Vakara Ziņas

5.sep
Jūlija vidū zoodārzā tika svērti Galapagu bruņrupuči. Tur piedalījās arī Ingmārs Līdaka, kurš kopš februāra vairs nav Rīgas zoodārza vadītājs. Sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« Ingmārs atklāj, vai ir atsācis darba attiecības ar Rīgas zooloģisko dārzu.
 
4.sep
Viens no pēdējā laika apspriestākajiem notikumiem ir saistīts ar Bruknu un mācītāja Andreja Mediņa vārdu. Ikgadējā tradīcija Bruknā ir labdarības koncerts «Uzcel savu baznīcu!», kurā pulcējas arī kupls pulks Latvijā pazīstamu mākslinieku un personību. Jautājām vairākiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem viņu viedokli par Bruknā notiekošo.
 
4.sep
Pagaidām Bruknas kopienas un priestera Andreja Mediņa lieta ir nedaudz pieklususi. Policija dara savu darbu. Žurnālisti meklē Bruknas kopienā mitušos, lai noskaidrotu, kāda tur bijusi dzīve. Katoļu baznīca aicina sagaidīt atbildīgo institūciju slēdzienu un pēc tam vērtēt, ko Mediņš savā darbā varētu uzlabot. »Vakara Ziņas« tikmēr noskaidroja, ka Andreja Mediņa uzvārds «afgāņu» kartotēkā nav atrodams.
 
3.sep
Pagājušā gada labākā latvju popmūzikas debitante Patrisha jauno mācību gadu gaida ar īpašām izjūtām – dziedātāja iestājusies Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kur studēs psiholoģiju. Pagaidām gan nelielas bažas sagādā tas, kā klātienes studijas izdosies apvienot ar aktīvu muzicēšanu.
 
2.sep
«Spēlējot balles, ir praktiski neiespējami ievērot veselīgu ēšanas režīmu, un, iespējams, tas arī manu veselību pabojāja. Pirms pieciem gadiem piedzīvojis nepatīkamas kuņģa veselības problēmas, tagad varu dalīties savā pieredzē, jo nu esmu ļoti gudrs – zinu, kas manam organismam der, kas neder, kas ir veselīgi un no kādiem produktiem ieteicams izvairīties,» apgalvo grupas «Liepavots» solists Māris Tālbergs.
 
2.sep
Jelgavas brīvdabas koncertzālē «Mītava» notika ugunīgās dziedātājas un čigānu mūzikas pārstāves Annas Dribas organizētais koncerts «Muzikālā vasara», kurā piedalījās Latvijā iemīļoti un populāri mūziķi.
 
1.sep
Šoruden savu jauno studijas albumu plāno izdot smagā roka leģendas Jāņa Bukuma grupa. Izrādās, tā tapšanā palīdzīgu roku sniedzis… «Covid-19».
 
31.aug
Sagaidot jauno mācību gadu, kad mazie un lielie skolasbērni ar asterēm un gladiolām rokās dosies satikt savus skolotājus un skolasbiedrus, lai kopā nosvinētu Zinību dienu un turpmākos deviņus mēnešus cītīgi apgūtu jaunas zināšanas, »Vakara Ziņas«, sekojot slavenību interesei par sevis pilnveidošanu, secina: mācīties nekad nav par vēlu.
 
30.aug
Viesnīcas «Hotel Roma» vadītāja, bijusī iekšlietu ministre un iedvesmojošā uzņēmēja Linda Mūrniece atklāj, ka viņas mājās mitinās trīs mājas mīluļu komūna. Runātīgais papagailis Joko, kurš ir galvenais bara vadonis, un divi murrātāji ‒ melnais skaistulis Valdis un kaķenīte, vārdā Cukurs.
 
29.aug
Izcilais un tautā mīlētais aktieris Rūdolfs Plēpis ir pierādījis sevi gan uz teātra skatuves, gan kino mākslā. Par Dzejnieka lomu izrādē «Sapņu spēles jeb dvēseles kumēdiņi» 2000. gadā viņš saņēmis labākā aktiera titulu un balvu, bet 2005. gadā ‒ «Lielā Kristapa» balvu nominācijā «Labākais aktieris» par lomu spēlfilmā «Baltais zvērs».
 
28.aug
Vairākas reizes pateicis, lai viņu sit krustā, nošauj un apsūdz, biedrības «Kalna svētību kopiena» vadītājs priesteris Andrejs Mediņš emocionāli izklāstīja savu versiju par izskanējušajiem pārmetumiem Bruknas kopienas virzienā. Bet kas notiek Bruknā?
 
27.aug
«Es neesmu ne Mārtiņš Rītiņš, ne Mārtiņš Sirmais, bet, spēlējoties ar produktiem un garšvielām, katrs no mums var būt pavāriņš. Jo ēdiena gatavošana ir māksla, un katrs savā katlā vai uz pannas var radīt savu mākslas darbu,» uzskata atraktīvais TV spēles «Superbingo» un dažādu pasākumu vadītājs Armands Simsons.
 
26.aug
Darba izvēle, ar ko pelnīt dienišķo maizi, ir viens no atbildīgākajiem lēmumiem dzīvē. Nereti iecerētie mērķi un vēlamās profesijas ļoti atšķiras no tā, ko īstenojam pieaugot. Sazinājāmies ar veiksmīgām un talantīgām personībām, sava aroda profesionāļiem, lai uzzinātu, par ko viņi sapņoja kļūt bērnībā.
 
25.aug
«Ar mani ir diezgan vienkārši – es pati spēju atrast laimi, ja zinu, ka man tā jāsameklē,» saka psiholoģe (Dr. psych.), kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite Diāna Zande. Šodien, 25. augustā, viņa svin savu dzimšanas dienu.
 
24.aug
Ko mēs par Oļegu Burovu zinām? Maz, pavisam maz. Darbdienās viņš ir bijis Rīgas domes Īpašuma departamenta priekšsēdētājs, mēra vietnieks un vienu brīdi arī galvaspilsētas mērs. Tagad viņš kandidē atkal uz domi partijas «Gods kalpot Rīgai» sarakstā. Piedāvājam nelielu ieskatu viņa dzīves un darbu spožākajās epizodēs.
 
23.aug
Mēdz teikt, ka aiz katra stipra vīrieša stāv vēl stiprāka sieviete. Kura kļūs par Rīgas pirmo lēdiju? Rīgas domes vēlēšanas notiks 29. augustā, kad kļūs zināms, kuras partijas veidos koalīciju pašvaldībā un izvēlēsies domes vadītāju. Žurnāls »Vakara Ziņas« sazinājās ar Rīgas mēra amata kandidātiem, kuru pārstāvētās partijas, pēc pētījumu centra SKDS datiem, augusta sākumā ieņēma pirmā piecnieka pozīcijas, lūdzot pastāstīt par cilvēku, ar kuru kopā veidota ģimene.
 
22.aug
Dailes teātra aktieris Juris Strenga, kas ir atzinīgi novērtēts ar tādiem apbalvojumiem kā «Spēlmaņu nakts» balva par mūža ieguldījumu (2016), Triju Zvaigžņu ordeni (2011), Latvijas Tautas skatuves mākslinieka goda nosaukumu (1987) un Latvijas Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka goda nosaukumu (1978), šobrīd bauda mierpilnas vecumdienas. Taujājam, kāda šobrīd ir viņa ikdiena un cik ļoti aktieri ir ietekmējuši šī gada satraucošie notikumi?
 
21.aug
Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca informē, ka Rīgas arhidiecēzē ordinēti divi mācītāji. Viens no viņiem ir Tālis Freimanis. Tas pats bēdīgi slavenais «Bankas Baltija» prezidents. Tas pats notiesātais un tiesvedības laikā jau sodu izcietušais eksbaņķieris, kurš tika atbrīvots tiesas zālē. Tas pats cilvēks, kuram tiesāšanās laikā veselība sašķobījusies, bet pēc tam tiktāl uzlabojusies, ka viņš izgāja sabiedrībā spirgts kā svēta avota ūdens.
 
20.aug
Pasniedzēja un dietoloģe Lolita Neimane ir krievu toiterjera sugas suņuka Bendžamina īpašniece. Pastaigā un sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas« viņa atklāj stāstu par savu mājas mīluli. Mazais un sportiskais suņuks ir īsta enerģijas bumba, ziņkārīgs, kustīgs un ļoti aktīvs. No malas pat nepateiksi, ka ņiprajam suņu puikam nākamā gada janvārī apritēs jau 12. dzīves gads.
 
19.aug
Rokmūziķis un Alda Drēģera dēls Jānis Drēģeris pirms gada piedalījās TV šovā «Lietuvas balss» («The Voice of Lithuania»), kurā veiksmīgi apliecināja savas spējas un tika līdz finālam.
 
18.aug
«Ghetto Games» dibinātājs Raimonds Elbakjans šobrīd ir iesaistījies jaunā izaicinājumā, savus spēkus un idejas viņš iegulda Gruzijā lielākajā nekustamo īpašumu projektā Kaukāza reģionā «Tbilisi Hills Golf & Residences». Vairāk par pagrieziena punktu karjerā un to, kas viņu vieno ar pusmiljona eiro kukuļošanas lietā iesaistīto Igaunijas bagātnieku Oļegu Osinovski un viņa draudzeni Anastasiju Udalovu, Raimonds Elbakjans atklāj sarunā ar žurnālu »Vakara Ziņas«.
 
17.aug
«Pagājušogad savu dzimšanas dienu nosvinēju čekas pagalmā, kur spēlējām «Meža meitas». Tik jocīga, mistiska un savā ziņā svētīga dzimšanas diena man vēl nebija bijusi,» atminas Valmieras teātra aktrise Māra Mennika. Pirmdien, 17. augustā, viņai dzimšanas diena. Un brīvdiena.