Vakara Ziņas

9:20
Žurnāls »Vakara Ziņas« jau rakstīja, ka grupas «Otra puse» solists Normunds Pauniņš ārkārtas situācijas laikā bija saskāries ar problemātisku situāciju. Iepriekšējā sarunā viņš atklāja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) ārkārtas situācijas laikā bija atteicis dīkstāves pabalstu, lai gan nodokļos ir samaksātas nebūt ne mazas summas. Normunds tagad stāsta, ka ir pateicīgs VID par atrasto risinājumu.
 
Vakar, 7:00
Laikā, kad vīrusa dēļ Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, tika atcelti koncerti, daudzi latviešu mūziķi bija nodevušies zvejošanai, turklāt varēja palepoties ar visai iespaidīgiem lomiem. Tālab »Vakara Ziņas« lūdza māksliniekus gan dalīties pieredzē ar iespaidīgāko un arī mazāko lomu, gan atcerēties kādu spilgtu makšķernieku stāstiņu. Turklāt ar šo sporta veidu ir aizrāvušies gan rokmūziķi, gan klasiskās mūzikas pārstāvji.
 
2.jūl
«Es esmu viena no tām laimīgajām sievām, kurai vīrs vakariņas neprasa. Šajā ziņā Regnārs ir absolūti patstāvīgs – viņš pats par sevi parūpējas. Līdz ar to mana «atbildība virtuvē» ir tikai tik, cik paēdināt pašai sevi, un to es daru visdažādākajos veidos,» atklāj Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane.
 
1.jūl
Tikšanos ar mūsu gidu un labu Torņakalna un Pārdaugavas vēstures pārzinātāju Valdi Gavaru – ekspolitiķi, fotogrāfu un Rīgas Latviešu biedrības valdes locekli – sarunājam pie Torņakalna kapiem. Nolemjam pievērsties tai Torņakalna daļai, kas vai nu izzudīs, vai mainīs savu veidolu tad, kad šeit sāks būvēt «Rail Baltic».
 
30.jun
«Tā laikam ir mūza, kas atnāk, kad sajūtu sevī dzimstam jaunu ideju. Iespējams, tie ir kādi personīgi pārdzīvojumi, kas radoši iedvesmo. Jā, grūti tās sirreālās izjūtas izskaidrot... Laikam radīt apģērbu ir līdzīgi kā rakstīt mūziku,» domā modes mākslinieks Normunds Birkhans.
 
29.jun
Latvijā pieaug meža zvēru populācijas, kuru ēdienkartē aizvien pamanāmāku daļu veido zemnieku un mežsaimnieku sējumi un stādījumi.
 
28.jun
Nacionālā teātra aktrise Līga Zeļģe Latvijas Televīzijas raidījumā «Kas te? Es te!» atveidoja spilgto lupatu lelli Lupi, kuru iemīļojuši daudzi bērni ne tikai Latvijā. Diemžēl nesen izskanēja ziņa, ka 13 gadus ilgā bērnu raidījuma ēra ir noslēgusies.
 
27.jun
«Es esmu pilnīgi pārliecināta, ka tad, kad manu gadu pirmais cipars nomainīsies uz «četri», man sāksies jauns laiks un nākamais gadu desmits būs vēl labāks un skaistāks. Es tiešām ticu, ka vēl pēc desmit gadiem varēšu teikt, ka šie bija ļoti labi gadi,» saka skatītāju mīlētā Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika. Šodien, 27. jūnijā, viņa svin savu 40. dzimšanas dienu!
 
26.jun
Pievēršot uzmanību mentālās veselības nozīmei, biedrība „Ogle” 4. jūlijā rīkos minifestivālu. Šis pasākums norisināsies Rīgā, Sporta 2 kvartālā, kur visas dienas garumā būs iespējams apmeklēt sarunas un lekcijas par mentālo veselību, kā arī vērot un klausīties muzikālus priekšnesumus.
 
26.jun
Jau pirms pāris nedēļām kāda »Vakara Ziņu« lasītāja stāstīja, ka nav ticējusi savām acīm  – viņa pirkusi puķes no Ilzes Godmanes-Pētersones rokām!
 
25.jun
Latviešu medijus pāršalkusi priecīga un pārsteidzoša ziņa – populārais britu dziedātājs Eltons Džons savos oficiālajos «Instagram» un «Facebook» kontos publicēja jaunā un talantīgā latviešu vijolnieka Roberta Balanas video, kurā viņš bija iespēlējis Eltona Džona dziesmu «I’m Still Standing», turklāt talantīgajam mūziķim veltījis birumu komplimentu: «Nesen saņēmu šo Roberta Balanas video, un tas, manuprāt, ir tik fantastisks, ka vēlos ar to dalīties. Roberts šobrīd studē Karaliskajā mūzikas akadēmijā un ir sagatavojis šo skaņdarbu akadēmijas prestižajām Reģenta svinībām, kas bija ieplānotas maijā, kur mēs būtu satikušies.»
 
24.jun
Latvijā vieni no gaidītākajiem svētkiem ir Līgo un Jāņi, ko atzīmē vairākas paaudzes ģimenes vai draugu lokā. Žurnāls »Vakara Ziņas« sazinājās ar sabiedrībā atpazīstamiem kungiem, kuri atklāja, ka šos svētkus mēdz pavadīt citādāk.
 
23.jun
Seriāla «Lielie Muļķi» otrās sezonas atklāšanas pasākuma ballītē sastapām sabiedrībā iemīļotas un zināmas personības. Tā kā pie skatītājiem humora pilnais seriāls nonāks Līgo un Jāņu laikā, aptaujājām klātesošos, kur un kā meklēt leģendām apvīto papardes ziedu. Latvju ticējumos teikts, ka tiem drosmīgajiem, kuriem izdodas to atrast, tiks dota iespēja atklāt visus noslēpumus, kā arī iegūt labklājību, laimi un mīlestību.
 
22.jun
Jāņu svētku galds nav iedomājams bez siera, kas jau kopš sendienām ir teju neatņemama vasaras saulgriežu sastāvdaļa. Sazinājāmies ar sabiedrībā atpazīstamām personībām, lai uzzinātu, kādam sieram viņi dod priekšroku un cik naski ir uz tā gatavošanu.
 
21.jun
Par neierašanos darbā bez attaisnojoša iemesla vai uzticēto pienākumu nepildīšanu darba devējs var atlaist no darba sliņķi. Saeimas deputātiem gan tas nedraud. Var nobastot desmit, divdesmit un pat trīsdesmit komisiju un apakškomisiju sēdes četru mēnešu laikā un joprojām baudīt visas deputāta priekšrocības. Kas tautai atliek? Pirms Jāņiem kārtīgi aplīgot. Varbūt nākotnē pratīsies goda.
 
20.jun
Šarmantā Nacionālā teātra aktrise Līga Liepiņa savu karjeru iesāka kino lauciņā. Daudzi skatītāji viņu atceras kā daiļo Bellu no filmas «Elpojiet dziļi», zīmīga ir Emmas loma kinolentē «Pie bagātās kundzes», kā arī citas ekrānā spēlētās iemīļotās varones. Līgai arī dzīves grūtākajos brīžos izdodas saglabāt optimismu, smaidu, vieglumu un humora dzirksti. Kad mūžībā aizgāja aktrises vīrs dramaturgs, publicists Pauls Putniņš, kuram Līga veltījusi daudz jauku vārdu, viņa nesalūza. Vai šogad Līgo un Jāņi tiks svinēti Piebalgā?
 
19.jun
Bitenieki bitītes uzrunā kā cilvēkus – viņas, nevis tās. Biškopība kā vaļasprieks Latvijā kļūst arvien izplatītāka. Urbānā biškopība vairs nav nezināma un biedējoša, drīzāk – moderna aizraušanās. Šogad uz Rīgas Latviešu biedrības nama jumta un balkoniem izvietoto stropu bišu saimes sākušas sacensību par gardākā medus un lielākās medus ražas titulu. Sacensībā piedalās Latvijas Biškopības biedrības, Latvijas Dabas fonda un Rīgas Latviešu biedrības bišu stropu skrejas. Trīs bišu stropi nonākuši arī uz Rīgas rātsnama 3. stāva āra terases. Rīga ir viena no viszaļākajām Eiropas galvaspilsētām, tāpēc bites šeit var justies gandrīz kā paradīzē.
 
19.jun
Latvijā iemīļotais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš ir atgriezies restorāna «Vincents» komandā. Viņš atklāja, ka restorānu, kurš tiks atklāts 1. septembrī, gaida vērienīgas pārmaiņas.
 
19.jun
«Visu laiku spēka robežās strādāju. Rakstu dzejoļus, arī bērniem. Rakstu arī «biezo grāmatu», prozā. Par ko? Par saviem «piedzīvojumiem», galvenokārt jau Maskavā. Var būt, ka tas ir par dzīvi,» tā savu šodienu raksturo dzejnieks, publicists un diplomāts Jānis Peters. 30. jūnijā viņš svinēs 81. šūpuļsvētkus.
 
18.jun
Esam pieraduši irgoties par dīvainajiem likumiem citās valstīs, bet arī Latvijas Civillikumā joprojām pastāv tāds jēdziens kā pūrs, un tas attiecas tikai uz sievieti. Vieglprātīgi pūru solīt nav ieteicams, jo solījums būs jāpilda, bet, lai pūru drīkstētu pieprasīt, jāsaņem pūra solītāja piekrišana laulībām. Nepatiks sievastēvam topošais znots, pūru viņš gan piesolīs, bet precēt meitu neļaus.
 
17.jun
Homoseksuālu cilvēku skaits ir 8 – 10 procenti no populācijas. Vai zinājāt, ka 1992. gadā atjaunotās neatkarīgās Latvijas likumdošana dekriminalizēja homoseksuālās attiecības, precīzāk, Kriminālkodeksā tika atcelts sods par pederastiju, un šie grozījumi stājās spēkā 1992. gada 1. martā? Kā par brīnumu, tas neizraisīja diskusijas. Līdz tam sods par homoseksuālām attiecībām bija līdz pieciem gadiem cietumā.
 
16.jun
Katastrofu, pandēmiju vai kara gadījumā Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu būt gataviem paķert somu ar pirmās nepieciešamības lietām un doties izdzīvot. Aizsardzības ministrija sadarbībā ar citām institūcijām ir izstrādājusi bukletu «Kā rīkoties krīzes gadījumā». Pārskatot katram cilvēkam ieteikto lietu sarakstu, bija pat jāiesaucas: ko tikai neuzzini, ja laikus nenomirsti! Hei, ir nopērkami pat ūdensnecaurlaidīgi blociņi par itin pieņemamu cenu!