Vakara Ziņas

17.nov
Sagaidot Latvijas simtgades kulmināciju un sperot pirmos soļus nākamajā simtgadē, »Vakara Ziņas« ielūkojās ārzemju preses, mediju un pasaules foto banku materiālos un apkopoja spilgtākās latviešu personības, ar kurām pēdējos gados visbiežāk plašajā pasaulē asociē vārdu Latvija.
 
16.nov
Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis 18. novembrī atzīmēs 36. dzimšanas dienu. Savā svētku dienā, kas ir arī Latvijas simtgades svētku kulminācijas diena, aktieri vēlā vakara stundā redzēsim Nacionālā teātra pirmizrādē «Dzimšanas dienas nakts», kuru uzvedis teātra direktors Jānis Vimba.
 
16.nov
Jau pavisam drīz lasītāju vērtējumam tiks nodots latviešu erotisko romānu autores, zobārstes un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējas Karīnas Račko (30) trešais romāns «Samaitātā». Tā kā Karīna tik atklāti raksta par kaislībām, erotiku un seksuālajām attiecībām, aicinājām viņu uz sarunu un fotosesiju, kas noritēja īpaši romantiskos apstākļos viesnīcas «Roma» prezidenta apartamentos. Karīna mūsu lasītājiem iepozēja arī milzīgajā apartamentu gultā, kurā reiz atpūties pats dalailama.
 
14.nov
Komponists Zigmars Liepiņš LPSR Kultūras ministrijas cenzoru un komisijas priekšā dzied fragmentus no rokoperas "Lāčplēsis". Vēl nekad iepriekš Latvijā uz skatuves nebija uzvests tik vērienīgs rokoperas lielformāta darbs. “Lāčplēsi” iestudēja saistībā ar Andreja Pumpura eposa simtgadi, bet sižetā redzamās alegorijas tika pilnībā piemērotas Atmodas sākumam.
 
11.nov
Četri stalti, ar labām balsīm un īpašo Latgales harismu apveltīti puiši – Normunds Litovnieks, Mārtiņš Strods, brāļi Artūrs un Ingars Puncuļi – ir apvienojušies grupā «Baritoni» un ļoti veiksmīgi sevi pieteikuši TV3 populārajā šovā «X faktors». Sarunā ar »Vakara Ziņām« puiši iepazīstina ar sevi, atklāj detaļas par savu ikdienu un raksturo mūsdienu vīriešus.
 
11.nov
Stiliste un sevis mīlēšanas bloga «Morethansize.com» idejas autore Indra Salceviča ar draugu baristu jeb kafijas pagatavošanas ekspertu Kasparu Bērziņu kļuvuši par pašmāju populārāko  pāri, kas savas ikdienas gaitas atspoguļo sociālajā vietnē «Instagram».
 
11.nov
Jau daudzus gadus slavenā operdziedātāja Inese Galante dzīvo starp divām valstīm – Vāciju un Latviju. Šoreiz viņa Rīgā ieradusies, jo gatavojas koncertam «Ziemassvētku prelūdija», kas 8. decembrī galvaspilsētā atklās gada nogales svētku maratonu.
 
10.nov
Astroloģe un žurnāliste Guna Kārkliņa, kas veido iknedēļas horoskopus »Vakara Ziņām« un citiem medijiem, ir žurnāla «Praktiskā Astroloģija» galvenā redaktore, bieži komentē politiskos un sabiedriskos notikumus no astroloģiskā skatupunkta, veido arī Latvijas politiķu astroloģiskos portretus, bija saņēmusi pavēsti no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), lai ierastos uz nopratināšanu.
 
10.nov
Latvijas valsts simtgades sarīkojumi jau kopš šā gada sākuma ir šķēluši sabiedrību vairākās grupās. Viena daļa uzskata, ka svētkiem veltīto finansējumu varētu izlietot saprātīgāk, novirzot to veselībai un citām nozarēm, citi tieši pretēji – bauda un centīgi apmeklē simtgadei veltītos sarīkojumus un no sirds par tiem priecājas.
 
10.nov
Pašreizējais Spilves lidostas ģenerālnomnieks SIA «Aerobig Plus» prettiesiski un bez pamatojuma 2. novembrī lidaparātu tehniskās apkopes servisam «Aero Restauration» atslēdza elektrību, kaut arī šobrīd notiek tiesvedība. Dīkstāve uzņēmumam rada vairāk nekā 1000 eiro zaudējumu dienā. Par notikušo 5. novembrī tika uzrakstīts iesniegums policijai.
 
9.nov
2. novembrī dzimšanas dienu savā ģimenes lokā atzīmēja operdziedātāja Elīna Šimkus. »Vakara Ziņas« sūta sirsnīgus sveicienus jubilārei!
 
9.nov
Latvijas valsts simtgades sarīkojumi jau kopš šā gada sākuma ir šķēluši sabiedrību vairākās grupās. Viena daļa uzskata, ka svētkiem veltīto finansējumu varētu izlietot saprātīgāk, novirzot to veselībai un citām nozarēm, citi tieši pretēji – bauda un centīgi apmeklē simtgadei veltītos sarīkojumus un no sirds par tiem priecājas.
 
4.nov
Beidzamā laikā arvien vairāk sāk runāt par vīriešu ģenētiskā materiāla saglabāšanu – gadījumā ja viņš sāk slimot un lietot spēcīgus medikamentus, kā arī ja pāris nespēj dabīgā ceļā tikt pie mazuļa. Katrs gadījums ir individuāls.
 
4.nov
Džeza kontrabasista Toma Lipska sirds. Mūziķis pēc divu gadu ilgas cīņas ar vēzi diemžēl nespēja uzveikt šo smago slimību.
 
3.nov
Populārais kontrtenors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Sergejs Jēgers (39) sarunā ar »Vakara Ziņām« atklāj pārsteidzošu faktu par savu aizraušanos. Izrādās, ka dziedātājs ik rudeni čakli saimnieko pa virtuvi un gatavo ziemai dažādus konservus.
 
3.nov
Vienmēr spilgtā dziedātāja Lolita Novikova (54) aizvadītajā nedēļā viesojās Rīgā, kur apmeklēja vairākas modes skates, kas norisinājās Rīgas Modes nedēļas ietvaros, kā arī nosvinēja meitas Rebekas 26. dzimšanas dienu. Sarunā ar »Vakara Ziņām« Lola pastāstīja, ka viņai jau sešus mēnešus ir jauns kavalieris – spāņu izcelsmes vīrietis, tieši tāpēc Latvijā viņa uzkavēsies tikai neilgu laika posmu.
 
2.nov
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris, režisors un populārais TV seriālu varonis Jakovs Rafalsons 5. novembrī svinēs 72. jubileju. Par to, kā jubilārs iecienījis atzīmēt savus svētkus, atklāj dzīvesbiedre, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Gaļina Rafalsone.
 
2.nov
Beidzamā laikā arvien vairāk sāk runāt par vīriešu ģenētiskā materiāla saglabāšanu – gadījumā ja viņš sāk slimot un lietot spēcīgus medikamentus, kā arī ja pāris nespēj dabīgā ceļā tikt pie mazuļa. Katrs gadījums ir individuāls. Jau iepriekš rakstījām, ka miljonārs, farmācijas kompānijas a/s «Olainfarm» vadītājs Valērijs Maligins vēl krietnu brīdi pirms pēkšņās nāves kādā Šveices klīnikā ir saglabājis savu ģenētisko materiālu jeb spermu, kā rezultātā atraitne jebkurā laikā var kļūt par māmiņu un iznēsāt mīļotā vīra pēcnācēju. Tāpat arī kļuvis zināms, ka pāragri mūžībā aizgājušais dziedātājs Valters Frīdenbergs ir saglabājis savu ģenētisko materiālu.
 
28.okt
13. Saeimas vēlēšanas izvērtās pārsteigumiem pilnas, un tik lielu deputātu rotāciju kā šogad, reti kurš atceras. Starp tiem, kas nesaņēma Saeimas deputāta mandātu, ir arī pieredzējuši cilvēki, tādēļ aicinājām nepārvēlētos tautas kalpus pastāstīt par saviem nākotnes plāniem.
 
28.okt
«Atmiņas ir paradīze, no kuras mūs nespēj izdzīt neviens,» – neatceros, kurš to ir teicis, bet tas ir trāpīgi. Protams, var pateikt arī citādi: «Atmiņas ir elle, ko neviens nespēj izdzīt no sevis.» Bet apgalvojumu dažādība liecina par dzīves dažādību. Tāpat arī dzīve ar Aivaru bija dažāda. Un par abu pilnīgi pretējo apgalvojumu pareizību var pārliecināties manā grāmatā par Aivaru Brīzi – «Dzelzsgriezējs un dūja». Tā iznāca 2015. gadā. Divus gadus pēc Aivara aiziešanas Mūžībā.
 
27.okt
Šoruden grupa «Colt» nākusi klajā ar paziņojumu, ka ilggadējais solists Atis Ieviņš ir aizgājis no grupas un viņa vietā ir jauna soliste Elīna Krastiņa.
 
27.okt
Ekspremjera Einara Repšes (56) sieva Rūta Raginska-Repše sociālajā saziņas vietnē «Facebook» šonedēļ savus draugus pārsteidza ar ļoti atklātu vēstījumu, pirmoreiz izstāstot, ka  cīnās ar vēzi. Lai arī uzsākta ķīmijterapija, viņa ir ļoti optimistiski noskaņota un ar savu piemēru iedvesmo citus.