Vecāku klubs

Vecāku klubs

Kāpēc bērni kož?

Jaroslavs Priedeslaipa

Negaidītas trauksmes izpausmes ķermenī

Jaroslavs Priedeslaipa

Parasti, iedomājoties par trauksmi un tās simptomiem, jebkurš cilvēks iedomājas, ka tas izpaužas ar skrienošu sirdi, svīšanu, elpas trūkumu, milzu stresu, taču patiesībā trauksme var izpausties dažādos veidos, kas var likties nesaistīti ar klasiskām iedomām.

Labiem vecākiem arī ir sliktas dienas jeb pēcdzemdību depresija

Jaroslavs Priedeslaipa

Bērna piedzimšana bieži vien tiek attēlota kā tīra prieka un laimes periods, tomēr daudzām jaunajām māmiņām pēcdzemdību periods var būt sarežģīts un emocionāli smags ceļojums. Zem jaunas dzīvības ienākšanas eiforijas virskārtas periodiski var slēpties smaga nodaļa mātes dzīvē, kas ir pelnījusi vislielāko uzmanību un līdzjūtību.

Pozitīvā disciplinēšana. Kā pareizi disciplinēt savu bērnu?

Jaroslavs Priedeslaipa

Kā pareizi disciplinēt savu bērnu? Tas ir mūžīgais jautājums vecākiem. Neatkarīgi no tā, vai tas ir dusmīgs tīnis vai kliedzošs mazulis, censties nokontrolēt viņa temperamentu ir diezgan liels izaicinājums.

Piecas idejas skolēnu brīvlaikam, ko vēl var paspēt izdarīt

Lauma Ozola

Ikviens skolas solā sēdošais arī šogad var piekrist, ka, cītīgi mācoties, skolēnu rudens brīvlaiks ir ne tikai gaidīts, bet arī ir godam nopelnīts. Arī skolotājiem un tehniskajiem skolas darbiniekiem, kas nereti dara pat neiespējamo, lai zināšanas nonāktu īstajās “rokās” un skolā valdītu kārtība, atelpa no ikdienas ir nevis vēlama, bet gan nepieciešama.

Seksuālā bauda kā veselīgas dzīves sastāvdaļa jeb seksa rotaļlietu uzvaras gājiens

Sola Rūja

Seksuālā bauda arvien vairāk tiek uzskatīta par daļu no vispārējās labklājības. Vēl pirms desmit gadiem seksa rotaļlietas bija atrodamas tikai seksa veikalos, kas slēpās sānieliņā vai pilsētas rajonos, kur aktīvi darbojās seksa industrija, Čaka iela Rīgā, Sarkano lukturu kvartāls Amsterdamā.

Piedzimt laimes krekliņā jeb kā ir būt slavenību bērniem

Sola Rūja

Tikko Netflix izlaida dokumentālo filmu par slaveno britu futbolistu Deividu Bekhemu. “Šī filma ir kā atskaites punkts, kopš es aizgāju no aktīvā sporta, 10 gadu jubileja,” saka Bekhems.

Dārgie vecāki, nerunājiet par karu skolas garderobē!

Jeļena Vlasova

Kā mēs varam pasargāt savus bērnus no stresa? Vai var mazināt vardarbību skolā? Kur ir novedusi rietumu mode pusaudžu dzimuma maiņai? Par šiem un citiem jautājumiem tika diskutēts konferencē "Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība - risinājumi izglītības sistēmā".

Kādas pēdas atstāj uzaugšana disfunkcionālā ģimenē?

Jaroslavs Priedeslaipa

Kad mēs esam bērni, ģimene ir visa mūsu realitāte. Situācijās, kad šī realitāte nav spīdoša, mēs esam spiesti pielāgoties vecāku haotiskajai, neprognozējamajai un neveselīgajai uzvedībai.

Rokas nost no mūsu bērniem!

Sola Rūja

Šodien, kad mediji atspoguļojuši un vecāki savu viedokli publiski pauduši, gribētu vēlreiz iziet cauri situācijai, kurai pēc Izglītības un zinātnes ministrijas atbildīgo amatpersonu domām, vajadzēja noritēt mierīgi. Iespējams, ka amatpersonas bija rēķinājušies ar klusu sabiedrības nopūtu un varbūt ar kāda drosmīgāka pilsoņa skaļāku vārdu.

Mīlēšanās grūtniecības laikā

Sabīne Briede

Mīlēšanās grūtniecības laikā ir atļauta un vēlama, protams, ja tev nav veselības problēmu, kas saistītas ar grūtniecības norisi. Primāri sievietei - grūtniecei šajā laikā jājūtas labi, un tas jādara tikai ar tavu vēlmi un piekrišanu.

Kādus ziedus dāvināt 1. septembrī?

Sola Rūja

Katram pirmklasniekam 1.septembris ir svētki. Tas iezīmē sākumu kam jaunam. Un, tāpat kā jebkurā svētku dienā, šeit nevar iztikt bez ziediem. Pirmais noteikums - 1. septembra ziediem jābūt svaigiem.

Mieru, tikai mieru! 5 ieteikumi veiksmīgam skolas sākumam

Santa Raita

Skolas sākums vai bērnudārza laiks vienmēr ir piedzīvojumiem pilns – ne tikai bērniem, bet arī vecākiem jāpierod pie dienas ritma izmaiņām. Pierodot bērnam, kļūst vieglāk arī vecākiem.

Kāpēc Igaunijā izglītība ir labāka?

Sola Rūja

Septembris nav aiz kalniem. Jaunais mācību gads tūlīt sāksies. Dzīve pilsētās un laukos atkal ieies 9 mēnešu periodā. Katru mācību gadu simboliski var pielīdzināt cilvēka attīstībai mammas vēderā.

lasītākais