koncertzāles «Baltais flīģelis» vadītājs un Siguldas «Devons» projektu vadītājs Juris Lisenko (38) un viņa dzīvesbiedre Diāna Apiņa (27) pašā vasaras viducī sagaidījuši pasaulē nākam savu otro atvasi.
 
4.aug
Pirmajā nedēļā vairāk nekā 134 000 skatījumu interneta vietnē «YouTube» – tādi ir latvju repa grupas «Singapūras satīns» jaunā singla «Bambaleo» videoklipa rezultāti. Lielā mērā tas izskaidrojams ar narkotiku biznesa aprindām pietuvinātā Rolanda Priverta dalību šajā klipā, kurš iejūtas policijas komisāra lomā. Nez, ko par to domā īstie policisti…
 
3.aug
Mūziķis Sandis Kiops un restorāna «Grīvas krogs» īpašniece Daina Laukmane pēc ārkārtas situācijas beigām bija devušies uz Itāliju, kas, kā iepriekš vēstīja pasaules mediji, tika uzskatīta par vienu no vīrusa «Covid-19» ietekmētākajām teritorijām. Pārim vienmēr bijusi ļoti tuva un mīļa šī saulainā un eksotiskā valsts, tāpēc iepriekšējos gados turp abi bija devušies regulāri. Mūziķis sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« izstāsta, vai šis ceļojums bija citādāks nekā iepriekšējie.
 
2.aug
Nacionālā teātra aktrise Baiba Indriksone (88) daudziem asociējas ar saldās mēles īpašnieces Olitas lomu filmā «Limuzīns Jāņu nakts krāsā» un ņiprās krogus meitas Lēnes tēlu kino darbā «Vella kalpi». Sazinājāmies ar cienījamo kino un teātra mākslinieci, lai uzzinātu, kāda šobrīd ir viņas ikdiena.
 
1.aug
Dziesminieks Gunārs Meijers nu jau otro nedēļu uzturas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra «Biķernieki» kardioloģijas nodaļā – pazīstamajam mūziķim saasinājušās veselības problēmas.
 
31.jūl
Latvijas svarcēlāja, spēcīgākā sieviete Latvijā Rebeka Koha 26. jūlijā savā «Instagram» profilā ievietojusi fotogrāfijas un informāciju par to, ka kļuvusi par musulmanieti. »Vakara Ziņas« rakstīja, ka sportiste maijā paziņoja par saderināšanos ar sportistu Moazu Mohamedu Ibrahimu no Kataras un abi sociālajos tīklos apmainījušies ar maigiem vēstījumiem viens otram. Abi sportisti viens otru satika starptautiskās sacensībās Dohā, Katarā. Rebekas mīļotais ir 2016. gada pasaules junioru čempions diska mešanā.
 
30.jūl
Pašā vasaras vidū tirdzniecības centra «Stockmann» suņu dzirdinātavas sirsnīgajā atklāšanas pasākumā žurnāls »Vakara Ziņas« satika zvaigznes un viņu četrkājainos mīluļus. Aptaujājām klātesošos, lai uzzinātu, ar ko ir jārēķinās suņa saimniekam un kādas blēņas viņu mīluļi mēdz sastrādāt. Savus mīluļus viņi dēvē kā cilvēkus – viņš, viņa, nevis tas un tā ‒ suņi ir līdzvērtīgi ģimenes locekļi.
 
29.jūl
Tie, kuri regulāri savās gaitās dodas cauri Vecrīgai, īpaši pa Kaļķu ielu, domājams, ir pamanījuši daudzos ielu mūziķus, kas dažādā skaļumā un kvalitātē muzicē, pelnot iztiku un priecējot tūristus. Kā sarunā ar »Vakara Ziņām« pauž pazīstamais senās mūzikas interprets, Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras vadītājs un baroka mūzikas orķestra «Collegium Musicum Riga» mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs, situācija ar ielu mūziķiem Vecrīgā esot kļuvusi teju traģiska.
 
28.jūl
To, ka ir sācies sēņu laiks, lieliski var nojaust pēc tā, ka sociālajos tīklos «Facebook» un «Instagram» cilvēki sāk dalīties ar iespaidīgām baraviku ražām.
 
27.jūl
Viena no lietām, kam cilvēki allaž pievērsuši uzmanību, ir politiķu izskats un ģērbšanās stils, un – ko tur slēpt – tā sociālajos tīklos allaž bijusi gana apspriesta tēma. Protams, ikdienas līmenī neko daudz vairāk par «piestāv, nepiestāv; ārprāts, ko viņa / viņš ir uzvilkuši» izlasīt nevaram. Tomēr, kā sarunā ar »Vakara Ziņām« uzsvēra aptaujātie eksperti – modes mākslinieki Odeta Birmane un Gints Bude, kā arī etiķetes un protokola speciāliste Aija Strautmane, politiķiem jāatceras, ka patiesībā viņi ikdienā, pildot pienākumus, būtībā atrodas visu acu priekšā un tiek vērtēti, tāpēc to nekad nevajadzētu aizmirst.
 
26.jūl
17. jūlija vakarā teātra klubā «Hamlets», kas atrodas pašā Rīgas sirdī, mūziķis Kārlis Ārgalis-Straumēns nosvinēja savu 60 gadu jubileju tuvu draugu lokā. Viņi gaviļniekam veltīja aizkustinošas dzejas rindas un sniedza muzikālus priekšnesumus.
 
25.jūl
«Kad vēl gāju skolā, mums bija mājturības nodarbības, kurās meitenēm mācīja gatavot ēst. Un mana mājturības skolotāja bija mana mamma, kura vienmēr pratusi gatavot ļoti garšīgi,» saka dziedātāja Liene Šomase.
 
24.jūl
Žurnāls »Vakara Ziņas« devās ciemos pie biologa un dabas pētnieka Māra Oltes, kurš jau piekto gadu saimnieko Ērgļu stacijā. Var tikai apbrīnot entuziasmu, enerģiju, uzņēmību un darba sparu, ar kādu viņš ir restaurējis ēku, kas savulaik bija uz sabrukšanas robežas.