Pianistes Jautrītes Putniņas piemiņas vakars

Jautrītes Putniņas 90 gadu jubilejas koncertā dzied Anta Jankovska un Guntars Ruņģis. Viņi dziedās arī 5. maija koncertā. © Publicitātes foto

Ziedoņa mēneša pirmajā svētdienā, 5. maijā, plkst. 17.00 RKTMC «Mazā ģilde» Lielajā zālē  gaidāms leģendārās latviešu pianistes Jautrītes Putniņas piemiņas koncerts – «Saules mūzika. Jautrītei Putniņai 95».

Īpaši šim gadījumam koncertā būs dzirdams Jautrītes Putniņas personīgais un tikko restaurētais «Bechstein» flīģelis.

Pasargāta, apmīļota, vajadzīga

«Man nav šaubu, ka ir mūžīga dzīvošana. Par to mani katru mīļu dienu pārliecina mūzika,» teikusi Jautrīte Putniņa. / Foto no personiskā albuma

«Skanoša mūzika ir mana apsolītā zeme. Es jūtos drošībā. Pasargāta. Apmīļota. Vajadzīga… Man nav šaubu, ka ir mūžīga dzīvošana. Par to mani katru mīļu dienu pārliecina mūzika,» Jautrīte Putniņa rakstījusi savās atmiņās.

Leģendārā latviešu pianiste Jautrīte Putniņa bija apveltīta ar individuālām un spilgtām mūzikas interpretācijas spējām, kā arī radošu pieeju mūzikai un muzicēšanas procesam. / Publicitātes foto

Šis koncerts būs apliecinājums viņas vārdiem, pateicība par lielo ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē un jaunajos talantos, kuri jau sen paši nostājušies uz savām kājām un priecē gan Latvijas, gan ārvalstu publiku.

Jautrītes Putniņas 90 gadu jubilejas koncertā muzicē pianiste Helēna Laukmane un čellists Ivars Bezprozvanovs. Viņi muzicēs arī 5. maija koncertā. / Publicitātes foto

Koncertā piedalīsies vesela plejāde mākslinieku - Jautrītes Putniņas domubiedri, skolēni un skolēnu skolēni, tādējādi turpinot paaudžu pēctecību un daļēji piepildot pianistes kvēlāko vēlēšanos, lai ikvienam bērnam tiktu mācīta mūzika pēc katra varēšanas un saprašanas.

Koncertā piedalīsies pianisti Helēna Laukmane, Herta Hansena, Ausma Luste-Anušēvica, Jurģis Andersons, Andrejs Laukmanis, vijolniece Anita Balčuna, čellists Ivars Bezprozvanovs, flautiste Ilona Meija, saksofonists Vilnis Kundrāts, kā arī soprāns Anta Jankovska un tenors Guntars Ruņģis.

Pianiste Herta Hansena un flautiste Ilona Meija Jautrītes Putniņas piemiņas koncertā pirms pieciem gadiem. Abas satiksies uz skatuves arī «Saules mūzikā». / Publicitātes foto

Līdzās profesionālajiem māksliniekiem uzstāsies arī valmieriešu Aivara Cepīša un Ritmas Pētersones-Cepītes izauklētie jaunie talanti no Valmieras «Universum» mūzikas un mākslas vidusskolas. Koncertu vadīs Edgars Raginskis.

Harizmātiska un drosmīga

Jautrīte Putniņa / Publicitātes foto

Jautrīte Putniņa (1929-2017) pazīstama kā harizmātiska un drosmīga māksliniece, apveltīta ar individuālām un spilgtām mūzikas interpretācijas spējām, kā arī radošu pieeju mūzikai un muzicēšanas procesam. Savos radošajos meklējumos viņa bija aizrāvusies ar senās taustiņinstrumentu mūzikas, latviešu folkloras mūzikas krājumu atskaņošanu un cita maz spēlēta repertuāra popularizēšanu Latvijā.

Lielu daļu laika pianiste veltīja Johana Sebastiāna Baha un Fransuā Kuperēna mūzikai. Nozīmīga un paliekoša vērtība ir Volfganga Dārziņa, Leonīda Vīgnera, Jāzepa Vītola, kā arī citu latviešu komponistu ieskaņojumu veidošana.

Gaidāmajā piemiņas koncertā klausītājus priecēs skaistākās latviešu un ārzemju klasiskās mūzikas lappuses, instrumentālās un vokālās mūzikas zelta fonds, tiks demonstrēti Jautrītes Putniņas dēla, izcilā mākslinieka Māra Putniņa izveidotās dokumentālās filmas fragmenti, kuros skatītājiem būs iespēja atkal dzirdēt un apbrīnot pašas jubilāres talantu un ģenialitāti.

Ziedoņa mēneša pirmajā svētdienā, 5. maijā, plkst. 17.00 RKTMC «Mazā ģilde» Lielajā zālē gaidāms leģendārās latviešu pianistes Jautrītes Putniņas piemiņas koncerts - «Saules mūzika. Jautrītei Putniņai 95». / Publicitātes foto

Skanēs arī fragmenti no Māra Putniņa apkopotās Jautrītes Putniņas autobiogrāfiskās grāmatas «Saules mūzika», ko 2020. gadā izdeva Grāmatu nams «Valters un Rapa».

Svarīgākais