Vakara Ziņas

6.jan
«Stāsts ir par vientuļu, nomaldījušos dvēseli, kas apstājusies dzīves krustcelēs un nespēj atrast spēku un drosmi doties tālāk,» saka dziedātāja un vokālā pedagoģe Annija Putniņa. Viņa izdevusi savu pirmo singlu angļu valodā «You are not alone», kam uzfilmēts arī video.
6.jan
Katras zodiaka zīmes pārstāvju garšas prasības un vēlmes nosaka to smalkās vibrācijas, kas karmiski nes noteiktus uzdevumus, ierobežojumus, priekšnosacījumus un iespēju lauku. Cilvēka rokās un mēlē ir dota iespēja sekot karmiskajam ieradumu ceļam un saņemt visu dzīvē pēc nopelniem vai iet savu apzinātības ceļu un pašam noteikt savus mērķus, sapņus, izaicinājumus un perspektīvas. Katrs kumoss nosaka cilvēka dzīves pilnvērtīgumu. Mēle ir spēcīgākais karmas instruments, kas var mazināt negatīvo un veicināt pozitīvo vai arī apgrūtināt iecerēto un likt šķēršļus sapņiem.
5.jan
«Nejauši pārdomājot garo un visādo dzīvi, liekas, ka ar gadiem esmu zaudējusi daudz draugu. Vairāki miruši. Citi kļuvuši sveši, vēl kāds nekrietni rīkojies, un tādu vairs nevar saukt par draugu,» secina kino un televīzijas režisore Ilona Brūvere.
5.jan
Finansiste un kulinārijas eksperte Ilze Auzere saka: «Ir daudz svarīgu lietu, kuras mani raksturo un arī iedvesmo: cilvēki, teātris, ziedi, māksla. Bet visam pāri – tas, ka ar Dieva svētību esmu latviete un varu dzīvot Latvijā!»
4.jan
Dažreiz mēs steidzamies paspēt, izdarīt, paveikt… Un mēs darām, paspējam, paveicam. Uzvarējām – neuzvarējām… Kļūdījāmies, sapratām, izlabojām un… aizsteidzāmies tālāk,» saka modes zīmola «Amoralle» radītāja un īpašniece Inese Ozola.
4.jan
«Daži var teikt, ka par agru, bet tas ilgi tika gaidīts, un mēs ejam spēcīgi uz priekšu!» tā mūziķis Miks Dukurs savā «Instagram» kontā parakstījis visai pikantas fotogrāfijas, kurās atklāj, ka viņa sirdi iekarojusi uzņēmēja Endija Kalniņa, zināma kā Kalendy.
3.jan
«2023. gads ir bijis veiksmīgs ar to, ka viennozīmīgi sapratu – esmu atgriezies Latvijas mūzikas apritē,» atzīst populārās 90. gadu deju mūzikas grupas «100. debija» dalībnieks un fotogrāfs Agris Semēvics.
3.jan
Ja kādreiz esi rakstījis dienasgrāmatu, sacerējis vēstuli, skaidri zinot, ka to nekur nenosūtīsi, vai sadalījis piezīmju grāmatiņas lapu divās kolonnās un aizpildījis tās ar argumentiem «par» un «pret» kādam lēmumam, tad jau esi iesaistījies rakstīšanas praksē. Tagad, līdzās meditācijai, tā ir viens no stūrakmeņiem, uz kura balstās ideja par sevis pilnveidošanu.
2.jan
Plašāk pazīstamais, saīsinātais Mērfija likums vēsta: «Ja kādas nepatikšanas var gadīties, tad tās arī gadīsies.» Citiem vārdiem sakot – tas ir empīrisks, humoristisks novērojums, kurš paredz, ka vissvarīgākajā brīdī viss noies greizi.
1.jan
Vasarā, ejot garām skolas laukumā novietotajiem trenažieriem, nodomāju, ka derētu aiziet pie fizioterapeita, lai iesaka, kādu vingrojumu kompleksu uz tiem varētu izpildīt. Taču, meklējot informāciju internetā, izbrīnīta atklāju, ka trenažieri nemaz nav fizioterapeitu «darbarīks». Ar ko tad nodarbojas fizioterapeits, un kad palīdzība noteikti būtu jāmeklē pie viņa? Konsultē Fizioterapijas kabineta VALE speciālisti.
31.dec 2023
Taujāta par mīļāko fotogrāfiju, dziedātāja Olga Rajecka neslēpj – bilžu ir tik daudz, ka izvēlēties vienu esot teju neiespējami. «Laikam tāpēc izvēlējos šīs divas – vienu no 1987. vai 1988. gada un otru – no 2005. gada. Un, protams, abas bildes ir saistītas ar manu koncertdarbību – grupām «Turaidas Roze» un «Dāmu pops», jo abi šie projekti man ir svarīgi joprojām.»
31.dec 2023
Zaļā koka pūķa aizbildniecībā 2024. gads būs produktīvs, tas ikvienam nesīs izaugsmi, panākumus, labklājību, laimi un pārpilnību. Pūķis ir spēcīgākais simbols, kas simbolizē spēku, gudrību, pārpasaulību, brīvību un augstāku apziņu, imperatoru un karaļu varu. Ķīnas imperatora ģimenes emblēma ir zelta pūķis.
30.dec 2023
Britu karaliskā ģimene vienmēr ir bijusi visvairāk apspriestā tēma medijos, kurai līdzi vairākus gadu desmitus seko miljoniem cilvēku pasaulē. Filmu un seriālu straumēšanas platforma «Netflix» uzņēmusi seriālu par britu karaļnamu.
30.dec 2023
«Ja bērnībā es ļoti gaidīju dāvanas, tad tagad es nesaku, ka man nepatīk dāvanas, bet tagad vārda un dzimšanas dienas es gaidu ne dāvanu dēļ, bet kopā būšanas dēļ,» saka aktrise, teātra mākslas un runas pedagoģe, sertificēta drāmas terapeite un supervizore Anna Šteina. Viņai dzimšanas diena 20. decembrī.
29.dec 2023
Scenogrāfes un tērpu mākslinieces Annas Heinrihsones veikums redzams daudzās Latvijas teātru izrādēs. «Pirms nedēļas Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī notika jauniestudējuma «Vecās dāmas vizīte» pirmizrāde, kurai biju veidojusi tērpus. Savukārt pašlaik zīmēju skices topošajai Latvijas Nacionālā teātra izrādei «Heda Gablere» un Valmieras teātra izrādei «Pazudušais dēls»,» stāsta Anna un piebilst, ka līdztekus notiek darbs arī pie Rakstniecības un mūzikas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas, kura tiks atklāta aptuveni pēc gada. «Gatavojos arī personālizstādei Ventspils Teātra nama «Jūras vārti» izstāžu zālē un galerijā, kur būs redzami gan kostīmi, gan maketi, gan glezniecība un instalācijas. Man ļoti patīk šī dažādība, kuru piedāvā mana profesija.»
29.dec 2023
Ziemassvētkos daudzās mājās ciemojās Ziemassvētku vecītis, nesot dāvanas bērniem, kuri iepriekšējā gadā labi uzvedušies. Taču kur un kā īsti radies šis Ziemassvētku simbols? Secinājām arī, ka viņa aicināšana ciemos šogad izmaksāja visai dārgi.
28.dec 2023
Atskanot vārdam «sadisms» vai «sadists», cilvēka pirmā reakcija varētu būt nepatika, saviebšanās, pat saraušanās, it kā viņam būtu iesitusi elektrība. Tāda ir psiholoģiski veselu cilvēku reakcija. Runājot par sadismu, ja netiek minēts konteksts, vispirms varētu nākt prātā seksuālais sadisms (visbiežāk ar to apzīmē izvarošanu ar spīdzināšanas elementiem), par ko, iespējams, uzziņu literatūrā ir rakstīts visvairāk. Tas ir noziegums, par ko iestājas kriminālatbildība, tātad ir jāatbild tiesas priekšā. Taču bez seksuālā sadisma pastāv arī citi tā veidi, piemēram, psiholoģiskais sadisms. Arī par to iespējams lasīt uzziņu literatūrā, taču tas nav tik plaši aprakstīts un analizēts kā seksuālais sadisms.
28.dec 2023
«Un tā, draugi, šīs dienas ziņas no teātra un kino aktiera: es iesniedzu pieteikumu dalībai «Supernova 2024» konkursā!» paziņojis skatītāju mīlētais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Maksims Busels
27.dec 2023
Savās mājās Konektikutā 29. novembrī mūžībā devās bijušais ASV valsts sekretārs Henrijs Kisindžers. Leģendārais amerikāņu valstsvīrs un diplomāts, «reālpolitikas» vēstnesis šogad paguva nosvinēt savu 100. dzimšanas dienu.
26.dec 2023
«Patiesa mīlestība pārdzīvos jebkuru vētru!» uzskata aktrise Lelde Dreimane. Tādu secinājumu viņa izdarījusi, noskatoties režisora Dž. Dž. Džilindžera erotisko drāmu «Ekstāze», kas veidota pēc rakstnieces Karīnas Gleitneres (Račko) skandalozā romāna motīviem.
26.dec 2023
«Droši vien visiem tā ir. Izaudzini bērnus, sasniedz virsotnes karjerā un vienā brīdī atklāj, ka atkal esi savdabīgā izejas punktā. Veicas, ja līdzās ir otrs, ar ko kopā to atklāt. Es esmu viena,» saka uzņēmēja, bijusī ministre Linda Mūrniece.
25.dec 2023
«Šķiet, ka atzīt sevī tieksmi visu kontrolēt jau ir liels solis. Tāpat kā atteikties no kontroles vismaz dažās situācijās,» saka televīzijas personība, dzīvesstila konsultante Dana Gulbe, kuru plašāka publika iepazinusi, pateicoties viņas zīmolam «Dana ar kasti».