Vakara Ziņas

21.jan
«Lai arī esmu dzimusi janvārī, es nevaru ciest ziemu, jo visu laiku salstu. Es gribētu būt liels lācis un gulēt, līdz pumpuri plaukst…» saka Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte. Viņa savu dzimšanas dienu svinēja 18. janvārī.
21.jan
Jaunā gada pirmajā dienā Vecrīgas klubā «Hamlets» valdīja prieks, līksmība un mīlestība – tur kopā ar dēlu Markusu, saviem vedējiem un tikai vistuvākajiem draugiem savas sudrabkāzas svinēja aktieris un režisors Rolands Zagorskis-Rolands un Liene Rolanda. Ekskluzīva iespēja būt klāt šajā skaistajā notikumā bija arī »Vakara Ziņām«. 
20.jan
Ģirts Vilks ir viens no pavisam nedaudziem gaisa balonu pilotiem Latvijā. Ja rodas vēlēšanās savu brīvo laiku vai svētku brīdi pavadīt tā, lai būtu ko atcerēties, piemēram, putna lidojumā virs Latvijas, ir vērts apskatīt interneta mājaslapu www.manspilots.lv. Tas ir pirmais legālais uzņēmums mūsu valstī, kas cilvēkiem piedāvā lidojumus ar gaisa balonu jeb pasažieru komercpārvadājumus, turklāt Ģirta izlolots.
20.jan
«Šahā iemācās, ka līdz galam neizdomātas domas noved pie paviršiem lēmumiem un sāpīgiem zaudējumiem,» saka politiķe un šaha lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.
19.jan
Dailes teātra aktrise Lelde Dreimane februārī kopā ar kolēģiem no citiem Latvijas teātriem dosies viesizrādēs pa Latvijas pilsētām ar režisora Imanta Strada iestudēto attiecību komēdiju «Caurstaigājamā guļamistaba». «Otrs aktuālais projekts ir par godu aktiera Ģirta Ķestera jubilejai tapusī monoizrāde «Vīrietis, kurš gaida», kuras pirmizrāde plānota tieši Ģirta dzimšanas dienā 14. februārī. Izrādē abas ar manu kolēģi Ēriku Egliju-Grāveli parūpēsimies par muzikālo pusi un sievišķā līdzsvara radīšanu,» par saviem radošajiem plāniem saka Lelde. 
19.jan
Skaudība tiek vērtēta pretrunīgi, jo dēvēta gan par vienu no septiņiem nāves grēkiem un daudzu noziegumu cēloni, gan par cilvēces progresa dzinējspēku. Kāpēc tā rodas, kā tikt vaļā vai novirzīt tās enerģiju pozitīvā gultnē? 
18.jan
«Populārais mūziķis Jānis Šipkēvics jeb Shipsea, kurš pērn pārcēlies uz Stokholmu, kur studē Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, ir nospraudis daudzus krāsainus karodziņus – darbus, ko šogad vēlas īstenot.
18.jan
Kad šķita, ka stāsti par vardarbību ģimenē varētu būt apsīkuši, pagājušā gada nogalē izskanēja kārtējais publiskais skandāls, turklāt arī statistika ir nepielūdzama: kā informē Valsts policija, 2023. gadā saistībā ar ģimenes konfliktiem gada deviņos mēnešos reģistrēti kopumā 6309 notikumi. Kādēļ tādi esam un ko darīt, ja saskaramies ar vardarbību – par to šajā rakstā.
17.jan
«Es parasti nerakstu nākamā gada apņemšanās, taču šoreiz man ir vairākas un viena izteikta! Es gribu būt vairāk es,» saka gleznotāja Laura Juhņeviča.
17.jan
Mjanma 2023. gadā kļuvusi par pasaulē lielāko opija ražotāju, vēsta ANO dati. Afganistāna zaudēja savas līderpozīcijas teroristu un ekstrēmistu organizācijas «Taliban» politikas dēļ.
16.jan
Viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm, harismātiskā Ksenija Sidorova-Arizaga un viņas vīrs, spānis Hosē Arizaga aizvadītā gada pēdējā dienā sagaidījuši pasaulē nākam savu trešo atvasi.
16.jan
Kriosauna jeb krioterapija ir vispārējās terapijas komplekss ar visa ķermeņa īslaicīgu, bet ekstremālu atdzesēšanu: procedūra notiek divas līdz trīs minūtes aukstuma tvaikos mīnus 130–160 ºC temperatūrā. Mākslīgā aukstuma ietekmē temperatūra ādas virsmā pazeminās līdz nullei, pat mīnus 2 grādiem, un tādos apstākļos organismā sākas ārstnieciskam efektam nepieciešamie procesi.
15.jan
«Man nav vienas mīļākās fotogrāfijas, taču ir vairākas tādas, kuras varētu saukt par ļoti būtiskām,» par izvēlēto fotogrāfiju saka Ņujorkā dzīvojošā izcilā latviešu animācijas filmu režisore Signe Baumane, kuras veidotā animācijas filma «Mans laulību projekts» saņēmusi daudzas starptautisku kinofestivālu balvas un iekļuvusi prestižās kinobalvas «Oskars» pretendentu sarakstā kategorijā «Pilnmetrāžas animācijas filma». Taču Signes stāsts ir saistīts nevis ar kino, bet gan ar atbalstu Ukrainai.  
15.jan
No karmas likumiem neviens nav pasargāts. Tā ir laba vai slikta, par to atbildīgs ir tikai un vienīgi pats cilvēks.
14.jan
Neērtus mirkļus ģimenes locekļiem, draugiem vai kolēģiem var sagādāt mūsu sliktā elpa jeb halitoze, kad viņiem jārisina dilemma – vai vispār iespējams par to delikāti pateikt vai labāk tomēr paciesties? Paši parasti savu slikto elpu nejūtam. Kas īsti ir halitoze, kāpēc tā veidojas, un kā to efektīvāk novērst?    
14.jan
«Dzimšanas dienas, kas tiek svinētas teātrī un organizējas spontāni, vienmēr ir ar potenciālu pāraugt ļoti jautrā ballītē,» saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Baiba Broka. Viņai dzimšanas diena 7. janvārī, un viņa to svinēja teātrī.
13.jan
Kāds varētu brīnīties un nesaprast – kā gan emocionālās tuvības var būt par daudz, sevišķi jau starp vecākiem un bērniem. Kāds to būtu gribējis daudz vairāk un apskauž tos, kas saka – par daudz... Vai saka? Varbūt tikai pēc gadiem saprot, ka kaut kas nebija tā, kā vajadzētu.  
12.jan
Lai gan gada nogale pagājusi vienās ballītēs, populārā kantrimūzikas grupa «Zelta kniede» 2024. gadu plāno iesākt ar jaunā albuma «Atmiņu pērles» prezentāciju. «Šo faktu gribam nosvinēt kārtīgi, turklāt vietā, kur uzstājamies visretāk – tātad Rīgā!» saka grupas solists Silvestrs Lorencs.
12.jan
Mēdz teikt: kā jauno gadu sagaidīsi, tāds būs viss nākamais gads. »Vakara Ziņas» piedāvā ielūkoties, kā gadumiju sagaidīja pašmāju slavenības, un ieklausīties viņu iedvesmojošajos vēlējumos. 
10.jan
Dzīves laikā katrs no mums uzdod daudz jautājumu par sevi un pasauli. Cilvēce par dzīves jēgu ir runājusi jau no savas pastāvēšanas pirmsākumiem, taču vienas absolūtas un pareizas atbildes nav.
10.jan
Brīdinājums – viss, kas šajā sadaļā rakstīts, ir baumas. Viss, kas šeit ir rakstīts, ir tikai nepārbaudītas ziņas. Viss šeit rakstītais nav uzticama informācija. Iespējams, nepatiesība. Vislabāk vispār nelasiet. Nekādā gadījumā nestāstiet citiem to, ko šeit izlasījāt.  
9.jan
Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) galva arhibīskaps Jānis Vanags pēc 32 gadu valdīšanas paziņojis par došanos pelnītā atpūtā. Savu lēmumu viņš paziņoja Otrās adventes dievkalpojumā.