Dārza dzīve

Dārza dzīve

Dārza darbu mazie padomiņi. Egļu ABC- ziemas laika karaliene

Antra Batraka

Sveicam mūsu Adventes kalendāra pirmajā dienā! Katru dienu centīsimies sagādāt kādu pārsteigumu, nesolu, ka jau no paša rīta, bet katru dienu gan. Lai skaista kopā gaidīšana!

Kādus suņus izvēlas slavenības?

Sola Rūja

Vienlaikus ar Karalienes Elizabetes II pēdējās desmitgades valdīšanas posmu uz Rīgas ielām var ieraudzīt daudz vairāk korgiju. “Suņu mode” jeb popularitāte mainās gandrīz katru gadu.

Gatavojam dobes pavasara ziedēšanai - aslapu graudzāles

Antra Batraka

Šodien stāsts par 3 aslapu ciesu šķirnēm: divām stāvi augošām: aslapu ciesu Overdam un Karl Foester un lodes formas: Dimanta zāli.

Kā mēslot augus rudenī? Iesaka Antra Batraka

Antra Batraka

Pēc daudzu mūsu sekotāju lūguma, šodien vēlos padalīties ar to, ko mēs izmantosim dārzniecībā Dārzs zem Saules augu sagatavošanai  ziemas guļai. 

Kā sagatavot telpaugus gadalaiku maiņai?

"Plants Happy Botanical Studio"

Mainoties gadalaikiem, mainās arī telpaugu vajadzības. Rudenī saule spīd retāk, temperatūra kļūst zemāka un jūsu augi noteikti pamanīs šīs izmaiņas. 

Kādu hortenziju šķirni izvēlēties?

Antra Batraka

Salīdzināsim 4 hortenziju šķirnes - KOŠĀS: Vanilla Fraise un Fraise Melba, BALTĀS: Phantom un Magical Moonlight.

Kā sagatavot magnoliju ziemai?

Antra Batraka

Šo padomu  var sadalīt nosacīti četrās grupās. 1.Magnolija jau sen ir tavā dārzā. 2.Magnolija iestādīta tikai šogad un ir maza līdz metram, vai garāka, bet jūtami ļoti jauna. 3.Magnolija iestādīta šogad, bet ir liela ar lielu sakņu sistēmu. 4.Magnoliju vēlies iestādīt rudenī.

Karaliene Elizabete II un korgiji

Sola Rūja

Karaliene Elizabete II, kura diemžēl mūžībā aizgāja pērnā gada 8. septembrī, bija un ir vispopulārākā korgiju saimniece. Savas dzīves laikā viņai ir bijuši vairāk nekā 30 korgiji.

Ne visas bekas ir bekas jeb kā nesaindēties ar sēnēm

Sola Rūja

Līdzīgu kā ar Lieldienu olām, šogad sociālo tīklu lietotāji  dižojas ar salasītām sēnēm. Bildes patiesi ir iespaidīgas – grozi un spaiņi pilni līdz acīm. Fonā sēņotāju laimīgās sejas. Manuprāt, kārtīgam latvietim pūrā nāk slepenās sēņu vietas un no paaudžu paaudzēs nodotā īpašā sēņu mērce.

Kā patiesībā izskatījās dinozauri?

Sola Rūja

Aprēķināts, ka uz Zemes kopumā ir dzīvojušas apmēram 4 miljardi dzīvnieku sugu. 99% no tām bija izmirušas jau pirms cilvēka parādīšanās uz Zemes, un lielāko daļu no tiem mēs vairs nekad nevarēsim atklāt.

20 aizraujoši fakti par kaķiem

Sola Rūja

Latvijā pēc statistikas vispopulārākais mājdzīvnieks ir kaķis. Instagramā ir neskaitāmi kaķu dzīves ainiņu konti. Viņi ir īstas mājas dvēseles, protams, ar pamatīgu ego un asiem nadziņiem. Taisnības labad gan jāsaka, ka kaķis nav ne egoists, ne ļauns. Mēs, divkājainie, tos personificējam ar sevi vai citiem cilvēkiem, radot tam cilvēcīgus vaibstus. Dzīvnieks dzīvo pēc saviem dabas likumiem, ko veterinārijā sauc par uzvedības protokolu.

Baltās zemenes, kvadrātveida arbūzi. Kāpēc Japāna tik ļoti iecienījusi neparastus augļus?

Jeļena Vlasova

Japānā ir īsta augļu kulta tradīcija. Lai gan tos var iegādāties jebkurā lielveikalā, šeit tie tiek augstu vērtēti. Ja dzimšanas dienā jums uzdāvina meloni, arbūzu vai paciņu ar desmit baltajām zemenēm, tā ir visaugstākās cieņas zīme.

Radoši! Kā izaudzēt garšaugus bez speciāli tiem paredzētas dobes?

Šī ideja noderes ikvienam, kurš vēlas vasaras laikā mieloties ar svaigiem, pašu audzētiem garšaugiem, bet nevēlas veidot tiem īpaši paredzētu dobi.

lasītākais