Vakara Ziņas

20.feb
Aiju Dzērvi vairāk pazīstam kā bijušo Dailes teātra aktrisi, taču viņas balsi ļoti bieži dzirdam televizora ekrānos vairāku raidījumu aizkadrā. Aija ir arī ierunājusi daudzas filmas dažādiem Latvijas TV kanāliem. Par to, kāda ir aktrises ikdiena un kā pavada šo visiem tik saspringto laiku, viņa stāsta “Vakara Ziņām”.
 
19.feb
TV personība Aija Selga-Brikmane un grupas «Dziļi violets» mūziķis Nauris Brikmanis ir sapņotāji, kuri spēj savus mērķus realizēt ļoti ātri. Pavisam nesen žurnālā »Vakara Ziņas« rakstījām par Brikmaņu 13. dzīvesvietu, bet jau šobrīd apņēmīgā ģimene ir entuziasma pilna būvēt savu sapņu mājokli.
 
19.feb
Brīvmācītājs Valters Korālis feisbukā ierakstīja: «Latvijā pat nāve neatbrīvo no maskas valkāšanas. Šogad (kopš 1. janvāra) esmu izvadījis jau 3 aizgājējus, kam tuvinieki zārkā uzlikuši masku. Vai nu kaut kā baidās, vai arī cer. Ja baidās, tad no kādas kaites, kaut tikai vienam bija kroņa kaite. Ja cer – tad var būt, ka celsies augšā, sāks elpot un būs vieglāk iejusties pavadītāju pulkā... Milzīga ticība uz to, ko apsola Bībele? Ironizēju? – Nē, vienkārši skaļi domāju... /VK/.»
 
18.feb
Laikā, kad skolēniem mācības notiek attālināti, dažādu uzdevumu veikšanā iesaistās arī bērnu vecāki, neaizmirstot ar savu pieredzi dalīties soctīklos.
 
18.feb
Šajās dienās talantīgā dziedātāja un vokālās grupas «Framest» dalībniece Rūta Dūduma-Ķirse laida klajā pašas sacerēto dziesmu «Plūdi», kuru ieskaņojusi kopā ar jauno mākslinieku Tomu Kalderauski.
 
17.feb
«Pozitīvi domāt nebūt nenozīmē par visu smaidīt un ignorēt dzīves problēmas un situācijas. Pozitīvi domāt nozīmē uzlikt pozitīvas brilles un mierpilni pieņemt notiekošo,» saka TV spēles «Superbingo» vadītāja un «Mis Latvija 2008» Ieva Lase.
 
17.feb
Šogad 20. janvārī Latvijas Televīzijā bija redzams koncertuzvedums «1991. gada barikāžu sajūtu rekonstrukcija». Par godu barikāžu 30. gadadienas atcerei uz skatuves kāpa leģendārā Latvijas rokgrupa «Pērkons». Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« komponists un grupas līderis Juris Kulakovs salīdzina, ka gan 1991. gadā, gan 2021. gada janvārī nācies koncertēt ekstrēmos apstākļos.
 
16.feb
Ikviens no mums var nonākt situācijā, kad mājās jākopj gulošs 1. grupas invalīds. Diemžēl bieži vien informācija par to, kur šādos gadījumos jāvēršas pēc padoma, kā arī kāds valsts atbalsts un palīdzība pienākas, ir ļoti grūti pieejama un atrodama, turklāt ne visiem slimnieku tuviniekiem ir laiks un iespēja dzenāt informāciju. Lai noskaidrotu, kā šajos informācijas džungļos neapjukt, »Vakara Ziņas« vērsās pie Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta direktora Alda Dūdiņa. Savukārt visa nepieciešamā informācija atrodama ministrijas mājaslapā, kur publicēta aprūpētāja dienasgrāmata.
 
16.feb
Modele, skaistumkaraliene un restorāna «Felicita» īpašniece Viktorija Brovuna pērn decembra sākumā brīdināja par krāpniekiem interneta vidē. Par to »Vakara Ziņas« jau rakstīja. Pēc diviem mēnešiem viņa feisbukā ievietoja informāciju par šīs lietas atrisinājumu.
 
15.feb
Grāmatu sērijā «Orbītas bibliotēka» izdots amerikāņu rakstnieka Ričarda Brotigana pasaulslavenais romāns «Foreļu cope Amerikā» (1967). Šis ir pazīstamākais autora darbs, un šī ir pirmā reize, kad tas izdots latviski. Ja esat grāmatu gardēži, varat mēģināt «atkost» šo tekstu.
 
15.feb
Pazīstamais novadpētnieks Ivars Logins savā «Facebook» lapā ar prieku pavēstījis: «Saņemts ilgi gaidītais krāšņais sūtījums no tālās zemes Japānas – no japānietes Ai Suzuki, latviešu dūraiņu – kūlaiņu adītājas. Japāna var, bet vai Latvija var?... Sirsnīgs paldies Ai Suzuki (Aijiņai) par šo zīmīgo sūtījumu!»
 
14.feb
«Tā kā dzīvojam desmit kilometrus no Ropažu centra un tuvākais veikals ir centrā, uz kuru nevar aizskriet katru mīļu brīdi, tad, lai pabarotu ģimeni, man mājās vienmēr ir viss un vēl ar rezervi,» saka vairāku TV šovu dalībniece Sarmīte Kukaine-Oleksāne. 26. janvārī viņa atkārtoti viesojās «Riga TV24» raidījumā «La dolce vita. Ar Roberto», bet nu savas neparastās kotletes vafeļu plāksnēs, viltotos mandarīnus ar vistas gaļu un sāļos «Rafaello» ar sieru, olīvām un krabju nūjiņām viņa piedāvā »Vakara Ziņu« lasītājiem.
 
14.feb
Iemīļotā TV personība Kristīne Garklāva ir dabas mīļotāja un dzīvnieku draugs. Pozitīvās un iedvesmojošās Kristīnes ģimenē mīt septiņi dzīvnieki: divi kaķi dzīvo Rīgā, bet trīs kaķi un divi suņi – dzimtas lauku mājās. Iknedēļas tradīcija ir sestdienās un svētdienas apciemot gan vecākus, gan laukos mītošos četrkājainos draugus. Diemžēl pandēmijas dēļ ir jāsamierinās ne tikai ar ilgošanos pēc cilvēkiem, bet arī pēc dzīvniekiem.
 
14.feb
ASTROLOĢISKĀ PROGNOZE. NEDĒĻAS CILVĒKS: HENRIKS DANUSEVIČS, Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents.
 
14.feb
14. februāris, kad tiek atzīmēta Svētā Valentīna diena, šogad ārkārtas situācijas dēļ būs krietni citādāks nekā iepriekš. Vai pandēmijas apstākļos joprojām ir iespējams saglabāt gada romantiskāko svētku noskaņu? To jautājām sabiedrībā pazīstamām dāmām.
 
13.feb
Turpinot stāstus par ievērojamiem cilvēkiem, kuru dzīve tā ai citādi bijusi saistīta ar Rīgu, būtu grēks nepieminēt izcilo vācu komponistu Rihardu Vāgneru (1813-1883). Viņš Latvijas galvaspilsētā pavadīja divus gadus, no 1837. līdz 1839. gadam pildot Rīgas Pilsētas teātra pirmā kapelmeistara pienākumus un sākot rakstīt operu «Rienci». Savā biogrāfijā Vāgners Rīgu pieminējis ar siltiem vārdiem, savukārt rīdziniekiem vienmēr Rīgu paticis dēvēt par Vāgnera pilsētu. Rīgā ir dažas vietas, kur joprojām iemūžināta dižā komponista piemiņa.
 
13.feb
Ikgadējā gada vārda, nevārda un spārnotā teiciena pretendentu vidū bija iekļuvis arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa sacītais: «Draugi, nav labi!». Par 2020. gada spārnoto teicienu tas nekļuva, bet tautas folklorā, šķiet, būs nostiprinājies. Atgādināsim, kādas pērles birušas no citu politiķu – un ne tikai viņu – mutēm. Jāpiebilst, ka reizēm cilvēkiem gadījies vienkārši, toties amizanti pārteikties.
 
13.feb
Laikazīmju vērotājs Vilis Bukšs teic, ka šogad pavasaris nesteigsies, toties vasara būs jauka. Kā viņš to zina? Izrādās, ka paskatoties uz lāstekām.
 
13.feb
Grupas «Liepavots» vokālistam un ģitāristam Mārim Tālbergam nepaveicās divreiz – sākoties pandēmijai un izbeidzoties iespējai muzicēt un tādā veidā pelnīt naudu, viņš pārkvalificējās un gribēja atvērt savu skaistumkopšanas salonu. Taču tagad, kā zināms, arī šī nozare ir apstādināta…
 
12.feb
«Man patīk labs humors un viegla atmosfēra, kas nav gaudu pilna vai pārāk nopietna, jo uzskatu: dzīvi vajag baudīt, un cilvēka vienīgais uzdevums ir katru dienu palikt labākam,» saka viens no spožākajiem Latvijas mūsdienu džeza pianistiem, aranžētājs un komponists Kristaps Vanadziņš. Visu mīlētāju dienā tiešraides koncertā no Liepājas «Lielā dzintara» viņš tiksies ar saviem klausītājiem, lai atskaņotu programmu no pavasarī gaidāmās plates «Mīlestības dārzs ir aizaudzis».
 
12.feb
Žurnāla »Vakara Ziņas« redakcija no uzticama avota uzklausīja šausmu filmas cienīga sižeta stāstu par kāda vīrieša skaudro pieredzi slimnīcā «Mount Carmel Hospital», kas atrodas Maltas centrālajā reģionā Atardā. Redakcijā ir zināmi vīrieša personas dati, bet drošības apsvērumu un sensitīvas informācijas dēļ saglabājam viņa anonimitāti.
 
11.feb
Vērša valdīšanas gadi: 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021.