Vakara Ziņas

20.jūl
Liepājas teātra štata skatuves mākslinieku rindas laika gaitā ir papildinājušās dažādos veidos. Kad Dailes teātra vadība alkoholisma dēļ uzteica darbu diviem māksliniekiem, vēju pilsētas teātris viņus pieņēma darbā atplestām rokām. Viens no aktieriem saprata, ka draudzība ar zaļo pūķi un darbs teātrī ir lietas, ko apvienot diezin vai izdosies. Tāpēc no nelāgā ieraduma centās atbrīvoties, kas viņam arī izdevās. Savukārt otrs… Otram zaļais pūķis tā arī palika partnera vietā, līdz Liepājas teātra vadība lēma no viņa pakalpojumiem atteikties.
 
19.jūl
Klarnetistes un Lielās mūzikas balvas laureātes Annas Gāganes muzikālā karjera pēdējā gada laikā, neskatoties uz Covid-19 ierobežojumiem, ir bijusi krāšņa un notikumiem bagāta.
 
18.jūl
Viena no visu laiku iecienītākajām latviešu spēlfilmām ir 1966. gadā Rīgas kinostudijā uzņemtais kinodarbs «Purva bridējs» pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles ar tādu pašu nosaukumu, kā arī stāsta «Atriebšanās», lugu «Ugunī» un «Pazudušais dēls» motīviem.
 
18.jūl
«Pārsvarā man ir neērta sajūta, kad man kaut ko dod. Man labāk patīk dot citiem, tāpēc savā dzimšanas dienā vienmēr jūtos neveikli,» atzīst dziedātājs, dīdžejs un dziesmu tekstu autors Roberts Gobziņš. 13. jūlijā, viņam bija 57. dzimšanas diena.
 
18.jūl
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
17.jūl
Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres (ETP) vadībā Vēstures atceres grupas deputāti ir nosūtījuši vēstuli Beļģijas pilsētas Zedelgemas pašvaldībai, aicinot saglabāt pieminekli «Latvijas stāvstrops brīvībai» latviešu karavīriem, kuri bija iesaukti leģionā un pēc Otrā pasaules kara ieslodzīti Zedelgemas karagūstekņu nometnē.
 
17.jūl
«Ir septiņi no rīta Rīgas ielās», «Līgo dziesma», «Mūsu mīlestība» – šīs un daudzas citas leģendārā ansambļa «Čikāgas piecīši» dziesmas daudziem asociējas ar skaistās balss īpašnieku Armandu Birkenu. Dziedātāja ikgadējās ciemošanās laikā Latvijā »Vakara Ziņas« viņu sastapa restorāna «Osiriss» terasē, kas šajās karstajās dienās bija pārvērtusies teju vai par viņa biroju. «Dažbrīd, tiekoties ar draugiem un paziņām, nosēdēju līdz pat deviņiem vakarā,» smej dziedātājs.
 
16.jūl
Dailes teātra aktieru pāra Harija Liepiņa un Mudītes Šneideres vienīgais dēls Āris Liepiņš nomira 23. aprīlī Skotijā. Pēkšņi. Sirds... Tikai 13. jūlijā viņš tika guldīts Raiņa kapos. 
 
15.jūl
Lai kādi vēji pūš, Gatis Truksnis ir mūžīgs. Mūžīgs Jūrmalas domes priekšsēdētāja krēslā. Vismaz līdz šim un neraugoties ne uz ko. Nu jau piekto reizi.
 
14.jūl
Lai gan pazīstamā dziedātāja Ineta Rudzīte pašlaik ir aizņemta, gatavojoties sava jaunā albuma iznākšanai (tas top sadarbībā ar leģendāro komponistu Gunāru Freidenfeldu un klajā nāks septembrī), viņa brīvajos brīžos labprāt rosās virtuvē un pagatavo kaut ko garšīgu gan savai ģimenei, gan draugiem.
 
13.jūl
Latvijas vidējā statistiskā iedzīvotāja parametru noteikšanā izmantojām Centrālās statistikas pārvaldes datus.
 
12.jūl
Ja gribat sev iestāstīt, ka atrodaties mistikas apdvestā vietā, tad šīm cerībām un gaidām piemērots ir priežu ieskautais Čertoks. Tas ir neliels ezers ar zilganzaļas krāsas ūdeni 12 kilometru attālumā no Aglonas. Valsts akciju sabiedrība «Latvijas valsts meži» to ceļrādī nodēvējusi par Velnezeru, bet īstenie zinātāji saka – tas nav nekāds Velnezers. Čertoks, un punkts.
 
11.jūl
«Esmu uzaudzis Liepājas teātrī. Vēl tagad atceros aktrises Lilitas Bērziņas asaras, kas pilēja man uz sejas, kad sešu gadu vecumā spēlēju Serjožu izrādē «Anna Kareņina». Rīdzinieki bija atbraukuši viesizrādēs, Serjožas lomas tēlotāja Anta Krūmiņa saslima, tāpēc, lai glābtu situāciju, izraudzījās mani,» atklāj aktieris, ansambļa «10 kungi no Liepājas teātra» dalībnieks Gunārs Borgs. Uz skatuves pavadīts pusgadsimts, taču, lūgts nosaukt savu mīļāko lomu, mākslinieks saminstinās, jo tādas neesot. «Jebkura loma, jebkura muzikālā izrāde bija ļoti mīļa.»
 
11.jūl
Šādu jautājumu jūnija pēdējā sestdienā dažs labs uzdeva gan policijai, gan izteica sašutumu feisbukā un publicēja foto ar padomju Latvijas laika karogu pie dažām ēkām Pārdaugavā. Varam tautu nomierināt – nē, finišam tuvojas dokumentālās filmas «Operetes sargs» uzņemšana.
 
10.jūl
Daudz cietusī un ilgi atjaunotā Nordeķu muiža Pārdaugavā ir atdzīvojusies. Tās saimnieks Valters Ozoliņš ir paveicis daudz, un muižiņa skatāma neticamā krāšņumā. No ārpuses – varbūt arī nekas īpašs, bet atjaunotās telpas gan žilbina. Šovasar muižiņu filmēšanai noskatījuši arī komēdijseriāla «Perfektās kāzas» veidotāji.
 
10.jūl
Vasaras vidus izsenis ir laiks, kad vairākās Latvijas piekrastes pilsētās un zvejnieku ciemos ar vērienu tiek svinēti Zvejnieksvētki. Šogad tos svētīs 10. jūlijā, kaut gan pēc tradīcijas ir pieņemts, ka tie atzīmējami jūlija pirmajā svētdienā.
 
10.jūl
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognoze
 
9.jūl
Kas notiek Latvijā? Siltuma un aukstuma rekordi krīt, ziemas kļūs par 20 dienām īsākas, vasaras – par 10 dienām garākas, bet tropisko nakšu skaits palielināsies. Jāsāk gatavoties tam, kas varētu notikt pēc 20 gadiem, kad periods ar vidējo gaisa temperatūru virs +10 grādiem ilgšot no aprīļa beigām līdz oktobrim. Tāda prognoze tiek piedāvāta 2040. – 2069. gadam.
 
9.jūl
Jūlija pirmajās dienās Latvijas Hokeja federācija izplatīja satriecošu vēsti: 24 gadu vecumā mūžībā pāragri devies Latvijas hokeja izlases vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks (1996–2021).
 
8.jūl
Politisko rokāžu rezultātā par labklājības ministru nesen tika apstiprināts Gatis Eglītis no Jaunās konservatīvās partijas (JKP). Jau ar pirmajiem soļiem amatā ministrs izcēlās ar izteikumu, kurš tika uztverts kā solījums, dalot Eiropas fondu naudu, primāri rūpēties par savām pašvaldībām. Tviterī šis ieraksts ātri tika labots. Interesanti, ka Eglīša aizstāvībā iesaistījās pat Valsts prezidents Egils Levits.
 
7.jūl
Aronas pilskalns Bērzaunes pagastā, Madonas–Pļaviņu šosejas malā, ir īpašs ne tikai ar savu vecumu – tas veidots vēlajā dzelzs laikmetā, bet arī tā īpašnieka Laura Galiņa neparastās attieksmes dēļ. Pilskalns pieejams ikvienam cilvēkam. Ieejas maksa netiek prasīta, apmeklētāji tiek lūgti atstāt ziedojumu. Arī gardais Ledavota ūdens netiek liegts nevienam, un ziemā tas veido nepārspējamu ledus skulptūru.
 
6.jūl
No 21. jūnija skatītājiem būs pieejama jauna dokumentālā filma «Ragana», ko varēs vērot izklaides platformā «Tet+». Tās režisors – jaunais un talantīgais Jāzeps Podnieks.