Dārza dzīve

Dārza dzīve

Kā sagatavot telpaugus gadalaiku maiņai?

"Plants Happy Botanical Studio"

Baltās zemenes, kvadrātveida arbūzi. Kāpēc Japāna tik ļoti iecienījusi neparastus augļus?

Jeļena Vlasova

Japānā ir īsta augļu kulta tradīcija. Lai gan tos var iegādāties jebkurā lielveikalā, šeit tie tiek augstu vērtēti. Ja dzimšanas dienā jums uzdāvina meloni, arbūzu vai paciņu ar desmit baltajām zemenēm, tā ir visaugstākās cieņas zīme.

Radoši! Kā izaudzēt garšaugus bez speciāli tiem paredzētas dobes?

Šī ideja noderes ikvienam, kurš vēlas vasaras laikā mieloties ar svaigiem, pašu audzētiem garšaugiem, bet nevēlas veidot tiem īpaši paredzētu dobi.

Vislielākais organisms pasaulē

Sola Rūja

Kāda augsta kalna pakājē Jūtas štatā ASV dzīvo vislielākais dzīvais organisms pasaulē. Tas par mājvietu ir izvēlējies Fišleikas Nacionālo Parku, kā arī tas pats kalpo par dzīvesvietu daudzām kukaiņu, putnu un zīdītāju sugām.

Ko darīt ar telpaugiem atvaļinājuma laikā?

"Plants Happy Botanical Studio"

Siltais un saulainais laiks vedina brīvdienās doties tālākos un tuvākos ceļojumos. Esam apkopojuši dažus ieteikumus tiem, kuri dodas atvaļinājumā, bet uztraucas par mājās atstāto augu labsajūtu.

Rīgas dome piešķir finansējumu pilsētas pļavām un citiem vides projektiem

Ziņu aģentūra LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šodien atbalstīja 318 423 eiro piešķiršanu no Rīgas vides aizsardzības fonda 15 dažādu vides projektu realizācijai, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Kādu dzīvžogu izvēlēties?

SIA "Jardis"

Agrākos laikos dzīvžogi tika izmantoti īpašumu robežu iezīmēšanai, kā arī veidojot dārza vizuālo tēlu. Mūsdienās dzīvžogiem ir ne tikai dekoratīva nozīme, bet tie pilda arī daudz praktiskas funkcijas – pasargā no vēja un putekļiem, samazina troksni, aizsedz no ziņkārīgiem skatieniem, norobežo dažādas dārza zonas, kalpo kā aizsargjoslas un barjeras savvaļas dzīvniekiem u.c.

Telpaugu pārstādīšana pavasarī

"Plants Happy Botanical Studio"

Kas ir pirmie signāli, ka konkrētais augs ir jāpārstāda? Katra auga augšana ir ļoti individuāla, tas ir galvenais priekšnoteikums, kas jāpatur prātā, runājot par jebkāda veida augu kopšanu. Signāli par to, ka augs ir jāpārstāda ir vairāki.

Kas jāzina, ja vēlies dārzā iestādīt rozes

Ģirts Mazurs

Sākumā gribu iepazīstināt ar rožu iedalījumu un dažām pamatlietām, kas jāievēro. Pavasaros Rīgas centrāltirgū, tirgojot rožu stādus, liela daļa pircēju vēlas iegādāties krūmu rozes. Izjautājot pircēju, kādu krūmu rozi viņš vēlas, parasti saprotu, ka daudzi pircēji ar jēdzienu krūmu roze saprot ko aršķirīgu.

Akcenta augi dārzā

Sandra Sarkanbārde

Mēs vienmēr ļoti gaidām pavasari, brīdi, kad pēc pelēcīgās un aukstās ziemas, daba ar jaunu spēku sāks zaļot. Pavasaris ir sezona, kurā visvairāk ilgojamies pēc ziediem.

Kādu siltumnīcu izvēlēties?

SIA "Jardis"

Siltumnīcas izvēle var būt gana grūts uzdevums, jo vispirms ir jātiek skaidrībā ar plašo ražotāju un piegādātāju klāstu, jāsalīdzina dažādi modeļi, konstrukcijas, izmēri un cenas.

Dārza celiņi – praktiski un skaisti

www.celsuzdarzu.lv

Celiņi jeb takas mājas pagalmā ir viens no ainavas elementiem - tie nodrošina gan ērtu pārvietošanos, savienojot dažādus pagalma objektus, gan arī veic dekoratīvu funkciju.

Dārza darbi. Sējam sēklas

Dace Ziediņa

Ja dārzā rudens parasti sākas jau augustā, tad pavasaris dārzā sākas jau janvārī. Liekas dīvaini - kāpēc janvārī? Ārā vēl ir sniegs un aukstums, tikko sagaidīts Jaunais gads - kāds vēl pavasaris? Taču uzreiz pēc Jaunā gada svinībām, mēs jau varam iesēt dažas sēkliņas, tāpēc dārza darbi, lai arī vēl tikai telpās, jau pamazām var sākties.

Telpaugu kopšanas paradumi, mainoties sezonai

"Plants Happy Botanical Studio"

Katrai gada sezonai telpaugu kopšanā raksturīgi savi noteikumi. Ziema ir gada tumšākais laiks. Tas ir laiks, kad liela daļa augu šķiet kā “iesaldēti”, bet patiesībā vairumam augu ziemas tumšais periods kļūst par miera periodu, līdzīgi kā lāčiem ziemas miegs.

lasītākais

Ritrem