Vakara Ziņas

6.mai
Ir kāda Krievijas prezidenta Vladimira Putina mīļākās skolotājas Veras Gurevičas uzrakstīta grāmata, kas izdota 2004. gadā Sanktpēterburgā. Esot arī izdota atkārtoti, un tiem vajadzējis būt papildinātiem un pārstrādātiem izdevumiem, bet sanākuši tikai pārstrādāti, proti, grāmatiņa ar katru atkārtotu izdošanas reizi kļuvusi arvien plānāka.
 
5.mai
Ukrainas aktieris, trīskārtējs striptīza čempions un striptīza teātra «Strike Erotic Show» dibinātājs Aleksejs Surovcevs kļuvis slavens ar to, ka glābj pamestos suņus un kaķus Irpiņā. Šo Ukrainas pilsētu bija okupējis Krievijas karaspēks, un cilvēkiem tur uzturēties bija bīstami. Tagad Ukrainas bruņotie spēki ir atguvuši Irpiņu.
 
4.mai
Pirmo reizi pilsonību par īpašiem nopelniem Latvijas labā Saeima piešķīra 1995. gadā. Tad par Latvijas Republikas pilsoņiem kļuva 21 cilvēks – kultūras, medicīnas, valsts iestāžu darbinieki, sportists, uzņēmēji... 2021. gadā Latvijas pilsonība piešķirta tikai uzņēmējam Džonam Martinam Tallijam un neiroķirurgam Baselam Jakubam Vahbem.
 
3.mai
Ar pazīstamo diriģentu un jauniešu kora «Balsis» māksliniecisko vadītāju Intu Teterovskis tikšanos sarunājam kafejnīcā pie Rātslaukuma. «Man ir pusstunda laika, pēc tam jādodas atpakaļ uz Ukrainas bēgļu atbalsta centru, kur darbojos kā brīvprātīgais,» brīdina Ints. Turklāt darbs bēgļu centrā nav vienīgais darbs, jo šajā pavasarī diriģentam jādomā arī par to, kā godam nosvinēt jauniešu kora «Balsis» 35 gadu jubileju, turklāt pirmie divi koncerti plānoti jau aprīļa sākumā. «Priecājos, ka korim joprojām esmu vajadzīgs, un diriģēšu tik ilgi, kamēr mani nemetīs ārā,» Ints smejas.
 
2.mai
«Trakums: to fotogrāfiju, ar kurām saistās kāds īpašs stāsts, ir tik ļoti daudz,» smej koncertzāles «Cēsis» mākslinieciskā direktore Inese Zagorska, pārlapojot savu bilžu albumu un paliekot pie fotogrāfijas, kurā viņa redzama kopā ar «Trim tenoriem» Miervaldi Jenču, Guntaru Ruņģi, Nauri Puntuli un komponistu Juri Kulakovu koncertturnejas laikā Skotijā 2005. gada vasarā.
 
1.mai
«Mēs esam tie, kas mēs bijām arī pirms 30 gadiem – maksimāli patiesi pret savu klausītāju un paši pret sevi. Mēs nespēlējam to, ko nespējam nospēlēt un kas mums pašiem nepatiktu, bet to, ko spēlējam, to darām ar lielu prieku. Tieši šis prieks būt kopā uz skatuves arī ir mūsu spēks,» saka mūziķis un dzejnieks Guntars Račs.
 
1.mai
Ja brīvdienās nolemsiet izskriet ārpus Latvijas uz dienu vai divām, tad daudziem, iespējams, joprojām nezināms būs Tītuvēnu Vissvētākās jaunavas Marijas baznīcas un bernardīniešu klostera ansamblis Lietuvā.
 
30.apr
Šajā pavasarī tautā mīlētās šlāgergrupas «Baltie lāči» līderis Andris Baltacis kopā ar skatuves kolēģiem no trim novadiem apvienojušies akustiskā koncertprojektā «PārNovadnieki» un dodas pie saviem klausītājiem visā Latvijā. Andris Baltacis pārstāv Latgali, Māris Sloka no grupas «Klaidonis» - Zemgali, Kurzemi - Artis Šimpermanis no «Rumbas kvarteta», bet Vidzemi - Silvestrs Lorencs no grupas «Zelta kniede».
 
30.apr
Gunas Kārkliņas, sertificētas astroloģes, prognozes
 
29.apr
Jūras ērgliene Milda skatījumu un popularitātes ziņā apsteidz dažu labu mūsdienu sociālo tīklu zvaigzni. Mildas dzīves līkločiem seko vairāki tūkstoši skatītāju, kas ir lielisks veids, kā inovatīvā un aizraujošā veidā izglītot sabiedrību par majestātiskajiem jūras ērgļiem. Mildas dzīvesbiedrs saņēmis vārdu Voldis – par godu Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim.
 
28.apr
Pašmāju tērpu mākslinieci Ievu Ādamsoni karš Ukrainā ietekmēja tik krasi, ka viņa saprata – ir jādara, ir jāpalīdz, cik vien iespējams. Tā aizsākās maskēšanās tīklu radīšana Latvijā, kas ir solis pretī tam, lai gaisma uzvarētu tumsu. Viņa iedvesmo citus un izmanto savas prasmes tik sūrā un sāpīgā realitātē, kas šodien ikvienu skar neglābjami tuvu.
 
28.apr
Dzīvespriecīgā Sarmīte Kukaine-Oleksāne, kas nemitīgi ir kustībā, Latvijā kļuva pazīstama, piedaloties dažādos TV šovos. Viens no tiem bija realitātes šovs «Lauku sēta», ceturtā sezona, kas Latvijā ir aizrāvusi daudzus skatītājus.
 
27.apr
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoram Jānim Sārtam laiks kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā un asiņainā kara tepat Eiropas centrā nav bijis vienkāršs: intervijas, sapulces, konsultācijas notiek gandrīz nepārtraukti.
 
26.apr
Kopš februāra ļoti bieži dzirdēts sauklis. Tā pirmsākumi meklējami nebūt ne šajā gadsimtā. Uzsaukums «slava Ukrainai» ir sastopams ukraiņu dzejnieka, modernās ukraiņu literatūras un ukraiņu valodas pamatlicēja Tarasa Ševčenko darbos 19. gadsimta vidū, piemēram, dzejolī «До Основ’яненка»: «Слава України!».
 
24.apr
Dziedātāja, šova «X faktors» pirmās sezonas fināliste Adriana Miglāne Sondore apgalvo, ka sevi neuzskata par populāru. «Es nekad dzīvē sevi neesmu vērtējusi augstāk par citiem, nekad,» viņa uzsver.
 
24.apr
Eiropas Savienības un Lielbritānijas sankcijām pakļautais Krievijas oligarhs un Latvijas pilsonis Pjotrs Avens izdevumam «Financial Times» sūkstījies, ka viņam tagad trūkstot līdzekļu ikdienas rēķinu apmaksai. Par to raksta ziņu aģentūra LETA, atsaucoties uz interneta laikrakstu «Ukrainska Pravda».
 
23.apr
1. aprīlis šogad nāca klajā ar divām labām lietām! Pirmā: tiek atcelta lielākā daļa Covid-19 ierobežojumu. Otrā: 1. aprīlis ir diena, kas liek atcerēties par humoru un smiekliem.
 
23.apr
Gunas Kārkliņas, sertificētas astroloģes, prognozes
 
21.apr
Ja vien spētu ieskatīties savai nākotnei acīs. Stalti iekāpt kurpēs, kas parāda ne tikai virzienu, kur būsi, bet galvenokārt to, kāds būsi. Ikvienam ir iespēja apstāties ikdienas pienākumu gūzmā, lai sadzirdētu sevi līdz sirds dzīlēm. Ieskatīties sev acīs, nebaidoties domāt par rītdienu, kas tāla.
 
20.apr
«Parasti dzimšanas dienas atzīmēju ģimenes lokā. Šajā dienā nekad neplānoju koncertus, jo tas ir mans darbs, bet svētkos man negribas strādāt,» saka mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Viņam dzimšanas diena - 25. martā.
 
19.apr
Piekritīsiet – mēdzam mediķiem norādīt, ka viņiem jāievēro Hipokrata zvērests. Bet kas tas ir un kas tajā teikts? Un atkal jau – piekritīsiet, ka lielākā daļa no mums to nezina, vai ne?
 
18.apr
Grupu «Pērkons» un «Menuets» dalībnieks ģitārists Juris Sējāns, kurš šoruden svinēs 70. dzimšanas dienu, savam stāstam izvēlējās ģimenes fotogrāfiju, kura tapusi 1959. vai 1960. gadā.
 

Komentētākie