Vakara Ziņas

3.mai
Aprīļa nogalē sociālajā tīklā «Facebook» bija lasāma ziņa, ka mūžībā devies leģendāro Dailes teātra aktieru Harija Liepiņa (1927–1998) un Mudītes Šneideres vienīgais dēls Āris Liepiņš.
 
2.mai
Bijušais basketbolists un bokseris Kaspars Kambala un viņa sirdsdāma Olga Grinčenko-Pacijenko apprecējušies. Olga sociālajos tīklos nomainījusi uzvārdu uz Kambala un norādījusi statusu – precējusies.
 
2.mai
NEDĒĻAS CILVĒKS. INDRA DREIKA, Veselības ministrijas valsts sekretāre
 
2.mai
«Es tagad esmu sieva, vairs nevaru likt pusplikas bildes «Instagram». Ja vīrs teiks, ka tādas nedrīkst likt, es nelikšu. Es klausīšu vīru,» apsola uzņēmēja Olga Kambala (38), slavenā basketbolista un boksera Kaspara Kambalas (42) sieva. Viņi satikās pagājušajā rudenī un 13. aprīlī apprecējās.
 
1.mai
Pilsētu ietina dīvaina un maiga purpurkrāsas migla. Taču ļaudis to pat nepamanīja – viņi rosījās kā skudras savu neona gaismu, automašīnu, veikalu, dzīrotavu, skaņu, smaku, ielu mudžekļu kakofonijā. Viņiem vienkārši nebija laika pacelt savus skatienus kaut nedaudz augšup, atraut tos no dubļainajām dzelzsbetona takām. Miglu pamanīja tikai Viņa. Sauksim šo sievieti par Sandru, kaut gan viņa varēja būt arī Elza vai Sintija, vai Anna, nav jau tik svarīgi, kādā vārdā vecāki izdomājuši nosaukt.
 
1.mai
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
1.mai
«Ir «leģenda», ka Čaklie no Latvijas aizbēga ar pusmiljonu kabatā. Tā nebija. Mēs atbraucām pliki un nabagi, sākām no pilnīgas nulles, pat aizņēmāmies naudu, lai pārvestu kādas mantas, un sākumā nezinājām, kā savilkt galus kopā. Mums bija vajadzīgi septiņi gadi, lai stabili nostātos uz savām kājām,» atklāj režisors, producents, pedagogs, bijušais politiķis, dzejnieka Māra Čaklā dēls un četru bērnu tētis Ingmārs Čaklais. Latviešu kultūras centra (Birmingema, Lielbritānija) dibinātājs, Birmingemas Mazā teātra mākslinieciskais vadītājs, kā arī viens no šā gada sākumā izveidotās Pasaules latviešu amatieru teātru savienības līderiem.
 
30.apr
Televīzijas Rīga TV24 raidījuma cikla «Teorija & prakse» vadītāja Anita Daukšte ir patiess dzīvnieku draugs. Viņai patīk visi dzīvnieki, tomēr mājās priekšroka tiek dota sunim. Šobrīd Anitas ģimenē dzīvo piecus mēnešus vecais Teodors. Suņuks ienāca ģimenē Otrajos Ziemassvētkos. Teodors ir pekinieša un špica krustojums, kas Amerikā ir aprakstīta kā šķirne «Peek-a-pom».
 
30.apr
«Mana pagājušā dzimšanas diena bija ļoti traka – es nokļuvu slimnīcā, biju pilnīgi viena, neviens pat nedrīkstēja atnākt ar puķi. Tas bija pilnīgs ārprāts,» dziedātāja Viktorija Plēpe atminas, kā iesākās viņas «Jēzus vecums». Viņai dzimšanas diena ir 3. maijā.
 
29.apr
«Ir jāgatavo un jāēd garšīgi, sevi neierobežojot. Un tajā pašā laikā ir jāievēro arī zināma disciplīna – vakarā neēst. Protams, dažkārt jau gribas, bet tad vienmēr palīdz ūdens. Padzeries! Tas nostrādā,» smaidot saka TV6 šova «Lauku sēta» kādreizējais dalībnieks un vadītājs, «Go3» pavāršova «Ceļo un gatavo ar Bārdu» vadītājs Jānis Rāzna.
 
29.apr
«Labdien! Te nu es esmu – gads «ieslodzījuma» turpinās ar pievienošanos «Instagram» «partijai». Uz «vēlēšanām» došos ar savu miesassargu,» tā marta beigās, pievienojot foto, kurā pozē kopā ar savu četrkājaino draugu, savu «Instagram» profilu atklāj Ainars Mielavs.
 
28.apr
Viņš spēj radīt pārsteidzoši skaistus mākslas darbus. Viņš pandēmijas laikā pašmācības ceļā apguvis klavierspēli. Mājiniekus zēns pārsteidz ar gardiem eksperimentiem virtuvē. Marats ir desmitgadīgs Rīgas puika, kuram piemīt daudz talantu. Viņu raksturo vēl kas ļoti īpašs – sirds siltums pret dabu un dzīvniekiem. Uzzinot par Aucē mītošo stārķi Krakšķi, kas jau 13 gadus ir saimnieces Dainas Nesteres mājas mīlulis un par kuru rakstījām »Vakara Ziņās«, Marats nolēma šo cēlo putnu iemūžināt gleznā un to uzdāvināt Krakšķim un viņa saimniecei. Tiesa, Daina par šo dāvanu vēl nemaz nenojauš. Lai izlasa šīs nedēļas »Vakara Ziņas«!
 
28.apr
«Viss reiz sākas un beidzas. Arī pandēmija agrāk vai vēlāk beigsies, un mēs atgriezīsimies normālā formātā. Protams, mēs vēl neaptveram, ko būsim zaudējuši, bet varam nojaust, ka kaut ko būsim arī ieguvuši,» saka aktieris, stepa dejotājs un stepa dejas korifejs Latvijā Māris Pūris. Šodien, 28. aprīlī, viņš svinēs savu 61. dzimšanas dienu.
 
27.apr
Pat domādams neizdomāsi, ka vienu no Eiropas Savienības idejiskajiem pamatlicējiem Robēru Šūmani varētu iecelt svētīgo kārtā. Tomēr ar tādu paziņojumu klajā nācis Vatikāns. Pāvests Francisks jau jūnijā varētu atzīt, ka Šūmanis, kurš bija pārliecināts katolis, vadījis tikumisku un svētu dzīvi.
 
27.apr
Gandrīz ikviens vēlas dzīvot labāk, pārticīgāk, veiksmīgāk, un par to, kā piesaistīt laimi un naudu, teikts arī ne vienā vien ticējumā. Aptaujājām vairākus atpazīstamus cilvēkus, lai uzzinātu, kādus ticējumus par augiem viņi ir dzirdējuši un vai tiem tic.
 
26.apr
«Šīs fotogrāfijas man asociējas ar manu šī brīža iekšējo sajūtu,» saka Latvijas Leļļu teātra aktrise, TV3 seriāla «Nemīlētie» galvenās – Ievas – lomas atveidotāja Elīna Bojarkina.
 
26.apr
Jau septiņus gadus katru darbadienas vakaru «Rīga TV24» ēterā skatāms diskusiju raidījums «Preses klubs», kurā ik dienu iespējams uzzināt profesionāļu un sabiedrībā zināmu cilvēku privāto un profesionālo viedokli par dienas notikumiem. Raidījuma vadītāja pienākumus visus šos gadus nenogurstoši pilda žurnālists Aivis Ceriņš. Sarunā ar »Vakara Ziņām« viņš atsauc atmiņā raidījuma pirmsākumus un dalās pārdomās par tā iespējamo nākotni.
 
25.apr
Britu karalienes Elizabetes II dzīvesbiedra prinča Filipa aiziešana aizsaulē apbēdinājusi daudzus ļaudis. Taču pat uz sērojošo britu karaļnama fanu fona izceļas vairāku Klusā okeāna Tannu salas ciematu iedzīvotāji. Viņi jau vairāk nekā pusgadsimta garumā uzskatījuši Filipu par dievu, un arī tagad nav zaudējuši cerības, ka agrāk vai vēlāk viņš atgriezīsies salā tādā vai citādā veidolā.
 
25.apr
Futbolists, vēlāk viens no retajiem Latvijas starptautiskā līmeņa futbola aģentiem, kurš pārstāvējis vairākus Latvijas izlases futbolistus. 14. aprīlī nošauts savā auto. Nežēlīgi un bandītiski ar automātisko ieroci – deviņdesmito gadu stilā. Gaišā dienas laikā Rīgā, Purvciemā.
 
25.apr
«Ja es nebūtu pēc rakstura cīnītāja, iespējams, viss varēja beigties arī citādāk,» atzīst jaunā dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo. Viņa šajā pavasarī publicējusi dziesmu par mīlestības pēdējo elpu – «Agonija». Ar tās sniegto vēstījumu viņa aicina pievērst uzmanību šobrīd tik ļoti acīmredzamajām sabiedrības garīgās veselības problēmām un atklātā sarunā ar »Vakara Ziņām« atklāj, kas viņu iedzina depresīvā stāvoklī un kā viņa neļāvās tikt nosmacēta.
 
24.apr
Pēc Pasaules veselības organizācijas vecumposmu skalas, Ritma skaitās un jūtas jauna. Viņai ir ap piecdesmit. Izskatās jaunāka. Savu neparasto mīlasstāstu Ritma izvērtē ar prātu, kaut gan sirds turpina asiņot. Viņa, skolotāja būdama, piesauc Rūdolfa Blaumaņa trāpīgo atziņu “Žogam, ko prāts uzceļ, jūtas viegli kāpj pāri”.
 
24.apr
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze