Kultūra

Kultūra

TOP 10 notikumi kultūrā no 23. līdz 29. septembrim

Santa Raita

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Dzelzītis un Bartkevičs, Aniņš un Kļavinskis, Dīcis un Rijnieks, Gupalo un Vilcāns, “Auļi” un Zola Jesus.

Aizraujošā un izglītojošā bērnu izrāde “Pagalma enciklopēdija” uzsākusi rudens tūri pa Latviju

DZĪVESSTILS

Aizraujošā un izglītojošā bērnu izrāde “Pagalma enciklopēdija” uzsāk rudens tūri un būs skatāma vairākās Latvijas pilsētās. Pirmizrāde mazos skatītājus un viņu vecākus priecēja 3.jūnijā pasākumu telpā “Fantadroms”.

Pēdējā nagla Sniegbaltītes zārkā jeb cenzūra un Netflix

Sola Rūja

Ir filmas, kuru pirmizrādes gaida visa pasaule. Kā šogad 21.jūlijā “Openheimers” un “Bārbija”. Divas tik krasi pretējas filmas. Ja Kristofera Nolana drāma par atombumbas radītāju komentārus neprasa, tad, paskatoties uz “Bārbijas” filmas reitingiem, aste iežmiedzas kājstarpē. Klišejas, paredzamība, sižeta seklums. Kāpēc Holivudas sliktais zēns Raiens Goslings parakstījās uz Kena lomu?

Māksliniece Linda Vilka un viņas emocionālo saspīlējumu risinājumi

Santa Raita

“Šodienas mākslinieka uzdevums it palīdzēt izprast laiku un laikmetu. Palīdzēt risināt, apšaubīt, radīt iemeslu pārdomām, kā arī atgādināt parūpēties par savu iekšējo bērnu, paskatīties uz pasauli plašāk, ne tikai malties savā ikdienas sūrumā. Parādīt to, ka dzīve ir tik jaudīga, cik jaudīgi paši tai pieejam,” saka māksliniece Linda Vilka.

Aktrise un režisore Marija Linarte. Par sevis pieņemšanu un pārdzimšanu

Santa Raita

“Uz pilnīgi visiem jautājumiem vēl neesmu sev atbildējusi, manī vēl ir cīņas, kas sevī jāizcīna. Ir, ir, noteikti! Bet interesanti, ka dienests Zemessardzē, kas ir ļoti maskulīna vide, man palīdz kļūt sievišķīgākai,” saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise un režisore Marija Linarte.

TOP 10 notikumi kultūrā no 16. līdz 22. septembrim

Santa Raita

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Krauze un Muktupāvels, Āboliņš un Osokins, Kuzma un Gāgane, Šimkus un Šimkus.

Kultūras pasākumi līdz 22. septembrim, apmeklējami bez maksas

Santa Raita

Vērts apmeklēt: monoizrāde, izstādes, koru konkurss, virsdiriģentu svētki un jauna albuma prezentācija.

Keramiķe Sanita Ābelīte: Mani darbi top intuitīvi

Santa Raita

“Veidošanas procesā domām un idejām ļauju brīvi plūst, process ir intuitīvs, un man ir tikai daļēja kontrole pār notiekošo,” saka māksliniece Sanita Ābelīte.  Viņa saņēmusi “Martinsona balvas” zelta godalgu.

Kas modē vīriešiem? Atbild žurnāla “Klubs” fotogrāfs Uģis Nagliņš

Lauma Ozola

Mēdz teikt, ka vīrieši savu īsto dabu atklāj mazliet nekaunīgā vienkāršībā. Tad nu, NRA Dzīvesstils, dosies šajā ekspedīcijā, lai atklātu, kas slēpjas aiz Latvijas talantīgajiem, šarmantajiem un spēcīgajiem vīriešiem, kuri braši stāv uz savām kājām. Jautājumi, kas mazliet atgādina vecās, labās, bet jau aizmirstās dienasgrāmatas, kur ikviens varēja būt viņš pats. Līdz pašām sirds dzīlēm!

Kā saglabāt cilvēcību. Daugavpils teātra jaunā sezona

Santa Raita

„Likās, ka cilvēcisko seju ir gandrīz neiespējami zaudēt, ka cilvēka garīgais pienākums ir jebkuros apstākļos saglabāt savu cilvēcisko kodolu un nekļūt par dzīvnieku. Taču pēdējā laikā aizvien biežāk tiek novērots, ka politiķi un arī ierindas iedzīvotāji cilvēcību diezgan viegli sevī izkauj.

Kokošņiks no lodēm, Jēzus no melnajiem ikriem... Šokējoša izstāde galerijā CUT ART

Jeļena Vlasova

Rīgas galerijā CUT ART atklāta mākslinieka Vlada Ogaja izstāde Crucifixions (“Krustā sišana”). Kādam šī spēle ar reliģiskiem un kultūras simboliem var šķist šokējoša, bet mēs, paldies Dievam, neesam ne Irānā, ne Krievijā: pie mums pagaidām ir pieļaujami jebkādas mākslinieciskās izteiksmes līdzekļi.

Zombiji, ērces, Artūrs Skrastiņš, hibrīdtelpa un brūnais siers. “Kvadrifrona” 6. sezona

Santa Raita

Teātris ar vissarežģītāko vārdu – teātra trupa “Kvadrifrons” – savā 6. sezonā turpina izcelt savu lielāko vērtību – organizācijas mākslinieku un sadarbības partneru unikālo skatījumu un brīvu māksliniecisku izpausmi. Lieliem un maziem skatītājiem tiks piedāvātas izrādes, izstādes, operas un dažādi notikumi par zombijiem, ērcēm, Artūru Skrastiņu, hibrīdtelpu un brūno sieru.

No nolietotiem apaviem līdz koncertflīģelim. Sotheby 's Londonas izsolē pārdod Fredija Merkūrija personīgās mantas

Jeļena Vlasova

Koncerttērpi, rekvizīti, dārglietas, mākslas priekšmeti, mūzikas instrumenti, dziesmu tekstu oriģināli... Vairāk nekā 1400 priekšmetu, kas piederējuši leģendārajam grupas “Queen” frontmenim Fredijam Merkūrijam, kļuvuši par lotēm izsolē Londonā. 93% lotu pārdotas virs to novērtējuma.

lasītākais

Ritrem