Vakara Ziņas

11.nov
Ar dziedātāju un vokālo pedagoģi Lindu Dinsbergu, kas plašākai publikai pazīstama ar skatuves vārdu Anmary runājām par patriotismu, ģimenes tradīcijām un tautasdziesmu nozīmi.
 
10.nov
Ģitārists Aivars Gudrais uzskata, ka uzturēšanās svaigā gaisā ir viens no labākajiem veidiem, kā šajā laikā relaksēties.
 
9.nov
Jau vēstīts, ka sestdien, 7. novembrī, 82 gadu vecumā mūžībā devās latviešu aktieris Leons Krivāns. Piedāvājam aktiera pēdējo sarunu ar "Vakara Ziņām", kas notika šī gada septembrī, kurā Leons Krivāns arī atklāj savas veselības likstas.
 
9.nov
Dziedātājas Martas Grigales (uz skatuves viņa tiek dēvēta vienkārši par Martu) albumā «Lietas, kas notiek manā galvā» iekļauta arī grupas «Bet bet» dziesmas «Pieklauvē» kaverversija. Stāsts par šo dziesmu ir īpaši interesants.
 
8.nov
Holivudas zvaigznes neatšķiras no mums, arī tām gribas apēst kaut ko nevēlamu. Holivudas fitnesa treneri un diētas guru ir zelta vērtē, jo viņu klientiem jāizskatās nevainojami filmās, uz skatuves un glancēto žurnālu vākiem. Kino un šovbiznesa pasaule ir nežēlīga – ja neatbilstat Holivudas standartiem, tad ‒ uz redzēšanos, karjera! Katrai slavenībai ir iedarbīgākā diēta, ko tās izstrādājušas pašas vai uztura speciālisti.
 
7.nov
Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš iepriecējis savus sekotājus sociālajā vietnē «Facebook». Viņš ierosina celt saulītē piemirstu sasveicināšanās veidu.
 
6.nov
Oktobra nogalē Mūzikas namā «Daile» leģendārā grupa «Remix», kas šogad svin 35 gadu jubileju, nelielā tuvāko draugu lokā beidzot varēja prezentēt pirms 30 gadiem (1989. gadā) ierakstītās skaņuplates «… pie laika» digitalizēto versiju.
 
5.nov
Tvitera publiku sašūmēja kāds pazīstamā reklāmista Ērika Stendzenieka tvīts – fotogrāfija, kurā viņš visai jautrā noskaņā nobildējies kopā ar skandalozo politiķi Aldi Gobzemu, un komentārs: «Nu ko, kampaņa iet gaisā!» Zinot, ka novembrī Gobzems plāno dibināt savu jauno partiju, iespējams, daudzi secināja, ka līdzīgi kā vairākos citos gadījumos Stendzenieks arī šim projektam veidos reklāmas kampaņu.
 
4.nov
Režisors un dramaturgs Kārlis Anitens savā profilā sociālajā vietnē «Facebook» apelē pie varas sirdsapziņas, sakot, ka līdzīgi kā mediķi, arī radošie cilvēki savu darbu dara neiedomājamā režīmā, tikai šai nozarei neviens no varas nepasaka ne paldies, ne lūdzu.
 
3.nov
Frizieris Dāvis Ķimenis jeb spilgtā Amuna Davis, Latvijas slavenākais «drag queen» (cilvēks, kas pārģērbjas otrā dzimuma tēlā), jau trešo gadu ir divu burvīgu franču buldogu meiteņu saimnieks. Draudzīgajām un rotaļīgajām suņu meitenēm ir doti skanīgi vārdi ‒ Demia un Gia.
 
2.nov
Grupas «Dziļi violets» dalībnieks Nauris Brikmanis, viņa sieva un šova «Operācija: Jauna dzīve» vadītāja Aija Selga-Brikmane šobrīd mitinās Ozolniekos, kur ir jau 13. ģimenes dzīvesvieta. Kā sirsnīgā sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« atklāj starojošā, dzīvespriecīgā Aija, viņa ir cilvēks, kurš katrās pārmaiņās saskata jaunas iespējas.
 
1.nov
Spītējot vīrusam un citām rudens problēmām, Maestro Raimonds Pauls turpina iesaistīties visdažādākajos muzikālajos projektos: viņš pirmo reizi saspēlējās ar izcilo latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu, 29. oktobrī Maestro bija sarūpējis īpašu koncertu par godu VEF kultūras pils 60. jubilejai, novembra sākumā «Ulbrokas pērlē» koncertēs kopā ar Mārtiņu Ruski, ir ierakstījis vairākas dziesmas kopā ar dziedātāju Anci Krauzi. Bet kā īsts ķirsītis uz putukrējuma tortes solās būt viņa 85 gadu jubilejas koncerti «Ja tevis nebūtu» nākamā gada janvārī, kuru īpašā viešņa būs pasaulslavenais latviešu mecosoprāns Elīna Garanča un uz kuriem biļetes izpirka dažu stundu laikā. Tiesa, mūsu nelielajā intervijā ar Maestro runājām arī par citām aktualitātēm.
 
30.okt
Kāda »Vakara Ziņu« lasītāja interneta vietnē «inbox.lv» uzgāja kārtējo viltus interviju ar Inetu Radēviču – vienu no Latvijas ievērojamākajām vieglatlētēm. Šoreiz tās autori slaveno sportisti it kā bija intervējuši, lai reklamētu kādu ārstniecības līdzekli, turklāt Ineta nav pirmā slavenība, kuras vārds tiek izmantots šajās «fake» reklāmās: par viņu upuriem, pašām to nezinot, ir kļuvušas gan izcilā operdziedātāja Elīna Garanča, gan TV un ētera personība Baiba Sipeniece-Gavare, gan citas sabiedrībā zināmas personas. Rakstīti arī iesniegumi Valsts policijai, taču acīmredzot policija neko nespēj izdarīt, jo bieži vien šie viltus pakalpojumu sniedzēji un viņu serveri acīmredzot atrodas ārpus Eiropas Savienības…
 
29.okt
«Kad sāku filmēties, domāju: būs daudz darba, laika ēst nebūs, būs pozitīva deva stresa, tātad – nometīšu daļu svara. Bet SIA «Onita» pavārīte Inita filmēšanas grupai tik garšīgi gatavoja, ka no šīs apņemšanās nekas nesanāca…» smaidot saka Leļļu teātra aktrise Santa Didžus. Viņa arī izmeklētāja Frīda jaunajā pašmāju kriminālkomēdijā «Atriebējas», kas šoruden skatāms «Shortcut Films».
 
28.okt
Grupas «Dzelzs vilks» līdera Jura Kaukuļa ģimenē ceturto gadu uzticams sabiedrotais ir suņuks Baldurs. Suņuks izskatās kā sniegbalts vilks un ir iecienījis folkmūziku.
 
27.okt
Pandēmijai diemžēl ir sekas. Slēgto robežu un vīrusa «Covid-19» straujās izplatības dēļ ir izsīkusi tūristu plūsma, atstājot viesnīcas bez iemītniekiem un līdz ar to – praktiski bez ienākumiem. Spriežot pēc vairāku viesnīcu īpašnieku publiskajiem izteikumiem sociālajos tīklos, valsts un valdība diemžēl šo nozari ir pametusi novārtā, atstājot faktiski bez jebkāda atbalsta.
 
26.okt
Mēneša pēdējā svētdienā, 25. oktobrī, pulksteņa radītāji tika jāpagriezti par stundu atpakaļ. Jautājām vairākām sabiedrībā zināmām personām, ko tās domā par ikgadējo pulksteņu grozīšanu šurpu turpu.
 
25.okt
«Jau tagad zinu, ka tad, kad man paliks sešdesmit, es svinēšu nevis dzimšanas dienu, bet mājas kredīta nomaksāšanu. Četrdesmit gados šo kredītu paņēmu, un pēc trim gadiem tas būs nomaksāts,» saka pazīstamais horeogrāfs Agris Daņiļevičs. Pirmdien, 26. oktobrī, viņam 57. dzimšanas diena.
 
24.okt
NEDĒĻAS CILVĒKS - Ilze Viņķele, veselības ministre.
 
23.okt
Valsts mantas prihvatizētāju iztukšotajā kantorī, kas palicis pāri no kādreiz ietekmīgās Privatizācijas aģentūras ‒ akciju sabiedrībā «Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor» pirms pāris nedēļām risinājās dīvaini notikumi. Kādam pēkšņi savajadzējās, lai pazūd Olaines ķīmiski farmaceitiskās rūpnīcas privatizācijas lieta. Advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība ir cieši saistīta ar uzņēmuma «Olainfarm» pagātni un arī rūpnīcas privatizētāja Valērija Maligina nāvi. To ļauj secināt »Vakara Ziņu« pētītās versijas.
 
22.okt
Komponista un dziedātāja Ulda Stabulnieka 75 gadu jubilejā – 8. oktobrī Aleksandra Čaka ielā 33 svinīgi tika atklāta viņam veltīta piemiņas plāksne. Atmiņās par Latvijas dižgaru dalījās komponista atraitne Ruta Stabulniece.