Vecāku klubs

Vecāku klubs

Mobings

Sola Rūja

Katrā 21. gadsimta sākuma amerikāņu filmā par skolas dzīvi (tādas, kā Mean girls, Teenage dirtbag u.c., tādas filmas vairs neuzņem politkorektuma un pārprastās demokrātijas dēļ Amerikā, bet tas nemaina situācijas atbilstību un nopietnību), galvenajam varonim ir kāds ienaidnieks, kas izturas nicinoši  - vai tā ir skolas populārākā meitene vai futbola komandas kapteinis, vai kāds izlutināts bagātais. Parasti filmas beigās tas beidzas ar ienaidnieka gudru un taktisku apspēlēšanu un galu galā uzvarēšanu.

Grūtniecības trešais trimestris

Sabīne Briede

Jau klāt grūtniecības trešais trimestris. Tas sākas no pilnām 28. grūtniecības nedēļām un ilgst līdz augļa piedzimšanai. Šis ir ļoti būtisks laiks, jo attīstās augļa ķermenis, lai būtu gatavs dzīvei ārpus mammas ķermeņa. Apsveicu, esam pavisam tuvu ilgi gaidītajam pirmsdzemdību atvaļinājumam.

Kā uzlabot spermas kvalitāti, lai labāk sagatavotos bērna ieņemšanai?

Margarita Akmentiņa

Pierasts domāt, ka gatavošanās grūtniecībai ir tikai sievietes atbildība. Tomēr veselīgai bērna attīstībai tikpat būtiski, ka arī topošais tētis sagatavo savu ķermeni šim notikumam. Tā sauktais nultais trimestris ir svarīgs gan sievietei, gan vīrietim.

Kā atpazīt vielu lietošanu pusaudžos un kā par to runāt?

Jaroslavs Priedeslaipa

Pusaudžu vecums ir sarežģīts laiks. Pusaudži tikai sāk veidot savu identitāti, un tas bieži vien nozīmē, ka ir jāpārbauda vecāku kontroles un robežu iespējas, kā arī pusaudža vecumā parasti mainās attiecības starp indivīdu un daudzajiem konteksta līmeņiem, kuros jaunietis atrodas un tas izraisa lielu spriedzi.

Pusaudžu depresija

Jaroslavs Priedeslaipa

Depresija skar visus, arī pusaudžus. Pusaudža vecums ir sarežģīts laiks, kad notiek lielas izmaiņas ķermenī, smadzenēs un sociālajā dzīvē, līdz ar to periodisks īgnums, garastāvokļa svārstības un nevēlēšanās komunicēt ir raksturīgi pusaudžiem.

Kāpēc bērns melo?

Kristīne Krūze - Hermane

Bērniem augot un attīstoties, viņi bieži pārbauda robežas un eksperimentē ar savu neatkarības izjūtu. Izplatīta uzvedība, ar kuru vecāki šo eksperimentu rezultātā var saskarties, ir melošana. Lai gan tas ir kaitinoši un parasti izsauc milzu satraukumu, ir svarīgi saprast, ka melošana ir normāla bērna attīstības sastāvdaļa.

Grūtniecības otrais trimestris

Sabīne Briede

Otrais trimestris ir laiks no 14. nedēļas līdz 27. nedēļai un 6 dienām. Šis ir tas brīdis, kad parasti dzīve jau krāsojas gaišākās krāsās. Salīdzinoši ar pirmo trimestri iestājas miera periods.

Grūtniecība. Pirmais trimestris

Sabīne Briede

Pirmais trimestris (0. – 13. nedēļa + 6 dienas), tas ir laiks no apaugļotas olšūnas līdz pilnām 13. nedēļām un 6 dienām.

Kāpēc izvēlēties organisko kokvilnu. Un kāpēc šāda izvēle īpaši svarīga, iegādājoties apģērbu bērniem

Ieva Schmidt

Liela daļa cilvēku, dzirdot par kokvilnu, automātiski domā par dabīgu materiālu. Bet kokvilna gadu gaitā ir izpelnījusies netīrākās kultūras titulu, jo tajā tiek plaši izmantoti pesticīdi.

Jaundzimušais. Pirmās nedēļas šai-pusē

Zane Baltgaile

Pirmās nedēļas ir kritiski svarīgs laiks cilvēka dzīvē, kas lielā mērā ietekmēs cilvēka personību un līdz ar to arī tālāko ceļu. Šajā pārejas posmā, ļoti svarīgi atbalstīt jaundzimušo.

Gatavošanās grūtniecībai un veiksmīga tās norise. Ko varam darīt, lai viss notiktu, kā plānots

Margarita Akmentiņa

Kad sieviete sāk plānot grūtniecību, viņai obligāti jāapmeklē savs ginekologs un jāveic nepieciešamās analīzes, kuras nozīmē ārsts. Vajadzētu arī pārbaudīt citus hormonus, tādus kā insulīnu un leptīnu, kuru disbalans var radīt problēmas ar bērna ieņemšanu.

Gatavošanās grūtniecībai. Ķermeņa svars un ar to saistītie riski

Margarita Akmentiņa

Grūtniecība sievietes dzīvē ir ļoti svarīgs un īpašs posms, kam nepieciešama rūpīga sagatavošanās. Nepieciešams laiks, lai sagatavotu sevi un savu organismu bērna ieņemšanai. Tas ir svarīgi, lai viss izdotos, kā plānots. Protams, ne vienmēr grūtniecība iestājās plānoti, reizēm tas ir ļoti patīkams pārsteigums. Tomēr, ja mēs zinām, ka tuvākajos gados to plānojam, ir svarīgi iegūt jaunas zināšanas un atbildīgi sagatavoties šim nozīmīgajam notikumam.

lasītākais

Ritrem