Vakara Ziņas

1.feb
Pēc 109 dienu ilgām mokām un neskaitāmiem konfliktiem beidzot ir zināms 13. Saeimas ministru sastāvs. Lai uzzinātu, cik turīgi ir mūsu jaunie ministri, papētījām Valsts ieņēmumu dienesta publiskotās amatpersonu deklarācijas un uzņēmumu datubāzi «Lursoft».
 
1.feb
Pēc 109 dienu ilgām mokām un neskaitāmiem konfliktiem beidzot ir zināms 13. Saeimas ministru sastāvs. Lai uzzinātu, cik turīgi ir mūsu jaunie ministri, papētījām Valsts ieņēmumu dienesta publiskotās amatpersonu deklarācijas un uzņēmumu datubāzi «Lursoft».
 
28.jan
Krievijā un Latvijā populārais un mīlētais aktieris Mārtiņš Vilsons skatītājiem sarūpējis jaunu pārsteigumu, ko izrādīs 25. un 27. februārī VEF Kultūras pils lielajā zālē. Šoreiz viņa skatuves partnere komēdijā «Amerikāņu kalniņi» būs aktrise Irina Stepanova, bet izrādes režiju veido aktiera sieva Zane Vilsone.
 
27.jan
Veikalos bieži ir kārdinošas atlaides, kas tā vien aicina pirkt aizvien jaunas lietas, kuras nereti mājās rada nevajadzīgus mantu kalnus. Tāpat mūsdienās cilvēki mēdz pārāk aizrauties ar vēlmi iegādāties jaunākās tehnoloģijas, jaudīgākās mašīnas, modernākās zīmolu somiņas, tērpus un daudz citu lietu. Aptaujājām sabiedrībā zināmas personas, lai noskaidrotu viņu attieksmi pret mantu kultu, un uzzinājām, kādi ir viņu pašu iepirkšanās paradumi.
 
27.jan
Režisore un producente Aija Strazdiņa (40) bija viena no līdzjutējām, kas atbalstīja basketbolistu Kasparu Kambalu (40) viņa atvadu spēlē basketbola kluba «Jūrmala/Betsafe» sastāvā pret Igaunijas čempioniem «Kalev/Cramo». Pēc laulības iziršanas ar leģendārās grupas «Jumprava» mūziķi Aigaru Grāveru režisore pēdējā laikā manāma basketbolista kompānijā, kurš savukārt pērnajā rudenī izšķīrās no savas līgavas.
 
26.jan
Leģendārās grupas «Jumprava» solists Aigars Grāvers (57) šā gada sākumā guvis kājas traumu.
 
26.jan
Mūziķa Andra Kiviča un mākslinieces Lienes Skulmes gaitu sekotājiem jaunu iemeslu trīt mēles izraisīja bijušās sievas Madaras Kivičas komentārs sociālajos tīklos, kas lika noprast, ka mūziķis neatbalsta viņu finansiāli. Andris Kivičs sarunā ar »Vakara Ziņām« atklāj, ka vienmēr atbalstījis Madaru un izņēmums ir tikai viens maksājums.
 
25.jan
Pavārs un TV raidījumu zvaigzne Mārtiņš Sirmais 29. janvārī svinēs 38. dzimšanas dienu. Tautā iemīļotais pavārmākslas guru savas jubilejas ir iecienījis atzīmēt vienkārši.
 
25.jan
Jāņa Bordāna vadīto Jauno konservatīvo partiju (JKP) turpina pamest tās uzticamākie biedri. Un politiskajos kuluāros sāk arvien skaļāk runāt par to, ka šāds pavērsiens saistīts nevis ar partijas biedru politiskajiem mērķiem un uzskatiem vai vienotas darbības izpausmēm, bet gan intīmām attiecībām, kas valda partijas biedru un biedreņu vidū.
 
21.jan
Amerikāņu uztura un dietoloģijas speciālisti nosaukuši labākās, noderīgākās un vērtīgākās uztura sistēmas – diētas – 2019. gadam. Speciālisti veikuši gandrīz 40 pasaulē izplatītāko un populārāko ēšanas režīmu un tievēšanas sistēmu analīzi aizvadītajā gadā, bet autoritatīvais pasaules reitingu izdevums «U.S. News & World Report» tradicionāli šo diētu topu nopublicējis jaunākajā izlaidumā.
 
20.jan
Valsts policija ir atradusi līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā – vairāk nekā divas tonnas. Seriāla «Viņas melo labāk» zvaigznes, aktieri Andris Bulis un Kristians Kareļins mikroblogošanas vietnē «Twitter» prāto, ko policija iesāks ar divām tonnām atrastā kokaīna.
 
20.jan
TV šova «Okartes skatuve» dalībniece Māra Katarska savā sociālās vietnes «Facebook» profilā ir ievietojusi video, kurā izstāsta, ka ir drošībā un piebilst, ka «viss būs labi». Viņa izsaka pateicību visiem, kuri interesējās un atbalstīja situācijā, kad Ēģiptē Māra bija nonākusi bijušā drauga gūstā. Video redzams, ka sievietei ir zilumi zem acīm, nobrāzums uz zoda.
 
19.jan
Televīzijas kanāla Rīga TV24 diskusiju raidījums «Preses klubs», ko no paša pirmā raidījuma vada Aivis Ceriņš, 20. janvārī svin piekto jubileju. Gadi paskrējuši nemanot, pa šo laiku gan Rīga TV24 attīstījusies, gan arī profesionāli savu meistarību spodrinājis Aivis. Tieši tāpēc jubilejas priekšvakarā aicinājām uz sarunu diskusiju raidījuma «Preses klubs» vadītāju, lai kaut mazliet ielūkotos raidījuma un tā vadītāja ikdienā.
 
19.jan
Šovbiznesā visvairāk apspriestais pāris – sabiedrības dāma, gleznotāja un skaistumkaraliene Liene Skulme un mūziķis Andris Kivičs – aizvadītās nedēļas nogalē pēc visiem piedzīvotajiem skandāliem sociālo tīklu vidē devās ceļā uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni, kur, kā zināms, janvārī zīmolu veikalos un tirdzniecības centros ir lielo izpārdošanu un atlaižu laiks.
 
18.jan
TV, kino un mūzikas videoklipu režisors un producents, mūzikas ierakstu producents, dziesmu tekstu autors Igors Linga 23. janvārī atzīmē savu 53. dzimšanas dienu. Tiesa gan, šoreiz nebūs skaļas dzimumdienas ballītes.
 
18.jan
7. janvārī 45 gadu vecumā pāragri mūžībā aizgāja aktiera un komiķa Jāņa Jarāna brālis, Jaunā Rīgas teātra skaņu operators un skaņu režisors Andris Jarāns, kura nāves cēlonis bija astmas lēkme. Tiesa gan, nāves apstākļi ir ļoti mīklaini, tieši tādēļ ierosināts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.
 
13.jan
Pērnā gada decembrī priecīgo jaunumu par gaidāmo ģimenes pieaugumu grupas «Astro’n’out» soliste Māra Upmane- Holšteine (34) paziņoja savā «Instagram» kontā. Mūziķu Jāņa Holšteina-Upmaņa jeb Goran Gora (34) un Māras ģimenē jau aug divas atvases – meita Ronja (4) un dēls Ezra Klāvs (2).
 
13.jan
Tiesībsargs Juris Jansons (45) pēc ilgāka pārtraukuma ir atkal kopā ar savu līgavu, medicīnas studenti Lāsmu. Pāris savas attiecības vairs neslēpj, un no Vecgada ballēm, kuras abi apmeklējuši, daži kadri ievietoti Jansona profilā sociālajā vietnē «Facebook».
 
12.jan
8. janvārī Rīgas krematorijā aktieri, režisori un citi teātra ļaudis pēdējā gaitā pavadīja izcilo latviešu aktieri Āri Rozentālu (80), kas mūžībā devās 3. janvārī. Pēc tam, kad atvadu ceremonijā ar atmiņām par aizgājēju bija dalījušies Dailes teātra kolēģi – Lidija Pupure, Pēteris Gaudiņš, Juris Strenga un Intars Rešetins, aktieris tika kremēts un viņa pelni tiks nodoti ģimenei.
 
12.jan
Maestro Raimonds Pauls 12. janvārī 83. dzimšanas dienu atzīmēs Mūzikas namā «Daile» ar savu jauno koncertprogrammu «Tikšanās Dailē», ko veltījis dziedātājam Daumantam Kalniņam. Milzīgu balli gan savā jubilejas dienā Maestro nerīkos, jo ar šo pašu koncertprogrammu ir jāuzstājas jau nākamajā dienā – 13. janvārī.
 
11.jan
Rokmūziķis Jānis Bukums 8. janvārī ar koncertu, kurā skanēs dziesmas no jaunā ierakstu albuma «Neuzvarētais», atzīmēs savu 51. dzimšanas dienu. Komentējot savus gadus, viņš saka: «50 ir jaunie 30!»
 
11.jan
Dziedātāja Evija Vēbere (28) ir viens no skaļākajiem 2018. gada muzikālajiem atklājumiem. Mūziķe vienas izpildītas dziesmas dēļ piedzīvoja īstas ugunskristības, tomēr, par spīti lielajām negācijām un apvainojumiem, viņa ir spējusi saglabāt sirsnību un labestību.