Vakara Ziņas

7.dec
Novembra noslēgumā ar vienas dienas starpību mūžībā devās divas izcilas personības – akadēmiķis Jānis Stradiņš un diriģents Mariss Jansons, kas ir milzīgs zaudējums Latvijas radošās inteliģences, kultūras un zinātnes vidē.
 
7.dec
Televīzijas kanāla LNT slēgšana ir viens no skaļākajiem pēdējā laika notikumiem. Vairāk nekā 30 cilvēku zaudēs darbavietu, kur strādājuši gadiem ilgi. Skaidrojām, kā ar pēkšņajām pārmaiņām sadzīvo LNT ētera personības un kādi ir viņu nākotnes plāni.
 
6.dec
Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti izklaides, mūzikas, kultūras un cita rakstura notikumi un sarīkojumi dažādās Latvijas vietās. Ziemassvētki un gadu mija vairs nav aiz kalniem, tādēļ piedāvājam ieskatu, kā pavadīt gada nogales svētkus.
 
6.dec
Kas gan varētu būt kopīgs Latvijas Televīzijai, PSRS Valsts drošības komitejai, dzejniekam Aleksandram Puškinam un mūsu valsts eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai?
 
6.dec
Pirmās adventes vakarā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa dzīvesvietā – daudzdzīvokļu ēkas dzīvoklī Rīgas centrā izcēlās ugunsgrēks. Artuss Kaimiņš pēc notikušās ugunsnelaimes ir guvis ķermeņa apdegumus un vismaz trīs dienas pavadījis slimnīcā.
 
5.dec
To, ka pasaulē notiek tūkstošiem «Gada auto» konkursu katru gadu, vairs atgādināt nevajag. Bez vērienīgiem pasaules vai kontinenta mēroga konkursiem tādi notiek katrā pagastā. Tikai bizness – nekā personīga! Ja kāds par to maksā, kāpēc no tā atteikties. Bet liksim mieru pašdarbībai un atgriezīsimies uz lielās pasaules mēroga skatuves. Apvienotajos Arābu Emirātos nosaukti ikgadējā konkursa «Pasaules sieviešu automobilis 2019» uzvarētāji. Un tas jau izklausās pietiekami nopietni! Šāds konkurss notiek jau devīto gadu, un tā žūrijā iesaistīti žurnālisti no trīsdesmit vienas valsts. Savukārt pretendentu klāstā nav tikai tie automobiļi, kuru pārstāvji par dalību samaksājuši, bet pilnīgi visi konkrētā gada aktuālie modeļi. Droši vien tāpēc arī uzvarētāju sarakstā valda demokrātija.
 
4.dec
Tās bija astoņdesmito gadu beigas, kad gaisā virmoja tautas atmoda un padomijas sabrukums. Viss bija deficīts. Uzņēmīgi darboņi taisīja kooperatīvus un vienkārši savas būdiņas tirgū un Rumbulā. Pusmūža vīri sevi apliecināja jaunu meiteņu apskāvienos, savukārt studentes meklēja sponsorus. Visām pusēm izdevīgs darījums. Izņemot sievas, kuru vīri laiž pa kreisi. Likteņa ironija – nekad nevari zināt, cik lielu ironijas devu viņš piespēlēs tev. Arī Madara pat pašos trakākajos murgos nevarēja iedomāties, ka tas notiks ar viņu. Un reiz kā pērkons no skaidrām debesīm atskanēja telefona zvans.
 
3.dec
Filmu veidotāji un seriālu aktieri saņem daudz balvu. Prestižākā, protams, ir Amerikas kinoindustrijas balva – «Oskara» statuete. Ļoti prestiža ir arī «Zelta globusa» balva, kuru sāka piešķirt 1944. gadā. «Zelta globusa» balva tiek piešķirta par darbību gan filmās, gan kino. Savukārt BAFTA (Britu kino balva) faktiski ir britu «Oskars», tas tiek piešķirts ne tikai par kino darbiem, bet arī TV šoviem. Prestižākais ASV apbalvojums televīzijā ir «Emmy» balva. Apskatījām divpadsmit aktierus un aktrises, kuri visvairāk ieguvuši dažādas prestižas balvas un nominācijas par lomām seriālos un kino.
 
3.dec
Čelsija (Chelsea) stila zābaki ir kā dārgs konjaks – izpratne par to ērtumu un kvalitāti nāk ar laiku, kad apavi tiek valkāti. Mūsdienās čelsija zābaki ir universāli, lai gan sieviešu modeļi ir radošāki dizaina un krāsu piesātinājuma ziņā. Šie zābaki kļuvuši ļoti populāri, un daudzi slaveni apavu ražotāji savus modeļus izgatavo pēc to idejas autora un britu apavu meistara Džozefa Spārksa-Hola patenta.
 
2.dec
Dziedātāja Ineta Rudzīte ar lielu pietāti izturas pret skatuvi un koncertiem, tādēļ jo rūpīgi izvēlas skatuves tērpus un nebeidz vien pārsteigt klausītājus ar dažādiem stiliem. Iespējams, Inetas daudzveidīgie skatuves stili var kļūt par iedvesmu arī jums, žurnāla lasītājas, radot jaunus tērpus gada nogales svētkiem. Jau decembra sākumā dziedātāju redzēsim un dzirdēsim dažādās Latvijas pilsētās koncertprogrammā «Ziemassvētku starojums».
 
2.dec
2. decembrī Dailes teātra aktrise Lelde Dreimane atzīmēs 30. dzimšanas dienu. Sarunā ar »Vakara Ziņām« viņa atklāj divus iespējamos scenārijus, kā pavadīs savu svētku dienu.
 
1.dec
Šķiet, pat domādams neizdomāsi, kādus noziegumus izdara cilvēks. Nē, šoreiz tas nav stāsts par maniakiem, bet gan par personām, kuras savas muļķības vai citu iemeslu dēļ ir pastrādājušas visai stulbus un skaidrā prātā neizprotamus noziegumus un likumpārkāpumus. Diemžēl ne vienmēr par šo noziedzīgo nodarījumu sekām gribas smieties.
 
1.dec
Modelis un modes eksperts Jaroslavs Barišņikovs (25) daudziem asociējas ar spilgtu meikapu, augstiem papēžiem, blondiem matiem un glamūrīgu ģērbšanās stilu. Taču šobrīd viņš pievērsies kvalitatīvam minimālismam.
 
1.dec
Bijušais kamaniņu braucējs, tagad kamaniņu braukšanas treneris un inženieris mehāniķis Mārtiņš Rubenis ar sievu, mākslinieci Ievu Rubeni dažus mēnešus būs spiesti dzīvot šķirti. Pirms tam pāri sastapām mūzikas un mākslas festivāla «Bildes 2019» veterānu koncertā, kurā uz skatuves muzikālo priekšnesumu sniedza arī Mārtiņš.
 
30.nov
Mācītājs un dziedātājs Mārtiņš Burke-Burkevics plašākai sabiedrībai atpazīstams kļuva pēc dalības TV šovā «Dziedi ar zvaigzni». Šoruden viņš pieņēmis jaunu izaicinājumu, kļūstot par Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktoru, taču tajā pašā laikā pildot arī mācītāja pienākumus Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā draudzē. Savukārt, sākot no 4. decembra, Mārtiņu redzēsim un dzirdēsim Latvijas dievnamos koncertprogrammā «Sniegpārslas stāsts».
 
30.nov
Muzikants, jokdaris un pasākumu vadītājs Ēriks Loks šajā gada nogalē dodas pie saviem klausītājiem dažādās Latvijas vietās. Tikšanās laikā viņš gan sarunājas, gan atskaņo paša komponētās dziesmas.
 
30.nov
Mākslinieci un miljonāra Valērija Maligina atraitni Elīnu Maliginu sastapām starptautiskajā mākslas izstādē «Art Riga Fair 2019» Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā. Izstādē tika prezentēti arī Elīnas radošie darbi un videoinstalācija. Sarunā ar »Vakara Ziņām« Elīna pastāstīja par savām aktivitātēm un studijām Maskavā.
 
29.nov
Piedāvājam ieskatu, kādi tuvākā un tālākā nākotnē paredzēti izklaides, mūzikas, kultūras un cita rakstura notikumi un sarīkojumi dažādās Latvijas vietās. Ziemassvētki un gadu mija vairs nav aiz kalniem, tādēļ piedāvājam ieskatu, kā pavadīt gada nogales svētkus.
 
29.nov
Uzņēmēju un grāmatas «Nebaidies ne no kā» autoru, par «narkobaronu» dēvēto Rolandu Privertu sastapām starptautiskajā mākslas izstādē «Art Riga Fair 2019». Kad žurnāls »Vakara Ziņas« būs nonācis pie lasītājiem, Priverts būs devies ceļā uz Bolīviju, lai pārraudzītu, kā norit darbi viņam piederošajā desu fabrikā.
 
29.nov
Dziedātāja Ingus Pētersona menedžments informē, ka skatuves mākslinieka veselības stāvokļa dēļ diemžēl tiek atcelta šā gada decembrī plānotā viņa 60 gadu jubilejai veltītā Ziemassvētku koncerttūre «Vienkāršais brīnums».
 
28.nov
Sen senos laikos, kad zāle bija daudz zaļāka un debesis krietni zilākas, cilvēki staigāja pa pilsētas ielām ar mobilajiem telefoniem, kas izmēra un svara ziņā pat ļoti atgādināja smagos Bolderājas silikāta ķieģeļus. Tas bija ne tikai moderni un stilīgi. Tā bija apkārtējo skaudība, cieņa, izbrīns un sajūsma vienkopus. Tu biji pirmais puisis ciemā, ja sēdēji kafejnīcā un runāji pa mobilo telefonu. Tieši runāji, nevis sarunājies! Sarunāties bija dārgi, tāpēc, lai izrādītu savu milzu naudu maksājušo ierīci, daudzi to vienkārši lika pie auss un runāja. Kurš gan zināja, ka nevienam neesi piezvanījis? Galvenais, runāt skaļi, pārliecinoši un par biznesu! Un tad uzradās leģendārā «raskladuška»!
 
27.nov
Šodien viņi ir bagāti un slaveni, taču bija laiks, kad šie cilvēki cieta trūkumu. Viņi bija nabadzīgi, daži pat dzīvoja uz ielas, meklējot jebkādu darbu un ceļu uz labāku dzīvi. Izturot likteņa pārbaudījumus un triecienus, viņi nezaudēja vēlmi kaut ko savā dzīvē sasniegt. Tagad, gremdējoties slavā un bagātībā, viņi nav aizmirsuši, no kurienes reiz paši nākuši.