Vakara Ziņas

13.nov
«Tu pat iedomāties nevari, ko tik cilvēki kolekcionē,» pirms daudziem gadiem sacīja kāds antikvariāta īpašnieks. Protams, sen vairs neatceros viņa pieminētos gadījumus, bet to gan, ka kārtīgi izsmējāmies. Nebiju domājis, ka kolekcionēšanas «nieze» var piemesties vienkārši tāpat, kādā, teiksim, skaistā un saulainā pavasara dienā, jo pēkšņi ieraugi KAUT KO TĀDU, ko uz līdzenas vietas VAJAG! Vajag, un viss! Tas nekas, ka pirms piecām minūtēm vēl biji laimīgs un BRĪVS cilvēks un par konkrētā priekšmeta eksistenci pat nenojauti.
 
13.nov
Gunas Kārkliņas, sertificētas astroloģes prognozes
 
12.nov
Tas notika sociālisma ziedu laikos – pagājušā gadsimta 70. gados. Pēc vidusskolas beigšanas kāda jauna meitene (sauksim viņu par Aiju) un vairāki viņas klasesbiedri pārcēlās uz dzīvi galvaspilsētā, lai sāktu studijas vai arī iekārtotos darbā. Aija ieguva grāmatvedes vietu vienā no lielākajām Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm. Sekmējās arī privātā dzīve – meitene apprecējās, piedzima bērns.
 
11.nov
Oktobrī Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā – kā šiem laikiem iederas – notika pavisam mazas svinības, bet iemesls varens! Kordiriģentei Līgai Priedītei rit 61. darba gads viņas vienīgajā darbavietā – skolā.
 
10.nov
«Es ēdu visu, arī kartupeļu čipsus, burgerus un visādas citas neveselīgas lietas, bet ievēroju mērenību,» saka aktrise un septiņus gadus vecās Klēras mamma Madara Melne-Tomsone. Mērenība ir galvenais vārds, kas ļauj aktrisei saglabāt nemainīgi perfektu fizisko formu, lai arī savos 35 gados varētu «ielīst» biksēs, kas viņai derēja 16 gadu vecumā.
 
9.nov
Ierobežojumi, komandantstunda, policijas patruļas. Sociālajos tīklos daudz negāciju. Par uzliktajiem sodiem, par kontroli. Ik pa laikam pavīd jautājumi: «Jums nav ko darīt? Visi noziedznieki izķerti? Kā ar advokāta Rebenoka slepkavības atklāšanu? Futbola aģenta Bezzubova slepkavas notverti?» Nule kā kritiku izpelnījušās arī policijas «zibakcijas» – pēkšņās pārbaudes.
 
8.nov
Tieši ar uzrunu «Labvakar, dāmas un kungi!» tiešajā ēterā vakaru ziņu raidījumā sevi pieteica diktors Uldis Štokmanis. Mūsdienu pasaulē šī uzrunas forma neizpelnās ne izbrīnu, ne arī īpašu ievērību, bet šie reiz tiešajā ēterā pateiktie vārdi izskanēja tālo 80. gadu pašā nogalē. Laikā, kad ziņu diktoram visus vajadzēja uzrunāt par biedriem…
 
7.nov
Kādreizējā veselības ministre Ilze Viņķele ir skaistā šokolādes krāsas labradora Pablo īpašniece. Par dzīvespriecīgo suni viņa teic: «Tas ir vislabākais suns pasaulē!» Sarunā ar »Vakara Ziņām« Ilze stāsta, kas ir jāzina, ja vēlies, lai par ģimenes draugu kļūst labradors.
 
6.nov
Bokseris Kristaps Zutis Latvijas mediju vidē ir iemantojis sliktā puiša slavu, kuram pēc vārda azotē nav jāmeklē. Sarunā ar »Vakara Ziņām« viņš atzīst, ka nevēlas izlikties labāks. Tomēr nevar nepieminēt sportista atklātību, mērķtiecību, drosmi, mīlestību pret dzīvniekiem, vēlmi darīt labu un palīdzēšanu citiem. Un uzzināsim arī to, kādu solījumu Kristaps Zutis ir devis savam vectēvam.
 
6.nov
Vesterna «Rust» («Rūsa») producents un aktieris Aleks Boldvins 22. oktobrī filmēšanas laukumā sašāva savus kolēģus. Ierocim nebija jābūt pielādētam, tomēr notika tas, par ko mēdz teikt: ja teātra izrādē pie sienas karājas bise, tad pēdējā cēlienā tā noteikti izšaus. Pirms daudziem gadiem arī Latvijā filmēšanas laikā tika nonāvēts cilvēks.
 
6.nov
Gunas Kārkliņas, sertificētas astroloģes prognozes
 
5.nov
«Cik laika jums ir? Te vismaz divas stundas vajadzīgas,» satiekoties pie Krāmu un senlietu muzeja durvīm, prasa Laila Zeile. Kad ieejam kādreizējās zāģētavas angārā, sākumā nešķiet, ka būtu ļoti daudz lietu. Bet nodomāju, ka tam ir attaisnojums – senlietu krātuve joprojām top. Staigājam, runājam, un Laila mudina – nu tad ejam uz īsto telpu. Īsto?! Un kas ir šī? Noliktava, viņa smejas. «Īstajā» telpā mantu ir tik daudz, ka žurnālā publicētās fotogrāfijas nekādi nenokaus intrigu.
 
4.nov
Sestdien, 16. oktobrī, Tukuma kultūras namā notika dziedātāja Ivo Fomina un viņa grupas albuma «Cilvēks» turnejas kārtējais koncerts. Diemžēl koncerts tika pārtraukts neilgi pirms noslēdzošās dziesmas – ieradās Valsts policijas Tukuma nodaļas policisti, lūdzot koncertu pārtraukt un visiem steidzami pamest telpas.
 
3.nov
Lieliskais vijolnieks un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) pirmo vijoļu grupas koncertmeistars Raimonds Ozols smej, ka par darba trūkumu sūdzēties nevarot.
 
2.nov
Žurnālisti un TV redaktori Inesi Ķesteri pazīst daudzi Dienvidkurzemes iedzīvotāji, jo viņa reģionālajā televīzijā «TV Kurzeme» (iepriekš – «TV Dzintare») strādā jau 22. gadu.
 
1.nov
Latviešiem bēres jeb bedības kopš senatnes ir vieni no svarīgākajiem godiem. Tas ir cilvēka mūža noslēgums šajā saulē un ieiešana viņsaulē. Ar bērēm saistīti daudzi ticējumi, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Pastāv arī dažādi ieteikumi, no kuriem lielai daļai pat nav loģiska skaidrojuma. Viens no tiem skan tā – atnākot no bērēm, jānoģērbj visas drēbes, kas to laikā bijušas mugurā, un jāizmazgā, jo tas palīdzēšot noņemt negatīvo enerģiju. Katrs, protams, rīkojas pēc saviem ieskatiem, taču ne mazāk svarīgas ir lietas, ko dot līdzi aizgājējam, respektīvi, ko pirms bērēm ieliek zārkā.
 
31.okt
Septembra beigās autostāvvietā tika sabojāts aktiera un spēkavīra Aleksandra Radzeviča auto – uz tā uzkrita radiostacijas «SuperHits EHR» gaismas reklāmas kaste. Aleksandrs atzina, ka faktiski palicis bez pārvietošanās iespējām, jo dzīvo Penkulē, bet dažādi pasākumi jāvada un citi darbi veicami Rīgā.
 
30.okt
Šogad Latvijas budžets uz Saeimu tika nests koka zārciņā, atvainojiet, koferītī. Asprāši jau paguvuši to apsaukāt gan par elegantu zārku kaķim, gan par silīti. Taču 2022. gada budžets ir pirmais, kurš iegūlis jauna dizaina portfelī un ar to paliks zināms vēsturē. Iepriekšējais budžeta portfelis ir aizsūtīts pensijā pēc 23 gadu kalpošanas.
 
30.okt
Gunas Kārkliņas, sertificētas astroloģes prognozes
 
30.okt
Var patikt, var nepatikt kāds cilvēks vai notikums, tik un tā nesanāks to izsvītrot no vēstures. Tas ir fakts, ka pēc daudziem gadu desmitiem viens un tas pats notikums tiek vērtēts citādi. Mūsdienās šķiet visai uzjautrinošs fakts, ka Padomju Savienības vadītājs Ņikita Hruščovs pabija Raunā un kā tas viss izvērties. Protams, Latvijā un latviešu mutēs tas ir apaudzēts ar nostāstiem un leģendām, bet vai tāpēc lai to neatcerētos?
 
29.okt
«Es esmu nelaimīgais optimists. Kāpēc nelaimīgais? Tāpēc, ka visi jūt, ka nebūs labi, ka visu slēgs ciet, bet es turpinu ticēt, ka būs labi. Un, ja nebūs labi, arī būs labi!» intervijā «Neatkarīgajai» saka dažādu paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Jānis Kirmuška.
 
28.okt
«Esmu studējusi jurisprudenci, strādājusi tiesu sistēmā, bet jau 13 gadus mana «harvarda» ir kūku cepšana. Tas ir mans darbs un hobijs vienlaikus, tā ir mana dzīves skola, par ko maksāju ar savas dzīves cenu. Varbūt ne lētāko, bet… es mācos būt es pati un nebaidīties, ko par to domās citi,» saka daudziem saldummīļiem jau labi pazīstamā kūku meistare, «Dabas saldumu maģijas» saimniece Ilze Kupča, sociālajās vietnēs «Facebook» un «Instagram» pazīstama arī kā Ilzīte Kūciņa.