Mode

Mode

Preppy stila estētika un kā to valkāt šodien

Elza Kolomenska

Preppy stils, saīsinājums no "preppie" vai "preparatory" ir modes un dzīvesveida estētika, kas parādījās Amerikas Savienotajās Valstīs 20. gadsimta sākumā un vidū. To raksturo tīrs, klasisks un konservatīvs izskats, ko iedvesmojis Ivy League un citu prestižo Austrumkrasta universitāšu studentu apģērbs.

Kādus apavus izvēlēties šajā rudenī?

Elza Kolomenska

Klāt jauna sezona un mēs ne tikai nomainām savu garderobi, bet arī apavus. Par to, ko vilkt šajā rudenī un kādas ir šīs sezonas apģērbu tendences jau runāts. Šodien parunāsim par šā rudens apavu izvēli.

Hūdija vēsture: kā mūku, sportistu un noziedznieku apģērbs nonāca līdz augstās modes podiumiem?

Jeļena Vlasova

“Hūdijs” ir relatīvi jauns vārds mūsu leksikā, mēs to lietojam tikai 10-15 gadus. Taču šis džemperis ar kapuci pazīstams jau gandrīz gadsimtu. Šodien tas ir garderobē pilnīgi visiem - jauniem un veciem, vīriešiem un sievietēm, bomžiem un miljonāriem. Šim apģērbam bija būtiska loma sabiedrības sociālajā un politiskajā dzīvē.

5 lietas, kam noteikti jābūt tavā skapī šoruden

Elza Kolomenska

Sākoties jaunajai sezonai, dažkārt ir grūti pārslēgties no vasaras garderobes uz rudens, īpaši jau tāpēc, ka tās ir krasi atšķirīgas pārmaiņas. Tāpēc esam tev sagatavojuši nelielu špikeri, pēc ko ņemt vērā, lai būtu ne tikai gatavi rudens sezonai, bet arī sagaidītu to ar stilu.

Galaktikas glamūrs – šā rudens dievišķais modes trends

Elza Kolomenska

 Celestial trend, celestial core, celestial attire. Daži šā trenda elementi varbūt jau ir redzēti veikalu plauktos pēdējās sezonās, taču šī tendence nekur nepazūd un arī šajā sezonā tā būs aktuāla, tāpēc tev noteikti ir jāzina, kas tas ir.

Trauslā elegance

Lauma Ozola

Zīmola “Renate Rose” smalkie adījumi un lina apģērbi ir radīti dzīvi mīlošajām, dzīves spēcīgajām un elegantajām sievietēm. Tām, kas liktenīgas, un tām, kas atgādina karalienes – ar augsti paceltu galvu, staltu stāju un izteiksmīgu pārliecību.

Plati pleci, plāns papēdis... Kas šoruden vēl būs modē?

Jeļena Vlasova

Par rudens un ziemas sezonas galveno modes tendenci kļuvis stils officecore. Kas tas ir un kā to atkārtot?

Tavs ceļvedis modes pasākumu kalendārā

Elza Kolomenska

Modes kalendārs sastāv no vairākiem svarīgiem modes pasākumiem gadā. Viens no svarīgākajiem punktiem, protams, ir modes nedēļas (fashion week) Tāpat kā modes pasākumu kalendārs, arī modes nedēļa sastāv no dažādiem pasākumiem un notikumiem.

Sirreālisms modē

Elza Kolomenska

Sirreālisms modē attiecas uz sirreālisma mākslinieciskās kustības elementu iekļaušanu apģērbā, aksesuāros un vispārējā dizaina estētikā. Sirreālisms ir modernās mākslas virziens, kas radās 20. gadsimta sākumā, un to raksturo cilvēka prāta iracionālo, sapņaino un zemapziņas aspektu izpēte.

Asaru kleita vai pufaika kā vakarkleita? Pasaulslavenas modes kolaborācijas

Elza Kolomenska

Modes sadarbības starp dizaineriem, zīmoliem, māksliniekiem un citām radošām vienībām ir kļuvušas arvien populārākas nozarē, kā rezultātā tiek radītas unikālas un novatoriskas kolekcijas, kas apvieno dažādas estētikas un perspektīvas.

Šokējošas modes skates

Elza Kolomenska

Daudzas modes skates vēstures gaitā ir bijušas revolucionāras, pārkāpjot robežas un mainot nozares definīcijas, tās atstājušas būtisku ietekmi uz nozari un kultūru. Bez tām, pareizāk, bez revolucionāriem, inovatīviem un drosmīgiem dizaineriem, modes pasaule nebūtu tāda kāda tā ir. Mēs lieliski zinām to, ka mode mūs mēdz pārsteigt, šokēt, saviļņot, sadusmot, iedvesmot un vispār izraisīt ļoti dažādas emocijas.

Mūsdienīgas somas no sēņu sporām

Sola Rūja

Procesus, kas neskar pašus, mēs bieži vien palaižam gar "ausīm". Tāpat arī nespējam just sāpes cita vietā. Tikai izjūtot vai ieraugot, vai sadzirdot, "atveras acis". Ievads izklausās pēc klišejas, bet stāsts, par ko es šodien gribu pastāstīt ir par… somām. Par somām, ko izgatavo no ananāsu lapām, pārstrādātiem plastmasu kilotonnu kalniem, veciem zvejnieku tīkliem, ābolu atkritumiem, kaktusa šķiedrām.

Neticiet savām acīm. Mode ar optiskās ilūzijas efektu

Jeļena Vlasova

Kleitas, kas rada kailas miesas ilūziju; dūnu jaka, kas izliekas par lapsas kažoku; zābaki, kas izskatās pēc kurpēm ar baltām zeķēm. Mūsdienu mode ir iemīlējusi maldināšanu: lietas nav tādas, kādas tās izskatās no pirmā acu uzmetiena.

lasītākais

Ritrem