Vakara Ziņas

10.sep
Kopš 1. augusta Pokaiņu mežs Dobeles novada Naudītes pagastā un tajā izveidotās takas apmeklētājiem pieejamas bez maksas. «Latvijas valsts mežu» (šī akciju sabiedrība apsaimnieko Pokaiņus) paziņojums izraisīja sašutumu, prieku, dusmas, sazvērestības teorijas... Plašu emociju gammu. Pokaiņu leģenda radusies īstajā laikā un lieku reizi apstiprina, ka mistika allaž ir cilvēkiem mēles galā. Arī 21. gadsimtā.
 
10.sep
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
 
10.sep
2021. gada 9. aprīlī aizsaulē, nenodzīvojis vien nieka divus mēnešus līdz apaļajai simt gadu jubilejai, aizgāja britu karalienes Elizabetes II laulātais draugs – Edinburgas hercogs princis Filips.
 
9.sep
Iluta Ozoliņa ir Baltijas vadošās aviokompānijas «airBaltic» stjuarte, kura atzīst, ka būtu grēks neizmantot jaunību, lai sasniegtu to, ko vēlas.
 
8.sep
Bijušās valsts kontrolieres un kādreizējās Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas personība nav vērtējama viennozīmīgi.
 
7.sep
«Visa mana dzīve – no bērnības līdz pat šim laikam – ir savijusies ar «Dzeguzīti». Sāku ansamblī dziedāt trīs vai četru gadu vecumā, kad tur mainījās skolotāji. Vislabāk atceros Maiju un Krišu Deķus;  Krišs vēlāk pat bija labi zināms kordiriģents. Un, kad vairs nebija neviena, kas gribētu ar «dzeguzēniem» strādāt, tad ansambļa vadīšanu pārņēma mana mamma,» rādot 1975. gadā tapušo fotogrāfiju, stāsta bērnu vokālās grupas «Dzeguzīte» pašreizējā vadītāja Zigda Martinsone, leģendārās un ilggadējās «Dzeguzītes» vadītājas Dailas Martinsones meita.
 
6.sep
Neretā dzimušais dzejnieks Kristofs Fīrekers (1612–1685) nu tiek celts saulītē, jo viņam šogad aprit 410. gadskārta, kas tika svinēta 20. augustā Neretā. Cilvēks tik ilgi nedzīvo, bet viņa piemiņa gan. Vecais Stenders Fīrekeru saucis par pirmo stipro latvieti. Joprojām dievkalpojumos tiek dziedātas Fīrekera tulkotās garīgās dziesmas, bet latviešu valodas stundās bērni mācās deklinācijas, ko ieviesis Fīrekers.
 
5.sep
Pandēmijas laiks, kas ieilga uz vairākiem gadiem, daudzu radošu cilvēku dzīvē ieviesa lielas korekcijas. Izņēmums nebija arī dziedātājs, kontrtenors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Sergejs Jēgers, kurš 2020. gada 27. oktobrī oficiāli kļuva par mājražotāju. Tas nozīmē, ka mākslinieka dzīvokļa virtuvē dienu no dienas top dažādi meistardarbi.  Pārsvarā tie ir konservējumi, taču ne tikai. Laika gaitā piedāvājums kļuvis arvien daudzveidīgāks, tāpēc loģisks šķiet jautājums, kā viņš to visu pagūst.
 
4.sep
Nacionālie bruņotie spēki aicina arī sievietes pieteikties dienestam Štāba bataljona Godasardzes rotā, kas nodrošina godasardzi pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils, kā arī piedalās valsts nozīmes reprezentatīvos pasākumos, augstu viesu sagaidīšanā un pārstāv Latviju starptautiskos militāros pasākumos. Citās valstīs reprezentatīvajā godasardzes vienībā jau ir sievietes,  bet pamatojums, kāpēc viņām tur jābūt, nereti ir baltiem diegiem šūts.
 
4.sep
Vai vienas dzīves laikā iespējams izkopt vairākas prasmes, dažādus amatus? Izrādās, ja labi grib, tas pat nav pārāk grūti. Tāds bija Modris Zihmanis (01.12.1927.–08.03.2021.) – atzīts literāts un veiksmīgs dārzkopis, vairāku sīpolpuķu šķirņu kolekcionārs. Taču ir vēl kas, turklāt daudz svarīgāks. Modris bija cilvēks, kurš savas pārliecības dēļ 15 garus gadus bija spiests pavadīt padomju soda nometnēs.
 
3.sep
«Vecums nenāk viens – es jums teikšu, kā ir. Iespējams, darba apjoma izraisītais stress, neizprotamās cilvēku rīcības, bet teikšu, kā ir – man patīk haoss, bet tāds, kurā es orientējos,» saka pazīstamā stiliste un modes māksliniece Indra Salceviča.
 
3.sep
Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks atzinis, ka viņam ir jāsamazina ceļošana un var arī nākties domāt par aiziešanu no amata. Šogad pāvestam apritēs 86 gadi. Pavīd runas, ka pāvests varētu doties uz Maskavu un varbūt arī uz Kijivu. Viņš nosoda karu, bet daži izteikumi vērtējami pretrunīgi.
 
3.sep
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
 
2.sep
Kaut arī viduslaikos tika atklāts daudz lietu, bez kurām mūsdienās dzīve šķistu neiedomājama, šos gadsimtus uzskata par tumšiem laikiem. Pamatojums ir tāds, ka tolaik ļaudis neievēroja higiēnas normas, neaizrāvās ar tīrību. Turklāt tas attiecas ne tikai uz pašiem cilvēkiem, bet arī uz viņu apkārtni. Šodien grūti būtu iedomāties, ka kāds no rīta varētu savas naktsvāzes saturu izliet pa logu uz ielas. Agrākos laikos – pašsaprotama lieta.
 
1.sep
Lielai sabiedrības daļai 1. septembris ir svētku diena. Izsakoties precīzāk, sākums kaut kam jaunam, pagaidām vēl līdz galam nezināmam. Šī iemesla dēļ augusts vai vismaz daļa šī vasaras mēneša paiet, domājot un gatavojoties jaunā mācību gada sākumam.
 
31.aug
Liepājas teātra aktieru ģimenei – Inārai un Aivaram Kalnarājiem – allaž piederējis kāds pleķītis zemes gan skaistumam, gan ģimenes iztikšanai. Ināra joprojām ir aktrišu folkloras kopas «Atštaukas» vadītāja, arī Liepājas tautas teātra režisore, un kur vēl citi darbiņi un ikdienas pienākumi! Bet dārzs netiek aizmirsts, kaut abiem Kalnarājiem uz netālo Grobiņas pagastu ceļš jāmēro ar sabiedrisko transportu. Abiem ļoti gribas darboties, izkustēties un priecāties par jauko ainavu.
 
30.aug
«Svinēju šaurā ģimenes lokā,» īsi un kodolīgi savas dzimšanas dienas ritējumu komentē Helmuts Balderis, viens no visu laiku izcilākajiem Latvijas hokejistiem, viens no sava laika ievērojamākajiem hokeja uzbrucējiem pasaulē, kurš 1998. gadā kā pirmais Latvijas hokejists uzņemts IIHF Slavas zālē.
 
29.aug
«Pirmais mācību gads Mountvjū universitātē tiešām ir pagājis kā uz vēja spārniem,» sarunā ar »Vakara Ziņām« atzīst jaunais, talantīgais dziedātājs Gustavs Melbārdis. Pašreiz viņš bauda kopā būšanu ar ģimeni Latvijā un vienlaikus gatavojas vairākiem nopietniem muzikāliem projektiem, kuros cer pagūt piedalīties pirms došanās uz Londonu. «Šī iespēja mācīties Londonā noteikti ir īstā vieta un īstais laiks, un tas, kas ar mani ir noticis šā gada laikā, noteikti ir labākais, kas varēja notikt,» Gustavs vēl piebilst.
 
28.aug
Monika Marija Messinga ir fotogrāfe, kura ikdienā strādā ar sociālajiem medijiem, viņas līgavainis Alvils Laganovskis strādā liftu uzņēmumā un līdztekus darbojas ar jaunu interneta veikala projektu. Abi ir dabas mīļi, tāpēc brīvdienas pavada pie dabas, kas arī abu mīlulim Bakardi ļoti iet pie sirds. Visi ir azartiski ceļotāji, un Bakardi, iespējams, ir bijis tur, kur nav bijuši pat daudzi cilvēki.
 
28.aug
Nesen notikušajā samitā, ko Ukrainā rīkoja prezidenta kundze Olena Zelenska, piedalījās arī Latvijas pirmā lēdija, valsts prezidenta kundze Andra Levite. Samita atklāšanā viņa norādīja: «Vairāk nekā 50 gadus latviešu tauta cieta tās pašas sāpes, kādas šobrīd piedzīvo ukraiņi. Tāpēc Latvija bez šaubām un vilcināšanās ir sniegusi atbalstu Ukrainai visās iespējamās jomās un turpinās to darīt arī turpmāk.»
 
27.aug
Žurnāla »Vakara Ziņas« 1. jūlija numurā (Nr. 26) rakstā «Batālijas par kaķi» vēstījām, ka alūksnietei Ingai Andersonei 2021. gada maijā pazuda mājas mīlulis Žizelis. Ģimene jau bija atmetusi cerības dzīvnieku atrast, līdz šogad jūnija sākumā Ingas māte pazudušo kaķi pamanījusi uz savas kaimiņienes balkona.
 
27.aug
Palīdzība Ukrainai sasniegusi apjomus kā nekad – ceļā dodas medikamenti, ekipējums, humānā palīdzība un transportlīdzekļu simti. Izrādās: to visu vienkāršāk ir savākt nekā nogādāt līdz adresātiem Ukrainā.