Piektdiena, 9.jūnijs

redeem Gita, Ligita

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardVakara Ziņas

Godalgotās aktrises Rīzas Viterspūnas filmogrāfija ir iespaidīga. Viņa pierādījusi, ka ir aktrise, kas nebaidās ekrānā iemūžināt visdažādākos likteņus. Viņa ir viena no retajām aktrisēm, kas turpinājusi filmēties pēc tam, kad devusi dzīvību trim bērniem.
19.mai Lauma Ozola
Talantīgā džeza dziedātāja un «Lielās mūzikas balvas 2022» laureāte Arta Jēkabsone atzīst, ka viens no iedvesmojošākajiem mirkļiem viņas dzīvē ir bijusi tikšanās ar leģendāro dziedātāju Bobiju Makferinu. «Tas tiešām ir paradoksāli, ka savā dzīvē esmu viņu redzējusi un dzirdējusi tikai divas reizes, taču abas ir bijušas emocionālas un iedvesmojošas. Turklāt vienā no šīm reizēm jutos kā septītajās debesīs…»
18.mai Guna Blaua
Brīvības pieminekļa trīs zvaigžņu vietā Kremļa spīdeklis, Latgales lauvas vietā – rūpnīcas zobrats, bruņinieku krusta vietā «Baltikas» viļņotie ūdeņi PSRS karoga krāsu fonā. Šādi un vēl citi «brīnumi» mazliet vairāk nekā pirms pusgadsimta sāka parādīties jaunapstiprinātajos Latvijas PSR pilsētu ģerboņos. Par laimi, tiem nebija ilgs mūžs – labākajā gadījumā vien pārdesmit gadu. »Vakara Ziņas« ielūkojas jau piemirstajās Latvijas heraldikas vēstures lappusēs, kas aizsākās mazliet vairāk nekā pirms pusgadsimta.
18.mai PĒTERIS VAIRINIEKS
«Kopš man ir Stelliņa, katra diena ir pilna ar mīlestību un pateicību. Ja var ticēt mīlestībai no pirmā acu skatiena, tad tieši tas notika ar mums, jo izvēlējāmies viena otru,» stāsta Madara Drīliņa, kura kopā ar draugu Valtu ir saimnieki Stellai jau 11 gadus. Ikdienas gaitas aizrit darbos Rīgā – Madara strādā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, Informācijas un sistēmu attīstības nodaļā par galveno projektu vadītāju, Valts ir uzņēmējs. Vakarā, atgriežoties mājās Carnikavā, abus gādīgi mīļos saimniekus pacietīgi gaida pundurpinčers.
17.mai Lauma Ozola
Deniss Vasiļjevs – sportists un mākslinieks no dabas. Nesen pasaules daiļslidošanas čempionātā Japānā ieguvis 13. vietu. Iegūtas dažādas medaļas dažādās sporta sacensībās. Titula «Latvijas gada sportists» īpašnieks.
17.mai Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe
Ik gadu saistībā ar ceļu satiksmes negadījumiem, ieskaitot tādus, kas ir ar bojāgājušajiem, Latvija diemžēl ir līdere citu Eiropas valstu vidū. Lai nelaimes riskus mazinātu līdz minimumam, būtu pašsaprotami ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Satiksmes regulēšanā ļoti liela nozīme ir luksoforiem vai, izsakoties tiešāk, to gaismas signālu ievērošanai. Luksofori ar mums visiem labi zināmajiem gaismas signāliem pasaulē tiek izmantoti 110 gadus.
16.mai Lāsma Gaitniece
1987. gada 26. maijs bija pavisam parasta darba diena, taču tolaik, pirms 36 gadiem, Krāslavas novada Aulejas ciemā tā izvērtās traģiska. Savu dienesta un sabiedrisko pienākumu pildīšanas laikā tika nošauts ciema padomes priekšsēdētājs Voldis Roberts Pudniks – 28 gadus vecs vīrietis, dvīņu tēvs un gādīgs vīrs. Tā bija dzēruma neprātā izdarīta slepkavība. Vairākus mēnešus pēc notikušā nomira arī 26 gadus vecais slepkava – tiesa viņam piesprieda augstāko soda mēru.
16.mai Lāsma Gaitniece
Mazā, valšķīgā Lola, viņas neatkārtojamais šarms un sievišķīgā pievilcība Jozefa fon Šternberga (1894–1969) režisētajā mākslas filmā «Zilais eņģelis» ir viens iemesliem, kāpēc ļaudis no visas pasaules, ierodoties Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, labprāt apmeklē Vācu kinematēku jeb filmu un televīzijas muzeju (Deutsche Kinemathek – das Museum für Film und Fernsehen). Nenoliedzami, lielākais dzinulis varētu būt interese par Lolas atveidotāju – leģendāro vācu kinoaktrisi un dziedātāju Marlēnu Dītrihu (1901–1992). Tikai pēc muzeja apmeklējuma cilvēks sāk apjaust, kādu «pērli» nupat skatījis. Otrs, turklāt ne mazāk nozīmīgs atklājums ir fakts, ka Vācu kinematēkai ir arī saistība ar Latviju.
15.mai Lāsma Gaitniece
Viņos ieklausās, no viņiem mācās, viņus citē. Viņus apbrīno, pielūdz, viņiem uzticas un pakļaujas. Par viņiem neaizmirst pat pēc nāves.
15.mai Antra Gabre
Neilgi pirms Lieldienām maestro Raimonds Pauls un šarmantais Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs mūzikas namā «Daile» publiku iepazīstināja ar savu jaunāko kopīgo veikumu – koncertprogrammu «Vīrieši labākos gados».
14.mai Dana Dravniece
Parlamentā atkal ievēlētās 100 gudrās galvas ir cilvēki ar miesu un asinīm un veiklu vai mazāk veiklu valodiņu. Vai viņi vienmēr runā tikai par lietu? Nē, protams! Mēs jums pastāstīsim, par ko parlamentārieši runā no tribīnes.
14.mai Antra Gabre
Anekdotes sagatavotas no žurnāla "Vakara Ziņas".
13.mai "Vakara ziņas"
Ja Latvijas iedzīvotājiem ļautu izvēlēties, tad lielākā daļa pensijā vēlētos doties agrāk, nekā tas šobrīd Latvijā paredzēts. Tas noskaidrots bankas «Citadele» veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā 2022. gada jūnijā. Starp aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem vairums jeb 57 % pensijā vēlētos doties 51–60 gadu vecumā. Atgādināsim, ka Latvijā pensionēšanās vecums šobrīd ir 64 gadi un seši mēneši.
13.mai Antra Gabre
Sertificētas astroloģes Gunas Kārkliņas prognozes
13.mai Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe
«Bija skaidrs, ka īpašā bilde būs viena no tām ar «Poetiem» – manu otro ģimeni, jo viņi noteikti neiebilst publicitātei atšķirībā no manas pirmās pakāpes radiniekiem,» teic grupas «The Sound Poets» dalībniece – čelliste Undīne Balode, piebilstot: «Tas ir tik neaptverami, ka mēs, grupa, jauši un nejauši satikušies cilvēki, esam kopā jau divpadsmito gadu, pazīstam cits citu tādos rakursos, kā neviens cits, un vēl aizvien kopā uzšķiļam radošas dzirksteles un darām mums nozīmīgas lietas! Un visforšāk, ka tas rezonē arī citos, ka mūsu mūzika ir svarīga arī klausītājiem. Tas ir īpašs laimes paveids.»
12.mai Guna Blaua
Traumu skaits brīvdienās, jo īpaši garajās brīvdienās, nereti ir lielāks nekā darbadienās, liecina «SEB Life and Pension Baltic SE» atlīdzību statistika. Kopumā atlīdzību statistikā dominē sadzīviska rakstura traumas, un viena no traumatiskākajām nodarbēm, saskaņā ar atlīdzību datiem, ir... vienkārši iešana ne tikai ziemā, kad ietves ir apledojušas un aizputinātas, bet arī citos gadalaikos.
12.mai Antra Gabre
Pirms dažām nedēļām klajā nācis pazīstamās TV žurnālistes Maijas Miglas-Streičas stāstu krājums «Sapnis par sargeņģeli». «Tie ir sirsnīgi un patiesīgi stāsti par bērniem, kas dzimuši pagājušā gadsimta vidū, pēckara paaudze, kura augot izbaudīja gan vecāku aizņemtību un nevērību – vismaz mūsdienu ieskatā –, gan pret ģimeni vērstas represijas, gan dažādas citas situācijas, kuras varētu beigties gaužām bēdīgi, ja vien…» stāsta autore, piebilstot, ka grāmatā līksmi stāsti mijas ar ne tik priecīgiem un daži ir patiešām skumji, taču, kā uzsver Maija, viņasprāt, grāmata tomēr viešot cerību, ka glābiņš iespējams pat īpaši smagās situācijās.
11.mai Guna Blaua
Detektīvu karalienes Agatas Kristi romāni tiek pārrakstīti atbilstoši laika garam. Citiem vārdiem sakot, «nepareizie» vārdi vai pat teksta fragmenti tiek izņemti, lai nekādā veidā neaizvainotu kādu sabiedrības grupu. Par to šogad martā rakstīja britu laikraksts «Telegraph».
11.mai Antra Gabre
Parlamentā atkal ievēlētās 100 gudrās galvas ir cilvēki ar miesu un asinīm un veiklu vai mazāk veiklu valodiņu. Vai viņi vienmēr runā tikai par lietu? Nē, protams! Mēs jums pastāstīsim, par ko parlamentārieši runā no tribīnes.
10.mai Antra Gabre
Viens no 2022. gada novembrī Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem bija SIA «Xstunda», un šis nosaukums, piekritīsiet, rosina uz apokaliptiskām aizdomām. Iespējams, Latvijā mums ir grūti vienoties par to, vai mūsu komiķu un humoristu joki ir smieklīgi un, ja ir, tad cik ļoti, tomēr uzņēmumu nosaukumi apstiprina, ka protam uzjautrināties un smīdināt arī citus.
10.mai Antra Gabre
Angļu rakstniekam un ārstam seram Arturam Konanam Doilam ir daudz literāro darbu, taču viņa varonis, kas slavenāks par pašu autoru, ir detektīvs Šerloks Holmss. Protams, pārī ar uzticamo līdzgaitnieku doktoru Vatsonu. Šis tandēms iekarojis lasītāju sirdis, ir uzņemtas filmas, iestudētas teātra izrādes. Slavenā detektīva pēdas atrodamas arī Rīgā. Savulaik Dailes teātrī skatītājus priecēja lielisks mūzikls ar Valentīnu Skulmi titullomā, un nams Vecrīgā, Jaunielā, pārtapa par slaveno adresi – Beikerstrīta 221b – slavenajā padomju laiku seriālā ar Vasiliju Ļivanovu galvenajā lomā. Filmēšana notikusi arī Krimuldā un Ķemeros. Bet kopš 2012. gada Rīgā plaši tiek atzīmēta dižā detektīva dzimšanas diena.
9.mai Guna Kārkliņa, sertificēta astroloģe
«Pasaule ir prasīga un izaicinoša visās profesijās, tāpēc domāju, ka labākais scenārijs ir tajā visā sadzirdēt sevi, palikt uzticīgam sev un savām vērtībām, neizslēdzot jaunus radošos meklējumus un eksperimentus. Tad arī dzīve piespēlē attiecīgus izaicinājumus, projektus un situācijas,» secina Anna Elizabete Kasparsone, kura modes plašajā un prasīgajā pasaulē ir ienesusi jaunas vēsmas. Turklāt – uz palikšanu.
9.mai Lauma Ozola