“Riga Fashion Week” organizatore Elena Strahova: Dizaineri skrien “ar putām uz lūpām”

© Foto: Dmitrijs Suļžics/MN

Šogad aprit 20 gadi “Riga Fashion Week”. Tas ir daudz, vai maz, katram viedoklis ir savs, bet pa šiem gadiem, ir sarīkotas 670 pilna mēroga modes skates, kas liek aizdomāties, cik modes nedēļa ir prestiža, iecienīta un dārga. Turklāt šajās dienās Rīgā dzīvība ir jūtama no visām pusēm – kameru zibšņi liek par sevi manīt, un cilvēki ar apbrīnu acīs aizrautīgi vēro skates.  

Tieši Elena Strahova kopā ar savu uzticamo komandu tur roku uz pulsa vistiešākajā nozīmē, lai viss izdotos augstākajā līmenī, jo Rīgas modes nedēļa ir kļuvusi par lielāko modes industrijas notikumu Baltijā.

Arī "Dzīvesstils" komanda ir klāt modes svētkos. Bet pirms skatēm, saruna ar organizatori Elenu Strahovu.

Sekos “paldies” dizaineriem

Foto: Dmitrijs Suļžics/MN

Katra skate ir unikāla. Vienu izcelt man grūti. Tas, ko varu pateikt, mēs šogad modes nedēļu organizējam pavisam citā formātā, nekā līdz šim. Šāds formāts līdz šim nekad vēl nebija bijis.

Mēs organizējam gala vakariņas, svinības kopā ar Latvijas dizaineriem, kuri pēc modes skatēm, beidzot varēs apsēsties pie skaista galda, izdzert šampanieti un papriecāties kopā, kā arī uzvilkt skaistu apģērbu.

Tā jau viņi visi skrien aizskatuvē, kā saka “ar putām uz lūpām”, un viņiem nav laika līdz galam izbaudīt šo notikumu.

Tie, kas rada mums svētkus, viņi nevar līdz galam izbaudīt modes svētkus, jo darbs ir spraigs. Un ar vakariņām mēs vēlamies pateikt “paldies” un pagodināt.

Uz šīm vakariņām uzaicinājām arī tādus dizainerus, kuri varbūt šogad nepiedalās, bet ilgus gadus ir piedalījušies Rīgas modes nedēļās. Tie būs lieli svētki.

Bez debitantiem neiztikt

Foto: Dmitrijs Suļžics/MN

Šogad ir arī vairāki debitanti, arī ārvalstu dizaineru ir vairāk. Un līdz ar debitantiem, protams, viss ir jāsāk no sākumā, viss viņiem ir jāizstāsta.

Mums ir pieredzējuši mākslinieki, kas visu zina, bet jaunam māksliniekam ir jāizskaidro visas detaļas, kas, ko, kā. Tad ir kas tāds, ko viņš līdz galam nesaprot, vai arī neizpilda, ko no organizatoriskās puses lūdzam, tas viss prasa laiku.

Mākslinieki ir līmenī

Teikšu godīgi, mūsu mākslinieki strādā ļoti labā līmenī. Protams, ka viņiem ir grūti konkurēt Eiropas tirgū, bet ir redzama kvalitāte.

Kā piemēru varu minēt “Amoralles” skati, kas šogad radīta kopā ar dizaineru Fjodoru Golanu, kam ir vairāku gadu pieredze Eiropā. Viņam, protams, līdz ar to ir pavisam citādāks skats uz mākslu.

Viņš ir ļoti talantīgs un šī prezentācija visiem pierādīja, jo dažādāki formāti, jo interesantāk auditorijai modi baudīt un redzēt no cita redzesloka.

Svarīgākais