Dārza dzīve

Vakar, 10:12
20. un 21.jūnijs būs gada garākās dienas. Dienas garums Rīgā būs 17 stundas un 52 minūtes, pārējā Latvijā - no 17 stundām un 33 minūtēm Augšdaugavas novada dienvidos līdz 18 stundām un 12 minūtēm Valmieras novada ziemeļos, informē LETA.
15.jun
Aizmirstiet par alus slazdiem un kailgliemežu indes granulām. Dāņu zinātniece uzskata, ka ir tikai viena metode, lai atbrīvotu dārzu no kaitinošiem spāņu gliemežiem, raksta sciencenordic.com.
14.jun
Vai cepamā soda augiem ir laba ideja? Kā dārznieki mēs bieži meklējam netoksiskus, ķīmiju nesaturošus veidus, kā parūpēties par saviem augiem. Cepamā soda, izplatīta viela, ir sodas bikarbonāts, savienojums, kas ir bāzisks skalā pH. Cepamā soda paaugstina pH, kas palielina sārmu saturu. Šīs īpašības dēļ cepamo sodu augiem parasti izmanto kā fungicīdu.
12.jun
Juka, kas tiek saukta arī par šķiedru juku. Grezna baltu ziedu piramīda, kas pievakarē un naktīs patīkami smaržo. Iespaidīgi augi veido garu, šķēpveidīgu, ziemzaļu lapu rozeti 70 cm augstumā.
12.jun
Kad skudras "iebrūk" mājās, tās var atvairīt lētiem risinājumiem, ko var iegādāties veikalā vai arī tas jau ir mājas pieliekamajā, raksta bhg.com.
12.jun
Spānijas kailgliemezis Latvijā pirmo reizi konstatēts 2009. gadā, bet pa šiem gadiem pamanījies plaši izplatīties. Visvairāk sastopams tieši valsts centrālajā daļā, vismazāk – Latgalē.
11.jun
Zodiaka ziedi ir vēl viens veids, kā pārstāvēt katru no 12 zodiaka zīmēm. Jau kopš senām civilizācijām ziedi ir izmantoti, lai tuvinātu cilvēkus debesu zvaigznēm un ir tikai vēl viens veids, kā atspoguļot jūsu personības iezīmes, raksta bloombarflowers.com.
10.jun
Pēdējās nedēļas laikā esmu saņēmusi trīs ielūgumus svinēt vasaru. Viens ir vasaras balto nakšu pikniks pludmalē. Draugi ielūgumā norādījuši, ka ierašanās ir saulrietā un ka ballīte ilgs līdz saules ausmai. Otrā ir tepat pilsētas centrā, kur draugi savas mājas pagalmā rīko tādu kā “Mirušo dzejnieku kokteiļu party”.
8.jun
Lapsenes, sirseņi un citi dzēlīgie kukaiņi dārzā noder, jo tie medī daudzus dārza kaitēkļus. Taču iegūt sāpīgu kodumu nav īpaši patīkami, un, ja ir alerģija, tā var būt pat nāvējoša. Kā atbrīvoties no lapsenēm dārzā un mājās, kā arī uz ilgu laiku atbaidīt kukaiņus no apkārtnes?
8.jun
Kosmejas ir sauli mīloši augi ar ilgu ziedēšanas sezonu. Tās aizpilda dārza apmales ar ziedu pārpilnību, kur krāsa svārstās no baltas līdz rozā, no sarkanas un oranžas atšķirībā no šķirnes.
7.jun
Vai tā ir magnolija? Šādu jautājumu mūsu klienti bieži uzdod redzot krāšņi ziedošo kalikantu 'Afrodite', kura ziedēšana sākas maija beigās un ilgst līdz pat 2-3 mēnešiem.
6.jun
Siena drudža sezona bieži liek cilvēkiem aizdomāties, vai kādi ziedi ir hipoalerģiski alerģijas slimniekiem. Labas ziņas: daudzi ziedi ir draudzīgi pret alerģijām.
5.jun
Šogad Dabas muzeja lielajā izstāžu zālē apmeklētājiem būs iespēja aplūkot vairāk nekā 100 dažādu krāsu, smaržu, ziedu formu floribundrozes, tējhibrīdrozes, krūmrozes, klājeniskās rozes, vīteņrozes, parka rozes un augststumbra rozes.
4.jun
Parastās pelargoniju ģints pelargonijas ir pievilcīgi podu, konteineru un dobju augi, kas piešķir dārzam krāsu un aromātu visas sezonas garumā, taču vai zināt, ka ir jārūpējas par dažāda veida pelargonijām?
3.jun
"Zalkša kodiens atstāj ādā daudzus punktiņus, jo tām ir daudz vienādi zobi, bet pēc odzes kodiena būtu divi punktiņi, jo tām ir divi lieli zobi, " TV24 raidījumā "Uz līnijas" stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis, zoologs Māris Lielkalns.
2.jun
Dārzkopībā vasara ir laiks, kas atgādina paradīzi, jo viss tik skaisti zied un krāsas dārzā izskatās pēc mākslas darba.
29.mai
Šodien iepazīstieties ar diviem ļoti vērtīgiem augiem Parastais kizils- ēdamais (Cornus mas) un Persijas dzelzskoks 'Bella' (Parrotia persica 'Bella').
22.mai
Neatkarīgi no tā, vai iekodis ods, ērce vai zirneklis, šie līdzekļi atvieglos niezēšanu.
22.mai
Ja nevarat atrast patiesi efektīvu peles atbaidīšanas līdzekli, izlasiet šo rakstu. Peles mājā un citās vietās nodara daudz ļaunuma, sākot no augu iznīcināšanas, stādāmā materiāla sabojāšanas un augsnes izrakšanas līdz pat pārtikas inficēšanai ar slimībām. Kā dzīvojamā istabā vai dārzā atbrīvoties no pelēm, izmantojot tautas līdzekļus, stāsta UNIAN.com.
19.mai
Divas īpašas Ķīnas miskantes ir Memory un Polonus. Kā pārdomāti tās kopt pēc tik smagas augiem ziemas.  Abu skaistums ir izcils!
16.mai
Skaistas, lielas, iespējamas dažādās krāsās un lapu izmēros. Un, ja vien vasaras siltums un garums ļauj, ļoti izteiksmīgi ziedi, kas papildina lapu krāšņumu, tās ir kannas.
8.mai
Šoreiz divas šķirnes - koši, koši rozā Pinky Promise un baltā Magical Matterhorn. Tiem, kuri vēl nezina, iepazīstieties!