Māja&Interjers

Māja&Interjers

Kāpēc kaķi mīl egles?

Sola Rūja

Visi kaķu saimnieki zina, kad Ziemassvētku laikā mājās ir pienācis laiks rotājumiem un gaismām, tad galvenā atrakcija kaķim ir eglīte. Kaķiem patīk augi un koki, tādi, kādi tie ir, tāpēc pietiek ar mirgojošu gaismu un rotājumu pievienošanu, lai satrauktu jebkuru kaķi.

 Kā šogad rotāt Ziemassvētku eglīti?

Sofija Šellare

Mūžzaļos augus, kas visu gadu nemainīgi saglabājuši savu izskatu, jau ilgi pirms kristietības parādīšanās uzskatīja par īpašiem. Daudzās zemēs valdīja uzskats, ka šie augi aizsargā māju, aizgaiņā ļaunos garus, slimības un spokus, tāpēc jau izsenis tos plaši izmantoja māju dekorēšanai. Īpaši svētku laikā pie māju durvīm un logiem karināja priežu un egļu zarus.

Ziemassvētku rotājumu idejas, kas mājās radīs svētkus

Sola Rūja

Līdz ar adventes svecēm iededzam gaismu gada vistumšākajā laikā. Un ar šo simbolisko soli sākas  Ziemassvētku gaidīšanas laiks. No askētiska minimālisma līdz barokālai greznībai.

Tiny House jeb mazās mājiņas - izvēle, dzīves stils vai nepieciešamība?

Zane Zaķe

Mazā mājiņa jeb pasaulē šobrīd tik populārās tiny house ir kompakts mājoklis, kas ir ievērojami mazāks par vidēja lieluma māju - tās izmērs parasti ir ne lielāks par apmēram 38 kvadrātmetriem jeb nelielu divistabu dzīvokli.

Kas slēpjas aiz ierastās laika maiņas un pulksteņa pārgriešanas?

Lauma Ozola

Laika atskaite oficiāli ir sākusies, jo jau šonakt Latvija, kā arī citas pasaules valstis pāries no vasaras laika uz ziemas laiku, pārgriežot pulksteņus par vienu stundu atpakaļ.

Kad mājās patiešām ir vislabāk jeb kā uzburt mājīguma sajūtu

Sola Rūja

Kāds ir mājīguma kods? Cik cilvēku, tik viedokļu jeb sajūtas par to, kas ir mājīgs un kas rada mājas auru. Saules karalis uzcēla Versaļas pili, savukārt Ingvars Kamprads 1943. gadā dibināja IKEA, kas pazīstams ar savu moderno un askētisko skandināvu dizainu un zemo cenu.

21.gadsimta pilsēta – Līnija

Sola Rūja

Jau 2021. gada 10. janvārī Saūda Arābijas kroņprincis Muhameds bin Salmans televīzijā paziņoja par ļoti ambiciozu plānu – Neomā tiks būvēta lineāra gudrā pilsēta “The Line” jeb Līnija. Tā būs pirmā tāda veida pilsēta, lai gan doma par to jau ir bijusi gadsimtiem ilga.

15 interesantākie fakti par tualeti

Sola Rūja

Tualete cilvēkam ir neatņemama dzīves sastāvdaļa – gluži, kā ēdiens, dzēriens un pat gaiss. Bez tās mēs nevaram iedomāties komfortablu ikdienu. Par tualeti varbūt mēs nedomājam visu laiku, bet tur tiek pavadīts liels daudzums no mūsu dzīves.

lasītākais