Vakara Ziņas

23.nov
Nacionālā teātra aktieris un režisors Voldemārs Šoriņš 24. novembrī atzīmēs 66. dzimšanas dienu. Jubilārs atzīstās, ka savas jubilejas nesvin kopš bērnības.
 
23.nov
Pēdējā laikā aizvien vairāk sabiedrībā populāri cilvēki, par platformu izmantojot savu sociālo tīklu profilus, nevairās aktīvi paust savu viedokli un sašutumu par notiekošo politiskajās aprindās, kā arī sabiedrībā aktuāliem notikumiem.
 
19.nov
8. novembrī «Arēnā Rīga» par godu Latvijas simtgadei izskanēja libreta autores Māras Zālītes un komponista Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis» jaunuzvedums, kura titullomā iejutās Dons. Taču daudziem mūzikas mīļotājiem vēl joprojām spilgtā atmiņā palikusi rokoperas pirmizrāde, kas norisinājās tālajā 1988. gadā, un Lāčplēša lomu tolaik izdziedāja Igo.
 
18.nov
Latvijas senioru badmintona čempionātā Valkas mērs Vents Armands Krauklis no jauna izgaršoja šā sporta veida azartu, un nu viņam atkal ir āķis lūpā atsākt badmintonu spēlēt regulāri.
 
18.nov
11. novembrī Mūzikas un mākslas festivāla «Bildes» atklāšanas koncertā, kas norisinājās Vecrīgas mūzikas klubā «Kaļķu vārti», uzstājās pašmāju zināmākie mūziķi un viņu bērni, kas nodemonstrēja savus radošos talantus, ko mantojuši no saviem slavenajiem vecākiem.
 
17.nov
Šobrīd veikalu plauktos pieejams bagātīgs klāsts ar dažnedažādām lietām – suvenīriem ar Latvijas simboliku, kas radīti par godu valsts simtgadei. Arī aktrise un rotaslietu zīmola «Soulstones» īpašniece Agnese Zeltiņa radījusi simtgades rotu kolekciju, kurās dominē sarkanbaltsarkanā karoga krāsas.
 
17.nov
Sagaidot Latvijas simtgades kulmināciju un sperot pirmos soļus nākamajā simtgadē, »Vakara Ziņas« ielūkojās ārzemju preses, mediju un pasaules foto banku materiālos un apkopoja spilgtākās latviešu personības, ar kurām pēdējos gados visbiežāk plašajā pasaulē asociē vārdu Latvija.
 
16.nov
Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis 18. novembrī atzīmēs 36. dzimšanas dienu. Savā svētku dienā, kas ir arī Latvijas simtgades svētku kulminācijas diena, aktieri vēlā vakara stundā redzēsim Nacionālā teātra pirmizrādē «Dzimšanas dienas nakts», kuru uzvedis teātra direktors Jānis Vimba.
 
16.nov
Jau pavisam drīz lasītāju vērtējumam tiks nodots latviešu erotisko romānu autores, zobārstes un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējas Karīnas Račko (30) trešais romāns «Samaitātā». Tā kā Karīna tik atklāti raksta par kaislībām, erotiku un seksuālajām attiecībām, aicinājām viņu uz sarunu un fotosesiju, kas noritēja īpaši romantiskos apstākļos viesnīcas «Roma» prezidenta apartamentos. Karīna mūsu lasītājiem iepozēja arī milzīgajā apartamentu gultā, kurā reiz atpūties pats dalailama.
 
14.nov
Komponists Zigmars Liepiņš LPSR Kultūras ministrijas cenzoru un komisijas priekšā dzied fragmentus no rokoperas "Lāčplēsis". Vēl nekad iepriekš Latvijā uz skatuves nebija uzvests tik vērienīgs rokoperas lielformāta darbs. “Lāčplēsi” iestudēja saistībā ar Andreja Pumpura eposa simtgadi, bet sižetā redzamās alegorijas tika pilnībā piemērotas Atmodas sākumam.
 
11.nov
Četri stalti, ar labām balsīm un īpašo Latgales harismu apveltīti puiši – Normunds Litovnieks, Mārtiņš Strods, brāļi Artūrs un Ingars Puncuļi – ir apvienojušies grupā «Baritoni» un ļoti veiksmīgi sevi pieteikuši TV3 populārajā šovā «X faktors». Sarunā ar »Vakara Ziņām« puiši iepazīstina ar sevi, atklāj detaļas par savu ikdienu un raksturo mūsdienu vīriešus.
 
11.nov
Stiliste un sevis mīlēšanas bloga «Morethansize.com» idejas autore Indra Salceviča ar draugu baristu jeb kafijas pagatavošanas ekspertu Kasparu Bērziņu kļuvuši par pašmāju populārāko  pāri, kas savas ikdienas gaitas atspoguļo sociālajā vietnē «Instagram».
 
11.nov
Jau daudzus gadus slavenā operdziedātāja Inese Galante dzīvo starp divām valstīm – Vāciju un Latviju. Šoreiz viņa Rīgā ieradusies, jo gatavojas koncertam «Ziemassvētku prelūdija», kas 8. decembrī galvaspilsētā atklās gada nogales svētku maratonu.
 
10.nov
Astroloģe un žurnāliste Guna Kārkliņa, kas veido iknedēļas horoskopus »Vakara Ziņām« un citiem medijiem, ir žurnāla «Praktiskā Astroloģija» galvenā redaktore, bieži komentē politiskos un sabiedriskos notikumus no astroloģiskā skatupunkta, veido arī Latvijas politiķu astroloģiskos portretus, bija saņēmusi pavēsti no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), lai ierastos uz nopratināšanu.
 
10.nov
Latvijas valsts simtgades sarīkojumi jau kopš šā gada sākuma ir šķēluši sabiedrību vairākās grupās. Viena daļa uzskata, ka svētkiem veltīto finansējumu varētu izlietot saprātīgāk, novirzot to veselībai un citām nozarēm, citi tieši pretēji – bauda un centīgi apmeklē simtgadei veltītos sarīkojumus un no sirds par tiem priecājas.
 
10.nov
Pašreizējais Spilves lidostas ģenerālnomnieks SIA «Aerobig Plus» prettiesiski un bez pamatojuma 2. novembrī lidaparātu tehniskās apkopes servisam «Aero Restauration» atslēdza elektrību, kaut arī šobrīd notiek tiesvedība. Dīkstāve uzņēmumam rada vairāk nekā 1000 eiro zaudējumu dienā. Par notikušo 5. novembrī tika uzrakstīts iesniegums policijai.
 
9.nov
2. novembrī dzimšanas dienu savā ģimenes lokā atzīmēja operdziedātāja Elīna Šimkus. »Vakara Ziņas« sūta sirsnīgus sveicienus jubilārei!
 
9.nov
Latvijas valsts simtgades sarīkojumi jau kopš šā gada sākuma ir šķēluši sabiedrību vairākās grupās. Viena daļa uzskata, ka svētkiem veltīto finansējumu varētu izlietot saprātīgāk, novirzot to veselībai un citām nozarēm, citi tieši pretēji – bauda un centīgi apmeklē simtgadei veltītos sarīkojumus un no sirds par tiem priecājas.
 
4.nov
Beidzamā laikā arvien vairāk sāk runāt par vīriešu ģenētiskā materiāla saglabāšanu – gadījumā ja viņš sāk slimot un lietot spēcīgus medikamentus, kā arī ja pāris nespēj dabīgā ceļā tikt pie mazuļa. Katrs gadījums ir individuāls.
 
4.nov
Džeza kontrabasista Toma Lipska sirds. Mūziķis pēc divu gadu ilgas cīņas ar vēzi diemžēl nespēja uzveikt šo smago slimību.
 
3.nov
Populārais kontrtenors, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks Sergejs Jēgers (39) sarunā ar »Vakara Ziņām« atklāj pārsteidzošu faktu par savu aizraušanos. Izrādās, ka dziedātājs ik rudeni čakli saimnieko pa virtuvi un gatavo ziemai dažādus konservus.
 
3.nov
Vienmēr spilgtā dziedātāja Lolita Novikova (54) aizvadītajā nedēļā viesojās Rīgā, kur apmeklēja vairākas modes skates, kas norisinājās Rīgas Modes nedēļas ietvaros, kā arī nosvinēja meitas Rebekas 26. dzimšanas dienu. Sarunā ar »Vakara Ziņām« Lola pastāstīja, ka viņai jau sešus mēnešus ir jauns kavalieris – spāņu izcelsmes vīrietis, tieši tāpēc Latvijā viņa uzkavēsies tikai neilgu laika posmu.